PDA

View Full Version : Mitica Dragomir...



rasheedkpenny
29th January 2003, 19:07
Aici il puteti injura atat cat doriti... sau il puteti felicita! Probabil nu o sa va alegeti cu vreo suspendare sau cu vreo amenda. I'm mean!

nick
10th February 2003, 21:07
Am aflat zilele trecute o veste stupefianta pentru oricare suporter al Universitatii Craiova:D.Staicu i-a propus lui mitica postul de presedinte la Craiova!!! :shock:
:x Daca propunerea se va materializa,cu tot regretul voi uita ca am tinut vreodata cu aceasta echipa!In comparatie cu mitica ,Netoiu deja imi pare simpatic.

Valikos
12th February 2003, 15:54
Da i-a ajuns cat s-a imbogatit de pe seama "marionetelor", e un mincinos si daca mai ramane la liga ne vom duce in cap cu tot fotbalul romanesc. :yeah:

hdragos
13th February 2003, 06:51
Domnilor, acest individ odios ar trebui impuscat fara nici un fel judecata... :x
Dar nu, In Romania el are un post de conducere...
Totusi am impresia ca el nu este decat o marioneta, iar acele persoane care il sustin in aceasta functie ar trebui impuscate inaintea lui :ciocan:

nick
19th February 2003, 20:51
"Marea Adunare Generala" a LPF nu va mai avea loc!Majoritatea presedintilor s-au razgindit si il vor tot pe mitica!!! Ca atare, Divizia A e in moarte clinica! Cineva spunea ca fiecare are liderii pe care ii merita.Cred ca asta se poate aplica fara probleme la fotbalul nostru.....si nu numai!!! :ciocan: :( :x

hdragos
20th February 2003, 09:25
Cine se aseamana se aduna ... :x :x :x :ciocan: :ciocan:

ViolaBoy
11th March 2003, 04:16
Dragomir ia de aici :ciocan:
:D


8)

Profetu
12th July 2004, 09:56
Al dracului dom Mitica ...

Mariusmadmax
12th July 2004, 15:06
Mitica s-a obraznicit ! - spune Gigi Becali
Nu-l las sa-si traga milioane de dolari ! - acelasi Gigi Becali

Eu zic ca este un nemernic !
Cum poate un om care nu citiga NIMIC , sa vrea sa presteze o munca ?
M D spune ca nu ia nici o leafa , ca este corect (etc) , pai atunci de unde banii , pentru Hotele si alte afaceri pe care si le-a pus pe picioare de cind este president la LPF !?

fia
16th July 2004, 09:44
Pai isi permite sa spuna ca nu ia nici o leafa acum dupa ce scoate bani din alte chestii (stiu ca are un lac dar in administrare... sau chiar mai multe)....

Ultras
16th July 2004, 10:12
Pai isi permite sa spuna ca nu ia nici o leafa acum dupa ce scoate bani din alte chestii (stiu ca are un lac dar in administrare... sau chiar mai multe)....

Le-a avut, acum nu le mai are...

aclambiron
16th July 2004, 13:35
Am votat pentru plecarea lui Dragomir desi cred ca in problema drepturilor de televizare a avut dreptate.

vasile314tzurka
16th July 2004, 13:37
ce aveti voi cu mitica? e giorno. la fel ca aialalti. ca becali nu mai vrea sa-i dea portia lui sa vedem ce se va mai intimpla. oricum a cistigat prima runda dind bani la echipele mici. sunt curios de urmari:)

starsteel
8th March 2006, 16:43
* Deşi funcţia nu-i permite, şeful Ligii Profesioniste de Fotbal a făcut referiri vădite în privinţa echipelor care se bat la retrogradare * "Dintre Bacău, Vaslui şi Oţelul se vor alege cele două care vor merge în B, dar n-aş vrea să pice Vasluiul", este declaraţia şocantă a antipaticului Mitică Dragomir * Marius Stan îi răspunde:
"E anormal ce face!"

