PDA

View Full Version : Werder Bremen



Pages : [1] 2

realmadrid.com
31st January 2004, 21:28
VAD CA NIMENI NU EXISTA UN THREAD DESPRE ACEASTA ECHIPA CARE SE DESCURCA BINE IN BUNDESLIGA. ASA CA VOI FI EU PRIMUL CARE IL VOI FACE :p

Swordlord
9th March 2004, 00:36
Forza Werder!

Meciul din Liga Campionilor, de prin '93 sau '94, Werder Bremen - Anderlecht Bruxelles 5-3(0-3) e in continuare meciul meu preferat.

pronostic
9th March 2004, 13:32
Intr-adevar un meci incredibil, cum rar se mai vede acum.

Swordlord
10th March 2004, 11:31
Da, asa o revenire rar s-a vazut pe terenurile de fotbal, mai ales in Liga Campionilor! Si acum ar fi practic imposibil sa mai vedem asa un meci.

(Monaco - Deportivo de anul asta a fost ceva special dar, din pacate, nu l-am vazut. Insa n-a avut nici o rasturnare de scor; Monaco a fost mereu in fata.)

ricky
10th March 2004, 14:28
IONUTZ, crezi ca BREMEN va lua campionatul ?

In multe campionate, daca o echipa ar avea 7 puncte avans as spune : S-A 'FIRSIT !
In BUNDESLIGA insa...

Daca BAYERN nu se va califica mai departe in C.L., cred ca vom avea un final aprig in BUNDESLIGA !!!

GoPens
10th March 2004, 15:49
Bremen mai are deplasari la Stuttgart si München.

realmadrid.com
13th March 2004, 21:28
nu conteaza. azi bremen a dat 2-0 in schimb bayern a facut egal. ricky sigur bremen va castiga campionatu. la mai castigat odata, daca da de cate ori ca sincer nu stiu
sau ce troffee are bremen. si mas bucura ca la nu bremen sa joace in cl in locul lui bayern

ricky
14th March 2004, 07:59
IONUTZ, nici eu nu mai cred ca BAYERN va mai misca ceva !
Banuiesc ca ACUM va incepe HOLYWOODUL !
Imi intaresc convingerea ca HITZFELD si-a terminat benzina !

Incearca pe adresa :

http://www.kicker.de/content/vereine/vereinsbilanz.asp?folder=3400&object=4&liga=1&saison=2003/04&spieltag=24&spielpaarung=4

ricky
14th March 2004, 08:01
Poate iti ajuta si adresa :

http://www.werder-online.de/

Swordlord
16th March 2004, 07:50
Numai 3 titluri si 4 cupe? Ei, oricum, e o echipa tanara.

ricky
16th March 2004, 22:36
16.03.04

SEMIFINALA CUPEI GERMANIEI

La pauza :

BREMEN- LÜBECK 0-1 !

Lübeck, cu un pas in LIGA REGIONALA, ar fi putut conduce lejer cu 2-0 sau 3-1 !
BREMEN, un pic arogant, si-a mai tras si un...autogol !

Dar, cu siguranta, BREMEN va obtine calificarea . Cred insa ca va trebui sa se intrebuinteze serios ceea ce va atirna greu pentru etapa care urmeaza !

Swordlord
17th March 2004, 07:01
3-2 s-a terminat, dupa prelungiri, pentru Bremen. Lubeck a mai reusit sa preia iar conducerea, in minutul 3 al prelungirilor, dar Werder a revenit in repriza a doua.
Cred c-a fost un meci atractiv!

ricky
17th March 2004, 21:35
LÜBECK a aratat cum poate fi BREM;EN pusa in dificultate : presing pe tot terenul !

Mare noroc a avut BREMEN !
Spre final insa LÜBECK n-a mai rezistat !

Cred ca echipa aceasta va avea un suflu nou in liga a 2-a, unde ocupa locul 15 !

Swordlord
18th March 2004, 05:55
Mult succes lui Lubeck in lupta pentru evitarea retrogradarii din liga a 2-a!

Finala cupei:
Werder Bremen - Alemannia Aachen, pe 29 mai.

realmadrid.com
18th March 2004, 21:27
meciul a fost frumos dar cupa e a lui bremen, bine asa am zis si in spania dar aici e sigur

ady_azzuro
18th March 2004, 21:36
Cred ca Werder va cuceri titlul :)

Swordlord
18th March 2004, 23:55
Eu sper ca Werder va cuceri titlul. :D
... si cupa! :D:D

realmadrid.com
20th March 2004, 21:20
3-2 azi si bremen se apropie de titlu

ricky
23rd March 2004, 07:24
LÜBECK, cu un pas in LIGA REGIONALA, invinge cu 2-1 (22.03) pe NÜRNBERG (cu un pas in BUNDESLIGA ) !

Swordlord
23rd March 2004, 10:46
Asa e intr-un turneu cinstit...

Duminica,
Wolfsburg - Bremen 0-2
Klasnic 75', Micoud 85'

ricky
23rd March 2004, 18:29
"LÜBECK, cu un pas in LIGA REGIONALA" adica...s-a vrut "cu un picior" !

E grele limba romana ! :p

realmadrid.com
23rd March 2004, 21:23
si se apropie de castigarea titlului cu pasi repezi

ricky
28th March 2004, 19:17
Daca aveti timp si...posibilitate :

Azi, 28.03, ora 20.00 (RO), pe DSF :

STUTTGART- BREMEN 2-3 ...la pauza !

Goluri, greseli de arbitraj...tot ce vrei !
Se pare ca arbitrul a gresit IARASI in favoarea celor din BREMEN ! :rosu:

Swordlord
28th March 2004, 23:04
S-a terminat 4-4. Ce meci!

Swordlord
28th March 2004, 23:48
ricky, n-a fost offside la golul 2 al lui Klasnic. Despre ce greseli de arbitraj vorbesti?

ricky
29th March 2004, 07:20
Am spus..."se pare" .
Am ascultat frinturi la RADIO si comentatorul nu era sigur... :p

Swordlord
29th March 2004, 09:57
OK, atunci. Sa nu se inteleaga altceva...
Adevarul e ca Werder e pe primul loc absolut pe merit si nu e favorita arbitrilor deloc.

GoPens
29th March 2004, 10:12
parca vad cum la toamna-s undeva pe 10-11 dupa 10 etape si zboara din CL in faza grupelor preliminare ...

ricky
29th March 2004, 18:36
Swordlord, n-am...zis nimic ! :p
Numai ca, in ultimele etape, in cel putin 2 meciuri arbitri au fluierat CLAR in favoarea celor din BREMEN !
Asta pentru a mentine...balanta !
Una e cind fluieri gresit un offside semnalizat de tusier sau o faza care...TVR 1 o repeta de 100 de ori si nu se ajunge la un acord :p si alta e cind faul CLAR la marginea careului e impins pe "11m" sau i se anuleaza adversarilor un gol perfect valabil pe motiv ca...a batut vintul !

BREMEN joaca cel mai frumos fotbal din BUNDESLIGA !

Si...mai este si destule puncte in fata celor de la BAYERN !!! /hello

Swordlord
30th March 2004, 05:50
O fi, o fi, ce pot sa zic? N-am vazut meciul in chestiune (cu golul anulat).
Crezi (sau crede cineva) ca e vreo conspiratie sa iasa Werder campioana? Nici o sansa, parerea mea. (cu acoliti de-ai lui Bayern Munchen la conducerea federatiei? ;))

GoPens, daca nu vinde jucatori, o sa ramana in top.

Si e trist ca Germania nu are decat o echipa cu traditie puternica, Bayern. Ar trebui sa aiba mai multe, ca orice alta tara.

GoPens
30th March 2004, 08:25
Ailton si inca 2 pleaca. asta-i deja 100% sigur

ricky
30th March 2004, 18:18
Daca UEFA ar da friu liber legii cu licenta, cred ca un singur campionat s-ar mai desfasura in EUROPA : BUNDESLIGA ! :p

Dar...si echipele cumpara (cu mici exceptii) cam tot ce ramine din sita anglo-italiano-spaniola !

realmadrid.com
2nd April 2004, 13:42
gopens in legatura cu toamna, crezi ca bremen sunt leverkusen?

GoPens
2nd April 2004, 21:20
da. numai Bayern, Dortmund si Schalke sunt deocamdata suficient de stabili financiar pt. termen mai lung. Bremen pierde pe Ailton si inca vreo 2. il cumpara pe Klose pe o galeata de bani. asta va face pe ceilalti jucatori sa ceara mai mult cind se renegociaza contractele. ergo Bremen are costuri mai mari, fara ca brusc sa aibe jucatori mai buni. jucatorii-s tot aceeasi dar deodata costa mai mult. deci n-au cum sa-i compenseze 100% pe cei 3 ce pleaca.

poate ma-nsel dar la inceputul aniilor '90 exact asa a fost. nu intimplator, singurele echipe nemtesti ce au cistigat cite ceva in cupele europene in ultimii 10 ani sunt Bayern, Dortmund. Schalke.

Swordlord
3rd April 2004, 00:17
Cine-l cumpara pe Ailton?
Care sunt ceilalti doi?

GoPens
3rd April 2004, 01:06
Ailton mere la Schalke. chiar am venit de la pub si-s prea beat sa-i caut pe ailalti 2. altadata :drak:

Swordlord
3rd April 2004, 10:32
E fraier daca merge la Schalke. O sa ia cei de la Gelsenkirchen titlul cand o sa-mi vad ceafa!

ricky
3rd April 2004, 14:47
GO PENS, stiu ca stii dar...ti-a scapat : DORTMUND a luat tocmai un imprumut de 100 MIL € !

GoPens
3rd April 2004, 23:38
da, dar Dortmund are asset-uri, plus garantia unui stadion de aproape 70 000 vindut pina la ultimul loc aproape in fiecare etapa.is, cum zice namtu "kreditwürdig". crezi ca la Hannover sau Freibur i-ar da cineva chiar numai 25 millioane?

in ce-l priveste pe Ailton, nu s-au inteles la scor cu Bremen. nu mai stiucit i-a oferit Bremen dar daca-mi amintesc bine Schalke i-a oferit dublu. picant e, ca dupa ce a acceptat oferta la Schalke, Bremen a semnat cu Klose pe o suma aproape la fel de mare ca si cea al lui Ailton la Schalke. la care tipul s-a mirat si a zis ceva de genul "daca-mi ofereau 2/3 din suma asta, ramineam".

ricky
3rd April 2004, 23:53
Mie nu-mi place KLOSE asta de nici o culoare !
Cind il vad parca...un balerin joaca fotbal !
Imi pare insa rau pentru el ca s-a accidentat tocmai cind KAISERSLAUTERN avea mai multa nevoie de el ! :headbang:

Swordlord
4th April 2004, 03:54
De la campionatul mondial, n-am mai auzit nici eu mare lucru de Klose.

ricky
4th April 2004, 10:09
In urma cu v'o doua saptamini, am vazut la TV o scena simpatica !
Primaria din BREMEN a invitat o echipa de copii (6-7 poate 8 ani) si dupa ce s-au "ospatat", au trecut la scena cu balconul . Adica, au...probat traditionala sarbatorire a titlului pe balconul primariei !
Un singur impediment : balustrada balconului era prea inalta pentru micutii fotbalisti ! Abia daca s-a vazut "farfuria" pe care un micut a ridicat-o cit a putut de sus ! :p :p :p

ViolaBoy
9th May 2004, 19:45
ce parere aveti despre castigare titlului de Bremen. cred ca e bine pt. sport mam saturat sa tot vad pe bayern castigand.

ady_azzuro
9th May 2004, 19:58
Werder a meritat sa castiga campionatul, mai ales dupa ce a invins-o ieri pe Bayern chiar la ea acasa. Ailton pleaca sau nu de la Bremen?

