PDA

View Full Version : Forum meeting (2)



Vadim
21st January 2004, 14:55
Vineri la ora 9 seara (21:00) toti membrii forumului care doresc sa se cunoasca personal sint invitati la Irish Pub din Piata Unirii.

Pina acum au anuntat ca ar putea veni: Inter, Vasile123tzurka si cu mine. Toti sint bine-veniti. Din pacata, Tudose este in SUA si nu va putea fi prezent de data asta.

Va fi a doua intalnire intre forumisti, dupa cea de anul trecut la care au fost Inter, Tudose si cu mine. Acum o sa vin cu aparatul foto sa pun si niste imagini pe forum.

Vadim
21st January 2004, 15:02
A anuntat ca ar veni si Utilizator.

Vadim
21st January 2004, 15:15
Ve veni si gigel_bucur.

Vadim
21st January 2004, 16:44
A anuntat si Red Heat ca ar putea veni.

Gabriel
21st January 2004, 19:50
dar de ce nu anuntza ei personal ? si despre care vineri seara e vorba ?
e scumpa berea in Irish Pub ?

Vadim
21st January 2004, 21:34
Am primit PM si am scris eu in locul lor.
Berea in jur de 40-50 de mii.

Tudose
21st January 2004, 23:37
Din pacata, Tudose este in SUA si nu va putea fi prezent de data asta.
Din pacate sau din fericire, sunt tocmai peste Ocean saptamanile acestea. :)

Asa ca o sa va rog sa beti o bere si pentru mine, dar atentie: sa nu fie daneza! :D
Si incerc sa vin la editia a 3-a, doar sa fiu in tara!

vasile314tzurka
22nd January 2004, 07:40
Din pacate sau din fericire, sunt tocmai peste Ocean saptamanile acestea. :)

Asa ca o sa va rog sa beti o bere si pentru mine, dar atentie: sa nu fie daneza! :D
Si incerc sa vin la editia a 3-a, doar sa fiu in tara!

pai cind vii in tara da adunarea. asta e valabil pentru oricine doreste sa ne vedem.

MaPaX
22nd January 2004, 14:05
Eu as veni cu cea mai mare placere, daca as fi din Bucuresti! :(

Ultras
22nd January 2004, 14:33
Prezent!

DJ Klaus
22nd January 2004, 14:40
Like I said: ma simt onorat si voi fi acolo :ok:

rasheedkpenny
22nd January 2004, 15:11
Poate ajung si eu! :D

inter
22nd January 2004, 15:54
Vadim, cred ca tre sa "inchiriezi" pub-ul pt. o seara :D :D :D

Vadim
22nd January 2004, 17:29
Lol, chiar ca da. Prima data abia ne-am strans 3, iar acum vine tot forumul. Las' ca-i bine.

ricky
22nd January 2004, 18:41
"Ficiori", distractie placuta !

Am incredere in voi ca veti bea si pentru mine ! :p

uti2102
22nd January 2004, 23:27
Nu promit dar incerc sa ajung. Punetzi un banner ONLINESPORT ca sa fiu sigur ca va recunosc. :p
PS: E cumva barul The Harp ?

Vadim
22nd January 2004, 23:39
Nu promit dar incerc sa ajung. Punetzi un banner ONLINESPORT ca sa fiu sigur ca va recunosc. :p
PS: E cumva barul The Harp ?
Da, ala e. Ti-am dat PM cu numarul meu de telefon, ca sa ma suni in caz ca vii.

vasile314tzurka
23rd January 2004, 09:22
Nu promit dar incerc sa ajung. Punetzi un banner ONLINESPORT ca sa fiu sigur ca va recunosc. :p
PS: E cumva barul The Harp ?

sa faci bine sa ajungi ca sa nu fiu singurul stelist intre aia de la sportul studentesc:)

ultras_sportul
23rd January 2004, 14:18
Cred ca vin si eu, daca nu viscoleste prea tare :cool:

vasile314tzurka
23rd January 2004, 14:21
Cred ca vin si eu, daca nu viscoleste prea tare :cool:

am auzit ca se va incalzi... atmosfera:)

Vadim
24th January 2004, 12:10
Au venit vineri seara: Ultras, Ultras_sportul, Vasile314tzurka, Gigel_bucur, Ayrton si Klaus.

