PDA

View Full Version : Mircea Rednic injurat non stop



vlad1607
17th October 2007, 23:51
Rapid a fost însoțită la meciul amical disputat la Titu, cu formția locală, Electrosid, de aproximativ 150 de fani. Așa cum au anunțat încă de la negocierile dintre patronul Copos și tehnicianul Mircea Rednic, fanii sînt deciși să-i facă viață grea celui care i-a luat locul lui Cristiano Bergodi pe banca tehnică. Suporterii nu pot uita declarațiile lui Mircea Rednic la adresa Rapidului, din perioada cînd acesta antrena Dinamo.
Fanii au protestat pe toată durata meciului și au scandat împotriva lui Rednic:

"Mircea Rednic, ești o mizerie!",

"Mercenarule",

"Trădătorule",

"Vînzătorule",
"Pleacă!",

"Afară, afară, afară din Giulești!",

"Haide, Rednic, haide, Rednic, pleacă!",

"Mircea Rednic e fiu de c****",

"Acum, acum goniți-l pe nebun!",

"Ce-ai vrut tu să faci pe noi, facem noi pe ochii tăi" (cu referire la declarația lui Rednic din perioada Dinamo: "Am o echipa de caini adevarati, care cand intra in teren trebuie sa muste. Anul trecut au muscat, am facut si ce face un caine cand vede un stalp sau un copac"),

"Cînd venim pe stadion / Noi strigăm cu toții-n cor / Hai, Rapidu', dă-le gol / Noi strigăm neîncetat / Rednic este de c***!",

"Du-te-n groapa ta!",

"Rămîi un cîine",

"Maidanezule, du-te plimbă-te!",

"Și la următorul meci îți vom cere să pleci!",

"Dar-ar Dumnezeu să dea tu să-ți dai demisia!",

"Rada, vino-ncoa să-i cerem demisia!" (către "secundul" Marian Rada).



DA e caine poate face si din Rapid o echipa care sa nu se mai sclade in mediocritate :D sa nu mai treaca pana la urmatorul titlu inca 30 de ani...sau poate NU :D

Tyler Durden
17th October 2007, 23:57
pentru mai vechile lui declaratii, Rednic isi merita cu varf si indesat p...e primite.

vlad1607
18th October 2007, 00:00
pentru mai vechile lui declaratii, Rednic isi merita cu varf si indesat p...e primite.

te referi la : "Am o echipa de caini adevarati, care cand intra in teren trebuie sa muste. Anul trecut au muscat, am facut si ce face un caine cand vede un stalp sau un copac "" :happy

BAK
18th October 2007, 05:55
daca ne reamintim, atunci cand danciulescu a trecut din cimitir in groapa, a fost injurat mult mai rau decat rednic.....ceea ce nu e normal. jucatorii merg in proportie de 99.9% acolo unde sunt platiti si doriti...greseala lor este ca , din diverse motive ( probabil e o chestie balcanica) , se apuca de dat tot felul de declaratii si de pupat de steaguri, ceea ce, in termen lung, nu stiu cat de folos le va fi.

danpuric78
19th October 2007, 05:27
Adevarul e ca n-ai ce sa le ceri. Atata pot unii sa inteleaga, mai ales in romania.
Confunda profesionismul cu devotamentul. Ca a zis rednic cine stie ce despre rapid.
Ei si ce?
Care-i problema daca a zis despre rapid si despre suporterii rapidului lucruri neplacute?. Ce rapidul e papa de la roma sau stiu eu ce maica?


Ca la Rapid ar trebui sa vina doar cine poarta un respect profund si deosebit clubului din Grant.
Hai mai baieti treziti-va. Rapidul e o echipa ca oricare alta, cu suporteri ca opricare altii.
Singurii pentru care culorile clubului sunt importante sunt suporterii. Pentru antrenori si jucatori rapidul nu reprezinta decat o etapa a carierei si atat

Un antrenor il aduci pentru meseria care o stie, nu pentru odele si plecaciunile in fata suporterilor. Alea erau pe timpul fotbalului proletar, nu profesionist.

Pentru relatia cu suporterii si e platit directorul de marketing, sau ar trebui sa fie asa. Treaba antrenorului e sa castige meciurile.

Sunt culmea de fraieri rapidistii. Au cel mai capabil antrenor din liga 1, in acest moment, insa ei vor sa-l fugareasca, pe motiv ca s-au simtit lezati.
Nu degeaba au fost si probabil ca vor ramane eternii looseri.

Vladek
19th October 2007, 10:10
Suporterii din Grant traiesc pe alta lume. Ma rog, nu toti, dar multi. Legendele despre echipa-cea-mica-si-cinstita-care-trebuia-sa-castige-200-de-campionate-si-cupe, dar era persecutata de cam toata lumea isi fac efectul, transformand pe cei care inghit astfel de basme in paranoici convinsi ca oricine nu-i ridica in slavi si nu-i mangaie duios pe crestet spunandu-le ca ei "meritau victoria dar au fost furati/adversarul a avut noroc/adversarul nu a jucat cu Steaua/Dinamo la fel" este un "comunist", "dusman", etc. Oricum il doare fix la 200 de metri de cot pe Rednic de povestea asta.

2stupiddogs
19th October 2007, 10:37
Dupa parerea mea,dintre cele 2 parti doar una este(ar trebui sa fie!) profesionista iar acea parte daca nu stie ca astazi este la clubul X si maine este la clubul Y atunci mai bine tace si nu da declaratii aiurea!Suporterii gandesc cu sufletul iar daca cineva ii ironizeaza/jigneste atunci,acel cineva, mai bine nu se apropie de clubul pe care l-a ironizat!In aceasta situatie consider ca Rednic a gresit facand acele ironii gratuite si este firesc ca suporterii sa nu-l ierte asa usor!Parafrazand un "clasic" in viata:"Ce bine-mi pare ca-i luat tzeapa...."

miril
19th October 2007, 12:21
Numai de profesionalism nu a dat dovada Rednic prin declaratiile lui ulterioare, ca sa nu mai vorbesc de Copos, Zotta et comp., iar in ceea ce priveste faptul ca Rednic ar fi cel mai bun antrenor, ma indoiesc. Bun, da, dar si Bergodi este bun, chiar foarte bun.

Bancaru
19th October 2007, 13:02
La asa conducator asa antrenor. Sa nu uitam de chilotii vopsiti cu dungi visinii, pe care si i-au scos Butelie&Co in fata hotelului Crown Plaza cand a plecat Rednic. Cand a jucat la ei 5 ani dupa ce dublu si ceva o facuse pentru Dinamo nu s-a mai simtit nimeni insultat. Sabau ce este - caine sau cheferist? Ca si el a slujit, bine, cele doua cluburi. Il poate injura cineva pe Nelutu Sabau? Nu. Aici intervine caracterul. Rednic este Strambu si asa va ramane si daca se duce la Chelsea. Primeste bani de la Bolton sa invinga pe QPR si nu ii da lui Czech ce i se cuvine ca s-a intins serios si uite asa scapa si ala cateva goluri pana pleaca. De ce antrenorii buni se au bine cu vestiarul? Pentru ca si ei tot in closetele alea se pisau pe vremuri. Acum au biroul lor cu secretara si buda de lux.
Sfatul meu pentru rapidisti - aici sunt alte interese la mijloc, asa ca lasati-l in pace ca antrenor prost nu e. Are cel mai bogat palmares la Rapid si asta inseamna ceva (ca antrenor). Ar fi chiar culmea sa schimbe Copos antrenorul la cererea suporterilor. Puneti-va un minut macar, in pielea lui Copos. In toata pielea, nu... Si o sa vedeti ca atat cat da, chiar daca ia inzecit inapoi, asta e dreptul lui.
Eu nu inteleg un lucru - daca Bergosi lua dublu sau triplu fata de Razvan Luce, de ce naiba nu i-au marit salariul aluia, care macar era o certitudine? Adica il dai pe unu care are rezultate afara numai ca sa il schimbi? Ciudat. Revenind - asa antrenor asa conducatori (si boul de Zotta). Sa va traiasca. Eu sper sa ia Rapiduletul campionatul.

Tyler Durden
19th October 2007, 13:09
tot ce as fi vrut sa spun eu, a spus deja Bancaru. :ok:

Nico21
19th October 2007, 13:30
Adevarul e ca n-ai ce sa le ceri. Atata pot unii sa inteleaga, mai ales in romania.
Confunda profesionismul cu devotamentul. Ca a zis rednic cine stie ce despre rapid.
Ei si ce?
Care-i problema daca a zis despre rapid si despre suporterii rapidului lucruri neplacute?. Ce rapidul e papa de la roma sau stiu eu ce maica?