Când n-are treabă,
Corleone face "dedicaţii"

"Veşnicul" conducător al Ligii Profesioniste de Fotbal şi-a dat din nou în petec, şarmul său exagerat fiind acoperit de o perdea groasă de ridicol după ce a sugerat, nitam-nisam, numele echipelor care se vor duce de-a berbeleacul în Divizia B. Ca preşedinte al LPF, megalomanul Mitică Dragomir are dreptul să vorbească despre trişorii din campionatul intern, pe care îi va fi tras la răspundere în prealabil, fie că vinovatul este un grup sau o simplă persoană. Din nefericire, aşa-zisul Corleone are, în continuare, o atitudine de Mama Omida, de clarvăzătoare cu vechi state de plată. Întrebat de presa centrală pe cine vede la matineu dintre cele 16 formaţii de prim eşalon, Dragomir, cu bogata-i gură de parlamentar, a rostit trei nume: "FCM Bacău, FC Vaslui şi Oţelul sunt cele mai ameninţate. Dintre astea trei se vor alege cele două retrogradate". N-a zis "presupun" sau "cred", ci a pus eticheta ca orice suporter la colţ de stradă. Fără dubii şi cu "dedicaţie".

Îl doare inima
de Vasluiul lui Porumboiu

Corleone ştie că acest subiect, retrogradarea, este cel mai delicat dintr-un întreg sezon - poate chiar mai sensibil decât lupta pentru titlul de campioană! - şi a ţinut să nuanţeze. Din fotbalul românesc, Mitică de la Ligă, cum este el alintat de toate televiziunile patriei, cunoaşte cel mai bine arta "coloritului". Şi a ales, ca la jocurile de noroc, echipa care "nu trebuie să retrogradeze": "Ca preşedinte de Ligă n-ar trebui să mă exprim în acest caz, dar eu mi-aş dori ca Vasluiul să nu pice în B. De ce? Pentru că Adrian Porumboiu se va retrage de la echipă şi ar fi o mare pierdere pentru fotbalul românesc. El ar putea crea un mare centru fotbalistic în Moldova, dacă Vasluiul nu va pica în liga a doua."

Marius Stan: "Îşi depăşeşte atribuţiunile!"

Mănăstire-ntr-un picior, ghici ciupercă ce-i! Cam aşa s-a exprimat şi oficialul de la LPF în problema care priveşte clubul Oţelul în această primăvară. Jiul Petroşani şi Pandurii Tg. Jiu, deşi se află la numai o aruncătură de băţ în faţa celor trei menţionate, sunt scăpate de emoţii, dacă ne luăm după dom’ Mitică. Vasluiul "nu trebuie", deci Galaţiul şi Bacăul se vor logodi de la toamnă cu trezitul dis-de-dimineaţă. Aşa sugerează "Oracolul din Bălceşti".
Impertinenţa "eternului" şef de ligă l-a iritat pe Marius Stan, directorul general al Oţelului. "Chiar aşa a spus? Este oarecum amuzantă declaraţia lui că, fiind preşedintele LPF, nu poate da pronosticuri, pentru că tot domnia sa face sugestii, ceea ce nu este deloc normal! Îşi depăşeşte atribuţiunile şi îl voi suna ca să-l întreb de ce face astfel de referiri", a spus Stan, însă ieri Mitică Dragomir a avut toată ziua telefonul închis. Se mai odihneşte şi "Oracolul"...

Asta e citatul din ziar, daca punem in balanta inrudirea cu Chivorchian, observam care este adevarata tinta a lui dom' Mitica, apostolul dreptatii in Romania.

Ayrton
8th March 2006, 17:10
"Mitica Dragomir e cel mai bun presedinte pe care LPF-ul putea sa-l aiba." citat din "Razboinicul luminii".

