PDA

View Full Version : Intalnirea noastra - a forumistilor



Pages : [1] 2 3

mikeyy
11th October 2007, 22:24
Am mai multe prietene si cunostinte mari iubitoare de gimnastica,am fost la citeva competitii in tara,la Ploiesti,la Timisoara cind s-a retras Lavinia,la Sibiu inainte de Sidney,au fost experiente deosebite pentru sufletul nostru de fani,si cred ca as putea sa mai fac asta,poate la anul la nationale.

E o idee buna, si eu ma gandesc de ceva vreme la acest lucru si sper ca la anul ori la internationale si/sau nationale sa fie pus in practica

ioanavol
11th October 2007, 22:31
am mai spus, daca imi dau voie cei de la slujba pe care sper s-o gasesc pana atunci, SIGUR vin!! si va voi zice din vreme.
apropo, internationalele sunt intotdeauna in aprilie? nationalele vor fi mutate inainte de olimpiada, iunie-iulie, nu-i asa?

ioanavol
11th October 2007, 22:33
si sunt intotdeauna la sfarsit de saptamana?

mikeyy
11th October 2007, 22:34
Internationalele cred ca vor fi in martie....tinand cont ca europenele sunt la inceputul lunii aprilie. De obicei le puneai inainte de europene...zic si eu, nu sunt sigur.
Nationalele vor fi in iulie cu siguranta

mikeyy
11th October 2007, 22:35
si sunt intotdeauna la sfarsit de saptamana?

Da
Vinerea baieti ( echipe+individual)
Sambata fete (echipa si individual)
Duminica fete+baieti (finale pe aparate)

ioanavol
11th October 2007, 22:38
super...ce mi-as dori sa vin. mentinem legatura;)

aici sunt datele europenelor si olimpiadei...pt cei interesati

Apr 3-6 European Championships Women's Artistic Gymnastics, Clermont-Ferrand (FRA)
Apr 24-27 European Championships Men's Artistic Gymnastics, Lausanne (SUI)
Aug 8-24 Games of the 29th Olympiad, Beijing (CHN)

ioanavol
11th October 2007, 22:39
Da
Vinerea baieti ( echipe+individual)
Sambata fete (echipa si individual)
Duminica fete+baieti (finale pe aparate)

multumesc!
si inca o intrebare: locatia e mereu aceeasi?

mikeyy
11th October 2007, 22:41
Din 2003 tot la Ploiesti...inainte de 2003 nu mai imi amintesc cu exactitate

miafangina
11th October 2007, 22:45
Cam asa e,cu o luna inainte de olimpiada.Si eu depind mult de serviciu,dar daca stiu din timp,pot sa-mi cer liber si daca nu apare ceva important in familie pot merge.Deja m-am entuziasmat la gindul ca as putea sa va intilnesc si sa le sustinem impreuna pe fete!Cind am fost la Sibiu,imi facusem un baner dintr-un cearsaf,pe care am scris cu spray:succes la Sidney!,dar sotul meu si prietena mea nu m-au lasat sa-l expun,au zis ca e urit,asa ca am renuntat.M-am apropiat de dl.Topescu si l-am rugat sa le spuna fetelor ca le iubim mult si le sustinem neconditionat,mi-a spus ca ele stiu ca sunt iubite si mi-a promis ca le spune.la sfirsitul concursului le-am abordat in curte si au facut poze cu noi,dar erau foarte obosite si mi-am dat seama ca trebuie sa avem grija cu dorinta noastra mare de apropiere,sa nu le deranjam.Cind mai am timp,va mai impartasesc trairi de-ale mele,daca nu va deranjeaza.Noapte buna!

mikeyy
11th October 2007, 22:48
Cam asa e,cu o luna inainte de olimpiada.Si eu depind mult de serviciu,dar daca stiu din timp,pot sa-mi cer liber si daca nu apare ceva important in familie pot merge.Deja m-am entuziasmat la gindul ca as putea sa va intilnesc si sa le sustinem impreuna pe fete!Cind am fost la Sibiu,imi facusem un baner dintr-un cearsaf,pe care am scris cu spray:succes la Sidney!,dar sotul meu si prietena mea nu m-au lasat sa-l expun,au zis ca e urit,asa ca am renuntat.M-am apropiat de dl.Topescu si l-am rugat sa le spuna fetelor ca le iubim mult si le sustinem neconditionat,mi-a spus ca ele stiu ca sunt iubite si mi-a promis ca le spune.la sfirsitul concursului le-am abordat in curte si au facut poze cu noi,dar erau foarte obosite si mi-am dat seama ca trebuie sa avem grija cu dorinta noastra mare de apropiere,sa nu le deranjam.Cind mai am timp,va mai impartasesc trairi de-ale mele,daca nu va deranjeaza.Noapte buna!

Ar fi frumos sa ne mai povestiti...vad ca ati avut parte de momente frumoase! :)

miafangina
11th October 2007, 22:49
Din 2003 tot la Ploiesti...inainte de 2003 nu mai imi amintesc cu exactitate

De cind stiu eu internationalele au fost tot la Ploiesti.

ioanavol
11th October 2007, 22:51
Cam asa e,cu o luna inainte de olimpiada.Si eu depind mult de serviciu,dar daca stiu din timp,pot sa-mi cer liber si daca nu apare ceva important in familie pot merge.Deja m-am entuziasmat la gindul ca as putea sa va intilnesc si sa le sustinem impreuna pe fete!Cind am fost la Sibiu,imi facusem un baner dintr-un cearsaf,pe care am scris cu spray:succes la Sidney!,dar sotul meu si prietena mea nu m-au lasat sa-l expun,au zis ca e urit,asa ca am renuntat.M-am apropiat de dl.Topescu si l-am rugat sa le spuna fetelor ca le iubim mult si le sustinem neconditionat,mi-a spus ca ele stiu ca sunt iubite si mi-a promis ca le spune.la sfirsitul concursului le-am abordat in curte si au facut poze cu noi,dar erau foarte obosite si mi-am dat seama ca trebuie sa avem grija cu dorinta noastra mare de apropiere,sa nu le deranjam.Cind mai am timp,va mai impartasesc trairi de-ale mele,daca nu va deranjeaza.Noapte buna!
super:):)
si sa ne aratati si poze cand puteti, poate cand ne vedem;)

miafangina
11th October 2007, 22:53
Promit,dar va rog sa-mi spuneti pe nume,am eu dublu virsta decit unii din voi,dar ma simt tinara prin pasiunile mele .

miafangina
11th October 2007, 22:55
super:):)
si sa ne aratati si poze cand puteti, poate cand ne vedem;)

pozele sunt pe carton,facute in stilul clasic,dar o sa le iau cu mine,pe unele am autografe.Am si albume cu poze din ziare.Mia:)

mikeyy
11th October 2007, 22:57
pozele sunt pe carton,facute in stilul clasic,dar o sa le iau cu mine,pe unele am autografe.Am si albume cu poze din ziare.Mia:)

Sunteti un fan adevarat....si eu d-abia astept sa vad colectia de materiale si poze :)

ioanavol
11th October 2007, 22:58
pozele sunt pe carton,facute in stilul clasic,dar o sa le iau cu mine,pe unele am autografe.Am si albume cu poze din ziare.Mia:)
nu conteaza, au farmecul lor asa:) multumim!
incantata de cunostinta, Ioana:)

mikeyy
11th October 2007, 23:00
Eu sunt Mihai :)

Mihaela P
11th October 2007, 23:03
Va multumesc tuturor pentru toate informatiile pe care le aflu,eu din pacate nu va pot ajuta cu nimic,pentru ca nu ma pricep,dar iubesc mult gimnastica si va iubesc si pe voi pentru ca sunteti atit de pasionati de asta;sper sa nu va suparati ca nu va pot ajuta cu intentiile voastre pentru site si sa-mi permiteti sa profit de munca voastra.

Ma bucur ca ajungem sa ne cunoastem si altfel decat prin postari.

Se pare ce ne puteti ajuta cu mai mult decat cu informatii, si ma refer acum la experienta si dragostea aratata gimnastelor si gimnasticii in general.

Mihaela P
11th October 2007, 23:05
Promit,dar va rog sa-mi spuneti pe nume,am eu dublu virsta decit unii din voi,dar ma simt tinara prin pasiunile mele .

Eu sunt Mihaela, dar imi puteti spune oricand Irina .
De unde esti, Mia?
Si tu Mihai?

mikeyy
11th October 2007, 23:06
Si tu Mihai?

Eu sunt din Brasov

Mihaela P
11th October 2007, 23:23
Internationalele cred ca vor fi in martie....tinand cont ca europenele sunt la inceputul lunii aprilie. De obicei le puneai inainte de europene...zic si eu, nu sunt sigur.
Nationalele vor fi in iulie cu siguranta

Asa cred si eu.

De obicei sunt in jur de 15 Aprilie, exceptie a facut anul 2004 (an olimpic) cand Europenele au fost intre 15-17 Aprilie si Internationalele Romaniei intre 2-4 Aprilie.

Intr-un singur an i-au schimbat locatia, dar asta se intampla cu multi ani in urma, ca de 10 ani eu ma duc tot la Sala Olimpia din Ploiesti.

crisloregym
12th October 2007, 00:41
Buna, Mia, bine ai venit:) Asa cum au spus si ceilalti, este tare bine sa mai avem un iubitor al gimnasticii printre noi...Eu am fost tare bucuroasa cand am gasit forumul acesta si sunt si mai bucuroasa sa vad ca suntem in numar din ce in ce mai mare.

Eu sunt Cristina si sunt din partea moldoveneasca si culturala a tarii (Iasi). M-as bucura nespus sa ne intalnim pe la Internationalele Romaniei, unde nu am fost niciodata. singurul concurs live de gimnastica pe care l-am vazut a fost anul acesta, in martie, la Paris Bercy, etapa de Cupa Mondiala. Romania a fost reprezentata de Marian Dragulescu la baieti si de Sandra si Stela la fete. Sentimentul este absolut extraordinar, sa traiesti fiecare element si fiecare emotie...tremuram toata la evolutiile alor nostri:) Mi-ar placea sa repet aceasta experienta, asa cum visul meu este sa merg la o competitie pe echipe la JO, iar Romania sa castige; ceva gen Atena 2004.

miafangina
12th October 2007, 15:37
Eu sunt Mihaela, dar imi puteti spune oricand Irina .
De unde esti, Mia?
Si tu Mihai?

Sunt din Baia Mare si am o prietena foarte buna cu care port discutii nesfirsite despre sport in general si gimnastica in special.Ea a descoperit forumul ,dar nu are net acasa,asa ca intra mai rar.:)

ioanavol
12th October 2007, 15:40
Sunt din Baia Mare si am o prietena foarte buna cu care port discutii nesfirsite despre sport in general si gimnastica in special.Ea a descoperit forumul ,dar nu are net acasa,asa ca intra mai rar.:)
uau, Baia Mare, Iasi, Brasov, Bucuresti...pai chiar ca unica sansa de a ne intalni vreodata e la campionate:)

Mihaela P
12th October 2007, 21:08
uau, Baia Mare, Iasi, Brasov, Bucuresti...:)

Ca sa nu mai zicem...Olanda!!!

ioanavol
12th October 2007, 21:13
Ca sa nu mai zicem...Olanda!!!
ai dreptate...;)

si, culmea, s-ar putea sa ajung eu mai repede din Eindhoven la Ploiesti decat Mia de la Baia Mare sau Cristina din Iasi:D

mikeyy
12th October 2007, 21:17
Mie Ploiestiul imi este la indemana, as ajunge repede....am o colega la facultate care e din Ploiesti si i-am zis ca am nevoie de un ghid :D

ioanavol
12th October 2007, 21:19
Mie Ploiestiul imi este la indemana, as ajunge repede....am o colega la facultate care e din Ploiesti si i-am zis ca am nevoie de un ghid :D
ghid in Ploiesti...haha...si ea te-a crezut?:D

mikeyy
12th October 2007, 21:22
ghid in Ploiesti...haha...si ea te-a crezut?:D

Am intrebat-o daca pot sa apelez la ea daca am vreo nelamurire si ea mi-a zis ca da :D

crisloregym
12th October 2007, 21:27
ai dreptate...;)

si, culmea, s-ar putea sa ajung eu mai repede din Eindhoven la Ploiesti decat Mia de la Baia Mare sau Cristina din Iasi:D

Da, ai dreptate...important este ca nu e imposibil sa faci 6 ore cu sageata:)

Mai greu e cu o cazare prin Ploiesti...parerea mea:)

ioanavol
12th October 2007, 21:32
Da, ai dreptate...important este ca nu e imposibil sa faci 6 ore cu sageata:)

Mai greu e cu o cazare prin Ploiesti...parerea mea:)
efectiv fac eu mai mult...caci nu am aeroport langa casa si nici nu ma lasa langa sala de gimnastica.
dar e uimitor ca de cand am plecat s-au ieftinit intr-atat avioanele incat autobuzul nu mai e o optiune rentabila decat pana prin Austria...

da, cazarea e o chestie...dar macar sa ne hotaram noi ca putem veni si vedem;)
e drept ca "acasa" al meu e in Bucuresti, deci mie mi-e mai usor...dar trebuie sa existe o solutie pentru toata lumea.

cata10
12th October 2007, 21:35
uau, Baia Mare, Iasi, Brasov, Bucuresti...pai chiar ca unica sansa de a ne intalni vreodata e la campionate:)

Buzau!!!!!

miafangina
12th October 2007, 21:36
Buna seara,prieteni!Sa stiti ca nu e chiar asa de greu,eu am fost de 3 ori la internationale la Ploiesti,am gasit si cazare la hotel,e drept,cu ceva emotii,nu aveam rezervare si erau multe delegatii cazate ,dar daca stim din timp ce vrem,putem face rezervari si va fi OK.

crisloregym
12th October 2007, 21:37
Super!!!

cata10
12th October 2007, 21:38
uau, Baia Mare, Iasi, Brasov, Bucuresti...pai chiar ca unica sansa de a ne intalni vreodata e la campionate:)

M-as bucura tare mult sa ne intalnim la urmatoarea competitie de gimnastica ce se organizeaza in romania!:ok:

mikeyy
12th October 2007, 21:38
Buzau!!!!!

