PDA

View Full Version : Lacatus, noul antrenor al Stelei



Kainsashiki
28th October 2007, 12:47
Asa cum Onlinesport a anuntat in exclusivitate inca de sambata, Gigi Becali l-a demis in aceasta dimineata pe Massimo Pedrazzini si l-a numit in functia de antrenor principal pe Marius Lacatus.

Gigi Becali l-a considerat principalul vinovat pentru esecul de la Cluj pe Massimo Pedrazzini, pe care l-a demis duminica dimineata. Finantatorul Stelei l-a contactat pe Marius Lacatus, iar dupa o discutie care a durat cateva minute, "Fiara" a acceptat sa se intoarca acasa, in Ghencea.

Din cate se pare, Massimo Pedrazzini va ramane in continuare in Ghencea, ca antrenor secund.

Onlinesport

Va face Laca treaba? Se va baga Gigi Becali peste el ?

Radu
28th October 2007, 12:49
macar a facut si ciobanu un lucru bun!:ok:
DE CE L-AI LUAT DOAMNE PE "GASCAN" SI L-AI LASAT PE cioban??:shocked:

Adi Da Samraj
28th October 2007, 12:58
"Ordin de la Hrebenciuc: Lăcătuș la Steaua"

Hard
28th October 2007, 13:02
Sa fie intr-un ceas bun !

kain
28th October 2007, 13:02
Nu va fi de mirare daca Steaua va demite cate un antrenor pe saptamana :cry:

Adi Da Samraj
28th October 2007, 13:03
Marius Lăcătuș s-a înțeles în această dimineață cu Steaua!

De la ora 14:00, TVR 1 va difuza amănunte despre instalarea lui Lăcătuș la Steaua!

Vlad
28th October 2007, 13:03
Sa nu sfarseasca ca Hagi...

Radu
28th October 2007, 13:05
dak o sa vina si ienei langa el o sa faca performanta...dak nu ...pa si pussy!:(

Dani3l
28th October 2007, 13:11
In conditii normale,stelistii ar fi ff bucurosi de stire...insa cand ne aducem aminte cu cine avem de-a face...exista si un loc pozitiv,daca-l va umili si pe Lacatus,gigi mai pica cel putin 20% in sondaje.

Nico21
28th October 2007, 13:11
:):):)saracu' Jiji...ar face orice ca sa mai echilibreze balanta electorala in favoarea sa...:)

Adi Da Samraj
28th October 2007, 13:12
Dupa ce Becali l-a dat afara pe Hagi a scazut in sondaje de la 20 % la 5 % . Urmarea : "Ordin de la Hrebenciuc: Lăcătuș antrenor la Steaua"

Cristian
28th October 2007, 13:13
Nu, ca nu va fi lasat de cioban.

Dani3l
28th October 2007, 13:13
Sunt curios daca stad va fi plin la primul meci al STELEI sub conducerea lui Laca,cel de miercuri cu Otelul.

caine19
28th October 2007, 13:18
Lacatus nu e antrenor ...

mysuteo
28th October 2007, 13:18
da ar face treaba daca ciobanul al lasa an pace.are sprijinul nostru al suporterilor

Mar|us
28th October 2007, 13:24
Lacatus nu e antrenor ...

Scuteste-ma. Lacatus pe unde a fost, echipe mici, a avut rezultate bune pt echipele pe care le-a antrenat.

relansat
28th October 2007, 13:25
va face cat a facut si gica hagi ...

Gontel
28th October 2007, 13:27
Nu voiam sa vina Laca in momentul asta la Steaua. Presimt ca jiji o sa il umileasca asa cum a facut si cu Hagi. Daca pana si pe nasul sau l-a calcat in picioare, cu Laca nu se va lasa mai prejos.

dede
28th October 2007, 13:28
nu sta mult :(

ce nu face ciobanul ca sa fie bagat in seama? :mda:

moty
28th October 2007, 13:35
ce tzeapa isi ia bietul laca. mi-e tare mila de el. nu cred ca-l apuca nici sfarsitul turului:(:(:(

Dani3l
28th October 2007, 13:37
Daca-l umileste si pe Laca,nici 30 de body-guarzi,nu-l scapa pe Gigi.:D
Mi-am dorit dintotdeauna sa antrenez Steaua, echipa care a insemnat si inseamna totul pentru mine. Ma bucur pentru faptul ca mi s-a oferit aceasta ocazie si sper ca, impreuna cu echipa si staff-ul tehnic, sa readucem Steaua acolo unde ii este locul, in fruntea clasamentului”, a declarat Lacatus, in exclusivitate pentru siteul oficial al clubului, SteauaFC.com.

moro68
28th October 2007, 13:38
Ciobanul are impresia ca daca a facut mutarea asta v-a scapa de furia suporterilor.

Ca suporteri, odata cu aducerea "fiarei", dublata de aducerea lui nea Imi, avem armele necesare indepartarii ciobanului de la club si de salvare a clubului.

Ciobanul este acum intre ciocan si nicovala, daca mai mananca rahat prin presa sau continua sa dea "indicatii pretioase" conducerii tehnice, iar de aici rezultate proaste, corelate cu demisia lui Laca, e pierdut, atat el cat si PNG.

Otherwise, daca echipa merge bine, se demonstreaza ca datorita lui Steaua a mers asa de prost si risca sa piarda clasarea in primele 2 echipe, deci risca calificarea in UCL.

moty
28th October 2007, 13:38
Daca-l umileste si pe Laca,nici 30 de body-guarzi,nu-l scapa pe Gigi.:D
l-a umilit si pe rege si n-a patit nimic (doar ca i-au scazut procentele cumplit)

DinamoBoy
28th October 2007, 13:40
voi nu v-ati dat inca seama ca oricine ar veni la steaua becali e antrenoru`?:lol:

Dani3l
28th October 2007, 13:41
Marius Lacatus este, incepand de azi, 28 octombrie, noul antrenor al Stelei. Cel supranumit „Fiara” de pe vremea cand evolua in culorile „ros-albastre” va conduce primul antrenament al echipei luni dupa-amiaza.

„Mi-am dorit dintotdeauna sa antrenez Steaua, echipa care a insemnat si inseamna totul pentru mine. Ma bucur pentru faptul ca mi s-a oferit aceasta ocazie si sper ca, impreuna cu echipa si staff-ul tehnic, sa readucem Steaua acolo unde ii este locul, in fruntea clasamentului”, a declarat Lacatus, in exclusivitate pentru SteauaFC.com.



De asemenea, noul tehnician al Stelei face apel catre suporteri sa sprijine echipa asa cum numai ei stiu si sa revina in numar cat mai mare pe stadionul care a adus cele mai mari satisfactii fotbalului romanesc. „Am incredere in suporterii adevarati ai Stelei, le multumesc pentru sprijinul acordat dintotdeauna si pentru ca si-au dorit ca eu sa ajung aici. Ii rog sa ne sustina cu toata puterea si de acum incolo, fiindca avem nevoie de ei”, a completat „Fiara”.

Fostul antrenor principal al echipei, Massimo Pedrazzini, va indeplini functia de antrenor secund, staff-ul tehnic urmand sa aiba aceeasi componenta ca si pana acum, cu Mihai Teja in functia de secund si Andrei Speriatu ca antrenor cu portarii.