Ayrton
8th March 2006, 17:18
mai era un thread despre Mitica...

be@
8th March 2006, 17:42
Pai ce-ar fi de spus despre oracolul din Balcesti , care a afirmat ca P D S R , plus CFR Cj , Farul si Argesul sa bat pentru titlu , iar Nationalul , care se afla pe 3 , nu ? E ridicol !
Iar faptul ca le ia apararea lui Giovanni si Popescu , ca stia de aceste lucruri si n-a spus nimic pune capac la toate !

uti2102
8th March 2006, 18:29
Hai Be@, nu ne inebuni iar. Toata lumea shtie ce culise sunt la FCN in retururi...
Mitica trebuie batut bine sa-i intre mintzile in cap. Eu totushi cred ca nu se va modifica decizia la apel, deshi ar trebui inasprita, mai ales pentru tupeul nesimtzit al lui Giovanni shi Popescu care, in culpa fiind, mai vor shi clementza ! :o:

starsteel
8th March 2006, 20:52
"Mitica Dragomir e cel mai bun presedinte pe care LPF-ul putea sa-l aiba." citat din "Razboinicul luminii".
"Razboinicul luminii" are plusuri si minusuri, citatul de mai sus este la minusuri.
Pt. cine nu stie, ieri in parlament a luat si Dragomir cuvantul prima data si pt. ce?; sa ne spuna nedreptatea care s-ar face daca Nastase ar fi perchezitionat, cum naiba doar politicienii sunt deasupra legii. Dragomir intotdeauna a fost un dusman pe fata a Otelului ceea ce demonstreaza corectitudinea conducerii galatene (nu sustin ca au fost 100% corecti).

six
9th March 2006, 10:44
Pai ce-ar fi de spus despre oracolul din Balcesti , care a afirmat ca P D S R , plus CFR Cj , Farul si Argesul sa bat pentru titlu , iar Nationalul , care se afla pe 3 , nu ? E ridicol !
Iar faptul ca le ia apararea lui Giovanni si Popescu , ca stia de aceste lucruri si n-a spus nimic pune capac la toate !
be@ te inteleg cu National "geografics"dar unde este poli iasi??ok glumesc dar ce draq nu stiti cu cine defilati??asta iese de la LPF doar cu picioarele inainte....parerea mea :mda: :pace:

miril
9th March 2006, 13:11
De unde stii tu, Alpopa sau cumva tu esti...Mama Omida. Vreau sa-ti amintesc ca Gino nu mai este in club. In alta ordine de idei, cum explici ca a spus ca Farul se va bate la titlu, care este la 10 puncte de Dinamo. In rest, acest ipochimen nu ar fi trebuit vreodata sa ajunga in functia pe care o detine, dar cum traim intr-o societate in care lupul este stapan la oi, alta expresie mai buna nu am gasit, ce sa ne mai miram.

Ultras
9th March 2006, 14:10
Lui Mitica i-a scapat pasarica! A admis public ca el cunostea metodologia transferurilor "30% clubul - 70% impresarul". Stiam si noi ca el stia (si altii cunosc), dar chiar asa sa o spuna la TV in direct prin tefefon, nu ma asteptam de el...

Ayrton
9th March 2006, 14:14
Si cine-l amendeaza si suspenda acum ca a recunoscut de existenta fraudelor si a banilor negri?
Il doare fix in pix ca intotdeauna.

4star
9th March 2006, 15:35
Fratilor, asta este culmea nesimtirii si a tupeului. Conducatorul fotbalului (prin LPF) admite ca a fost partas cu buna stiinta la manariile si manevrele prin care s-au scurs banii dinspre cluburi in buzunare personale (ma indoiesc ca nu avea si el uh procent sa isi tina gura) . Si vine la tv si o spune in fata tuturor adica se pi.a pe justitie. procurori si ANAF la un loc, si pe cluburi si pe suporteri pentru ca lui nu ii ia nimeni caii de la bicicleta. Nastase vine la fel , se da lovit si persecutat dupa ce a furat si si-a batut joc de tara. Unde esti tu Tepes doamne? Sa le fie de cap celor care sunt platiti de noi ca sa ne apere si sa ne scape de specimenele astea si care nu se duc la usa lor sa ii ia sa ii arunce in temnita.

