PDA

View Full Version : Jiul - CFR Cluj (optimi de finala)



YoYoyOi
25th October 2007, 13:41
Discutii si comentarii aici :ok:

5 decembrie - ora 12,00

PerVersion
25th October 2007, 14:46
Cred ca am avut noroc, pare un meci la indemana noastra. Desigur, n-am nici cea mai mica idee ce mai joaca Jiul la ora actuala, dar ma gandesc ca nu s-au schimbat prea multe de cand au retrogradat. Poate ma contrazice un fan al Jiului ... :)

Sergio_D
25th October 2007, 15:16
Jiul joaca destul de bine din cate am citit, au un lot tanar si ambitios. Insa nu cred ca vor face tavalugului clujean. :D

optifight
25th October 2007, 15:50
:happymeci dificil pt. CFR intradevar,,,,,,,,,,,,,:yes::yes::yes:

delboca
25th October 2007, 18:44
iii greu si jiul vrea sa-si ia revansa de la acea promovare ratata la mustata in defavoarea cfr-ului....ce derbi o fost atunci la cluj de am castigat cu 2-1 si aia de la jiul in loc de role de hartie aveau hartie igienica:yeah::happy

rhadoo
25th October 2007, 23:41
ati uitat de infrangerea cu 5-1?
promovarea la mustata ati platit-o cu varf si indesat si in sinea voastra stiti astea,singurul lucru care ma deranjeaza este culoarea de la scaune,da calu de dar nu se cauta in gura,cred ca muresan si cu unguru or refuzat sa ne cumpere scaune alb negre sa nu semene cu ''u''cluj
da e bine si asa rau ,rosu si albastru,nu ne reprezinta
asa ca daca nu aduce unguru si o instalatie de nocturna trebuie sa va luptati in campiont daca vreti in cupe
HAI JIUL PETROSANI!

paul30
26th October 2007, 07:46
Greu de crezut ca Jiul le va pune probleme CFR-ului.

PaRazytul
29th October 2007, 19:10
Le-am pus de fiecare data probleme ungurilor,nu se stie niciodata...!!!

PerVersion
29th October 2007, 19:43
De fapt, adevaratele probleme ni le-a pus Multescu. In ultimul meci jucat, cand nu mai era la voi, am batut lejer, fara sa fortam prea tare.

Cu siguranta nu va fi un meci usor, pt ca meciurile in cupa sunt tot timpul mai speciale, dar diferenta de valoare intre cele 2 echipe e evidenta. Ramane de vazut ce se mai intampla pana in Decembrie.

El Ciu
30th October 2007, 13:33
O victorie lejera a CFRului

rhadoo
29th November 2007, 14:03
O victorie lejera a CFRului

avand in vedere ca se joaca la petrosani,nu as fi asa sigur de victoria lejera
inclin sa cred ca daca nu il ademenesc ungurii cu ceva pe simota,va fi invers,adica victoria JIULUI :happy

Mahomed
4th December 2007, 14:08
si totusi jiul va face un meci mare...stiu eu ce stiu ;)

YoNuTzz
4th December 2007, 19:45
meci total dezechilibrat...
orice altceva in afara unei victorii a CFR-ului ar reprezenta o mare mare surpriza :ok:

Bell
4th December 2007, 23:58
nu ne impiedicam noi de jiu'.. sa fim seriosi... doar nu-s famagusta :))
batem 3 sau 4 - 0...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

rhadoo
5th December 2007, 00:05
nu ne impiedicam noi de jiu'.. sa fim seriosi... doar nu-s famagusta :))
batem 3 sau 4 - 0...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

culmea e ca suntem chiar mai mult sau ai uitat de 5-1?:happy
nu cred ca famagusta va dat 5 bucati,da noi v-am dat:happy
si daca se joaca pe bune o sa invingem din nou
HAI JIUL PETROSANI!

Bell
5th December 2007, 00:09
culmea e ca suntem chiar mai mult sau ai uitat de 5-1?:happy
nu cred ca famagusta va dat 5 bucati,da noi v-am dat:happy
si daca se joaca pe bune o sa invingem din nou
HAI JIUL PETROSANI!

no ma rhadoo, nu te-ntrece amu... tot cu placa asta iesit la inaintare... dar degiur inteleg ca esti entuziasmat ca jucati cu lideru' autotitar si ca ai vrea ca echipa ta sa faca o figura frumoasa... dar pana la a si puteea e cale luuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnngaaaaaaaaaaaa.... nu-i asa ca am dreptate??!!

rhadoo
5th December 2007, 00:15
da chiar e o onoare pt noi sa jucam cu voi,din postura voastra de lideri
jos palaria pt figura din campionat si va doresc sa castigati campionatul,insa in cupa se schimba problema,sunt alte meciuri si la cum jucam,eu cred ca avem sanse sa castigam,cu o singura conditie:sa se joace pe teren
va fi greu pt amandoua echipele ca la noi a plouat toata ziua si cred ca va fi un teren execrabil,cum sunt in general terenurile din romania cand ploua mult
asa ca nu va fi usor pt nici o echipa

Bell
5th December 2007, 00:21
da chiar e o onoare pt noi sa jucam cu voi,din postura voastra de lideri
jos palaria pt figura din campionat si va doresc sa castigati campionatul,insa in cupa se schimba problema,sunt alte meciuri si la cum jucam,eu cred ca avem sanse sa castigam,cu o singura conditie:sa se joace pe teren
va fi greu pt amandoua echipele ca la noi a plouat toata ziua si cred ca va fi un teren execrabil,cum sunt in general terenurile din romania cand ploua mult
asa ca nu va fi usor pt nici o echipa

Io sunt sigur ca nu o sa fie aranjamente... O sa se jaoce in teren!!! Suntem un club foarte serios si nu ne pretem la asha ceva... Tot ce se zice este spre denigrarea noastra... Din pacate meciul nici nu o sa fie televizat...Daca spui ca terenul o sa fie impracticabil iar e nasol pentru cei care vor merge la meci sa vad un spectacol... nu mai vorbesc de bietii actori :(

rhadoo
5th December 2007, 00:26
Io sunt sigur ca nu o sa fie aranjamente... O sa se jaoce in teren!!! Suntem un club foarte serios si nu ne pretem la asha ceva... Tot ce se zice este spre denigrarea noastra... Din pacate meciul nici nu o sa fie televizat...Daca spui ca terenul o sa fie impracticabil iar e nasol pentru cei care vor merge la meci sa vad un spectacol...

nu stiu daca tu stii povestea cu promovarea vostra,dar care e adevarata si care noua ne-a adus o cosmetizare a stadionului,scaune de plastic si bineinteles niste lucrari pt firmele lui simota prin cluj
noi oricum anul urmator am promovat si toata treaba a fost musamalizata.oamenii au uitat si am ramas prieteni
uite chiar acum suntem facuti de kko la antena 2 cu ocazia eliberarii lui cozma
ar trebui sa te gandesti ca in meciul cu faru am fost condusi cu 2-0 in prima repriza si am batut cu 3-2 in final

Bell
5th December 2007, 00:33
stiu ca am batut la mustata... si toata lumea vorbea de faza asta... ce sa zic... se spun multe... mie mi-e greu sa cred... iara dovezi e greu de adus... raman la concluzia ca nu o sa stim sigur niciodata (si aici ma refer in general la toate masinatiile care se pot face)... doar daca cumva se va dovedi vreun blat pe fata, sau cineva in viitor va da in vileag...altfel nu o sa acuz pe nimeni de blat sau alte masinatii... (vezi exemplul gloria buzau - steaua, unde jj declara ce declara plus si directorul de la gloria ce zice... aici e vorba de auto denuntare)....

rhadoo
5th December 2007, 00:45
eu sper sa fie un meci frumos,insa voi daca ramaneti cu picioarele pe pamant zic ca ar trebui sa castigati campionatul fara probleme,aveti bani,echipa si se pare ca in iarna o sa mai aduceti la echipa si alti jucatori de valoare
noi avem acum o echipa de copii,care joaca pe nimic,doar ca sa se afirme,sa ajunga la echipe mari,am arbitrat seria aII a,suntem un fel de gloria bistrita anilor 80 90 cand ei faceau jocurile in seria II a
simota nu vrea sa promoveze,a dat meciul la medias,o mascarada de 2 lei care te facea sa razi,dupa care sa dus la pitesti si afacut acelasi lucru,pitestenii castigand din 2 penalty-uri,ce sa mai zic,ca avem si 5 puncte penalizare si am terminat pe 7
insa acum ar trebui sa bage bani in cupa pt ca e cea buna ocazie de a iesii afara sa joci in cupe,de unde ies bani adevarati si unde poti sa vinzi jucatori direct fara intermediari gen steaua,dinamo sau rapid
depinde de cine e sfatuit si ce vrea sa faca mai departe,vrea sa scoata bani din fotbal sau se multumeste cu blaturi de 2 bani,dar care ii aduc profituri pe termen scurt

Bell
5th December 2007, 00:56
eu sper sa fie un meci frumos,insa voi daca ramaneti cu picioarele pe pamant zic ca ar trebui sa castigati campionatul fara probleme,aveti bani,echipa si se pare ca in iarna o sa mai aduceti la echipa si alti jucatori de valoare
noi avem acum o echipa de copii,care joaca pe nimic,doar ca sa se afirme,sa ajunga la echipe mari,am arbitrat seria aII a,suntem un fel de gloria bistrita anilor 80 90 cand ei faceau jocurile in seria II a
simota nu vrea sa promoveze,a dat meciul la medias,o mascarada de 2 lei care te facea sa razi,dupa care sa dus la pitesti si afacut acelasi lucru,pitestenii castigand din 2 penalty-uri,ce sa mai zic,ca avem si 5 puncte penalizare si am terminat pe 7
insa acum ar trebui sa bage bani in cupa pt ca e cea buna ocazie de a iesii afara sa joci in cupe,de unde ies bani adevarati si unde poti sa vinzi jucatori direct fara intermediari gen steaua,dinamo sau rapid
depinde de cine e sfatuit si ce vrea sa faca mai departe,vrea sa scoata bani din fotbal sau se multumeste cu blaturi de 2 bani,dar care ii aduc profituri pe termen scurt

da... mi-aduc aminte de perioada de "glorie" a bistritenilor... ii foarte urat pentru suporteri sa traiasca asha experiente neplacute... dar din pacate pe noi nu ne intreaba nimeni... sper din tot sufletul ca sa se curete fotbalul romanesc de astfel de practici sa apara o data acel aparat anticoruptie care sa fie eficient si necrutator... tulai ca m-i se pare ca asha is de naiv in clipele astea...

rhadoo
5th December 2007, 01:05
azi dupa meci va fi si deschiderea unui fel de mall,vechiul magazin JIUL cosmetizat si adus la standarde europene,cum ne place sa zicem,cu concerte,voltaj,etc,probabil va aduce multi oameni si la meci,sper sa vina doar jiulisti,avand in vedere parcursul exceptional!?al stelei,cred ca oierii nu o sa fie prezenti la meci sa ii auzim cu behaie
eu sper sa fie un spectacol frumos si cel mai bun sa invinga,dar sa o faca frumos,corect.fara faze interpretabile,care sa de-a nastere la discutii si suspiciuni
mi-ar fi placut meciul asta in finala,era mult mai interesant,cu voi pe locul 1 in campionat si noi finalisti ai cupei,eeeeeeee,cum e aia pasarea mihai viteazu

Geografu
5th December 2007, 12:06
Gol CFR in minutul 5 , 1-0 cu Jiul Petrosani !

Marcator : Didi !

Geografu
5th December 2007, 13:52
Scor final : Jiul Petrosani - CFR Cluj - 0-1 gol Didi in minutul 6.

Ferko
5th December 2007, 14:28
Cam subtire la pretentiile CFR-ului, dar probabil ca n-au fortat sau atat au putut.

DinamoBoy
5th December 2007, 14:42
offtopic: mai sunt bilete laDinamo???cu sanatatea

YoNuTzz
5th December 2007, 17:34
doar 1-0 ?
eh...e mai putin important, importanta e calificarea...

Vlad
5th December 2007, 19:43
important a fost ca Jiul nu a reusit sa bage gol, pacat!

rhadoo
5th December 2007, 21:04
important a fost ca Jiul nu a reusit sa bage gol, pacat!

se poate spune si ca nu a vrut si tot pacat e!
revenind la meci "doar 1-0?"daca vedeati meciul spuneati cum de a fost 1-0?
cfr slabi,sunt uluit cum de e pe locul 1 si cu un avans asa mare
pai azi ne-am distrat cu ei,nu e posibil ca o echipa din liga II a sa domine atat de autoritar lidera ligii I
pai in CL ce o sa faca?o sa fie ciuca batailor:happy
au avut un sut la poarta care a si fost golul victoriei,dintr-o balbaiala a lui apetrei:headbang:
in rest nimic,nu se poate asa ceva dela lidera la zi in liga I
a tremurat andone la meciul asta,ceea ce arata ca locul nostru e in liga I,ca nu se vrea promovarea,din pacate si e pacat de acesti copii talentati
asta a fost.BRAVO JIUL!

m8k
5th December 2007, 21:28
@rhadoo, vorbesti de parca nu ai vazut nici un meci al CFR-lui in acest sezon!
Dar daca tot nu stii inca iti spun cum e CFR pe primul loc! Castiga si cand joaca prost! E simplu!
E mai indoielnic afirmatia ta cum ca locul vostru e in Liga 1!:headbang:

rhadoo
6th December 2007, 00:54
@rhadoo, vorbesti de parca nu ai vazut nici un meci al CFR-lui in acest sezon!
Dar daca tot nu stii inca iti spun cum e CFR pe primul loc! Castiga si cand joaca prost! E simplu!
E mai indoielnic afirmatia ta cum ca locul vostru e in Liga 1!:headbang:

e adevarat ce spui tu poate ca locul nostru e indoielnic in liga I,atunci probabil locul vostru,dupa ce ati jucat e undeva in liga III sau judeteana,cei care au fost la meci pot sa confirme sau sa infirme acest lucru
voii nu aveti treaba cu fenomenu daca "treaba nu e vorbita dinainte",vorba lu becali:happy
NU FITI RIDICOLI ,DACA AJUNGETI IN CUPE EUROPENE!
INCERCATI SA NU NE FACETI DE RAS,PE UNDE O SA MAI JUCATI
AZI ..................................PACAT DE LOCUL OCUPAT
PROBABIL ASTA E ROMANIA,PROBABIL ASTA VREM!PACAT!RUSINE!

PerVersion
6th December 2007, 16:03
Nu inteleg la ce te asteptai... trebuia sa va zdrobim cu 4, 5 la 0? CFR-ul nu a fortat in nici un meci pana acum, a jucat exact atat cat a trebuit. Probabil jucatorii vostri au fost foarte ambitionati si au tras tare, fiind o sansa pt ei de a se remarca, iar ai nostri n-au intrat concentrati la maxim, pe langa faptul ca au jucat mai multe rezerve.

Insa, daca eram chiar asa slabi cum zici tu, nu vad de ce n-ati castigat. Imi pare rau ca nu s-a transmis meciul, sa pot da un comentariu mai obiectiv.. dar asta este.