PDA

View Full Version : Meciuri amicale



ieppy
20th January 2004, 11:13
in momentul in care se vor incepe meciurile de pregatire vom putea discuta despre ele aici.

Utilizator
20th January 2004, 11:41
Pai de poimaine incepem…Chiar, ce pronostic dati la meciul cu Besiktas?

gicu
20th January 2004, 12:27
2-2

Utilizator
20th January 2004, 12:29
Eu zic 3-2 pentru noi…:)

ieppy
20th January 2004, 12:34
Eu zic un 2-0 pentru noi, goluri Zicu si Marica ca sa ii mai dea Morrati 10.000€ lui Popescu ca ii face rost de asa jucatori. Daca as avea voie sa injur aici mama ce as mai faceo. Lasa, noi sa fim sanatosi, mai scoatem noi niste Zici si Marici, problema este ca si pe aia o sa-i vindem la fel de repede.

baubau
20th January 2004, 13:16
Hm.....
Dinamo-Besiktas

2-4(sorry..dar asa simt)
Pt Dinamo :Danciulescu(daca joaca,daca nu Barcauan),Zicu sau Marica(astia doi se vor agita destul de mult)
Besiktas:Ilhan,Sergen,A.Ilie si cred ca :thinkso: Pancu

ieppy
20th January 2004, 13:20
baubau, nu conteaza cine bate in amicaluri ci cine bate in meciurile oficiale. daca pierdem cu Besiktas nu o sa se supere nimeni.

baubau
20th January 2004, 13:22
Stiu ca nu conteaza,dar din respect pentru dinamovisti(si dinamovist ce sunt)!:)

Ayrton
20th January 2004, 17:51
Eu zic un 1-1 multumitor pentru ambele echipe :D

inter
20th January 2004, 18:00
Eu zic un 2-0 pentru noi, goluri Zicu si Marica ca sa ii mai dea Morrati 10.000€ lui Popescu ca ii face rost de asa jucatori. Daca as avea voie sa injur aici mama ce as mai faceo. Lasa, noi sa fim sanatosi, mai scoatem noi niste Zici si Marici, problema este ca si pe aia o sa-i vindem la fel de repede.

:D :D :D n-am fost atent la cesa postat, dar spun un 3-0 pt. osmanlii :O

ieppy
20th January 2004, 18:10
ce conteaza, meciul e un fel de meci de retragere al lui Zicu si Marica. Who gives a dhit cu cat se termina.

inter
20th January 2004, 18:35
poate n-ai citit atent dar cateii sunt transferati de la vara conform "broscarilor" asa ca ......... :p mai aveti timp sa va bucurati :D:D:D:D

ieppy
20th January 2004, 19:22
pai cum vine asta. Adriano vine acum si Zicu pleaca la vara. Din cate am inteles fara Zicu, NO Adriano. De bucurat stai linistit ca o sa ne bucuram de titlul de campioana. Asta daca raman astia doi.

Ayrton
21st January 2004, 09:11
Daca tot discutam aici de amicaluri sa mai pun o data programul celor din Turcia, dupa cel de azi cu Besiktas:

"Programul partidelor amicale ale dinamovistilor in turneul din Antalya:

3 februarie - Besiktas Istanbul (Turcia)

6 februarie - St. Gallen (Elvetia)

8 februarie - Rapid Viena (Austria)

10 februarie - Groclin Grodzisk (Polonia)

12 februarie - Denizlispor (Turcia)

16 februarie - FC Rostov (Rusia)

18 februarie - Torpedo Moscova (Rusia)

Conducerea clubului face demersuri pentru inca un joc amical, ce se va disputa pe 14 februarie, variante fiind Sturm Graz sau Admira Wacker (Austria)."

inter
22nd January 2004, 09:01
daca "jucati" toate partidele cu "determinarea" pe care ati aratat-o la Instanbul , nu pierdeti nici un meci de pregatire :p

Ayrton
2nd February 2004, 17:31
Maine, de la ora 15.00, Dinamo joaca cu Servette Geneva, locul 3 in prima liga a campionatului elvetian, in primul meci amical al anului. Initial trebuia sa jucam cu Besiktas, dar nu s-a mai putut si jucam cu elevetienii.
Sa sperem intr-un debut bun si o victorie de moral si incredere in viitor.

ieppy
3rd February 2004, 18:22
In primul meci din turneul din Antalya Dinamo-Servette Geneva 1-0, gol Barcauan in minutul 3. Se pare ca Dinamo a dominat autoritar partida avand numeroase ocazii dintre care trei Danciulescu.

Echipa pentru acest meci a fost:
Ilic - Iordache, Barcauan, Jovanovic - Fl.Petre, Alexa, Tames,Vl. Munteanu, Semeghin - Danciulescu, Niculescu. La reluare au intrat Alistar (Iordache), I. Badea (Tames), Grigorie (Vl. Munteanu), Dragan (Niculescu) iar in minutul 70 Burca l-a inlocuit pe Alexa, iar Perenyi pe Semeghin.

Andone a declarat ca victoria nu poate fii pusa la indoiala dar a fost nemultumit de ratarile numeroase. Evolutia celor doi sarbi Ilic si Jovanovic la multumit pe Andone.

Cainele
4th February 2004, 02:09
poate ne alegem cu un portar adevarat...nu tentative ca in tur.....

Ayrton
4th February 2004, 08:50
Bine ca am debutat cu o victorie, pacat insa ca nu se renunta la cateva ciurucuri de jucatori de a caror valoare ne-am lamurit: nu sunt de Dinamo! Si ma refer in special la Burca si Dragan, care pe mine personal nu m-au multumit niciodata. Dar sa lasam totusi astea acum, si sa incercam sa castigam jucatori de baza din noii veniti.

Red Heat
4th February 2004, 09:13
Am inceput cu dreptul seria jocurilor din acest an, chiar cu un adversar bunicel. Sper sa o tinem tot asa. Se pare ca Andone face treaba buna in continuare. Toata stima si respectul pentru un caine adevarat ca el. E bine. Baietii se comporta ca o familie unita. Aveam inima stransa dupa plecarea lui Zicu pentru ca banuiam ca jocul la mijlocul terenului va avea de suferit. Nu vreau sa trag o concluzie pripita, dar cred ca m-am inselat. Cred ca pana la urma Grigorie si/sau Tames vor reusi sa-l suplineasca.
Forzza Dinamo !

ieppy
4th February 2004, 11:28
ayrton, ce ai cu Dragan, eu sincer nu il consider asa prost. A avut ghinion dupa meciul cu Brugge ca sa accidentat si nu sia revenit complet. Eu zic ca e o rezerva buna. Oricum e mai valoros ca Burca.

Utilizator
4th February 2004, 11:38
De bun augur debutul cu o victorie, dar atentie marita ca au fost monitorizati de cluburi ex-sovietice vreo 4 jucatori de la noi in acest amical: Petre, Alexa, Vlad Munteanu, Barcauan. Sa nu fie de rau mai incolo…
Altfel Doamne ajuta sa avem portar in retur, daca si celalalt sarb din aparare merge vom avea si aici intariri necesare.
Si eu spun ca Dragan nu este un jucator rau, are tehnica, mai trebuie sa exersezesuturile la poarta ca sa castige in precizie.

Ayrton
4th February 2004, 17:35
Dragan asta, in vreo 4 ani jumate a dat vreo 5 goluri in total... Din care doar unul imortant, intr-o semifinala de cupa cu steaua... E plafonat si terminat saracu'.

Maine jucam cu St Gallen, nasii Stelei de acum cativa ani. A, si vine si pustiul ala, Cigan, in Turcia zilele astea, ca a fost la Nationala de juniori.

ieppy
4th February 2004, 18:11
De aia nu a fost luat la lot. Ma speriasem si credeam ca a plecat si nu mai vine.

Apropo de atacanti ce ziceti il mai luam pe Tibi Moldovan? Am auzit ca il vrea Craiova. Ar fii chiar culmea sa il pierdem la olteni.

inter
4th February 2004, 18:44
De bun augur debutul cu o victorie, dar atentie marita ca au fost monitorizati de cluburi ex-sovietice vreo 4 jucatori de la noi in acest amical: Petre, Alexa, Vlad Munteanu, Barcauan. Sa nu fie de rau mai incolo…
Altfel Doamne ajuta sa avem portar in retur, daca si celalalt sarb din aparare merge vom avea si aici intariri necesare.
Si eu spun ca Dragan nu este un jucator rau, are tehnica, mai trebuie sa exersezesuturile la poarta ca sa castige in precizie.

asta e "buba" voastra , vindeti jucatori si majoritatea se duc spre "origini" (rasarit :p)

ieppy
4th February 2004, 18:55
Stii cum e inter, noi macar avem ce vinde.

inter
4th February 2004, 19:14
mda, de aia "inrolati" sau pe romaneste .... luati cu japca :p

si pe urma mai sustineti ca aveti centru de juniori :D:D:D , desi eu stiam ca aveti "centre de butelii" :p :p

ieppy
4th February 2004, 19:22
Din cate stiu eu vin pentru performanta. La voi vin pentru zaibar ca mai mult nu gasesc. Centru de juniori avem stai tu linistit. daca nu ma crezi intra fcdinamo si vezi ce meciuri internationale castiga si pe unde sunt invitati.

inter
4th February 2004, 19:28
nu pot prietene sa intru pe siteul vostru pt. ca ma dor ochii de la atata rosu (parca ar fi un horrror ............ :p)

ieppy
5th February 2004, 01:28
What can you do? That's life!

Utilizator
5th February 2004, 10:19
asta e "buba" voastra , vindeti jucatori si majoritatea se duc spre "origini" (rasarit :p)

Noi am cam dat jucatori spre vest, voi sunteti condusi de Nostalgici :).
Apropos de horror: In general cei mai buni sunt un cosmar pentru cei mai slabutzi :), rosul infurie si taurii la coride, spre bucuria spectatorilor, ii agita mult dar aprope invariabil acestia pierd lupta :). Noi suntem toreadorii :)

Centrul nostru de juniori a dat si da jucatori de valoare mai mult decat multe alte centre. Dintre ultimii i-as numi pe Marica, Mitea, Niculae, Petre, Tararache, Haldan chiar si Zicu, Codrea pot fi aici pentru ca sunt de “fragezi” la noi. Asta ca sa ma rezum la perioada recenta. Chiar, de pe la voi ce-a iesit comparabil? Vorbesc doar de Univ. Craiova, sa nu pui toata Oltenia ca n-am pus nici eu tot Bucurestiul.

Ayrton
5th February 2004, 17:22
Codrea eu nu l-as pune deloc, si la Zicu doar partial (intre 15 si 18 ani...)

Mai poti adauga Tames, Baltoi, "rapidistii" Daniel Nicolae si Grigore si dintre cei doar de divizia A: regretatul Cezar Dinu, Coporan, Pascovici, Bucuroaia, Fl Lazar, si mai sunt...

rew
8th February 2004, 11:08
Dinamo - Saint Gall : 1-2
Putem sa dam vina pe faptul ca Ando incearca alte formule de joc si jucatori noi, dar se vede ca la noi trebuie sa joace echipa ca altfel atacantii trebuie sa aiba noroc ca sa inscrie. Andone trebuie sa schimbe ceva si in atac nu numai in aparare. Ratam prea mult, pe linga ca nu sintem in stare sa tinem de rezultat. Mai trebuie un jucator cu simtul portii care sa stea pe linga Danciu si Claudiu. Vom vedea in retur ce bine ne-ar fi prins Zicu.

Ayrton
9th February 2004, 08:59
Pai ar fi Marica, care nu a jucat inca in turneul turcesc.

Red Heat
9th February 2004, 09:49
Se pare ca nu scapam de arbitraje partinitoare nici cand jucam afara cu echipe d'astea care se numesc Rapid. Cred ca e o boala general valabila ca echipele cu numele asta sa umble cu manarii... Apropos va mai amintiti de penalty-ul dat lui Pancu dupa ce l-a calcat pe Kirita pe picior?? :rosu:

Utilizator
9th February 2004, 11:46
Cei doi sarbi n-au fost retinuti si au plecat acasa. Pacat, daca e real ce se spunea despre ei in amicalurile recente. Sa vedem ce e cu Gaev asta, ultimul amical cu Rapid Viena 2-3 cu el in poarta…

ieppy
10th February 2004, 17:22
Dinamo Bucuresti-Groclin Grodzisk 4-1

Echipa ceha este in primavara europeana deci as spune ca este un rezultat foarte bun.

Voi reveni cu informatii in momentul in care le voi primii.

Ayrton
10th February 2004, 17:25
Da, i-au eliminat pe Mancester City si pe Hertha Berlin... E un rezultat bun, se pare ca baietii s-au concentrat mai bine de data asta, si asta fara Petre, Danciulescu, Marica plecati la Nationala.

ieppy
10th February 2004, 17:29
Sa vedem, poate ia bagat Ando si pe pustii aia Cigan si ungurul. Din cate am inteles ungurul are calitati.

Auzi aytorn, nu stiu in ce ziar scria de un pusti de 15 ani bulgar, considerat cea mai mare speranta de peste dunare, care ar fii la noi in probe. Ai auzit ceva de el ca vad ca nu e in Turcia cu echipa sau poate e dar nu joaca.

Ayrton
10th February 2004, 17:35
Da, il cheama Korudjev, si eu stiu ca e in Turcia, dar nu il pot baga inca in jocuri, il antreneaza Ando separat.

ieppy
10th February 2004, 17:38
Sper sa-l tinem. E bine ca incepem sa luam si jucatori tineri din alte parti. astia de la noi din tara cer sute de mii pe niste pusti de 18, 19 ani. Stii de ce nu il baga in jocuri? E prea devreme sau nu e pregatit? Ma gandesc ca poate stii mai multe decat mine.

ieppy
10th February 2004, 18:33
revin cu informatii si o rectificare.

Formatia invinsa de noi astazi e din Polaonia nu din cehia.

Formula de start a lui Dinamo a fost:

Gaev - Perenyi, Barcauan, Alistar, Iordache, Semeghin - Tames, Alexa, Vl. Munteanu - Niculescu, Cl. Dragan

Dupa pauza au intrat:Preda, Dragomir, Grigorie, Naidin, Cigan si Demjen

Golurile echipei noastre au fost inscrise de Niculescu(43, 58), Dragan(62) si Alexa(70 din penalti).

Jocul a fost se pare foarte echilibrat in ciuda scorului. Dinamo a reusit ceea ce nu reusise in primele meciuri: au marcat din aproape toate ocaziile avute. 4 goluri din 6 ocazii este destul de bine din punctul meu de vedere.

Salut debuturile celor doi adolescenti Cigan si Demjen sub culoriile alb-rosii. Sa speram ca ii vom putea vedea la lucru si in campionat.

Red Heat
11th February 2004, 09:11
Se pare ca Dinamo s-a miscat chiar bine cu o echipa care nu e chiar oricare. Asteptam confirmari si la urmatoarele meciuri. Cu toate astea aseara la stirile sportive de pe PROTV, a trebuit, in asteptarea stirilor despre Dinamo, sa vad cum disperatii astia il urmaresc pe Jiji peste tot pe unde merge, caci probabil nu putea sa vada cum creste gazonul fara o camera de luat vederi langa el. Cred ca omu' baga o gramada de bani sa apara pe sticla in fiecare seara.
Dupa asta bineinteles ca stirea despre Dinamo a fost cat de scurta se poate..

Utilizator
11th February 2004, 10:54
Lui Ando nu i-a placut Gaev, a cerut alt portar…Ma intreb daca nu s-a renuntat prea usor la sarbii aia doi…Pe portar il laudase chiar Ando la primul meci de pregatire, nu inteleg de ce a renuntat la el. Fundasul am inteles ca n-a jucat rau de loc nici el, coautor la un gol cu o pasa “hoatza”. Explicatia oficiala a fost ca ei au cerut un raspuns prea repede si n-au mai vrut sa stea in pregatiri fara sa stie ca vor ramane sigur. Pare ciudat, pe Departe, Merinde si pe Optcunoua ii luam fara probe iar la astia mai era nevoie de probe desi inteleg ca au confirmat in primele amicale…

rew
11th February 2004, 12:07
Probabil ca pentru sirbi cluburile lor au cerut si ceva bani. Asa ceva nu se accepta la Dinamo. La noi sint foarte apreciati jucatorii care vin gratis. :mad:

Utilizator
11th February 2004, 12:37
Culmea este ca din ce stiu eu sarbii erau liberi de contract, veneau gratis…

Ayrton
12th February 2004, 17:11
0 - 0 cu bosniacii de la BanjaLuka.

Ayrton
16th February 2004, 09:08
Dinamo-Torpedo Moscova 1-3, dupa ce Grigorie a deschis scorul, arbitrul rus (???) a dat 2 penalty-uri rusilor sai, si asa s-a intors scorul.

ieppy
16th February 2004, 17:52
Dinamo a invins azi pe FC Rostov(locul 11 in liga rusa) cu scorul de 4-1. Golurile echipei noastre au fost marcate de Grigorie, Niculesc, Barcauan si Cigan(din penalty). Antrenorul Andone a inceput meciul in formula:Gaev - Perenyi, Barcauan, Burca - Alistar, Semeghin, Grigorie, Naidin, Badea - Vl.Munteanu si Niculescu. Dupa pauza au mai evoluat Bogunovic(portar in probe), Preda, Cl. Dragan, Cigan si Demjen. Se pare ca in continuare nu gasim o solutie pentru postul de portar altfel nu imi explic de ce acest nou portar nu a jucat nici macar o repriza. De mentionat ca rusii au ratat 2 lovituri de la 11m. Ar fi de consemnat pofta de gol pe care o arata Grigorie si Niculescu ei fiind din cate imi dau eu seama golgheterii nostri in acest turneu. Tanarul Cigan a marcat primul sau gol pentru Dinamo, sa speram ca vor mai venii multe in anii urmatori.

Ayrton
17th February 2004, 08:51
Mie mi se pare ca Gaev ala nu va ramane, nu a convins pana acum. Sa peram ca sarbul/macedoneanul Bogunovici sa fie mai valoros.

Red Heat
17th February 2004, 09:52
Am vazut penalty-ul transformat de Cigan. Chiar are sange pustiul. Sper sa ajunga mare.

Ayrton
17th February 2004, 15:38
Maine ultimul meci din turneul turcesc, impotriva lui Denizlispor, locul 4 in Turcia. Avand in vedere ca pana acum bilantul e 3 vict - 1 egal - 3 infr, o noua victorie ne poate multumi per total.

ieppy
17th February 2004, 15:41
2 infrangeri ayrton.

Ayrton
17th February 2004, 15:46
nu, a fost o greseala din partea mea, am rectificat-o, real sunt 3 infrangeri: StGallen, Torpedo si rrapid Viena.

ieppy
17th February 2004, 15:50
si mai rau.

Ayrton
19th February 2004, 08:45
Meciul cu Denzli nu se va mai juca, zapada de 20 cm impiedicand acest lucru.

Ayrton
29th June 2004, 09:53
Hei, vad ca de amicalurile din vara asta nu scrie nimeni, asa ca le amintesc eu:
pana acum:
FC Zurich - Dinamo 1-3 (goluri Danciulescu 2 si Alistar)
Young boys Berna - Dinamo 1-2 (goluri Niculescu 2)
urmeaza
Servette Geneva - Dinamo

Deluxe
2nd July 2004, 03:49
Servette - Dinamo 0-3 (Baltoi, Ciobotariu, Ciubotariu) :)

Bogdan
2nd July 2004, 09:37
Vad ca ne descurcam foarte bine in amicale.Sa vedem ce facem cu FC Basel.Sper sa avem acceasi pofta de joc si de gol si in dubla cu MSK Zilina.
FORZA DINAMO!!!

gophren
2nd July 2004, 17:27
deocamdata suntem campioni "mondiali" si la amicale :) sper sa o tina tot asa in continuare si la oficiale

Utilizator
5th July 2004, 10:44
FC Bassel (campioana Elvetiei)– Dinamo: 3-3. Claudiu Niculescu 2 goluri (lovituri libere) si Danciu 1. Un turneu promitator ca rezultate, sa speram ca ne mentinem pe val. Ando era foarte multumit de jocul echipei intr-un interviu de azi din GSp. Daca nu pierdem jucatori (temerea ea cea mai mare) avem sanse la rezultate bune in cupele europene.

Ayrton
7th July 2004, 13:23
In ultimul amical din Elvetia am invins cu 5-2 o echipa de liga a doua.

Urmeaza apoi turneul de la Brasov (15-17 iulie), unde sunt programate trei meciuri amicale, dupa urmatorul program:
15 iulie: Dinamo - FC Arges
16 iulie: Dinamo - FCM Bacau
17 iulie: Dinamo - FC Brasov

Utilizator
16th July 2004, 22:59
Ieri: Dinamo-FC Bacau 3-1 (2 goluri Petre)
Azi: Fc Arges-Dinamo 0-4 (3 goluri Niculescu)

Sorinskaya
17th July 2004, 12:07
:D :D 4-0 cu fc Arges.... sper k a fost o "mica razbunare"... :great:

Ayrton
19th July 2004, 09:16
din pacate a venit si infrangerea: 0-1 cu brasovul in finala turneului.

Utilizator
19th July 2004, 10:46
Tot raul spre bine, o infrangere era necesara pentru a nu ne culca pe o ureche :).

Ayrton
9th February 2005, 10:56
Azi 09.02.05 primul amical in Antalya la ora 18.30 cu corenii Incheon.

Utilizator
9th February 2005, 11:04
si cine va juca la noi? am auzit ca intra pe teren doar jucatorii ce au sanse sa mai fie vanduti in aceasta iarna...

vlad1607
9th February 2005, 13:24
Se pare ca i se va da credit lui Pacurar....va fi titular..personal am mare incredere in el...din ce stiu eu centreaza bine..e mai deficitar la capitolul conditie fizica...dar se poate remedia asta :)
FORZA CAINII ! :D

Ayrton
9th February 2005, 13:35
Cam asa ceva... pt Claudiu Niculescu vine special antrenorul altor coreeni.

Pai Margaritescu-Pacurar sau Ad Cristea-Petre-Zicu e linia de mijloc standard, nici rezerve nu prea mai au... Stelea in poarta... La fundasi Goian-Galamaz-Iordache-Semeghin iar in fata Niculescu-Mihalcea… iar dupa meciul asta atacaul T.Moldovan-Mihalcea...

vlad1607
9th February 2005, 13:39
Ayrton pe asta o stii cica pt MArgaritescu exista varianta RUSIA!! INCREDIBIL !! dc se intampla asa ceva ! AR FI INADMISIBIL ! MARGARITESCU E BUN SI DE PERSPECTIVA e gen Gatusso(ma rog pastrand proportiile normal :P )

Ayrton
9th February 2005, 14:39
De unde stii?

vlad1607
9th February 2005, 14:49
sincer nu mai stiu exact....parca zicea cineva de pe DOL zilele astea...nu am zis ca e informatie sigura.

Ayrton
9th February 2005, 14:54
Nu cred. Cred ca e zvon fals...
Ca argument am faptul ca nu are semnat contract de impresariat cu firma Fecali&Prazescu... Nu are cu nimeni semnat...

vlad1607
9th February 2005, 15:09
mdaaa...e bine ca nu are semnat cu fecali &popoescu..dar poate fi directionat de camatarii din conducere...! au si ei legaturi pe piete puternice precum Rusia China Coreea.......Doamne Fereste!Imi place "China"-sper sa nu fie o porecla predestinata!-

Ayrton
9th February 2005, 15:35
Eu sunt mai mult ca sigur ca nu pleaca iarna asta.

Utilizator
9th February 2005, 15:41
Hai ca suntem prea prapastiosi. Daca e sa fim lucizi, in afara de Danciulescu si Cristi Munteanu (el are totusi inlocuitor bun deocamdata) nu prea au plecat valori. A fost pentru prima data cand au plecat multi dar nu prea mi-a parut rau. Or fi fost ei dinamovisti etc. dar fotbal nu prea jucau cine stie ce. Astept inca sa vad cine va mai veni, mi-e imposibil sa cred ca nu va mai veni cel putin 1 fundas.

vlad1607
9th February 2005, 20:32
DINAMO conduce cu 2-0 gol Grigorie si ZICU !!!! :) BINE AI REVENIT ACASA IANIS !

Ayrton
10th February 2005, 18:14
Atat s-a si terminat, sa mai notam si barele lui Margaritescu si Baltoi si faptul ca s-a jucat numai la poarta coreenilor.

vlad1607
10th February 2005, 18:22
da adversarul a fost totusi modest....penultimul loc in campionat !

Ayrton
11th February 2005, 13:28
Azi jucam cu Levski sofia.

vlad1607
11th February 2005, 16:01
Levski Sofia e echipa care a batut prazu Craiova cu 3-0 sa vedem noi ce facem..ma intereseaza in primul rand cum (nu) o sa joace varza aia de aparare..........

Ayrton
11th February 2005, 17:33
Si au pierdut cu steaoa cu 2-0. Asa ca nu accept sa pierdem, desi Ando a zis ca va da o sansa fundasilor de la tineret Scarlatache si Radu Stefan.

vlad1607
11th February 2005, 17:43
dc pierdem nu e tragedie...important e sa vedem jucand apararea fotbal!

adi_cta
11th February 2005, 18:21
Va cam este frica de infrangere.

vlad1607
11th February 2005, 18:46
iar te-ai ratacit? Nu intelegi ca nu ne intereseaza rezultatele in mod special acuma! Baii adi_cta parca ne intelesesem sa stai pe sectiunea fanilor echipe tale ! Ce ai patit? S-a rupt sapa ? :P ? nu te supara.....:)

vlad1607
11th February 2005, 20:27
DINAMO a invins cu 3-2 pe Levski Sofia care anterior se ucase cu echipa complexata din Banie (3-0)...E imbucurator faptul ca Grigorie a amrcat din nou...e bine ca a marcat si Adi Mihalcea...dar marea problema ramane tot APARAREA ! :(

adi_cta
11th February 2005, 21:18
Cam greu dar ati invins in cele din urma.
Noi doi inca nu am facut nici o intzelegere.
Multe succese in continuare.

vlad1607
12th February 2005, 13:49
"cam greu cam greu"...cand batem fie e blat fie a fost cam greu...bai frustratule du-te pe sectiunea suporterilor farului....ce e plictiseala mare acolo? si ai venit sa ne plictisesti pe noi...
NU fac intelegeri cu plicitisiti complexati ca tine aparuti ca ciupercile dupa o ploicica

adi_cta
13th February 2005, 00:40
..bai frustratule du-te pe sectiunea ....
?????? :no:

vlad1607
13th February 2005, 12:01
Nu intelegi? Acuma intelegi dc iti zic :lasa-neeeeeee lasa-neeeeeeeee :D
Vezi tu caini pe sectiunea fanilor constantei??? tu esti client fidel aici....si nu prea e cazul ! CLAR?

adi_cta
13th February 2005, 16:31
Poate ca simpatizez echipa Dinamo.

vlad1607
13th February 2005, 16:32
da da sigur....am vazut cat si cum o simpatizezi :D..ma lasi.......:D
Nu avem nevoie de "fani"ca tine :D
O duminica placuta :)

adi_cta
13th February 2005, 16:51
Nu avem nevoie de fani ca tine.
Esti si tu un membru de conducere?

