PDA

View Full Version : Fc Sevilla - Steaua & Steaua - Fc Sevilla



Dani3l
22nd October 2007, 18:16
Topic dedicat urmatoarelor 2 meciuri ale Stelei in CL.
Comentarii,sugestii,reclamatii.Mai bine discutam aici,decat sa citim frustrarile dinamovistilor,celor de langa pod ,aek brigadiru si altii de aceeasi tzeapa...
Sevilla 1-1 Steaua.Badea.:P

Universal
22nd October 2007, 19:30
Baga Poll ;)

eventHorizon
22nd October 2007, 19:46
Sevilla - Steaua 1-2 ! :yeah: Nicolitza le da pe toate :happy

YoYoyOi
22nd October 2007, 20:34
sper la un egal, macar un egal sa scoatem din ambele partide :(

Universal
22nd October 2007, 20:36
nu stiu daca le da Banel pe toate :D dar 1 in poarta Sevillei sper sa fie :D

Dani3l
22nd October 2007, 20:37
Uni:nu mai pot da edit la topic..asta o pot face numai moderatorii.
Se pare ca jucam in atac cu dica-iacob-badea.:D

Geografu
22nd October 2007, 21:18
4 puncte optimist vorbind.Oricum depinde mult de ce vom face maine ! :ok:

Universal
22nd October 2007, 21:23
Cel mai realist este Geografu , un egal acolo si 3 la noi , in toatl 4 puncte, cel mult.

Sa dea Dumneezu sa te auda :ok:

Steaua /hello

dede
22nd October 2007, 21:57
eu nu mai fac pronosticuri optimiste, ca iar ne-o luam... deci, vom pierde :D
Comentarii,sugestii,reclamatii.Mai bine discutam aici,decat sa citim frustrarile dinamovistilor,celor de langa pod ,aek brigadiru si altii de aceeasi tzeapa..
mai mergeti si pe Europa, cam bate vantul pe acolo :D

Universal
22nd October 2007, 21:58
eu nu mai fac pronosticuri optimiste, ca iar ne-o luam... deci, vom pierde :D
mai mergeti si pe Europa, cam bate vantul pe acolo :D

Buna idee :D

Oricum, chestia e ca acest meci poate decide cam in ce directie va merge Steaua in cupele europene, daca pierde iar..e clar..locul 3-4 , mai mult nu se poate, dar daca echipa nu pierde...ei..atunci se schimba datele problemei... ;)

Kainsashiki
22nd October 2007, 22:00
echipa impusa: Zapata, Petre Marin, Goian, Rada, Emeghara - Nicolita, Ovidiu Petre, Dica, Surdu, Iacob, Badea

YoYoyOi
22nd October 2007, 22:02
bun, foarte bun :ok:

Universal
22nd October 2007, 22:06
cum adica impusa :thinkso:

Geografu
22nd October 2007, 22:13
Sa zicem buna mai putin Petre Ovidiu si Surdu !

myke
22nd October 2007, 22:50
eu am votat cu 6 puncte :D iacob si nicolita o sa faca iar ravagii la sevilla. :D

YoYoyOi
22nd October 2007, 22:54
vai Nicolita mama :(

Vladek
22nd October 2007, 22:59
Mai bine discutam aici decat sa citim tampeniile frustratilor cu limba scoasa si neuroni lipsa de pe Europa.

Maxim 1 punct, daca ne trezim dracului si implicarea cretinului e redusa la minim. Daca iar echipa se face in functie de "inspiratia divina", o luam rau de tot.

In privinta echipei .. Zapata, Petre Marin, Goian, Rada, Emeghara - Nicolita, Ovidiu Petre, Dica, Surdu, Iacob, Badea.
Hmm. :groggy::groggy: Nici o obiectie in privinta lui Zapata, Goian, Rada, Emegara, Petre Marin (presupun ca Golanski e tot accidentat). Ov. Petre, no comment, ca daca nu era el, intra Lovin. Ce mi-e Tanda, ce mi-e Manda la urma urmei.

De aici incep problemele. Dica mijlocas central ?? Are you crazy ? Sa vezi ce-o sa zburde spaniolii pe langa el. Apoi, ce cauta Surdu pe teren ? In toate meciurile de pana acum a fost in contratimp, mereu bezmetic, un fel de Nicolita mai alb. Nicolita insusi - ok, cat timp nu va avea alta sarcina decat sa alerge nonstop sa-l incurce pe Alves. Nu contati pe el pentru contributii la ofensiva insa. Badea banuiesc ca intra in rolul de "next of fin", alaturi de Surdu, altfel locul lui era pe banca, fiind in mod evident cu o viteza de reactie si deplasare sub restul echipei in ultimul meci. Iacob ... hmm, parca aveam mai multa incredere in Zaharia.
Nu prea arata bine lucrurile. X, in cel mai bun caz.

Adi Da Samraj
23rd October 2007, 00:42
Gigi Becali: "Dacă mă supăr, cumpăr eu Sevilla"


be hehe!!! poate ma supar si eu si cumpar realul,sau macar barcelona. o aduc sa joace in mocirla din liga I si il transfer pe messi la steaua GRATIS ca nu are ciobanul bani sa-l cumpere. poate asa batem si noi sevilla ca altfel nu prea sunt sanse. iar pt becali am deja un job...imi cumpar o turma de oi si il pun cioban...asa toata lumea e fericita

eventHorizon
23rd October 2007, 01:28
De aici incep problemele. Dica mijlocas central ?? Are you crazy ? Sa vezi ce-o sa zburde spaniolii pe langa el. Apoi, ce cauta Surdu pe teren ? In toate meciurile de pana acum a fost in contratimp, mereu bezmetic, un fel de Nicolita mai alb. Nicolita insusi - ok, cat timp nu va avea alta sarcina decat sa alerge nonstop sa-l incurce pe Alves. Nu contati pe el pentru contributii la ofensiva insa. Badea banuiesc ca intra in rolul de "next of fin", alaturi de Surdu, altfel locul lui era pe banca, fiind in mod evident cu o viteza de reactie si deplasare sub restul echipei in ultimul meci. Iacob ... hmm, parca aveam mai multa incredere in Zaharia.


Ce mama dracului cauta din nou Dica la mijloc? :headbang: N-are ce cauta Dica pe postul astaaaaaa! De aparat nu poate , de construit nici atat! E bun de stat acolo in gura portii fiindca are fara indoiala simtul golului. NU MIJLOCAS.
Apoi, Vladek, Iacob are totusi mai multa experienta in cupele europene decat Zaharia, si cel mai important e intr-o oarecare revenire de forma. Plus de asta, banuiesc ca Dica s-ar intelege mai bine cu Victoras in atac... zic si eu :P
As prefera o linie de mijloc cu Surdu-Ov.Petre-Cristocea-Nicolita si in atac pe Dica si Iacob.
In rest ... Sa ne citim victoriosi maine seara :D:yeah:

APPopescu
23rd October 2007, 03:33
Echipa impusa pentru ca mereu se baga Becali, insa primul 11 e bunicel, numai ca Dica musai sa fie in atac, e clara treaba asta pentru aproape fiecare, ca si la nationala cand a jucat in atac a dat gol. In rest sper intr-o minune si ma rog pentru 6 puncte (macar cel putin 4 trebuie sa fie) din dubla cu Sevilla. Ar fi o minune! Daca se joaca precum tricolorii in meciurile cu Olanda maximum de puncte nu sunt imposibile. Ca si acasa cu Arsenalul puteam castiga cu norocul necesar. Sper ca acesta sa il avem maine

BAK
23rd October 2007, 04:14
steaua nu are nici o sansa...va pierde clar amandoua meciurile, probabil de la 2 goluri in sus in fiecare partida

walt.mann
23rd October 2007, 14:24
Din pacate, echipa facuta de jiji e riscanta si ametita. Sper sa scoata, totusi, un egal.

Doctor_Satan
23rd October 2007, 14:32
Trebuia trecuta in poll si optiunea 1 punct, pentru ca mai mult nu cred sa poata scoate Steaua!

