PDA

View Full Version : Mai vreti si la anul in CL ?



Vladek
24th October 2007, 00:31
Ma gandesc cam de mult la asta. Nu e doar o reactie la a treia infrangere la rand. Mai are rost sa ne chinuim si la anul ? Vorbesc serios. Nu va mai faceti iluzii ca facem vreun transfer serios pe la iarna sau vara. Nu arunca cretinul banii pe asa ceva.

Mie doua sezoane de CL din care am ramas doar cu un singur meci, ala de la Kiev, mi-au cam ajuns. Ce rost are sa ne facem nervi si iluzii si la anul ? Mai mult de locul 3 tot nu putem. Echipele alea mari din Vest tot au sa ne bata, in 9 cazuri din 10. Participarea in CL nu va face decat sa dea obsedatilor motiv sa le curga balele de bucurie cand pierdem. Unicul care va castiga va fi tot becaliotul, care va baga in buzunar banii de la UEFA.

Personal eu nu mai vreau ca Steaua sa participe in CL, pana cand echipa nu va fi capabila de mai mult decat de infrangerei mai mult sau mai putin "onorabile". Daca asta inseamna sa iesim pe locul 3 sau 4 in campionat, foarte bine, mare paguba. Decat codas la oras, mai bine-n satul tau fruntas.

eventHorizon
24th October 2007, 00:51
Cred ca asta gandim cu totii... dar na, e mereu dorinta aia de a te bate cu cei mai buni indiferent de cat de slab sau mic esti.
Si ca sa raspund la intrebarea ta, eu unul nu mai vreau Champions League atata timp cat exista un retardat care se foloseste de Steaua!
Noi sa ne imbolnavim de nervi si el sa ia banii cu carul?
Sa mergem an de an in Uefa pana o seca de bani ****** si vom fi cei mai fericiti, ca am facut ceva prin Europa si ca am scapat de un ******* !
Ah, ce vis frumos:D

dardar_3
24th October 2007, 00:53
Decat sa jucam ca X sau Y amicale cu poiana campina sau restante cu farul... mai bine jucam in UCL... desi nu e de noi.... ramane vorba aia: mai bine noi, decat dusmanu:drak:


O sa vina si succesul mult dorit...(primavara in UCL).... Oricum, anul asta prindem 75% primavara in Uefa:ok:

YoYoyOi
24th October 2007, 08:22
eu n-am vrut nici anul asta sa ajungem in CL. O sa vreau atunci cand, ca si Sevilla, vom face cateva sezoane perfecte in UEFA. Doar atunci pot spune ca avem fata de CL.

Mario Di Lazi
24th October 2007, 08:25
este bine să avem cel puțin o echipă an de an în UCL ... nu trebuie să fiți supărați
nici Stuttgart nu are nici un punct și este campioana Germaniei ...

walt.mann
24th October 2007, 08:42
Vreau sa jucam si la anu'. Dar poate pleaca oieru' intre timp, si putem si noi sa avem fotbalisti in echipa, nu surzi.
P.S.: Asti de la Bologna trebuie sa deschida si o sectie de psihiatrie, pentru jiji, sa fie aproape de fin.

Vladek
24th October 2007, 10:14
este bine să avem cel puțin o echipă an de an în UCL ... nu trebuie să fiți supărați
nici Stuttgart nu are nici un punct și este campioana Germaniei ...

Asta nu ne incalzeste cu nimic ... si in plus, prefer sa se mai duca si alti fomisti .. si-asa e disperare mare prin capul patronilor, toti vor "grupele CL". Mai bine sa se duca si altii sa dea cu capul in pragul de sus, ca de pe tusa vad ca toti se pricep.

Mario Di Lazi
24th October 2007, 10:22
problema nu este dacă mai merge sau nu Steaua în UCL ... problema la voi este că acest patron care a ridicat totuși Steaua, se pregătește acum să o ducă de unde a luat-o ...

YoYoyOi
24th October 2007, 10:27
sau chiar mai jos :headbang:

Elphax
24th October 2007, 10:33
scuze ca ma bag pe tarlaua voastra, dar superb titlul

:happy

dardar_3
24th October 2007, 10:37
Vreti voi sa mergeti la anu?...:)


Daca tu crezi ca Poli ar fi putut mai mult in aceste 3 meciuri disputate pana acum in UCL te inseli amarnic....

Universal
24th October 2007, 16:10
Sigurca vreau sa vad Steaua si la anul in UCl, suntem cea mai importanta echipa din Romania,suntem singura care a ajuns aici, si daca reusim sa ne mentinem, cu atat mai bine, castuigam si in experiwenta, si facem performanta. Toate la timp...

Geografu
24th October 2007, 16:21
E o intrebare tampita,scuze Vladek,normal ca mai vrem in CL daca esti o echipa de club si n-ai ajuns acolo inseamna ca nu ai facut parte NICIODATA din fotbalul mare.Iar Steaua a fost de 5 ori acolo odata de 3 ori consecutiv iar acum de 2 ani de zile tot stam pe acolo.
E altceva ca nu avem rezultate insa daca am avea o conducere mai inteleapta ele ar veni sigur.
Asa ca singurul raspuns este : DA !

Vladek
24th October 2007, 16:57
E o intrebare tampita,scuze Vladek,normal ca mai vrem in CL daca esti o echipa de club si n-ai ajuns acolo inseamna ca nu ai facut parte NICIODATA din fotbalul mare.


Acum 2 ani sa stii ca si eu gandeam cam la fel. Insa intre timp parca s-a cam schimbat macaroana si nu pot sa nu ma intreb daca realmente faci parte din "fotbalul mare". Nu prea vad cum facem noi parte din fotbalul mare cand nu prea contam in el.

Ca sa fac o comparatie, ma uit la echipe din liga lui Mitica gen Poli Iasi, Ceahlaul, UTA, etc. Ce rost au astia ? Nu au niciodata vreo pretentie la campionat sau macar locuri fruntase. Eternul lor obiectiv este sa nu retrogradeze si eventual sa incurce Steaua/Dinamo/Rapidul/CFR-ul, in functie de cine le mai arunca niste $$. Conteaza insa prin campionat ? Nu. Se uita cineva la meciurile lor in afara de suporterii proprii ? Nu prea. Joaca vreodata cine stie ce fotbal frumos sau placut ochiului macar ? Nu, tot ce stiu e sa se bage cu fundul in poarta. Si-atunci ? Asa cum nu le gasesti lor locul in campionat, cam asa stam si noi cu CL. Nu putem emite pretentii nici macar la un loc 2 in grupe, sa lasam aberatiile oligofrenului deoparte. Orice echipa din G14 ne bate sigur in 9 cazuri din 10.



Iar Steaua a fost de 5 ori acolo odata de 3 ori consecutiv iar acum de 2 ani de zile tot stam pe acolo.
E altceva ca nu avem rezultate insa daca am avea o conducere mai inteleapta ele ar veni sigur.
Asa ca singurul raspuns este : DA !

Si daca tot stam pe acolo ce mare branza facem ? Mai baieti, vorbesc serios acuma what's the point ? O dam pe baliverne gen "nu pentru cupe si flori, numai sa jucam" ? Ori pe tampenii gen "am adus echipa X la Bucuresti", newsflash, aia vin daca le platesti taxa si ca sa joace in amicale. Eu nu-mi fac iluzii ca am putea sa emitem mari pretentii chiar daca maine Becali ar disparea de la club. Dar macar sa punem ceva probleme, sa nu mai am impresia aia ca daca au aia nevoie sa dea 6 goluri le dau pe absolut toate, sau ca jucatorii nostri sunt ametiti complet cand vad adversarii.

Rezultatele nu pot aparea asa, printr-o minune, indiferent cate calatorii pe la muntele Athos va face stiti-voi-cine. Si eu credeam ca vezi Doamne o sa folosim banii din CL in sezonul urmator, ca o sa crestem de la an la an, dar realitatea mi-a aratat destul de clar ca de fapt mergem exact in directia opusa. Ne-am amanat meciurile, chestie absolut penibila, pe care nu o mai face absolut nici o alta echipa din Europa si tot degeaba. In loc sa creasca, majoritatea jucatorilor s-au plafonat sau par vesnic obositi ...

Normal, fiecare cu parerea lui, dar eu as prefera la anul cupa UEFA. E mai la indemana noastra. Si ne-ar avantaja ca macar un sezon sa ne concentram dracului in adevaratul sens al cuvantului pe campionat. Sa nu mai existe isteria asta "grupele CL, grupele CL, trebuie sa ne calificam ori cade cerul pe noi". Ca in ambele sezoane, jumate de echipa a inceput sa frece menta dupa calificari, simtind ca obiectivul principal e atins. Ei bine s-avem pardon, dar mie mi se pare ceva mai importante cele 30 si ceva de meciuri din campionat decat cele 6 din grupe. Care nu au acum alt rost pentru club decat umplerea ... buzunarelor cuiva.

PS : Si sa-i mai lasam si pe altii sa dea cu capul de realitatea CL, ca multi dau din gura si mananca .... cu echipa lor, etc, etc.

Geografu
24th October 2007, 17:08
Nu pot sa nu iti dau dreptate intr-un fel amice dar cred ca si tu cand auzi muzica aia de UCL la inceputul unui meci si ii vezi rasfirati pe baietii nostri iti creste inima de bucurie si esti MANDRU ca esti roman si ca tii Steaua SINGURA echipa din Romania care conteaza in Europa,a contat si va conta pana cand va mai fi viata pe Pamant.
Rezultatele conteaza mai mult stiu insa pana ne vom face echipa care sa se lupte cu acesti granzi ai Europei va mai trece multa apa pe Dunare....:rolleyes:

Vladek
24th October 2007, 17:20
Nu pot sa nu iti dau dreptate intr-un fel amice dar cred ca si tu cand auzi muzica aia de UCL la inceputul unui meci si ii vezi rasfirati pe baietii nostri iti creste inima de bucurie si esti MANDRU ca esti roman si ca tii Steaua SINGURA echipa din Romania care conteaza in Europa,a contat si va conta pana cand va mai fi viata pe Pamant.


Hai da-o dracului .... am trait sa o aud si pe asta. Muzica de CL ... si de cele 90 de minute care urmeaza nimic ? Ce naiba, m-am indragostit de echipa asta pentru ca m-a facut sa cred ca fotbalul e frumos nu pentru ca auzeam nush ce muzici :confused: ! Adica vedeam pase, driblinguri, un-doiuri de ameteau adversarii ... adica spectacol nene. In CL le vad, numai ca de obicei le fac adversarii. Ajungem masochisti in ritmul asta !



Rezultatele conteaza mai mult stiu insa pana ne vom face echipa care sa se lupte cu acesti granzi ai Europei va mai trece multa apa pe Dunare....:rolleyes:

Pai eu ce zic ? Ia sa stam frumos deoparte pana cand vom avea o echipa care (nu am pretentii sa bata Barcelona pe Nou Camp cu 4-0) sa lupte in adevaratul sens al cuvantului, sa aiba niste sanse reale, nu sa intre tremurand pe teren.

Geografu
24th October 2007, 17:22
Crezi vreodata ca o echipa romaneasca nu conteaza numele ei va ajunge ca inaintea unui meci cu Barcelona,Manchester,Bayern sa nu aiba emotii si sa joace dezinhibat ? :rolleyes:
Eu sincer ma indoiesc !

Vladek
24th October 2007, 17:37
Crezi vreodata ca o echipa romaneasca nu conteaza numele ei va ajunge ca inaintea unui meci cu Barcelona,Manchester,Bayern sa nu aiba emotii si sa joace dezinhibat ? :rolleyes:
Eu sincer ma indoiesc !

Cand jucatorii nostri vor creste intr-un mediu normal, sanatos, cand titularii vor fi decisi pe principiul "cine merita" nu "cine-i jucaria patronului" si cand echipa va sti ca poate sa joace fotbal ca lumea in fiecare meci, fara sa se chinuie cu alde Fc Rupti-in-Fund din Cucuietii din Deal, da, cred vor intra si vor juca "dezinhibat". Asta era si secretul echipei de legenda din epoca '86-'89. Luati individual, nici unul nu era chiar un jucator extraordinar in afara poate de Hagi si Lacatus. Dar aveau constiinta fortei de grup.

Revenind la subiect, gasca de mediocri sau submediocri din ziua din azi nu-s in stare de asa ceva si ei o stiu. Indiferent de ce declaratii dau ei. M-am certat cu multi cand le-am zis ca alde Croitoru, Banel, Iacob, Surdu, Zaharia, Paraschiv & company n-ar fi prins nici macar banca de rezerve prin 90-96. Nici nu indraznesc sa ma gandesc la 86-89, astia in cel mai bun caz ar fi taiat bilete la intrare.

In concluzie, personal cam sunt convins ca deocamdata calificarea in CL ne face mai mult rau decat bine.

Liviu
24th October 2007, 17:39
Cand nu ne calificam an de an in CL visam la CL si acum dupa 3 infrangeri la limita asa ne desumflam... :confused: ne doream macar sa fim acolo (ce model de urmat era Rosenborg, ce admiratie aveam pentru ei ca se calificau an de an dar de fapt nu aveau nicio realizare in grupe), sa ne batem cu ei, acumulam experienta, mai batem un Kiev, mai vine Slavia in Ghencea, mai ia Becali si ai lui inca 10 milioane sa-i plateasca pe Petre Marin sau Neaga, liga campionilor interzisa ... si asa mai departe.

Parca va vad ca nu facem nimic la europene si se pune problema daca mai are rost sau nu sa ne mai calificam la un turneu final ?

Stiti cum e treaba aia cu nemultumitului i se ia darul...

@Geografu, in acest ritm s-ar putea sa nu mai contam pe viitor. Ce am vazut aseara... Banel pe stanga, Surdu pe dreapta (nu era invers ? :shocked:), Petre Marin (care a facut servicii mari patronului :o:) veriga slaba, Emeghara buimacit de trimiterea pe dreapta, gran alllenetore Gigi Pedrazzini. :drak: Si nu am vazut decat o repriza. La pauza m-am culcat, recunosc, eram prea obosit dar nu am mai avut chef sa mai uit la Steaua lui Becali. Steaua isi merita locul ei in Europa, dar ne-au primit si cu animalele si e pacat, l-au primit si nu i-au pus nici botnita. Augh.

Snake_21
24th October 2007, 17:46
Eu vreau :D Desi as vrea daca mergem in Champions League si la anu macar sa avem stabilitate si liniste la echipa :)

Geografu
24th October 2007, 17:52
Corecta afrimatia ta Vladek ca cei 22 de acum ar fi rupt bilete la stadion in 1986.Eu as fi si mai dur si as spune : ERAU NISTE COPII CARE STATEAU IN VESTIAR SI LE CERSEAU LUI BUMBESCU,BALAN,LACATUS,BALINT AUTOGRAFE SI 5 LEI DE O PAINE.Asta era cu domnii fotbalisti de acum care pariez ca 2/22 stiu pe de rost echipa de la Sevilla de atunci.
In iarna trebuie o restructurare MASIVA a lotului si aducerea unui antrenor valoros din strainatate care sa fie lasat in pace sa isi faca treaba.
Asta e situatia si nu e prea roza dar sper ca primul pas bun sa il facem sambata la Cluj cand ar trebui sa batem lejer pe lanterna rosie a Ligii 1 sau gresesc ? :rolleyes:

P.S.: Apropo Snake amice nu ar trebui sa iti schimbi semnatura aceea care la un moment era magica in timp a devenit desueta iar acum JALNICA ?

