PDA

View Full Version : POLO



Pages : 1 2 [3] 4

radu_ultras
29th May 2008, 09:33
de ce-o fi semnat cu Steaua nu stiu... mai ales pentru ca este stiuta parerea lui Hagiu despre Musat (una proasta adica, ca d-aia nu l-a convocat la nationala). Ramane sa urmarim si sa ne distram in continuare!

The Punisher
29th May 2008, 22:37
Pentru cascaval amandoi colaboreaza si cu dracu,asa ca. Steaua are banca tehnica de " 5 stele " cica .Urmarim caterinca in continuare .

radu_ultras
30th May 2008, 10:46
"banca tehnica de 5 stele" :happy ! asta da caterinca! Bravos!

polopeapa
1st June 2008, 09:05
Ro-Spania8-11 si Ro-Serbia3-11 in Liga Mondiala.

The Punisher
1st June 2008, 16:33
Asta este .Ce vreti sa facem ? Suntem buni dar, se pare ca nu destul de buni.

tolea
1st June 2008, 20:17
ati vazut ce nationala tare am facut? Au pierdut cu "doar" 11-3!

rainman2
1st June 2008, 20:46
hai ma nu mai manca c....t.
ai fost la portugalete sa vezi meciul?!??

The Punisher
1st June 2008, 21:37
Am inteles ca la doua meciuri a fost o vreme de cacao cu ploaie torentiala si frig + apa rece, iar al treilea meci sa jucat in bazin de 25m in sala .Deci poate sa fie si asta o chestie care sa duca la acest scor.Cine stie.

rainman2
1st June 2008, 23:18
ultimul meci 13-14 cu rusii....
cat despre 11-3 cu sarbii...faptul ca am fost sterili in atac este doar o problema momentana , zic eu. inca nu ne gasim ca lumea, dar avem o luna sa rezolvam problema.
apa rece si bazin de 25m a fost si pt adversari asa ca nu e o scuza...pur si simplu au fost mai buni ca noi saptamana asta...la europene conteaza...cel putin pentru noi.

The Punisher
2nd June 2008, 23:19
Asta este ,vedem ce o sa se intample la europene.

unguru1432
3rd June 2008, 18:28
:(... nimic...

The Punisher
3rd June 2008, 21:22
Asta este . Mai asteptam.

tolea
4th June 2008, 10:14
Va propun un nou subiect de discutie. Care credeti voi ca poate fi cel mai bun antrenor din tara?
Dupa parerea mea un bun antrenor trebuie sa o ia de jos. Adica de la copii si juniori si dupa aia sa antreneze seniorii. Cred ca munca cu juniorii e cea mai buna experienta pe care un antrenor poate sa o dobandeasca.
Astept raspunsurile voastre! Astept si nume!va salut!

The Punisher
4th June 2008, 23:03
Treaba asta cu cine este mai bun este tare relativa si iti spun si de ce.Pentru ca depinde si de rezultate si de generatii si de multi alti factori.Exemple sunt multe cat a fost treaba cu armata Steaua si Dinamo au luat de peste tot ce era mai bun si atunci cu ce sa faci performanta ( vezi generatii )Este normal sa o ia de jos dar acum nu mai este la moda asta ( vezi Angelescu, Hagiu) asa cum sunt antrenori buni numai la juniori, deci treaba este relativa.Acum se poate face un clasament si pe simpatii. Da subiectul este ok ,dar nu relevant .

radu_ultras
5th June 2008, 09:24
Are dreptate Punisher. Depinde foarte mult si de perioada la care te raportezi. Acum 10 - 20 de ani era alta mentalitate la polo. Se urmarea performanta iar antrenorii primeau si sprijinul parintilor in sensul ca acestia ii incurajau pe copii sa faca performanta. Acum sunt alte prioritati. Nu poti, ca antrenor sa ceri unui junior sa faca 2 antrenamente / zi. Parintele va spune, si poate pe buna dreptate, ca nu mai are timp de scoala sau ca nu vrea sa-i sacrifice copilaria. Dupa parerea mea poloul romanesc va deveni un sport practicat de amatori, asa cum este in Germania. Pentru ca astea sunt vremurile. Ca poloist nu poti castiga sume fabuloase in activitate care sa-ti asigure un trai decent dupa ce-o termini cu sportul, asa cum se intampla la fotbal, de exemplu. Eu cred ca un poloist poate da randament pana la maxim 35 de ani, pentru ca poloul este un sport foarte greu care te solicita permanent. Nu-i ca la sporturile de echipa pe uscat unde faci ori faza defensiva ori cea ofensiva. La polo un jucator inoata permanent pentru ca trebuie sa le faca pe amandoua. Din cauza asta dupa o anumita varsta de cam lasa "bateriile". Inainte multi faceau polo de performanta cu speranta ca ajung la Steaua sau Dinamo si primesc un post, avanseaza in grad si mananca linistiti o paine toata viata. Vremurile astea au cam trecut si la cluburile sus mentionate nu mai sunt disponibile posturi pentru sportivi. Asta a fost ca o paranteza.
Antrenori buni cunosc destui si banuiesc ca si voi, care ati jucat aveti preferintele voastre, dar as prefera sa nu vorbesc despre ei pentru ca o fac subiectiv. Si cred ca oricine va posta pe acest subiect o va face la fel. Si va incepe o cearta (ca doar suntem romani) total aiurea. In general antrenorii buni sunt cei care au avut rezultate si ca sa va edificati puteti cauta pe la federatie sa vedeti cate titluri a castigat "X" la juniori, la seniori sau la echipa nationala. Un alt aspect important este si cati jucatori buni a crescut antrenorul respectiv, adica jucatori care dupa juniorat au confirmat si la seniori si la nationala si la echipe din strainatate (aici exemple sunt multe). Dar asa cum spune si Punisher toate astea depind de foarte multi factori. Eu personal sunt curios ce mari jucatori vor aparea din generatiile incepand cu cei nascuti in 1986. Ei acum ar trebui sa aiba 21-22 de ani, adica varsta la care un jucator ar trebui sa inceapa sa dea randament maxim. Si apoi sa-i comparam cu jucatori din generatiile '72 - '78. Ce ziceti de idee? Astept cu interes comentariile voastre.

tolea
5th June 2008, 10:03
Datorita faptului ca poloul e un sport de echipa , nu e important faptul ca juniorii sa confirme la seniori. Un antrenor bun stie sa-si duca echipa spre mari performante. Pentru ca poti sa bati o echipa cu una sau doua vedete cu o tactica si o relatie buna de joc. Parerea mea e ca antrenorii ca angelescu sau hagiu nu pot fi antrenori extraordinari din moment ce ei iau jucatori gata formati de altii si, daca vreunul greseste dau vina ca nu s-a lucrat bine cu ei la juniori.
Eu unul ma indoiesc de studiile pe care le au cei doi antrenori in domeniul antrenoratului. In aceasta meserie nu conteaza numai experienta activa pe care o capeti in perioada cand ai activat ca jucator, ci trebuie sa ai vaste cunostiinte asupra teoriei antrenamentului sportiv.
Unul dintre bunii preparatori fizici, dupa mine, este Marinescu( ma refer strict la prgatirea fizica). Omul acesta era sau inca mai este obsedat sa caute "n" solutii care sa aibe ca scop aducerea sportivului in forma maxima( chiar daca era injurat de toti jucatorii datorita volumului mare de inot). Despre pregatirea technico-tactica eu am doi favoriti cu care am lucrat si care, dupa mine, sunt maestrii ai acestui sport.Poate ii voi numi nai incolo. In rest, numai bine!

radu_ultras
5th June 2008, 10:42
@ tolea
N-am zis nicio secunda ca Angelescu sau Hagiu ar fi buni antrenori. Cum n-am zis nici de Rus Viorel. Nici de Liviu Raducanu. Intr-adevar ei n-au lucrat niciodata cu juniorii ci au avut pe mana jucatori gata formati. Nu mai zic de Hagiu care a ajuns direct la Nationala (prima lui echipa). Ceva similar s-a intamplat cu Hagi la fotbal si a fost dezastru. Pe de alta parte nu tine teoria cu cine a fost mare jucator este automat si mare antrenor. Never! Exemple din fotbal sunt destule, n-are sens sa le enumar eu acum.
Despre Marinescu ce sa-ti zic. M-a disperat cu inotul. Avem cosmaruri cu el in rol principal! Dar erai bine pregatit, nimic de zis. Problema lui Marinescu era ca nu stia sa aduca jucatorii la forma optima in perioada meciurilor. La el era permanent perioada de acumulare, daca intelegi ce vreau sa zic. Si cand incepeau meciurile inotai de rupeai da nu nimereai poarta.
PS. Tare nick-ul asta al tau "Tolea". Si de trista amintire in acelasi timp! Hi hi hi!
Numai bine la toata lumea!

tolea
6th June 2008, 09:48
Va propun altceva:eu o sa dau un nume de antrenor si voi imi spuneti ce calitati si defecte are.
Pentru inceput Spanu Doru.

radu_ultras
6th June 2008, 11:01
@ tolea
Bai frate, eu cred ca tu esti antrenor si vrei sa sti ce parere are lumea despre tine. Glumesc!
Nu vreau sa comentez pe tema asta din motivele mai sus mentionate. Cunosc aproape toti antrenorii, le stiu si bunele si relele (in opinia mea) dar chiar nu vreau sa comentez. Va las pe voi ceilalti daca vreti.
Numai bine!

paspartout
10th June 2008, 21:52
Lenesilor Lenesilor Lenesilor Chiar Numai Veniti Cu Nimic Nou ....vesti....senzatii....ce Sport De C.......t Cu Asa Comentatori Si Suporteri

polopeapa
11th June 2008, 19:54
Daca nu iti place sportul asta poti merge la oricare altul,ca tot iti spui ca treci peste tot.

polopeapa
11th June 2008, 19:58
Daca il apreciezi adu lucruri pe care noi nu le stim.Si noi suntem curiosi sa aflam una,alta.De exemplu:merg Dunca si Dina Andrei la Steaua?Asa se aude!Vrea Steaua sa ia tot ce i in tara sa si asigure locul 1?S au saturat de locul3 cu echipa de locul1 sau2?Dupa Busila si Musat cine mai urmeaza?

The Punisher
14th June 2008, 12:46
Dina se poate dar Duca nu cred. Cat despre Steaua cuvantul este DISPERARE, ca poate castiga si ei ceva.

The Punisher
16th June 2008, 01:02
Steaua a mai luat un fundas ungur , deci au 4 fundasi( foarte tare frate) si Crisul sunt in discutie cu 4 unguri . Sa vedem noutati in continuare.

magico
16th June 2008, 19:19
Angelescu Te Salut @@@@@!!!!!

geluchelu
17th June 2008, 09:43
Ultima Stire: Busila are probleme cu venirea la steaua! Cand a plecat de la Rapid avea o clauza in care se specifica ca in tara poate juca numai la rapid! Asa ca steaua a luat prima teapa din multele care vor urma! Referitor la edi andrei: niciodata nu s-a pus problema sa vina la steaua! Va salut!

The Punisher
18th June 2008, 10:07
Steaua trebuie sa plateasca deoarece:cand a plecat italienii nu au vrut sa plateasca nici un ban iar Busila nu pleca daca Rapidul nu il lasa gratis ,dar acum nu este normal sa plateasca cei la care vrea sa joace. De semnat, ca numai la Rapid o sa joace daca mai joaca, si daca se mai intoarce este Radu Cosmin in rest nici unul nu a semnat asa ceva.Steaua daca il plateste pe Busila cu 3500 euro nu poate plati 5000 euro clauza lui?In rest cred ca si Dunca a fost atins de sindromul banilor lui Steaua dar chiar nu il inteleg.Steaua are acum 4 fundasi 3 centrii si mai are putin pana la o echipa de fotbal.

cimitiru branesti
18th June 2008, 15:02
N-ati putea oare s-o lasati mai usor cu frustrarile anti-Steaua? Din ce vad, Steaua e singura echipa romana de polo care pare sa aiba un proiect coerent pe termen mediu-lung si asta ar trebui apreciat de toti cei pe care nu i-a parasit cerebelul. Care-i problema daca vine Dunca? care-i problema dac-o sa avem un lot de marimea unuia de fotbal? dati voi banii? e ceva ilegal in asta? Cred c-ar trebui sa reveniti la masturbarea simpla, si sa renuntati la mizeriile astea de pe net, unde orice prost poate sa-si aroge iluzia de putere/competenta :)

The Punisher
18th June 2008, 16:50
zob79 esti prea nervos si cred ca esti un pic prea subiectiv in cea ce priveste Steaua.Cat despre bani nu dau eu la Steaua ca uite ce se intampla ( cazul valiza ), iar despre program pe termen mediu si lung da-mi voie sa te contrazic este de cacao, nu bun. Ce jucatorii creste Steaua ,de ce nu mai castiga Steaua la nici un nivel de copii si juniori.Nu din cauza antrenorilor, ci a celor din conducere care nu au rabdare sau nu stiu cum se creste un jucator si se prefera cumpararea sau japca de sportivi( mercenari) asa ca mai subtire cu planul coerent la Steaua . Cat despre masturbare se pare ca tu faci parte din baietii care nu au facut-o niciodata!

tolea
18th June 2008, 20:44
Pentru the punisher: ai dreptate aici. Prin aducerea a 4 fundasi il dai la o parte pe ghibanu, unul dintre jucatorii tineri talentati care au confirmat( plus ca mai e si giuclea care joaca pe acest post). Chiar nu inteleg strategia stelei! Presupun ca, cumpara jucatori ca sa dezbine celelalte echipe. In rest numai bine!

