PDA

View Full Version : The Best Goalkeeper ?



N0_NaM3
31st January 2004, 01:15
De la fundasi, mijlocasi shi atacanti trebuia sa ajungem shi la portari.Dati`va cu parerea.

ady_azzuro
31st January 2004, 01:17
:happy

Dida...multumit? :D

N0_NaM3
31st January 2004, 01:19
Buffon ..deja a primit titlul de cel mai bun portar in 2003 .

ady_azzuro
31st January 2004, 01:31
Patriotule, de ce nu il votashi pe Lobont? :mda:

N0_NaM3
31st January 2004, 01:59
Tu de ce l`ai votat pe Dida?..:)

DRAGOS
31st January 2004, 15:00
BUFFON, desi e intr-o usoara scadere de forma!!!
Ma mira faptul ca in acest poll in gasim pe Howard dar nu apare Toldo.

N0_NaM3
1st February 2004, 01:27
Mai uita shi omul ...

DRAGOS
1st February 2004, 19:18
Cam grav daca de pe la varsta asta incepi sa uiti!!! :p :D

realmadrid.com
3rd February 2004, 22:24
Toldo merita categoric sa fier mentionat in acest poll

N0_NaM3
3rd February 2004, 22:45
Greseala este a mea...da` totushi am zis..'de ce sa fie doi din italia'..asha trebuia sa nominalizez doi italieni, doi romani, doi germani, doi brazilieni shi doi spanioli..Howard a fost o greseala...dar totushi apara bine(din careu, ca de la distanta..:D).

baubau
4th February 2004, 09:16
Tim Howard merita sa apare in sondaj,este un adevarat talent daca luam in considerare si tara de unde vine S.U.A(unde fotbalul nu e la mare pret)si mai ales sufera sau a suferit de sindromul Tourette!Pe mine m-a impresionat in mod placut!:ok:
Dida a avut meritul sa apare penalty-urile din finala C.L.,e bun dar nu l-am vazut titular in Nationala Braziliei la CM 2002
Buffondupa cum zice si Dragos
Cassilias la fel cum il stim isi face treaba avand in vedere departamentul de aparare de la Real
Khan..Khan..saracul Khan...o sa-mi fie dor de el.Daca tot vb de portari germani nimeni nu-l mentioneaza peHildebrand portarul de la Vfb Stuttgart, a luat cred ca 2-3 goluri in tur si a facut fata si in C.L.

Lobont Trebuia sa fie si unul de al nostru...Nu-mi inspira incredere in poarta,trebuie sa se maturizeze!

Pancone
4th February 2004, 10:00
Buffon a avut un sezon de exceptie in 2003 , insa anul acesta a comis anumite greseli , sper sa isi revina rapid ! :ok:

DRAGOS
4th February 2004, 14:31
Sunt aproape in totaliate de acord cu baubau!!!!
Eu am alta parere despre Howard.

MaPaX
4th February 2004, 17:50
TOLDO!

baubau
4th February 2004, 20:49
Sunt aproape in totaliate de acord cu baubau!!!!
Eu am alta parere despre Howard.


Care e?De curiozitate intreb
:cool:

inter
4th February 2004, 20:53
Toldo , si iate cum unul neinclus in poll, ajunge lider :p

baubau
4th February 2004, 21:04
Toldo e bun....dar pacat ca nu bagati in seama si portari care nu-s vedete!:)

Eu am sa-l promovez pe Hildebrand, e de perspectiva!:cool:

uti2102
4th February 2004, 21:36
TOLDO :evil: Ca doar vine de la Fiorentina. Sa speram ca noua Florentza Viola o sa revina in A.

Dutch girl
5th February 2004, 02:05
Scuze, eu sti numai Lobont. Portarul de la Ajax :yeah: /hello

DRAGOS
5th February 2004, 12:59
Se pare ca Dutch girl e indragostita!!!! :D :cool:

DRAGOS
5th February 2004, 13:06
Care e?De curiozitate intreb
:cool:


Howard e inger si demon in acelasi timp. Eu de cand l-am vazut la Cupa Confederatiilor nu mi-a placut deloc. Cand il bagi in poarta risti extrem de mult. Are unele reflexe pe care poate nici Buffon nu le are, dar face si niste erori pe care nu le vezi decat in Divizia D din Romania. Si un alt lucru pe care l-am observat la el: parca nu ar sti unde e linia portii; mai tot timpul il vad iesit din poarta.

Dutch girl
5th February 2004, 23:19
Se pare ca Dutch girl e indragostita!!!! :D :cool:

:mda: Cu Lobont, sau cu Ajax? Ajax.. da! Lobont... nu! Poate alt Dutch Girls.

Fansite Lobont Olanda (http://voetbal.clubs.nl/club_lobont) :D

ele spun ca Lobont este dragoste si frumos :evil: Eu prefer joc. :cool:

baubau
6th February 2004, 11:04
Howard e inger si demon in acelasi timp. Eu de cand l-am vazut la Cupa Confederatiilor nu mi-a placut deloc. Cand il bagi in poarta risti extrem de mult. Are unele reflexe pe care poate nici Buffon nu le are, dar face si niste erori pe care nu le vezi decat in Divizia D din Romania. Si un alt lucru pe care l-am observat la el: parca nu ar sti unde e linia portii; mai tot timpul il vad iesit din poarta.

Inseamna ca inca mai e bolnav...:happy: dar e o alternativa mai buna decat Barthez

DRAGOS
6th February 2004, 18:50
Eeee....nu stiu sigur!!!!
L-am vazut in cateva meciuri pe Barthez la O. Marseille si tre' sa recunos ca e altul decat cel de la Manchester U. Poate totusi ma insel!!!