SAMM
24th October 2007, 17:58
mda

ce intrebare e asta

as vrea 10 ani in UCL chiar dak n-am lua niciodata niciun punct

Snake_21
24th October 2007, 18:07
@Alex: Ti se pare tie ca e jalnica semnatura Dica e fotbalist dar daca ai observa pe ce pozitii a fost pus sa joace nu l ai mai criticat asa de mult si in plus cine sa mai aiba motivatie cu ciobanu patron care te injura si cand joci bine ;)

Vladek
24th October 2007, 18:09
Corecta afrimatia ta Vladek ca cei 22 de acum ar fi rupt bilete la stadion in 1986.Eu as fi si mai dur si as spune : ERAU NISTE COPII CARE STATEAU IN VESTIAR SI LE CERSEAU LUI BUMBESCU,BALAN,LACATUS,BALINT AUTOGRAFE SI 5 LEI DE O PAINE.Asta era cu domnii fotbalisti de acum care pariez ca 2/22 stiu pe de rost echipa de la Sevilla de atunci.


Eu vorbeam strict de valoare. Adica mai simplu astia care-i avem acum nu ar fi fost acceptati in lotul Stelei de atunci, unii nici macar in 90-96, pur si simplu.
Ca stiu ei ori ba istoria clubului e un vax, ca nu joaca istoria pe teren. Hai sa lasam deoparte chestiile astea cu istoria, ca-i apa de ploaie. Eu am un singur criteriu de apreciere, si anume ce arata respectivul pe teren.



In iarna trebuie o restructurare MASIVA a lotului si aducerea unui antrenor valoros din strainatate care sa fie lasat in pace sa isi faca treaba.
Asta e situatia si nu e prea roza dar sper ca primul pas bun sa il facem sambata la Cluj cand ar trebui sa batem lejer pe lanterna rosie a Ligii 1 sau gresesc ? :rolleyes:


Pai eu ce dracu ziceam cand spuneam ca CL ne-a cam facut mai mult rau decat bine ? Lotul nu va fi restructurat. Eventual vor fi vanduti jucatorii care mai trag restul gloabelor dupa ei, Dica si Goian. Oricum lui Dica numai la asta ii sta capul. Duminica la Cluj sa vezi tu cu ce lehamite au sa intre vreo cativa pe teren. Propaganda CL le-a intrat in cap, multi au impresia ca sunt mari vedete. Nu-si rup ei piciorusele in campionat, se "pastreaza" pentru urmatorul meci de CL.

In rest ce restructurare ? Pai obiectivul nostru e sa prindem grupele si gata, sa numere bekkali dolarii de la UEFA. Am reusit asta de 2 ori la rand fara mari investitii, de ce sa riste Giginho banutii sai luati prin specula nerusinata cu imaginea Stelei ? O sa ne chinuim si-n retur, probabil iar vom trai momente penibile cu stimulatul in "indirecte", numai sa prindem locul 2 si o sansa la grupe. Si iar o sa frecam menta cu calificarea, iar o sa traim momente jenante in toamna viitoare cu meciuri anoste in campionat ca "suntem obositi din cauza meciurilor din grupe", samd, samd. De-aia zic eu ca deocamdata calificarea ne-ar face mai mult rau decat bine. Cat timp traim cu impresia ca odata cu calificarea gata, nu mai avem nimic de facut anul asta, o sa facem rahatul praf.

Geografu
24th October 2007, 18:10
Corect Snake dar un jucator mare ca Dica poate si trebuie sa straluceasca in orice conditii de joc si pe orice presiune externa.Pentru ca asa fac marii fotbalisti vedete.Eu il ador pe Dica pentru ce a facut la Steaua in cariera dar in ultimele luni da-mi voie sa spun ca sunt cel putin deziluzionat ! :no:

Snake_21
24th October 2007, 18:16
E jucatorul meu preferat si nu pot sa l critic pentru ca imi aduc aminte cate goluri si cate pase si faze a creat pentru Steaua in ultimii anii , acuma e adevarat e intr o eclipsa de forma dar ai vazut tu pe cineva care sa joace super constant de cand ciobanu si a bagat nasul la echipa?

Geografu
24th October 2007, 18:20
Zapata e singurul exemplu cred ! :ok:

Snake_21
24th October 2007, 18:33
Da probabil , trist, nu?:(

Geografu
24th October 2007, 18:38
Trist dar asta e.Poate la rubrica de mai sus ii mai putem nota pe Rada,Bicfalvi,Nicolita ( poate ! ).Dar e comme ci comme ca ! :rolleyes:

APPopescu
24th October 2007, 18:42
Atata timp cat sa baga Becali, nici in UEFA nu vom face performanta. Deci mai bine pitici la cei mai mari decat giganti intre pitici. Insa daca nu jucam bine in Campionat s-ar putea sa nu prindem nici UEFA. Becali nu va pleca pentru ca are nevoie de Steaua pentru ambitiile sale politice cu PNG. Insa este atat de inconstient si superficial, mediocru si necalificat (ca sa nu folosesc cuvinte mai jignitoare), incat nu-si da seama ca daca s-ar comporta "normal" nu ar scade nici in ochii electoratului.

Snake_21
24th October 2007, 18:44
Eu chiar vroiam sa intre aseara Bicfalvi dar in fine nu are rost sa mai comentam ce a fost , eu sper doar sa fie bine de acuma inainte pentru echipa si poate scapam de ciobanu asta odata de la echipa :D

Gontel
24th October 2007, 20:13
E bine sa jucam in UCL, chiar daca ne-o luam rau pe coaja. Doar jucand cu echipe tari poti sa progresezi. Fac o paralela cu rugby-ul. Romania joaca an de an in a doua competitie din Europa: Cupa Europeana a Natiunilor (avem adversari echipe precum Georgia, Rusia, Cehia, Portugalia...). Noi intalnim echipe puternice doar in meciuri amicale, unde suntem batuti la n puncte diferenta. Am participat la Cupa Mondiala si am fost invinsi de Italia, o echipa care face mai mult figuratie prin Turneul celor 6 Natiuni, dar joaca an de an cu Franta, Anglia sau Irlanda. Chiar daca ia bataie, conteaza ca le intalneste. Ne-au invins la limita, cu 24-18, si este o echipa nu cu mult superioara noua. De multi ani, "stejarii" bat pasul pe loc.

Deci, eu prefer Real Madrid sau Milan sau ce vreti voi, decat Elfsborg sau Valerenga.

SORENSEN
24th October 2007, 20:20
eu n-am vrut nici anul asta sa ajungem in CL. O sa vreau atunci cand, ca si Sevilla, vom face cateva sezoane perfecte in UEFA. Doar atunci pot spune ca avem fata de CL.

Mentalitatea e sa vrei ...si acumuland experienta sa poti o data sa treci de grupe in primavara UCL...