The Punisher
18th June 2008, 21:47
Bine ca a inteles cineva marea strategie pe termen mediu si lung . Dar chiar asa ,ce ne pasa noua ce dam noi banii? Dar sa nu ne intrebam mai incolo de ce rezultatele la nationala vor fi super bune.Nu vine nimic din spate si nici nu crestem nimic.Singurii care cresc jucatori sunt cei din provincie ( toti ) iar din Bucuresti este Rapid in rest Legiunea Straina. Numai bine si va rog argumente pertinente. Mersi.

tolea
19th June 2008, 10:20
Tin sa-ti amintesc ca CSS1 are din nou bazin prin redeschiderea bazinului de la sc nr.3(ciovica). Asa ca peste 2-3 ani o sa vedeti cum Css1 o sa redevina ceea ce a fost inainte(principoala favorita la castigarea titlurilor nationale la juniori; mai ales ca acum de juniorii acestui club se ocupa prof. georgescu care a castigat nenumarate titluri de campion atat la juniori cat si la seniori, dar si peste hotare).

The Punisher
19th June 2008, 18:56
Stiu dar prof Georgescu mai are trei colegii foarte spun foarte muncitori si talentati + ca are si ore la liceu asa ca bine ar fi 2-3 ani , dar fara speranta am fi murit de mult. Numai bine.

tolea
19th June 2008, 20:19
La bazin vin scoli si licee datorita unui contract cu primaria sectorului 1, asa ca iti dai seama ce baza de selectie are! O sa vedeti cum oradea o sa ia iarasi de la 10 goluri in sus de la css1!

The Punisher
19th June 2008, 23:35
Stiu ce inseamna selectia si ce implica ea. Sa dea Domnul sa fie ca tine dar ca nota informativa de la nea Bebe,( 69,70,71) Dumnezeu sa-l odihneasca css1 nu mai are parte de nicio generatie mai rasarita Dar cu Dumnezeu inainte.Apropo Romania - Ungaria 10-11 la Oradea.Frumos meci.

radu_ultras
20th June 2008, 00:18
@ Punisher

Nu inteleg ce vrei sa spui. Tu zici ca in afara de generatiile 69, 70, 71, CSS1 n-a mai avut generatii bune? Pai Rath Bogdan de unde vine? Balanov unde s-a format? Echipa de 77 a lui CSS1 a castigat 4 titluri de campioni (la varsta ei 3 plus unul la 76), ca sa nu zic 5 daca il pun la socoteala pe primul castigat la 76 cand Sportul si CSS1 au facut echipa comuna cu Nea Manole antrenor. Si la voi la Rapid sunt jucatori formati exclusiv de Css1 (Radoi si Giuglea), care daca nu ma-nsel au fost campioni cu Horatiu Prodan antrenor. Au fost generatii bune si astea asa cum Rapidul a avut generatia de 75, cea a lui Edi Andrei, jucator format de Nea Dodo de la Progresul daca imi aduc bine aminte, care a castigat campionatul cu Nea Miu antrenor. Sa sti ca din generatiile astea plus alti cativa jucatori mai tineri (adica Busila, Udy, chiar Florica Musat etc) este formata echipa nationala care n-a avut performante rele, chiar daca a ratat calificarea la Olimpiada. De fapt nu stiu sa fi avut echipa nationala performante mai bune vreodata. Ba da, parca la Europenele de la Shefield cand am iesit tot pe 4 si inca juca Hagiu, Dinel, Totolici, Cretu, Lisac etc. Si daca tot ai amintit de Nea Bebe (pe care l-am avut antrenor o perioada) ar trebui sa amintim si de Stefanescu care a murit acum cativa ani si care a avut performante deosebite ca antrenor la juniori. D-zeu sa-l odihneasca!
Dupa parerea mea toti antrenorii astia de la seniori de acum - Hagiu, Angelescu, Lisac, Rusu Eduard - ar trebui sa puna mana sa antreneze mai intai echipe de juniori si sa aiba rezultate si apoi sa ia echipe mari pe mana. Asa cred eu c-ar fi cel mai corect! Nu din prima la nationala sau la Steaua sau Dinamo (ca nici Raducanu n-a antrenat vreodata juniori).
In rest numai bine!
PS: Sunt mort de nervi c-a batut Germania pe Portugalia !!!!

tolea
20th June 2008, 17:59
@ Punisher
Nu stiu unde te-ai documentat tu, dar dupa cum spune si radu ultras Css1 a dominat multi ani campionatele de juniori. rapidul a avut numai generatia de 75 pe care Css1 a fost foarte aproape sa o detroneze. Echipele de seniori de la Dinamo si Steaua se bateau pe jucatorii de la Css1(pe unii ii lua chiar de la varsta junioratului). Steaua, rapid,triumf, crisul, clujul erau echipe cu care Css1 si dinamo isi imbunatateau golaverajul!

rainman2
21st June 2008, 01:15
@tolea
rapidul a avut si echipa buna si la '80-'81.cu '81 au castigat campionatul si au fost mereu peste css1 :D

radu_ultras
21st June 2008, 13:43
@ rainman

Se poate sa ai dreptate cu generatia de 81 a Rapidului. Ce jucatori avea Rapidul in echipa respectiva si cine era antrenor?

The Punisher
23rd June 2008, 16:48
Bine domnilor mai vb peste 2 ani cate campionate, sau hai sa nu fiu rau primele 3 locuri o sa ia css1 mai ales ca acolo este si celebrul Marean si Horatiu si miezul Trompa( sau nu mai este?)Bafta.

radu_ultras
24th June 2008, 08:35
@ Punisher

Aici n-am ce sa mai zic, ne-ai cam inchis. :)

The Punisher
24th June 2008, 16:09
Chiar nu am zis cu rautate , dar oamenii nu mai au chef( horatiu) si nu pot mai mult vezi cei doi. In rest sa faca ceva cu bazinul ala ma refeream la performante.

tolea
24th June 2008, 20:11
Ce mai stiti despre Dunca? Mai vine la Steaua sau ramane la oradea?

The Punisher
26th June 2008, 10:41
Am inteles ca este 100% la Steaua.

polopeapa
26th June 2008, 14:57
Steaua ia tot ce exista si ce misca.Au sau n au nevoie de jucatori maresc lotul,trebuie sa ii slabeasca pe ceilalti.Daca raman echipele fara jucatori este mai usor sa termini primul.Ar fi culmea sa nu ia campionatul.

unguru1432
26th June 2008, 15:19
sunt sigur ca nu vor castiga nici anul viitor campionatul... chiar daca a plecat dunca la steaua, tot csm-ul va castiga campionatul... locul lui va fi luat de un altul mai bun... se stie ca in lotul oradenilor vor fi cooptati nu mai putin de 4 jucatori unguri...

tolea
26th June 2008, 19:39
Inca nu a semnat Dunca cu steaua( cel putin pana azi). Sunt inca in negocieri!
Steaua a renuntat la achizitionarea fundasului ungur ungur!

tolea
26th June 2008, 19:41
Ce spuneti de Dimitri Goanta?
Vlad Hagiu: "Pacat de el, ar fi putut ajunge mare jucator de polo"


Vlad Hagiu, fostul antrenor al nationalei de polo, l-a avut sub tutela pe Dimitrie Goanta la echipa Romaniei. Contactat telefonic de CANCAN, Hagiu era la curent cu materialul aparut despre fostul sau elev: "Nu imi vine sa cred. De cand am vazut ziarul nu mai sunt om. Nu pot concepe ca acest baiat, care era foarte respectuos si cuminte, face parte din aceasta grupare. Putea ajunge un mare jucator de polo, fiindca avea talent cu carul. Acum nu stiu ce sa mai zic, sunt in stare de soc, era ca si copilul meu", a spus Vlad Hagiu. Dimitrie Goanta a fost prezentat, in editia de ieri a ziarului CANCAN (vezi facsimil), cu poze si filme pe site, ca unul dintre stapanii preotului sado-maso. Dimitrie l-a calcat pe arhimandrit abia venit din Italia si a primit cadou o pereche de adidasi si o sticla de vin. Tot atunci, reporterii Cancan au aflat ca Dimitrios practica BDSM din 2007, vizitele sale la resedinta preotului devenind o rutina.

unguru1432
26th June 2008, 22:40
ramiro georgescu paraseste csm-ul pt cn firenze...

polopeapa
26th June 2008, 23:09
Faptul ca Goanta a facut o neghiobie n are legatura cu valoarea lui ca sportiv.Daca o sa si vada de treaba o sa ajunga bun.N a tras pe nas,n a dat in cap,a avut niste momente de ratacire.Cine il cunoaste poate intelege.

rob_din
27th June 2008, 08:23
Ce spuneti de Dimitri Goanta?
Vlad Hagiu: "Pacat de el, ar fi putut ajunge mare jucator de polo"


Vlad Hagiu, fostul antrenor al nationalei de polo, l-a avut sub tutela pe Dimitrie Goanta la echipa Romaniei. Contactat telefonic de CANCAN, Hagiu era la curent cu materialul aparut despre fostul sau elev: "Nu imi vine sa cred. De cand am vazut ziarul nu mai sunt om. Nu pot concepe ca acest baiat, care era foarte respectuos si cuminte, face parte din aceasta grupare. Putea ajunge un mare jucator de polo, fiindca avea talent cu carul. Acum nu stiu ce sa mai zic, sunt in stare de soc, era ca si copilul meu", a spus Vlad Hagiu. Dimitrie Goanta a fost prezentat, in editia de ieri a ziarului CANCAN (vezi facsimil), cu poze si filme pe site, ca unul dintre stapanii preotului sado-maso. Dimitrie l-a calcat pe arhimandrit abia venit din Italia si a primit cadou o pereche de adidasi si o sticla de vin. Tot atunci, reporterii Cancan au aflat ca Dimitrios practica BDSM din 2007, vizitele sale la resedinta preotului devenind o rutina.



O declaratie absoluta stupida, ce legatura are una cu alta? Cum adica "ar fi putut ajunge". ca doar nu i s-a redus talentul de poloist

The Punisher
27th June 2008, 09:49
Tot respectul ptr. Csm dar daca cumva pleaca Dunca si Ramiro Csm-ul daca nu isi revine repede ( cu achizitiile) o ia la vale.Stiu ca Oradea nu sta in cei doi jucatori dar este un soc care poate dura ceva mai mult.Toate echipele au trecut prin asta .Depinde cat poti sta acolo sus in top.Cat despre Goanta cred ca de vina este educatia si nu lipsa banilor.P. S - Ratacirii avem toti !

kiLLer9
28th June 2008, 15:27
polopeapa

The Punisher
28th June 2008, 18:08
Astazi am auzit ca Dunca a semnat cu niste greci iar Ramiro cu italienii.Atat deocamdata.

rob_din
4th July 2008, 13:07
Nationala Romaniei s-a facut de ras in primul meci de la Europene, fiind infranta de Macedonia cu scorul de 10-6

cimitiru branesti
4th July 2008, 15:58
Nationala Romaniei s-a facut de ras in primul meci de la Europene, fiind infranta de Macedonia cu scorul de 10-6
Cu dedicatie pentru fosila Rusu, fara numar!
Stiam ca e o fosila ambulanta, o batjocura la adresa acestui sport, dar nu ma asteptam chiar la asa ceva...

rob_din
4th July 2008, 18:01
Cu dedicatie pentru fosila Rusu, fara numar!
Stiam ca e o fosila ambulanta, o batjocura la adresa acestui sport, dar nu ma asteptam chiar la asa ceva...