Gontel
23rd October 2007, 15:20
Luam bataie in ambele meciuri, deci pronostic: 0 puncte. Poate in cel mai bun caz putem spera la un egal la Bucuresti. Nu vreau sa par pesimist, dar asta este adevarul gol-golut.

dede
23rd October 2007, 15:21
eu am votat 0 pct :D
deci vom castiga :cool: :happy

diseara sper sa nu-l injur prea mult pe Surdu :mda:

Adi Da Samraj
23rd October 2007, 15:32
Pedrazzini: "Putem termina pe locul 2 in grupa!"

oare ce o fi tras pe nas ? :groggy:

Ioca10
23rd October 2007, 15:35
nici un punct acesta e raspunsu

VAMOS SEVILLA

VAMOS CAMPEON

Poti incuraja Fc Sevilla pe europa aici nu toleram asa ceva:)

Dani3l
23rd October 2007, 15:38
Mai,dar pe prostea ala de mort...nu-l stergeti?!De aia am deschis topicul aici...ca sa nu trebuiasca sa citesc imbecilitati.Daca vreau imbecilitati,ma duc pe topicul de pe "europa".
Am incredere in Zapata.Daca jucam cu dica+iacob+ badea,un gol tot dam.

eventHorizon
23rd October 2007, 16:16
Daca jucam cu dica+iacob+ badea,un gol tot dam.

Daca jucam cu Nicolita un gol tot luam :lol:

Vezi ca mai sunt aiuriti care nu-si dau seama ca scriu pe suporter Steaua! II mananca atat de mult in c*r sa scrie ceva de "bine" de ea ca nici nu mai au rabdare sa citeasca threadul :D

Brian
23rd October 2007, 16:16
Chiar nu inteleg cum putetzi fi unii dintre voi atat de pesimisti(si va numiti realisti)...:no:
Jucatori care sa o bage in atze avem destui, doar k nu au fost in forma in ultima vreme. Din fericire pt noi chestia asta se poate remedia cat ai bate din palme. Asa k nu trebuie sa ganditi atat de negativ.
Ce mari fundasi are Sevilla? Il are pe Dani Alves care nu sta prea bine pe faza defensiva. Cati dintre voi stiu sa imi spuna fundasii Seviliei fara sa caute undeva pe net? Nu cred k multi...
V-ati uitat la meciul cu Sevilla din primavara din Ghencea? Pana sa dea golul ala norocos, ce ocazii ale spaniolilor va mai aduceti aminte? Sau poate k ati uitat cine a controlat meciul pana la gol....
Ce echipa mare este si Sevilla incat sa nu putem sa o batem?
Nici nu imi vine sa cred cand vad stelisti care spun k NU PUTEM sa scoatem mai mult de un punct din dubla cu Sevilla.
Vad si eu k Steaua nu joaca ce ar trebui sa joace, k nu vad meciurile la radio sau la aragaz. Dar asta nu inseamna k asta este tot ce poate.
La primul sezon in cupele europene pt Iacob, toata lumea il lauda...acum nu mai are fatza de Steaua(si pe urma spunem de GG k se satura prea rpd de jucatori). Se intampla sa intre si jucatorii intr-o perioada mai proasta, dar trebuie bagat in teren k sa nu il demoralizam de tot. Si eu l-am injurat in ultimul hal pt ratarea cu Arsenal, dar tot am incredere in el pe viitor.

In concluzie.... sunt destui care spun k nu o sa obtinem nici un punct din meciurile cu Sevilla, nu trebuie sa va aflati si voi printre ei. Nu va cer ceva imposibil, va cer doar sa credeti in jucatorii nostrii, in echipa noastra. Suntem buni, poate ne revenim chiar astazi. Lasati "realismul" deoparte si sperati alaturi de noi... Poate fi seara noastra.
Pe mine nu ma intereseaza rautatzile altor suporteri de la alte echipe. Doar Steaua joaca la 21:45 pe ProTv:ok:

Dani3l
23rd October 2007, 16:20
Daca jucam cu Nicolita un gol tot luam :lol:

Altu cu,caterinca...zici ca esti miau,miau...nicolita in spania a marcat 2 goluri in meciul cu Betis Sevilla.Autogolul din meciul cu real madrid a fost mai mult greseala lui Cernea..in sfarsit.
Formatia pe care o trimite Pedrazzini(?)e ce avem mai bun in momentul de fata.

Brian
23rd October 2007, 16:24
Altu cu,caterinca...zici ca esti miau,miau...nicolita in spania a marcat 2 goluri in meciul cu Betis Sevilla.Autogolul din meciul cu real madrid a fost mai mult greseala lui Cernea..in sfarsit.
Formatia pe care o trimite Pedrazzini(?)e ce avem mai bun in momentul de fata.

Si pe tine te deranjeaza comentariile astea rautacioase numite "glume", nu?
Stelisti care fac misto de Steaua....:no:

Geografu
23rd October 2007, 16:28
Daniel greseala de la Madrid a fost din vina unui singur om : NICOLITA.Dar asta e viata uneori iti mai da o palma.
Cat despre echipa azi Nicolita era mai util pe dreapta dar te pui cu Becali ? :rolleyes:

eventHorizon
23rd October 2007, 16:29
Glumeam, nu faceam caterinca :P Banel rullz! :yeah:
Oricum, in primavara, in meciul retur din cupa uefa cu Sevilla el a ratat la 0-0 o ocazie mare singur cu portarul. Sper sa-si ia revansa azi :cheer:

Dani3l
23rd October 2007, 16:32
Alex,te asfaltez...:D Cernea ce naiba facea la 6 m de bara portii?!:headbang::headbang:
Hai,gata!Sa vorbim de lucruri +!:ok: Steaua bate 2-1!:drak:
event:n-am ras...:mda:

Geografu
23rd October 2007, 16:33
2-1 am zis si eu azi ,sau 2-2 mai realist.
Daniel asa procedeaza un portar cand stie ca va primi pasa de la fundas ,se duce spre coltul de 6 metri nu sta pe linia portii ca sa vina un atacant advers.
Dar nu mai conteaza acum ,HAI STEAUA AZI !!! :yes:

Brian
23rd October 2007, 16:36
Dak nu o strica Badoi azi, nu cred k luam gol:ok:

YoYoyOi
23rd October 2007, 16:50
Cernea habar n-avea ca urmeaza sa primeasca pasa de la Nicolita, nu vorbiti prostii. Daca stia avea timp sa prinda mingea, ca daor venea de la mare distanta.
In fine, ce-a fost a fost :D

azi mi-e mai frica de faza de atac defcat de cea de aparare. Nu avem oameni de gol :(

Brian
23rd October 2007, 16:56
Acum 5 minute a anuntzat pe RealitateaTV k s-au pus mai multe pariuri pe o victorie a Stelei decat pe victoria Seviliei. 3(trei) case de pariuri(nush ce case de pariuri)online au blocat deja meciul. Nush ce sa cred:o:

Dani3l
23rd October 2007, 17:07
Cernea habar n-avea ca urmeaza sa primeasca pasa de la Nicolita, nu vorbiti prostii. Daca stia avea timp sa prinda mingea, ca daor venea de la mare distanta.
In fine, ce-a fost a fost :D


:happy irinush...cum sa prinda mingea?!:happy nu te uiti de mult la fotbal?O pasa care e trimisa intentionat de catre un jucator,propriului portar=lov.libera indirecta!
:P
Astia de la radio sptfm.ro ,dau 2 premii, 2 tricouri cu Steaua pt cine ghiceste rez meciului de diseara. eu zic 2-1
Iacob si Dica.:ok:

eventHorizon
23rd October 2007, 17:30
GSP anunta ZAPATA - P.MARIN, GOIAN, RADA, EMEGHARA, SURDU, CROITORU, OVIDIU PETRE, NICOLIȚĂ, DICĂ, IACOB

Dica si Iacob in atac!! iuhuhuhu /OLE/

YoYoyOi
23rd October 2007, 19:40
pe linia de fund e perfecta formula, e cea mai buna care paote fi aliniata. De mijloc nu mai zic nimic, ca e vraiste pe acolo. Dar de ce ma tem mai tare e atacul, ca nu prea avem curaj de a da la poarta si cand prindem in sfarsit curaj, ratam ca prostii :(

dede
23rd October 2007, 19:46
sa vedem ce face Surdu :mda:

Adi Da Samraj
23rd October 2007, 20:15
Va dormi in ghete :angry:

moty
23rd October 2007, 20:42
sa vedem ce face Surdu :mda:

sper sa vad de ce s-a agitat steaua sa-l ia, nu de ce s-a agitat cfr-ul sa-l dea (asta am vazut pana acum)

dede
23rd October 2007, 20:46
mai exact, de ce s-a agitat gigi sa-l vada titular :mda:

moty
23rd October 2007, 20:49
da nici nu s-a agitat. a zis odata, atat, e suficient!

zaluduzara
23rd October 2007, 22:25
pfuoa ce bine joaca Steaua :) e in Champions Leaque :))

moty
23rd October 2007, 22:32
nu stiam ca si polistii sunt ofticosi

YoYoyOi
23rd October 2007, 22:35
foarte rar mi-a fost dat sa-mi fie jena cand e vorba de Steaua, dar acum chiar mi-e jena de jocul asta :(
n-avem fata nici de primele locuri in liga I si ne tre Champions League.
Ei, ei, ca de eram in UEFA altfel statea treaba :headbang:

myke
23rd October 2007, 22:38
:| si ce optimist eram. Surdu, daca as fi in locu lui, nu m-as mai intoarce in ghencea. ciobanu sigur o sa fie injurat. nu se poate asa ceva. e jalnic sa ai pretentia sa te numesti stelist si sa joci in halu asta...

YoYoyOi
23rd October 2007, 22:39
Surdu a fost cel mai varza :ciocan:

asta nici de liga secunda nu-i bun :headbang:

Dani3l
23rd October 2007, 22:40
Care Poli,aia din C?:D
Nu joaca Badoi...cred ca-l zboara pe massimo.

eventHorizon
23rd October 2007, 22:42
Asa se intampla cand face echipa un oier ******* si un vesnic secund o antreneaza!
Si-a luat *******ul echipa, si-a facut nume pe seama ei si acum se joaca cu ea.
Mi-e dor de MM Stoica :huhu::huhu:


****** ****** ******* george becali!!

dede
23rd October 2007, 22:42
pfoai... de ce mi'a fost frica nu am scapat :mda: surdu ala e petarda, baga'mi'as picioru'n el :ciocan:

vai de capu' nostru :mda:

moty
23rd October 2007, 22:42
foarte rar mi-a fost dat sa-mi fie jena cand e vorba de Steaua, dar acum chiar mi-e jena de jocul asta :(
n-avem fata nici de primele locuri in liga I si ne tre Champions League.
Ei, ei, ca de eram in UEFA altfel statea treaba :headbang:
daca avem noroc, mergem in uefa si poate miscam ceva pe acolo

moty
23rd October 2007, 22:49
du-te dica, du-te, si ia-l si pe surdu!

myke
23rd October 2007, 22:50
a iesit surdu totusi... poate poate. dar cu rica in locu lui dica?! wtf... e totul sau nimic. macel sau macar egal..

moty
23rd October 2007, 23:08
in sfarsit!

moty
23rd October 2007, 23:39
bravo zapata. pacat ca n-am jucat si in prima repriza ca in a doua. adevarul e ca au fost peste noi in primele 45 min. emeghara a jucat f bine, si petre. nu-i nimic, incercam si la anu'

Dani3l
23rd October 2007, 23:40
Avem portar..asta'i clar!:D

moty
23rd October 2007, 23:42
...si ne-ar mai trebui 5-6 jucatori, mai ales la mijloc unul tare, da' tare!

dede
23rd October 2007, 23:43
nu-l mai injur pe Ov.Petre, de'acuma, gata :D

in rest, penibil :mda: ma mir cum de am pierdut doar la un gol diferenta :sleep:

adbogdan
23rd October 2007, 23:45
daca-au ratat aia vreo 7 ocazii ...

cred ca spectatorii aia n-au vazut in viata lor atatea greseli tehnice cate-a facut Steaua in seara asta.

moty
23rd October 2007, 23:46
hai, ca in a doua repriza n-am fost chiar penibili

Vladek
23rd October 2007, 23:47
Si iata cum ni se demonstreaza iarasi ca fanfaronada si plimbarile cu camerele TV pe la nu stiu ce manastiri nu tin loc de profesionism.

Nu ne trebuie Camus, nu ne trebuie Ivic ... ne descurcam cu alde Banel, Surdu (bravo nea GG, ce intuitie ai tu, esti un geniu), din pacate nici Neaga nu e mai breaz ... Concluzie ? Nu avem mijloc, in afara de Ov. Petre, si nici asta nu-i mare scula de bascula. Nu avem nici aripi, nici un mijlocas central ca lumea care sa poata pasa pe jos, nu bubuind mingi pe sus.

De-acum mai conteaza doar un singur lucru : returul cu Slavia.