Ca la Rapid ar trebui sa vina doar cine poarta un respect profund si deosebit clubului din Grant.
Hai mai baieti treziti-va. Rapidul e o echipa ca oricare alta, cu suporteri ca opricare altii.
Singurii pentru care culorile clubului sunt importante sunt suporterii. Pentru antrenori si jucatori rapidul nu reprezinta decat o etapa a carierei si atat

Un antrenor il aduci pentru meseria care o stie, nu pentru odele si plecaciunile in fata suporterilor. Alea erau pe timpul fotbalului proletar, nu profesionist.

Pentru relatia cu suporterii si e platit directorul de marketing, sau ar trebui sa fie asa. Treaba antrenorului e sa castige meciurile.

Sunt culmea de fraieri rapidistii. Au cel mai capabil antrenor din liga 1, in acest moment, insa ei vor sa-l fugareasca, pe motiv ca s-au simtit lezati.
Nu degeaba au fost si probabil ca vor ramane eternii looseri.


Bine,bah...sa zica unu' ca se pisha pe tine,si tu sa il pupi dupa aia...suporterii rapidisti au coloana vertebrala si vor face tot posibilul ca Rednic sa plece din Giulesti...avem nevoie de caractere la echipa,nu de nesimtiti care pun botul la banii lui Becali...

Bancaru
19th October 2007, 14:20
Nico, nu uita ca Rednic a fost dat afara de la Rpid cand ii era lumea mai draga. Totul mergea bine si mai era si ziua lui. In buchetul de flori trimit de catre Copos scria MARS! Pai ce sa faca si asta? De ce nu aveti coloana vertebrala (a cincea coloana) ca sa il alungati si pe Copos. Dar cine vine? Veeeeesnica pooomenireeeee...

kain
19th October 2007, 14:23
Rednic mi se pare un antrenor mai bun ca Bergodi.

Suporterii ar trebui sa lase orgoliul deoparte, ne trebuie rezultate nu dreptate ;)

Ca orice antrenor profesionist Rednic a procedat corect, nu este vinovat. Ce ar fi trebuit sa faca? Sa moara de foame doar sa cada bine in fata suporterilor rapidisti? :mda:

Charon
19th October 2007, 14:54
Suporterii din Grant traiesc pe alta lume. Ma rog, nu toti, dar multi. Legendele despre echipa-cea-mica-si-cinstita-care-trebuia-sa-castige-200-de-campionate-si-cupe, dar era persecutata de cam toata lumea isi fac efectul, transformand pe cei care inghit astfel de basme in paranoici convinsi ca oricine nu-i ridica in slavi si nu-i mangaie duios pe crestet spunandu-le ca ei "meritau victoria dar au fost furati/adversarul a avut noroc/adversarul nu a jucat cu Steaua/Dinamo la fel" este un "comunist", "dusman", etc. Oricum il doare fix la 200 de metri de cot pe Rednic de povestea asta.

Vladek, as vrea sa va vad reactia cand, sa zicem, ar veni Dinu antrenor la voi, sau reactia cainilor daca ar fi venit piturca(Borcea il avea in plan:confused:)!

cred ca ati fi dansat de bucurie,este?

Vladek
19th October 2007, 16:05
Vladek, as vrea sa va vad reactia cand, sa zicem, ar veni Dinu antrenor la voi, sau reactia cainilor daca ar fi venit piturca(Borcea il avea in plan:confused:)!

cred ca ati fi dansat de bucurie,este?

Legion, nu stiu ce ar fi facut restul suporterilor, ca nu m-a pus nimeni sef peste restul. Sigur ca eu n-as sari in sus de bucurie. Dar iti garantez ca nu m-as duce sa-l injur. Cel putin nu inainte sa vad daca echipa joaca mai bine sau mai prost ca inainte :D . Pricepeti odata ca vremurile alea cu "pana la moarte cu echipa X" au trecut, azi astfel de declaratii nu sunt decat fanfaronada si ... momeala pentru suporterii mai naivi, ca sa nu zic altfel.

