PDA

View Full Version : Unirea Chiajna



Mario Di Lazi
17th June 2006, 19:43
Echipa lui Costel Orac promoveaza in premiera in Prima Liga. Echipa este infiintata in 1953. Printre jucatorii care au evoluat in Div A se numara Cristi Vlad, Vasile Jercalau, Stefan Preda, Cristi Ciubotariu, Marin Vatavu.

Mario Di Lazi
17th June 2006, 19:46
In mini turneul de baraj pt promovarea in Prima Liga , Unirea Urziceni a batut cu 4-2 pe FC Bihor Oradea si cu 1-0 pe Forex Brasov.
La echipa sa pare ca o sa soseasca finantator Gigi Netoiu.

Mario Di Lazi
18th June 2006, 10:47
Premieră istorică
După victoria cu Forex, Urziceniul se poate mândri că are echipă în Liga 1.
Implicarea financiară a lui Gigi Neţoiu la Unirea Urziceni nu este oficială, dar toată lumea vorbeşte că în spatele echipei care a ajuns să se lupte pentru accederea în Liga 1 se află banii “Comandantului”.
Sunt destui aceia care se tem că, odată cu promovarea, Unirea ar putea deveni un “satelit” al lui Dinamo, aşa cum era, de pildă, Flacăra Moreni pe vremuri. Altă variantă este cea a mutării lui Neţoiu cu arme şi bagaje din “Ştefan cel Mare” la gruparea ialomiţeană. Oricum vor sta lucrurile, formaţia lui Orac nu a arătat chiar rău. E drept, nivelul partidei cu Forex Braşov a fost unul de Divizia B, dar Urziceniul a controlat autoritar prima repriză, iar în minutul 20 Predescu a pătruns prin dribling în careul advers şi a şutat cu efect pentru 1-0. Braşovenii nu au fost capabili de ripostă, mai mult, în minutul 36, Gheorghe a irosit o şansă enormă de desprindere, iar cu un minut înainte de pauză, Zaharia a şutat de la 4 metri milimetric pe lângă bară.
Imediat după pauză, Coman (51) a trimis cu capul în bară şi Bocilă (56) puţin pe lângă poartă, spre nenorocul braşovenilor. Ar fi fost cele două goluri necesare promovării Forexului, dar Urziceniul, un oraş de 20.000 de locuitori, este cel care va avea pentru prima oară echipă în “A”.

"Victoria noastră este meritată. Toate echipele care au promovat au nevoie de câteva achiziţii. Niciun moment nu s-a pus problema să vindem locul din Divizia A."
Costel Orac, antrenor Unirea Urziceni

"Au fost mici greşeli de arbitraj, dar nu au influenţat rezultatul."
Adrian Hârlab, antrenor Forex

Sursa - ProSport.ro

Mario Di Lazi
21st June 2006, 16:33
Pentru a-i oferi postul de antrenor principal lui Mircea Rednic, sefii "ciinilor" au fost obligati sa renunte la colaborarea cu Gigi Netoiu, care pleaca, foarte probabil, la Unirea Urziceni.

PS: Nu pot sa cred ca nimeni din Urziceni nu este membru al acestui forum.

dragosh_vl
22nd June 2006, 12:20
mda , cine ma ca la aia nu a ajuns nici internetu :) si mai au si echipa de fotbal in A , si cand ma gandesc ca puteam sa fim noi in locul lor :)

Elphax
22nd June 2006, 20:46
A ajuns si internetul la ei, plus ca stadionul lor e ca un Nou Camp pe langa al vostru

Mario Di Lazi
22nd June 2006, 20:48
Si te bucuri ? Esti fericit ?

dragosh_vl
22nd June 2006, 20:58
A ajuns si internetul la ei, plus ca stadionul lor e ca un Nou Camp pe langa al vostru


nu prea cred
stadionul lor nu cred ca are capacitate de 4000 de loc?
poate sti tu

lolo_grupa_c
23rd June 2006, 12:45
si chiar daca ar avea suporteri...la ora asta ar fi cu tractorul pe camp....

Mario Di Lazi
27th June 2006, 16:55
“Nu ne conduce Dinamo”
Orac a spus ieri la reunire că formaţia sa nu este subordonată.
Ca să facă faţă rigorilor jocurilor cu granzii campionatului, Unirea Urziceni a perfectat transferul unor fotbalişti cu vechime pe prima scenă a ţării.
După ce i-au prelungit angajamentul lui Costel Orac, oficialii ialomiţeni au izbutit să-i aducă la echipă şi pe Rohat, Negoiţă, Murgan, Costescu şi Iulian Ştefan. “Sunt câţiva jucători cărora le vor expira împrumuturile, dar vor putea continua să evolueze la noi dacă vor dori acest lucru”, ne-a spus Orac. De asemenea, fostul jucător al lui Dinamo din anii 80 a declarat că echipa sa mai are nevoie de câţiva jucători de valoare pentru a-şi îndeplini obiectivele. Tehnicianul l-a adus în staff-ul tehnic şi pe fostul său coechipier de la Dinamo, Iulian Mihăescu. Ialomiţenii încearcă prelungirea angajamentelor lui Olteanu şi Predescu, reveniţi la Dinamo, iar săptămâna viitoare sunt aşteptaţi în probe un columbian şi patru portughezi. Orac a ţinut să pună capăt zvonurilor, potrivit cărora Unirea urma să devină un “satelit” al lui Dinamo. “Când jucam în Divizia B cu Dinamo II, am făcut două egaluri. Cu patru puncte eram promovaţi direct şi nu mai trebuia să trecem prin emoţiile barajului, unde, în cele din urmă, am reuşit să accedem pe prima şcenă a ţării. S-a făcut legătura cu faptul că am jucat la Dinamo”, a încheiat Costel Orac.
Atipic pentru echipele din Liga 1, Unirea Urziceni va efectua vizita medicală abia pe 10 iulie, adică la finalul primei perioade de pregătire. De pe 11 iulie, ialomiţenii se vor deplasa într-un cantonament de zece zile la Câmpulung Moldovenesc.
"Pentru a face faţă în prima ligă avem nevoie de un buget de un milion şi jumătate de dolari, altfel ne va fi foarte greu."
Costel Orac, antrenor Unirea Urziceni

Bancaru
27th June 2006, 16:58
si chiar daca ar avea suporteri...la ora asta ar fi cu tractorul pe camp....

Mai bine asa decat cu mana in buzunarul altuia prin autobuze.

Mario Di Lazi
28th June 2006, 10:06
'Unirea Urziceni (antrenor Costel Orac)
Au venit:
Au plecat: Mircea Oltean (portar, Dinamo Bucureşti), Cornel Predescu (atacant, Dinamo Bucureşti)
Posibile veniri:
Posibile plecări:

OVIDIU 62
1st July 2006, 10:55
Incepand cu acest sezon satelitul lui DINAMO este UNIREA URZICENI o echipa care reprezinta un oras de 20000 de locuitori deci c-am cate wc-uri sunt de exemplu la PETROSANI.Halal fotbal are liga lui MITICA.

Bancaru
1st July 2006, 11:58
Fii atent cum te exprimi la adresa unora care nu au alta "vina" decat ca nu s-au nascut in metropola Bacau, cu un numar triplu de veceuri.
La adresa echipei din Urziceni poti face referiri si aprecieri.

miril
1st July 2006, 12:37
Observ ca orasul Urziceni a devenit obiectul glumelor proaste. Si cum Romania este tara unde rade ciob de oala spart mi-as dori sa ne ocupam exclusiv de comentarii fotbalistice despre echipa nou promovata. Sa incepem, spre exemplu, cu a felicita echipa Unirea Urziceni pentru promovare! Cat despre speculatiile cui vor face jocurile si cui nu, asta se va dovedi pe teren. Eu cred ca isi vor apara propriile interese.

Mario Di Lazi
1st July 2006, 12:40
Incepand cu acest sezon satelitul lui DINAMO este UNIREA URZICENI o echipa care reprezinta un oras de 20000 de locuitori deci c-am cate wc-uri sunt de exemplu la PETROSANI.Halal fotbal are liga lui MITICA.
Nu ai o gandire pozitiva absolut deloc. Esti complexat de faptul ca te-ai nascut intr-un oras mic.
Acolo unde sunt bani sunt si rezultate. Nu uita ca in fotbalul din Europa mai sunt orase mici care au avut rezultate in UCL.
Exemple : Villarreal, RC Lens, Bayer Leverkusen.
Mai mediteaza asupra gandirii tale nepotrivite.

Mario Di Lazi
2nd July 2006, 18:39
Mircea Oltean s-a întors la ialomiţeni
Mircea Oltean, portarul împrumutat de la Dinamo, va reveni la Unirea Urziceni, echipă cu care a obţinut promovarea în Liga 1. Astfel, goalkeeper-ul, care a făcut vizita medicală cu Dinamo, a obţinut acordul conducerii “câinilor” de a-şi prelungi împrumutul la echipa ialomiţeană. Altfel, ieri au sosit în ţară patru fotbalişti portughezi şi un columbian, care vor da probe de joc la formaţia antrenată de Costel Orac.

Mario Di Lazi
2nd July 2006, 18:44
Ganea a semnat cu Unirea Urziceni!
Fundaşul stânga Florin Ganea s-a înţeles cu nou-promovata Unirea Urziceni, acesta semnând ieri un contract pe un an, cu drept de prelungire pentru încă unul. ”L-am avut antrenor pe Costel Orac acum câţiva ani şi acum mi-a întins o mână de ajutor. Este bine că la final de carieră voi juca tot în prima divizie. Am fost liber de contract şi tranzacţia a fost realizată mai uşor”, a spus Ganea.

Kan
6th July 2006, 21:23
amicaluri ceva nu au avut sau nu stie cineva?

hamsterutz
7th July 2006, 01:11
si interesele lor coincid cu cele ale dinamovistilor :)) deci....e clar :))
oricum felicitari pt promovare....nu conteaza ce oras au....cat e de mare cum arata...daca alte orase mari nu sunt capabile sa aiba echipe in div A nu e vina lor :).

Mario Di Lazi
7th July 2006, 23:19
Urziceni, bătută de CS Otopeni
Nou-promovata Unirea Urziceni a fost învinsă pe teren propriu într-un joc de pregătire disputat împotriva echipei CS Otopeni. Divizionara B, care i-a pierdut în această vară pe Dănălache şi Hidişan, transferaţi la UTA, a învins cu 3-2. “Ne mai trebuie un atacant pentru a avea un lot complet”, a afirmat Marian Pană, antrenorul echipei din Otopeni.

bada_otelul
11th July 2006, 22:54
Nu ai o gandire pozitiva absolut deloc. Esti complexat de faptul ca te-ai nascut intr-un oras mic.
Acolo unde sunt bani sunt si rezultate. Nu uita ca in fotbalul din Europa mai sunt orase mici care au avut rezultate in UCL.
Exemple : Villarreal, RC Lens, Bayer Leverkusen.
Mai mediteaza asupra gandirii tale nepotrivite.

nu cred ca galatiul e chiar asa mic...
cat despre exemplele date de tine,villareal,lens...sunt orase mici de 30-40000 locuitori dar reprezinta regiuni cu o po****tie mult mai mare si oricum nu se compara cu investitiile de acolo.urziceniul e un oras mic si nu are suporteri,nu ii vad rezistand prea mult in liga 1

starsteel
11th July 2006, 23:26
MLDS posibil sa fi facut referire la Bacau noi stim ca Ovidiu62 e galatean chiar daca acum sta in Bacau, oricum nici unul din orase nu e in categoria celor mici.

Mario Di Lazi
14th July 2006, 15:41
Unirea Urziceni (antrenor Costel Orac)
Au venit: Cătălin Grigore (portar, Unirea Urziceni), Mircea Oltean (portar, Dinamo Bucureşti), Cornel Dobre (fundaş, Oţelul Galaţi) Florin Ganea (fundaş, FCM Bacău), Liviu Negoiţă (fundaş, FC Argeş Piteşti), Dragoş Radu (fundaş, Juventus Colentina Bucureşti), Gheorghe Rohat (fundaş, FC Argeş Piteşti), Florin Nofitovici (mijlocaş, Zimbru Chişinău), Robert Neagoe (mijlocaş, Royal Antwerpen FC), Mădălin Murgan (mijlocaş, FC Argeş Piteşti), Daniel Costescu (atacant, FC Argeş Piteşti)
Au plecat: Miloš Bogdanović (mijlocaş, pus pe liber), Cornel Predescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Dorel Zaharia (atacant, Gloria Bistriţa), Bogdan Vrăjitoarea (atacant, Jiul Petroşani)
Posibile veniri: Bogdan Stelea (portar, Oţelul Galaţi), Paolo -Brazilia- (fundaş, Inter Limeria), Stazkovac -Slovacia- (mijlocaş), Virić -Croaţia- (mijlocaş, Becej Beograd)
Posibile plecări: -
Sursa - romaniansoccer.ro

simgramancri
14th July 2006, 18:28
sunt din slobozia, desi stau in bucuretsi de circa 10 ani, dar pentru mine e un eveniment si o bucurie extraordinara ca urziceniul a ajuns in A. Este prima echipa din Ialomita care a reusit sa ajunga in divizia A, dupa ce pana acum, cea mai buna performanta o reusise Unirea Slobozia, undeva pe la sfarsitul anilor 80, cand a terminat pe locul 3 sau 4 in divizia B. Desi tin cu Dinamo, imi doresc ca Urziceniul sa nu fie implicata in aceste jocuri de culise si, mai mult imi doresc sa le inchida gura tuturor carcotasilor, desi va fi greu sa se mentina cu un asemenea lot, care, din punctul meu de vedere este undeva de ultimele 5 locuri in divizia A.

bada_otelul
15th July 2006, 14:38
sunt din slobozia, desi stau in bucuretsi de circa 10 ani, dar pentru mine e un eveniment si o bucurie extraordinara ca urziceniul a ajuns in A. Este prima echipa din Ialomita care a reusit sa ajunga in divizia A, dupa ce pana acum, cea mai buna performanta o reusise Unirea Slobozia, undeva pe la sfarsitul anilor 80, cand a terminat pe locul 3 sau 4 in divizia B. Desi tin cu Dinamo, imi doresc ca Urziceniul sa nu fie implicata in aceste jocuri de culise si, mai mult imi doresc sa le inchida gura tuturor carcotasilor, desi va fi greu sa se mentina cu un asemenea lot, care, din punctul meu de vedere este undeva de ultimele 5 locuri in divizia A.

carcotasii considera ca dinamo va castiga lejer ambele meciuri cu urziceniul datorita statisticilor impecabile ale echipelor patronate de netoiu in meciurile cu dinamo:0 victorii,0 egaluri(rocar si craiova,din 99 parca au inceput si s-au terminat abia in 2004).sper sa n-am dreptate dar tare mi-e ca am...

SILVIU99
16th July 2006, 11:14
Încă un sîrb în probe
După victoria din partida amicală împotriva celor de la FC Botoşani (B), antrenorul Costel Orac s-a arătat nemulţumit de jocul echipei sale. "Relaţiile de joc încă suferă din cauză că avem mulţi jucători noi. Sper ca pînă la începerea sezonului totul să fie cum vreau eu". În cantonamentul ialomiţenilor a sosit sîrbul Stancovici, mijlocaş dreapta, care urmează a fi testat de tehnicianul Unirii.Unirea Urziceni - FC Botoşani (B) 2-1
A marcat pentru Unirea: Cr. Vlad (64, 82)
Unirea: Preda - E. Nicu, Rohat, Jovanovici, Filatov - C. Dobre, Cr. Vlad, Murgan, Fl. Ganea - Costescu, Drăgan. Antrenor: Costel Orac. Au mai jucat: Grigore, Odoroabă, Pojer, Stancovici.

simgramancri
18th July 2006, 22:05
cred ca urziceniul va incepe cu o victorie in meciul de debut in divizia A cu poli iasi.

Mario Di Lazi
25th July 2006, 08:02
La echipa din Urziceni o sa para in aceasta saptamana inca 4 jucatori straini. Este vorba de 2 brazilieni si de 2 italieni. Nu se cunoste nimic desprea cei 4 jucatori, insa cei 2 italieni se pare ca au jucat in Serie A acum 2 sezoane.

JuniorBoy4
27th July 2006, 20:06
Stie cineva ?
Cine va fi portar in prima etapa si cine este considerat titular pentru urmatoarele etape ?
St.Preda, C.Grigore, M.Oltean sau B.Stelea ?
Va multumesc cu anticipatie.

Mario Di Lazi
28th July 2006, 09:07
Stefan Preda inteleg ca a plecat de la Unirea, deci pica din schema.

Mario Di Lazi
30th July 2006, 18:10
Unirea a pierdut primul meci din Liga 1 :
Unirea - Poli Iasi 0-2 Goluri Sfarlea si Buta
Unirea : 77 Cătălin Grigore / 2 Cornel Dobre, 5 Gheorghe Rohat, 6 Nemanja Jovanovic, 16 Epaminonda Nicu, 17 Valentin Filatov, 24 Liviu Negoiţă, 8 Cristian Constantin, 19 Mădălin Murgan, 9 Daniel Costescu, 10 Dumitru Gheorghe /
Au intrat : 7 Alex Leandro, 21 Florin Ganea, 15 Sorin Drăgan

Mario Di Lazi
21st August 2006, 12:43
Unirea a castigat la Constanta cu 1- 0 prin golul inscris de Aldea.
Unirea : 77 Cătălin Grigore, 5 Gheorghe Rohat, 6 Milan Jovanovic, 16 Epaminonda Nicu, 17 Valentin Filatov, 18 Răzvan Odoroabă, 8 Cristian Constantin, 11 Alexandru Pojer, 24 Liviu Negoiţă, 7 Alex Leandro, 9 Daniel Costescu.
Au intrat :Cristi Vlad, Aldea si C. DObre
Eliminat. Epaminonda Nicu

Hard
21st August 2006, 17:33
pur monolog pe aici...unde sunteti?la barbulesti?

Mario Di Lazi
21st August 2006, 17:42
Nu stiu nici eu pe unde sunt astia, dar ii astept si eu. Pana apar urzicenarii ma acup eu de acest therd ca doar sunt in Liga 1. nu ?

Hard
21st August 2006, 17:49
chiar:D
trage o fuga la barbulesti si aduna-i pe toti

OVIDIU 62
22nd August 2006, 11:38
Noroc cu Aldea care a jucat la Galati si cu alt dinamovist de antrenor ORAC care stie ce a patit pe faleza atunci cand se dadea mare al fotbalului tenis.La mai multe domnule ORAC cand ve-ti sosi in orasul care va lansat si pe care l-ati uitat si impotriva caruia jucati cu atata ardoare.

Mario Di Lazi
22nd August 2006, 12:14
Noroc cu Aldea care a fost juniorul lui Dinamo si apoi a jucat la Galati ...

Mario Di Lazi
27th August 2006, 10:20
Ceahlaul - Unirea 2-1

alina18
15th September 2006, 14:51
Unirea - FC National 2-0

Cristian
15th September 2006, 15:09
Hopa, aparu unu din Urziceni :D Da tine cu altcineva :)

Cristian
15th September 2006, 15:11
si chiar daca ar avea suporteri...la ora asta ar fi cu tractorul pe camp....


Mai bine asa decat cu mana in buzunarul altuia prin autobuze.


Ati fost tari amandoi la faza asta :D:D:D
Bancaru da de ce esti asa de revoltat ai patit-o la Galati ??? :D

Geog
18th September 2006, 14:55
Am inteles ca a plecat Orac ... pacat pentru ca a castigat cateva meciuri ... nu erau la retrogradare ...

TheSky
18th September 2006, 16:09
am auzit k orac a plecat de la unirea urziceni ...e adevarat? O_o

TheSky
19th September 2006, 14:46
Nu stiu nici eu pe unde sunt astia, dar ii astept si eu. Pana apar urzicenarii ma acup eu de acest therd ca doar sunt in Liga 1. nu ?


Eu sunt din Urziceni (k sa nu mai ziceti k nu e nimeni din Urziceni aici pe forum):evil:

Mario Di Lazi
20th September 2006, 10:23
Eu sunt din Urziceni (k sa nu mai ziceti k nu e nimeni din Urziceni aici pe forum):evil:

Bine ai venit ... :)
Acum iti "predau" therdu Unirea sa ai grija de el ... :D

TheSky
21st September 2006, 16:02
Unirea Urziceni -Jiu Petrosani 3-0 ...goluri marcate de D.Costescu (8), M. Murgan (48), B. Aldea(83

TheSky
24th September 2006, 12:14
Poli Timisoara - Unirea Urziceni 1-0

Mario Di Lazi
24th September 2006, 12:28
Am vazut si eu a 2 repriza. Unirea nu a jucat rau. Evident ca mi-a placut de fostul dinamovist Aldea. :D

TheSky
26th September 2006, 14:48
Dan Petrescu este oficial de duminica seara noul antrenor al formatiei Unirea Urziceni.


Am vazut si eu a 2 repriza. Unirea nu a jucat rau. Evident ca mi-a placut de fostul dinamovist Aldea. :D

Si mie mi`a placut cum a jucat Aldea :evil: :D

Mario Di Lazi
26th September 2006, 15:00
Dan Petrescu este oficial de duminica seara noul antrenor al formatiei Unirea Urziceni.
Pai ce au avut cu bietul Iulian Mihaescu ? Cu ce a gresit de l-au schimbat dupa doar 2 etape ?

