PDA

View Full Version : Dunaferr SE (Ungaria) - Dinamo (Cupa EHF - Turul 3)



krydo
14th October 2007, 12:54
Meci destul de greu pt Dinamo in cupa EHF, dar sa speram ca vor reusi sa mearga mai departe. Totusi Dunaferr nu este Veszprem sau Pick Szeged... Mansa tur se va juca la ei (la Dunaujvaros pe 18 noiembrie de la ora 19), iar returul se va juca o saptamana mai tarziu la Buzau probabil...

krydo
18th November 2007, 18:27
42-27 pt unguri in tur...cam de cacao apararea lui Dinamo :(

rob_din
18th November 2007, 20:29
Scorul corect este 32-22. Oricum Dinamo e ca si eliminata

krydo
19th November 2007, 11:34
Da 32-22 scuze... dar asa au zis aia de la sport.ro de nu stiu cate ori ca au pierdut 42-27. Ma miram cum de stiu ei rezultatul mai devreme decat este programat meciu...:groggy:

krydo
25th November 2007, 16:05
Oare vedem azi ceva minune la Buzau? :D Ca din cate declarau, dinamovistii inca mai credeau in calificare... 10 goluri sunt greu de intors, dar totusi in cupa cupelor reprezentanta Ungariei, PLER-Airport, a fost eliminata de ceva echipa din Turcia deci daca pot sa-i scoata turcii pe maghiari de ce n-am face-o si noi? :) Singura diferenta e ca turcii au invins la 5 goluri in Ungaria si nu au pierdut la 10 ca Dinamo :D

krydo
25th November 2007, 19:07
36-27 si in retur pt Dunaferr... se vedea clar din pacate ca Dinamo era mult sub echipa maghiara... Jocul nu prea le-a mers, prea multe greseli si ratari... Asta e... Parasim si Cupa EHF, dupa Champions' League. Sa speram ca Steaua va merge mai departe si vom avea si o echipa in optimile cupei cupelor, pe langa cele 2 din challenge cup.