In afara de asta, Rednic a mai fost la voi si a facut treaba buna. Si la Dinamo a facut treaba buna, asta nu se poate nega. Unicul loc in care nu i-a mers treaba, din cate tin eu minte a fost la olteni, unde nici Capello nu cred ca facea vreo branza. Asa ca mai bine aveti rabdare cu el si judecati-l dupa rezultate, nu dupa vorbele aruncate in vant.

Charon
19th October 2007, 17:56
eu am spus de nemultumirea suporterilor in general,ce fac zmeii din peluza putin imi pasa!

danpuric78
19th October 2007, 19:28
Bine,bah...sa zica unu' ca se pisha pe tine,si tu sa il pupi dupa aia...suporterii rapidisti au coloana vertebrala si vor face tot posibilul ca Rednic sa plece din Giulesti...avem nevoie de caractere la echipa,nu de nesimtiti care pun botul la banii lui Becali...

Pai care suporteri rapidisti? Suta aia care l-au injurat la meciul cu titu. Hai sa fim seriosi, aia sunt suporterii rapidisti?
Ce dreaq, daca ne referim doar la "suporterii" din peluze, atunci parerea e generala. Cam toata lumea crede acelasi lucru despre respectivii suporteri, doar ca rednic a zis-o fara jena.

Cam toate cluburile s-au cam saturat de cele cateva sute de ultrasi, scandalagii si cauzatori de probleme.
Unde-i "coloana vertebrala" la baietii aia? Injurand un om arati ca ai caracter? Pana la urma, in locul conducerii rapidiste i-as fi scos afara cu jandarmii.
E clubul lor, pun vreun ban ca sa hotarasca ei antrenorul?
Sunt doar niste neglijabili.
A daca ar fi fost 15-20 de mii de suporteri ar fi fost altceva. Insa nu poti sa permiti o astfel de atitudine din partea unor indivizi suparati probavil ca rednic n-a contribuit la vreo deplasare.

Cra10veanu
19th October 2007, 19:41
danpuric nu mai vorbi din curtea lui dinamo, asa merge pe acolo, prin alte parti pe unde mai vin suporteri la stadion altfel stau lucrurile ;)

vlad1607
19th October 2007, 21:06
las ca vin la Craiova 20 000....si urmeaza matineul...o sa fie 45 000..la gratar :D

Nico21
19th October 2007, 21:56
Pai care suporteri rapidisti? Suta aia care l-au injurat la meciul cu titu. Hai sa fim seriosi, aia sunt suporterii rapidisti?
Ce dreaq, daca ne referim doar la "suporterii" din peluze, atunci parerea e generala. Cam toata lumea crede acelasi lucru despre respectivii suporteri, doar ca rednic a zis-o fara jena.

Cam toate cluburile s-au cam saturat de cele cateva sute de ultrasi, scandalagii si cauzatori de probleme.
Unde-i "coloana vertebrala" la baietii aia? Injurand un om arati ca ai caracter? Pana la urma, in locul conducerii rapidiste i-as fi scos afara cu jandarmii.
E clubul lor, pun vreun ban ca sa hotarasca ei antrenorul?
Sunt doar niste neglijabili.
A daca ar fi fost 15-20 de mii de suporteri ar fi fost altceva. Insa nu poti sa permiti o astfel de atitudine din partea unor indivizi suparati probavil ca rednic n-a contribuit la vreo deplasare.



Bine ca are Rednic coloana vertebrala...:headbang::headbang::headbang:spre binele lui,ar trebui sa plece...lucrurile pot sa degenereze...

Ulysses
19th October 2007, 23:02
golanii tot golani ... si se mai mira ca sunt suspendati!:no:in loc sa-l pupe ...pe rednic fiindca a acceptat sa preia o echipa fara sperante si fara viitor ei il huiduie deoarece asta stiu sa faca cel mai bine . tineti-o tot asa:ok:

tataleone
20th October 2007, 00:15
Rednic mi se pare un antrenor mai bun ca Bergodi.

Suporterii ar trebui sa lase orgoliul deoparte, ne trebuie rezultate nu dreptate ;)

Ca orice antrenor profesionist Rednic a procedat corect, nu este vinovat. Ce ar fi trebuit sa faca? Sa moara de foame doar sa cada bine in fata suporterilor rapidisti? :mda:

De acord cu tine...singura greseala pe care a facut-o Rednic este ca a dat acele declaratii jignitoare la adresa Rapidului...Nu e frumos, nu se face...
Dar de aici pana la a-l injura non-stop pe cel care a adus cele mai multe trofee clubului.....asta e, idioti sunt peste tot, inclusiv in Giulesti :rolleyes:

danpuric78
20th October 2007, 00:21
De acord cu tine...singura greseala pe care a facut-o Rednic este ca a dat acele declaratii jignitoare la adresa Rapidului...Nu e frumos, nu se face...
Dar de aici pana la a-l injura non-stop pe cel care a adus cele mai multe trofee clubului.....asta e, idioti sunt peste tot, inclusiv in Giulesti :rolleyes:

Yeap, uite un rapidist cat se poate de obiectiv.
Pana la urma nu stiu de ce se trece asa de greu peste niste vorbe, (care pot fi spuse la nervi, de ciuda, etc.) si se uita asa de usor faptele, cum ar fi faptul ca rednic a adus unul din celetre 3 titluri din istoria rapidului.

Si inca un lucru: daca suporterii rapidului se rezuma la suta de indivizi care au fost la meciul respectiv e grav. E aberant ca orice grup de 1-200 de bezmetici sa sa fie catalogat drept "suporterii" echipei x sau y.

Nico21
22nd October 2007, 12:24
Mai Lazio,tu ca simpatizant al Stelei,nu suporter,nu poti sa intelegi multe lucruri din cadrul unei echipe,a unei galerii !!!sunt de acord cu faptul ca Rednic este un antrenor bun,pana la un moment dat...nimeni nu uita ca a dat chix cu Rapidul,si ca a vandut meciul cu Anderlecht...el impreuna cu nea Copos...am informatia asta de la un fost angajat de la Rapid,in plus acest prieten are relatii excelente cu Fortis,principalul sponsor al belgienilor la acel moment(nu stiu daca acum mai sunt),si a vazut meciul din loja celor de la Fortis,in acel moment,nelucrand pentru legendarul club alb -visiniu !!!...asta este un cameleon,un tradator,un mercenar !!! aceste "calitati" nu au fost niciodata acceptate in Giulesti...dar voi,suporteri ai Cska-ului bucurestean,nu puteti sa intelegi asa ceva...la voi "mandria si orgoliul" sunt doua cuvinte necunoscute...de exemplu sunteti facuti albie de porci de Becali la genul"vagabonzi,zdrente" si taceti malc...

blandu
22nd October 2007, 13:54
Sper ca Rednic sa aiba cu echipa Rapid aceiasi performanta pe care a avut-o cu "U" Craiova.:D

Nico21
22nd October 2007, 15:28
Blandule,si ce vrei sa iti aduca mosu' de Craciun ?:):):)

LazioRoma
22nd October 2007, 18:39
Mai Lazio,tu ca simpatizant al Stelei,nu suporter,nu poti sa intelegi multe lucruri din cadrul unei echipe,a unei galerii !!!sunt de acord cu faptul ca Rednic este un antrenor bun,pana la un moment dat...nimeni nu uita ca a dat chix cu Rapidul,si ca a vandut meciul cu Anderlecht...el impreuna cu nea Copos...am informatia asta de la un fost angajat de la Rapid,in plus acest prieten are relatii excelente cu Fortis,principalul sponsor al belgienilor la acel moment(nu stiu daca acum mai sunt),si a vazut meciul din loja celor de la Fortis,in acel moment,nelucrand pentru legendarul club alb -visiniu !!!...asta este un cameleon,un tradator,un mercenar !!! aceste "calitati" nu au fost niciodata acceptate in Giulesti...dar voi,suporteri ai Cska-ului bucurestean,nu puteti sa intelegi asa ceva...la voi "mandria si orgoliul" sunt doua cuvint e necunoscute...de exemplu sunteti facuti albie de porci de Becali la genul"vagabonzi,zdrente" si taceti malc...

Pai eu nu zic de el ca om eu zic in calitate de antrenor cat despre meciul cu cu belgienii probabil copos a luat aceasta decizie nu pot sa cred ca i statea in putere lui rednic sa vanda un meci de incarcatura celui cu belgienii ! cat despre becali .. parerea mea ca si el la randul lui nu trebuie sa fie judecat de suporteri ca totusi Steaua.. este in grupe... si asta numai datorita lui becali !
noi suntem simpli suorteri eu ca echipa de suflet iubesc LAZIO sunt un simplu simpatizant al stelei si al CFR din cluj!atat si nimik mai mult !

Tyler Durden
22nd October 2007, 18:41
Sper ca Rednic sa aiba cu echipa Rapid aceiasi performanta pe care a avut-o cu "U" Craiova.:D

cat de rau e blandu! :lol:

optifight
25th October 2007, 16:44
De ce nu inteleg rapidistii astia ca antrenorii se pot schimba ,numele Rapid ramane.

apparte
26th October 2007, 11:13
[QUOTE=Nico21;1637912]Mai Lazio,tu ca simpatizant al Stelei,nu suporter,nu poti sa intelegi multe lucruri din cadrul unei echipe,a unei galerii !!!sunt de acord cu faptul ca Rednic este un antrenor bun,pana la un moment dat...nimeni nu uita ca a dat chix cu Rapidul,si ca a vandut meciul cu Anderlecht...el impreuna cu nea Copos...am informatia asta de la un fost angajat de la Rapid,in plus acest prieten are relatii excelente cu Fortis,principalul sponsor al belgienilor la acel moment(nu stiu daca acum mai sunt),si a vazut meciul din loja celor de la Fortis,in acel moment,nelucrand pentru legendarul club alb -visiniu !!!...QUOTE]

Sursa ta,fostul market-boy,e de toata increderea,ce sa-ti spun!!!Era in aceeasi stare in care a fost la meciul din Cupa cu Argesul(ti-o pot confirma si Miril,poate si Inter si mai multi de dincolo...),stii bine ce vreau sa spun...doar ca atunci,imediat dupa meci,market-boy nu a avut acelasi discurs spunand doar cat de "gandac"s-a simtit dupa pauza...atunci cei vizati au fost Maftei si Dolha!

Nico21
3rd November 2007, 12:48
Orgoliul săracului din cartier


„La RAPID nu a fost niciodată liniște”. Nu a spus-o Rednic. Puriul doar a copiat o frază lansată de Ioan Chirilă în „Glasul roților de tren ”. Pentru că „Nea Vanea”, Dumnezeu să-l odihnească!, a avut, nu numai harul lui Jules Verne, dar și talentul de a anticipa viitorul, la fel ca marele scriitor francez. Ceea ce a spus oftînd Rednic, în 2007, după o victorie la Tîrgu Jiu, așternea pe hîrtie Chirilă, în urmă cu 30 de ani, construind povești minunate cu eroi fotbaliști ca Baratki sau Ionică Bogdan. Sigur că la RAPID nu va fi niciodată liniște. Pentru că RAPID, este o echipă de cartier. Nu o echipă săracă, ci a oamenilor săraci. Nu pot să minimalizez eforturile financiare ale lui George Copos, însă gestul neputincios către buzunarele goale nu poate avea efectul scontat în Giulești. Bogatul n-are dreptul să-i arate săracului, celui cu adevărat sărac, buzunarele goale. Mai ales acelui sărac care își canalizează iubirea de-o viață către o echipă de cartier. Nu jigni omul sărac. Îl doare și nu uită. Asta n-a știut nici Mircea Rednic, cu adevărat cel mai titrat antrenor din istoria Rapidului. N-a știut că Rapidul, în sărăcia suporterilor săi, nu va trăi niciodată din trofee. RAPID a trăit și va trăi în veci din orgoliul suporterilor. Pentru simplul motiv că RAPID este o echipă de cartier.
Tatăl meu s-a născut și a crescut într-un cartier sărac. Cînd am început, of!, vorba Moțului, să cuget și să exist, tata mi-a spus ferm: „să știi că noi sîntem boieri și în pielea goală”. Atunci am priceput ce înseamnă orgoliu. Întîmplător sau nu, am devenit rapidist. Băiat sărac iubind o echipă de cartier. Dar cu un orgoliu imens. Rapidul de acum nu mai este sărac. Probabil că nici suporterii nu sînt toți săraci. Dar orgoliul a rămas neatins. Iar atunci cînd George Copos și Mircea Rednic vor repara orgoliul săracilor din cartier, personal, sînt convins că vor putea asculta liniștiți cît de melodios sună „glasul roților de tren"...

Lucian Ionescu


Un articol care tre' citit de toti userii care se intreaba de ce este Rednic fluierat...Vladek,citeste si poate iti intra in cap ce inseamna orgoliul !!!

miril
3rd November 2007, 14:36
Frumos articol.