TheSky
26th September 2006, 15:11
Pai el era doar antrenor secund ..si a fost numit antrenor principal doar pana la gasirea unui nou antrenor...dar acum cu sosirea lui Petrescu...cred k va fi in continuare antrenor secund :D

TheSky
1st October 2006, 18:19
Unirea Urziceni-Universitatea Craiova 1-2 .... (da` n`a fost corect :P ;)) )

Mario Di Lazi
2nd March 2007, 11:35
Singura echipă din Liga 1 care nu are Sub Forum ... păcat pentru că la Unirea Dan Petrescu a făcut o echipă frumoasă

TheSky
12th March 2007, 17:05
Singura echipă din Liga 1 care nu are Sub Forum ... păcat pentru că la Unirea Dan Petrescu a făcut o echipă frumoasă

asa e ..e echipa fumoasa...dar sa vedem acum si rezultatele :P

Mario Di Lazi
12th March 2007, 21:14
Păi deocamdată este salvarea de la retrogradare ...
având în vedere că decât 2 jucători au mai rămas din echipa care a promovat (mă refer la titulari : Constantin și Ep. Nicu) ...

fcunirea
3rd April 2007, 00:47
unde-s acum vitejii de bada_otelu, dragos_vl si ceilalti cu gurile lor mari si degeaba? Unde-i Netoiu? Unde-i saltelitu???
in fine... si-au racit gura de pomana si sunt sigur ca si-acu o fac pe alte topicuri ale forumului...

Felicitari baietilor pentru victoria cu Pandurii si cred ca si de la Petrosani se vor intoarce cu trei puncte foarte necesare ramanerii echipei in Liga I

Mario Di Lazi
3rd April 2007, 19:17
dragos_vl
ce ai frate ?
cu cine te cerți ?

fcunirea
4th April 2007, 08:48
ce ai frate ?
cu cine te cerți ?

ai dreptate Mario, nici nu merita bagati in seama...


mda , cine ma ca la aia nu a ajuns nici internetu :) si mai au si echipa de fotbal in A , si cand ma gandesc ca puteam sa fim noi in locul lor :)

just for the record ;)

fcunirea
6th April 2007, 08:55
Hai baieti, astazi mai putem urca inca o pozitie in clasament.
Posibil sa nu fie atat de usor cat o arata diferenta de puncte dintre Unirea si Jiul insa nu trebuie sa ne impiedicam in acest meci, avem sansa sa ne consolidam pozitia in afara zonei periculoase la 11 p diferenta de ultimul loc retrogradabil.

fcunirea
11th April 2007, 10:19
Meci greu cu PoliT insa nu imposibil. Ei nu au decat 3 victorii afara ceea ce ar trebui sa conteze. Cred ca daca Unirea isi mentine forma va trece de acest meci fara mari probleme. Sper sa castigam sau macar un egal sa scoatem.

Inca o data spun ca nici victoria nu este imposibil de realizat.

Mario Di Lazi
13th April 2007, 20:36
Formidabil acest Bogdan Stancu ...
este la doar al 2 lea sezon în Liga 1 ...

fcunirea
17th April 2007, 14:05
Formidabil acest Bogdan Stancu ...
este la doar al 2 lea sezon în Liga 1 ...

mda... si binenteles ca e dorit la Dinamo... ar fi pacat. daca Dan Petrescu are un cuvant de spus, Motanul nu va pleca de la echipa decat la o echipa de-afara...

Mario Di Lazi
6th May 2007, 16:31
Unirea - Steaua 1-1
Unirea - Tudor & Cristocea 0-1 ... :D

Kan
11th May 2007, 01:28
sezonu aviator ma astept sa-i vad in primele 6 echipe. Dan Petrescu face treaba buna acolo.:ok:


apropo unde sunt dejteptii care o tineau sus si tare cum k unirea e sclava lu dinamo si chestii dastea? :rosu: L-)

Mario Di Lazi
12th May 2007, 22:45
Dan Petrescu face treabă bună și nenea ăla cu bani :D

Mario Di Lazi
25th May 2007, 08:01
Meme ... kamikaze la Urziceni ... :D

Kan
27th May 2007, 16:19
foarte curios sunt cum o sa arate urziceniu peste 5 ani...si dpvd al infrastructurii care oricum e printre cele mai tari din tara si dpvd al performantelor

Mario Di Lazi
27th May 2007, 22:09
Cică la Urziceni există un singur semafor ... :D ... și ăla este pe intermitent ... :D

Las gluma la o parte și felicit Urziceniul pentru sezonul foarte bun ...

Kan
29th May 2007, 21:35
mario sa stii ca nu e un oras urat...mie chiar imi place oraselul asta...e cochet , linistit oamenii sunt de treaba. Nu e un oras mare...dar isi depaseste conditia.

Le doresc multa bafta in sezonul urmator.:ok:

Rossi
16th June 2007, 16:29
Bogdan MARA (29.09.1977 / Deva)

Primul meci in Divizia A : 21.11.1998 / Petrolul-Dinamo 2-3

1995-1996 CSS Soimii Sibiu
1996-1997 FC Inter Sibiu
1997-1998 FC Inter Sibiu
1998-1999 Dinamo
1998-1999 FC Farul
1999-2000 FC Arges
1999-2000 Dinamo
2000-2001 Dinamo
2000-2001 FC Arges
2001-2002 Deportivo
2002-2003 Deportivo
2003 Tianjin Teda
2004 Tianjin Teda
2004-2005 Polideportivo
2005-2006 Rapid Bucuresti
2005-2006 Stal Alchevsk
2006-2007 FCM UTA
2006-2007 Unirea Urziceni

Chiar daca a jucat doar 2 ani la Dinamo , Bogdan Mara a ramas "caine pe viata" .

http://img143.imageshack.us/img143/7349/marabo4.jpg

Mario Di Lazi
16th June 2007, 18:30
Chiar daca a jucat doar 2 ani la Dinamo , Bogdan Mara a ramas "caine pe viata" .

A jucat pentru Dinamo 3 sezoane ...
chiar îmi aduc aminte debutul lui la Dinamo într-un meci cu Petrolul Ploiești ... căștigat de Dinamo în deplasare cu 3-2 ...
Mara a intrat în prelungirile meciului și a jucat atunci cu nr. 13 ...

Kan
21st June 2007, 22:56
3 milioane in 2 ani de la primarie...hmmm...bravo lor...

stadion in voluntari...ok o sa fie km ciudat numele...unirea voluntari :(

Gontel
27th June 2007, 18:09
Nu mi se pare corect ca echipa Urziceniului sa se mute la Voluntari.
Dar asta este, banul decide...

boksic_is
5th July 2007, 01:32
Anu asta Urziceniu pune probleme mari la toti... va mai ceva decat Sportul in anul in care a fost picata... Eu zic ca va ocupa unul din primele 3 locuri

Mario Di Lazi
5th July 2007, 07:45
poate nu primele 3 ... dar sigur în primele 5 ...

BigStar
24th July 2007, 01:09
Care ma poate ajuta cu niste informatii? Care sunt jucatorii straini legitimati la Unirea? multzam:P

Mario Di Lazi
24th July 2007, 08:53
nu cred că are cine să-ți răpundă ... eu chiar nu știu, iar singurul forumist care ține cu Unirea intră foarte rar ...

Rossi
25th August 2007, 15:57
“Bogdan Stancu este jucatorul pe care mi-l mai doresc. De el am spus la palat ca daca intram in Liga il vreau. Am facut o oferta oficiala de 1,5 milioane de euro si astept raspuns de la Urziceni”, a declarat Gigi Becali.


”Nu am făcut nici o ofertă oficială pentru Stancu. Este adevărat că vrem unul dintre jucătorii tineri din România, dar nu știu dacă putem să-l luăm. Am auzit că Mihai Stoica a spus că nu-l dă nici pentru 10 milioane de euro, dar nu comentez eu declarațiile domnului Stoica”, a declarat Adrian Ilie.


"NU STIU DACA-L VOM PUTEA LUA PE STANCU, PENTRU CA ESTE UNUL DINTRE JUCATORII ACONTATI DE DINAMO" a declarat Adrian Ilie .

Mario Di Lazi
25th August 2007, 18:09
Stancu nu pleacă până în vara de la Unirea ... așa declară Mihai Stoica ...

Kan
25th August 2007, 21:18
ba da ma lasati cu prostiile asta urziceni - dinamo...voi chiar credeti ce debitati??

bucsariu sau cum dreq il cheama are destui bani si destula minte ca sa stie ca asta e unu dintre tinerii cu mare viitor. Iar faza cu gigi netoiu...chiar dc detine o parte din jucator...nu cred ca ar fi cine stie ce problma sa ii dea astia 750 p el.

stancu NU ajunge la dinamo

Mario Di Lazi
6th November 2007, 10:13
locul 2 din Liga 1 nu are nici măcar 1 suporter :(
pe OLS :D

REVOLUTION
6th November 2007, 19:36
Yote unul.... Din micul grup de suporteri al unirii...
e un orash mic, cochet, un orash infloritor dar un oras care nu este interesat.suntem o mica pata de culoare intr`un imens de delasare(dealtfel o sa si facem banneru asta).

Mario Di Lazi
7th November 2007, 11:14
bine ai venit pe acest forum ... vreau să-ți spun că eu sunt șeful aici :D

putem discuta de orice vrei tu, dar fără jigniri ... ok ? :)

REVOLUTION
7th November 2007, 15:07
o....k.... imi cer scuze, dar chiar mau enervat...
sapt asta, o sa pun si poze si poate un mic filmulet cu galeria noastra, vedem.
Sper sa ne intelegem bine :)

Mario Di Lazi
8th November 2007, 07:45
ok ... te aștept cu filmulețu ... :)

REVOLUTION
11th November 2007, 08:14
hmm... imi pare rau.... nu am facut filmuletzu k am avut ceva incidente cu gaborii... si nu nea mai ars de facut film.. sry... o sa caut pe net nea filmat un domn de la antena1, si caut pe net poate gasesc si tzil dau... pe o ploaie mocaneasca... am stat 90 de minute si nici sa ne salute nau venit... jigodiile...

ducus
6th December 2007, 20:42
Stelea apara poarta Unirii Urziceni in meciul de cupa cu Steaua, dupa ce ieri a implinit 40 de ani!

Mario Di Lazi
3rd March 2008, 09:20
Lotul lui Dan Petrescu pentru acest mini retur :
Giedrius Arlauskis, Cătălin Grigore, Bogdan Stelea, Srdjan źakula

György László Balint, Valeriu Ionuț Bordeanu, Pablo Daniel Brandán, George Daniel Galamaz, Ersin Mehmedoviæ, Daniel George Munteanu, Epaminonda Nicu

Iulian Cătălin Apostol, Davidas Arlauskis, Jacob Geoffrey Burns, Cristian Constantin , Cosmin Nicolae Mărginean, Valentin Negru, Răzvan Pădurețu, Ciprian Cătălin Petre, Ricardo Vilana Gomez

Bogdan Aurelian Aldea, Cristian Costin Dănălache, Marius Ioan Bilașco, Bogdan Ion Mara, Marius Daniel Onofraș, Bogdan Stancu

Mario Di Lazi
23rd September 2008, 08:08
am văzut și io meciul cu U. Craiova ...
am crezut că Dan Petrescu e nebun când spune peste tot că-l fură arbitrii ... de data asta am văzut și eu clar cum tușarul și-a făcut treaba :D (gol anulat aiurea pt Unirea)

fcunirea
23rd September 2008, 08:39
Mario,
daca tot ai deschis subiectul, Dan nu a tipat niciodata pe nedrept, dar nu ai cum sa le spui asta suporterilor echipelor adverse ca ar fi peirdere de timp. Toata lumea il vede un isteric si un bolnav atunci cand isi iese din pepeni dar la meciurile curate (fara tenta) de ce nu zice nimeni ca s-a comportat normal ?
Ma rog, de mai mult timp mi-am prospus sa nu mai dau atentie unor astfel de subiecte (bursucul isteric, comuna urziceni etc.)

Una peste alta aseara ne-am furat-o de la olteni (1-2 dupa ce am condus cu 1-0) si din cauza jocului la offside care le-a iesit in MAREA majoritate a timpului dar si din cauza arbitrilor care ne-a anulat ocazie dupa ocazie (printre care si un gol valabil). INSA peste toate acestea a fost de vina si jocul echipei care aseara cu exceptia asediului final jocul nu a mers - si din cauza rezervelor care probabil ca acuza lipsa jocurilor. Rusescu pe care a insistat Dan Petrescu a fost aproape absent din jocul echipei iar Tibi Balan a gafat copilareste. Nu mai spun ca ambele goluri le-am luat dupa niste grave greseli in aparare cu mingii balbaite si lipsa de marcaj. Aseara am pierdut si prima pozitie a clasamentului - care fie vorba intre noi nu e de noi - inca.
In concluzie meciul cu Stiinta nu a fost ce ne doream. Sper sa ne revenim pentru ca pe 27.09.08 avem meci greu la Vaslui.

Dupa etapa 8 clasamentul se prezinta asa:

1. Steaua 19
2. Dinamo 19
3. Urziceni 18
4. FC Vaslui 15
5. CFR Cluj 14
6. FC Brasov 14
7. FC Timișoara 13
8. Rapid 13
9. Oțelul Galați 13
10. Craiova 13
11. FC Arges 11
12. Farul Constanta 9
13. Gaz Metan Mediaș 8
14. Gloria Bistrița 7
15. Pandurii 5
16. Poli Iasi 4
17. Gloria Buzau 1
18. CS Otopeni 1

fcunirea
29th September 2008, 21:39
Si-a mai trecut o etapa si am mai castigat un meci. Un meci important impotriva unei echipe care cel putin in acest inceput de campionat a evoluat mult peste astepatari. Am reusit sa plecam de la Vaslui cu toate cele 3 puncte dupa un meci castigat cu 2-0 prin golurile marcate de Bilașco in min 13 cu capul dupa o centrare a lui Nicu Epaminonda ( video (http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=6808&title=FC_Vaslui_0___Unirea_Urziceni__gol_Bila__co) ) iar cel de-al doilea marcat de Ono dupa o faza de contratac in minutul 88 ( video (http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=6814&title=FC_Vaslui__0___2_Unirea_Urziceni__gol_Onofra __) ). Meciul a avut ritm, cu multe faze de atac si multe contre. Meci frumos, victorie importanta si de moral inaintea meciului retur cu Hamburg SV de joi 02.10.2008.

Alte rezultate:

Gloria Bistrița - Dinamo 1-2
Poli Iași - FC Timișoara 0-2
CFR Cluj - Steaua 1-1
U Craiova - FC Brașov 0-0
Farul - Oțelul Galați 1-1
Gloria Buzău - Pandurii 0-1
CS Otopeni - Gaz Metan 2-0
Rapid - FC Argeș 1-3

Dupa etapa a 9-a clasamentul dupa aceasta etapa se prezinta astfel:

1. Dinamo 22
2. Urziceni 21
3. Steaua 20
4. FC Timișoara 16
5. CFR Cluj 15
6. FC Brasov 15
7. FC Vaslui 15
8. Oțelul Galați 14
9. FC Arges 14
10. Craiova 14
11. Rapid 13
12. Pandurii 11
13. Farul Constanta 10
14. Gaz Metan Mediaș 8
15. Gloria Bistrița 7
16. CS Otopeni 4
17. Poli Iasi 4
18. Gloria Buzau 1

Cipri
20th November 2008, 19:53
Stoica: ”Unirea Urziceni e o echipă normală într-o țară anormală”

http://www.gsp.ro/stire/stoica-unirea-urziceni-e-o-echipa-normala-intr-o-tara-anormala-109541.html

Hard
21st November 2008, 08:15
pai cam are dreptate, mai ales in ceea ce il priveste .

Mario Di Lazi
26th May 2009, 07:56
"Nu vînd!"

Dumitru Bucsaru e patronul Urziceniului inca de pe vremea cind echipa activa in Liga a III-a
Bucșaru i-a dat replica lui Gigi Becali și spune că nu va vinde niciodată echipa pe care a preluat-o din Liga a III-a și a dus-o pînă pe primul loc în prima ligă

E mai ușor să faci un interviu cu Michel Platini sau Traian Băsescu decît cu patronul Urziceniului. De altfel, cu Dumitru Bucșaru e greu să găsești în arhiva foto 10 fotografii diferite. E atît de discret încît atunci cînd vine la meciurile echipei sale, înainte de a coborî din limuzina sa, cheamă unul dintre oamenii săi de încredere pentru a merge în fața lui, tocmai pentru a nu fi observat, filmat și fotografiat. Ieri, a răspuns imediat la apelul GSP.

- Bună ziua, domnule Bucșaru, de la Gazeta Sporturilor vă deranjăm.
- Bună ziua, dar, ce, ați făcut o coaliție împotriva mea?

- Ce să facem?
- O coaliție. Am văzut că ați scris astăzi că voi vinde echipa, că ne va lua Steaua.

"Gigi Becali se joacă cu voi de ani buni"
- Despre acest subiect v-am sunat să vă întrebăm.
- Nu știți că eu nu dau interviuri? Nu vreau să comentez și nici să răspund la întrebări.

- Bun, dar ne puteți spune măcar dacă e adevărat ce a zis Gigi Becali și anume că...
- Gigi Becali se joacă cu voi de ani buni, chiar nu vă dați seama? E jucăria voastră într-un fel și invers.

- Dar el a spus că la finalul sezonului e posibilă o fuziune între Steaua și Urziceni.
- El a spus o chestie neadevărată și voi o întrețineți. Ați pus acolo pe jumătate de pagină materialul și vă convine.

- Bun, dar v-a întrebat sau a discutat cu dumneavoastră despre această fuziune?
- Nu, n-am discutat absolut nimic despre așa ceva și nici n-o să discutăm. Haideți, că mai multe chiar nu vreau să zic, sînt și plecat în stăinătate, vă mulțumesc...

"Niciodată nu voi vinde Unirea Urziceni"
- Deci respingeți ideea de a fi absorbiți de Steaua?
- Rețineți ce vă spun, mai multe chiar nu vreau să comentez, și anume că eu, Dumitru Bucșaru, nu voi vinde niciodată echipa Unirea Urziceni. Deci această posibilitate să o eliminați și să nu mai discutați despre ea că nu se va întîmpla. Repet, niciodată.

- Gigi Becali a adus-o în discuție, nu presa.
- Nu vreau să intru cu el în polemică, e problema lui ce spune. Haideți să încheiem că nici nu prea am semnal prin zona în care sînt.

- E adevărat că aveți o mare datorie la Gigi Becali, de cîteva milioane de euro?
- Nu cred că .... (convorbirea s-a întrerupt, probabil Dumitru Bucșaru rămînînd fără semnal la telefonul mobil).

150 milioane de euro este averea pe care o deține Dumitru Bucșaru conform topului "Adevărul 500 miliardari români"

gsp

Riddler
31st May 2009, 22:44
Merita si Unirea Urziceni mai mult decat un thread normal la Alte Echipe? ;)

Hard
31st May 2009, 22:47
aici pe forum nu cred, sunt prea putini suporteri.

Riddler
31st May 2009, 23:02
Eu cred ca toata Romania tine cu Unirea Urziceni.

Mario Di Lazi
1st June 2009, 08:50
în Liga Campionilor DA :D
în rest ... nu :D

moty
1st June 2009, 10:07
Incredibil: reprezentanta noastra in CL are un topic cu 100 de postari in 3 ani. Sa vedeti de acum ce se anima topicul asta:D

Novac
1st June 2009, 11:30
aici pe forum nu cred, sunt prea putini suporteri.

Stai flex ca apar scavii rezultatelor precum ciupercile:yes:, marcar deja este fan de mult:happy:happy. Si mai apar oportunisti d'astia ca el, oho..

Mario Di Lazi
3rd June 2009, 15:31
Incredibil: reprezentanta noastra in CL are un topic cu 100 de postari in 3 ani. Sa vedeti de acum ce se anima topicul asta:D

din care peste 40 sunt ale mele :D
le-am numarat eu :D

kerosene
15th June 2009, 11:54
Stai flex ca apar scavii rezultatelor precum ciupercile:yes:, marcar deja este fan de mult:happy:happy. Si mai apar oportunisti d'astia ca el, oho..

Cati poa` sa apara? :D

woffer
24th June 2009, 19:01
in primul rand sall all......dc nu mai comm aqm dsp unirea????va inchis gura la toti?::happy...si app sa stiti k suporteri sunt destui....dar nu au un lider care sa ii k pe un grup unit:yeah:....in fine....uitati-va qm jukm in champions league....cat dsp topic....va asigur k suporterii din urz nu stiu de el...o sa ma asigur k vor afla:D

si app..."suntem o pata de culoare,intr-o mocirla a fotbalului romanesc...o sa revin:lol:

woffer
24th June 2009, 19:03
kre s ii tina k pe un grup unit....scz de greseala...am avut o problema cu becul din cutia de viteze=))sall

moty
24th June 2009, 23:55
Ce limba-i asta?

Novac
25th June 2009, 00:03
klingoniana de baragan, probabil:thinkso:

el se crede :cool:,:mda:

@kerosene, vor aparea destui, stai linistit. sa se traga adversariil a sorti, sa vezi agitatie pe aici:yes:, btw, sectiune suporter Unirea U. exista?

Novac
25th June 2009, 00:10
"Noi am primit de la UEFA săptămâna trecută o informare prin care se precizează că Unirea Urziceni nu poate să dispute meciurile considerate pe teren propriu în altă țară decât România, iar singurele stadioane care au acceptul UEFA de a găzdui meciuri din Liga Campionilor în România sunt Steaua și cel de la Cluj.

Nu știu de o altă cerere făcută de Unirea Urziceni de a disputa meciuri din Liga Campionilor în altă țară decât în România", a spus Ionuț Lupescu.


Adica va asteptam in Ghencea:ok:

woffer
25th June 2009, 16:35
aja cu limba noastra.....suntem mai buni ca voi....o sa ne vedem in ghencea....:yes:sper s ne ridicam l inaltimea asteptarilor....si faza cu becul...era o mica gluma....:mda:ce pretenti sa ai:sleep:

woffer
29th June 2009, 17:02
Campioana Romaniei, Unirea Urziceni l-a transferat pe Boris Mijatovic, fundasul central al echipei Rudar Velenje.


Desi pentru centrul apararii campioanei se bat pentru titularizare Galamaz, Bruno Fernandes si Mehmedovic, Dan Petrescu tine sa abordeze Liga Campionilor cu cate doi jucatori pe fiecare post. Astfel, managerul general Mihai Stoica a fost cel insarcinat cu identificarea unui al patrulea fundas central, care sa-l poata inlocui cu succes din iarna pe vreunul dintre cei trei. Cum reteta este aceeasi, adica jucatori tineri si ieftini, Mihai Stoica s-a oprit asupra lui Boris Mijatovic, fundasul central al lui Rudar Velenje, echipa care a incheiat campionatul Sloveniei pe locul al treilea.

Jucatorul in varsta de 21 de ani si cu o inaltime de 1,88 metri este titular in nationala de tineret a tarii sale. Fundasul a ajuns, duminica in tara si va afectua, luni, vizita medicala, alaturi de noii sai colegi. Mijatovic ii va costa pe ialomiteni in jur de 100.000 de euro, contractul urmand sa fie parafat dupa intoarcerea din vacanta a lui Mihai Stoica.

woffer
30th June 2009, 09:30
Sorin Paraschiv va evolua din sezonul viitor la Unirea Urziceni. El va semna un contract valabil pentru două sezoane și va avea un salariu de 160.000 de euro pe an

Fostul stelist, atras de Champions League, va semna un contract cu campioana României pentru două sezoane. Paraschiv urmează să primească la Urziceni un salariu de 160.000 de euro pe an, urmând să ajungă la Urziceni din postura de jucător liber de contract. Paraschiv a evoluat la Steaua 8 sezoane, după care a decis să joace în Italia. Ultima lui echipă, Rimini, a retrogradat în Serie C, iar jucătorul a decis că a venit vremea să se întoarcă în România.

woffer
30th June 2009, 09:32
Tiago are cautare

Portughezul imprumutat la Steaua este dorit de Unirea Urziceni, CFR Cluj si de alte echipe din Spania si Portugalia

woffer
30th June 2009, 09:35
Zicu la Urziceni pentru 1 milion de euro! Ii da drumul Dinamo?

Zicu vrea sa devina lup din caine si chiar se pregateste de Liga Campionilor! A batut palma cu Urziceniul lui Dan Petrescu. Ramane ca si Dinamo sa accepte oferta de 1 milion de euro pe care Bucsaru i-o va face lui Borcea.

La Dinamo, Zicu a avut parte numai de ghinioane - in doi ani de zile n-a fost bun de joc decat o jumatate de sezon si ar vrea sa plece! Nu neaparat pentru bani - Urziceniul ii scade salariul la jumatate - ii va da doar 200 de mii de euro. Cu bonusuri poate ajunge la 400. Afacerea Zicu la Urziceni ar multumi pe toata lumea. Si Dinamo vrea sa scape de jucatorii cu salarii mari. Impresarii Becali se bucura si ei - din Champions League il vor putea vinde mai repede afara.

ValDuH
7th September 2009, 16:04
Da domle, cam pustiu aici pe topicul Campioanei :) .

Am citit topicul asta de la inceput, si m-am amuzat de posturile oamenilor din momentul promovarii echipei in liga 1. Acum lucrurile sunt destul de diferit, si ma bucur ca echipa pe terenul careia, acum vreo 7-8 ani jucam tzurca printre vaci, a devenit acum reprezentanta romaniei in liga campionilor.

Noutati vad ca nu s-au mai scris p-aici, intre timp s-au intors si Varga si Balan, s-a mai transferat si Semedo, care cred ca va fi o surpriza placuta.

Au fost si 2 amicale acum, cu Gloria si cu Petrolul, ambele castigate cu 4-0.

In alta ordine de idei, am observat o chestie pe pagina principala a onlinesport.ro . Daca vrei sa vezi stirile cu echipa Unirea Urziceni, nu ai nici o optiune. Chiar daca selectezi sa vezi Toate echipele, Unirea Urziceni nu apare printre ele. Not nice. Nush daca ce scriu aici are vreun ecou pana la cei care se ocupa de site, dar ar fi frumos sa puna acolo un link direct.

Daca mai sunt alti suporteri ai Unirii p-aici - bine v-am gasit si ne vedem la meciuri, in ghencea!

woffer
10th September 2009, 20:49
salut..eu am mai postat dar nu am avut pt cne aja k m-am lasat pagubas:( dar aqm ma bucur k din cand in cand mai intra cneva p topic:D:P
apropo ultimu amical disputat d campioana cu formatia csm focsani sa incheiat cu sorul d 7-0.... salut...si sper s ne mai auzim p toic:)):D

Uimirea
10th September 2009, 21:42
salut..eu am mai postat dar nu am avut pt cne aja k m-am lasat pagubas:( dar aqm ma bucur k din cand in cand mai intra cneva p topic:D:P
apropo ultimu amical disputat d campioana cu formatia csm focsani sa incheiat cu sorul d 7-0.... salut...si sper s ne mai auzim p toic:)):D

Hai sa ne intalnim la fiecare etapa.Sunt singur si de multe ori nu fac fata....:yeah:

woffer
14th September 2009, 18:31
:)) k ne vedem etapa viitoare:P

woffer
16th September 2009, 13:00
si ce ziceti d meciul din seara asta?:D eu sper macar la un 0-1 pt unirea:D bafta baieti:D

SportuRege
16th September 2009, 13:10
si ce ziceti d meciul din seara asta?:D eu sper macar la un 0-1 pt unirea:D bafta baieti:D

http://img245.imageshack.us/img245/3754/mmmcx.jpg

ValDuH
23rd September 2009, 14:21
Asea domle. Hai ca am venit si eu din concediu.
Incerc sa dau mai des p-aici, sa se vada ca si Urziceniul are suporteri, desi nu prea ma descurc cu interfata forumului.

Unirica noastra si-a luat-o asadar si de la sevillia (asteptat) si de la dinamo.

Cu toate asta, nu-s dezamagit. Sunt totusi pe locul 5, la un punct de locul 1, si asta dupa ce au avut deja meciuri cu cluj, steaua, timisoara, rapid, dinamo.

azi la 4 joaca in cupa cu sportul. Is curios daca or fi facut vreo intelegere Siman cu Petrescu.. sper ca nu :)

@uimirea: despre ce fel de intalnire este vorba? fizica sau pe vreun topic pe for?

ValDuH
24th September 2009, 13:09
Mda, frumoasa victorie si asteptata. Ce zi a prins Danalache.

Pe de alta parte, incep sa-mi pierd increderea in Semedo asta, de care m-am bucurat cand a venit si am zis ca poate se pune pe picioare la Urziceni. Mai vedem, mai asteptam.

ValDuH
25th September 2009, 13:27
FC Unirea Urziceni anunta modalitatea de achizitionare a biletelor la partida cu VfB Stuttgart, pe care campioana Romaniei o va disputa marti, 29 septembrie 2009, la ora 21:45, in Grupa G a UEFA Champions League. Acestea vor fi vandute incepand cu ziua de vineri, 25 septembrie 2009, la casele de bilete ale stadionului "Steaua" si cu ziua de sambata, 26 septembrie 2009, la casele de bilete ale stadionului "Tineretului", din Urziceni.

PROGRAMUL CASELOR DE BILETE de la stadionul "Steaua" este urmatorul:

Vineri, 25 septembrie - 12:00 - 18:00
Sambata, 26 septembrie - 10:00 - 18:00
Luni, 28 septembrie - 10:00 - 18:00
Marti, 29 septembrie - 10:00 - 21:30

PROGRAMUL CASELOR DE BILETE de la stadionul "Tineretului", din Urziceni, este urmatorul:

Sambata, 26 septembrie - 14:00 - 18:00
Duminica, 27 septembrie - 10:00 - 14:00
Luni, 28 septembrie - 10:00 - 18:00

PRETURILE BILETELOR pentru partida FC Unirea - VfB Stutgart sunt urmatoarele:

FOTOLII - 150 LEI
TRIBUNA 0 - 100 LEI
TRIBUNA I - 50 LEI
TRIBUNA II - 30 LEI
PLEUZE - 20 LEI

De asemenea, FC Unirea Urziceni anunta ca, in paralel cu biletele pentru jocul cu VfB Stuttgart, clubul va pune in vanzare si biletele pentru partidele cu Glasgow Rangers (4 noiembrie 2009) si FC Sevilla (24 noiembrie 2009), pe care elevii lui Dan Petrescu le vor disputa pe stadionul "Steaua", in aceeasi grupa a UEFA Champions League. Preturile biletelor sunt aceleasi pentru toate cele trei partide.

FC Unirea Urziceni le atrage atentia suporterilor care vor sa participe la partida FC Unirea – VfB Stuttgart sa achizitioneze bilete doar de la casele de bilete comunicate mai sus. Conducerea clubului nu poate garanta validarea biletelor achizitionate de la alte surse decat cele mentionate mai sus.

De asemenea, spectatorii sunt rugati sa respecte urmatoarele reguli:

1) accesul suporterilor se face doar prin portile indicate pe bilet
2) suporterii sunt obligati sa-si ocupe locul de pe randul si din sectorul indicat pe bilet
3) suporterii sunt rugati sa vina la stadion incepand cu ora deschiderii portilor, pentru evitarea aglomeratiei
4)suporterii sunt rugati sa-si procure biletele incepand cu prima zi in care acestea sunt puse in vanzare. Programul caselor de bilete este afisat permanent pe site-ul oficial si la casele de bilete
5) accesul suporterilor la Peluza II va fi facut numai pe partea tribunei a II-a.

Pe stadionul Steaua, spectatorilor le este INTERZIS sa intre cu urmatoarele obiecte si in urmatoarele situatii:

a) cu materiale pirotehnice de orice natura (artificii, torte, fumigene, etc)
b) cu bauturi alcoolice
c) sub influenta alcoolului
d) cu recipienti cu apa sau bauturi racoritoare de orice fel (sticle, PET, cutii din carton)
e) cu arme albe (cutite, surubelnite, metale ascutite, lacate, etc)
f) cu monezi, brichete, umbrele, manunchiuri de chei, mai multe brelocuri, etc
g) cu steaguri cu bete din plastic cu diametru mai mare de 16 mm
h) cu materiale de propaganda care incita la: denigrarea tarii, xenofobie, ura nationala, rasiala, de clasa ori religioasa, la discriminari de orice fel si la violenta publica
i) cu camere de filmat de tip handycam

Daca vor exista spectatori care, din necunoastere a regulilor stabilite, vor veni la stadion cu obiecte interzise, acestea vor fi depuse intr-un spatiu special amenajat si recuperate la sfarsitul partidei, pe baza unor bonuri eliberate de club.

Denis
25th September 2009, 13:36
Bai, voi n-ar trebui sa aveti si voi sectiunea voastra? Campioana Romaniei si aveti un singur thread.:groggy:

ValDuH
28th September 2009, 15:16
Ba poate ar trebui, dar nu stiu cine decide asta si in functie de ce.. Probabil ca in functie de numarul de suporteri sau vizitatori ols.
Parerea mea subiectiva e ca ar fi frumos sa desprinda cineva topicul asta si sa-l puna separat, chiar daca suntem cativa care dam p-aici.

Ca sa nu mai zic ce ziceam ceva mai sus:

In alta ordine de idei, am observat o chestie pe pagina principala a onlinesport.ro . Daca vrei sa vezi stirile cu echipa Unirea Urziceni, nu ai nici o optiune. Chiar daca selectezi sa vezi Toate echipele, Unirea Urziceni nu apare printre ele. Not nice. Nush daca ce scriu aici are vreun ecou pana la cei care se ocupa de site, dar ar fi frumos sa puna acolo un link direct.

HardmaN
4th November 2009, 14:00
cred k face egal in seara asta chiar daca imi doresc victoria Uniri..

ValDuH
17th November 2009, 11:43
Ieri au fost alegeri si pentru urmatorii 4 ani la LPF. Cum fotbalul romanesc se misca intr-o directie excelenta, conducatorii cluburilor au decis aproape la unison ca Mitica Dragomir sa fie in continuare presedintele LPF pana in 2013.

O singura echipa din cele 17 prezente acolo s-a abtinut: Unirea Urziceni! Din nou sunt mandru de bajetii nostri. Respecte!

sportsfanatic15
7th April 2010, 18:20
Stie cineva daca se organizeaza o deplasare a suporterilor pt meciul de sambata la Vaslui?

Sorin Blaj
7th May 2010, 00:05
Incepe sa se vada iar titlul la orizont?

devyl
6th August 2010, 14:24
unirea o sa fie printre primele 3 echipe la sfarsitul sezonului. sper ca pe 1 dar va fi foarte foarte greu

YoNuTzz
6th August 2010, 20:54
a plecat dan petrescu !
gata ! acum a plecat si meme stoica !

cred ca incet incet...in 2-3 ani...unirea urziceni o sa ajunga in B...

El Pistolero
6th August 2010, 21:06
pacat.se duce pe p*** o echipa ce putea face inca performanta.

delaoltenia
6th August 2010, 21:07
Inca nu s-a dus,nu-i cantati prohodu.

El Pistolero
6th August 2010, 21:12
pai cine sa faca treaba acolo?s-au dus oamenii valorosi.mi-e greu sa cred ca vor aduce altii la fel de buni,mai ales in situatia asta financiara in care se afla clubul.

delaoltenia
6th August 2010, 21:14
Nu stiu,evolutiile ulterioare vor confirma sau infirma cele spuse de noi.Sa asteptam.

Lexus.
7th August 2010, 06:40
Acum e momentul sa-si schimbe si numele: din unirea urziceni in D-E-S-F-I-N-T-A-R-E-A urziceni:happy

...the sooner the better:ok:

Pedro1984
8th August 2010, 11:42
macar e bine , ca nu prea au suporteri ... se desfinteaza in liniste :)

Riddler
30th August 2010, 00:36
MULTUMIM UNIREA pentru toate amitirile frumoase , probabil la finalul sezonului asta o sa retrogreadeze dar eu nu o sa uit niciodata cum a luat titlu in fata lui Dinamo si performantele din Champions League.

Lordul
30th August 2010, 01:00
nu cred ca vor retrograda

YoNuTzz
30th August 2010, 02:05
MULTUMIM UNIREA pentru toate amitirile frumoase , probabil la finalul sezonului asta o sa retrogreadeze dar eu nu o sa uit niciodata cum a luat titlu in fata lui Dinamo si performantele din Champions League.

da, campioana romaniei si 8 puncte in grupele UCL :ok:
respect

Tim
29th June 2015, 09:18
deparazitare de paduchii cei mai lati!

Tim
29th June 2015, 09:32
nu se lasa dusi!

Doctor_Satan
29th June 2015, 09:46
Tu tragi la masea de dimineata?