Nu-i numai Rusu de vina. Oricum, o rusine

The Punisher
4th July 2008, 18:51
Bai tata, voi ce credeati ca faci ceva in doua luni.Chiar cred ca unii dintre voi habar nu aveti ce inseamna antrenoratul asta . Au fost si altii mai tineri si ce au facut? Daca cu doi antrenori diferiti si ca stil si ca tot au fost rezultate proaste ,nu isi pune intrebarea nimeni ca poate nu antrenorii sunt cei mai cu vina? Si cu Hagiu ,si in cazul de fata ati facut ceva Tipic Romanesc ( balcanic ) repede aruncam cu cocao pe toti ,si toti sunt prosti si nu sunt buni, si nu au facut nimic etc.dar se uita repede ce sa facut bine.Chiar crezi ca este o fosila un antrenor? Care a acceptat sa vina pe un salariu de bugetar ( ca de nu mai sunt banii din trecut) sa faca o munca la care nu a vrut nimeni sa se bage ca sa nu iasa nasol si in doua luni sa iasa si pe 4 la europene.La ce rezultate are in spate nu cred ca mai are ceva de demonstrat . A mai iesit o data pe 4 la europene dar cu niste jucatorii de calitate . Ca fapt divers Macedonia este calificata la Olimpiada . Tipic romanesc aruncatul cu noroi repede si aiurea.

rob_din
4th July 2008, 19:43
Bai tata, voi ce credeati ca faci ceva in doua luni.Chiar cred ca unii dintre voi habar nu aveti ce inseamna antrenoratul asta . Au fost si altii mai tineri si ce au facut? Daca cu doi antrenori diferiti si ca stil si ca tot au fost rezultate proaste ,nu isi pune intrebarea nimeni ca poate nu antrenorii sunt cei mai cu vina? Si cu Hagiu ,si in cazul de fata ati facut ceva Tipic Romanesc ( balcanic ) repede aruncam cu cocao pe toti ,si toti sunt prosti si nu sunt buni, si nu au facut nimic etc.dar se uita repede ce sa facut bine.Chiar crezi ca este o fosila un antrenor? Care a acceptat sa vina pe un salariu de bugetar ( ca de nu mai sunt banii din trecut) sa faca o munca la care nu a vrut nimeni sa se bage ca sa nu iasa nasol si in doua luni sa iasa si pe 4 la europene.La ce rezultate are in spate nu cred ca mai are ceva de demonstrat . A mai iesit o data pe 4 la europene dar cu niste jucatorii de calitate . Ca fapt divers Macedonia este calificata la Olimpiada . Tipic romanesc aruncatul cu noroi repede si aiurea.

Macedonia la JO? Poate in visele lor. Mai informeaza-te inainte sa acuzi pe altii. Macedonia nu reprezinta nimic in polo.

tolea
4th July 2008, 19:52
ECHIPA SI ANTRENORII DE *****! FARA CARACTER! NUMAI FITE IN CAP! Pt zob 79: ce ii iei apararea lui rusu? Ce esti cumva edi rusu? ca in afara de fisu nu stiu cine poate sa-i ia apararea! Sa se duca la juniorii lui !ca are o echipa "tare rau" si un secund si mai tare - CORDELIA -!

The Punisher
5th July 2008, 01:17
Mai nea Tolea, de ce nu te apuci tu de antrenorat sa duci echipele de juniori, seniori si toate loturile pe culmile performantei mondiale.

rainman2
5th July 2008, 02:00
toleo de ***** esti tu!!!cum iti permiti sa imi vorbesti asa.tare as vrea sa te cunosc.daca era ceva de capul tau poate faceai parte si tu din echipa asta....si poate nu mai scriai tampenii pe forumuri.

rob_din
5th July 2008, 13:01
Mrea echipa a Macedoniei, vazut da unii la JO, a fost spulberata de Serbia cu 23-6

tolea
5th July 2008, 22:31
deci,dupa cum am zis am castigat din nou cu 7-12! In concluzie :ECHIPA SI ANTRENOR DE *****!Apropo in tribuna(adica in galerie) e prezent si Vlad Hagiu care nu mai poate de "suparare" ca echipa joaca "perfect". Asa ca nu va mai suparati asa de tare pe mine cand am dreptate! Cred ca rainman e CORDELIA, de reactioneaza asa !

tolea
5th July 2008, 22:34
Pt rainman: Eu am trait si inca mai traiesc in mediul asta, asa ca tu sa ai ciocul mic. Si apropo' am iesit de 5 ori campion national. Tu ce performante ai in polo CORDELIA?

cimitiru branesti
5th July 2008, 22:36
Echipa nu e chiar de kkt, doar fosila aia o face sa para asa; imi imaginez ce-i plinge inima ca cioroii lui sint intr-un asemenea hal incit nici macar el nu poate convoca vreun tuciuriu la nationala. Despre faptul ca nu l-a convocat pe George(in schimb a luat ciurucuri gen Ridzyk), nu stiu ce sa zic...ma tem ca nici macar un psihiatru nu-l mai poate ajuta. Moartea ii rinjeste dulce, pacat doar ca nu l-a rezolvat inainte de europene.

magico
5th July 2008, 23:55
M ati INNEBUNIT !!!!! v ati zapacit de cap cu atfel de comentarii fara nici o logica...Mai bine mi ati spune cum vine asta: Hagi principal si Angelescu secund la Steaua?
APROPO VREAU SI EU O LAMURIRE : ce cauta Angelescu pe scaun la echipa nationala si tot noteaza? Acum......in era HD cand totul se filmeaza face stenodactilografie...?
Multumesc baieti anticipat...astept raspuns...va pup !!!!!

magico
5th July 2008, 23:59
Am uitat ceva....as vrea sa l vad pe ANGELESCU la Cluj- Principal hmmm , cred ca s-ar descurca cu banii lui "papa" Muresan asta daca si ar ascuti inteligenta si ar face cea invetitii in jucatorii dinafara,si daca si ar lua medicamentele la timp.........

rainman2
6th July 2008, 00:00
toleo...inseamna ca ne cunoastem bine......mai bine decat crezi.....si continui sa ma jignesti.....eu n-am decat 4 titluri....esti tare....ne batem in titluri nationale....luate in bazinul floreasca......extraordinar....da vezi ca te fac....am si 2 titluri de golgeter....incantat de cunostinta....
si pentru ca faptul ca jucam nasol acum, nu prea am explicatii si nici nu caut scuze acu, cert e ca muncim toti in echipa asta si niciunu nu vrea sa se faca de ras...poate contrar aparentelor...
p.s.ciurucul ala de rydzyk a dat 2 goluri azi cu italienii...

The Punisher
6th July 2008, 11:55
Ptr. Nea Tolea la ce nivel ai luat tu 5 campionate nationale ? Iar ptr. zob 79 : Ai grija ce doresti la altii ca poate se ia si la tine!

Hopshio
6th July 2008, 12:15
serbia*romania 1-2..sfertul 2 e acum

LE: 2-2

LE: 3-2 SERBIA

Hopshio
6th July 2008, 12:26
3-3 dupa primele 2 sferturi..HAI ROMANIA

Hopshio
6th July 2008, 12:53
6-5 serbia..mai sunt putine minute..

Hopshio
6th July 2008, 13:01
6-6..rezultat bun..avand in vedere ca am jucat cu serbia..

rob_din
6th July 2008, 13:24
Rezultat surprinzator.

The Punisher
7th July 2008, 00:01
Surprinzator pentru cine? Pentru jucatori ? Pentru antrenori? Asa suntem noi romanii, daca nu suferim putin nu ne simtim bine.

rob_din
7th July 2008, 00:45
Surprinzator pentru cine? Pentru jucatori ? Pentru antrenori? Asa suntem noi romanii, daca nu suferim putin nu ne simtim bine.

Surprinzator pentru oricine stie ceva polo

rob_din
7th July 2008, 11:30
Nationala de polo a mai reusit o "performanta" : 4-8 cu Germania

radu_ultras
7th July 2008, 12:39
@ pentru toti care v-ati balacarit in paginile anterioare!
Ce naiba bai fratilor, dupa ce ca suntem asa putini care scriem pe subiectul asta ne mai si injuram intre noi. Sa mor eu ca ma oftic pe chestia asta! Puteti sa va contrati cu argumente civilizate nu cu caterinca de doi bani. Aici nu discutam despre fotbal!
RESPECT!

De nationala nu vreau sa comentez nimic, dar totusi nu stiu de ce va mira rezultatele astea proaste. Pai cine suntem noi (adica Romania) sa emitem pretentii la medalii sau rezultate de top?! Pai voi ati inebunit?! Pai ce baza de pregatire si de selctie avem noi? Zero barat! Aici e toata chestia. Poate sa vina si Mourinho ca tot asa rezultate vor fi. Ce a obtinut nationala la ultimele europene a fost o intamplare pentru ca multe echipe pe care le-am invins erau in reconstructie. Si nu-l apar pe Rusu pentru ca personal nu-mi place deloc. Dar asta e situatia.
In rest numai de bine si fiti mai moderati cu injuriile alea gratuite! Nu-si au rostul!

rob_din
7th July 2008, 13:07
Iarasi ne plangem de bazine? Iarasi ne plangem de putin jucatori? Asa e sunt putine bazine si putini jucatori. Asa e, a fost o intamplare rezultatul de acum 2 ani. Nimeni n-ar zice nimic daca ne-ar fi batut Serbia, Italia sau Spania, dar sa te bata clar Macedonia sau Germania este nescuzabil, indiferent de circumstante

radu_ultras
7th July 2008, 13:31
In ceea ce priveste Macedonia ai dreptate, dar Germania nu intra in aceiasi oala, chiar daca acolo sunt mai multi amatori decat profesionisti, totusi sa nu uitam ca e totusi Germania. Si daca nu ma insel antrenor federal este un roman, Nicolae Firoiu, un om deosebit. Si aspectul cel mai important ..... sunt nemti! ;)

rob_din
7th July 2008, 13:34
In ceea ce priveste Macedonia ai dreptate, dar Germania nu intra in aceiasi oala, chiar daca acolo sunt mai multi amatori decat profesionisti, totusi sa nu uitam ca e totusi Germania. Si daca nu ma insel antrenor federal este un roman, Nicolae Firoiu, un om deosebit. Si aspectul cel mai important ..... sunt nemti! ;)

Sunt nemti dar pana acum 2 ani ii bateam mai mereu. Si hai nu zic ca o infrangere cu Germania e un dezastru, dar au castigat azi fara probleme.

radu_ultras
7th July 2008, 14:35
Uite articolul din WaterPoloWorld imediat dupa meciul Romania - Germania.

http://www.waterpoloworld.com/o.red.c/news.php?GID=1&auswahl=4587

cimitiru branesti
7th July 2008, 15:06
Ptr. Nea Tolea la ce nivel ai luat tu 5 campionate nationale ? Iar ptr. zob 79 : Ai grija ce doresti la altii ca poate se ia si la tine!
Sper sa se ia la tine :) Tare-as minca niste sarmale gustoase prin 2009 la parastasul tau de 1 an

The Punisher
7th July 2008, 21:25
Esti prea taran si nesimtit. Eu ti-am raspuns decent dar observ ca nu am cu cine. Deci n-ai cu cine !

polopeapa
8th July 2008, 08:19
Ne am uitat la fotbal si am vazut o echipa cu un nivel foarte modest,acum am remarcat acelasi lucru la polo.Poate ca noi am vrea sa castige toate meciurile si sa fie cei mai buni dar,din pacate,acesta este nivelul actual al poloului si al sportului romanesc.Trebuie sa acceptam realitatea,trista,asa cum este ea.La cum se lucreaza si la ce baza de selectie avem + mentalitate romaneasca nu putem avea decat performante intamplatoare.

rob_din
8th July 2008, 16:06
14-10 cu Rusia, alta echipa "moarta". Noi ne plangem, dar rusii ce sa mai zica?

radu_ultras
9th July 2008, 10:59
Rusia, din ceea ce am vazut la turneul de la Oradea, mi s-a parut o echipa foarte batrana. Oricum rezultatele Rusiei mi se par surprinzator de slabe avand in vedere ca au un campionat intern puternic. Am inteles ca jucatorii echipelor de club din Rusia au si salarii foarte mari. Deci, asa cum zice rob_din, n-avem de ce sa ne plangem.

tolea
9th July 2008, 19:29
Rusu a adus nationala la acelasi nivel cum a adus spanu nationalele de juniori ani la rand, locurile 8-9! Cum poti sa declari dupa meciul cu macedonia ca esti satisfacut de joc dar un singur jucator a facut diferenta, acesta avand in jur de 38 de ani si o burta proeminenta!

tolea
9th July 2008, 19:31
Slovacia-romania 4-3 dua 2 reprize!

The Punisher
12th July 2008, 16:06
Romania s-a clasat pe locul 8 si este calificata la Mondiale .

The Punisher
12th July 2008, 19:15
Pardon pe locul 9 si se pare ca este calificata la Mondiale .

rob_din
13th July 2008, 23:50
Muntenegru a devenit campioana europeana invingand in prelungiri Serbia

magico
27th July 2008, 13:36
Lenesilor !!!!!nu Spuneti Nimic De Cupa?

polopeapa
27th July 2008, 21:31
Nu pot sa spun exact numele echipelor care au participat.Pot sa spun ca a fost o competitie placuta,in care s a reunit familia poloului romanesc.Cine a castigat nu are asa mare importanta,au fost 50-70 de fosti poloisti din tara+ 2 echipe din strainatate(Moldova si Olanda).Cred(si n as vrea sa supar pe nimeni daca gresesc) ca a fost urmatorul clasament:1.Romanian Veterans,2,Water polo Masters,3.Rapid,4.Brenntag,5.Moldova si6.Olanda.
O buna organizare,cupe si medalii frumoase la bazinul Dinamo.Scorurile chiar nu le stiu.

magico
28th July 2008, 18:32
EU MA REFEREAM LA COMPETITIA CE URMEAZA ACUM IN AUGUST, vad ca site ul frpolo s-a evaporat,BRAVOS!!!!

polopeapa
28th July 2008, 21:52
Daca nu esti explicit nu capeti informatii.Nu pot sa spun mare lucru despre o competitie care este doar un turneu cu meciuri de pregatire inaintea startului de campionat.

magico
29th July 2008, 19:26
Eu ma refer la cel de la Oradea si de la Bucuresti. oops!

tolea
4th August 2008, 19:11
Ultima stire: ANGELESCU DAT AFARA DE LA STEAUA!!!!!

The Punisher
5th August 2008, 17:26
El de fapt zice ca Steaua iar fi taiat jumatate din bani si de asta nu a mai vrut sa stea.Dumnezeu este acolo sus si vede si cred ca mai are pe lista !

tolea
5th August 2008, 23:22
Pai ce zici tu e acelasi lucru. Cand nu merge echipa, antrenorul e de vina, nu jucatorii! Ca pe vremea lui Georgescu cand steaua a pierdut campionatul pe loviturile de la 5 m! Da asta e! Antrenorul era de vina ca nu o baga in poarta!!!

tolea
5th August 2008, 23:22
Sa vedem daca Hagiu o s-o bage in ate!

radu_ultras
12th August 2008, 10:00
Muntenegru - Canada 12-0 (nu s-a terminat) la JO!
Ca sa vezi cine ne-a batut pe noi!

polopeapa
29th August 2008, 23:04
Cupa Romaniei,la bazinul Dinamo,Steaua-C.S.M.Oradea6-3,Steaua-Dinamo9-6,Oradea si Dinamo au invins la scor Aradul.Steaua nu mai poate scapa din mana cupa,ramane sa se joace locul2 intre Oradea si Dinamo.Aradul este pe4,departe de nivelul celorlalte competitoare.

polopeapa
30th August 2008, 13:40
Dinamo-C.S.M.Oradea8-10 si Oradea a iesit pe2.Meci la discretia echipei din provincie,fara istoric.Steaua-Arad14-3,fara eforturi.Dupa Steaua-Dinamo a avut loc o altercatie intre cativa jucatori adversi.Nimic deosebit de semnalat in afara faptului ca nu este necesara aceasta atmosfera de prost gust in jurul bazinului.Protagonistii sunt aceeasi,n as dori sa i numesc acum.Unii dintre ei sunt recidivisti,poate federatia va lua masuri impotriva acestora.De ani de zile sunt tolerate atitudini nesportive ale acelorasi jucatori,care au demonstrat la turneul de calificare de la Oradea care este valoarea lor internationala.Exemplele acestea negative risca sa fie urmate si pe cei care si vad de treaba.Clasament:
1.Steaua,
2.C.S.M.Oradea,
3.Dinamo,
4.Astra Arad.

radu_ultras
3rd September 2008, 12:22
Se pare ca Berti va ajunge la Dinamo !
Cica s-ar fi certat cu Gelu.
Nu este oficial.

polopeapa
5th September 2008, 14:37
N am auzit nimic despre acest incident.Poate se linistesc apele si este doar o chestie financiara.Berti a schimbat cluburi multe in Romania,exista posibilitatea sa faca putina licitatie daca are vreo oferta din alta parte.Face parte din categoria celor care se muta la alta echipa pentru100 de euro in + la salariu.

cimitiru branesti
5th September 2008, 18:05
Poate vorbesti despre alt personaj. Berti a jucat in Romania doar la Steaua si Rapid, activind multi ani la ambele echipe. Din cite il cunosc eu(sigur, nu ne-am spalat ciorapii impreuna) e un tip sufletist, pentru care Steaua inseamna mult, si-ti spun cu certitudine ca n-ar pune botul la orice suta de dolari venita de oriunde. Sper sa ramana la noi, mai ales ca anul asta avem echipa buna si, fara sa ma laud, e greu sa pierdem campionatul asta.

polopeapa
5th September 2008, 22:07
Berti a jucat un an in Israel si la Astra Arad.Deci numarul cluburilor la care a activat s a dublat brusc.A mai negociat cu un club din tara(doi ani la rand) pentru a si mari salariul la Steaua.Dupa ce a obtinut ce a cerut de la Steaua a ramas ,,fidel,, armatei.In rest este un baiat de treaba si sper sa continue sportul acesta cat mai mult.Un sportiv profesionist are dreptul sa plece unde doreste,de aici si pana la o mare dragoste cu Seaua drumul este cam lung.Ti am raspuns pentru ca informatiile tale sunt incomplete.N am vrut sa te jignesc cu ceva,am tinut sa luminez putin situatia.Sper sa mergi la meciuri si sa ti sustii echipa favorita.Campionatul sa l ia echipa care joaca mai bine,oricare ar fi ea!

radu_ultras
5th September 2008, 22:36
Cel mai "loial" jucator din campionatul romanesc este Florica Musat! :happy

cimitiru branesti
6th September 2008, 18:36
Cind incepe campionatul?

polopeapa
7th September 2008, 13:23
Sambata viitoare cu:Steaua-Sportul si Dinamo-Rapid,deci nimic interesant,pronostic1 in ambele meciuri.Dinamo-Rapid s ar parea ca este televizat,meciurile au loc la Dinamo.

cimitiru branesti
7th September 2008, 14:30
Administratorii frpolo.ro ar trebui spinzurati de server. E unul din cele mai proaste site-uri ale federatiilor din Romania. Iata, n-au fost in stare sa puna pe site nici macar programul campionatului.

The Punisher
11th September 2008, 22:02
Romania este CALIFICATA la mondiale ! Este confirmata stirea .

polopeapa
14th September 2008, 08:43
Dinamo-Rapid 12-6,un meci transmis in direct pe TVR2 de la14.40.Azi are loc mansa2 pe acelasi post.In rest Steaua-Sportul 17-6.

cimitiru branesti
14th September 2008, 18:10
Dinamo-Rapid 12-6,un meci transmis in direct pe TVR2 de la14.40.Azi are loc mansa2 pe acelasi post.In rest Steaua-Sportul 17-6.
Azi dinamo - rapid 12-4. Intunecatii sint sub orice critica...
De la dinamo mi-a placut centrul sarb; comentatorul spunea c-a jucat la un moment dat in nationala Serbiei si intr-adevar se vede ca are clasa, chiar dac-au trecut anii peste el si are o burtoaca maricica :)

cimitiru branesti
14th September 2008, 18:12
Cred ca singura sansa a rapidistilor e sa joace dupa lasarea serii; s-ar confunda cu intunericul si astfel ar domina orice meci :)

Tyler Durden
14th September 2008, 18:47
Zob, ai ramas acelasi gunoi infect, intunecata e mintea aia a ta mucegaita.

cimitiru branesti
14th September 2008, 19:12
Zob, ai ramas acelasi gunoi infect, intunecata e mintea aia a ta mucegaita.
Sa vina moderatorii :)

Tyler Durden
14th September 2008, 19:28
Mai bine vin cei de la SANEPID si astfel scapa forumul de o infectie ca tine.

cimitiru branesti
14th September 2008, 20:18
Mai bine vin cei de la SANEPID si astfel scapa forumul de o infectie ca tine.
Si asta e de retinut ;)
Dar te cam repeti...infect...infectie. Se pare ca potentialul rasei tale e cam limitat

Tyler Durden
14th September 2008, 20:24
Bai harianule, daca eu sunt limitat, tu inseamna ca esti multimea vida...pe langa faptul ca esti de o prostie infricosatoare mai esti si paracios.

rainman2
14th September 2008, 21:34
zob desi faci (s-au ai facut polo) te comporti ca pe stadion...nimic mai mult...
semnat :un intunecat...

radu_ultras
14th September 2008, 22:05
Am vazut la TV meciul 2 dintre Dinamo si Rapid. Diferenta mare de valoare intre cele 2 echipe. Rapidul pare o echipa in cadere libera care, cred eu, anul asta va avea meciuri grele cu Sportul, Astra, Cluj etc. Desi m-am lasat de ceva timp de acest sport sunt uimit sa vad cum echipa Rapidului este dusa in spate de acelasi Sile Ceobanu (cred ca asa se scrie numele lui). Sa nu ma intelegeti gresit, Sile e un baiat extraordinar de un bun simt remarcabil. Ce ma ingrozeste este ca nu prea mai vine nimic din spate (nu numai la Rapid, ci la toate celelalte echipe). Nu mai stiu exact cati ani are Ceobanu, dar a fost de departe cel mai bun de la Rapid. Ceilalti, mai putin Radoi si Robert Fierasteanu, m-au ingrozit cat de prost puteau sa joace. Fara pic de creier, fara logica, fara nicio viziune asupra jocului. Trist!
Despre Dinamo n-am prea multe de comentat pentru ca in meciul de azi n-au prea avut ce sa demonstreze. M-a mirat gabaritul centrului pe care l-au adus. Nu stiu cat poate inota intr-un meci cu Steaua sau Crisul unde solicitarea fizica este mult mai mare.
Cam atat.
P.S. Ar fi Ok daca toti de pe forumul asta ne-am limita la comentarii legate de sport in sine. Aici e polo nu fotbal! Va multumesc anticipat.

cimitiru branesti
15th September 2008, 00:44
Bai harianule, daca eu sunt limitat, tu inseamna ca esti multimea vida...pe langa faptul ca esti de o prostie infricosatoare mai esti si paracios.
Mai Pardalian, sincer sa fiu, m-am plictisit de voi. Va stiu replicile inca inainte sa le croncaniti, asa ca mi-a disparut si placerea de-a va da la...
N-are nimic de-a face cu pira; pur si simplu ma tin putin deoparte pina se va inventa Zyklon C

Xpol
19th September 2008, 00:13
Va salut! Am vazut comentariul legat de Rapid si de Sile. Ai foarte mare dreptate (radu ultras). Echipa sta in spatele generatiei '71 (De la Edy Rusu pana la Silviu Ceobanu), a jucatorilor imprumutati (ce ironie!) de la Dinamo si a juniorilor din pepiniera proprie. Generatie 71 care a avut la baza, putin cei drept, vreo 2 ani sub Vali Taranu (cei avizati stiu despre cine e vorba). Chiar si financiar tot aceeasi generatie se chinuie sa o sustina. Ce s-a mai putut vinde s-a vandut in vara asta pentru a mai supravietui un pic. Este foarte dureros mai ales pentru cei care iubesc poloul si Rapidul. Practic in toate celelate echipe bucurestene sunt o gramada de fosti rapidisti. Dar macar acum sunt pe bani si nu luati cu japca... Revenind la Sile... Este un Raul al Rapidului. Si nu gresesc cu nimic. A venit la Rapid de la Progresul pe cand era la Copii 2. Cred ca pe la 12 ani. Nu i s-a dat acordul clubului Progresul si a fost suspendat. UN AN! Atunci s-a schimbat si regulamentul nemaiputandu-se suspenda copiii daca vor sa-si schimbe clubul. Nu a jucat un an, ceea ce pentru un copil de varsta lui este foarte dureros. De atunci si pana acum n-a mai parasit Rapidul. Cu toate betele in roate care i s-au pus. Lucru rar intalnit chiar si in sporturile unde se castiga bani. A trecut prin foarte multe (mai ales in plan personal) dar mie greu sa va povestesc si nici nu cred ca am dreptul. Este un pic individualist dar pentru marii jucatori acest lucru devine o calitate. Din pacate nu a avut parte in cariera de un "M. Lucescu" antrenor ci, mai degraba, de un "Piturca" si astfel s-a pierdut pentru Romania un jucator care, dupa mine, ar fi fost cel putin la nivelul lui Hagiu.
Cam atat deocamdata! Am gasit acest site cautand pantarola si m-am bucurat sa vad ca se poate discuta despre polo fara sa fie importante numele echipelor.

radu_ultras
19th September 2008, 09:58
@xpol
Ne bucuram ca ai venit printre noi, astia cativa care vorbim si de polo :)
Eu sunt stelist, am jucat la Steaua, printre alte echipe, n-am nicio treaba cu Rapidul, dar pe Sile il cunosc foarte bine si l-am respectat mereu ca adversar. N-am jucat niciodata la Rapid. Stiu despre ce probleme personale vorbesti si cu atat mai mult este de admirat acest om. Si fratele lui care, din cate stiu eu, este prezent la fiecare meci.
Oricum tare treaba cu "Am gasit acest site cautand pantarola ". Ce cautai despre pantarola? Ca de jucat acum mai poti sa joci doar la Floreasca cand nu e nea Galuta pe faza, ca spargi geamurile ;). Asta am auzit ca de jucat n-am mai jucat de vreo 5-6 ani ;). Poate s-or construi bazine sa avem unde sa jucam, dar problema este ca atunci vom fi mult prea batrani pentru chestiile astea.....
Numai bine!

Xpol
20th September 2008, 01:24
Sper sa te bucure pentru ca poti juca pantarola si pe Dinamo. Eu n-am prins juniorii 1 lasandu-ma de polo acum 20 de ani din varii motive. Insa, am avut o imensa surpriza, cand, un fost coleg mi-a telefonat prin primavara si mi-a povestit de echipele de veterani. La inceput am fost reticent stiindu-ma total depasit. Am avut dreptate, dar, am prins curaj si de doua luni m-am intors la bazin. Asa ca am scris mesajul anterior dupa ce terminasem o pantarola in seminocturna si la 12 grade pe Dinamo. Adevarat, nu am suflu sa joc prea mult dar in loc de fotbal imi prind bine 2 antrenamente pe saptamana. Asa ca nu trebuie sa va fie jena de forma in care sunteti si veniti la bazin pentru ca deocamdata suntem vreo 4 echipe din care 2 la peste 40 de ani. La anul in iunie, la Oradea, se organizeaza un turneu de veterani unde se pare ca deja s-au inscris peste 30 de echipe din Europa (din Romania deocamdata 5)... Din pacate, in curand, o sa fie mai multe echipe de veterani decat cele din liga 1 de polo...
Va asteptam!

polopeapa
27th September 2008, 10:59
Azi si maine,in direct pe TVR2,CSM Oradea-Steaua,primele confruntari interesante.Sa vedem care i nivelul si cine emite pretentii la titlu.Dinamo joaca la domiciliu cu Politehnica Cluj(echipa modesta).

unguru1432
27th September 2008, 14:17
in primul meci, steaua a fost pur si simplu spulberata de csm leonardo oradea... scor 11 - 4... :D

polopeapa
27th September 2008, 16:57
A fost mai mult decat clara victoria.La acest scor nu putem vorbi de meci echilibrat si nici de duel pentru titlu.Daca Steaua vrea sa lupte pentru campionat trebuie sa se trezeasca si sa joace cu totul altceva maine.8-1 dupa 3 reprize inseamna un gol la24 de minute.Steaua are forta sa castige maine dar si sa piarda la acelasi scor,inca o data.

unguru1432
28th September 2008, 14:16
suntem in grafic... desi mai greu decat ieri, rezultat final csm leonardo - steaua 10 - 7... 2 victorii importante in economia clasamentului...

polopeapa
28th September 2008, 15:06
O victorie usoara,in care nu s a pus problema celui care castiga ci la ce diferenta.Cam putin din partea Stelei pentru a lua campionatul,multi jucatori,multi antrenori,putine performante in ultima vreme.

tolea
29th September 2008, 19:51
Mai tineti minte ce v-am zis cand a fost numit MARELE TRIO de la steaua:"Vlad Hagiu e oficial la Steaua. Ce spuneti de asta? Un dinamovist la steaua?! Asa ca o sa ramana la steaua un trio de aur: hagiu principal; angelescu secund si gelu antrenor cu portarii - cei trei PUPINCURISTI!!!!!!!!!!
ORADEA NU O SA AIBE PROBLEME CU NICI O ECHIPA IN CAMPIONAT!"
Asa ca pana aici am avut dreptate.
Nu e posibil ca inainte de un meci asa de important sa pleci in ungaria si sa joci cu Honved!
Dupa cum ati vazut in primul meci ,stelistii erau morti de oboseala!!!
Tare strategia Marelui Hagiu!!
Daca v-ati uitat la reactia lui in timpul meciului era exact aceeasi reactie ca in meciul cu canada!(adica niciuna)!!!

radu_ultras
29th September 2008, 21:15
@ tolea
Ai mare dreptate. Acum nu stiu daca Angelescu mai este la Steaua sau deja l-au zburat.
Ref la "antrenamentul" cu Honved a fost o prostie din 2 puncte de vedere:
1. Te duci tu pana la Budapesta cu autocarul (cu Cacciamali ala amarat care prinde maxim 70 la ora) ca sa fi mort de oboseala cu Crisul. Asta in loc sa te antrenezi naibii la Bucuresti si sa te duci cu avionul pana la Oradea ca sa fi in forma maxima (biletele de avion pe intern sunt destul de ieftine si daca tot se lauda ca au bani n-ar fi fost o problema).
2. Pai te antrenezi cu Honved ???? Asta e ca si cum echipa de fotbal Steaua se antreneaza cu Barcelona. Pai ala nu e antrenament, acolo s-au dus pe post de sac de box.

Cat despre reactia lui Hagiu la meci, eu n-am vazut meciul pt ca nu eram in tara, dar nici nu ma asteptam sa aiba vreo reactie.
Antrenor umflat cu pompa, parerea mea. A avut niste rezultate bune la nationala datorita conjuncturii si norocului si acum ii facem statuie. Tipic romanesc. Sa antreneze si el macar o generatie de juniori si apoi sa zica ca e mare antrenor.
Parerea mea...:rolleyes:

unguru1432
29th September 2008, 21:22
dar ce spuneti de echipa din oradea?
golurile facute de plecarea sau retragerea din activitate a celor 6 jucatori au fost umplute cu brio de noii veniti... jocul pare destul de legat... punctul forte e apararea, acolo unde monostori si kadar fac legea... una peste alta echipa pare sa mearga din ce in ce mai bine iar in unele momente jocul pare sa fie peste cel de anul trecut... sa speram ca nu vom rata nici anul acesta titlul... deocamdata echipa se pregateste pentru turul preliminar din euroliga...

polopeapa
30th September 2008, 10:15
La echipa din Oradea exista disciplina.La cele din Bucuresti nu s a auzit de cuvantul acesta,exceptie facand Rapid(insa ei nu mai au nici echipa si nici bani pentru performanta).

polopeapa
3rd October 2008, 10:42
Saptamana aceasta se joaca primul tur preliminar din liga campionilor(la polo).CSM Oradea joaca la Porto(24-4 cu Porto,11-11 cu Eindhoven,mai au meciuri pana duminica) si Dinamo(10-11 cu Spartak City Volvograd,se termina tot duminica).Sunt grupe de 6 si 7 echipe,din care 4 merg mai departe.Sa speram ca totul va fi in regula si se vor califica amandoua.

Xpol
4th October 2008, 11:42
Saptamana aceasta se joaca primul tur preliminar din liga campionilor(la polo).CSM Oradea joaca la Porto(24-4 cu Porto,11-11 cu Eindhoven,mai au meciuri pana duminica) si Dinamo(10-11 cu Spartak City Volvograd,se termina tot duminica).Sunt grupe de 6 si 7 echipe,din care 4 merg mai departe.Sa speram ca totul va fi in regula si se vor califica amandoua.

Stii cumva daca se pot vedea pe undeva meciurile?

ovi sibiu
4th October 2008, 15:48
Salut!
Unde pot sa gasesc programul competitional 2008-2009? Pe frpolo.ro nu este actualizat sezonul 2008-2009.
Mersi!

polopeapa
4th October 2008, 16:56
Intreaba ce vrei sa stii.Fii exact!

polopeapa
4th October 2008, 16:57
Meciurile n ai unde sa le vezi.Nu sunt date de tv sau pe internet.

ovi sibiu
4th October 2008, 18:23
M-ar interesa toate etapele din sezonul 2008-2009, adica cine cu cine joaca si data! In special meciurile din Bucuresti.

polopeapa
4th October 2008, 23:03
Ma interesez si ti spun exact.

polopeapa
6th October 2008, 08:45
CSM Oradea si Dinamo s au calificat in turul 2 al Ligii Campionilor,dupa meciuri foarte bune in grupe.

polopeapa
6th October 2008, 17:11
Iata grupele din turul 2 al Euroligii:
La Marsilia:Brescia(It),Panionios(Gr),Dinamo,Novi Sad(Srb),Koper(Slo),Marsilia(Fr).
La Eger:Eger(Hu),CSM Oradea,Spandau(Ge),Kosice(Sk),Barcelona(Spa),Siber nik(Cro).
Primele doua merg mai departe in Euroliga,locurile 3 si 4 pornesc spre LEN,5 si 6 sunt eliminate..Sper sa treaca in turul urmator ambele echipe,daca nu in Liga,atunci,in LEN.

magico
11th October 2008, 23:13
PUTUROSILOR !!!!, gata.... nu mai exista polo in Romania...hai treziti va .....pe ce banca sta Angelescu acuma?

The Punisher
12th October 2008, 23:39
Pe banca in tribuna:evil:

polopeapa
17th October 2008, 09:32
Eger-CSM Oradea9/9 si Dinamo-Koper(Slovenia)8/9 in primele meciuri din euroliga.Greul abia incepe.

rainman2
17th October 2008, 23:25
oradea - barcelona 6-6

cimitiru branesti
20th October 2008, 00:37
M-ar interesa toate etapele din sezonul 2008-2009, adica cine cu cine joaca si data! In special meciurile din Bucuresti.
Uita-te pe frpolo.ro, in sfirsit au pus si ei pe site calendarul competitional 2008-09

polopeapa
20th October 2008, 10:02
Gata turul 2 preliminar in Euroliga.Dupa meciuri foarte bune CSM Oradea(6-6 cu Barcelona,9-9 cu Eger,6-8 cu Sibernik,7-6 cu Spandau si 9-10 cu Kosice) s a clasat pe locul III si merge in cupa LEN.
Dinamo a jucat intr o alta grupa(8-9 cu Koper,10-15 cu Brescia,9-14 cu Panionios,10-10 cu Marsilia,9-12 cu Novi Sad) si a terminat pe ultimul loc:VI.
Steaua a invins pe Sete 10-5 si a pierdut de la Szeged 10-8,s a calificat mai departe din aceasta grupa LEN(formata din3 echipe din care 2 au mers in turul urmator).

polopeapa
1st November 2008, 08:45
Turul 2 preliminar in LEN are doua echipe romanesti CSM Oradea si Steaua.Oradea joaca acasa(ieri:13-8 cu Gouda-Olanda) in grupa cu Spartak Volvograd(Ru),Cattaro(Mne) si Gouda(Olanda).Steaua joaca in Serbia(2-8 ieri cu Novi Sad) in grupa cu Novi Sad(Se),Porto(Po) si Vouliagmeni(Gr).Primele doua din fiecare grupa merg mai departe.

ovi sibiu
2nd November 2008, 14:02
Uita-te pe frpolo.ro, in sfirsit au pus si ei pe site calendarul competitional 2008-09
Mersi fain!

polopeapa
2nd November 2008, 18:28
CSM Oradea s a calificat in turul urmator dupa locul 2,Steaua,care s a clasat pe locul 3 a fost eliminata.

radu_ultras
6th November 2008, 11:47
Fratilor,

Eu sunt stelist 100%, dar furaciune mai mare ca ieri la Dinamo-Steaua n-am vazut in viata mea. Si eu zic ca am vazut ceva polo la viata mea. Ma refer la ultima faza in care Barabancea cere mingea (fara niciun motiv) si o inapoiaza Stelei atunci cand Ghiban isi ia pozitia la om-in-plus. Altfel ii era greu Stelei sa finalizeze in cele 5 secunde ramase. L-ati vazut pe Zbenghe mic cum urla (pe buna dreptate) la arbitru sa repuna mingea in joc? Incredibil! Mirarea mea este si mai mare pentru ca Barabancea este anti-steaua 100% (va spun sigur!!!). Dar.... money talks! Banuiesc ca victoria de ieri ii apartine lui Flores. Stiti voi... Iar Hagiu vorbeste de parca e redus mintal. Avea dreptate Gaita dupa calificarile de la Euro.
Numai bine!

radu_ultras
7th November 2008, 09:50
Ieri s-a vazut clar ca Steaua este varza. Nu se poate ca la ce jucatori au transferat si cati bani se baga-n fundu lor sa joace in halul asta. Hagiule esti varza tata! Ori esti antrenorul lor ori esti tovaras cu ei. Alege o varianta ca ceea ce faci tu este falimentar pentru echipa. De fapt se intampla ce s-antamplat la nationala.

unguru1432
15th November 2008, 09:42
azi si maine la bazinul olimpic din oradea CSM Leonardo Oradea vs dinamo bucuresti... atat

polopeapa
17th November 2008, 10:22
Oradea-Dinamo 7-7 si 8-4,Steaua-Rapid 11-3 si 9-5.
1.Oradea27p,2.Dinamo23,3.Steaua22p,acesta este podiumul la incheierea turului.

polopeapa
23rd November 2008, 13:39
Oradea-Barcelona 6-9 si sperantele de a accede in turul urmator s au diminuat.

PEREZ
4th December 2008, 11:38
Azi la 11 conferinta de presa.Se numeste noul antrenor al nationalei de seniori.Aproape sigur Va fi un antrenor ungur Covaci cu Loti Balanov.Mult succes

PEREZ
4th December 2008, 11:48
@Radu ultras. daca ai vazut meciul de ieri si ai fi corect ar trebui sa postezi niste scuze la adresa lui Vlad.Principala problema nu este Vlad ci asa zisi sportivi. Nu il ami acuza degeaba pe Vlad.Are si el minusurile lui dar la steaua au mai ramas doar numele de unii jucatori.

The Punisher
4th December 2008, 14:35
Bun rezultatul lui Steaua , dar si astazi mai este un meci ! Cine stie poate le iese sau nu . Noroc ca tot au luat jucatori de la Rapid ptr. ca altfel nici nu aveau ca numar, dar asta este alta poveste. Sa ne ofere ceva spectacol in meciul de astazi.

radu_ultras
8th December 2008, 12:19
@Perez. Nu stiu ce scuze sa-mi cer fata de Hagiu pentru ca eu nu i-am criticat calitatile lui de antrenor (strict). M-am referit la atitudinea lui vis-a-vis de relatia cu jucatorii. Tu ai perfecta dreptate cand te referi la atitudinea jucatorilor de la Steaua. Dar ca antrenor trebuie sa ai o atitudine mai dura fata de ei. Eu asta am zis. Aici cred eu ca greseste el. Si in meciul castigat de Steaua s-a vazut o relaxare impardonabila si total neprofesionista (vezi a doua repriza). Daca ai vazut meciul poate iti dai seama la ce ma refer. Hagiu ar trebui sa mizeze mai mult pe cei tineri si dornici de afirmare, nu sa tina in echipe toate gloabele si jigodiile care fac atmosfera in vestiar si se cred mari vedete. Te rog sa ma corectezi daca gresesc. Nu am vazut al doilea meci si nu stiu ce s-antamplat asa ca ma abtin.

polopeapa
9th December 2008, 13:39
Sa speram ca noul antrenor al nationalei va schimba lucrurile in bine si ca va fi lasat sa si faca treaba!

NR.7
11th December 2008, 22:39
Salut baieti , azi am intrat pentru prima data , ma bucur sa vad ca exista discutii despre acest sport ...polo , sunt si eu un fost poloist ..am jucat la Progresul , SSS1 , Ilsa Timisoara , Sportul Studentesc si Wasserfreunde Hannover , am fost coleg de camera cu Grig ( imi pare rau ce am citit , nu mi-a venit sa cred ) viata de multe ori e cruda , din nefericire eu m-am lasat de ceva timp si nici nu am mai trecut pe la bazin , referitor la o intrebare mai veche vis a vis de antrenori , eu am toata stima pt dl Eugen Georgescu ...l-am avut antrenor , Dodo Angelescu pe vremea cand eram pusti , Ionescu Adrian , regretatul Florin Slavei pe vremea cand antrena Sportul Studentesc , Cristi Iordache care mi-a fost si coleg si antrenor , Victor Stefanescu ...care din nefericire nu mai este printre noi ...si lista poate continua ...

radu_ultras
15th December 2008, 09:59
@ nr.7
Bine ai venit printre noi!

PEREZ
15th December 2008, 15:09
@radu ultras.Aici ai dreptate in privinta relatiei lui Vlad cu jucatorii.Parca le tolereaza prea multe.E prea prieten cu ei.Ziceai sa dea afara pe cei care fac atmosfera.Pai daca i-ar da afara s-ar bate cu Rapid si Arad pentru locul 3.Si ce ar pune in loc?Nu uita ca steaua la nivel de juniori este 0.Noroc ca s-au unit cu Css1.In asa fel a disparut un club nu stiu care dintre ele steaua sau css1 (ma refer la juniori).

PEREZ
15th December 2008, 15:10
George Gaita a demisionat din functia de Presedinte al F.R.Polo.Sursa www.prosport.ro

radu_ultras
17th December 2008, 09:43
@perez
N-a disparut niciunul dintre cele 2 cluburi. S-a incheiat o colaborare intre ele. CSS1 a dat intotdeauna jucatori de exceptie la seniori si la echipa national, n-are sens sa-i enumar acum pentru ca-i sti si tu. Steaua va ajuta CSS1 pe partea materiala mai mult pentru ca se stie ca aceste cluburi scolare duc o lipsa acuta de fonduri. In ultima vreme de-abia se gasesc bani pentru plata chiriilor la bazin, ce sa mai vorbim de cantonamente, turnee etc.
Cat despre Steaua seniori, adevarul este ca n-are cine sa vina din spate, dar nici sa tolerezi indisciplina si smecheria la nesfarsit nu se poate. Eu cred ca ar trebui sacrificat un an sau doi sa faci o echipa cu cei care vor sa munceasca din lotul actual ( si sunt cativa) plus eventuali juniori sau jucatori de afara. Vezi exemplul CSM-ului cu cei doi unguri care stiu jocul si trag echipa dupa ei. Cel putin centrul ala face toti banii si nu cred ca ia mai mult decat multi dintre "dinozaurii" de la Steaua ;)

Duba
11th January 2009, 17:33
Ieri si astazi, Steaua le-a dat doua lectii la polo celui mai urat si blamat club de la noi, dinamu. In ciuda faptului ca arbitrii au facut tot ce le-a stat in putinta pentru a ajuta echipa M.I.-ului, poloistii stelisti s-au impus cu 11-10 si 9-7.

--------------------------
www.spurcati.ro

cimitiru branesti
11th January 2009, 19:06
Ieri si astazi, Steaua le-a dat doua lectii la polo celui mai urat si blamat club de la noi, dinamu. In ciuda faptului ca arbitrii au facut tot ce le-a stat in putinta pentru a ajuta echipa M.I.-ului, poloistii stelisti s-au impus cu 11-10 si 9-7.

--------------------------
www.spurcati.ro
Ma uit de vreo 20 de ani la polo, dar nu tin minte sa fi vazut vreodata un raport de eliminari ca ieri: 15(contra Stelei)-4. In repriza a patra s-a dat eliminare aproape la fiecare atac al celor din groapa, dar vazand ca asta nu e destul, infractorii cu fluier au dat TREI ELIMINARI CONSECUTIVE dupa atacurile Stelei, pe repliere. Luind in considerare si forma slaba a lui Berti, a fost aproape o minune c-am reusit sa castigam ieri. Azi, cand s-a arbitrat mai aproape de normal, le-am predat o lectie de polo si i-am batut lejer, ca pe o echipa de mana a doua ce sunt.

PEREZ
13th January 2009, 11:14
@ zob si@ duba: plecati pe forumurile de fotbal, aici se vorbeste despre polo nu despre gunoiul de sport despre care tot aduceti voi aminte :rosu:

cimitiru branesti
13th January 2009, 21:01
@ zob si@ duba: plecati pe forumurile de fotbal, aici se vorbeste despre polo nu despre gunoiul de sport despre care tot aduceti voi aminte :rosu:
Vorbi si nea ion, ca e si el om.
Ai tras ceva pe nas? nu vezi ca vorbim despre sportul numit POLO PE APA in care echipa unor patrupezi a fost bagata la fund doua zile la rind

Tyler Durden
13th January 2009, 21:04
Am trecut si eu pe aici cand ce gasesc: curva sexagenara de Duba o arde dubios cu melteanul din lanul de porumb Zob.Chiar ca s-au gasit imbecilii astia doi, sunt un cuplu de comici involuntari pe cinste.:happy

PEREZ
14th January 2009, 19:22
Vorbi si nea ion, ca e si el om.
Ai tras ceva pe nas? nu vezi ca vorbim despre sportul numit POLO PE APA in care echipa unor patrupezi a fost bagata la fund doua zile la rind

Parerea mea e ca esti un frustrat. Daca ma gindesc bine in primul meci din tur cind Steaua a cistigat la un gol a fost ajutata de arbitrii si nu a mai scris nimeni pe forum ca arbitrii au tras cu steaua.Arbitrii au gresit si atit in tur pentru steaua in retur pentru dinamo.Adi Vamos e un arbitru cinstit care nu s-ar murdari pentru asa ceva iti spun asta pentru ca il cunosc.Asa ca varsa-ti frustrarile in alta parte.Daca vrei sa comenteazi despre polo te astept la o discutie daca vrei doar sa critici vino cu dovezi concrete:ok:

cimitiru branesti
14th January 2009, 20:56
Am trecut si eu pe aici cand ce gasesc: curva sexagenara de Duba o arde dubios cu melteanul din lanul de porumb Zob.Chiar ca s-au gasit imbecilii astia doi, sunt un cuplu de comici involuntari pe cinste.:happy
Nici macar acum mama ta nu le spune grupurilor de clienti sa foloseasca prezervative? :(

Tyler Durden
14th January 2009, 21:20
O confunzi cu borfeta de ******, care a inaugurat posta (pana nu epuizeaza 20 de arabi pe zi nu se lasa) fara prezervativ.

Cretinule, nu vezi ca tu si cu imbecilul de Duba poluati acest thread? Lumea chiar vorbeste despre polo, iar voi o dati in tigani, caini etc. Suneti niste imbecili jalnici.

rainman2
14th January 2009, 21:28
Ma uit de vreo 20 de ani la polo, dar nu tin minte sa fi vazut vreodata un raport de eliminari ca ieri: 15(contra Stelei)-4. In repriza a patra s-a dat eliminare aproape la fiecare atac al celor din groapa, dar vazand ca asta nu e destul, infractorii cu fluier au dat TREI ELIMINARI CONSECUTIVE dupa atacurile Stelei, pe repliere. Luind in considerare si forma slaba a lui Berti, a fost aproape o minune c-am reusit sa castigam ieri. Azi, cand s-a arbitrat mai aproape de normal, le-am predat o lectie de polo si i-am batut lejer, ca pe o echipa de mana a doua ce sunt.

http://www.waterpolonline.com/WPOnline.nsf/(CheckMarcatori)/7D73C2CE22C02FC1C12574C70059A4AC6?OpenDocument

http://www.waterpolonline.com/WPOnline.nsf/(CheckMarcatori)/10E0CFC035C96856C12574C700587CFC5?OpenDocument

http://www.waterpolonline.com/WPOnline.nsf/(CheckMarcatori)/716DFF6FA7ED5AABC12574C7005210E91?OpenDocument

referitor la diferenta de eliminari...sunt doar 3 exemple....nu am stat sa caut mai multe ca nu avea rost....
nu prea sunt de acord cu chestia asta...te fura arbitrii daca esti eliminat mai mult decat adversarul...cred ca trebuie sa vezi ce faci tu diferit de ii dai ocazia adversarului sa beneficieze de mai multe eliminari....

cimitiru branesti
15th January 2009, 21:28
nu prea sunt de acord cu chestia asta...te fura arbitrii daca esti eliminat mai mult decat adversarul...cred ca trebuie sa vezi ce faci tu diferit de ii dai ocazia adversarului sa beneficieze de mai multe eliminari....
In principiu asa e; eu n-am spus ca de fiecare data cind primesti mai multe eliminari decat adersarul esti furat - m-am referit punctual la meciul de sambata, cind a fost clar ca arbitrii aveau tema. Ce putea face diferit Steaua in repriza a patra de primea eliminari in fiecare faza de parare si de 3 ori pe repliere?
Tu ai vazut meciul sau facem aici un exercitiu abstract? daca l-ai vazut, spune ce-a facut Steaua atit de diferit :)

cimitiru branesti
15th January 2009, 21:32
Ce pretentii sa ai de la un ratat nascut din laba si muci, ca tyler?
Iti daruiesc un jet de sloboz in dinti si ma pis pe tirfa care te-a adus racnind a jale in lumea asta

Tyler Durden
15th January 2009, 21:57
Zob, mare sugator de penisuri grase esti, dar deh, tot ce stii ai invatat de la ******.
Hai gata ca m-am plictisit sa urinez pe tine, deja nu mai prezinti interez asa ud cum esti.

rainman2
15th January 2009, 22:54
am vazut meciu 2 .din primu meci n-am vazut decat prima repriza...apoi a trebuit sa plec
vorbeam in general...habar n-am ce-a fost in repriza a4a...dar cat de rau sa fi fost...tot au castigat...

cimitiru branesti
8th February 2009, 01:46
Meciul de azi l-ai vazut, rainman? inca un raport sugestiv de eliminari, 12-4 pt maidanezi si 3 lovituri de la 5m. Noroc ca saracii oradeni stiau ce-i asteapta si si-au luat masuri de precautie, au condus cu 7-2 si nu s-a mai putut intimpla nimic. Spune-ne si 9 care e secretul jigodiilor? au vreun centru de talie mondiala ce scoate eliminari pe banda rulanta? sau labagiul de szilard si sirbul ala obez sint mai ceva decit Estiarte?

rainman2
8th February 2009, 15:27
in general sarbii sunt jucatori de valoare,indiferent de varsta ,mai ales pentru ca ei repeta tot timpul aceleasi lucruri si ''sarbul ala obez'' din ce am vazut nu e o exceptie de la regula...
referitor la eliminari...din cate imi aduc aminte acum,zentai a fost eliminat in repriza a 3a si cred ca de aceea au luat numai 4 eliminari.in plus cred oradea mai putea primi un 5m.in rest n-am vazut erori prea mari....exista si explicatia logica pt diferenta de eliminari: oradea in reprizele 3 si 4,in loc sa atace ca in primele doua...m-a si deranjat chestia asta...tipic romanesc...cand ai un avantaj ceva mai mare nu mai ataci,te duci si tu in atac sa treaca timpul....

radu_ultras
9th February 2009, 11:18
ref la meciul de ieri, steaua - csm.
Nu se poate ca Steaua sa joace asa de slab si sa nu invinga CSM-ul care a jucat fara cei mai buni jucatori ai sai. Oricum mi s-a parut super magarie sa-i suspende pe cei doi pentru meciul cu Steaua, mai ales ca in meciul cu Dinamo au fost eliminari cu drept de inlocuire si nici nu i-am vazut pe cei doi protestand sau injurand arbitrii dupa eliminare. Sunt curios sa vad ce au scris arbitrii pe foaie ca motivatie pentru a-i suspenda o etapa.
In rest Steaua foarte foarte slaba. Nepermis de slaba. Desi sunt stelist si am si jucat la Steaua nu pot sa nu recunosc acest lucru. Acolo e ceva ce "pute".....

The Punisher
26th February 2009, 14:18
Ati vazut turneul 2 la Oradea? Din cauza arbitrajului polo se infreapta vertiginos spre ceva foarte urat si violent din pacate . Am spus ca din cauza arbitrajelor tendentioase si foarte permisive pentru o echipa sau alta sau ptr anumiti jucatori se tinde la o chestie cine are bani mai multi , nu cine are valoare, sansa in meciul respectiv sau turneu.Deja s-au permis o gramada de nereguli . Si din partea jucatorilor si din partea anumitor arbitri: Simion, Barabancea, Vekerdy+ masa de la Oradea care este sub orice critica ( jaf la drumul mare ) cu toate echipele din Bucuresti. Daca masa a furat si in meciul Csm- Rapid cand cei din urma cu o echipa de pusti si cu datori salariale de luni de zile s-au apropiat in repriza a 3 a la un gol a inceput jaful la cronometru in contextul cand aia sunt o echipa mult superioara si nu avea nevoie de asa ceva ptr ca oricum pina in final obtineau victoria,dar asa este la Oradea. Si toate au continuat cu toate echipele din Bucuresti. Am fost acolo si stiu ce vb.

radu_ultras
27th February 2009, 23:00
@ punisher
Am incercat sa vad pe cat posibil meciurile la TV. Din pacate orele la care s-au jucat nu-ti prea permit sa vezi meciul daca mai si un serviciu, ceva... poate daca esti somer ai mai multe sanse ;) Dar macar bine ca s-au televizat. Referitor la Rapid am observat c-au tinut aproape si cu Steaua, nu numai cu Crisul, dar au cedat mereu spre final din cauza, probabil, a conditiei fizice mai slabe. N-am observat smecheria cu ceasul dar te cred ce zici. Am jucat destule meciuri la Oradea si a fost macel - de fiecare data! Din partea arbitrilor mai ales. Iar Vekerdy n-ar trebui sa fie lasat sa arbitreze meciurile CSM-ului. Omu chiar nu poate fi impartial in situatiile astea. Stiu din proprie experienta si mi-a zis-o chiar el acum ceva ani. Pe de alta parte si ei au parte de macel la Bucuresti, daca ma intelegi ce vreau sa zic... Referitor la Steaua, nu-i posibil sa continui sa te tarasti cu aceiasi jucatori de ani si ani, care nu mai dau randament de mult dar sunt campioni la fite si caterinca. Probabil ca sti la cine ma refer, n-are sens sa-i numesc. In rest numai bine !

PEREZ
5th March 2009, 14:23
Cum e posibil ca un arbitru ca vecherdi care lucreaza pentru clubul crisul oradea(pregateste grupa de copii 1999) sa arbitreze c.s.m.-ul.Chiar nu vede nimeni jaful care se petrece la Oradea la toate nivelele.E inadmisibil ce se intimpla cuceasul.Cind mergi la oradea parca esti in Kosovo.Nu se mai poate.Oamenii de acolo vor sa castige prin ori ce mijloace.Sa bati la oradea trebuie sa fii peste ei cu 3-4 goluri.

The Punisher
6th March 2009, 15:54
Stai tata ca nu ai vazut nimic inca ! Daca Oradea nu este la cel putin 4 punte distanta de urmatoarea clasata la turneul 5 de la Oradea ai sa vezi ce nu credeai ca exista !!!!!!!:groggy:

cimitiru branesti
28th March 2009, 14:49
Mai, dupa rezultatele din turneul 4, se pare ca selectionata de bozgori+tarani oradeni o sa scoata pe masa toate atuurile pe care le mai are, la turneul 5 de la ei acasa. O sa fiu cu ochii pe cronometru :)

The Punisher
28th March 2009, 19:33
Poti sa fi ca, degeaba nu au nici o masura te asigur ca le-am trait . Cat despre astazi ST-DIN nu a fost foarte spectaculos, in schimb mi-a placut mai mult meciul RAP- CSM sincer sa fiu . Gandestete ca pentru banii pe care ai iau jucatorii ambelor echipe este foarte slab nivelul. Corect? Iar CSM-UL sa se chinuie cu o echipa de pusti care nu sunt platiti de 3 luni este inacceptabilparerea mea, sau poate au vrut sa se menajeze!?Caterinca de Ardeal frate .Eu nu am nimic cu Oradea daca merita ,dar trebuie sa merite .

PEREZ
29th March 2009, 15:28
C.s.m. Oradea - steaua 7-7.

polopeapa
30th March 2009, 23:01
Mai sunt 2 turnee si inca nimic nu s a decis.Un bazin mare poate schimba ceva in clasament?Sa vedem duminica!

unguru1432
5th April 2009, 21:47
:yeah: mda... pt carcotasii de mai de sus... CSM Oradea campioana pt al treilea an consecutiv! doar o victorie ne mai desparte de acest deziderat... aceasta va veni mai mult ca sigur in meciul cu rapidul... pana la anul, va rog, ciocul mic!!! arbitrajele le lasam in seama lui netolitzchi&co... un servus del a oradea tuturor!!! :yeah:

polopeapa
20th April 2009, 08:59
Ultimul turneu incepe vineri si este dat la tv.O singura necunoscuta:cine va fi pe 2.Steaua si Dinamo se lupta pt acest loc.Oradea este aproape campioana,are nevoie de victorie cu Rapid.

polopeapa
20th April 2009, 09:02
Grupa de la C.M.,ce se desfasoara la Roma este:S.U.A.,Italia,Macedonia si Romania.Bafta acolo!

cimitiru branesti
26th April 2009, 18:23
Clasament final:
1. CSM Oradea 73p
2. Steaua 72p
3. Dinamo 71p

Distinctiile federatiei:
Cupa "Constantin Vasiliu" (cel mai buna antrenor): Cornel Gordan (CSM Oradea)
Cupa "Gruia Novac" (golgheter): Vladimir Marcovic (Dinamo Bucuresti)
Cupa "Sorin Slavei" (cel mai bun portar): Mihai Dragusin (Steaua Stirom Bucuresti)
Felicitari, Aripel!

cimitiru branesti
26th April 2009, 18:24
Chiar daca suna a himera, stie cineva vreun joc de tip manager online de polo(gen Hattrick) pe net?

polopeapa
29th April 2009, 21:44
Care i echipa care a investit financiar cel mai mult in acest campionat?

rainman2
30th April 2009, 01:03
http://www.pcwaterpolo.es/ enjoy

Ratzwann
15th May 2009, 00:26
Viata unui fost sportiv de performanta, care a reprezentat de mai multe ori Romania la concursurile internationale de polo, depinde acum de o interventie chirurgicala extrem de dificila. Diagnosticat cu tumora pe creier, singura lui sansa de a reveni la o viata normala este o operatie costisitoare pe care ar trebui sa o faca in Germania.

Fost sportiv de performanta, jucator in cadrul Lotului National de Polo, Dragos Parlog, un tanar din Bucuresti, trece prin cea mai grea competitie a vietii sale. Cea din care trebuie sa iasa invingator in fata bolii necrutatoare care i-a fost descoperita de medici, respectiv tumora pe creier. La cei 28 de ani are deja o operatie pe creier realizata la scurt timp dupa depistarea afectiunii.
Visul tanarului este sa-si intemeieze o familie fericita alaturi de fata care
i-a cucerit inima si sa-si faca o cariera. Pentru toate acestea, insa, mai are de trecut un hop. Deoarece boala ii provoaca suferinte tot mai greu de suportat, el are nevoie urgent de o noua interventie chirurgicala pe creier prin care sa i se inlature tumora recidivanta. Operatia este extrem de dificila si ar trebui sa fie realizata intr-o clinica specializata din Hanovra, Germania. Costurile interventiei se ridica la 50.000 de euro, bani pe care familia fostului jucator de polo nu ii are inca.
Persoanele care doresc sa-l ajute pe Dragos pot face donatii in lei in contul:

RO16INGB0000999900036998
sau in euro in contul
RO06INGB0000999901491014 CONT EURO,
deschise la ING Bank Bucuresti, pe numele Parlog Dragos.


Am fost colegi la Rapid e un om de nota 10, cine il poate ajuta macar cu putin sa o faca.

Multumesc!

PEREZ
19th May 2009, 14:56
Vrem sa Organizam un turneu de polo pentru juniori la care fiecare participant sa achite o taxa,iar banii stransi sa ii donam pentru Dragos.Poate reusim sa mai stringem ceva pe langa

polopeapa
17th June 2009, 13:48
Nationala de seniori a castigat turneul din rusia:12-5 serbia(universiada),12-8 rusia si 10-7 grecia.

apolodor
20th June 2009, 11:09
Crisul Oradea juniori III si-a spulberat adversarii in meciurile din primul turneu de calificare:
Astra Arad-Crisul Oradea 3-20 (anul trecut au fost diferente de 1-2 goluri)
Crisul Oradea-Politehnica Cluj 27-3
Crisul Oradea-Viitorul Cluj 17-2
http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/ok.gif
In bazin a existat o singura echipa care a jucat polo.Urmeaza ultimul meci cu Tg Mures care nu poate crea probleme oradenilor.

polopeapa
21st June 2009, 13:05
Saptamana viitoare,la bazinul dinamo,are loc turneul de 4:romania,rusia,germania si ungaria.echipele vin cu prima formatie.

papin
27th June 2009, 20:04
Felicitari echipei care dupa 9-4 cu Rusia a batut pentru prima data Ungaria 6-5!

unguru1432
14th July 2009, 16:04
tibi negrean a semnat cu csm oradea... pe langa acesta echipa de pe cris s-a mai intarit si cu un international maghiar de tineret, kincses attila, venit de la ferencváros budapesta. singurul care a parasit lotul csm-ului este zentai tamás. sa speram ca urmeaza al 4-lea titlu consecutiv... forza csm!!!

Hypero
14th July 2009, 18:14
Pai uitate aici si o sa intelegi ce si cum (http://concurs.opublicitate.ro/Hyper)

papin
20th July 2009, 21:47
Romania debuteaza la Mondial cu victorie, 6-4 cu Macedonia. Felicitari!

Iaco
22nd July 2009, 21:41
Se poate vdea undeva pe net meciul?

rob_din
22nd July 2009, 22:51
http://www.justin.tv/digisport1

El Pistolero
22nd July 2009, 23:22
am castigat:yeah:

rob_din
22nd July 2009, 23:23
Nu cred ca se asteptau multi la victoria asta

SORENSEN
22nd July 2009, 23:31
meci f echilibrat... ne-am aparat bine... Italia era favorita atat ca se juca la ea acasa plus ca au o echipa ceva mai valoroasa ..

De mentionat ca anul asta am pierdut un meci cu italia 10-2 dar ii mai si invinsesem 12-10 .

Vom avea un meci si mai greu cu americanii ... cred ca si vineri vom face un meci f bun...

6-5 ( 1-2, 2-1, 1-2, 2-0)

TheMentalist
23rd July 2009, 00:00
Romania va face o figura frumoasa in acest an la mondiale:ok:

dannyreddog
23rd July 2009, 01:05
Bravo baietii..:yeah: batem si pe americani

rob_din
26th July 2009, 19:06
Romania Croatia marti in sferturile de finala

Luis Garcia10
26th July 2009, 19:11
Bravo Romania! Bravo baieti! EXCELENT! Suntem mandrii de voi! :D :ok:

Roddicted
28th July 2009, 09:18
din pacate, mai mult ca sigur aici se opresc.

Sentient7
28th July 2009, 19:11
Croatia echipa mai buna,arbitraj cu tenta.

El Pistolero
28th July 2009, 19:11
am pierdut in fata campionilor mondiali la 2 goluri

Radu
28th July 2009, 19:13
Am pierdut din cauza arbitrilor si din cauza mentalitatii de KKT!:rosu:

Roddicted
28th July 2009, 19:16
eu cred ca mai trebuie lucrat la ofensiva.
Totusi nu ne-au batut niste desculti

rob_din
28th July 2009, 19:31
Faptul ca am pierdut greu in fata campionilor mondiali ajutati de arbitrii spune multe totusi. Insa un lucru e cert, Romania la mai mult de locurile 5-8 pe plan mondial nu poate spera, sa fim realisti.

Sifodias
2nd August 2009, 01:36
Serbia campioana mondiala dupa 14-13 cu Spania iar Croatia medaliata cu bronz dupa victoria 8-6 cu americanii...Cum dracului a putut Yugoslavia sa dea 3 natioanle de nivel mondial,cele 2 de mai sus si Muntenegru?

polopeapa
20th August 2009, 07:46
Incepe un nou campionat de polo.Inainte va fi faza de zona in Cupa Romaniei(28-30.08).Noutati despre echipe?
CSM Oradea a schimbat centrul ungur cu unul de aceeasi nationalitate si l a luat pe Negrean de la Steaua.
Steaua a renuntat la Nenciu,Musat,Georgescu George si Cojocariu-din diferite motive.Busila a plecat la Szeged(castigatoarea cupei LEN) iar Negrean la Oradea.Hagiu nu mai antreneaza Steaua.Lisac Gelu este antrenor.La achizitii sunt tineri din campionatul intern.
Dinamo nu i mai are pe cei 3 straini de anul trecut,a luat un centru ungur.A apelat la serviciile lui Nenciu si ale lui Georgescu George.
Rapid si celelalte echipe pornesc direct in lupta pentru locurile 4-8.
Sunt sigur ca exista si alte schimbari,nu le stiu pe toate.Poate aveti si voi noutati.

polopeapa
30th August 2009, 14:46
Zona sud,in Cupa Romaniei,a adus niste diferente mari intre echipe:Steaua-Rapid 7-6,Dinamo-Sportul 18-1,Steaua-Sportul 13-2,Dinamo-Rapid 17-2,Rapid-Sportul 17-2 si Dinamo-Steaua 9-4.
In zona nord CSM a castigat fara probleme,locul 2 a fost obtinut de Arad iar pe 3: Cluj.
Turneul final va fi la Oradea,participa primele 2 din fiecare zona.

polopeapa
8th September 2009, 08:46
Vineri,sambata si duminica are loc la Oradea un puternic turneu international.Participa:CSM Oradea(campioana-Rou),Partizan Belgrad(campioana-Se),Spandau Berlin(campioana-Ge),Eger(loc 2-Hu),Honved(loc 3-Hu),Szolnok(loc 10-hu).Norocul este de partea celor care pot vedea aceste jocuri,asemenea echipe nu au mai fost de multa vreme in Romania.

PEREZ
3rd October 2009, 14:43
Steaua - Oradea 6-5.Felicitari lui Gelu si baietilor

cimitiru branesti
3rd October 2009, 15:36
Pe linga faptul ca in vara au parasit echipa cei mai valorosi jucatori, azi a trebuit sa infruntam si niste arbitri care in alte tari n-ar mai fi fost vii la sfirsitul zilei. Daca intr-un meci decisiv pt Cupa, si televizat pe deasupra, se fura in halul asta(11-3 la eliminari, 2 lovituri de la 5m pt ei, faulturi imaginare in atac), ce s-o intimpla, fratilor, in meciurile de campionat netelevizate de la Oradea? probabil ca spectatorii nespalati sar in bazin, facindu-si cu ocazia asta baia lunara, si dau ei goluri! Asta e una din dramele majore ale sportului romanesc de dupa 1989...orice investitor retardat care-si permite sa bage 2 eurocenti intr-o echipa are impresia ca trebuie rasplatit pt asta cu titlul de campion, in cele mai murdare moduri posibile.
In aceste conditii, victoria baietilor nostri e aproape o minune! De multi ani nu mai cistigasem la Oradea(in mod normal, acolo n-ar putea cistiga nici o echipa romaneasca, nici dac-ar avea numai campioni mondiali in lot); iata c-am facut-o azi, cu o echipa de copii antrenata de un antrenor de portari!
Bravo, baieti! Mindru ca sunt stelist!

cimitiru branesti
4th October 2009, 22:16
Astazi 9-3 cu Aradul si am cistigat Cupa!

polopeapa
10th October 2009, 19:03
Steaua-Rapid 10-5 si 10-3,Sportul-Crisul 13-10 si Dinamo-Viitorul Cluj 15-4.Acestea sunt primele rezultate din campionat,o sa fie greu pt Rapid sa intre in primii 4 daca nu si amelioreaza jocul.

polopeapa
23rd October 2009, 08:32
In primul meci din cupa LEN,Dinamo-Brescia 8-17.Este o grupa de 6 echipe din care primele 4 merg in turul urmator.Odense,Montpellier,FTC Budapesta si Split sunt celelalte 4.

polopeapa
23rd October 2009, 17:50
Pardon:nu era Brescia,Dinamo a jucat cu Savonna.Azi a fost Dinamo-Cattaro(Muntenegru) 8-16.

polopeapa
26th October 2009, 08:29
Dinamo-savonna 8-17,8-16 cattaro,8-9 montpellier,19-6 odense si 7-9 ferncvaros.locul 5 in grupa,primele 4 s au calificat in turul urmator.

PEREZ
17th November 2009, 18:39
A murit fostul poloist component al echipei Nationale si al lui Dinamo :Juravle Ramses.RIP Ramses

Lordul
17th November 2009, 23:51
R.I.P Ramses , era grav bolnav...Dumnezeu sa-l ierte

michai
18th November 2009, 18:57
Rip:(
Numa vesti proaste:angry:

PEREZ
20th November 2009, 14:04
Arbitrul Mischian Mircea de la Cluj a fost arestat pe data de 10 noiembrie pentru luare de mita http://www.euroavocatura.ro/stiri/3386/Avocat,_practician_in_insolventa,_cercetat_penal_p entru_luare_de_mita .

polopeapa
14th December 2009, 08:48
S a terminat turul superligii la polo.CSM Oradea-Steaua 11-6 si 14-1,Dinamo-Rapid 16-9 si 9-3 in meciurile dintre primele patru.CSM Oradea 28p,Dinamo 24p,Steaua 20p,Rapid 15p.Cam dezechilibrat acest campionat.

Iaco
23rd February 2010, 09:17
Transmite careva meciul Spania Romania din seara asta?

polopeapa
6th March 2010, 21:23
Dinamo-CSM Oradea 5-9 si 8-4.Raman 4 puncte distanta intre ele si campionatul se mai joaca;

tcampianu
28th July 2010, 22:42
Avem echipa nationala de polo, insa nu avem un Mitica la Liga, pacat, fotbalistii nu se prea califica nicaieri, poloistii joaca cu calificarea pe masa la Oradea.
Cred ca ar trebui ca poloistii sa- l invite meci de meci pe Becali, poate se investeste si in polo la STEAUA, ca- l costa mult mai putin, ca apoi mai vin si alti mititei, borceni samd, stii cum e, si- a luat becali echipa de polo, ce eu nu pot?

Popy
6th August 2010, 12:59
Eu sunt poloist si am o intrebare... De ce e asa ascuns acest sport?

stefannn
7th August 2010, 14:56
Incredibil . Pentru calificarea la mondiale poloistii romani au primit 1000 RON :|
Cam atat primeste o pitipoana sa-si faca cumparaturile frate

tcampianu
7th August 2010, 23:07
Eu sunt poloist si am o intrebare... De ce e asa ascuns acest sport?
De- aia ca de cel putin 35- 40 de ani, polo- ul romanesc este condus de Anatol Grintescu.
Pe care nu- l prea intereseaza sportul cu mingea pe apa ci numai sportul cu "spaga"tul.

Popy
8th August 2010, 09:44
stiu stefan e foarte putin pentru munca pe care au depus-o

Elgorriaga
31st August 2010, 17:11
Așadar

România - Turcia 12-6
România - Spania 11-10 (!)

în primele două meciuri de la europenele de polo din Croația.

Hopshio
8th December 2010, 16:57
Secvente din Romania-Muntenegru

http://www.youtube.com/watch?v=pEXlDX0Qyco