PDA

View Full Version : Editia a VIII-a Grupa A



georgebz
17th October 2007, 15:55
Steelers [ mtfk ] 4-1
Patriots [ dumboss_yo ] 3-1
Saints [ oqs ] 2-1-1
Giants [ cristane ] 0-2-1
Bengals [ noodleborg ] 1-1
Ravens [ addicted2NFL ] 1-0
Chargers [ comancer ] 0-6




-----------------------------------------------------------

REZULTATE

Chargers @ Bengals 27-7 [ 0-10 ]
Ravens @ Chargers 0 - 51 [ 10-0 ]
Steelers @ Chargers 7-3
Steelers @ Bengals 50-0
Giants @ Patriots 7-56
Steelers @ Giants 38-0
Chargers @ Saints 7-44
Steelers @ Patriots 17-30
Chargers @ Patriots 0-10
Chargers @ Giants 0-10
Steelers @ Saints 28-17
Saints @ Patriots 34-33
Saints @ Giants 28-28

-----------------------------------------------------------

Pentru a 2-a faza a grupelor se vor califica primele 3 locuri direct , iar locul 4 va juca meci de baraj cu ocupantul locului 4 din Grupa B .

Trebuie mentinuta o medie de minim 3 meciuri / saptamana !

Meciurile se pot juca in orice ordine .

-----------------------------------------------------------

comancer
18th October 2007, 19:23
Chargers vs Bengals 27 - 7 ... era sa primesc TD din KR din prima faza l-am oprit cu kickeru =))

comancer
18th October 2007, 20:15
Id-ul lui addicted2NFL daca se poate

georgebz
18th October 2007, 22:02
vi le dau pe yahoo pe cele care nu le aveti ;)

mtfk
19th October 2007, 00:14
maine dupa ora 2 sunt disponibil sa joc cel putin 1 meci de campionat..

comancer
19th October 2007, 16:39
Ravens - Chargers 0 - 51 se vede ca este rookie , dar usor usor o sa progreseze:)

mtfk
19th October 2007, 20:47
STEELERS vs. CHARGERS
7-3
eu vs. comancer

am inceput meciul ca de obicei ffff prost, la pauza aveam 2min posesia si sub 50y, pe cand el avea 100si ceva de yarzi

bla bla bla

pana in sfertul 4 cand a tre sa dea punt, mingea a ajuns la linia de 6-7 si d acolo un drum de ~2min + spre td, cu 26 de sec ramase a avut el posesia, all hail mary, ultima pasa fiind interceptata si asa se termina meciul

comancer
19th October 2007, 20:50
AHAHAHA CUM E ASTA :D BLA BLA BLA un meci f frumos chiar mam distrat

mtfk
19th October 2007, 21:56
STEELERS vs. BENGALS
50-0
eu vs. noodle

cel mai mult mam ofticat ca nam apucat sa dau pasa de td catre parker, a fost o faza oribila, p la linia de 30y dau pasa la el, fuge, toti oamenii ii fac loc, nu mai era absolut nimeni in fata lui si in lateral, dar de odata vezi ca vine dinspre endzone Santonio Holmes, wr de la mn, care ce face? intra in parker si a fost prins la linia de 1y:( si d at am tot incercat fara rezultat doar cu 2 interceptii din cauza lui:(
asa am ratat sa am 7 pase de td catre 7 receiveri diferiti:(

mi sa mai intamplat odata o faza la fel ca asta cand ii pasasem era liber in mijlocul terenului ajunge pe la linia de 30 si fac dreapta, cine ii apare in fata, un arbitru, care il incetineste si este placat:(


ps: palmer rating: 0.0 =))

dumboss_yo
20th October 2007, 18:47
daca ma vedeti pe Mess dati-mi buzz ca vreau sa joc si eu cateva meciuri, dar toata lumea ma refuza :( ...

saints4ever
21st October 2007, 12:35
am descoperit madden nfl cand a aparut 08 eu si 3 prieteni jucam in mod constant intre noi si a inceput sa ne placa cum facem sa ne inscriem si noi? am incercat laq inscrieri dar nu am putut scrie nimic

STEVIC1982
21st October 2007, 12:57
trebuie sa mai asteptati o luna

dumboss_yo
21st October 2007, 14:37
Saints4ever da-mi ID-ul tau de messenger ...

georgebz
21st October 2007, 16:40
am descoperit madden nfl cand a aparut 08 eu si 3 prieteni jucam in mod constant intre noi si a inceput sa ne placa cum facem sa ne inscriem si noi? am incercat laq inscrieri dar nu am putut scrie nimic

salut ... nu ai putut scrie deoarece Threadul este inchis ... abia a inceput noua editie , deci mai e ceva timp de asteptat pana va incepe una noua , atunci cand vei putea participa .... vezi ca majoritatea au ID-uri de Messenger la profil , si poti juca meciuri amicale sau Challenges ( citeste cu atentie forumul ) ....