N0_NaM3
7th February 2004, 02:11
Barthez a fost in scadere de forma..de aceea l`am shi uitat..:D

N0_NaM3
7th February 2004, 02:12
Da` in engleza nu e site`ul ala Dutch girl ???.....

madridista
7th March 2004, 17:43
pai toata lumea vb de Buffon, de Lobont, de Howard....eu votez cu Casillas!!:))

N0_NaM3
7th March 2004, 23:23
De ce ..ca tzi cu real ?? :P..

madridista
8th March 2004, 14:11
De ce ..ca tzi cu real ?? :P..
:) da...probabil...si pt a e bun.recunosc:buffon e cel mai tare...dar si el e.a fost declarat al doilea din lume pe 2003 dupa buffon.e ceva..nu?
aaaaa....si da...tzin cu real :p :)

realmadrid.com
8th March 2004, 22:25
Iker Casillia:)

baubau
10th March 2004, 15:23
Ce parerea v-a facut Hildebrand de la VFB Stuttgart...cat l-ati vazut in rezumate ?

uti2102
10th March 2004, 16:12
Pai omul mi-a facut o parere buna de ceva timp. Pana una alta are cele mai putzine goluri primite din Bundesliga. E tanar, agil, are reflexe shi (din cate am vazut aseara) nu se lasa intimidat de sangele rece al atacantzilor (adik Mutu.....). Cred k o sa fie viitorul portar titular al Germaniei. Dupa vreo 2-3 ani in care Lehman ii va lua fatza va aparea Timo, cu ceva mai multa experientza shi implicit sigurantza de sine. La noi, pe cand un portar k lumea?! Dolha?! Tot promite......Dar deocamdata numai promisiune a ramas. :(

baubau
10th March 2004, 16:52
Eu imi puneam speranta in Martin Tudor...dar de cand cu Hamutovksi


PS:Am zis de Hildebrand pt ca il nominalizasem ceva mai sus pt cel mai bun goalkeeper

GoPens
10th March 2004, 16:55
the best goalkeeper? Patrick Roy (just kidding) :drak:

Olli Kahn.

N0_NaM3
14th March 2004, 03:44
Pe Hildebrand il vad viitorul titular in poarta nationalei Germaniei dupa ce se retrag Kahn shi Lehmann care sunt shi`ash batrani...:)

realmadrid.com
14th March 2004, 22:26
casillias rules

madridista
15th March 2004, 11:52
iker casillas e cel mai tare!!:)

N0_NaM3
20th March 2004, 04:39
Imediat madridista cum sa nu ..asha ziceam shi yo ...bine fara glume este un foarte bun portar, tanar, care are tot timpul sa arate ca este cel mai bun .

madridista
21st March 2004, 12:48
mai iti bati joc de mine???nu-i frumos.....tocmai de mine....si de o fata!!sa-ti fie rusine!!:)am glumit!!oricum cine hotaraste care e cel mai bun portar...sau atacant...sau mijlocas...sau fundas???cine are destula experienta si destul timp sa-i vada pe toti si sa hotarasca care e cel mai bun?

JOOD
21st March 2004, 15:48
http://www.maxximus.nl/forum/images/smiles/ajaxoud.gif http://www.maxximus.nl/forum/images/smiles/blub.gif http://www.maxximus.nl/forum/images/smiles/blub.gif http://www.maxximus.nl/forum/images/smiles/blub.gif LOBONT!!! http://www.maxximus.nl/forum/images/smiles/worshippy.gifhttp://www.maxximus.nl/forum/images/smiles/smile-ajax.gif http://www.maxximus.nl/forum/images/smiles/beer.gif

N0_NaM3
22nd March 2004, 23:49
Corect ..ai dreptate madritista ...:)

madridista
23rd March 2004, 16:48
nu?dar tot cred ca....iker casillas e super bun:)ca sa te enervez un pic:P:)

NESTINA
26th March 2004, 22:57
Dida si Buffon , in ordinea asta .

NESTINA
26th March 2004, 22:59
Dar am vazut si cateva voturi pt Toldo :o: Trebuie sa fie tare frig la -27 de grade :evil: , cred ca e aproape ca in Siberia . :evil:

Denis
6th April 2004, 04:51
Kahn

ADelPiero
9th April 2004, 00:06
evident ca Buffon !:D!

Top
13th May 2004, 03:58
Buffon

fia
14th May 2004, 12:24
In acest moment probabil ca Buffon. Si Khan e fost super portar, dar parca s-a prostit in ultimul timp....

JUVENTUS_1
21st May 2004, 03:04
Buffon

Catalanul
5th July 2004, 01:39
am votat Buffon pentru ca nu era pe lista CANIZARES (portarul valenciei)
daca era il votam pe el
el merita sa fie titular si in nationala SPANIEI la EURO 2004
canizares e cu mult mai bun decat casillas, canizares e cel mai bun portar (parerea mea :D)

madridista
12th July 2004, 00:04
canizares cel mai bun portar!!!logic.cum sa fie casillas-portarul realului- un portar bun?ma mir cum de nu ai pus valdes?:)deja se stie ca, dupa parerea mea, casillas e super bun!!fiecare cu parerea lui!!:)

cioAbA
12th July 2004, 14:50
Buffon are votul meu. A dovedit ca este cel mai bun.
Cat despre Dida , bulan cat incape. :headbang: Muma' lui , ca a trebuit sa scoata el loviturile de la 11 m in finala. :headbang: :(

Catalanul
12th July 2004, 14:53
canizares cel mai bun portar!!!logic.cum sa fie casillas-portarul realului- un portar bun?ma mir cum de nu ai pus valdes?:)deja se stie ca, dupa parerea mea, casillas e super bun!!fiecare cu parerea lui!!:)

madridista se vede ca nu ai vazut deloc vreun meci al valenciei :rosu: in sezonul 2003-2004

Profetu
14th July 2004, 18:31
casillas ...

Triple H
6th August 2004, 23:45
Buffon e la momentul actual, dar diferentele sunt foarte mici :D

punky_
11th August 2004, 14:57
actualmente Kahn e slab dar in ansamblu e cel mai complet portar ..... daca am inteles bine intrebarea nu se refera la forma actuala......

giovanni BV
28th August 2004, 10:19
Schumacher , urmat de Yashin !!! Buffon e pe locul 3 !!!

PoisoN
29th August 2004, 01:05
Buffon!

Denis
17th October 2004, 00:06
Al tuturor timpurilor - Duckadam
Prezent - Buffon

OwenSkeet
26th October 2004, 23:39
Casillas este cel mai bun PORTAR DIN LUME!!! Si-a demonstrat calitatile de un portar ADEVARAT in multe meciuri in care real madrid a jucat prost dar totusi au castigat printr-un gol norocos si ca Casillas si facut treaba excelent!!!

madridista
21st November 2004, 03:35
:D:)alt fan real pe aici?!ma bucur!!:)

Thanya
21st November 2004, 22:25
Fara indoiala Casillas e bun(poate nu cel mai bun)da` are ceva care-ti da increderea ca mingea nu va intra in poarta.Eu il apreciez ffff mult shi cred ca este singurul care merita sa joace acolo.
PS_ nu madridista,OwenSkeet nu e fan real.

Catalanul
21st November 2004, 23:06
thanya, am si eu o nedumerire: tu tii cu real pentru ca joaca Casillas sau pentru ca intr-adevar esti o fana a galacticilor :drak:
P.S. madridista OwenSkeet nu numai ca nu e fan real ci tine cu Barça :drak:

diablo20
21st November 2004, 23:22
sezonul trecut buffon /hello nu prea a font in forma dar in acest sezon cred ca a demonstrat ca ramane deocamdata cel mai bun portar din lume /hello

madridista
22nd November 2004, 21:59
aaaaa......ma scuzati...greseala mea.am crezut ca tine cu real pt ca orice fan al barcei zice ca valdes e cel mai bun, sau unii mai realisti zic de buffon.si...parerea mea.....nu am vazut de foarte mult timp un fan barcelona sa aprecieze un jucator de la real madrid.asta e o premiera!!!

Catalanul
22nd November 2004, 22:30
am crezut ca tine cu real pt ca orice fan al barcei zice ca valdes e cel mai bunmai lasa-ne mey cu teoriile tale :D eu de exemplu cred ca Canizarez este cel mai bun, dar cum nu este in poll :rosu: a trebuit sa votez cu Buffon :mda:

gianni
27th November 2004, 18:32
Buffon, de departe !

Doctor_Satan
2nd December 2004, 15:47
L-am votat fara sa stau pe ganduri pe Buffon pt ca e preferatul meu, dar daca Realul prinde semifinalele (desi nu cred), atunci o sa aiba si Casillas un cuvant de spus!

norishor
4th December 2004, 20:20
buffon pt ca e bun in ceea ce face....iar casillas..pentru ca e super dragutz!!!:)

madridista
4th December 2004, 20:37
casillas super dragutz....hmmmm.....cine spune asta?bine ai venit pe forum!!!cum te cheama?

norishor
5th December 2004, 22:52
orb sa fie ala care nu isi da seama ca Casillas e total...sa fim seriosi....si...multumiri si recunostinte Madridistei...care m-a intampinat cu caldura...mai rar la romani...:)

Il Fenomeno
16th December 2004, 22:00
Casillas inca nu e total..dar este cel mai bun si Toldo dar este intr-o forma mai proasta acum.CASILLAS is THE BEST!!!!!!!

Sasuke Uchiha
17th December 2004, 18:13
cel mai bun portar...................BUFFON :ok:

madridista
18th December 2004, 00:04
unii zic buffon, altii casillas.dupa parerea mea in meciul real-juventus se va vedea cine este cel mai bun....duelul portarilor:D

Marquise MGP
29th December 2004, 14:51
aici e simplu de votat pentru ca buffon nu prea are ekivalent.
kahn a iesit de mult timp din elita.

realmadrid.com
29th December 2004, 15:25
Echivalentul lui Buffon este Casillias, dar mai are ceva pana sa il ajunga:D

Marquise MGP
29th December 2004, 15:36
cine pe cine sa ajunga?

realmadrid.com
29th December 2004, 15:45
Casillias pe Buffon:)

Marquise MGP
29th December 2004, 16:00
casillas are potential si reflexe bune dar momentan nici vorba de asa ceva.
daca ar fi numai de reflexe si lobont ar intra intre primii dar iti trebuiesc mai multe lucruri ca sa fii cel mai bun.
casillas se remarca datorita incompetentei colegilor care lasa adversarii sa traga de zeci de ori la poarta si bineinteles ca mai apara si el cate ceva.

Catalanul
29th December 2004, 16:11
casillas se remarca datorita incompetentei colegilor care lasa adversarii sa traga de zeci de ori la poarta si bineinteles ca mai apara si el cate ceva.
:happy:happy:happy hai ca asta a fost cea mai tare fraza :D:D:D ionutz ce parere ai :evil:

Marquise MGP
29th December 2004, 16:17
ce parere sa mai aiba.
asta e adevarul crud si rece.
au tot timpul si toti banii de care au nevoie ca sa se redreseze.
sa vedem ce va scoate la iveala a.sachi

remus
15th January 2005, 21:35
La ora actuala,cel mai bun portar e PETR CECH de la Chelsea.
Dumnezeule! 8 goluri in 20 de meciuri in campionat.
3 goluri in 6 meciuri in CL.
Si Hildebrand , Valdes , sau Baia merita atentie

Mihai
15th January 2005, 21:38
Shhhhh vaorbeste mai incet sa nu te auda Thanya :P

CosminS
16th January 2005, 10:52
Lobont????:mda:

Mihai
16th January 2005, 11:59
Lobont e bun la driblinguri, la scheme cu mingea si mai nou am vazut ca a luat cele mai spectaculoase goluri din CL! :evil:

madridista
18th January 2005, 22:13
Cel mai bun portar in 2004 a fost Buffon!!!!pe locul 2 s-a situat Cech, urmat de Dida si Casillas:mda:
CLASIFICACIÓN DEL MEJOR PORTERO DEL MUNDO DE 2004:
1. Gianluigi Buffon (ITA-Juventus) 185 puntos.
2. Petr Cech (CZE-Chelsea) 125.
3. Nélson de Jesús "Dida" (BRA-Milan) 78.
4. IKER CASILLAS (ESP-REAL MADRID) 75.
5. Andonios Nikopolidis (GRE-Olympiakos) 64.
6. Oliver Kahn (GER-Bayern Múnich) 39.
7. Roberto C. Abbondanzieri (ARG-Boca J.) 31.
8. Vítor Manuel Martins Baía (POR-Oporto) 29
Juan Carlos Henao (COL-Once Caldas) 29
10. Santiago Cañizares (ESP-Valencia) 23

Catalanul
18th January 2005, 22:29
:happy Casillas pe 4 :D cred ca nici locul asta nu-l merita :evil: Canizares este cu mult peste Iker ;) cine stie poate la anu` :D

norishor
18th January 2005, 22:35
da mult mai ti cu canizares asta....e cumva "ruda" cu tine...:P

sotostone
18th January 2005, 22:35
Buffon de departe...Nu mai intreb de Lobont ce cauta, da' intreb de ce e cu raspuns multiplu? nu mi se pare prea ..."fair"!

madridista
18th January 2005, 22:59
@catalane.......................PE CE LOC E VALDES????????
ca eu nu il vad in primii 10:lol:.....macar iker casillas e printre primii.....:D

DRAGOS
20th January 2005, 14:13
Valdes ar fi trebuit sa fie pe 6!!! in locul lui Kahn!!!! sunt cel putin 30 de portari in lume care sunt mai buni decat el!!! i s-a dus vremea. gata!!!

madridista
5th March 2005, 15:08
Valdes...mai bun ca....Khan...hmm...nu prea cred!!!:mda:
In ultimul timp in Spania s-a vorbit foarte mult de Kameni, portarul Espanyol-ului, care si-a salvat echipa in meciul cu Barcelona disputat marti.
voi ce parere aveti???
Casillas continua sa o salveze pe Real Madrid de la infrangeri rusinoase!!:P in scurt timp va deveni cel mai bun portar din lume...daca nu este deja...dupa parerea unora.....(nu neaparat si a mea:)...desi...:D )

realmadrid.com
7th March 2005, 15:03
:happy Casillas pe 4 :D cred ca nici locul asta nu-l merita :evil: Canizares este cu mult peste Iker ;) cine stie poate la anu` :D

"Tu nu esti normal....tu nu esti normal...ura draguta mea, Catalanul nu este normal"...o melodie modificata special pt tine...vezi cat de important esti nu ???, ma risc facand plagiat pt a te bine dispune...
Canizares gafeaza foarte mult, nu mai este portarul de acum 2-3 anii, dar tu, orbit de ura ta pt Real, nu ai cum sa intelegii...
Este normal ca Dida sau Chech sau Buffon sa fie clasati in fata lui Casillias, echipele lor se apara foarte bine...in schimb la Real, scoate si Casillias, scoate...dar singur nu are ce sa faca....si este normal sa mai primeasca golurii....
Imi amintesc ca, vb cu Catalanul pe YM:D in timpul meciului Real-Betis, iar la una din interventile lui Casillias a spus...citez: "asta este nebun", aluzie la paradele de nota 10 facute de Iker Casillias...

PS_Cauta-l pe Valdes pe www.google.com...poate il gasesti pe pozitia 20-100:D


da mult mai ti cu canizares asta....e cumva "ruda" cu tine...:P

Ar vrea el acest lucru...tine cu Canizares pt ca tine si cu Valencia, pe langa Barca....daca stau sa ma gandesc, spune ca, Canizares este mai bun decat Casillias, pt ca Casillias joaca la Real:no:

Catalanul
7th March 2005, 20:42
hahalacticule, ceea ce am zis mai sus dateaza de aproape 2 luni, timp in care s-au intamplat multe, Casillas exceland prin paradele sale :P iar Canizares a gafand intr-una, a ajuns sa fie rezerva la Valencia :rolleyes: insa acel clasament a fost facut de-alungul anului 2004, timp in care Canizares a fost mult mai bun decat Casillas, el contribuind la castigarea Cupei Uefa si a campionatului de catre Valencia :ok:
si ca sa te fac fericit :D recunosc ca la ora acutala casillas este intr-o forma de zile mari si i se poate atribui titlul de cel mai bun portar din lume, dar cine stie, pana la sfarsitul anului mai este mult, are timp sa gafeze :D

madridista
7th March 2005, 21:36
:OCasillas.....cel mai bun portar din lume????si chestia asta a spus-o Catalanul......deci.. e ceva:P:ok:
sa-l credem???:D

Leo_
7th March 2005, 22:27
Eu zic ca Buffon e de departe cel mai bun... :yeah:

realmadrid.com
8th March 2005, 16:07
Apreciez Catalane...spusele tale:)...daca un suporter catalan zice ca, Casillias este cel mai bun portar din lume, este ceva...eu zic sa il credem:D

Corrado*
30th March 2005, 16:47
De ce l`ai inclus pe Howard in topu` asta? :lol: Sau pe Lobont... :lol:
Oricum Buffon e cel mai tare de cativa ani, Casillas e pe locu` 2 deocamdata, iar pe 3 este, inevitabil, Dida... Vine tare din urma Khamutovski :rolleyes: Kiddin`

Iar acum hop pe net sa imi sari in cap Thanya...

Darkslowstar
30th March 2005, 16:55
Cel mai bun e Buffon, urmat de Cech. Italia e tara care produce cei mai buni portari, au o scoala fantastica. Howard e o gluma proasta (ca de altfel postul de portar la MU, dupa plecarea lui Schmeichel), iar Valdes mai are mult de tras pana sa ajunga in primii 20, macar. Dar mai are timp. Iker Casillas e mai bun, cel putin deocamdata.

Corrado*
30th March 2005, 17:15
Cech are doar aparare buna... Nu e cine stie ce... Daca era mare portar, juca la alta echipa decat Rennes inainte sa vina la Chelsea... Asta e parerea mea...

Si tu ce ziceai, ca Valdes nu e intre primii 20? :hmm: Intr`adevar, Casillas e peste el for now, dar nu poti sti niciodata...

Darkslowstar
30th March 2005, 17:20
Inseamna ca n-ai prea vazut ce parade a avut Cech de cand a venit la Chelsea. Si oricine trebuie sa inceapa de undeva. Tu crezi ca un mare portar se naste in poarta unei superechipe?
Valdes mai are foarte multe de demonstrat pana sa ajunga la performantele lui Casillas. Ia fugi mataluta si compara ce palmares au cei doi si te vei lamuri.
Si orice portar mare are o aparare buna in fata. Altfel nu se poate.

Catalanul
30th March 2005, 18:40
Si orice portar mare are o aparare buna in fata. Altfel nu se poate.exista si exceptii :D, vezi cazul lui Casillas :ok: el se remarca prin paradele facute datorita incompetentei apararii madridiste :rolleyes:
@Corrado, adevaru' e ca si Cech e destul de bun... daca nu era el, acum Chelsea nu mai era in sferturile CL, a facut un meci foarte bun in acea seara :headbang:

Darkslowstar
30th March 2005, 21:05
Eh, nu-i chiar asa de slaba apararea Madridului, in Spania in general apararile sunt simbolice. Cred ca nu ai uitat meciul de la Londra, nu? :D Daca Chelsea vroia va mai dadea vreo 2 boabe, dar portughezul joaca destul de italieneste. Fundasii vostrii erau probabil in vacanta deja. Norocul vostru e ca dati un gol mai mult (cel putin) decat altii si ca Chelsea joaca in general in UK. Altfel ar fi trebuit sa-ti schimbi titlul in Barca Vice-campeon

Thanya
22nd April 2005, 00:47
Wowww...da` ce ma mai barfeshte lumea p`aici,shtie ca nu prea frecventez locul asta shi ishi face de cap :D .
Shi ca sa-ti fac pe plac mey corrado o sa ma iau de tine :P ,Buffon a fost NO1 in 2004,sunt sigura ca anul asta nu se va mai clasa pe primul loc.
Catalane n-o mai baga pe aia cu "Casillas se remarca datorita incompetentei apararii madridiste" ...de ce nu se remarca shi Valdes atunci cand apararea Barelonei gafeaza?Cand este mai mare nevoie de el shi fundashii catalani nu sunt in forma,atunci Valdes o face de toata bacanaua,cand el ar trebui sa se afirme shi sa-shi arate calitatile...da` ce sa arate daca nu are? :D

Marquise MGP
22nd April 2005, 00:57
ce bine tia ramas intiparita fraza cu "incompetenta apararii"(trade mark MGP) in minte thanya...cred ca tea marcat pe viata :D

anul asta e foarte probabil ca peter cech sa fie desemnat cel mai bun portar deoarece clasamentele astea se bazeaza in general pe numarul de goluri primite raportat la minutele jucate...iar casillas cu o ekipa precum realul din madrid in fata,cam greu de crezut ca fi mai sus de locul 3.

Thanya
22nd April 2005, 23:22
Shi tot la "incompetentza apararii" ajungem! :D

madridista
22nd April 2005, 23:29
hmmm...voi ati vazut clasamentul acela facut de ziarul marca??
au intrebat 20 de jurnalisti din toata lumea care este cel mai bun portar...bine...i-au rugat sa ii puna pe primii 3(primul primea 3 pct, al doilea 2 si al treilea 1)!!rezultatul???
Casillas 37 de puncte, Buffon 35 si Cech...(nu mai stiu.....o sa ma uit din nou pe site)!!:Dinteresant nu????:P

Thanya
22nd April 2005, 23:35
Parerea jurnalishtilor nu cred ca e atat de importanta!

Marquise MGP
25th May 2005, 18:52
hmmm...voi ati vazut clasamentul acela facut de ziarul marca??

imi zici si mie in ce tara se face ziarul ala?...ca am uitat :D ...daca publicau sondaju ala GSP sau pro sport te asigur ca iesea florin cotora :D :D

ADelPiero
30th May 2005, 19:06
nu am intrat niciodata aici ... dar puteam sa fac pariu cu oricine ... ca thanya e 100% prezenta cu Cazillaz`ul ei, care n`are nici o treaba cu mingea :evil: :P ...

p.s. later edit... sa nu mint ... am mai fost o data :P

Paul
30th May 2005, 19:24
topic non - sens , se stie ca buffon e numarul 1 de vre`o 3-4 ani si va mai fi , ca are vre`o 25;

Cred ca Buffon portarul nr.1 si Ronalodinho - nr.10 , sunt singurii din lume titulari pe postul lor din echipa ideala ... ;

Marquise MGP
31st May 2005, 00:27
lai uitat pe zambrotta care, zic eu, e mai titular ca toti :D

realmadrid.com
31st May 2005, 14:24
Buffon a fost odata...ca niciodata :D...
Acum este Casillias...:)

aniela
2nd June 2005, 19:27
De ce sa-ti fie dor de el ,da ce ....????!!!!!inca mai JOACA si mai are unele interventii super tari!!!!OLIVER KAHN ESTE CEL MAI BUN!!!Daca ai chef de discutii despre el ,aici sunt !!!SA TE VAD!!!Bring it on

Thanya
7th June 2005, 21:54
nu am intrat niciodata aici ... dar puteam sa fac pariu cu oricine ... ca thanya e 100% prezenta cu Cazillaz`ul ei, care n`are nici o treaba cu mingea :evil: :P ...

Vaaai...cum de nu te-am vazut pana acum...?Nush cum poti sa spui ca Iker Casillas nu are nici o treaba cu mingea!Daca e asha cum spui tu inseamna ca pe lume nu mai exista portari care au treaba cu mingea,ar trebui sa treaca la bostani!!!

Tu acum cred ca vrei doar sa-mi vezi reactia...nu? :P Sau il regreti pe Buffon :D

Boombastic
8th November 2005, 22:35
Kahn!

none_elf_ear
11th November 2005, 13:46
Gianluigi Buffon absolut, desi ma cam nemultumeste in ultima vreme. A tot fost absent si la Juve, cred ca din cauza unei accidentari, chit ca nici interesul lui pentru joc nu prea e in crestere ... in fine.

Despre Oliver Kahn nu pot sa spun decat ca e supra-apreciat, de mass-media in general. Cred ca vremea lui a trecut, si mai cred ca tot ce a fost de fapt bun la el au fost acele miraculoase sclipiri care au salvat Germania la Mondiale. Si cam atat. Nu zic ca nu a avut evolutii bune la Munchen, dar nu epatante.

Ma intreb de ce lipseste Van Der Sar de pe lista ...

Thanya
13th November 2005, 16:02
Ca bine spui tuh...Buffon te nemultumeshte acum,deci e de domeniul trecutului,DA? :D Sunt portari in Europa care i-au luat locul :D

alejandro
14th November 2005, 11:52
nu-mi zi ca c......s e cel mai bun:D
buffon n-are concurenti...las' ca-si revine el:evil:

Catalanul
14th November 2005, 18:02
Uitati aici (http://media.putfile.com/fan_goalkeeper) un portar mai bun decat toti cei din poll la un loc :D:D:D

CiRiC
14th November 2005, 18:40
L-ati uitat pe Abiati !!!

Madrid4EVER
22nd November 2005, 16:17
Mie m`a plakut de Kahn in 2002 la wc!Era tare,tare de tot.Akum a imbatranit :sleep: ..Mai e Cassilias shi Buffon in momentul de fatza,portari de klasa/hello /hello

alejandro
22nd November 2005, 16:20
kahn e demult timp batran:D si buffon e super bun,doar ca e accidentat de ceva vreme:( sper sa-si revina cat mai curand si sa fie tot asa e bun:happy
deci la moment casillas face legea in poarta:P

Iulian Lazialu
19th December 2005, 18:36
Kahn este jucatorul meu preferat,cel mai bun portar de pana acum si mai este si idolul meu:D

Thanya
8th January 2006, 04:11
Mda....pacat ca are vreo 36 de ani!!

relansat
17th January 2006, 06:33
Buffon ... se ridica mult un robinson sau robins nush de pe la nush ce echipa :)

100%rapidist
17th January 2006, 07:06
Lati uitat si pe Bartez!!!

alejandro
17th January 2006, 11:26
Da!!!!
L-ati uitat pe Bartez,Stelea,Prunea si multi altii care fac legea in poarta acum:D

Paul
17th January 2006, 11:48
dolha si stelea rullz :D

Catalanul
18th January 2006, 17:35
IFFHS A DECIS
Petr Cech este portarul anului 2005

Jucătorul echipei Chelsea Londra şi al naţionalei Cehiei, Petr Cech, a fost desemnat portarul anului 2005, potrivit unui clasament al
Federaţiei Internaţionale de Istorie şi Statistică a Fotbalului.

Locul doi este ocupat de portarul echipei AC Milan şi al naţionalei Braziliei, Nelson de Jesus e Silva "Dida".

Poziţia a treia a revenit portarului echipei Juventus Torino şi al naţionalei Italiei, Gianluigi Buffon.

Următoarele locuri sunt ocupate de Gregory Coupet (Olympique Lyon), Oliver Kahn (Bayern Munchen), Iker Casillas (Real Madrid), Jerzy Dudek(Liverpool), Edwin van der Sar (Manchester United) şi Rogerio Ceni (Sao Paulo).

alejandro
18th January 2006, 17:42
iker e abia al 6-lea?:o: eu credeam ca e mai bun:D

Marquise MGP
18th January 2006, 17:58
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=250789&postcount=106

nu ca as vrea sa ma laud ... dar asa ca chestie :D

l-am supraapreciat totusi pe iker ;)

Thanya
18th January 2006, 23:50
Pai daca stiti..nu inteleg de ce va agitati...
Cum sa fie Iker printre primii 3 cu asa o aparare!!Sunt sigura ca atunci cand se fac aceste clasamente se pune mare accent pe golurile primite..si de aici se explica totul...incompetenta apararii :D
Ok...nu este cel mai bun...nu este nici macar al 3-lea,dar este exact ceea ce are Real nevoie...capisci?

