PDA

View Full Version : Patriots @ Colts - Week 9 -



georgebz
29th October 2007, 19:29
Nu prea au mai aparut threaduri noi , unde sa se faca discutii demne de "forumisti" , asa ca am luat eu atitudine :)

Aici putem discuta "superbowlul" din sezonul regulat cum mi-am permis sa il numesc dintre Colts si Patriots.

Pe cine vedeti favoriti ? ( dar si ceva argumente , nu raspuns simplu gen " bat Patriots , ori ii rup Colts :P )

Colts 7-0 ( i-au invins pana acum pe : Saints [3-4] , Titans [5-2] , Texans [3-5] , Broncos [3-3] , Buccaneers [4-4] , Jaguars [5-2] , Panthers [4-3] )

Patriots 8-0 ( Jets [1-7] , Chargers [4-3] , Bills [3-4] , Bengals [2-5] , Browns [4-3] , Cowboys [6-1] , Dolphins [0-8] , Redskins [4-3] )

little_earl
29th October 2007, 20:19
castiga patriots :P

este evident ca astea sunt cele mai bune echipe din liga in momentul asta, dar cred ca patriots sunt mai buni ... nimeni nu a putut sa-i opreasca pe patriots pana acum, toate meciurile au fost castigate la cel putin 17 puncte diferenta, si au jucat cu 2 echipe mai bune decat tot ce-a intalnit indianapolis: chargers si cowboys

pe deasuprea colts mai au si accidentati, nu stiu cat de grava e accidentarea lui marlin jackson care s-a lovit in meciul de ieri, iar harrison, keiaho si ugoh n-au jucat ieri, probabil au fost menajati si vor juca cu new england

cred ca se vor marca multe puncte, de ambele parti, iar la final patriots vor avea cu 10 mai multe :D

ps: mi-e frica pt wes welker, cred ca dungy il va pune pe bob sanders sa stea cu ochii pe el si sa-l loveasca dupa fiecare pasa prinsa

Zabriskie
29th October 2007, 20:37
Cred ca o sa castige New England, sunt favoriti, au un plus vizibil in defensiva si special teams. Sper insa intr-o victorie a gazdelor, imi sunt mai putin antipatici :D ca sa zic asa... Inportant e sa joace Marvin si Naivote Taulawakeiaho :D, Ugoh nu e chiar foarte important, Charlie Johnson e solid pe pozitia aia...

george baga si un poll :)

georgebz
29th October 2007, 20:39
george baga si un poll :)

nu mai pot acum .. dar sper sa o faca unul din moderatori cat de curand :ok:

Bronco
29th October 2007, 21:22
Castiga Colts...
1. Joaca acasa...sunt favoriti, deci...
2. Patriots n-au avut adversari asa de puternici...iar faptul ca sunt mult prea mediatizati, le poate dauna...
3. Mai bine sa castige Colts in regular season, dar apoi Patriots sa-i invinga in PlayOff...:drak:

r0bby
29th October 2007, 21:48
Am adaugat si poll.

Eu totusi cred ca Patriots vor castiga.Sunt de neoprit,totul merge foarte bine.Si totusi este foarte greu sa ghicesti ce se va intampla.Sa speram ca va fi un meci pe cinste.

Bronco
29th October 2007, 21:51
Cred ca va fi un meci fabulos, sper doar sa il vedem la Sport 1, live...asta e meciul rundei 9, si cu siguranta cel mai interesant...

georgebz
29th October 2007, 21:53
poate ar trebuii sa pui si o a 3-a optiune la pool daca tot l-ai numit duelul gigantilor : NY Giants :P

jokin' ( or not ? ) .... mersi d poll ;)

nflheadline.com
29th October 2007, 23:34
Daca Brady se accidenteaza, bat Colts :P

georgebz
30th October 2007, 00:12
.... Brady este intr-adevar un QB bun , dar este ajutat foarte mult de linia sa ofensiva .... fara ea cu siguranta nu ar fi reusit cifrele impresionate de anul acesta ... cateodata parca trece o eternitate pana paseaza , fara a fi sub presiune deloc , deci timpul ce i-l acorda oamenii din fata este determinant ....

iar "tintele" pe care le are acum ( la WR ma refer bineinteles ) sunt mult imbunatatite fata de ce a avut anul trecut de exemplu ...

little_earl
30th October 2007, 01:20
daca inlocuiesti brady cu manning tot adevar iese :P

cristane
30th October 2007, 10:34
Desi au numai victorii, pina acum Colts au parut umani. Patriots nu. Asa ca votul meu merge cu Patriots, ba mai mult, as spune ca vor cistiga cu minim 10 puncte.

cojanu
30th October 2007, 11:06
desi i-au batut pe cowboys si nu mai imi place de ei
e destul de clar ca patriots sunt cea mai buna echipa la
momentu actual. imi vine greu sa cred ca nu o sa castige patriots
sa fim seriosi. colts au defensiva slaba iar patriots au o defensiva buna

Bronco
30th October 2007, 13:18
Se pare ca sunt singurul care crede ca Colts vor invinge duminica, nu??? :no:

dumboss_yo
30th October 2007, 14:14
din pacate, pana si eu cred ca Patriots vor invinge ... din punctul meu de vedere, ambele echipe au ofensive de calitate, insa defensiva patriotilor e peste cea a potcoavelor ... sper totusi sa fie un meci disputat pana in ultimele minute si, de ce nu, sa ma insel si sa castige Colts :D !

lehel
30th October 2007, 16:42
eu zic ca New England nu are adversar in acest sezon ati vazut ce au facut si cu cei din Wasington iau desfintat .........Brady a facut ce a vrut ......daca dai touch down si QB ce sa mai zici

georgebz
30th October 2007, 18:02
si eu ii vad favoriti pe Patriots , dar sper intr-o victorie Manning&Co .... nu exclud un "scenariu" la fel ca in meciul din playofful sezonului trecut in care Patriots sa domine meciul , iar Colts sa castige pe final

sunt convimns ca Patriots vor incerca mult si "pe pamant" cum au facut si in prima parte a meciului cu Redskins ... cheia meciului sta in aparare .... daca vom reusi sa ii oprim sa faca "big plays" va fi un meci echilibrat ... si cu cat presiunea pe Brady va fi mai mare cu atat sansele de castig cresc ...

Sinisther
30th October 2007, 18:06
nu vreau sa par carcotas sau sa spun ca nu i-au dominat pe Skins....dar si la acest meci in mod magic(aici sa se inteleaga ca numai pe Foxborough se intampla asa ceva in mod repetat) legatura dintre cabina coordonatorilor ofensivei si defensivei de la Redskins si banca acestora a cazut in primul sfert.

little_earl
30th October 2007, 19:36
cum a zis steve mariucci, daca anul trecut in meciul din playoff patriots au inscris 34 de puncte, fara sa-i aiba pe moss, stallworth sau welker, cate or sa inscrie acuma? :D

lehel
30th October 2007, 20:21
oricum duelul Brady Manning va fi hotarator dar trebuie sa recunoasteti ca defens-ul patriotilor e mai bun oricum va fi un meci tare o mica finala .Sunt fan New England Patriots de aceea nu le dau nici o sansa la cei din indianapolis.......si oricum cel mai tare QB din NFL tot Brady ramane ...binenteles dupa parerea mea........sa aveti bafta baieti mai povestim dupa meci

georgebz
30th October 2007, 22:30
o veste buna ... cornerback-ul Marlin Jackson va fi apt de joc pentru Duminica

deocamdata despre Marvin Harrison nu se stie nimic concret

lehel
31st October 2007, 01:34
baieti hai sa ridicam forumul acesta ca ne depasesc aia care povestesc despre ...............sah chiar sa putini suntem

georgebz
31st October 2007, 19:53
in sondajul nfl.com .... din 156.664 voturi .... 55% ii vad favoriti pe Patriots , 45 % pe Colts

dumboss_yo
31st October 2007, 20:10
wooooow ... ce strans :groggy: ... parca incepe sa creasca inima in mine :yes: ! goooo COLTS !!!

Patriots
31st October 2007, 20:31
Eu zic ca bat patrioti mei , mai ales ca defensiva eu mult peste cea a potcoavelor , iar ca ofensiva zic ca au un mic avantaj patriotii mai ales daca nu joaca M.Harrison.
Dupa cum au inceput sezonul patriotii eu zic ca vom castiga la scor si cu potcoavele :P.Abia astept meciul.

Zabriskie
31st October 2007, 20:34
patriots nu sunt chiar foarte simpatici in ochii oamenilor, dupa ce ca bat tot a mai fost si scandalul ala care a daunat destul de mult imaginii dinastiei deceniului...

lehel
31st October 2007, 20:53
Tin cu Brady end co. dar e adevarat ca pana acuma nu au intalnit adversari destul de puternici .....poate dalas cowboys da nici dalas nu mai e ce a fost oricum patriotii vor o revansa dupa meciul de anul trecut cand au dominat si au castigat cei din Indianapolis.....dar eu zic ca conteaza si ziua pe care o prind cei doi QB.......vom vedea care re mai bun

cycloneclau
1st November 2007, 01:20
Avand in vedere imbunatatirile Patriotilor in ofensiva in principal, dar si importanta achizitie din defensiva (A. Thomas), cred ca este destul de clar cine va castiga. Doar daca se accidenteaza Brady au sanse si potcoavele sa castige. Insa plus fata de anul trecut, defensiva veterana a Pats cred ca va fi mult mai pregatita. Acum vor fi disponibili si Rodney Harrison si Junior Seau, ca sa nu-l mai mentionez inca o data pe stimabilul Adalius. In schimb Colts au de data asta ghinionul cu accidentati.

Mediatizarea n-are nicio influenta. Pana la urma, Pats au castigat 3 SB-uri. Ce mediatizare mai mare de atat exista? Ca sa nu mai zic de recordul victoriilor consecutive (regular season si playoff din sezoanele 2003-2004). Sper sa fie un meci spectaculos si castigat de Pats ai mei :ok: Let the game begin!

dumboss_yo
1st November 2007, 19:53
lehel, nu cred ca daca vor castiga Patriots, inseamna ca Brady e mai bun, respectiv daca vor castiga potcoavele, Manning e mai bun ... valoarea unui QB se vede in urma mai multor sezoane, trebuie sa vezi cum rezista presiunii, daca are constanta, daca obtine rezultate ... de aceea putem spune ca amandoi au o valoare incontestabila, sunt viitori Hall of Fame-eri si este foarte greu sa fie departajati ... desigur, putem preciza ca Bardy conduce la SB-uri castigate, insa Manning mai are timp sa il prinda din urma :P ...
Abia astept meciul si, dupa cum am mai spus, sper sa fie un spectacol din prima pana in ultima secunda ! Go COLTS ! :D

lehel
2nd November 2007, 00:31
sunt deacord cu tine valoarea celor doi e incontestabila si oricum Manning e mai tanar decat Brady ......si zic ca duminica nu va rezista presiunii .....parerea mea dar vom vede a oricum va fi un meci demn de finala SB .............................GO ...........Patriots

little_earl
2nd November 2007, 01:08
peyton manning e mai batran ca brady cu un an si ceva ... are si doi ani in plus de experienta in NFL (3 daca punem si sezonul in care brady a stat rezerva) ... oi fi vrut sa te referi la frati'su, eli de la giants, ala e tanar si neexperimentat

lehel
2nd November 2007, 16:12
scuze maestre ........ nam stiut tot timpul am crezut ca Manning e mai tanar dar aste e ...tot Brady e mai tare chiar daca a stat rezerva cum spui tu......asta e nam stiut ...si de fratele lui Mannig nici nam auzit

dumboss_yo
2nd November 2007, 21:30
e bine ca macar esti sincer :D ... aaaa si ca i te adresezi asa cum trebuie lui Earl :P ...
P.S. Bibi ai sa imi dai o bere ca te sustin :) !

lehel
3rd November 2007, 01:36
Ma eu nam stiut ca la voi acolo in sud Earl asta ...este ''miezul de nuca ''dar daca el e asta e .............dar asta acolo la voi............cat despre fotbalul american recunosc ca stie cat despre expresia de maestre am ziso asa la nimereala nam stiut cine Earl

little_earl
3rd November 2007, 02:44
dumbo uite cum ma bagi in gura oamenilor, s-a suparat omul asta pe mine, nu mai vezi nici macar un cico de la dozator

lehel, nu sunt in nici un caz cel mai bun cunoscator al football-ului de pe forumul asta, si nu incerc sa ma dau mare atunci cand corectez o afirmatie, pur si simplu asta e stilul meu, in orice domeniu, daca cineva spune ceva gresit, simt nevoia sa corectez daca ma aflu in cunostinta de cauza

georgebz
3rd November 2007, 08:25
mai ales ca afirmatia era destul de grava :P ... si cand a spus ca Brady este cel mai tare a gresit flagrant :drak: ... iar in timpul sezonului regulat Manning nu a avut niciodata probleme cu "presinuea" ... in PlayOff ce s-a mai "impiedicat" el :) ... dar anul trecut le-a dovedit tuturor de ce este in stare , si meciul din AFC Champ cu Patriots este cel mai bun exemplu ....

dumboss_yo
3rd November 2007, 10:21
:happy miezul de nuca :happy
eu facusem doar o gluma lehel ... nimeni de aici nu trebuie considerat "buricul Pamantului", pentru ca fiecare avem dreptul sa ne exprimam parerea, chiar daca unii au mai multe cunostinte legate de fotbalul american decat altii ... eu am vrut doar sa destind atmosfera ;) , care e foarte tensionata inainte de marele meci :P ...

lehel
3rd November 2007, 12:35
Eu nu am ziso cu rautate si nici nu mam suparat ca Earl ma corectat pt ca avea dreptate .....si la noi la ardeleni ..daca omul are dreptate ridici palaria si zici ''sarumana nasule''insa cat despre ''gravitatea afirmatiei'' sa nu exageram.....cat despre Brady imi mentin afirmatia si nu am gresit .......flagrant.......plus ca expresia de "miez de nuca ''e simpatica ....si vedeti mai zic eu o prostie ......si e subiect de discutie............hai ca glumesc......sa aveti bafta baieti

little_earl
3rd November 2007, 12:57
... si cand a spus ca Brady este cel mai tare a gresit flagrant :drak:
sa nu exageram george :P anul trecut manning era considerat mai bun doar pt ca brady n-avea receiveri de calitate, acuma ca amandoi au brady parca are un mic avantaj :D

dumboss_yo
3rd November 2007, 15:37
Earl, vrei sa zici ca Brady are avantaj pentru ca are receiveri mai buni ? sau ca are un mic avantaj, adica este putin mai valoros decat Peyton ? explica-te, miezule :P !

little_earl
3rd November 2007, 16:11
am zis ca manning era considerat mai bun cand brady n-avea receiveri, acum ca au amandoi receiveri buni, brady desfiinteaza toate recordurile ... harrison si wayne imi par mai valorosi decat moss si stallworth, dallas clark se compara cu ben watson, patriots au avantaj clar doar la al 3-lea receiver wes welker contra gonzalez .. deci daca brady scoate statistici incredibile cu receiveri comparabili inseamna ca e un pic mai bun (anul asta :P)

cycloneclau
3rd November 2007, 16:15
Dumbocelul tatii, nu uita ca Brady a castigat de 3 ori sb-ul neavand receiveri atat de buni (exceptie fiind poate Deion Branch care s-a cam dat la fund de cand a plecat la Seahawks). Si in plus, Pats au inscris 34 de puncte impotriva Colts si asta cu receiverii lor de 2 bani, care scapau pur si simplu pase ce trebuiau prinse. In plus nu prea avea niciun slot receiver de calitate, spre deosebire de Welker acum. Ai vazut ce schimbare a adus omul asta la stilul ofensivei.

Apropo, de indata ce a primit si Brady niste jucarii mai marfa cu care sa se joace (vezi WRs) el se indreapta spre doborarea recordului de TD-uri intr-un sezon, detinut de ... who else ... Manning (daca nu ma insel). Deci se poate ... si el e in stare de niste numere impresionante pt castigarea de league MVP.

Oricum de cand cu Addai, stilul potcoavelor s-a schimbat mai mult. Manning joaca dar nu arunca atat de mult (pt ca n-a avut nevoie). E drept ca si cand arunca ... :groggy: ... parca ar teleporta mingea in mainile receiverilor.

Mi-ar fi placut mai mult daca acesti 2 QB se aflau in conferinte diferite ca sa putem asista la niste SB-uri incredibile. Dar pana la urma si AFC championship game este tot un SB in toata regula.

Numa bine si sper sa se uite cat mai multa lume la meciul de maine seara ... apropo BRADY's the best :drak: (but Manning is not far behind:ok:)

georgebz
3rd November 2007, 17:51
deci daca brady scoate statistici incredibile cu receiveri comparabili inseamna ca e un pic mai bun (anul asta :P)

sa nu uitam ca Harrison a fost mai mult accidentat , deci tot "greul" l-a dus Wayne

Zabriskie
3rd November 2007, 18:11
pacat ca meciul asta se transforma intr-un duel Manning-Brady... sunt mult mai multe lucruri care fac o echipa puternica in afara unui Qb bun... Brady are statisticele pe care le are si pt ca defensiva ii ofera foarte mult playing time...

lehel
3rd November 2007, 18:13
Earl chiar esti "miez" in sensul bun chiar te pricepi la sportul asta si imi place ca esti impartial ......si cycloneclau are dreptate ce WR a avut Brady anul trecut pe langa ce a avut Manning ....dar vom vedea dumnica........forever PATRIOTS.....

dumboss_yo
3rd November 2007, 18:52
Clau, daca citesti cu atentie, am si zis pe thread-ul asta ca Manning si Brady sunt de valori foarte apropiate, dar il putem considera mai bun pe Tom pentru ca a castigat 3 SB-uri, fata de numai unul cucerit de Peyton ...
bine punctat Zabriskie ... daca nu ma insel, motivatia mea, atunci cand am ales Patriots drept castigatori ai meciului (va vine sa credeti ca am facut asta ?! :P) a fost tocmai faptul ca desi cele doua echipe au super-atacuri, patriotii au o defensiva mai valoaroasa decat potcoavele ...
eu inca sper sa nu am dreptate, si Sanders & co sa imi demonstreze ca pot atinge standarde ridicate intr-un meci atat de important ;) ... let's just wait and see what happens :D !

Zabriskie
3rd November 2007, 19:02
^^ Marlin Jackson si Bob Sanders sunt cei mai physical tandem de defensive backs din liga, receiverii celor de la patriots nu sunt chiar cei mai masivi din liga, un open hit aplicat cum trebuie... dar oricum sunt deep la pozitia asta, mai bine s-ar concentra pe Brady :D

georgebz
3rd November 2007, 22:47
cred ca tactica "amicului" nostru Stevic ar fi buna pentru meciul de maine ... o mana pusa discret de Freeney pe Brady , si acesta cade "secerat" la pamant , cu umarul dislocat :drak: ( jucatorii de Madden stiu de ce ;) )

little_earl
3rd November 2007, 23:30
cum i-a facut jenkins lui manning saptamana trecuta, parca era papusa asa usor l-a luat in brate si l-a trantit :P

georgebz
3rd November 2007, 23:45
da .. a primit chiar si o amenda de 7.500 $ pentru asta ... meritata ...

dumboss_yo
4th November 2007, 00:07
eu am avut emotii la faza aia ... chiar credeam ca nu va mai continua meciul dupa un asemenea soc ... bine ca e 100% "potent" pentru duelul cu patriotii :D ...

lehel
4th November 2007, 00:40
Unul dintre baieti a zis ca transformam meciul intrun duel Brady - Maning ...am si eu asa o intrebare cam cat la suta e contributia unui QB la victoria unei echipe....pt ca lam vazut pe QB- ul celor de la Redskcins care a dat vreo doua pase bune oricum a fost slabut...ati vazut ce au facut Patriotii cu ei.......eu zic ca forma lor conteaza foarte mult....parerea mea.............FOREVER PATRIOTS

mtfk
4th November 2007, 01:29
cel mai aiurea mi se pare la pats ca se zice d ei cas echipa buna si ca fac si ca dreg, dar in meciul cu dolphins (0-8 acum) astia leau inscris 28 de pct, si dolphins sunt praf totusi..bine la meciul cu redskins (4-3) si-au refacut apararea..dar totusi..sa ii lasi p cei la mia sa iti dea 28 de puncte...

little_earl
4th November 2007, 01:35
dolphins au inscris 3 td-uri in sfertul 4 cand rezultatul final se stia de mult, iar pe teren erau multe rezerve in apararea lui new england, iar un TD a fost inscris dintr-o interceptie aruncata de rezerva lui brady :D dupa meci bellichik era foarte nemultumit de cum a jucat echipa desi castigasera cu 49-28 ... daca rezultate d-astea scot cand joaca prost, iti dai seama ce slabi sunt

dumboss_yo
4th November 2007, 10:35
lehel, fotbalul american este un joc de echipa ... in ceea ce priveste ofensiva, degeaba ai un QB bun, daca linemenii nu il pot proteja suficient de bine, daca WR scapa pase perfecte sau daca RB face Fumble ... de asemenea, degeaba pui pe tabela 40 puncte daca defensiva ta nu se descurca deloc si primesti 41 ... degeaba ai un atac de exceptie daca defensiva nu iti permite sa stai pe teren decat 10 minute din cele 60 ... desi de cele mai multe ori, ofensiva si defensiva par a fi doua bisericute in cadrul unei francize, ele trebuie sa se ajute reciproc ...
de aceea, este clar ca Patriots @ Colts nu reprezinta un duel al QB-lor, ci o disputa intre cei 50 de jucatori de la fiecare echipa ...

georgebz
4th November 2007, 23:06
se pare ca Harrison nu va juca :( ...

Bronco
4th November 2007, 23:48
Nu fi suparat georgebz, are cine sa-l inlocuiasca pe Harrison...:)

little_earl
5th November 2007, 00:03
td moss, yeheeee :P .. 7-3

cristane
5th November 2007, 00:33
Whaddaya know, Brady e totusi om :D

mtfk
5th November 2007, 01:02
brady cedeaza pana la sfarsit, deja se vedea de la inceput ca ii e "frica" de echipa adversa, nu prea a reusit sa se concentreze pana acum...la tdul cu moss se vedea ca mai are 2 oameni liberi..:-? nu prea le mai dau sanse da castig acum

cristane
5th November 2007, 02:28
Pina la urma tot Brady a cistigat duelul cu Peyton, si destul de clar. 255 yarzi, 3 TD, 2 INT. Nu vad cum i-ar mai putea incurca cineva pe Patriots in sezonul regulat.

Bronco
5th November 2007, 02:31
Nu stiu cat conteaza victoria de azi a patriotilor, pentru ca "marele" meci va fi probabil cel din playoffs, s-ar putea sa vedem din nou finala AFC, intre cele doua echipe...Oricum, au revenit frumos Patriots, si au jucat per ansamblu mai bine...felicitari :floricica:

little_earl
5th November 2007, 09:51
m-am culcat dupa interceptia lui bracket, nu mai credeam ca vor castiga patriots , impressive

Zabriskie
5th November 2007, 10:21
cover 2'ul nu a rezistat la asa viteza...

daca juca marvin alta era desfasurarea meciului :drak:

cycloneclau
5th November 2007, 12:57
Vezi bibi, niciodata sa nu-ti pierzi increderea in Brady and his bunch. Dupa multe greseli alte defensivei si ofensivei de asemenea (Matt Light a avut o zi grea se pare, l-a cam frustrat Freeney). Dar sa recunoastem: al doilea defensive pass interference a fost o greseala de arbitraj, Hobbs pana la urma urmarea mingea si n-a pus nici macar o mana pe Reggie Wayne. Pur si simplu Reggie s-a ciocnit de spatele lui). Noroc cu defensiva ca a reusit sa repare greselile astea reducand pagubele la 6 puncte (si nu 14 ca ar fi fost fatal). Iar pass interference la Moss iar n-o fost, tot asa urmarea mingea ... dar arbitru e arbitru si asta e. Daca era vreun meci de fotbal sigur erau toti jucatorii in jurul aribitrului protestand, insa aici, fain frumos, toti stateau cuminte si au continuat cu coada intre picioare ... bine ca au marcat TD in ciuda erorii.

La Brady s-a vazut ca nu se simtea prea confortabil in pocket, din ambele parti fiind terorizat de Freeney si Mathis. De aia cred ca a si aruncat interceptia la Bethea. Probabil ca a crezut ca arunca spre Moss (care sigur o prindea), dar asa cu Stallworth acolo si fiind si underthrown ... n-a avut sansa. A doua interceptie ... bravo Brackett, o interceptie de toata frumusetea, nu credeam ca ajunge cu ea in brate pe jos fara s-o scape.

Manning parea oarecum calm, linia il apara foarte bine. Din pacate pt el, nu prea avea receiveri concentrati (s-a simtit ca Brady in anii trecuti :drak:). Pana si Reggie Wayne a scapat o pasa absolut perfecta (aia lunga ce a ajuns aproape de endzone). In orice caz sack-urile pareau brutale, imi parea rau de ambii QB.

Alta chestie, ati vazut cum jucau Moss si Welker? Dupa ce o prindeau se duceau cat aveau culoar, cand se apropia adversaru, se aruncau pe jos, sa nu se accidenteze cumva, asa cum planuiau Colts. Unii o sa spuna ca au dat dovada de lasitate, insa, avand inca jumate sezonu in fata si mentinand eficienta atacurilor, au facut bine ca au evitat contactul pe cat posibil.

In drive-ul lui Brady pt ultimul TD recunosc ca am tremurat tot. La fiecare aruncare imi tineam respiratia. Si dupa ce au dat TD-ul, vazand diferenta de 4 puncte, parca vedeam imagini din AFC Championship de anul trecut. Dar s-au invatat minte ... in plus, fara Harrison, Manning parea cam incomplet.

Sper sa fie un meci cel putin la fel de palpitant in playoff intre echipele astea 2 ca si acum, ca asa se merita sa te uiti la meciuri, chiar daca pierde echipa preferata ... io-s multumit, emotii la maxim, extaz si usurare la sfarsit, go Pats! Sezonu perfect pare sa se apropie tot mai mult.

PS: Ati vazut ca la TD-ul lui Moss, Brady avea 3 oameni liberi in momentul aruncarii? Si tot spre moss a aruncat-o, ca sa vezi cata incredere a prins in noul lui coleg de echipa (despre care se spunea ca joaca numa cand are chef):ok:

little_earl
5th November 2007, 13:46
Alta chestie, ati vazut cum jucau Moss si Welker? Dupa ce o prindeau se duceau cat aveau culoar, cand se apropia adversaru, se aruncau pe jos, sa nu se accidenteze cumva, asa cum planuiau Colts. Unii o sa spuna ca au dat dovada de lasitate, insa, avand inca jumate sezonu in fata si mentinand eficienta atacurilor, au facut bine ca au evitat contactul pe cat posibil.
toti receiverii joaca asa, indiferent de adversar :P

ce pasa a prins moss in sfertul 3, pe centru cu o mana:groggy:

lehel
5th November 2007, 19:12
se ve de ca brady e Qb mare pt ca si-a revenit chiar cand trebuia(a inceput dezastruos)la un moment dat la yarzi aruncati era dominat cu mult de Manning si pana la sfarsit a terminat cu 255 yarzi aruncati. Cat despre Colts mie mi sa parut ca au o singura tactica (cu toate ca Manning a tot citit pe margine scheme) cat mai multe mingi la RB Addai si deacolo.........."RUN FOREST" cel putin mie asa mi sa parut oricum patriotii nu cred ca mai au adversar cel putin sezonul asta

dumboss_yo
5th November 2007, 20:28
Manning nu are o singura tactica, dar era nevoit sa paseze la RB pentru ca toti WRs erau covered (s-a vazut asta clar atunci cand televiziunea americana a prezentat faza TD-ului din finalul primei reprize, demosntrand ca pur si simplu Peyton nu avea alta optiune) ... cum poti spune ca Manning are o singura tactica, din moment ce el schimba schema de cateva ori inainte de Snap ? ce-i drept, aseara a abuzat foarte mult de Addai pentru ca defensiva patriotilor s-a comportat bine, marcandu-i atent pe Wayne si Moorehead, dar si pe TE Dallas Clark ... continui sa cred ca daca Marvin ar fi putut juca, potcoavele ar fi avut o comportare ofensiva mult mai buna ...
Clau are dreptate in legatura cu cele doua faze (nu a fost Deffensive Pass interference la HOBBS si nici Offensive pass interference la Moss) ...
per-ansamblu, sunt multumit de defensiva (care a reusit sa primeasca doar 24 puncte de la fantastica ofensiva condusa de Brady), dar oarecum dezamagit de ofensiva, in special in ultimul sfert ...
sper ca potcoavele sa se razbune in finala AFC, care pare inca de pe acum o noua confruntare Patriots - Colts ...

lehel
5th November 2007, 21:54
hai ma ca eu am glumit ca Manning a avut o singura tactica oricum el a facut tot posibilul si l-am vazut ca a tot schimbat schemele .......sunt de acord cu tine ca daca juca Marvin altfel era jocul si nici Clark n-a prins o zi buna ........in schimb Moss a fost peste tot ( ii clar ca il prefera Brady)......si nu te supara pe mine ca in finala AFC poate bate COLTS..........(asta daca nu joaca Brady si Moss)....... :)