Cata, sa inteleg ca si tu ai vrea sa mergi?.....ar fi super sa fim mai multi:ok:

ioanavol
12th October 2007, 21:39
Super!!!
pai daca stati in Ploiesti si reusesc si eu sa vin stau si eu cu voi acolo:)

daca, daca...sper sa pot:D

cata10
12th October 2007, 21:42
Cata, sa inteleg ca si tu ai vrea sa mergi?.....ar fi super sa fim mai multi:ok:

Bineinteles! Ar fi extraordinar sa fim cu totii in sala de concurs! Ar fi un inceput bun pentru viitorul fanclub!!!!

ioanavol
12th October 2007, 21:42
galeria Romaniei=mikeyy si cu fetele:D

mikeyy
12th October 2007, 21:43
pai daca stati in Ploiesti si reusesc si eu sa vin stau si eu cu voi acolo:)

daca, daca...sper sa pot:D

si eu de asemenea...chiar daca as putea sa ma intorc acasa....as prefera sa mai stau cu voi.
E bine ca vrem acest lucru, primul pas e facut. Acum conteaza perioada de desfasurare a competitiei si timpul fiecaruia dintre noi. Sincer mi-as dori sa fim toti prezenti..sper sa fie asa!:ok:

miafangina
12th October 2007, 21:43
Cristina,sa stii ca si eu imi doresc sa vad o olimpiada "live" dar m-am gindit bine si nu poti sa vezi decit un sport,poate doua,ori eu vreau sa vad cit mai multe discipline,asa ca tot TV-ul e solutia,dar un campionat de gimnastica ar fi minunat,acolo nu mai ai de alergat pe la mai multe baze sportive.evident ca un concurs in afara imi depaseste posibilitatile materiale momentan,dar ce frumos e sa visezi!

mikeyy
12th October 2007, 21:44
galeria Romaniei=mikeyy si cu fetele:D
:bere: :D

cata10
12th October 2007, 21:46
galeria Romaniei=mikeyy si cu fetele:D

mikeyy, cata si fetele!:D

si sa nu-l uitam pe vlad!

Cand nu era prea multa lume pe aici, Vlad si cu Irina erau cei care incercau sa ne aduca aminte de viitoarele competitii...

ioanavol
12th October 2007, 21:48
mikeyy, cata si fetele!:D


ups...puteam pariu ca si cata e fata:P scuze, cata.

cata10
12th October 2007, 21:48
Cristina,sa stii ca si eu imi doresc sa vad o olimpiada "live" dar m-am gindit bine si nu poti sa vezi decit un sport,poate doua,ori eu vreau sa vad cit mai multe discipline,asa ca tot TV-ul e solutia,dar un campionat de gimnastica ar fi minunat,acolo nu mai ai de alergat pe la mai multe baze sportive.evident ca un concurs in afara imi depaseste posibilitatile materiale momentan,dar ce frumos e sa visezi!

Dar n-ar fi rau sa fii si la olimpiada, chit ca rogi pe cineva sa-ti inregistreze concursurile mai importante!!!!

miafangina
12th October 2007, 21:48
:bere: :D

Vad ca voi dati berea,eu va fac prajituri bune!:)

cata10
12th October 2007, 21:51
Dar n-ar fi rau sa fii si la olimpiada, chit ca rogi pe cineva sa-ti inregistreze concursurile mai importante!!!!

Si, uneori, visurile se transforma in realitate:D

ioanavol
12th October 2007, 21:51
Vad ca voi dati berea,eu va fac prajituri bune!:)
super...o sa fim grasi si frumosi:)

cata10
12th October 2007, 21:51
Vad ca voi dati berea,eu va fac prajituri bune!:)

Cu ciocolata?:D

crisloregym
12th October 2007, 21:52
O-ho, daca mai continuam asa avem si mancare, si bautura, si bannere si fluiere pentru galeria din sala Olimpia aprilie 2008:D

miafangina
12th October 2007, 21:53
Cu ciocolata?:D

Cu ce vreti voi!:)

cata10
12th October 2007, 21:54
Cu ce vreti voi!:)

Super!:)

ioanavol
12th October 2007, 21:54
Cu ce vreti voi!:)
uf, ce dor mi-e de Romania:(

asa entuziasm si oameni buni nu gasesc aici...or fi, dar se ascund bine.

miafangina
12th October 2007, 21:56
O-ho, daca mai continuam asa avem si mancare, si bautura, si bannere si fluiere pentru galeria din sala Olimpia aprilie 2008:D

Ginditi-va ce o sa ne scriem pe tricouri,ca sa ne recunoastem si sa fim o echipa!

crisloregym
12th October 2007, 21:59
uf, ce dor mi-e de Romania:(

asa entuziasm si oameni buni nu gasesc aici...or fi, dar se ascund bine.

Sa stii ca asa e!!!

Mi se pare ca oameni care sa se bucure asa de mult de viata ca romanii (sufleteste vorbind)nu prea mai sunt:D...Adica noi de abia asteptam un prilej ca sa simtim ca traim;)

Ne gandim...trebuie sa fie ceva frumos si sa atraga atentia:D

ioanavol
12th October 2007, 22:01
Sa stii ca asa e!!!

Mi se pare ca oameni care sa se bucure asa de mult de viata ca romanii (sufleteste vorbind)nu prea mai sunt:D...Adica noi de abia asteptam un prilej ca sa simtim ca traim;)

Ne gandim...trebuie sa fie ceva frumos si sa atraga atentia:D
putem hotari o culoare de tricou mai tipatoare...verde, galben, rosu...asta ar trebui sa fie usor de recunoscut:D

cata10
12th October 2007, 22:03
Ginditi-va ce o sa ne scriem pe tricouri,ca sa ne recunoastem si sa fim o echipa!

Poate o sa stabilim dinainte ce litera ne alegem in asa fel cand ne asezam intr-o ordine sa iasa ceva de genul:
NOI IUBIM GIMNASTICA!

mikeyy
12th October 2007, 22:08
Poate o sa stabilim dinainte ce litera ne alegem in asa fel cand ne asezam intr-o ordine sa iasa ceva de genul:
NOI IUBIM GIMNASTICA!

E buna ideea, dar din pacate nu suntem atatea persoane pentru atatea litere.
Sa purtam un tricou identic toti si sa imprimam pe ele o poza cu fetele din lor, sau fiecare dintre noi cate o fata.....si trebuie sa-i luam incalcul si pe baietii, caci si ei ne reprezinta.
Se pare ca pe langa competitia in sine....cu berea de la noi baietii si prajiturile de la voi fetele va iesi o distractie pe cinste...si mai ales ca ne leaga o pasiune pt gimnastica :D

miafangina
12th October 2007, 22:09
uf, ce dor mi-e de Romania:(

asa entuziasm si oameni buni nu gasesc aici...or fi, dar se ascund bine.

Totusi,cind ii vezi ca spectatori,in tribune,par sa se simta grozav,aplauda ritmat,se bucura,asta imi place la ei.La olimpiada de la Lilehamer am invatat ca si schiul fond poate fi spectaculos,si asa spectatori multi si entuziasti doar in Japonia am mai vazut!De-atunci ma uit si la biatlon, ca la schiul alpin ma uitam si inainte,e mai spectaculos!

ioanavol
12th October 2007, 22:12
Totusi,cind ii vezi ca spectatori,in tribune,par sa se simta grozav,aplauda ritmat,se bucura,asta imi place la ei.La olimpiada de la Lilehamer am invatat ca si schiul fond poate fi spectaculos,si asa spectatori multi si entuziasti doar in Japonia am mai vazut!De-atunci ma uit si la biatlon, ca la schiul alpin ma uitam si inainte,e mai spectaculos!
ai dreptate, si in Amsterdam olandezii erau cei mai mari fani ai gimnastelor straine, sa nu mai zic de bronzurile lor, pt care au aplaudat minute in sir.

dar aici n-am gasit inca pe nimeni sa-mi ofere o prajitura fara a ma cunoaste:)

cata10
12th October 2007, 22:12
E buna ideea, dar din pacate nu suntem atatea persoane pentru atatea litere.
Sa purtam un tricou identic toti si sa imprimam pe ele o poza cu fetele din lor, sau fiecare dintre noi cate o fata.....si trebuie sa-i luam incalcul si pe baietii, caci si ei ne reprezinta.
Se pare ca pe langa competitia in sine....cu berea de la noi baietii si prajiturile de la voi fetele va iesi o distractie pe cinste...si mai ales ca ne leaga o pasiune pt gimnastica :D

Poate gasim ceva mai scurt sau reusim sa ne stringem mai multi. Sigur vor adera si altii la ideea noastra!
Trebuie, insa, sa planificam totul din timp, asa incat sa putem sa rezolvam chestiunile legate de serviciu, cei care lucram dupa program fix!

ioanavol
12th October 2007, 22:13
Dar nu putem tine cite doua litere fiecare?
partea proasta e ca atunci trebuie sa mergem mereu in aceeasi ordine:D

ioanavol
12th October 2007, 22:14
Poate gasim ceva mai scurt sau reusim sa ne stringem mai multi. Sigur vor adera si altii la ideea noastra!
Trebuie, insa, sa planificam totul din timp, asa incat sa putem sa rezolvam chestiunile legate de serviciu, cei care lucram dupa program fix!
pentru aprilie ar trebui sa ne hotaram cel tarziu in februarie...deci prin ianuarie incepe strigarea;)

miafangina
12th October 2007, 22:17
Bine,ne mai gindim,dar sa stiti ca eu vorbesc serios,nu e doar entuziasm de moment,cred ca putem face asta si nu ar fi un efort chiar asa de mare.

cata10
12th October 2007, 22:21
Bine,ne mai gindim,dar sa stiti ca eu vorbesc serios,nu e doar entuziasm de moment,cred ca putem face asta si nu ar fi un efort chiar asa de mare.

Sa zicem un DA hotarat fara sa ne mai gandim! OK?

ioanavol
12th October 2007, 22:24
Sa zicem un DA hotarat fara sa ne mai gandim! OK?
daca era acum un an, ziceam fara sa clipesc DA (ca doar am planificat Europenele cu vreo 4 luni inainte).
dar acum asta e, intre doua slujbe...sa zic in momentul asta eu sunt 50/50

miafangina
12th October 2007, 22:24
Sa zicem un DA hotarat fara sa ne mai gandim! OK?

OK!Ziceam sa ne mai gindim la recuzita.:)

cata10
12th October 2007, 22:27
OK!Ziceam sa ne mai gindim la recuzita.:)

Bun!
DA hotarat pentru ca sa fim cu totii acolo! Si ne mai gandim la detalii!

Mihaela P
12th October 2007, 22:30
Am fost plecata si vad ca ati avut activitate in lipsa mea.
Si eu voi veni la Ploiesti!

Cu cazarea nu este problema, de doua ori am stat la hotel.Am facut rezervare din timp, dar nu la Hotel Central unde au stat fetele ci in alta parte.

Taxi-ul costa fff putin. De la gara la sala ajungi repede!

Dar daca vrei neaparat ghid...

cata10
12th October 2007, 22:33
Am fost plecata si vad ca ati avut activitate in lipsa mea.
Si eu voi veni la Ploiesti!

Cu cazarea nu este problema, de doua ori am stat la hotel.Am facut rezervare din timp, dar nu la Hotel Central unde au stat fetele ci in alta parte.

Taxi-ul costa fff putin. De la gara la sala ajungi repede!

Dar daca vrei neaparat ghid...

MA bucur ca esti alaturi de noi!
O persoana casatorita si cu copil care-si face timp pentru gimnastica! Asta da fan!
Bravo Irina!

