PDA

View Full Version : Dorsin la CFR???



Ess
23rd October 2007, 00:07
"CFR CLUJ Internationalul suedez Mikael Dorsin nu si-a prelungit angajamentul cu Rosenborg si va negocia pe 6 noiembrie cu un emisar al “feroviarilor”.

Clujenii trag de fundasul stânga suedez Mikael Dorsin sa-l aduca la Cluj, mai ales ca jucatorul a refuzat o noua oferta de prelungire a contractului sau cu Rosenborg, scadent la finalul acestui an.

Fundasul stânga al celor de la Rosenborg, Mikael Dorsin (26 de ani), nu si-a prelungit angajamentul cu echipa norvegiana dupa o discutie cu sefii clubului avuta vineri seara. “Am avut o discutie constructiva cu jucatorul, dar e clar ca nu va mai ramâne la noi. Ne va ajuta pâna la finalul sezonului”, a declarat si Knut Torbjorn Eggen, director sportiv la Rosenborg, pentru site-ul oficial al clubului norvegian, locul 6 cu doua etape înainte de finalul campionatului. Semn ca internationalul suedez are bagajele facute. Pentru cine însa? Surse demne de încredere sustin ca pentru actualul lider al Ligii I, care are însa o concurenta puternica pentru semnatura suedezului din trei parti: Coventry (liga a doua engleza), Red Bull Salzburg, campioana Austriei, si o echipa din Franta. Aceleasi surse sustin însa ca Dorsin ar fi gata sa semneze pentru CFR, singurul impediment în calea tranzactiei fiind dorinta sotiei jucatorului de a locui în Anglia. Tocmai de aceea, dupa meciul Valencia - Rosenborg, de pe 6 noiembrie, din Liga Campionilor, un emisar al clujenilor va avea o noua runda de negocieri cu Dorsin, când se spera ca liderul Ligii I sa si obtina semnatura acestuia pe un contract de joc. Pâna atunci însa, presedintele Iuliu Muresan a negat vestile potrivit carora CFR ar fi batut palma cu jucatorul lui Rosenborg. “Nu am semnat nimic cu el, nici nu aveam cum. Sunt în Africa, nu puteam sa negociez de aici. Eu sunt la Safari acum”, a explicat seful ardelenilor. Daca va ajunge totusi la CFR, pentru Dorsin ar fi a treia aventura peste hotarele Suediei, dupa ce a mai jucat la Strasbourg (2003-2004) si, evident, la Rosenborg, în ultimii trei ani."

sursa: prosport.
Nu ar strica o "intarire" in defensiva... ce ziceti?

forza_CFR
23rd October 2007, 15:37
n-am auzit de el :P

Ess
23rd October 2007, 19:54
eh, tu probabil n-ai auzit nici de cfr pana la promovare :P

spartacus
23rd October 2007, 20:07
nu l-am vazut pina acuma..totusi nationala Suediei si prezenta la Rosenberg sunt suficiente argumente pentru valoarea lui...Ess ai idee daca e stangaci??

forza_CFR
23rd October 2007, 22:37
eh, tu probabil n-ai auzit nici de cfr pana la promovare :P

scuze ca am indraznit sa spun asa ceva... vai da cum am putut:angry:
omule...sunt in galerie din 2002 :(

Ess
23rd October 2007, 23:05
bravo! pacat ca n-ai prins campionatele de barbut din tribune cand ne-o tragea flacara moreni si faceam ramasaguri daca sambata viitoare va exista clubul cfr cluj :D:D:D faine vremuri...

spartacus>ne trebuie o minte limpede pe linia de fund. asta are ceva meciuri in CL, deci cred ca nu-i chiar pielea gainii...

spartacus
24th October 2007, 20:03
ess..nu ii contestam valoarea...dimpotriva. vroiam sa stiu daca e stangaci veritabil. ma gandesc ca e adus ca solutie la Panin si Amor...asa ca ar prinde bine sa stie cu stangu

forza CFR..nu-ti face probleme ess e jucaus din fire...vroia doar sa te "testeze"...felicitari pentru atasament si la mai mare

forza_CFR
24th October 2007, 21:55
bravo! pacat ca n-ai prins campionatele de barbut din tribune cand ne-o tragea flacara moreni si faceam ramasaguri daca sambata viitoare va exista clubul cfr cluj :D:D:D faine vremuri...

spartacus>ne trebuie o minte limpede pe linia de fund. asta are ceva meciuri in CL, deci cred ca nu-i chiar pielea gainii...

esti figurant:evil::lol:

PerVersion
25th October 2007, 03:58
Pai cred ca e clar ca e adus pe locul lui Panin. La prima vedere, pare un transfer bun, daca se si concretizeaza, ramane de vazut cum se integreaza in echipa.

