PDA

View Full Version : Alegeti jucatorul



baubau
27th January 2004, 10:22
Care dintre acesti jucatori credeti ca va reveni ,dupa accidentari,la forma care i-a consacrat?

Adrian Ilie,Cosmin Contra sau Marius Niculae

vasile314tzurka
27th January 2004, 10:29
Cosmin Contra e cel mai probabil desi m-as bucura mult si de ceilalti doi, mai els de adi ilie. ar fi foarte folositori si la nationala.

DRAGOS
27th January 2004, 15:38
ADI ILIE!!!!
El e!!!!

MaPaX
27th January 2004, 17:15
Adrian Ilie

ady_azzuro
27th January 2004, 20:22
Marius Niculae-Sporting Lisabona
Eu asa imi doresc, este tanar, trebuie sa revina !
Adi Ilie e terminat, nu cred ca va fi acelasi jucator ca in trecut....de Contra sunt sigur ca va reveni :cool:

DRAGOS
29th January 2004, 16:26
Lupta mare !!!
Marius Niculae - 2
Adi Ilie - 2
Cosmin Contra - 2

Toti trei sunt niste jucatori extraordinari si esentiali pentru a ne putea califica la CM 2006.

raduia82
3rd February 2004, 23:22
Adrian Ilie va reveni sigur sub comanda lui Mircea Lucescu care a avut grija de multi jucatori romani pe unde a fost si nu numai de romani,este un adevarat magician Lucescu "ii dai o piatra si el scoate un diamant",poate si Cosmin Contra iar sansele cele mai mici le are Marius Niculae

MaPaX
4th February 2004, 18:09
Adrian Ilie va reveni!

andreiush
4th February 2004, 22:17
Eu zic sa fie transferati si Niculae si Contra la Besiktas si atunci isi revin toti 3 :D

DRAGOS
5th February 2004, 12:44
Ar fi o solutie! :p

N0_NaM3
7th February 2004, 01:54
Eu zic ca toti vor reveni la forma care i`au consacrat.

DRAGOS
7th February 2004, 19:22
Asa e N0 NaM3!!
Deja au demonstrat acest lucru. Adi Ilie in meciul cu Bursaspor, M.Niculae in derby-ul cu Porto. Sa-l vedem si pe Contra ce va face.

N0_NaM3
8th February 2004, 01:58
Adi Ilie... cu antalyaspor a facut 1-1 , Contra a jucat shi el la valencia unde shi`au luat`o cu 3-0 shi Marius Niculae a marcat golul de 2-2 in deplasarea de la nacional, scorul s`a terminat 3-3 ..gazdele au egalat in ultimul minut.

baubau
8th February 2004, 07:59
E de bun augur golul lui Niculae!Contra fost titular?

Totti
9th February 2004, 20:47
Toti trei !
Deja au inceput sa dea randament !

alejandro
12th February 2004, 18:04
Cred ca Ilie este avantajat de faptul ca e langa Lucescu si are mai multe sanse de revenire,dar si Niculae vad ca a inceput sa inscrie-super!de Contra nu prea am auzit in ultimul timp...

DRAGOS
12th February 2004, 18:49
Da, cam asa e!!!
Pe Contra nu prea l-am mai vazut jucand. Cred ca antrenorul nu mai are incredere in el asa cum avea la inceput (inainte de accidentare).

baubau
13th February 2004, 10:51
Vad ca toti vb de Ilie dar nu am vazut nimic special de la el pana acum!Contra e normal sa joace mai aiurea,M.Nicolae a inscris dar A.Ilie el venea doar dupa o vacanta ..

gigel_bucur
13th February 2004, 15:28
Vad ca toti vb de Ilie dar nu am vazut nimic special de la el pana acum!Contra e normal sa joace mai aiurea,M.Nicolae a inscris dar A.Ilie el venea doar dupa o vacanta ..

