PDA

View Full Version : Gura Google-ului adevar graieste



Edgar
20th January 2004, 16:27
O faza simpatica - poate o stiti, poate nu....
Dati un search pe Google cu stringul miserable failure. Dar in loc sa apasati pe Google Search, apasati pe I'm Feeling Lucky si vedeti pe ce pagina ajungeti! :D

Vadim
20th January 2004, 16:34
lol, tare. De unde tocmai asta?

Edgar
20th January 2004, 16:56
Habar n-am, dar e tare de tot. Am gasit-o pe forumul de la facultate. :)

ady_azzuro
20th January 2004, 20:54
:D :D :D
E tare, hai sa pun poza lu` Bushica aici:
http://www.whitehouse.gov/president/images/300-p25695-23.jpg

Ce ziceti, il mai aleg americanii pt inca 4 ani? :drak:

vasile314tzurka
21st January 2004, 15:11
lol, tare. De unde tocmai asta?

e o manevra ceva mai veche. au folosit-o si americanii cu french victory mi se pare, nu tin minte precis.:)

rasheedkpenny
21st January 2004, 16:20
Faina chestia...

De ales! Depinde de lucrurile pe care o sa le faca in urmatoarea perioada!

Vadim
21st January 2004, 16:45
De fapt cine are google? Din ce tara. Treaba asta imi spune ca nu ar fi un proiect din SUA.

vasile314tzurka
21st January 2004, 16:52
De fapt cine are google? Din ce tara. Treaba asta imi spune ca nu ar fi un proiect din SUA.

Centrul administrativ

2400 Bayshore Parkway
Mountain View, CA
94043 USA

http://www.google.com/intl/ro/contact.html

Vadim
21st January 2004, 17:04
Pai si isi taie singuri craca de sub picioare? FBI e peste tot. Sau este o metoda de protest ascuns, asa cum era si la noi inainte de '89?

gicu
21st January 2004, 17:08
Google a fost fondat de doi studenti de la Standford ( http://www.google.com/corporate/history.html )...si este poate una din cele mai clare retete de succes :)

vasile314tzurka
21st January 2004, 17:10
Pai si isi taie singuri craca de sub picioare? FBI e peste tot. Sau este o metoda de protest ascuns, asa cum era si la noi inainte de '89?

de ce sa-si taie craca? sua e o tara libera si poti sa vezi newsweek ca e plin de tot felul de sarcasme la adresa lui bush. ei inca nu au avut comunism:)

Edgar
22nd January 2004, 11:13
Faza e urmatoarea: Mai multi protestatari au postat pe paginile lor "miserable failure" si un link catre biografia lui Bush. In total vreo 32 de pagini. Chestia asta se bazeaza pe algoritmul de cautare. Mai sunt vreo 2 faze similare: "french military victories" si "weapons of mass destruction". Si da, sunt americani tipii.

dlgicu
13th February 2004, 19:11
Nu isi taie craca de sub picioare, dar la americani "Freedom of speech" e amendamentul nr. 1 al Constitutiei si inca mai functioneaza.
De asemenea se pare ca cele cateva puteri in stat (administrativ, executiv, presa) si reprezentatele ordinii (FBI, CIA, politia) isi cam fac treaba independent, nu mana in mana ca in Romania.
P.S.: nu sunt deloc un admirator al sistemului american, are foarte multe bube, dar aici sunt la vedere si criticate, nu maturate sub covor.

Ultras
13th February 2004, 19:31
incercati aceasi figura cu "iliescu"
nu cred ca cei de la google au vreo contributie :drak: