PDA

View Full Version : Wacker Thun (Elvetia) - Poli Izometal Timisoara (Challenge Cup - Turul 3)



krydo
14th October 2007, 13:03
In sfarsit a revenit si Timisoara in cupele europene... Sa speram ca va reusi si ea sa ajunga cat mai departe... Macar in Europa ca in campionat a inceput catastrofal... Oricum la tragerea la sorti e bine ca i-am evitat pe croati sau sarbi, care sigur ne-ar fi pus mult mai mari probleme...

babygirlfan
31st October 2007, 20:37
e bine k a revenit TIMISOARA,dar sa tinem cont k turul asta nu a jukt stralucit si k a pierdut un jukator f bun:portorul ivezic obrad....si 2 altii jucatorii accidentati.unul este Sadoveac are are probleme cu umarul si celalat Botos care are ruptura de ligamente

grande
13th November 2007, 17:20
Vine cineva in Elvetia sa vada meciul ? ........daca da ,va rog sa-mi trimite-ti un pm.

grande
18th November 2007, 11:02
Poli Izometal Timisoara a fost invinsa in turul 3 al Cupei Challenge cu scorul de 27-26, de formatia elvetiana Wacker Thun. Banatenii au avut o evolutie buna, cedand initiativa doar pe finalul meciului. Cu toate acestea, Poli Izometal pastreaza sanse reale de calificare, returul avand loc peste o saptamana, la Timisoara.

krydo
19th November 2007, 16:25
Hai ca in tur baietii au fost cam fraieri ca au condus cu 24-20 cand mai erau 9 minute si totusi au pierdut 27-26... Totusi se putea si mai rau (cazul Uztelului).Las k ii batem aici, trecem si spalam din rusinea nereusitelor din tur. Sper sa picam in turul urmator cu Pfadi Winterthur sa-i luam la rand pe elvetieni (sau sa-i scoata UCM :D)

GoPens
24th November 2007, 18:28
Hai Poli!

scor final 28-24 pt. Poli!

krydo
24th November 2007, 18:43
asadar numai noi si Resita am mai ramas in competitie... foarte tare! ar fi ceva sa avem o finala in challenge cup intre doua echipe din Banat.:ok:

resita
24th November 2007, 18:48
am fost singura tara care am avut 3 echipe in Challenge Cup, acum mai avem. :ok:

sper ca macar una sa mentina trofeul in romania

krydo
26th November 2007, 21:23
E bine ca ne-am calificat si noi si Resita si e mai bine ca suntem in aceeasi urna valorica (pot 1), deci nu putem avea un meci intre Poli si UCM Resita din faza asta. :ok: Posibili adversari:
GAS Handball Kilkis (Grecia)
SPR Chrobry Glogow (Polonia)
Fram Reykjavik (Islanda)
Sahtior Academia Donetk (Ucraina)
Time "Burevestnik" Lugansk (Ucraina)
Granitas Karis Kaunas (Lituania)
RK Moslavina Kutina (Croatia)
KH Prishtina (Muntenegru)

Cel mai bine ar fi sa picam cu grecii si lituanienii... ar fi de evitat croatii si polonezii... Sa speram ca vom avea bafta la tragerea de maine!