PDA

View Full Version : Marius Constantin L-a Lovit Cu Capul In Gura Pe Emil Dica



Adi Da Samraj
21st October 2007, 17:10
"MARIUS CONSTANTIN L-A LOVIT CU CAPUL IN GURA PE EMIL DICA! AM RAMAS MUT DE UIMIRE CIND AM VAZUT ACEST EPISOD"

Inlocuit la pauza meciului de simbata dintre Politehnica Iasi si Rapid Bucuresti, fundasul gazdelor, Cornel Buta, a urmarit partea a doua de pe marginea terenului. Fostul rapidist a asistat astfel la un episod care l-a lasat pur si simplu cu gura cascata. "La o lovitura libera acordata pentru noi, prin minutul 78, a aparut o mica altercatie intre rapidistii Marius Constantin si Emil Dica. Toata lumea era atenta in acel moment la cum isi pregatea Sfirlea executia, dar eu am stat cu ochii pe acel clinci. A urmat o discutie mai aprinsa, dupa care Marius Constantin l-a lovit scurt, cu capul in gura, pe Dica. Am ramas mut de uimire, mai ales ca Rapidul conducea in acel moment cu 2-0... Eu am jucat impreuna cu Marius, il stiu ca se aprinde mai repede, dar nu-l inteleg de ce a procedat asa. Ma mir ca asistentul de pe acea parte nu a vazut nimic, pentru ca era faza de cartonas rosu, chiar daca cei doi sint coechipieri", a descris Buta incidentul din tabara bucuresteana.

Rossi
21st October 2007, 17:30
asta e thread de suporter-Rapid ... e problema lor ... si'o rezolva ei .

Tyler Durden
21st October 2007, 17:32
ce thread de importanta capitala a deschis traxdata. :lol:

Alb-Violet
21st October 2007, 20:06
pai cum sa vada tusierul asa ceva cind era vb de rapid??? :) tusierii vad doar faulturi imaginare impotriva lui rapid ( vezi cazul Ganea) ..... si se mai mira unii ca se discuta despre "rapid si albitraj" :)

Tyler Durden
21st October 2007, 21:16
bai superiorule, cred ca tu vorbesti despre cricket aici. tu nu realizezi ca e vorba despre 2 jucatori de la Rapid? hai pa, ca nu esti demult p'aici si deja ma plictisesti.

Ramirez
22nd October 2007, 12:35
pai cum sa vada tusierul asa ceva cind era vb de rapid??? :) tusierii vad doar faulturi imaginare impotriva lui rapid ( vezi cazul Ganea) ..... si se mai mira unii ca se discuta despre "rapid si albitraj" :)

lol:happy

on topic:
sa fi fost agitat din cauza evenimentului nefericit cu fata aceea?
nu ca ar fi vreo scuza, dar...

grande
22nd October 2007, 20:37
A fost doar un cap in gura si nimic altceva :happy........http://www.gsptv.ro/index/id/7582

Datenshi
22nd October 2007, 21:43
Urat gest. Pai pe Buga ar trebui sa-l bata non stop asa, iar lui ar trebui sa-si aplice autocorectii o data la 2 meciuri.

Duba
23rd October 2007, 20:17
bai superiorule, cred ca tu vorbesti despre cricket aici. tu nu realizezi ca e vorba despre 2 jucatori de la Rapid? hai pa, ca nu esti demult p'aici si deja ma plictisesti.
Subpodare, afla ca si in astfel de cazuri arbitrul trebuie sa-l elimine pe agresor. Pune mana pe regulamentul de fotbal. Altfel, vei croncanii in continuare pe stadion si in afara lui.

Datenshi
23rd October 2007, 20:38
Duba, ai grija cu apelative de-astea pe aici. Aici e o sectiune civilizata, nu se vorbeste cum esti tu obisnuit.

Duba
23rd October 2007, 20:48
Duba, ai grija cu apelative de-astea pe aici. Aici e o sectiune civilizata, nu se vorbeste cum esti tu obisnuit.

Sectiune civilizata!!!!!!!
Ma, cu apelative jegoase a inceput subpodarul tau, Tyler Durden. Nu mai sterge mesajele. Lasa-le sa le vada toata lumea si sa-si dea seama cine a inceput sa jigneasca cu adevarat. Chiar nu-ti e rusine? Sau ai luat lectii de ipocrizie de la comunistul vostru sef, Giorgica Coposel?

Tyler Durden
23rd October 2007, 20:52
mai ,,civilizatule", mai ,,europeanule" cum vorbesti tu de civilizatie cand tu esti genul de instigator de profesie (deh asa v-au invatat la partid si tu inca ai ramas cu reflexele)? de altfel, tu dupa stil esti fostul PENTRU_STEAUA, un mancator profesionist de maro (nu cu lingurita ci d'ala care foloseste polonicul).

YoYoyOi
23rd October 2007, 20:54
daca nu va potoliti luati pauza amandoi :mda:

Tyler Durden
23rd October 2007, 21:05
mai agnus, pai cine a inceput sa jigneasca primul? oare nu infectul care vorbea de subpodari, croncaneli si alte expresii de salon?

Ess
23rd October 2007, 21:09
tyler>chill man :D ai draci? :D

Tyler Durden
23rd October 2007, 21:15
Ess, cand dau de astia din secta lui Gica Chioru mi se lasa valul negru pe ochi. :D

Datenshi
23rd October 2007, 22:40
Sectiune civilizata!!!!!!!
Ma, cu apelative jegoase a inceput subpodarul tau, Tyler Durden. Nu mai sterge mesajele. Lasa-le sa le vada toata lumea si sa-si dea seama cine a inceput sa jigneasca cu adevarat. Chiar nu-ti e rusine? Sau ai luat lectii de ipocrizie de la comunistul vostru sef, Giorgica Coposel?


Tu ai jignit primul, asa ca ciocul mic. Vezi ca exista un disclaimer pe aceasta sectiune, citeste-l.

Datenshi
24th October 2007, 20:23
Fundasul rapidis Marius Constantin a declarat ca ii va parea rau toata viata de gestul facut la Iasi si pune totul pe seama tensiunii acumulate in timpul meciului. “Imi pare extrem de rau de conflictul pe care l-am avut cu Dica. Din cauza tensiunii, m-am dus spre el, dar mi-am dat seama ca pot sa fac o mare nebunie si m-am oprit. Din pacate, un pic cam tirziu. Intr-adevar l-am atins putin. Apoi, mi-am dat seama ca am gresit enorm. Emil este colegul si prietenul meu si sper sa-mi accepte scuzele. Toata viata o sa regret ceea ce s-a intimplat la Iasi. A fost un gest necugetat din partea mea. Sint constient de acest lucru si voi suporta toate consecintele. M-a deranjat insa ca tocmai jucatorul iesenilor, Buta, s-a gasit sa isi dea cu parerea si a tot vorbit in presa despre acea faza. Ii transmit sa-si vada de echipa lui. Sa nu uitam ca el a stat la Rapid cit sa faca trei dusuri si sa dea patru centrari proaste”, a spus Constantin in Prosport.

Tyler Durden
24th October 2007, 23:55
cam tardive scuzele, asa ceva nu se face...

Vladek
24th October 2007, 23:58
Baieti, nu vreau sa ma bag peste voi, dar declaratia asta a lui Copos e prea tare :D :



Marius Constantin nu va fi suspendat. Nu ar fi legal să i se ia dreptul de a juca duminică. Îl cunosc foarte bine pe Marius, el vine dintr-un cartier mai mărginaș al Brașovului și poate din această cauză are ieșiri mai vulcanice.


Deci atentie pe langa Marius, ca el e de la periferie, dupa blocurile gri .. :lol:

Datenshi
25th October 2007, 07:21
Bine, el si dupa ce se dadusera imaginile zicea ca nu crede ca l-a lovit.

kain
26th November 2007, 23:00
Ce-a fost a fost, se pare ca s-au impacat :D