ADelPiero
10th May 2004, 21:45
Werder .. este de mult timp pe locul 1 .. si era normal sa castige :)
daca are atacant bun si incult (Ailton) :ok: nu avea cum sa piarda :D

realmadrid.com
11th May 2004, 22:23
Ma bucur f mult pt bremen, mai ales ca au iesit campioni printro asa victorie de senzatzie in fata lui bayern
Credea cineva la inceptut, dupa vreo 3 etape ca werder va casitga bundesliga

forzainter
14th May 2004, 14:39
Pentru Adi Azzuro! Ailton va pleca la Schalke impreuna cu Krstajic.

ricky
14th May 2004, 18:18
Cum SCHALKE are doar sanse la UI CUP, AILTON a spus ca el n-are...chef de preliminarile cupei !
Asa ca va face un concediu prelungit !
El oricum e obisnuit sa plateasca ceva amenzi la intoarcerea cu intirziere din concediu. :evil:

ady_azzuro
14th May 2004, 22:53
Altceva decat sa-i spun ca e un mare prost, nu am ce sa adaug! :evil:

GermanWerderfan
22nd May 2004, 12:31
Hi, Leudde Werder is super geil: www.soccer-fans.de

GoPens
24th May 2004, 00:33
Mainz 05 a promovat!
/OLE/

ultravioletu
30th May 2004, 12:21
naspa, as fi vrut sa vina Cottbus (cu Reghe si Adi "Iordace"/"Iordahe" - nici un comentator nu-l pronunta corect) , dar adevarul este ca "energeticii" au pierdut promovarea pe mana lor. Au cedat la puncte acasa in ultimele meciuri de iti venea sa crezi ca se bat la retrogradare, nu pentru promovare.

waterboy
26th January 2006, 01:06
Hai sa pun din nou in actualitate acest thread (nemaifolosit de vreo 2 ani). Din pacate astazi (de fapt e ieri de vreo o ora) a fost o zi neagra pentru Werder: eliminare in sferturile cupei in fata unei formatii de liga a III-a. E una din cele mai crunte umilinte pe care le-a indurat Werder de cand sunt fan-ul lor (ani buni) :headbang: Poate asa se vor trezi la realitate si vor ataca meciurile din campionat mai realisti.

ricky
26th January 2006, 07:21
WATERBOY, am vazut meciul.

Victorie pe deplin meritata a celor de la ST PAULI.

Pe un teren acoperit cu zapada, dupa ce KLOSE s-a accidentat BREMEN n-a prea avut sanse de gol.

Oricum am observat temerea jucatorilor de a se...accidenta.

Unde mai pui ca in repriza a doua OWOMOIELA (nu cred ca am scris corect) a fost ca si inexistent. avea mari probleme cu mentinerea stabilitatii pe teren.

MICOUD a fost cel mai bun de la oaspeti. Nu cred ca antrenorul echipei NATIONALE a FRANTEI va putea trece de el...:ok:

waterboy
26th January 2006, 11:56
Din pacate starea terenului a fost intradevar din ce am citit destul de importanta in stabilirea rezultatului final. De altfel toti cei din conducerea Werderului au fost indignati de hotararea de a se disputa meciul.
Din pacate Klose e posibil sa fie absent, asa cum declara si Schaff chiar si 3 luni. Din pacate asta insemna ca pentru moment e posibil ca Werder sa ramana iar in numai 2 atacanti: Klasnic si Valdez (am impresia ca Hunt inca nu si-a revenit nici el dupa o accidentare). :headbang:

CiRiC
26th January 2006, 12:17
Vedem o finala Bayern vs. Verder
Sa va spun sincer imi va fi rusine daca Bayern nu v-a lua Pokalu' , cu ce adversari a ramas.....:rolleyes:

Robi
26th January 2006, 12:47
Ieri in cupa: St.Pauli-Werder 3-1.....

ricky
26th January 2006, 20:08
Din pacate starea terenului a fost intradevar din ce am citit destul de importanta in stabilirea rezultatului final. De altfel toti cei din conducerea Werderului au fost indignati de hotararea de a se disputa meciul.
Din pacate Klose e posibil sa fie absent, asa cum declara si Schaff chiar si 3 luni. Din pacate asta insemna ca pentru moment e posibil ca Werder sa ramana iar in numai 2 atacanti: Klasnic si Valdez (am impresia ca Hunt inca nu si-a revenit nici el dupa o accidentare). :headbang:


Ceea ce SCHAFF a prevazut...s-a intimplat : KLOSE va lipsi, dupa accidentul la umar, pentru o luna de zile !

Cum GERMANIA va disputa pe 1 martie un amical contra ITALIEI bag sama ca atacantul va sta DOAR pe banca. :headbang:

waterboy
26th January 2006, 23:27
Din fericire e vorba de intradevar 3-4 saptamani si nu 3 luni cu se preconiza la inceput. Exista sansa ca sa revina pe teren pana la prima masa din dubla cu Juventus. Ultima data ca Klose a revenit pe teren intr-un meci de CL, Werder a castiga cu 5-1 conta lui Panathinaikos :)

waterboy
30th January 2006, 11:37
Bremen Battle Past Brave Bielefeld

Two of Werder Bremens most critisised individuals proved the heroes of the day as Werder Bremen edged past Armenia Bielefeld with a 1:0 (0:0) win. Frank Fahrenhorst headed Werders 'Golden Goal' in the 72nd minute after a Johan Micoud free-kick rebounded back into play from the crossbar. The hosts turned the heat way up in the closing phases but were unable to beat an in form Andreas Reinke, who foiled a number of great goal scoring chances, in the Werder goal.

As expected, Nelson Valdez joined the birthday boy Ivan Klasnic (26) up front in place of the injured Miroslav Klose. The Green-Whites controlled proceedings from early on and kept the ball within their own ranks. Bielefeld stood deep and compact, making it difficult for Werder to come within shooting distance. The visitors managed this on only one occasion in the first half when Tim Borowski fed Torsten Frings who took the ball cleanly on the volley and hammered goalwards only to be denied by the lightening reactions of Mathias Hain in the Bielefeld goal (9').

Armenia wasteful, Kobylik skies penalty

The hosts had their first chance through a Isaac Boakye header after 14 minutes which zipped past the left upright. Nine minutes later, Fatmir Vata played Boyake through with a long, direct pass. Fahrenhorst's tackle came too late and the Ghanean tumbled down in the box and referee Dr. Wack had no hesitation in pointing to the spot. The home sides big chance of taking the lead though was sorely wasted as David Kobylik blasted the spot kick over the crossbar.

Bielefeld recovered from the disappointment very quickly and had their next chance a mere two minutes later. Boakye beat Naldo in a sprint and got a shot away but missed the target by mere inches. After another effort by Tobias Rau (28'), Werder took more control again and allowed their hosts only one more chance before the break. Kobylik put through their returning son from Berlin, Artur Wichniarek, but the Polish international couldn't control his shot (34'). Despite being the better side, the Green-Whites were missing the neccessary bite up front.

Schaaf's eleven stepped up the pressure again after the break but goal chances remained few and far between with the Valdez/Klasnic duo up front having little chance to impress. It took 65 minutes for Werders best man on the Torsten Frings to win the first corner of the match. Christian Schulz, who had previously picked up his fifth yellow card of the season and will miss out against Mainz, failed to keep his effort under control from the half cleared corner.

Fahrenhorst's first Werder goal clinches win

It took a further set piece before Werder eventually found the target. In the 72nd minute, Marcio Borges brought down Nelson Valdez to give Werder a free-kick in a central position 23 meters from goal - the perfect distance for Johan Micoud. The Frenchman bent the ball around the wall and against the angle of bar and post. Frank Fahrenhorst somehow managed to twist himself and get his head on the ball controlled into the corner past a flailing Hain. The first Werder goal for the 28 year old defender.

It was to prove an especially important goal for the defender. Bielefeld answered with an angry attack but found their master in Andreas Reinke who was on absolute top form on the day. Firstly the keeper managed to get back and turn a Boakye header over the bar (77'), then he stopped a Westermann effort from distance before standing his ground to stop Dalovic who was alone on his way to goal (89').

The 37 year old kept Werder in the title race with his heroics in Bielefeld. It was Werder's first win on the Alm in over 21 years. Back then in the 1984/1985 season, the Green-Whites finished second behind Bayern Munich, where they find themselves now after the win.


Waterboy, te rog sa traduci articolul de mai sus - este un forum de limba romana.
Multumesc pentru intelegere.

Pronostic.

waterboy
4th February 2006, 01:24
Iata doua vesti proaspete (de saptamana asta oricum):
1. Baumann si-a prelungit contractul pana in 2009 :yeah:
2. Werder e cu ochii pe mijlocasul dreapta al lui Leverkusen, Clemens Fritz. Acesta a disputat 21 de partide pentru Bayer sezonul acesta,dar daca ar veni la Werder nu cred insa ca ar putea sa emita pretentii pentru un loc de titular. Ar cam fi la bataie cu Borowski si nu prea-l vad cum ar putea. Orcium ar aduce ceva putere bancii de rezerve. Werder s-a aratat interesata dupa ce a auzit ca lui Fritz nu-i prea mai prieste aerul de Leverkusen, iar contractul sau expira in vara. Este insa posibil ca cele doua cluburi sa se inteleaga la pret si pentru un transfer imediat.

Anonim
17th February 2006, 23:44
Waterboy , se pare ca esti cel mai infocat suporter al lui Werder de pe aici !! Cred ca este inutil sa iti reamintesc faptul ca nu are nici o sansa impotriva celor de la Juventus :D

waterboy
18th February 2006, 15:09
Waterboy , se pare ca esti cel mai infocat suporter al lui Werder de pe aici !! Cred ca este inutil sa iti reamintesc faptul ca nu are nici o sansa impotriva celor de la Juventus :D
Cred ca e inutil sa-ti aduc si eu aminte ca daca Werder iese din CL nu e nici o tragedie, dar daca asta se intampla cu Juventus atunci o sa fie socul optimilor. Asa ca nu e nici o problema. Werder are numai de castigat.

CiRiC
18th February 2006, 21:48
in UCL voi tine pumnii pentru Werder :ok: ... sunt "ANTIJUVE".
in Bundesliga - ma rog... e alta treaba ;)

ricky
19th February 2006, 08:07
BREMEN a invins, si cu putin noroc, pe DORTMUND care n-a jucat rau de loc !

Apoi, daca atacantii lui BREMEN prind o zi buna pot invinge pe ORICINE ! :ok:

CiRiC
19th February 2006, 12:18
dupa cum am intseles se intoarce Klose, si este refacut 100%. Posibil sa lipseasca asta... cum ii spune... Treze.... (l'am uitat) :)

HAI, WERDER /hello
HAI, BAYERN /hello

waterboy
19th February 2006, 13:14
De aparare mi-e insa cel mai mult frica. Mi-e ca un joc in viteaza il va descumpani pe Naldo si tare mi-e sa nu mai faca niste cadouri lui Juve.

waterboy
3rd March 2006, 00:18
Managerul general Klaus Allofs si-a prelungit contractul pana in 2009, la putin timp dupa ce a facut la fel si Thomas Schaaf. E de bine. Sunt sperante ca Werder va continua perioada buna.

relansat
3rd March 2006, 00:52
Sa dea Domnu` ... desi tin cu Stuttgart , sper sa fie o echipa care sa se tina de Bayern pt. ca o dominare clara a munchenezilor ar duce la o lipsa de interes

pentru campionatul german , pe care`l consider no. 3 din punct de vedere a spectaculozitatii :)

waterboy
3rd March 2006, 15:14
Din pacate si Allofs a declarat sincer ca a detrona pe Bayern din pozitia de cea mai buna echipa a Germaniei e una din cele mai grele sarcini. La Bayern climatul economic e diferit fata de Werder (echipa desi de renume in Germania, cu fonduri limitate) si astfel bavaraezii isi permit sa cumpere ce e mai bun. Din punctul asta de vedere Hamburg si mai ales Shalke stau mult mai bine ca Weder si poate reusesc incet-incet sa mai reduca din diferenta. Oricum in weekend-ul ce vine se anunta o etapa incendiara care poate sa decida deja daca Bayern ia sau nu titlul.

calipeta
12th March 2006, 23:14
Bah desteptule,tu ti-ai gasit sa vorbesti de mascarici?? :sleep:
Uite aci: :o:

Werder Bremen [0 - 3] Hertha BSC

54' [0 - 1] K. Boateng
76' [0 - 2] M.d.S. Marcelinho
83' [0 - 3] Y. Basturk

...rusine...o echipa Hertha cu care Rapidul a facut ce a vrut cu ea! :yeah: :evil:

waterboy
12th March 2006, 23:45
Ai uitat sa completezi ca Herta putea sa castige chiar si cu 5,6-0. Dar au ratat mult. Intrebarea mea e urmatoarea: asa si?

calipeta
12th March 2006, 23:58
Asa si... ink un an fara titlu!! :D

waterboy
13th March 2006, 00:07
Asa si... ink un an fara titlu!! :D
:happy :happy Daca crezi ca asta e marea pierdere pentru Werder te inseli amarnic. Werder nu are niciodata obiectiv titlul, Bayern fiind mult prea puternica. Acum doi ani a fost o intamplare castigarea campionatului.

calipeta
13th March 2006, 00:22
Mah omule nu mai vorbi prostii!! Werder la inceputul sezonului avea k obiectiv castigarea TITLULUI!!! ...chiar daca nu era favorita!

waterboy
13th March 2006, 00:33
Mah omule nu mai vorbi prostii!! Werder la inceputul sezonului avea k obiectiv castigarea TITLULUI!!! ...chiar daca nu era favorita!
Calipeta, ai spus pe alt thread ca nu te pasioneaza Bundesliga si nici Werder asa ca te rog: opreste-te ca aberezi. Uite aici un pasaj din interviul luat lui Klaus Allofs directorul general al lui Werder:

Can you end the reign of Bayern?

Allofs: We must keep realists. Munich has another econonimal environment.
We want to improve our infrastructure, means the quality of our players,
but also the stadium to stay at the top of the league,
also in the long term.
Then we have chances to win titles, but titles can´t be planed,
2004 it was also a little surprise for us to make the double.

Asadar vezi foarte bine ca Werder nu are niciodata obiectiv castigarea campionatului. Un campionat poate sa vina insa cu noroc, dar nu este planificat.
Te rog inca o data: nu mai scrie pe aici ca scrii ca sa te afli in treaba. Nu ai nici cea mai mica idee despre ce vorbesti.

CiRiC
19th March 2006, 01:13
mdaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!.... uitati de titlu, ca si eu am uitat de biletu meu... am pierdut pariu tocmai de la cine nu ma ateptam :mad:

P.S. sa fiu sincer nici de la Bayern nu astept mai mult, da ca orice fan ! ... SUNTEM CAMPIONI.

waterboy
19th March 2006, 02:07
De titlu am uitat de ceva timp.
Din pacate Werder sufera foarte mult la un capitol: banca de rezerve.
In meciul asta au lipsit Baumann si Micoud iar Frings s-a accidentat prin minutul 20 si ceva. Cu cei 3 mijlocasi lipsa, Werder nu prea putea emite pretentii. Nu exista rezerve de valoare si lipsa celor 3 s-a simtit. Cu unu ar mai fi mers, dar cu toti 3 e prea mult.

Cosmin Salajan
19th March 2006, 03:21
am si io o intrebare .
ce echipa joaca in dusseldorf ca au stadion misto (am fost pe el) si nu e selectat pentru mondiale (l-eau tras teapa organizatorii cm) e construit acum recent si se numeste LTU ARENA
ms anticipat
am mai fost la un meci la mainz dar acolo e cam mic stadion, a batut shalke

apparte
19th March 2006, 03:38
Singura echipa din Dusseldorf de care stiu eu e Fortuna!Nici nu stiu prin ce liga mai sunt aia!

Cosmin Salajan
19th March 2006, 03:44
aia stiu si eu , e in a 2 sau a 3 divizie, dar cica joaca ceva echipa din bundesliga acolo

apparte
19th March 2006, 14:41
Stii ca in bazinul Ruhr,localitatile sunt destul de apropiate,asa ca nu pot sa spun!

Universal
22nd March 2006, 20:19
:happy :happy Daca crezi ca asta e marea pierdere pentru Werder te inseli amarnic. Werder nu are niciodata obiectiv titlul, Bayern fiind mult prea puternica. Acum doi ani a fost o intamplare castigarea campionatului.


Eu zic ca nu a fost intamplare ,am vazut cam peste 79 de meciuri,dintre care 18 cu Werder si pot spune ca au jucat atunci foarte constant si bine.

Universal
22nd March 2006, 20:20
:mda:
Singura echipa din Dusseldorf de care stiu eu e Fortuna!Nici nu stiu prin ce liga mai sunt aia!

In momentul de fata sunt in liga a treia,Regionalliga Nord,cam slabutzi...:rolleyes:

waterboy
23rd March 2006, 00:23
Eu zic ca nu a fost intamplare ,am vazut cam peste 79 de meciuri,dintre care 18 cu Werder si pot spune ca au jucat atunci foarte constant si bine.
Sa nu ma intelegi gresit. A fost o intamplare daca tinem cont de cum a pornit campionatul. Nu avea nimeni in gand atacare titlului. Nu era asta obiectivul. Pe parcurs insa au demonstrat ca au meritat, iar victoria de la Bayern care le-a adus titlul (prin etapa a 30,31-a) cu 3-1 e elocventa.

CiRiC
23rd March 2006, 01:10
de 3:1 mi'am adus aminte anu curent :ok:

Universal
23rd March 2006, 22:10
Sa nu ma intelegi gresit. A fost o intamplare daca tinem cont de cum a pornit campionatul. Nu avea nimeni in gand atacare titlului. Nu era asta obiectivul. Pe parcurs insa au demonstrat ca au meritat, iar victoria de la Bayern care le-a adus titlul (prin etapa a 30,31-a) cu 3-1 e elocventa.


Da,stiu de inceput..nu prea mergeau,dar aveau totusi multe obiective...voiau intr-o cupa europ.,multi jucatori noi cumparati,am vazut atunci cam toate partidele pe Premiere si comentarii si mi-am dat seama ca Werder va avea un sezon frumos

Jerry20cm
11th July 2006, 15:41
Fundasul Hanovrei, Mertesacker a declarat ca doreste sa joace la Bremen incepand cu sezonul viitor.

Jerry20cm
12th July 2006, 15:37
Hogo Almeida(Porto) va fi imprumutat pt. un sezon la Werder Bremen.

SILVIU99
15th July 2006, 17:21
transferurile facute de bremen pana acum:
VENIRI: Diego Ribas da Cunha (FC Porto) , Pierre Womé (Inter) , Mohamed Zidan (FSV Mainz 05) , Clemens Fritz (Bayer Leverkusen) , Hugo Almeida (FC Porto).
PLECARI: Nelson Valdez (Borussia Dortmund) , Johan Micoud (Girondins Bordeaux) , Jelle van Damme (RSC Anderlecht) , Pekka Lagerblom (1. FC Köln).

Ayrton
18th July 2006, 10:13
Micoud e pierdere serioasa... bine, stiu ca are o varsta destul de mare, dar il puteau pastra si sezonul asta...

International german Per Mertesacker este dorit cu insistenta de Werder Bremen, vicecampioana Germaniei din sezonul trecut. Klaus Allofs, managerul sportiv al lui Werder, a declarat ca venirea lui Mertesacker este o prioritate a campaniei de transferari pentru echipa sa, pentru care sunt dispusi sa il dea la schimb pe Frank Fahrenhorst.

Jerry20cm
18th July 2006, 10:17
Micoud e pierdere serioasa... bine, stiu ca are o varsta destul de mare, dar il puteau pastra si sezonul asta....[/i]

Nu-i nimic il inlocuieste Diego ;) , o sa vezi de ce e in stare jucatoru asta, la Porto nu s-a regasit dar la Bremen va face o figura foarte buna si in plus au dat pe un jucator de 21 de ani(mijlocas ofensiv) doar 5 mil. euro care peste 1-2 ani poate fi vandut cu 15-20:D

Jerry20cm
18th July 2006, 11:42
Clubul Werder Bremen, vrea să negocieze rapid cu Hanovra 96 pentru a obţine transferul internaţionalului german Per Mertesacker, a declarat, managerul sportiv al grupării din Bremen, Klaus Allofs.

Oficialul a afirmat, pentru postul de televiziune DSF, că prioritară în transferul lui Mertesacker este chestiunea banilor. Oficialul german a precizat că nu este de acord cu ideea unui schimb de jucători cu Hanovra, conform căruia fundaşul Frank Fahrenhorst să plece la această grupare, iar Mertesacker să vină la Werder Bremen.

schumi26
19th July 2006, 16:00
Great to see that in Romania also fans from a Club with one of the best offensive playing around Europe :D.

Jerry20cm
19th July 2006, 16:04
Schumi also we are glad that people from Germany are watching this forum.
I hope that you will bring us the latest news regarding Werder Bremen and also from Bundesliga.:ok:

schumi26
19th July 2006, 16:14
I will try to pass you over the news ;)

schumi26
7th August 2006, 21:41
Werder won last Saturday the League-Cup against Bayern Munich /hello /hello
2-0 and both Goals by Klasnic :D

Jerry20cm
8th August 2006, 12:48
Fundasul Hanovrei, Mertesacker a declarat ca doreste sa joace la Bremen incepand cu sezonul viitor.

transferul s-a efectuat , Bremen platind pt. fundasul german suma de 5 mil. euro.

schumi26
21st August 2006, 14:24
Werder is on 2nd place behind Nuremberg by only one Goal after 2 Matches

1st Game against Hanover 3-2 goals by Diego,Almeida and Klose
2ndGame against Leverkusen 2-1 goals by Almeida and Klose

and diego made 2 incredible games but Mertesacker still injuried and now Naldo cant play because of injury for another 2 weeks
/hello

schumi26
25th August 2006, 10:11
Werder got one of the toughest Champions League Groups what we all ever seen

Group A with the favourites FC Chelsea and FC Barcelona
the 3rd Team is Levski Sofia.
/hello /hello

Universal
11th September 2006, 15:54
Situatie neclara a lui Miroslav Klose inaintea partidei cu Chelsea
Jucätorul MIroslav Klose( cel mai important marcator al echipei) s-a accidentat la picior si situatia lui este neclarä , nu se stie dacä se va recupera pänä in timpul meciului.

Universal
20th October 2006, 18:40
Articol de pe site-ul oficial al lui Werder Bremen cu privire la meciul de maine cu Fc Bayern München:

''Man kann Bayern und Bremen in einem Atemzug nennen''


Conferinta de presa:


In der Pressekonferenz am Donnerstag stand das Spitzenspiel zwischen Werder Bremen und Bayern München im Mittelpunkt. Cheftrainer Thomas Schaaf und Geschäftsführer Klaus Allofs stellten sich den Fragen der Medienvertreter. Werder.de hat die wichtigsten Antworten notiert.


Herr Schaaf, Tim Wiese rutschte in der Euphorie des Bochum-Sieges die flapsige Bemerkung heraus, dass die Bayern jetzt auch fünf Gegentreffer erwarten könnten. Die Bayern konterten ihrerseits mit ein paar lockeren Sprüchen. Hat das Spitzenspiel verbal schon begonnen?

Nein, das sehe ich nicht so. Abgesehen von ein paar Bemerkungen, die sicherlich mit einem gewissen Augenzwinkern, gesagt wurden, begegnen sich am Samstag zwei Teams die den nötigen Respekt voreinander haben. Dieses Spiel braucht solche Aussagen am Rande auch gar nicht, die Partie ist auf dem Platz attraktiv genug. Gerade bei dieser Konstellation, wenn der Tabellenführer auf den Zweiten trifft.


Wo sehen Sie Werder im Vergleich zu den Bayern?

Ich bin kein Fan von solchen Vergleichen. Beide Teams haben eine hohe Qualität. Wir haben in den vergangenen Jahren gezeigt, dass wir oben mitstreiten können und hoffen dabei, dass wir auch mal wieder die Nase vorn haben können. In diesem Jahr sind wir sehr gut aufgestellt.

Herr Allofs, geht Werder, denn am Samstag als Favorit auf den Platz?

Wenn die Mannschaften so ausgeglichen sind, dann ist meist die Heimmannschaft der Favorit.

Hat Werder das Bayern-Level erreicht. Sie beide Klubs inzwischen auf einer Stufe zu sehen?

Wir haben eine gute Entwicklung genommen. Es ist schon ein Unterschied, ob die Werder-Mannschaft von vor vier Jahren oder heute gegen die Bayern antritt. Wir sind nicht mehr das kleine Werder Bremen, das den großen FC Bayern herausfordern.

Hat Werder sportlich sogar schon die Nase vorn?

Nein, die Bayern sind Meister und daher noch ein kleines Stück vor uns, aber wir haben in diesem Jahr auch schon den Liga-Pokal gegen sie gewonnen. Da könnte man ihren Vorsprung jetzt mal ganz genau ausrechnen (lacht). Alles in allem kann man sicher beide Klubs inzwischen in einem Atemzug nennen.

Können beide Klubs auf diesem Niveau etwas voneinander lernen?

So würde ich es nicht ausdrücken, die Voraussetzungen sind zu unterschiedlich. Aber wenn man so erfolgreich ist wie die Bayern möchte man natürlich mehr. Also streben sie auch attraktiven Fußball an.

Fußball, wie Werder ihn schon spielt?

Die Bayern haben das Image, dass sie sehr erfolgreich sind und ihre Aufgaben sehr cool erledigen. Der Fußball-Schönheitspreis ging dagegen in den vergangenen Jahren oft nach Bremen. Aber ganz ehrlich, darauf könnten wir auch mal ein Jahr verzichten, wenn wir dann Meister werden sollten.

Herr Schaaf, können die Werder-Fans im Spitzenspiel mit dem Comeback von Tim Borowski und Frank Baumann rechnen?

Frank Baumann hat heute wieder mit der Mannschaft trainiert, Tim konnte nicht dabei sein. So sind auch die Einsatzchancen verteilt. Bei 'Baumi' könnte es etwas werden, wenn er keinen entscheidenden Rückschlag erleidet. Wir werden aber erst sehr spät eine Entscheidung treffen. Tim wird uns gegen Bayern fehlen. Ich gehe nicht davon aus, dass es bei seiner Knieverletzung in der kurzen Zeit entscheidende Verbesserungen geben wird. Fehlen werden uns auch weiterhin Patrick Owomoyela und Daniel Jensen. Weitere Blessuren anderer Spieler aus dem Champions-League-Spiel gegen Sofia gab es nicht.

Universal
20th October 2006, 18:46
Clasament Uefa Champions League grupa A

FC Chelsea - Werder Bremen 2:0 (1:0)
FC Barcelona - Levski Sofia 5:0 (2:0)
Levski Sofia - FC Chelsea 1:3 (0:1)
Werder Bremen - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Werder Bremen - Levski Sofia 2:0 (1:0)
FC Chelsea - FC Barcelona 1:0 (0:0)

1. FC Chelsea 3 3 0 0 +5 6:1 9
2. FC Barcelona 3 1 1 1 +4 6:2 4
3. Werder Bremen 3 1 1 1 0 3:3 4
4. Levski Sofia 3 0 0 3 -9 1:10 0

georg40
21st October 2006, 11:54
Bremen are azi o mare sansa. Castiga in fata Bayern - confirma nu numai ascensiunea in acest sezon dar si pretentiile de a fi echipa favorita in acest campionat. Cu orice alt rezultat tema de mai sus se anuleaza (deocamdata).

georg40
21st October 2006, 20:52
Ce v-am spus, Werder s-a impus (3-1) printr-o evolutie solida si convingatoare. In atac, micul Diego a amendat prompt greseala concetateanului sau, internationalul brazilian Lucio deschizand scorul cu un gol care ar putea face parte din oferta pentru "golul lunii octombrie" la ARD. Acelasi Lucio a mai "reusit" un autogol, pentru el meciul de azi fiind o catastrofa, el parasind terenul ,putin inainte de final ,accidentat...
Un fapt de semnalat: dupa informatiile aparute in presa, meciul de azi: Werder - Bayern a fost transmis sau retransmis in 93 de tari ! Si in Romania ?

Universal
23rd October 2006, 17:30
ÁSa cum amandoi am zis-o inainte , Werder nu va pierde acasa, si in nici un caz cu Bayern.A fost o partida foarte interesanta, un adevarat derby. Si se precizeaza deja adevaratele candidae la titlu.

Werder
Schalke
Bayern

celelalte, Hamburg si Hertha inca se zbat in mediocritate, HSV se pare ca a iesit in sfarsit sa culeaga mai multe flori :)

georg40
26th October 2006, 22:15
Vineri Bremen joaca la Mainz( TV Arena 20,30), un meci foarte greu, gazdele , dupa mai multe infrangeri neavand decat un singur scop:victoria.
Va fi un joc aprig si inclin sa cred ca Werder nu va reusi sa conserve dupa mai mult jocuri forma aratata in acest inceput de sezon.

waterboy
5th November 2006, 01:44
Incepand de astazi (si sper sa ramana cel putin asa pentru totdeauna), Werder a devenit a doua echipa ca numar de puncte obtinute din Bundesliga. Ca urmare a egalului de acasa cu Cottbus, Werder a adunat in intreaga sa istorie 2229 de puncte. Pe locul 3 a cazut Hamburg tot cu 2229 de puncte dar cu un golaveraj inferior (+375 fata de +418).

Werder a reusit sa depaseasca pe Hamburg chiar daca are un sezon mai putin la activ in Bundesliga (in editia 1980/1981 echipa jucand pentru prima si singura data in divizia secunda). Acel sezon a fost momentul inceperii unei perioade exceptionale pentru club sub comanda lui Rehagel.

Pe primul loc se afla insa la mare distanta Bayern cu 2700 de puncte, iar pe locurile 4 si 5 Stuttgart si Kaiserslautern cu 2113 si respectiv 2025 de puncte.

Pentru statistica inaintea acestui campionat vizitati: Site-ul federatiei (http://www.dfb.de/bliga/statistik/ewige_tab/right.php)

Alberto
5th November 2006, 09:39
Werder Bremen - Cottbus 1-1

Citez din gsp..:

Arbitrul Rafati i-a refuzat lui Sergiu Radu un penalty în minutul 90. Putea fi 2-1 pentru Cottbus pe terenul liderului. Ce scandal aseară la Bremen! Cu penalty clar neacordat lui Sergiu Radu în ultimul minut de joc şi cu antrenorul lui Energie, Petrik Sander, expediat în tribună pentru proteste. Românul scăpase singur pe contraatac, a intrat ca expresul în careu şi, cînd să-l depăşească şi pe portarul Wiese, acesta l-a faultat. Un unsprezece metri limpede ca lumina zilei, pe care arbitrul Rafati i l-a refuzat, salvîndu-i liderului un punct (1-1).

waterboy
5th November 2006, 13:11
Si la ce te astepti de la GSP, unde 2 din 3 articole sunt scandaluri. In loc sa spuna cum lotul lui Werder a fost lovit de un virus gripal si multi dintre ei au jucat raciti sau nu s-au putut antrena inainte, se iau de arbitri! De ce? Pentru ca asta vad ei ca se vinde. De asta nu mai suport ziarele romanesti de sport. Asa ca te rog frumos, data viitoare incearca sa gasesti citate de la niste ziare care chiar se ocupa de sport nu de barfa din lumea sportului(trebuie sa cauti in afara).

carlo
5th November 2006, 14:30
Si la ce te astepti de la GSP, unde 2 din 3 articole sunt scandaluri. In loc sa spuna cum lotul lui Werder a fost lovit de un virus gripal si multi dintre ei au jucat raciti sau nu s-au putut antrena inainte, se iau de arbitri! De ce? Pentru ca asta vad ei ca se vinde. De asta nu mai suport ziarele romanesti de sport. Asa ca te rog frumos, data viitoare incearca sa gasesti citate de la niste ziare care chiar se ocupa de sport nu de barfa din lumea sportului(trebuie sa cauti in afara).
Bravo waterboy!Werder este echipa care,in ultimii ani,a jucat si joaca cel mai frumos fotbal din Bundesliga!:ok:
Si asta chiar daca an de an le pleaca multi jucatori de valoare.Anul acesta in vara,cand a plecat Micoud,am crezut ca s-a terminat cu campionatul...Champions League...!Dar acest DIEGO...este delicios sa-l vezi cu mingea!:ok:
PS. Ziarele romanesti...nu stiu care merita intr-adevar citit!

georg40
5th November 2006, 15:34
Exista in limba germana o zicala "wir sollen die Kirche im Dorf lassen", sau mai pe romaneste, "sa lasam biserica in sat", adica sa ramanen de partea realitatii.
Si eu subscriu la parerea, am vazut meciul complet pe "Arena", plus o sumediene die replay-uri ,si afirm ca Wiese la faultat in careu pe Radu, numai ca arbitrul a fost departe de faza si nu a avut...curajul sa flueiere. Werder a avut pur si simplu noroc, intr-o partida in care a evoluat sub asteptari. Fara discutie, pozitia de lider a lui Bremen este pentru moment meritata.

carlo
8th November 2006, 20:30
Exista in limba germana o zicala "wir sollen die Kirche im Dorf lassen", sau mai pe romaneste, "sa lasam biserica in sat", adica sa ramanen de partea realitatii.
Si eu subscriu la parerea, am vazut meciul complet pe "Arena", plus o sumediene die replay-uri ,si afirm ca Wiese la faultat in careu pe Radu, numai ca arbitrul a fost departe de faza si nu a avut...curajul sa flueiere. Werder a avut pur si simplu noroc, intr-o partida in care a evoluat sub asteptari. Fara discutie, pozitia de lider a lui Bremen este pentru moment meritata.
Ai dreptate,Werder a evoluat sub asteptari,dar din cat am inteles majoritatea jucatorilor au fost bolnavi de gripa.Aseara,la Nürnberg erau toti vindecati...:ok:

georg40
9th November 2006, 13:21
In aceasta saptamana Bremen are un examen dificil in ciuda faptului ca joaca acasa impotriva Borussiei Dortmund.
Oaspetii , cu o comportare sinuoasa, incearca sa se reabiliteze acolo unde adesea au facut partide bune.

waterboy
23rd November 2006, 11:48
Werder - Chelsea 1-0 ... si primul gol pentru Mertesaker in Champions League. Peste doua saptamani Werder merge la Barcelona pentru a obtine un egal echivalent cu calificarea. Acest meci imi trezeste amintiri extrem de placute (acum doi ani Werder era in aceasi situatie cand a facut deplasarea la Valencia). Atunci Werder a castigat cu 2-0 gratie a doua goluri ale lui Valdez. De data asta chiar ma multumesc si cu un egal. Chiar daca va pierde pot sa spun ca Werder si-a facut datoria cu brio in acest sezon de CL. Pana atunci ne asteapta insa doua meciuri la fel de importante in campionat.

georg40
23rd November 2006, 11:56
Da, va fi un meci pe ...viata si pe moarte. Barcelona are o singura sansa: sa castige, in timp ce Werder se poate multumi si cu un egal.
Este clar, acasa Ronaldinho und Co. sunt o forta, si ea va trebui sa "faca" jocul, adica sa atace de la inceput. Aceasta ar putea sa fie sansa lui Bremen, prin Klose si Hunt sa realizeze contraatacuri taioase si poate golul (golurile) egalului sau victoriei. Asa aproape de calificare nu a fost Bremen inca nicodata de aceea cred ca antrenorul Schaaf va gasi tactica de joc ce a mai adecvata. Sa speram.

waterboy
23rd November 2006, 16:33
Golul inscris de Mertesaker este al 250-lea inscris de Werder in Cupele Europene, in 130 de meciuri. La mai multe!!!

carlo
23rd November 2006, 19:35
Golul inscris de Mertesaker este al 250-lea inscris de Werder in Cupele Europene, in 130 de meciuri. La mai multe!!!
waterboy,te asteptai sa castige Bremen cu Chelsea?Eu nu!M-am gandit ca vor scoate un egal.
Acum la Barcelona...va fii foarte greu...Barcelona trebuie sa castige...Bremen are nevoie de un punct.

georg40
23rd November 2006, 19:51
Si eu sunt foarte nerabdator. Pentru Bremen calificarea dintr-o asemenea grupa ar fi un succes enorm. Pe de alta parte CL ohne Barcelona ? Greu de crezut dar posibil !

waterboy
23rd November 2006, 20:12
@Carlo ... speram. M-am gandit doar la cat de bine a jucat contra Barcelonei si eram convins ca daca or sa joace la fel pot sa castige. Nu au jucat chiar asa de bine dar pana la urma dupa un meci nu foarte spectaculos am castigat.
@Georg40. Calificarea aceasta ar fi cel mai mare succes al lui Werder din istoria Champions League. Sa elimini detinatoarea este intradevar o performanta. Sper sa reuseasca desi intradevar sansele nu sunt de partea noastra.

georg40
6th December 2006, 00:00
Eu zic sa nu fim nemultumiti. Bremen a realizat mai mult decat s-ar fi crezut. La stabilirea acestei grupe, cu Chelsea si barcelona nimeni n-at fi dat lui Bremen nici cea mai mica sansa. Si ea a jucat de la egal la egal cu cei mai buni, pierzand calificarea abia in ultimul joc.
Meciul a fost dominat in primele 2o de minute de gazde, apararea Werder nu prea a fost la inaltime,ambele gouri, Ronaldihno din lovitura libera si mai apoi Gudjunson , avand la origina grave greseli de aparare.
Felicitari pentru Werder Bremen. Ea are acum ocazia sa dovedeasca in Cupa UEFA, und este una dintre co-favorite.

waterboy
6th December 2006, 00:23
Nu sunt deloc nemultumit. Am fost dupa meciul cu Juventus de anul trecut cand au pierdut in ultimul minut. Acum sunt constient ca misiunea de pe Nou Camp era aproape imposibila iar dupa cum au jucat asta seara nu aveau chiar nicio sansa. Barcelona a meritat victoria si din pacate Werder se va multumi cu Cupa Uefa ... de fapt cred ca a fost cam obiectivul echipei dupa tragerea la sorti. Tot ce sper acum din tot sufletul e sa cada cu Dinamo in Uefa sa nu trebuiasca sa ma mai deplasez iar prin Bulgaria sa-i vad.

georg40
6th December 2006, 11:15
Nu sunt deloc nemultumit. Am fost dupa meciul cu Juventus de anul trecut cand au pierdut in ultimul minut. Acum sunt constient ca misiunea de pe Nou Camp era aproape imposibila iar dupa cum au jucat asta seara nu aveau chiar nicio sansa. Barcelona a meritat victoria si din pacate Werder se va multumi cu Cupa Uefa ... de fapt cred ca a fost cam obiectivul echipei dupa tragerea la sorti. Tot ce sper acum din tot sufletul e sa cada cu Dinamo in Uefa sa nu trebuiasca sa ma mai deplasez iar prin Bulgaria sa-i vad.

...apartine acum clar echipei din Bremen in intrecerile pentru Cupa UEFA. Sigur ca si aici trebuie un pic de noroc in ce priveste tragerea la sorti, exista cateva echipe incomode, dar rabdare ,la 15 decembrie stim mai mult.

waterboy
14th December 2006, 17:22
Ieri seara a avut loc prima discutie intre conducere si Klose cu privire la prelungirea contractului, dar acestea vor continua in ianuarie. Chiar si asa Klose pare ca trage in acest moment spre Juventus.

20-30 de milioane de euro si faptul ca nu ar pleca la Bayern mi-ar mai indulci putin amarul. Sper insa ca Schaaf si Allofs vor reusi sa-l convinga sa ramana.

georg40
14th December 2006, 18:59
Ieri seara a avut loc prima discutie intre conducere si Klose cu privire la prelungirea contractului, dar acestea vor continua in ianuarie. Chiar si asa Klose pare ca trage in acest moment spre Juventus.

20-30 de milioane de euro si faptul ca nu ar pleca la Bayern mi-ar mai indulci putin amarul. Sper insa ca Schaaf si Allofs vor reusi sa-l convinga sa ramana.


...ma refer la Klose, asa cum a declarat de mai multe ori.Daca ar vrea la Bayern aceasta ar fi...rasuflat probabil mai de demult. El asteapta inca oferte, de aceea au fost discutiile aminate pentru ianuarie.Nu cred ca Italia il intereseza in primul rand , as crede mai repede Spania, sau eventual Anglia. Nu m-ar mira sa apara la Real sau Barcelona.

waterboy
14th December 2006, 23:34
Stiu ca vrea in strainatate dar parca tot tu spuneai ca nu excluzi nici Bayern de pe lista destinatilor posibile.

georg40
15th December 2006, 12:20
Asa este, numai ca aceasta amanare pentru ianuarie imi spune mie cumva ca daca Miro pleaca de la Bremen directia poate fi numai Spania.

waterboy
15th December 2006, 15:22
Werder - Ajax in Cupa Uefa :headbang: :headbang: :headbang: Oare cat ghinion mai poate avea Werder in sezonul acesta cand vine vorba de trageri la sorti?!? In CL a primit in grupa primele doua favorite iar in Uefa a doua echipa ca valoare din cele 8 din urna ... doar Sevillia putem sa spunem ca pare mai periculoasa.

Acum urmeaza o noua sansa pentru Werder de a demonstra ca poate deveni o echipa de top in Europa. A ratat sansa cu Barcelona, dar i s-a ivit una noua. Sa speram ca va profita de ea.

georg40
15th December 2006, 16:46
Eu nu o vad pe Werder ca si ghinionista, dimpotriva Ajax este un adeversar atractiv, care va face casa plina, iar Bremen va avea ocazia sa se califice in fata unui adversar relativ bine cotat. Zic, relativ, pentru ca Ajax nu mai este echipa pe care o stiam.Cel putin la ora actuala. Bremen ramane favorita.

carlo
15th December 2006, 21:04
Werder - Ajax in Cupa Uefa :headbang: :headbang: :headbang: Oare cat ghinion mai poate avea Werder in sezonul acesta cand vine vorba de trageri la sorti?!? In CL a primit in grupa primele doua favorite iar in Uefa a doua echipa ca valoare din cele 8 din urna ... doar Sevillia putem sa spunem ca pare mai periculoasa.

Acum urmeaza o noua sansa pentru Werder de a demonstra ca poate deveni o echipa de top in Europa. A ratat sansa cu Barcelona, dar i s-a ivit una noua. Sa speram ca va profita de ea.
Eu cred ca Bremen nu va avea probleme cu Ajax!:ok:

georg40
22nd December 2006, 11:43
Eu cred ca Bremen nu va avea probleme cu Ajax!:ok:


Probleme va avea in sensul ca Ajax nu este un adversar usor si dupa ce cativa ani n-a mai participat la concertul marilor echipe europene cauta acum o alta modalitate de afirmare. Sa speram insa ca Bremen se va mobiliza corespunzator si nu va rata prilejul de a se afirma in Cupa UEFA.

georg40
28th December 2006, 19:41
A fost stabilit programul meciurilor din Copa UEFA dintre Werder Bremen si Ajax Amsterdam.
Primul meci va avea loc la 14 februarie la Bremen,iar returul la 22 februarie la Amsterdam.

waterboy
2nd January 2007, 23:42
Prima schimbare la Werder in aceasta iarna: danezul Leon Andreasen a fost imprumutat la Mainz pana la finalul sezonului. Daca Mainz reuseste sa evite retrogradarea atunci imprumutul se poate prelungi pana in 2008. Contractul lui Andreasen cu Werder este valabil pana in 2008. Hannover care parea viitoarea sa echipa a renuntat in cele din urma deoarece Klaus Allofs nu a vrut sa auda de vreo optiune de a-l cumpara.

La capitolul plecari ramne Zidan care e posibil sa fie trimis inca o data sub forma de imprumut desi el nu-si prea doreste asta(ar prefera sa fie vandut definitiv), dar asta numai daca toti ceilalti atacanti vor trece de stadiu de pregatire de iarna cu bine (fara accidentari). Despre Klose: nu pleaca cu siguranta in aceasta iarna, iar daca ramane si din vara aflam in luna ianuarie.

La capitolul veniri trebuie notat interesul pentru internationalul german de tineret Peter Niemeyer de la olandezii Twente Entschede. Discutiile au inceput cu jucatorul si este posibila o venire pe gratis din vara (de cand aceasta va ramane liber de contract) dar nu este exclusa nici o mutare inca din aceasta iarna.

waterboy
5th January 2007, 00:43
Dupa ce l-au pierdut cu siguranta pe Jan Schlaudraff in favoarea lui Bayern, conducatorii lui Werder au inceput deja cautarile pentru un alt atacant.

Acesta nu pare insa genul de jucator care sa se implice in lupta pentru prima echipa ci mai degraba un jucator pentru echipa secunda care sa evolueze pe parcurs si sa faca saltul mai tarziu. Este vorba de Michael Malcolm de la Stockport County (League Two), a 4-a divizie englezeasca.

Acesta a impresionat in meciul castigat de echipa sa cu 3-0 contra celor de la Grimsby Town marcand un gol. Malcom tocmai a implinit 21 de ani si a venit la actuala echipa de la rezervele lui Tottenham.

Pentru ca Thomas Schaaf sa-l vada la lucru, conducatorii lui Stockport i-au permis sa se prezinte la antrenamente cu Werder, urmand ca in cazul in care acesta va impresiona sa se perfecteze si transferul, suma urmand sa fie una de 6 cifre.

waterboy
5th January 2007, 13:03
Se pare ca Werder va avea din nou probleme serioase la capitolul atacanti: dupa Zidan (racit serios) si Hunt (probleme cu genunchiul), Klasnic este urmatorul atacant trecut la indisponibili. Astazi el nu a plecat cu echipa la Belek ci a ramas la Bremen pentru a face investigatii referitoare la o afectiune la nivelul stomacului. Asadar pentru moment Werder poate conta doar pe Klose si Almeida.

georg40
5th January 2007, 13:19
Gasesc orientarea lui Werder, adica de a cauta oameni si in ligile inferioare, foarte inteleapta. Si acolo se pot gasi jucatori surprinzatori de buni, costa mai putin, si poate nici nu-si dau inca asa aere. Sa speram ca incercarea va reusi.

waterboy
5th January 2007, 17:38
Cum nu se putea mai rau ... mai nou si talentatul atacant Martin Harnik (internationalul U21 austriac) va trebui sa faca o pauza de la antrenament ca urmare a unei accidentari suferite in finala turneului de sala la care a participat Werder.

Incep sa-mi aduc aminte cu neplacere de finalul sezonului 2004-2005 cand la Werder mai erau apti dintre atacanti doar Valdez si Hunt care e prea tanar atunci. Si uite asa Frings si Micoud tineau pe rand rolul de al doilea atacant. Sper sa nu se repete totusi figura.

georg40
8th January 2007, 23:28
Debut bun ale echipei din Bremen in Efes-Cup in Turcia, si victorie clara in fata lui Besiktas, fosta adversara a lui Dinamo si Leverkusen din Cupa UEFA. Golurile echipei germane au fost realizate de Almeida 2, Klose si Naldo.

waterboy
9th January 2007, 00:02
Chiar si asa insa Werder nu este inca la capaciteatea maxima. Jucatorii ambelor echipe au pasat gresit extrem de mult, dar au fost si cateva executii frumoase. Una peste alta un inceput de pregatire bun pentru Werder. Astept finala de joi.

Pe final au fost introdusi si tinerii jucatori: Schindler (international U19 la debutul pentru prima echipa a lui Werder) si Bischoff (international francez de tineret).

waterboy
9th January 2007, 01:28
Impresarul Dumitru Tudor va primi curând raspunsul oficial al formatiei Werder Bremen, care stie de pretul stabilit de Gigi Becali, iar din Anglia Aston Villa ar putea face si ea o oferta finala.

Pâna acum, singura propunere primita de clubul din Bulevardul Ghencea pentru decarul ros-albastrilor a fost din partea unui club din Austria, pe care Gigi Becali a refuzat-o. “Am primit 5,5 milioane de euro pe Dica, din care un milion pe loc, iar restul într-un an. Eu vreau toti banii odata sau în doua transe platibile în câteva luni. Si îl dau si pe 5 milioane”, a declarat Gigi, care a mai scazut din pretul cerut initial, 6 milioane de euro. Olaroiu a recunoscut si el, în cadrul conferintei de presa, interesul cluburilor de afara pentru Dica, dar mai voalat. “Sunt multe speculatii si multi oameni care se baga în seama. Exista o singura oferta pentru Dica, iar aceasta nu are nicio legatura cu vreun impresar din România”, a spus tehnicianul Stelei.

Cu toate acestea, desi este ultimul club intrat în hora, se pare ca Werder Bremen este cel mai aproape de a obtine semnatura lui Dica. “Am discutat cu reprezentantii nemtilor si le-am comunicat pretentiile lui Gigi Becali, iar astazi voi primi un raspuns”, ne-a spus Dumitru Tudor. Oricum, se poate deduce si din atitudinea oficialilor ros-albastrilor din ultimul timp ca zilele lui Nicolae Dica în Ghencea sunt numarate. “Trebuie tinut cont si de factorul financiar, pentru ca Dica nu va pleca de la Steaua pe un pret mic”, a spus Olaroiu.

sursa: Pro Sport



Asta cred ca e gluma anului. Pe ce post sa joace Dica la Werder? Atacant unde si asa sunt prea multi la Werder sau mijlocas ofensiv in locul lui Diego?!?

georg40
9th January 2007, 11:24
N-as zice. Dica ar putea juca foarte bine ca mijlocas ofensiv, langa Borovski, Diego si Frings, a patra pozitie in linia de mijloc, ba cu Vranjes, ba cu Jansen sau altul nu este chiar cristalizata. Un jucator de talia lui Dica are loc in orice echipa.

waterboy
9th January 2007, 12:18
Pai momentan Frings joaca ca mijlocas defensiv, datorita accidentari lui Baumann, dar cand acesta din urma va reveni cei 3 mijlocasi ofensivi sunt chiar Borowski, Diego si Frings iar Dica nu-si prea gaseste loc in echipa. Este aproape sigur o inventie aceasta stire si sunt 99% sigur ca Dica nu va ajunge la Werder. Nu ar plati Werder 5 milioane de euro pentru un jucator care porneste cu statutul de rezerva.

waterboy
9th January 2007, 12:33
Pana atunci o noua bere va fi lansata pe piata din Germania: Haake-Beck 12. Aceasta este creatia firmei Becks si devine berea fanilor lui Werder. Varianta finala a berii a fost aleasa de fanii lui Werder in urma unor degustari din 3 tipuri(una ceva mai slaba, aceasta care are 5% alcool si o bere neagra). Eticheta in culorile predominante alb-verde contine pe langa denumirea berii si sigla clubului Werder.

Asadar in martie abia astept sa-o degust si eu.

georg40
9th January 2007, 12:46
Gazzetta dello Sport anunta din nou interesul echipei Juventus Torino pentru Miroslav Klose, aduagand de data aceasta ca se cauta un bun inlocuitor pentru David Trezeguet care urmeaza sa plece...

La randul sau, Klaus Allofs, managerul lui Bremen a subliniat refuzul clubului de a-l transfera pe Klose la Bayern. Cea mai probabila este, spune Allofs, ramanerea lui Klose la Bremen. Bine ar fi sa fie asa.

inter
9th January 2007, 13:22
Juve se intereseaza de toti (si Pizzaro era in discutie, si Metzelder).. spune ca transfera si pana acum n-au facut nimic.. anuntata retragere a sponsorului libian .. i-a lasat cu ochii-n soare.Deci parerea mea este ca nu va ajunge in Italia!

waterboy
9th January 2007, 17:37
Michael Malcolm nu mai vine in perioada de proba, din cauza agentului sau. Acesta a incercat sa negocieze direct cu clubul, sarindu-l din schema pe agentul care l-a zarit prima data pe Malcom si cel cu care Werder avea legatura. Astfel nemtii i-au taiat-o scurt acestuia si i-a spus ca nu va mai avea loc nicio legatura.

Pacat de Malcom ca aceasta putea fi sansa lui, dar asa se intampla cand ai un impresar *******.

georg40
9th January 2007, 21:11
Potrivit ziarului "tz" care apare la Berlin, Werder Bremen ar fi interesata de transferarea lui Claudio Pizarro de la Bayern München caruia ii expira in vara contractul.
In context imi trec prin minte doua intrebari : Cauta Bremen deja un inlocuitor pentru Klose ? sau Se va ajunge totusi la un schimb Klose pentru Pizarro si inca ceva...maruntis pe deasupra ?

waterboy
10th January 2007, 01:50
Nuuuuuuuu, orice dar plecarea lui Klose la Bayern ar insemna cea mai mare neplacere pe care mi-ar putea-o oferi Werder ... ar fi mai rea aceasta decizie chiar si decat plecarea pe gratis a lui Ailton la Schalke. O spun inca o data: daca Klose pleaca sper sa o faca in afara Germaniei. Pizarro a fost la Werder si a fost si el golgheter in Germania in aceea perioada, dar parca a stat cam mult la Bayern pentru a reveni. Sa vedem ce se va intampla.

Alte stiri: Zidan este aproape de a se transfera la Mainz pentru 2,5 mil de euro. Aceasta tranzactie depinde de starea de sanatate a lui Hunt. Daca acesta isi va reveni rapid atunci totul este ok. Oricum conducatorii lui Werder au anuntat ca daca va pleca la o alta echipa, atunci aceasta va fi Mainz.

In finala turneului din Antalya, EFES Cup, Werder va intalni pe Feyenoord, care a invins in aceasta seara pe Galata cu 2-1. Meciul se va disputa joi cu incepere de la ora 20 si va fi transmis in Romania pe Eurosport.

P.S. Stirea cu posibil venire a lui Pizarro este luata de pe site-ul lui Werder unde Klaus Allofs a declarat ca este intradevar o idee aducerea inapoi a lui Pizarro, tinand cont ca acesta a aratat deja la Bremen ce poate. O problema insa: salariul de la Bayern nu poate sa-l primeasca si aici, asadar daca vrea sa se intoarca o sa trebuiasca sa se multumeasca cu mai putini bani.

georg40
10th January 2007, 10:42
Sigur ca, multe informatii pot fi simple speculatii. Si ziaristii au de mancat o paine, traditional in pauza dintre tur si retur este asa. Cu zvonuri si stiri sunt suporterii tinuti in priza !
Dar nu mai e mult, la 19 ianuarie incepe liga a doua ,iar o saptamana mai tarziu Bundesliga.

PS: Tu cand dormi ? Vad ca scrii si noaptea...

waterboy
10th January 2007, 14:20
PS: Tu cand dormi ? Vad ca scrii si noaptea...
Tinand cont ca m-am ridicat acum vreo jumatate din ora din pat fa un calcul :D

waterboy
10th January 2007, 18:40
Ultimele declaratii ale lui Klose:
"Bremen remains my first port of contact," stated Klose.

"But if I should leave, only five clubs would have the chance to sign me.

"I am ready to move to either Spain, England or Italy."

Sper sa fie om de cuvant si sa fie cum spune aici, si in cazul in care nu ramane la Werder(desi spune ca aici sunt sansele cel mai mari ... ma indoiesc insa), sa plece afara. Ceva idei despre cele 5 echipe?!? Eu banuiesc ca e vorba despre: Barcelona, Real, Manchester, Juventus si poate Chelsea.

georg40
11th January 2007, 20:20
Frings nu uita ca el a fost la Bayern, fiind apoi respins si retrimis la Bremen. El si-a manifestat...mila pentru Jan Schlaudraff, pentru ca acesta a ales clubul bavarez unde nu va fi nicodata luat in serios etc.

georg40
11th January 2007, 21:56
...in Antalya (Turcia) invingand in finala pe Feyernoord Rotterdam cu 2-1 prin golurile marcate de Naldo si Vranjes.
O buna verificare pentru bremerani si o evolutie promitatoare.

waterboy
12th January 2007, 00:17
Se putea si mai bine in privinta jocului dar surprinzator Schaaf a folosit titularii in meciul din semifinale si multe rezerve astazi: Reinke, Owomoyela, Wome, Pasanen si Vranjes.

Tanarul de 18 ani Schindler a jucat din nou vreo 20 de minute si de data asta a facut-o mai bine. Poate pe viitor va deveni un atacant de baza la prima echipa, dupa modelul Hunt.

georg40
13th January 2007, 23:12
Werder Bremen arata interes pentru jucatorul norvegian John Carew, in varsta de 27 de ani, actualmente legitimat la Olimpique Lyon. El a mai jucat in cariera sa la Trondheim, Valencia, AS Roma, Besiktas Istanbul. Klaus Allofs , managerul echipei din Bremen, declara ca John Carew este un jucator interesant care ar putea servi echipei din sezonul viitor. Sa fie acesta un inlocuitor pentru Klose ?
Este bine de stiut ca John Carew are un contract cu OL pana in anul 2009.

waterboy
14th January 2007, 02:32
Pai in momentul actual Werder poate conta pentru sezonul viitor doar pe Hunt 100% in ofensiva, asa ca Carew poate sa fie inlocuitorul a multor.

waterboy
14th January 2007, 14:32
Niemeyer de la Twente este aproape de a semna cu Werder. Allofs a declarat ca daca totul merge bine, Niemeyer s-ar putea antrena cu Werder incepand de miercuri. Suma de transfer ar fi de 450.000 de euro.

georg40
14th January 2007, 18:56
Da, iar Werder ii ofera acestuia un contract pana la 30 iunie 2011. De altfel contractul lui Niemeyer ar expira oricum la finele sezonului si atunci nu ar mai costa nimic...

waterboy
15th January 2007, 16:27
Despre un nou jucator se spune ca ar fi in vizorul lui Werder: Milan Baros de la Aston Villa.

georg40
15th January 2007, 16:31
Asa este, numai ca Milan Baros (25 de ani) are un contract valabil la Aston Villa pana in anul 2009.Dar nimic nu este imposibil.

georg40
16th January 2007, 21:04
Transferul lui Zidan la echipa Mainz04 a fost perfectat, el nemaifiind imprumutat ci transferat cu un contract pana in anul 2010. Egipeteanul a "costat", se zice, 2,5 milioane euro. In sezonul trecut Zidan a marcat pentru echipa din Mainz 9 goluri.

waterboy
17th January 2007, 00:13
Pana la urma Zidan nu a fost o afacere prea buna pentru Weder, el fiind cumparat cu 3,5 milioane. Pacat ca nu a avut sansa sa arate si la Werder ce poate pentru ca sunt convins ca are calitati de varf. Sa vedem cum se va intelege cu Niculaie in atac.

waterboy
17th January 2007, 00:18
Transferul lui Peter Niemeyer la Werder este acum oficial. Jucatorul a semnat un contract valabil pana in 2011 si urmeaza sa fie prezentat jurnalistilor, intr-o conferinta de presa astazi de la ora 13:30.

waterboy
18th January 2007, 14:18
Werder e in plina campanie de transferuri. Compartimentul ofensiv trebuie intarit si Klaus Allofs nu sta degeaba. Acesta a declarat ca norvegianul Carew ramane favoritul conducerii pentru a fi adus dar in acelasi timp exista mai multe nume care ar putea ajunge pe malul raului Weser: Milan Baros (Aston Villa), Marouane Chamakh (Bordeaux), Francileudo Santos (FC Toulouse) sau tanarul de 19 ani Luiz Suarez(FC Groningen).

In privinta lui Klose se pare ca Milan s-a aratat interesata de transferul acestuia, dar sunt alte formatii care ar putea sa intre in cursa: Liverpool, Manchester, Real sau poate chiar Chelsea(daca acestia vor sa renunte la Sevchenko).

waterboy
18th January 2007, 23:01
Uraganul Kyrill pe langa pagubele materiale pe care le-a facut, a incurcat si planurile antrenorului Schaaf. Acesta a fost nevoit sa opreasca antrenamentul de astazi dupa numai 45 de minute. Acesta era ultimul antrenament dinainte partidei de pregatire cu Rot-Weiß Erfurt.

Din pacate aceasta nu este singura problema din lotul lui Werder. Dupa revenirile lui Baumann si Hunt, acum apar alte probleme de efectiv. Klose este indisponibil neputand juca maine in timp ce Naldo si Almeida sunt incerti. In cazul in care portughezul nu va juca, atacul lui Werder va fi format maine din Hunt si Schindler si va avea o medie de varsta de 20 de ani. Din fericire insa accidentarile celor 3 sunt insa usoare si cel mai tarziu luni vor putea relua antrenamentele.

O veste buna este iminentul debut al lui Niemeyer pentru Werder, acesta reusind astfel sa prinda cel putin un meci inainte de debutul sezonului.

In legatura cu Carew, presedintele lui Lyon Jean-Michel Aulas a declarat ca a primit deja oferte de la Werder si inca 2-3 cluburi pentru jucatorul norvegian, dar inca negocierile sunt inca la inceput si mai este mult de discutat.

georg40
19th January 2007, 11:44
O stire care probabil te va bucura: de la ora 19,15 DSF transmite in direct partida amicala Werder Bremen - Rot-Weis Erfurt.

waterboy
19th January 2007, 12:19
Stiam ca e difuzat pe DSF dar nu ma bucura deloc pentru ca nu prind postul, asa ca degeaba.

georg40
19th January 2007, 22:35
Werder Bremen a sustinut azi un meci amical cu Rot-Weiss Erfurt castigand cu 5-2 (3-1) prin golurile marcate de : Borowski, Diego, Hunt, Schindler 2, respectiv Kumbela si Görke.

Si inca o informatie despre Bremen. Klasnic va fi indisponibil circa doua luni, fiind nevoit sa se odihneasca mai indelungat dupa urmarile operatiei de apendicita suferita in anul trecut, si care a dat nastere la unele complicatii. Despre planurile sale, Klasnic spunea ca doreste sa ramana si pe mai departe la Bremen.

waterboy
19th January 2007, 23:58
Meciul cu Rot-Weiss Erfurt a prilejuit doua debuturi: Schindler se afla la primul meci ca titular si la primele sale goluri pentru Werder (din pacate pentru el nu stiu daca dupa iarna aceasta mai prinde prima echipa prea curand, dar arata ca poate deveni peste 2-3 ani un jucator util) si Peter Niemeyer care a debutat in minutul 60, dar a facut-o relativ modest, interventia sa din careu in minutul 90 fiind sanctionata cu penalty de catre arbitru, penalty din care Rot-Weiss Erfurt a stabilit scorul final.

waterboy
23rd January 2007, 01:18
Carew a trecut la Aston Villa si Milan Baros la Lyon printr-un schimb intre cele doua formatii. Se pare ca se anunta vremuri grele pentru ofesiva lui Werder si cred ca acum e momentul sa se ajunga la un acord cu Klose. Daca pleaca si Miro e cam problematic. Dar pana la vara cine stie pe cine o mai gasesc Schaaf si Allofs.

waterboy
23rd January 2007, 15:50
Ivan Klasnic va fi operat cat de curand pentru a i se face un transplant de rinichi :shocked: :shocked: :shocked:
Doctorii au anuntat ca in 6-8 saptamani acesta ar putea fi din nou prezent la antrenamente dar totusi sunt socat.

georg40
23rd January 2007, 18:21
Lui Klasnic , acum iese la iveala, i s-au gasit deja in toamna lui 2005 unele probleme renale dar s-a crezut ca totul va fi bine. Acum s-a diagnosticat o "insuficienta renala" cronica , ce face transplantul obligatoriu. Sa speram ca pentru el s-a gasit un donator corespunzator, stiut fiind ca in Germania mai multe zeci de mii de oameni (de rand !) asteapta uneori ani de zile.

georg40
23rd January 2007, 19:16
Dorind sa compenseze plecarea lui Zidan si imbolnavirea lui Klasnic, Werder a cautat, cautat si...a gasit atacantul dorit in persoana tanarului de 24 de ani Markus Rosenberg, international suedez aflat in serviciile lui Ajax Amstedam. Se spune ca Bremen va plati pentru el 4,5 milioane euro, Rosenberg fiind imediat la dispozitia echipei de pe Weser.

waterboy
23rd January 2007, 19:58
Sa speram ca pentru el s-a gasit un donator corespunzator, stiut fiind ca in Germania mai multe zeci de mii de oameni (de rand !) asteapta uneori ani de zile.
Donatorul s-a gasit deja si urmeaza ca operatia sa aiba loc zilele urmatoare.

georg40
23rd January 2007, 20:01
In acest moment incepe jocul amical 1FC Magdeburg - Werder Bremen, live pe DSF.

georg40
23rd January 2007, 21:49
Un amical reusit in ciuda terenului inghetat, Bremen a rulat aproape intreg lotul.
1FC Magdeburg-Werder Bremen 0-3(0-1). Au marcat: Almeida, Jensen,Schinder.

carlo
24th January 2007, 20:45
Donatorul s-a gasit deja si urmeaza ca operatia sa aiba loc zilele urmatoare.
Donatorul este chiar fratele sau!

georg40
24th January 2007, 21:57
Asa este. Klasnic se afla deja in spital, se fac preagtirile necesare, un rinichi urmand sa fie donat de fratele sau, Iosip.
Werder i-a propus lui Klasnic prelungirea contractului sau in conditiile actuale, raspunsul acestuia insa nu este cunoscut.

waterboy
25th January 2007, 00:30
Werder i-a propus lui Klasnic prelungirea contractului sau in conditiile actuale, raspunsul acestuia insa nu este cunoscut.
Werder are reputatia unui club care tine la fotbalistii sai si nu-i lasa la greu. La fel s-a intamplat si cu Listesz care s-a accidentat pentru cateva luni dar chiar si asa Werder i-a prelungit contractul cu un an pentru a nu fi nevoit sa stea fara echipa in perioada cat a fost accidentat.

waterboy
26th January 2007, 12:02
In cele din urma atacantul transferat de Werder este Markus Rosenberg de la Ajax. Internationalul suedez de 24 de ani i-a costat pe cei de la Werder undeva in jurul a 3 milioane de euro. Chiar daca nu era titular la Ajax, Klaus Allofs crede ca Rosenberg are tot ce-i trebuie pentru un atacant si ca este un castig pentru echipa. Ramane de vazut in etapele viitoare cat dreptate are, eu unul nevazandu-l pana acum la lucru.

P.S. Numarul(24) nu si-l poate pastra ca la Ajax caci la Werder este deja acaparat de Borowski

georg40
26th January 2007, 17:02
Dupa operatie o scurta declaratie a fost data publicitatii de avocatul pacientului, Klaus-Peter Horndasch care a spus:"Pacientul ca si donatorul sunt bine, totul a fost in ordine."
Conducerea clincii nu s-a grabit cu amanunte, stiut fiind ca la asemenea interventii, ziua urmatoare este intotdeauna decisiva in ce priveste admiterea sau respingerea noului organ.

Laur_Farul
28th January 2007, 23:10
Werder Bremen este cea mai in forma echipa din Germania la ora actuala :ok: !

waterboy
28th January 2007, 23:23
Asta cam asa e, dar tot la egalitate de puncte cu Shalke e, asa ca nu prea sunt inca motive de sarbatoare.

waterboy
29th January 2007, 12:40
Dupa operatie o scurta declaratie a fost data publicitatii de avocatul pacientului, Klaus-Peter Horndasch care a spus:"Pacientul ca si donatorul sunt bine, totul a fost in ordine."
Conducerea clincii nu s-a grabit cu amanunte, stiut fiind ca la asemenea interventii, ziua urmatoare este intotdeauna decisiva in ce priveste admiterea sau respingerea noului organ.
Din pacate organul primit nu a fost acceptat de organism :(
Urmeaza pentru Klasnic o perioada de inca 6-8 saptamani de investigatii si abia apoi inca o incercare de transplant. Se estimeaza ca cel mai devreme va putea relua pregatirile peste 6 luni.

lucian_iasi
29th January 2007, 12:44
Etapa viitoare veniti pe BayArena sa luati bataie :D :D :D :D :yeah: :yeah: :yeah:

waterboy
29th January 2007, 13:04
Venim, ca trebuie sa va acordam revansa pentru meciul tur.

georg40
29th January 2007, 15:35
Operatia lui Ivan Klasnic nu a reusit, organismul refuzand transplantul, rinichiul donat fiind deja indepartat.Contrar altor informatii, acest rinichi provenea chiar de la mama lui. Se pare ca acum va veni intradevar randul lui Josip , fratele lui, pentru a dona un rinichi, ceea ce insa nu poate avea loc mai curand de 6-8 saptamani. Dupa afirmatiile medicilor , viata lui Klasnic nu se afla in pericol.

georg40
29th January 2007, 18:26
Aproape sa uit: Ivan Klasnic implineste azi 27 de ani. Conditiile pentru o adevarata sarbatoare nu sunt dintre cele mai bune. La multi ani Ivan si insanatosire grabnica, pentru tine si pentru fotbal !

carlo
29th January 2007, 19:40
Etapa viitoare veniti pe BayArena sa luati bataie :D :D :D :D :yeah: :yeah: :yeah:
BayArena e cumva la Iasi si noi nu stim nimic?:D

waterboy
29th January 2007, 23:16
BayArena e cumva la Iasi si noi nu stim nimic?:D
Pai poate le e moldovenilor dor de Werder dupa ce au venit la Bacau in 91 sa le administreze 6-0 :P

georg40
30th January 2007, 16:07
Dupa o absenta de aproape un an, portarul Andreas Reinke (38 de ani) revine in poarta lui Werder. Tom Wiese are probleme musculare care il fac indisponibil pentru meciul de la Leverkusen.

georg40
30th January 2007, 17:49
La echipele spaniole o regula, adica aducerea unor talente necunoscute, la Bremen insa o noutate. Astfel echipa de pe Weser l-a legitimat pe tanarul jucator spaniol in varsta de 16 ani, Alberto Coll, venit de la Betis Sevilla,. El urmeaza sa evolueze in echipa de tineret, dar specialistii spun ca este un talent foarte mare, un atacant de rasa. (Uneori cel aflat aproape ramane, nevazut, vezi exemplul spaniolului Fabregas, nedescoperit acasa, dar jucator de baza la Arsenal).

waterboy
30th January 2007, 17:49
Dupa o absenta de aproape un an, portarul Andreas Reinke (38 de ani) revine in poarta lui Werder. Tom Wiese are probleme musculare care il fac indisponibil pentru meciul de la Leverkusen.
Reinke a mai jucat sezonul acesta 3 meciuri pentru Werder: In Cupa Ligii 2-1 cu Hamburg, in Liga Campionilor 0-2 cu Chelsea si in Cupa Germaniei 1-1(5-3 dupa prelungiri) cu Pirmasens.

georg40
30th January 2007, 17:51
Am omis cuvintele " intr-o partida de campionat" ceea ce am vrut de fapt sa spun. Dar ce zici de Alberto Coll ?

waterboy
30th January 2007, 18:01
La echipele spaniole o regula, adica aducerea unor talente necunoscute, la Bremen insa o noutate. Astfel echipa de pe Weser l-a legitimat pe tanarul jucator spaniol in varsta de 16 ani, Alberto Coll, venit de la Betis Sevilla,. El urmeaza sa evolueze in echipa de tineret, dar specialistii spun ca este un talent foarte mare, un atacant de rasa. (Uneori cel aflat aproape ramane, nevazut, vezi exemplul spaniolului Fabregas, nedescoperit acasa, dar jucator de baza la Arsenal).
Aici iar te contrazic :P. Werder a investit mereu in tineri jucatori de perspectiva. Pe langa acest Coll, ultima achizitie a fost Amaury Bischoff pe care l-au luat in 2005 la 18 ani de la Racing Strasbourg. Nelson Valdez a fost luat tot la 18 ani, iar doi din jucatorii de baza ai echipei in momentul acesta: Borowski si Hunt au venit la echipa tot de la 16 ani.

P.S. Alt tanar de perspectiva este actualul international U21 austriac Martin Harnik, luat tot in 2005 pe cand era la Under 19.

georg40
30th January 2007, 18:13
Aici iar te contrazic :P. Werder a investit mereu in tineri jucatori de perspectiva. Pe langa acest Coll, ultima achizitie a fost Amaury Bischoff pe care l-au luat in 2005 la 18 ani de la Racing Strasbourg. Nelson Valdez a fost luat tot la 18 ani, iar doi din jucatorii de baza ai echipei in momentul acesta: Borowski si Hunt au venit la echipa tot de la 16 ani.

P.S. Alt tanar de perspectiva este actualul international U21 austriac Martin Harnik, luat tot in 2005 pe cand era la Under 19.

Si ce stim de Bischoff ? Ce s-a ales din Valdez, rezerva si la Dortmund ? Iar Harnik ?
Eu ma refeream in principiu la jucatori foarte tineri, de 14-16 ani, ceea ce nu prea era si este in practica echipelor germane, fie Werder sau altele. Iar Borowski si Hunt sunt germani si nu straini.
In fapt, practica este de laudat , asta am vrut sa si fac si nu altceva.


Apropo: unde vezi maine Leverkusen-Bremen ?

waterboy
30th January 2007, 18:19
Da, mi-am dat seama ca ai vrut sa lauzi aceasta atitudine si e normal. Este unul din lucrurile care fac o echipa mai frumoasa: sa vezi cum jucatorii cresc la ea nu cum vin pe zeci de milioane de dolari deja vedete.

Intradevar cred ca este primul jucator strain asa de tanar transferat de Werder. Sper ca in 4-5 ani sa fie un jucator de prima echipa, care sa merite increderea investita in el.

waterboy
30th January 2007, 18:33
Apropo: unde vezi maine Leverkusen-Bremen ?
Din fericire, cei de la SportKlub ma rasfata si maine seara o sa transmita chiar meciul asta. Si cum duminica e si derby-ul cu Schalke, pe semne ca am 3 etape consecutive cu Werder la televizor. Bine ar putea sa mai continue si cu celelalte doua derby-uri din etapele urmatoare: cu Stuttgart in deplasare(derby de clasament) si cu Hamburg acasa(derby-ul nordului).

Legat de transferul lui Coll si de strategia de achizitii a lui Werder este urmatoare declaratie pe care a dat-o Klaus-Dieter Fischer: Suntem in primul rand in cautare de talente din Germania, dar daca vedem un jucator din strainatate care credem ca ne poate ajuta atunci incercam sa-l luam.

Universal
30th January 2007, 19:20
Inca un pic si incepe meciul..... eu cred sincer intr-un egal, Leverkusen e bine pregatita pentru acest meci
Sa vedem ce va fi. Sa fie o lupta inclestata, si plina de surprize....

waterboy
30th January 2007, 19:47
In putin, adica vreo 24 de ore ca joaca maine :P

georg40
9th February 2007, 17:45
Capitanul echipei din Bremen, Frank Baumann a fost operat la calcai si va lipsi timp de 10 saptamani, Ultimul meci pe care l-a jucat a fost in noiembrie impotriva lui Nürnberg. Diferite metode de tratament s-au dovedit a fi ineficiente, operatia ramanand singura alternativa.

georg40
27th February 2007, 16:51
Vesti proaste pentru sustinatorii lui Werder. Accidentat in meciul impotriva lui Mönchengladbach, Tim Borowski va lipsi mai multe saptamani echipei sale dar si nationalei care sustine in aceasta luna greul meci de la Praga contra Cehiei.

Iulian Lazialu
27th February 2007, 16:57
asta imi place si mie;)

georg40
27th February 2007, 17:41
asta imi place si mie;)

Ce te bucuri de accidentarea unui jucator ?

Iulian Lazialu
27th February 2007, 19:23
mai inteles gresit.
am vrut sa spun ca imi place borowski(vezi ca l-am nominalizat la cei mai buni jucatori din germania)
sper sa revina cat mai rapid ca sa ajute nationala germaniei:)

georg40
1st March 2007, 21:18
Conducerea tehnica a lui Werder Bremen, ingrijorata de forma slaba a internationalului Klose, s-a decis sa-l supuna pe acesta la un control medical amanuntit. Indeosebi o ampla analiza sanguina urmeaza sa ofere date despre capacitatea acestuia ca si despre starea generala a sanatatii.

georg40
8th March 2007, 00:05
Desi a facut deplasarea la Vigo, Thorsten Frings , capitanul echipei , va lipsi probabil din formatie acuzand o intindere. Doar la incalzirea dinaintea partidei se va putea decide daca el va juca totusi sau nu.

georg40
17th March 2007, 20:26
Veste buna pentru fanii lui Werder Bremen. Klose este refacut si va juca maine in partida impotriva lui Mainz.

carlo
18th March 2007, 00:12
Se spune ca Frings va pleca la Juventus!Ar fi pacat,dar aceasta echipa este obisnuita deja sa piarda in fiecare an jucatori de baza.Si totusi,Klaus Allofs este un profesionist si sigur va aduce iarasi o...bomba in Weserstadion!

georg40
18th March 2007, 10:35
De unde ai aceasta informatie,pentru ca pe aici un asemenea zvon nu s-a auzit.

carlo
18th March 2007, 11:46
De unde ai aceasta informatie,pentru ca pe aici un asemenea zvon nu s-a auzit.
Ce inseamna "pe aici"?Eu am citit ieri pe ARD-teletext,azi-dimineata DSF-teletext anunta:"Frings -Einigung mit Turin"!
Astia de la ARD scriau ieri ca Frings s-a simtit nasol dupa meciul cu Vigo deoarece a fost fluierat de spectatori,si asta ar fi fost picatura care a umplut paharul!Eu nu cred asta,el a spus de mult ca si-ar dori sa joace candva si afara,inainte de sfarsitul carierei.

georg40
18th March 2007, 11:51
In ARD Videotext nu exista in moment nici o stire in acest sens.
...Si nici pe DSF. Spune-mi te rog, daca gasesti, numarul paginii.

carlo
18th March 2007, 12:00
In ARD Videotext nu exista in moment nici o stire in acest sens.
...Si nici pe DSF. Spune-mi te rog, daca gasesti, numarul paginii.
M-am uitat si eu chiar acum si stirea nu mai exista!

georg40
18th March 2007, 12:08
M-am uitat si eu chiar acum si stirea nu mai exista!

A fost probabil o cacialma. Despre o plecare a lui Frings nu s-a vorbit niciodata.
(Es war eine Ente, wie sagt man schön auf Deutsch...).

georg40
19th March 2007, 12:12
Thorsten Frings , capitanul echipei Werder, s-a referit la "posibilul" sau transfer la Juventus. "Poate fi doar o gluma, eu nu am vorbit cu nimeni de la Juventus, in ziarele italiene se scrie adesea foarte mult neadevar..."
Klaus Allofs, managerul clubului,a adaugat: "Frings are la noi un contract pana in anul 2009 si pana acum nu si-a exprimat niciodata dorinta de a ne parasi."

carlo
19th March 2007, 17:07
A fost probabil o cacialma. Despre o plecare a lui Frings nu s-a vorbit niciodata.
(Es war eine Ente, wie sagt man schön auf Deutsch...).
Sper,eu aveam alta impresie despre astia de la ARD!

georg40
21st March 2007, 18:21
Dupa cum anunta publicatia "Syker Kreiszeitung" exista pentru Ivan Klasnic noi sperante ca dupa sarbatorile de Pasti sa se procedeze la o noua transplantatie de rinichi. Dupa cum se stie prima incercare nu a reusit organismul lui Klasnic refuzand dupa cateva zile donatia. "Eu sper ca de data aceasta totul sa decurga bine", este citat sa fi declarat internationalul croat al lui Werder Bremen.

georg40
21st March 2007, 21:42
Se pare ca a spune adevarul nu este chiar...taria fotbalistilor, fie ei jucatori, antrenori sau conducatori.
Dupa dezmintirile lui Frings si Klaus Allofs, iata ca se prezinta la cuvant Norbert Pflippen, sfatuitorul intrenationalului german, care confirma ca Frings cocheteaza cu Juventus, putand sa se transfere in vara fara a fi nevoie sa fie rascumparat, ceea ce i-ar putea aduce importante foloase materiale directe. Pe drept cuvant te intrebi: pe cine sa crezi ?

georg40
23rd March 2007, 12:11
Inca odata la tema Frings. El a declarat lapidar ca intradevar exista cateva oferte interesante din strainatate, fara sa numeasca insa echipele. Capitanul lui Bremen are insa un contract valabil pana la 30 iunie 2008.

georg40
23rd March 2007, 13:21
Ivan Klasnic a fost operat pentru a doua oara. De data aceasta i s-a transplantat un rinichi donat de tatal sau. Dupa declaratiile sotiei sale, Patricia de data aceasta pare sa mearga totul bine. Sa speram,Ivan ca asa va fi !

georg40
3rd April 2007, 18:27
Veste buna pentru sustinatorii lui Werder Bremen. Mijlocasii Baumann si Borovski si-au reluat pregatirile si vor sta cat de curand la dispozitia echipei.

georg40
4th April 2007, 18:37
O confirmare neplacuta vine din partea lui Thorsten Frings care insfarsit paraseste tacerea anuntand tratative cu Juventus Torino.
Juventus ma vrea neaparat, a declarat el, lasand totusi sa se inteleaga ca nu va ceda nici unei presiuni indiferent din ce directie ar veni. Am 30 de ani si ma aflu in fata semnarii ultimului meu mare contract a incheiat el. Frings este angajat in serviciile lui Werder, potrivit contractului, pana in anul 2009. Despre sumele aflate in discutie nu s-au dat amanunte.

Universal
4th April 2007, 18:57
Din punctul meu de vedere meritä sä se ducä la Juve.Are 30 de ani si este probabil ultimul säu tren.Deci...dupä ce devine campion..se duce la o altä echipä valoric mai mare cu pretentii si mai mari...nu-i asa?

georg40
5th April 2007, 13:17
In partida de azi cu Alkmaar, Werder Bremen va beneficia insfarsit de serviciile celor doi mijlocasi atat de importanti in angrenajul echipei, Baumann si Borowski.

Universal
5th April 2007, 16:29
O veste bunä.Deci sanse sunt..sä vedem cum vor juca..eu zic: va fi sträns...1-1 sau 2-1 - pt Werder

georg40
9th April 2007, 20:32
Vesti proaste de la Bremen. Fundasul central Mertesacker s-a accidentat la genunchi, o operatie de menisc urmand deja marti. El va lipsi cel putin 4 saptamani.

georg40
11th April 2007, 11:52
Operatia a decurs fara complicatii si intr-o saptamana Mertesacker va relua pregatirea cu alergari usoare. Optimistii zic ca in 3 saptamani joaca din nou !

Universal
11th April 2007, 19:48
Doame ajutä! Este un jucätor foarte util lui Werder, nu numai inältimea lui il recomandä, ci si puterea sa la loviturile liberee, dä goluri importante cu capul..

georg40
12th April 2007, 20:30
Parca reamintinu-si de fostul antrenor, Otto Rehhagel, 14 ani in serviciile lui Werder Bremen, echipa isi propune sa aplice azi "ofensiva controlata" pentru a se feri de surprize neplacute din partea lui Alkmaar. Portarul Tim Wiese este convins de succes, apreciind ca apararea cu Pasanen pentru Mertesacker va sta tot atat de bine.

georg40
12th April 2007, 20:36
Schulz nu poate juca urmand a fi inlocuit cu Vranjes.

Formatia probabila: Wiese - Franz, Naldo, Pasanen, Vranjes - Frings, Owomoyela, Borovski - Diego - Klose, Hunt.

georg40
16th April 2007, 17:07
Somat de clubul sau privind eventualitatea unui transfer in Italia, la Juventus, capitanul echipei Werder, Thorsten Frings s-a hotarat sa calatoreasc in aceasta saptamana la Torino si sa discute lucrurile la fata locului. De mentionat ca Frings are un contract valabil cu Bremen pana in anul 2008.

georg40
17th April 2007, 20:44
Lamuriri si ...incurcaturi !

Barcelona se pare ca are interes pentru tanarul Zigic, uriasul de 2,3 m un eventual transfer al lui Klose devenind improbabil. Bayern München il doreste insa ca si mai inainte.

In schimb Frings, care a fost azi la Torino cu sotia si managerul sau, pare sa fie tot mai interesat de un transfer la Juventus.

Universal
18th April 2007, 16:48
Dacä este si sotia de acord ..... si cred cä Torino ii va pläcea :) cred cä Frings este ca si luat de Juventus

georg40
18th April 2007, 22:52
Dacä este si sotia de acord ..... si cred cä Torino ii va pläcea :) cred cä Frings este ca si luat de Juventus

Frings este in aceeasi situatie ca si Ballack anul trecut. Mai are un contract in cariera sa de fotbalist. Sansa este unica. Ramane in Bremen sau incearca marea cu degetul si joaca la o echipa cu renume european. Eu il inteleg.

georg40
19th April 2007, 20:11
Cum perspectiva plecarii lui Thorsten Frings devine tot mai concreta, Werder s-a aratat interesata de aducerea internationalului grec Konstantinos Katsouranis care evolueaza la Benfica Lisabona. Acesta poate evolua atat ca fundas central cat si ca mijlocas defensiv. Bremen are un concurent in Villareal, dar sansele ei nu stau rau.

Universal
19th April 2007, 21:38
Bun jucätor, pot spune, a evoluat bine cu PSG ( in tur) si foarte concentrat cu Dinamo Bucuresti. ESte o solutie bunä pentru Werder.

georg40
24th April 2007, 11:51
Werder Bremen a plecat la Barcelona in vederea partidei cu Espanyol.
Borowski, Mertesacker si Wome lipsesc pe mai departe,fiind accidentati.
Schulz so portarul de rezerva Reinke s-au alaturat lotului, fiind refacuti.
Bremen spera intr-un rezultat bun care sa-i netezeasca sansele pentru calificarea in finala, obiectivul fiind castigarea competitiei.

Universal
24th April 2007, 19:42
Diego este curtat intens de Real Madrid..O idee perfectä pt Real...

georg40
26th April 2007, 00:05
Klaus Allofs zicea ca Diego nu este de vanzare, sa vina Real chiar si cu "80 de milioane..." As vrea sa-l vad pe bunul Klaus ce ar zice daca madrilenii ar veni chiar su numai cu 30-35 de milioane...Eu cred ca Diego ar putea sa-si faca bagajul !

Universal
26th April 2007, 12:15
Klaus Allofs zicea ca Diego nu este de vanzare, sa vina Real chiar si cu "80 de milioane..." As vrea sa-l vad pe bunul Klaus ce ar zice daca madrilenii ar veni chiar su numai cu 30-35 de milioane...Eu cred ca Diego ar putea sa-si faca bagajul !

Nu sub 30 de milioane. Werder nu are banii lui Bayern sau al lui Schalke sä se lupte pt jucätori mari, ei gäsesc mereu jucätori tineri si foarte rentabili , ieftini, din care fac superstaruri.

S-a väzut practic ce management practicä. Eu sincer cred cä il vor vinde si pe FRings si pe Diego.

georg40
28th April 2007, 19:21
Suporterii lui Werder Bremen au fost foarte suparati pe Klose pentru intalnirea "secreta" a acestuia cu emisarii lui Bayern.De aceea graba acestuia de a-si cere public scuze.

Pe de alta parte, jocul lui Klose impotriva lui Espanyol a fost sub orice critica, el avand in total 11 (unsprezece !) contacte cu balonul. Cum spunea un mucalit ceva mai putine decat un copil de mingi...

georg40
2nd May 2007, 21:00
Insfarsit se pare ca la Bremen s-a reintors linistea. Intr-o discutie finala, Klose a anuntat decizia de a-si onora contractul integral,asta inseamna ca el ramane la Werder pana la 30 iunie 2008.

georg40
4th May 2007, 11:09
Meciul de aseara cu Espanyol a aratat starea psihica in care se gaseste Werder. Cartonasele incasate de Klose marcheaza lipsa de concentrare in aceasta faza importanta a campionatului, faptul ca gandurile sunt altundeva si asta ar putea sa-i coste pe cei de la Bremen nu numai titlul dar si calificarea in CL.

Universal
4th May 2007, 15:40
Poate ca au fost prea ''spre cer '' cu gandurile.Klose a fost eroul tragic al echipei de pe raul Weser....... sa speram ca vor termina macar pe 2 , fiindca 2-3 jocuri slabe nu pot caracteriza un sezon bun al echipei.

georg40
4th May 2007, 16:23
"Spre cer" nu... Gandurile de transfer, unele incertitudini privind anumite contracte, frecusuri interne toate la un loc determina degringolada actuala de la Bremen. (Cum zice neamtul : der Kopf ist nicht frei !).

georg40
9th May 2007, 16:08
Thorsten Frings , capitanul echipei din Bremen, s-a decis si el in favoarea actualei sale echipe. Frings a comunicat azi refuzarea ofertei facute de Juventus Torino si decizia de a-si onora integral contractul la Werder.

Dupa cum se stie, cu cateva zile in urma, Klose a luat o decizie similara, iar Diego a repetat dezinteresul pentru orice alta echipa decat Werder.
Cu forte intacte, Bremen pregateste un nou asalt,probabil in sezonul viitor.

dardar_3
9th May 2007, 16:39
Greu de crezut ca vor ramane Klose si Diego la Bremen si anul viitor...:)...


Klose parca era dat ca si transferat la Bayern nu?...:)

georg40
9th May 2007, 16:43
Da, insa acum amandoi au ...jurat credinta pentru Bremen.Un an sigur, daca si mai mult cine stie ?

Universal
9th May 2007, 19:44
Pt 1 sezon Klose este jucatorul lui Werder. Frings isi va incheia cariera aici- dupa cum se vede , este echipa lui se suflet-
iar Diego- Real Madrid cumva?

georg40
9th May 2007, 21:12
Diego a zis si el ca ramane. Dupa parerea mea el este inca prea tanar si crud pentru Real.Un an sau doi la Bremen o sa-i faca bine.