mi-as dori sa revina toti trei dar ma indoiesc. Adi Ilie a avut o vacanta cam mare si o sa treca ceva vreme pana se reface fizic. De psihic se va ocupa Lucescu si n-ar fi prima oara cand "reinventeaza" un jucator.
Marius Nicolae are avantajul varstei. Daca se mai coace un pic si la minte (vezi scandalul din familie datorat unei femei) cred ca are cele mai mari sanse dintre cei trei.
Cat despre Contra, nu stiu ce sa zic. Mi-a placut intotdeauna dar se pare ca nu mai e asa motivat ca in "tinerete".

alejandro
15th February 2004, 17:34
ILIE a inceput deja sa inscrie!Kiar asa de eficient lucreaza Lucescu?! /hello

Swordlord
16th February 2004, 03:50
Eficient la inceput. Si, intr-o oarecare masura, cat timp e antrenor la echipa respectiva. Apoi, dupa ce pleaca, echipa aia are probleme. (Vezi Galatasaray.) :cool:

alejandro
18th February 2004, 17:50
Atunci e bine ca stie cand sa plece :D

Swordlord
18th February 2004, 21:26
Da, stie cand sa plece.
Dar cei care-l angajeaza mai bine l-ar tine pentru toata viata. Ca pe Ferguson. :D

bartabel
21st February 2004, 21:35
sper ca toti trei sa si revina si sa ne ajute sa ne calificam in 2006(ar fi ultimul turneu pentru ILIE)

Swordlord
22nd February 2004, 00:37
Jucatori buni avem. Dar trebuie sa se inteleaga bine intre ei la meciurile nationalei.

maryuss_mau
26th February 2004, 10:27
ilie a avut un debut destul de bun la Besiktas . daca va reusi sa faca un meci bun impotriva valenciei e ok.

Swordlord
27th February 2004, 08:18
Nu stiu daca a jucat Ilie ieri, dar felicitari lui Pancu pentru goluri! :ok:
Pacat ca nu s-a terminat 2-2!... Sau 1-2... :D

gigel_bucur
27th February 2004, 10:49
Nu stiu daca a jucat Ilie ieri, dar felicitari lui Pancu pentru goluri! :ok:
Pacat ca nu s-a terminat 2-2!... Sau 1-2... :D

Ilie a dat pasa decisiva la primul gol al lui Pancu:)

Swordlord
28th February 2004, 01:25
Excelent!

Apropo, misto poza cu Al Bundy! :D

Vadim
1st March 2004, 19:48
Cei care urmaresc Primera Division, stiu ca "Gurita" Contra nu prinde meciuri ca titular, chiar daca acum este apt de joc. In etapa 26, nici macar nu a intrat contra lui Mallorca. Cat despre Niculae, este imatur si asta se vede in jocul lui, nu a fost niciodata constant si niciodata nu m-a impresionat. Mai ramane Adrian Ilie. Atata timp cat Lucescu o duce bine la Besiktas, Ilie are cele mai mari sanse, cred, sa ajunga la o forma buna. Dar asta inseamna sa ramana acolo inca un an cel putin, iar dupa cum o ia la vale Besiktas este posibil ca Lucescu sa plece la finalul sezonului. Asa ca am votat si eu cu Ilie.

Swordlord
2nd March 2004, 01:34
Lucescu si Besiktas (ma rog, poate mai putin Lucescu) o duc cam rau acum.

maryuss_mau
4th March 2004, 11:26
aseara in cupa uefa s-a vazut ca mitul lucescu la besiktas e pe cale sa se darame; asta ii va crea probleme lui adi ilie; cat despre jocul lui adrian ilie de aseara comentatorii postului national apreciau jocul lui ilie(care joc?), travaliul deosebit al acestuia, dar pe mine nu m-a impresionat deloc.ma asteptam la mai mult

Swordlord
4th March 2004, 11:32
A fost faza aia din prima repriza cand Ilie i-a pasat lui Pancu. Dac-ar fi dat gol Pancu, poate ar fi revenit Besiktas.
Dar nu pot sa cred ca Besiktas a slabit asa, dintr-o data. Invinsa acasa de o echipa practic necunoscuta (in afara Turciei) in campionat, eliminata fara drept de apel din saisprezecimile Cupei UEFA... poate jucatorii nu-l mai vor pe Lucescu, si joaca prost intentionat!

iulian
4th March 2004, 11:38
Lucescu a demonstrat ca este un mare antrenor...nu imi pot explica ce se intimpla la Besiktas ...pacat de ce a facut la echipa aia...pt ca nu este deloc exculs ca dupa infringerea de aseara sa se incerce debarcarea lui....sau tocmai asta s-a dorit ???

maryuss_mau
4th March 2004, 12:05
mi se pare ca zago ar juca clar impotriva echipei sau pur si simplu nu mai poate sa mai joace; clar e ca lucescu ar fi trebuit sa renunte la el, pt. ca in retur a luat cartonase cat de multe si a comis multe greseli. oricum i-ar fi stat bine lui iencsi pe acea pozitie.

Swordlord
5th March 2004, 01:09
Poate ca Lucescu e in conflict cu unii dintre jucatori...

maryuss_mau
6th March 2004, 13:38
cine stie??? se va vedea in meciurile care vor urma!!! oricum ati auzit declaratiile ironice ale lui rafa benitez, despre ilie?

Swordlord
7th March 2004, 22:34
Ce-a zis?

Adrian
8th March 2004, 07:24
Chiar nu vede nimeni ca cel mai bine se descurca Vio Moldovan? Ba chiar si-a depasit forma care l-a consacrat!

Swordlord
8th March 2004, 08:17
Vedem, vedem!

maryuss_mau
8th March 2004, 16:13
viorel , chair e cel mai in forma jucator roman in acest moment, cu 12 reusite din 10 meciuri de la reintoarcerea sa la nantes.

alejandro
10th March 2004, 23:12
Se vede kiar si de pe luna!

ADelPiero
8th April 2004, 22:56
Marius Niculae is the best :DDD
trebuie incurajat ... :)

Swordlord
9th April 2004, 03:19
Da, Niculae e atacant bun. Ar trebui sa joace la nationala. Poate Iordanescu nu-l simpatizeaza ca n-a jucat la steaua.

alejandro
12th April 2004, 20:31
Si a inscris in acest weekend :yeah:
Bravo Niculae /hello

Padrino
20th April 2004, 16:22
Da, asa cred si eu. Lucescu este cheia si in cazul lui Ilie. Insa Marius Niculae va ajunge in cel mult doi ani poate cel mai consacrat fotbalist roman.

Spider
20th April 2004, 20:11
Marius Niculae!!
Sper! :P

Kidu
21st April 2004, 01:08
Marius Niculaie, desi si ceilalti doi au sanse mari sa revina iar evolutiile lor sunt pe o linie ascendenta.

ady_azzuro
9th May 2004, 22:04
Dintre cei 3 se pare ca Adrian Ilie a reusit cat de cat sa-si revina! ;)

Catalanul
9th May 2004, 22:06
si-a revenit si niculae
azi a marcat

alejandro
10th May 2004, 16:40
niculae! :yeah: din pacate ilie se parte ca-si va pierde locul la besiktas :(

Hipo
12th May 2004, 12:14
Niculae in primul rand pt ca avem novoie de un atacant puternic si apoi bineinteles Contra care sa revina la forma din 2001. Ilie sa se intoarca la Steaua ca sa revina in forma.

ADelPiero
12th May 2004, 14:38
Marius Niculae :yeah:
e cel mai tare .. fara impresii... si serios ! :ok:

Vand vise
26th July 2004, 21:18
Marius Niculae

realmadrid.com
27th July 2004, 00:21
Marius Niculae, ceilaltzi 2, cel putin ilie nu are nici o sansa

sh0k
27th July 2004, 12:12
Trebuie in atacul echipei romane sa fie batalie mare pe posturi si ar fi bine ca toti cei care se bat sa fie cat mai tineri posibil.
Adi Ilie pare a reveni insa este un om terminat la varsta lui.
Contra este un fundas sau uneori si mijlocas care ajuta mult echipa.deci ar fi bine sa revina la forma care l-a consacrat.Va fi batalia mare pe dreapta cu Stoican si Fl. Dumitru.
Marius Niculae este un varf puternic,tanar si care stie sa se pozitioneze in fatza portii.dak va reusi sa revina la o forma mai buna va fi cel mai important atacant al nationalei romaniei.(carew al romaniei).DECI EU VOTEZ MARIUS NICULAE.
HAI ROMANIA :ok:

ADelPiero
27th July 2004, 19:22
Adi Ilie e cam praf ...
Contra de 2 ani nici nu am mai auzit vreo stire despre el ...
in schimb , Niculae da gol meci de meci :yeah:

larisa-fanCobra
3rd August 2004, 18:13
Adi Ilie e cel mai talentat jucator roman,doar ca trece printr-o perioada mai grea si are nevoie de tot sprijinul suporterilor,asa ca ar trebui sa luam atitudine.Nu credeti?

larisa-fanCobra
3rd August 2004, 18:18
:) Ma bucura sa vad ca Ilie este inca sustinut de fani.Si eu imi doresc din tot sufletul sa revina la nationala.

realmadrid.com
3rd August 2004, 18:26
Adi Ilie e cel mai talentat jucator roman,doar ca trece printr-o perioada mai grea si are nevoie de tot sprijinul suporterilor,asa ca ar trebui sa luam atitudine.Nu credeti?


Adrian Ilie este totusi cam inaintat in varsta nu crezi? Nu totzi jucatori au puterea sa joace la fel de bine si la 25 si la 35 de ani
Eu unul nu cred ca Ilie mai are multe sanse sa revina, iar daca si-ar mai reveni, sigur nu ii va depasi pe atacantzi roamani ai momentului, sa zicem Mutu, Mitea, N&D si multzi altzi, mai ales Niculae si cei de la Shaktior, unde Marica marcheza in fiecare etapa
In plus eu cred ca si Viorel Moldovan joaca in prezent mai bine decat Ilie

Oricum eu unul sa zicem ca as vrea sa fiu contrazis de evolutzile lui Ilie si acesta sa revina la forma care la consacrat, dar repet este foarte greu :(

Elgorriaga
3rd August 2004, 20:58
Am votat Cosmin Contra - problema e sa gaseasca o echipa unde sa joace titular meci de meci, ceea ce nu se prea intrevede.

In rest, Adi Ilie pare ... nush' cum sa-i zic ... debusolat, demoralizat? si nici o echipa nu se intereseaza de el. Iar Marius Niculaie mai mult sta decit joaca, iar accidentarile izbesc fara mila.

dragos_popa17
11th August 2004, 20:31
Cel mai important e sa-si revina Marius Niculae. Adrian Ilie este deja batran si nu mai poate ajuta cu multe, iar postul lui Contra este acoperit bine de Stoican. In atac insa avem nevoie de un jucator ca Marius, care sa joace la o echipa mare din vest.

larisa-fanCobra
12th August 2004, 19:20
:ok: ADRIAN ILIE E CEL MAI TALENTAT JUCATOR ROMAN SI ECHIPA NATIONALA ARE NEVOIE DE EL. MAI AVEM JUCATORI BUNI ,DAR CARE S-AU REMARCAT DATORITA EFORTULUI DEPUS IN TEREN ,NU DATORITA TALENTULUI. SUNT DE PARERE CA NU NE PERMITEM SA PIERDEM UN JUCATOR DE VALOAREA LUI ILIE PENTRU CA AVEM NEVOIE DE UN COORDONATOR DE JOC ,IAR ILIE ESTE EXACT OMUL POTRIVIT PENTRU ACEST LUCRU.

Denis
1st September 2004, 07:57
totzi trei :ok:. How abouat that, huh?

alejandro
10th September 2004, 18:53
totzi trei :ok:. How abouat that, huh?
Very smurt!let it be like this :yeah:

ADelPiero
13th September 2004, 09:44
M. Niculae le`a dat la toti peste bot dupa golurile inscrise la nationala ! :yeah:

p.s. alejandro nu mai fa quote daca intre mesajul tau si cel la care te referi nu exista alt mesaj

Denis
21st September 2004, 08:44
Very smurt!let it be like this :yeah:

pai nu vezi, totzi cu parerile lor; unu zice ca contra, altu ca ilie, altu niculae. totzi au dreptate. adevarui ca nu stau in forma; de exeplu niculae sa re-accidentat :headbang:. Ilie nu cred ca mai are cum sa apuce shi CM 2006 :( , contra o ducedestul de bine, dar shi niculae o sasi revina pana la CM :ok: /hello.

ADelPiero
27th September 2004, 19:27
Niculae :( pacat ca s`a accidentat din nou:(:(:(

Ozzy
8th October 2004, 14:23
Cosmin Contra e preferatul meu si sper din toata inima sa-si revina.
Nu cred ca Stoican e la nivelul lui

sotostone
8th October 2004, 16:41
Ilie gata se retrage.....
C. Contra trebuie doar bagat in seama si e ca shi revenit ;)
M. Niculae isi va reveni primul zic eu ..... are stofa de atacant modern....

"parerea mea"

alejandro
9th October 2004, 12:01
cred ca ilie trebuie scos din acest pool :(

A|3x
13th October 2004, 11:12
marius niculae e si mai serios decat ceillalti si e si mai tanar si se poate recupera mult mai repede

sotostone
13th October 2004, 11:21
sincer sper ca shi Ilie sa-shi revina...chiar daca nu cred.... dar s-a "stins" prea lent asha putzin cate putzin :(

giovanni BV
17th October 2004, 10:47
Toti trei vor da mai mult si cu timpul vor arata ca nu degeaba au ajuns acolo unde sint ei acuma !!! M-as bucura sa-i vad pe totii inapoi la adevarata lor valoare , si sa vina la Nationala Romaniei , ca avem nevoie de ei !!! Hai Romania ...si tuturor romanilor insanatosire grabnica !!!

OwenSkeet
26th October 2004, 09:33
Marius Niculae va reveni la forma care l-a consacrat doar daca nu se va mai accidenta..in rest Contra si ilie sunt prea batrani si nici nu joca la echipele lor de club ca sa revina la forma care i-a consacrat, deci Niculae are cele mai mari sanse sa revina.

Nicholas
3rd November 2004, 20:20
Nu prea sunt seriosi din punctul meu de vedere, pe toti ia cam interesat sa-si ia banii decat sa joace, spun asta deoarece cred ca un jucator care vede ca face tusa mai bine sa-si caute alta echipa decat sa astepte miracole:)

GeKuRA
6th January 2005, 00:52
Adi Ilie - nici o sansa;
Contra - daca ar fi la alta echipa, dar nu din Romania;
M. Niculae - nu am vazut niciodata un talent in el, nu cred.

vlad1607
6th January 2005, 14:55
ADi Ilie...mici sanse din pacate da poate..poate...
Contra ..le fel ca si la Adi Ilie...
Cele mai mari sanse le ARe MArius Niculae..un luptator adevarat....

MethoD MaN
1st February 2005, 01:55
Adi Ilie o sa revina la valoarea lui adevarata... e singuru care are sanse dintre cei 3...

atbrom
13th March 2005, 11:44
In ordine:
1. Niculae
2. Contra
3. Ad. Ilie (forma care la consacrat e cea de la Valencia; nu va reveni niciodata la o echipa asa mare)

alejandro
13th March 2005, 14:50
gata, uitati de ei - nici unul nu va mai fi cum a fost:(

Mihai
13th March 2005, 20:54
Sper Contra sa-si revina, ca juca bine de tot!!!

ADelPiero
14th March 2005, 01:36
se desumfla el.... se vede ca are impresii ... daca a venit acuma in RO ... inseamna ca e deasupra tuturor si face ce vrea :mda: ......

blu_x4
31st March 2005, 04:17
ce frumos ar fi ca adi ilie si cosmin contra sa fie in foma maxima.au fost mari jucatori dar acum au intrat in mediocritate.probabil ca la timisoara contra va face o figura frumoasa dar numai la nivel intern.niculea e tanar si inca la o echipa respectabila.perspective sunt....e talentat si ambitios,de ce nu si-ar reveni?trebuie sa credem in niculea deoarece natioana are nevoie de el.chiar daca ii avem pe si mai tinerii mitea,cristea is marica...:)