EDIT : vezi ca tocmai s-a eliberat un loc in competitie ..... daca vrei sa participi ( dar vei continua de la 0-2 ) cauta-ma pe Messenger ;)

dumboss_yo
21st October 2007, 18:59
cristane [GIANTS] 7 - 56 dumboss_yo [PATRIOTS]
In sfarsit am reusit sa conving pe cineva sa joace cu mine, iar ghinionistul a fost Cristane :drak: . Un meci fara istorie, in care toate mingile pasate ajungeau la Patriots (cred ca Manning a dat vreo 4 INTs) ...
MVP --> Tom Brady (7 pase de TDs, 556 yarzi aruncati, rating perfect de 157.1) .
Se pare ca eu m-am acomodat mai bine cu patriotii decat Cojanu :P ...

little_earl
21st October 2007, 19:14
rating perfect de 157.1)
ratingul perfect e de 158.3 .. dar ce conteaza? am avut eu 25 de pase complete din 29 pt 280 de yarzi si 3 TDs fara interceptie .. si ratingul era de 140 ... cum zicea si analiza de nfl.com, nimeni nu se uita la asta :P

Oqs
21st October 2007, 19:46
ratingul perfect e de 158.3 .. dar ce conteaza? am avut eu 25 de pase complete din 29 pt 280 de yarzi si 3 TDs fara interceptie .. si ratingul era de 140 ... cum zicea si analiza de nfl.com, nimeni nu se uita la asta :P

da...perfect e 158.3...l-am reusit eu in editia trecuta mi se pare ca in sferturi impotriva ursilor:D

dumboss_yo
21st October 2007, 20:48
"perfect" era asa...o figura de stil :P...

mtfk
21st October 2007, 20:56
STEELERS vs. GIANTS
38 - 0
eu vs. cristane

meci interesant, sa deconectat in sf 4 0.56 sec ramase, am continuat a facut un fumble, am mai dat un td = mvp #7 5pase pt td

+ 2 runuri magnifice facute de ambii rb, unu de 41 si unu de 54, si culmea fix cand bagam runuri pe centru isi muta linemeni in exterior:))

saints4ever
21st October 2007, 21:03
idul meu este saints_from_hell

comancer
21st October 2007, 22:55
Ma retrag din competitie bafta in continuare la toti :) poate voi reveni daca voi putea :P

Oqs
21st October 2007, 23:21
[Chargers] comancer @ Oqs [Saints] 7-44

Un meci pe care l-am inceput meciul bine, mi-am asigurat victoria inca din primul sfert...la sfarsitul q3 comancer nu a mai jucat si mi-a dat calc disconnect cica din cauza delay-urilor...am iesit, comancer mi-a zis ca se retrage dar apoi mi-a zis sa continuam inca un sfert in care tot ce am facut a fost sa dau rush-uri...deci aiureala totala:sleep:

Si nu inteleg de ce se retrage...avea 2-1 inainte de meciul asta...deci sanse la play-off, zicea inainte de meci ca i-am facut chef de madden...si hodoronc-tronc in mijlocu meciului se retrage din competitie...macar am terminat meciul:happy

dumboss_yo
21st October 2007, 23:26
mtfk [STEELERS] 17 - 30 dumboss_yo [PATRIOTS]
Si inca un meci cu Brady MVP ... O partida pe care pot spune ca am dominat-o daca admiram statisticile, unde patriotii au un numar dublu de first downs, yarzi si puncte puse pe tabela. Foarte interesant e faptul ca nu s-a aruncat nicio INT.
P.S. Am luat 2 TDs stupide: unul la primul KO Return; iar al doilea cand am riscat aiurea si am dat Blitz cu absolut toata lumea, dar nu am ajuns la Big Ben, care a pasat lung in EndZone, unde WR astepta sa puncteze.

mtfk
21st October 2007, 23:31
* ala nu era wr era RB:))


So:
STEELERS vs. PATRIOTS
17-30
eu vs. dumbo

cel mai rau ma oftic, ca de fiecare data cand joc cu ionut, toata lumea scapa mingiile:(, ward a scapat 3 mingii usoare, holmes a scapat o minge in endzone cu un mic avantaj in fata cb, alt wr a scapat mingea in endzone:|

noroc cu parker ca ma salvat cu 2 tduri, unu din ko return si unu prin pasa lunga (park ar fi hester:)) )

putea sa fie altfel meciul dak nu se scapau mingiile alea

si culmea cei mai rapizi oameni dp teren nau prins nicio minge si au facut si 2 drops

p.s. steelers time of possesion 4.17:| :((

comancer
22nd October 2007, 00:59
Nu e vorba de calificarea in playoff ... nu ma astept sa intelegi

cycloneclau
22nd October 2007, 11:22
Vad ca tot asa mare ti-a ramas gura domnu Stancu. In loc sa vii la antrenamente preferi sa dormi dupa masa si sa te joci ca disperatu non-stop madden. Foarte trist tineretu din ziua de azi :drak: Si te lauzi pe deasupra cu Pats, dusmanii de moarte al Colts-ilor. Ce sa mai zic ... penibil muhahahaha!

(P.S: mi ciuda ca nu pot sa joc din camin madden din cauza conexiunii blocate)

dumboss_yo
22nd October 2007, 15:11
iar tu la fel de ironic si intepator la adresa mea ai ramas Clau ... eu dorm dupa masa pentru ca am nevoie de odihna (avand in vedere ca ma trezesc in fiecare dimineata la ora 6) si ma joc Madden atunci cand nu am treaba (deci "non-stop" e exclus;)) ...
am si spus atunci cand am ales patriotii ca ii urasc, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ma bucur ca am jucat bine cu ei in campionat si sa precizez ca Brady a iesit MVP in cele 2 meciuri pe care le-am jucat pana acum ;)
P.S. Scuze de Offtopic :D (ma refer la prima parte a mesajului meu) !

cristane
22nd October 2007, 16:11
Revin si eu cu un mic detaliu nesemnificativ, la povestea cu ratingul aproape perfect reusit de Brady contra mea... in acelasi meci, Eli a avut rating de 11.2, cred ca recordul meu negativ all-time. L-am scos in sfertul 4, l-am bagat pe Lorenzen, care a reusit cele 7 puncte ale mele si a terminat cu rating 156.8 :)

dumboss_yo
22nd October 2007, 20:51
daca jucai tot meciul cu el....cine stie ce se intampla :P ...

mtfk
23rd October 2007, 00:40
STEELERS vs. SAINTS
28-17
eu vs. oqs

nu ma asteptam sa castig meciul asta, pe langa faptul ca la primul lui drive lam facut sa aibe 4&out unde a dat punt, si pr face un muffed de toata frumusetea, recupereaza oqs si totul se egaleaza..

faze interesante: un forced fumble returnat pt 64y dak nu il prindea dadeam td, dar am dat td imediat cu ofensiva:P

p.s. credeam ca am avut mai mult timp posesia decat el, avand in vedere ca in ultimu sfert am avut un drive de vreo 2 min, bn ca p la linia de 20 ma plictisisem si am vz un wr liber in endzone cu 1.30 ramase de joc..

mtfk
24th October 2007, 22:38
addicted2nfl, daca tiai skimbat idul dami un pm cu noul tau id...dak nu cand mai intri p mess dami un buzz sa ne jucam meciul

dumboss_yo
25th October 2007, 21:13
aceeasi rugaminte o am si eu la addicted2nfl ;) !

Oqs
25th October 2007, 21:55
si eu:D

georgebz
26th October 2007, 16:02
cu dedicatie pentru dumboss , care s-a "dat" cu Patriots :P

little_earl
26th October 2007, 16:04
cum fac si eu poza d-asta george? :P

georgebz
26th October 2007, 16:06
www.mvppics.com ( mie nu mi-a mers direct , cere parola , etc ) ...

in schimb mi-a mers de aici : http://www.tjgeneralstore.com/mvp_pics.htm , si apoi Click here to see all the teams and player jersey choices

little_earl
26th October 2007, 16:15
thanks, a mers :P

georgebz
26th October 2007, 16:26
daca vrei pot sa fac ceva retusuri in Photoshop sa-ti scot aia cu Proof Only ;) ( da vad ca e cam complicat la Ravens ca e chiar peste logo-uri -pe casca si sapca )

dumboss_yo
26th October 2007, 19:29
hai ma George maaa ... macar nu mi-ai pus #85 :P (You know they call me OchoCinco;))
P.S. sa imi faci una cu Colts daca poti :D.

georgebz
26th October 2007, 19:34
nu e disponibil #85 :D ... poti folosi doar numere ce nu sunt luate de rosteru activ ...

iti poti face tu foarte usor , folosind aL 2-lea link ... alegi echipa , iti pui numele , numari si iti alegi coechipierii ... ( daca nu te descurci iti fac ... )

dumboss_yo
26th October 2007, 19:36
Now this is what i'm talking about ;) !

dumboss_yo
26th October 2007, 20:38
n00dleborg, Oqs si addicted2nfl !!! sper ca in acest weekend vom juca meciurile din grupa ... contactati-ma pe Mess ;).

Oqs
28th October 2007, 19:28
srry nu stiu daca fac cota p sapt asta...n00dle are un ochi bandajat si nu poate sa joace, addicted nu a fost online niciodata, cristane cred ca m-a refuzat sau amanat d 4 sapt asta...dumboss daca mai intri in seara asta da-mi un buzz pls

dumboss_yo
28th October 2007, 20:00
of course, my horse :D ! vom juca ...

georgebz
29th October 2007, 13:56
pe addicted2nfl nu l-am mai vazut online de aproape 1 saptamana ... incercati sa jucati meciurile cu cristane si noodleborg , pentru a se lamuri situatia si in aceasta grupa .... in B deja se stiu cei calificati si locul de baraj ...

dumboss_yo
29th October 2007, 14:58
aseara nu am mai putut juca cu Oqs pentru ca m-am uitat la Colts @ Panthers si apoi m-am culcat ... sper sa reusim azi ... cat despre n00dleborg, mi-a promis ca azi vom disputa meciul pentru ca pana acum a fost "accidentat" la ochi :) .

dumboss_yo
29th October 2007, 22:11
dumboss_yo [PATRIOTS] 33 - 34 Oqs [SAINTS]
Reeditarea SB-ului, din pacate cu acelasi invingator ... daca la pauza eram foarte increzator, pentru ca aveam un avans de 17 puncte (Saints 7-24 Pats), finalul a fost trist pentru mine :( ... am dominat clar meciul ca timp de posesie, numar de 1st downs obtinute (14-7) si numar de yarzi ... din pacate, am luat e TDs identice, dupa o pasa lunga la Henderson pe stanga si bineinteles, unul de la Bush din KickOff return ... nimic de zis, daor ca sunt cam frustrat din cauza asta ... bafta Oqs si ne revedem in faza a doua a grupelor ;) !
P.S. Pentru prima oara am reusit sa pun si eu o poza :happy !

Oqs
29th October 2007, 22:16
[Saints] Oqs @ dumboss [Patriots] 34-33

Cu siguranta cel mai palpitant meci care l-am jucat vreodata...nu mai jucasem un meci d NFL d la infrangerea din fata lui mtfk si nu prea eram sigur p mine...meciul a fost controlat total d dumboss pana la penultimul drive al meu cand am reusit td care m-a adus in frunte...mi s-a parut ca am avut putin ghinion in prima repr...dadusem 1 INT, Brees facuse si un fumble din fericire intors de arbitri, de oprit nu puteam sa-l opresc p dumboss in drumurile lui catre Endzone-ul meu, a facut Moss un catch fix d langa CB-ul meu chiar cu WR focus cu tot...dar in repr 2 am exploatat fiecare greseala in alegerea schemelor si a audibles:drak:...Bush si-a facut treaba la KR cu 1 TD si Henderson cu 2 TD...m-a salvat un 4th & goal unde am riscat si am dat un TD cu Colston ca sa ma mentin in joc...al treilea sfert a fost decisiv in care am dat 2 TD si l-am fortat p dumboss sa dea punt...a avut sansa dumboss in ultimul drive al lui sa ajunga in FG range dar am fortat cu DE pe Brady si am reusit INT-ul care a sfarsit meciul.
Deci prin meciurile cele mai grele am trecut cu record d 2-1...acum astept meciurile cu cristane, n00dle si addicted...sper sa le joc cat mai curand

MVP: WR Devery Henderson - 2 REC , 83 YDS , 2 TD

georgebz
29th October 2007, 22:58
P.S. Pentru prima oara am reusit sa pun si eu o poza :happy !

/OLE/

mtfk
30th October 2007, 00:04
c mf sunt meciurile in care ai timpul de posesie mai mic decat al adversarului si tot il bati:)) cred ca e cam enervant pt adversar ca vede ca a tinut atata d timp si apoi mananca bataie la 1 pct:))

mtfk
31st October 2007, 17:52
cat mai dureaza campionatul?

georgebz
31st October 2007, 18:03
pai prima faza a grupelor trebuie sa se incheie pana duminica ... mai jucati din meciuri cei care va gasiti ...

dumboss_yo
31st October 2007, 21:02
Oqs, de ce nu ai precizat ca acel Catch cu om pe el si WR focus a fost USER CATCH :P ?

Oqs
31st October 2007, 22:34
Oqs, de ce nu ai precizat ca acel Catch cu om pe el si WR focus a fost USER CATCH :P ?

pai primul catch al lui moss a fost unu unul norocos d langa cb FARA user catch...ai avut 2 user catch in repr a 2-a tot cu moss

dumboss_yo
1st November 2007, 20:41
pey da....dar au fost tot cu om pe el ... si eu am reusit sa obtin prim-planul si sa prind :P ...

Oqs
2nd November 2007, 00:33
[Saints] Oqs @ Cristane [Giants] 28-28

Nu m-am enervat niciodata la un meci d madden ca la asta...defensiva mea a fost pulbere...tot meciul am stat in coverage dar Toomer si Shockey prindeau mingi de langa ai mei d parca jucam la pro nu la all-madden...Bush a facut 3 fumbles si Mcallister inca 1 toate pierdute...pur si simplu innebunisem la un moment dat:headbang::headbang::headbang:...cristane a avut mai multe ocazii sa castige pe final si in Ot dar a ratat 1 FG d la 30 d yarzi si in ultima faza a crezut ca mai e o repriza d OT si nu a dat To pt un FG decisiv:D...ma rog la zeii madden sa nu mai am un meci ca asta niciodata...gg cristane...sper sa nu ne mai intalnim niciodata:lol::lol::lol:

georgebz
2nd November 2007, 00:44
tare :D ... primul rezultat de egalitate din campionat vine abia in editia a 8-a :)

cristane
2nd November 2007, 00:49
Crede-ma, nu doar tu te-ai enervat la meciul asta. Parca Madden-ul incearca sa ma faca sa nu il mai joc, pe bune. Nu numai ca ratez FG de la 30 yarzi pt victorie, nu numai ca m-am ales cu niste fire albe de par dupa o repriza de OT in care am ratat amindoi cite 2 atacuri, dar finalul a fost ingrozitor. Atacam eu, linistit, avansam incet-incet, convins ca nu se poate termina egal si ca mai urmeaza o repriza. Aveam toate timeout-urile, mingea la vreo 20 yarzi de endzone, si vintul in spate. Nu stiu daca m-am mai ofticat vreodata la Madden ca acum.

dumboss_yo
2nd November 2007, 22:37
hai ma Cristane ... cum sa crezi tu asa ceva ? (ca mai e o repriza OT) :drak:

dumboss_yo
3rd November 2007, 11:25
se pare ca n00dleborg are in continuare probleme de sanatate si mi-a spus ca cedeaza adversarilor meciurile pe care nu a apucat sa le joace ...
despre addicted2nfl se mai stie ceva ?!

Oqs
5th November 2007, 17:22
fac o sugestie pt continuarea cupei care ameninta sa se desfasoare pana la revelion:D....george sa joci cu cristane barajul pt ca cristane mi se pare singurul inca doritor sa mai joace din grupa noastra si sa-i dam drumul la faza urmatore...daca nu dai de cristane te califici u automat.

georgebz
6th November 2007, 02:14
da pai exact asa se va face , pentru ca prima parte a sezonului s-a incheiat ... eu voi juca baraj cu cristane pentru al 7-lea loc in grupa ... maine pe zi o sa fac si threadul si s pot incepe meciurile ....