PDA

View Full Version : Hagi: "Relatia mea cu Gigi Becali s-a terminat. Duce Steaua spre rugina ..!!!



delaparis
15th October 2007, 23:07
""A distrus patrimoniul Stelei. Pentru el totul se rezuma la bani. La Steaua nu poti face performanta"


Prezent in emisiunea Nasul de pe B1TV, fostul antrenor al Stelei, Gica Hagi, a continuat razboiul declaratiilor cu Gigi Becali si l-a acuzat pe acesta ca trage Steaua in jos. "

onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/25293/hagi-relatia-mea-cu-gigi-becali-s-a-terminat-duce-steaua-spre-rugina-a-distrus-patrimoniul-stelei-pentru-el-totul-se-rezuma-la-bani--la-steaua-nu-poti-face-performanta.htm

daca doriti sa comentati ...

Dani3l
15th October 2007, 23:10
Mai bine urmaresti toata emisiunea si citezi mai multe afirmatii facute de hagi.

spartacus
16th October 2007, 03:20
Nimic nou in afirmatia asta. E interesant ca Hagi vrea sa revina la Steaua dar in acelasi timp il ataca pe Berbecali. In momentul de fata ciobanul se afla in situatie ingrata de a lupta cu o legenda. Poate o calificare in optimile LC si sprijinul jucatorilor ar schimba lucrurile...

Mario Di Lazi
16th October 2007, 09:51
Becali e proprietar la Steaua ... face ce vrea el cu echipa ...

Hagi a fost disperat să antreneze Steaua ...

YoYoyOi
16th October 2007, 09:54
oricat de proprietar e unul si oricat de disperat sa antreneze e celalalt, asa ceva nu se face ;)
Becali va pierde clar in acest razboi. Poate sa-l intrebe pe Piti, daca nu crede :D
Doar acum si-a gasit Becali nasul :rolleyes:

miril
16th October 2007, 11:01
Singura sansa ar fi ca Steaua sa mearga mizerabil, suporterii sa devina din ce in ce mai nemultumiti, Becali sa piarda peste tot la sondaje, DNA sa-si intre in rol, iar Hagi sa fie sustinut de cumnatul si inca vreunul cu multi bani, atunci...poate, zic eu.

Benny
16th October 2007, 11:09
E interesanta filozofia lui Hagi. Atat timp cat Becali facea ce facea altor antrenori era om bun. Acum ca a simtit cum e pe propria piele, Becali a devenit om rau pentru Hagi.

ionut_cluj
16th October 2007, 11:58
cum adica va duce Steaua la rugina ?:)

YoYoyOi
16th October 2007, 11:59
era o replica la ce zicea GG ca Steaua a ruginit sub carma lui Hagi :rolleyes:

resita
16th October 2007, 12:03
Becali e proprietar la Steaua ... face ce vrea el cu echipa ...


Becali este Steaua :D :drak:

Sorin Blaj
16th October 2007, 13:12
Singura sansa ar fi ca Steaua sa mearga mizerabil, suporterii sa devina din ce in ce mai nemultumiti, Becali sa piarda peste tot la sondaje, DNA sa-si intre in rol, iar Hagi sa fie sustinut de cumnatul si inca vreunul cu multi bani, atunci...poate, zic eu.

Ai cumva impresia ca acum Steaua merge bine?

Bancaru
16th October 2007, 14:27
Se poate si mai rau. La cat de p[rosti sunt oamenii la noi, normal ca acum Becali a scazut in sondaje pentru ca l-a demis pe Hagi, dar nu numai ca l-a demis, ci a facut o telenovela. Toate bucataresele plang de mila lui Don Hagi si a frumoasei sale sotii... cum o cheama pe ea. Hagi e un soi de Izaura iar Becali a devenit Don Leoncio. Numai ca blestemele precupetelor il vor ajunge pe barbar. Binili invingi.

tourist
16th October 2007, 15:58
Nu , pt. ca Hagi este un antrenor prea slab . Daca era de valoarea lui Lucescu as fi zis DA are dreptate .

Chiar daca pe Becali nu dau 2 lei , Hagi este un ilustru incepator care prin prisma tacticii a distrus jocul Stelei , pierzand din start primul meci mai "tare" cu Slavia Praga...

Universal
16th October 2007, 16:04
Becali este o mizerie cu iz de Don Giovanni care se baga atunci cand nu trebuie in istoria unui cluib important de fotbal. Intr-un fel nu este singurul vinovat, dar este principalul , care trage sforile si conduce dupa bunul plac.

miril
16th October 2007, 16:35
Eu vorbeam de Hagi, conducatoirul de club, nu antrenorul.

vlad1607
16th October 2007, 18:33
Go jiji GO !! :D don't stop berbecali :D

danpuric78
16th October 2007, 19:30
O alta discutie pe aceiasi tema.
Hagi poate sa vorbeasca cat vrea-ciobanul e seful. e clubul lui, si chiar daca nu o sa mai vina nimeni la stadion are suficiente rude si discipoli care sa vina in ghencea.

Spunea unul ca n-o sa mai vina suporterii la stadion. care suporteri? Aia care anul trecut ii inchinau ode si erau in stare sa sparga capul oricui contesta ca becali e cel maibun, curat si ilustru om din fotbalul romanesc? pai mai bate steaua vreun BATE si astia iar se adorm singur cu "spaima europei".
La asa suporteri asa patron.

Adevarata steaua a disparut in 2001 ca sa nu plateasca becali impozite. Iar cum suporterii de dinainte de 2001 nu sunt suficienti de multi ca sa fie interesanti pentru visele electorale ale ciobanului, putine sanse sunt ca ea sa renasca.
Asa ca ramane un vehicul de spalat bani si propaganda electorala.

resita
16th October 2007, 19:41
un articol destul de bun, a lui Adrian Țone, pe aceasta tema

Rusinea lui Hagi

“Ce razi ba mustata? Ce razi asa, ca ar trebui sa ne faceti statui!”, incruntat, cu aratatorul indreptat amenintator spre inamic, improscand de multe ori saliva precum insultele, impingand adversarul cu ambele maini pentru a lua mingea, obiectul despre care credea ca-i apartine numai lui, tunand de pe marginea terenului la elevii sai, vinovati ca nu purtau acelasi nume cu el.

Acestea sunt cateva dintre imaginile pe care le am in cap cand ma gandesc la Hagi. Celelalte, dansand pe teren, stangaci, cu gura pana la urechi, cu mingea usor saltata cu exteriorul pe langa adversar, cu tricoul nationalei Portugaliei pe dos aplaudand publicul, sunt puse in rama.

Luni, l-am vazut din nou pe Hagi atacandu-si adversarul, apoi umilindu-l printr-un dribling verbal, dar si intr-o ipostaza inedita pentru el - rusinat.

La Radu Moraru in emisiune, regele si-a aratat din nou trufia crezand ca prin vorbe ieftine gen “eu am gloria, pe care nu mi-o poate lua nimeni” sau “el va duce Steaua la rugina”, isi va umili adversarul. Era greu sa o faca, pentru ca, in neghiobismul lui, Gigi B. nu va fi niciodata afectat de criticile cuiva. Parca il si aud: “Si d-aia nu mai pot io, hahahahahaha, auzi, el are gloria. Pai io am steaua, nu gloria. Hahahaha”. Tare nu? Bine ca nu l-a lasat Moraru sa intre in direct in emisiune.

Fara sa-si dea seama, firesc asa cum o facea si pe teren, Hagi l-a driblat lasandu-l cu murdariile nasului in forma de cravata atunci cand a explicat de ce nu l-a folosit niciodata pe Mirel Radoi, “il grande finu’ dela picolo Ooijer”, pe postul “cheie” de fundas la marcaj, ci doar mijlocas.

“Domnu’ Moraru, un jucator precum Mirel, care venea dupa multiple accidentari, acum chiar dupa o operatie la genunchi, nu putea juca fundas la marcaj. Acolo exista contact, om la om. Pe cand, la mijloc, cu inteligenta lui, putea sa evite orice adversar”, grai Hagi fluent, fara poticneli, de parca descoperise ca limba romana e fost inventata doar pentru a vorbi exclusiv despre fotbal.

Au mai urmat apoi cateva driblinguri fine, tot pe marginea terenului, dupa care altele in zona spirituala. Zona in care lumea ramasese cu impresia ca Gigi B. ar fi un fel de Maradona, din cauza (sau datorita?) hahaielilor de-a dreptul blasfemice prin puritanismul lor.

“Chiar asa, aruncam cu mizerie, cu noroi? M-a folosit mereu, recunosc, are acea sclipire, stie sa foloseasca oamenii, s-a adaptat foarte bine. Pomeneste de cineva care e sus, o sa-l vadă. Ce explicații poate sa dea vizavi de Biserica la câte a spus despre mine? Ce mai poate inventa?

I-am dat totul, stie bine, el nimic”, a lovit naprasnic, prin bun simt, Hagi.

Cand Radu Moraru a amintit numele lui Viorel Hrebeciuc, cu care Gigi B. s-ar fi sfatuit in privinta demiterii antrenorului, Hagi a spus “si poate nu a fost doar atat, lumea vorbeste ca ar fi fost mai mult”. Detalii nu a vrut sa dea.

Ce n-a mai povestit luni seara? Cum l-a cunoscut pe Gigi B. “Domnu’ Moraru nu mai conteaza, a fost de mult. Dar a profitat de pe urma mea si inainte de ‘89 si dupa. Pai intrebati-l de ce mi-a multumit cand m-a sunat imediat dupa ce a ajuns patron la Steaua”, a mai spus Hagi rusinat parca de trecutul sau.

Mi-a venit imediat in minte o scena filmata inainte de revolutie, dupa o victorie a Stelei, in vestiar, in care Hagi apare alaturi de Lacatus scandand ca vor bani si gagici. Si imi mai amintesc o fotografie in care apare Gigi B., posesor de mustacioara gen Raj Kapoor, in spatele lui Hagi aflat brat la brat cu Valentin Ceausescu. Pentru prima oara l-am vazut pe Hagi jenat parca de avantajele smecheresti oferite de meseria de fotbalist.

Pentru prima data, Hagi mi-a lasat impresia ca se ase**** “tehnocratilor” din fotbalul mondial, un pic mai departe de “statui”, “glorie”, “gagici”, “bani”, “nasi”, “fini”. Ceea ce ii si doresc din plin.

P.S. Raspunsul de marti al lui Gigi B. la emisiune: “Care e problema ca nu mai vrea Hagi sa îmi fie nas? Încep sa plâng acum ca nu îl mai am pe Hagi nas. E frustrat ca nu a reusit ca antrenor, în timp ce Piturca a calificat echipa nationala la europene”. Pe cat facem pariu ca diseara hahaie pe la vreun tocsou? Si daca nu-l cheama Nasu’, intrerupe Dan Diaconescu seria cu Elodia si tot il vedem.

ionut_cluj
16th October 2007, 22:34
ma seaca deja chestia asta. fara certuri chiar nu se paote in tzara asta.

Adi Da Samraj
17th October 2007, 00:24
Becali i-a oferit "fetite" lui Hagi . Hagi i-a oferit "baietzei" lui Becali :lol:

ReDog 4ever
17th October 2007, 00:40
da bai baiatule, becali era pestele lu hagi; ce moaca are oierul, dar el avea gagici nu doar pt el, dar si pt vedeta nationalei

am trait sa o aud si pe asta..

:happy:happy:happy:happy:happy:happy

rapidashul
17th October 2007, 00:45
looooooool ,nu mai pot de ras =)) =)) =))
om mai prost ca asta nu cred ca exista pe fata pamantului =)) ,auzi ,i-a oferit fetite regelui =)) =)) =))

vagus
17th October 2007, 00:45
Oierul sef tocmai si-a dat cu religia in cap (again) recunoscand faptul ca este fost proxenet ...

skeptik
17th October 2007, 01:29
Nimic nou in afirmatia asta. E interesant ca Hagi vrea sa revina la Steaua dar in acelasi timp il ataca pe Berbecali. In momentul de fata ciobanul se afla in situatie ingrata de a lupta cu o legenda. Poate o calificare in optimile LC si sprijinul jucatorilor ar schimba lucrurile...

.................................................. .................................................. ..

Manager of what? Cum poti sa ati dai tu opinia la ceva ce nu intelegi?
Cind Hagi a spus ca va reveni la Steaua, se gindea intr-=o zi in viitor cind poate cretinul ala de Gigi nu va mai fi la Steaua, in nici un caz acum!
Si un copil de 5 ani ar fi inteles asta, dar un 'manager'? hmmmmmmmmm

spartacus
17th October 2007, 01:50
.................................................. .................................................. ..

Manager of what? Cum poti sa ati dai tu opinia la ceva ce nu intelegi?
Cind Hagi a spus ca va reveni la Steaua, se gindea intr-=o zi in viitor cind poate cretinul ala de Gigi nu va mai fi la Steaua, in nici un caz acum!
Si un copil de 5 ani ar fi inteles asta, dar un 'manager'? hmmmmmmmmm

ai vrut tu sa zici ceva dar nu prea ti-a reusit:rosu:...ma abtin pentru ca vad ca ai numai cateva postari. intre timp poate ca ar fi bine sa iti declari o varsta si o alcolemie ca sa vad daca mai are sens sa imi bat capul cu tine...

detzu
17th October 2007, 01:57
Becali exista cat timp tot apar articolase pe seama lui. Si cum ziaristii din fotbal is la fel de prosti ca cititori lor , o sa avem gust de Fecali in gura mult timp. Din pacate mai important e bolnavul asta mintal decat o nationala care lupta de vreo 3 ani serios pentru Romania. Multumesc ziaristilor ca is la fel de romani ca noi toti . La mai multe pupaturi si limbi in cur la Fecali !

Grinco
17th October 2007, 02:13
Din principiu ciobanu'-peste nu are dreptate. In sfarsit s-a gasit unu' cu care nu poate castiga o cearta, chiar si daca ar avea dreptate (desi nu cred). Oricum, ar fi interesanta o dezbatere la care sa participe amandoi, eventual pe OTV :D Sa vedeti acolo blesteme si spurcari pe aromana.

baiatul
17th October 2007, 02:57
Sincer sa fiu nu credeam ca Becali este o persoana atat de josnica. Stiam ca nu prea e cultivat dar chiar sa-ti speli rufele murdare in public...
Daca Hagi are capul pe umeri l-ar lasa sa vorbeasca toate prostiile pe care le vrea. In felul asta lumea isi va da seama ce "personaj" e Becali. Unul ca el ar trebui lasat singur fara prieteni si fara nici un ajutor. Sa ramana singur cu "averea" lui. Dar din pacate romanul de rand are nevoie de bani si asta are destui. Din cauza asta vor fi tot timpul pe langa el niste lingusitori.
Asa ca Gica uita-l pe "nimeni-ul" asta ca nu merita sa-ti faci zile amare din cauza lui.

BAK
17th October 2007, 03:16
Daca Hagi are capul pe umeri l-ar lasa sa vorbeasca toate prostiile pe care le vrea. In felul asta lumea isi va da seama ce "personaj" e Becali. Unul ca el ar trebui lasat singur fara prieteni si fara nici un ajutor.

:D tu nu crezi ca lumea stie ce fel de personaj e becali:headbang:, nu cred ca este nici un secret. in afara de stelisti, nimeni nu il suporta

Van Halen
17th October 2007, 06:26
GIGIHNO suks

normal ce Hagi spune adevarul
BERBECALY e un cretin, mascariciul national
nebun

bigubax
17th October 2007, 09:10
Doi analfabeti, plini de bani, se cearta; ar trebui asta sa devina subiect de discutie pe forumul ols? (intrebare retorica, desigur) Pt. cei care se infierbanta repede si au tendinta sa-mi raspunda mai repede decat apuca sa gandeasca: cititi mesajele mele anterioare pt. a afla parerea mea despre cei 2 in discutie. Poll-ul trebuia sa aiba si o a 3-a varianta: ''scuze, am ajuns din greseala aici, am lucruri mult mai importante de facut''. La buna recitire.

steauasv
17th October 2007, 10:16
Acum vreo 6 luni credeam ca Becali a inceput sa se destepte...mai citea si el ceva...folosea niste cuvinte avansate (chiar daca nu le stia sensul) dar acum vad ca toti prietenii mei au avut dreptate..om mai prost(si constient...adica fara vreo boala mentala..cred :D) pe pamantul asta nu exista...auzi..sa aduca "Fetite" si pt Hagi...a patat imaginea lui Hagi...a stelei...a celui mai bun roman la fotbal...ce urmeaza?

Kooler
17th October 2007, 11:36
Becali se crede buricul pamantului.

skeptik
17th October 2007, 11:37
ai vrut tu sa zici ceva dar nu prea ti-a reusit:rosu:...ma abtin pentru ca vad ca ai numai cateva postari. intre timp poate ca ar fi bine sa iti declari o varsta si o alcolemie ca sa vad daca mai are sens sa imi bat capul cu tine...

SA DAI ROSU LUI **** :D

crys41
17th October 2007, 12:13
Se modifica posturi la greu pe aici :(. Ultimul de exemplu.
on topic: ziarele de sport cauta scandalul cu orice pret, de ceva timp au ajuns performantele sportive (alte sporturi afara de fotbal) pe plan secundar acestor declaratii si prea stau ziaristii sportivi tot timpul cu ochii pe JJ si Hagi. Ia mai lasati-i in pace. De ce nu scriu despre nush ce antrenor din liga I de la o alta echipa (eventual din provincie) sau sa abordeze subiecte si din sfera altor sporturi? De ce sport ~= fotbal (in special liga lui mitica)??

dardar_3
17th October 2007, 12:37
V-aduceti aminte cand Hagi 'Regele' si Popescu 'Baciu' l-au dat afara pe Piturca dupa ce calificase Romania fara infrangere la Euro 2000?


Oare de ce au facut asta?... Ca se credeau ei mari destepti... Uite ca lui Hagi 'Regele' i s-a intamplat la fel... Radoi&co nu l-au mai vrut... si a fost dar afara.. sau ma rog.. si-a dat demisia...


Referitor la ce s-a spus la Nashul in ultimele 2 seri...


Traind 19 ani in Slobozia(IL) am avut foarte multi prieteni machedoni(cu unii dintre ei merg la o bere si acum). Acesti "tzantzari" cum li se mai spune sa stii ca sunt diferiti in sensul bun fata de romani. Extrem de putini mint si se ajuta extraordinar de mult intre ei. Sunt mult mai uniti decat sunt fratii la noi. Insa daca unul dintre ei "calca pe orgoliul" altuia din comunitate iese taraboi mare.

Ce s-a intamplat intre Hagi si Becali vreau sa subliniez cateva idei:


1. Hagi e invidios pe Piturca pentru ca a reusit ceea ce el nu a putut intr-un meci cu o echipa de 2 parale(Slovenia),
2. In dorinta de a-l "face pe Diaconescu" la rating Radu Moraru a decis ca destainuirile lui Hagi(implicit si replica lui Becali) ii aduc cateva parale bune.
3. Hagi e usor influentabil. Si nu cred ca el singur zgandare rahatul in care a intrat.
4. Hagi jucatorul ramane deasupra tuturor, Hagi antrenorul e undeva sub Prepelita care a antrenat la Abatorul Slobozia, iar Hagi omul a dat dovada de o ipocrizie rar intalnita.
5. Becali nu e prost in sensul propriu al cuvantului. Becali e prost de gura. Sunt unele afirmatii care trebuie sa ramana cu tine pana in mormant. Nu le faci aiurea.
6. Implicarea lui in alcatuirea echipei Steaua e de inteles. Toti fac asta. Si cei care nu recunosc asta. Iar discutiile cu jucatorii despre antrenor e la fel de normal. Se intampla aceste incidente si la marile cluburi. De ex. cand la inter il luce a fost "sapat" de jucatori. Chiar si exemplul cu Regele si Baciul in 1999.



Cert e ca acest scandal trebuia facut pe terenul de tenis, la telefon sau in cel mai bun caz intre 4 ochi. Insa Hagi, Regele antrenor s-a simtit lezat ca a fost silit sa isi dea demisia. Insa el nu stie ca habar nu avea sa aseze jucatorii in teren, ca habar nu avea sa vorbeasca la o conferinta de presa, ca habar nu avea "sa se certe" si sa isi ceara drepturile.

Ciobanul Becali e tipul de om care crede ca daca spune verde in fata iese basma curata. Se inseala amarnic. Insa asta vinde. Asta vinde ziare, face rating si te urca in trafic.ro.

armin
17th October 2007, 13:00
Daca Hagi ar fi avut rezultate ca antrenor, macar la o singura echipa, atunci i-as fi dat dreptate. Dar aici, din pacate Jiji are dreptatea lui. Hagi ducea Steaua in jos!

danpuric78
17th October 2007, 14:06
Buey, nimeni nu spune ca hagi e mare antrenor. Departe de asta.
Totusi, de ce l-a adus becali? Danca nu stia el, atunci trebuia sa existe niste oameni in club care sa stie ce antrenor e hagi.
L-a pus la steaua doar ca sa isi bata joc de el?
Si apoi modul cum l-a tratat. Nu ataci un antrenor la modul cum a facut-o becali, dupa o remiza obtinuta in 10 oameni pe terenul
liderului campionatului. SI continui pana il faci sa plece.
Pana la urma eu asta am vazut. Ca dupa prima luna la steaua becali a facut tot ce i-a stat in putinta sa-l fugareasca pe hagi.
De aici s-a ofitcat lumea. Nu neaparat ca a plecat hagi, ci datorita modului cum ciobanul s-a purtat cu el (de fapt asa face cu toata lumea.)

Dardar, oriunde coducerea clubului se implica in alcatuirea echipei. Insa in majoritatea cazurilor, implicarea ia forma de strategii la nivelul campionatului, de jucatori care trebuie promovati, jucatori care au oferte si le trbuie crescuta valoarea. NU sunt multi presedinti care suna antrenorii inaintea meciului sau la pauza se le zica schimbarile. De la un meci la altul antrenorul trebuie sa aiba libertate de decizie.

dardar_3
17th October 2007, 14:30
Berlusconi ii trimite biletel lui Ancelotti cu preferatul lui pe teren... si nu o data... si nu doar lui Ancelotti...

O problema la Berlusconi e ca nu s-a inteles cu Fatih Terim... si a fost demis turcul dupa doar cateva etape... ultimul meci pe banca fiind un semi-esec cu Torino pe teren propriu...


Faza cea mai bizara e ca turcul nu a comentat... cum a facut Regele...


Restul e istorie...


Sa dea Dumnezeu sa aduca si Becali in 22 de ani 6 cupe ale campionilor, 10 titluri si multe alte trofee... Si da... sa aiba cate un jucator preferat...


:ok:

aetius
17th October 2007, 14:51
1. becali daca vrea politica trebuie sa invete sa taca. daca nu pateste ca basescu...
2. nu se poate considera sfantul becali , daca spune ca a facut-o pe proxenetul...
3. parchetul si dna ... de ce nu se autosesizeaza?
4. hagi de ce n-a vorbit despre finul lui pina acum, sau credea ca la steaua va antrena oly sau zenga in numele lui?
5. ca orice machidon ar trebui amandoi sa-si spele rufele in familie nu in public.
6. pentru amandoi , ca dau dovada de ipocrizie , o vorba armineasca:
grijeasca-va amilduitul !!!

resita
17th October 2007, 14:55
vadim, m-ai lasat masca cu afirmatia asta

"Am scris mereu ca Hagi e un Rege si Becali este un Nimeni" :drak:

detzu
17th October 2007, 15:33
Armine , Da de ce l-ati luat pe Hagi atunci la steaua ? Nu cumva doar luatu lu Hagi la steaua a ajutat destul de mult ? Subiectul e plecarea lui Hagi dupa ce a calificat Steaua nu venirea lui Hagi. Si pana una alta in palmares ii va ramane o calificare in champions league . V-o recomandat jucatori prosti ? sau aveti aventaje acum cu jucatorii care ia adus ? Un antrenor inseamna mult mai mult decat alea 90 de minute pe teren. Si Hagi e bun la unele , o arat peste tot ca e in stare sa convinga investitoru sa bage bani in echipa cand vine el ( o facut asta la Poli si la Steaua ) si e slab in a fi mai diplomat cu jucatorii care is tot mai cu fitze fatza de generatia lui unde se punea osu meci de meci.

danpuric78
17th October 2007, 16:10
Berlusconi ii trimite biletel lui Ancelotti cu preferatul lui pe teren... si nu o data... si nu doar lui Ancelotti...

O problema la Berlusconi e ca nu s-a inteles cu Fatih Terim... si a fost demis turcul dupa doar cateva etape... ultimul meci pe banca fiind un semi-esec cu Torino pe teren propriu...


Faza cea mai bizara e ca turcul nu a comentat... cum a facut Regele...


Restul e istorie...


Sa dea Dumnezeu sa aduca si Becali in 22 de ani 6 cupe ale campionilor, 10 titluri si multe alte trofee... Si da... sa aiba cate un jucator preferat...


:ok:

dardar, berlusconi e exceptia care confirma regula.
si dupa cum ai spus 6 cupe ale campionilor- omul practic a reinventat milanul. A luat-o din B, a salvat-o atunci de la soarta de a doua echipa dintr-un oras (cum ar fi torino sau lazio).
Milanul era o echipa importanta, insa nu ar fi ajuns niciodata la palmaresul si notorietatea de azi fara berlusconi.
E clar ca becali se crede berlusconi, insa e departe de asta ciobanul.
Si pana la urma nu stiu daca doar biletelul a provocat tot scandalul asta. A fost doar un motiv de cearta intre cei doi.
Eu zic ca comportamentul lui becali a provocat toata nebunia. Iar hagi face tot ce poate s-o intretina.

Sorin Blaj
17th October 2007, 16:11
Face tot ce poate? A fost la o singura emisiune.

danpuric78
17th October 2007, 16:47
Lasa ca si hagi a zis suficiente de becali. Nu numai la emisiunea aia, a tot zis prin presa.
Nu zic ca nu are dreptate sau ca nu ar trebui sa se apere sau sa critice ciobanul, doar ca nu se tine departe de scandal. E dreptul lui s-o faca.

07Ex
17th October 2007, 17:20
Mie balacareala asta dintre Hagi si Becali mi se pare cel putin hilara. Desi Hagi, ca antrenor, nu a aratat ca stie meserie, tin sa-i dau dreptate in acest caz si asta mai mult datorita faptului ca Becali habar n-are pe ce lume este. Becali vorbeste doar ca sa se afle in treaba ca de spus ceva interesant nu are de spus.

spartacus
17th October 2007, 20:02
SA DAI ROSU LUI **** :D

esti chiar simpatic cu jignirile tale de mahala. probabil o clona a cuiva care a atins punctul de fierbere. la limbajul pe care promovezi si modul de a te exprima situatia e clara:(. totusi daca citeai un pic mai atent ce am postat vedeai ca nu m-am referit niciunde la o venire iminenta a lui Hagi la Steaua. probabil insa ca erai prea ocupat sa jignesti...

nu am nimic de dovedit cu tine. am inteles ca esti un om aproape batran si suficient de calatorit...eu cred ca poate ai treburi mai importante de facut decat sa arunci cu dejectii verbale pe forumul OLS. sa sti ca nimeni nu te opreste sa dai lectii de viata in lumea reala...
in rest numa de bine si RELAX :ok:

BAK
17th October 2007, 20:32
Acum vreo 6 luni credeam ca Becali a inceput sa se destepte...mai citea si el ceva...folosea niste cuvinte avansate (chiar daca nu le stia sensul) dar acum vad ca toti prietenii mei au avut dreptate..om mai prost(si constient...adica fara vreo boala mentala..cred :D) pe pamantul asta nu exista...auzi..sa aduca "Fetite" si pt Hagi...a patat imaginea lui Hagi...a stelei...a celui mai bun roman la fotbal...ce urmeaza?

ce vrei sa spui prin cuvinte avansate?:D

vlad1607
17th October 2007, 20:39
hai jiji nu te lasa forza berbecali nu mai ai mult si distrugi steaua :D

APPopescu
21st October 2007, 05:39
Daca mi se pune sa aleg intre Gica Hagi si Gigi Becali, as prefera clar pe primul, deoarece dupa opinia mea Gigi Becali a distrus Steaua ... si nu Hagi. Sau stiti voi cumva daca la alte echipe de club europene exista astfel de scandaluri in care patronul se amesteca in competenta antrenorului?

Tyler Durden
21st October 2007, 12:37
Hagi vine sa infirme proverbul ,,unde nu-i cap, vai de picioare".

2stupiddogs
21st October 2007, 12:48
Spor la treaba,jijinho!!! /OLE/

Aurel.D
22nd October 2007, 15:07
Becali a coborat in sondaje...circul cu Hagi i-a facut probleme "omului politic" (:happy) becali...

ReDog 4ever
22nd October 2007, 17:01
Becali a coborat in sondaje...circul cu Hagi i-a facut probleme "omului politic" (:happy) becali...

ca avea si multe voturi inainte de scandal.. :D