Au lipist nemotivat Inter, Alpopa, Utilizator, Rasheed, Gabriel si Red Heat. :) Oricum nu mai aveau loc la masa :D

Din pacate, am uitat sa imi iau aparatul foto, asa cum am promis. Am stabilit de comun acord cu toti ca de acum incolo sa existe o intalnire lunara intre forumisti, care sa aiba loc in a treia vineri din fiecare luna la Shorley (langa Politehnica), incepand cu ora 19:00. Am ales locul pentru ca este mai ieftin, iar ora am mutat-o de la 21:00 la 19:00, pentru a putea veni mai multa lume.

Gabriel
24th January 2004, 13:47
Mai nene...daca mutai intalnirea in Ploiesti era mai aproape de unii dintre noi. :headbang:

uti2102
24th January 2004, 15:25
Sorry pentru absentza nemotivata! Cu toate ca am declarat ca "nu promit"....Oricum! E bine ca ai fixat intalniri mai dese!

inter
24th January 2004, 15:47
sorry, problemele aparute intepestiv cu juniorul (2 ani) m-au facut sa nu pot onora ............

FatFrumos
24th January 2004, 18:25
Ca intodeauna este o idee buna....to bad cei de peste ocean nu pot veni.....maybe next time.....Tudose daca treci prin statul Connecticut give me a pm bem o bere.

Vadim
24th January 2004, 18:52
Mai nene...daca mutai intalnirea in Ploiesti era mai aproape de unii dintre noi. :headbang:
Adica? Tu nu ai venit cand a fost la Unirii... Shorley este la metrou la Politehnica. E mai ieftin. Se poate si manca.

ady_azzuro
24th January 2004, 19:27
Au venit vineri seara: Ultras, Ultras_sportul, Vasile314tzurka, Gigel_bucur, Ayrton si Klaus.

Cam multi sportisti, nici in Regie nu vin asa de multi, pacat ca a fost doar un Oltean acolo, Klaus...

Vadim
24th January 2004, 19:29
Inca oltean, viitor cetatean al SUA.
O zi mare va fi cand Ady va veni din Kuweit, sa il cunoastem si noi. Daca vorbesti la fel de repede pe cat scrii, ne uitam toata seara la tine.

ady_azzuro
24th January 2004, 20:29
Cine stie cand o sa mai ajung prin Romania...de vorbit cred ca vorbesc destul de repede, inca nu mi-am masurat speech-ul...:)
Klaus va fi cetatean American, dar el tot Oltean ramane, la fel ca si mine, chiar daca stau in tara araba, tot Oltean 100% raman...:cool:

Tudose
25th January 2004, 02:43
Nu cred ca prind intalnirea lunii februarie, nu ma intorc in Romania pana atunci, dar o sa vin si eu la Shorley incepand din martie - cu conditia sa vina lume macar cati au fost vinerea aceasta.

FatFrumos, eu sunt acum tocmai in Massachusetts, deci din pacate slabe sanse sa ajung prin Connecticut...

vasile314tzurka
25th January 2004, 10:45
intilnirile vor fi lunare. daca vor fi mai multi doritori le indesim.

mai am o propunere. in caz de deplasare se poate pune un anunt aici "eu voi fi in localitatea cutare in ziua de veniti sa ne intilnim".

vasile314tzurka
25th January 2004, 10:46
Cam multi sportisti, nici in Regie nu vin asa de multi, pacat ca a fost doar un Oltean acolo, Klaus...

olteni au fost mai multi, suporteri ai universitatii craiova doar... unul:) si se pare ca nu ne-am mincat:)

ricky
25th January 2004, 11:00
Vere, nu faceti intilniri lunare ca se...devalorizeaza ! :p

Hei ! Ati putea organiza si cite un meci, in sala, si-apoi sa ne scrieti cronica lui... /hello

vasile314tzurka
25th January 2004, 11:42
Vere, nu faceti intilniri lunare ca se...devalorizeaza ! :p

Hei ! Ati putea organiza si cite un meci, in sala, si-apoi sa ne scrieti cronica lui... /hello

la meci in sala ma ofer pe post de... comentator.:)
altfel propun urmatoarele meciuri:

sportisti contra olteni
stelisti contra dinamovisti
becheri contra familisti
bucuresteni contra cine apuca
ady-azzuro contra gabilove

meciurile vor fi comentate pe arenaa si se va decide prin vot liber exprimat cine este cistigatorul:)

uti2102
25th January 2004, 12:55
Hmmmm
O idee buna sa jucam un meci in sala. Sau pe artificial ca vine primavara! :yeah:

vasile314tzurka
25th January 2004, 12:57
Hmmmm
O idee buna sa jucam un meci in sala. Sau pe artificial ca vine primavara! :yeah:

fa o propunere ce si cum si mai ales unde. se vor gasi interesati:)

ady_azzuro
25th January 2004, 13:59
Tudose, in Massachusetts e o fosta prietena de a mea, daca vezi sa o saluti din partea mea, arata cam ca alea de la P.I.M.P :D
Am auzit ca tare frig acolo, nu?

uti2102
25th January 2004, 14:53
fa o propunere ce si cum si mai ales unde. se vor gasi interesati:)

Pai shtiu un teren bun la 5 minute de mine, in parcul Plumbuita. Are gazon artificial (cik...de fapt e un fel de mocheta), nocturna, vestiar etc. Am mai fost de cateva ori shi e mishto. Dar trebuie sa se incalzeasca nitzel; pe vremea asta e prea rece aerul shi ne crapa plamanii........

ady_azzuro
25th January 2004, 14:56
alpopik, tu si fotbalul sunteti 2 linii paralele, la cat ei la bord inainte sa te 'log on' pe forum....
Mai bine gaseste-ti un alt job, la incalcat promisiuni vad ca te pricepi :)

uti2102
25th January 2004, 15:06
alpopik, tu si fotbalul sunteti 2 linii paralele, la cat ei la bord inainte sa te 'log on' pe forum....
Mai bine gaseste-ti un alt job, la incalcat promisiuni vad ca te pricepi :)

LOOOOOOL :happy Eshti incredibil! Rog moderatorul (adik pe Vadim) sa nu-i shtearga mesajul lui ady cu toate ca e aberant! Ne mai amuzam un pic!!! :happy

Tudose
25th January 2004, 16:47
Am auzit ca tare frig acolo, nu?
Este frig aici, dar oricum nu exagerat, cum ar fi in Canada. Iar din Romania sunt obisnuit...

ady_azzuro
25th January 2004, 17:17
Este frig aici, dar oricum nu exagerat, cum ar fi in Canada. Iar din Romania sunt obisnuit...


Ma bucur, eu ma descurc, la cele 20 de grade care sunt aici, nu inghetz :D


Alpopel, stai in coltul tau cumintel :D Stiu ca esti frustrat si complexat, dar iti trece pana te insori, sau pana iti cumpara mamica bomboane :happy
Vad ca deja esti in criza de idei, nu esti in stare sa legi 2 fraze.

gigel_bucur
26th January 2004, 03:40
se vazu ca nu toata lumea putu veni la o intalnire "face to face", nu ma refer la cei care avura un motiv sa lipseasca, la cei din afara capitalei, la minori plictisiti sau alte categorii "defavorizate".
poate "next time" se aduna mai multi "curajosi", we don't bite:)

gigel_bucur
26th January 2004, 03:44
Mai nene...daca mutai intalnirea in Ploiesti era mai aproape de unii dintre noi. :headbang:
esti din Baicoi?

Ultras
26th January 2004, 07:58
Propunerea ca intalnirile viitoare sa se desfasoare la Shorley are doua mari atuuri: spatiu suficient (la Irish Pub daca eram zece ramaneam singuri in carciuma :drak: ) si preturile accesibile (de banii dati pe cateva beri, beam si mancam pana lesinam :mda: ). Oricum intalnirea a fost reusita. Singurul regret e ca nu am fost mai multi. Sper ca la intalnirea din februarie sa fim cel putin 10-12.

Utilizator
26th January 2004, 08:19
Scuze pentru absenta, i-am si spus lui Vadim ca nu pot promite, nevasta gripata, copil mic, eu am fost Dadaca. Imi doream sincer sa vin, n-am reusit, promit insa ca voi participa la urmatoarele intalniri de la Shorley.

Ayrton
26th January 2004, 09:02
Un lucru curios si totodata un fapt fara precedent: la intalnire au fost majoritari suporterii Sportului Studentesc! :O 3 "studenti", 1 stelist, 1 caine si un neutru... Cred ca niciodata nu au fost asa de majoritari suporterii echipei din Regie...

vasile314tzurka
26th January 2004, 11:18
a mai venit si un oltean, in total patru:) si nu te lua de sportisiti ca ataca in haita alb-neagra:)

DJ Klaus
26th January 2004, 12:17
pentru toti forumistii care au lipsit de la intalnire ...

NICI NU STITI CE ATI PIERDUT :yeah:

Utilizator
26th January 2004, 12:54
…pai spuneti si voi cam cum au decurs ostilitatile la intalnire, cate beri, subiecte etc. Asta si ca o tentatie pentru intalnirile viitoare.

Ayrton
26th January 2004, 13:02
Beri???
Pai s-a baut numai whisky si sampanie, si totul platit de Vadim! :D

Ayrton
26th January 2004, 13:03
A. nu ma iau de haita din Regie, insa, daca tot ne intalnim la ei in cartier pe viitor, cred ca e randul lor sa faca cinste, nu?

Vadim
26th January 2004, 13:04
Beri???
Pai s-a baut numai whisky si sampanie, si totul platit de Vadim! :D
Nu-i minti, pentru ca dupa aia ne trezim ca nu mai avem loc nici in Shorley.

vasile314tzurka
26th January 2004, 13:12
A. nu ma iau de haita din Regie, insa, daca tot ne intalnim la ei in cartier pe viitor, cred ca e randul lor sa faca cinste, nu?

ai drepatate, nici nu ma gindisem la asa ceva:) propun ca pe terenul propriu sa se faca onoarea unor beri (ma rog, ape minerale in cazul meu) celor ce se afla in deplasare:) pe cind in floreasca ayrton?

vasile314tzurka
26th January 2004, 13:24
…pai spuneti si voi cam cum au decurs ostilitatile la intalnire, cate beri, subiecte etc. Asta si ca o tentatie pentru intalnirile viitoare.

poveste pe ninsoare

m-am intilnit cu ultras in libraria diverta, nu de alta dar afara era potop de ninsoare. staturam ce staturam... de vorba despre dune sau alte preturi la carti si cind ne uitaram la ceas am hotarit ca e cazul sa iesim, nu de alta dar gigel_bucur era deja sub forma de turture. mde, omul finut, isi luase armani-ul pe el ca sa nu-l confundam. traversaram de la unirea mai mult patinind, il pescuiram pe ultras_sportul sub forma de bulgare de...seu si pratrunseram la irish pub, unde era o inghesuiala de zile mari. vadim era la etaj in pulover alb cu ayrton de mina sa nu se piarda. acum sfat de taina, unde sa mergem, ca acolo mesele erau suprapo****te. pe cind discutam optiunile afara, vadim cu norocu-i caracteristic da de o masa libera. buna si aia, mai ales ca pica apa chioara din aerul conditionat de deasupra exact in ceafa lui gigel. dar si asta cu noroc ca taman se elibera alta. prima consumatie. beri diverse, unii cu daneze, nu spun nume ca sa nu fie linsati de urs maier, eu desigur cu apa minerala. vadim ce mai combatu cu mine pret de-un algocalmin. in rest voie buna si asteptare. utilizator, alpopa, inter, oameni seriosi, nu venira asa ca renuntaram la extensie. pe cind voroveam noi de una de alta, ayrton termina permisia si se retrase, dar nici nu se raci locul acestuia ca veni klaus cu dor de vorba. si uite asa petrecuram, cu una cu alta, cu de-ale fotbalului, de-ale forumului sau de-ale green card-ului pina pe la 12 trecute fix cind ne luaram ramas bun unii de la altii pe vineri 20 februarie la shorley in regie. vorba lui ayrton, veniti fratilor ca aia de la sportu' fac cinste.

DJ Klaus
26th January 2004, 13:43
poveste pe ninsoare

pina pe la 12 trecute fix cind ne luaram ramas bun unii de la altii pe vineri 20 februarie la shorley in regie. vorba lui ayrton, veniti fratilor ca aia de la sportu' fac cinste.

de fapt era vreo 1 si ceva trecute mult peste fix ... timp pe care nu l-a simtit nimeni cum? cand? unde ? a trecut ...

Utilizator
26th January 2004, 13:45
Pt. Vasile: A fost misto sa-nteleg, desi tu spui ca au lipsit tocmai oamenii seriosi de la intalnire…sau poate tocmai d’aia :) De ce m-am temut nu scap: viitoarea intalnire pe 20.02. Sa vad cum fac sa ajung sa bem o apa minerala impreuna. In a mea se poate pune si ceva vin. Si daca ma gandesc bine, putem bea spritul impreuna, tu apa si eu vinul :). Vinul sa-l dea suporterii echipei care a facut cele mai banoase transferuri in aceasta iarna. La mine si la Ayrton nu e cazul :)…deocamdata…

Vadim
26th January 2004, 13:49
Lol, cam asa e, cum a zis Vasile. Ca si prima data, s-a stat tot pana in jur de ora 1 noaptea, desi au fost mai multi. Daca se va dubla numarul data viitoare, e posibil sa stam pana dimineata si sa ajungem la povesti de genul cum a povestit vasile :D Numai sa nu fie fata la ciclu sau de pe Stefan Furtuna :evil:

vasile314tzurka
26th January 2004, 13:53
Sa vad cum fac sa ajung sa bem o apa minerala impreuna. In a mea se poate pune si ceva vin. Si daca ma gandesc bine, putem bea spritul impreuna, tu apa si eu vinul :). Vinul sa-l dea suporterii echipei care a facut cele mai banoase transferuri in aceasta iarna. La mine si la Ayrton nu e cazul :)…deocamdata…

adica bem frateste nu juma-juma:)
cit despre transferuri se aude ca va mutati in siberia:) daca borcea&Co o tine tot asa andone isi ia caciula si da la copca pe volga. si atunci sa vedeti voi ce de vodci o sa impartiti, vorba pescarului: da si tu o vodca mica:)

vasile314tzurka
26th January 2004, 13:54
sa ajungem la povesti de genul cum a povestit vasile :D Numai sa nu fie fata la ciclu sau de pe Stefan Furtuna :evil:

data viitoare va povestesc din romanul autobiografic "gras prin gaza":)

Utilizator
26th January 2004, 14:05
Din fericire noi suporterii avem clauze contractuale prea mari pentru Siberia, asa ca “…locului ne tinem, cum am fost asa ramanem” :). Eu mai am un defect care ma face netransferabil in Est: nu-mi place votca, prefer alte alea, inclusiv “nationale”. Prefer un spritz fratzesc unei votci tovarasheshti :)

vasile314tzurka
26th January 2004, 14:11
nu-mi place votca, prefer alte alea, inclusiv “nationale”. Prefer un spritz fratzesc unei votci tovarasheshti :)

fiecare bautura are shpilul ei:)

la vodca este esential sa fie tinuta in congelator. asezonata cu niste peste afumat cu unt si cu piine prajita...

oooooooooooooooooooooooooooof dieta mea, vorba lui adrian wonderboy.

Utilizator
26th January 2004, 14:21
Piei ispita, ma tentezi cu bunatati doar, doar ma duc la rusi. Din pacate si eu iti rezist pe aceleasi motive de dieta :), nu chiar excesiva cum este la tine, dar pe-aproape. Uitasem sa-ti spun ca vinul il prefer sec, de dorit Merlot sau Cabernet. Intrebarea este cu ce le asortam? Friptane sau branzeturi fine? :)

vasile314tzurka
26th January 2004, 14:26
Piei ispita, ma tentezi cu bunatati doar, doar ma duc la rusi. Din pacate si eu iti rezist pe aceleasi motive de dieta :), nu chiar excesiva cum este la tine, dar pe-aproape. Uitasem sa-ti spun ca vinul il prefer sec, de dorit Merlot sau Cabernet. Intrebarea este cu ce le asortam? Friptane sau branzeturi fine? :)

mi-ai dat o idee. de miine deschid o rubrica de retete si accesorii:) o sa asortez acolo de toate pentru toti. daca nu maninc macar sa... sufar:)

si eu prefer vinurile seci, dar nu-s de lepadat nici alea licoroase, numai ca-s mai pretentioase. apropos de seci, numai rosiile te preocupa? daca da atunci dealu mare e mecca ta. cu precadere urlati unde este inginer oenolog o doamna (Visinescu) cu o mina extraordinara la vinuri negre bune. A se incerca fetyeasca neagra. al mai prima:)

DJ Klaus
26th January 2004, 14:27
prefer un Grant's cu gheata , un trabuc si 2 blonde :cool:

vasile314tzurka
26th January 2004, 14:30
prefer un Grant's cu gheata , un trabuc si 2 blonde :cool:

dragule, grant's, ca toate whiskey-urile blended sunt pentru marea masa. la un trabuc fin merge numai un single malt, daca nu un single barrell. ia vezi de un cardhu si dupa aia sa mai spui ceva de mediocrele licori pentru marea masa.
ia de vezi aici
http://www.beerliquors.com/buy/liquors/cardhu.htm

dar e adevarat, blondele merg si cu imitatii de whiskey:)

DJ Klaus
26th January 2004, 14:40
dragule, grant's, ca toate whiskey-urile blended sunt pentru marea masa. la un trabuc fin merge numai un single malt, daca nu un single barrell. ia vezi de un cardhu si dupa aia sa mai spui ceva de mediocrele licori pentru marea masa.
ia de vezi aici
http://www.beerliquors.com/buy/liquors/cardhu.htm

dar e adevarat, blondele merg si cu imitatii de whiskey:)

fals sau nu ... e al dracului de bun ...la fel si blondele :happy

Utilizator
26th January 2004, 14:50
Vasile, imi plac si vinurile albe, dar negrele sunt preferatele mele. Buna ideea cu rubrica gastro, o idee de titlu de topic ar fi “bufet-express”, completam “cafelutza…”.
Buna recomandarea “Urlati”, urlam, urlam :) daca ajung pe-acolo o caut pe doamna. Feteasca neagra stiu ca e mai degraba demi-sec sau demi-dulce. Pentru bucuresteni, am pe langa casa doua crame bune: una “Tohani” (intersectia Banu Manta-Ion Mihalache-Dr. Felix) si alta la “Dr. Pusca” (vis-à-vis de magazinul Dioda, pe Ion Mihalache). Dr. Pusca este creatorul sampaniei de Panciu, pentru cine nu stie. Poti gasi vin bun la pret rezon, cu mentiunea ca la don doctor gasesti o mare varietate de vinuri, tzuici si palinci. Sanatate, hic, si incercati-le daca nu ma credeti…parerea mea :)

Ultras
26th January 2004, 15:09
A. nu ma iau de haita din Regie, insa, daca tot ne intalnim la ei in cartier pe viitor, cred ca e randul lor sa faca cinste, nu?

Pai, la Shorley, cu toate ca este mai aproape de noi, tot in deplasare suntem (de fapt e teren neutru). E peste garla. Daca e vorba sa va omenim, vorbim la primavara de o actiune la nea Nicu, pe teren propriu langa stadion. Luam un butoi de bere, ardem niste gratare si apoi putem fuma niste Havane in timp ce ne facem siesta. :drak:

vasile314tzurka
26th January 2004, 15:10
feteasca neagra de urlati este sec. altele sunt intr-adevar demiseci. avem si noi una buna linga redactie dar nu stiu cum ii zice:) tot dealu mare.

la vinurile albe seci "consulta" te rog frincusha de cotnari:) e foarte aproape de chablis.

vasile314tzurka
26th January 2004, 15:11
fals sau nu ... e al dracului de bun ...la fel si blondele :happy

klaus, asculta tu la nenea si o sa-ti schimbi obiceiul:)

ieppy
26th January 2004, 18:02
Bai ce ma oftic ca nu pot sa fiu si eu acolo. Stiti la Romania. Daca se mentine adunarea generala lunara si in sezonul vara-toamna, atunci o sa va pot onora si cu prezenta mea, ori is it the other way round? Klaus, tu aduci doua blonde, eu doua roscate, se mai gaseste unul cu bruntete si le impartim frateste. Nu de alta dar parca sunt blestemat aici in ultimul timp. Abia astept sa ma intorc acasa la romance.

vasile314tzurka
26th January 2004, 18:07
se va mentine nu-ti fa griji:) cu roscatele e buna ideea.

ieppy
26th January 2004, 18:08
I Thank You!

vasile314tzurka
26th January 2004, 18:09
welcome:) poate vii si la un meci

ieppy
26th January 2004, 18:24
Pai ma gandesc sa ma duc la Poli-Dinamo cu Imilan si la Romania -Macedonia ca am auzit ca se joaca tot la Timisoara. Asta pana in vara, dupa aceea vin la mai multe.

vasile314tzurka
26th January 2004, 18:25
nu la astfel de meci, ci la unul intre forumisti. face alpopa rost de teren si eu de microfon:) basca aparat foto:)

phil
26th January 2004, 19:45
Este frig aici, dar oricum nu exagerat, cum ar fi in Canada. Iar din Romania sunt obisnuit...

- 32°C
Partly cloudy. Light snow. FEELS LIKE -44°C
WIND N 15 km/h
GUSTS
RELATIVE HUMIDITY 55%
DEWPOINT -38°C
PRESSURE 103.54 kPa
VISIBILITY 11 km
CEILING 24000 ft

(sursa: www.theweathernetwork.com)

cam asa stau lucrurile in orasul meu azi, ianuarie 26, 2004 la ora 9 dimineata.

Ayrton
27th January 2004, 08:57
La Bucuresti, termometrul din Pt Unirii arata azi dimineata la ora 8.00 temperatura de -14 grade Celsius...

inter
27th January 2004, 09:01
bey, are cumva online-ul contract cu Institutul de Meteorologie? :p

vasile314tzurka
27th January 2004, 09:03
La Bucuresti, termometrul din Pt Unirii arata azi dimineata la ora 8.00 temperatura de -14 grade Celsius...

la protv, busu anunta ca se termina vremea geroasa. am inghetat groaznic venind la birou.:(

Ultras
27th January 2004, 09:46
Azi din pacate a trebuit sa vin la birou cu autobuzul si a trebuit sa stau 30-40 de minute in statie. Mi-a cazut fata de frig. N-am mai patit asa de la Craciunul 2002 cand am fost pe Valea Izei in Maramures, unde erau -30 de grade. Da' acolo aveam antigel! :evil:

nr.zece
28th January 2004, 12:08
data viitoare va povestesc din romanul autobiografic "gras prin gaza":)

se pare ca v-ati distrat beton in irish pub si regret ca am lipsit, dar nu am vazut anuntul decat dupa ce s-a petrecut intalnirea

as fii vrut sa vin si cu siguranta mai multi de la noi, dar ca si mine nu au stiut, in afara de inter care a lipsit motivat.

oricum in seara asta ne reunim si noi in frunte cu edmond si probabil ca ne vom prezenta si noi data vii toare la lot.
chiar am sa trec in portalul maxima un anunt la data respectiva sa nu mai zica unii ca am ceva cu forumul asta (altfel de postez aici)
numai bine.

vasile314tzurka
28th January 2004, 12:12
ne vom distra si mai bine daca vom ajunge sa inchiriem un local:)

in alta ordine de idei astfel de intilniri pot avea oriunde in tara si cred ca anunturi de acest gen indiferent de oras vor fi binevenite. oricum daca e cineva din provincie (sau chiar din strainatate) si are chef sa intilneasca forumisti bucuresteni sa spuna si sunt sigur ca vor fi amatori de intilniri.

nr.zece
28th January 2004, 12:21
deocamdata e bine sa ne intalnim si asa, poate in viitor dupa formarea unui grup se va dezvolta relatia asta, oricum cred ca nu exista un precedent

ady_azzuro
28th January 2004, 20:21
La Bucuresti, termometrul din Pt Unirii arata azi dimineata la ora 8.00 temperatura de -14 grade Celsius...


:D :D :D fratilor, aici sunt cu plus :)

Eu ies afara in maneca scurta si pantaloni scurti, la cele 20 de grade care sunt acum :cool:

Dorin
29th January 2004, 00:34
Eu sint cam departe asa ca sint cu gindul la voi si beau si eu o bere irlandeza aici ! La noi temperatura este 24 de grade si stau tot in maneca scurta si pantaloni tot scurti. In casa vreau sa zic....:yeah: Dorin

Gabriel
29th January 2004, 16:06
dar de ce bei bere irlandeza, mai Dorine ? suedezii nu fabrica bere ? :D

Dorin
29th January 2004, 20:35
Ba da si masiv !Bautura nr 1 ! Pripps , Spendrups ,sint marcile lor.Dar irlandeza ca sa fiu si eu in atmosfera ... :yeah: Dorin