PDA

View Full Version : Etapa 13: CFR Cluj - UTA Arad



delaparis
29th October 2007, 01:42
Joi, 3 octombrie
CFR Cluj - UTA Arad,
Național TV, ora 20:00;

Ammadeus
29th October 2007, 05:10
4-0 dupa care oprim motoarele...

PerVersion
29th October 2007, 14:44
Ar fi bine si 2-0 dupa care sa oprim motoarele, pt ca tre sa fim odihniti :) Observ ca programul ne dezavantajeaza putin, jucam joi cu UTA iar apoi avem o deplasare grea la Vaslui sambata. Nu prea inteleg de ce nu jucam miercuri-sambata sau joi-duminica, dar asta are mai putina importanta acum. Sper sa iesim bine dupa aceste 2 meciuri.

grasu2
29th October 2007, 15:23
Aici trebuie sa avem mare grija! Dupa parcursul fulminant care l-am avut in ultimele 2 meciuri, in care am jucat un fotbal formidabil si am castigat puncte in fata unor contra-candidate, ar fi pacat sa ne impiedicam de UTA. Desi, nu cred ca asta va fi o problema si sper sa-i batem macar la 2 goluri diferenta.

Dennis
29th October 2007, 16:46
1 solist. 3-0.

luciano_1644
29th October 2007, 18:30
Victorie a gazdelor fara dubii.Diferenta mare de valoare.De fapt CFR e singura echipa din prima liga care chiar joaca fotbal.Solist1!

six
29th October 2007, 19:26
mai are rost.......scorul etapei :P

m8k
29th October 2007, 20:11
Ar fi bine si 2-0 dupa care sa oprim motoarele, pt ca tre sa fim odihniti :) Observ ca programul ne dezavantajeaza putin, jucam joi cu UTA iar apoi avem o deplasare grea la Vaslui sambata. Nu prea inteleg de ce nu jucam miercuri-sambata sau joi-duminica, dar asta are mai putina importanta acum. Sper sa iesim bine dupa aceste 2 meciuri.

Nu cred ca avem motive sa ne plingem ca jucam joi - sambata! Avem un lot numeros si cred ca ar fi momentul sa-l vedem in teren pe Oliveira, Deac, Marginean, Canales si ceilalti! Sunt o gramada de jucatori care iau prime uriase stand departe chiar si de banca de rezerve!:D
Nu cred ca putem pierde punct sau puncte in fata aradenilor! Joaca un fotbal haotic, fara subsanta! Dar surprize au fost si vor fi in fotbal!
1-0 gol Cadu min 90+6!:D

TZEFERU
29th October 2007, 20:22
De unde aiti scos voi ca se joaca Simbata. Cel putin pe acest site scrie Duminica. Nu cred ca se poate programa un meci de campionat Joi-Simbata, eu inca nu am auzit de vre-un caz similar vreodata. Joi-Duminica e OK, dar Joi-Simbata e cam tras de par si nu cred ca are acoperire "legala" din pdv fotbalistic.
Etapa a 14
Sâmbătă, 3 noiembrie
Universitatea Cluj - Ceahlăul Piatra Neamț, Telesport, ora 14:00;
Oțelul Galați - Gloria Buzău, Național TV, ora 14:00;
Universitatea Craiova - Dinamo, Antena 1, ora 20:45;
Duminică, 4 noiembrie
SC Vaslui - CFR Cluj, Kanal D, ora 14:00;
Gloria Bistrița - Farul Constanța, Telesport, ora 14:00;
UTA Arad - Pandurii Târgu Jiu, TVR, 14:00;
Dacia Mioveni - Poli Iași, Telesport, 17:00;
Rapid București - Unirea Urziceni, Național TV, 18:45;
Poli 1921 Timișoara - Steaua, Kanal D, ora 20:30;

gica
29th October 2007, 20:50
Sper intr-o victorie chiar si la limita(atat vreau sa nu fie in min. 94 si gol C... ca-s cam slab de inger).Daca suntem isteti(deci nu ne vom culca pe-o ureche)terminam turul la distanta mai confortabila decat ar crede uni...daca-i sa ne uitam pe program.

Bell
29th October 2007, 22:33
Incepe sa se contureze un vis de mult ravnit de toata suflare CFR-ista... Sper ca maturitatea si lipsa de inhibare a jucatorilor sa isi spuna in sfarsit cuvantul si sa continuam seria victoriilor , considerandu-le ca normale, meritate datorita valorii lotului, antrenorilor si conducerii...

HAI CFR!!! suntem aproape si totusi departe... dar suntem pe drumul cel bun... categoric!!!!

cu umila modestie 4 - 0 pentru CFR!!!!
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!

PerVersion
29th October 2007, 23:17
Eu m-am uitat pe campionate.ro, si acolo zice ca meciul cu Vasluiul s-ar juca in data de 3, care e sambata. De curiozitate, o sa ma uit acum pe alte cateva site-uri, sa vad.

luci99
29th October 2007, 23:18
"Cand mai erau opt minute de joc din prima repriza, Culio i-a pasat lui Trica in careu, aflat in offside, iar clujeanul a trimis printre picioarele goalkeperului rapidist pentru un 0-1 absolut nemeritat"
de pe situ-l onlinesport rapid-cfr am un comentariu de ce este NEMERITAT? CA A FOST DIN OFFSIDE SAU CA CFR A DAT CLASA RAPIDULUI!

luci99
29th October 2007, 23:28
o sa vedeti ce greu va castiga CFR, daca va castiga! aviz celor care pariaza uitati-va la cote!

spartacus
30th October 2007, 00:21
nu va fi un meci usor...UTA e in zona nisipurilor miscatoare si cred ca in meciul cu CFR se va mobiliza suplimentar..ramine de vazut cat de concentrati vor fi ai nostri...eu merg pe o victorie la limita a CFR cu un scor care se pare ca ne place 2-1...

Dani3l
30th October 2007, 00:23
Mama,dar ce meciuri grele o sa aiba cfr in deplasare...steaua,dinamo,timisoara,arad,iasi,piat ra neamt...in mod normal,trebuie sa bata cfr pe Uta.

paul30
30th October 2007, 08:06
1 solishteanuŽ (ce original sunt, nu?:evil: )

TZEFERU
30th October 2007, 08:20
1 solishteanuŽ (ce original sunt, nu?:evil: )

Da originalitatea ta are de-a face mai mult cu UTA...si nicidecum cu CFR...banuiesc. Putea fi CFR si pe locul 18 ca tot 1 solishteanu puneai asai? :D

paul30
30th October 2007, 08:28
Da originalitatea ta are de-a face mai mult cu UTA...si nicidecum cu CFR...banuiesc. Putea fi CFR si pe locul 18 ca tot 1 solishteanu puneai asai? :D

Asa-i? Nu. Daca urmaresti un pic pronosticurile mele vei vedea ca nu le pun din simpatie pentru nici o echipa iar contrar parerii tale eu nu ma bucur de nereusitele celor de la UTA. (exceptie in meciul cu Poli, dar nu numai de ei, ci de toate echipele, evident nu?) Iar pronosticul 1 e datorita diferentei de valoare de la ora actuala intre cele doua echipe.

El Ciu
30th October 2007, 13:29
Eu zic ca va fi o victorie lejera pentru CFR. 2-0

Rossi
30th October 2007, 16:33
daca clujenii au fost in stare sa-i fure pe Dinamo si pe Rapid .... va dati seama ce or sa pateasca aradenii ?! ...

six
30th October 2007, 16:37
parca furt este sinonim cu dinamo asa ca nu cred ca Cfr a furat pe cineva........5-1 pt cfr :drak:

Bell
30th October 2007, 18:01
S-a trezit si Rossi... si ce si-a zis? hai sa mai aberez un pic pe forum... ca cine altcineva ma mai baga in seama??!!!

In mod normal trebuie sa facem scor cu Aradu'...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aurel.D
30th October 2007, 18:28
Cu antrenorul schimbat si sceptrul desfintarii (Doamne fereste!!) deasupra capului, UTA nu poate emite pretentii...Bate CFR Cluj...

locomotiva07
30th October 2007, 19:25
3-0

ochi_negri
31st October 2007, 06:24
"Cand mai erau opt minute de joc din prima repriza, Culio i-a pasat lui Trica in careu, aflat in offside, iar clujeanul a trimis printre picioarele goalkeperului rapidist pentru un 0-1 absolut nemeritat"
de pe situ-l onlinesport rapid-cfr am un comentariu de ce este NEMERITAT? CA A FOST DIN OFFSIDE SAU CA CFR A DAT CLASA RAPIDULUI!


Culio a incercat un sut la poarta...Trica nu era deloc in directzia mingii...el a primit mingea ricosata din piciorul unui aparator rapidist! Probabil acesta a fost motivul pt. care arbitrul a validat golul...

Nightwish
31st October 2007, 07:43
Culio a incercat un sut la poarta...Trica nu era deloc in directzia mingii...el a primit mingea ricosata din piciorul unui aparator rapidist! Probabil acesta a fost motivul pt. care arbitrul a validat golul...
Probabil.. insa de ce sa nu fim coposhi si sa facem scandal ;)

TZEFERU
31st October 2007, 07:48
Culio a incercat un sut la poarta...Trica nu era deloc in directzia mingii...el a primit mingea ricosata din piciorul unui aparator rapidist! Probabil acesta a fost motivul pt. care arbitrul a validat golul...

Cam similar a primit si Goian mingea "ricosata" de la portarul olandez cu diferenta ca mingea ricosata de la jucatorul rapidist s-a ridicat mai inspre ceruri si nu ia venit chiar asa direct "pe picior".
Nenea Copos nu il intrebam si pe Mircea Sandu cit a dat arbitrului pentru golul Romaniei? Hai asa sincer, ca vad ca deja o iei pe aratura cu cumparatul arbitrilor de catre CFR.
Despre meci. CFR trebuie sa ia in serios meciul cu UTA si toate celelalte. Nu conteaza scorul in meciul asta ci cele 3 puncte.

matei_viola
31st October 2007, 08:23
UTA risca sa nu fie deseara prezenta la meci,ca nu a reusit sa stranga bani suficenti pentru deplasare.

gabi94
31st October 2007, 09:09
pai nu se joaca maine ?

matei_viola
31st October 2007, 12:11
pai nu se joaca maine ?

Sory pentru maine seara

Leo
31st October 2007, 12:20
1 solist

giovanni BV
31st October 2007, 14:42
UTA trebuie sa-si revina dupa problemele lor din ultimul timp , probabil vor juca mai bine decat in ultimele meciuri , dar nu vor pune probleme prea mari lui CFR Cluj !!!:)
Merg pe 1 solist !!!

six
31st October 2007, 19:34
Uta 0(zero) voturi......macar asa la misto ceva nu !!!????? :happy

radumiki
31st October 2007, 19:38
eu sper ca UTA sa dea lovitura. ar fi cazul si pentru ea cat si pentru CFR (sa fie opriti oleaca).
am votat 2!

Nightwish
31st October 2007, 19:48
eu sper ca UTA sa dea lovitura. ar fi cazul si pentru ea cat si pentru CFR (sa fie opriti oleaca).
am votat 2!

Stii vorba aia:" speri mata dar speri degeaba " ? :D

radumiki
31st October 2007, 19:51
Stii vorba aia:" speri mata dar speri degeaba " ? :D

ce vrei, traim cu speranta, asta nu moare niciodata! ;)
in plus, deocamdata e 0-0.:yeah:

six
31st October 2007, 19:53
Timisorean...steaua.....oleaca.....:confused:....c astiga cfr :cool:

radumiki
31st October 2007, 19:56
Timisorean...steaua.....oleaca.....:confused:....c astiga cfr :cool:

pai si pentru Poli e bine sa castige UTA, daca bate la Craiova s-au scos. ;)

Vlad
31st October 2007, 19:58
O sa bata CFR; dar ce antrenor are UTA acuma?

LazioRoma
31st October 2007, 20:17
Nu imi imaginez decat VICTORIE pt CFR !!!!!! HAI CFR!!

m8k
31st October 2007, 23:28
4-4 si ne distantam la 4!:D

optifight
1st November 2007, 00:28
Au prins glas stelutzele ,au batut acasa o echipa ,:happy,ne doresc raul buhuhuhu ,o sa murim de frica lui Lacatus & co, o sa duca Steaua acolo unde a dus-o si pe UTA ,in fine 1 solist .:yeah:

Bell
1st November 2007, 07:30
sper ca revenirea lui Laca si "marea victorie" de azi a stelei sa fie doar un mare partz.... si sa revina la jocul mediocru cu care ne-a obisnuit acest sezon....

CFR-ul in mod normal va castiga acest meci la 3 - 4 goluri diferenta.... Deja ma gandesc la cel cu vaslui si gloria... ca ultimul e ca si castigat:)

LazioRoma
1st November 2007, 08:22
indiferent cine a venit la steaua CFR nu are cum sa piarda campionatul .. doar sa nu fie lasata sa joace ! prin procedee ala Borcea

1_din_Capitala
1st November 2007, 17:46
x2

Dani3l
1st November 2007, 17:49
Ce timp urat e la Cluj...numai bine de a pune in functiune "autobaza"!:D
Daca nu era vremea asa de urata,ma duceam cu un prieten la meci.:D

PerVersion
1st November 2007, 18:02
Daca vor intra de la bun inceput cu acest gand, sa se apare tot meciul, si nu vor conta in atac, nu cred ca vor rezista pana la sfarsit. Altfel, meciul e deschis oricarui rezultat, ca de altfel oricare alt meci din acest campionat :) Desigur, CFR are un lot mult mai bun la dispozitie, cred ca vor castiga cu 2-0.

Nightwish
1st November 2007, 20:11
1-0... Bravo grasu :D

Dani3l
1st November 2007, 20:12
Bun,bun Hutan....:happy panaramo!:happy

White Shadow
1st November 2007, 20:25
Tot respectul SUR

Avem galerie frumoasa.......pacat de echipa.

Dani3l
1st November 2007, 20:30
2-0...mai iau 2 goluri.
Cam gol stadion pt echipa de pe locul 1...

eventHorizon
1st November 2007, 20:41
2-0...mai iau 2 goluri.
Cam gol stadion pt echipa de pe locul 1...

Stai linistit, ca a promis unugurul ca, dupa arbitri si jucatori, cumpara si suporteri pentru echipa :evil:

nubian
1st November 2007, 20:44
Cam gol stadion pt echipa de pe locul 1...

Sunt in stadion cam cati sunt la steaua dupa 2 infrangeri..:D

CFR1907
1st November 2007, 20:45
2-0...mai iau 2 goluri.
Cam gol stadion pt echipa de pe locul 1...

Nu e chiar asa de gol. Sunt 9.000 de oameni pe stadion. Doar partea din stanga-jos a peluzei e inchisa la meciul asta deoarece acolo se schimba scaunele si se da cu un strat nou de beton. Eu zic ca sunt destui oameni, avand in vedere ca e joi si multi dintre noi avem servici acum (printre care si eu :( )


PS. Cati oameni au venit la noi in meciul asta cu UTA, la Dinamo vin in 5 meciuri.

Dani3l
1st November 2007, 20:49
Hidisan ce mai stie cu basica..in rest,jucatori slabi. didy a fost pe teren?Nici ca l-am vazut...:happy

Nightwish
1st November 2007, 20:50
2-0...mai iau 2 goluri.
Cam gol stadion pt echipa de pe locul 1...

Asta suna a citat din patronul sufletesc al Stelei, N. Ceausescu: "Echiiipa de pe locul 1 trebuie sa aaaiba cei mai multi oameni pe stadiuan " :D
E frig, e joi, joaca cu UTA, unde dracu sa ma duc...

Dani3l
1st November 2007, 20:53
n-w,gogu',care=i problema?!Du-te la furat..nu baga STEAUA la mijloc,ca nu-i cazul.Bucura-te de rezultatele echipei si gata.Nu cauta scarba.hai,pa.Suporter de guma,in loc sa fii pe stadion,o arzi pe un forum...la naiba,eu care nu's fan cfr,m-as fi dus la meci..in timp ce tu,te "lupti" pe un forum...:happy

grasu2
1st November 2007, 20:59
CFRul face bascalie! Asa trebuie, dar sa mai vina vreo 2 goluri :D. Inca unu de la Fabbiani si unu de la Didi si atunci toatul va fi super!

Nightwish
1st November 2007, 20:59
n-w,gogu',care=i problema?!Du-te la furat..nu baga STEAUA la mijloc,ca nu-i cazul.Bucura-te de rezultatele echipei si gata.Nu cauta scarba.hai,pa.Suporter de guma,in loc sa fii pe stadion,o arzi pe un forum...la naiba,eu care nu's fan cfr,m-as fi dus la meci..in timp ce tu,te "lupti" pe un forum...:happy

Unii dintre noi avem si un job care reclama prezenta noastra la 8 dimineata..
In alta ordine de idei, inteleg de ce v-ati inghesuit atatia stelisti la meciul cu Otelul. Ati prins si voi o echipa care joaca prost in deplasare, cu o aparare cvasi-inexistenta, macar in situatia asta erau sanse sa bata Steaua.. Ca in rest... Uita-te la ecran, vezi ce joaca UTA si realizeaza ce a lasat Fiara in urma lui... Pana la jumatatea returului exista toate sansele sa vedem alta echipa, de data asta in rosu-albastru, in aceeasi situatie...
Cat despre meciul de azi, nu prea sunt comentarii... diferenta de valoare este clara.. pacat ca fundasii CFR-ului si-au cam pierdut concentrarea pe final de repriza, sper sa-i trezeasca Andone inainte de a primi vreun gol.

