PDA

View Full Version : Idei pentru forum, structura si organizare



mikeyy
19th October 2007, 21:20
Am deschis acest thread, pentru a va cere parerea despre cum ati vrea sa fie impartit acest forum, tinand cont ca thread-urile deja existenet sunt putin amestecate. Acum ca am fost numit moderator poate reusim impreuna sa-i gasim o forma mai organizata, si aici ma refer in impartirea lui in subforumuri, etc. Astept parerile voastre!:ok:

Sorin Blaj
19th October 2007, 21:32
Nu ar fi rau sa aflam si parerea ta.

FELICITARI! :ok:

Mihaela P
19th October 2007, 21:32
Felicitari!
Ma bucur ca ai fost numit moderator.

Da, ideile sunt destul de amestecate. Este greu sa mai gasesti ceva dupa o bucata de timp.
Ma gandesc si voi reveni cu parerea mea in ceea ce priveste structurarea subforumului.

Bafta!

mikeyy
19th October 2007, 21:48
Eu m-am gandit la impartirea acestui forum in 4 categorii(sub-forumuri) si anume:
1.Competitii ( in care sa intre toate thread-urile ce au ca subiect vreo competitie din anul in curs)
2.Gimnastica aerobica&ritmica ( pentru ca am vazut ca au inceput sa miste si aceste 2 ramuri ale gimnasticii)
3.Generalitati( aici pot intra toate thread-urile in care discutam despre gimnasti, despre stirile aparute, zile de nastere ale gimnastilor, etc)
4.Arhiva (in care sa intre thread-urile mai vechi de 2 ani, care sunt bune de pastrate pentru "generatiile viitoare" :D )

Cam asa vad eu structura acestui forum si astept cu drag pareri ca sa-l facem cat mai bine :)

cata10
19th October 2007, 22:04
Felicitari mikeyy!
Ma bucur ca doresti restructurarea acestui forum, mai ales acum cand suntem destul de multi interesati de tot ce se petrece in gimnastica romaneasca si mondiala!
O sa vin si eu cu cateva propuneri, idei....!

cata10
19th October 2007, 22:05
Trebuie sa fie cat mai usor de utilizat; sa avem repede acces la informatiile noi, de ultima ora!

mikeyy
19th October 2007, 22:09
Da asa este, daca vrei sa vezi rezultatele de la o competitie sa sti exact unde sa mergi, nu sa cauti prin multitudinea de thread-uri.
La partea cu informatii noi, de ultima ora....sper sa avem cat mai multe surse de informare :D

crisloregym
19th October 2007, 22:13
Felicitari, Mikeyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si la mai mult;)

O sa ma gandesc si eu, poate imi vine ceva in minte, dar deocamdata structura ta mi s epare logica si concisa:)

mikeyy
19th October 2007, 22:17
Va multumesc tuturor pentru felicitari!
http://www.nearlygood.com/smilies/group.gif (http://www.nearlygood.com)

ioanavol
20th October 2007, 10:37
felicitari si de la mine:)
asa incepem si noi sa ne organizam putin...
la competitii vrei sa pui numai datele referitoare la competitii? ca mi-e ca incepem din nou sa comentam:D
eu as face si o parte despre lot, gimnasti, antrenori...cu date de ultima ora sau povesti de mai demult...cu date de nastere...

si trebuie sa ne gandim si unde punem chestii de genul cod de punctaj, elemente...

ma mai gandesc si eu:)

mikeyy
20th October 2007, 10:51
Vom comenta doar despre acea competitie, asa cum am facut si anul acesta pt Stuttgart, iar discutiile care nu fac referire la vreo competitie le discutam pe un thread de Diverse asa cum facem acum.
Daca e facem un subforum de gimnastica artistica in care sa bagam sportivii, antrenorii, codul de punctaj etc.
Trebuie sa ajungem la un numitor comun cu totii :)

Nu vor fi doar datele despre competitii...asa vor incepe thread-urile cu data concursului, gimnastii care vor participa, dupa care comentarii despre acea discutie :D

resita
20th October 2007, 10:57
scuze ca ma bag si eu in seama, dar cred ca ar trebui deschis un subforum si despre gimnaste/gimnasti, care sa cuprinda inf. despre ei.
daca vreau sa spun ceva despre Lavinia M. intre pe threadul ei si spun.
Ce parere aveti?

mikeyy
20th October 2007, 11:01
E o idee buna, multumim. Da putem face asta si de asemenea o mica prezentare a palmaresului gimnastilor, dupa care multe inregistrari cu exercitii.

ioanavol
20th October 2007, 11:04
Vom comenta doar despre acea competitie, asa cum am facut si anul acesta pt Stuttgart, iar discutiile care nu fac referire la vreo competitie le discutam pe un thread de Diverse asa cum facem acum.
Daca e facem un subforum de gimnastica artistica in care sa bagam sportivii, antrenorii, codul de punctaj etc.
Trebuie sa ajungem la un numitor comun cu totii :)

Nu vor fi doar datele despre competitii...asa vor incepe thread-urile cu data concursului, gimnastii care vor participa, dupa care comentarii despre acea discutie :D
ok, din punctul meu de vedere orice organizare e mai buna decat cea de-acum:) asa ca eu nu ma supar deloc daca sugestiile mele nu vor fi puse in aplicare;)

despre gimnasti mi-e teama ca prea multe informatii n-o sa avem, pt ca nu sta nimeni sa dea google pe numele unui gimnast si sa puna aici toate informatiile pe care le gaseste.
poate doar dupa ce facem site-ul...dar atunci dam doar linkul site-ului:D

dar il putem incepe si punem subiectul cu datele de nastere si ceva linkuri deocamdata...si in timp poate fanii anumitor gimnaste/gimnasti poate vor sa scrie mai multe despre ei.

Mihaela P
20th October 2007, 11:47
scuze ca ma bag si eu in seama, dar cred ca ar trebui deschis un subforum si despre gimnaste/gimnasti, care sa cuprinda inf. despre ei.
daca vreau sa spun ceva despre Lavinia M. intre pe threadul ei si spun.
Ce parere aveti?