Pegasnegru
13th October 2007, 01:38
Ma bucura aceasta activitate de astazi! Insa din pacate, mare pacate ma lasati pe dinafara :( In aprilie eu sunt in plina facultate si nu am cum sa vin in Romania. Vin insa in fiecare an imediat dupa terminarea semestrului, de obicei prin mijlocul/sfarsitul lunii mai.
Asa ca daca tine entuziasmul si pana la Nationale (cand cred ca sunt in iulie, sa ma corecteze cineva daca gresesc)... eu ma inscriu 100000000%!

ioanavol
13th October 2007, 09:31
Ma bucura aceasta activitate de astazi! Insa din pacate, mare pacate ma lasati pe dinafara :( In aprilie eu sunt in plina facultate si nu am cum sa vin in Romania. Vin insa in fiecare an imediat dupa terminarea semestrului, de obicei prin mijlocul/sfarsitul lunii mai.
Asa ca daca tine entuziasmul si pana la Nationale (cand cred ca sunt in iulie, sa ma corecteze cineva daca gresesc)... eu ma inscriu 100000000%!
nu te intrista.:)
la mine marea problema e daca pot veni in aprilie, caci in iulie isi iau cam toti liber pe-aici si, chiar daca am slujba noua, nu cred c-ar fi problema sa lipsesc 2-3 zile.
asa ca, macar eu, vin (si) atunci;)

Mihaela P
13th October 2007, 10:28
Sa vedem intai unde se vor desfasura Nationalele.

mikeyy
24th October 2007, 22:44
O idee ce a aparut de ceva vreme si pe care sper sa o punem in practica.

Pegasnegru
25th October 2007, 00:04
O idee ce a aparut de ceva vreme si pe care sper sa o punem in practica.
Si eu sper! Mai ales la Nationale unde, doua lucruri minunate se intampla: 1. Sunt inaintea Olimpiadei; 2. Pot veni si eu!
Apropos Mihai, ai facut o treaba foarte buna cu aranjarea subforumurilor, dar mi-a dat o bataie de cap! Si o sa-mi dea pana cand ma obisnuiesc unde sunt toate :D

mikeyy
25th October 2007, 00:09
Crede-ma ca si eu sunt putin derutat...nici eu nu le mai gasesc, fiecare unde se afla, dar cu timpul o sa ne obisnuim :)

miafangina
31st October 2007, 20:18
Mi-e putin rusine,abia azi am gasit "alte discutii",o sa fiu mai atenta de-acum!
Imi mentin dorinta de-a va intilni la competitii in 2008,deci cind apare programul competitiilor incepem sa ne facem planuri:)

Mihaela P
31st October 2007, 20:53
Mi-e putin rusine,abia azi am gasit "alte discutii",o sa fiu mai atenta de-acum!
Imi mentin dorinta de-a va intilni la competitii in 2008,deci cind apare programul competitiilor incepem sa ne facem planuri:)

Stai linistita, Mia! Tu ai scris unde trebuia, dar le-a aranjat Mihai intre timp . Mai avem putin si ne obisnuim cu noua forma a subforumului. Bravo lui Mihai!

miafangina
31st October 2007, 22:07
Mihai,imi dau seama ca ai muncit ceva,felicitari si din partea mea;chiar daca nu ma pricep,imi dau seama ca nu a fost chiar floare la ureche;Multumesc:)

mikeyy
31st October 2007, 22:12
Multumesc! Ma bucur ca va place:)

crisloregym
31st October 2007, 23:08
He-he, forum ca al nostru...greu mai gasesti:P

In ceea ce priveste intalnirile, eu pot spune doar atat: contati pe mine pentru Nationale, daca sunt dupa prima jumatate a lui iulie (perioada cu licenta): pentru internationale nu ma pot pronunta decat in februarie, cand aflu perioada lucrarilor din semestrul 2 si cand voi putea face si o evaluare a stadiului in care voi fi cu licenta:D.

Mihaela P
23rd January 2008, 14:13
Ce zici Ioana de perioada?

P.S: Am vazut ca ai intrat pe acest thread.

ioanavol
23rd January 2008, 14:27
multumesc pt informatii...27-29 iunie la Ploiesti? este sigura data aceasta?

Mihaela P
23rd January 2008, 14:31
Este data din Buletinul Informativ 2008, publicat de Federatia Romana de Gimnastica.

miafangina
23rd January 2008, 14:34
Daca e la Ploiesti merg si eu!

mikeyy
23rd January 2008, 22:53
Si la mine va fi interesant pt nationale, caci voi fi in sesiune...dar imi doresc prea mult pt ca sa nu vin...e bine ca stiu dinainte ca sa-mi organizez examenele astfel incat sa nu am examene in 30 iunie, sau 1 iulie...abia astept sa mergem :D

Bine ai revenit Ioana, ma bucur ca ai revenit :) ti se simtea lipsa pe forum sincer

crisloregym
24th January 2008, 09:19
Eu deocamdata imi astept calendarul pentru semestrul 2:D. Pentru ca, din cate am inteles, noi terminam mai repede, deci avem si sesiunea mai repede+banchet:D (avem numai 12 saptamani de facultate:D). Dar mi-ar face o mare placere ca pe 29 mai sa fiu alaturi de voi, mai ales ca este si ziua mea:D

Tess_AN
24th January 2008, 19:56
Mi-ar placea sa va intalnesc la una din aceste competitii. Ce parere aveti? Nationale plus concurs international in iunie sau... ? Tinind cont de programul fiecaruia ar fi bine sa ne planificam din timp.

Mihaela P
24th January 2008, 20:06
Tes, se pare ca singura sansa este Ploiesti-ul, in iunie. Din ce am inteles vor fi impreuna :Nationalele si concursul international.

Mihaela P
24th January 2008, 20:27
Asadar, intrebarile pe care ni le puneam: cand vor fi concursurile si unde se vor desfasura, au fost lamurite. Acum sa dea Domnul sa fim sanatosi si sa ne vedem cu bine!
Cine se "baga"?

mikeyy
24th January 2008, 20:44
Asa este, am primit toate raspunsurile referitoare la calndarul competitional.
Astfel, intalnirea noastra este in ultimul weekend din luna iunie. Eu vin! :ok:

cata10
24th January 2008, 21:07
Si eu!

crisloregym
24th January 2008, 21:53
Eu dau verdictul la jumatatea lui februarie:( :( :(

Tess_AN
24th January 2008, 22:34
Promisiunea e mai rea ca datoria, nu promit dar incerc. In momnetul in care voi sti, va spun. Sper sa zic da.

miafangina
25th January 2008, 00:16
Cred ca a sosit vremea sa ne punem pe treaba.
Acum ma duc la culcare dar de miine revin in forta pe acest thread drag inimii mele.

mikeyy
25th January 2008, 00:46
O sa mut si eu mesajele ce sunt pe Diverse aici pentru a fi toate discutiile noastre despre intalnire la un loc !

vio76
25th January 2008, 08:15
eu abia la inceputul lui iunie stiu daca pot sa vin! Dar vreau!

ioanavol
25th January 2008, 11:56
eu vreau in iunie...dar astept pana in februarie ca sa-mi rezerv avionul, sa nu am surprize (cu serviciul si cu data competitiei).

miafangina
25th January 2008, 15:51
Buna,prieteni.
Am sa va spun foarte sincer ca un drum pina la Constanta e cam mult pentru mine,dar la Ploiesti e super bine.
Contati deci pe prezenta mea acolo in iunie la nationale si nu voi veni singura ci impreuna cu prietena mea Auri.
Vom vedea ambele loturi,baieti si fete,plus ce-o mai fi din exterior,dar asta nu-i asa important,ci sa-i vedem pe-ai nostri,sa-i sustinem din tot sufletul si sa-i incurajam pentru olimpiada.
Asta-noapte n-am prea putut sa dorm,ma vedeam deja intinzind banere in sala din Ploiesti.
Ma uit la patinaj,dar asta nu ma impiedica sa citesc repede,cum ajung acasa,ce ati mai scris intre timp.
Bun venit celor noi pe forum!
Draga Tess,ma bucur ca ai intrat si tu in familia noastra,de fapt erai printre noi fara sa stim;sunt incintata ca ai citit tot de pe-aici si astept sa te cunosc si personal;cu placere te-as invata tot ce stiu(ma refer la arta culinara,ca la utilizarea calculatorului am invatat eu foarte multe de la oamenii minunati pe care i-am gasit aici pe forum in toamna anului trecut).

Tess_AN
28th January 2008, 02:30
Multumesc Mia. Sper sa ne intilnim si sa iti arat si eu decupajele mele din ziarul si revista Sport de pe vremuri... Am doua albume facute de mine. Si mai am - tare draga mie - cartea Nadia scrisa de Ioan Chirila pe care am inteles ca o are si Mia. Am citit multe din posturile voastre, inca mai citesc din urma, nu stiu si incerc sa inteleg hatisurile codului de punctaj si ce sta la baza clasificarii elementelor de dificultate. Sper sa nu deranjez prea multa lume cu nestiinta mea.
Cineva a intrebat si asta pot sa va spun ca in trecut concursurile erau fara calificari, cu impuse si liber alese pe echipe formate din 6, maxim 3 pe tara la individual in concurs de 36 si maxim 2 pe tara pe aparate -concurs de 8 cum e si acum. Dar nu vreau sa incep sa scriu aici ca ma "bate" Mihai ca incurc thread-urile. :)
Sper sa pot veni la Ploiesti. Martie-aprilie ar fi fost mai usor pentru mine, dar incerc pentru iunie.

mikeyy
28th January 2008, 10:40
Tess, poti sa scri fara probleme oriunde vrei....chiar daca nu se potriveste cu thread-ul, voi muta eu :)

Diana Filoti
30th January 2008, 09:37
Sper sa nu se schimbe aceste date, din acelasi motiv ca si Ioana. Incerc sa ajung si eu la Ploiesti ca sa ne cunoastem. Abia astept.

Diana Filoti
30th January 2008, 09:38
Mihai, iarta-ma stiu ca nu are legatura cu thread-ul asta, dar ce se aude cu site-ul dedicat gimnasticii romanesti?

mikeyy
30th January 2008, 10:56
Deocamdata am luat o pauza cu realizarea site-ului pentru ca, cam toti suntem ocupati cu examene si cu alte treburi..iar aceasta pauza cred ca va dura pana pe la jumtatea lunii februarie.

Diana Filoti
30th January 2008, 22:11
Intr-un fel ma bucur ca sunteti si voi cu examene...ca nici eu nu sunt foarte libera. Sunt chiar foarte prinsa, asa ca pica bine. Bafta la examene. Unii dintre noi, am terminat cu sesiunile...cu examenele...nu prea insa.
Va salut si sper sa ne vedem la Ploiesti, mi-ar parea tare bine sa ajung si eu.

crisloregym
14th April 2008, 11:23
Redeschid acest subiect intrucat am primit si eu planul cu organizarea licentei...se pare ca va fi in saptamana 16-19 iunie, ceea ce inseamna ca voi putea merge la nationale eliberata de orice stres si cu licenta in buzunar:P. Asa ca pot sa imi fac planuri!!!!!! Si de abia astept sa va intalnesc...acum pot sa ma gandesc la bomboanele olandeze si la prajiturile tale, Mia, nu?:D

Tess_AN
14th April 2008, 17:34
Redeschid acest subiect intrucat am primit si eu planul cu organizarea licentei...se pare ca va fi in saptamana 16-19 iunie, ceea ce inseamna ca voi putea merge la nationale eliberata de orice stres si cu licenta in buzunar:P. Asa ca pot sa imi fac planuri!!!!!! Si de abia astept sa va intalnesc...acum pot sa ma gandesc la bomboanele olandeze si la prajiturile tale, Mia, nu?:D
Succes la licenta Cris! Si ma bucur ca o sa ai o recompensa in intalnire imediat dupa! Eu inca nu pot zice sigur, dar tare mult mi-ar place sa te ajut, sa iti mai fur din prajituri si bomboabe!

miafangina
14th April 2008, 23:53
Redeschid acest subiect intrucat am primit si eu planul cu organizarea licentei...se pare ca va fi in saptamana 16-19 iunie, ceea ce inseamna ca voi putea merge la nationale eliberata de orice stres si cu licenta in buzunar:P. Asa ca pot sa imi fac planuri!!!!!! Si de abia astept sa va intalnesc...acum pot sa ma gandesc la bomboanele olandeze si la prajiturile tale, Mia, nu?:D

Super,Cris,ma bucur tare mult.Succes cu licenta!
Cit despre prajituri,ramine valabil.Spune o vorba veche din Maramures:"fogadasu-i datorie" (adica promisiunea,fagaduiala)

ioanavol
15th April 2008, 00:32
oameni buni...eu imi rezerv acum biletul de avion! e sigur-sigur ca e in ultimul weekend din iunie?

ioanavol
15th April 2008, 01:00
gata cu codeala...l-am rezervat! deci vin!:)

miafangina
15th April 2008, 08:00
gata cu codeala...l-am rezervat! deci vin!:)

wow,cite o veste buna pe zi!:)

crisloregym
15th April 2008, 10:52
Super, Ioana!!!! :P

cineva_cineva
15th April 2008, 16:13
Of! Oare de ce medicina si farmacie trebuie mereu sa aiba altfel decat ceilalti sesiunea?Asta e.. eu atunci abia incep sesiunea.Sper sa imi povestiti si mie cum a fost la Nationale la ploiesti.Oricum, e Cris de aici din Iasi si o sa imi povesteasca ea. Imi pare rau ca nu pot veni si eu pana acolo!

venera
16th April 2008, 11:08
Salut !! la Ploiesti vin si eu ! nu lipsesc nicidecum..:)

ioanavol
17th April 2008, 06:44
super!:) uite-asa se contureaza o galerie frumoasa pt fetele noastre:)

crisloregym
18th April 2008, 08:17
Mia, abia acum am vazut mesajul tau:D Multumesc pentru prajituri:P.
Tess, sa stii ca m-as bucura sa le pot imparti cu cineva:D. Nu sunt eu foarte mancacioasa, asa ca...te astept;)
Venera, ma bucur ca poti ajunge si tu, cu cat vom fi mai multi, cu atat va fi mai bine si mai frumos.

Acum, eu as avea o intrebare. Cine a mai fost la Ploiesti sau cine are rude prin Ploiesti...trebuie sa facem rezervare la hotel? (eu banuiesc ca da) Ce hotel este mai ok ca pret si sa fie cat de cat mai in centru sau mai aproape de sala? Nu am idee nici cat ar ajunge o camera, dar...:D. Cam cand spuneti voi ca ar trebui sa facem rezervare?

miafangina
18th April 2008, 14:43
Eu am fost dar nu recent,atunci am stat la hotel Prahova,care era ceva mai modest si mai accesibil ca pret,nu am avut rezervare dar ne-au primit,ca apoi sa constatam ca erau cazate si arbitrele acolo(Gina Gogean se temea sa mearga singura cu liftul).Altadata am stat la un hotel Central parca,era un pic mai select.
Cel mai bine stie Mihaela,ea merge in fiecare an si cred ca are numere de telefon;trebuie sa ne intelegem sa ne rezervam toti la acelasi hotel,eventual sa facem combinatii,cine e singur se poate caza impreuna cu altul care e singur.
Chiar daca eu sunt foarte nerabdatoare cred ca inca e devreme pentru rezervari dar planuri putem face.
Azi mi-a adus Auri agrafe colorate rosu-galben-albastru si tare bine ne-am distrat cum o sa mi le pun in par la nationale,eu nu am fete si nu prea ma stiu cu accesoriile.:)
Asta-vara am stat o noapte la un hotel in Curtea de Arges si era cam 100 RON pentru camera dubla,si cam asa a fost si la mare la doua stele.Noi intentionam sa ajungem simbata,deci avem nevoie doar de o noapte de cazare,duminica dupa finale plecam.
Spunea Mihai ca are o colega din Ploiesti,cred ca si ea ne ajuta daca avem nevoie.

mikeyy
18th April 2008, 21:39
Da , am o colega din Ploiesti. Nu stiu daca va fi in Ploiesti in acel weekend, dar cu siguranta daca vom avea ceva nelamuriri voi putea apela la ea ;)

crisloregym
18th April 2008, 21:57
Mia, multumesc tare mult pentru raspunsuri:) Vine si Auri la Ploiesti, nu?;)

Mihai, este super ca avem un contact in Ploiesti, pentru informatii "calde":)

miafangina
19th April 2008, 09:23
Vine si Auri la Ploiesti, nu?;)


Sigur ca vine,e la fel de pasionata ca si noi dar face ca Tess:ne urmareste din umbra:).Iese ea la lumina in iunie.

ioanavol
19th April 2008, 10:18
super, multumesc mult pt info, mia:)
o sa mai caut si eu pe net numere de telefon etc...dar un pic mai incolo, acum e intr-adevar un pic cam devreme.

eu am rude in Ploiesti, dar nu am prea mentinut legatura cu ele...dar la o adica sunt convinsa ca ne-ar putea ajuta si ele cu informatii, ceva.

cineva_cineva
20th April 2008, 16:22
Daca aveti nevoie de ceva informatii de la Ploiersti, am si eu o prietena f buna acolo si... daca e ceva, pot s ama interesez si eu.Desi nu voi fi cu voi, voi astepta 'povestile' voastre de la fata locului

annemary
21st April 2008, 14:11
imi doresc si eu sa ajung la nationale la ploiesti dar nu cred k ajung. nu pot am licenta anul acesta. nasol

Andraf
9th May 2008, 06:32
Si eu vreau sa vin la Ploiesti, am putea sa facem o lista cu cei care doresc sa mearga la nationale. Banuiesc ca majoritatea nu au unde sa stea... sa cautam un hotel bun, eu sunt din Bucuresti, cine mai vine din Bucuresti? Daca avem nevoie de un microbuz, stiu pe cineva care inchiriaza unul cu 9 locuri, insa trebuie sa ne anuntam din timp.
Perioada Nationalelor este 27-29 Iunie, parca? Daca este asa, pentru mine este perfect, pentru ca este o perioada moarta a lunii. Datorita meseriei (sunt contabil si acasa si la serviciu) am cateva perioade fierbinti, asa ca perioada imi convine de minune.
Facem o lista? ce spuneti? Uite eu ma pun prima...
1. Andra Furtuna (andraf)

baicea
9th May 2008, 09:11
eu s-ar putea sa merg cu cineva...daca ma lasa mama:D

crisloregym
9th May 2008, 11:09
2. Cristina:D dar nu ma inscriu la partea cu 9 locuri. In plus, pentru o noapte nu cred ca are o importanta exagerat de mare unde dormim, un hotel de doua stele sau o pensiune sunt arhi-suficiente.

ioanavol
9th May 2008, 11:22
Si eu vreau sa vin la Ploiesti, am putea sa facem o lista cu cei care doresc sa mearga la nationale. Banuiesc ca majoritatea nu au unde sa stea... sa cautam un hotel bun, eu sunt din Bucuresti, cine mai vine din Bucuresti? Daca avem nevoie de un microbuz, stiu pe cineva care inchiriaza unul cu 9 locuri, insa trebuie sa ne anuntam din timp.
Perioada Nationalelor este 27-29 Iunie, parca? Daca este asa, pentru mine este perfect, pentru ca este o perioada moarta a lunii. Datorita meseriei (sunt contabil si acasa si la serviciu) am cateva perioade fierbinti, asa ca perioada imi convine de minune.
Facem o lista? ce spuneti? Uite eu ma pun prima...
1. Andra Furtuna (andraf)

Eu o sa vin din Bucuresti, dar prefer sa gasesc eu o modalitate de a veni, ca sa am program flexibil. La fel ca si Cris, nu ma intereseaza unde stau in noaptea aia, n-am pretentii prea mari.

mikeyy
9th May 2008, 14:05
Eu sunt din Brasov....cand vreti punem la punct toate detaliile :ok:
4.Mihai :)

ancaqwe
9th May 2008, 14:57
Si eu vreau sa vin la nationale. Am si 2 colegi din Ploiesti - pot sa ne ajute cu informatii.
Eu vin din Bucuresti dar suntem 3, ca o iau si pe fimea' care o sa aiba 1 an si un piculet atunci (si parcul de langa sala sporturilor e frumos). Nu stiu daca sa stam si peste noapte sau nu...

miafangina
9th May 2008, 18:41
Nu stiu ce numar sa pun dar eu merg sigur + Auri.
Noi vom merge cu masina de la Baia-Mare.
Nu conteaza unde dormim o noapte,vad ca toti ajungem simbata:nu-i nimic,baietii o sa-i vedem la finale,duminica.
Cred ca dupa ce trec europenele putem incepe sa ne facem planuri concrete.

cata10
9th May 2008, 20:42
+ Catalin. Sper sa vin de vineri!

mikeyy
9th May 2008, 21:21
Eu pot veni doar de sambata..ca exact ultimul examen din sesiune il am vinerea

Tess_AN
9th May 2008, 22:39
Eu o sa vin din Bucuresti, dar prefer sa gasesc eu o modalitate de a veni, ca sa am program flexibil. La fel ca si Cris, nu ma intereseaza unde stau in noaptea aia, n-am pretentii prea mari.
Mia avusese o idee cu un bar... al Corinei Ungureanu parca... Cred ca e mai bun decat un hotel sau pensiune pentru cazare! O sa fie atatea de povestit!:ok:

crisloregym
9th May 2008, 23:26
Tess, dar barul nu e exact bar => nu tu dus, nu tu un pat sau o podea pe care sa stai turceste si sa iti permiti o imbracaminte mai comoda? Eu, una, daca nu reusesc sa incep un serviciu pana sambata, as veni si de vineri:D...parca as vrea sa vizitez si Ploiesti-ul cu ocazia asta, sa ma plimb pe strazi, prin centru....

Eu o sa fac rezumatul de pana acum...de asemenea, daca sunt persoane care stau pe la cunostinte sau care pur si simplu nu stau noaptea, sa spuna:P, asa cum a zis si Anca.

Pana acum, in ordinea numerelor de pe tricou:
1. Andra - cazare
2. Cristina - cazare
3. Ioana - cazare
4. Mihai - cazare
5. Anca
6. fetita Ancai :P
7. a 3-a persoana din grupul Ancai
8. Mia - cazare
9. Auri- cazare
10. Catalin- cazare (?)
11. Tess (?) - am dedus din exclamatia finala, deci s-ar putea sa ma fi inselat:D si cazare (?)
UPDATE
12.Venera - cazare(?)
13.Deni - cazare(?)
14.Cherry - cazare rezolvata
15.Flavia

cata10
9th May 2008, 23:33
suntem deja 11. E bine. Mai asteptam si alte inscrieri...Lista ramane deschisa, nu i asa Cristina?

Tess_AN
9th May 2008, 23:45
Pana acum, in ordinea numerelor de pe tricou:
11. Tess (?) - am dedus din exclamatia finala, deci s-ar putea sa ma fi inselat:D si cazare (?)
Inca nu am bilet de avion! Dar multumesc pentru onoarea de a fi atacant in echipa de baza (nr.11 pe tricou! :yes:) Daca ajung - sper ca da, am nevoie de cazare.

Tess, dar barul nu e exact bar => nu tu dus, nu tu un pat sau o podea pe care sa stai turceste si sa iti permiti o imbracaminte mai comoda? Eu, una, daca nu reusesc sa incep un serviciu pana sambata, as veni si de vineri:D...parca as vrea sa vizitez si Ploiesti-ul cu ocazia asta, sa ma plimb pe strazi, prin centru....
Cort (in engleza tent, in franceza nu stiu :D) - de cort ai auzit? Glumeam referindu-ma ca daca ne vom intalni si avem multe de povestit vor curge rauri de cafele si mai putini vor pune geana pe geana... ;) La bar merg in blugi si adidasi. Si sa fim seriosi - dus, pat, plimbari prin oras - astea-s chestii pentru pensionari! :drak:

crisloregym
10th May 2008, 00:03
Pai, nah, Tess, pana atunci voi fi imbatranit cu un an:D

ca s ama corectez...vroaim sa spun ca daca pana la sfarsitul lui iunie nu imi gasesc serviciu:D ce sa fac, stresul e mare in seara asta, dar maine voi fi mai lucida;)

Cata, da, lista ramane deschisa, dar am vrut sa imi fac o idee clara, pentru ca se pierdusera numerele, iar cum economistii fara numere nu pot trai...:P

Tess, numarul asta 11 al tau sper sa te convinga ca nu e de lasat altcuiva si sa te avem acolo, ori cu cort, ori fara:D. Eu ziceam de dus ca nah...dupa vreo 6 ore d emers cu trenul, caldura mare in iunie, oras relativ mai la campie, deci cald etc.etc.etc. Iar cortul nu ma prea incanta:D...si cu siguranta nu o sa ma incante nici atunci, cand voi fi cu un an mai spre pensie ::D

Andraf
10th May 2008, 09:30
Stiti unde este sala unde se tine concursul, adresa ei? Banuiesc ca unii din voi stiti... eu n-am fost niciodata.
In oras sau la periferie? ca sa vedem ce posibilitati de cazare avem... nu am pretentii, doar sa fie curat si sa putem face un dus decent.
Eu am mai fost in Ploiesti prin 2000 pentru o zi si in centru era foarte frumos si curat, cred ca am gasi un local unde sa ne strangem toti sa ne cunoastem. Sper sa ne strangem cat mai multi.
Bravo pentru lista centralizata, Cris.

ancaqwe
10th May 2008, 10:16
Sala e foarte aproape de centru (presupun ca e aceeasi sala in care se tin in internationalele, Olimpia). E un autobuz direct de la gara (parca de la gara de V dar nu bag mana in foc)
De hoteluri nu stiu ca nu am stat niciodata peste noapte, dar pot sa intreb luni
A -3-a persoana la mine e sotulache care o sa stea cu fetita daca se plictiseste in sala

crisloregym
12th May 2008, 21:18
ok, Anca, multumesc tare mult pentru informatii.
Mai tine minte cineva cum se numea barul Corinei Ungureanu? Eu incerc sa caut zilele astea cate ceva, cand mai am timp si v-as propune daca cineva gaseste preturi ok pe la hoteluri sau orice alta informatie, sa punem tot aici, ca sa nu cautam toti acelasi lucru:D. Eu vroiam sa caut cate ceva in seara asta, insa se pare ca netul merge cam prost, cu cartofi, cum ar spune o prietena de-a mea:D.

Eu pun primele mele informatii: "Sala „Olimpia”se situează în partea de vest a orașului. Dacă nu ești din Ploiești, și ai venit cu trenul pentru a vedea un meci de volei, baschet sau handbal, poți lua autobuzul 2, dacă ai coborât în Gara de Sud (6 stații), sau de la Gara de Vest traseele 35 sau 2 (3 stații)." (Eu, una, ajung in Ploiesti SUD)
+ sala se afla in Parcul Tineretului, Strada Marasesti. aici avem si o harta a mijloacelor de transport din Ploiesti... http://www.ratph.ro/
in topul paginii sunt si indicatiile...daca ma uit pe acea harta, conform celor scrise mai sus, in citat, ar insemna ca trebuie sa coboram la statia "Tudor Vladimirescu" sau "Plaiesilor" si sa schimbam cu autobuzul nr. 8, care ne lasa exact la sala sporturilor. Sau pur si simplu coboram si o luam pe jos:D Si din harta reiese, asa cum spunea Anca, faptul ca Sala este undeva foarte aproape de centru-centru, deci avem si sanse de vizita:D Am mai vazut ca autobuzul 2 circula, chiar si duminica, de la 5.30-6 la 23.30. Nu am mai verificat, dar cred ca la fel or fi si celelalte.

Aici este o harta a Ploiestiului, din care eu nu inteleg mare lucru, dar fie... http://www.hartaploiestiului.ro/turism-sport-divertisment-c19/sporturi-cu-mingea-sc320/sala-sporturilor-olimpia-id327.html

deni
12th May 2008, 23:31
ma inscriu si eu pe lista voastra.sper sa ajung, nu am mai fost niciodata la o astfel de competitie, si deja am emotii.sa nu ma uitati.

mikeyy
12th May 2008, 23:45
Bine Deni...te adaug eu acum in lista pe care a scris-o Cris mai sus :ok: TInem legatura

crisloregym
12th May 2008, 23:48
Super, Deni. Eu am mai fost o data, dar eram singura si nici nu am avut curajul sa strig "Haide, Stela!!!". Deci daca poti ajunge, eu zic ca o sa fie o experienta noua, care o sa merite;)

Tess_AN
12th May 2008, 23:58
Aici este o harta a Ploiestiului, din care eu nu inteleg mare lucru, dar fie... http://www.hartaploiestiului.ro/turism-sport-divertisment-c19/sporturi-cu-mingea-sc320/sala-sporturilor-olimpia-id327.html
Nu stiam ca economistii au si calitati de super-buni organizatori! :yeah:
Sau ti se trage de la "apropierea de pensie":evil: - ca vine odata cu intelepciunea???
Serios, Cris, faci o treaba excelenta. Bravo!

crisloregym
13th May 2008, 00:53
Tess, multumesc de compliment, dar, din pacate, nu sunt bun organizator...nici in vise :D Dar, nah, nu spuneai tu ecva de reporter?????:D

In alta ordine de idei, Ioana, Mihai si eu am reusit sa ne facem niste idei legate de hoteluri...si pozitionarea lor in oras...de la Ioana citire...site-ul Ploiestiului, care are si o harta (eu nu m-am descurcat pe ea...de la "organizare" mi se trage:P)
http://www.ploiesti.ro/hoteluri.php


Concluziile noastre? Hotel Forum ieftin, arata bine - 158 RON/2 persoane (adica pe camera de 2 persoane ) , dar e in partea de est a hartii, mai spre periferie, deci nu e foarte convenabil....

Hotel Phoenix, mai aproape de Gara de Sud

Hotel Turist, nu am agsit niciun pret, dar e aproape, foarte aproape de centru, insa nu si de sala

Si spunea Mihai ca mai este o pensiune/hotel, President, pe Str. Bobalna, care ar fi la distanta cea mai buan d ecentru si, respectiv, de sala. De la Mihai citire site-ul : http://www.prahovatravel.ro/?p=productsList&iCategory=10
Acum, daca mai sunt persoane care mai stiu cate una, alta...:) sau care mai reusesc sa mai vina si cu alte rezultate...

Tess_AN
13th May 2008, 01:19
Uitati ce zicea Mia despre Ploiesti. Cat de departe sunt hotelurile de Sala unde se tin Nationalele?

Eu am fost dar nu recent,atunci am stat la hotel Prahova,care era ceva mai modest si mai accesibil ca pret,nu am avut rezervare dar ne-au primit,ca apoi sa constatam ca erau cazate si arbitrele acolo(Gina Gogean se temea sa mearga singura cu liftul).Altadata am stat la un hotel Central parca,era un pic mai select.
Cel mai bine stie Mihaela,ea merge in fiecare an si cred ca are numere de telefon;trebuie sa ne intelegem sa ne rezervam toti la acelasi hotel,eventual sa facem combinatii,cine e singur se poate caza impreuna cu altul care e singur.Asta-vara am stat o noapte la un hotel in Curtea de Arges si era cam 100 RON pentru camera dubla,si cam asa a fost si la mare la doua stele.Noi intentionam sa ajungem simbata,deci avem nevoie doar de o noapte de cazare,duminica dupa finale plecam.
Spunea Mihai ca are o colega din Ploiesti,cred ca si ea ne ajuta daca avem nevoie.
In postul #69, Mihaela zicea:

Si eu voi veni la Ploiesti! Cu cazarea nu este problema, de doua ori am stat la hotel.Am facut rezervare din timp, dar nu la Hotel Central unde au stat fetele ci in alta parte. Taxi-ul costa fff putin. De la gara la sala ajungi repede!
Din posturile Miei si al Mihaelei sa trag concluzia ca arbitrele stau la Prahova si gimnastele la Central??? Sau poate cele relatate s-au intimplat in anii diferiti...

Diana spunea ca incearca sa vina si daca m-am apucat de citate, sa mai pun doua: in postul #114 Venera spune:

Salut !! la Ploiesti vin si eu ! nu lipsesc nicidecum..:)
si Alex:

Asa ca daca tine entuziasmul si pana la Nationale (cand cred ca sunt in iulie, sa ma corecteze cineva daca gresesc)... eu ma inscriu 100000000%!

Pegasnegru
13th May 2008, 02:05
Tess nu pot sa vin!!!! Nu pot sa vin in Romania, ar fi primul an din viata mea in care nu calc acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :huhu::sad::plans::ciocan::headbang::angry::sad:
Trebuie sa mai iau un curs in timpul verii pentru absolvire iar apoi trebuie sa ma mut in Georgia pentru a incepe doctoratul. Nici o fatuca virtuala nu poate descrie starea mea de spirit din aceasta cauza. De aceea mi-a fost promis ca se vor posta detalii si poze ca sa zic si eu ca am fost acolo barem in spirit. Cinstiti-o pe Ioana sau pe Tess sau pe cine mai vine de prin tarile "calde" si pentru mine!

ioanavol
13th May 2008, 08:12
In alta ordine de idei, Ioana, Mihai si eu am reusit sa ne facem niste idei legate de hoteluri...si pozitionarea lor in oras...de la Ioana citire...site-ul Ploiestiului, care are si o harta (eu nu m-am descurcat pe ea...de la "organizare" mi se trage:P)
http://www.ploiesti.ro/hoteluri.php

mie mi s-a parut o harta buna, poti da cautare dupa strazi sau obiective si iti gaseste strada/obiectivul, dand zoom pe zona respectiva....in coltul din stanga jos vezi si harta intreaga a Ploiestiului in miniatura cu un patratel in jurul locului unde te afli...asa vezi repede cat de aproape esti de centru/sala.

miafangina
13th May 2008, 09:36
Buna,tuturor! Ce harnicuti sunteti,imi place.
Eu ma orientez bine mergind pe jos,dar pe harta sunt catastrofa;la Timisoara l-am co-pilotat asa bine pe sotul meu dupa harta ca era sa iesim din oras cautind Sala Sporturilor.
M-am uitat pe fotografiile hotelurilor si mi-am amintit bine:la Turist am stat prima data si apoi la Prahova(acolo unde erau si arbitre),cind am stat la Prahova se faceau renovari la Turist,dar asta s-a intimplat la retragerea fetelor de la Sidney,probabil in 2001.
Mihaela cred ca a fost mai recent.
Fetele stateau la Central,acolo erau steagurile tarilor participante.Noi am mers pe jos,nu e departe sala,ne-am plimbat"ca pensionarii" pe stradute linistite.
Mihai,poti sterge semnul de intrebare,noi avem nevoie de o noapte de cazare;s-ar putea sa mai vina o prietena cu noi,asta vom sti mai incolo,atunci ne vom caza toate trei in aceeasi camera,am mai facut asta.Ramine sa stabilim hotelul si sa facem rezervarile dar cred ca mai avem timp suficient;imi plac mult aceste discutii ,eu lucrez dupa-amiaza dar citesc seara.Tineti-o tot asa!

Mihaela P
13th May 2008, 10:19
Si mie imi place ca v-ati pornit sa faceti planuri!
Pana acum am tacut pentru ca nu sunt ffff sigura ca voi putea sa ajung. Dar sper din tot sufletul!
Daca voi veni sigur o sa vin cu masina, asa ca pentru mine nu se pune problema de a apela la microbuz. In ceea ce priveste cazarea...vorbim mai aproape, cand o sa fiu sigura. As vrea sa ramanem si noi peste noapte, eu si Irina. Sper sa nu aiba cantonament in acea perioada!
Vorbeati despre autobuzele cu care ne putem deplasa in oras. Mie mi se par mici distantele pe care le avem de parcurs in Ploiesti, asa ca putem sa mergem pe jos fara probleme. Iar taxiul este foarte ieftin si spre deosebire de Bucuresti, te si deplaseaza pe acele distante ( in Bucuresti ti-ar fi refuzat cursa cu siguranta).
Eu incerc sa identific hotelurile la care am stat. O data am stat ceva mai departe si cred ca am stat la Hotel Sud, dar cu taxiul faceam 5-7 minute pana la Sala Olimpia. A fost totul ok acolo, dar in cel de-al doilea an am vrut mai aproape de sala (eram si insarcinata) si am stat la un hotel in spatele Mc Donald's-ului de pe Bd. Republicii. Poate stie cineva cum se numeste. Ar fi bine sa vina cu comentarii pentru ca nu vreau sa fac anti-reclama cui nu este cazul.Cred ca la Prahova Plazza, acum 2 ani. Poate intre timp s-a renovat, poate s-a mai schimbat ceva...Era Aprilie si era un frig in camera,geamul nu se inchidea bine, baia lasa si ea de dorit, cand am ajuns camera ce ne-a fost repartizata nu avea lenjeria schimbata. In fine, nu mai conteaza, am vazut ca nu a fost pe lista celor propuse.
Am vazut ca a facut Cristina o lista : Phoenix, Forum si Turist. Apropos de Hotel Turist-sa stii ca Centrul este aproape de sala, chiar daca tie iti pare departe pe harta. Poate spune Mia mai bine, dar o plimbare de 10 minute pe jos, ca pensionarii (sau sportivii) poate sa ne prinda bine. Mai vedem!

Da, Mia eu spuneam ca oficialii au stat la Hotel Central in ultimii 5 ani. Am incercat si noi sa facem rezervare acolo si tocmai astea ne-au zis, ca este o competitie sportiva si este plin hotelul.

venera
13th May 2008, 10:50
Salut !! Confirm ca vin la Ploiesti asa cum am spus :),:yes: vin cu masina, nu sint sigura de cazare, deci nu pot sa va spun acum despre cazare dar puteti pe conta pe prezenta mea alaturi de voi si de fete in sala Olimpia !:yes:

crisloregym
13th May 2008, 11:23
super, venera, o sa iti dea Mihai un tricou cu nr. 12;) fara cazare deocamdata

Mihaela si Mia, multumesc pentru amanunte...deci hotel Turist nu ar fi chiar rau:D. Si este si mai aproape de centru decat Forum, desi Forum arata bine...De "Prahova Plazza" citiseram si noi niste referinte nu prea grozave.
Este o veste foarte buna ca distantele sunt scurte;) Tess, imi pare rau, dar se pare ca suntem mai multi "pensionari" decat te asteptai :happy:drak:

Ioana, promit ca incerc si harta ta:D Dar aseara nu reusisesm sa ma descurc pe ea:D

Mihaela, noi am fi mai mult decat incantati sa vii cu Irina;)

cineva_cineva
13th May 2008, 14:46
O sa ma interesez si eu pentru voi in legatura cu cazarea. Imediat ce aflu ceva, va anunt!

ioanavol
13th May 2008, 20:17
O sa ma interesez si eu pentru voi in legatura cu cazarea. Imediat ce aflu ceva, va anunt!

multumim:) ne-ar fi de mare ajutor sa avem pareri de la fata locului.

Tess_AN
13th May 2008, 21:59
Tess, imi pare rau, dar se pare ca suntem mai multi "pensionari" decat te asteptai :happy:drak:
Mihaela, noi am fi mai mult decat incantati sa vii cu Irina;)
Nici o problema, daca vin, o sa fac jogging cu Irina! -o sa scoata sufletul din mine la lipsa mea de forma sportiva! Dar nu vreau sa mai visez cu ochii deschisi. Si nu mai zic nimic pana iau biletul de avion si sa stiu ceva clar fie da fie ba.

deni
13th May 2008, 22:30
nici eu nu stiu cu cazarea daca o sa vin cu voi.am niste prietene prin ploiesti,...dar sa vedem de ma vor gazdui...in orice caz de la concurs nu voi lipsi.vreau sa va cunosc si pe voi si sa le incurajes pe viitoarele campioane olimpice(sper)

mikeyy
13th May 2008, 22:40
Am trecut-o si pe Venera pe lista!

venera
14th May 2008, 10:23
Multumesc, purtatoarea tricoului cu nr. 12 !:yes: ..hihihi exact la 12 ani m-am retras din gimnastica, dupa 7 ani !

cherry
14th May 2008, 10:49
vin si eu la Ploiesti! cu siguranta!

cam nasol cu tricoul nr. 13 ... da' dak nimeni n-a vrut tricoul asta, il iau eu!

mikeyy
14th May 2008, 11:43
Ok Cherry, te trec si pe tine pe lista..vei fi nr 14...13 e deja luat :D

cherry
14th May 2008, 12:05
fiuh!

:cheer: super mercic!

cherry
14th May 2008, 12:07
cu cazarea nu am treaba k am la cine sa stau :)

voi unde va intalniti deobicei? la sala sporturilor in fatza ... sau nu ati stabilit inca...

mikeyy
14th May 2008, 12:10
Nu am stabilit inca....plus ca multi dintre noi mergem pentru prima data.
Cu siguranta vom stabili un loc de intalnire....si in fata salii ar fi cel mai ok pentru toata lumea cred, dar ramane sa stabilim :ok:

cherry
14th May 2008, 12:13
super abia astept! sunt noua si inca nu va cunosc, dar am citit mereu ce ati scris si sunteti super simpatici!
mercic mult mikeyy pt raspunsurile tale prompte abia astept sa va cunosc

mikeyy
14th May 2008, 12:19
Cu multa placere...si sa stii ca si noi ne bucuram cand vine cineva nou pe forum :)

cherry
14th May 2008, 12:57
oare se vor platii biletele anul acesta? ca din cate imi aduc eu aminte au fost ani in care s-a intrat free!

Oricum nu a fost scump niciodata, adik iti poti permite fara probleme, insa eram curioasa...

mikeyy
14th May 2008, 12:59
oare se vor platii biletele anul acesta? ca din cate imi aduc eu aminte au fost ani in care s-a intrat free!

Oricum nu a fost scump niciodata, adik iti poti permite fara probleme, insa eram curioasa...

Eu unul nu stiu....poate stiu ceilati si cand vor intra iti vor raspunde

crisloregym
14th May 2008, 15:07
Buna, Cherry!!!!! Si noua ne pare bine ca ni te-ai alaturat. Multumim pentru apelativul de "simpatici":) Este foarte bine ca poti veni si tu la Ploiesti...si ca ai tricul nr. 14. Deja avem un lot intreg national:P

Revenind la lucruri mai serioase...ca tot spuneai ca ai vrea sa ne cunosti...ei, bine, eu sunt Cristina:D, sunt din Iasi si-mi dau licenta anul acesta in Finante-Banci:D

Mihai, multumesc tare mult pentru update-uri:)

Mihaela P
14th May 2008, 17:30
oare se vor platii biletele anul acesta? ca din cate imi aduc eu aminte au fost ani in care s-a intrat free!

Oricum nu a fost scump niciodata, adik iti poti permite fara probleme, insa eram curioasa...

Bine ai venit, Cherry!

In ultimii ani nu s-a platit, dar si cand se platea era ceva de genul 1-2-5 RON (la banii actuali), iar copiii si atunci aveau intrarea libera.

Tess_AN
14th May 2008, 20:42
Bine ai venit Cherry! Daca intri in categoria "copii" te invit impreuna cu Irina la jogging, altfel poti sa te plimbi cu "pensionistii". :D:drak:
Oricum si copiii si pensionistii sunt simpatici si au simtul umorului :ok:

Andraf
15th May 2008, 20:54
Buna seara tuturor!
Pana la urma cati vom fi, 14-15 sau mai multi? Cati avem nevoie de cazare? Ar trebui sa dezbatem variantele de hotel si sa ajungem la o concluzie in 1-2 saptamani ca sa facem rezervarea.
Stiti ce nu stiu eu? Cum va fi concursul (cand vor fi fetele, cand vor fi baietii, dimineata/seara)? de cand incepe competitie marti/miercuri ? de la ce ora? de exemplu vineri ce va fi? dar sambata? duminica cred ca vor fi finalele pe aparate, nu? ca si mine probabil ca multi dintre noi n-au mai asistat niciodata la o astfel de competitie...
Poate ca vreau prea multe sa stiu si e mult prea devreme... dar banuiesc ca sunt anumite reguli care se mentin de la un an la altul.
Cine mai vine din Bucuresti? vineri/sambata? Eu as putea veni de vineri... ma gandesc ca am avea mai mult timp ca sa ne cunoastem.

mikeyy
15th May 2008, 21:08
Cred ca vineri e concursul baietilor ( dupa amiaza), sambata concursul fetelor ( tot pe dupa-amaiza) iar duminica finalele pe aparate (fete+ baieti) pe la vreo 11 dimineata....asa era parca anul trecut.

miafangina
15th May 2008, 21:41
Da,Mihai,cam asa e de obicei,plus concursul juniorilor(si junioarelor) care cred ca sunt vineri si simbata inainte de seniori,iar finalele duminica si la ei,alternativ cu seniorii.

mikeyy
15th May 2008, 21:48
Deoarece anul acesta vor fi gimnasti straini...ar putea fi modificari in program. Sper sa apara curand programul competitie ca sa stim din timp.

miafangina
15th May 2008, 21:54
Ai dreptate,acum imi amintesc ca este si concurs international;crezi ca vor renunta la juniori?

mikeyy
15th May 2008, 21:57
Nu cred....cu siguranta vor participa si juniorii

ioanavol
15th May 2008, 23:20
de obicei programul apare pe site-ul frg sau trebuie sa-i sunam?

si inca o intrebare...ce materiale sa aducem? facem banere, aranjam o culoare a tricourilor sau un semn distinctiv?
mai e destula vreme, stiu...dar e bine daca din cand in cand mai venim cu o idee, atunci n-o sa stam in ult moment.

eu va spun de pe acum ca am destule steaguri ale Romaniei si chiar si-o palarie tricolora:D am si creioane pt scris pe fata pentru cine vrea.

crisloregym
16th May 2008, 00:29
Eu vreau scrisa pe fata!!!! Macar o data in viata sa am si eu fata mazgalita:D...desi, Tess, crezi ca pensionarii au voie????

Eu invatam zilele astea la control financiar si brusc mi-a venit o idee: ce-ar fi daca ne-am face tricouri...adica nu stiu la voi, dar in Iasi se poate merge cu un tricou (un tricou ieftin, de pana in 6 lei) si imprima o poza, un text...iar imprimarea unei poze costa relativ ieftin 10 lei...mie imi venise in minte ca fiecare dintre noi sa apara cu un tricou care sa aiba o poza de-a unei gimnaste preferate din lot si cu ceva comun (de exemplu forumul OLS, eu stiu?) Sau, daca nu, putem incerca doar sa facem un scris comun...dar ideea cu poza ma atrage foarte mult...

Si mai am o idee...cred ca ne-ar sade bine sa avem un slogan, un slogan care sa reprezinte echipa Onlinesport-gimnastica, pentru ca suntem o echipa!!!!Are cineva vreo idee? Eu propun ca dupa ce ajungem la o concluzie cu totii, acela sa ramana sloganul nostru pentru o perioada de timp, chiar si aici, pe forum:)

ioanavol
16th May 2008, 00:34
prima idee...nu cea mai buna, dar ca sa incepem de undeva:

Noi suntem FORUMISTII!
Voi sunteti CAMPIOANELE!!
HAI ROMANIA!!!

ioanavol
16th May 2008, 00:53
hai Cristina, vino si tu cu o idee....:P

mikeyy
16th May 2008, 01:01
prima idee...nu cea mai buna, dar ca sa incepem de undeva:

Noi suntem FORUMISTII!
Voi sunteti CAMPIOANELE!!
HAI ROMANIA!!!

Imi place :)
In seara asta nu prea am idei, dar ma voi gandi zilele astea:ok:
De asemenea imi place si ideea Cristinei cu personalizat tricouri

ioanavol
16th May 2008, 01:03
mie-mi place ideea cu poza pe tricou...dar nu sunt gimnaste cate suntem noi:D
eu zic mai bine sa punem o poza cu echipa campioana la Europene, ce ziceti??

mikeyy
16th May 2008, 01:06
Da putem asa...poza care am avut-o eu la avatar ( fetele cu medalii si cu antrenorii).
Dar ce facem cu baietii? caci vad ca ne referim mai mult la fete

ioanavol
16th May 2008, 01:09
la baieti fol tot poza cu fetele, sa le urmeze exemplul...
sau putem face colaj, baietii cu bronzul si fetele cu aurul la Europene

dar nu-mi place sa pun bronz...vreau numai aur, acela e stimulentul cel mai mare...


SAU putem pune tricourile numai la competitiile fetelor, iar la baieti fol numai banere.

crisloregym
16th May 2008, 01:13
Pai facem asa...unii pun fete, altii baieti, dupa preferinte:D Si cred ca nu ar fi rau daca sunt doua persoane care o pun pe Stela, de exemplu...sua negociem, astfel incat toate fetele de la lot sa fie prinse o data...eu stiu?


Si ideea cu tricourile doar la fete este buna. Dar sa vedem cum facem, ca as vrea tare mult sa scriem si Onlinesport pe ele...sa se vada cine suntem;) la asta ma mai gandesc, o s aintreb cand am treaba pe la facultate daca se poate.

Ioana, ma gandesc ac s-ar putea ca la Olimpiada sa intre in echipa cel putin o alta fata din lot, pe langa cele d ela Europene...plus ca le-am da prea multe aripi daca le laudam iar cu Europenele:D

mikeyy
16th May 2008, 01:22
Cu folosirea cuvantului Onlinesport nu stiu ce sa zic daca putem....putem folosi doar forum, fara numele forumului

ioanavol
16th May 2008, 01:27
Atunci putem pune poza cu echipa de aur de la Atena:D
glumesc.

Ok, atunci alegem cate o fata, chiar daca se repeta.
Nici eu nu as vrea sa punem numele forumului, cred ca daca scriem FORUMISTI ori FORUMUL DE GIMNASTICA e suficient. Nu e altul oricum comparabil cu acesta si nu poate fi confundat.


haha, eu ma gandeam sa pun poza Sandrei, pt ca si eu sunt cea mai inalta;)

mikeyy
16th May 2008, 01:30
Da..asa este..chiar daca cineva nu stie despre ce forum e vorba...daca cauta pe google "forum gimnastica" primul rezultat e forumul nostru ( am verificat :D )

crisloregym
16th May 2008, 10:07
ei, atunci e bun asa:)

eu as alege-o pe Stela, dar daca va mai fi cineva doritor, pe urmatoarele locuri ar fi Anamaria Tamarjan, apoi Alina Stanculescu

Pun aici si o lista cu fetele despre care se stie in momentul de fata ca sunt la lot:

1. ACATRINEI Andreea CSS Cetate Deva
2. DRAGOI Gabriela CSS Buzau
3. DRUNCEA Daniela CSA/CSS 3 Steaua Bucuresti
4. GHITA Alexandra CSS Cetate Deva
5. GRIGORE Andreea CSA/CSS 3 Steaua Bucuresti
6. GUTU Madalina LPS/CSM Onesti
7. IZBASA Sandra CSA/CSS 3 Steaua Bucuresti
8. LACUSTEANU Aluissa CSS Cetate Deva
9. NISTOR Steliana CSS Sibiu
10. PATRASCU Cerasela CSS Cetate Deva
11. PALADE Andreea LPS Onesti
12. STANCULESCU Alina CSA/CSS 3 Steaua Bucuresti
13. TAMARJAN Adriana CS Petrolul Ploiesti

Probabil ca o sa apara un program pe site-l federatiei, cel putin pentru campionatul national de juniori (baieti) IV de pe 19 mai a aparut, deci, poate o sa apara si pentru nationalele maestrilor:D

crisloregym
16th May 2008, 11:19
Sloganul meu..."Fetze noi, acelasi suporter: forumul de gimnastica"

sau "Nume noi, acelasi suporter: forumul de gimnastica"

ioanavol
16th May 2008, 22:23
bravo:)

altcineva? mia, tess??:D

miafangina
19th May 2008, 08:40
Am lipsit citeva zile,va salut!Imi place actiunea de aici,si eu m-am gindit la multe;mi-a placut ce a propus Cata anul trecut:"noi iubim gimnastica", sau "eu iubesc gimnastica" dar trebuie sa vad cum ar incapea pe tricou;pot fi combinatii:text pe spate,poza pe fata sau invers?Si ideea de echipa imi place mult,chiar suntem o echipa.
Imi place ideea de culori(v-am zis ca am agrafe!) si ma voi imbraca in combinatie rosu-galben-albastru,vreau si steag dar nu stiu cit de mare si daca scriem pe steag (ca la patinaj) sau scriem pe bannere si fluturam stegulete.Sincer,cred ca putem face orice!