CiRiC
19th January 2006, 13:28
Romaniansoccer.ro

Iata ierarhia celor mai buni portari ai lumii in 2005 după puncte:
1. Petr Cech (Chlesea) 175 de puncte,
2. Jesus e Silva "Dida" (Milan) 91 puncte,
3. Gianluigi Buffon (Juventus) 78 puncte,
4. Gregory Coupet (Olympique Lyon) 43 puncte,
5. Oliver Kahn (Bayern Munchen) 42 puncte,
6. Iker Casillas (Real Madrid) 41 de puncte,
7. Jerzy Dudek (Liverpool) 34 de puncte,
8. Edwin van der Sar (Manchester United) 32 puncte,
9. Rogerio Ceni (Sao Paulo) 31 puncte,
10. Roberto Carlos Abbondanzieri (Boca Juniors) 26 puncte,
11. Heurelho da Silva Gomes (PSV Eindhoven) 17 puncte,
12. Igor Akinfeev (TSKA Moscova)12 puncte,
13. Victor Valdes (FC Barcelona) 11 puncte,
Jens Lehmann (Arsenal) 11 puncte,
Jose Manuel Reina (Liverpool) 11 puncte,
16. Carlos Fernando Navarro Montoya (Gimnasia La Plata) 10 puncte,
Oswaldo Sanchez (Guadalajara) 10 puncte,
Mark Schwarzer (Middlesbrough) 10 puncte,
19. Andreas Isaksson (Rennes) 8 puncte,
20. Fabien Barthez (Olympique Marseille) 6 puncte, Jose Maria Buljubasich (Universidad Catolica Santiago) 6 puncte, Carlos Idriss Kameni (Espanyol Barcelona) 6 puncte.

Thanya
20th January 2006, 21:05
Sux!!!

k474laNu_2006
14th February 2006, 21:07
BUFFON ... pacat k nu ii vedem pe aici pe Valdes, Van der Sar, Coupet etc. :no:

Cneazul
25th February 2006, 21:15
forza juve , il comunale............... ( un fragment di inmul lui juve ) . juve e cea mai buna dar cel mai bun portar e kahn . cel mai bun al tuturor timpurilor . pe locul 2 e danut coman . un portar foarte bun , cu reflexe extraordinare . la 11 nu se arunca din prima , doar dupa ce vede unde pleaca mingea
rapid jibou - echipa de vis a salajului

interfan
4th March 2006, 13:23
Ceh si Casillas!

Cneazul
5th March 2006, 13:02
nici vorba . cel putin cech. cassilias mai mere dar cech ?

CiRiC
5th March 2006, 13:56
ce sa mai vorbim... "Kng KAHN" :yeah:

Madrid4EVER
5th March 2006, 20:48
Si "Prince Casillas" :D

Cneazul
5th March 2006, 21:03
kahn e cel mai bun

relansat
5th March 2006, 21:24
@daroczi cum iti trecu prin cap sa`l pui pe locu` 2 in topul celor mai buni portari din lume pe Danut Coman ? :D

Am votat Buffon :happy

Cneazul
6th March 2006, 15:26
pai bucurati-va ca nu l-am pus pe locul 1 . uita-te la meciul cu hamburg . te vei convinge.

relansat
6th March 2006, 16:36
Bene mah Nostradamus :)

Raman la parerea ca Buffon e cel mai bun, si Kahn imi place, da` a trecut vremea lui :ok:

iuli
6th March 2006, 21:52
1. buffon si casillas
2. cech
3. coupet si kahn

CiRiC
8th March 2006, 14:21
BUFFON ... pacat k nu ii vedem pe aici pe Valdes... :no:
:happy
VALDES ? mai mari gafe ale portarilor n'am vazut sezonu acesta, decit la el.
P.S. oricum aseara a stat bine cu Chelsea, bravo! Felicitari !!! /hello

Cneazul
8th March 2006, 16:29
coman .stiu ca va inchide poarta si maine cu hertha si il va depasi pe kahn in topul meu

relansat
8th March 2006, 16:49
:happy :happy Coman the best :happy :happy ... de Wiese ce zici daroczi ? :D

Cneazul
9th March 2006, 15:55
asta am vrut sa zic amu . desi eu tin cu juve , wiese este sooper . bravo . la egalitate pe primu loc cu danut . sa vedem ce face azi coman . daca nu e niciun gol , va fi primu , daca ia un gol fa fi tot primu dar la egalitate cu wiese iar daca ia 2 va fi pe 10

Darius
11th March 2006, 02:56
1-Cassilas
2-Buffon

Cneazul
11th March 2006, 10:41
bravo danut . niciun gol acasa . a incasat un singur dol in cupa uefa , la feyeenords

Cneazul
11th March 2006, 10:41
cu d nu cu s

Rebellz
30th March 2006, 15:03
dida..da petr cech unde e ??

Madrid4EVER
1st April 2006, 23:03
Portari ajtia sunt luatzi mai mult dupa reflexe si asa trebuie luat un portar:ok:Iar Cech are o aparare de fier in fata insa la reflexe nu sta bine,el compenseaza prin inaltimea lui.Cred ca orice portar ar fi la Chelsea ar fi bun si nu ar incasa goluri.

yaytomi
2nd June 2006, 00:17
howard ce cauta in top?????????unde e victor valdes????????????

Vlad
2nd June 2006, 00:29
N-ati vazut ce a facut Lehman in Liga Campionilor? (exceptie finala ca a fost eliminat)
A luat doar 2 goluri daca nu ma insel si a aparat spatiul portii stabilind un record. Cel mai mare nr de minute fara gol primit
Dupa mine el este unul dintre cei mai buni si nici macar nu e in top!

alejandro
2nd June 2006, 10:56
bey,specialistii de la LPF,nu v-ati uitat si la primul post?aveti idee cand a fost facut poll-ul?unde era atunci Lehman?
dupa mine habar n-aveti despre ce vorbiti!

CiRiC
2nd June 2006, 14:22
OLIVER KAHN :ok:

Balonul de aur (0): (2°2002, 3°2001).

Campion European cu Nationala (1): 1996.

Liga Campionilor (1): 2001.

Cupe Intercontinentale (1): 2001.

Cupe UEFA (1): 1996.

Campion al Germaniei (7): 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006.

Cupe ale Germaniei (5): 1998, 2000, 2003, 2005, 2006.

Cupe ale Ligii Germaniei (5): 1997, 1998, 1999, 2000, 2004.

Cel mai bun jucator al anului in Bundesliga (2): 2000, 2001.

Cel mai bun jucator al anului FIFA (0): (7°2001, 2°2002).

Cel mai bun portar din lume (IFFHS) (2): 1999, 2001.

Portarul anului in Europa "France Football" (2): 2001, 2002.

Cel mai bun portar al anului UEFA (3): 2000, 2001, 2002.

Cel mai bun portar la un Campionat mondial "Lev Yashin award" (1): 2002.

Cel mai bun jucator al unui Campionat Mondial "Golden Ball" (1): 2002.

Faze finale a unui Campionat Mondial (3): 1994, 1998, 2002 (2°).
************************************************** ****
faceti comparatie :evil: cu "Buffonii", "Didele", "Casiliasii" s.a. :ciocan:

cei drep... acum s'a stins talentul, dar ramine cel mai bun. :yeah:

marius 123
22nd June 2006, 23:36
Cel mai bun este Oliver Kahn si nicodata nu se poate cantrazice aceasta:D daca vreti a vedeti d c este cel mai bun www.oliverkahn.z1.ro

Universal
26th June 2006, 05:20
Oliver Kahn nu-l va invinge nimeni :ok:
Este cel mai bun portar pe care l-a avut Ger sai Fc Bayern.Nieni nu are atatea titluri cat el

Denis
26th June 2006, 10:14
Nui vorba de Germania sau de Bayern aici...:ok:

Acum daca stam sa comparam portarii yo zic:
1. Cech
2. Buffon
3. Casillas
......
? Kahn (pe banca la mondiale, dar ashtia 3 care iam zis yo sunt titulari) :)

razwan_vs
11th July 2006, 19:51
buffon cel mai bun portar de la mondiale :D

SILVIU99
15th July 2006, 16:02
1.casillas
2.buffon
3.dida

whisper
15th July 2006, 16:38
Casillias si Buffon.

krydo
17th August 2006, 15:17
Marius Popa de la Poli :D In 3 etape n-a luat gol (nici d la Steaua, nici de la Rapid)! Ar merita si el la sa fie pe la nationala...

kain
17th August 2006, 16:51
Buffon , Casillas , Ricardo , Lehman , Kahn ( in ordine descrescatoare ) :P

Thanya
12th September 2006, 19:04
Nu va mai agitati atat...."unde-i Cech?","unde-i Valdes?",cand a fost facut poll`ul ei nu erau "la moda" asta ca acum trebuie sa suportati :D.
@CiRiC
Talentul nu se stinge niciodata,te nashti si mori cu el!!!doar ca la o anumita varsta nu mai poti sa-l foloseshti la fel de bine ca in tinerete....capisci?

towfym
6th October 2006, 21:53
io zic k lobont e!!! :))) =)))

Universal
6th October 2006, 22:34
1.Lehmann 2.Cech 3.Kahn 4.Coupet

Leo_
6th October 2006, 23:29
Buffon, clar :D

Universal
9th October 2006, 18:29
Din Seria a doua ? :o: ?

Laur_Farul
29th January 2007, 00:31
Cassilias la ora actuala. In trecut Buffon !

Lordul
1st February 2007, 20:53
Gianluigi Buffon e cel mai bun portar , da am o intrebare : ce cauta lobon in poll (asta doar vrea sa fie mare )

Lavinia
6th February 2007, 01:36
Lehman

Luis Garcia10
6th February 2007, 11:31
Casillias evident

fanatic88
6th February 2007, 18:50
lobont

Alexz
6th February 2007, 22:34
Buffon :yeah:

dan
6th February 2007, 22:39
cech si buffon

Lordul
6th February 2007, 23:19
ce cauta lobont in poll ?????????????eu cred ca buffon e cel mai bun portar

CrisS
6th February 2007, 23:39
Carlos, fara gluma ! :ok:

Bogdy LFC
6th February 2007, 23:42
Cel mai bun portar e CECH si ma surprinde faptul k nu e in poll:rosu:

dan
6th February 2007, 23:51
threadul are 3 ani...nu prea era mare portar cech pe atunci

Lavinia
7th February 2007, 13:46
cech e bun la chelsea k are aparare...la nationala nu mai e cine stye ce in schimb...e bun dar in niciun caz cel mai bun...
eu d'aia l'am si votat pe Casillas...ptr k face treaba buna la real cu toate k apararea echipei nu prea isi mai face treaba prea bine

07Ex
25th February 2007, 19:35
Banuiesc ca te referi la care portar este cel mai bun la ora actuala. L-am votat pe Dida deoarece dupa parerea mea este mai in forma decat ceilalti de pe lista.