PDA

View Full Version : Rossi - virusul forumurilor din Romania



San Cristobal
27th October 2007, 18:45
Va propun un un exercitiu de solidaritate forumistica : izolarea lui Rossi !!

Motive care ma determina la acest demers :

- R. - individ aflat in incapacitate de adaptare cu colegii de pe agorele virtuale pe care si-a facut prezenta :gsp , suporteri , 365, ols .
- R. - troling desantat .
- R. - lipsa elementara de respect fata de notiunea de comunicare interumana .

Toate aceste constatari ma indreptatesc sa va solicit eliminarea acestui element perturbator din existenta noastra cotidiana .

BAK
27th October 2007, 19:19
si eu sunt de aceeasi parere......trebuie adaugat si ulyse in aceeasi categorie

delaparis
27th October 2007, 19:28
Va propun un un exercitiu de solidaritate forumistica : izolarea lui Rossi !!

Motive care ma determina la acest demers :

- R. - individ aflat in incapacitate de adaptare cu colegii de pe agorele virtuale pe care si-a facut prezenta :gsp , suporteri , 365, ols .
- R. - troling desantat .
- R. - lipsa elementara de respect fata de notiunea de comunicare interumana .

Toate aceste constatari ma indreptatesc sa va solicit eliminarea acestui element perturbator din existenta noastra cotidiana .


La primul punct iti pot spune ca nu este problema noastra ce se intampla pe alte forumuri.
La celelalte doua poti sta linistit ca exista sanctiuni pentru atitudine necorespunzatoare

Rossi
27th October 2007, 19:31
si eu sunt de aceeasi parere......

citeste'ti ultimile 10-15 mesaje si pe urma sa comentezi ... BAK , tu in ultimile 3 zile trebuia sa primesti ban de 5 ori ...

Rossi
27th October 2007, 19:33
Va propun un un exercitiu .

cand atacati Dinamo si din ********i si comunisti nu ne scoateti , e bine ... cand va acreste omu' cu " Beeeeeeeeeeu" propui exercitii ...

apropos de propuneri .... iti propun sa cauti o lama si sa-ti faci ce trebuie ... asa nu o sa mai faci umbra pamantului de pomana ...

ps : citeste ultimile 20-30 de mesaje ale lui Sezione si pe urma sa-ti ceri scuze ...

San Cristobal
27th October 2007, 19:45
apropos de propuneri .... iti propun sa cauti o lama si sa-ti faci ce trebuie ... asa nu o sa mai faci umbra pamantului de pomana ...



sunt un om realizat din toate punctele de vedere ...am familie , un copil reusit , ce-mi mai pot dori ?...nu suport dereglati ca tine ...pe toate forumurile provoci , jignesti si te dai in spectacol ...sincer , cred ca ai probleme pe care nu ti le poti rezolva rezolva ...

YoYoyOi
27th October 2007, 19:46
nu cred ca e cazul de asa ceva. Are el mici scapari, abereaza si enerveaza, dar ca el sunt o multime. Si chiar trebuie sa mentinem o balanta. Sa aiba si stelistii ce sanctiona, dar si ceilalti moderatori:D altfel se plictisesc :happy

San Cristobal
27th October 2007, 20:05
delaparis , YoYoyoi
toleranta afisata de voi va ajuta la activitate si trafic ...fiecare proiect are o strategie proprie ...Rossi face parte din planurile voastre...puteti inchide topicul ...spor la treaba !!

Kainsashiki
27th October 2007, 20:05
Va propun un un exercitiu de solidaritate forumistica : izolarea lui Rossi !!

Motive care ma determina la acest demers :

- R. - individ aflat in incapacitate de adaptare cu colegii de pe agorele virtuale pe care si-a facut prezenta :gsp , suporteri , 365, ols .
- R. - troling desantat .
- R. - lipsa elementara de respect fata de notiunea de comunicare interumana .

Toate aceste constatari ma indreptatesc sa va solicit eliminarea acestui element perturbator din existenta noastra cotidiana .

San Cristobal, sa stii ca Rossi s-a schimbat mult in bine, cel putin pe OLS, in alta parte nu ar trebui sa ne intereseze pe noi cum se comporta. Acum un an era asa cum l-ai caracterizat tu, dar acum este in limitele normalului.:)

delaparis
27th October 2007, 20:11
delaparis , YoYoyoi
toleranta afisata de voi va ajuta la activitate si trafic ...fiecare proiect are o strategie proprie ...Rossi face parte din planurile voastre...puteti inchide topicul ...spor la treaba !!
gresesti ...

Nu are legatura traficul cu Rossi sau alt user ... e mai complicat decat crezi.

Eu vorbesc doar de subiectul deschis de tine aici :ok: Mi-am exprimat opinia si atat.

YoYoyOi
27th October 2007, 20:13
crede-ma ca nu am absolut nici un plan in ceea ce priveste OLS. Nu am nici un interes sa cresc traficul, pentru ca nu castig nimic financiar.
Doar ca Rossi nu mi se pare ca a gresit in asemenea hal incat sa fie exclus definitiv.

Bogdy LFC
27th October 2007, 20:15
Cappone trebuie inclus pe lista virusilor.El e primul virus pe toate forumurile,NU Rossi:rosu:

tchibos
27th October 2007, 20:17
a ajuns OLS program antivirus?.. lasati oamenii sa se desfasoare chiar daca mai calca si stramb.. vreti o lume perfecta?.. nu exista !

San Cristobal
27th October 2007, 20:42
crede-ma ca nu am absolut nici un plan in ceea ce priveste OLS. Nu am nici un interes sa cresc traficul, pentru ca nu castig nimic financiar.


te cred ...forumeala care o prestezi pe OLS o din faci pasiune , si e lipsita total de aspectul material ...ti-ai facut un grup de prieteni cu care iti face placere sa discuti ...simti o anumita satisfactie sa stingi conflicte , sa aplanezi discutii care sunt in contradictoriu si sa te simti importanta pe acest segment de internet ...aspiratiile tale fac parte din zbaterile noastre zilnice ...:D zi ca nu-i asa ?

YoYoyOi
27th October 2007, 20:52
in prima parte ai dreptate. In cea de-a doua nu. Chiar nu ma incanta sa ma bag sa aplanez scandaluri, dar asta mi-e in fisa postului. Tu crezi ca io n-as vrea sa-mi bag si scot cateodata, sa sterg cu unul pe jos? Ah cat mi-as dori sa le pot spune unora asa pe ardeleneste de neamuri si de carnuri..... Dar nu ma lasa functia.
Iar la faza cu importanta, nu poti sa stii cum e pana nu esti in postura respectiva. As prefera sa fiu o oarecare, asa nu m-ar injura oamenii pe PM in fiecare zi, nu m-ar acuza altii ca fac si dreg... as fi si eu om intre oameni.

Sergio_D
27th October 2007, 20:54
Si acum intervine partea in care San Cristobal ne spune ca el este moderator pe un forum foarte mare (cu o clientela selecta) si nu ne poate dezvalui adresa acestuia.

Rossi s-a schimbat mult in bine fata de cum era inainte.

San Cristobal
27th October 2007, 21:05
Si acum intervine partea in care San Cristobal ne spune ca el este moderator pe un forum foarte mare (cu o clientela selecta) si nu ne poate dezvalui adresa acestuia.

Rossi s-a schimbat mult in bine fata de cum era inainte.

Nu intervine nimic , sezi bland ...nu fi rautacios , ca nu te prinde ...nu e frumos sa dai pe forum discutii din MP ...putina modestie din partea ta nu ti-ar strica...sunt constient ca propunerea mea ( in legatura cu izolarea...) incalca dreptul elementar la libera exprimare ...faceti cum credeti voi ca e mai bine ...

Ulysses
27th October 2007, 21:15
bak ar trebui scos de urgenta ca sa mai putem respira si noi aer curat! nu degeaba i-a zis un user "supozitorul"!:D
rossi isi apara si el echipa cum poate

Ess
27th October 2007, 21:36
uly>de cand esti atat de green? :happy

si ce aveti mai cu rossi????

Ulysses
27th October 2007, 22:00
de cand mi-a zis sergio ca sunt vanator!:D

BAK
27th October 2007, 23:58
bak ar trebui scos de urgenta ca sa mai putem respira si noi aer curat! nu degeaba i-a zis un user "supozitorul"!:D
rossi isi apara si el echipa cum poate

din nou , ma confunzi cu propria ta persoana......:happy:happy....probabil ca ti-a rams cuvantul in cap, de la cat de des il auzi de la nevastata

btw, parsivule, 2-1 a fost scorul....nici macr nu ai avut tupeul sa postezi pe threadul meciului, suporter de carton

Adi Da Samraj
28th October 2007, 00:10
bak ar trebui scos de urgenta ca sa mai putem respira si noi aer curat! nu degeaba i-a zis un user "supozitorul"!:D
rossi isi apara si el echipa cum poate

DULCOLAX sau SS-24 :groggy:

Universal
28th October 2007, 00:48
Fata de cum era acum 1 an, s-a schimbat foarte mult .Mai greseste, amuza oamenii.Si eu eram intr-o faza asemanatoare, amuzam..pana m-am schimbat.Si mi s-a pus pata.

iuli
28th October 2007, 02:51
la fel esti si acum uni...crede-ma si crede-ne, daca altii zic altceva inseamna ca te mint

Sergio_D
28th October 2007, 02:51
Nu intervine nimic , sezi bland ...nu fi rautacios , ca nu te prinde ...nu e frumos sa dai pe forum discutii din MP ...putina modestie din partea ta nu ti-ar strica...sunt constient ca propunerea mea ( in legatura cu izolarea...) incalca dreptul elementar la libera exprimare ...faceti cum credeti voi ca e mai bine ...

Scuza-ma, am postat mesajul intr-un moment nu prea prielnic... :rolleyes:

Rossi este una dintre persoanele pe care le respect deoarece au dovedit ca isi pot revizui atitudinea. In bine.

Universal
28th October 2007, 03:10
la fel esti si acum uni...crede-ma si crede-ne, daca altii zic altceva inseamna ca te mint

Eu nu mai simt nici un fel de presiune.

Ulysses
28th October 2007, 08:22
DULCOLAX sau SS-24 :groggy:

si asa miroase ingrozitor pe unde trece el , vrei sa facem hepatita in masa?:D lasa-l acolo unde s-a aciuat,ca daca iese il pierdem in canalizare!:happy:happy:happy