Tess_AN
20th May 2008, 23:45
Ioana a zis ca aduce dropsuri olandeze, Mia face prajituri si eu tot ceream poze/nume care sa ne reprezinte ca voiam sa va aduc surpriza tricourile imprimate.... Dar uite ca nu a iesit surpriza :P ... nu-i nimic sa iasa tricourile facute la Iasi?!? bine si sa ne bucuram impreuna. Gasesc eu alta surpriza, daca nu va fac cinste cu o bere- pensionarilor si o inghetata copiilor!

Referitor la poza, mi-ar fi placut sa fie ceva generic iar daca e scris sa fie ceva general valabil. Ceva de felul: Marii campioni s-au nascut in Romania... sau... Romania=tara camionilor in gimnastica! Nu as lega nici de acest forum si nici de fete in mod special.
Ar mai fi o idee sa fie doar nume scrise - ca si aruncate in toate directiile pe tricouri nume de fete si baieti de-a valma dar fiecare in parte sa fie un nume medaliat la CE, CM sau JO. Cred ca ar fi destule! Si pe spate, numele (ID-urile noastre) de pe forum. Eventual in fata scris: "Campionii:" si in spate "Supporterii:". Sau pusa poza din avatar la fiecare - asa v-as recunoaste mai usor de la spate decat din fata! :happy
Ar mai fi ideea de a face litere-sablon - pe dreptunghiuri si in functie de cine concureaza - sa tinem sus fiecare cate o litera sau doua ca sa scriem numele respectivului/respectivei - trebuie avut grija sa putem forma numele tuturor fetelor si tuturor baietilor.

Edit: Mai mi-a venit o idee pentru poza de pe tricou: Poza un podium (dreptunghiurile!) si pe toate locurile I, II, III sa avem scris Romania! sau numai pe primul loc scris Romania si restul scris ceva indescifrabil. In loc de podium poate fi un saculet de bani - in culori bineinteles auriu, argintiu si culoarea bronzului!

Sau... inspirata de galeria facuta Irinei la Scolare: "In finalele de opt/ Romania-i pe primul loc!"

... si pentru Ramona (am citit la diverse) Bine ai venit!

ioanavol
20th May 2008, 23:49
deci, Tess....viiiiiiiiiiiiiiiiiiii??????

Tess_AN
20th May 2008, 23:56
deci, Tess....viiiiiiiiiiiiiiiiiiii??????
Am luat biletul de avion si aprobarea sefului pentru concediu. :)

ioanavol
21st May 2008, 00:07
Supeeeeeerrrrrr!!!!
:):)

crisloregym
21st May 2008, 00:15
What???????/ SUPERRRRRRRR!!!!!!!!!! Ce veste buna, Tess!!!!!! Cazare, ceva, vrei????

Tess, daca vrei musai, eu iti pot lasa ideea cu tricourile:D, mai ales ca in cazul meu era o idee limitata la granitele orasului fiecaruia :D. Si, Tess, mai este o problema...eu, cat de pensionara oi fi, cred ca mi-a ramas o farama de copil ce are o influenta foarte mare asupra personalitatii mele "alcoolice"...asa ca s-ar putea s afac front comun cu "copiii" :P

Spuneti-mi, voi ec ati vrea sa aveti pe masa din partea Iesiului???? Eu am doua idei: vin de Cotnari (desi nu ma pricep la degustare) si bomboane moldovenesti, de peste Prut (am eu "pilele" mele). Voi sa imi spuneti;)

Referitor la trcouri, imi plac ideile tale, Tess...si faza cu sabloanele:d Le mai "rumeg" maine:D

ioanavol
21st May 2008, 00:20
ne putem face fiecare tricoul lui, doar sa stabilim culoarea;)

crisloregym
21st May 2008, 00:22
pai voi ce culori preferati? Eu ma gandeam ca e mai usor de inscriptionat un tricou alb...si mai usor d egasit...dar,cum ziceti si voi:)

ioanavol
21st May 2008, 00:32
alb e ok...se va potrivi si cu vremea caniculara.
si, daca nu uit, o sa-l iau pe cel cumparat la Europenele din Amsterdam de anul trecut:P


si altceva...cred ca intelegem diferit sloganul:D
eu m-am referit la unul de pus pe un banner, adresat gimnastelor...Cristina cred ca la unul pt forum, iar Tess, cred, la unul de pus pe tricouri, nu??
ca pe tricou intr-adevar n-as pune nimic legat de forum:P

Tess_AN
21st May 2008, 00:36
Pentru pensionarii care au dat timpul inapoi si sunt din nou copii: Preferinte la Cotnari - Feteasca alba ca Tamaioasa e prea aromata si Grasa e prea dulce!
Pentru toti: Eu ce sa va aduc? Referitor la tricouri, ce inscriptionam? Ce marimi si cate?

crisloregym
21st May 2008, 00:39
Inteles mesajul...postul 201 de retinut;) Feteasca alba o sa fie+bomboane "Bucuria" :D

ioanavol
21st May 2008, 00:43
Tess, adu pahare de plastic canadiene pt vin;)
glumesc...n-au si ei (canadienii) niste dropsuri, ceva...ca dupa ale mele sigur o sa va trebuiasca ceva cu care sa va dregeti:D

mikeyy
21st May 2008, 00:43
Ma bucur Tess...mi-ai dat cea mai buna veste..ma bucur ca am incheiat aceasta zi ingrozitoare pe care am avut-o cu vestea ta :floricica:.
Stiam eu ca nu ai cum sa lipsesti :)
Imi plac ideile tale Tess referitor la tricouri si cred ca ar fi super daca pe spate am avea nickname-urile noastre de pe forum..imi place ideea asta mult :)

ioanavol
21st May 2008, 00:45
pe spate? deasupra avatarului?
si-n fata?

miafangina
21st May 2008, 09:14
Buna,harnicutilor!
Si eu,precum Mihai,am niste zile mai aiurea si mai si lucrez de noapte,asa ca vestea ta Tess este ca un pansament pentru suflet.
Ma bucur nespus ca poti sa vii.
Mie imi plac surprizele,asa ca orice va fi binevenit,doar sa nu va fie greu (Cris-tren?).
In concluzie,ramine sa ne hotarim daca facem tricourile la comun sau fiecare pe-al lui;sunt dispusa sa trimit bani sau daca e prea complicat ne facem socotelile acolo.Mai vorbim,ma culc putin(voi visa probabil tricouri,dropsuri si inghetata):)

Tess_AN
21st May 2008, 18:48
Daca mergem la comun cu tricourile trebuie sa stim masurile, daca fiecare merge cu tricoul lui, mergem pe un model/culoare comuna? Prea mult timp nu mai e, ar cam trebui sa hotaram. Si pe langa tricouri, ce mai facem?

Cris, cred ca Mia are dreptate, vinul e destul de greu de carat cu trenul si nu ii duc dorul asa de tare ca de la Craciunul trecut au adus si astia aici toate trei soiurile ce le-am amintit mai sus. Si apoi, Mihai a promis de la ziua lui cinste cu bere, si mai sunt si altii care au facut promisiuni (si eu printre ei).... o sa ne facem crita pe acolo! Lasa vin bem cand venim la tine la Iasi... nunta ... sau alta ocazie!

ioanavol
21st May 2008, 20:28
Eu zic sa ne facem fiecare tricoul lui, asa nu incarcam pe nimeni cu treaba asta. Cel mai bine ar fi sa fie alb, si eu propun sa aiba pe spate o poza cu gimnaste/gimnasti (avatarul, gimnasta preferata, un colaj sau ce vrem noi) si deasupra un text de incurajare...eu as pune la mine simplu Hai Romania!
Si as scrie in fata numele de pe forum, ma gandesc ca e mai bine sa ne privim din fata cand citim numele.

Asta ca design de baza...fiecare poate fi inventiv pana la urma. Atata t cat avem aceeasi culoare de tricou, ar treb sa fie ok.

In rest, de baza sunt steagurile, culorile de fata, agrafele si, daca ne hotaram la un mesaj, putem scrie un banner-doua, depinzand de cat de multi vom fi.


Sa-mi spuneti ce credeti.

cata10
21st May 2008, 20:29
Bravo Tess! Ce veste buna! Ma bucur tare mult ca vii la Ploiesti!
Abia astept sa treaca perioada aceasta mai grea pt mine, dar observ ca si pentru altii, si sa avem mai mult timp de discutii despre Nationale!
Mi-au placut tare mult toate propunerile pe care le-ati facut!
Si da trebuie sa ne hotaram cum facem cu tricourile? Eu voi incerca sa aflu cat mai repede daca am posibilitatea sa-mi imprim un tricou la mine in oras si o sa va anunt. Sa fie tricouri albe si sa aiba si tricolorul Romaniei, undeva intr-un colt?

ioanavol
21st May 2008, 20:45
mai e o chestie....daca va fi canicula mai ales ne vor treb 2 tricouri:P ce facem, imprimam 2 tricouri?:D

mikeyy
21st May 2008, 20:48
Eu sunt de acord cu ceea ce ai spus Ioana...doar ca ma gandesc ca numele de pe forum ar merge mai bine pe spate, iar in fata textul de incurajare

cata10
21st May 2008, 20:49
mai e o chestie....daca va fi canicula mai ales ne vor treb 2 tricouri:P ce facem, imprimam 2 tricouri?:D

Sau chiar trei: pt vineri, sambata si duminica!?

mikeyy
21st May 2008, 20:50
mai e o chestie....daca va fi canicula mai ales ne vor treb 2 tricouri:P ce facem, imprimam 2 tricouri?:D

Pai doar un tricou si il luam doar duminica la finalele pe aparat..asta e parerea mea

crisloregym
21st May 2008, 23:40
Offf...
si eu cred ca e mai ok sa ne facem individual tricourile...poate sunt persoane care nu vor, apoi depinde foarte mult de marimi...

apoi, eu zic ca e ok cum vreti voi sa fie, dar asta inseamna ca cineva sa faca o macheta in photoshop sau corel daca nu, sa zicem ca poza e poza (aici trebuie sa fim foarte atenti, s afie rezolutie buna, sa nu se vada cu patratee, ca iese aiurea)...apoi, pentru fiecare lucru separat, se plateste in plus, am impresia...adica daca ai poza+nume intr-un fisier, cred ca e ok ti-l imprima, dar daca ai nume pe fata, poza pe spate, platesti duble...eu asa cred. Sper s aajung saptamana viitoare sa intreb, ca saptamana asta am uitat si sa scot pensiile alor mei:D.

Oricum, in principiu avem culoarea: alba (de fapt, nu avem nicio culoare, ca albul nu-i culoare):P
apoi, ce putem pune pe el?
1. poza in spate (eu as fi propus in fata poza, ca sa o vada fetele)
2. avatar (asta inseamna doar ID, nu?) tot in spate, in conditiile astea????
3. eventual, un slogan (dar cred ca va fi iarasi plus la pret:D)

Pai, Tess, eu as zice macar de o degustare, la vin, nu trebuie musai sa il si bem:D. Ce, pensionarii nu pot sa dea de baut??? Iaca na!!! Daca nu, dati-mi voi idei, ce va doreste inimioara:D

cineva_cineva
22nd May 2008, 00:43
Ce frumos discutati voi aici! Si eu nu mai pot de ciuda... Cand vad ce planuri frumoase faceti voi aici, nu mai am stare, nu mai am nici chef sa invat, dar... asta e... Nu am ce face. Facultatea e facultate, sesiune - stresiune. Dar ma bucur ca faceti planuri asa frumoase si ca o s ava bucurati acolo si ma mai bucur ca stiu sigur ca voi avea cel putin un informator - pe Cris aici, local, care o sa imi povesteasca in amanunt cum a fost.Inplus, o sa astept informatii aici, pe forum de la fiecare din voi, si desigur, mai ales, poze!!!!!!!!!!! Mult succes la pregatiri!!!!!!!!

Tracoromana
22nd May 2008, 09:43
Aproape ca m-ati convins sa vin si eu. Dar sunt cam batrana. Si n-aveti voi nr. ala de tricou. Mai vad eu.

mikeyy
22nd May 2008, 09:55
Flavia daca te hotarasti sa vii si tu, noi te primim cu drag si ne-ar face placere :)

crisloregym
22nd May 2008, 10:46
Flavia, la partea cu batranetea...hmmm...se pare ca suntem destui pensionari pe aici:D. Noroc cu Tess, ca mai salveaza media de varsta:P
Iar cu tricourile, fac chinezii de toate...daca au fost in stare s afaca Water Cube, pot sa faca si un numar suplimentar la tricouri:D

Tracoromana
22nd May 2008, 12:47
.... la partea cu batranetea...hmmm...se pare ca suntem destui pensionari pe aici:D. Noroc cu Tess, ca mai salveaza media de varsta:P

Eu sunt pensionara la propriu.... Daca vin, aduc si un pic de palinca.

ioanavol
22nd May 2008, 13:09
ar fi super daca ai veni si tu...cu sau fara tricou!!
si eu ma-mbat repede, o sa va distrati de minune daca incerc eu palinca:P

Tess_AN
22nd May 2008, 21:02
Aproape ca m-ati convins sa vin si eu. Dar sunt cam batrana. Si n-aveti voi nr. ala de tricou. Mai vad eu.
Referitor la tricou, spune-mi ce vrei scris pe el si iti aduc eu unul ca o sa-ti fie larg. Stiu ce vorbesc. Ca orice copil cuminte!

Flavia am auzit ca Brancusi ar fi zis (sau poate altcineva): "suntem tineri si simtim ca traim atata vreme cat ne pastram sufletul de copil". Cui ii pasa de firele albe din par sau de ridurile de pe fata? Eu ma consider de 3 ani. Tie iti dau 6 luni in plus, treaca de la mine - sa fiu generoasa inca un an. Nu mai mult. Pai cu un avatar ca al tau intri clar in categoria copiilor (bautori de bere irlandeza, de lui St. Patrick :D) si nu a pensionarilor.

Si iti dai seama ce spectacol va fi dupa ce bea Ioana?!? ;)

Tracoromana
22nd May 2008, 21:23
Oh, sunteti tare dragute. Ma predau, gata! Deci, e vorba de 27-29 iunie? Si fii linistita Tess, cu tricoul ma descurc.

Tess_AN
22nd May 2008, 21:30
Oh, sunteti tare dragute. Ma predau, gata! Deci, e vorba de 27-29 iunie? Si fii linistita Tess, cu tricoul ma descurc.
Ma bucur! Asta e victoria Ioanei! Vrei nu vrei Ioana va trebui sa gusti palinca:groggy:

Tracoromana
22nd May 2008, 21:31
De Bihor. (palinca)

resita
22nd May 2008, 21:36
laudabila initiativa voastra :ok:

din cate am citit evenimentul are loc la Ploiesti, avem aici pe forum un baiat din ploiesti care v-ar putea ajuta daca doriti cu mai multe inf. despre cazare etc

daca vreti ii spun sa intre aici ca sa va raspunda la intrebariiiiii

ioanavol
22nd May 2008, 21:44
hehe, ce nu fac eu ca sa veniti:P

ma bucur ff mult ca te-ai hotarat sa vii, Flavia:)

@resita: multumesc mult, daca ar putea sa ne recomande niste hoteluri ar fi super:) noi oscilam intre forum, turist si phoenix (la central am auzit ca ar sta oficialii si prahova plazza e f scump).

Tracoromana
22nd May 2008, 21:47
Eventual, sa fie in zona salii de sport Olimpia. Parca asa ii zice, nu?

resita
22nd May 2008, 21:55
i-am lasat un PM, sper sa va ajute cu sfaturi :ok:

ioanavol
22nd May 2008, 22:10
ce am aflat eu pana acum este ca Forum (cel mai indepartat dintre ele, dar care e si cel mai ieftin si are un site super, plus un nume predestinat noua:P) este la vreo 20min de mers pe jos...ceea ce nu mi se pare deloc mult. Acest hotel e pe str. Gh Doja. http://www.hotelforum.ro/
Celelalte doua, presupun, sunt la vreo 10 min distanta.
Pt toate hotelurile va puteti uita si aici: http://www.ploiesti.ro/hoteluri.php

Am inteles ca taxiurile sunt f ieftine si le gasim peste tot (am si nr de tel daca e nevoie), iar mijl de transport in comun , iar, sunt destule.

sala Olimpia si centrul sunt, iar, f aproape.

daca mai aveti detalii sau pareri, va rog sa le puneti aici, ar fi frumos daca ne-am hotari pana la sf saptamanii.

mikeyy
23rd May 2008, 00:12
Ma bucur Flavia ca te-ai hotarat sa vii :)
@Resita: multumim :ok:

Gabri3l
23rd May 2008, 01:34
Sala Olimpia din Ploiesti este in zona de Vest, langa stadionul de fotbal "Astra"....
in centrul orasului se afla hotelurile Turist, Prahova, Central.... din centru se poate ajunge lejer la Sala cu mijloacele de transport in comun....
app ce concurs de gimnastica e la sala acum??.....pt ca stiu sigur ca zilele astea se joaca meciuri din finala de basket dintre Asesoft si U Cluj...

ps: poate vin si eu la gimnastica:P

Tess_AN
23rd May 2008, 04:37
Multumim Gabriel. E vorba de Campionatele Nationale de gimnastica 26-29 iunie.

programul din 2007 de pe site-ul FRG
http://www.romgym.ro/index.php?option=com_vfm&Itemid=136&do=view&file=Documente+FRG|Programe|Programul+Camp.Nationa le+Maestri+2007.pdf

ioanavol
23rd May 2008, 09:15
Sala Olimpia din Ploiesti este in zona de Vest, langa stadionul de fotbal "Astra"....
in centrul orasului se afla hotelurile Turist, Prahova, Central.... din centru se poate ajunge lejer la Sala cu mijloacele de transport in comun....
app ce concurs de gimnastica e la sala acum??.....pt ca stiu sigur ca zilele astea se joaca meciuri din finala de basket dintre Asesoft si U Cluj...

ps: poate vin si eu la gimnastica:P

daca vii sa stii ca-ti trebuie tricou alb, ca sa te recunoastem;)

multumim mult pt lamuriri...si despre hotel Forum ce crezi? e pe bdul Gh Doja.

miafangina
23rd May 2008, 10:27
Flavia,ce ma bucur!:)
Imi place grozav cum va tachinati pe-aici,e clar pentru Ploiesti:nu ma astept sa dormim prea mult,nu ne va ajunge timpul.Flavia,vrem sa vedem albumele tale vechi,parca ziceai ca ai.Eu le-am pregatit deja.Uite-asa mai "scade" media de virsta,prea si-o luasera in cap "pensionarii" din centrele universitare:)
Revenind la oile noastre(adica la tricourile albe) daca am inteles bine:poza pe fata,scris pe spate si bannere in mina(sau stegulete).
Eu vreau sa-mi fac un banner cu"succes la Olimpiada"(sau la Beijing mai bine?)
Am vazut un pusti la finala Champ.L. care avea unul dragut,nu foarte mare,cind deschidea bratele se vedea tot,in rest se rula;ma mai gindesc.
Cit despre hoteluri,dupa ce ne hotarim,si cred c-ar trebui s-o facem luna asta,ne rezervam camerele in grup sau fiecare suna la un numar anuntat aici?

resita
23rd May 2008, 11:24
un banner cu onlinesport forum nu facti? :D

"membrii forumului onlinesport sustin gimnastica" :ok:

Gabri3l
23rd May 2008, 11:32
Multumim Gabriel. E vorba de Campionatele Nationale de gimnastica 26-29 iunie.

programul din 2007 de pe site-ul FRG
http://www.romgym.ro/index.php?option=com_vfm&Itemid=136&do=view&file=Documente+FRG|Programe|Programul+Camp.Nationa le+Maestri+2007.pdf

ahaa...banuiam eu ceva, mersi oricum.


daca vii sa stii ca-ti trebuie tricou alb, ca sa te recunoastem;)

multumim mult pt lamuriri...si despre hotel Forum ce crezi? e pe bdul Gh Doja.
sincer, nici nu stiam ca exista hotelul asta pana acum:)(fiind din Ploiesti, va dati seama ca nu prea m-au interesat hotelurile din orasul in care locuiesc)...nu stiu nimik despre el, tot de pe site-uri veti afla mai multe cu siguranta:ok:

o sa vin si eu la CN de gimnastica....am mai fost si in anii trecuti pt ca s-a desfasurat tot la Ploiesti...poate ne vedem la Sala.:ok:

mikeyy
23rd May 2008, 11:36
Multumim Gabriel si poate reusesti sa vii si tu :ok:
@Resita: avem si ideea asta in plan...sper sa reusim sa le punem pe toate in practica :D

resita
23rd May 2008, 11:38
sa faceti si ceva poze, ca sa vedem si noi cum v-ati distrat ;)

mikeyy
23rd May 2008, 11:40
sa faceti si ceva poze, ca sa vedem si noi cum v-ati distrat ;)

Cu siguranta :ok: Vrem sa facem cat mai multe poze

Tracoromana
23rd May 2008, 13:27
Flavia,ce ma bucur!:)
Imi place grozav cum va tachinati pe-aici,e clar pentru Ploiesti:nu ma astept sa dormim prea mult,nu ne va ajunge timpul.Flavia,vrem sa vedem albumele tale vechi,parca ziceai ca ai.Eu le-am pregatit deja.

Mia, nu sunt eu aceea cu albumele, din pacate si imi pare rau ca nu le-am facut. Mi-am tot propus si .... a trecut timpul.

Tess_AN
23rd May 2008, 18:05
Imi place ideea Miei cu Succes la Olimpiada! Dar sunt in ceata totala. Poza in fata/in spate ? Scris pe maneci???? Facem fiecare cum crede sau ne face cineva o schita/desen?
Desenul meu e cu informatiile despre noi pe spate (forum id/avatar) si in fata ceva pentru sportivi... dar ce? Sau in fata scriem doar Campionatele Nationale de Gimnastica Ploiesti, Romania 27-29 iunie? Sau punem ce zice Mia: Succes la Olimpiada?

mikeyy
23rd May 2008, 18:32
Pai eu zic ca pe spate sa avem Id-ul , iar in fata o poza si un scurt mesaj de incurajare

ioanavol
23rd May 2008, 19:47
eu zic ca daca avem toti tricou alb si ceva cu gimnastica pe el + numele de pe forum e ok. Eu, spre exemplu, vreau sa pun poza pe spatele tricoului, nu-mi place asa de mult in fata. Plus ca mi-e teama ca nu am o poza cu rezolutie suficient de mare cu cine vreau eu...caut sa vad ce gasesc. Decat sa iasa in patratele mai bine nu pun deloc.

Referitor la ce zicea Cristina cu platitul pt fiecare chestie imprimata, eu numele de pe forum mi-l pot scrie si de mana si chiar si sloganul, de ce nu (eu sunt Gica contra, numele de pe forum mi se pare mai dragut sa fie pus in fata, micut in stanga-ca o insigna).

Sau poate gasesc niste litere speciale pt haine, care se pot aplica cu fierul de calcat. Tin minte ca-n copilarie aveam tot felul de poze dintr-acestea, poate se gasesc si litere.

Daca gasesc va pot lua si voua, daca nu, si markerul e bun (daca nu vreti sa platiti imprimatul, bineinteles).

Tess_AN
23rd May 2008, 20:10
Imi place cum gandeste Gica Contra! Sa vedeti dupa intalnirea cu Flavia si palina de Bihor ce o sa fie !!!
Ma uit si eu sa vad daca se gasesc "petice calde" cu litere si alte cele si daca voi gasi ceva convenabil va anunt.
Ioana daca vei gasi litere cu siguranta eu vreau! Un set de litere de acela e o jucarie buna pentru un copil de 3.5 ani pentru CN si dupa pentru alte ocazii!
Confetti/baloane ne trebuie?

ioanavol
23rd May 2008, 20:21
:) daca gasesc, iau muulte...insa mai intai treb sa aflu cum li se zice in olandeza:P

deci, ce ziceti?...avem "tema pt acasa" sa ne decoram fiecare tricoul cum ni se nazare? o sa fie f amuzant sa vedem cu ce apare fiecare;) bineinteles, cu elementele obligatorii: tricou alb, tematica gimnastica, numele de pe forum, o poza sau un desen si un slogan.

mikeyy
23rd May 2008, 20:35
Da, e mult mai bine sa ne facem noi propiul tricoul cu ideile nostre...buna idee :ok:

crisloregym
23rd May 2008, 23:51
OK, imi place ideea de creativitate pentru tricouri, deci o problema e deja rezolvata;)

Flavia, bine ai venit!!!!! Te-as mai intreba daca te vei caza cu noi, la hotel, sau ai alta optiune. Mihai sau Ioana, ii dati voi numarul de tricou? :P

Ioana, nu e corect... Eu am initiat brandul cu "Gica contra"!!!!! Sa stii ca mai am un sinonim pentru asta: "Canuta-om sucit" (brandul original, ins,a ii apartine lui Caragiale). Dar daca ti-l iei tu pe Gica, mi-l iau eu pe Canuta...cel putin are un nume mai original:D.

Multumesc si lui Gabriel pentru informatii, si prietenei Ioanei:)

ioanavol
24th May 2008, 00:04
e, nu sunt chiar sinonime...dar, daca ti se pare "sic" fii tu Gica sau Canuta sau cine vrei tu;) dar iti spun ca ti se potriveste mai bine Cristina:P

crisloregym
24th May 2008, 15:59
Gabriel a fost amabil sa imi raspunda la intrebarea daca stie ceva de barul Corinei Ungureanu. Se pare ca a fost inchis, conform unui articol pe care eu nu reusesc sa il deschid.

http://www.revistavip.net/Arhiva_RevistaVIP/Corina_Ungureanu_a_luat_o_plasa_in_afaceri_de_zeci _de_mii_de_euro/55/772/

crisloregym
25th May 2008, 09:51
Stiu ca este cam prematur s aintreb, dar...are cineva o camera video??? Ma gandeam ca daca tot mergem, sa si filmam...adica sa ne si filmam si sa ii filmam si pe gimnasti:D.