Ai dreptate. Si putem sa punem informatii(acolo unde exista ) cu ceea ce fac acum acesti sportivi, unde traiesc etc.
Pe multe gimnaste nici nu stiu cum le cheama actualmente (pentru ca unele nu si-au pastrat numele anterior casatoriei).

crisloregym
21st October 2007, 18:58
ok, iata si parerea mea:D

Cred ca noul forum ar trebui sa aiba maxim 4-5 subforumuri, astfel incat sa ne fie si noua usor la postare si, mai ales, la verificare. Cred ca unul dintre subforumuri trebuie sa fie ARHIVA.

Apoi...

1.Competitii ( in care sa intre toate thread-urile ce au ca subiect vreo competitie din anul in curs)
2.Gimnastica aerobica&ritmica
3.Generalitati( aici pot intra toate thread-urile in care discutam despre gimnasti, despre stirile aparute, zile de nastere ale gimnastilor, etc)

Sunt de acord
Apoi, cred ca ar trebui sa fie ceva referitor la fosti gimnasti etc (unde fiecare, cand simte nevoia, sa poata adauga un articol aparut in presa, o evolutie mai grozava, o poveste gen cea postata azi de Vlad despre Nadia). Asta poate intra ca thread la sub-forumul "generalitati" sau "diverse", ce titlu o sa aiba. Nu e musai sa fie sub-forum diferit.

Si as mai avea o propunere, eventual tot ca sub-forum sau thread la "diverse" (pentru a simplifica structura). Ceva care sa cuprinda rezultate si stiri referitoare la alte echipe de gimnastica din lume, la junioarele lor, CN etc. Ceva care sa ne ajute sa facem o paralela intre fetele noastre si componentele celorlalte echipe, in special cele cu care ne "batem": Rusia, USa, China, Ucraina, Italia. Sa publicam loturile lor inaintea unei competitii majore s.a.m.d. Nu stiu cum s-ar putea numi, poate ceva gen "Gimnastica la nivel international"...eu stiu?

Cam asta ar fi parerea mea:d

ioanavol
21st October 2007, 19:09
Si as mai avea o propunere, eventual tot ca sub-forum sau thread la "diverse" (pentru a simplifica structura). Ceva care sa cuprinda rezultate si stiri referitoare la alte echipe de gimnastica din lume, la junioarele lor, CN etc. Ceva care sa ne ajute sa facem o paralela intre fetele noastre si componentele celorlalte echipe, in special cele cu care ne "batem": Rusia, USa, China, Ucraina, Italia. Sa publicam loturile lor inaintea unei competitii majore s.a.m.d. Nu stiu cum s-ar putea numi, poate ceva gen "Gimnastica la nivel international"...eu stiu?

imi place ideea asta:)

vlad001
21st October 2007, 19:24
N-am nici o idee noua, voiam doar sa spun ca imi plac toate ideile de pana acum.
Dupa ce vor aparea subforumurile, se vor imparti si thread-urile existente? Eventual din thread-ul de Diverse se vor extrage mici thread-uri despre competitii si ce alte subiecte s-au mai discutat acolo?

crisloregym
21st October 2007, 20:09
Eu as propune ca threadurile care au fost pana acum fie le pastram (CM 2006, 2007 etc), fie le trecem la arhiva (gen Catalina Ponor se antreneaza cu Bitang etc). Diverse putem sa il pastram sau sa il trecem tot la arhiva, pentru ca deja e super mare, si sa incepem un altul.

mikeyy
21st October 2007, 20:59
Eu as propune ca threadurile care au fost pana acum fie le pastram (CM 2006, 2007 etc), fie le trecem la arhiva (gen Catalina Ponor se antreneaza cu Bitang etc). Diverse putem sa il pastram sau sa il trecem tot la arhiva, pentru ca deja e super mare, si sa incepem un altul.

Da le trecem la arhiva pe toate, mai putin cele referitoare la CM de la Stuttgart si pe cele ce au rmat acestui campionat. Thread-ul cu Diverse parca l-as mai lasa deschis pana la sfarsitul anului si sa incepem din ianuarie unul nou, dar daca chiar e incepem altul, daca credeti ca e deja prea plin si greu de urmarit mesajele

mikeyy
21st October 2007, 21:01
N-am nici o idee noua, voiam doar sa spun ca imi plac toate ideile de pana acum.
Dupa ce vor aparea subforumurile, se vor imparti si thread-urile existente? Eventual din thread-ul de Diverse se vor extrage mici thread-uri despre competitii si ce alte subiecte s-au mai discutat acolo?

Da dupa efectuarea impartirii pe sub-forumului vom muta fiecare thread catre locul in sub-forumul potrivit.
Si referito la extragerea din Diverse, cred ca merge. Daca poti Vlad sa-mi spui ce anume din Diverse sa fie mutat catre un tread special..

mikeyy
21st October 2007, 21:06
Daca fac un mic bilant al ideilor ar rezulta urmatoarea structura:

1.Competitii
2.Generalitati-gimnastica artistica
3.Gimnasti si antrenori
4.Gimnastica ritmica si aerobica
5.Gimnastica-pe plan international
6.Arhiva

Cam astea ar fi. Sunteti de acord cu ele??? Poate numele subforumurilor, orice altceva ce vreti sa se modifice sa-mi spuneti :)

crisloregym
21st October 2007, 21:19
Cu mine e ok:)

ioanavol
21st October 2007, 21:48
Daca fac un mic bilant al ideilor ar rezulta urmatoarea structura:

1.Competitii
2.Generalitati-gimnastica artistica
3.Gimnasti si antrenori
4.Gimnastica ritmica si aerobica
5.Gimnastica-pe plan international
6.Arhiva

Cam astea ar fi. Sunteti de acord cu ele??? Poate numele subforumurilor, orice altceva ce vreti sa se modifice sa-mi spuneti :)
de acord si eu, dar am cateva intrebari:
la "gimnasti si antrenori" vor fi de la toate, si artistica, si aerobica, ritmica?
aceeasi intrebare si pt "gimnastica-pe plan international" si pt "Competitii"

si, pt simetrie, l-as numi pe-al doilea "Gimnastica artistica" si-atat.

mikeyy
21st October 2007, 21:56
de acord si eu, dar am cateva intrebari:
la "gimnasti si antrenori" vor fi de la toate, si artistica, si aerobica, ritmica?
aceeasi intrebare si pt "gimnastica-pe plan international"

si, pt simetrie, l-as numi pe-al doilea "Gimnastica artistica" si-atat.