Dani3l
1st November 2007, 21:04
Unii dintre noi avem si un job care reclama prezenta noastra la 8 dimineata..
In alta ordine de idei, inteleg de ce v-ati inghesuit atatia stelisti la meciul cu Otelul. Ati prins si voi o echipa care joaca prost in deplasare, cu o aparare cvasi-inexistenta, macar in situatia asta erau sanse sa bata Steaua.. Ca in rest... Uita-te la ecran, vezi ce joaca UTA si realizeaza ce a lasat Fiara in urma lui... Pana la jumatatea returului exista toate sansele sa vedem alta echipa, de data asta in rosu-albastru, in aceeasi situatie...
Cat despre meciul de azi, nu prea sunt comentarii... diferenta de valoare este clara.. pacat ca fundasii CFR-ului si-au cam pierdut concentrarea pe final de repriza, sper sa-i trezeasca Andone inainte de a primi vreun gol.
Of,doamne..auzi,tre sa se culce la 8 seara,pt ca a 2 a zi dimineata e la munci..fugi tare,caci meciul se termina la 21 50.Sa stii,exista mii de taxiuri in cluj,asta daca n-ai masina.Apoi,ma indoiesc ca o sa te culci la 22 seara..bineinteles,ai sa stai pe forum,sa te "lupti" cel putin pana pe la 23:00:happy asadar,puteai merge pe stadion,scuza cu serviciul nu tine.:happy
Eh,las,ca apararea lui UTA,v-a facut cadou ambele goluri..Fii fara grija,ca in retur va asfalteaza STEAUA.;)

spartacus
1st November 2007, 21:14
Of,doamne..auzi,tre sa se culce la 8 seara,pt ca a 2 a zi dimineata e la munci..fugi tare,caci meciul se termina la 21 50.Sa stii,exista mii de taxiuri in cluj,asta daca n-ai masina.Apoi,ma indoiesc ca o sa te culci la 22 seara..bineinteles,ai sa stai pe forum,sa te "lupti" cel putin pana pe la 23:00:happy asadar,puteai merge pe stadion,scuza cu serviciul nu tine.:happy
Eh,las,ca apararea lui UTA,v-a facut cadou ambele goluri..Fii fara grija,ca in retur va asfalteaza STEAUA.;)

poate tu ai treburi mai importante de facut...si te oprim pe threadul CFR-UTA...

on topic: CFR a jucat exact cum trebuia prima repriza:ok:

Lordul
1st November 2007, 21:17
cum era de asteptat cfr-ul nu are probleme cu Uta 2-0 la pauza vom mai vedea si alte goluri pan la final

TZEFERU
1st November 2007, 21:20
Nu cred ca CFR mai forteaza, poate pe final ultimele 10 minute , totusi Duminica este meci "dificiles" la Doktor Dorinel.

Lordul
1st November 2007, 21:25
castigati si la Doktor Dorinel la limita

CFR1907
1st November 2007, 21:50
E suspendat Fabbiani pentru meciul cu Vaslui datorita cartonasului galben luat azi?

White Shadow
1st November 2007, 21:50
Uita-te la ecran, vezi ce joaca UTA si realizeaza ce a lasat Fiara in urma lui...

ai perfecta dreptate

Nightwish
1st November 2007, 21:52
Of,doamne..auzi,tre sa se culce la 8 seara,pt ca a 2 a zi dimineata e la munci..fugi tare,caci meciul se termina la 21 50.Sa stii,exista mii de taxiuri in cluj,asta daca n-ai masina.Apoi,ma indoiesc ca o sa te culci la 22 seara..bineinteles,ai sa stai pe forum,sa te "lupti" cel putin pana pe la 23:00:happy asadar,puteai merge pe stadion,scuza cu serviciul nu tine.:happy
Eh,las,ca apararea lui UTA,v-a facut cadou ambele goluri..Fii fara grija,ca in retur va asfalteaza STEAUA.;)

Auzi, cine spune ca imi caut scuze in fata unui personaj fara importanta pentru mine? :happy E treaba mea ce fac cu timpul meu, nu am de dat explicatii nimanui.
Steaua? Te referi la echipa aia care a luat Cupa Campionilor in timpul lui Ceasca? Nu mai exista :ok:

Dani3l
1st November 2007, 21:54
Auzi, cine spune ca imi caut scuze in fata unui personaj fara importanta pentru mine? :happy E treaba mea ce fac cu timpul meu, nu am de dat explicatii nimanui.
Steaua? Te referi la echipa aia care a luat Cupa Campionilor in timpul lui Ceasca? Nu mai exista :ok:

O dai in barci...:happy Las ma asta cu dorinta,ca tot in bloc facut pe vremea lui ceasca stai...in forma de protest,stai in strada cu laptop-ul capitalist in bratze?!:happy

Ess
1st November 2007, 21:59
in cazul unui (semi)esec cu vasluiul, sa n-aud ca a fost echipa obosita, dupa meciul de azi :mda:
publicul de nota 10, care, printre altele, nu l-au uitat pe Florin Dan :ok:

Nightwish
1st November 2007, 22:00
O dai in barci...:happy Las ma asta cu dorinta,ca tot in bloc facut pe vremea lui ceasca stai...in forma de protest,stai in strada cu laptop-ul capitalist in bratze?!:happy
Stau in bloc facut acum un an, boule.
Esti multumit acuma?

Dani3l
1st November 2007, 22:02
Bine,esti badaran..dar sa trecem peste aceasta caracteristica...si pana acu 1 an,in ce bloc ai stat?Construit de spiritul capitalist?!:happy badarane:D
Felicitari cfr pt victorie.

forza_CFR
1st November 2007, 22:03
las' ca e bine

Ess
1st November 2007, 22:04
baietii!!! o gagica ceva??? :D:D:D
hai sa le lasam astea, pls...

Nightwish
1st November 2007, 22:05
Bine,esti badaran..dar sa trecem peste aceasta caracteristica...si pana acu 1 an,in ce bloc ai stat?Construit de spiritul capitalist?!:happy badarane:D


Nu, am stat intr-un alt bloc construit in 2003. Happy?

spartacus
1st November 2007, 22:09
ess...nu cred ca intelegi ca dani3l are ceva important sa ne spuna despre jocul de azi:D...

PerVersion
1st November 2007, 22:29
Exact cum ziceam in primul meu post pe acest thread, 2-0 lejer dupa care oprim motoarele. Zis si facut, am fortat exact atat cat a trebuit, nici nu avea rost sa tragem tare tot meciul. Nu aveam nimic de dovedit nimanui, iar pe de alta parte ne asteapta un meci greu duminica la Vaslui. :)

gica
1st November 2007, 23:10
Hai ca n-a fost rau,l-am scos de la naftalina si pe Adi Anca....chiar ma gandeam daca cade Fabiani cu cine jucam in atac?Pe pozitia lui ca ultimul joaca Didi....Poate chiar cu Adi ca altul nu-mi vine in minte.
A jucat baiatul asta Culio de nota 10 azi.Poate mai revine si Trica.
Deocamdata ne vedem de drum imperturbabili...de-am tine-o asa cat mai mult!Oricum daca batem Vasluiul castigam totul pana la sfarsitul turului.

corello
1st November 2007, 23:16
rezultat firesc, joc de tat *****ul(tactica lojic , ca doar nu s-or obosi) si deja 1000 de puncte avans fata de ofticati
Eu zic ca in cazul unor 3 puncte la vaslui o sa inceapa actiunea digitala adica push pe butoane de catre gggrrranzi :D

PerVersion
1st November 2007, 23:16
Nu va fi chiar asa de usor chiar daca batem la Vaslui. Mioveniul va veni cu autobaza, la Bistrita vom avea meci greu, iar in meciul cu U vor fi multe orgolii la mijloc. Eu sper totusi sa ramanem cu picioarele pe pamant si la fel de constanti pana la sf campionatului :)

Ess
1st November 2007, 23:20
Eu sper totusi sa ramanem cu picioarele pe pamant si la fel de constanti pana la sf campionatului :)

amin!!!

defapt...asta-i marea provocare.
aici trebuie Iulia sa-si "renoveze" un pic atitudinea, in primul rand, fata de proprii jucatori!!! altfel, vom avea intodeauna vacante in cipru

ensic
1st November 2007, 23:21
Pentru toti frustratii de pe meleaguri cvasistraine eu suporter CFR recunosc ca nu avem echipa, nu avem stadion si nu avem suporteri! Lasati-ne in suferinta noastra pe locul asta I ocupat absolut intamplator si temporar si bucurati-va de marile voastre cluburi !

In meciul asta am fortat atat cat trebuia, nu era necesar sa umilim "Batrana Doamna" cu un scor nesimtit si sper sa ne pastram cu totii luciditatea!

Forta CFR!!!

White Shadow
1st November 2007, 23:25
felicitari CFR si sa castigati campionatul.....

spartacus
1st November 2007, 23:29
cred ca dupa Vaslui avem un program mai usor ca restul candidatelor la titlu..si totusi n-ar fi rau ca legiunea straina de la Cluj sa ramina la fel de concentrata...mi-a placut declaratia lui Andone..."bani si glorie"

forza CFR!!

p.s. : toate cele bune pentru UTA..e una din echipele care nu as vrea sa le vad in B...

corello
1st November 2007, 23:36
mai spartacus,aveti meciuri usoare pana la meciul cu noi
Chiar is foarte curios daca cfr ii lasata sa ia campionatul
Asa dupa niste calcule simple cfr poate avea 9 puncte avand dupa etapa viitoare daca ubii fac egal
Eu sper sa fie asa ca sa inceapa show-ul(atacurile de oftica de la granzi):evil:

spartacus
1st November 2007, 23:44
mai corello. U-CFR e mai mult decat un meci..dupa parerea mea e o sarbatoare a orasului Cluj...ma indoiesc insa ca unii suporteri U-isti adera la ceea ce spun eu.

sincer as vrea ca U-CFR sa devina o traditie...sarbatorita in stil ardelean si nu SDRist...