gigel_bucur
9th March 2006, 16:04
rasheed, de ce nu ai facut poll-ul asta public??? chiar eram curios cine nu e de acord cu debarcarea lui Mi(ti)tica:o:

miril
9th March 2006, 16:39
Gigel Bucur, poll-ul a supravietuit doi ani, caci intrebarea ramane in picioare inca si astazi si maine si...stiu dar nu vreau sa spun. Oribila, interventia lui Dragomir in plenul parlamantului in favoarea lui Nastase si impotriva perchezitilor. Simte el ca este pe cale sa se produca ceva in...Vrancea?

remy
10th March 2006, 01:22
"Razboinicul luminii" are plusuri si minusuri, citatul de mai sus este la minusuri.
Pt. cine nu stie, ieri in parlament a luat si Dragomir cuvantul prima data si pt. ce?; sa ne spuna nedreptatea care s-ar face daca Nastase ar fi perchezitionat, cum naiba doar politicienii sunt deasupra legii. Dragomir intotdeauna a fost un dusman pe fata a Otelului ceea ce demonstreaza corectitudinea conducerii galatene (nu sustin ca au fost 100% corecti).

Si cand te gandesti ca e prieten la catarama cu JIJI, ce te faci, ca din ceea ce spui e un conflict de interese.
Tare m-as bucura sa fii obiectiv si sa-l critici si pt. simpatia lui pe fatza pt. Steaua. De parca n-ar fi acelasi mafiot Don Corleone.

Hipgnosis
10th March 2006, 09:40
Tare m-as bucura sa fii obiectiv si sa-l critici si pt. simpatia lui pe fatza pt. Steaua. De parca n-ar fi acelasi mafiot Don Corleone.

Dc. nu ai aflat sunt certati de vreo 2 anim o lunga perioada nici nu si-au dat mana.
Inainte de 1989 a fost presedinte de club la Victoria, Fc Olt si Scornicesti, adica "satelitii" lui dinamo. Deh, erau in acelasi "trust" (militia si securitatea).
Dupa 1989 corleone este MEMBRU FONDATOR FC DINAMO 1948 (parca asa se cheama).

miril
10th March 2006, 10:11
Hip, Corleone este prietenul celor mai tari, el nefacand diferenta intre Steaua si Dinamo. O jigodie fudula, in principiu, ca si conducatorii marilor cluburi de fotbal din Romania si nu numai.

gigel_bucur
10th March 2006, 10:27
Gigel Bucur, poll-ul a supravietuit doi ani, caci intrebarea ramane in picioare inca si astazi si maine si...stiu dar nu vreau sa spun. Oribila, interventia lui Dragomir in plenul parlamantului in favoarea lui Nastase si impotriva perchezitilor. Simte el ca este pe cale sa se produca ceva in...Vrancea?
Miril, eu sunt tare pesimist in privinta cutremurului. S-a vazut si la votul din parlament, "corb la corb nu-si da mandat":( Tare mi-e ca totul va fi de fapt doar mare zguduiala, un mare fas de-al nostru, balcanic.
Mitica are nas si cu siguranta are si multe de ascuns.
Re. la poll, sper sa nu discutam despre el si peste 10 ani:mda:

Hipgnosis
10th March 2006, 11:50
Hip, Corleone este prietenul celor mai tari, el nefacand diferenta intre Steaua si Dinamo. O jigodie fudula, in principiu, ca si conducatorii marilor cluburi de fotbal din Romania si nu numai.

