PDA

View Full Version : Etapa 13: Gloria Buzău - Universitatea Cluj



delaparis
29th October 2007, 01:34
Marți, 30 octombrie
Gloria Buzău - Universitatea Cluj,
Telesport, ora 15:00;

BAK
29th October 2007, 01:51
daca am batut steaua 1, trebuie sa batem si steaua 2....asta e un meci de care pe care, dar sigur castigam la final...2-1 pt U....

Ammadeus
29th October 2007, 05:11
0-3

gabi94
29th October 2007, 12:35
meci de x cu multe goluri ...

boshcUtza
29th October 2007, 14:15
2 solist

corello
29th October 2007, 21:54
batem cu 4-1:D

ar fi frumos sa scoatem 3 puncte dar cred ca nici un egal nu ar fi rau

Ferdininho
29th October 2007, 22:23
Hai Clujul. 2 curat.

PerVersion
30th October 2007, 00:54
Este sansa lui U sa predea lanterna Buzaului. Cu putina concentrare se pot lua cele 3 puncte :)

paul30
30th October 2007, 08:05
A doua victorie consecutiva a clujenilor? Nu este exclus. Pronostic 2

El Ciu
30th October 2007, 13:26
Derby-ul ultimelor clasate. S-ar putea sa faca o noua surpriza Clujenii. Poate sunt "pe val" acum.

MT
30th October 2007, 14:53
Sapte suporteri ai Universitatii Cluj, care au facut deplasarea la Buzau cu trenul, au fost asteptati in gara de un grup de circa 30 de persoane fara insemnele vreunei echipe. Clujenii au fost batuti crunt si jefuiti. In aceste momente, ei se afla pentru declaratii la Politie, dar au ramas fara bani si acte. Vom reveni cu amanunte. Zvonurile zic ca atacatorii ar fi fost stelisti, care doreau sa se razbune dupa incidentele de la Cluj!


Mda.

Nightwish
30th October 2007, 15:24
1-0 pentru Buzau, din cate am vazut pe prosport...

DinamoBoy
30th October 2007, 15:45
2-1 :sad:

resita
30th October 2007, 15:45
2-1 momentan

DinamoBoy
30th October 2007, 15:47
Originally Posted by ucluj.ro
Sapte suporteri ai Universitatii Cluj, care au facut deplasarea la Buzau cu trenul, au fost asteptati in gara de un grup de circa 30 de persoane fara insemnele vreunei echipe. Clujenii au fost batuti crunt si jefuiti. In aceste momente, ei se afla pentru declaratii la Politie, dar au ramas fara bani si acte. Vom reveni cu amanunte. Zvonurile zic ca atacatorii ar fi fost stelisti, care doreau sa se razbune dupa incidentele de la Cluj!

tipic stelistilor!7-30...inca o 'realizare a bravilor ultrasi stelisti' :lol: :mda:

clausisme
30th October 2007, 16:26
Gloria Buzau nu e steaua si nu o sa piarda cu U Cluj,iar Becali va incepe sa cumpere in prostie de la gloria jucatori:))

optifight
30th October 2007, 16:32
Gloria Buzau nu e steaua si nu o sa piarda cu U Cluj,iar Becali va incepe sa cumpere in prostie de la gloria jucatori:))

Foarte bine face ,aia de la buzau is jucatori de CL ,tot asa .:headbang::headbang:pe urma mai bateti cativa suporteri de la alta echipa si sunte ti pe podium :rosu:

PerVersion
30th October 2007, 16:51
Se pare ca meciul se indreapta spre o remiza, rezultat care nu ajuta nici una din echipe. Poate totusi are de castigat U, pt ca isi imbunatateste adevarul, dar meciul asta era de castigat. :)

Rossi
30th October 2007, 16:54
ce ghinion pe U Cluj ... autogol in min 92 ...

clausisme
30th October 2007, 16:54
:)) noi sa ne batem ...care noi cine ete noi ? dinamo prima etapa aia da suporteri pasnici ....a si inca ceva nu e frumos sa injuri pe oameni din orasul ce gazduieste meciul ..s-ar putea sa ofensezi pe cineva iar daca chiar i-au batut oricare ar fi fost motivul nu au nici o scuza,huligani OUT!

miril
30th October 2007, 16:56
Ma gandesc la acesta echipa a Clujului cate puncte ar fi avut acum daca meciul s-ar fi terminat cu cinci minute mai devreme. Pacat!

Bancaru
30th October 2007, 16:57
Sau cu 35... Nu se poate nici asa. E pacat, dar nu rezista.

clausisme
30th October 2007, 16:58
IAR GLORIA BUZAU CASTIGA:yes: eu zic ca e timpul sa dispara asta cu steaua 2 ...chiar nu putem sa spune-ti asta :yes:

Asasinu_Ucj
30th October 2007, 16:59
Nu mai am ce zice!!!
Sper ca in iarna sa se produca modificari

Elphax
30th October 2007, 17:00
ca tiganu' la mal ...

PerVersion
30th October 2007, 17:05
Mda... cand totul se indrepta spre o remiza mai mult sau mai putin buna, Park isi da autogol. Al catelea este? 2-lea.. 3-lea? Fara gluma, dar mare parte din golurile primite si le-au inscris singuri. Putem zice ca rezultatul scos cu Steaua nu a fost de nici un folos, si fara niste schimbari la iarna, U este canditata sigura la retrogradare...

BAK
30th October 2007, 17:39
incredibil....cate autogoluri ne putem da? nu pot sa cred...cred ca pana acum am avut cel putin un autogol la 2 jocuri.....sincer, nu imi pot explica cum putem sa inscriem atat de mult in propria poarta....e ridicol......

Geografu
30th October 2007, 17:43
Buzau a batut pe merit desi cu un autogol in minutul 92.Bravo lor au invins echipa care a umilit Steaua ! ;)

caine19
30th October 2007, 18:06
Ce soarta... Macar sa-i bateti pe steaua si in retur :ok:

DinamoBoy
30th October 2007, 18:30
pfooooooooai mama ce ghinion pot avea clujenii!NU CRED CA SE PAOTE MAI RAU!!!!E al nu-stiu-catelea meci in care se intampla tot asa,pe final!!!:sad::sad::sad::sad::sad: :mda:

DinamoBoy
30th October 2007, 18:32
"U" tocmai si-a anulat victoria cu steaua...mai bine pierdea cu steaua si bate la buzau...:no:

kain
30th October 2007, 18:35
In sfarsit avem si noi noroc /OLE/

corello
30th October 2007, 19:19
tulai cristoase
6 autogoluri in acest tur de campionat
bai oameni io zic sa verificam Guiness Book si nu exagerez
eu nu mai am cuvinte
asta ori ii ghinion ori sfantu petru ii la furat cand jucam noi

CFR1907
30th October 2007, 19:20
Din cate vad eu aici mai mult sufera dinamovistii pentru U, decat o fac U-istii...


OT: Rezultatul corect era X, dar asa U si-a complicat destul de mult situatia in clasament...

*Coco*
30th October 2007, 19:52
Moama ce sperante aveau astia din CLuj=))dupa meciul cu steaua
Acuma realitatea ii redusa la tacere

corello
30th October 2007, 19:55
vorbim din postura de lideri ? :lol:

Nightwish
30th October 2007, 19:55
Mda, se pare ca Steaua 2 a fost mai buna decat Steaua 1 :D

Gontel
30th October 2007, 20:02
Victorie pt U ,cel mai probabil. Cu Steaua au facut cel mai bun meci al lor din acest campionat.

YoYoyOi
30th October 2007, 20:17
au intalnit clujenii o echipa care joaca fotbal si vrea sa castige puncte ;)

etapa trecuta au jucat cu niste jaloane, de aia au luat cele 3 puncte.

Asasinu_Ucj
30th October 2007, 20:55
au intalnit clujenii o echipa care joaca fotbal si vrea sa castige puncte ;)

etapa trecuta au jucat cu niste jaloane, de aia au luat cele 3 puncte.

Dute tu vb serios, in orice caz trebe facute shimbari cat de curand.
Cat despre grupul de suporteri stelisti care au atacat cei 7 suporteri Uisti pot sa spun ca is niste gaini fricoase. Lasa ca mai veniti voi oricum la Cluj si o so platiti cu varf.
Si acuma hai sa mai radem si noi putin http://www.youtube.com/watch?v=AviMpl6yrp4&watch_response :happy:happy:happy

Dani3l
30th October 2007, 20:58
Goga cu poarta goala,a dat peste...la 2-2...oricum,park ar trebui pus pe banca de rezerve.E o calamitate...

andrei1921tm
30th October 2007, 21:21
Victorie pt U ,cel mai probabil. Cu Steaua au facut cel mai bun meci al lor din acest campionat.

draga prietene, meciul s-a jucat deja, si chiar s-a terminat inainte cu mult sa dai tu mesajul.a fost 3-2.

tu26dor
30th October 2007, 21:28
ce meci ciudat... buzoienii au tras cu dintii de victorie si s-au vazut egalati de doua ori...oare daca mai dura 10 minute partida, erau egalati a 3-a oara?

Radu
30th October 2007, 21:37
Dute tu vb serios, in orice caz trebe facute shimbari cat de curand.
Cat despre grupul de suporteri stelisti care au atacat cei 7 suporteri Uisti pot sa spun ca is niste gaini fricoase. Lasa ca mai veniti voi oricum la Cluj si o so platiti cu varf.
Si acuma hai sa mai radem si noi putin http://www.youtube.com/watch?v=AviMpl6yrp4&watch_response :happy:happy:happy
Nu uita ce s-a intamplat sambata...dupa fapta si rapslata...cu ocazia asta a fost capturat si un banner...am si yo o intrebare pt U-isti...dc aia din UCG si BOYS nu au facut deplasarea la buzau???:shocked: cumva de frica???:shocked: asta a fost doar inceputul...finalizarea va fi in retur pe ghencea...cat despre ce s-a intamplat sambata noi 80 voi 150!nu a dat nimeni innapoi...:ok:

Gontel
30th October 2007, 21:41
draga prietene, meciul s-a jucat deja, si chiar s-a terminat inainte cu mult sa dai tu mesajul.a fost 3-2.

sorry, eu aveam impresia ca meciul se joaca maine, dar dupa ce am postat am vazut ca iar au luat bataie clujenii. :angry: oricum, isi dovedesc inconstanta, bat pe Steaua, dar iau bataie la Buzau... :no: imi pare rau pt U si tot sper sa scape de retrogradare.

Nightwish
30th October 2007, 21:47
...cat despre ce s-a intamplat sambata noi 80 voi 150!nu a dat nimeni innapoi...:ok:

Pai nu, ca erau prin lac :happy:happy

DinamoBoy
30th October 2007, 21:49
Din cate vad eu aici mai mult sufera dinamovistii pentru U, decat o fac U-istii...


OT: Rezultatul corect era X, dar asa U si-a complicat destul de mult situatia in clasament...


Sufar si ca si clujean!:P

Radu
30th October 2007, 21:51
Pai nu, ca erau prin lac :happy:happy
sa mori u ungure...nu uite in retur veniti pe ghencea...sa vedeti ce bn o sa fiti primiti...inca de la gara...:evil:

DinamoBoy
30th October 2007, 21:54
Nu uita ce s-a intamplat sambata...dupa fapta si rapslata...cu ocazia asta a fost capturat si un banner...am si yo o intrebare pt U-isti...dc aia din UCG si BOYS nu au facut deplasarea la buzau???:shocked: cumva de frica???:shocked: asta a fost doar inceputul...finalizarea va fi in retur pe ghencea...cat despre ce s-a intamplat sambata noi 80 voi 150!nu a dat nimeni innapoi...:ok:

Ce banner a fost capturat?Al carei brigazi?Ai poza sau ceva?Pune sa vada si poporu`!

DinamoBoy
30th October 2007, 21:58
sa mori u ungure...nu uite in retur veniti pe ghencea...sa vedeti ce bn o sa fiti primiti...inca de la gara...:evil:

nu uita ca clujenii au aportul dinamovistilor!:ok: si vorba melodiei...pt voi stelistilor...U Cluj+Dinamo=bau bau:yeah:

Nightwish
30th October 2007, 22:00
sa mori u ungure...nu uite in retur veniti pe ghencea...sa vedeti ce bn o sa fiti primiti...inca de la gara...:evil:
Sa mori tu tzigane :D.. Crezi ca vin eu in jegul vostru de oras pentru un meci de fotbal? Chiar in rarele ocazii cand ma aduce jobul la Bucale incerc sa-mi fac treaba si sa ma intorc cat de repede.. E periculos, poate se ia :D

Radu
30th October 2007, 22:02
Ce banner a fost capturat?Al carei brigazi?Ai poza sau ceva?Pune sa vada si poporu`!
Redd"U"tta Grigorescu...deocamdata nu am poze pt k azi a fost facuta captura!:ok:


nu uita ca clujenii au aportul dinamovistilor!:ok: si vorba melodiei...pt voi stelistilor...U Cluj+Dinamo=bau bau:yeah:
nu uita k U-isiti s-au batut si cu rapizii...asa k nu ii vad prea bn in buc!:ok:


Sa mori tu tzigane :D.. Crezi ca vin eu in jegul vostru de oras pentru un meci de fotbal? Chiar in rarele ocazii cand ma aduce jobul la Bucale incerc sa-mi fac treaba si sa ma intorc cat de repede.. E periculos, poate se ia :D
frica asta ce face din oameni...asa a considerat azi ucg si boys...k este mai bine sa stea aks decat sa mearga la buzau...:shocked:

CFR1907
30th October 2007, 22:23
sa mori u ungure...nu uite in retur veniti pe ghencea...sa vedeti ce bn o sa fiti primiti...inca de la gara...:evil:

Nu iti arde tie de grija noastra. Noi oricum o sa venim, numai ca noi nu o sa venim 8 ca si U-istii, ci minim 200. La meciul cu Rapid am fost doar 100 pentru ca distrusul de Copos ne-a bagat 50 RON pretul biletelor ca sa ii faca in ciuda la Muresan. Si chestia e ca noi cand o sa venim in Bucuresti la meciul cu Steaua nu o sa venim cu chef de bataie. Noi venim, va luam punctele, va pupam si plecam...

delaparis
30th October 2007, 22:45
Polar si Night ... usor ...

Dani3l
30th October 2007, 22:52
Nu iti arde tie de grija noastra. Noi oricum o sa venim, numai ca noi nu o sa venim 8 ca si U-istii, ci minim 200. La meciul cu Rapid am fost doar 100 pentru ca distrusul de Copos ne-a bagat 50 RON pretul biletelor ca sa ii faca in ciuda la Muresan. Si chestia e ca noi cand o sa venim in Bucuresti la meciul cu Steaua nu o sa venim cu chef de bataie. Noi venim, va luam punctele, va pupam si plecam...

Nu va dati tari in "goarne" ca va asfalteaza cei de la Steaua..stati calmi..valabili si pt cei de la U...cica azi au fost 7 suporteri la buzau..:groggy:

BAK
30th October 2007, 23:10
cica azi au fost 7 suporteri la buzau..:groggy:

cam cati ati avut voi prin spital si prin lac in cluj...:happy:happy

Dani3l
30th October 2007, 23:12
Iar a aparut clujeanul de bedford...mai,nu vb ce nu cunosti..7 sunt putini fata de cati vor fi cand merge U la Bucuresti.Bine,asta daca merg mai mult de 7...cica azi,v-au asfaltat stelistii la buzau.....cum va apropiati de bucuresti,se iese la "vanatoare" din pacate...
Oricum,exista si o stire buna,o sa mergeti doar la primavara..pt ca "B" va asteapta.

BAK
30th October 2007, 23:15
bah, tu nu vorbii fara sa stii, mai ales din postura de sclav al arabocilor....tu dai mult cu presupusul, cu povesti despre viitor. din pacate, am observat ca tu traiesti ori in viitor, ori in trecut, insa mai putin in prezent.....

Parazitu'1919
30th October 2007, 23:16
Originally Posted by Polar Bear
...cat despre ce s-a intamplat sambata noi 80 voi 150!nu a dat nimeni innapoi...


ce zici de 200 de stelisti si 40 de Uistii fara exagerare ....
ai fost la cj ? baga idul meu daca da...

Dani3l
30th October 2007, 23:17
bedford boy,vad ca esti miez..vino din bedford la meciul retur.:D

delaparis
30th October 2007, 23:20
Iar a aparut clujeanul de bedford...mai,nu vb ce nu cunosti..7 sunt putini fata de cati vor fi cand merge U la Bucuresti.Bine,asta daca merg mai mult de 7...cica azi,v-au asfaltat stelistii la buzau.....cum va apropiati de bucuresti,se iese la "vanatoare" din pacate...
Oricum,exista si o stire buna,o sa mergeti doar la primavara..pt ca "B" va asteapta.


bah, tu nu vorbii fara sa stii, mai ales din postura de sclav al arabocilor....tu dai mult cu presupusul, cu povesti despre viitor. din pacate, am observat ca tu traiesti ori in viitor, ori in trecut, insa mai putin in prezent.....


bedford boy,vad ca esti miez..vino din bedford la meciul retur.:D

continuati pe PM pls ... :cool:

blaga
30th October 2007, 23:51
Iar a aparut clujeanul de bedford...mai,nu vb ce nu cunosti..7 sunt putini fata de cati vor fi cand merge U la Bucuresti.Bine,asta daca merg mai mult de 7...cica azi,v-au asfaltat stelistii la buzau.....cum va apropiati de bucuresti,se iese la "vanatoare" din pacate...
Oricum,exista si o stire buna,o sa mergeti doar la primavara..pt ca "B" va asteapta.

Da ce te-mpaunezi asa pruncu meu, doar esti ardelean , preferi Bucurestii in locu Clujului, no atuncea meri cu bine si pana la Stelistii tai sa nu te mai opresti.

Asa cam dupa Buzau in colo ai putea sa te opresti, ii suficient.

1_din_Capitala
31st October 2007, 01:07
au facut deplasarea baietii de la boys dar nu si-au luat banner-ul de deplasare ci doar un steag p 2 bete care e si el luat alaturi d alte materiale....venim maine cu detalii....legat d ce a fost la cluj...sa va aduc aminte k 1 d l noi a sarit cu 2 de la voi in lac=)) si de bataie si bagat in spital...nu comentez acum ca nu are rost...dar dak o sa continuati cu vorbele aiurea o sa va povestesc tot cum a fost la cluj!!!

BAK
31st October 2007, 04:53
bedford boy,vad ca esti miez..vino din bedford la meciul retur.:D

vino tu de la arabi....nu ai nici o treaba...bedford e pur si simplu o suburbie a dallasului genul la care tu holbi ochii cand te uiti la TV si iti spui ce tare ai vrea sa iesi din desert si sa locuiesti acolo

Radu
31st October 2007, 06:02
au facut deplasarea baietii de la boys dar nu si-au luat banner-ul de deplasare ci doar un steag p 2 bete care e si el luat alaturi d alte materiale....venim maine cu detalii....legat d ce a fost la cluj...sa va aduc aminte k 1 d l noi a sarit cu 2 de la voi in lac=)) si de bataie si bagat in spital...nu comentez acum ca nu are rost...dar dak o sa continuati cu vorbele aiurea o sa va povestesc tot cum a fost la cluj!!!
prietene nu cred k are rost sa mai discutam despre asa ceva...se stie fff bn ce s-a intamplat la cj...chit k am fost in inferioritate...au fost mai multi raniti de la ei decat de le noi...cat despre ce s-a intamplat la buzau...frica i-a determinat pe ucg si pe boys sa faca deplasarea....numai bine!:ok:

Leo
31st October 2007, 12:09
mi-as dori sa castige U CLUJ

BAK
31st October 2007, 13:47
mi-as dori sa castige U CLUJ

meciul s-a jucat deja:ok:.....U a pierdut

delaparis
31st October 2007, 14:20
:D ... buna replica

giovanni BV
31st October 2007, 14:27
Gigi Becali isi face jocurile asa cum vrea el , le-a dat meciul lui U Cluj etapa trecuta , ca sa-i lase pe Gloria Buzau ( pepiniera lui Jiji ) sa castige si sa-i ajute sa ramana in Liga !!! Numai o parere a mea , voi ce credeti ???:groggy:

Gontel
31st October 2007, 15:04
Este o parere foarte proasta si nu ai dreptate deloc.

giovanni BV
31st October 2007, 15:12
Poate ca nu am dreptate , este numai o parere !!! Si cred ca orice este posibil !!!:)