PDA

View Full Version : Imnul Oficial al Stelei



Universal
22nd October 2007, 21:38
Iata , avem si noi un imn,

http://www.youtube.com/watch?v=hKVPAQMwiKM&mode=related&search=

ce ziceti?


:cool:

Gontel
22nd October 2007, 21:54
versurile sunt cat de cat ok, dar interpretarea mi se pare cam gay. si nici negativul nu imi place.

YoYoyOi
22nd October 2007, 21:59
mie imi place ala de la Bere Gratis :D

Cristian
22nd October 2007, 22:15
Iata , avem si noi un imn,

http://www.youtube.com/watch?v=hKVPAQMwiKM&mode=related&search=

ce ziceti?


:cool:


Mie sincer nu-mi place, mai melodioasa era Tup tup turup tup tup ca era mai simplu de cantat de galeria stelei :D SI YoYo nu mai sterge mi-am spus si eu parerea asa cum si Hardliner o face pe sub-forumul Otelul Galati

Geografu
22nd October 2007, 22:17
Nu e rau dar tot Scooter-Maria e cel mai tare ! :yeah:

YoYoyOi
22nd October 2007, 22:24
Cristi, ma intereseaza foarte putin spre deloc ce face Hard prin alte parti.
Aici vorbesti frumos sau nu vorbesti deloc. Deci fara provocari ca ne suparam :cool:

eventHorizon
22nd October 2007, 22:26
pe romaneste, e penibil rau :hmm:

Hard
22nd October 2007, 22:28
Nu imi place.tot tzup tzurup e mai tare ;)

Nico21
22nd October 2007, 22:32
Hai mah ca e misto...poti chiar si sa dansezi pe el...:happy:lol:

Universal
22nd October 2007, 22:35
mai trebuie imbunatatita,din punctuol meu de vedere ;)

dede
22nd October 2007, 22:49
ati descoperit si voi imnul asta, cica :groggy: e destul de veche melodia, mie nu-mi place ca si imn...

Ioca10
23rd October 2007, 16:44
Melodia este veche...defapt e un intreg album..iar autorul este Bogdan Dima...melodiile au fost puse pe stadion incepand cu meciul Steaua-rapid(1-1)din sezonul trecut....
E trist ca o parte din voi abia acum au descoperit;)

Cristian
24th October 2007, 10:27
@Ioca nu ai prins esentialul, marea majoritate a stelistilor de pe forum nu au vazut in viata lor ghencea, deci nu aveau cum sa auda acele melodii :ok:

Kainsashiki
14th November 2007, 22:12
Catanga face imnul Stelei

Vestita interpreta de muzica lautareasca, aceeasi care a realizat in mai 1986 o melodie pentru cistigatorii Cupei Campionilor, si-a propus acum sa realizeze o compozitie care „sa prinda” la publicul ros-albastru. De la Gigi Becali la ultimul suporter.
In primavara lui 2006, atunci cind stelistii au ajuns in semifinalele Cupei UEFA, mai multi artisti s-au ingramadit sa compuna clubului din Ghencea un imn, mai ales ca actualul, neoficial, melodia „Maria” interpretata de formatia Scooter, nu este pe placul lui Gigi Becali. Si nici pe placul multora dintre suporterii „ros-albastrilor”. Ce nu se stie este ca „regina muzicii lautaresti”, asa cum este supranumita Cornelia Catanga, a fost prima care a realizat un imn pentru baietii din Ghencea. Momentul ales de marea artista a fost chiar cea mai importanta seara din istoria clubului, 7 mai 1986. „Eram la Buzau si am urmarit meciul cu sufletul la gura. A fost pentru prima oara in viata cind m-am imbatat, pentru ca aveam emotii. Imediat dupa meci, m-am apucat de compus. Pacat ca nu a ajuns cunoscuta piesa, zace si acum pe la Radiodifuziune”, a povestit Catanga. Ea este decisa acum sa revina cu o noua melodie pe care sa o propuna lui Gigi Becali si fanilor stelisti,

Imnul din 1986
„Echipa Steaua e mare
Cine e in aparare?
Iovan si cu Barbulescu
Belodedici si Bumbescu”

„N-aveam teama de dusman,
Balint si cu Balan,
Alergau ca armasarul,
Bölöni si cu Majearu”

„Surpriza surprizelor,
Iordanescu, seful lor”

SweetMan
14th November 2007, 22:21
e aiurea :)

Bogdy LFC
14th November 2007, 23:09
Se gaseste cu greu un imn pt echipele de fotbal in ziua de azi de asta e si greu de spus dak cel mentionmat de tine Uni este potrivit pt Steaua :D

moty
14th November 2007, 23:12
poate un imn nou sa-i resusciteze pe baieti?

Bogdy LFC
15th November 2007, 00:04
poate un imn nou sa-i resusciteze pe baieti?

Dak le va pasa de un posibil imn - poate se vor resuscita.....Greu de crezut oricum :ok:

YoYoyOi
15th November 2007, 00:44
Doamne iarta-ma :(

ce dracu de imn sa faca si asta? :groggy:

APPopescu
11th December 2007, 17:14
cunoaste cineva k1 "pentru Romania"? eu l-as propune ca imnul Stelei. Ca Steaua joaca pentru Romania! (acum o sa se supere suporterii de la toate celelalte echipe si vor spune: "Steaua nu reprezinta Romania") eu cred ca reprezinta!

Liviu
12th April 2008, 01:14
Iata , avem si noi un imn,

http://www.youtube.com/watch?v=hKVPAQMwiKM&mode=related&search=

ce ziceti?


:cool:
Asta parca suna ceva mai bine : http://www.trilulilu.ro/satessa/261b5c73465e2b

ensic
18th April 2008, 02:48
Asta parca suna ceva mai bine : http://www.trilulilu.ro/satessa/261b5c73465e2b

Liviu departe de mine de a fi stelist dar imnul asta pus de tine da cel mai bine a secolul 21!

stelista_nr1
18th April 2008, 18:06
Ne-ar trebuii un imn mai tare ca al Rapidului!!poate am sa lucrez la el:)

Bogdy LFC
18th April 2008, 22:02
Ne-ar trebuii un imn mai tare ca al Rapidului!!poate am sa lucrez la el:)

Ala al Rapidului nici macar NU e imn...o simpla melodie POP/FOLK/SOFT ROCK.

Ne trebuie ''ceva'' lent asa... :D

andreidaniel
18th April 2008, 22:54
Ala al Rapidului nici macar NU e imn...o simpla melodie POP/FOLK/SOFT ROCK.

Ne trebuie ''ceva'' lent asa... :D
dimpotriva, exact asa cred eu ca trebuie sa arate un imn(si asta nu pt ca e imnul Rapidului)...Bine, al nostru are aproape 30 de ani :)
Primul link din thread nu are acel ceva...care sa-l faca potrivit pentru un imn.Mai cautati

Nico21
18th April 2008, 22:59
dimpotriva, exact asa cred eu ca trebuie sa arate un imn...Bine, al nostru are aproape 30 de ani :)
Primul link din thread nu area acel ceva...care sa-l faca potrivit pentru un imn.Mai cautati


Mai exact din 1982...:):):)Este absolut magnific sa auzi un asemenea imn din piepturile a mii si mii de giulesteni...pana si stelistul de Tolontan a scris un frumos articol despre legendarul imn rapidist...

.................................................. .................................................. ....
Cronica unui imn....

de Catalin Tolontan - Redactor sef Gazeta Sporturilor

"Mai sunt zece minute pâna la începerea meciului Rapid - Dinamo. Cele dou galerii se înteapa reciproc. Jucatorii se încalzesc. Vocea de la statia de amplificare solicita un moment de atentie. "Urmeaza imnul Rapidului. Fularele sus, va rog!". 18.000 de oameni se ridica în picioare. Leagana fularele deasupra capului. Din boxe se aud acordurile melodiei lui Victor Socaciu, pe versurile lui Adrian Paunescu.

Suntem peste tot acasa

Portile ni se deschid;

Nu-i echipa mai frumoasa

Si iubita ca Rapid.

Multimea cânta la unison, reflectoarele stralucesc, chiar si cei 2500 de fani dinamovisti tac si privesc parca miscati de murmurul stadionului. Poate ca e doar calcul, "degeaba strigam acum, nu ne-am auzi", cert e însa ca respecta momentul. E, într-adevar, un moment! Pe un stadion plin, înaintea unui meci decisiv, nimeni nu injura, nimeni nu blesteama . Ti se face pielea de gaina, e una dintre clipele în care poti sa-ti iei copilul de mâna si sa-l treci prin poarta iubirii de fotbal, drum care, o data parcurs, te subjuga pentru o viata. Apoi a început meciul. Dar asta e treaba statisticii."

Articol scris de Catalin Tolontan în Gazeta Sporturilor, dupa meciul Rapid - Dinamo 2-3.

iunie 2004 Gazeta Sporturilor


;)

packman_gb
18th April 2008, 23:09
Voi sa faceti imn, mai tare ca al nostru:happy nici in visele voastre cele mai frumoase, noi avem si vom avea cel mai frumos imn, pana si Gigi Becali a recunoscut. Va chinuiti mult si bine, o sa va iasa un imn, dar ca al Rapidului nimeni nu va reusi.
La capitolul asta va suntem net superiori.
O echipa fara imn, e ca un sat fara hoti:D

"Liga lu' Mitica...Liga tuturor posibilitatilor!!!"

Pr0wL3R
17th October 2008, 14:01
da intr-adevar,imnul Rapidului e de invidiat pe putin zis.si asa este...Steaua are nevoie de un imn asa cum ii trebuie unei echipe ca Steaua,puternic,sa faca sangele sa se miste in corp,adrenalina sa creasca si sa ni se faca pielea de gaina cand incepe sa fie cantat.pana si cateii au un imn bine ritmat si care place tuturor dinamovistilor...mi se pare de neconceput ca Steaua nici acuma nu si-a facut un imn klumea...o fi tot ciobanul de vina si aici?!nu cred ca il intereseaza pe el asa ceva...

Jerry20cm
17th October 2008, 14:58
"Bogdan Dima feat Pachulo - Un nume de toti strigat"

Asta ar trebui sa fie imnul oficial. Mereu il ascut in masina in drum spre stadion sau de la stadion.:)

Jerry20cm
21st October 2008, 21:14
Tatatatararatatatararatatatararararaaaa (3x)

Cu toti am ales un nume
De zeci de ani respectat
E faima noastra in lume
Un nume de toti strigat (bis)

Tatatatararatatatararatatatararararaaaa (3x)

Cu toti am ales un nume
De zeci de ani respectat
E faima noastra in lume
Un nume de toti strigat (bïs)

Tatatatararatatatararatatatararararaaaa (2x)

:yeah::yeah::yeah:

suporter-steaua
25th October 2008, 16:42
Mi se pare destul de Ok ;)

Nico21
25th October 2008, 16:47
Catanga face imnul Stelei

Vestita interpreta de muzica lautareasca, aceeasi care a realizat in mai 1986 o melodie pentru cistigatorii Cupei Campionilor, si-a propus acum sa realizeze o compozitie care „sa prinda” la publicul ros-albastru. De la Gigi Becali la ultimul suporter.
In primavara lui 2006, atunci cind stelistii au ajuns in semifinalele Cupei UEFA, mai multi artisti s-au ingramadit sa compuna clubului din Ghencea un imn, mai ales ca actualul, neoficial, melodia „Maria” interpretata de formatia Scooter, nu este pe placul lui Gigi Becali. Si nici pe placul multora dintre suporterii „ros-albastrilor”. Ce nu se stie este ca „regina muzicii lautaresti”, asa cum este supranumita Cornelia Catanga, a fost prima care a realizat un imn pentru baietii din Ghencea. Momentul ales de marea artista a fost chiar cea mai importanta seara din istoria clubului, 7 mai 1986. „Eram la Buzau si am urmarit meciul cu sufletul la gura. A fost pentru prima oara in viata cind m-am imbatat, pentru ca aveam emotii. Imediat dupa meci, m-am apucat de compus. Pacat ca nu a ajuns cunoscuta piesa, zace si acum pe la Radiodifuziune”, a povestit Catanga. Ea este decisa acum sa revina cu o noua melodie pe care sa o propuna lui Gigi Becali si fanilor stelisti,

Imnul din 1986
„Echipa Steaua e mare
Cine e in aparare?
Iovan si cu Barbulescu
Belodedici si Bumbescu”

„N-aveam teama de dusman,
Balint si cu Balan,
Alergau ca armasarul,
Bölöni si cu Majearu”

„Surpriza surprizelor,
Iordanescu, seful lor”


:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

muvilici96
31st December 2008, 15:45
nu-i prea stralucit, da-i mai mishto ca al lu' dinamo.

Arkadiusz
3rd July 2009, 23:07
Mie unul nu-mi place mai deloc. Suna destul de sec,fara ritm care sa te capteze,versurile destul de simple... Cred ca cel mai potrivit imn pt Steaua ar fi cel cantat de Lucian Viziru sau daca e sa fie o melodie straina,cred ca cea mai potrivita ar fi o piesa de lupta de la Manowar ca "Warriors Of The World United" sau "Call To Arms". .:yeah:

Razvan T.
3rd July 2009, 23:29
LinK (http://www.youtube.com/watch?v=Ic0VKJTt25Y) asta se potriveste cel mai bine :D:D:D:D

Arkadiusz
3rd July 2009, 23:29
Doamne fereste!!! :happy Deci eu ma las definitiv de Steaua daca-si ia vreo manea ca imn oficial. :mda: :D

Snake_21
4th July 2009, 17:28
Era o melodie de la Bere Gratis Imn neoficial al Stelei era nice si asa :)

Novac
4th July 2009, 22:55
Miroase a potaie uda pe aici:mda:

Arkadiusz
4th July 2009, 23:03
Miroase a potaie uda pe aici:mda:

Dude... Am glumit la faza cu maneaua...:D

Novac
4th July 2009, 23:04
Nu de la voi doi mirosea.. cauta mai sus:D

Arkadiusz
4th July 2009, 23:14
Aaa,scuze. Peace!:)

delaoltenia
5th July 2009, 21:20
Miroase a potaie uda pe aici:mda:

A facut pipi pe el? :cry:

Hingherul
23rd March 2010, 00:32
zicea ciobanila ca a dat comanda speciala de un imn....dumnezeiesc. stie cineva daca a aparut ceva?
ma gandeam ca la ce echipa avem.....imnul e problema :D