so true
insa de-a lungul timpului a fost mai apropiat de dinamo decat de Steaua. Cel putin oficial cu Steaua nu a avut treaba niciodata:ok:

cip_81
10th March 2006, 12:08
Ha, ha, ha, m-ai bine-dispus, hip. Erai bun de dus la emisiunea "Copiii spun lucruri trasnite". Faceai show. Pai, bine, dom'le, ai uitat de clipele frumoase petrecute impreuna, la Lido, cu Piti si "Somnorila", cand puneau tara la cale si se sfatuiau cam cu ar trebui sa functioneze comisiile ligii ? Pai, ai uitat cum intervenea pe la comisii pentru a rezolva favorabil cazurile Radoi ? Pai, ai uitat cum nea Mitica de Balcesti a rezolvat favorabil echipei dintre cimitire cazul Neaga (vrei sa pun si articolul ?) si cate alte lucruri bune a facut pentru tovarasii sai de langa sere ?

Oricum, Dragomir asta e o tarfa cu multe fete, dar deocamdata sta in staul si linge sare.

P.S.
Inainte de 1989 a fost presedinte de club la Victoria, Fc Olt si Scornicesti, adica "satelitii" lui dinamo. Deh, erau in acelasi "trust" (militia si securitatea).

Pentru ce ai scris aici ar trebui sa-ti dai 2 palme. Ia uite la ei cum isi reneaga fratiorul.

remy
10th March 2006, 15:06
Dc. nu ai aflat sunt certati de vreo 2 anim o lunga perioada nici nu si-au dat mana.
Inainte de 1989 a fost presedinte de club la Victoria, Fc Olt si Scornicesti, adica "satelitii" lui dinamo. Deh, erau in acelasi "trust" (militia si securitatea).
Dupa 1989 corleone este MEMBRU FONDATOR FC DINAMO 1948 (parca asa se cheama).

Deja e ceva patologic aici. Orice se spune rau despre Steaua, gata, ne aduce aminte de istoria fotbalului.
Aici se vorbeste de actualul Dumitru Dragomir, prieten la catarama cu JIJI Becali.
De parca n-ar sti toti cum il gadila mereu pe JIJI, poate se va alege cu ceva pistari.
Ati uitat cand, anul trecut, cu vreo sase etape inainte de final, Nostradamus, Oracolul, a prezis ca Steaua va castiga campionatul.
De unde stia, avea pile sus ? Ce dovada mai vreti ca deja titlul era acontat de Steaua, inca de la inceput. Era prea sigur omul !
Mai ales ca acum, au pus sus si pe unul de la Steaua, sa fie siguri ca arbitrii isi vor face datoria pt. Steaua.
Afara cu cancerele fotbalului: D. Dragomir si M. Sandu !!!
Deja unul a zburat, Don' Giovanni.
Fiti fair-play si recunoasteti.

superchumbo
10th March 2006, 17:23
Ati uitat cand, anul trecut, cu vreo sase etape inainte de final, Nostradamus, Oracolul, a prezis ca Steaua va castiga campionatul.
De unde stia, avea pile sus ? Ce dovada mai vreti ca deja titlul era acontat de Steaua, inca de la inceput. Era prea sigur omul !


A fost simplu : s-a uitat la clasament si a vazut cine era pe primul loc de 14 etape

remy
10th March 2006, 17:36
Si daca nu era Olaroiu sa se lase calarit, nu era invers ?
Sau el stia deja de aranjament ?
Odata ce Iancu s-a destainuit anul trecut ca a fost un mare blat meciul Steaua - Poli, inseamna ca a fost un campionat masluit.
De ce s-a pronuntat un oficial precum Corleone, inainte de terminarea campionatului, pentru preferintele sale pentru Steaua lui JIJI ? E chiar ilegal, nu numai Fair-Play.
Eu am spus ca nu merita nici o echipa sa ia campionatul 2004-2005, inca cu 6 etape inainte de sfarsit. Da, nici Dinamo nu merita, au fost jalnice toate echipele: Dinamo in tur, Steaua in retur.
NULA-NULA.

remy
11th March 2006, 14:32
Iata si una dintre dovezile precum Corleone este ca si un angajat la clubul Steaua:

Februare 2004
Presedintele LPF apara Steaua

Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Dumitru Dragomir, a declarat, joi, agentiei MEDIAFAX, ca jucatorii care nu s-au prezentat la echipa nationala si clubul Steaua nu pot fi sanctionati.
"Jucatorii Stelei nu pot fi suspendati de Federatia Romana de Fotbal (FRF), deoarece au trimis hartii prin care se retrag de la nationala in cazul in care situatia nu se rezolva. De asemenea, LPF nu poate sanctiona clubul Steaua, deoarece nu Steaua nu-i lasa pe jucatori la lot, ci fotbalistii stelisti s-au simtit jigniti (!!!???)", a comentat Dragomir.
Presedintele LPF nu crede ca selectionerul Anghel Iordanescu nu va mai convoca jucatori de la Steaua de acum inainte. "Daca Iordanescu nu mai convoaca stelisti, este un om mort. Nu poti da la o parte pe cineva cand ai nevoie de el. Daca ar fi niste jucatori fara valoare, atunci da, afara! Insa Mirel Radoi, spre exemplu, este in primii patru jucatori de baza de la echipa nationala", a subliniat Dragomir.
Dumitru Dragomir a precizat ca era mai important ca jucatorii stelisti sa joace in meciurile amicale ale echipei Steaua, decat sa faca antrenamente cu prima reprezentativa (!!!???). "Nu cred ca situatia existenta acum la echipa nationala poate fi numita conflict. Au dreptate si unii, si altii. Regulamentele UEFA si FIFA prevad ca jucatorii convocati sunt obligati sa se prezinte la lot cu 48 de ore inainte de meci. Intotdeauna primeaza aceste regulamente. In aceasta perioada, Steaua are meciuri, iar echipa nationala alergari. Ce era mai important?", a spus conducatorul LPF.
Dragomir a afirmat ca este normal ca jucatorii stelisti sa se prezinte la lotul national cu doua zile inainte de meci. "Steaua n-a spus niciodata ca nu lasa jucatorii la meciuri, ci stelistii au cerut acelasi tratament ca si jucatorii din strainatate si mi se pare normal. Radoi, Dorinel Munteanu, poate chiar si Florentin Dumitru, sunt titulari certi. In ceea ce-l priveste pe Dica, acesta cred ca ar fi putut sa se duca mai devreme la nationala. Sigur ca acest incident se va aplana. Jucatorii Stelei se vor prezenta sub comanda lui Iordanescu cu doua zile inainte de meci", a spus Dragomir.
Dumitru Dragomir a indemnat la colaborare, mentionand ca fiecare parte implicata ar trebui sa lase orgoliile la o parte. "Nu cred ca se va ajunge pana la retragerea jucatorilor stelisti din echipa nationala. Trebuie sa se ajunga pana la urma la o intelegere, sa lasam orgoliile si scandalul si sa mergem pe colaborare", a adaugat presedintele LPF.

starsteel
11th March 2006, 14:40
Apropierea dinozaurului Dragomir fata de Steaua s-a datorat doar prieteniei care-l leaga de Piti, din fericire el este un dinamovist si practicant si declarat;ati uitat clinciurile care le-a avut inainte cu Meme, antipatia intre cei 2 ramane chiar daca acum nu mai este declarata.

Paul
11th March 2006, 14:44
Mitica e prieten cu toata lumea;
Daca ne-ar fi ajutat la modul serios (cel mai bun exemplu: sa dea drepturile TV la cluburi) atunci presedintii mici il zburau.

Cat despre el , nu trebuie indepartat , pana nu i se gaseste un inlocuitor. Daca vin gunoaie ca Gica Popescu , mai bine Dragomir - Sandu.

starsteel
11th March 2006, 14:46
Mitica se face ca e prieten cu toata lumea.
..."gunoaie ca G. Popescu mai bine Dragomir - Sandu". FALS 100%.

Paul
11th March 2006, 15:22
adica ce vrei sa zici ca Gica Popescu nu e un gunoi ordinar?
iti spun eu ca e la fel de gunoi ca cei care l-au bagat in sferele "inalte" ale fotbalului (ma refer la structuri de conducere) : fratii Becali , si sustinatorul sau ;

De ce credeti ca trage sfori acum ca sa fie iertat de amenda.
O asemenea amenda , nu ii va mai da dreptul sa candideze in vecii vecilor la FRF!

Daca tot e conducator de ce nu-si cumpara un club sau ceva de genul , si sa exerseze acolo. APoi sa candideze ...
Ramane un gunoi , nici macar cariera stralucitoare pe care a avut-o , nu il mai poate curata.

remy
11th March 2006, 15:43
Decat cei doi mafioti, care sug banii din fotbalul nostru, principalii vinovati de starea fotbalului Romanesc, care se cred mai tari decat Ceausescu, vrand sa mai stea in scaun peste 10 ani de acum inainte, mai bine altii mai tineri.
Si in al doilea rand, ce cauta un politician in fotbal ca D. Dragomir ?
Si n-o mai dati la intors ca e pentru Dinamo, ca doar tineti minte tevatura facuta, fara dovezi clare, ca meciul Ceahlaul-Dinamo a fost blat, chiar inainte de a se disputa meciul (rar am intalnit asa ceva, fara sa se aduca si probele !!! Era Mafalda, sa stie dinainte un meci aranjat ?).
El vroia sa faca, prin asta, sa ia atunci campionatul la masa verde, Steaua lui JIJI Becali si Pitzurca, cei doi prieteni la catarama ai mafiotului CORLEONE.

Paul
11th March 2006, 15:47
Si in al doilea rand, ce cauta un politician in fotbal ca D. Dragomir ?
Reformuleaza :
Ce cauta un om de fotbal in politica ?
Daca Dragomir e politician , eu sunt pilot de avion.
--------

El vroia sa faca, prin asta, sa ia campionatul la masa verde, Steaua lui JIJI Becali si Pitzurca, cei doi prieteni la catarama ai mafiotului CORLEONE.

Haha , gluma anului , ca atunci am merg mai prost ca niciodata ...
Dar ma rog , uiti ca v-ati luptat cu Nationalul neajutorat si nu cu Steaua.

remy
11th March 2006, 16:20
Atunci nu se stia cine ia campionatul. De ce atunci, Piturca a declansat scandalul, urmat de Dragomir ? De ce nu a urlat unul de la National ?
E la minte cocosului ca aveau interes stelistii.
Te stiam mai calculat.

Paul
11th March 2006, 16:53
lasa`l tu pe pitzi , ca toata lumea stia ca va fi blat , si asa a fost
restu sunt povesti

daca existau probe reale , atunci mergeati in B
asa cu Raportul Observatorului care a scris negru pe alb ca"unii nu si-au aparat corect sansele" , ati scapat cu 0-3 si apoi nu ati mai patit nimic

De retinut ca jucatorii Ceahlaului si-au efectual sanctiunea ... desi pedepsele cluburilor au fost anulate !

starsteel
11th March 2006, 17:12
Oracolul din Balcesti are din nou dreptate, nu gluma, una din candidatele lui la titlu CFR Cluj a facut acasa 0-0 cu Sportul.

Paul
11th March 2006, 20:25
era vorba de titlul de "Campioana a provinciei" , fiindca titlul adevarat se joaca in 2 : Dinamo (51 %) vs Steaua (49 %)

starsteel
12th March 2006, 15:19
Oracolul din Balcesti iar isi dovedeste priceperea la pronosticuri....... "Otelul una din cele trei candidate la retrogradare".

mblue
31st March 2006, 15:45
sper ca intr-o zi sa fie schimbat mitica de la liga

starsteel
10th April 2006, 20:01
Mitica despre Dinamo - Steaua, "derby urat" si "arbitrul s-a dovedit mai slab decat ai nostri". Mitica pt. tine in primul rand scorul a fost urat iar arbitrul chiar daca nu a fost in cea mai buna zi numai pt. credibilitate si tot e bun in campionatul nostru.

Andy1987
13th April 2006, 12:05
nu cred..mai ales acum cand totul merge bine in campionat si atat de bine in europa pt. formatiile romanesti!
dc da? ce aveti cu el?!

remy
13th April 2006, 14:14
Ori esti fan Corleone ?
Nu stii cine a fost si inca mai e acest politician dubios ?
Chiar asa, ce cauta in fotbal un politician care-si vede doar interesul propriu ?

Andy1987
13th April 2006, 14:15
nu sunt deloc fan corleone, dar daca ar fi sa-l inlocuiasca, sa spunem, cine ar putea-o face?

remy
13th April 2006, 17:00
De-asta zic ca in fotbalul nostru e inca mafie, mai ales ca a ramas si principalul mafiot, Nshu' Sandu.

Andy1987
13th April 2006, 18:15
pai spune si niste inlocuitori pt. ei, dak tot ai inceput

remy
13th April 2006, 21:57
Eu zic ca ar fi bine sa-l puna pe JIJI, ca si-asa are atatea ajutoare pe la FRF si LPF. El e tartorul tuturor, si vegheaza din umbra sa-i mearga afacerea fara batai de cap.
Nu putem uita cum urla ca e furat de arbitri, si cei de la Liga i-au intimidat pe arbitrii care miscau in front.
Exact in stil mafiot.

Andy1987
14th April 2006, 00:10
mey....mafie este la dinamo, in nici un caz la steaua!

Romeo
15th April 2006, 10:08
sper ca intr-o zi sa fie schimbat mitica de la liga

Mai exista o sansa sa scapati de el, ca nu mai are 30 de ani ...


De-asta zic ca in fotbalul nostru e inca mafie, mai ales ca a ramas si principalul mafiot, Nshu' Sandu.

A candidat Popescu si a fust surclasat la alegeri, desi ziarele de sport au tunat si fulgerat impotriva lui. Mitica a candidat de unul singur si a castigat. Nu credeti ca acestia doi au facut ceva pentru fotbalul asta si sunt apreciati de cei care ii voteaza ? Schimbati-i pe cei care ii voteaza si poate nu-i vom mai avea pe cei doi, sau vreti voi, cei care ii criticati sa ne dati alti conducatori, dar mai ales pe cine ? Putea Popescu reforma fotbalul de unul singur ? Sau poate desfiintam toate echipele din A pentru ca au facut blaturi ? Dinamovistii spun: desfiintati Steaua, stelistii vor desfiintarea lui Dinamo si tot asa. Va ajunge Vasluiul campioana ?

remy
15th April 2006, 19:55
Cel putin Dinamo n-a votat cu Sandu, iar cu Corleone tot n-a votat, mai ales ca a iesit ... Dumitru Dragomir.

Paul
15th April 2006, 20:02
:happy

ia zi domne cu cine a votat Dinamo la LPF , daca singurul candidat a fost Mitica ...

remy
15th April 2006, 21:11
Am spus mai sus: nu l-a votat pe Corleone, ci pe D. Dragomir (alta treaba, nu ?).
Sau n-ai citit chiar deasupra postului tau ?

mblue
19th April 2006, 17:05
Cel putin Dinamo n-a votat cu Sandu, iar cu Corleone tot n-a votat, mai ales ca a iesit ... Dumitru Dragomir.
da, a votat cu gica popescu care e un prieten f bun cu hagi despre care spuneai.....
acelasi gica popescu ce este implicat in mai multe tranferuri dubioase....
dar nici cu nasu nu mi rusine, ce sa zic , a trebuit sa se aleaga intre cianura si otrava.

remy
20th April 2006, 01:51
CONCLUZIA: MAFIOTI AU FOST, MAFIOTI VOR FI.
ACUM, EPISODUL: MAFIOTII PRIETENI AI LUI JIJI CEL VITEAZ (ala cu "interzis ciorilor") ! :jerk: