PDA

View Full Version : Se cauta redactori pt NFL



nflheadline.com
27th October 2007, 15:31
Caut redactori pentru siteul nflheadline.com (http://www.nflheadline.com)

Am nevoie de un cunoscator (pasionat) al fotbalului american care sa scrie articole in fiecare zi sau cand are chef. Articolele sunt doar despre NFL, stiri depsre echipe, injury chart si multe altele.

In functie de cat de bine sunt scrise articolele si cat de des, putem discuta si de plata unui redactor.

Pentru contact va rog sa-mi scrieti la office@nflheadline.com unde sa va exprimati interesul si cateva cuvinte despre voi cum ar fi:
nume,
varsta,
profesie,
cunostinte despre NFL,
cat de des urmariti stiri despre NFL (zilnic,saptamanal)
si alte observatii

Multumesc anticipat!

nflheadline.com
27th October 2007, 15:39
aaaa.... am uitat sa mai zic ceva....orice idee sfaturi observatii despre site le astept aici si sunt bine venite!!

georgebz
27th October 2007, 16:57
nu inteleg de ce e site-ul in engleza :) ... mai ales de cand au schimbat designul si structura la nfl.com , pentru stirile in engleza cred ca 99% intra acolo , mai ales ca le updateaza destul de repede ....

Bronco
27th October 2007, 17:00
Da, fa-l in romana, George are dreptate, ptr. news, te duci pe nfl.com, sau pe alte site-uri de gen cbs sportsline, espn, nbc sports...:o:

dumboss_yo
27th October 2007, 17:11
asta e si parerea mea ... scrie stirile in limba romana, pentru ca altfel site-ul nu are niciun rost (pentru stiri in engleza accesam NFL.com).

Sinisther
27th October 2007, 19:38
daca ar fi sa se faca un site in romana sunt dispus sa ma ocup de stiri...de fapt am vb si cu geroge de asa ceva... idea era ca m-as ocupa in detaliu de tot ce e legat de Packers iar daca e nevoie de tot NFC North... ca sa scriu in detaliu stiri in romana despere toate echipele din NFL ar fi un pic cam mult....da un add sau trimite-mi un mail si mai discutam

Seahawk
27th October 2007, 20:39
Eu as fii de acord sa scriu in engleza. Contactati-ma : Mofo_andy pe messenger

nflheadline.com
28th October 2007, 05:49
Multumesc mult pentru interesul acordat...iar cei care si-au lasat niste date de contact o sa va contactez.

As vrea sa va raspund la cea mai mare intrebare a voastra : de ce este in engleza si nu in romana?
Ei bine rapsunsul e simplu: daca l-as face pentru Romania, l-ati vizita doar voi...cunoscatorii, si practic din start m-as limita la maaaaxim 100 de cititori fideli pe zi. Stiu ca nu am nici o sansa sa ma bat cu site-urile mari de stiri si mai ales cu NFL.COM, dar dupa cum vedeti si voi acolo, toate stirile sunt luate de la AP (Asociated Press) si modificat titlul. Iar zic eu, cu o promovare foarte buna a site-ului si un continut care cat de cat sa tina pasul cu alte site-uri nflheadline.com ar ajunge destul de cunoscut. Ma repet: cu un continut original si o promovare buna poate ajunge sus.

Wish me luck! :)

r0bby
29th October 2007, 17:59
Cum spun si baietii,nu prea ai sanse cu site-ul.Toata lumea intra pe NFl.com,yahoo..

2.Este sub forma unui blog.
3.Scoate addons-urile,deranjeaza.Alea se adauga in timp,dupa ce reusesti sa strangi un grup de cititori.
4.Mai lumineaza-l,mai multe poze.....stii la ce ma refer..

nflheadline.com
29th October 2007, 23:32
Cum spun si baietii,nu prea ai sanse cu site-ul.Toata lumea intra pe NFl.com,yahoo..

2.Este sub forma unui blog.
3.Scoate addons-urile,deranjeaza.Alea se adauga in timp,dupa ce reusesti sa strangi un grup de cititori.
4.Mai lumineaza-l,mai multe poze.....stii la ce ma refer..

In primul rand merci pt feedback

sa-ti raspund si eu:

1 si 2: Concurenta mea nu este nfl.com sau alte siteuri mamut. Nflheadline.com (http://www.nflheadline.com) este exact cum ai spus si tu un blog. O sa fie la inceput un blog de stiri si asa o sa-l si promovez. Iar sanse sunt daca este un interes la mijloc.
3. Le-am uitat acolo :P acuma le-am scos
4. Dupa ce o sa-mi gasesc oameni care sa scrie pe el, astfel o sa pot sa lucrez mai mult la aspect,design promovare etc. Iar cu pozele este extrem de dificil pt ca aproape tot ce inseamna poza legata e NFL este sub legea copyright-ului si sa platesc...Getty mi-a cerut 2000e pt 100 d poze pe luna....inca nu e cazul. :P

r0bby
30th October 2007, 09:55
Si inca ceva,ia-l ca pe un sfat pentru a nu fi banat de vreun moderator.Schimba-ti nickname-ul si mai usor cu link-urile de promovare din semnatura,sunt....ilegale.

Cucu
14th November 2007, 16:44
e foarte greu sa concurezi cu altii in domeniul stiriilor NFL.
Cred ca e mai uosr sa dedici site-ul unar editoriale. Pareri informate despre meciuri + pronosticuri. Un lucru ce e foarte la moda e sa folosesti tot felul de modele statistice ca sa ghicesti castigatorul. Chiar daca nu este perfect, lumea in general este foarte interesata.