vassy
28th October 2007, 02:16
s-a concretizat

optifight
28th October 2007, 16:41
Ma intrebam cand o sa aduca pe cineva in locul lui Panin ,o sa avem o defensiva de otel daca vine . Nuno .Toni .Dorsin ,Cadu ,super.:yeah::yeah::yeah:

delboca
28th October 2007, 17:08
ce aveti cu panin ca ii bun saracu ii si devotat echipei joaca unde trebe
o jucat pe dreapta apoi pe stanga o jucat si mijlocas dreapta dak ii nevoie intra si in atac si in poarta ......
on topic dak ii bun Dorsin de ce nu face concurenta...

Ess
29th October 2007, 20:29
mda... s-a concretizat:

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/cfr-cluj/25882/cfr-cluj-l-a-transferat-pe-dorsin.htm

PerVersion
29th October 2007, 23:55
Acum nu ramane decat sa-l vedem la treaba, odata ce isi termina treaba in Norvegia. In principiu s-au facut transferuri bune in ultima vreme (cu mici exceptii) deci merg pe mana conducerii si de aceasta data. A zis Muresan ca intentioneaza sa mai faca vreo 2 transferuri, ar fi interesant de stiut pe ce post intentioneaza sa mai aduca jucatori. Asta pt ca in poarta si pe linia de fund eu zic ca suntem acoperiti. La mijloc nu prea merge Trica, dar eu cred ca de vina este si postul pe care e jucat acum. In rest merge bine si mijlocul si atacul, cel putin pana acum :)

Dani3l
30th October 2007, 00:00
Dorsin joaca pe postul lui Panin?!:happy pana acu,aveati 2 romani in echipa:stancioiu si panin..se pare ca stancioiu deja a fost inlocuit,acu,a venit randul lui panin:happy Ar fi o imagine buna,daca s-ar concretiza acest transfer...
Cluj Napoca incepe sa se "miste",a venit Nokia,am inteles ca vor sa faca pista de 5km pe areportul din Cluj Napoca.Bravo.:ok:

iuli
30th October 2007, 00:03
mai e tiganul de trica

spartacus
30th October 2007, 00:03
vikingii din apararea CFRului...Dorsin si Sandberg:yeah:
sa fie intr-un ceas bun...sunt curios cine va fi urmatorul...

BAK
30th October 2007, 00:08
Dorsin joaca pe postul lui Panin?!:happy pana acu,aveati 2 romani in echipa:stancioiu si panin..se pare ca stancioiu deja a fost inlocuit,acu,a venit randul lui panin:happy Ar fi o imagine buna,daca s-ar concretiza acest transfer...
Cluj Napoca incepe sa se "miste",a venit Nokia,am inteles ca vor sa faca pista de 5km pe areportul din Cluj Napoca.Bravo.:ok:

heheheh, de unde esti mah...in cluj lucrurile " se misca" de multa vreme...

Dani3l
30th October 2007, 00:09
da bak,las ca stii tu..clujean de bedford...cunosc clujul destul de bine.

spartacus
30th October 2007, 00:12
Dorsin joaca pe postul lui Panin?!:happy pana acu,aveati 2 romani in echipa:stancioiu si panin..se pare ca stancioiu deja a fost inlocuit,acu,a venit randul lui panin:happy Ar fi o imagine buna,daca s-ar concretiza acest transfer...
Cluj Napoca incepe sa se "miste",a venit Nokia,am inteles ca vor sa faca pista de 5km pe areportul din Cluj Napoca.Bravo.:ok:

mai documenteaza-te...in lotul complet sunt: anca, minteuan, trica, panin, muresan, edy, deac, turcas (8 romani) ...e altceva ca primul 11 il prind cei mai in forma:D...

rapidashul
30th October 2007, 08:54
De curiozitate Arsenal cati englezi are in lot ?
Sunt 3 sau mai putini :))

UndertakerRulez
30th October 2007, 09:59
De curiozitate Arsenal cati englezi are in lot ?
Sunt 3 sau mai putini :))

Au doar 2 sau unul,nu mai stiu bine.Oricum imi pare bine ca suedezul asta de la Rosenborg vine la CFR.Suedezii sunt jucatori buni in general.Sper sa fie bun de ceva,eu nu l-am vazut deloc jucand.

resita
30th October 2007, 11:34
un nou transfer reusit de cfr. bravo :ok:

El Ciu
30th October 2007, 13:03
Mi-i se pare mie sau CFR-ul se indreapta cu pasi repezi spre primul titlu din istorie? :D

Nightwish
30th October 2007, 14:50
Mi-i se pare mie sau CFR-ul se indreapta cu pasi repezi spre primul titlu din istorie? :D

Doamne ajuta :ok:

Lordul
30th October 2007, 14:53
un transfer reusit ,Cfr-ul se intareste ,sa nu uitam ca Dorsin are experienta meciurilor din Championsleague , Bvo!