Apropo, stiti ceva ? Eu la anul nu mai vreau in CL. La ce bun ? Ne sta mai frumos in UEFA.

Dani3l
23rd October 2007, 23:48
Mai,toate le-am pierdut la 1 gol...:D

moty
23rd October 2007, 23:49
da, da acu' puteau sa ne arda rau, da rau. ce s-ar mai fi bucurat "prietenii"

dede
23rd October 2007, 23:50
Mai,toate le-am pierdut la 1 gol...dar tot cu 0 pct am ramas :mda:

adbogdan
23rd October 2007, 23:52
ca sunt 0 sau ca erau 3 nu e tot aia ? Slavia si Steaua sunt saracii grupei.

dede
23rd October 2007, 23:54
pai nu e chiar tot aia :mda: am pierdut pct ca idiotii cu slavia si acum trebuie sa asteptam returul ca sa ne calificam macar in uefa :mda:

moty
23rd October 2007, 23:55
mama da' ce-a luat-o slavia!

Brian
23rd October 2007, 23:56
Nu mai conteaza....au jucat k nishte terminati din liga a 3-a....Croitoru a avut determinare si ceva din stiinta jocului, in rest la mijloc au fost praf....toata echipa a fost praf....pacat k am luat bataie doar la un gol diferenta k nu o sa se trezeasca nici unul....:(

dede
23rd October 2007, 23:59
arsenal - slavia 7-0 :shocked: :shocked: :shocked:

Hard
24th October 2007, 00:00
Slavia nu este echipa de CL,va fi o rusine pt noi sa nu continuam in primavara europeana...

eventHorizon
24th October 2007, 00:02
Surdu a fost clar trompeta meciului. Acum sa vedem ce mai zice oligofrenul de mutarea lui :mda:
De ce oare am banuiala ca Dica l-a enervat pe marele oier si i-a ordonat lui Maximo schimbarea sa la pauza? :rolleyes:

Vladek
24th October 2007, 00:03
Nu stiam ca pe noi ne intereseaza primavara europeana. Doar "nu e CL, unde se aude muzica de CL", etc, etc.

Concluzie : imi pare sincer rau sa o spun, dar absolut unicul care are de castigat este jegul de Becali. El si-a luat banutii, si in rest il doare-n cot. Oricum a mancat rahat cu "intuitia" lui, Surdu a fost printre cei mai jalnici de pe teren. Nu ca restul ar fi fost zmei.

moty
24th October 2007, 00:05
becali: "o echipa care nu ne-a dat nici o sansa. ne-au dat clasa" s-a prins :shocked:

dede
24th October 2007, 00:05
a mai pariat? :mda: eu sper ca da, sa-si piarda banii...

moty
24th October 2007, 00:06
"nu se poate tot cu noroc! puteau sa nea dea 4, 5-0" incredibil

myke
24th October 2007, 00:09
Ovidiu Petre: "E bun si 1-2" declaratie de campion... :(

moty
24th October 2007, 00:09
jenant

moty
24th October 2007, 00:44
noapte buna tuturor. deja v-ati culcat. aseara erati mai vioi:(

Brian
24th October 2007, 01:25
La doar 4 minute după ce autocarul Stelei a ajuns la stadion, și-a făcut apariția și cel al Sevillei. Cum la porțile de acces erau numai fani români, forțele de ordine au intrat imediat în alertă. Degeaa, pentru că toți fanii roș-albaștrilor au început să aplaude echipa spaniolă. Jucătorii Sevillei au coborît puțin mirați din autocar, iar Daniel Alves a spus: "Nu ni s-a mai întîmplat să fim aplaudați de adversari înainte de meci. Românii sînt niște oameni civilizați, bravo lor!".

Macar am facut ceva bun...

Gontel
24th October 2007, 19:48
Mai trebuia sa ii mai aplaude inca o data pt fotbalul aratat. Am scapat ieftin, puteau sa ne vre0 5-6...mama-mama..ce de ocazii, in prima repriza parca juca cu agricultorul garboavele, nu cu steaua.
E clar, nu avem fatza de Liga, anul asta suntem in plus in aceasta competitie. Am ajuns aici doar datorita superbulanului sa cadem cu BATE.

Mai zic odata daca nu s-a auzit: bekkali, afara din ghencea! pleaca, pleaca, pleaca!