PDA

View Full Version : Etapa 13: Unirea Urziceni - Dinamo



delaparis
29th October 2007, 01:35
Miercuri, 31 octombrie
Unirea Urziceni - Dinamo,
Național TV, ora 15:00;

The_Blonde
29th October 2007, 02:06
s-ar putea ca Dinamo sa faca un egal de mai mare frumusetea pe stadionul unirii valahorum urziceni :D , totusi se anunta un meci interesant.

Ammadeus
29th October 2007, 05:13
pe bune meci de 1x

YoYoyOi
29th October 2007, 08:18
as inclina spre o victorie a gazdelor :D

vlad1607
29th October 2007, 09:53
un meci f greu nu datorita valorii echipei gazde ( evident sub a noastra ) ci mai ales datorita personajelor cu trecut ros albastru ce isi fac veacu la echipa cinstitului bucsaru.....ma rog important e fotbalul si rezultatul..adica victoria noastra pt ca in deplasare ne miscam bine.

5% 1

35% X

60% 2

:D

FORZA CAINII ! :)

tataleone
29th October 2007, 12:59
Nu cred ca Unirea are puterea sa bata (si) pe Dinamo. Un egal e cel mai probabil.

cip_81
29th October 2007, 15:27
pe bune meci de 1x

Sssst, ciocu' mic. Pana acum ati furat de ati rupt...ultima "capodopera" a fost aseara, cu echipa de langa sine. Bine macar ca, cel putin in fotbal, exista o lege a compensatiei. Cand se aplica, ramane doar valoarea. Atunci sa vedem.

In alta ordine de idei, meciul se anunta greu, nu atat pe teren, cat mai ales spectacolului pe care il vor da cele 2 papusi Muppets pe margine. Sa speram ca macar in meciul asta fluiericii nu vor mai raspunde la butoanele mongole (sic!)...aaa, pardon, ceferiste.

Dennis
29th October 2007, 16:45
x. 2-2.

Elphax
29th October 2007, 17:01
egal trebuie !!!!

numa sa dea voie arbitrii ...

ReDog 4ever
29th October 2007, 17:07
dinamo de obicei pierde puncte cu echipele prost clasate pt ca ii trateaza cu superficialitate, si la final tot noi pierdem puncte :(

cu echipele cotate cit de cit bine in clasament, dinamo si-a ridicat nivelul de joc si de data asta va fi la fel X2

luciano_1644
29th October 2007, 18:21
Meci intre 2 din echipele ceva mai rasarite ale campionatului,desi par departe de forma clujenilor de la CFR. Urziceniul are o echipa care munceste mult si merita locul ocupat in clasament,dar nu cred ca au puterea sa invinga pe Dinamo,desi asta nu demonstreaza neaparat ca vor pierde...X2...

cip_81
29th October 2007, 18:37
egal trebuie !!!!

numa sa dea voie arbitrii ...

Ai o bila alba (hihihihi). Sambata, in meciul cu echipa cu 7 nume, arbitrii nu ne-au dat voie. De ce oare?! Iancu stie raspunsul.

luciano_1644
29th October 2007, 18:44
Ai o bila alba (hihihihi). Sambata, in meciul cu echipa cu 7 nume, arbitrii nu ne-au dat voie. De ce oare?! Iancu stie raspunsul.

C O R E C T!!!!!!!!!! E un cliseu expirat ca Dinamo are de partea sa arbitrii! Cea mai avantajata echipa din prima liga,in ceea ce priveste arbitrajul este formatia cu multe nume a lui Jawa Iancu!Urasc pe Dinamo,dar nu pot sa mint,asa ca Urziceni -Dinamo va avea un rezultat in care arbitrajul nu isi va pune o amprenta cu tenta,in cel mai rau caz vreo greseala neintentionata poate sa-si fac loc in economia partidei.

edd
29th October 2007, 18:56
Un meci de 1x. Sezonul acesta echipele din afara bucurestiului fac legea :yeah:

six
29th October 2007, 19:23
matura urziceniul cu maidanezii pe jos.....1 solist,prietenii stiu de ce :drak:

ReDog 4ever
29th October 2007, 19:38
matura urziceniul cu maidanezii pe jos.....1 solist,prietenii stiu de ce :drak:

mai stii, orice e posibil sa mature cu noi, chit ca nu prea cred

dar dupa ce am vazut meciul contra bragadirului mov, pot sa zic ca am cam maturat noi cu voi, dar domnul iancu jilava a stiut cum sa cotizeze $$ unde trebuia :D

nu terminati turul in pe podiu, returul de la 5 in jos cum sunteti obisnuiti de fapt :evil:

on topic, urziceniul joaca foarte frumos, chiar mi-a placut ce treaba face bursucul acolo
dar diferenta de talent intre loturi isi va spune cuvantul, probabil un X2

six
29th October 2007, 19:45
mai stii, orice e posibil sa mature cu noi, chit ca nu prea cred

dar dupa ce am vazut meciul contra bragadirului mov, pot sa zic ca am cam maturat noi cu voi, dar domnul iancu jilava a stiut cum sa cotizeze $$ unde trebuia :D

nu terminati turul in pe podiu, returul de la 5 in jos cum sunteti obisnuiti de fapt :evil:

on topic, urziceniul joaca foarte frumios, chiar mi-a placut ce treaba face bursucul acolo
dar diferenta de talent intre loturi isi va spune cuvantul, probabil un X2 da,da da........:ras-plans::ras-plans::ras-plans: 1 solist si pleaca Zenga......:ok:

resita
29th October 2007, 19:48
da,da da........:ras-plans::ras-plans::ras-plans: 1 solist si pleaca Zenga......:ok:

da, ne bate unirea rau de tot, de la 6 goluri in sus. multumit?

six
29th October 2007, 20:11
da....

vlad1607
29th October 2007, 21:26
iar se excita banatenii bragadiristi la gandul ca pierdem noi....dar iar o sa aiba ejaculare precoce si o sa fie dezamagiti de rezultatul de la urzici...:D

Ferdininho
29th October 2007, 22:22
X, sa fie bine pt. toata lumea :)

moty
29th October 2007, 22:33
ar merge uns un x

Nightwish
29th October 2007, 22:37
X, e cel mai bun scor pentru toti ;)

luci99
29th October 2007, 23:24
X solist 0-0 sau 1-1

luci99
29th October 2007, 23:25
ar merge uns un x

dar nu neaparat pentru Steaua, ci pentru CFR!
:yeah:

paul30
30th October 2007, 08:22
2 e pronosticul cel mai probabil, dar nu exclud un egal. De fapt sper sa se termine egal.

Pronostic x

OM
30th October 2007, 09:26
iar se excita banatenii bragadiristi la gandul ca pierdem noi....dar iar o sa aiba ejaculare precoce si o sa fie dezamagiti de rezultatul de la urzici...:D

@ vlad1607
Ma exicit cand joc pe ne/ve,deja cartile sunt date pe fata,frf a ramas fara gaz si l-a luat pe butelie,drept furnizor,o mana spala pe alta si amandoua,fata,de aici in colo,comentariile sunt de prisos.......
Daca se joaca corect,mai mult de un egal nu scoateti.

2stupiddogs
30th October 2007, 09:58
Am trecut pe aici pentru a le transmite "salutari" suporterilor dinamovisti.:P Aaa, era sa uit,mai mult de un ICS nu puteti scoate...:sneaky:

iuli
30th October 2007, 10:45
Dinamo bate, 1-0 sau 2-0.
Dupa meci, vom afla ca a fost blat din partea forumistilor nostri dragi.

El Ciu
30th October 2007, 13:27
Hai Urziceniu!

Rossi
30th October 2007, 16:18
meci greu ...
daca o sa fim arbitrati corect , castigam la scor ...

six
30th October 2007, 16:44
meci relativ usor pt unirea,1 solist :drak:

Rossi
30th October 2007, 17:05
Istvan Kovacs va arbitra Dinamo în meciul de la Urziceni. Arbitrul din Carei a mai condus la centru o singură partidă a lui Dinamo în acest sezon, Supercupa cu Rapid, încheiată cu scorul de 5-6 pentru giuleșteni. La cele două tușe vor fi Cristi Nica și Aurel Onița, iar rezervă-Augustus Constantin. Observatorii partidei vor fi Iosif Urs și Dan Petrescu. Meciul Unirea-Dinamo va avea loc mîine de la ora 15:00 și va fi televizat de Național TV.

ce nume are asta ... bozgor de bozgor ... cred ca asta a fost delegat la dorinta lui Paskani , alt bozgor de bozgor ...

Nightwish
30th October 2007, 19:11
ce nume are asta ... bozgor de bozgor ... cred ca asta a fost delegat la dorinta lui Paskani , alt bozgor de bozgor ...

Rossi, te superi daca de acum incolo iti voi spune Gigi?:drak: Nu de alta, dar exprimarea seamana si din posturile tale din ultima vreme reiese cam acelasi IQ :D

PerVersion
31st October 2007, 00:20
Pai daca a fost delegat la cererea lui Paszkany, atunci cu siguranta bate Unirea cu 2-0. Goluri din penalty-uri inventate :)

delaparis
31st October 2007, 00:25
ce nume are asta ... bozgor de bozgor ... cred ca asta a fost delegat la dorinta lui Paskani , alt bozgor de bozgor ...


Rossi, te superi daca de acum incolo iti voi spune Gigi?:drak: Nu de alta, dar exprimarea seamana si din posturile tale din ultima vreme reiese cam acelasi IQ :D


.....

Ontopic : Dinamo bate sigur ... :rolleyes:


:(

matei_viola
31st October 2007, 08:32
Zenga este foarte linistit cat timp echipa este condusa din culise de borcea & co.Este nasol ca la urziceni nu este nocturna pentru ca nu se poate invoca fanta de lumina,dar o sa fie un tuser numai cu mana pe sus ghidat printr-o telecomanda direct din sediul M.I. la fiecare atac al uniristilor.

cip_81
31st October 2007, 09:26
Oare una din "calitatile" "fruncistilor" este nesimtirea? Tre' sa fii nesimtit sa te uiti in ograda altora si sa comentezi arbitrajele, cand tu, in meciurile cu Pandurii (picior rupt unui adversar), Bistrita (penalty refuzat), Rapid (penalty refuzat), Dinamo (penalty refuzat, jucator neeliminat in prima repreiza, la 0-1), ai facut jaf la drumul mare. In mod normal, aceasta caricatura de echipa trebuia sa fie undeva pe la mijlocul clasamentului, dar urletele isterice ale lui Jabba, zis si Iancu Marian, au propulsat aceasta echipa pe podium.
Acum vad ca si nemernicul de Bursucu', zis si Petrescu Dan, si-a gasit tinta. Cin' sa fie? Cin' sa fie? Ati ghicit...fluiericii.

vlad1607
31st October 2007, 10:34
cip tocmai de aia iesim si anu asta campioni ca sa se ofitice toti frustratzii la maxim....azi circul o sa fe asigurat de bursuc si de mm mihaela(sau michele parca era alintat de cioban)....dar o sa ramana doar cu circul pt ca cele 3 puncte pleaca la noi.

boni2204
31st October 2007, 10:56
cristea va marca acum important e sa nu primeasca apararea gol, deci walter ai grija ca aici te pricepi

Leo
31st October 2007, 12:18
''ORICE ATI FACE, NOI VOM BATE
DINAMO , DINAMO ''
3puncte mari pt noi .

giovanni BV
31st October 2007, 14:37
Meci de ... 1X2 .... sa vedem cine e mai tare !!!:headbang:

Benny
31st October 2007, 14:47
Pai daca a fost delegat la cererea lui Paszkany, atunci cu siguranta bate Unirea cu 2-0. Goluri din penalty-uri inventate

Si eu zic 2-0, dar din doua ofsaiduri inexistente.

dardar_3
31st October 2007, 15:10
Hai Unirea... da-le gol...da-le....da-le gold...:D

/OLE/

Geografu
31st October 2007, 15:21
A inceput Unirea - Dinamo de 20 de minute.E 0-0 iar Dinamo tocmai a avut o mare ocazie prin Danciulescu ! :ok:

Poli Timisoara
31st October 2007, 15:45
Dupa acestea privire ironica a lui Zenga mi-a devenit foarte simpatic !

Pentru MEME si Dan Petrescu ... "Ce tzarani,doamne ce tzarani"

iuli
31st October 2007, 15:46
Multa mue pt Mumu !!!!!!!!!!! La mue tarane

iuli
31st October 2007, 15:50
Dupa acestea privire ironica a lui Zenga mi-a devenit foarte simpatic !


Deh, italian :cool:


Chiar sunt curios ce vor declara cei doi taranoi de la Urziceni dupa ce vor vedea reluarea :rolleyes:

Poli Timisoara
31st October 2007, 15:51
''ORICE ATI FACE, NOI VOM BATE
DINAMO , DINAMO ''
3puncte mari pt noi .

X ...pt. ca unirea are un jucator eliminat ! :D

Vladek
31st October 2007, 15:53
Ce se-ntampla pe-acolo ? Aud ca-i circ :D .

Poli Timisoara
31st October 2007, 15:53
Deh, italian :cool:


Chiar sunt curios ce vor declara cei doi taranoi de la Urziceni dupa ce vor vedea reluarea :rolleyes:

Vor declara ca brazilianul a avut talpa ghetei placata cu burete si doar a vrut sa-l mangaie pe bostina si sa-i arate afectiunea acestui meci !

Brian
31st October 2007, 15:55
Ce se-ntampla pe-acolo ? Aud ca-i circ :D .
A plecat MM cu Dan Petrescu la vestiare dupa ce a fost eliminat un jucator de la Urziceni pt o talpa in piept aplicata lu' Bostina.

TaciAcolo
31st October 2007, 15:55
2 clovni mimi si petrescu ..da sper sa bata urziceniu:)

Rossi
31st October 2007, 15:55
Nu se poate asa ceva ... fault criminal , cartonas rosu evident ...
meciul oprit doar la acea faza 4 minute si totusi se dicteaza doar 3 min de prelungiri ... si repriza ia sfarsit in min 47 si 27 de secunde ...:rosu:

Danciulescu penal ... la faza cand a tras in Stelea daca pasa in stanga era Niculescu singur cu toata poarta in fata ...:mda:

Tzarancutele Mimi si Dana Petrescu au facut panarama gratuit ... locul lor nu e pe banca de rezerve ci pe centura :rosu:

dannyreddog
31st October 2007, 15:56
Ce-i atata scandal domne? Suntem de rasul Europei,a fost fault clar de rosu ce sa mai discutam..rusine lui Dan Petrescu si asa zisului conducator meme stoica rusine...:rosu:

Vladek
31st October 2007, 15:58
A plecat MM cu Dan Petrescu la vestiare dupa ce a fost eliminat un jucator de la Urziceni pt o talpa in piept aplicata lu' Bostina.

Mersi Sallam. Inca un motiv sa ma bucur ca macar MM ne-a parasit.

MARCEL55
31st October 2007, 15:58
Numai doi bolnavi cu nervii puteau face asa ceva. Astia nu au ce cauta pe terenurile de fotbal.

Oaia Dolly
31st October 2007, 15:58
Nu se poate asa ceva ... fault criminal , cartonas rosu evident ...
meciul oprit doar la acea faza 4 minute si totusi se dicteaza doar 3 min de prelungiri ... si repriza ia sfarsit in min 47 si 27 de secunde ...:rosu:

Danciulescu penal ... la faza cand a tras in Stelea daca pasa in stanga era Niculescu singur cu toata poarta in fata ...:mda:

Tzarancutele Mimi si Dana Petrescu au facut panarama gratuit ... locul lor nu e pe banca de rezerve ci pe centura :rosu:

E clar ca cei doi sufera de paranoia. Pe de alta parte o mare personalitate la varsta majoratului ca tine ar trebui sa se abtina, din bun simt, sa l trimita pe centura pe unul din cei mai mari jucatori romani ai tuturor timpurilor. Deh....poluarea asta din capitala.

MARCEL55
31st October 2007, 15:59
Nu pe centura le e locul, la 9. (spital)

Kainsashiki
31st October 2007, 16:01
hai ma, asta e de rosu? eu dadeam fault in atac:D:D

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/25936/capture1.jpg

Brian
31st October 2007, 16:02
Mersi Sallam. Inca un motiv sa ma bucur ca macar MM ne-a parasit.

A fost clar de cartonas rosu. Dar nu cred k a fost nimic intentionat. Jucatorul Urziceniului a vrut sa degajeze, Bostina a fost mai rapid si i-a suflat mingea, apoi din inertie, jucatorul de la Unirea l-a lovit in piept pe Bostina. Nu a fost nimic grav, dar se acorda rosu in situatii d-astea.
Cei doi protestau pe motiv k nu a fost intentie....

YoYoyOi
31st October 2007, 16:04
eu zic ca a fost intentie. N-a vrut sa-l omoare, dar nici nu a vrut sa-l crute :rolleyes:

Vladek
31st October 2007, 16:05
A fost clar de cartonas rosu. Dar nu cred k a fost nimic intentionat. Jucatorul Urziceniului a vrut sa degajeze, Bostina a fost mai rapid si i-a suflat mingea, apoi din inertie, jucatorul de la Unirea l-a lovit in piept pe Bostina. Nu a fost nimic grav, dar se acorda rosu in situatii d-astea.
Cei doi protestau pe motiv k nu a fost intentie....

Intentionat ori ba, din cate am vazut eu in poza e de rosu, ce sa mai discutam. Ori te pomenesti ca era doar o mangaiere :D . Stoica si Petrescu vorbesc ca sa nu taca.

Benny
31st October 2007, 16:09
ce nume are asta ... bozgor de bozgor ... cred ca asta a fost delegat la dorinta lui Paskani , alt bozgor de bozgor ...
E clar: Dinamo pierde! Bozgorii urasc Dinamo. Dar ce e mai important: bozgorii iubesc Urziceniul.

Ulysses
31st October 2007, 16:17
cica l-a pocnit mm pe borcea la oficiala:happy:happy:happy

Rossi
31st October 2007, 16:17
Zengaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa scoate bah un mijlocas la inchidereeeee
Scoate pe Goian .... jucam 3 4 3 ....si baga pe Bratu ...

Varza asta de Zenga face schimbari in min 85 ...

TaciAcolo
31st October 2007, 16:18
cica l-a pocnit mm pe borcea la oficiala:happy:happy:happy

macar sa`i fi lasat un "tatuaj" frumos:happy

ReDog 4ever
31st October 2007, 16:19
nu pot vedea meciul pt ca sunt la birou dar am vazut faza pe gsp.ro

nu inteleg de ce au luat foc MIHAELA STOICA cu bursucul la acel rosu

mie mi s-a parut un rosu EVIDENT, iar daca i-l dadea unui dinamovist pt o asemenea faza, eram mucles. chiar este de rosu! :rosu:

luciano_1644
31st October 2007, 16:20
Eliminare fara dubii.Dinamo a uitat parca cum se ataca.O face lent si previzil.Mai degraba inscriu gazdele pe contraatac decat Dinamo.Sau poate schimba Zenga ceva,e clar ca trec minutele si oaspetii nu ajung la poarta adversa.

acmilan1ro
31st October 2007, 16:21
NU SUNT DINAMOVIST dar felicit decizia corecta si dreapta a arbitrului de a aplica cartonasul rosu si de a dicta eliminarea. Rusine celor de la Urziceni, ei chiar nu stiu sa piarda.

ReDog 4ever
31st October 2007, 16:23
cica l-a pocnit mm pe borcea la oficiala:happy:happy:happy

sper ca s-au batut ca niste kiori

am boala pe aman2 :D

Charon
31st October 2007, 16:29
se tin bine urzicatii,Dinamo nu joaca nimic!

porculete
31st October 2007, 16:33
MM l-a strans de gat pe Borcea :DDDDD Cat de bou trebuie sa fii? Dupa ce l-a batut pe suporterul ala trebuia scos din fotbal cretinul asta.

dardar_3
31st October 2007, 16:33
hai ma, asta e de rosu? eu dadeam fault in atac:D:D

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/25936/capture1.jpg

Iluzie optica vericule....


e cel mult de :galben:... mama lor de hotzi...


Pe ei... pe ei... :drak:

ReDog 4ever
31st October 2007, 16:37
hai ma, asta e de rosu? eu dadeam fault in atac:D:D

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/25936/capture1.jpg

cred ca asta a invatat sa intre la minge de la mirel radoi :happy:happy

Poli Timisoara
31st October 2007, 16:54
2 cuvinte ... PENIBIL dINAMO ... sper sa nu va mai aud !

Incubus
31st October 2007, 16:55
batea Unirea daca juca in 11

luciano_1644
31st October 2007, 16:56
2 cuvinte ... PENIBIL dINAMO ... sper sa nu va mai aud !

E adevarat,voi v-ati comportat onorabil la Urziceni,nu v-au dat decat 4,dar golul al 3-lea va demoralizat...

YoYoyOi
31st October 2007, 16:56
felicitari Unirea. Au rezistat cu un om in minus mai mult de o repriza si au fost si mai periculosi pe final de meci. Frumoasa echipa :ok:

TaciAcolo
31st October 2007, 16:57
super pt cfr rezultatul asta:D:D

baiatul
31st October 2007, 16:58
. .

Poli Timisoara
31st October 2007, 16:59
E adevarat,voi v-ati comportat onorabil la Urziceni,nu v-au dat decat 4,dar golul al 3-lea va demoralizat...

merci ca mi-ai reamintit "dinamovist mascat" sau "oltean travestit" !

luciano_1644
31st October 2007, 16:59
merci ca mi-ai reamintit "dinamovist mascat" sau "oltean travestit" !

Dormi in pace...liliachiu fara echipa!:rosu:

vlad1607
31st October 2007, 17:00
rezultat f bun avand in vedere ca am jucat prost...prost....prost....

eliminare 100% corecta in ciuda circului mizerabil facut de bursuc ( oare asa se face in Anglia ? ) si mai ales de mmihaela care cica s-a dus peste borcea la pauza da a iesit cam sfonat :D :D :D

ReDog 4ever
31st October 2007, 17:01
din pacate, zenga ne va aduce pe locul 9

meciuri egale cu echipe de 2 lei, iar cand batem, o facem cu greu prin minutele 85-90

au un stil italienii astia, numai fotbal nu se keama

vlad1607
31st October 2007, 17:02
cica l-a pocnit mm pe borcea la oficiala:happy:happy:happy

a iesit sifonata mmihaela....lasa vrajeala...o fi si fatalaul ala un dur :happy:happy

dany37
31st October 2007, 17:05
MM Stoica trebuie bagat in puscarie

iuli
31st October 2007, 17:07
Sa recunoastem, Dinamo a fost praf. Foarte slab joc, din pacate, nu cred ca mai au sanse la titlu

blaga
31st October 2007, 17:08
A inceput Unirea - Dinamo de 20 de minute.E 0-0 iar Dinamo tocmai a avut o mare ocazie prin Danciulescu ! :ok:

Dupa atatea exemple, cred ca poate oficializa dinamovizarea-stelistilor si trecerea la stelism a gradatilor:cool:

A aparut o noua specie, nu-mi vine acuma in minte un nume potrivit........=> CONCURS DE IDEI sa le gasim un nume:yes:

fanatic88
31st October 2007, 17:10
cea mai castigata din acest meci ...cfr

pacat ,imi pusesem sperante ca pot obtine cele 3 pct ,dar au jucat slab de tot

mimi si petrescu de rasu lumii

Poli Timisoara
31st October 2007, 17:10
Dormi in pace...liliachiu fara echipa!:rosu:

O sa dorm dupa meciul din seara asta.

CFR1907
31st October 2007, 17:14
Multumim Unirea. Rezultatul eu zic ca este corect, desi eu unul mi-as fi dorit sa castige Unirea meciul asta. Dar si asa e bine. Acum e sansa noastra sa ne indepartam de restul echipelor.:)

ReDog 4ever
31st October 2007, 17:16
faceti-o ca se pare ca nici dinamo nici steaua nu prea vor sa castige

mi-e rusine la ce "joaca" echipa mea...mai bine zis ce nu joaca

dardar_3
31st October 2007, 17:24
Imi pare rau ca nu a jucat Stancu din primu minut...:mda:...


Insa tot i-au calarit pe spartani:D

Augh...augh....augh....

Rossi
31st October 2007, 17:32
Dinamo are nevoie de antrenor ... Zenga e varza ...

Cu Poli a inceput cu 3 atacanti si a terminat cu 2 in teren , cand noi trebuia sa fortam victoria ... Astazi la fel a jucat cu frica si rezultatul s-a vazut ... Meci de meci cu 2 mijlocasi la inchidere ... in loc sa forteze , sa jucam un 3-4-3 pe final , mai ales ca aveam un om in plus , el joaca de zici ca vrea sa tina de rezultat ...

DEMISIA ZENGA !!!!!

dardar_3
31st October 2007, 17:35
This is Italian style....:drak:..


Il cunosc prea bine de la Ancelotti...:mda:..

Cei drept e ca nu o sa mai luati prea multe goluri de-acum inainte... :D


Poate in curand luati si voi UCL....

:lol:... insa tre sa ajungeti macar in grupe...:D

blaga
31st October 2007, 17:36
meci greu ...
daca o sa fim arbitrati corect , castigam la scor ...

Cred ca o mana criminala i-a slabit cramponul dreapta spate lui Claudiu, asta trebe sa fi fost problema, sau neaparat vrei sa bagi placa cu arbitrii?

Geografu
31st October 2007, 17:37
0-0 dupa un meci anost jucat urat de ambele echipe.Daca Dinamo era asa echipa mare castiga usor cu un om in plus dar ....

ReDog 4ever
31st October 2007, 17:40
Presedintele executiv al alb-rosiilor spune ca dinamovistii din “ciini” au ajuns “catelusi” datorita stilului defensiv implementat de Zenga de la sosirea sa in Stefan cel Mare.

“Nu mai sintem ciini, am ajuns catelusi. Noi, care atacam peste tot, acuma ne aparam. Este stilul italian care ne face sa ne aparam, dar mie nu-mi convine si n-o sa-l mai agreez mult”, a spus Borcea.


IN SFARSIT SUNT DE ACEEASI PARERE CU PORCEA

Vladek
31st October 2007, 17:42
Obisnuiti-va. Asta e stilul lui Zenga, sau mai simplu spus atata stie, atata face. Aparare la max, si in rest vedem noi. Daca pica un gol, excelent, daca nu, mai bine sa luam un punct decat sa riscam. O sa tot vedeti piesa asta :drak::drak:

V-a salvat Cristea de doua ori pana acum, dar n-a mai putut si de data asta :D.

Cra10veanu
31st October 2007, 18:09
si dinamo mai sta o tura :lol: ciuciu campeonatu

resita
31st October 2007, 18:16
si dinamo mai sta o tura :lol: ciuciu campeonatu

cea mai mare bucurie a voastra sunt insuccesele noastre nu echipa voastra, halal suporteri sunteti

offtopic: cel mai prost meci al lui Dinamo in acest campionat :rosu:

danpuric78
31st October 2007, 18:19
Obisnuiti-va. Asta e stilul lui Zenga, sau mai simplu spus atata stie, atata face. Aparare la max, si in rest vedem noi. Daca pica un gol, excelent, daca nu, mai bine sa luam un punct decat sa riscam. O sa tot vedeti piesa asta :drak::drak:

V-a salvat Cristea de doua ori pana acum, dar n-a mai putut si de data asta :D.

Cam asa a luat zenga doua campionate, unul in romania celalt in serbia.
Nu m-as agita deloc daca nu ar fi avansul mare al celor de la cfr.
N-o sa vedem prea multa creativitate si imaginatie in joc cu zenga, e clar. Totusi daca Borcea&Co vor neaparat europa si CL trebuie sa aiba rabdare cu un antrenor care vrea sa rezolve problema defensivei.
Prin liga 1 mai merge ca dai un gol mai mult decat adversarii, insa in cupele europene te-ai dus dreaq daca ai luat gol, mai ales acasa.

Leo
31st October 2007, 18:56
fault criminal , cartonas rosu bine meritat
sper sa primeasca o suspendare de multe etape
in ceea ce priveste cei doi ,, mascarici '' - la circ cu voi

cip_81
31st October 2007, 19:01
Zenga e principalul vinovat (e drept, nici jucatorii nu trebuie menajati, mai ales cei cu state vechi...ce poate fi mai umilitor decat sa te te intreaca la fuga cel mai lent fundas din intreaga lume, Galamaz?). Nici nu putem vorbi ca imprimat echipei un stil italian (acolo se face pressing agresiv, exista o idee de joc). E un stil pe care nu-l inteleg. Nu deslusec nicio idee tactica, de 4 meciuri (desi am intalnit cei mai slabi adversari) nu reusim sa marcam in urma unor faze construite, nu facem pressing, unii jucatori par blazati si fara chef de joc.

P.S. Nu pot sa inteleg cum e posibil sa ai om in plus si abia la 25 de minute din repriza secunda sa scoti un mijlocas defensiv.

P.P.S. Cica Zenga ar fi pe duca daca nu castiga etapa viioare. Norocul lui e ca urmeaza un meci usor, pe care nu poate sa nu-l castige nici daca-si propune.

luciano_1644
31st October 2007, 19:10
Dinamo este o palarie mult prea mare pentru Zenga!! Dinamo nu mai stie sa atace,desi cu aceeasi jucatori,acum un an faceau spectacol.Sper sa mentina aceeasi linie slaba si sambata in meciul cu U Craiova,desi tare mi-e teama ca isi vor reveni tocmai cu noi! Felicitari Urziceniului!! Nu stiu daca este vreo echipa in prima liga care sa joace cu ambitia acestor jucatori de la Unirea.BRAVO LOR!

Poli Timisoara
31st October 2007, 19:15
Dupa acestea privire ironica a lui Zenga mi-a devenit foarte simpatic !

Pentru MEME si Dan Petrescu ... "Ce tzarani,doamne ce tzarani"


fault criminal , cartonas rosu bine meritat
sper sa primeasca o suspendare de multe etape
in ceea ce priveste cei doi ,, mascarici '' - la circ cu voi

Aia ziceam si eu mai sus...colega !

Leo
31st October 2007, 19:21
auzi colega , nu te poti abtine ?:P

ReDog 4ever
31st October 2007, 19:22
bursucul dupa meci sustine ca a fost fault de galben si nu trebuia eliminat karatistul de la urziceni :(

macar mihaela stoica si-a dat seama ca a fost fault de rosu si si-a recunoscut greseala :groggy:

din pacate acest "englez" vrea sa para mai emancipat decat e, si se umple in KKT prin declaratiile care le face. Ca sa sustii ca ala era fault de galben inseamna ca bursucelul din Londra este intr-adevar un frustrat si ii place sa faca pe victima, cand de multe ori nu este

cand tudor i-a dat lu' Cristocea un penalti inventat, inteleg...dar sa spui ca ai fost furat in meciul de azi, DU-TE BRE LA CULCARE CA ESTI VARZA!!!! :rosu:

six
31st October 2007, 19:25
Dinamo are nevoie de antrenor ... Zenga e varza ...

Cu Poli a inceput cu 3 atacanti si a terminat cu 2 in teren , cand noi trebuia sa fortam victoria ... Astazi la fel a jucat cu frica si rezultatul s-a vazut ... Meci de meci cu 2 mijlocasi la inchidere ... in loc sa forteze , sa jucam un 3-4-3 pe final , mai ales ca aveam un om in plus , el joaca de zici ca vrea sa tina de rezultat ...

DEMISIA ZENGA !!!!!:ras-plans::ras-plans::ras-plans: AUGH AUGH AUGH :happy:happy:happy

YoYoyOi
31st October 2007, 19:43
In pauza meciului de la Urziceni s-a petrecut un fapt mai putin obisnuit. Nemultumit de jocul echipei, care nu ataca desi avea un om in plus, Cristi Borcea l-a sunat pe Walter Zenga si i-a sugerat acestuia sa-l schimbe pe Lucian Goian si sa forteze, introducindu-l pe Florin Bratu. Antrenorul insa a inceput sa tipe: “E, atunci daca Borcea sugereaza, sa faca Borcea echipa!!!”. Si i-a inchis telefonul in nas presedintelui executiv. Bratu a intrat pina la urma de-abia in minutul 78, inlocuindu-l insa pe Ionel Danciulescu. Acesta este unul din motivele pentru care Cristi Borcea a atacat la final stilul prea defensiv al lui Zenga.


ia te uita :o:

ReDog 4ever
31st October 2007, 19:45
In pauza meciului de la Urziceni s-a petrecut un fapt mai putin obisnuit. Nemultumit de jocul echipei, care nu ataca desi avea un om in plus, Cristi Borcea l-a sunat pe Walter Zenga si i-a sugerat acestuia sa-l schimbe pe Lucian Goian si sa forteze, introducindu-l pe Florin Bratu. Antrenorul insa a inceput sa tipe: “E, atunci daca Borcea sugereaza, sa faca Borcea echipa!!!”. Si i-a inchis telefonul in nas presedintelui executiv. Bratu a intrat pina la urma de-abia in minutul 78, inlocuindu-l insa pe Ionel Danciulescu. Acesta este unul din motivele pentru care Cristi Borcea a atacat la final stilul prea defensiv al lui Zenga.


ia te uita :o:

se pare ca e la moda in Romania ca patron sa faci echipa din loja :(

resita
31st October 2007, 19:46
borcea pt. noi este becali 2 :drak::drak::drak:

ps. cititi aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1655161#post1655161 va fi Zenga demis?

ReDog 4ever
31st October 2007, 19:53
Zenga ,,Nu a fost un avantaj eliminarea lui Gomes. Ei au avut mai multe spatii si e mult mai usor sa joci pe contraatac"


Cea mai inteligenta declaratie. Trebuia sa ii scoata si el pe N&D ca atunci eram noi in avantaj :happy:happy:happy

chiar nici nu mai sunt suparat, nu am de ce...astia sunt "dinamo", astia reprezinta culorile alb-rosii, acum facem haz de necaz

ce caterinca de declaratie :happy:happy:happy

YoYoyOi
31st October 2007, 19:58
ca bine zici :cry:

Ulysses
31st October 2007, 20:04
pacat ca s-a terminat asa ... dinamo era de batut azi ,

resita
31st October 2007, 20:04
Zenga ,,Nu a fost un avantaj eliminarea lui Gomes. Ei au avut mai multe spatii si e mult mai usor sa joci pe contraatac"



asta e prost sau atat il duce capul :thinkso::thinkso:

LazioRoma
31st October 2007, 20:07
0 - 0 pt CFR :))

cip_81
31st October 2007, 20:14
Sigur nu pentru Steaua, Farul, Lazio sau dracu' mai stie ce echipa mai simpatizezi?

Kooler
31st October 2007, 20:15
Suprematia bucurestiului se clatina.

Van Halen
31st October 2007, 20:19
Bv URZICENI, era cat pe aici sa calcati pe urmele lui ELSFBORG, LAZIO si altii
DInamo varza 85 de minute sa nu poti da un amarat de gol
no comment

ReDog 4ever
31st October 2007, 20:24
lasa ca dati voi de ajuns si pt noi :happy:happy

Rossi
31st October 2007, 21:19
varza Zenga asta ... nu stie sa faca echipa ... in iarna trebuie sa scapam de el ...

Dorinel Munteanu
Ovidiu Sabau
Razvan Lucescu
Mircea Rednic

Rossi
31st October 2007, 21:20
sa nu poti da un amarat de gol

care e prbl ? a dat steaua mai multe goluri unirii in sezonul asta ? :drak:

tu26dor
31st October 2007, 21:27
ce bine ar fi fost sa castige urziceniul... hi hi...

Cra10veanu
31st October 2007, 21:31
leonidas :ras-plans: sa dai drumu la butelii si sa inchizi geamurile :lol: terminati pe 7 anul asta

delaparis
31st October 2007, 21:32
tu26dor : bine pentru cine ?

Cra10veanu
31st October 2007, 21:34
pt dinamo, la ce joaca :drak:

tu26dor
31st October 2007, 21:35
egalul e bun doar pt.cfr cluj... bine in nici un caz pt. dinamovisti care au cam subestimat urziceniul, uitand ca joaca cu echipa de pe locul doi pana la urma...

delaparis
31st October 2007, 21:39
asta a fost meci de pregatire pentru CL :D:D

tu26dor
31st October 2007, 21:41
da da...sigur ca da... doua echipe de acelasi nivel... :))))

Sezione
31st October 2007, 22:57
0-0 . Ma steptam la acest rezultat... Sper ca Dinamo sa joace la fel si etapa urmatoare !!!

luciano_1644
31st October 2007, 23:42
O sa dorm dupa meciul din seara asta.

Cred ca meciul la care te refereai e gata...NOAPTE BUNA!!!!!:happy

ON: D Petrescu tine partea lui Zenga,sunt prieteni,dar rezultatele nu-l ajuta pe italian,care se aude ca are o clauza de reziliere babana...!Si dupa ce ca nu are rezultate nu-l ajuta nici jocul.Repet,Dinamo este o palarie imensa ptr Zenga!

Rossi
1st November 2007, 00:48
rezultatele nu-l ajuta pe italian,care se aude ca are o clauza de reziliere babana...!
Si dupa ce ca nu are rezultate nu-l ajuta nici jocul.
Repet,Dinamo este o palarie imensa ptr Zenga!

Poli Iasi - Dinamo 2-5
Dinamo - U Cluj 2-1
Cfr - Dinamo 1-1
Dinamo - Otelul 6-1
Pandurii - Dinamo 0-1
Farul - Dinamo 0-1
Dinamo - PoliAek 1-1
Unirea - Dinamo 0-0

e neinvins in campionat , dar a pierdut 6 puncte in 8 etape :mda:
ca sa nu mai vorbim de ratare grupelor Uefa in fata celor de la Elfsborg :mda::mda:

keano
1st November 2007, 01:38
Cainii au mers surprinzator de bine pana acum cu italianul pe banca. E timpul sa ia si bataie la Craiova! :cool:

vlad1607
1st November 2007, 08:16
fals..craiova e mult prea varza.

Lordliv
1st November 2007, 08:29
fals..craiova e mult prea varza.

avantajul lui dinamo este, ca este echipa MIRA!( ca intotdeauna!)
incolo,amandoua echipele sunt...varza!

blaga
1st November 2007, 08:47
tu26dor : bine pentru cine ?

Pentru Steaua, astia iara va fac din vorbe, sa vezi cum va fura locurile 2-3.

Vladek
1st November 2007, 10:35
Zenga ,,Nu a fost un avantaj eliminarea lui Gomes. Ei au avut mai multe spatii si e mult mai usor sa joci pe contraatac"


De-abia acum am vazut-o pe asta ... :happy :happy ... hai Zenga, zi direct ca de fapt Dinamo a fost dezavantajata prin eliminarea lui Gomes, macar sa stim o treaba :lol:

Sezione
1st November 2007, 14:32
De-abia acum am vazut-o pe asta ... :happy :happy ... hai Zenga, zi direct ca de fapt Dinamo a fost dezavantajata prin eliminarea lui Gomes, macar sa stim o treaba :lol:

Eee..asta e noua.... n-o stiam:happy:happy De aia i-am batut si noi pe timisoreni..ca ne-a lasat milogul ala de Craciunescu in zece... pai daca e asa ..pote elimina arbitrul vreo 3 de la Craiova simbata cu dinamo si asa castigam cu 3-0 ca o sa vem la spatii....:happy...TaRe logica omului..

caine19
1st November 2007, 18:18
Un X care ne indeparteaza de titlu :( . Va fi greu sa revenim .

Incepem la olteni :ok:

PerVersion
1st November 2007, 18:31
Hai ma, cum dreq sa va indeparteze? :) In eventualitatea ca batem deseara, ar fi doar 2 puncte in plus la ce era... si mai sunt extrem de multe etape, sa fim seriosi... :)