PDA

View Full Version : Sezonul NBA 2007-2008



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

Gontel
30th October 2007, 20:10
La noapte incepe noul sezon din NBA. Primele meciuri sunt:
POR @ SAS
HOU @ LAL
UTA @ GSW

Care sunt asteptarile la acest nou inceput? Isi vor apara Spurs titlul? Vor castiga Mavs o finala (finally :D)? Vor lua Celtics estul sau, de ce nu, al 17-lea titlu de campioana? Speram sa fie un sezon interesant.

In meciul de deschidere de anul trecut, campioana Miami a suferit "a big shame": 66-108 acasa cu Bulls.

manai
30th October 2007, 21:26
anul asta nu va mai fi la fel.sas ii vor bate pe por la cel putin 172 de puncte diferenta in opening match.

Gontel
30th October 2007, 21:43
daca zici tu...de ce nu pui la pariuri? :rolleyes:
ok, ceea ce ai spus tu a fost o figura de stil. :D

Raptor
30th October 2007, 22:24
Sta cineva azi la vreun meci live pe myp2p?

Kahuna
31st October 2007, 00:03
Eu abia astept sa inceapa LAL - Rockets, mi-am pregatit SopCast-ul si tot. Simt ca o sa fie un sezon bun pentru echipa din Houston, iar TMac o sa straluceasca ca odinioara. Cat despre campioana sunt aproape sigur ca nu va fi Spurs iar. Ginobile nu are cum sa aiba un sezon la fel de bun ca cel trecut, iar pe Tony l-a zapacit Eva vacanta asta, sa vedem daca mai stie ceva :)

Dani3l
31st October 2007, 00:07
SAN ANTONIO (AP) -- Tim Duncan has agreed to a two-year, $40 million contract extension with the San Antonio Spurs, an official familiar with the negotiations said Tuesday.
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=AgOaOdxxOoWH6GoT2FNxjpI5nYcB?slug=ap-spurs-duncanextension&prov=ap&type=lgns

BAK
31st October 2007, 06:28
anul asta nu va mai fi la fel.sas ii vor bate pe por la cel putin 172 de puncte diferenta in opening match.

PROBABIL CA AI VRUT SA SPUI 9 PUNCTE:happy

BAK
31st October 2007, 08:03
ce tare a fost lakers-rockets....mi-a placut ultimul minute...fisher egaleaza, si apoi battier o baga de trei.....arbitrii mi s-au parut ca au fluierat cam aiurea....poate un pic prea mult pro houston..oare au pariat pe meci?

Kahuna
31st October 2007, 08:15
Super meciul dintre Rockets si Lakers! Se vede ca echipa din Houston si-a luat un antrenor mai ofensiv, in repriza a treia ofensiva a fost minunata, au fost niste scheme care i-au lasat pe Yao si TMac in pozitii foarte usoare de inscris, mai au de lucru, dar eu zic ca sunt pe drumul cel bun.

caseta
31st October 2007, 10:23
de mult am zis ca jeff vg ar trebui sa zboare de la houston ca isi bate joc de talentele lui mcgrady si yao.
si tot de mult am zis ca adelman e sub-apreciat ca antrenor.

nu am vazut meciul, dar o sa ma uit prima oara cind o sa am ocazia la un meci cu rockets sa vad ce poate intr-adevar sa faca o ofensiva cu yao si mcgrady.

manai
31st October 2007, 12:39
de mult am zis ca jeff vg ar trebui sa zboare de la houston ca isi bate joc de talentele lui mcgrady si yao.
si tot de mult am zis ca adelman e sub-apreciat ca antrenor.

nu am vazut meciul, dar o sa ma uit prima oara cind o sa am ocazia la un meci cu rockets sa vad ce poate intr-adevar sa faca o ofensiva cu yao si mcgrady.

houston n-o sa faca nimic si anul asta,DACA prinde playoff-ul iese in primul tur,TMac ca si var'su Carter sunt numai pentru ei, sa iasa ei in evidenta iar Yao este un panou publicitar ambulant sunt multi pivoti mai buni ca el in NBA.
Daca San Antonio sunt seriosi castiga vestul si anul asta fara probleme chiar nu vad cine ar putea fi contracandidati,poate Dallas si Pheonix si Utah daca au sezon excelent sa emita pretentii.
In Est e mai echilibrat,eu as vrea ca Bulls sau Pistons sa ajunga,desi Pistons au facut acu 2 ani cea mai mare greseala cand i-au dat voie lu' ben sa plece si au stricat echipa aia frumoasa,Celtics o sa aiba si ei un cuvant de spus ca au facut achizitii si poate Nets sa se mai bage pe acolo,dar oricum estul e mai imprevizibil.

MileHigh
31st October 2007, 12:46
home opener, nuggets-sonics, abia astept sa vad cum joaca k-mart

caseta
31st October 2007, 12:48
houston n-o sa faca nimic si anul asta,DACA prinde playoff-ul iese in primul tur,TMac ca si var'su Carter sunt numai pentru ei, sa iasa ei in evidenta iar Yao este un panou publicitar ambulant sunt multi pivoti mai buni ca el in NBA.

cum le jtii tu pe toate .... ca un om mare.
care sunt pivotii aia multi si mai buni decit el din nba ?
si daca imi incepi cu shaq sau ai de gind sa il mentionezi pe undeva, poti sa te abtii, ca mai mult te faci de ris. sau daca zici de shaq, poti la fel de bine sa zici de hakeem, russell, kareem si wilt.


Daca San Antonio sunt seriosi castiga vestul si anul asta fara probleme chiar nu vad cine ar putea fi contracandidati,poate Dallas si Pheonix si Utah daca au sezon excelent sa emita pretentii.
In Est e mai echilibrat,eu as vrea ca Bulls sau Pistons sa ajunga,desi Pistons au facut acu 2 ani cea mai mare greseala cand i-au dat voie lu' ben sa plece si au stricat echipa aia frumoasa,Celtics o sa aiba si ei un cuvant de spus ca au facut achizitii si poate Nets sa se mai bage pe acolo,dar oricum estul e mai imprevizibil.

nets ?
:happy
raptors si magic sunt acum > nets. cleveland > nets. heat > nets. si daca ar avea un om decent sub panou, wizards > nets.

manai
31st October 2007, 14:23
care pivoti sunt mai buni ca yao? sa vedem....ben wallace,marcus camby,amare of course,si shaq e mai bun fie ca iti place sau nu are experienta meciurilor mari si e motivul pt care a castigat miami acum 2 ani,in plus mie imi plac si nenad Krstic si Ilgauskass.Iata ti-am zis 6 pivoti care mie mi se par mai buni.poate ma insel,timpul imi va da dreptate sau nu,din expereinta iti spun ca in maxim 15 meciuri il vezi pe TMac ca il doare ceva ....

manai
31st October 2007, 14:24
Si despre nets ce parere ai de Kid,Carter,Jefferson 3 startei all staruri,suna a echipa proasta?Toronto aia numai cu europeni sunt mai buni?Fii serios....

Irimus
31st October 2007, 14:30
care pivoti sunt mai buni ca yao? sa vedem....ben wallace,marcus camby,amare of course,si shaq e mai bun fie ca iti place sau nu [...]nenad Krstic si Ilgauskass.Iata ti-am zis 6 pivoti care mie mi se par mai buni..

cat de imbecila poate fii o persoana care afirma ca nenead krstic si ilgauskas sunt mai buni decatYao? evident ca nici ben,shaq,amare sau stoudamire nu sunt mai buni dar macar aia sunt comparabili...

manai
31st October 2007, 14:43
Deci Yao e cel mai bun pivot din NBA la ora actuala?Fiecare cu parerea lui.....Amare nu e mai bun ca el?Fiecare cu parerea lui.....Ben Wallace de 5 ori jucator defensiv al anului nu e mai bun?Fiecare cu parerea lui....I-ati vazut pe Krstic si Ilgauskass jucand?sunt pivoti care pot arunca si de la semi distanta chiar foarte bine ceea ce yao nu poate,dar cum am mai spus.....fiecare cu parerea lui.

Razvan P
31st October 2007, 14:53
deja se ingroasa gluma (prostia)

Yao e unul din cei mai buni C din NBA la ora actuala, poate nu cel mai bun, dar clar intre cei buni. E adevarat ca accidentarile din ultimele 2 sezoane l-au tinut departe de sezoane reusite.
Shaq in momentul asta e o epava (fie ca ne place sau nu), ii trebuie inca un om sa duca sezonul in locul lui. NU MAI POATE din pct. de vedere fizic. Poate fi un factor psihologic in play-off , dar cam atat.
Krstic si Ilgauskass no comment
Ben e ok defensiv , dar e mana moarta in atac (spre deosebire de Yao)
Singurii care pot sa fie comparati cu Yao sunt Camby(in momentele cand nu se da accidentat) si Amare din cei enumerati de tine.

cristane
31st October 2007, 14:55
Cleveland - Dallas in noaptea asta la 02.00 :yeah: In plus, abia astept sa-i vad pe Nuggets si Bulls. Btw, 6 din meciurile din noaptea asta sint pe NBALP. Pe forumul myp2p e un subiect (http://85.92.128.155/~myp2p/forum/viewtopic.php?id=20822) cu link-uri catre arhive catre toate meciurile NBALP de anul asta, la calitate mare (700 kbps) si downloadabile. Really great stuff, pentru noptile in care nu mai rezisti, sau pentru zilele plictisitoare de la munca :D

caseta
31st October 2007, 16:54
deja se ingroasa gluma (prostia)

Yao e unul din cei mai buni C din NBA la ora actuala, poate nu cel mai bun, dar clar intre cei buni. E adevarat ca accidentarile din ultimele 2 sezoane l-au tinut departe de sezoane reusite.
Shaq in momentul asta e o epava (fie ca ne place sau nu), ii trebuie inca un om sa duca sezonul in locul lui. NU MAI POATE din pct. de vedere fizic. Poate fi un factor psihologic in play-off , dar cam atat.
Krstic si Ilgauskass no comment
Ben e ok defensiv , dar e mana moarta in atac (spre deosebire de Yao)
Singurii care pot sa fie comparati cu Yao sunt Camby(in momentele cand nu se da accidentat) si Amare din cei enumerati de tine.

amare e cam PF. chiar daca joaca de multe ori C, in realitate jocul lui e al unui PF. la fel cum si duncan e trecut ca PF, dar el practic joaca C (sub panou, back-to-the-basket). altfel duncan ar fi fara dubiu cel mai bun C din liga.

BAK
31st October 2007, 19:03
amare e cam PF. chiar daca joaca de multe ori C, in realitate jocul lui e al unui PF. la fel cum si duncan e trecut ca PF, dar el practic joaca C (sub panou, back-to-the-basket). altfel duncan ar fi fara dubiu cel mai bun C din liga.

pai nici duncan nu e centru ,nici amare.
ca si centru clasic, yao e de departe cel mai bun, chiar daca ne place sau nu...

real23
31st October 2007, 19:09
omg ce capac kirilenko in fata lui ellis. abia astept diseara nuggets vs sonics si bulls vs nets.

Gontel
31st October 2007, 20:27
double-double pt duncan inca din prima seara. se pare ca este fericit, si-a prelungit contractul si are salariu gras. :D
portland - echipa buna, cu jucatori tineri si valorosi. poate ar fi reusit mai mult daca ar fi fost si roy pe felie, insa se vede ca au nevoie de oden in the paint.
kobe a dat-o bine de tot cu 45 de puncte, chiar mi se pare un pic de fault atunci cand incearca sa recupereze in ultimele secunde.
utah incepe tare (boozer in mare forma)...warriors vor prinde play-off-ul doar daca il tin balamalele pe davis si nu se accidenteaza. altfel nu au nicio sansa.

Bronco
31st October 2007, 22:05
Bine ca exista sportbit.org, deja se gasesc primele meciuri din NBA gata de descarcat...Pina pe 2 noiembrie am inteles ca e inscriere, dupa aia se accepta numai pe invitatie...
Maine, precis gasesc si meciul celor de la Nuggets...:ok:

BAK
1st November 2007, 00:10
kobe a fost super aseara.....pacat de tot ca nu prea are cu cine juca...plus ca eu l-am vazut schimbat in bine, adica chiar daca a dat 45 de puncet , pe ultimul atac, inainte de a egala, i-a pasat mingea la fisher....

in noaptea asta, mavs-cleveland....preview la finala de anul asta...NOT.....

MileHigh
1st November 2007, 01:59
da, finala la dancing with the stars de anul acesta

BAK
1st November 2007, 07:01
ce labareala e ultimul sfert de la denver-seattle

Nan
1st November 2007, 07:05
cate stealuri are iverson ? 20 ? :))

MileHigh
1st November 2007, 07:26
doar 7 +14 assists

Irimus
1st November 2007, 12:35
e mai bun ginobili oricum.

KingMJames
1st November 2007, 12:57
@manai: esti prost...sincer...esti proaspat scos din cuptorul prostiei si esti fierbinte...pleaca! de ce? esti prost...si nu imi place de tine...de ce?FIECARE CU PAREREA LUI! sincer...acum,parerea mea...este ca,deci...fiecare cu parerea lui...dar sincer...tu ai parerea ta si eu pe a mea...care este (fiecare cu parerea lui) ca ESTI PROST !...

P.S. fiecare cu parerea lui...

P.P.S. imi dau singur avertisment dc e cazul,raptore...dar E PROST! (fiecare cu parerea lui :happy)

phyxius
1st November 2007, 13:48
Deci Yao e cel mai bun pivot din NBA la ora actuala?Fiecare cu parerea lui.....


Amare nu e mai bun ca el?Fiecare cu parerea lui.....


Ben Wallace de 5 ori jucator defensiv al anului nu e mai bun?Fiecare cu parerea lui....


I-ati vazut pe Krstic si Ilgauskass jucand?sunt pivoti care pot arunca si de la semi distanta chiar foarte bine ceea ce yao nu poate,dar cum am mai spus.....fiecare cu parerea lui.

bine, dar ce vrei CU ADEVARAT sa zici? :confused:

manai
1st November 2007, 13:48
@manai: esti prost...sincer...esti proaspat scos din cuptorul prostiei si esti fierbinte...pleaca! de ce? esti prost...si nu imi place de tine...de ce?FIECARE CU PAREREA LUI! sincer...acum,parerea mea...este ca,deci...fiecare cu parerea lui...dar sincer...tu ai parerea ta si eu pe a mea...care este (fiecare cu parerea lui) ca ESTI PROST !...

P.S. fiecare cu parerea lui...

P.P.S. imi dau singur avertisment dc e cazul,raptore...dar E PROST! (fiecare cu parerea lui :happy)

Bine ca esti tu destept.Credeam ca aici se discuta despre NBA(cu argumente),dar se pare ca m-am inselat.

manai
1st November 2007, 13:54
bine, dar ce vrei CU ADEVARAT sa zici? :confused:

Ce vreau sa zic e ca (dupa parerea mea pe care n-am impus-o nimanui ca adevar absolut) Yao Ming nu e atat de valoros pe cat se sugreaza pe aici, el este mai mult un obiect publicitar care a atras piata asiatica in NBA stiindu-se ca piata asiatica este cea mai cautata la ora actuala in toate sporturile,vezi Real Madrid ,Machester etc.Dar vad ca daca cineva zice ceva care nu e in trend repede e prost,cretin,idiot si alte apelative.
P.S. In noaptea asta o sa fie Utah vs Houston.Cred ca Yao o sa mature pe jos cu Boozer,nu-i asa?

KingMJames
1st November 2007, 13:56
tu nu ai voie sa ai pareri...ai spus prea mari prostii,cea mai mare fiind sa spui ca ilgauskass si krstic sunt mai buni ca yao.e ca si cum ai spune ca stephen jackson e mai bun decat kobe...in fine...you're this close sa te pun pe ignore...

Razvan P
1st November 2007, 14:03
...Credeam ca aici se discuta despre NBA(cu argumente)...

Eu am incercat sa-ti spun si argumentele (pt. Shaq, Ben, etc, ca pt. ilgauskass si krstic nu cred ca era nevoie de argumente), dar tu (pana cand ai spus ca e considerat cel mai bun pe motiv de marketing) nu ai adus nici un argument decat parea ta.
Nu cred ca te ataca nimeni chiar daca spuneai prostii sau iti expuneai parerile subiective (pe care le avem cu totii) daca le argumentai cum ai si cerut de la noi.

manai
1st November 2007, 14:13
toata lumea stie ca ben e zero in ofensiva ,si ce daca? si rodman era la fel(adica nu prea marca ).si ca shaq e batran si de aia nu mai e bun?si asa batran cum e face fata oricarui pivot.tandemul shaq wade e peste yao tmac.
si despre bigz si krstic nu am zis eu ca sunt marile vedete ale nba-ului dar mi se par mai utili ca yao.
Si domnului care ma va pune pe ignore:care e problema cu stephen jackson?e vreun coate goale?o fi kobe mai bun ca el dar jackson a fost unul din cei mai buni jucatori pe care i-a avut indiana in ultima vreme si anul asta se va vedea lipsa lui.

BAK
1st November 2007, 15:52
o fi kobe mai bun ca el dar jackson a fost unul din cei mai buni jucatori pe care i-a avut indiana in ultima vreme si anul asta se va vedea lipsa lui.

kobe este cu SIGURANTZA mai bun ca el, ca doar e cel mai bun jucator din lume la ora actuala...numai ca nu are cu cine juca....daca kobe ar fi avut un crew cum avea jordan, era campion in fiecare an....lejer....insa, fiecare cu parerea lui...:D
pana una alta, yao a jucat foarte bine cu lakers....chiar si Z a avut un joc foarte bun cu mavs, insa daca te uiti la statisticile din ultimii 3-4 ani, vei vedea clar ca yao domina pozitia de C...

Irimus
1st November 2007, 16:07
nu-l puneti pe ignore.pe urma de cine mai radeti?

manai
1st November 2007, 16:48
nu-l puneti pe ignore.pe urma de cine mai radeti?

de tine?

manai
1st November 2007, 16:52
kobe+shaq=3 campionate
kobe fara shaq = 0 campionate
shaq+wade=1 campionat
wade fara shaq = kobe fara shaq
hmmm.....ciudat,nu?

KingMJames
1st November 2007, 17:06
kobe+wade=1 campionat


poate doar la echipa ta din nba live 07...

manai
1st November 2007, 17:13
poate doar la echipa ta din nba live 07...

am gresit cand am scris,credeam ca te-ai prins ca vroiam sa zic wade+shaq.uite am modificat.

KingMJames
1st November 2007, 17:30
editeaza faptul ca esti varza...;) (dar sa stii ca te respect...asta ca sa nu imi iau avertisment nu de alta...;) )

manai
1st November 2007, 17:34
ce raspuns inteligent,cred ca parintii tai sunt tare mandri de tine.

KingMJames
1st November 2007, 17:39
strike three...you're a dumbass...(ignore)...;)

manai
1st November 2007, 17:42
wow ignore?deja plang....nu mai pot sa aud expresii americane smecheresti,gen strike three...

KingMJames
1st November 2007, 17:44
poftim?nu vad ce tampenie ai spus...aaaah...ce bine eeee...

Irimus
1st November 2007, 18:13
de ce trebuie sa apara cate unu de asta in fiecare luna?

cristane
1st November 2007, 19:36
Mai oameni buni, seriously, cam exagerati. Omului nu-i place de Yao, si-a spus parerea, si voi i-ati sarit in cap. Vreti sa spuneti ca toti cei care nu il considera pe Yao printre cei mai buni 5 pivoti din lume sint prosti? Cit despre argumente, nici voi n-ati venit cu nimic in plus fata de el. Ati preferat sa injurati si acuzati in loc sa argumentati. Anyway. O cearta cu totul inutila, dupa parerea mea.

cgrecu
1st November 2007, 19:42
io zic sa nu il aruncatzi la cosh pe shaq inca - asha batrin cum e, daca il tzin genunchii, putzin centri in nba ii fac fatza ... Si vad ca Ilgauskas nu e prea apreciat (btw, a avut 18 cu 18 aseara, sau cam asha ceva), care e un centru foarte solid. Yao e candidatul meu la MVP anul asta, asha ca in mod evident am o parerea buna despre el - dar realitatea e ca in meciurile cu utah din playoff nu a fost nici pe departe o fortza (in conditziile in care a fost aparat practic de okur). In termeni de pura dominatzie, Shaq cred ca inca e #1 cu duncan pe 2 si yao pe 3.

Cine zice ca duncan e pf, habar nu are ce vorbeshte, o fi el listat la pf, dar modul in care joaca e de centru veritabil. Amare e undeva la mijloc, il potzi considera un pf daca vrei, dar Duncan ishi face piinea in low-post (nu ca nu are un jumper excelent, dar nu prin aia domina playoffs-urile ...). Krstic e PF, nu are nimic de C in el, la fel ca si Bosh sau Garnett. Un alt exemplu de jucator care e listat ca PF dar joaca ca un centru e Al Jefferson. Dwight Howard e listat cind centru, cind PF, dar nu are (inca) skills nici de una nici de alta (nu are jumper si nici in post nu e inca foarte polished). Probabil in timp va ajunge sa joace doar centru, cel putzin anul asta a inceput la centru.

Camby si Wallace sunt 2 din cei mai buni centri in defense, dar au 0 offensive skills, asha ca nu ii potzi compara cu Yao sau Shaq care domina si atacul si apararea. In aparare insa, il prefer pe Camby lui Yao.

Daca e sa faci un breakdown:
Foarte buni:
post moves: duncan, shaq, curry, al jefferson, amare
jumper: amare, duncan, yao, ilgauskas
ft: yao, ilgauskas, amare
defense: wallace, shaq, duncan, camby
speed: amare, howard
strength: shaq, howard, yao, curry, jefferson

Foarte slabi
post moves: camby, wallace
jumper: camby, wallace, shaq, curry, howard
ft: duncan, shaq, curry, camby, wallace, jefferson, howard
defense: curry, amare
speed: shaq, yao, curry
strength: camby

Practic yao e un jucator care e excelent in jumper, aruncari libere si fortza bruta, peste medie in post moves si ca aparator si are ca slabiciune doar viteza (deshi, tinind cont de inaltzimea lui, e destul de agil). Curry de exemplu, ar putea fi #1, dar faptul ca e prea gras il face ingrozitor de lent, si practic e un non-factor in aparare. Wallace sau Camby sunt monshtri in aparare, dar nu au nici un pic de talent ofensiv. Ilgauskas e genul de jucator care e bun la toate, nu exceleaza in nimic, dar nici nu te omoara cu nimic - motiv pentru care e si cel mai under-rated din lista asta, pentru ca nu iese cu nimic in evidentza.

Una peste alta, daca ar fi sa aleg cel mai bun centru, tot pe Duncan il votez ... Yao pe 2 si Shaq pe 3.

Nan
1st November 2007, 19:58
Mai oameni buni, seriously, cam exagerati. Omului nu-i place de Yao, si-a spus parerea, si voi i-ati sarit in cap. Vreti sa spuneti ca toti cei care nu il considera pe Yao printre cei mai buni 5 pivoti din lume sint prosti? Cit despre argumente, nici voi n-ati venit cu nimic in plus fata de el. Ati preferat sa injurati si acuzati in loc sa argumentati. Anyway. O cearta cu totul inutila, dupa parerea mea.

primul post scris cu cap in threadul asta de ceva timp ... si da , cearta fara nici un rost :headbang:

Zabriskie
1st November 2007, 20:00
Mai oameni buni, seriously, cam exagerati. Omului nu-i place de Yao, si-a spus parerea, si voi i-ati sarit in cap. Vreti sa spuneti ca toti cei care nu il considera pe Yao printre cei mai buni 5 pivoti din lume sint prosti? Cit despre argumente, nici voi n-ati venit cu nimic in plus fata de el. Ati preferat sa injurati si acuzati in loc sa argumentati.

foarte corect.





Daca e sa faci un breakdown:
Foarte buni:
post moves: duncan, shaq, curry, al jefferson, amare
jumper: amare, duncan, yao, ilgauskas
ft: yao, ilgauskas, amare
defense: wallace, shaq, duncan, camby
speed: amare, howard
strength: shaq, howard, yao, curry, jefferson

Foarte slabi
post moves: camby, wallace
jumper: camby, wallace, shaq, curry, howard
ft: duncan, shaq, curry, camby, wallace, jefferson, howard
defense: curry, amare
speed: shaq, yao, curry
strength: camby




shaq inaintea lu' duncan si camby la defense? lmfao.
duncan pe 2 la jumper?
yao e cel putin slab la strength.
camby e ray allen pe langa ben sau shaq.

ar mai fi dar astea mi-au sarit in ochi...

drb
1st November 2007, 21:48
stie careva ce inseamna "BA" noua rubrica de la boxscore pe nba.com?

cgrecu
2nd November 2007, 02:07
@drb
blocks against

@zabriskie

1. nu era o anumita ordine, doar am enumerat jucatorii la fiecare categorie, nu am incercat sa ii clasific neaparat. Duncan nu era neaparat pe 2, doar i-am evaluat jumperul ca fiind unul de top (intre centrii). Eu zic ca Duncan are un jumper foarte bun pentru un centru, de la semi-distantza e excelent.

2. La strength am pus si inaltzimea, unde Yao domina categoric.

3. Shaq are marele avantaj al fizicului, e destul de greu sa il abuzezi pe Shaq in the paint ... :). In low-post defense a fost multa vreme #1 in nba (poate ca inca mai este). Camby, deshi a fost DPOY, e considerat below-average in aparare om la om, nici nu se compara cu shaq in privintza asta. De altfel, cind Denver joaca o echipa cu un centru traditzional (gen curry), de regula nene se apara la C si camby se apara la PF.

4. O fi Camby ray allen pe linga big ben - dar asta nu il face un bun jump shooters (presupun ca la asta te referi). Foarte rar (din fericire) o sa il vezi pe camby aruncind la cosh de la semi-distantza. In general el ishi face punctele prin put-backs dupa ce recupereaza ofensiv.

Evident, nu e o lista exhaustiva, am uitat de Jermaine O'Neal (alt asha-zis power forwards care e de fapt centru toata ziua), Pau Gasol, Chandler etc Si nici nu am pretentzia ca e o clasificare perfecta - doar o mica comparatzie intre centrii din nba, pentru a pune in evidentza punctele lor tari si slabe.

manai
2nd November 2007, 08:25
un jucator foarte bun este unul care ridica nivelul echipei.Ben Wallace si Sheedy Wallace i-au facut pe Pistons din buni in foarte buni.La fel Duncan cu Spurs,la fel Shaq cu Heat.Credeti ca Yao ii va duce vreodata pe Rockets in finala NBA?Sa fim seriosi,asta e echipa lu' TMac si s-a vazut in meciul cu Utah. Daca el merge si echipa merge.De aia am spus ca Yao nu se poate incadra in categoria marilor centrii,nu de el depinde ce va face Houston anul asta,asa cum nici de Krstici sau Ilgauskass nu depind Nets si Cavs,dar ca stil de joc cei 2 imi plac mai mult.
P.S. Hakeem i-a dus pe Rockets la 2 titluri consecutive.in jurul lui s-a construit echipa aia.

BAK
2nd November 2007, 08:35
pai asta cu dusul echipei in finala tine si de peronalitatea fiecaruia...eu nu cred ca yao are o peronalitate asa de puternica incat sa adune pe toti in jurul lui si sa ii faca pe altii mai buni.. in ultimii ani , centrul clasic a devenit o raritate in nba....din ce in ce mai putini jucatori dominanti apar la C, de aceea lumea a fost si asa de entuziasmata de odom...in sfarsit mai apare un C care are sanse reale de a domina. ganditi-va ce centrii erau acum 10-15 ani...insa, pentru ca in momentul de fatza, yao e cel mai bun C....poate si concurenta a scazut, insa asta nu e problema lui

p.s. durant pare un super jucator. cu sigurantza o sa ajunga mare.......
p.s. de ce vor sa mute ownerii pe supersonics din seattle?

Razvan P
2nd November 2007, 09:07
p.s. de ce vor sa mute ownerii pe supersonics din seattle?

pentru ca in Seattle fiind rata sinuciderilor mare, s-ar sinucide aia in masa (o explicatie scurta)

Razvan P
2nd November 2007, 10:39
pentru ca in Seattle fiind rata sinuciderilor mare, s-ar sinucide aia in masa (o explicatie scurta)
De fapt asta e explicatia de ce nu o muta inca.
Cred ca o muta din motive financiare. Probabil au o oferta mai buna, o piata mai mare, etc...

Irimus
2nd November 2007, 11:52
yao e un superstar.jucator de 25/10/2 in his prime.nush de ce il mai ascultati pe cretinul ala...adica un om care indrazneste sa-i compara pe Z si Krstic cu Yao fie este extrem de prost fie pur si simplu nu cunoaste fenomenul.singurul C din liga care este peste Yao este Duncan(asta daca nu il consideram PF)



pentru ca in Seattle fiind rata sinuciderilor mare, s-ar sinucide aia in masa (o explicatie scurta)

kurt cobain? :D

Kahuna
2nd November 2007, 12:47
Houston se pare ca va avea un an bun…pana acum a obtinut doua victorii foarte speciale: primul season opener in deplasare, pe care nu-l mai castigasera de 1000 de ani si primul triumf in fata celor de la Utah pe terenul lor, care de asemenea vine dupa foarte mult timp. Se pare ca in mandatul lui Adelman, TMac s-a intors. Cine ar fi crezut ca TMac e mai bun pe postul de scorer decat PG?!?! Van Gundy ia-ti notite!!! Si altceva, jumpshot-ul lu McGready a fost fenomenal, l-a maltratat pe Kirilenko, cred ca sigur a lucrat la el vara asta.

manai
2nd November 2007, 13:22
iar cu apelative?Slava Domnului ca tu cunosti bine fenomenul,ca nu stiu ce s-ar face ceilalti.iata niste pareri ale altor necunoscatori ai fenomenului de prin state despre yao ming,citste cu atentie(e un thread mai vechi de prin 2006 cred,dar nu cred ca s-a schimbat parerea lumii intre timp.sunt pareri impartite,dar o sa vezi cu surprindere ca multi nu vad in el un mare superstar):
http://www.hoops.com.au/sa/i.cfm/forumlist/1647/
P.S. Acolo au un termeni pentru jucatori ca el -OVERRATED.Daca Ghita Muresan era chinez nu era si el mare vedeta in NBA?
Si cu asta am incheiat subiectul fara sa fac pe nimeni cretin , idiot sau nu stiu cum doar pentru ca nu e de aceeasi parere cu mine.

Gontel
2nd November 2007, 17:06
La noapte Boston - Washington, in ceea ce se vrea a fi meciul de debut al unei noi dinastii Celtics. Vor reusi cele 3 superstaruri sa se inteleaga pe parchet? Ramane de vazut, la prima vedere pare un line-up de NBA Live.
Alte puncte de interes: LAL @ PHX (cu toate ca Suns vor castiga in proportie de 90%), TOR @ NJN sau DET @ ORL.

cgrecu
2nd November 2007, 18:58
kurt cobain? :D
seattle e orashul cu cele mai multe sinucideri pe cap de locuitor din USA - se pare ca motivul principal e vremea (ploua 70% din an sau asha ceva, fapt care duce la depresie), dar probabil ca nici Supersonics nu ajuta prea mult ... :)

cgrecu
2nd November 2007, 19:01
Nu potzi judeca dupa 2 meciuri ... anul trecut orlando, atlanta, philadelphia au plecat ca din pushca si la ce le-a folosit. Phoenix si Dallas au inceput jalnic si au terminat pe 1 si pe 2. Oricum, problema lu Houston va fi sa treaca de prima runda din playoffs - pentru ei asta e pragul psihologic. Partea nashpa e ca cel mai probabil vor termina iar pe 5 in regulat, si vor juca iar cu Utah in prima runda ... Daca ramin sanatoshi, eu ii vad campioni anul asta - cu sanse mari sa cishtige si sezonul regulat (dar e doar opinia mea - majoritatea inca ii vad #3 in divizia lor).

T-Mac89
2nd November 2007, 19:30
Daca T-Mac ramane healthy si o tine tot asa , Houston ajunge departe. Yao in meciul de aseara a dezamagit , insa cu siguranta va avea meciuri mult mai bune , this is just the beginning.

BAK
2nd November 2007, 20:41
se pare ca ownerii din seattle tocmai au anuntat ca muta echipa in oklahoma

Irimus
2nd November 2007, 20:53
seattle e orashul cu cele mai multe sinucideri pe cap de locuitor din USA - se pare ca motivul principal e vremea (ploua 70% din an sau asha ceva, fapt care duce la depresie), dar probabil ca nici Supersonics nu ajuta prea mult ... :)

pai exact asta am zis..Kurt cobain,liderul trupei nirvana, era din seattle si s-a sinucis in 94 ;)

MileHigh
2nd November 2007, 21:22
au lease prost la key arena, cel mai prost din NBA, asa ziceau astia la TNT

cristane
2nd November 2007, 21:57
pai exact asta am zis..Kurt cobain,liderul trupei nirvana, era din seattle si s-a sinucis in 94 ;)

Layne Staley, vocalul Alice in Chains, la fel. Si multi multi altii :D

BAK
2nd November 2007, 23:19
.......shawn kemp

Kahuna
3rd November 2007, 00:00
Abia astept sa se faca 4:30 sa inceapa meciul celor de la Clippers sa-l vad pe Al Thornton, cel mai bun rookie din preseason. Mai tin minte ca inainte de draft va ziceam ca e preferatul meu si ca e destul de bun si voi radeati, ca e prea "batran" si ca nu are sanse in NBA, sper sa va contrazica incepand de azi.

AxinTe
3rd November 2007, 00:43
ce parere aveti de tripleta celor de la pistons ? Rasheed, Billups si Prince.. mie mi se pare o echipa destul de solida.. Prince a fost one-man-show in meciul cu Heat cu 34 pts si 12 rbds, Chauncey care e constant meci de meci si Rasheed care nu cred ca are nevoie de explicatii.

Muad Dib
3rd November 2007, 00:47
Yao nu se poate incadra in categoria marilor centrii,nu de el depinde ce va face Houston anul asta
tu ai vazut vreun meci a lui houston de anu trecut?:rolleyes:

cgrecu
3rd November 2007, 04:12
mama ce i-am zdrobit pe nets ... a fost umilintza totala. Revenge, sweet revenge .... :)

BAK
3rd November 2007, 04:14
man, only the playoffs matter .... acolo sa vina razbunarea

cgrecu
3rd November 2007, 04:35
lasa, ca vine si acolo ...

Bogeyman
3rd November 2007, 09:34
Daca T-Mac ramane healthy si o tine tot asa , Houston ajunge departe. Yao in meciul de aseara a dezamagit , insa cu siguranta va avea meciuri mult mai bune , this is just the beginning.

pai ce vroiai sa mai faca Yao cand T-mac a dat jumate punctele?
apropo....voi cum va uitati la meciuri?

Irimus
3rd November 2007, 10:14
Layne Staley, vocalul Alice in Chains, la fel. Si multi multi altii :D
evident si el, dar cobain e un pic mai celebru de aia l-am dat pe el exemplu :)

Bogeyman
3rd November 2007, 12:56
kurt s-ar fi sinucis si daca era din New York....no mah....cum va uitati la meciuri ca s-ar putea sa am ceva de folos pt voi

phyxius
3rd November 2007, 13:02
pe calculator

Bogeyman
3rd November 2007, 13:08
pe calculator

logic...dar cum?...cu ce programe...de unde?

Irimus
3rd November 2007, 14:53
pai hai nu ne mai tine in suspans...zi-ne si noua..eu folosesc soapcast-ul dar nu prind prea multe meciuri de-ale sixersilor.....

Bogeyman
3rd November 2007, 15:05
:)...meritati sa va arat?...dupa primirea pe care mi-ati facuto....mno hai...
de azi nu mai aveti nevoie de sopcast....
mihai_inceu00 e di-ul meu...nu pot posta aici sa nu fiu prins...intarti pe mine si specificati cine sunteti

phyxius
3rd November 2007, 15:14
:)...meritati sa va arat?

auzi junioare, tu n-ai teme de facut?

Bogeyman
3rd November 2007, 15:15
http://www.ivyonline.info/sport/index.php?id=7
aici veti avea inainte de meciuri toate linkurile disponibile...sa nu pai postati pe alte forumuri daca vreti sa va uitati mult si bine la meciuri
...cu placere, veteranilor!

si maine...dupa ce va luati majoritatea linku pls stergeti postul asta....va rog io...daca cineva nu a apucat sa vada sa il dati cumva privat...pe mess sau e-mail

Irimus
3rd November 2007, 19:23
damn maggot.....oricat o sa ne certam de acum incolo pt chestia asta am sa-ti fiu recunoscator(daca chiar merge)
btw, de ce conexiune e nevoie pt ca meciul sa mearga bine?

real23
3rd November 2007, 20:24
Gata nu-i mai zici "faggot" ^^ merge, am vazut si eu azi Denver @ Minnesota (e un link acolo cu meciuri inregistrate). Superb meci reusit de Camby, 14 pts, 21 rebs, 6 blocks.

Irimus
3rd November 2007, 20:39
gata, nu-i mai zic faggot.promit.

Bogeyman
3rd November 2007, 21:37
e treaba ta cum imi zici...eu cred ca si romanii au dreptul sa vada NBA live ;)....vizionare placuta la noapte pt care va uitati....dati click pe linkul WMP...stiti voi...
apropo...cred ca 1 mega trebe sa ai conexiune sa mearga bine...dar netu meu nu cred ca are atata si tot merge perfect :)
si sa nu va speriati daca incepe mai greu...sa aveti rabdare

just_me
3rd November 2007, 22:14
auzi junioare, tu n-ai teme de facut?

in anu' 1 de facultate esti un fel de batran intelept al satului, banuiesc :P

phyxius
3rd November 2007, 22:44
evident...

caseta
4th November 2007, 00:24
kobe+shaq=3 campionate
kobe fara shaq = 0 campionate
shaq+wade=1 campionat
wade fara shaq = kobe fara shaq
hmmm.....ciudat,nu?

si luc longley are 3 titluri, deci luc longley > hakeem care are doar 2 ....

si daca tot suntem la chestii amuzante ....


Hegemonia stelei a inceput:

Dinamo - Steaua 1-0
Steaua - Dinamo 2-4

:happy:happy
copil retard .... habar nu are ce e aia hegemonie.
probabil vrea sa zica hemoragie ...

revenind la basket ... sort of
LooooooooooooL @ marbury :happy:happy

http://www.nydailynews.com/sports/basketball/knicks/2007/11/03/2007-11-03_stephon_marbury_benched_twice_in_loss_to.html?r ef=rss


Stephon Marbury benched twice in loss to Cavaliers

after Marbury was called for a palming violation, he turned his back and didn't notice that the Cavs already had inbounded the ball. As Marbury sulked, Larry Hughes blew past him for a dunk.

:happy:happy

Irimus
4th November 2007, 00:48
caseta scuze dar acu te-ai facut de tot *****u.......chestia cu "hegemonia" e sarcasm, o aluzie fina la ce spunea un fost ilustru conducator al stelei, mm stoica dupa ce steaua luase titlu...ca "hegemonia stelei a inceput...."

Lover
4th November 2007, 02:09
meci mai prost ca magic - wizards n`am vazut de cand sunt... ratari idioate cum nu vezi in curtea scolii :mda: 2 air ball`uri in cateva secunde... nici eu n`am reusit performanta asta :ras-plans:

Jaymz
4th November 2007, 05:53
meci mai prost ca magic - wizards n`am vazut de cand sunt... ratari idioate cum nu vezi in curtea scolii :mda: 2 air ball`uri in cateva secunde... nici eu n`am reusit performanta asta :ras-plans:

umm.. chiar nici unul de cand esti ? :mda: atunci ce sa zic eu de Bulls @ Bucks (72p ?!) :headbang:
idea e ca Bulls arata ca cea mai proasta echipa pe care au avut'o in toata istoria lor !
pacat de prestatiile superioare ale lui TT (ieri cu 76ers) si Smith (azi cu Bucks) care sunt umbrite de "oboseala" veteranilor..
si pacat ca mai exista si Wizards in conferinta asta ca altfel era Bulls pe primul loc ! de la coada :(

Bogeyman
4th November 2007, 09:54
ei lasa....si bulls si bucks au avut o seara mai proasta...isi revin ele
ps:Yi e senzational :P...incet incet invata

AxinTe
4th November 2007, 10:15
copil retard .... habar nu are ce e aia hegemonie.
probabil vrea sa zica hemoragie ...

Retard ? Ceea ce am scris in sig e o aluzie la o declaratie a lui MM Stoica de anul trecut: "A inceput Hegemonia stelei". E usor sa arunci jigniri fara sa cunosti situatia.. nu te mai incrunta asa, sa nu suferi si tu vreo hemoragie.

Revenind la basket.. Rockets au 3-0 si urmeaza un meci interesant cu Mavs.

Nan
4th November 2007, 10:34
excelent jocul lui Tracy in primele meciuri si alt lucru care mi se pare incredibil este acelasi joc constant a celor de la san antonio chiar si al inceputul sezonului .

Bogeyman
4th November 2007, 10:41
va vine sa credeti ca T-mac are procentaj de peste 50% din actiune :))))....oare cat o sa mai dureze? :mda:

T-Mac89
4th November 2007, 10:58
va vine sa credeti ca T-mac are procentaj de peste 50% din actiune :))))....oare cat o sa mai dureze? :mda:

Mult.

Nan
4th November 2007, 11:35
3 meciuri ... sa mai asteptam un pic :D

Bogeyman
4th November 2007, 11:45
umm.. chiar nici unul de cand esti ? :mda: atunci ce sa zic eu de Bulls @ Bucks (72p ?!) :headbang:
idea e ca Bulls arata ca cea mai proasta echipa pe care au avut'o in toata istoria lor !
pacat de prestatiile superioare ale lui TT (ieri cu 76ers) si Smith (azi cu Bucks) care sunt umbrite de "oboseala" veteranilor..
si pacat ca mai exista si Wizards in conferinta asta ca altfel era Bulls pe primul loc ! de la coada :(

oare unde e Luol Deng pe care-l tot lauda Rick Kamla si zicea ca anul asta ii vor creste statisticile....unde-i Big Ben de 4 ori consecutiv best defensive player?....azi noapte l-a dominat pana si Dan Gadzuric :))))

Muad Dib
4th November 2007, 14:58
va vine sa credeti ca T-mac are procentaj de peste 50% din actiune :))))....oare cat o sa mai dureze? :mda:

pana isi rupe spatele din nou

Gontel
4th November 2007, 16:47
bravo maggot pt actiunea ta in folosul comunitatii, insa trebuie sa stii ca mai era si anul trecut un link de genul asta care a mers ceva timp, iar apoi minunea s-a terminat. asa ca nu se stie cate zile ne vom mai putea bucura de meciurile de acolo.

caseta
4th November 2007, 19:31
Retard ? Ceea ce am scris in sig e o aluzie la o declaratie a lui MM Stoica de anul trecut: "A inceput Hegemonia stelei". E usor sa arunci jigniri fara sa cunosti situatia.. nu te mai incrunta asa, sa nu suferi si tu vreo hemoragie.

Revenind la basket.. Rockets au 3-0 si urmeaza un meci interesant cu Mavs.

my bad, yo :P :o:

dar poti pune "citatul" intre tag-uri de QUOTE .... ca altfel pt cine nu cunoaste fenomenu ....

anyway, my bad ca am uneori idei preconcepute despre fotbaliatori. pe care de obicei ei mi le confirma.

BAK
4th November 2007, 20:12
ce ziceti de barea in jocul cu sacramento?
anyways, in southwest conference avem cele mai bune trei echipe din liga ....san antonio, houston si mavs...totusi, houston depinde foarte mult de t-mac, care a avut o gramada de probleme cu spatele( plus yao care a avut si el probleme), insa daca va sta departe de accidentari, vor ajunge departe anul asta.....

Irimus
4th November 2007, 20:41
daca stau sanatosi, Houston sunt legitim CONTENDERS pt ca spre deosebire de anii trecuti, acum au si antrenor.

Bogeyman
4th November 2007, 21:08
bravo maggot pt actiunea ta in folosul comunitatii, insa trebuie sa stii ca mai era si anul trecut un link de genul asta care a mers ceva timp, iar apoi minunea s-a terminat. asa ca nu se stie cate zile ne vom mai putea bucura de meciurile de acolo.

daca se opreste minunea aflu eu alta cale...dar site-ul asta e sigur....o sa vezi....se mai poate pe www.myp2p.eu pe forum inainte de meci cu 10 minute cineva posteaza linkuri...dar cateodata se zgarcesc....si eu de aproape 3 ani ma uit la NBA si cand se intrerupea minunea apareau alte solutii...nu va temeti

peste 20 de minute incepe Bosto-Toronto...va uitati careva?...ce pronosticuri dati?

BAK
4th November 2007, 21:49
din est, boston si cu toronto sunt favoritele mele.....totusi, acuma sper sa castige boston

milanezu
4th November 2007, 22:40
ce super se vede meciul.
thank u maggot.
oricum vroiam sa-i vad in actiune pe big three.

AxinTe
4th November 2007, 22:43
ce e cu Bosh de rateaza atat?.. doar TJ le-a facut punctele la raps..

Sharkie
4th November 2007, 23:25
se apara boston prost

BAK
4th November 2007, 23:28
damn, ma tot uitam sa vad unde dau astia jocul.....dupa aceea mi-am amintit ca se joaca in canada....

caseta
5th November 2007, 00:05
damn, fara kg celts arata urit de tot. jump shooting team, cu pierce si ray ray incercind sa faca ceva de capu lor, fara joc de echipa absolut deloc.

ceea ce m-a facut sa ma gindesc la urmatorul scenariu:

- la finalul anului, cind celts nu vor cistiga titlul si poate vor avea chiar un final dezamagitor (1st round exit cred ca ar fi sub asteptarile fanilor acum), celts ar putea sa il concedieze pe rivers.

- phil jackson se lupta pt putere in cadrul organizatiei lakers de ceva vreme deja. desi umbla cu fata sefului, sefu se pare ca o sa ii lase hangaralele lu fi-su. contractul lui jackson expira in vara asta. s-ar putea sa se fi plictisit si sa inteleaga ca nu are sanse, asa ca sa fie dispus sa accepte un post de antrenor la alta echipa, o echipa care ii poate aduce cel de-al 10-lea titlu, titlu cu care sa il depaseasca pe auerbach.

cred ca deja e evident unde bat .....
si nu ar fi ironic sa ia acel al 10-lea titlu fix cu celtics ?
e vreo echipa mai potrivita pt phil jackson decit celtics la ora asta ?
in vara cu 1-2 moves si cu MLE mai pot sa ia ceva jucatori sa puna in jurul lui garnett, allen si pierce, iar cei 3 sunt veterani care vor sa cistige un titlu. imo, in sistemul lui big chief triangle ar avea cele mai multe sanse, pt ca cei 3 veterani probabil ar fi mult mai capabili sa invete repede triunghiul decit nijte jucatori tineri.


intre timp, kapono face chestia pt care a fost platit. adica ii arde pe celtics de la distanta. overpaid ??? maybe not so much ....

caseta
5th November 2007, 00:25
superb meci ... cel putin 4th q si OT. pierce insa pare average. banuiam oarescum ca numele lui se datoreaza partial faptului ca era good player on a good team. si se pare ca am avut dreptate .... cel putin cit am vazut eu acum, nu a pasat, mai mult a stricat jocul, nu a facut nimic spectaculos. garnett si ray allen au parut mult mai buni ...


********************
edit
********************

baaaaaaaaaaah, WTF ???
a cazut transmisia fix inainte de aruncarea de 3p a lui tj ford. sper sa fie inca un OT si sa il pot vedea ....
damn.


meh, se pare ca nu mai e cazu.

thekobe
5th November 2007, 00:42
pierce a avut o zi slaba
in nici un caz ca era good player on a bad team
sa fim seriosi...

cgrecu
5th November 2007, 00:49
ce e cu Bosh de rateaza atat?.. doar TJ le-a facut punctele la raps..

2 words ... kevin garnett ... Bosh e mismatch pentru majoritatea PF/C din liga, dar KG e Bosh + 25%, acelashi tip de jucator, dar mai bun din toate punctele de vedere. Pe mine m-a surprins ce bine s-au aparat raptors in meciul asta, mai putzin in over-time. Si Boston s-a aparat excelent, mai ales la Bargnani in prima repriza, la fiecare pick and roll Garnett l-a lasat pe Ford sa se duca si s-a lipit de Andreea la linia de 3pt -chestie care NJ nu au facut-o vineri.

Una peste alta, e clar unde are Boston marea slabiciune, la pg Rondo e complet overmatched - si cred ca o sa se intimple des ca pg advershi sa aiba career games contra lui. Boston a mers ofensiv mai bine cu house ... Nici la centru nu stau prea bine, dincolo de perkins nu mai e nimeni.

caseta
5th November 2007, 01:13
pierce a avut o zi slaba
in nici un caz ca era good player on a bad team
sa fim seriosi...

nu am zis ca nu e all-star. doar ca poate nu e totusi superstarul care parea sa fie. cel putin in meciul asta mi s-a parut evident sub kg si ray allen. si cam egoist. de prea multe ori a incercat sa faca ceva pe cont propriu in loc sa paseze la om liber .... poate or fi bad habits de cind chiar nu avea cu cine si trebuia sa faca totul singur ... nu stiu. dar eu nu l-am considerat niciodata la nivelul lui kobe, mcgrady, dirk, duncan, garnett, kidd etc (si acum lebron si wade). pur si simplu pt mine a fost un 2nd tier player. very good but not amongst the best, adica nu ar avea loc in discutiile despre MVP ...

Bogeyman
5th November 2007, 14:43
eu am mutat pe seattle....am preferat sal vad pe Durant decat pe cei trei mosi...chiar daca allen era candva idolul meu :-|....m-a dezamagit cu plecarea sa la Celtics...putea ramane sa faca si din Durant ce a facut cu Redd...daca vroia un titlu mergea peste 2-3 ani la Spurs cum a facut Finley

Gontel
5th November 2007, 14:56
superb meci ... cel putin 4th q si OT. pierce insa pare average. banuiam oarescum ca numele lui se datoreaza partial faptului ca era good player on a good team. si se pare ca am avut dreptate .... cel putin cit am vazut eu acum, nu a pasat, mai mult a stricat jocul, nu a facut nimic spectaculos. garnett si ray allen au parut mult mai buni ...


********************
edit
********************

baaaaaaaaaaah, WTF ???
a cazut transmisia fix inainte de aruncarea de 3p a lui tj ford. sper sa fie inca un OT si sa il pot vedea ....
damn.


meh, se pare ca nu mai e cazu.

da, a cazut transmisia si am auzit doar comentariul: TJ Ford for the tie, Ray Allen for the win ... plus ca mie mi-a cazut curentul cu vreo 2 minute ramase din ultimul sfert, tocmai cand erau raptors on fire.
oricum, celtics au suferit in 4th fara kg in foul trouble. in OT el si cu ray allen le-au castigat meciul.
una peste alta, a fost un meci frumos.

Irimus
5th November 2007, 18:25
superb meci ... cel putin 4th q si OT. pierce insa pare average. banuiam oarescum ca numele lui se datoreaza partial faptului ca era good player on a good team. si se pare ca am avut dreptate .... cel putin cit am vazut eu acum, nu a pasat, mai mult a stricat jocul, nu a facut nimic spectaculos. garnett si ray allen au parut mult mai buni ...


stai sa vezi..pe realgm exista un user care sustine ca Pierce e peste Kobe si ca e in top 3 al jucatorilor din liga.

Bogeyman
5th November 2007, 19:28
stai sa vezi..pe realgm exista un user care sustine ca Pierce e peste Kobe si ca e in top 3 al jucatorilor din liga.

la egoism?

cgrecu
5th November 2007, 20:22
io shtiu pe unu pe forumu asta care sustzine ca arenas e mai bun decit kobe, si ca a fi un hall of famer si va avea 3-4 titluri pina la finalul carierei ... :)

BAK
5th November 2007, 22:01
hehehehehe.......funny
desigur, vorbesti despre theotherai, nu? :D:D

Irimus
5th November 2007, 22:25
corect.eu sunt cel mai mare fan arenas in viata.

Irimus
5th November 2007, 22:25
io shtiu pe unu pe forumu asta care sustzine ca arenas e mai bun decit kobe, si ca a fi un hall of famer si va avea 3-4 titluri pina la finalul carierei ... :)

io stiu pe unul pe forumul asta care sustine ca ginobili e mai bun decat iverson...sa vezi ala ce penibil e

BAK
5th November 2007, 22:41
corect.eu sunt cel mai mare fan arenas in viata.

stiam eu....
l.e.....

cgrecu
6th November 2007, 06:24
hm, vorbeam despre caseta ... din cite shtiu theotherai nu e fan arenas, el e fan iverson.

Cit despre ginobili vs iverson, e cazul sa incheiem discutzia, s-au spus toate argumentele, vedem la final care are un sezon mai bun.

just_me
6th November 2007, 10:11
nu prinzi niciodata mistou' :P

caseta
6th November 2007, 13:17
stai sa vezi..pe realgm exista un user care sustine ca Pierce e peste Kobe si ca e in top 3 al jucatorilor din liga.

banuiesc ca top 3 in mintea lui e:
1. kg
2. ray allen
3. pierce

daca e top 3 jucatori de la celtics ... sunt de acord :P

anyway, aseara am vazut rockets - jazz si bulls - 76ers.
mcgrady: out of his mind.
kirk: mindless. a tras la J off the dribble de m-a plictisit. si cred ca le-a ratat pe toate.

btw, pe realgm au inceput baietii sa se destepte in ceea ce il priveste pe kirk. am citit acolo de ce unii il iubeau asa de mult: ca parea underdog. unii sunt cazuti in cap rau de tot. au sindromu "big white hope" ...

acum ca bulls joaca prost, deng si gordon nu au semnat extensii .... s-au mai trezit oamenii. le-am zis ca deng nu accepta 60 de mil sau mai putin. nu prea m-au crezut. ziceau 50-55. morons. paxson il trateaza ca pe un viitor superstar (refuza sa il incl in trades pt gasol sau kobe), normal ca deng cere bani de superstar ....

in mom asta i-as da pe deng si gordon pt kobe de nu s-ar vedea. oricum niciunul nu o sa fie superstar vreodata. all star 1-2 ori, paote. dar pe de alta parte, si antoine walker a fost all star .... so ... it's not really such a big deal.

BAK
6th November 2007, 18:45
anyway, aseara am vazut rockets - jazz si bulls - 76ers.
mcgrady: out of his mind.
kirk: mindless. a tras la J off the dribble de m-a plictisit. si cred ca le-a ratat pe toate.

mcgrady sucked contra mavs....12-31 shooting, pai normal ca are 30+ puncte pe meci....houston sta in 3 jucatori.....t-mac, yao si battier....insa avand in vedere ca primii doi au sanse foarte mari sa se accidenteze din nou, sunt curios cum va merge echipa anul asta...pentru mine, houston sunt cea mai unpredictable echipa din vest....au mari sanse sa ajunga departe, insa au si sanse destul sa o beleasca.....cred ca pana la urma, totul va depinde de cat de healthy sunt....referitor la mavs, terry se pare ca s-a obisnut si chiar ii place sa vina de pe banca..iar barea chiar pare a fi o solutie viabila....anul asta nu cred ca o sa mai aiba numarul de victorii de anul trecut, insa cu siguranta vor merge mai departe in playoff

cgrecu
6th November 2007, 20:19
daca rashard lewis primeshte 115 milioane, sa ii oferi lui Deng 55 e o insulta. Gordon probabil ca merita undeva pe la 50+, dar lui Deng trebuiau sa ii ofere max. Nici macar Igoudala nu a acceptat 55, si Deng e peste igoudala.

BAK
6th November 2007, 20:31
Deng e peste igoudala.

here we go.......:confused:

Jaymz
6th November 2007, 20:35
daca rashard lewis primeshte 115 milioane, sa ii oferi lui Deng 55 e o insulta. Gordon probabil ca merita undeva pe la 50+, dar lui Deng trebuiau sa ii ofere max. Nici macar Igoudala nu a acceptat 55, si Deng e peste igoudala.

pai ok.. 50, 60, 115 sa'i dea ! creste valoarea jocului lui Bulls astfel? joaca Deng sau Gordon mai cu suflet? :D don't think so :(

Irimus
7th November 2007, 00:38
here we go.......:confused:

cum sa nu fie mah...daca cgrecu zice e clar ca asa e :rolleyes:

intrebati-l pe caseta daca deng este peste iguodala....

caseta
7th November 2007, 02:14
cum sa nu fie mah...daca cgrecu zice e clar ca asa e :rolleyes:

intrebati-l pe caseta daca deng este peste iguodala....

bine inteles ca e. cel putin din cite imi aduc io aminte, deng e 6'9, iguodala 6'7 sau 6'8.

BAK, ca terry poate sa ia 6th man .... nu contest. dar chestia cu ajunsul mai departe in playoff ... probabil ca mavs vor trece de runda 1, dar titlul ... am dubiile mele. si asta pt ca nu au rezolvat problema cu lipsa de "oo" .... in momente critice se pierd toti ca nijte fete mari crescute la pension care se trezesc fata in fata cu peter north. si asta tine in primul rind de dirk. el ar trebui sa domine jocul atunci (cum de altfel a facut acum 2 ani in seria cu spurs)

BAK
7th November 2007, 04:53
corect......parerea mea este ca daca mavs pornesc cu sansa a doua, joaca mai bine...au alta mentalitate cand sunt considerati the underdogs.....parca joaca fara asa de multe inhibitii

caseta
7th November 2007, 11:23
intre timp cea mai buna echipa din texas (si probabil asta inseamna din liga in mom asta) este rockets. mcgrady a cam labarit-o (sau balarit-o) in ultimele 2 meciuri, dar yao a fost ... ummm .... "la inaltime" (ca sa folosesc un cliseu :P)

cred ca am zis-o de zeci de ori in vara ca adelman ii poate face pe rockets super tari si ca rockets trebuiau de mult sa il dea afara pe jvg.

nu de alta, dar aveau fratele gresit. cu svg, magic joaca excelent. howard e o bestie, lewis spreads the floor .... svg stie sa conduca un atac.

Jaymz
7th November 2007, 18:08
umm Bulls' record 0-4.. go HOME ! but wait.. they WERE playin' home when this happened! then get the phuck outta here and go fishin' :(
go Hornets !! :D

BAK
7th November 2007, 21:54
intre timp cea mai buna echipa din texas (si probabil asta inseamna din liga in mom asta) este rockets. mcgrady a cam labarit-o (sau balarit-o) in ultimele 2 meciuri, dar yao a fost ... ummm .... "la inaltime" (ca sa folosesc un cliseu :P)

cred ca e prea devreme sa ne pronuntam asupra celei mai bune echipe din nba...mavs i-au batut pe rockets, rockets i-au batut pe san antonio, etc. etc....eu cred ca fatza de meciul cu houston, the mavs pot sa mai creasca in joc..dirk nu a jucat la potential maxim, nici howard...plus ca harris nu a jucat..oricum, si parerea mea este ca si anul asta campiona va veni din texas, insa chiar nu stiu care...eu sper sa fie mavs, insa cum ai spus, au nevoie de 00.......
eu sincer as 25% sanse la cele trei din texas in parte....15%phoenix( poate chiar mai putin) si 10% boston....

cgrecu
8th November 2007, 00:10
pai ok.. 50, 60, 115 sa'i dea ! creste valoarea jocului lui Bulls astfel? joaca Deng sau Gordon mai cu suflet? :D don't think so :(

pai nu e vorba de cum joaca acum, doar ca e pe undeva normal ca Deng sa ceara mai mult de 55. Oricum, 55 pentru un SF de valoarea lui Deng e putzin -mai ales cind te gindeshti cine a primit sume similar (hinrich, devin harris, kevin martin etc).

problema lu bulls acum e in front-court, wallace nu face nimic, iar Thomas e foarte inconsistent. E greu sa cishtigi cind primeshti doar 10 puncte pe meci de la thomas + wallace ...

Irimus
8th November 2007, 00:15
lumea il subestimeaza foarte mult pe kevin martin....

BAK
8th November 2007, 08:24
a fost super finalul la utah-cleveland....lebron o infige de trei cu 6 secunde ramse si egaleaza si apoi williams primeste mingea si fuge dintr-o parte pana in cealalta a terenului si baga winning basket cu 1 secunda ramasa

Kahuna
8th November 2007, 08:37
La faza in care a marcat Williams ultimul cos, Cavaliers parca era o echipa de amatori...mai intai Devin Brown il lasa sa treaca usor de el si Big Z, ditai mai omu', a stat acolo si se uita cum sare Deron la cos de langa el fara sa faca nimic :( Vroiam OT

caseta
8th November 2007, 11:10
m-am cam convins ca kg nu prea era in stare sa isi faca coechipierii mai buni la wolves. e adevarat ca si avea coechipieri de 2 bani, dar duncan a facut jucatori din rasho nesterovic, nazr mohammed etc. asa ca la capitolul asta ii dau mai mult credit lui duncan.

insa se pare ca atunci cind are jucatori buni imprejur, garnett joaca mult mai bine. el nu e in stare sa ii faca mai buni, dar e in stare sa joace cu ei excelent. spre deosebire de unii jucatori care atunci cind joaca cu jucatori mai buni au stats mai slabe, kg parca straluceste mai tare:

23p, (10-14), 13 reb, 7 ast, 4 stl, 1 blk (adevarat, si 5 TO) .... daca o tine asa tot sezonul, are sanse mari la mvp daca celts sunt intre primele 3 din est.

***

durant se pare ca are mina libera la sonics, de asteptat de altfel.
dar 3-17 cu doar 2 reb .... :no:
cred ca si eu as prinde mai mult de 2 reb, si nu am 6'10 ci mai curind 6'2


***

BAK, tre sa le dai si lui utah ceva sanse. in momentul asta mi se par peste suns. adevarat, suns sunt fara amare, dar suns nu au banca de rezerve, nu au big men altul decit amare (ca pe kurt thomas l-au dat de cheap bastards ce sunt). sarver ala e o lepra, distruge o potentiala campioana ca sa economiseasca nijte bani.

Bogeyman
8th November 2007, 17:12
lumea il subestimeaza foarte mult pe kevin martin....

corect...Kevin Martin isi merita banii...o duce in spate pe Sacramento....as dori sa-l vad la o echipa mai buna

Raptor
8th November 2007, 19:01
Durant devine incet incet (sau poate chiar repede) un rasfatat la Seattle. Numai el arunca, I mean WTF? De ce il pun astia pe un piedestal care s-ar putea sa se intoarca impotriva lor (vezi Vince Carter in Toronto)?

But ah well... spaga lor.

Bogeyman
8th November 2007, 19:51
pai Durant are numai 19 ani...si doar daca il fac de acuma liderul echipei poate ajunge superstar...
exemple: James, Wade, Duncan, Yao, Redd (de cand a scapat de allen)...vor sal faca sezonul asta sa se obisnuiasca....plus ca seattle nu are alt jucator care sa inchida meciurile....
orice jucator mai are zile proaste....aseara si in primul maci a jucat mai slab, in rest a facut-o foarte bine...

si ai dreptate raptor...s-ar putea sa se intoarca impotriva lor dar cu Durant, cand vezi ce face la 19 ani, merita sa risti

cgrecu
8th November 2007, 19:55
kevin martin ishi merita banii, dar e mai mult un jucator super-ofensiv decit un true franchise player. De altfel sunt putzini SG in nba care pot fi consideratzi franchise-players. In afara de Kobe si Wade, nimeni altcineva nu poata cara o echipa in spate, nici macar arenas sau carter. E drept ca nici SF nu prea fac asta. Majoritatea echipelor de top au ca franchise player un PF/C sau un PG - asta e realitatea in NBA. Si in general, cu cit eshti mai mare, cu atit eshti mai bine platit - sunt mult mai mult shooting guards valoroshi decit centrii sau point guards ... Echipele care se bazeaza pe SG de elita, de regula se chinuie undeva pe la .500 si pierd in prima runda n playoff.

Raptor
8th November 2007, 23:04
Da, dupa parerea mea e destul de corect ce zici.

raja_bell
9th November 2007, 06:03
=)) mah, voi tot pe aici va certati? :D

asadar, bine am revenit! :yeah:

azi am urmarit bulls cu pistons. lol! ma minunez cat de basinos a ajuns little ben ... tz, tz ... in curand va ajunge ultima rezerva ... platita cu vreo 16 milioane ...

in rest, fönics sunt varza in aparare ... deci nimic nou sub soare!

am un nou jucator preferat: barea de la maverix! extraordinar baiatul asta! ah, si mai e dj strawberry ... =)) =))

Jaymz
9th November 2007, 09:00
Interesanta seara.. Baronu si Rasheed au "rulat" cu cate 37p si 36p insa tot au "luat'o".. insa in timp ce Mavs au "defilat" cu 120p.. Bulls nu reusesc inca sa "bata suta".. dar macar au "spart gheatza" si cu cine? cu pistoanele !! :rolleyes:

insa ceea ce e si mai interesant e ca TT desi cu numai 19p.. a fost eroul serii cu 14 reb si 67% FGM-A !! stiu ca multi il acuza inca pentru inconsistentza insa.. din 5 games pana acum, TT a fost Bulls' best bet deja in 2 games. :shocked:

mi'ar placea sa il vad mai mult in assist'uri.. poate intr'un an devine triple doubler :D

BAK
9th November 2007, 09:21
TERRY FOR MAVP.....gsw-mavs a fost un super....dirk parca nu si-a prea intrat in ritm si inca dispare din joc.eu sincer cred ca anul asta se anunta si mai interesant....
btw, cum grequ gsw prind cele mai bune jocuri cu mavs? sa fie doar don nelson?

caseta
9th November 2007, 11:31
tyrus owned rip's sorry ass. TRE sa vedeti block-ul ala ....
am vazut doar highlights, dar ..... :shocked:

v-am zis de anu trecut ca tyrus e bun. nu doar atletic, dar are "knack" de a-si domina adversarii. chestie pe care o au superstarurile, dar pe care nimeni altul de la bulls nu o are ....

Bogeyman
9th November 2007, 21:20
da...tyrus e bun...dar poate ar trebui sa adauge niste aruncari de la semidistanta macar...nu o sa aiba in fiecare meci aparari in fata carora sa faca ce vrea din zona panoului...nush cumj se va descurca cu Spurs de exemplu...nu-l vad bine

BAK
9th November 2007, 21:27
cica meciul din seara asta dintre bucks si houstin va fi cel mai urmarit din istorie

Raptor
9th November 2007, 22:27
Haha tare asta :D

AxinTe
9th November 2007, 23:47
tyrus owned rip's sorry ass. TRE sa vedeti block-ul ala ....

Da, nice block, dar si Maxiell a avut 2 blocks superbe intr-o faza la el.

Jaymz
10th November 2007, 00:24
cica meciul din seara asta dintre bucks si houston va fi cel mai urmarit din istorie

pai normal.. doar stim cu totii ca mai bine de un sfert din po****tia planetei e interesata subit de acest game :)

smoothyboy
10th November 2007, 00:38
am pus si eu un pariu asta seara, cum ca ar bate pistons la 8 diferenta, cel putin. se merita sa mai stau la meci sau sa ma duc sa ma culc?

Jaymz
10th November 2007, 08:44
am pus si eu un pariu asta seara, cum ca ar bate pistons la 8 diferenta, cel putin. se merita sa mai stau la meci sau sa ma duc sa ma culc?

huh ?! :o:

Bogeyman
10th November 2007, 09:15
si din pacate Yi a pierdut in fata lui Yao :((((

BAK
10th November 2007, 09:34
si din pacate Yi a pierdut in fata lui Yao :((((

era de asteptat totusi

SilverZeus
10th November 2007, 13:05
io stiu pe unul pe forumul asta care sustine ca ginobili e mai bun decat iverson...sa vezi ala ce penibil e



...dude, get over it

caseta
10th November 2007, 14:41
al horford mai face un meci mare cu 16p, 7reb, 1ast, 2st, 1blk si doar 2TO (bun pt un rookie). asta dupa 8p, 15reb cu un meci inainte. IMO, horford > durant. si asta am zis si inainte de draft :D
durant a dat 20p, dar iar a avut un procentaj mizerabil si sta f prost la rebounds.

nu va uitati la stats pe sezon, pt ca primele meciuri au fost rough pt horford, si el nu joaca intr-o echipa atit de proasta ca seattle, ca sa fie centrul ofensivei si sa poata trage cit vrea muschiu lui ....

dwight a avut 22p, 20reb - mai multe decit eddy curry si z. randolph impreuna. am vazut meciul .... cel putin lui curry putea sa ii zica "call me daddy, biatch". 3 reb cind ai > 2.1 m ... patetic.

impresionant jocul lui turkoglu pina acum. medie de 20 ppg (cu 10 > media pe cariera si cu 6-7 mai mult decit in ultimii ani.

*"HA HA HA HA HA HA" e acum registered si il voi folosi cind vreau sa zic "i told you so" (ca de ex cind am zis ca horford > durant). :P

raja_bell
11th November 2007, 05:53
Originally Posted by TheOtherAI View Post
io stiu pe unul pe forumul asta care sustine ca ginobili e mai bun decat iverson...sa vezi ala ce penibil e

=)) senzational ... evident ca manu este mai bun. nu exista termeni de comparatie intre un winner caruia nu-i sare mustarul daca e rezerva si un loser patentat care va ramane cu vreo cateva titluri de cel mai bun marcator, adica fix pix ... vezi exemplu lui alex english ... alex who?

Jaymz
11th November 2007, 05:59
Check this out ! Nocioni 20p jucatorul meciului si Bulls o ia la 30p diferenta. Naspa e ca la half time Bulls aveau exact 30p.
Skiles scoate toti starterii cand diferenta e 24p insa mai erau 2 Qs de jucat (eu nu as fi "predat" game'ul asa repede).
Bench'ul insa face 41p in 2nd half, of course, pe o oarecare relaxare si a raptorilor, insa ei au tinut din starteri in teren pana la capat.
Este pentru prima data cand vad po****tia booing and leaving United Center in timpul Q3..
Se pare ca win'ul cu pistoanele a fost o greseala si s'a intamplat pentru ca au venit relaxati in Chicago.
Eu totusi cred ca e vina lui Skiles pentru ceea ce a devenit acum Shitcago Bulls :(

raja_bell
11th November 2007, 06:03
suns castiga surprinzator la orlando. nu ma asteptam la o victorie atat de clara dupa meciul greu de ieri! bravo mah!

cica bulls sunt pe cale de a se desfiinta. singura solutia e sa-i dea niste mardei lui old ben, sa-l trimita cat mai departe de IL si sa scape echipa de mana moarta care o trage in jos ...

nets nu au rezistat in fata echipei pe care eu o consider castigatoarea conferintei de est si poate invingatoarea lui dallas sau san antonio in finala nba. e singurul meci pe care am pariat azi. eram sigur de victoria celticsilor! am descoperit un rookie, davis, care e cat ala din green mile. cum naiba e posibil sa fi asa mare si tare? :D

memphis sparring partner pentru utah jazz. era de asteptat.

indienii au clacat in mod incredibil in fata gangsterilor, cu toate ca la un moment dat conduceau cu peste 20 de puncte ... :headbang:

se joaca wolves @ kings si mavs @ "fraierii care l-au draftat pe ramolitul invalid, in loc sa aleaga diamantul". primul meci e foarte echilibrat. ma rog, e firesc avand in vedere ca se intalnesc doua trupe jalnice. si in oregon e inca la fel de deschis jocul. inca ...

cgrecu
11th November 2007, 06:05
care starter a jucat pina la capat ... jamario moon ??? Bosh a jucat 27 de minute, Ford 24, Nesterovic 22, Parker 21 si Jamario Moon 23 ... Doar Moon a jucat in sfertul 4, dar pentru Moon e doar al 3-lea NBA game, anul trecut a jucat in CBA (Continental Basketball Association, un fel de divizia D la americani).

Jaymz
11th November 2007, 07:08
eu asteptam sa te umfli in pene nu sa scormonesti stats scoase la suparare ;)

Bogeyman
11th November 2007, 08:00
sa fie o revenire pt Sacramento oare?...cica si-au gasit un true PG si miercuri revine si Artest...hmmmm
Portland in playoff???...e posibil...se vor lupta cu NOH, LAL si Denver poate si LAC pt ultimele 2 locuri din vest care aduc fericirea :)....
cat despre bulls....patetic...dar ma bucur....sunt in aceeasi divizie cu Bucks :)

ps: AK47 rocks :yeah:

Irimus
11th November 2007, 10:51
Deng cu 5 puncte 0 recuperari si 1 assist e mai bun decat iguodala care are 21/7/4 ?:happy:happy:happy:happy:happy . (va las pe voi sa ghiciti cine a zis asta)

cgrecu
11th November 2007, 20:08
eu asteptam sa te umfli in pene nu sa scormonesti stats scoase la suparare ;)

m-ash fi umflat daca am fi batut o echipa buna, in momentul asta chicago sunt clar cu mintea in alta parte. O fi kobe, or fi extensiile la contracte - cert e ca nu joaca asha cum ar trebui. Chiar si asha, sa batzi la 30 de puncte in deplasare si in back-to-back, e o chestie - dar e abia al 7-lea meci pentru Toronto, din care in 2 au fost oribili si in 2 au fost spectaculoshi - cine shtie care e adevarata fatza.

Singura chestie care a mi-a placut foarte mult a fost Jamario Moon - senzatzional in aparare la deng, si o poveste hollywoodiana. A fost vazut de Mitchell asta vara la un summer camp pentru tot felul de nobodies, adus in training camp ca al 17-lea jucator si practic cu 0 sanse sa prinda echipa, reusheshte in ultima zi sa fie ales ca al 15-lea jucator in locul lui Luke Jackson (care avea contract pe 2 ani, dar negarantat), joaca primele minute in dezastrul de la Milwaukee de luni, joaca citeva minute la philadelphia vineri unde se apara foarte bine la igoudala in sfertul 4, si dupa care e numit titular in doar al 3-lea joc in NBA. In opinia mea (si a majoritatzii de pe forumul lui Raptors), a fost cheia meciului, practic l-a anihilat pe Deng, are miinile lungi pe stilul lui Prince si e foarte greu sa arunci peste el, si e suficient de rapid sa poata sta in fatza lui Deng.

Irimus
11th November 2007, 22:39
hehe...nici nu ma asteptam de la cgrecu care a vazut back to back meciuri impotriva lui phila si chicago sa recunoasca ca iggy>deng.si caseta recunoaste treaba asta....

cgrecu
12th November 2007, 06:27
sincer, nu m-am obosit sa replic la chestia aia, ca era prea puerila ... Nu potzi compara 2 jucatori dupa ce statistici au avut intr-un meci, shtii si tu ca e un argument mai mult decit stupid.

Plus ca nu mai vreau sa intru intr-o discutzie gen x e mai bun decit y (Korver vs Kapono, Manu vs Iverson etc) cu tine. In mod evident nu putem ajunge la un punct comun - lucru care nu ar fi o tragedie daca ai fi in stare sa te abtzii de la insulte si posturi care se reduc la "eshti un ******* daca nu eshti de acord cu mine" ... Baschetul nu e chiar asha de complicat cum vor unii sa il prezinte pe forumul asta, si e departe de a fi o stiintza exacta. Daca citeshti regulat ESPN.com, o sa vezi ca pe cele mai simple subiecte, analishtii lor nu se pot pune de acord. De exemplu, semnarea lui Kapono a fost considerata ca fiind una buna cam de jumate si o mare gresheala de cealalta jumatate - asta nu ii face pe unii imbecili si pe ceilaltzi genii - doar pe forumul nostru lucrurile nu pot fi decit in alb si negru ...

Iar in alta ordine de idei, o afirmatzie gen "si caseta recunoashte treaba asta", ma lasa extrem de rece si nu intzeleg ce vrei sa spui prin asta? Daca tzin bine minte, atunci cind zicea de arenas ca e peste iverson nu ai fost de acord cu el ... :)

Jaymz
12th November 2007, 07:40
"eshti un ******* daca nu eshti de acord cu mine" ...

Iar in alta ordine de idei, o afirmatzie gen "si caseta recunoashte treaba asta", ma lasa extrem de rece si nu intzeleg ce vrei sa spui prin asta? Daca tzin bine minte, atunci cind zicea de arenas ca e peste iverson nu ai fost de acord cu el ... :)

eu unul conclud ca tu vrei sa ii lasi pe Caseta si TheOtherAI sa se voteze intre ei doi care e *******ul ?! hihihi :D

caseta
12th November 2007, 11:22
you GOTTA see this:

http://realgm.com/boards/viewtopic.php?t=727783&postdays=0&postorder=asc&start=0

funniest shit in a while ... cel putin la pagina 7 .... LooooooooooooooooooooooL
:happy:happy:happy

Irimus
12th November 2007, 12:29
de ce nu-i explica nimeni lui lebron ca ft% mizerabil pe care-l are ma dezavantajeaza pe mine la fantasy? :D

Raptor
12th November 2007, 14:39
Tare rau ala. M-as baga si eu... da' mi-e cam lene :P

cgrecu
12th November 2007, 20:15
de ce nu-i explica nimeni lui lebron ca ft% mizerabil pe care-l are ma dezavantajeaza pe mine la fantasy? :D

lol ... bine ca ai scapat de iverson macar ...

Bogeyman
12th November 2007, 20:24
cum pot sa joc si eu fantasy?...sau e prea tarziu?

Irimus
12th November 2007, 22:25
e prea tarziu

cgrecu
13th November 2007, 07:06
sa fie o revenire pt Sacramento oare?...cica si-au gasit un true PG si miercuri revine si Artest...hmmmm
Portland in playoff???...e posibil...se vor lupta cu NOH, LAL si Denver poate si LAC pt ultimele 2 locuri din vest care aduc fericirea :)....
cat despre bulls....patetic...dar ma bucur....sunt in aceeasi divizie cu Bucks :)

ps: AK47 rocks :yeah:

Presupun ca "true point guardul" respectiv e Beno Udrih, cel pe care SAS l-au dat practic afara ... :) Daca Sacramento face 30 de victorii anu asta, mare minune, dar sansele sunt minime. Acushi se intoarce Artest si Bibby, si pina si singura chestie buna de acolo (K. Martin) se va duce pe apa simbetei - sa vezi cum din 25 ppg ajunge la 16-17 ...

MileHigh
13th November 2007, 11:16
Si-a revenit JR de cind nu mai agreseaza pustoaice prin baruri. Funny, a fost 7-8 la 3p si 2-6 la FT. Melo AI si JR = 88 pts !!!

Irimus
13th November 2007, 13:58
lol ... bine ca ai scapat de iverson macar ...

:headbang::headbang::headbang:
ce legatura are? iverson are 81% de la libere....

Bogeyman
13th November 2007, 16:27
Presupun ca "true point guardul" respectiv e Beno Udrih, cel pe care SAS l-au dat practic afara ... :) Daca Sacramento face 30 de victorii anu asta, mare minune, dar sansele sunt minime. Acushi se intoarce Artest si Bibby, si pina si singura chestie buna de acolo (K. Martin) se va duce pe apa simbetei - sa vezi cum din 25 ppg ajunge la 16-17 ...
Nu scade Martin prin revenirea celor doi...si anu trecut a terminat cu 20 PPG...si da..despre Udrih e vorba :)

mah...io ma tot intreb...deci intotdeauna ma bucur mai mult pt Utah, ma uit mai mult la meciurile lor...si cand ma jucat NBA jucam cu Utah....oare ma insel cand zic ca Bucks sunt preferatii mei...nu-s sigur :groggy:....hmmmmmmm...mai nou la Bucks ma intereseaza numai Yi
oare lipsa de performanta a celor din Milwaukee ma face sami pierd interesul fata de ei?

Nightfly
13th November 2007, 18:03
Fan Voice is the place to engage in dynamic, knowledgeable discussions about hot topics around the league.

Your Take:
Luol Deng vs. Andre Iguodala http://my.nba.com/thread.jspa?threadID=400021961
Pentru certaretii din voi

Jaymz
13th November 2007, 19:50
Fan Voice is the place to engage in dynamic, knowledgeable discussions about hot topics around the league.

Your Take:
Luol Deng vs. Andre Iguodala http://my.nba.com/thread.jspa?threadID=400021961
Pentru certaretii din voi

Playoffs:
Deng
17.7 ppg
7.3 rpg
.500 fg%
.744 ft%

A.I
9.8 ppg
4.6 rpg
.460 fg%
.500 ft%

In the end, are the Playoffs all that matter or not ? :)

cgrecu
13th November 2007, 20:05
:headbang::headbang::headbang:
ce legatura are? iverson are 81% de la libere....

my bad, credeam ca te referi la fg% ...

cgrecu
13th November 2007, 20:16
deng si igoudala sunt jucatori diferitzi ca stil, igoudala e flashy, bun la fantasy cind joaca intr-o echipa slaba pentru ca itzi aduce numere peste tot - dar eu il prefer pe Deng pentru ca personal prefer genul de jucatori care sunt foarte buni la o chestie vs cei care sunt buni la toate si nu exceleaza la nimic. Deng are 3 chestii care le face bine, arunca excelent, shti sa posteze un jucator mai mic si shtie sa patrunda daca e aparat prea tight. Chestia asta il face foarte dificil de aparat unu la unu pentru ca daca eshti prea inalt fuge pe linga tine, daca eshti prea mic arunca peste tine sau te posteaza etc.

Igoudala e mai ushor de aparat - lucru care se vede in playoff. Tot ce trebuie sa faci e sa pui pe cineva atletic care sa stea mai retras si sa il lase sa arunce - atunci cind nu patrunde igoudala e sub-mediocru. Nici macar the mighty Lebron nu a putut sa faca nimic atunci cind a fost aparat asha de SA in playoffs. In sezonul regulat, meciurile se joaca altfel, faulturile se dau mai ushor, jucatorii spectaculoshi sunt favoritzatzi de arbitri etc

Oricum, amindoi sunt jucatori buni - si potzi face un argument pentru oricare, Dar argumentul adus de theotherai (vineri igoudala a avut un meci mai bun decit deng simbata) era asha de absurd, ca nu avea sens sa raspund la el ...

cgrecu
13th November 2007, 20:19
Nu scade Martin prin revenirea celor doi...si anu trecut a terminat cu 20 PPG...si da..despre Udrih e vorba :)


exageram si eu, sa scot in evidentza faptul ca revenirea lui artest si bibby va distruge jocul echipei ... Acuma sunt unii care zic ca dupa aventurile lui (Artest) prin Africa, unde a facut tot felu de chestii caritabile, Ron " is a new man now" - dar eu ramin sceptic ...

Irimus
13th November 2007, 20:44
Playoffs:
Deng
17.7 ppg
7.3 rpg
.500 fg%
.744 ft%

A.I
9.8 ppg
4.6 rpg
.460 fg%
.500 ft%

In the end, are the Playoffs all that matter or not ? :)

te-ai chinuit mult sa gasesti postul ala..de fapt 95% dintre rapusnuri sunt pt iggy..dar ma rog nu stau sa ma cert cu tine...nu de mult incercai sa ne convingi ca deng e foarte apropiat de lebron....

Bogeyman
13th November 2007, 20:46
aaa....pai caracterul lui Artest e la fel ca cel al unui manelist fost-puscarias de la noi....dar pe teren e bun....Artest nu va distruge jocul ba chiar le lipseste apararea lui si nici nu e egoist dar Bibby...el e problema...daca nu-si revine la ce juca acum 3-4 ani atunci echipa asta nu mai are vre-un viitor in formatul asta...ar trebuia sa inceapa sa construiasca pe langa Martin...si ii mai au pe Garcia si Salmons...joaca foarte bine in absenta lui Artest si Bibby.
Si mai e Brad Miller care confirma ce a spus cineva pe acest forum candva..."Oricine poate ajunge all-star...there's no big deal"

BAK
13th November 2007, 21:55
artest nu face prea mult scandal la echipa...el are probleme in afara, cu nevasta, geroge bush si cu barurile

cgrecu
13th November 2007, 23:10
te-ai chinuit mult sa gasesti postul ala..de fapt 95% dintre rapusnuri sunt pt iggy..dar ma rog nu stau sa ma cert cu tine...nu de mult incercai sa ne convingi ca deng e foarte apropiat de lebron....

ar fi fost mult mai util sa comentezi esentza postului, nu modul cum l-a gasit ... puteai de exemplu sa remarci ca statisticile lui igoudala sunt de pe vremea cind iverson + webber erau principalele arme la 76ers (chit ca se poate intoarce impotriva ta argumentul, fiindca iverson atragea toata atentzia, deci igoudala trebuia sa rupa coshul ...). Si sper ca nu ai numarat toata posturile si ai ajuns la concluzia ca 95% sunt pro-igoudala, nu? :)

Jaymz
14th November 2007, 00:14
te-ai chinuit mult sa gasesti postul ala..de fapt 95% dintre rapusnuri sunt pt iggy..dar ma rog nu stau sa ma cert cu tine...nu de mult incercai sa ne convingi ca deng e foarte apropiat de lebron....

umm.. cred ca ma confunzi amarnic cu alti celebri anonimi de pe forumul asta :mda:
eu nu am vorbit despre aceasta comparatie ever ! despre LeBron nu prea vorbesc, pentru ca o fac destul ceilalti.. si Deng pentru mine este un consistent.. atat !

cgrecu
14th November 2007, 01:07
intre timp starbury a luat-o razna complet - se pare ca s-a luat la bataie cu isiah in avionul catre phoenix (dupa ce a aflat ca nu va mai fi starter), dupa care ar fi plecat inapoi la NY. Se pare ca a jucat ultimul meci la NYK si va primi probabil un buy-out. Tinind cont de reputatzia care o are, probabil ca nu va mai primi de lucru in nba ....

Irimus
14th November 2007, 09:19
@jaymz:dap, ai dreptate.

Bogeyman
14th November 2007, 15:05
intre timp starbury a luat-o razna complet - se pare ca s-a luat la bataie cu isiah in avionul catre phoenix (dupa ce a aflat ca nu va mai fi starter), dupa care ar fi plecat inapoi la NY. Se pare ca a jucat ultimul meci la NYK si va primi probabil un buy-out. Tinind cont de reputatzia care o are, probabil ca nu va mai primi de lucru in nba ....

si uite asa mai dispare talentul din cauza fitzelor :(

BAK
14th November 2007, 16:29
intre timp starbury a luat-o razna complet - se pare ca s-a luat la bataie cu isiah in avionul catre phoenix (dupa ce a aflat ca nu va mai fi starter), dupa care ar fi plecat inapoi la NY. Se pare ca a jucat ultimul meci la NYK si va primi probabil un buy-out. Tinind cont de reputatzia care o are, probabil ca nu va mai primi de lucru in nba ....

se pare ca starbury incerca sa il santajeze pe isiah pentru un loc in starting lineup....ce penibil...iar ce cati bani ar trebui sa faca anul asta......:headbang:

Irimus
14th November 2007, 16:36
eu ma gandesc la un schimb hughes-marbury....nu vi se pare ca ar fii bunicel pt ambele echipe?

MileHigh
15th November 2007, 00:38
Isiah, Marbury exchanged punches on flight. "Isiah has to start me," Marbury fumed, according to the source. "I've got so much shit on Isiah and he knows it. He thinks he can fuck me. But I'll fuck him first. You have no idea what I know." :)
Tenesi lu marbury se vind buy 1 get 1 free ($14.98)

caseta
15th November 2007, 11:07
:happy :happy :happy @ isiah and marbury
ma intreb cit de mult se mai pot adinci in penibil. cum zicea o gluma: "i thought they hit rock bottom and they can't go any lower then that, but since, they started digging."

am zis demult, de 2-3 ani ca marbury e un cretin si ca isiah e un idiot ca GM. am zis-o si cind l-a adus pe francis, si cind l-a luat pe jerome james, si cind l-a luat pe jeffries, si cind l-a luat pe jalen rose ..... chit ca unii incercau sa ma convinga cum ca knicks au sanse ....
singurul lucru la care e bun isiah e draftul. acolo e supertare. dar ca gm .... :happy

==========

"According to the Elias Sports Bureau, James is the first player to record that many points, assists and rebounds in a game since Wilt Chamberlain in 1968."

:shocked:
frumos meci. lebron meserias, dar si howard a rupt sub panouri. totusi nu mi s-a parut la fel de dominant sub panou cum a fost cu knicks (singurul meci al lui pe care l-am mai vazut sezonu asta). de unde deduc ca PF si C lui knicks sunt chiar muci la D si rebounds. cum a facut > 20 reb de linga curry si zach nu pot sa imi explic. de linga schiopu de ilgauskas a facut 16 cu tot cu OT.

howard a fost incredibil de eficient, inclusiv de la libere, de unde de obicei era la 50%. se pare ca a lucrat enorm in vara (ceea ce si speram cind l-am cules la fantasy :P)

btw: ce inseamna un antrenor care stie sa il foloseasca .... stan vg stie sa ii puna mingea in mina lui howard sub panou. ajuta si faptul ca rashard helps spread the floor, dar sezonul trecut howard se demarca ca prostu 20 de secunde din atac si nu atingea mingea.

==========

horford: 13p (5-7), 13reb, 3ast, 1stl, 1blk
bwahahahahha
durant WHO ????
v-am zis ca horford o sa fie cel mai bun din draft. :D :D
durant mai are putin si o ia pe urmele lui morrisson cu % alea mizerabile si cu faptul ca nu face nimic altceva (reb, ast).

Irimus
15th November 2007, 13:15
caseta, durant>horford si nu incerca sa ne convingi ca nu e asa.lui durant i s-a impus prea repede sa care echipa in spate si inca nu poate dar e muuult mai bun decat horoford.o sa vezi treaba asta...

MileHigh
15th November 2007, 13:42
mama m-ati spart de cind a inceput sezonul numai x>y am vazut pe forumul asta. Who the fuck cares?
ah, si funny comentariile lui Phil Jackson dupa meciul cu Spurs :))

caseta
15th November 2007, 18:35
mama m-ati spart de cind a inceput sezonul numai x>y am vazut pe forumul asta. Who the fuck cares?
ah, si funny comentariile lui Phil Jackson dupa meciul cu Spurs :))

we care. nu de alta, dar ii avem la fantasy :P
aaa, si ca sa nu iti faci fo impresie gresita, nu prea o sa vezi p'aici x>y fara argumente. deci putem sa spunem toti ca suntem nijte mici analisti nba :D

PS: I > U all
:P :D


@irimus - io inca imi mentin parerea. am zis ca durant mi se pare ca nu are fizicul sa se impuna in nba. deocamdata o cam suge la FG% - acolo ar fi his bread & butter, dar se poate spune ca mai poate lucra acolo.

la reb si ast e muci. la reb e partial de asteptat pt ca nu are fizic, dar la cit de inalt e ar trebui sa culeaga mai multe reb. iar in ceea ce priveste reb, asta nu prea e chestie care se imbunatateste pe parcurs. unii sunt buni, alti slabi (vezi curry). e chestie de fizic, de pozitionare si anticipare, dar mai ales de vointa. tre sa vrei mingea mai mult decit ceilalti. de asta kidd are mai multe reb decit curry care e cu 2 capete mai mare decit el.

nu zic ca durant o sa fie un bust ca morrisson, dar deocamdata nu imi vine sa cred ca o sa fie un superstar.

PS #2: wade s-a intors aseara si din cite mi-am dat seama, desi inca nerefacut complet, deja a fost cel mai bun jucator al lui heat.

caseta
15th November 2007, 18:40
eu ma gandesc la un schimb hughes-marbury....nu vi se pare ca ar fii bunicel pt ambele echipe?

"I don't know him that well," James said of Marbury. "But I couldn't have a guy like that on my team."

lebron tocmai a trimis un mesaj clar conducerii: nu mi-l aduceti pe asta pe cap !!!

Irimus
15th November 2007, 19:23
mda...dar l-ar ajuta mai mult decat o face hughes..parerea mea.

caseta
15th November 2007, 20:13
hehe, iar vorbeste fanu marbury din tine
:P :D

hughes e un zero barat, nu ajuta cu nimic, dar macar nu incurca. asta e problema cu marbury: ar imputi atmosfera in vestiar, chiar daca pe teren ar baga mai multe p si ar da mai multe ast decit hughes.

acum cavs au o atitudine "us against the world". spre deosebire de anul trecut cind a cam frecat-o tot sezonu, lebron pune osu rau de tot la treaba. ca dovada ce stats are. si pune osu la greu si in defensiva.

ori daca marbury ar imputi atmosfera, jucatorilor ar inceta sa le pese ... ar juca dezinteresati sau in scirba. si vezi la heat unde se ajunge cind se intimpla asta.

cavs au nevoie de PG si le-ar prinde bine sa scape de contractul lui hughes. dar in momentul asta cu boobie jucind PG decent, cred ca mai curind le-ar prinde bine un shooter la SG. cine a vazut spurs - lakers a vazut ce inseamna sa ai 1-2 oameni care pot patrunde si trage apararea dupa ei si restul sa fie buni aruncatori. spurs au facut antrenament de la 3p. cu lebron tragind constant 2-3 oameni dupa el, daca cavs ar avea shooteri, ar putea rupe si in atac. de la wiz, daca ar fi putut sa il ia, i-ar fi ajutat mai mult arenas decit hughes. si poate lebron i-ar fi dat anu asta suturi lu arenas sa mai joace si D. :P :D

MileHigh
15th November 2007, 21:23
@caseta: tu ii ai la fantasy, dar TheOtherAI e caz patologic, in curind o sa vezi Rocchi>Totti si Ballotta>Doni (se refera la varsta) :)

BAK
16th November 2007, 07:33
in seara asta ati putu urmari un preview al finalei vestului.....mavs incep sa depinda din ce in ce mai putin de dirk, ceea ce e bine....howard arata clasa de all-star iar terry e killer ca si 6th man....si harris joaca mult mai bine..eu cred ca dallasul a progresat mult fatza de anul trecut, insa au si multe de demonstrat...mai ales in playoff

Bogeyman
16th November 2007, 07:40
Dallas a fost tot timpul mai buna decat Spurs in sezonul regula, ca si azi noapte, dar Spurs e cea care castiga campionate :)....si e mai bine asa

caseta
16th November 2007, 08:31
Isiah Thomas dispatched Jamal Crawford to find out how the players would react if and when Stephon Marbury rejoined the team; all of them voted against allowing him to play.

uite irimuse ce iubit e idolu tau. :happy :D
mor aia de la knicks de dragu lui. de aia nici nu vor sa il lase sa joace, nu cumva sa se accidenteze.

nu cred ca a fost vreodata un jucator mai toxic pentru o echipa decit e acum marbury. nu e de mirare ca lebron a fost pro-activ si a anuntat ca nu l-ar vrea in echipa inainte sa le treaca prin cap lui cavs sa se gindeasca la un trade.

singurul pe care il vad in momentul asta dispus sa faca trade pt el e riley, si asta pt ca toata echipa lui riley e muci si riley e absolut disperat. in mod sigur ii pare rau ca nu s-a retras imediat dupa titlul din 2006. si sunt sigur ca in afara de zo (care nu stie sa joace altfel decit dind 100%), haslem si wade restul jucatorilor don't give a crap.

riley ar putea sa faca trade pt marbury si sa il ameninte ca daca nu e cuminte, o sa il puna pe shaq sa se aseze pe el.


dar si mai tare e:

So how did Thomas react to the team’s unanimous vote?
He sat Marbury until late in the first quarter then played him nearly 34 of the game’s remaining 39 minutes.

isiah lost his fucking mind, sau marbury chiar il are cu ceva la mina.
e incredibil ce se intimpla cu knicks. isiah nu e GM mai bun decit ar fi o precupeata.
pacat ca nu mai au bulls un pick al lui knicks din draftu viitor. da poate nu e prea tirziu sa il ia .... ar putea sa il ia pe rose ala, despre care am auzit ca e excelent PG, si sa scape de idiotu de kirk.

Jaymz
16th November 2007, 09:02
pacat ca nu mai au bulls un pick al lui knicks din draftu viitor. da poate nu e prea tirziu sa il ia .... ar putea sa il ia pe rose ala, despre care am auzit ca e excelent PG, si sa scape de idiotu de kirk.

ca tot veni vorba.. Bulls primul game convingator in seara asta ! au spart si gheatza celor 100p finally. :ok:
desi o sa ziceti de Tyrus ca "so what, big deal, 5p, 5reb, 1st, 1bs and 2ba" nu e chiar asa.. a intrat in ultimele 3 min din Q3 si Bulls fac 9-0 si chiar iau conducerea in Q4. pe langa asta, rolul lui Tyrus a fost si mai clar si executia asemenea: a produs 3 PF la Stoudemire in doar 90sec !! impressive :shocked:
.. si ca sa inchei cu motivul pentru care l'am citat pe caseta.. Kirk reuseste si cu putin ajutor de la Noce sa phuta meciul (in ultimele 7 min) care a mers = pana la 85-85 !! :headbang:
.. castigul Bulls a fost totusi in seara asta ca au avut 92 shot attempts fatza de Suns doar 81 insa % lui Bulls lasa inca de dorit...
.. first action: new PG (urgent!!) si second action: new center (care aduce si puncte) si apoi ar fi posibila chiar o finala a East'ului :cool:

BAK
16th November 2007, 09:05
se poate....poate chiar si fara un new pg sau c.....in afara de boston, nici o echipa nu prea mai conteaza

Jaymz
16th November 2007, 09:11
se poate....poate chiar si fara un new pg sau c.....in afara de boston, nici o echipa nu prea mai conteaza

parerea mea e ca mai toata lumea e too cocky these days 'bout the Celtics ! sper sa nu devina doar un foc de paie pana la sfarsitul sezonului..

MikePort
16th November 2007, 10:08
Nu cred. Boston se apara foarte bine. Totusi au avut un schedule destul de usor pana acum. Ramane de vazut cum se va descurca cu Mavs,Spurs, Suns sau Rockets.

caseta
16th November 2007, 10:24
dap. boston are the real deal.
singura chestie e ca doc rivers ii joaca pe cei 3 si in blowouts cite 40 de min pe meci. makes no sense. si daca pe final de sezon si in playoffs o sa fie prea obositi .... se stie a cui e vina. daca tot nu au banca de rezerve, ar putea sa o "dezvolte" in blowouts, dind PT unor jucatori tineri. asa gasesti cite un 2nd round pick care ajunge sus (monta ellis, boobie gibson etc)

cit despre kirk ... eu zic asta de 2 ani de zile. cit timp au mers bulls bine, nimeni nu mi-a dat dreptate. kirk e un moron, e cam batut in cap, oricum, prea batut in cap ca sa joace PG. ia decizia cea mai proasta exact cind nu trebuie.

Irimus
16th November 2007, 11:14
@caseta: tu ii ai la fantasy, dar TheOtherAI e caz patologic, in curind o sa vezi Rocchi>Totti si Ballotta>Doni (se refera la varsta) :)

ce vrei mah?nu ai teme de facut?

KingMJames
16th November 2007, 13:46
cata intriga in NBA...secrete,certuri,batai,,voting someone out....it's like Survivor...

Jaymz
16th November 2007, 21:41
cit despre kirk ... eu zic asta de 2 ani de zile. cit timp au mers bulls bine, nimeni nu mi-a dat dreptate. kirk e un moron, e cam batut in cap, oricum, prea batut in cap ca sa joace PG. ia decizia cea mai proasta exact cind nu trebuie.

exactly my thoughts! aseara de ex, la un contraatac rapid era singur pe semicerc si avea cam 2-3 sec sa faca ce vrea cu mingea.. in final a lovit mingea de bratul lui Barbosa :headbang:

Irimus
16th November 2007, 22:11
il dati la schimb cu dre miller?mai batran, dar de 100 de ori mai bun PG

Jaymz
16th November 2007, 23:46
il dati la schimb cu dre miller?mai batran, dar de 100 de ori mai bun PG

dre puncteaza mai bine insa are cam 2 assisturi mai putine pe game, dar daca poa' sa fie si play maker il luam.. de fapt ar fi buna orice schimbare acum :)

Irimus
17th November 2007, 00:29
total gresit.dre e mai slab marcator decat hinrich dar e muuuult mai bun playmaker.uita-te ce a facut anul trecut din phila...a reusit sa faca dintr-o echipa full of scrubs o echipa cu record 30-29(de la trade-ul iverson-miller) si sa umfle staturile unor jucatori precum willie green, joe smith sau steven hunter.

caseta
17th November 2007, 03:47
play makers mai buni decit kirk:

@PG:
nash
kidd
deron
cp3
tj
calderon
earl watson (cel putin cit l-am vazut eu)
bibby
baron
andre miller
cassell


altii:
wade
lebron
manu
iguodala
diaw
kobe (cind vrea)

caseta
17th November 2007, 05:16
Indiana's Danny Granger was called for a flagrant foul on Jamario Moon with 4:50 to go in the third, knocking Moon down as the Toronto rookie went up for a dunk. Moon crashed into the pads at the base of the basket

exact ce a facut anul trecut cu gerald wallace.
cineva ar trebui sa dea putin de pamint cu jegosu asta de granger. posey, sau artest, sau bowen.

Jaymz
17th November 2007, 07:35
total gresit.dre e mai slab marcator decat hinrich dar e muuuult mai bun playmaker.uita-te ce a facut anul trecut din phila...a reusit sa faca dintr-o echipa full of scrubs o echipa cu record 30-29(de la trade-ul iverson-miller) si sa umfle staturile unor jucatori precum willie green, joe smith sau steven hunter.

ai dreptate. m'am uitat la stats de anul asta si dre are average 14 while kirk doar 10 :)

Irimus
17th November 2007, 09:38
man..nu te lua dupa 8 meciuri..uita-te dupa joc si dupa staturile pe intreaga cariera...

in viata mea nu am mai vazut asa ceva...la 34-14 pt portland in sfertul 2 m-am culcat pt ca imi era sila de cum juca phila...iar acum descopar ca au castigat la 4 puncte...

Bogeyman
17th November 2007, 14:16
Miller e mai bun playmaker decat Kirk de 1000 de ori...anu asta are pana acuma mai putine assisturi deoarece mingea sta mai mult la AI...si dre arunca si mai mult...dar o sa isi dea seama ca nu e bine asa si se vor schimba lucrurile, iar miller va ajunge iara la 8-9 assisturi.
in curand va demonstra si Udrih ca e mai bun ca Hinrich...cu beno sacramento e 2-2 :)

YodaRo
17th November 2007, 15:38
sunt curios cine va ramane in afara play-off dintre cele 8 de anul trecut acum cand Boston se pare ca are sanse chiar la castigat conferinta.
Sa fie NJ? How about Chicago?

BAK
17th November 2007, 18:15
ce zici de washington?

Jaymz
17th November 2007, 20:11
ce zici de washington?

how about Magic.. si ei un posibil foc de paie ;)

phyxius
17th November 2007, 20:35
pana nu trec cel putin 30 de meciuri nu-si va putea da nimeni seama ca lumea in ce situatii vor fi echipele in jur de play-offs.

Irimus
17th November 2007, 21:06
corect.eu totusi pe miami nu-i vad prea bine...

milanezu
17th November 2007, 21:38
how about Magic.. si ei un posibil foc de paie ;)

cred ca glumesti.
magic sigur prinde play-off-ul anul asta.
se pare ca ai uitat ca lewis ii la ei?

Bogeyman
17th November 2007, 22:56
si wizards si bulls raman afara...bucks sau bobcats vor prinde playofful de pe locul 8...o sa vedeti voi...

Jaymz
18th November 2007, 00:14
si wizards si bulls raman afara...bucks sau bobcats vor prinde playofful de pe locul 8...o sa vedeti voi...

Bulls isi revin insa wiz e posibil ca raman out din cauza ca GA e acum Nachoooo :happy

caseta
18th November 2007, 05:40
how about Magic.. si ei un posibil foc de paie ;)

fi serios. magic trebuiau sa joace mai bine si anu trecut, dar nu aveau un antrenor ca lumea. acum il au pe stan van gundy, care e underrated de multi, da e f bun antrenor si il au si pe rashard sa spread the floor. daca bulls au un sezon chiar prost, e posibil ca magic sa fie in primele 4 in locul lui chicago. (cleveland, magic, toronto, boston).


ce zici de washington?
^^^
yeap. wizards sunt praf anu asta. si nu m-ar mira daca nets ar rata si ei playoffs.

Bogeyman
18th November 2007, 06:18
poate si NJN rateaza...dar ei sunt experti sa revina pe finalul sezonului....insa la cum arata Bucks si Bobcats nu m-ar mira sa prinda playofful

Jaymz
18th November 2007, 06:36
ba arbitrii astia sunt dusi cu pluta ! Noce este enervant pt multi stiu.. insa Patterson ii arde 2 elbows lui Noce care riposteaza cu un foul mai lejer (oricum nu elbow) si tot Noce se alege cu flagrantul.. dupa care la nici 1 min Noce scoate de la Thomas un flagrant pentru un fault mult mai lejer decat ce a facut Patterson.. sper sa ii arda azi Bulls (erau si 19p diferenta la un moment dat) :)

Edit: Noce mai scoate inca un flagrant si la Kaman ! incredibil ! :shocked:

Universal
18th November 2007, 06:55
am asistat la un mkeci senzational, intre Memphis Grizzlies si Dallas Mavericks,

scor 108-105 , cu 2 minute inainte, Memphis tot reusea sa se apropie de 2-3 puncte de Dallas, dar pana la urma, echipa la care activeaza Dirk Novitzki a pastrat nervii si a castigat partida in ultima suta de metri, la un moment dat fiind la egaitate ( 103-103)

Jaymz
18th November 2007, 08:06
Edit2: daca nu era Kirk in teren sa faca doar 10p probabil Bulls treceau suta :mda:
azi a rulat Noce.. 21p, 8reb, 2ast, 1bs, 1ba si doar cate 1PF si 1TO ! acu se vede foarte clar ca daca cineva e play maker cum a fost azi Noce, Gordon isi face linistit norma lui de 20-25p si nici nu il vezi decat la final pe box score :)

Irimus
18th November 2007, 08:56
cred ca glumesti.
magic sigur prinde play-off-ul anul asta.
se pare ca ai uitat ca lewis ii la ei?

asa, si?

Bogeyman
18th November 2007, 12:32
lewis e un outside scorer, ceea ce le lipsea anul trecut celor din Orlando

MileHigh
18th November 2007, 12:50
Iar erau sa se ia la bataie nuggets cu knicks :)

Irimus
18th November 2007, 16:48
lewis e un outside scorer, ceea ce le lipsea anul trecut celor din Orlando

stiu mah, dar eu altceva vroiam sa zic...cei care-l stiu pe milanezu de mai de mult inteleg ....:D

Bogeyman
18th November 2007, 19:41
se uita careva la Raptors vs. Warriors

real23
18th November 2007, 21:17
Iar erau sa se ia la bataie nuggets cu knicks :)

n-am vazut ultimul sfert ca m-am culcat, era deja jucat meciul si erau doar rezerve pe teren...oricum era clar inca de la pauza cine va castiga. camby 20rebs 5blks :rolleyes:

T-Mac89
18th November 2007, 21:54
Camby e chiar impressive. Defensiva de otel.