PDA

View Full Version : Veniti Sa Protestam !



Red Heat
22nd January 2004, 09:36
Veniti sa protestam impotriva conducerii care vinde superjucatori pe banda rulanta si la preturi de talciocul din Obor! Dar nu numai pe forum. Propun sa iesim in strada. Ce parere aveti?

Bogdan
22nd January 2004, 12:49
Sunt intru totul de acord.Sa se stabileasca o data.Bine ar fi sa fie sambata, ca sa venim in numar cat mai mare.Nu se poate asa ceva.Este incredibil ce se intampla la Dinamo.Propun ca la meciurile din retur sa huiduim si sa scandam impotriva conducerii la toate meciurile.
FORZA DINAMO!!!

vasile314tzurka
22nd January 2004, 12:51
Sunt intru totul de acord.Sa se stabileasca o data.Bine ar fi sa fie sambata, ca sa venim in numar cat mai mare.Nu se poate asa ceva.Este incredibil ce se intampla la Dinamo.Propun ca la meciurile din retur sa huiduim si sa scandam impotriva conducerii la toate meciurile.
FORZA DINAMO!!!

mai eficienta ar fi "neuitarea" la meciuri cu protest in strada. rating scazut => lipsa parale.

gicu
22nd January 2004, 13:00
Inteleg si sustin protestul in ceea ce priveste atitudinea celor din conducerea clubului. Ce nu prea inteleg este de ce suporterii s-au gandit acum? Este o surpriza pt. ei? Ma rog, a plecat un jucator (Zicu) se pare ca va mai pleca unul (Marica), e trist intr-adevar dar stiam cu totii de luni de zile ca asa o sa se intample. Pe de alta parte vina conducerii (in cazul Zicu) n-a fost acum, ci cand au acceptat acea clauza.

Sa nu uitam ca in '90-'92 au plecat aproape 2 echipe si n-am auzit de "proteste in strada". Chestia asta n-o sa se schimbe prea curand, este "oglinda" societatii romanesti actuale :mda:

Ayrton
22nd January 2004, 16:14
Si pentru nenorocitii de impresari de la B&P nu aveti nici un mesaj de dulce? Sta-le-ar in gat sa le stea!

Mariusmadmax
22nd January 2004, 17:10
Conducerea , ca conducerea , da si B&P merita un protest cu doi pumni in ceafa :headbang: :D

Ayrton
27th January 2004, 09:01
"Fanii "cainilor" intra, astazi, in sedinta
Astazi, de la ora 18.00, liderii suporterilor dinamovisti vor convoca, intr-o sedinta extraordinara, pe toti fanii "alb-rosilor", urmand sa stabileasca o forma de protest pe care o vor inainta conducerii. Mai mult, unul dintre lideri ne-a declarat, ieri, ca nu este exclusa nici posibilitatea recurgerii la forta, cu atat mai mult, cu cat aceste transferuri au loc in intersezon, atunci cand suporterii nu au ce sa faca. "Ceea ce se intampla, astazi, la Dinamo, este o rusine! Niciodata nu a fost atata foame de bani pentru jigodiile din conducerea clubului, cata exista in acest moment. Nu stim ce se va intampla, dar, este clar, trebuie sa ne miscam repede, daca vrem sa mai salvam ceva! In acest moment, pentru noi, cei care iubim dezinteresat acest club, este clar ca nu mai avem nici o sansa sa castigam campionatul, si asta nu datorita noua, ci mafiotilor care au pus mana pe Dinamo. Sa-i fereasca, insa, Dumnezeu, de mania noastra, pentru ca, atunci, nu vor mai avea nici o sansa", a avertizat, ieri, destul de periculos, unul dintre liderii galeriei "alb-rosilor". "

vasile314tzurka
27th January 2004, 09:05
borcea anunta ieri ca nu mai pleaca nimeni si ca obiectivul e cistigarea campionatului.

Ayrton
27th January 2004, 09:15
Pai il mai crede ma-sa, nu noi!

vasile314tzurka
27th January 2004, 09:26
adevarul e ca nici nu stii ce sa mai crezi cu declaratiile lor. azi dimineata a mai scos jiji vreo doua perle de cultura vasta si-ti vine sa iei cimpii.:)

nr.zece
27th January 2004, 09:38
cred ca stiiti deja ca nu va agreez deloc echipa, dar va sustin in demersul vostru.
e cam bataie de joc ce va fac aia din conducere, dar in acelasi timp i-ati iertat de fiecare data si i-ati pupat dupa fiecare protest, probabil de frica gorilelor de care scriau ziarelor.

Bogdan
27th January 2004, 12:35
borcea anunta ieri ca nu mai pleaca nimeni si ca obiectivul e cistigarea campionatului.
Asta sa o spuna la cine p***a masii vrea el, nu noua.Parca ar fi anti-dinamovist de vinde jucatorii in halul asta, el cu toti mafiotii din conducere.Ar trebui bagati in puscarie toti.Uite asa ce bine le sta:
http://www.dinamo-online.net/arhiva_foto/conducatori_dupagratii.jpg

inter
27th January 2004, 12:56
si cand ma gandesc ca acum 2 ani purtati tricouri imprimate cu poza "comandantului" :drak: :drak:
se mai intoarce roata :p
oricum daca va dati jos conducerea , voi cum o sa sprijiniti echipa?

ieppy
27th January 2004, 13:29
Se gaseste cineva intere, stai linistit ca nu o sa ne desfiintam.

nr.zece
28th January 2004, 11:02
pai tocmai asta le explic si eu: se incordeaza ii injura si apoi.......... vine gigi si porcea aduc un naidin si un cigan si ei se calmeaza
asa a fost mereu dupa injuraturi v-a calmat gigi ori cu bani ori cu 5-6 ultrsi mai grei, d-aia cu cazier cum ii plac lui
mai nou jucatorii nu vor sa mai plece in antalia daca nu se achita banii restanti si borcea a cerut pasuire pana luni
nu se poate asa ceva, sunteti campioni la transferuri, aveti cei mai multi sponsori (de voie sau de nevoie), va ajuta ministerul, unul din cei mai bogati presedinti si voi nu aveti bani.
este un paradox

ieppy
28th January 2004, 13:30
Este intr-adevar. Dar nu avem ce sa-i facem. Iar au pus clauza in contractul lui Marica dupa ce au spus ca nu o sa mai o faca. Jucatorul va pleca pe 4 milioane dintre care intra la club 2 iar restul se imparte la o masa cu B&P, Porcea si mai stiu eu cine.

Mariusmadmax
29th January 2004, 05:03
Asta inseamna ca zilele ii sunt numarate la Dinamo .

vasile314tzurka
29th January 2004, 08:43
http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z29012004&idx=43
http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?page=articol&article_id=69135

vasile314tzurka
29th January 2004, 08:47
http://www.expres.ro/sport/?news_id=144361

vasile314tzurka
29th January 2004, 08:54
Este intr-adevar. Dar nu avem ce sa-i facem. Iar au pus clauza in contractul lui Marica dupa ce au spus ca nu o sa mai o faca. Jucatorul va pleca pe 4 milioane dintre care intra la club 2 iar restul se imparte la o masa cu B&P, Porcea si mai stiu eu cine.

http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=4557

ieppy
29th January 2004, 19:16
de pe fcdinamo.ro:

Aseara, la sediul clubului, presedintele Nicolae Badea, directorul executiv Cristian Borcea, directorul de marketing Cristian Iancu si antrenorul Ioan Andone au avut o intalnire, prima din acest an, cu liderii suporterilor dinamovisti. Discutiile cu reprezentantii galeriei, care au durat aproape doua ore, s-au axat pe strategia clubului in viitorul apropiat, politica de transferari a lui Dinamo si, bineinteles, activitatea echipei inaintea returului de campionat. "Liderii galeriei au dorit o intalnire atat cu conducerea administrativa, cat si cu banca tehnica. Vorbim, de fapt, de intalnirile periodice pe care le-am avut cu fanii nostri. E firesc ca suporterii sa fie alaturi de echipa, sa fie preocupati de viata reala a lui Dinamo. Este o forma de comunicare directa", a comentat presedintele Nicolae Badea dupa discutia cu sustinatorii "cainilor rosii". "Atasamentul suporterilor pentru Dinamo nu poate fi contestat de nimeni. Este normal sa discutam impreuna despre activitatea clubului, despre parcursul echipei, chiar daca uneori parerile sunt impartite. Cluburile mari din Europa au tot timpul astfel de intalniri", a precizat directorul executiv Cristian Borcea. La randul sau, antrenorul Ioan Andone a spus: "Toti avem de castigat in urma acestor intalniri. Ma bucur ca i-am simtit foarte preocupati de Dinamo. Le-am explicat ce vreau de la echipa pentru acest retur. Daca suntem uniti, putem reusi".


Bla, bla, bla

Concluzie: nici una, mergem inainte ca pana acum.

inter
29th January 2004, 19:20
:D:D:D si la ce va asteptati?

nr.zece
29th January 2004, 22:30
dupa cum spuneam, v-am zis eu.....................

ieppy
30th January 2004, 00:52
Stiti ce nu imi place cateodata la voi. Aveti prostul obicei de a pune sare pe rana, o practica pe care nu o folosesc decat in cazuri extreme. Dar e OK, nu ca ma astept sa ne plangeti de mila, Doamne fereste, ci pur si simplu cand nu este ceva de spus sa nu spuneti.

Mariusmadmax
30th January 2004, 03:12
Bine ma Ieppy , eu va pling de mila ! :D

Red Heat
30th January 2004, 08:37
Imi pare rau ca nu am putut sa ajung si eu, aveam cateva intrebari (si observatii) directe si la obiect...

Ayrton
30th January 2004, 08:39
Din Prosport:
"RABUFNIRE. Fanii dinamovişti au cerut conducerii să ia cīt mai repede măsurile ce se impun pentru redresarea situaţiei şi să nu mai vīndă nici un jucător īn această iarnă. Suporterii roş-albilor le-au cerut conducătorilor dinamovişti să părăsească gruparea din Ştefan cel Mare dacă nu le pasă decīt de interesele personale.

Miercuri seară, īn jurul orei 18:30, circa zece fani dinamovişti au arborat la sediul firmei ComputerLand, aflate īn proprietatea preşedintelui Nicolae Badea, un banner cu următorul mesaj: “Īn «Capital», vedetă... la Dinamo, marionetă!”, aluzie la poziţionarea boss-ului dinamovist īn topul celor mai bogaţi oameni din Romānia. Luīnd cunoştinţă de gestul de protest al fanilor, Badea a convocat imediat o īntīlnire cu aceştia la sediul clubului. Astfel, īn jurul orei 20:30, au īnceput să sosească directorul executiv Cristi Borcea, antrenorul Ioan Andone şi directorul de marketing Cristi Iancu. Şedinţa propriu-zisă a īnceput o jumătate de oră mai tīrziu, cīnd se strīnseseră 20 de fani. Conform surselor ProSport, dialogul a fost unul aprins, reprezentanţii fanilor cerīndu-le oficialilor dinamovişti să plece de la echipă.

Primul cuvīnt l-au avut cei din galerie. “Nu se mai poate. Nu băgaţi nici un ban la clubul ăsta. Vă bateţi joc de noi. Mai bine aţi pleca! Lăsaţi locul altora mai competenţi!”, a clamat unul dintre fani. Replica, oarecum ironică, a venit din partea lui Badea: “Noi am pleca, dar cine vine īn locul nostru?!”. Tirul īntrebărilor dinspre “peluza Cătălin Hāldan” a continuat: “De ce l-aţi lăsat pe Dorinel să se transfere la Steaua? N-aţi transferat nimic, dar vindeţi tot”.

A venit rīndul directorului executiv să ia atitudine: “Ce faceţi, bă, aici? Ne īnvăţaţi pe noi cum să facem politica clubului?”, după care s-a făcut linişte. “Dacă nu vreţi voi să plecaţi, măcar promiteţi-ne că nu mai vindeţi pe nimeni!”, au plusat suporterii. “Vă promit eu că nu mai pleacă nici un jucător! Poate doar pe Alexa să-l pierdem īn Antalya, deoarece are clauză de reziliere”, a sunat răspunsul preşedintelui. Şedinţa s-a īncheiat după două ore, părţile ajungīnd la un consens. “Le-am explicat ce vreau de la echipă īn retur. Dacă sīntem uniţi, vom reuşi!”, a concluzionat Andone."

inter
30th January 2004, 08:53
adica borcica face liniste in randul suporterilor , asa se intelege din articolul citat :p

vasile314tzurka
30th January 2004, 09:16
am vazut asera la tv ceva secvente. si andone si borcea i-au luat din scurt pe suporteri.

nr.zece
30th January 2004, 09:46
se pare ca miercuri a fost o zi proasta pentru conducatorii de club ca evenimente au fost si la noi, dar la noi nu se isterizeaza nici un smecher gen borcea
nu punem ieppy sare pe rana, dar nu mai vindeti in rusia, vindeti in europa sa cerem si noi indemnizatia de transfer

Ayrton
30th January 2004, 09:52
1. Macar a dovedit inca o data ca galeria dinamovista (cea care a folosit prima in Romania bannere ca mod de ironizare a adversarilor) e cea mai inspirata in intepaturi.

2. frozen, asta ne dorim si noi, sa nu mai vindem in rusia, insa ce se intampla la voi, vad ca Dauda pleaca in ... Ucraina! Pai e posibil?!? Voi ce ziceti?

Utilizator
30th January 2004, 10:02
Suna ciudat sa auzi de la Borcea despre “politica clubului” intr-o expresie care contine si “ba”. Chiar or avea o politica de dezvoltare, vreo strategie? In afara de cea de inavutire prin vanzari eu cred ca nu.

nr.zece
30th January 2004, 10:14
pai ia vezi a plecat?
si daca pleaca eu oricum sunt dintre cei care nu-l indragesc foarte mult pe douda
si la cat au investit in el poate sa-l vanda ca este un castig pentru club (procentual) mai mare decat la orice transfer al vostru
asta pentru ca nu este coproprietate si a venit gratis

Ayrton
30th January 2004, 10:20
Pai nu stii noutatile: Dinel a plecat personal azi la ucrainieni sa trateze transferul, iar castigul nu stiu cum iti inchipui tu ca va fi pentru club, ca va incasa banii doar militianul ce va conduce.

ady_azzuro
30th January 2004, 18:27
Nu esti documentat ayrton, transferul lui Daouda este doar o inventie scoasa de morcovel, fii tu linistit ca nu pleaca nimeni din Banie, mai mult, revine Pavel Badea! :yeah:

inter
30th January 2004, 18:37
Ayrtoane, ma emotionez cand vad ce "grija" ne porti ...... :D:D:D

deocamdata sunteti singurii care "exportati" la tatici :p

Mariusmadmax
31st January 2004, 05:26
Mereti si mai protestati o data , sa vad si eu , ca n-am fost atent ! :D

Red Heat
9th February 2004, 10:13
Se pare ca pleaca si Alexa. In loc sa-i mareasca salariul ca sa ramana conducerea se scuza ca are clauza de reziliere. Mi-e sila deja....

Bogdan
9th February 2004, 12:35
Mai nou pleaca si Florentin Petre si nu oricum,gratis!Cel putin asa scrie in Pros(t)port.Petre va fi transferat la Saturn Ramenskoe,unde va primi un salariu anual de 300.000$.Cred ca pana incepe returul vom ramane cu jumate de echipa.Rusine conducerii.Daca pleaca Alexa si cu Petre iarna asta cred ca Ando ar trebui sa demisioneze si el,daca vrea binenteles sa faca performanta.
FORZA DINAMO!!!

Ayrton
10th February 2004, 08:49
Dupa PRO(spor)T, singurul netransferat ramasese Andone; iata insa ca azi se anunta si "bomba" asta... Eu inteleg ca Dinamo ii obsedeaza pe unii, dar de aici si pana la a face o manie in a scrie negativ despre echipa asta in fiecare zi e totusi cale lunga...
au ajuns sa profite de supararile noastre, ca suporteri, si lovesc zi de zi in Dinamo... Rusine PRO(spor)T!!!

alex36
17th July 2004, 10:16
Ptr.Ayrton
Daca te duci la sedinta,te rog ia in discutie si jignirile fratiilor becali la adresa lu' MIRCEA LUCESCU.As dori, ca la primul meci de-acasa ,sa-i balacarim in asa hal , in cat sa nu m-ai indrazneasca sa se i-a de M.LUCESCU.
Ptr. noi EL v-a fi intodeauna un ''MIT''. Iar ei BUBA NEAGRA!
Cu respect.