Geografu
30th October 2007, 15:01
Am o veste buna pentru voi baieti : in 2009 nu mai este voie decat cu 5 straini in lot ! :evil:.Ma intreb ce va face CFR-ul in situatia asta ? :rolleyes:
On : Dorsin e un jucator bun insa nu de 5 stele ! :ok:

PerVersion
30th October 2007, 15:15
Este doar un proiect, care poate se va aplica, poate nu. Daca se aplica, cei mai buni isi vor lua cetatenia romana, iar pe restul ii vom vinde. Nu e cazul sa-si faca nimeni griji pt noi :)

Ess
30th October 2007, 22:23
Am o veste buna pentru voi baieti : in 2009 nu mai este voie decat cu 5 straini in lot ! :evil:.Ma intreb ce va face CFR-ul in situatia asta ? :rolleyes:
On : Dorsin e un jucator bun insa nu de 5 stele ! :ok:

nu cred ca asa numitul grup G14 (in care, in curand, va fii si Steaua) va fii de-acord cu asa ceva. Desi proiectul lui Platini este mai mult decat OK, in opinia mea...

PerVersion
31st October 2007, 00:33
Mie mi se pare ca e bine asa cum e acum. Nu vad de ce s-ar impune o limita la strainii dintr-o echipa. Oricum si daca se va aplica proiectul, mai mult ca sigur se vor gasi tot felul de portite, altfel ar avea de pierdut marile echipe de afara.

In fine, trecand peste proiectul lui Platini, pe ce posturi credeti ca se vor mai face transferuri. Muresan a anuntat inca vreo 2-3. Daca vor fi de calibrul lui Dorsin, atunci cu siguranta vom avea o echipa mai puternica din retur :)

gtibi
2nd November 2007, 23:48
Mi-i se pare mie sau CFR-ul se indreapta cu pasi repezi spre primul titlu din istorie? :D

Da, si spre prima cupă!:yes:

Nightwish
2nd December 2007, 18:38
Se pare ca vine si Kone :yeah:

PerVersion
2nd December 2007, 18:41
Pare un jucator interesant. Daca se materializeaza transferul, ramane de vazut daca se si adapteaza la noi. :)

Citizenkane
2nd December 2007, 18:56
ca se va adapta ...sunt sigur ca da ...adica este bonusul ca CFR e echipa stranierilor si atunci se va adapta si kone mai usor ...ce ma sperie pe mine e Legea Lui Platini cu limitarea stranierilor per echipa ... mai ales ca traim in Romania unde nu talentele sunt descoperite ci copiii cu Tati importanti ...
(vb din proprie experienta aici )

Citizenkane
2nd December 2007, 18:59
Am o veste buna pentru voi baieti : in 2009 nu mai este voie decat cu 5 straini in lot ! :evil:.Ma intreb ce va face CFR-ul in situatia asta ? :rolleyes:
On : Dorsin e un jucator bun insa nu de 5 stele ! :ok:

prietene cand ai vazut ultima data cum se da cetatenia in Romania?? :D 2000 de euro pusi bine ...si voila ...esti Cetatean !! :D

PerVersion
2nd December 2007, 19:05
Cum am mai zis, nu cred ca legea aceea va fi aplicata, cel putin nu asa cum este prezentata acum. Sunt multe echipe puternice in Europa care nu vor fi de acord cu asa ceva. In plus, consider ca nu este de nici un ajutor... daca nu sunt jucatori de valoare ridicata intr-o tara, ce fac echipele de top de acolo? Ajung la nivelul echipelor de pluton, si nu cred ca le convine. :)

Nightwish
3rd December 2007, 19:32
Cica Fabbini a acceptat oferta FRF de a juca la nationala Romaniei si a primi cetatenia :D. Sunt curios cat adevar este in asta, nu de alta dar ei citeaza Eurosport.com cu stirea respectiva si pe Eurosport nu gasesc nimic

PerVersion
4th December 2007, 04:32
Pe mine nu ma prea intereseaza subiectul cu naturalizarea. Sa faca cum cred de cuviinta cei de la FRF, dar nu cred ca e cazul sa naturalizam jucatori. Putem pierde si fara Fabbiani in echipa.. :) Sa vedem totusi cum se va prezenta Fabbiani in retur, pt ca Andone a tot zis ca de abia atunci il vom vedea la adevarata lui valoare... poate imi schimb si eu opinia. :)