Marius Lacatus va fi prezentat oficial luni, 29 octombrie, in cadrul unei conferinte de presa. Ora acesteia va fi comunicata ulterior.

Adi Da Samraj
28th October 2007, 13:42
Conditiile lui "Laca"

Daca va accepta propunerea Stelei, Lacatus va pune conditii grele. In principal, acestea vor fi axate pe independenta decizionala a echipei tehnice.
In secundar, pe reconstruirea centrului de copii si juniori.

Conditiile lui "Hrebe"

In cazul venirii lui Lacatus, Gigi Becali va trebui sa-i ceara scuze public lui Hagi pentru tot ce i-a facut. Mai mult, Becali va trebui sa-si limiteze iesirile publice in ceea ce priveste soarta echipei si nu va mai avea voie sa se implice in titularizarea jucatorilor din lot. In fine, pentru o si mai mare credibilitate, reputatul Emeric Ienei ar urma sa fie numit in functia de director tehnic al Stelei.
Ca un sfatuitor experimentat al lui Marius!

Gontel
28th October 2007, 13:42
Laca chiar a pus botul la faza cu conditiile ca bekkali sa nu mai declare nimic despre jucatori si echipa? Isi face iluzii aiurea, tot ciobanul face cum vrea el. Poate doar pe hrebenciuc sa il mai bage in seama putin.

SORENSEN
28th October 2007, 13:50
Nu voiam sa vina Laca in momentul asta la Steaua. Presimt ca jiji o sa il umileasca asa cum a facut si cu Hagi. Daca pana si pe nasul sau l-a calcat in picioare, cu Laca nu se va lasa mai prejos.

Dar LAcatus e Steaua si Steaua e Lacatus...deci va iesi urat si e posibil ca lui Becali sa ii iasa pe nas asa ceva...dc va indrazni va fi urat de tot...si probabil nici el razoinicul luminii nu o va scoate la capat...:evil:


... Poate doar pe hrebenciuc sa il mai bage in seama putin.

Un pic mai mult :evil:

Dani3l
28th October 2007, 13:52
Sa speram ca antrenamentele lui Laca vor fi intelese de Goian si restu fomistilor.....:D

moty
28th October 2007, 13:56
Sa speram ca antrenamentele lui Laca vor fi intelese de Goian si restu fomistilor.....:D
sa vedem daca neaga va intelege

Adi Da Samraj
28th October 2007, 13:58
Becali - boschetarul


http://uk.youtube.com/watch?v=aDHeubtjBjk

Ioca10
28th October 2007, 13:59
o sa fie frustrant pentru o parte din jucatori ...cand vor realiza ca antrenorul e mai iubit decat toti la un loc...
Am convingerea ca fiara ii va trezii la realitate;)

Dani3l
28th October 2007, 14:00
o sa fie frustrant pentru o parte din jucatori ...cand vor realiza ca antrenorul e mai iubit decat toti la un loc...
Am convingerea ca fiara ii va trezii la realitate;)

RADOI,nu-i departe de LACA.:ok:

sa vedem daca neaga va intelege
:happy:happy:happy Sah-mat:happy:happy

dumy84
28th October 2007, 14:02
Lacatus nu a fost adus pentru echipa, ci pentru a salva caderea din sondaje si a asigura impacarea cu suporterii. De vazut cum va reactiona Laca in fata biletelelor si imixtiunilor exterioare...

Ioca10
28th October 2007, 14:03
RADOI,nu-i departe de LACA.:ok:



Nu e departe...e foarte departe;)

Lordul
28th October 2007, 14:04
Lacatus a reusit cu echipe de provincie : Otelul locul 4 si Fc Brasov un loc 3 jucand un meci in uefa cu inter sub tampa 1-1

atty_rekynu
28th October 2007, 14:07
Lacatus ar face bine sa nu semneze cu Steaua tinand cont de ce a facut Becali cu Hagi

hai POLI TIMISOARA

tataleone
28th October 2007, 14:08
NU. La Steaua nu fac treaba decat banii ciobanului...

rob_din
28th October 2007, 14:14
Imi pare rau ca trebuie s-o spun dar lui Lacatus ar trebui sa-i fie rusine ca a acceptat asa ceva.

rob_din
28th October 2007, 14:16
Practic Lacatus a devenit mijloc de propaganda electorala. Dupa ce se termina alegerile va fi dat afara in suturi de psihopatul Becali

Liviu
28th October 2007, 14:18
Lacatus nu e antrenor ...
Iar incepeti cu placa : "a fost mare jucator dar nu e obligatoriu sa fie si antrenor" ? :no: Chiar nu au voie fostele glorii sa devina si antrenori, de unde atata neincredere ? Si stai, ca esti dinamovist dar cati stelisti gandesc asa despre gloriile noastre... :(

RADOI,nu-i departe de LACA.:ok:

O clasa diferenta, cel putin, in favoarea lui Marius.

Lacatus nu a fost adus pentru echipa, ci pentru a salva caderea din sondaje si a asigura impacarea cu suporterii. De vazut cum va reactiona Laca in fata biletelelor si imixtiunilor exterioare...
Corect. Mutare cu iz electoral. Cand il aprecia gandacul pe Marius, cand il facea papagal sau mai de curand, cand zicea ca a fost betiv ?
Daca vine la Steaua inseamna ca accepta statutul pe care i-l impune Becali. Un pic masochist Marius. Oricum, daca gandacul il umileste si pe Lacatus, DISPARE definitiv din fotbal si din politica.

TaciAcolo
28th October 2007, 14:24
becali cel mai prost patron a avut 2 antrenori mari pe zenga si protasov..dar pe niciunu nu a stiut sa`l pastreze ...

rob_din
28th October 2007, 14:25
becali cel mai prost patron a avut 2 antrenori mari pe zenga si protasov..dar pe niciunu nu a stiut sa`i pastreze ...

Zenga-mare antrenor?????
Asta da gluma

Diodude
28th October 2007, 14:27
Numirea lui Lacatus la Steaua este miscarea fatala ptr. cioban.Nu va rezista ,se va baga incet incet peste el,ii va impune jucatori in echipa,Lacatus nu se va supune,becali va incepe atacurile in presa(exact ca si cu Hagi),publicul va fi de partea lui Lacatus care este un jucator mai reprezentativ ptr. steaua decat hagi,si ciobanul cretin va avea o viata de cosmar cu suporterii si presa,si cine mai vreti voi,in urma acestor scandaluri intr-un final apropiat(max 1an)va pleca de la steaua.Ce parere aveti de regia mea?Eu cred sincer ca toata treaba asta cu venirea la steaua a lui lacatus este o conspiratie facuta de fostele glorii ale stelei pentru a scapa de cioban.Din cauza asta a indurat si hagi atata umilinta,ca dupa ce pleaca de acolo,sa il poata termina pe becali.

SMILE BAM
28th October 2007, 14:30
Am votat cu inima ca va reusi...dar oircum,daca se baga ciobanul sebaga peste el...va fi inceputul sfarsitului pentru el...