YoYoyOi
24th October 2007, 20:43
am avut atatia ani ca scop sa ajungem in grupe. Si am ajuns. Acum avem scop sa ajungem in primavara europeana. Probabil vom ajunge. Apoi vom avea ca scop o semifinala sau finala. De ce nu chiar trofeul suprem? Dar cate sacrificii trebuie sa facem si cate umilinte sa induram pentru a ajunge acolo? Asta e problema. Eu nu sunt dispusa la astfel de umilinte.
Si tin sa spun ca sezonul de UEFA terminat cu o semifinala, a fost o mare performanta. Obtinuta in cel mai frumos mod posibil, fara sacrificii marete, fara umilinte anterioare. Totul a decurs normal, firesc chiar.
Dar nu mai pot sa accept astfel de sezoane, ca asta de acum, doar pentru a-l vedea pe "cel al carui nume nu merita rostit" cu euroii in cont. Nu merita el banii astia si nu meritam noi umilintele si suferintele astea pentru a avea el banii aia. Pentru ca aici nu este vorba de performantele echipei noastre dragi. Aici e vorba despre faptul ca el ia banii. Si cu asta bsta. Restul nu conteaza pentru el, implicit pentru club si implicit pentru jucatori.

moty
24th October 2007, 20:53
eu mi-as dori, si nu numai atat, mi-as dori ca 20 de ani inainte altii sa nu aiba acces, sa ramana sa latre sau sa caraie de pe margine. pana la urma acumulam experienta si la un moment dat, mai dereme sau mai tarziu, trecem noi si de grupe.

myke
24th October 2007, 22:17
imi pare rau acum ca nu e dinamo in ucl:)) va dati seama ca daca erau si ei, nu pareau infrandegerile noastre chiar atat de urate. fata de ale lor :D

moty
24th October 2007, 23:44
nu au si nu o sa aiba niciodata fata de CL. asta nu inteleg ei.

dede
25th October 2007, 20:07
doar perseverand putem reusi :rolleyes:

Ioca10
25th October 2007, 20:31
Cum sa nu vrem Cl era visul nostru si doar NOI l-am indeplinit...

Vladek
25th November 2008, 23:29
Daaa ... deci dupa INCA un an de Sampions Lig in care unicul obiectiv realizat a fost bifarea prezentei si ingrasarea buzunarului ciobanesc, repet intrebarea :

Mai vrea careva si la anul in Sampions Lig ?

YoYoyOi
25th November 2008, 23:51
the show must go on :drak:

Bogdy LFC
25th November 2008, 23:54
Bineinteles ca DA...de cand am inceput sa intram constant in grupele Ligii,NU a venit nicio echipa cu adevarat MARE in Ghencea
Real M a fost un simplu foc de paie,Bayern NU mai e numele mare care a fost...vreau si eo o Barcelona,un Inter ceva.......

YoYoyOi
25th November 2008, 23:59
:cry: :cry:

e ora de bancuri la tine Bogdane? Noi o luam sus si de la nume mici si de la nume mari din Europa si tie nu-ti ajunge?

Adica nu e destul 3-0 de la Bayern, vrem un 5-0 de la Barca :cry:

:headbang:

Bogdy LFC
26th November 2008, 00:01
:cry: :cry:

e ora de bancuri la tine Bogdane? Noi o luam sus si de la nume mici si de la nume mari din Europa si tie nu-ti ajunge?

Adica nu e destul 3-0 de la Bayern, vrem un 5-0 de la Barca :cry:

:headbang:

Yoyo,faci pariu ca intram si la anul in grupe? :)

moty
26th November 2008, 00:08
Mie mi-a ajuns! Pe bune!

iulian_1976
26th November 2008, 00:58
am avut atatia ani ca scop sa ajungem in grupe. Si am ajuns. Acum avem scop sa ajungem in primavara europeana. Probabil vom ajunge. Apoi vom avea ca scop o semifinala sau finala. De ce nu chiar trofeul suprem? Dar cate sacrificii trebuie sa facem si cate umilinte sa induram pentru a ajunge acolo? Asta e problema. Eu nu sunt dispusa la astfel de umilinte.
Si tin sa spun ca sezonul de UEFA terminat cu o semifinala, a fost o mare performanta. Obtinuta in cel mai frumos mod posibil, fara sacrificii marete, fara umilinte anterioare. Totul a decurs normal, firesc chiar.
Dar nu mai pot sa accept astfel de sezoane, ca asta de acum, doar pentru a-l vedea pe "cel al carui nume nu merita rostit" cu euroii in cont. Nu merita el banii astia si nu meritam noi umilintele si suferintele astea pentru a avea el banii aia. Pentru ca aici nu este vorba de performantele echipei noastre dragi. Aici e vorba despre faptul ca el ia banii. Si cu asta bsta. Restul nu conteaza pentru el, implicit pentru club si implicit pentru jucatori.

...ca sa ajungi intr-o semifinala europeana
1.trebuie sa ai un antrenor foarte bun
2.o echipa atent aleasa ce joaca cu acelasi lot de 2-3 ani
3.o echipa de scouting foarte buna
4.un management bun incepand de la patron si terminand cu ultimul om din conducere.

Steaua are ceva ramasite din punctul 2 cam 6-7 jucatori ce pot si vor.
Restul nu pot-nu vor,vor-dar nu pot:D .
Este bine sa joci in fiecare an in Ch.Leag. daca vrei sa progresezi e bine sa sa te intreci cu cei puternici chiar daca pierzi.

Steaua a avut super-jucatori ce pot forma o echipa de scouting insa se pare
ca ceea ce se vede acum este selectia mixta Gigi si ceva Adrian Ilie.
Desi ultimul a plecat un pic cam nemultumit .

Mario Di Lazi
26th November 2008, 07:57
într-o competiție așa puternică, important este să participi
nu trebuie să ne luăm după jiji becali, care a declarat că face 12 puncte într-un sezon (poate în 4-5 sezoane face 12 puncte :D )

din punctul meu de vedere steaua nu se face de râs ... nici o echipă nu poate face mai mult ...

Universal
26th November 2008, 12:50
Becali viseaza.

eventHorizon
26th November 2008, 17:19
de cine mai rade cu dosul o tara intreaga daca voi nu mai mergeti in CL?

Daca o tara intreaga rade de noi ca ne bate Real Madrid si Bayern in Champions League, atunci inseamna ca tot mapamondul rade de dinamo cand e eliminata an de an in tururi preliminare de catre toti schiorii :rosu:

Si mars afara de pe threadul Stelei!

Snake_21
26th November 2008, 17:39
@event: Corect;)

YoNuTzz
27th November 2008, 00:11
si eu m-am saturat sa fim ciuca batailor in liga
dar probabil, cum echipa nu merge, ciobanul in retur va incerca tot ce se poate ptr a mai lua 10 milioane de euro din prezenta...

Marius
27th November 2008, 12:31
Ioca dormi? Sterge, te rog, mizeriile astea de posturi.

Gontel
27th November 2008, 14:05
bekkali va face tot posibilul in retur pt a ajunge pe locul 2 pt ca, iata, acesta este singurul nostru obiectiv in Romania. Eu de anul trecut am zis ca m-am saturat de CL si de infrangeri la scor. Meciul de marti seara mi-a dat impresia ca nemtilor li s-a facut mila de noi si s-au oprit. Daca voiau sa ne dea 7, 7 inscriau.

dede
27th November 2008, 22:57
bineinteles... si de aici ne calificam in uefa, ce mare lucru? :D
Daca o tara intreaga rade de noi ca ne bate Real Madrid si Bayern in Champions League, atunci inseamna ca tot mapamondul rade de dinamo cand e eliminata an de an in tururi preliminare de catre toti schiorii :rosu:

Si mars afara de pe threadul Stelei!
da, cre'k... :happy cine sa rada de dinamo, oricum nu'i cunoaste nimeni...

delaoltenia
30th November 2008, 18:42
mda...eu vreau in UCL,dar vreau si rezultate.

Universal
30th November 2008, 18:44
Pana nu se stabilizeaza echipa si in campionat,nu vedem nicaieri rezultate.

delaoltenia
30th November 2008, 18:53
De acord cu tine man,in retur sper sa jucam fotbal adevarat si cu siguranta ne vom reveni.