PDA

View Full Version : Se cauta redactori pt NBA



nbaheadline
29th October 2007, 18:58
Caut redactori pentru siteul nbaheadline.com (http://www.nbaheadline.com)

Am nevoie de un cunoscator (pasionat) de NBA care sa scrie articole in fiecare zi sau cand are chef. Articolele sunt doar despre NBA, stiri depsre echipe, injury chart si multe altele.

In functie de cat de bine sunt scrise articolele si cat de des, putem discuta si de plata unui redactor.:)

Pentru contact va rog sa-mi scrieti la office@nbaheadline.com unde sa va exprimati interesul si cateva cuvinte despre voi cum ar fi:
nume,
varsta,
profesie,
cunostinte despre NBA,
cat de des urmariti stiri despre NBA (zilnic,saptamanal)
si alte observatii

Multumesc anticipat!

Kobe24
30th October 2007, 12:58
http://www.nbaheadline.com/duncan-an-spurs-reach-agreement-on-two-year-40-million-extension#more-7
http://realgm.com/src_wiretap_archives/48852/20071030/duncan_spurs_reach_agreement_on_two_year_$40_milli on_extension/

YodaRo
30th October 2007, 13:36
Come on..is not 100% matching.

caseta
30th October 2007, 15:26
un site in engleza cu stiri nba copiate de pe nba.com, espn.com sau si.com ?
how new and refresing !!!!
:D

Irimus
30th October 2007, 15:53
pai noutatile sunt aceleasi peste tot.....

caseta
30th October 2007, 16:00
pai noutatile sunt aceleasi peste tot.....

meh, ideea e ca pasionatii daca vorbesc engleza, iau stirile "de la botu calului" adica nba.com, espn.com etc
merge eventual daca ai cine stie ce surse, bla bla ...daca dai tu stiri in premiera. atunci e fo chestie.

altfel .... tre sa oferi ceva content interesant si nou ....

nbaheadline
30th October 2007, 16:21
meh, ideea e ca pasionatii daca vorbesc engleza, iau stirile "de la botu calului" adica nba.com, espn.com etc
merge eventual daca ai cine stie ce surse, bla bla ...daca dai tu stiri in premiera. atunci e fo chestie.

altfel .... tre sa oferi ceva content interesant si nou ....

1. Sa oferi stiri in premiera e aproape imposibil sau f.greu. Trebuie sa ai surse care sa nu fie foarte cunoscute precum site-urile mari, sa le preiei si daca esti mai bun ca ei apari tu cu ele in premiera.

2. Postul pentru redactor e inca deschis si poate oricare din voi sa scrie. Momentan suntem la inceput, iar "no ofence" e mult mai usor sa zici ca stirea e copiata de la altii decat sa pui mana tu sa faci content. Desi suntem la inceput suntem dispusi sa investim in treaba asta desi juma de an, cel putin, o sa fim pe minus. Asa ca va astept daca considerati ca puteti face o treaba mai buna decat a fost acel post.

Merci pt feedback!:)

caseta
31st October 2007, 10:41
1. Sa oferi stiri in premiera e aproape imposibil sau f.greu. Trebuie sa ai surse care sa nu fie foarte cunoscute precum site-urile mari, sa le preiei si daca esti mai bun ca ei apari tu cu ele in premiera.

2. Postul pentru redactor e inca deschis si poate oricare din voi sa scrie. Momentan suntem la inceput, iar "no ofence" e mult mai usor sa zici ca stirea e copiata de la altii decat sa pui mana tu sa faci content. Desi suntem la inceput suntem dispusi sa investim in treaba asta desi juma de an, cel putin, o sa fim pe minus. Asa ca va astept daca considerati ca puteti face o treaba mai buna decat a fost acel post.

Merci pt feedback!:)

daca tot faci un site in engleza, cred ca ar trebui sa stii ca se scrie "no offense". dublu "f" si "s" in loc de "c". (dar e acceptata ca varianta si "offence")

just my 2 cents .... cum zice francezu'
;)

r0bby
31st October 2007, 10:58
Tu ti-ai inceput o afacere,nu inteleg?
Al tau este si site-ul nflheadline.com care are acelasi format ca asta,numai ca difera bannerul.
Ce urmeaza... nhlheadline.com , mlbheadline.com ?

nbaheadline
1st November 2007, 14:42
Tu ti-ai inceput o afacere,nu inteleg?
Al tau este si site-ul nflheadline.com care are acelasi format ca asta,numai ca difera bannerul.
Ce urmeaza... nhlheadline.com , mlbheadline.com ?

Da tot al meu e si nflheadline iar de ce urmeaza...sa vedem cum merg astea dar de gasit oameni in Rom care sa-ti scrie despre mlb si nhl cred k e mai greu

nbaheadline
1st November 2007, 14:46
daca tot faci un site in engleza, cred ca ar trebui sa stii ca se scrie "no offense". dublu "f" si "s" in loc de "c". (dar e acceptata ca varianta si "offence")


da ai dreptate!

afterd
3rd December 2007, 02:48
Da tot al meu e si nflheadline iar de ce urmeaza...sa vedem cum merg astea dar de gasit oameni in Rom care sa-ti scrie despre mlb si nhl cred k e mai greu

Despre NHL nu e greu ... stiu eu unul care urmareste cam 2 meciuri pe seara (depinde si de ce e in NBA in seara respectiva) ;)

BobbyS
9th April 2008, 21:20
sunt interesat de cea pt NFLheadline.com , daca mai este valabila.