DARADIX
28th October 2007, 14:35
Da va face treaba buna si va avea si sprijinul suporterilor!!!

lupo
28th October 2007, 14:42
Salut la toata lumea

Parerea mea , ca oricine vine la Steaua nu o poate pune in miscare echipa la nivelul dorit , jucatorii sunt experimentati dar , poate nu pot mai mult , cati antrenori s-au schimbat la Steaua , cel putin 4 imi vin in minte , nimeni nu a stiut sa antreneze ? cati trebuie sa vina si sa plece sa ne dam seama ca asta este steaua de azi si gata . Poate si vedetismul , banii vin oricum , poate nu pun asa suflet , interes sau pur si simplu atat pot.
Sa fi batut la aceslasi scor cu Sevilia si cu U Cluj , spune ceva despre conditia fizica si pshihica a jucatorilor , se vrea prea mult de la ei , presiune prea mare si undeva se rupe tot , cum a fost la cluj

Sper sa ia cfr campionatul , si steaua in uefa cu dinamo si rapid si bagam tare pe europa

vlad1607
28th October 2007, 14:51
Lacatus nu e antrenor ...

de hagi am zis ca rezista pana in noiembrie si a "crapat" in octombrie...Lacatus mai mult de luna martie nu rezista.

:happy

:happy

oricum echipa o face berbecali :happy

YodaRo
28th October 2007, 15:10
Ciobanul a invatat din lectia cu Hagi ca nu trebuia sa procedeze asa. Procentele lui electorale s-au dus pe rapa. Acum l-a luat pe Lacatus cu care va incerca sa dreaga busuiocul...sa se poarte frumos...sa arate ca el ciobanul nu e dictator...samd.
Lacatus e adus pentru propaganda electorala...are nevoie ciobanul de voturile stelistilor.
Va ramane cel putin pana la finele campionatului indiferent de rezultate.

Diodude
28th October 2007, 15:38
de hagi am zis ca rezista pana in noiembrie si a "crapat" in octombrie...Lacatus mai mult de luna martie nu rezista.

:happy

:happy

oricum echipa o face berbecali :happy
Eu zic ca aducerea lui Lacatus ii va fi fatala ciobanului.Ptr. ca nerezistand sa nu se bage peste el,conflictul va aparea,suporterii il vor sprijinii pe Lacatus,iar ciobanu e terminat.Cred ca,din pacate,in maxim 1 an,berbecali va fi fortat de imprejurimi sa renunte la steaua.Revolutie va iesi,cand va incepe scandalul berbecali-lacatus.Totul e o conspiratie pusa la cale de fostele glorii de la steaua sa scape de prost.

spartacus
28th October 2007, 16:27
un adevarat simbol al Stelei, Lacatus apare intr-o postura de "ultim samurai". din pacate in fotbalul modern pentru a fi un antrenor de succes e nevoie de mai mult decat atata...

YoYoyOi
28th October 2007, 16:43
nici nu stiu daca sa plang sau sa ma bucur :(

White Shadow
28th October 2007, 16:45
plangi pt ca e de plans.

YoYoyOi
28th October 2007, 16:59
oricum dupa ce am trecut de scoul vestii, am injurat vreo juma de ora :angry:

six
28th October 2007, 16:59
Laca te asteptam cu "drag" in Banat........:P acuma serios vorbind cu cornuta de becali este foarte greu sa demonstrezi ceva,fara mishto.....:ok:

Adi Da Samraj
28th October 2007, 17:09
nici nu stiu daca sa plang sau sa ma bucur :(

e de plins

optifight
28th October 2007, 17:12
Nu cred ca Laca va schimba ceva , jucatorii nau valoare:D

moty
28th October 2007, 17:15
poate le taie fumurile si le baga mintile in cap. desi, daca n-au avut ei respect pt hagi, parca vezi ca nici pe laca nu-l inteleg.

tu26dor
28th October 2007, 17:26
lacatus e omul care iubeste fotbalul si mai mult decat atat stie sa se impuna si sa isi impinga oamenii spre victorie... teoretic este ceea ce ii trebuia stelei pentru asi regasi ritmul...dar sa vedem cat de repede isi baga gigi coada...

six
28th October 2007, 17:32
...dar sa vedem cat de repede isi baga gigi coada.......plus Ra2 si altii care mai au de bagat strambe la oier...:D

spartacus
28th October 2007, 17:34
e greu sa respecti orice antrenor care schimba jucatorii la indicatia patronului...lacatus stie ca are o sansa unica sa antreneze Steaua...si o accepta desi a fost facut "papagal" de il oier maximo pe motiv ca nu stie nici macar sa antreneze centrul de juniori!!!
nu sunt stelist dar turbez cand vad un personaj ca becali mediatizat. in fine...vom vedea ce se va intampla. daca Laca nu va avea rezultate si oierul va deschide gura ca si cu Hagi cred ca va fi sfarsitul pentru el la conducerea Stelei...iar daca nu renunta va fi sfarsitul Stelei conduse de Becali...

minerul
28th October 2007, 17:45
Mai fratilor,care ii tot dati cu imblinzirea lui Becali de catre fiara:nu uitati ca LACATUS A FOST PRESEDINTE LA STEAUA.A fost atunci scuipat afara ca o masea stricata dupa ce tot timpul mandatului fusese doar un om de paie.DECI
1.Lacatus stie unde se duce si ce il asteapta
2.Nici o sansa sa faca mai mult intru indreptarea lui Becali decit a facut atunci.Mai ales ca intre timp nebunu parca si mai a innebunit.

Vladek
28th October 2007, 17:56
Laca greseste. Ce naiba, nu putea sa mai aiba radbare ? A rabdat atata timp, ce mai conta un an sau doi ?

In rest, e o iluzie sa credem ca imbecilul nu se va amesteca la echipa. Mourinho in persoana nu ar fi scutit de "interventii", ca altfel vai, ar fi o catastrofa si oligofrenul nu ar mai aparea la TV.

Grinco
28th October 2007, 17:58
Eu nu inteleg de ce se baga puscariasul analfabet din fruntea LPF in treburile stelei. De ce i se tot cere parerea gibonului? Si ca sa fiu on topic: mai mult ca sigur ca jiji se va baga in continuare in alcatuirea echipei, nu se poate "dezciobani'' peste noapte. Se vede ca nu il mai are consilier pe Dan Pavel...de cand l-a parasit ala scade mai rau in sondaje decat PSD-ul :D

Bancaru
28th October 2007, 18:33
Becali nu suporta ca un alt om sa fie un idol al tribunelor. Cu ajutorul lui Lacatus il va face praf si pe asta. Ma intreb cine a mai ramas, sau cine mai ramane si dupa Lacatus. Probabil Dan Petrescu, dar asta nu o sa vina. Ca daca ar fi vrut cred ca ar fi fost numit demult. Drum bun, Marius Lacatus! Unde... nu stiu.

YodaRo
28th October 2007, 18:40
e smecher ciobanu', nu e prost. Pai cand l-a dat afara pe Hagi a facut un scandal monstru de ce nu face si acum cand luam bataie de la lanterna, cand suntem umiliti la Sevilla. A invatat ca scandalul e impotriva lui pen ca prostu' crede ca o sa il aleaga romanii presedinte.
L-a adus pe Lacatus, se va schimba ciobanu' asa de fatada, nu va mai face scandaluri pentru ca a invatat ca isi taie singur creanga de sub picioare.
va spune acum...vedeti cu lacatus ma port frumos ca face ce trebuie. Probabil va fi mai diplomat ca sa incerce sa demonstreze ca Hagi a fost de vina. Si a aus un om la tribunelor ca sa castige voturile si simpatia stelistilor.

simiancuta2006
28th October 2007, 18:41
lacatus ar face treaba la steaua la fel ca multi antrenori,dar cum sa faca,lasati ciobanul ca nu el joaca,ce cauta badea in teren ca arata obosit din prima secunda?surdu,este bun cei drept la dat pase la adversar,si altii,sunt stelist de cand ma stiu,si asa voi ramane,dar nu intotdeauna antrenorul e de vina,daca unii obositi nu joaca.asa ca sper ca lacatus sa le bage mintile in cap la asa bine platitele vedete obosite si sai puna la treaba,sa nu-l faca ei de rusine pe lacatus nu ciobanul

Bancaru
28th October 2007, 18:45
YoDaro, nu e prost? Nu e prost simplu. E prost rau de tot. Pai nu ai vazut negru pe alb ca la indemnul lui Hebenciuc? Sa fim seriosi, Lacatus nu e de Steaua. Nu are stofa de antrenor mare. Il vedeti ducand Steaua mai mult decat a realizat? Daca ar vrea performanta fara sa isi bage nasul ar angaja un antrenor cu nume, ar da 2 milioane si ar rezolva situatia. Il aduce pe Lacatus ca sa faca pe plac, zice el, tribunei infierbantate si ca sa il lesine pe Mariusica. Mai vedem cat sta Laca. Eu ii dau maxim 10 etape. Maxim...

resita
28th October 2007, 18:47
lacatus a facut cea mai mare greseala ca a acceptat sa vina la steaua acum :(:(:(

paul30
28th October 2007, 19:27
Pacat de Laca. Va dura cam cat Hagi si va face cam acelasi lucru. Din pacate pentru el va termina cu imaginea sifonata de un cioban care se crede D-zeu. Oare de cati isi va mai bate joc idiotul neamului pana sa dispara din lumea asta?

Van Halen
28th October 2007, 20:23
Numirea lui Lacatus la Steaua este miscarea fatala ptr. cioban.Nu va rezista ,se va baga incet incet peste el,ii va impune jucatori in echipa,Lacatus nu se va supune,becali va incepe atacurile in presa(exact ca si cu Hagi),publicul va fi de partea lui Lacatus care este un jucator mai reprezentativ ptr. steaua decat hagi,si ciobanul cretin va avea o viata de cosmar cu suporterii si presa,si cine mai vreti voi,in urma acestor scandaluri intr-un final apropiat(max 1an)va pleca de la steaua.Ce parere aveti de regia mea?Eu cred sincer ca toata treaba asta cu venirea la steaua a lui lacatus este o conspiratie facuta de fostele glorii ale stelei pentru a scapa de cioban.Din cauza asta a indurat si hagi atata umilinta,ca dupa ce pleaca de acolo,sa il poata termina pe becali.

sa dea Dzeu ideea e foarte tare
:ok:

barzini
28th October 2007, 21:58
pacat de lacatus. Nu face decat sa-l gireze pe cioban. Mare pacat...

barzini
28th October 2007, 22:02
o scurta consemnare: prenumele lui hrebenciuc e viorel, nu victor. Probabil usoara confuzie vine de la numele actorului victor rebenciuc.

lalubob
28th October 2007, 22:36
Sa Speram Ca Laca.se Va Inpune

Leviss
29th October 2007, 00:14
Lacatus din pacate pentru el va avea aceeasi soarta ca si Hagi , ciobanul nu va rezista sa nu se bage peste el .Eu sunt de parere ca nu va rezista pana la retur si asta nu din vina lui..

Cra10veanu
29th October 2007, 02:07
retrogradare placuta ...

Nico21
29th October 2007, 09:28
Hihihi...sper sa fie pe banca Stelei,si la meciul Stelei din Giulesti...nu de alta,dar sa ii reamintim de cantecul ala unde Mariana e eroina principala...:cool:

Bumbescu
29th October 2007, 09:32
Hihihi...sper ca fiul de boschetar sa fie pe banca Stelei,si la meciul Stelei din Giulesti...nu de alta,dar sa ii reamintim de cantecul ala unde Mariana e eroina principala...:cool:

Asta va e specific voua, giulestenilor, jigniti parintii, atacati nevestele si sunteti si f mandri de asta...si pe urma va intrebati de ce va considera toti "tiganii din giulesti"

Elphax
29th October 2007, 10:49
va rog lasati jignirie si ironiile

:)

totusi e interesant, Becali e mai interesat de imaginea antrenorului decat de valoare, ce urmareste de fapt? sincer, cred ca pt. ma multe voturi e mai bine sa mearga steaua bine decat sa fie un idol al stelistilor antrenor ...

dardar_3
29th October 2007, 14:02
retrogradare placuta ...

Aici vorbeai de echipa ospatarului din Craiova nu?...


:cya:...


OT: Marius Lacatus:great:
O sa mergem in primavara din Uefa si o sa terminam in primele 3:great:

delaparis
29th October 2007, 14:07
Lacatus e prima oara cand antreneaza la acest nivel deci e greu sa ma pronunt.

TaciAcolo
29th October 2007, 14:10
Aici vorbeai de echipa ospatarului din Craiova nu?...


:cya:...


OT: Marius Lacatus:great:
O sa mergem in primavara din Uefa si o sa terminam in primele 3:great:

nu o sa prinda craciunul....... pe unde a fost a dat rateuri lacatus

dardar_3
29th October 2007, 14:13
Te invit atunci sa pariezi contra Stelei...

Pana la Craciun Fiara va rapune si pe dinamo si pe Pandurii:D

Mario Di Lazi
29th October 2007, 15:06
Pantru binele Stelei, Lăcătuș trebuie să-și schimbe nr. de telefon :D
să nu-l mai sune Becali cu primul 11 :D

danpuric78
29th October 2007, 15:44
Becali a apelat la "sentimente" iar Lacatus a muscat momeala. Steaua nu se refuza, isi doreste asta si e de inteles, insa se lasa folosit de cioban.

Un rezultat pozitiv cu sevilla, doua trei victorii in campionat si turma se intoarce la "pastor". Cel putin o parte a ei.

Becali stie asta, se pregateste, deja a inceput razboiul arbitrajelor cu cei de la CFR.

Ce poate face lacatus, cu o echipa care nu mai vrea sa joace nimik. Unii fotbalisti nu joaca pentru ca sunt favoritii patronului, altii pentru ca stiu ca din iarna vor fi vanduti, altii pentru ca becali si-a batut joc de ei in public.

In plus, ca si la hagi, daca steaua va castiga 3-4 meciuri consecutiv becali va incepe iar sa-si arate calitatile de antrenor. La inceput va sta cuminte, insa pentru cat timp?

Oaia Dolly
29th October 2007, 16:34
Hihihi...sper sa fie pe banca Stelei,si la meciul Stelei din Giulesti...nu de alta,dar sa ii reamintim de cantecul ala unde Mariana e eroina principala...:cool:

Cat de rapidist poti sa fii.....Crescut sub pod...ce poti sa mai ceri

Oaia Dolly
29th October 2007, 16:38
Becali a apelat la "sentimente" iar Lacatus a muscat momeala. Steaua nu se refuza, isi doreste asta si e de inteles, insa se lasa folosit de cioban.

Un rezultat pozitiv cu sevilla, doua trei victorii in campionat si turma se intoarce la "pastor". Cel putin o parte a ei.

Becali stie asta, se pregateste, deja a inceput razboiul arbitrajelor cu cei de la CFR.

Ce poate face lacatus, cu o echipa care nu mai vrea sa joace nimik. Unii fotbalisti nu joaca pentru ca sunt favoritii patronului, altii pentru ca stiu ca din iarna vor fi vanduti, altii pentru ca becali si-a batut joc de ei in public.

In plus, ca si la hagi, daca steaua va castiga 3-4 meciuri consecutiv becali va incepe iar sa-si arate calitatile de antrenor. La inceput va sta cuminte, insa pentru cat timp?

Nu cred, sincer, ca jiji mai are sanse sa recastige simpatia suporterilor( mai ales ca in majoritatea cazurilor nu a avut o niciodata). Apreciez inca o data respectul pe care il acorzi suporterilor stelisti. Vezi ca este un luminat mai sus care face la fel....dar de la ala saracu nici n ai ce sa ceri.

Tyler Durden
29th October 2007, 18:37
Hihihi...sper sa fie pe banca Stelei,si la meciul Stelei din Giulesti...nu de alta,dar sa ii reamintim de cantecul ala unde Mariana e eroina principala...:cool:

chiar imi era dor de un cantec cu Mariana. :D

stelistilor astia pudibonzi le aduc aminte ca ei au inventat un cantec mult mai infect, ala cu Haldan...probabil din cauza ca au copilarit langa cimitirul Ghencea...

Bumbescu
29th October 2007, 19:11
.....ala cu Haldan a fost intr-adevar mizerabil si a fost scandat o singura data, in 2000 la meciul din groapa

Voi rapidistii in schimb l-ati pomenit inclusiv la ultimul meci direct, atunci cu incaierarea de pe pista de atletism.

In acelasi timp, principala voastra scandare(chiar am inceput sa ma gandesc ca o copilarie plina de privatiuni, latei, bube dulci duce la necrofilie) este aia cu "mirel radoi sa-mi bag.....in mortii tai"

Oaia Dolly
29th October 2007, 19:20
chiar imi era dor de un cantec cu Mariana. :D

stelistilor astia pudibonzi le aduc aminte ca ei au inventat un cantec mult mai infect, ala cu Haldan...probabil din cauza ca au copilarit langa cimitirul Ghencea...

Nu am zis ca exista doar retardati rapidisti:drak:

Tyler Durden
29th October 2007, 19:32
Bumbescule, aia cu Radoi a cam cazut in desuetutine, Radoi nu prea mai joaca si aproape ca l-am uitat...:D

In ceea ce priveste scandarea lugubra legata de Haldan voi ati inventat-o si ati scandat-o de mai multe ori, nu numai o data. Ca noi am scandat-o in direct mi se pare irelevant.

Oaia Dolly, de acord cu tine, dar cu un singur amendament, retardarea nu trebuie comensurata neaparat dupa cat de mult injura un om, retardatii autentici injura foarte putini, sunt de altfel foarte tacuti. :D

Oaia Dolly
29th October 2007, 20:00
Bumbescule, aia cu Radoi a cam cazut in desuetutine, Radoi nu prea mai joaca si aproape ca l-am uitat...:D

In ceea ce priveste scandarea lugubra legata de Haldan voi ati inventat-o si ati scandat-o de mai multe ori, nu numai o data. Ca noi am scandat-o in direct mi se pare irelevant.

Oaia Dolly, de acord cu tine, dar cu un singur amendament, retardarea nu trebuie comensurata neaparat dupa cat de mult injura un om, retardatii autentici injura foarte putini, sunt de altfel foarte tacuti. :D

Inseamna ca exista destui suporteri care sufera de sindromul Tourrete. Ceea ce ma ingrijoreaza este ca vad oameni care se exprima corect si chiar cu bun simt uneori ( nu e cazul lui nico21) ca apreciaza scandari la adresa sotiilor rivalilor. Rusinica
:rosu:

tibipop2007
29th October 2007, 20:45
poate si va face treaba. numai ca idiotul trebe sa il lase sa isi faca treaba. nu am fost f fericit cand a venit hagi dar sunt multumit ca il avem pe lacatus. jucatorii au ce invata de la el si sper sa invete. multumim lacatus pt curajul tau

M.D-H.S
29th October 2007, 21:07
E un ex-stelist normal ca va face treaba cu un alt lot de jucatori. Ciobanu ii tine pe surdu si pe tziganu ala infect ca titulari si il tine pe badoi pe tusa care chiar e un jucator bun..Avem un atac de melc..degeaba esti tehnic daca esti lenes(Dica) degeaba esti mare daca n-ai de-a face cu atacu(Iacob)...singurul lucru bun la steaua este Goian si Zapata daca ramane constant. I rest my case

YodaRo
29th October 2007, 21:12
In ceea ce priveste scandarea lugubra legata de Haldan voi ati inventat-o si ati scandat-o de mai multe ori, nu numai o data. Ca noi am scandat-o in direct mi se pare irelevant.
care voi? generalizarile nu sunt bune. Oamenii sunt diferiti.
Daca o mana de pustani din galerie scandeaza sau injura asta nu inseamna ca toti suporterii ar face la fel.
Se vede nivelul de educatie al unui individ din modul de exprimare fie si pe un forum public. E pacat ca o gramada de indivizi descrisi mai sus au access fie si la acest forum.
A posta ceva de bun simt este mult mai greu decat o injuratura. Mai ales pentru cei ce nu pot...
OT sper ca Lacatus va fi o piatra tare si va avea un cuvant de spus in fata ciobanului. Dar tare ma indoiesc de asta.
Sunt convins pe de alta parte ca ciobanul a invatat ceva din scandalul cu Hagi. Daca s-ar putea da timpul inapoi sigur n-ar mai proceda asa. Si-a taiat singur creanga de sub picioare si acum incearca sa repare ce se mai poate prin schimbarea de atitudine. E constient ca maniera autoritara pe car eo pozeaza in presa i-a adus numai deservicii. Il are pe hrebenciuc langa el care e tarsit in arta mani****rii maselor. Nu de-alde hrebenciuc au condus Romania ani buni..si inca o sa o mai conduca din pacate?

clausisme
30th October 2007, 09:11
Nu a facut cine stie ce la uta ... vom trai si vom vedea, dar cum il stim vulcanic poate face ceva si cu becali

steauasv
30th October 2007, 10:51
Nu a facut cine stie ce la uta ... vom trai si vom vedea, dar cum il stim vulcanic poate face ceva si cu becali

poate il baga in coma :)) am glumit..nu vreau moartea sau altceva lui becali...doar sa stea departe de steaua noastra

Tyler Durden
30th October 2007, 13:58
care voi? generalizarile nu sunt bune. Oamenii sunt diferiti.
Daca o mana de pustani din galerie scandeaza sau injura asta nu inseamna ca toti suporterii ar face la fel.
Se vede nivelul de educatie al unui individ din modul de exprimare fie si pe un forum public. E pacat ca o gramada de indivizi descrisi mai sus au access fie si la acest forum.
A posta ceva de bun simt este mult mai greu decat o injuratura. Mai ales pentru cei ce nu pot...


voi, adica galeria Stelei, nu ma refeream la tot ,,poporul stelist" (apud YOYO :D).
oricum imi place cum le zici matele, parca e vorbe d'alea din cartile bune, cand o sa ma fac mare ca matale vreau sa fiu.

Aurel.D
30th October 2007, 17:42
Lacatus nu a demonstrat nicaieri ca ar fi un bun antrenor...m-as mira sa reuseasca asta la steaua..nu cred ca jucatorii vor accepta stilul lui dur....
dar e clar ca Becali nu il va lasa in pace...
o noua umilinta a altui jucator reprezentativ al stelei...

Dani3l
30th October 2007, 17:58
Lacatus nu a demonstrat nicaieri ca ar fi un bun antrenor...m-as mira sa reuseasca asta la steaua..nu cred ca jucatorii vor accepta stilul lui dur....
dar e clar ca Becali nu il va lasa in pace...
o noua umilinta a altui jucator reprezentativ al stelei...
Eh,las ca a demonstrat-o falcosul pana sa ajunga la echipe cu bani(dinamo + cfr)e stiut faptul ca U Cluj,Petrolul Ploiesti,Farul Constanta sub conducerea lui Falcos au castigat 3 campionate in romania + 3 Champions League....ce sa mai zic de rednic.."mare" antrenor,a rupt normele la Bacau,Vaslui si U Craiova,echipe pe care le-a dus de 3x consecutiv in semifinalele Champions League.:dance:
Lacatus a dus pe Fc Brasov in Cupa Uefa....:rolleyes:

Aurel.D
30th October 2007, 18:43
Nu il poti compara pe Lacatus cu Rednic sau Andone.
Andone a luat un campionat cu Dinamo si acum conduce clasamentul cu CFR Cluj, iar Rednic are un campionat cu Rapid, unul cu Dinamo si ce serie de victorii a avut anul trecut cu Dinamo, nu va mai repeta nici un antrenor roman curand!!
Este cam mult sa il compari pe Lacatus cu ei....la antrenorat

Dani3l
30th October 2007, 18:48
:happy am comparat pe cei 3,prin prisma echipelor antrenate,care erau echivalente.Alonso a condus la Minardi,apoi a trecut la Renault unde a castigat 2 campionate mondiale...atunci cand era la minardi,,puteam spune ca alonso nu-i bun...una e sa mergi cu un ferrari si altceva e sa mergi cu o dacia logan.;)

danpuric78
30th October 2007, 21:24
:happy am comparat pe cei 3,prin prisma echipelor antrenate,care erau echivalente.Alonso a condus la Minardi,apoi a trecut la Renault unde a castigat 2 campionate mondiale...atunci cand era la minardi,,puteam spune ca alonso nu-i bun...una e sa mergi cu un ferrari si altceva e sa mergi cu o dacia logan.;)

Yeap, dar acuma steaua seamana cu un trabant. Iar pe termen scurt, nici nu o vad trecand de statutul de dacie logan.
Fotbalistii talentati dica + goian vor pleca. Revin radoi+ghionea, insa nu apararea a fost problema.
Daca-i omit pe dica si goian si pe zapata, restul fotbalistilor nu cred ca si-ar gasi loc de titular la dinamo rapid sau cfr. Cel putin nu la ce joaca acuma.

simiancuta2006
31st October 2007, 01:28
E un ex-stelist normal ca va face treaba cu un alt lot de jucatori. Ciobanu ii tine pe surdu si pe tziganu ala infect ca titulari si il tine pe badoi pe tusa care chiar e un jucator bun..Avem un atac de melc..degeaba esti tehnic daca esti lenes(Dica) degeaba esti mare daca n-ai de-a face cu atacu(Iacob)...singurul lucru bun la steaua este Goian si Zapata daca ramane constant. I rest my case

mai rasistule:rosu:,de care tzigan vb?nicolita?daca ar alerga toti(vedetele alea tehnice,badea surdu si altii cat el,sau daca macar ar pune suflet cat el)atunci ai vedea adevarata steaua. de aceea ma intreb nu cumva esti vreun catel sub acoperire?

Oaia Dolly
31st October 2007, 10:20
Yeap, dar acuma steaua seamana cu un trabant. Iar pe termen scurt, nici nu o vad trecand de statutul de dacie logan.
Fotbalistii talentati dica + goian vor pleca. Revin radoi+ghionea, insa nu apararea a fost problema.
Daca-i omit pe dica si goian si pe zapata, restul fotbalistilor nu cred ca si-ar gasi loc de titular la dinamo rapid sau cfr. Cel putin nu la ce joaca acuma.

Hihihihi

Daca tu imi spui ca emeghara( sel in nat nigeriei), golansky( titular in nat poloniei) banel(titular in nat romaniei) ov petre(idem) vali badea( aici ai dreptate cu forma de moment) nu si ar gasi locul la echipele mentionate, inseamna ca unul dintre noi e total afon in ceea ce priveste fenomenul fotbalistic.

Steaua este ca un Ford lasat prea mult in ploaie. Nu arata cine stie ce dar cu un mecanic priceput poate deveni masina anului:ok:.

danpuric78
31st October 2007, 18:31
Hihihihi

Daca tu imi spui ca emeghara( sel in nat nigeriei), golansky( titular in nat poloniei) banel(titular in nat romaniei) ov petre(idem) vali badea( aici ai dreptate cu forma de moment) nu si ar gasi locul la echipele mentionate, inseamna ca unul dintre noi e total afon in ceea ce priveste fenomenul fotbalistic.

Steaua este ca un Ford lasat prea mult in ploaie. Nu arata cine stie ce dar cu un mecanic priceput poate deveni masina anului:ok:.

"Fenomenul fotbalistic"? Iaquinta sau din Natale isi au locul la vreo echipa tare din italia? SUnt titulari la nationala.

Prietene - toti cei pe care ii mentionezi sunt fotbalisti buni, insa oricare din cele 4, poli, cfr, dinamo si rapid au fotbalisti comparabili.

Emeghara- ca sa fii titular intr-o echipa trebuie sa fii apt de joc. Si pana acum nu prea a fost. Sa joace un pic, mai vedem daca e asa de bun. Totusi la sevilla si-a dat sufletul din el ca sa anihileze un pusti de 19 ani.

Golanski- esti comic. Ce-a jucat asta de cand a venit?

Badea - oricat am vrea golurile cu standard si din Cl nu se pun de 20 de ori. POoate mai mult decat acum, insa ca valoare- un varf bun pentru romania- un de valoarea lui niculescu, danciulescu, claudiu raducanu.

NIcolita - cred ca nici 20% din stelisti nu-l vad pe banel titular. La nationala e din lipsa de variante si din considerante tactice. A alergat mult, a stat in picoarele olandezilor, si-a facut treaba de distrugere. Totusi 95% din mingile care ajung la el sunt pierdute. Iar el e mijlocas dreapta, nu la inchidere ca ov petre.


Una peste alta, daca as fi antrenor la orciare din dele 4 echipe, nu mi-as lasa un jucator pe banca ca sa bag un stelist (exceptie zapata si goian). Pur si simplu nu merita.

Oaia Dolly
31st October 2007, 19:30
"Fenomenul fotbalistic"? Iaquinta sau din Natale isi au locul la vreo echipa tare din italia? SUnt titulari la nationala.

Prietene - toti cei pe care ii mentionezi sunt fotbalisti buni, insa oricare din cele 4, poli, cfr, dinamo si rapid au fotbalisti comparabili.

Emeghara- ca sa fii titular intr-o echipa trebuie sa fii apt de joc. Si pana acum nu prea a fost. Sa joace un pic, mai vedem daca e asa de bun. Totusi la sevilla si-a dat sufletul din el ca sa anihileze un pusti de 19 ani.

Golanski- esti comic. Ce-a jucat asta de cand a venit?

Badea - oricat am vrea golurile cu standard si din Cl nu se pun de 20 de ori. POoate mai mult decat acum, insa ca valoare- un varf bun pentru romania- un de valoarea lui niculescu, danciulescu, claudiu raducanu.

NIcolita - cred ca nici 20% din stelisti nu-l vad pe banel titular. La nationala e din lipsa de variante si din considerante tactice. A alergat mult, a stat in picoarele olandezilor, si-a facut treaba de distrugere. Totusi 95% din mingile care ajung la el sunt pierdute. Iar el e mijlocas dreapta, nu la inchidere ca ov petre.


Una peste alta, daca as fi antrenor la orciare din dele 4 echipe, nu mi-as lasa un jucator pe banca ca sa bag un stelist (exceptie zapata si goian). Pur si simplu nu merita.

Pe langa faptul ca esti nitel mai mult subiectiv, ma intreb: sa fie stoican sau mai nou lucian goian mai buni decat golansky?Acesta a jucat f bine in majoritatea meciurilor in care a fost folosit.

Emeghara s a lansat la timisoara iar la Steaua joaca excelent, deci exista termeni de referinta.

Banel este mult mai util decat maldarasanu care joaca si pe dreapta la rap id, de pilda.
Sa nu mai zic ca Dica nu sufla in fata unui danciulescu sau buga:happy

Iti mentii parerile dupa meciul cu urziceni? Ce zici de comparatia Ov Petre -Ropotan

P.S: Iaquinta e la Juve, care ramane o echipa mare

danpuric78
31st October 2007, 20:48
Pe langa faptul ca esti nitel mai mult subiectiv, ma intreb: sa fie stoican sau mai nou lucian goian mai buni decat golansky?Acesta a jucat f bine in majoritatea meciurilor in care a fost folosit.

Emeghara s a lansat la timisoara iar la Steaua joaca excelent, deci exista termeni de referinta.

Banel este mult mai util decat maldarasanu care joaca si pe dreapta la rap id, de pilda.
Sa nu mai zic ca Dica nu sufla in fata unui danciulescu sau buga:happy

Iti mentii parerile dupa meciul cu urziceni? Ce zici de comparatia Ov Petre -Ropotan

P.S: Iaquinta e la Juve, care ramane o echipa mare


1. NU neaparat ca-s mai buni, insa nici golanski nu le da ceata. E cam tot pe acolo. E cam pe acolo. Si nu are viteza necesara postului, parerea mea.

2. Despre banel putem sa discutam cat vrei, insa eu raman la parerea mea. Maldarasanu e deja expirat, insa rapidul cat si dinamo au alta filozofie in joc, niciodata n-ar merge un jucator ca nicolita acolo. La timisoara e torje acolo, la cluj e semedo pe dreapta. Toate echipele astea joaca altceva decat steaua si nu vad cum l-ar potrivi pe banel.

3. La dica ar trebui sa impartim discutia in 2: talentul pe care e evident ca il are cu carul, sau ce joaca efectiv pe teren. cat de constant sau cat de util e echipei.
Desi danciu imbatraneste (si nu prea are cine sa-l inlocuiasca), eu nu l-as baga pe dica in locul lui. De fapt nu l-as lua pe dica la nici o echipa romaneasca, pentru ca distrugi toata ofensiva.
Un patron dement si un sir de antrenor incompetenti l-au transformat pe dica dintr-un fotbalist de perspectiva intr-un bibelou. Toata lumea sta si asteapta sa se manifeste geniul lui dica.


4. Ov petre- asta stie sa faca un lucru si bine - sa distruga. Cu el gresesc antrenorii care-i cer altceva decat stie el. Inchizator e bun.
Spre deosebire de Ov petre, ropotan poate sa participe si la faza ofensiva. In romania am creat de ceva vreme inchizatori (haldan, tararache, radoi, ghioane, codrea, margaritescu, paraschiv si acum ov petre + ropotan). Toti au inceput frumos insa in linii mari s-au cam plafonat.
Ropo e unul dintre cei mai promitatori, insa mai e mult pana sa confirme. si mai trebuie sa scape de scamatoriile alea de la faulturi.

Ca sa inchid subiectul, Laca va avea viata grea la steaua. e un bun resurscitator de echipe aflate in deriva (l-am vazut in 2004 la piatra neamt, a facut treaba buna. Desi echipa a retrogradat, nu cred ca el a fost vinovatul)
Totul depinde de cata rabdare va avea ciobanul cu el, suporterii cat vor fi de ingaduitori.
Si daca i se va da mana libera in iarna. Sunt unii care trebuie sa plece de la steaua.

Talent are cu carul insa ii trebuia mai demult un transfer afara unde sa vada ca fotbalul inseamna si concurenta, alergare, faza defensiva nu doar manifestarile geniului

radumiki
31st October 2007, 20:53
Steaua a inceput in viteza meciul cu Otelul. Pase din prima, multa miscare, sa speram ca ii tine bateriile pe baieti pana la final. Debut bun a lui Lacatus...

Oaia Dolly
31st October 2007, 21:26
Si iata l pe Dica cu Otelul. A propos daca nu l bagai pe Dica anul trecut in grupe te lipseai de 4 goluri contra lui kiev si lyon.Danciu nu a confirmat pe plan international.
Ropotan e mult prea dezordonat pt un inchizator. La faza cu banel adevarul e la mijloc, dar cu golanky te inseli. Vei vedea in curand.

danpuric78
31st October 2007, 22:13
Si iata l pe Dica cu Otelul. A propos daca nu l bagai pe Dica anul trecut in grupe te lipseai de 4 goluri contra lui kiev si lyon.Danciu nu a confirmat pe plan international.
Ropotan e mult prea dezordonat pt un inchizator. La faza cu banel adevarul e la mijloc, dar cu golanky te inseli. Vei vedea in curand.

Nici dica n-a coonfirmat inca. Asta e problema lui, de fapt. N-a plecat, a ramas la steaua si toata lumea asteapta totul de la el. Tot atacul stelei e centrat in jurul lui dica, si cand nu merge dica, totul se duce dreaq. De asta zic ca dica e "o problema". Echipa devine prea dependenta de el, si in plus nu e constant.

Iar asta e un meci cu galatiul. orice realizare ofensiva e irelevanta. N-am vazut un dublaj galatean tot meciul. Steaua a urcat 4 oameni in atac, otelul a raspuns cu patru aparatori. Cam putin doar 3 goluri. Au fost ocazii multe ce-i drept.

Oaia Dolly
31st October 2007, 22:33
Nici dica n-a coonfirmat inca. Asta e problema lui, de fapt. N-a plecat, a ramas la steaua si toata lumea asteapta totul de la el. Tot atacul stelei e centrat in jurul lui dica, si cand nu merge dica, totul se duce dreaq. De asta zic ca dica e "o problema". Echipa devine prea dependenta de el, si in plus nu e constant.

Iar asta e un meci cu galatiul. orice realizare ofensiva e irelevanta. N-am vazut un dublaj galatean tot meciul. Steaua a urcat 4 oameni in atac, otelul a raspuns cu patru aparatori. Cam putin doar 3 goluri. Au fost ocazii multe ce-i drept.

N as spune irelevanta. Poate mai facila.Problema e a echipei, nu a lui Dica. El este cel mai bun jucator de profil ofensiv din campionatul nostru.

Corect- 3 goluri cam putin. DAR AZI NE AM RECASTIGAT IDENTITATEA. Cel putin asta am simtit eu.

YoYoyOi
31st October 2007, 22:40
asa am simtit si eu :D azi am vazut determinare cat n-am vazut in toate meciurile de la inceputul sezonului incoace. Azi am vazut, calcaie, pase din prima, devieri spectaculoase, atac dupa atac. Offff imi creste inima :D

Publicul a fost absolut extraordinar de super senzational. Drogul ciudat a rasunat din piepturiile miilor de stelisti mai puternic si mai impresionant ca niciodata /OLE/

danpuric78
31st October 2007, 22:46
Pai atunci bucurativa. Cat puteti, pana o sa va schimbe ciobaul cheful

YoYoyOi
31st October 2007, 22:50
ne bucuram, Dane. Macar azi ne putem bucura. Ca maine se poate prabusi totul. Dar macar azi nu ne mai freca la icre :ok:

Oaia Dolly
31st October 2007, 23:06
Pai atunci bucurativa. Cat puteti, pana o sa va schimbe ciobaul cheful

Daca se leaga de Lacatus....nu l vad deloc bine dar deloc. Oricat de retardat ar fi, nu este orb si surd sa nu fi sesizat ce s a intamplat azi.

Oricum, va incerca la un moment dat si acela va fi inceputul sfarsitului pt el.

moty
1st November 2007, 00:09
felicitari laca! eu acum am ajuns acasa, am citit ce ati sceis voi si ma bucur.

Zira
1st November 2007, 08:36
ma bucur pentru clubul Steaua; nu sunt un stelist daca privesc lucrurile din punctul de vedere al suporterului devotat unei echipe dar in '86 aveam 12 ani si Lacatus e cel care m-a lipit de televizor ... ii doresc sa-i faca pe jucatori sa joace cu aceeasi ambitie cu care juca Steaua atunci; il uram pt. felul in care juca contra Bacaului (toti fundasii stanga il urau) - inainte de a lovi mingea si a o trece pe langa adversar ii tragea aluia o flegma intre ochi dupa care fugea si nu-l mai prindea nici dracu' - dar in acelasi timp radeam cand cand se intampla impotriva altor echipe din Europa. Ii doresc Bafta!!! ... si mult calm

alex1nho
1st November 2007, 20:54
Mda.. imi pare rau k o spun dar Laca va face treaba buna :(...

Observatorul
3rd November 2007, 23:25
Un antrenor foarte bun ar putea sa faca treaba la Steaua doar in conditiile unei colaborari normale cu Gigi Becali.Ceea ce mie personal mi se pare un lucru aproape imposibil. Sansele lui Lacatus sunt minime,el nefiind nici un "antrenor foarte bun".Nici Steaua insa, si nici o alta echipa campioana a Romaniei nu va putea sa faca fata in confruntarile din Liga Campionilor,decat atunci cand investitiile in cumpararea sau formarea de jucatori valorosi,nu se vor ridica cel putin la jumatatea investitiilor care se fac la echipele de top din Europa.Este un lucru de bun simt sa nu avem pretentia ca o echipa romaneasca in care valoarea jucatorilor se ridica la 20 000 000 sa castige in fata unei echipe de 200 000 000 Euro .Acest lucru nu se poate petrece decat absolut intamplator.
Vom avea din nou echipe in sferturi,semifinale sau finale ale Cupei Campionilor numai atunci cand vom avea niste investitori si conducatori de cluburi adevarati

six
4th November 2007, 09:02
Debut bun a lui Lacatus... ......si un mare esec duminica la 20.30.....:happy:happy:happy

Observatorul
4th November 2007, 18:58
In seara asta Steaua va pierde.

fiscu
4th November 2007, 22:57
laca nu va face treaba, ciobanul trebuie sa moara...

moty
4th November 2007, 23:48
imi pare rau pt laca, jucatorii trebuie sa moara pe teren pentru el

Elphax
5th November 2007, 12:24
momentan doar simuleaza ...

12QW
8th November 2007, 15:44
SA STITI CA DEJA NE INTREBAM SERIOS DACA LACATUS E UN ANTRENOR ADEVARAT, CU PERSONALITATE (MA REFER LA SLUGARNICIA LUI FATA DE UN FOST CIOBAN, FOST SI ACTUAL MAFIOT).
Vedeti aici de ce: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1668948&postcount=288
Deja mi se face greata cand vad ca mai toti il declara zeu pe Lacatus, cand el n-a avut nicio performanta, nici macar 1 % cat HAGI (intre noi fie vorba, alta epava ca antrenor) !


Mi-am dorit dintotdeauna sa antrenez Steaua, echipa care a insemnat si inseamna totul pentru mine. Ma bucur pentru faptul ca mi s-a oferit aceasta ocazie si sper ca, impreuna cu echipa si staff-ul tehnic, sa readucem Steaua acolo unde ii este locul, in fruntea clasamentului”, a declarat Lacatus, in exclusivitate pentru siteul oficial al clubului, SteauaFC.com. :happy:lol::groggy:
Si inainte de meciul cu Sevilla a dat unele declaratii super-optimiste si fara sens, stil cioban, precum ca are antidotul sa bata pe spanioli !!!???
In loc sa aiba ouale tari, si sa se ia de cioban sa-i aduca jucatori adevarati, el tot ii canta in struna, ca si Adrian Ilie si Argaseala, alte 2 slugi care fac orice pt. bani.
SEAMANA CU J. BECALI ACEST LACATUS, ACELEASI DECLARATII SFORAITOARE. OR FI RUDE ? :drak: