PDA

View Full Version : Se pregateste exodul?



myke
31st October 2007, 08:35
Dica si Goian au semnat cu Giovanni. Verii Becali s-au impacat. Se pare ca la iarna ni se pregateste ceva... o plecare de-antregu a echipei :|

"Cei mai în vogă steliști i-au cerut voie lui Gigi Becali să fie impresariați de Ioan și Victor Becali, iar patronul roș-albaștrilor a fost de acord. Surprizele se țin lanț la Steaua. După ce s-a certat violent cu nașul său, Gică Hagi, și l-a forțat să plece din Ghencea, Becali șochează din nou. Patronul Stelei a rupt interdicția care există de mulți ani în rîndul roș-albaștrilor, aceea ca nici un jucător să nu aibă contracte de impresariat cu Ioan și Victor Becali, cu care Gigi se afla în război." link (http://www.gsp.ro/Steaua/Goian-si-Dica-au-semnat-cu-Giovanni.html?a=3147/120512)

Becali: "Cum puteam să le interzic să se ducă la mai bine?" link (http://www.gsp.ro/Steaua/Becali-Cum-puteam-sa-le-interzic-sa-se-duca-la-mai-bine.html?a=3147/120514)

Vladek
31st October 2007, 11:36
Duca-se. Mai ales Dica, care numai la asta se gandeste. Si nu de ieri ci cam din iarna trecuta.

Iar in ceea ce-l priveste pe Goian, desi 10 milioane e o aberatie, si 5 ar fi un pret excelent.

myke
31st October 2007, 11:47
dar nu cred ca e vorba doar de ei. in fine, daca pleaca goian si nu isi revin ghionea cu radoi, o sa avem mari probleme. pentru ca din campionat nu vad cine ar putea sa il inlocuiasca. sa zicem radu stefan de la dinamo, dar ala e intangibil. pe dica e usor sa il suplinesti, schimbi sistemul de joc.

Kainsashiki
31st October 2007, 12:10
Duca-se. Mai ales Dica, care numai la asta se gandeste. Si nu de ieri ci cam din iarna trecuta.

Iar in ceea ce-l priveste pe Goian, desi 10 milioane e o aberatie, si 5 ar fi un pret excelent.

putin respect pentru dica, e un jucator care ne-a tras in spate vreo 2 ani de zile. acum ca are si el zile mai grele mai aveti putin si-l si injurati, la fel ca si pe radoi.

Geografu
31st October 2007, 13:29
Au facut o mare greseala dar asta e e alegerea lor.Oricum Dica in momentul actual poate pleca linistit ! :cya:

Snake_21
2nd November 2007, 10:39
Da a facut destule dar nu merita sa fie tratat ca un jucator de mana a doua :( nu sunt de acord cu post ul tau Vladek, totusi Dica a facut multe pentru Steaua ;)

Vladek
2nd November 2007, 12:16
Mai da ce ne omoara stilul asta de a mangaia duios pe crestet jucatorii. Drept pedeapsa pentru "stralucitele" evolutii au primit ceasuri de lux si mariri de contracte.

Ce aveti cu chestia asta "respect" ? A spune adevarul inseamna lipsa de respect ? Stiti ce i-a zis Laca lui Dica, da ?



"Băi fotbalistule, tu ești jucător de Steaua, mă?", i-a zis Lăcă. Dică a făcut ochii mari. "De cînd n-ai mai marcat, mă, un gol pentru Steaua în campionat?", a continuat Lăcătuș la fel de dur. "De vreo 8 etape, parcă", a replicat atacantul. "De 8 etape? Păi, tu ești fotbalist de Steaua, mă? Eu, dacă nu marcam 8 etape la rînd, mă ceream singur afară din echipă, așa că ai grijă, Dicanio, cum joci diseară!. Gata, am terminat discuția", a fost cuvîntul de încheiere al "Fiarei".


Pricepeti ca pupatul asta cu "lasa mama, ca tu esti Dica si ai dat 2 goluri la Kiev" ii face pana si jucatorului mai mult rau decat bine. In rest, imi mentin parerea ca la iarna Dica ar trebui vandut. Altfel iarasi o sa stea jumatate de retur suparat ca n-a reusit sa plece, iar se trezeste prin etapa 25, ca deh, poate prinde la vara, etc, etc ...

Apropo, am auzit ca avem oferte si pentru Banelinho. Da Doamne, poate gasim vreo echipa suficient de naiva sa ne scape de el. E cel mai lipsit de tehnica mijlocas dreapta care l-am vazut la echipa asta de o gramada de ani. Nu-mi mai tot repetati ca alearga. Apa de ploaie, ne pacalim singuri cu argumentul asta. N-avem ce face cu un mijlocas care pierde 31 de mingi din 33.

Gontel
2nd November 2007, 15:03
Nici eu nu ma supar daca pleaca Banel. Mai mult incurca jocul decat ajuta, nu ati vazut cate mingi pierde? doar centrarea parca si-a mai pus-o un picut la punct de ceva timp incoace. Croitoru e mult mai tehnic si m ai bun decat Banel, dar nu cred ca ar putea sa joace pe dreapta.

Cat despre Dica si Goian, ei sunt 2 jucatori indispensabili in acest moment la Steaua. Daca vor fi vanduti, trebuie adusi fotbalisti de valoare in locul lor, inlocuitori pe masura. Poate la Goian am avea acoperire (Radoi, Rada, Ghionea), dar cand a lipsit Dica asta-primavara ati vazut in ce hal ne taraiam.