PDA

View Full Version : dar jucatorii favoriti care sunt? sau cei mai buni?



pinki
17th June 2006, 19:30
eu una zic ronnie, jimmy si mark williams, au talent innascut si se descurca remarcabil. desigur, au si ei defecte, jimmy e mereu semifinalist sau finalist, niciodata campion, mark a avut o scadere de forma dar si-a revenit, ronnie are problemele lui dar snookerul n-ar mai fi la fel fara el, e sarea si piperul jocului! ronnie e cel mai bun, totusi, are tot ce-i trebuie si eu spun ca personalitatea asta ciudata a lui e un plus pt joc. astept comentariile voastre!! /hello

boonika
18th June 2006, 15:35
foarte tare,frate!:yeah: la thread ma refer.si ca sa iti raspund,pentru mine ronnie va ramane mereu cel mai bun jucator de snooker si am incredere in el oricum ar juca sau orice ar face.doar unul e "The Rocket":D

Zabriskie
30th June 2006, 19:07
Exista doua tipuri de jucatori de snooker:Ronnie si restul.:D

pinki
1st July 2006, 11:37
ma bucur ca sunteti de acord cu mine, ma asteptam sa vina toti "fanii" si sa-mi sara in cap, cum au mai facut pe alte forumuri... nu stiu ce are toata lumea cu ronnie, dar ronnie e cel mai bun :ok::yeah:

boonika
13th July 2006, 19:04
nu mai sclie nimeni aici?:o:

pinki
25th July 2006, 12:59
pai vad ca lumea nu prea e interesata de snooker... :(

kain
25th July 2006, 15:33
Mathew Stevens si Ronnie:D

Liviu
28th July 2006, 01:41
O'Sullivan pentru talent , Doherty si Higgins pentru jocul tactic si Ding Junhui - jucatorul viitorului.

Gontel
2nd August 2006, 15:19
Steve Davis pt experienta. E jucatorul trecutului, a dominat anii '80 in snooker. :ok:

pinki
3rd August 2006, 17:29
din pacate acum nu prea mai straluceste... mai mult ca comentator ;)

Liviu
4th August 2006, 00:29
Davis oricum a avut un sezon trecut reusit fata de precedentele iar acum este pe un meritoriu loc 11. Mosu' este bun nu numai in snooker ci si in biliard sau trickshot si le impaca pe toate cu succes in acelasi timp.Ce sa mai spui de cineva care are 6 titluri mondiale? Ce-as fi dat sa-l vad in aceeasi generatie cu Ronnie! Cand il vezi cum joaca la 49 de ani iti incanta inima!:)

pinki
4th August 2006, 01:33
eu n-am zis-o in nume de rau :ok:

dnb
16th August 2006, 12:53
Stapanul snookerului ramane ronnie fara dubii nu numai ca e cel mai tare dar este o adevarata placere sa-l vezi jucand , cu ronnie la masa imposibilul devine posibil...

Redboy
5th October 2006, 06:56
Claaarrr... preferatul meu - Ding Junhui ! cel putin in cativa ani va fi sigur cel mai bun...
oricum...imi plac si O`Sullivan (logik) , Doherty, Hendry...

pinki
5th October 2006, 11:13
ding asta are un viitor bun, mi-a placut de el in meciul cu ebdon (parca), a avut forta sa revina, mai avea putin si il si batea... dar e inca tanar :D

Redboy
6th October 2006, 14:19
mie mi-a placut finala de la China Open din 2005 (asta park :D )
ce fel a jucat Ding... si pe tot parcursul turneului
tin minte si ultima bila bagata... are tupeu mare asta :) si asta imi place...

pinki
6th October 2006, 14:24
da, pt varsta lui e chiar tare, mie initial nu mi-a placut ca e chinezoi si mie nu-mi plac chinezoii (coreeni, japonezi, asa, in general) dar la el am reusit sa ignor acest amanunt. sper ca ronnie o sa aiba forma lui cea buna sezonul asta, totusi :D

Lavinia
16th October 2006, 23:19
era....paul hunter...prima oara l-am remarcat in 2003 si d atunci a fost fav meu...

d fapt...hunter a fost motivul ptr kre am inceput sa ma uit la ac sport...in afara d el imi mai place f mult Hendry

pinki
16th October 2006, 23:22
pe mine mark williams m-a facut sa urmaresc snookerul, culmea e ca ronnie la inceput ma enerva, pana cand l-am studiat mai cu atentie si i-am observat temperamentul... si de-atunci, el e favoritul meu nr.1 :D

adriana18p
17th October 2006, 20:42
era....paul hunter...prima oara l-am remarcat in 2003 si d atunci a fost fav meu...

d fapt...hunter a fost motivul ptr kre am inceput sa ma uit la ac sport...in afara d el imi mai place f mult Hendry

acelasi lucru si la mine, hunter a fost motivul pt care am inceput sa imi placa si sa ma uit la snooker
si hendy pt mine e cel mai bun, ronnie mai are mult pana sa il ajunga, sa faca ce a facut hendry, nu degeaba i se spune omul record, e adevarat ca acuma trece printr-o perioada nu ff buna dar imi doresc fff mult sa mai castige macar o data campionatul mondial

si ink un jucator care imi place e :dott, m.am bucurat enorm de mult cand a castigat campionatul mondial eram super happy, imi place la nebunie cum se incurajeaza e un caraghios

Ulio singuraticu
17th October 2006, 20:52
Favoritu meu nr 1 e Jimmy White (WIRLWIND) se intelege!
Stevens imi place ca are stil,pasiune si incredere plus mansetele cu drgonul galez
Hunter mia placut si mereu imi va placea in special pt lupta pe care a duso atata timp cu putere si tarie impotriva cancerului
Dott imi place ca e mic si chel si joaca ca un profesionist
Williams imi place pt ca...joaca bine!:happy
McCulloch imi place ca vrea sa fie cat mai bun si ajunge departe...un om foarte concentrat...

Si sa nu uit!
Higgins imi place ca i se zice ca ii magician!

pinki
17th October 2006, 20:56
da, si jocul lui higgins imi place :D uite ca uitasem de el :)

Zabriskie
17th October 2006, 21:07
In afara de Ronnie, mai simpatizez pe Kendo, Dott, Stevens, Hamilton, Ali Carter, Dominic Dale.

Platanu
31st October 2006, 10:39
Mie imi place de Ronnie si de Ding Junhui.

lady_in_black99
3rd November 2006, 21:21
acelasi lucru si la mine, hunter a fost motivul pt care am inceput sa imi placa si sa ma uit la snooker
si hendy pt mine e cel mai bun, ronnie mai are mult pana sa il ajunga, sa faca ce a facut hendry, nu degeaba i se spune omul record, e adevarat ca acuma trece printr-o perioada nu ff buna dar imi doresc fff mult sa mai castige macar o data campionatul mondial

si ink un jucator care imi place e :dott, m.am bucurat enorm de mult cand a castigat campionatul mondial eram super happy, imi place la nebunie cum se incurajeaza e un caraghios

Exact! Primul meci pe care l-am vazut a fost unul intre Hunter si Dott...habar n-aveam cum se joaca dar a inceput taica-meu sa-mi explice si vedeam acolo numele...hunter si dott....si eram mica si credeam ca-s porecle si am zis ca nu-mi palce porecla de "Hunter", ca cine se crede ala si am zis ca vreau sa castige Dott...da' la fata credeam ca Graham e Hunter si invers...si asa m-am suparat cand am vazut ca Dott a pierdut....da' dupa aia l-am urmarit mai mult pe paul si sincer am ramas uluita de stilul lui de joc si de performantele sale! juca extraodrinar! il admir ff mult pt lupta pe care adus-o cu atata tarie impotriva cancerului si mereu va ramane favoritul meu!
Dar asa e nici Hendry nu e mai prejos sau Davis! Super jocul asta!

Lover
15th December 2006, 21:03
Stephen Hendry si Higgins , preferatii mei...dupa ce se retrag ei...ramane Stevens :)

suzy.horror
4th May 2007, 23:11
Ronnie O'Sullivan, Mark Williams.kam atat astias toti...oricum sunt fana infocata Ronnie. am plans la esecuri si mam bucurat enorm la victorii

pinki
5th May 2007, 10:51
bine-ai venit printre noi! :cheer:

suzy.horror
7th May 2007, 21:00
mc pink_me

resita
7th May 2007, 21:24
un poll ar fi indicat :ok:

real23
7th May 2007, 21:27
n-are rost, tot ronnie o sa fie la mare distanta in frunte

pinki
7th May 2007, 21:44
hai ma, mi-e lene acum :D

alynaluc
8th May 2007, 15:27
Sint noua pe acest forum. Ronnie O'Sullivan m-a atras de acest sport, dar Mark Selby m-a facut sa-l urmaresc constant. Are ceva tinarul din Leicester si de cind l-am descoperit nu m-am mai putut dezlipi de snooker. Imi place din ce in ce mai mult si nu cred ca voi mai scapa vreo transmisie a partidelor de snooker.:)

realmadrid.com
9th May 2007, 00:05
Pacat ca tocmai s-a terminat sezonul :D. Oricum, Selby imi place mult mai mult decat Murphy sau Dott...ultimul din urma imi este foarte antipatic, mai ales dupa declaratile de la acest CM...probabil se crede Hendry in perioada lui de glorie, de vorbeste asa. Selby este simpatic, daca pot sa-i spun asa, rade, glumeste la masa, nu este robot...

little_earl
9th May 2007, 00:09
in primul meci de snooker pe care l-am vazut (acum muuulti ani) juca Matthew Stevens asa ca el e unul din favoritii mei ... ceilalti sunt Ronnie, evident, si John Higgins, nu de ieri de azi, ci de vreo 5 ani
antipatici imi sunt Dott si Ebdon, al doilea pt ca joaca prea lent, la Dott nu stiu ce nu-mi place dar ma enerveaza rau :P

pinki
9th May 2007, 13:32
nu stiu daca exista cineva care sa-l placa pe dott :D


oricum, selby a intrat si printre favoritii mei, imi place cum joaca, imi place de el, promite :)