Ess
1st November 2007, 23:48
ar fii frumos, spartacus, dar *******i vor fii destui pe ambele parti a cordonului de jandarmi :(

e mai usor sa fii ultras...
e mai usor sa-ti umpli golul din creier cu gel, tatuaje piercinguri si alte chestii ce sunt trendy-flendy.
e trendy sa-ti bagi p...

corello
1st November 2007, 23:55
ei asta este
Parerea mea e ca cfr are 1% sanse sa ia campionatul
Mi se pare absolut imposibil ca ei singuri(patron,conducere) sa faca revolutie jucand fotbal si sa fie lasati sa strice mendrele altora din Bucuresti
Oricum cred ca o sa fie show-uri in declaratii si intimidari si ...alea alea
O sa fie chiar interesant
Eu sincer vreau sa ia cfr ceva avans sa vad "action":D

spartacus
2nd November 2007, 00:01
ess...de acord. dar totusi parca prefer o pereche de fatute blonde in galerie decat RJ:). in alta ordine de idei inca nu am auzit de jucatori de la U amenintati sau batuti de fani CFR...

Bell
2nd November 2007, 00:01
no fain meci... incepem sa semanam cu o echipa profesionista care isi calculeaza si isi dozeaza foarte bine eforturile.... pragmatica!!!

Sper sa ii pocanim pe vasluieni si celelalte cotracandidate sa dea chix :))

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Telespan
2nd November 2007, 00:17
ei asta este
Parerea mea e ca cfr are 1% sanse sa ia campionatul
Mi se pare absolut imposibil ca ei singuri(patron,conducere) sa faca revolutie jucand fotbal si sa fie lasati sa strice mendrele altora din Bucuresti
vad k sint lasati sa blatuiasca arbitri,vezi meciul cu Rapid......:rosu:

PerVersion
2nd November 2007, 00:19
Te oftici? :happy

Telespan
2nd November 2007, 00:20
Te oftici? :happy
daca jucati pe bune, nu....ati luato pe urma lui JIJI....?:rosu:

PerVersion
2nd November 2007, 00:25
Foarte interesant... cand arbitrul greseste in favoarea unei contracanditate la titlu, sar toti ca au cumparat respectivul arbitru. Daca greseste intr-un meci fara miza, e doar slab pregatit arbitrul...

Azi nu a fost cumva offside la goluri? Poate fault in atac? :shocked:

Telespan
2nd November 2007, 00:28
Foarte interesant... cand arbitrul greseste in favoarea unei contracanditate la titlu, sar toti ca au cumparat respectivul arbitru. Daca greseste intr-un meci fara miza, e doar slab pregatit arbitrul...

Azi nu a fost cumva offside la goluri? Poate fault in atac? :shocked:

ESTE PRIMUL MECI CIND GRESESTI IN FAVOAREA VOASTRA?
Mai studiaza sa vezi cit ati furat.....:evil:

PerVersion
2nd November 2007, 00:32
Poate imi faci tu un rezumat, ca eu nu prea urmaresc arbitrajele, chiar daca sunt in defavoarea noastra.

In afara golului inscris din offside in meciul cu Rapid, nu retin sa fi primit vreun ajutor cu care sa castigam un meci. La fel de bine pot sa zic ca ne-au anulat unul valabil in meciul de la Galati...

Telespan
2nd November 2007, 00:37
Poate imi faci tu un rezumat, ca eu nu prea urmaresc arbitrajele, chiar daca sunt in defavoarea noastra.

In afara golului inscris din offside in meciul cu Rapid, nu retin sa fi primit vreun ajutor cu care sa castigam un meci. La fel de bine pot sa zic ca ne-au anulat unul valabil in meciul de la Galati...


dar cu Urziceniul ?un corner inexistent in care s-a dat golul?Cind o sa jucati pe teren shi fara arbitri o sa va respectam .....cu arbitri shi JIJI poate...

PerVersion
2nd November 2007, 00:49
Pai ce? A intrat mingea direct in poarta din corner? A fost o greseala, ma indoiesc ca una voita. Eu am vazut ca nu a fost corner abia dupa a 3-a reluare, si dintr-un unghi bun. Arbitrul a fost derutat deoarece jucatorul Urziceniului a incercat sa joace mingea. Pe de alta parte, eu personal nu simt nevoia sa ne respectati. :)

Telespan
2nd November 2007, 01:10
Pai ce? A intrat mingea direct in poarta din corner? A fost o greseala, ma indoiesc ca una voita. Eu am vazut ca nu a fost corner abia dupa a 3-a reluare, si dintr-un unghi bun. Arbitrul a fost derutat deoarece jucatorul Urziceniului a incercat sa joace mingea. Pe de alta parte, eu personal nu simt nevoia sa ne respectati. :)


..cum draq nu mai la voi sa intimpla k arbitru sa va dea pomana?

PerVersion
2nd November 2007, 01:28
Nu se intampla numai la noi, ba dimpotriva se intampla sa avem si arbitraje portrivnice, dar fiecare vede doar ce vrea... :rolleyes:

grasu2
2nd November 2007, 02:45
ei asta este
Parerea mea e ca cfr are 1% sanse sa ia campionatul
Mi se pare absolut imposibil ca ei singuri(patron,conducere) sa faca revolutie jucand fotbal si sa fie lasati sa strice mendrele altora din Bucuresti
Oricum cred ca o sa fie show-uri in declaratii si intimidari si ...alea alea
O sa fie chiar interesant
Eu sincer vreau sa ia cfr ceva avans sa vad "action":D

Cu toti arbitri la mana, cu toti bucuresteni in focuri si cu toata spaga daca echipa joaca bine e impossibl sa-i opreasca cineva. Poate sa-i incetineasca, dar nimeni nu mai poate veni la vestiare si sa-i amentie pe jucatori cu picioare rupte si pe antrenori cu bataia, asta a fost in zilele comunismului si mi se pare absurd sa mai credem in asa ceva. Desigur, scandaluri si influente ale arbitrajelor exista, dar nici Paskany nu-i un oarecare si, daca el se va simti "nevoit" sa ia masuri are si el "butoane". La momentul de fata in schimb, adevarul e ca CFRul joaca de nota 10 (desi mi-ar fi placut sa vad mai multe goluri) si indiferent cati nervi or avea 'granzii' nu au ce sa le faca.

Bell
2nd November 2007, 03:59
Apoi chiar asha... trebe sa nu ne doara nici in cur de bucuresteni care se caca pe ei ca provinica e inainte lor, cum e si normal sa fie... si prin orice mijloace o sa incerce sa ne denigreze si sa ne conteste victoriile... Atata paguba!!! vorbarie si frustrare cat incape la ei... Dar noi de acolo de sus, de sus de tot putem doar sa ii ignoram... nu-i asha ca parca cateodata nici nu ii auzim asha de bine de acolo de jos de unde behaie sau scheuna sau cine stie ce alte onomatopee mai scot???!!!!!

HAI CFR!!!! castiga tot ce potzi !!! ca poti!!!! ... ce simplu pare?!:)

Ammadeus
2nd November 2007, 07:02
mihticiilor, obisnuitzi-va cu gandul care va fi realitate: echipa portuguezo-argentiniano-francezo-suedezo-cu usoare urme mioritice a ungurului mason sustzinut de fostul imperiu va fi noua campioana; echipele rosii cu muma armata rosie de la rasarit, cu patroni ciobani parvenitzi si traficantzi de butelii vor merge in muefa, asta daca ceretzi voie de la meme si porumbacu'

eSteven
2nd November 2007, 07:19
:) Se pare ca incepe sa se lege o echipa :). SI inca bine... Cred ca asta doare mult pe unii, si de fapt asta e sursa muscarii neincetate a degetelor... a gaturilor zgariate de unghii: nicidecum ca cfr (scuzati cc) e 1st place.. ci ca joaca foarte bine.. :D.

De fiecare data cand aud de o victorie a cfr-ului o asociez si cu fata inasprita de ciuda a unui "cioban" care face spume.. insa, cu greu, ma abtin sa mai comentez ca deja am o avertizare.. doar ptr ca am folosit un pleonasm.
De asemenea nici "electronista ana", careia i s-au "acrit savarinele" pe rafturile magazinelor craciunesciene, nu arata cine stie ce la fata....cam livid... uita ca i-au facut praf pe farul in campionatul trecut cu toata brigada de arbitri.

Una peste alta.. nu e asa de greu sa ajungi in varf pe la inceput.. pe cat de greu e sa te mentii acolo pana la sfarsit... Vorba aia ... Conteaza cine da primul pumn.. dar mai important e cel care il da pe ultimul. Meciurile castigate mai greu .. la un gol diferenta se pot intoarce impotriva echipei in conditiile arbitrajelor ostile care vor veni cu siguranta pe finalul campionatului. Important e sa ai viziune.. sa iti recunosti greselile.. si sa repari.