PDA

View Full Version : Etapa 12: Oțelul Galați - Universitatea Craiova



delaparis
21st October 2007, 22:37
Sâmbătă, 27 octombrie
Oțelul Galați - Universitatea Craiova,
Kanal D, 14:00;

discutii inainte si dupa meci aici.

unikt
21st October 2007, 23:28
opaaaaaaa un meci in care portarii trebuie sa lipseasca la ambele echipe ca sa nu cumva sa se intreca la ce stiu ei mai bine, la prostie.forta OTELUL.

CFR1907
21st October 2007, 23:32
Daca Otelul baga un jucator de camp in poarta are toate sansele sa castige. Daca nu, atunci nu se stie niciodata ce se poate intampla...

delaparis
21st October 2007, 23:44
bate Otelul ... o sa vedeti

Leo
22nd October 2007, 00:39
ar fi timpul sa bata si Otelul

Rossi
22nd October 2007, 03:04
otelarii acasa sunt redutabili ... meciul in care isi spala pacatele fata de suporteri
oltenii ...in Beeeeeeeeeeeeeeeeeeee

vlad1607
22nd October 2007, 07:57
meci de 1 solist.

SORINULTRA
22nd October 2007, 08:11
echipa noastra s a facut destul de ras in deplasare sper sa nu o faca si acasa , oricum e clar ca sunt cu moralul l a pamant , mizam pe fatul ca nici craiova nu joaca nimic , un 1-0 ar fi excelent , oricum chiar nu stiu pe cine o sa bage grig in poarta , oricum din trei jalnici trebuie sa l aleaga pe cel mai putin jalnic

Balaci
22nd October 2007, 08:20
Derby al suferintei.
X

gabi94
22nd October 2007, 10:04
bate Otelul la cel putin doua goluri diferenta ...

marcel
22nd October 2007, 13:31
scoate craiova cel putin un punct la galati!:D forta stiinta!

optifight
22nd October 2007, 13:40
Otelul are sanse , joaca acasa si are de spalat rusinea din meciul anterior .1 solist:rolleyes::rolleyes:

mateiasi
22nd October 2007, 15:46
Meci greu: apararea noastra - si asa cea mai slaba din campionat - e decimata de accidentari/suspendari.

SORINULTRA
22nd October 2007, 16:54
si daca erau apti era acelasi lucru , apararea noastra e ca si inexitenta oricum

bada_otelul
22nd October 2007, 18:50
Otelul are sanse , joaca acasa si are de spalat rusinea din meciul anterior .1 solist:rolleyes::rolleyes:

meciurile precedente,plural,au fost 2
pronostic:dam cu unul mai mult decat oltenii(a se citi castigam la limita,nu mai dam in propria poarta)...2-1 cred ca va fi

Cristian
22nd October 2007, 20:54
scoate craiova cel putin un punct la galati!:D forta stiinta!

De aia zic si eu ca un egal deocamdata ptr moral ar fi foarte bun...:headbang:

Ferdininho
22nd October 2007, 21:19
Cred ca bate Otelul, macar acasa daca in ultimele 2 deplasari au luat 10 goluri. Probabil in poarta va fi titularizat un jucator de camp.

Hard
22nd October 2007, 21:23
La cum joaca ambele echipe in momentul de fata....nu cred ca va fi cine stie ce spectacol...insa va fi surpriza daca scot oltenii un punct.

paul30
23rd October 2007, 11:08
Otelul merge prost iar Craiova mai rau deci cine stie. 1

papaletto2000
23rd October 2007, 12:46
Meciurile importiva echipelor umilite, precum oteleul in etapa trecuta, sunt mereu grele. ne lipsesc multi jucatori, iar golul primit cu clujul e genul acela demoralizator, care te face sa joci cu teama. greu, foarte greu la galati!

six
23rd October 2007, 18:43
Meciurile importiva echipelor umilite, precum oteleul in etapa trecuta, sunt mereu grele. :D:D:D...... ar fi cazul sa castigati caci miercuri nu se stie.......:ok:

Cra10veanu
23rd October 2007, 19:17
x2 n-avem de ales.

Marius.B
23rd October 2007, 23:29
Nici noi ,1 solist.

Dregan
24th October 2007, 11:52
1 sau intram in hora retrogradarii tot restul sezonului...

alin_cv
24th October 2007, 13:52
1-0 pentru craiova.victorie obligatorie.

San Cristobal
24th October 2007, 15:14
ma pregatesc pentru o noua partida plina de chin si suferinta ...cine e al 3-lea portar :headbang:al Craiovei ?

Cristian
24th October 2007, 15:16
Bors :cry::cry::cry:

dardar_3
24th October 2007, 15:21
Pronostic 2 solist...:D



PS: Sper sa ma insel:lol:

papaletto2000
25th October 2007, 11:34
ma pregatesc pentru o noua partida plina de chin si suferinta ...cine e al 3-lea portar :headbang:al Craiovei ?

cred ca silviu lung jr. jr.

papaletto2000
25th October 2007, 12:15
ma pregatesc pentru o noua partida plina de chin si suferinta ...cine e al 3-lea portar :headbang:al Craiovei ?

Dar nu ar fi o idee rea sa se joace fara portari. Asa am vedea si noi mai multe goluri. :happy

Cristian
25th October 2007, 12:24
Oricum si cu portari si fara tot aia e :happy:happy

Dregan
25th October 2007, 13:36
Propun un meci fara portari intre cele doua echipe:D

Cristian
25th October 2007, 16:00
Am ajunge in cartea rocordurilor :happy

San Cristobal
25th October 2007, 16:04
trebuie sa treaca ceva timp sa-i uit p'astia doi : Banica si Bors ...

San Cristobal
25th October 2007, 16:56
dragi stilisti ,
ati belit belengheru':D...Bornescu va juca in meciul de la Galati ...

Cristian
25th October 2007, 16:59
Stilisti ? de la ce vine ??
Si daca joaca Bornescu gata e rezolvat meciul ? :happy

San Cristobal
25th October 2007, 17:04
Stilisti ? de la ce vine ??


otel = steel
otel calit = tempered steel
otelar = steel worker
strangulare cu coarda de otel = garrote

Cristian
25th October 2007, 17:05
Trebuia sa scrii si tu otelisti sa nu existe confuzie :D

Sezione
25th October 2007, 23:01
Greu de spus.... Un egal ar fi bun. Otelul nu mai e in forma din anii trecuti....

Hard
26th October 2007, 01:05
otel = steel
otel calit = tempered steel
otelar = steel worker
strangulare cu coarda de otel = garrote


Bate Otelul ,ca de nu,rad toata ziua de sambata.

papaletto2000
26th October 2007, 11:09
Revine Bornescu! Ne/au crescut sansele. Numai ca Otzelul e cea mai imprevizibila echipa din campionat. Un egal ar fi bun pentru ambele echipe. Si pe mine m/ar multzumi. ca oricum batem dinamo etapa viitoare.

unikt
26th October 2007, 11:23
Revine Bornescu! Ne/au crescut sansele. Numai ca Otzelul e cea mai imprevizibila echipa din campionat. Un egal ar fi bun pentru ambele echipe. Si pe mine m/ar multzumi. ca oricum batem dinamo etapa viitoare.
sa va ajute dumnezeu cu dinamo, pe noi nu am fi multumiti cu un egal avem doar varianta victoriei.

Ferko
26th October 2007, 13:07
Pe Bornescu l-au iertat pentru ca n-a faultat cu intentie ! E adevarat, cu "intentia" nu poti rupe coaste ! Comisiile lui peste ! OT : 1.

Tyler Durden
26th October 2007, 13:50
mizez pe victoria Otelului.

spinU
26th October 2007, 14:34
Bate Craiova

Rossi
26th October 2007, 16:01
Cristi Coroian : “In mod normal, o asemenea decizie te lasa cu gura cascata.
Pentru o etapa de suspendare, poti sa bagi pe oricine in spital!
Daca oamenii de la comisie considera ca asa e normal, eu ce sa mai zic?!
Sa fie Bornescu sanatos, ca eu mai am de tras” (... 6 luni va absenta Coroian de pe gazon )

Bornescule sa patesti si tu ce i-ai facut lu' Coroian ... asa sa-ti ajute D-zeu

Cristian
26th October 2007, 20:28
Bate Otelul ,ca de nu,rad toata ziua de sambata.

Vezi ca rasul ingrasa... poate asa te mai ingrasi si tu ca te cam ia vantul pe strada...
In ceea ce priveste meciul cu Stiinta sper ca sa castigam iar jucatorii sa-si spele rusinile din cele 2 meciuri anterioare.

San Cristobal
26th October 2007, 21:30
mizez pe victoria Otelului.

si ce daca ?!!

San Cristobal
26th October 2007, 21:33
Cristi Coroian : “In mod normal, o asemenea decizie te lasa cu gura cascata.
Pentru o etapa de suspendare, poti sa bagi pe oricine in spital!
Daca oamenii de la comisie considera ca asa e normal, eu ce sa mai zic?!
Sa fie Bornescu sanatos, ca eu mai am de tras” (... 6 luni va absenta Coroian de pe gazon )

Bornescule sa patesti si tu ce i-ai facut lu' Coroian ... asa sa-ti ajute D-zeu


ba trolule ,
sa patesti si tu ce a patit dinamo cu 17 nentori ...

Dregan
27th October 2007, 00:03
da sau cu Pobeda Prilep...ups...astia nu erau cu dinamo

San Cristobal
27th October 2007, 09:48
pobeda a inlesnit victoria prilepilor albaneji...

Lordul
27th October 2007, 13:27
meci echilibrat dar otelul va fructifica avantajul terenului propiu

Leviss
27th October 2007, 14:30
1-0 pentru Otelul.

Dani3l
27th October 2007, 14:31
Bun,bun...i-am avut in primul gol pe astia de la otelul:D

San Cristobal
27th October 2007, 14:33
1 - 0 pentru Otelul ...gol de desene animate...Bornescu - principalul vinovat ...

TaciAcolo
27th October 2007, 14:48
echipa fanion ..ofof:(:(:(

bada_otelul
27th October 2007, 16:31
meciurile precedente,plural,au fost 2
pronostic:dam cu unul mai mult decat oltenii(a se citi castigam la limita,nu mai dam in propria poarta)...2-1 cred ca va fi

ce tare sunt:happy:happy:happy
victorie meritata,evident nu fara probleme,altfel nici nu puteam noi
arbitrajul de tot *****ul,desi nu a avut faze dificile,cap de stanca augustus a reusit sa creeze nervozitate in randul spectatorilor si jucatorilor galateni.bine macar ca nu s-a vazut si pe tabela prostia lui:rosu:

vlad1607
27th October 2007, 16:47
Bate Craiova

sa mori tu simpaticule? :happy hai ca mai e un pic si gata chinu la matineu cu voi :happy

StiMa
27th October 2007, 16:50
Ce nedrept e fotbalul....pacat

The_Blonde
27th October 2007, 16:54
:D i-am aplaudat p oltenii care au venit la meci , pentru ca e clar ca au facut-o din pasiune , nu pentru echipa de toata jena.

Bv Otelule!!!

Rossi
27th October 2007, 17:33
buna treaba ... galatenii si-au mai revenit :ok:

vlad1607
27th October 2007, 17:36
ba da unde is hoardele de olteni? iar stau cu capu in nisip de rusine? :happy
hai ca izbavirea=matineul e aproape :happy

StiMa
27th October 2007, 18:47
:D i-am aplaudat p oltenii care au venit la meci , pentru ca e clar ca au facut-o din pasiune , nu pentru echipa de toata jena.

Bv Otelule!!!

Am vazut doar repriza a doua a meciului asa ca nu pot spune ce a fost in prima. Dar in a doua parte Craiova a fost peste...

megastar
27th October 2007, 18:56
Peste ce? Asta nu e fotbal, imi pare rau sa spun insa nu mi-a placut nimic.

*Coco*
27th October 2007, 19:15
La primul GOL fault CLAR la Bornescu si offside la D.Stan, LA GOLUL 2 nici vb de lovitura libera din faza in care s-a dat golul...
Da oricum nu mai conteaza...

bada_otelul
27th October 2007, 19:28
La primul GOL fault CLAR la Bornescu si offside la D.Stan, LA GOLUL 2 nici vb de lovitura libera din faza in care s-a dat golul...
Da oricum nu mai conteaza...

mania persecutiei...ca sa nu zic paranoia:groggy:

Cra10veanu
27th October 2007, 19:28
n-am batut la galati nici cand aveam echipa, credea cineva ca galacticii lui mighty or face vreo isprava ? si chiar atunci cand otelu nu joaca nici ei nimic ? mergem inainte, bvo otelu, FORZA STIINTA

Ciprica
27th October 2007, 20:29
n-am batut la galati nici cand aveam echipa, credea cineva ca galacticii lui mighty or face vreo isprava ? si chiar atunci cand otelu nu joaca nici ei nimic ? mergem inainte, bvo otelu, FORZA STIINTA

Da, uite intr-adevar un oltean obiectiv. Ultima voastra victorie la GL e, daca nu ma insel, ai cu golul de la 60+ de metri (in poarta era antologicul Bors - varza si atunci, si acum). Dar...nu tin minte cand a mai luat Craiova vreun punct cu Otelul... sezonu trecut nema, inainte sa retrogradati v-am dat 6-0 la voi acasa, dar nu stiu ce a fost in tur.... Cat despre CaCa, sau CoCo, cred ca ai uitat sa mentionezi cele 3 henturi, 5 lovituri fara minge alke galatenilor... Cat despre golul vostru, sigur a fost un fault al vostru la vreun galatean, cu vreo 3 faze mai devreme, fapt ce sigur a schimbat cursul jocului. Amice, delirezi, decat sa stai sa plangi dupa puncte pierdute, mai bine vezi ce faceti mai departe, ca aveti 4 meciuri crunte, si o situatie cam naspa in clasament. Mi-e sa nu va stricati iar sambetele, asa, pe la 11, ca sa plecati spre stadion sa vedeti meciurile Stiintei....

Cra10veanu
27th October 2007, 20:39
Ciprica stai linistit ca nu retrogradeaza Craiova cand vreti voi (includ aici si cateii ministerului). Ati castigat bravo, se putea termina egal sau victoria noastra, ocazii au fost, fotbal s-a jucat. Vedeti-va de echipa si succes in continuare, nu mai e nimic de spus.

*Coco*
27th October 2007, 20:46
Uitati-va ma la golurile marcate de voi si recunoasteti SINCER daca la primul GOL in prima faza nu a fost faul la Bornescu si pe urma offside la D.Stan, iar la golul II acea lovitura a fost dictata aiurea

bada_otelul
27th October 2007, 20:47
olteanul care a facut posterul pt meciul asta ori duce lipsa de inspiratie ori este prost informat/incult:poate imi explica si mie ce treaba are Otelul cu "personajele" din terminator:groggy::groggy::groggy:

Cra10veanu
27th October 2007, 20:49
probabil ca se refereau la etapele precedente unde v-au terminat dinamu & stiinta timisoara :D nu-sh, imi dau cu parerea

STEEL
27th October 2007, 21:09
Cum era de asteptat victorie galateana, dar cu ceva emotii.Pot spune ca am avut si putin noroc devreme ce meciul parea la un moment dat ca se indreapta spre o remiza si noi insusi ne faceam viata grea pe teren.
Aveam mare nevoie de cele 3 puncte pentru clasament+moral.

optifight
27th October 2007, 21:20
Bravo Otelu,era cazu sa aratati ca sunteti echipa de uefa ,tot asa.:ok::ok:

bada_otelul
27th October 2007, 21:56
http://img180.imageshack.us/img180/6043/dsc03776kj4.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=dsc03776kj4.jpg) http://img180.imageshack.us/img180/7369/dsc03777jr7.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=dsc03777jr7.jpg) http://img524.imageshack.us/img524/6136/dsc03779gx6.th.jpg (http://img524.imageshack.us/my.php?image=dsc03779gx6.jpg) http://img231.imageshack.us/img231/8673/dsc03817ii1.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=dsc03817ii1.jpg) mesajele suporterilor galateni
http://img231.imageshack.us/img231/6130/dsc03789ge0.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=dsc03789ge0.jpg) http://img524.imageshack.us/img524/1465/dsc03819xx7.th.jpg (http://img524.imageshack.us/my.php?image=dsc03819xx7.jpg) mesajele suporterilor craioveni

SORINULTRA
28th October 2007, 08:16
nici una din echipe nu a jucat stralucit , noi am marcat din 2 faze fixe si puteam la fel de bine si sa pierdem , o victorie de moral pentru jucatori , un lucru nu inteleg , de ce draku facem pasul inapoi dupa ce marcam , oricum sTEAUA a pierdut la cluj si sunt toate premizile sa scoatem punct(e) in ghencea , forza otelul

Ciprica
28th October 2007, 08:50
Uitati-va ma la golurile marcate de voi si recunoasteti SINCER daca la primul GOL in prima faza nu a fost faul la Bornescu si pe urma offside la D.Stan, iar la golul II acea lovitura a fost dictata aiurea

Da, ma uit si SINCER iti zic, ambele au fost perfect regulamentare. Cat despre golul 2, sfatul meu este ca dupa fiecare presupus fault acordat usor pentru adversari sa-i lasati sa va dea gol, sa aveti si voi pt ce va plange de arbitraj... Va spun, bafta mai departe, aveti trupa de Liga 1, dar viitorul nu suna chiar asa d bine pt voi. Pt traditia voastra meritati in liga 1, pacat in schimb ca nu puteti baga traditia in teren...

papaletto2000
28th October 2007, 08:59
ba da unde is hoardele de olteni? iar stau cu capu in nisip de rusine? :happy
hai ca izbavirea=matineul e aproape :happy

De ce nu va vedeti voi de catzelushii vostri? Credetzi ca e curios cineva de obsesiile voastre total deplasate despre Craiova in B? Cat despre meci? Cind joci doar o repriza e greu de obtinut puncte. La primul gol a gresit Bornescu, nu cred ca a fost fault, iar la cel de/al doilea putem discuta infinit. Dar nu are rost. Urmeaza doua meciuri foarte grele din care daca luam 4 puncte e excelent. Unul cu Poli si trei, evident, cu dinam(#)ie. Forza STIINTA!

Hard
28th October 2007, 10:59
Stadionul gol la acest meci.In urma cu 6-8 ani ,cand venea Craiova la Galati,abia se mai gaseau bilete.

Cristian
28th October 2007, 11:06
Hanaliza a la Hardliner... Din pacate si noi ca si majoritatea echipelor din primul esalon avem suporteri de rezultat. Asa cum si tu esti ptr steaua de fapt :cry:
Cat despre stadion mesajul respectiv: VREM SA NE MERITATI ! spune tot.
Si nu in ultimul rand cred ca esti ultima persoana de la care as lua lectii de cum sa fii suporter.:cya:

Hard
28th October 2007, 11:10
Cristian ,ai fost la meci ?

Cristian
28th October 2007, 11:12
Te intereseaza ??? Nu ma mai bolborosi, ti-am zis, tu esti ultima persoana careia i-as da raportul.

six
28th October 2007, 17:19
t. Urmeaza doua meciuri foarte grele din care daca luam 4 puncte e excelent. Unul cu Poli si trei, evident, cu dinam(#)ie. Forza STIINTA!se aproba doar cel cu......cum ai scris tu.....:P

Sezione
28th October 2007, 18:27
Uitati-va ma la golurile marcate de voi si recunoasteti SINCER daca la primul GOL in prima faza nu a fost faul la Bornescu si pe urma offside la D.Stan, iar la golul II acea lovitura a fost dictata aiurea

HAi sa o lasam mai moale..am luat bataie si gata. Am jucat acceptabil doar in repriza a doua...puteam face egal dar n-a fost a fie.

Sezione
28th October 2007, 18:45
ba da unde is hoardele de olteni? iar stau cu capu in nisip de rusine? :happy
hai ca izbavirea=matineul e aproape :happy

Niciodata nu am stat cu capul in nisip.. nu ne e rusine de ce nu e cazul. CUVANTUL RUSUINE AR TREBUI SA INTRE SI IN VOCABULARUL VOSTRU!! DE E GREU PENTRU UNII LA CARE NESIMTIREA E UN TITLU DE GLORIE!

luciano_1644
28th October 2007, 19:57
Ramanem in continuare cea mai penibila echipa din campionat.Bine macar ca avem o echipa infecta intr-un fotbal slab si ca am avut o adevarata echipa cand fotbalul romanesc chiar era puternic.Despre meci nu prea multe...bine ca i-au ridicat suspendarea lui Bornescu,a avut ocazia sa mai arate inca odata ca este purtator ilegal de manusi! Portarul asta apara senzational un meci,apoi 4-5 este de tot rasul! Nu cred ca ne vom salva si nici nu cred ca este vreun jucator din lot,care sa-i pese de acest lucru...Felicitari Galatiului,nu au fost neaparat mai buni,ca valoare,dar au vrut sa castige meciul,au jucat mai mult cu inima,au si ei destule probleme,dar victoria ramane una absolut meritata...Abia astept sa vad scuzele lui Mititelu miercuri seara dupa infrangerea cu aek...

Cristian
28th October 2007, 20:30
Niciodata nu am stat cu capul in nisip.. nu ne e rusine de ce nu e cazul. CUVANTUL RUSUINE AR TREBUI SA INTRE SI IN VOCABULARUL VOSTRU!! DE E GREU PENTRU UNII LA CARE NESIMTIREA E UN TITLU DE GLORIE!

Sezione nu trebuie bagati in seama persoane ca vladut care altceva nu stiu decat sa instige, suporteri de tastatura ce pe stadion nu merg... unii din ei nici nu cunosc unde e stadionul dinamo, stadionul steaua.... da ei sunt ai mai mari dintre suporteri.
Cat despre meci e o victorie bine-venita.:o:

SORINULTRA
29th October 2007, 08:05
Ramanem in continuare cea mai penibila echipa din campionat.Bine macar ca avem o echipa infecta intr-un fotbal slab si ca am avut o adevarata echipa cand fotbalul romanesc chiar era puternic.Despre meci nu prea multe...bine ca i-au ridicat suspendarea lui Bornescu,a avut ocazia sa mai arate inca odata ca este purtator ilegal de manusi! Portarul asta apara senzational un meci,apoi 4-5 este de tot rasul! Nu cred ca ne vom salva si nici nu cred ca este vreun jucator din lot,care sa-i pese de acest lucru...Felicitari Galatiului,nu au fost neaparat mai buni,ca valoare,dar au vrut sa castige meciul,au jucat mai mult cu inima,au si ei destule probleme,dar victoria ramane una absolut meritata...Abia astept sa vad scuzele lui Mititelu miercuri seara dupa infrangerea cu aek...

R E S P E CT .

papaletto2000
29th October 2007, 10:51
Ramanem in continuare cea mai penibila echipa din campionat.Bine macar ca avem o echipa infecta intr-un fotbal slab si ca am avut o adevarata echipa cand fotbalul romanesc chiar era puternic.Despre meci nu prea multe...bine ca i-au ridicat suspendarea lui Bornescu,a avut ocazia sa mai arate inca odata ca este purtator ilegal de manusi! Portarul asta apara senzational un meci,apoi 4-5 este de tot rasul! Nu cred ca ne vom salva si nici nu cred ca este vreun jucator din lot,care sa-i pese de acest lucru...Felicitari Galatiului,nu au fost neaparat mai buni,ca valoare,dar au vrut sa castige meciul,au jucat mai mult cu inima,au si ei destule probleme,dar victoria ramane una absolut meritata...Abia astept sa vad scuzele lui Mititelu miercuri seara dupa infrangerea cu aek...

E exagerat ce spui. Nu cred ca nu au vrut sa castige, dar atita pot deocamdata. Nu e 100% vina lor. Fa un calcul ca sa vezi citi antrenori au avut in ultima perioada. Nu sunt roboti, si e de mirare ca joaca si in felul in care o fac. Actuala conducere nu e in stare sa asigure continuitate si asta se vede clar in evolutia echipei. Cu toate astea nu vom retrograda, desi va fi bataie mare pentru evitarea ei. Urmatoarele meciuri sunt decisive. Avem nevoie de cit mai multe puncte si ar fi si o portie serioasa de incredere daca nu am pierde. Am ajuns o echip mica, cu ambitii prea mari. Nu avem fortza financiara a altora, si ar trebui sa ne vedem lungul nasului. E frustrant, dar ocolirea adevarului nu face bine nimanui. Fiecare punct obtinut de Stiintza in acest campionat e o mare performantza, si stadionul ar trebui sa fie plin in urmatoarele doua meciuri. Asta trebuie sa priceapa suporterii, ca nu au cum sa ceara mai mult de la o echipa, in acest moment. Ar fi o mare perfomntza sa terminam pe locul 10, sau putzin mai sus!

Sezione
30th October 2007, 00:04
E exagerat ce spui. Nu cred ca nu au vrut sa castige, dar atita pot deocamdata. Nu e 100% vina lor. Fa un calcul ca sa vezi citi antrenori au avut in ultima perioada. Nu sunt roboti, si e de mirare ca joaca si in felul in care o fac. Actuala conducere nu e in stare sa asigure continuitate si asta se vede clar in evolutia echipei. Cu toate astea nu vom retrograda, desi va fi bataie mare pentru evitarea ei. Urmatoarele meciuri sunt decisive. Avem nevoie de cit mai multe puncte si ar fi si o portie serioasa de incredere daca nu am pierde. Am ajuns o echip mica, cu ambitii prea mari. Nu avem fortza financiara a altora, si ar trebui sa ne vedem lungul nasului. E frustrant, dar ocolirea adevarului nu face bine nimanui. Fiecare punct obtinut de Stiintza in acest campionat e o mare performantza, si stadionul ar trebui sa fie plin in urmatoarele doua meciuri. Asta trebuie sa priceapa suporterii, ca nu au cum sa ceara mai mult de la o echipa, in acest moment. Ar fi o mare perfomntza sa terminam pe locul 10, sau putzin mai sus!

Corect!! Cond nu exista bani NIMIK nu e... A trecut vreamea in care se juca cu inima. Cum ar arata Stiintza cu Trica , NicuLescu, RAda si Radoi si in formatie ?? Numai ca pe astia ar fi trebuit sa-i platesti BIne sa ramina la Craiova. Mititelu vrea dar nu poate ..asta e ... Eu unul stiu ca mai mult de atat nu putem cere. Acum..cel putin.

luciano_1644
30th October 2007, 09:10
Corect!! Cond nu exista bani NIMIK nu e... A trecut vreamea in care se juca cu inima. Cum ar arata Stiintza cu Trica , NicuLescu, RAda si Radoi si in formatie ?? Numai ca pe astia ar fi trebuit sa-i platesti BIne sa ramina la Craiova. Mititelu vrea dar nu poate ..asta e ... Eu unul stiu ca mai mult de atat nu putem cere. Acum..cel putin.

Cum naiba in primavara am batut 7 etape la rand cu aceeasi baieti,iar acum nu batem pe nimeni...? Sa inteleg ca Iasiul ne-a batut pe valoare si ptr ca au avut buzunarele pline? La fel UTA sau Pandurii? Nu trebuie sa le mai luam atat apararea,baietii nostrii nu alearga si nu au ambitie!! ASTA E REALITATEA,vizibila si de pe luna!