Da vor fi antrenori si gimnasti pentru toate cele 3 categori...iar in timp daca se vor dezvolta ci celellte forumuri vom face atunci separat.

Ok, daca in rest totul e bine, supunem la vot pentru subforumul "Generalitati" sau "Gimnastica Artistica"

ioanavol
21st October 2007, 22:01
Da vor fi antrenori si gimnasti pentru toate cele 3 categori...iar in timp daca se vor dezvolta ci celellte forumuri vom face atunci separat.

Ok, daca in rest totul e bine, supunem la vot pentru subforumul "Generalitati" sau "Gimnastica Artistica"
sau daca adaugam "generalitati" si in titlul cu "ritmica si aerobica";)

poate asa-i mai bine, in conditiile in care celelalte vor contine de toate.

crisloregym
21st October 2007, 22:23
Da, cred ca ioana zice bine ce zice:D

mikeyy
21st October 2007, 22:27
Problema e ca din cate am inteles tre sa vorbesc cu adminul forumului pentru a face subforumurile si vreau sa-l facem din prima, nu vreaus a-l deranjez de multe ori. Si de acea vreau sa ne hotaram pe forma finala. Mai astept pana marti si apoi il contactez! :)

crisloregym
21st October 2007, 22:34
ok

vlad001
21st October 2007, 23:58
Da dupa efectuarea impartirii pe sub-forumului vom muta fiecare thread catre locul in sub-forumul potrivit.
Si referito la extragerea din Diverse, cred ca merge. Daca poti Vlad sa-mi spui ce anume din Diverse sa fie mutat catre un tread special..

M-am mai uitat acum prin el si n-am mai gasit nimic in afara de competitia din Japonia, unde e imprastiata discutia in paginile 22, 26, 27, 66, 67.
Am crezut initial ca sunt mai multe subiecte care merita separate

mikeyy
22nd October 2007, 00:06
Ok Vlad, merci ca mi-ai dat un reper la numarul paginilor!

ioanavol
22nd October 2007, 14:24
mikeyy, poate e bine sa faci si un subforum cu chestii generale, gen "altele" in care sa pui subiectele cu site-ul, cu organizarea forumului, chestii mai personale, stiu eu, intalniri de-ale noastre (eu am speranta ca ne vom intalni la un moment dat)...poate sa pui acolo si subiectul cu "pot sa fac gimnastica la 15 ani" si altele asemenea

mikeyy
22nd October 2007, 14:51
Am trimis cererea pentru subforumuri, iar acestea vor arata astfel:

1.Competitii
2.Gimnastica artistica-generalitati
3.Gimastica ritmica&aerobica-generalitati
4.Gimnasti si antrenori
5.Gimanstica-pe plan international
6.Alte discutii
7.Arhiva

ioanavol
22nd October 2007, 14:59
super:)

si dupa aceea poti tu sa muti topicurile in fiecare subforum?

mikeyy
22nd October 2007, 15:02
Da le voi muta...si sper sa reusesc cat mai bine sa le pun pe fiecare unde ii este locul

ioanavol
22nd October 2007, 15:03
Da le voi muta...si sper sa reusesc cat mai bine sa le pun pe fiecare unde ii este locul

:ok:
e bine ca ai libertatea asta, asa le poti muta oricand daca se mai iveste ceva. ca stii cum e, mai vin idei pe parcurs.

p.s. daca ai nevoie de ajutor, stii ca poti cere oricand;)

mikeyy
22nd October 2007, 15:05
Da asa este...singura problema era structura subforumurilor ca asta nu depinde de mine

mikeyy
22nd October 2007, 15:07
p.s. daca ai nevoie de ajutor, stii ca poti cere oricand;)

Merci!!!:ok:

Sorin Blaj
22nd October 2007, 16:22
Da le voi muta...si sper sa reusesc cat mai bine sa le pun pe fiecare unde ii este locul

Este ceva de munca si ma bucur ca avem un moderator dedicat pe gimnastica. Era nevoie. SPOR! :ok:

mikeyy
22nd October 2007, 16:25
Este ceva de munca si ma bucur ca avem un moderator dedicat pe gimnastica. Era nevoie. SPOR! :ok:

Multam!:bere:

crisloregym
22nd October 2007, 20:05
Bravo, Mikeyy:)

Daca o sa ai nevoie de ajutor, I'm also here:)

Andraf
22nd October 2007, 23:40
Bravo Mihai!
Te felicit pentru initiativa. Curand vom avea un suuuperforum!!!
Succes si o saptamana usoara tuturor membrilor acestui forum,
Andra

mikeyy
22nd October 2007, 23:45
Multumim Andra!!! O saptamana frumoasa si tie . De asemenea incantat de cunostinta :)

whisper
23rd October 2007, 00:17
Eu m-am gandit la impartirea acestui forum in 4 categorii(sub-forumuri) si anume:
1.Competitii ( in care sa intre toate thread-urile ce au ca subiect vreo competitie din anul in curs)
2.Gimnastica aerobica&ritmica ( pentru ca am vazut ca au inceput sa miste si aceste 2 ramuri ale gimnasticii)
3.Generalitati( aici pot intra toate thread-urile in care discutam despre gimnasti, despre stirile aparute, zile de nastere ale gimnastilor, etc)
4.Arhiva (in care sa intre thread-urile mai vechi de 2 ani, care sunt bune de pastrate pentru "generatiile viitoare" )

Cam asa vad eu structura acestui forum si astept cu drag pareri ca sa-l facem cat mai bine

Nu stiu ce s-a scris pe aici...e bine ce ai zis tu..dar nu crezi ca ar merge si un subforum dedicat stelelor acestui sport?:)

LE: :P Sorry acum am vazut cred ca ai propus asta:)

mikeyy
23rd October 2007, 00:20
Nu stiu ce s-a scris pe aici...in principiu merge ce ai zis tu..dar nu crezi ca ar merge si un subforum dedicat stelelor acestui sport?:)

Ba da, tocmai de aceea va fi si un subforum dedicat gimnastilor si antrenorilor din loturile nationale ale Romaniei

whisper
23rd October 2007, 00:28
Am vazut,dupa:) Oricum ma bucur ca te-ai gandit la o restructurare...spor la mutat...cand se vor realiza:ok:

crisloregym
23rd October 2007, 10:59
Bravo Mihai!
Te felicit pentru initiativa. Curand vom avea un suuuperforum!!!
Succes si o saptamana usoara tuturor membrilor acestui forum,
Andra

Multumim:)
Si tie o saptamana frumoasa:) si cat mai putina ploaie:D

cata10
23rd October 2007, 15:03
Am trimis cererea pentru subforumuri, iar acestea vor arata astfel:

1.Competitii
2.Gimnastica artistica-generalitati
3.Gimastica ritmica&aerobica-generalitati
4.Gimnasti si antrenori
5.Gimanstica-pe plan international
6.Alte discutii
7.Arhiva

E structurat foarte bine. Asa poate vom gasi mai repede informatiile de care avem nevoie.
Imi pare rau ca n-am mai reusit sa intru si eu pe forum sa fac propuneri dar ma bucur ca s-a ales o varianta buna de alcatuire a forumului. Poate asa vom avea din ce in ce mai multi membri si vizitatori. Si poate atunci vom fi pusi aproape mai aproape de forumul - fotbal. sau mai bine nu! sa nu se transmita si la gimnastica toate mizeriile din fotbal:D; gimnastica le are pe ale ei!!!!:D

ioanavol
24th October 2007, 21:47
bravo mikeyy:)
ce super e sa vezi la fiecare refresh disparand topicurile:D

mikeyy
24th October 2007, 21:50
Gata le-am impartit..a fost o srpriza sa vad aparitia subforumurilor acum 15 minute cand am ajuns acasa.
Acum, dupa ce vedeti imparteala sa-mi spune-ti unde mai vreti ceva modificari
Sper sa fie bine :D

ioanavol
24th October 2007, 21:52
parca ziceai ca toate competitiile de ritmica, artistica, aerobica vor fi la un loc...dar vad ca cele de ritmica sunt la generalitati.

poate am inteles eu gresit, nu stiu.

mikeyy
24th October 2007, 21:55
Eu credeam ca la competitii raman doar cele de artistica....nu am stiut, le mut si pe cele de la ritmica?

ioanavol
24th October 2007, 21:57
pe mine nu ma deranjeaza...doar ca atunci "generalitati" din titlu nu se prea potriveste.

eu as pune gimnastii/antrenorii si competitiile impreuna.


nu stiu, sa mai vina si altcineva c-o parere.

mikeyy
24th October 2007, 22:02
Da, spuneti-va parerile.....acum sunt putin obosit si procesez mai greu :)
oricum la structura sub-forumurilor nu se mai poate umbla deocamdata, nu vreau sa abuzez, dar la thread-uri ca tine de mine puteti sa-mi spuneti si modific.
Revin in jumatate de ora si fac modificarile care le propuneti! :)

ioanavol
24th October 2007, 22:03
eu zic ca si "Codul de punctaj" si "FAQ de gimnastica" de la Alte discutii poate ar sta mai bine la Gimnastica artistica-generalitati.

mikeyy
24th October 2007, 22:32
eu zic ca si "Codul de punctaj" si "FAQ de gimnastica" de la Alte discutii poate ar sta mai bine la Gimnastica artistica-generalitati.

Ok, le mut!

mikeyy
24th October 2007, 23:10
Am extras o serie de mesaje din thread-ul "Diverse" si am facut alte 2 thread-uri. Unul in sub-forumul "Alte discutii" cu numele "Intalnirea noastra-a forumistilor" unde am inclus discutia noastra referitoare la intalnirea stabilita pentru la anul. Si un al doilea thread pe care m-a rugat Vlad sa-l fac referitor la Internationalul de juniori din Japonia pe care il regasiti in subforumul "Competitii"

crisloregym
24th October 2007, 23:14
Bravo, Mihai:)

Felicitarile mele:)

mikeyy
24th October 2007, 23:16
Multumesc Cristina, ma bucur ca-ti place. De asemenea daca ai vreo idee, daca vreun thread nu e la locul lui spune-mi te rog :)

crisloregym
24th October 2007, 23:19
OK. Deocamdata sunt destul de obosita ca sa mai gandesc:D Dar promit ca o sa stau sa ma uit la fiecare..din ce am vazut pana acum e in regula, cel putin la prima vedere:)

ioanavol
24th October 2007, 23:33
mai trebuie corectate 2 nume de subforumuri, dar probabil asta mai incolo, ca sa nu abuzezi cum zici tu de bunavointa administratorului.

ioanavol
25th October 2007, 00:28
hai ca eu sunt pusa pe fapte rele...

la competitii, subiectul Irinei P, despre europenele din 2007, daca vrei sa-l stergi...a cerut ea asta atunci pentru ca-l deschisese de 2 ori

ioanavol
25th October 2007, 00:30
uite si aici a cerut vlad sa-i stearga un moderator mesajul:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=96556

mikeyy
25th October 2007, 00:35
S-a rezolvat Ioana cu ambele :)

ioanavol
25th October 2007, 00:36
multumesc, super asa moderator:)

Pegasnegru
25th October 2007, 04:24
multumesc, super asa moderator:)
:ok: :D

resita
25th October 2007, 20:59
este bine ca pana la urma vadim a creat subforumurile, sper ca in noua infastisare gimnastica sa atraga cati mai multi simpatizanti in noua casa.

succes mikeyy in dezvoltarea acestui subforum :ok:

ioanavol
31st October 2007, 23:12
mikeyy, mi-ai dat o idee cu interviul Nastiei Liukin: poti copia mesaje (nu muta), de exemplul interviul cu Gina Gogean sa fie intr-un topic dedicat ei si parca a mai fost si un interviu cu Andreea Raducan (dar nu sunt sigura)?

mikeyy
31st October 2007, 23:35
Da ioana, e o idee buna..maine o sa fac asta. Si de acum daca gasiti un interviu despre o gimnasta/gimnasta deschideti un topic pentru el/ea.

ioanavol
31st October 2007, 23:49
ok, am gasit interviul cu Andreea de care ziceam, era la mine in calc:D

Upy
4th November 2007, 19:11
E OK daca postez rezultatele de la o competitie de GR internationala in "Competitii"?

mikeyy
4th November 2007, 19:16
Da cum sa nu Upy. De acum orice competitie ce tine de gimnastica indiferent daca e artistica, ritmica sau aerobica intra la "Competitii".
Si daca mai ai vreo idee ce tine de ritmica sa-mi spui si se rezolva:)

Upy
4th November 2007, 20:08
OK, multumesc. Am si postat :D

ioanavol
20th November 2007, 11:26
am si eu o idee...se poate ca, de fiecare cand cineva de pe forum se duce la o competitie de gimnastica, sa spuna o povestioara? cam ca cea de pe site-ul dedicat Stelianei?
mie-mi place mult sa citesc povestioare genul acela...

21mai
17th December 2007, 02:21
eu zic sa avem un thread gimnasti/al doilea thread antrenori/al treilea competitii impartit la randul sau pe ani -2007,2008, un al patrulea si chiar te rog din suflet sa iei in considerare dorinta mea poze si videoclipuri/ultimul alte chestii

mikeyy
17th December 2007, 11:53
Oana, exista deja in mare parte structura pe care ai numit-o tu mai sus. Avem un subforum de Competitii, unul pentru Gimnasti/antrenori. Datorita faptului ca acest forum este inca in crestere, inca nu avem un numar mare de mesaje care sa nu poata fi urmarite si citiite; eu consider ca structura actuala este buna.
Daca vrei sa deschizi un thread pentru poze/filmulete, poti sa faci acest lucru pe subforumul "Gimanstica artistica - generalitati".
Parerea mea este ca abia ne-am obisnuit cu aceasta forma a forumului, o consider f buna. In cazul in care forumul va creste foarte mult, va fi greu de urmarit atunci ne vom pune de acord cu totii pentru o noua forma si atunci vom structura "Competitiile" pe ani etc :)

21mai
17th December 2007, 12:58
nici eu nu am comentat ca nu ar fi buna dimpotriva mi9 se pare foarte usor accesibila aceasta platforma, doar a spus cum l as organiza eu si daca intamplarea a facut sa coincida viziunea mea cu a voastra cu atat mai bine:)

mikeyy
16th February 2008, 13:46
Se apropie primavara :D si m-am gandit sa fac o mica ordine pe forum. Astfel in zilele urmatoare voi muta cateva thread-uri la Arhiva, cred ca pe cele care au mai mult de 1 an.
De asemenea am deschis un thread dedicat Campionatelor europene si nu l-am introdus in subforumul de Competitii pentru ca vreau sa fie gasit si utilizat cu usurinta si tocmai de aceea l-am deschis pe prima pagina a forumului de Gimnastica.
Nu stiu daca ati observat dar pe forumul "Alte Sporturi" s-a deschis un subforum dedicat Jocurilor Olimpice. Astfel, in vara acolo vom putea discuta despre gimnastica caci vom avea deschis un subforum special...la fel vor avea toate sporturile olimpice.
De asemenea sper ca ati observat ca s-a schimbat putin regulamentul forumului si de acum nu mai e voie sa se foloseasca limbaj gen messenger/MIRC ( de ex: sh,tz,k, etc)..dar la noi pe forum nu sunt probleme de acest gen...noi suntem corecti :)

Cam astea au fost in mare noutatile si ideile pe care vroiam sa vi le impartasesc de ceva timp, dar am fost ocupat cu examenele si acum ca am terminat, vreau sa recuperez timpul pierdut.:ok:
Daca aveti vreo idee sau vreti sa schimbati ceva...astept sa-mi spuneti

mikeyy
13th March 2008, 22:13
Ioana si Cristina au venit cu ideea de a deschide un thread (deocamdata) in limba engleza pentru a atrage si vizitatori din alte tari. Pentru moment acest thread este doar un test, iar daca va avea succes vom face si un sub-forum special pt subiecte in limba engleza. Ce parere aveti? Vor veni in vizita si utilizatori din strainatate?

Tess_AN
13th March 2008, 22:29
Daca vrem sa atragem iubitori de gimnastica "nevorbitori" de limba romana o putem face cu stiri originale, pareri personale sau traduceri din presa scrisa/audio-vizuala romaneasca. Si sa ne laudam si noi sa stie lumea ca suntem buni!
Da, Mihai, e foarte buna ideea ta. Cred ca initiativele voastre (vezi nume in postul precedent) sunt mai valoroase si cu rezonanta mai mare decit a celor responsabili cu propaganda de la institutiile/organizatiile specializate. (cei sensibili/alergici la cuvantul propaganda va rog cititi marketing)

ioanavol
13th March 2008, 22:50
multumesc, Tess, e o idee f buna...putem face cateva traduceri, intr-adevar:)
cum apare o stire, o putem pune si acolo. sper sa aiba succes.

ioanavol
18th March 2008, 19:11
Mihai, daca nu pui topicul cu urarile catre fete pe prima pagina, nu cred c-o sa-l gaseasca usor...:(

ioanavol
22nd March 2008, 14:01
o intrebare: vad ca in dreptul threadului cu europenele scrie "sticky thread"...ce inseamna asta? ca e f vizitat?...sau e mai usor de gasit asa?

mikeyy
22nd March 2008, 14:05
Va ramane tot timpul primul indiferent daca are mesaje noi sau nu. E cap de lista

ioanavol
22nd March 2008, 18:01
Va ramane tot timpul primul indiferent daca are mesaje noi sau nu. E cap de lista

ok, multumesc:)

crisloregym
22nd March 2008, 18:23
Si eu aveam aceeasi nelamurire:D Multumim, Mihai.

ioanavol
24th March 2008, 14:05
Mihai, ai putea sa ne spui cum e cu mesajele consecutive? Eu am tendinta sa scriu mesaje unul dupa altul...imi dau seama prea tarziu. scuze:(
Care e regula?

mikeyy
24th March 2008, 14:19
In mod normal nu ar trebui sa existe mesaje consecutive...dar de multe ori e inevitabil.
De exemplu o idee de a evita este daca dupa ce ai postat un mesaj, mai vrei sa scrii si altceva poti sa editezi mesajul anterior si sa adaugi ce vrei sa spui si astfel poti sa eviti sa ai mesaje consecutive.
Dar nu e nicio problema daca sunt 2 mesaje consecutive....sa nu fie 4-5 :D

ioanavol
24th March 2008, 14:26
multumesc:)

Tess_AN
24th March 2008, 16:53
In mod normal nu ar trebui sa existe mesaje consecutive...dar de multe ori e inevitabil.
De exemplu o idee de a evita este daca dupa ce ai postat un mesaj, mai vrei sa scrii si altceva poti sa editezi mesajul anterior si sa adaugi ce vrei sa spui si astfel poti sa eviti sa ai mesaje consecutive.
Dar nu e nicio problema daca sunt 2 mesaje consecutive....sa nu fie 4-5 :D
Daca am inteles eu bine e ceva ce nu stiam si nici nu inteleg. De exemplu, eu am scris la forumul in engleza 3 mesaje consecutive pentru ca mi s-a parut ca asa fac diferentiere de subiect, se poate urmari mai bine decat daca se pune totul de-a valma. Am gresit? Sau voi vorbiti aici despre altceva si ... hop si eu!

mikeyy
24th March 2008, 17:11
Nu e gresit Tess..mai ales ca pe cel in engleza nu e activitate mare si e inevitabil sa nu apara consecutive atat timp cat intra putine persoane deocamdata. Asa ca fii fara grija, ca nu-i nicio problema :ok:

ioanavol
24th March 2008, 17:17
Daca am inteles eu bine e ceva ce nu stiam si nici nu inteleg. De exemplu, eu am scris la forumul in engleza 3 mesaje consecutive pentru ca mi s-a parut ca asa fac diferentiere de subiect, se poate urmari mai bine decat daca se pune totul de-a valma. Am gresit? Sau voi vorbiti aici despre altceva si ... hop si eu!

da, cam asta fac si eu...cand am de spus mai multe lucruri diferite le pun in posturi separate.ceea ce e ok pe alte forumuri, insa aici treb sa ma controlez.

cred ca la forumul in engleza si la ritmica de exemplu e cam greu sa nu se repete, sunt f putini care posteaza...

oricum, multumesc Mihai ca esti intelegator;)

mikeyy
24th March 2008, 17:22
Da exact..la ritmica si aerobica chiar nu se poate sa nu exista consecutive atat timp cat sunt foarte putini utlizatori acolo (2-3 pers la aerobic si 1 la ritmica)
Sa nu va mai faceti griji.....daca era vreo problema va avertizam! :)

crisloregym
4th April 2008, 23:01
Mihai, ai putea s apu un sticky si la threadul pe engleza? daca o sa vina mai multa lume, sa il vada usor...

mikeyy
4th April 2008, 23:04
Bine ii pun acum!

crisloregym
4th April 2008, 23:08
Mersi, Mihai:)

ioanavol
4th April 2008, 23:35
pai si daca sunt toate sticky nu e acelasi lucru ca si cand n-ar fi niciunul?? (intreb si eu...:P)

mikeyy
4th April 2008, 23:41
Ba da..dupa ce am pus si celui in engleza mi-am dat seama ca e acelasi lucru..dar am lasat asa:D

crisloregym
5th April 2008, 11:24
Eu ma gandeam ca dupa aceea o sa mai creem si alte threaduri, de exemplu prntu Europene - baieti, Europene-finalele pe aparate etc. si asa o sa se tot duca la vale, iar daca o sa avem vizitatori straini le va fi destul d egreu sa il urmareasca

ioanavol
5th April 2008, 13:52
dar cred ca dupa ce se termina europenele la fete si se mai "racesc" lucrurile o sa mutam topicurile respective la "competitii" si-o sa le facem loc baietilor pe prima pagina...sau nu-i asa?:P

mikeyy
5th April 2008, 14:00
Ba da asa este.

mikeyy
16th May 2008, 23:00
Am hotarat impreuna cu Ioana sa mutam competitiile din anul 2007 la arhiva. Am mai lasat din 2007 pe cele cu natioanale, europene , mondiale si despre junioare.
Daca mai aveti vreo idee, nu ezitati sa o impartasiti cu noi toti :ok:

Haq
15th June 2008, 18:36
Salut! Cum vi se pare ideea implementarii unui mod de a vedea clipurile youtube direct in forum ? din cate stiu exista BB Code-uri pentru asa ceva.

crisloregym
15th June 2008, 18:52
Buna, Haq, bine ai venit pe forum!!!!!:P

Eu nu ma prea pricep, dar asta nu ar "manca" din resurse???? In plus, ma gandesc ca ar fi mai greu de accesat pentru persoanele cu calculatoarele mai putin performante...dar s-ar putea sa ma insel, intrucat nu le prea am cu calculatoarele:D

Haq
15th June 2008, 22:32
Buna, Haq, bine ai venit pe forum!!!!!:P

Eu nu ma prea pricep, dar asta nu ar "manca" din resurse???? In plus, ma gandesc ca ar fi mai greu de accesat pentru persoanele cu calculatoarele mai putin performante...dar s-ar putea sa ma insel, intrucat nu le prea am cu calculatoarele:D

Buna tuturor, m-a dat de gol "1 posts" :)

Lucrul asta inghite chiar mai putin resurse decat faptul de a deschide linkul intr-o fereastra separata cum se intampla acum. Cred ca vBulletin (versiunea aceasta de forum) are optiunea de a implementa asa ceva si cred ca e de competenta adminului sa o activeze. Personal am de gand sa imi formez o biblioteca de clipuri pe youtube si mi se pare mai fain sa le putem vedea direct in forum.

Haq

resita
15th June 2008, 22:50
Haq@ momentn asa ceva nu se poate :(

si eu am dorit sa realizez acest lucru pe alta sectiune dar nu a permis softul ols.

mikeyy
15th June 2008, 23:37
Bine ai venit Haq!
Mi-ar fi placut si mie sa se poata implementa optiunea asta....imi pare rau ca nu se poate.
Haq, sper ca faptul ca nu se poate implementa nu te va determina sa nu mai intri...noi te asteptam in continuare cu opinii, idei, critici etc :D

ioanavol
16th June 2008, 01:37
bine ai venit si din partea mea, Haq:)

am vazut si eu optiunea asta pe alte site-uri si mi-a placut.
Poate o s-o avem si noi aici la un moment dat...mai ales la gimnastica, unde se pun atatea filmulete, ar fi frumos sa le vedem chiar aici, pe forum.

Haq
16th June 2008, 15:50
Bine ai venit Haq!
Mi-ar fi placut si mie sa se poata implementa optiunea asta....imi pare rau ca nu se poate.
Haq, sper ca faptul ca nu se poate implementa nu te va determina sa nu mai intri...noi te asteptam in continuare cu opinii, idei, critici etc :D

Nu Doamne fereste! :) asta era o chestie de amanunt. Oricum imi place dinamica forumului si imi pare bine ca exista o astfel de comunitate si la noi. Am observat ca gimnastele noastre sunt foarte apreciate in toata lumea (Gymnet) si exista portaluri foarte bine puse la punct in care sunt precizate inclusiv ce aroma de pizza le place campioanelor noastre (www.romanian-gymnastics.com). Desi aici suntem deocamdata la "alte sporturi" este totusi o realizare ca s-a inchegat o comunitate virtuala (romaneasca) de fani ai gimnasticii.

In alta ordine de idei, am incercat inainte de a ma inregistra aici sa iau legatura cu CNS Cetate Deva pentru a le imbunatati (pe baza de voluntariat) imaginea virtuala. Asta presupunea dezvoltarea unui site+forum. Reactia a fost favorabila din partea vechiului administrator si am fost informat ca propunerea mea a ajuns pe masa directiunii...unde a si murit. Nu am mai primit nici o veste si cred ca nu prea sunt motivati sa lucreze in directia asta. De aici si intrebarea mea cu clipurile, in forumul implementat de mine se poate adauga asa ceva si nu se limiteaza numai la youtube (merge si pentru googlevideo, metacafe, muzica mp3, clipuri wmv etc.). E frustrant dar se mai intampla si pana la urma cred ca o sa cumpar un domeniu si o sa dezvolt pe cont propriu proiectul asta (ca hobby) :)

mikeyy
16th June 2008, 17:47
Iti spun inca o data bine ai venit. Incantat de cunostinta....eu sunt Mihai.
Parerea mea e ca ceea ce vrei sa faci este ceva interesant si imi pare rau ca totul a ramas pe masa directiunii....dar nu se stie niciodata!

Tess_AN
16th June 2008, 18:04
In alta ordine de idei, am incercat inainte de a ma inregistra aici sa iau legatura cu CNS Cetate Deva pentru a le imbunatati (pe baza de voluntariat) imaginea virtuala. Asta presupunea dezvoltarea unui site+forum. Reactia a fost favorabila din partea vechiului administrator si am fost informat ca propunerea mea a ajuns pe masa directiunii...unde a si murit. Nu am mai primit nici o veste si cred ca nu prea sunt motivati sa lucreze in directia asta.[...]
E frustrant dar se mai intampla si pana la urma cred ca o sa cumpar un domeniu si o sa dezvolt pe cont propriu proiectul asta (ca hobby) :)
Este mai mult decat frustrant, e revoltator de-a dreptul. Altii, fara traditie si fara rezultate au live ticker pentru un amical de gimnastica noi nu avem nici macar un anunt sa stie lumea de eveniment (Constanta)... ca sa nu vorbim de concursul baietilor de la Sf. Gheorghe. Si cand cineva se ofera sa face ceva bun si fara sa ceara bani ei refuza...
Daca initiezi ceva si ai nevoie de voluntari, mai sunt si unii dintre noi doritori sa dea o mana de ajutor. Mergi/vii la Ploiesti la Nationale? Am putea discuta acolo si despre asta.

Si... bine ai venit pe forum!

Haq
16th June 2008, 23:58
Iti spun inca o data bine ai venit. Incantat de cunostinta....eu sunt Mihai.
Parerea mea e ca ceea ce vrei sa faci este ceva interesant si imi pare rau ca totul a ramas pe masa directiunii....dar nu se stie niciodata!

Doamne da! eu raman in continuare deschis la o colaborare cu ei.

Multumesc Tess_AN pentru newsflash dar in perioada asta sunt destul de ocupat cu licenta si nu cred ca pot sa vin la concurs. Ramane pe alta data :) Am obervat ca vorbiti despre tricouri personalizate. Octavian Bellu avea unu fain cu logo-ul "warning gymnast" si mi s-a parut o chestie amuzanta :) Acuma in Corel se poate face orice, si din cate am vazut imprimatul e ceva cauciucat care tine. Daca aveti mai multe intrebari va stau la dispozitie.

Haq

http://img134.imageshack.us/img134/6070/eksxa9.png http://img382.imageshack.us/img382/3810/eks2tr3.png :D Cel de-al doilea cred ca merge cu o casca de protectie :))

mikeyy
17th June 2008, 00:01
Ce tare e logo-ul...nu l-am vazut pe Bellu purtandu-l..tare:)

Haq
17th June 2008, 00:19
Ce tare e logo-ul...nu l-am vazut pe Bellu purtandu-l..tare:)

http://www.youtube.com/watch?v=1XF71fKfZo4

ioanavol
15th July 2008, 01:18
Schimbari:

Am mutat threadul "Wikipedia project" pe subforumul "Gimnasti si antrenori". (activitate prea redusa pentru prima pagina)

Am mutat threadul "Video WAG Europeans 2008" pe subforumul "Competitii". E marcat cu "sticky", deci va aparea ca primul indiferent de data ultimului mesaj, putand fi gasit usor.

cineva_cineva
15th July 2008, 09:56
http://www.youtube.com/watch?v=1XF71fKfZo4

Superb filmuletul, multumim!

ioanavol
15th July 2008, 09:58
Pe Jocurile Olimpice a fost facut un subforum separat pentru gimnastica: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=411

Acolo putem deschide topicuri si discuta despre tot ceea ce tine de Olimpiada:)

Tess_AN
22nd July 2008, 19:13
Pe Jocurile Olimpice a fost facut un subforum separat pentru gimnastica: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=411
Acolo putem deschide topicuri si discuta despre tot ceea ce tine de Olimpiada:)
Si aici la subforumul Gimnastica nu va fi thread cu JO? Mie mi-ar placea sa fie...

mikeyy
19th October 2008, 00:18
Astazi se implineste 1 an de cand am deschis acest thread si asta inseamna ca a trecut 1 an de cand am fost numit moderator. ...(ce repede a trecut timpul :) Sunt deja si cateva luni de zile de cand e si Ioana moderator, iar aportul adus de ea e unul semnificativ...atat inainte sa fie numita cat si dupa.....oricum eu intotdeauna am zis ca nu exista 1 sau 2 moderatori ci toti utilizatorii fideli pot fi numiti moderatori deoarece pentru a putea realiza un forum de succes e nevoie de mai mult decat 1-2 persoane.

Alaturi de voi am reusit sa organizam putin acele threaduri ametite care erau atunci si sa le grupam cumva in cateva subforumuri, care exista si in prezent: Competitii, Gimnastica artistica, Gimnastica aerobica si ritmica, Gimnasti si antrenori, Alte discutii si Arhiva.....iar apoi incet incet am crescut atat ca si numar de mesaje ( de la 2000 am ajuns la 20.000+aprox 8.000 la JO ) cat si calitativ prin informatiile oferite...dovada fiind ca am intrat si in atentia strainilor - pasionati de gimnastica, care ne citesc, ne dau ca sursa pe forumuri straine/site-uri,blog-uri plus ca ne mai citesc si alte persoane( din gimnastica, din presa, etc)

Acum as vrea sa stiu parerea voastra: ce va place, ce nu va place, ce ar trebui schimbat/modificat...orice aveti in gand referitor la acest forum....orice opinie e bine venita!

venera
20th October 2008, 15:20
Astazi se implineste 1 an de cand am deschis acest thread si asta inseamna ca a trecut 1 an de cand am fost numit moderator. ...(ce repede a trecut timpul :) Sunt deja si cateva luni de zile de cand e si Ioana moderator, iar aportul adus de ea e unul semnificativ...atat inainte sa fie numita cat si dupa.....oricum eu intotdeauna am zis ca nu exista 1 sau 2 moderatori ci toti utilizatorii fideli pot fi numiti moderatori deoarece pentru a putea realiza un forum de succes e nevoie de mai mult decat 1-2 persoane.

Alaturi de voi am reusit sa organizam putin acele threaduri ametite care erau atunci si sa le grupam cumva in cateva subforumuri, care exista si in prezent: Competitii, Gimnastica artistica, Gimnastica aerobica si ritmica, Gimnasti si antrenori, Alte discutii si Arhiva.....iar apoi incet incet am crescut atat ca si numar de mesaje ( de la 2000 am ajuns la 20.000+aprox 8.000 la JO ) cat si calitativ prin informatiile oferite...dovada fiind ca am intrat si in atentia strainilor - pasionati de gimnastica, care ne citesc, ne dau ca sursa pe forumuri straine/site-uri,blog-uri plus ca ne mai citesc si alte persoane( din gimnastica, din presa, etc)

Acum as vrea sa stiu parerea voastra: ce va place, ce nu va place, ce ar trebui schimbat/modificat...orice aveti in gand referitor la acest forum....orice opinie e bine venita!

La cat mai multi ani moderator pe forum MIkeyy ! :bere:Din punctul meu de vedere sint multumita de felul in care sintem organizati, am numai calificative bune atat pentru moderatorii nostri cat si pentru sectiunea noastra. Sa o tinem tot asa !

crisloregym
21st October 2008, 21:59
Ei bine, sa dea Dumnezeu sa mergem cu bine inainte si sa tot tinem pasul cu bine. Nici nu am gandisem ca ne va fi atat de bine:D. Spor mare in continuare si sa avem aceeasi nota d eoptimism (si cu mai multa oboseala, in aczul meu) si al anul;)

ioanavol
26th October 2008, 11:30
La mine singura nemultumire e legata de...mine. Asta pt ca nu reusesc sa-mi fac timp sa intru mai des (sa scriu, ca de citit citesc absolut tot). Sper sa ma mobilizez si sa-mi impart mai bine timpul...poate daca o sa invat odata olandeza asta o sa-mi fie mai usor (ma omoara cursul si temele la olandeza:P).

ioanavol
18th November 2009, 10:44
Pentru cei care scriu mesaje consecutive, la interval de cateva minute, si asta in mod repetat: in regulamentul forumului exista sanctiuni pentru acest lucru, este considerat spam. Timp de o ora va puteti edita propriile mesaje si puteti adauga ce vreti la mesajul initial.

Ma refer aici la certaretii din ultimele zile: Shaposhnikova, liukingym, silvana_peng si supersupereman.

Sa nu va mirati daca dintr-odata va veti trezi cu 10 puncte de penalizare (sau mai multe). Asta in afara de penalizarile pe care le puteti primi pentru jigniri...asta e alta poveste.