Ayrton
14th February 2005, 13:24
Vlad, parca ziceai ca-l lasi macar tu in pace...

Adi, tu ce ai mai omule, nu-ti ajunge forumul? Nu poti sa ignori sectiunea asta?

Oricum, sunteti off-topic rau de tot amandoi si de acum inainte o sa va sterg mesajele daca nu se refera la topic. Si va luati avertisment.

Ayrton
14th February 2005, 13:55
Azi al treilea amical: Dinamo - Cernomoret Odesa (Ucraina) ora 17.00.

vlad1607
14th February 2005, 15:01
Am zis ca las omu in pace dar ma plictiseste...nu intelege aici e sectiunea cainilor...ce ar fi sa tabaram cu totii pe sectiunea lor plictisitoare!?
FORZA CAINII !!! Speram intr-un rezultat bun in amicalul de azi...mai ales sa nu primim gol !

vlad1607
14th February 2005, 15:58
DINAMO conduce la pauza pe Cernomoreţ Odessa cu 1-0 prin golul marcat de Cl.Niculescu in min.4 :)
Dinamo: Stelea - L. Goian, I. Badea, Iordache - Fl. Petre, Burcă, A. Cristea, Semeghin - Mihalcea, Bălţoi - Cl. Niculescu
OFFF BURCA TITULAR ! :( :( :(
Din fericire : Min. 34 Schimbare la Dinamo: intră Mărgăritescu şi iese Burcă :D
Min. 41: Schimbare la Dinamo: intră Zicu şi iese Bălţoi
Plouă torenţial pe terenul din baza Titanic, iar temperatura este scăzută nafavorizīnd disputarea unui meci de fotbal.
FORZA CAINII !

vlad1607
14th February 2005, 16:33
Min. 61. GOL Cernomoreţ: Echipa ucraineană reuşeşte egalarea īn urma unui şut de la 20 de metri lateral dreapta :(
Min. 60: Schimbare la Dinamo: intră Galamaz şi iese Goian

Min. 57: Schimbare la Dinamo: intră Grigorie şi iese Cl. Niculescu

Min. 57: Schimbare la Dinamo: intră Bćlan şi iese Fl. Petre

vlad1607
14th February 2005, 16:40
Min. 70: Meciul a fost suspendat la cererea celor două echipe din cauza ploii torenţiale
" AMIN ! " :)

Ayrton
14th February 2005, 17:38
Ce, nu stiu sa inoate? :D

vlad1607
14th February 2005, 20:44
din pacate alde Burca Galamaz s.a sunt specialisti la asta..si nu la fotbal ! :( :D

Ayrton
15th February 2005, 09:14
Am vazut ca iar a luat Stelica un gol de antologie...Sper sa epuizeze stocul pana incepe returul!

Ayrton
16th February 2005, 12:55
Azi ora 17.00 amical Dinamo - Zilina.

Utilizator
16th February 2005, 13:04
Probabil ca-l luam pe Sestak daca pleaca Niculescu :)

Ayrton
16th February 2005, 16:51
Dinamo - Zilina 2-0, goluri Niculescu care a mai dat si o bara.

cip_81
16th February 2005, 17:22
E clar,asta nu se mai intoarce in tara.

vlad1607
16th February 2005, 19:28
sa-i fie tarana usoara...lui Porcea !

george-dinamo
18th February 2005, 23:47
Dinamo-Zeleznik..2-1, goluri grigorie si niculescu....tyare mi-e ca astea sunt ultimele lor meciuri pt noi, astia la cum dau goluri ii prostesc imediat pe coreeni.

vlad1607
19th February 2005, 20:41
sa speram ca nu........desi.........stiti si voi cum e :(
ALOOOOO Luam si noi un fundas klumea pana incepe returul?????

FORZA CAINII !:D

cip_81
19th February 2005, 23:26
Ce sa mai luam?Nu se lauda borcea ca cei mai buni fundasi din tara sunt la Dinamo?Cateodata iti pui intrebarea daca acest personaj mai este in deplinatatea facultatilor mintale.

vlad1607
20th February 2005, 15:17
la cat e capabil sa fure(ompreuna cu "amicii") porcea mai are un pic de creier....
Dinamo-Legia Varosvia=4-4 ...3 g Niculescu si un gol Mihalcea....dupa astea 3 au crescut considerabil sansele ca Niculescu sa"zboare" !
CE E TRAGIC-CA DE OBICEI ! e ca apararea e VARZAAAA ! :( numai porcea vede ca avem cea mai vuna aparare.....incredibil..el si declaratiile lui de cacao !
FORZA CAINII !

george-dinamo
21st February 2005, 01:26
si nu e cea mai buna aparare??ce 4 goluri inseamna mult??hai mai vlad ce dracu....cxat timp nu iau 10-11 e in grafic.....porcea drop dead.

Red Heat
21st February 2005, 15:01
Si Niculescu asta.... cum a "mirosit" ca poate sa plece pe un salariu mare cum a inceput sa joace...
Se pare ca Dinamo va fi nevoita din nou sa dea 4-5 goluri ca sa castige un meci. O fi chiar asa scump McKain asta?

Ayrton
22nd February 2005, 13:44
Red, am mai explicat care e treaba cu australianul:

"McKain are promisiunea lui Iorgulescu ca din vara poate pleca in Anglia sau Scotia, acolo unde isi doreste sa joace (Romania i se pare prea putin australianului)... din Scotia fiind chiar originara familia sa si avnd rude acolo. Deci nu prea vrea jucatorul sa vina la Dinamo."

Azi jucam cu Bate Borisov.

Utilizator
22nd February 2005, 14:57
Ne-am cam blocat un pic pe McKain. Cred ca se mai putea incerca achizitionarea unui fundas strain, dar la modul serios, nu ca in trecut. De ex. spatiul ex-iugoslav a avut intotdeauna fundasi luptatori, bine claditi si cu preturi accesibile. in plus Dinu, fost jucator defensiv si el, se declara un fan al poporului sarb. Curios de ce nu se incearca pe aceasta pista.

Ayrton
22nd February 2005, 17:30
Dinamo- Borisov 4-0 cu goluri Cristea, Niculescu, Baltoi, Petre

Utilizator
22nd February 2005, 18:21
Clar ca pleaca Niculescu...altfel rezultat normal, nici n-am auzit de alde Borisov. Dar ce conteaza, daca era meci de campionat deja era suspect de blat la scorul asta :)

Ayrton
22nd February 2005, 18:24
pe mine m-a cam dezamagit Tibor Moldovan... n-a dat nici un gol in tot turneul antalyan...

Utilizator
22nd February 2005, 18:35
Pai nu prea era de pus mari sperante intr-un jucator ce n-are meciuri in picioare. Nici nu stiam ca mai joaca inainte sa-l luam la noi, credeam ca s-a lasat de fotbal.
Probabil ca Tibi va fi util echipei din vara incolo, pana atunci numai cu sansa sa faca ceva.


Ce m-a dezamagit insa mai mult in acest turneu a fost fragilitatea consecventa a apararii in meciuri cu echipe mai tari. In rest cred ca lotul e bun, mijlocul s-a intarit, atacul merge, a aparut si ceva concurenta pe benzi (aud ca Ilin a fost bun).

cip_81
23rd February 2005, 09:00
1.Moldovan n-a jucat in turul campionatului,puse cap la cap,nici macar 90 de minute.In vara,Andone isi facuse o parere in privinta lui Moldovan (mai ales inceea ce proveste caracterul...spunea ca un astfel de jucator nu are ce cauta la Dinamo).

2.Cat priveste defensiva,nici nu ar trebui sa ne mai mire...e o boala la noi de cativa ani incoa'.Ei nu prea s-au inghesuit sa cumpere fundasi...astia nu prea au cautare si aveau sanse mici sa-i vanda la un pret bun pentru ei.Asa ca,nu ne-a mai ramas decat sa promovam de la tineret (sa speram ca se va gasi unul care sa-l inlocuiasca pe cretinul ala de Iordache,si un altul pe Semeghin...atunci pot sta si eu mai linistit).

stefan_spita
23rd February 2005, 16:35
in afara de niculescu totusi mai e andrei cristea care a marcat si la 4-0 cu bielorusii aia. se pare ca e o achizitie buna. totusi daca pleaca niculescu nu mai avem nici o sansa. probabil ca o sa-i intrecem pe steaua ca au un moral prost dupa vanzarea lu neaga, dar o sa ne ia rapid sau farul. n-o sa ia steaua campionatul!!!

Ayrton
1st March 2005, 19:26
pt ca s-a amanat startul returului, mai jucam 2 amicale: cu Liberty Salonta si FC Bihor Oradea, ambele in deplasare.

cip_81
1st March 2005, 20:50
Cand o veni vremea ca in perioada asta sa jucam meciuri in cupele europene...si nu numai partide amicale?

Ayrton
3rd March 2005, 09:20
Doar cand bebecene-ul din conducere o fi schimbat...

RstInPc
3rd March 2005, 15:00
03 Martia 2005, zi istorica pentru Dinamo. Dupa un meci dramatic Dimnamo a reusit sa invinga pe nimeni alta decat Liberty Salonta, o echipa extrem de puternica pe teren propriu. Scor final: Liberty - Dinamo 0-1, gol Tibor Moldovan in '90. :headbang:

Ayrton
4th March 2005, 10:01
Se pare ca mocneste un alt scandal, Tamas nefacand deplasarea pt amicalele astea... Motivul imi scapa...

Utilizator
4th March 2005, 11:15
In GSp de azi:

Sărbătoare

"Cīinii roşii" au fost primiţi ieri cu pīine şi cu sare la stadionul din Salonta de către primarul municipiului, Torok Laszlo. Miniturneul dinamoviştilor īn judeţul Bihor a creat o puternică efervescenţă printre cei 20.000 de locuitori ai oraşului ardelean. Ieri, 2.500 de spectatori au umplut pīnă la refuz stadionul, unii dintre ei stīnd şi pe gardurile ce īmprej****sc gazonul. Dacă publicul a fost ospitalier, echipa patronată de Marius Vizer, prieten la cataramă şi partener de afaceri al lui Cristi Borcea, a jucat "cīineşte", avīnd de partea ei şi terenul greu.

Campioana a controlat primul sfert de oră, dar Niculescu şi Mihalcea au ratat cīte două ocazii. Liberty nu a cedat şi īn minutul 41 publicul a izbucnit īn urale, cīnd arbitrul Ciprian Danşa a indicat penalty pentru Salonta după un henţ al lui Goian. Căpitanul Cristi Luca, de altfel un fan al lui Dinamo īn afara gazonului, a tras īn stīlpul drept al porţii lui Stelea!

Īn partea secundă, ocaziile s-au succedat la ambele porţi, īn timp ce Andone a răspuns cu aplauze spectatorilor ce-i scandau numele. Partida părea să curgă spre o remiză albă cīnd Tibi Moldovan a profitat de gafa lui Radojcici, a preluat mingea īn careu şi a īnscris la colţul lung. Era minutul 90 şi Dinamo a bifat, astfel, a opta victorie din cele 12 meciuri amicale.

Ando, asaltat de fani
La finalul partidei de ieri, circa 100 de copii l-au īnconjurat pe Andone, dornici să-i ia un autograf. "Faptul că am antrenat la Oradea a contat şi īnseamnă că rezultatele avute au fost apreciate de suporteri", a spus Andone, aproape sufocat de fani. Ando, care a pregătit FC Bihor timp de un retur īn 2001, a fost surprins că 50 de fani au aşteptat miercuri seară campioana la Oradea, chiar dacă lotul alb-roşu a ajuns īn jurul orei 23:00

Ayrton
4th March 2005, 15:06
azi mai jucam un amical, cu Fc Bihor Oradea

Ayrton
4th March 2005, 17:08
si scor final: Fc Bihor - Dinamo 4-0 !!!!! :o:

WishMaster
4th March 2005, 19:07
Se pare ca ati cam furat-o de la fc bihor steaua 2 oradea.
Le-ati dat motive de bucurie aurolacilor din ghencea si tziganilor din giulesti, bravo!

Ayrton
7th March 2005, 11:42
sper ca a fost un accident, si speciile alea de suporteri de care zici nu s-au bucurat prea mult ca e doar un amical...

vlad1607
7th March 2005, 12:56
asta e...e un amical....dar totusi rezultatul nu e normal....
DELOC ! MAi sunt 5 zile .....LUPTA DINAMO !!!!

CoolRain
8th March 2005, 13:34
:D :D :D :D Fratilor, asta e aproape singura mea reactie de cand am auzit scorul de la Oradea... Sa incercam totusi sa ne relaxam... Macar alea 5 zile.

Ayrton
24th January 2006, 10:05
In turneul din Cipru, maine avem primele meciuri (de fapt un patrulater):
25 ianuarie, ora 18.30: Apollon-Dinamo (30 minute)
25 ianuarie, ora 19.15: Ferencvaros-Selectionata Fotbalistilor Maghiari (30 minute)
25 ianuarie, ora 20.00: finala mica (30 minute)
25 ianuarie, ora 20.45: finala mare (45 minute)
apoi Dinamo va mai disputa in Cipru inca doua meciuri amicale:
28 ianuarie, ora 16.30, Dinamo-Neuchatel Xamax FC (Elvetia, locul 8)
30 ianuarie, ora 16.30, Dinamo-FK Buducnost Podgorica (Serbia, locul 13)

remy
26th January 2006, 15:47
Doar Dinamo-Neuchatel Xamax e ceva mai tare, restul sant ciurucuri.
Sa vina si Alexa, si pe urma vom vedea cu cine va juca Vigo. Sper sa aiba fler si sa bage pe cei mai in forma.

Ayrton
26th January 2006, 17:35
In cele doua meciuri de 30 de min am facut de doua ori 0-0.

Utilizator
26th January 2006, 17:57
acum pe bune, are cineva convingerea ca in meciuri de 30 de minute poti sa te edifici de capacitatea unei echipe?
din cate inteleg am dominat in ambele jumatati de ora jucate. s-a ratat si de partea noastra dar chiar si o echipa de seria a 4a are sanse mari sa scoata un egal intr-un meci de 30 min.
Ce ma ingrijoreaza e ca in afara de exarsat lovituri de la 11 m in acest simulacru de turneu mai avem doar 2 meciuri amicale internationale. Pe urma vin in tara sa se lupte in noroi cu echipe de B. Mi se pare putin, mai ales ca e antrenor nou si trebuie sa-si vada elevii jucand si nu numai la antrenamente.

APercele79
27th January 2006, 18:39
deastea sunt meciuri amicale
catalin munteanu a frecat parul de 5 ani in spania, dracu stie de cit de capabil e pe teren...danciulescu si alexa din china, trebuie si ei vazuti cum se incadreaza cu noii coechipieri
nu va ambalati daca batem cu 9-0 sau pierdem 0-17
la miza asta, se fac doar experimente...eu nici nu ma uit la scoruri; doar sunt atent sa nu se fi lovit cineva

bob
31st January 2006, 11:22
desteptii astia nu s-au gandit sa mai aranjeze un turneu? cum naiba sa te antrenezi pe terenurile din romania?

Ayrton
31st January 2006, 12:52
in ultimul meci din turneul cipriot am batut cu 3-1 pe coreenii de la Busan. Goluri Grigorie, Balan si Clau-gol din lovitura libera! :ok: La cat mai multe si in campionat!

Urmatorul turneu il vom face in Spania (daca gasim macar 2 echipe din Primera dispuse sa joace cu noi) sau in Turcia (unde avem adversari dar se cam teme conducerea de gripa aviara...)

Mario Di Lazi
31st January 2006, 13:59
Eu stiam ca negociaza cu doua echipe din a doua divizie din Spania pentru niste meciuri amicale.

Aurel.D
31st January 2006, 17:56
Da, era vorba in plus si de Valencia si Cadiz, dar va fi greu caci campionatul spaniol este in plina desfasurare. Eu cred ca ar trebui sa se multumeasca cu echipe din Secunda Division, ca Becali are relatii in Spania si poate aranja ceva.

Mario Di Lazi
1st February 2006, 12:44
Si nu numai Becali are un cuvant de spus. Esteban chiar daca a antrenat putin in Spania sunt sigur ca poate aranja cateva amicaluri.
Eu nu-mi doresc sa jucam de exemplu cu Valencia si sa ne bata aia si sa ne pierdem un pic cu firea.

Ayrton
2nd February 2006, 18:36
Dinamo va efectua un stagiu de pregatire centralizata in Turcia, in perioada 10-20 februarie, urmand sa se stabileasca la Kemer (Antalya), la Kemer Resort Hotel (5 stele).
Dinamo va disputa in Turcia trei meciuri amicale, dupa urmatorul program:
12 februarie: Dinamo-CSKA Sofia (Bulgaria, locul 1)
15 februarie: Dinamo-Gyeongnam FC (Coreea)
19 februarie: Dinamo-Chernomorets Odessa (Ucraina, locul 5)

Ayrton
6th February 2006, 12:38
un amical 1-1 cu otopeniul a dat motive presei antidinamoviste sa se bucure... ce infantili sunt unii...

10
7th February 2006, 22:26
Maine Dinamo - Juventus Bucureşti. Cred că vor juca cu rezervele.

remy
9th February 2006, 05:14
Nu e un mare rezultat, cum n-a fost mare rusine meciul cu Otopeniul, pe teren sintetic. Dinamovistii nu se lauda precum stelistii la orice egal facut in amicale.

Dinamo - Juventus Colentina 6-0

Dinamo Bucuresti a reusit sa castige ultima partida amicala inainte de plecarea in turneul din Turcia. Colentina a pierdut clar acest meci, cu 6-0.

Golurile dinamoviştilor au fost marcate de Zicu (min. 2), Florentin Petre (14), Claudiu Niculescu (29, 56 şi 65) şi Dănciulescu (55). Elevii lui Esteban Vigo au abordat meciul cu un sistem de joc 4-1-4-1, conform site-ului oficial din Şoseaua Ştefan cel Mare.

Jucătorii dinamovişti au evoluat īn echipamentul de rezervă, tricouri de culoare galbenă, asemănător cu cel al naţionalei, care nu a fost utilizat īn nici un meci oficial.

Cel mai frumos gol al meciului cu Juventus Colentina l-a marcat căpitanul Florentin Petre īn minutul 14 al partidei, cu un şut senzaţional din colţul careului mare, din demi-vole, direct sub bara transversală.

Dinamo pleacă vineri īntr-un cantonament īn Antalya (Turcia), īn care va susţine 3 meciuri amicale.

La Dinamo au evoluat următorii jucători:

Gaev (46, Cr. Munteanu) - Bălan (66, Mihuţ), Galamaz, Moţi (57, Goian), Pulhac (66, Radu Ştefan) - Alexa (57, Ropotan) - Petre, Dănciulescu, Zicu (66, Cristea), V. Munteanu (66, Căt. Munteanu) - Niculescu.

Asa am trait: Dinamo-Juventus Colentina 6-0

90' Sfarsitul meciului

82' Ropotan expediaza un sut direct in bara transversala de la aproximativ 18 metri!

66' GOL: Niculescu (Dinamo) ! Vl. Munteanu centreaza in careu, vine Niculescu si deviaza balonul in poarta!

57' Schimbare Dinamo. Ies Alexa, Moti si Zicu, intra Ropotan, Goian si C. Munteanu

56' GOL: Zicu (Dinamo)! Zicu mareste diferenta printr-un gol inscris plasat din careu!

55' GOL: Danciulescu (Dinamo) ! Danciulescu inscrie din interiorul careului!

46' Schimbare Dinamo. Intra Gaev si iese Muteanu

46' Inceputul reprizei secunde

45' Sfarsitul meciului

37' Zicu inscrie, insa golul este anulat pentru o pozitie de offside

35' Cartonas galben Alexa (Dinamo) !

34' GOL: Niculescu (Dinamo) !

29' Niculescu trimite balonul in bara!

*INFO: Dinamo domina clar acest meci

*INFO: Acest amical este ultimul pentru Dinamo. "Cainii" vor pleca vineri in turneul din Turcia

18' GOL: Fl. Petre (Dinamo) ! Petre inscrie dintr-un sut direct de pe partea dreapta de la aproximativ 19 metri!

2' GOL: Zicu (Dinamo) ! Zicu deschide scorul din interiorul careului, dupa o centrare primita de la Danciulescu!

remy
9th February 2006, 05:34
Măcel!

Īn compania unei divizionare B modeste, Dinamo a marcat de şase ori, a mai avut două bare, iar lui Zicu i s-a anulat un gol, după ce īnscrisese cu călcīiul.

Multe goluri spectaculoase, două bare transversale, Claudiu Niculescu (25) şi Ropotan (82). Ultimul a lovit bara după un şut năprasnic spre deliciul celor 400 de oameni din tribună. Gol anulat lui Zicu (35), pe motiv de ofsaid, după ce machedonul, cu spatele la poartă, īnscrisese cu călcīiul. Presing la sīnge pe terenul sintetic, Florentin Petre neobosit, un-doiuri de efect īntre Dănciulescu, Zicu, Vlăduţ Munteanu şi Niculescu. Juventus Colentina, un adversar modest din Seria B2, locul 15 din 16, a avut două bare, iar unul dintre jucătorii săi a scăpat singur cu Cristi Munteanu, īnsă Babicu' a scos fără probleme. Aşa au decurs ostilităţile ieri īn amicalul la finalul căruia Esteban Vigo zīmbea. Mulţumit.

"Avem foame de fotbal"
Claudiu Niculescu spune că Dinamo va face spectacol şi īn partidele oficiale

- Claudiu, după un 1-1 şters şi dezamăgitor cu CS Otopeni, a urmat 6-0 cu Juventus Colentina. Care este adevărata faţă a lui Dinamo?
- Am crezut că va fi uşor meciul cu Otopeniul. Am zis că e o divizionară B şi s-a văzut ce-am făcut. Acum, am schimbat atitudinea, am făcut pressing şi cīnd aveam 4-0, 5-0 sau 6-0, iar scorul putea fi mult mai mare.

- Acest succes confortabil crează entuziasm la nivelul lotului?
- Eu zic că nu avem de ce să ne entuziasmăm prea tare, fiindcă a fost doar o partidă amicală. Să fim realişti, trebuie să rămīnem cu picioarele pe pămīnt. Nu am īnceput īncă meciurile oficiale, acolo sīnt golurile şi victoriile importante.

- Eşti golgeterul iernii la Dinamo, ai reuşit 5 goluri īn 6 partide. Ce promiţi suporterilor?
- Nu doar eu, ci īntreaga echipă va evolua cu determinare, cu foame de fotbal, şi atunci Dinamo va crea şi spectacol. Ne va fi bine tutoror, de la jucători şi antrenori, pīnă la fani.

Borcea: "Sīntem pe drumul bun"
Dintre şefii echipei, la partida de ieri a asistat şi Cristi Borcea, unul dintre acţionarii dinamovişti. Īnfofolit şi tremurīnd de frig, oficialul "cīinilor" era satisfăcut de evoluţia jucătorilor: "A fost doar un meci de pregătire, īncă se caută cea mai bună formulă. Important este că sīntem pe drumul bun, am īncredere că vom vedea o echipă Dinamo campioană la vară".

Gigi Becali l-a contactat pe Grigorie!
Patronul Stelei, Gigi Becali, a recunoscut aseară la emisiunea "Om la Om" de la TV Sport că l-a ofertat īn urmă cu cīteva săptămīni pe mijlocaşul dinamovist Ştefan Grigorie. "Am fost īntr-o cafenea, era şi Grigorie, şi Alexa. I-am zis lui Grigorie: «De la Dinamo, de tine īmi place! Dacă īţi dă Neţoiu drumul, eu te-aş lua la Steaua». El a zīmbit şi mi-a zis că mai are contract un an şi jumătate cu «cīinii». I-am spus că, după ce termină īnţelegerea cu Dinamo, dacă vrea, poate să vină la Steaua, că e valoros", a povestit stelistul. Prezent īn studio, Gigi Neţoiu l-a ameninţat pe Gigi Becali că va face oferte de a veni īn Ştefan cel Mare jucătorilor Stelei, inclusiv lui Mirel Rădoi.

9 februarie 2006

Ayrton
9th February 2006, 13:15
Ce mult mai e pana incepe returul ... 3 saptamani ... eu deja m-am plictisit de amicale... urmatorul amical e cu liderul din Bulgaria ... TSKA Sofia ... duminica...

starsteel
10th February 2006, 22:47
Faceti demersuri pt. meciul cu Sturm Graz pe 14feb o sa aveti si voi iluzia ca jucati in cupele europene. Vedeti ca pe 15feb transmit la TV pe Steaua si Rapid in Cupa UEFA, sa nu plangeti prea tare.

remy
11th February 2006, 00:22
Maimutele curentate n-au dreptul sa se dea mari, ca n-au cu ce.
Doar daca vor juca o finala de UEFA, ati avea dreptul sa va laudati ca faceti performanta in Europa.
Ce sa vedem la TV, un meci precum Rosenborg, cel mai rusinos din istoria fotbalului romanesc ?

starsteel
11th February 2006, 14:46
Iar maimute curentate, copiatorule, daca ajungem in finala Cupei UEFA o sa aveti un deces in cadrul clubului;a rezistat Borcea la doua finale europene, era mai tinerel, cred ca a treia ii va fi fatala, se curata de suparare.
Din partea mea ii doresc sa traiasca o finala cu Dinamo , dar sansele sunt mici, nu seamana cupele europene cu prapadita noastra de Cupa, fluierasii acolo nu se cumpara, meciurile nu se aranjeaza , ce mai, pentru voi e greu.

george-dinamo
12th February 2006, 18:10
bai star steel intai treceti de heerenveen si dupa aia mai vorbiti. ai orgasm cand intri pe paginile dinamovistilor si ti-o trag toti? vezi de echipa ta si lasa-ne pe noi. sau pt tine sa fii stelist inseamna sa te iei de dinamovisti? sau orice dar nu DINAMO.

Rossi
12th February 2006, 19:13
nu ma intereseaza rezultatele din meciurile amicale ...ma intereseaza ce si cum o sa joace DINAMO cand reincepe campionatul ...

starsteel
12th February 2006, 19:54
Varza, varza, varza, ce naiba chiar nu puteti sa bateti si voi o echipa bulgareasca, 2-4 cu TSKA, astia sunt cei care i-a trimis acasa Steaua, o sa va aratam cum trebuia jucat si cu Heerenven dar eu nu stiu cu cine ati putea juca voi in Europa incercati mai la est dar nu prea la est ca dati de rusi, opritiva pe la moldoveni.

starsteel
12th February 2006, 20:06
bai star steel intai treceti de heerenveen si dupa aia mai vorbiti. ai orgasm cand intri pe paginile dinamovistilor si ti-o trag toti? vezi de echipa ta si lasa-ne pe noi. sau pt tine sa fii stelist inseamna sa te iei de dinamovisti? sau orice dar nu DINAMO.
Fac abstractie de chestia cu trasul, daca asta e limbajul tau, dar vizita mea aici e o consecinta a ineptiilor pe care le debiteaza remy prin locuri pe care nu ar trebui sa fie, parca e un virus care se tot raspandeste. (virusii nu stii ca trebuie combatuti?) Nu o sa postez niciodata injurii sau jigniri la adresa voastra, doar mici ironii, fiti corecti, valorosi si din partea mea jos palaria.

cip_81
12th February 2006, 20:18
Nenea, nu erai dumneata cel care dadea, ieri, lectii de gramatica ? Din cate vad eu, in doar cateva randuri scrise, ai facut 2 greseli grosolane.
ia si noteaza: i-a trimis si opriti-va.
Referitor la meci, ma doare drept in dos ce facem in amicale, atata timp cat rezultatele nu se contabilizeaza si in campionat.

Rossi
12th February 2006, 20:19
Varza, varza, varza, ce naiba chiar nu puteti sa bateti si voi o echipa bulgareasca, 2-4 cu TSKA, astia sunt cei care i-a trimis acasa Steaua, o sa va aratam cum trebuia jucat si cu Heerenven dar eu nu stiu cu cine ati putea juca voi in Europa incercati mai la est dar nu prea la est ca dati de rusi, opritiva pe la moldoveni.

Steaua - Massese 1-0 Massese=liga a 3 a din Italia

Steaua - FC Sion 2-1 FC Sion = liga a 2 a din Elvetia

Steaua - Energie Vladivostok 2-2

Steaua - Steaua Roşie Belgrad 1-1

Steaua - FK Teplice 3-1

Steaua - Sartid 1-1

Steaua-Slovan 1-1

mai lasa'ne cu rez din meciurile amicale .... vedeti'va de gunoiul din ochi ... steaua nu joaca nimik ...e pilaf ...
chiar daca a'ti jucat cu echipe varza ...tot nu a'ti reusit sa faceti nimik .....

starsteel
12th February 2006, 20:48
Nenea, nu erai dumneata cel care dadea, ieri, lectii de gramatica ? Din cate vad eu, in doar cateva randuri scrise, ai facut 2 greseli grosolane.
ia si noteaza: i-a trimis si opriti-va.
Referitor la meci, ma doare drept in dos ce facem in amicale, atata timp cat rezultatele nu se contabilizeaza si in campionat.
Corect "opritiva" (desi noul DOOM permite acum asa ceva) dar nu inteleg care e problema cu i-a trimis, eu vorbeam de dezacorduri intre subiect si predicat, zgarie rau la ureche.(am facut facultate tehnica, nu litere asa ca am si eu o scuza)

iuli
12th February 2006, 21:10
corect este opriti-va :ciocan:

claudio25ro
12th February 2006, 22:16
rusinica...chiar de la bulgarii astia..sper sa va reveniti in campionat ca altfel e de rau !!!

starsteel
12th February 2006, 23:15
corect este opriti-va :ciocan:
Nu baga mana in foc, Dictionarul ortografic ortoepic si morfologic al limbii romane editia a doua revizuita si adaugita -2005 stabileste de exemplu scrierea intr-un cuvant a formelor:niciunul, niciuna, nicio. Precum vezi ceea ce pt. noi pare o greseala este de fapt forma corecta. Sincer nu sunt convins de "opritiva" 100% dar poate cineva in masura ne poate da raspunsul. Asa ca lasa :ciocan: sa nu cumva sa fie in cazul tau :headbang:; nu de alta dar in caz ca am dreptate o trec la capitolul punct marcat in disputa Steaua - Dinamo. Salut si numai bine!

Rossi
12th February 2006, 23:59
baaaaaa nu mai face spam

Mario Di Lazi
13th February 2006, 11:46
Bai galateanule, vad ca tu postezi peste tot indiferent de subiectul abordat. Am vazut ca postezi si pe CSM Rm. Valcea, dar scri numai prosti fara nici o legatura.
_______________
Declaratia lui Esteban Vigo dupa infrangerea rusinoasa cu bulgarii: "Nici o problema. Obiectivul este titlul."

george-dinamo
13th February 2006, 15:26
Varza, varza, varza, ce naiba chiar nu puteti sa bateti si voi o echipa bulgareasca, 2-4 cu TSKA, astia sunt cei care i-a trimis acasa Steaua, o sa va aratam cum trebuia jucat si cu Heerenven dar eu nu stiu cu cine ati putea juca voi in Europa incercati mai la est dar nu prea la est ca dati de rusi, opritiva pe la moldoveni.
poate nu-ti aduci aminte dar pe 1 decembrie 2005 am batut detinatoarea cupei uefa si la acel moment proaspata castigatoare a campionatului in rusia. si care a jucat cu toti titularii nu ca o alta fosta detinatoare care a jucat cu rezervele si avand 5 titulari accidentati. asa ca nu te mai da tare cu marile succese ale echipei de langa cimitir pt ca nu e cazul. si mai ales nu pe aceasta sectiune. pa.

Rossi
14th February 2006, 00:39
La meciul cu ŢSKA Sofia, Ianis Zicu a ieşit de pe teren după doar 22 de minute, din cauză că a fost lovit de cinci ori de către bulgari. Mijlocaşul de 22 de ani a fost accidentat destul de serios la glezna dreaptă şi are un hematom la piciorul stīng. Fotbalistul va avea un program separat de restul echipei pīnă joi, ratīnd partida de miercuri cu sud-coreenii de la Gyeongnam.


Bulgarii au jucat la rupere ....de parca jucau finala cupei uefa ... Dinamo facea teste si bulgarii isi dadeau viata pe teren ... trebuia sa le spuna cineva bulgarilor ca e doar un meci amical de pregatire ...

starsteel
14th February 2006, 12:58
Nenea, nu erai dumneata cel care dadea, ieri, lectii de gramatica ? Din cate vad eu, in doar cateva randuri scrise, ai facut 2 greseli grosolane.
ia si noteaza: i-a trimis si opriti-va.
Referitor la meci, ma doare drept in dos ce facem in amicale, atata timp cat rezultatele nu se contabilizeaza si in campionat.
La multi ani din partea lui nenea!
P.S. Felicitari pentru incercarea de corectie cu gramatica dar nereusita, ce sa-i faci lucreaza astia de la Academia Romana mai schimba cate ceva;daca mai cauti greseli sigur gasesti, nu-i nicio (culmea dar e corect) problema. Inca odata La multi ani!

Utilizator
14th February 2006, 13:02
Starsteel: scuze ca intervin, dar unde ai gasit ca e corect gramatical nicio? E ceva nou de genul greselilor devenite reguli? Ai mai mentionat aici niste chestii deosebite. Poti sa citezi sursa, exista un link unde putem vedea si noi?

starsteel
14th February 2006, 13:16
Starsteel: scuze ca intervin, dar unde ai gasit ca e corect gramatical nicio? E ceva nou de genul greselilor devenite reguli? Ai mai mentionat aici niste chestii deosebite. Poti sa citezi sursa, exista un link unde putem vedea si noi?
Am oferit sursa, DOOM editia a doua 2005, ce naiba inainte de net au existat cartile.
Eu nu am DOOM-ul dar am un Indrumar de Gheorghe Chicioroaga editura Pax Aura Mundi Galati 2005 (de la tara cum spuneti voi) unde ceea ce am sustinut se poate gasi la pag.92; oricum nu sunt eu in masura sa ofer lectii de limba si literatura romana.

Rossi
14th February 2006, 14:02
alooooo
ti-am mai zis mai steel asta de la tzara ...nu mai face spam la suporter Dinamo .....dute la ai tai si fa spam pana nu mai poti ...si poate inveti si limba romana intre timp .... aici vb de fotbal , nu de unde ai invatzat tu limba romana

Utilizator
14th February 2006, 17:08
Am oferit sursa, DOOM editia a doua 2005, ce naiba inainte de net au existat cartile.
Eu nu am DOOM-ul dar am un Indrumar de Gheorghe Chicioroaga editura Pax Aura Mundi Galati 2005 (de la tara cum spuneti voi) unde ceea ce am sustinut se poate gasi la pag.92; oricum nu sunt eu in masura sa ofer lectii de limba si literatura romana.

Auzi maestre eu te-am intrebat frumos si din curiozitate nu sa-mi dai tu lectii de ortografie sau sa-mi indrumi pasii spre lectura. Intamplator n-am acces la carti romanesti in momentul de fata si de asta te-am intrebat de net.

PS: Nu ti-am spus eu ca esti de la tara. Poate ti-o fi spus altcineva. Eu stiam ca Galati e oras inca.

PS: uite ca am gasit un articol despre DOOM si ai dreptate. http://www.gandul.info/2005-07-14/arte/editorii_accepta
Dar mai sunt si altii mai cititi decat umila mea persona care se mira de cuvinte de genul nicio si niciun. Arata cel putin ciudat un astfel de cuvant.
Si-mi insusesc total opinia de aici: "[...]Desigur, unele reguli noi formulate de autoarele DOOM-ului pot provoca discutii si respingeri, fiindca nu sunt clare criteriile care au stat la baza lor. Daca mi-a fost greu sa ma obisnuiesc sa scriu eu continuu si m-am bucurat ca e considerat corect mai frecventul eu continui, daca imi place forma etimologica filosofie, admisa alaturi de filozofie (singura recomandata in 1982), daca m-am linistit ca pot fi corecte in anumite cazuri doua feluri de a accentua, fara ca unul sa para incult (gingas si gingas, intim si int’m, profesor si profesor), in privinta unor grafii impuse de DOOM n-am de gand sa ma conformez, fiindca nu le inteleg rostul. N-am sa scriu, de pilda, intr-un cuvant, adjectivele negative niciun, nicio, iar adverbul intrucatva n-am sa-l despart intru catva, cum e mai nou regula. E treaba specialistilor sa discute, sa argumenteze in vederea unei noi editii.[...]" http://www.formula-as.ro/reviste_676__166__ion-caramitru---intre-eminescu-si-teatrul-national.html
Oricum multam de info.



ultimul off topic, promit. :)

george-dinamo
14th February 2006, 18:09
@starsteel scrierea legata a cuvintelor de genul niciunul, niciuna nu inseamna ca i-a se scrie altfel decat i-a, sau ca opriti-va a devenit opritiva. poti sa consulti 15 doom-uri ca in niciunul nu vei gasi chestia asta.

Ayrton
14th February 2006, 18:18
Gata va rog, e suficient; reveniti on-topic ca altfel trec la stergerea posturilor.

starsteel
15th February 2006, 12:16
Auzi maestre eu te-am intrebat frumos si din curiozitate nu sa-mi dai tu lectii de ortografie sau sa-mi indrumi pasii spre lectura. Intamplator n-am acces la carti romanesti in momentul de fata si de asta te-am intrebat de net.

PS: Nu ti-am spus eu ca esti de la tara. Poate ti-o fi spus altcineva. Eu stiam ca Galati e oras inca.

PS: uite ca am gasit un articol despre DOOM si ai dreptate. http://www.gandul.info/2005-07-14/arte/editorii_accepta
Dar mai sunt si altii mai cititi decat umila mea persona care se mira de cuvinte de genul nicio si niciun. Arata cel putin ciudat un astfel de cuvant.
Si-mi insusesc total opinia de aici: "[...]Desigur, unele reguli noi formulate de autoarele DOOM-ului pot provoca discutii si respingeri, fiindca nu sunt clare criteriile care au stat la baza lor. Daca mi-a fost greu sa ma obisnuiesc sa scriu eu continuu si m-am bucurat ca e considerat corect mai frecventul eu continui, daca imi place forma etimologica filosofie, admisa alaturi de filozofie (singura recomandata in 1982), daca m-am linistit ca pot fi corecte in anumite cazuri doua feluri de a accentua, fara ca unul sa para incult (gingas si gingas, intim si int’m, profesor si profesor), in privinta unor grafii impuse de DOOM n-am de gand sa ma conformez, fiindca nu le inteleg rostul. N-am sa scriu, de pilda, intr-un cuvant, adjectivele negative niciun, nicio, iar adverbul intrucatva n-am sa-l despart intru catva, cum e mai nou regula. E treaba specialistilor sa discute, sa argumenteze in vederea unei noi editii.[...]" http://www.formula-as.ro/reviste_676__166__ion-caramitru---intre-eminescu-si-teatrul-national.html
Oricum multam de info.



ultimul off topic, promit. :)
Sincer imi pare rau, in nici un (asta nu ar fi corect) caz nu am vrut sa-ti dau lectii. Multumesc si eu pentru tonul civilizat.

remy
15th February 2006, 17:18
Dinamo - Gyeongnam (Coreea de Sud) 2-1

Min. 90 - Arbitrul a fluierat finalul partidei

Min. 80 - GOOL DINAMO, 2-1!!! Vl. Munteanu a pasat pentru Cl. NICULESCU şi acesta a adus pe Dinamo īn avantaj!

64' Schimbare Dinamo. Ies Petre, Ionel Danciulescu, Vlad Munteanu si intra Grigorie, Ianis Zicu, Catalin Munteanu

50' Ocazii mari pentru Gyeongnam, insa Cristi Munteanu isi salveaza echipa de fiecare data, īn minutul 49 cu o intervenţie uluitoare !

'46 - Schimbari la Dinamo. Ştefan īn locul lui Pulhac, Cristea īn locul lui Alexa

'44 - 1-1!!! Luciano a egalat pentru coreeni cu un şut din īntoarcere la colţul lung

'32 - Grigorie a centrat in careu şi Bratu, singur cu portarul, a reluat din voleu pe līngă poartă

18' GOL: Bratu (Dinamo) - Bratu suteaza imparabil din careu, servit excelent de Mărgăritescu.

Inceputul meciului.

Dinamo: Munteanu - I. Bălan, Curt, Moţi, Pulhac - Alexa, Mărgăritescu - Grigorie, Zicu, Vl. Munteanu - Bratu. Antrenor: Esteban Vigo

Antrenorul lui Metalurg Zaporoje īl caută pe Ioan Becali afirmīnd că este bun prieten cu preşedintele executiv al lui Dinamo.

george-dinamo
16th February 2006, 09:32
mare victorie. am tremurat si cu galbejitii astia? abia astept campionatul sa vad exact de ce e in stare stefanut asta.

relansat
16th February 2006, 11:40
Oricum meciurile de pregatire nu prea au o mare relevanta :ok:

starsteel
16th February 2006, 12:09
Dinamo - Gyeongnam (Coreea de Sud) 2-1

Min. 90 - Arbitrul a fluierat finalul partidei

Min. 80 - GOOL DINAMO, 2-1!!! Vl. Munteanu a pasat pentru Cl. NICULESCU şi acesta a adus pe Dinamo īn avantaj!

64' Schimbare Dinamo. Ies Petre, Ionel Danciulescu, Vlad Munteanu si intra Grigorie, Ianis Zicu, Catalin Munteanu

50' Ocazii mari pentru Gyeongnam, insa Cristi Munteanu isi salveaza echipa de fiecare data, īn minutul 49 cu o intervenţie uluitoare !

'46 - Schimbari la Dinamo. Ştefan īn locul lui Pulhac, Cristea īn locul lui Alexa

'44 - 1-1!!! Luciano a egalat pentru coreeni cu un şut din īntoarcere la colţul lung

'32 - Grigorie a centrat in careu şi Bratu, singur cu portarul, a reluat din voleu pe līngă poartă

18' GOL: Bratu (Dinamo) - Bratu suteaza imparabil din careu, servit excelent de Mărgăritescu.

Inceputul meciului.

Dinamo: Munteanu - I. Bălan, Curt, Moţi, Pulhac - Alexa, Mărgăritescu - Grigorie, Zicu, Vl. Munteanu - Bratu. Antrenor: Esteban Vigo

Antrenorul lui Metalurg Zaporoje īl caută pe Ioan Becali afirmīnd că este bun prieten cu preşedintele executiv al lui Dinamo.
Aveti grija in meciul retur sunt periculosi astia de la Gy........ , dupa ce am vazut Hertha - Rapid 0-1 si Heerenveen - Steaua 1-3 "Min. 80 - GOOL DINAMO, 2-1!!!" e dura tare, Steaua si Rapid au batut se pare mult mai usor.

Mario Di Lazi
16th February 2006, 14:17
Bai frate galatean ... te bagi si tu in seama ca arbitrul ala Santiago.

remy
16th February 2006, 14:45
Arbitrul care a facut ca sa nu fie si a treia echipa calificata mai departe in UEFA !

starsteel
16th February 2006, 14:54
Nu a fost arbitrul a fost D-zeu care rasplateste faradelegile din intreaga istorie.

remy
16th February 2006, 15:06
Ce tare esti, justitiarule, razboinicule ! Esti cumva JIJI, ca te recunosti in ceea ce ai spus mai sus ? Sau aveti pile acolo sus ?
Vai de voi, stelisti, ca increzuti mai santeti, doar despre asta vorbiti, dar despre fotbal, ioc. Numai laudele sant de voi. De-asta multi urasc stelistii, ca se cred stapanii lumii. Macar de-ar fi mai echilibrati si mai pe subiect, n-ar mai fi atat de urati.

CITESTE CU ATENTIE MAI ALES DE LA PAGINA 2, CINE A FOST STEAUA, SI PE URMA MAI VORBESTI. PACAT CA ESTI DE O VARSTA APROPIATA CU MINE SI NU VEDEAI INAINTE DE '90 CE ERA STEAUA:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11516&page=2

Mario Di Lazi
16th February 2006, 15:11
Bai galateanule, nu uita ca atunci cand doresti raul cuiva se intoarce impotriva ta. Esti tu smecher sa spui ca e vorba de Dumnezeu. De unde sti ba tu smechere.
Este ca si cum ai spune ca te bucuri ca Urs Maier a prelungit meciul cu 1 minut si Romania a pierdut calificarea.
Asa sunteti voi stelistii ... ciordisti.

starsteel
17th February 2006, 14:03
Ce tare esti, justitiarule, razboinicule ! Esti cumva JIJI, ca te recunosti in ceea ce ai spus mai sus ? Sau aveti pile acolo sus ?
Vai de voi, stelisti, ca increzuti mai santeti, doar despre asta vorbiti, dar despre fotbal, ioc. Numai laudele sant de voi. De-asta multi urasc stelistii, ca se cred stapanii lumii. Macar de-ar fi mai echilibrati si mai pe subiect, n-ar mai fi atat de urati.

CITESTE CU ATENTIE MAI ALES DE LA PAGINA 2, CINE A FOST STEAUA, SI PE URMA MAI VORBESTI. PACAT CA ESTI DE O VARSTA APROPIATA CU MINE SI NU VEDEAI INAINTE DE '90 CE ERA STEAUA:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11516&page=2
Stapanii lumii, nici gand, doar a Romaniei (vezi palmaresul 22-19, fata de 17-12) si o data a Europei (1 fata de 0 pe veci); gresit - sant , corect - sunt

starsteel
17th February 2006, 14:16
Bai galateanule, nu uita ca atunci cand doresti raul cuiva se intoarce impotriva ta. Esti tu smecher sa spui ca e vorba de Dumnezeu. De unde sti ba tu smechere.
Este ca si cum ai spune ca te bucuri ca Urs Maier a prelungit meciul cu 1 minut si Romania a pierdut calificarea.
Asa sunteti voi stelistii ... ciordisti.
Ai inteles gresit nu am dorit raul in aceea partida ca doar juca o echipa romaneasca doar am gasit o explicatie pt. infrangere. Eu am trait cu bucurie succesele cu Inter (ce frumos a ridicat Orac mingea la lovitura libera) si Hamburg si am regretat meciul cu Liverpool, nu exista nici un borcea cel putin in materie de declaratii la vremea aia. Din memorie pun si anii in care s-a jucat sper sa nu gresesc 81, 83 si 84.

gicu
17th February 2006, 22:31
SCHIMBARE IN PROGRAM, INCA TREI ZILE IN TURCIA
17 Februarie 2006

Dinamovistii vor ramane pana joia viitoare in Antalya, a decis antrenorul Esteban Vigo dupa ce s-a consultat cu cei 22 de jucatori din cadrul lotului deplasat in Turcia. Initial, delegatia "cainilor" urma sa revina luni dimineata in tara, dar din cauza condiitiilor meteo de la Bucuresti s-a decis ca programul de pregatire sa continue la Kemer, unde terenurile de antrenament sunt impecabile, iar termometrele sar de 10 grade.

AMICAL CU STAL ALCEVSK

Dupa amicalul cu Cernomoret Odessa (duminica, ora 16), dinamovistii vor mai disputa inca un meci de verificare.
Astfel, conducatorii ros-albilor au perfectat deja, pentru miercurea viitoare, o partida cu ucrainienii de la Stal Alcevsk, la care evolueaza Florin Parvu, Bogdan Mara si Daniel Chirita.
Intalnirea se va desfasura la Belek, tot de la ora 16.00.

fcdinamo.ro

remy
18th February 2006, 00:55
Stapanii lumii, nici gand, doar a Romaniei (vezi palmaresul 22-19, fata de 17-12) si o data a Europei (1 fata de 0 pe veci); gresit - sant , corect - sunt
Domn' otzel, vrei si cu tine sa tin lectii de gramatica ? Deja multi au cedat la problema asta cu SANT, SUNT, SINT, se pot folosi toate formele, de unde ai facut tu legea asta ? Te rog, citeste pe Google si vezi cati si pe unde se scrie in orice forma din cele 3, mai putin ultima. Ai ajuns ca tu sa-i faci analfabeti pe scriitori, ziaristi si multi altii ? Nu poti impune o lege pt. ca asa vrei tu. Nici macar pentru i din a (ā) nu se mai foloseste ca o regula generala.
Hai sa zicem ca nu stii, dar ai mai facut zeci de greseli de gramatica, chiar pe aici. Ce sa-ti fac, daca te bagi sa corectezi aiurea, esti amendat.
Exemplu, chiar mai sus: Stapanii lumii, nici gand, doar a(i) Romaniei (vezi palmaresul 22-19, fata de 17-12) si o data a(i) Europei.
CUM SA SPUI STAPANI A ROMANIEI, A EUROPEI, ASTA INTRECE ORICE INCHIPUIRE !
Ai facut liceul la FF, sigur. Astea-s greseli de copii de pana-n clasa a 6-a !
N-am nimic cu tine, dar te dai cult, cand tu faci destule greseli flagrante.
Mai pune mana pe carte, dar la varsta asta e cam greu !

starsteel
18th February 2006, 13:32
Domn' otzel, vrei si cu tine sa tin lectii de gramatica ? Deja multi au cedat la problema asta cu SANT, SUNT, SINT, se pot folosi toate formele, de unde ai facut tu legea asta ? Te rog, citeste pe Google si vezi cati si pe unde se scrie in orice forma din cele 3, mai putin ultima. Ai ajuns ca tu sa-i faci analfabeti pe scriitori, ziaristi si multi altii ? Nu poti impune o lege pt. ca asa vrei tu. Nici macar pentru i din a (ā) nu se mai foloseste ca o regula generala.
Hai sa zicem ca nu stii, dar ai mai facut zeci de greseli de gramatica, chiar pe aici. Ce sa-ti fac, daca te bagi sa corectezi aiurea, esti amendat.
Exemplu, chiar mai sus: Stapanii lumii, nici gand, doar a(i) Romaniei (vezi palmaresul 22-19, fata de 17-12) si o data a(i) Europei.
CUM SA SPUI STAPANI A ROMANIEI, A EUROPEI, ASTA INTRECE ORICE INCHIPUIRE !
Ai facut liceul la FF, sigur. Astea-s greseli de copii de pana-n clasa a 6-a !
N-am nimic cu tine, dar te dai cult, cand tu faci destule greseli flagrante.
Mai pune mana pe carte, dar la varsta asta e cam greu !
De mai mult de 10 ani Academia Romana a stabilit forma corecta, "sunt", ca nu a fost insusita de ziare asta e alta poveste. Oricum ceea ce deranjeaza cel mai mult in ceea ce am postat recunoaste ca sunt cifrele 22, 19 si mai ales 1.

remy
18th February 2006, 20:43
Omule, nu e mai bine sa te duci la Seral sau FF, sa mai inveti ?
Stapanii lumii, nici gand, doar a Romaniei
Ei sant a Romaniei ? Poate-ti dai seama macar acum de greseala, ca vad ca o tii pe a ta. [COLOR="Navy"
Stapanii lumii, nici gand, doar ai Romaniei[/COLOR] e corect, asta o stie si un copil de 10 ani.
Totusi, nu stiu ce cauti aici, cu balarii de-astea, cu spam-uri. Lauda-ti echipa asta cu atatea bube in trecut, pe alte thraduri.
Toti stelistii sa fie oare asa, fara carte ? Sau increzuti, laudarosi, mincinosi, violenti, oamenii familiei Ceausescu ?

remy
19th February 2006, 17:13
Iar o fura Dinamo in meciuri amicale (cu Cernomoret e 0-3)?
Bine ca se intampla asta inainte de inceperea Diviziei A.
Se vor trezi la timp, sant sigur.
Si vor aduce in timp util fundasi mai buni, mai ales Tamas.
Se pare ca acest Vigo a venit aici la misto, sa se distreze (vezi episodul cu bowlingul).
Daca vor pierde si ultimul meci amical de peste 4 zile, e de rau !
Ala e ultimul meci inaintea inceperii returului, cu echipa deja alcatuita, nu ca acum, cu experimente.
Noroc ca primul meci e acasa, cu Otelul.

Paul
19th February 2006, 17:15
0-2 in min 58 :D

Mai sunt 10 zile din "mercato" apoi gata pana la vara :D

Stefan cel Vigo al vostru , e meserias , nu gluma ... sa vezi ce show o sa fie dupa 3-4 etape

Pun pariu pe o savarina ca nu-l prinde 1 Mai pe banca lui Dinamo ...

starsteel
19th February 2006, 18:26
0-3 ?! daca nu aranjati urgent primele 3-4 etape sariti peste thread-ul Cupa UEFA 2006 direct la Cupa UEFA 2007(nu puneti 2007/2008 ca oricum nu e cazul pt. voi)

saphicus
20th February 2006, 03:30
Domn' otzel, vrei si cu tine sa tin lectii de gramatica ? Deja multi au cedat la problema asta cu SANT, SUNT, SINT, se pot folosi toate formele, de unde ai facut tu legea asta ? Te rog, citeste pe Google si vezi cati si pe unde se scrie in orice forma din cele 3, mai putin ultima. Ai ajuns ca tu sa-i faci analfabeti pe scriitori, ziaristi si multi altii ? Nu poti impune o lege pt. ca asa vrei tu. Nici macar pentru i din a (ā) nu se mai foloseste ca o regula generala.

Scuze pentreu Off-topic, insa niste erori gramaticale trebuie puse la punct!!
Remy, totusi Domn'otzel, cum i te adresezi tu, are dreptate!!
Adevarat ca Academia Romana a RECOMANDAT (nu a impus !!!), ca la persoana I-a singular si persoana III-a plural, indicativul prezent al verbului a fi sa se foloseasca sunt, insa optional se poate folosi si sint. SI DOAR ATAT !!
Nu exista "sant". Poate shantz ,da!:happy
Iata dovada: http://dexonline.ro/corect.php

Corect Eu sunt

Gresit Eu sint Eu sant


Explicatii:

Fără comentarii. Dacă ţineţi morţiş să vă īmpotriviţi normelor ortografice curente şi să scrieţi cum aţi īnvăţat, scrieţi Eu sint. "Eu sant" este gresit dupa ambele seturi de norme
Remy, daca dai explicatii, fa-o macar corect si in prealabil informeaza-te !!
Ca maine ai sa vezi pe cineva scriind "Eu sant", care este aberatie si ti se va reprosa ca.... e de la Remy-cetire!!
OK, dear?:D :D

remy
20th February 2006, 04:37
E clar ca aberezi. N-am timp acum sa-ti arat o discutie de pe un forum unde puneau problema asta scriitori, academicieni, etc.
asa ca mai scuteste-ma si tu cu copilarii de-astea.
Acum, daca un scriitor roman, care a trait, sa zic, acum 100 de ani, a scris cu una dintre cele 3 forme, trebuie sa-i corectam opera ?
Dar cate legi si norme se mai dau in tara asta, ca deja santem ametiti de ele ?
Asa ca sa incheiem discutia cu reguli impuse de voi. Mai cititi ziarele, carti, etc., si apoi impuneti voi reguli (cenzura, poate), asupra unor forme ale unui verb.
Mai documentati-va, si pe urma dati verdicte.
Sper ca ne-am inteles, nu vreau sa mai insir aici link-uri, sa argumentez.
Ce cautati aici, daca nu va documentati, si sa nu mai impuneti voi legi, sau sa dati verdicte asupra a milioane de oameni, poate, carefolosesc forma cuvantului "sānt", cel putin, asa s-a folosit multa vreme.

remy
20th February 2006, 05:14
Cititi aici ca nu sant reguli stricte, pe care le tot trambitati aici: [SCUZE CA DEVIEM DE LA SUBIECT, DAR VREAU SA FAC PE UNII SA INTELEAGA CA NU SE POT CREDE MAI PRESUS DE ALTII SA DEA VERDICTE]

http://holytrinity-la.org/rom/pages/bltn900/artcl4.html

http://www.ortodox.as.ro/biblia/ep-ieremia.html
7. Că limba lor este netezită de un meşter şi ei sānt īmbrăcaţi cu aur şi cu argint şi sānt minciună şi nu pot să vorbească.
14. Prin aceasta se vede lămurit că ei nu sānt dumnezei; nu vă temeţi de ei.
16. Ochii lor sānt plini de praful ridicat de picioarele celor ce intră.

http://www.jurnalul.ro/articol_43434/_doamne_cat_sant_de_gresit__.html

http://biblioteca.euroweb.ro/poeziar/dorinta.htm
De ce nu sānt dumbrava, ce seara pe răcoare
De braţ cu un prieten ţi-e drag a vizita?
De ce nu sānt o roză, de ce nu sānt o floare
C-atunci gāndesc, o, dragă, că tu nu m-ai uita!

Trimis: Vin 06 10, 2005 3:04 pm Titlul subiectului: Sant romani in zona Nijmegen???
--------------------------------------------------------------------------------
Sant interesat daca se gasesc si alti romani prin imprejurimile Nijmegen-ului...nu cred ca sant chiar singur pe aici ...oricum daca santeti mi-ar place sa ne intanlim sau macar sa vb pe chat sau ceva asemanator. Astept raspunsurile voastre... Mersi de timpul acordat.

Sant lucruri care se vad shi care nu se vad, gesturi care se fac shi care nu se fac, sant momente in care zambeshti shi ani in care nu zambeshti, is clipe cand vrei shi clipe cand regretzi, is secunde in care traieshti shi zile cand itzi doreshti sa se intample ...

Cu ce sant eu de vina oare? « on: 12 September, 2004, 10:32:01 PM »
--------------------------------------------------------------------------------
Cu ce sant eu de vina?

Clipe risipite intr-o viata moarta,
Fete necajite,de-o nesocotita soarta,
Obraji inundati de un suflet plin,
Se scurg clipe de triste...cele de fericire nu mai vin...
Cu ce sant eu de vina, cu ce eu am gresit?

http://www.prezentonline.ro/article_detail.php?idarticle=49
... Decorul, panze imense pe care sant desenate ferestre, balcoane si usi, e greoi si conventional. Replicile cele mai puternice din text sant rostite didactic si uneori patetic ... Ei sānt hrăniţi mai bine, sānt mai sănătoşi, mai instruiţi şi, īn general, au perspective ... De asemenea, sānt multe lucruri de regretat şi corectat ...

“Pentru crima organizată, traficul de droguri este ca o investiţie īn acţiuni de un īnalt grad de risc. Dacă lucrurile merg bine, această “investiţie” oferă dividende imediate. Pe cānd traficul de fiinţe umane este ca o investiţie īn obligaţiuni: banii vin şi vin ani de-a rāndul, iar riscurile sānt minime”.

Versuri "BUG Mafia - Sange latin"

Sant latin ma combin la orice smen./ Esti baiat de cartier baga-te nu fi fraier.

GATA !!! STOP JOC CU ABERATIILE UNORA, SI, CULMEA, TOT STELISTI "CULTI" NE STRESEAZA CU LEGILE LOR FARA SENS.
CE ERA GREU SA VA INFORMATI PE NET DESPRE PROBLEMA ASTA ?
SPER CA E ULTIMA DATA CAND SE MAI DISCUTA PE TEMA ASTA.
PREA VA ERIJATI IN ACADEMICIENI, IN LOC SA MAI PUNETI MANA PE CARTE SAU SA CAUTATI PE MOTOARE DE CAUTARE DE PE INTERNET !
SPER CA E ULTIMA DATA CAND MAI DISCUTATI IN AFARA SUBIECTULUI THREADULUI, FARA SA AFIRMATI CEVA ''BETONAT''. NU MAI FITI OFF-TOPIC.
LA ADIO, STELISTI FRUSTRATI DE VIATA.

Mario Di Lazi
20th February 2006, 09:37
Dinamo a pierdut cu 3-0 ... sa scriu ce simt ... astept inceputul de campionat. Poate un 3-0 sau 4-0 in meciul cu Otelul Galati o sa dea incredere echipei pentru un retur destul de greu.
Remy ... nu te mai supara atat. Tu crezi ca incultii o sa stea sa citeasca ce ai scris tu. Din acest motiv se deosebesc de ceilalti.
_______________
Remy Bonjaski presupun ca e favoritul tau ... al meu este brazilianul Feitosa

Ayrton
20th February 2006, 09:49
Chiar ma gandeam cum ar fi sa pierdem inca un amical, insa dintr-un motiv: sa se lamureasca si boii astia din conducere ca daca nu transfera urgent un fundas central VALOROS e iar deranj mare...

saphicus
20th February 2006, 11:56
Cititi aici ca nu sant reguli stricte, pe care le tot trambitati aici: [SCUZE CA DEVIEM DE LA SUBIECT, DAR VREAU SA FAC PE UNII SA INTELEAGA CA NU SE POT CREDE MAI PRESUS DE ALTII SA DEA VERDICTE]

http://holytrinity-la.org/rom/pages/bltn900/artcl4.html

http://www.ortodox.as.ro/biblia/ep-ieremia.html
7. Că limba lor este netezită de un meşter şi ei sānt īmbrăcaţi cu aur şi cu argint şi sānt minciună şi nu pot să vorbească.
14. Prin aceasta se vede lămurit că ei nu sānt dumnezei; nu vă temeţi de ei.
16. Ochii lor sānt plini de praful ridicat de picioarele celor ce intră.

http://www.jurnalul.ro/articol_43434/_doamne_cat_sant_de_gresit__.html

http://biblioteca.euroweb.ro/poeziar/dorinta.htm
De ce nu sānt dumbrava, ce seara pe răcoare
De braţ cu un prieten ţi-e drag a vizita?
De ce nu sānt o roză, de ce nu sānt o floare
C-atunci gāndesc, o, dragă, că tu nu m-ai uita!

Trimis: Vin 06 10, 2005 3:04 pm Titlul subiectului: Sant romani in zona Nijmegen???
--------------------------------------------------------------------------------
Sant interesat daca se gasesc si alti romani prin imprejurimile Nijmegen-ului...nu cred ca sant chiar singur pe aici ...oricum daca santeti mi-ar place sa ne intanlim sau macar sa vb pe chat sau ceva asemanator. Astept raspunsurile voastre... Mersi de timpul acordat.

Sant lucruri care se vad shi care nu se vad, gesturi care se fac shi care nu se fac, sant momente in care zambeshti shi ani in care nu zambeshti, is clipe cand vrei shi clipe cand regretzi, is secunde in care traieshti shi zile cand itzi doreshti sa se intample ...

Cu ce sant eu de vina oare? « on: 12 September, 2004, 10:32:01 PM »
--------------------------------------------------------------------------------
Cu ce sant eu de vina?

Clipe risipite intr-o viata moarta,
Fete necajite,de-o nesocotita soarta,
Obraji inundati de un suflet plin,
Se scurg clipe de triste...cele de fericire nu mai vin...
Cu ce sant eu de vina, cu ce eu am gresit?

http://www.prezentonline.ro/article_detail.php?idarticle=49
... Decorul, panze imense pe care sant desenate ferestre, balcoane si usi, e greoi si conventional. Replicile cele mai puternice din text sant rostite didactic si uneori patetic ... Ei sānt hrăniţi mai bine, sānt mai sănătoşi, mai instruiţi şi, īn general, au perspective ... De asemenea, sānt multe lucruri de regretat şi corectat ...

“Pentru crima organizată, traficul de droguri este ca o investiţie īn acţiuni de un īnalt grad de risc. Dacă lucrurile merg bine, aceast㠓investiţie” oferă dividende imediate. Pe cānd traficul de fiinţe umane este ca o investiţie īn obligaţiuni: banii vin şi vin ani de-a rāndul, iar riscurile sānt minime”.

Versuri "BUG Mafia - Sange latin"

Sant latin ma combin la orice smen./ Esti baiat de cartier baga-te nu fi fraier.

GATA !!! STOP JOC CU ABERATIILE UNORA, SI, CULMEA, TOT STELISTI "CULTI" NE STRESEAZA CU LEGILE LOR FARA SENS.
CE ERA GREU SA VA INFORMATI PE NET DESPRE PROBLEMA ASTA ?
SPER CA E ULTIMA DATA CAND SE MAI DISCUTA PE TEMA ASTA.
PREA VA ERIJATI IN ACADEMICIENI, IN LOC SA MAI PUNETI MANA PE CARTE SAU SA CAUTATI PE MOTOARE DE CAUTARE DE PE INTERNET !
SPER CA E ULTIMA DATA CAND MAI DISCUTATI IN AFARA SUBIECTULUI THREADULUI, FARA SA AFIRMATI CEVA ''BETONAT''. NU MAI FITI OFF-TOPIC.
LA ADIO, STELISTI FRUSTRATI DE VIATA.

Daca n-ai capacitatea necesara sa citesti cu atentie ce am scris eu si sa aberezi in continuare, invocand diferite "izvoare" si totodata sa jignesti pe deasupra, asta este treaba ta pentru ca tu te desconsideri pe tine !
Am precizat CLAR, ca Academia Romana a elaborat normele prin care se accepta SINGURA exprimare corecta sunt
Eu nu am negat ca nu s-au folosit, celelalte forme (sint, sant) in scrieri, in Biblie sau aiurea , ca exista polemica pro sau contra, Eu am spus ca normele Academiei Romane accepta numai forma SUNT Ca vrei sa le respecti sau ba, asta este treaba ta !!
E chiar asa de greu de...inteles??
Daca-mi vii cu exemplu din versurile unor NIMENI din BUG MAFIA, atunci ai niste "argumente" extrem de solide!! :happy :happy Vai de tine!!
Cat despre STELISTI FRUSTRATI, stai usurel in banca ta si nu mai vorbi de funie in casa spanzuratului, DINAMOVISTULE "FERICIT"! :D :D :D
Scuze off-topic Subiect inchis!!!

Ayrton
20th February 2006, 13:02
Pana va potoliti cu lectiile de gramatica inchid threadul.

Ayrton
22nd February 2006, 18:07
Azi, in ultimul amical din Turcia, Dinamo - Rabotniki Kometal Skoplje 3-1, goluri Zicu si Niculescu doo.

Utilizator
22nd February 2006, 18:10
fara Moti si Pulhac convocati la loturi :)
Se pare ca jucam mai bine fara cei mai buni din aparare :)

Ayrton
22nd February 2006, 18:11
si fara Barcauan...

A, si marea bomba: s-a accidentat Curt!!! :drak:

gicu
22nd February 2006, 18:13
mda...s-or fi trezit si ei :) Sa-i vedem in meciurile oficiale ca de amicale am scapat

Ayrton
22nd February 2006, 18:14
mai sunt aproape 2 saptamani...

gicu
22nd February 2006, 18:22
poate mai pun de un amical cu Otopeni sa-i batem de data asta :)

remy
23rd February 2006, 01:55
S-au distrat cu macedonenii

Sub privirile lui Ioan Becali, elevii lui Esteban Vigo s-au impus ieri lejer, 3-1, īn faţa campioanei Macedoniei, Rabotnicki. Īn prima repriză, adversarii "cīinilor" au ajuns doar o dată la poarta lui Cristi Munteanu, īn afara celor două goluri, roş-albii, prin Dănciulescu şi Zicu, mai ratīnd trei mari ocazii de a puncta. Īn ultimele 30 de minute, Alexa a jucat fundaş central īn locul accidentatului Curt. Macedonenii au redus din diferenţă īn minutul 82. "Sīnt foarte mulţumit şi optimist pentru retur, am văzut altă atitudine la fotbalişti", a declarat Becali pentru Dinamo TV.

Dinamo - Rabotnicki Kometal 3-1 (2-0)
Au marcat pentru dinamovişti: Fl. Petre (7), Cl. Niculescu (16 - pen), Zicu (47)
Dinamo: Cr. Munteanu - Mihuţ, Curt (60 Bratu), L. Goian, R. Ştefan - Alexa, Mărgăritescu (77 Vl. Munteanu) - Fl. Petre, Dănciulescu (71 Ad. Cristea), Zicu (62 Ropotan) - Cl. Niculescu. Antrenor Esteban Vigo

P.S. Daca s-a accidentat Curt, atunci a fost o achizitie proasta, cred ca a recidivat accidentarea veche, si e posibil sa se reactiveze oricand.
Si, oricum, fara fosti stelisti convinsi pe la Dinamo.

gicu
23rd February 2006, 10:56
remy, lasa-i frate ca-s putini aia care sunt "convinsi". Hai sa-i lasam sa joace, ce conteaza ca a jucat la x sau la y, daca-i bun joaca..daca nu nu.

remy
23rd February 2006, 12:25
Dar au fost luati dupa accidentari sau fara meciuri jucate. Chiar ca au fost adusi pt. reciclare, sa se mai scoata banuti pe ei.
Sa speram ca vor fi profesionisti, sa dea totul, pt. ca la Dinamo e o familie, fara nici o tagada.

Utilizator
23rd February 2006, 12:31
Remy: Curt a fost la National, la Universitatea si daca nu ma insel e de la Constanta. La Steaua mai mult a fost accidentat decat a jucat. Asa ca e fost stelist cu numele. Oricum asta e o politica proasta, pe mine ma intereseaza sa vina jucatori care sa dea randament pentru Dinamo si mai putin ca-s fosti stelisti. Si adu-ti aminte in anii '90 cu a luat Steaua 'fosti dinamovisti': B. Bucur, Dobos, Danciulescu si Coporan etc. Primii trei chiar au fost buni la ei, Danciulescu abia s-a lepadat de anatema stupida de 'fost stelist' din aceasta cauza. Despre Catalin Munteanu se zice ca a jucat bine in amicale deci s-ar putea sa fie un castig.

Ayrton
4th July 2006, 09:36
In primul meci amical din vara lui 2006 Dinamo a invins deivizionara secunda elvetiana Chenois cu 5-0 prin golurile lui Niculescu, Danciulescu (N&D revine /hello ), C.Munteanu si proaspat venitul Dan Codreanu, ce a marcat chiar 2 goluri si a fost cel mai bun de pe teren! :ok:

Mario Di Lazi
8th July 2006, 17:54
Titularii pentru meciul cu Olympique Marseille
Mircea Rednic a dezvăluit pentru www.dinamo-online.net formaţia pe care o va folosi în meciul amical cu Olympique Marseille, care se va juca astăzi de la ora 20:00. Astfel, “Puriul” va începe cu următorul “11”: Moss - Blay, Moţi, Radu Ştefan, Paşcovici – Mărgăritescu – Cătălin Munteanu, Stanic – Dănciulescu - Niculescu, Ganea.
Sursa - prosport.ro

gicu
8th July 2006, 22:54
acum m-am intors de la meciul cu OM. Un meci frumos in care am vazut o echipa interesanta facuta de Rednic. O sa va povestesc mai in detaliu in ceva timp.

Hai Dinamo!

Mario Di Lazi
9th July 2006, 10:26
Dinamo - OM 2-2
Acest scor este "identic" cu cel din Cupa UEFA din toamna in cele 93 minute regulamentare.
"bip" Santiago (parca asa il chema)
gicu ... daca ai fost la meci suntem nerabdatori se ne spui cum se "misca" echipa.

gicu
9th July 2006, 13:44
gicu ... daca ai fost la meci suntem nerabdatori se ne spui cum se "misca" echipa.

Interes mare din partea localnicilor, plus o micuta galerie venita de la Marseille (langa care am nimerit...din pacate). De la noi n-am vazut nici un suporter, sau poate au fost ca mine "low profile" Oficiali, Buduru si Dinu...iar la un mom. dat au aparut si doi dintre actionari. A fost fain cand comentatorul stadionului a anuntat prezenta lui Dinu: "un fost mare jucator roman"

Meciul si el de vacanta, mi s-a parut ca per total n-au fost motivati (nici unii nici altii). Au existat si momente mai intense, de pilda pressing ordonat de Rednic pe anumite zone...si care chiar reusea. Asta mi-a placut in special, ca astfel de momente au cam lipsit in ultima perioada. In fine, derularea meciului probabil c-ati aflat-o din ziare, eu zic ca am dominat mare parte din meci, iar victoria ne-a scapat dupa greseli personale incepand cu cea a lui Pascovici de pe partea caruia s-a marcat la inceput si terminand cu Blay care saracu, cu soarele in ochi, a plasat excelent mingea la coltul barei si Matache n-a mai ajuns la ea Revenind la Pascovici, a gresit mult...a jucat fundas stanga si n-a facut fata de loc..l-a scos Rednic dupa 15 min (cred) timp in care l-a certat continuu (pe buna dreptate). Dupa ce a intrat Cristi Pulhac s-a linistit si zona aia si n-au mai fost probleme. In rest, il remarc pe Stanici...foarte activ cat a jucat, Danciu f. bun (cred ca cel mai bun azi), Radu Stefan a jucat bine fundas central. O remarca si pt. "nr. 24", un pustan ce-a jucat extrema dreapta in a doua repriza (in locul lui C. Munteanu care in afara de un sut slab pe poarta n-a prea gandit jocul). Am aflat cand am ajuns acasa ca pustiul era Paduretu. Niculescu m-a cam dezamagit, asa cum stiam nu-i place s-alerge si sa munceasca, Rednic l-a cam certat in a doua repriza cand nu facea pressing. De Ganea (Ionel) mi-a placut pt. ca chiar daca n-a reusit sa inscrie, e bataios ( asa cum stim) si pune in dificultate orice aparare. Mai mult, l-am aplaudat cand a trecut pe langa mine dupa ce l-au schimbat pt. ca el nu s-a asezat pe banca alaturi de colegi ci a dat ture la stadion in timpul reprizei a IIa. Cred c-a dat vreo 5-6 ture, fara sa bage pe nimeni in seama, si cand a terminat turele a mai facut cateva exercitii.

In gen. a fost un meci util...cred ca nu vor fi probleme cu maltezii astia. In campionat la fel, daca se continua munca asta (cu tinerii pe care i-am vazut azi) in ceva timp o sa ne facem iar echipa /hello

alex36
9th July 2006, 16:02
eu am crezut ca o sa n-e relatezi altceva in plus ,fata de ce ai scris pe site-ul Dinamo-online..:mda:

gicu
9th July 2006, 17:23
eu am crezut ca o sa n-e relatezi altceva in plus ,fata de ce ai scris pe site-ul Dinamo-online..:mda:
alex, toti dinamovistii trebuie informati in acelasi mod :)

un filmulet facut la Dinamo-OM il gasiti aici (http://www.youtube.com/watch?v=DWzUwA0X6sU&search=dinamo-om)

Ayrton
14th July 2006, 10:02
Miercuri 19.07.2006, pe stadionul Dinamo, va avea loc prezentarea lotului si a noului echipament Nike pentru sezonul 2006-2007.
Apoi de la ora 22.00 se va disputa meciul amical dintre Dinamo Bucuresti si vicecampioana Egiptului, Zamalek Cairo.

Rossi
20th July 2006, 01:03
Miercuri 19.07.2006, pe stadionul Dinamo, va avea loc prezentarea lotului si a noului echipament Nike pentru sezonul 2006-2007.
Apoi de la ora 22.00 se va disputa meciul amical dintre Dinamo Bucuresti si vicecampioana Egiptului, Zamalek Cairo.


cred ca a fost anulata intalnirea cu Zamalek

jucam cu Vaslui si atat ...

Ayrton
20th July 2006, 09:50
Asa e. Voi fi acolo!

Forza Dinamo!!! /hello

Ayrton
29th August 2006, 12:56
Triunghiular in Ungaria, la Sopron: Dinamo, FC Sopron si Ujpest Dozja - sambata 2 septembrie.

Lipsesc cei 6 jucatori convocati la echipele nationale: Ze Kalanga, Ganea, Moti, R.Stefan, Pulhac, Ropotan.
Vor merge in schimb 4 jucatori de la Dinamo II: L.Ganea, Damaschin, Dragomir si Nitu.
Va mai veni in probe si un jucator strain.

Aurel.D
29th August 2006, 13:35
Aha, interesant Ayrton! Mersi pt. informatii....

vlad1607
3rd September 2006, 18:47
Dinamo începe amicalul împotriva lui Kaposvar în urmatoarea componenţă:
Moss- Blay, Dragomir, L. Goian, Paşcovici- Tameş- Ad. Cristea, D. Şerban, C. Munteanu- Niculescu, Dănciulescu

PANA IN MIN 40 e OK :D

min. 9: 0 - 1 Danciulescu a deschis scorul, finalizand dupa o actiune de toata frumusetea

Meciul se disputa intr-un ritm bun, insa adversarii lui Dinamo joaca destul de tare. Componentii lui Kaposvar sunt masivi, inalti, iar jocul echipei ungare se bazeaza mai mult pe forta

min. 24: Tames iese accidentat si este inlocui de Mihut
min. 25: Moss intervine excelent, scotand de la vinclu o minge pe care scria gol
min 32: 0 - 2! Catalin Munteanu a executat excelent un corner, iar Goian a inscris cu o lovitura de cap
min. 40: Cristea este inlocuit de Galamaz

vlad1607
3rd September 2006, 19:33
ASADAR SI PRIN URMARE :

min. 40: Cristea este inlocuit de Galamaz
min. 43: Denis Serban este faultat dur iar spiritele se incing
min. 45: ungurii reduc din diferenta, in urma unui corner

Incepe repriza a doua

min. 46: Niculescu e inlocuit de Mendy iar Catalin Munteanu de Predescu
min. 50: 2 - 2. jucatorii lui Kaposvar egaleaza in urma unui contraatac
min. 56: Matache il inlocuieste pe Moss
min. 64: Danciulescu e inlocuit de Liviu Ganea
min. 65: 3 - 2. Ungurii ii prind din nou pe dinamovisti descoperiti in aparare in urma unui contraatac.


hmmm..miroase a dus RECE...e bun si unu din asta din cand in cand

sun
4th September 2006, 13:29
am inteles ca a fost un kft general la sfarsitul meciului ..

Dinamo a jucat cu jumate din titulari , a dat 2 goluri , apoi i-a scos si pe aia si a luat 3 goluri .. Daca era pe bune nu se punea problema cine batea ..

Ayrton
4th September 2006, 18:15
Patru accidentati in urma meciului cu ungurii de la Kaposvar
2006-09-04

Partida amicala cu ungurii de la Kaposvar a fost una extrem de tensionata. Jucatorii gazda au avut niste interventii peste limita regulamentului la jucatorii dinamovisti. De doua ori meciul a fost oprit din cauza faptului ca fotbalistii ambelor formatii s-au incaierat. Arbitrul a scapat jocul din mana si a fluierat finalul cu 9 minute mai devreme, la cererea lui Mircea Rednic. Antrenorul are acum batai de cap cu patru jucatori accidentati. "Jocul nu a fost tinut in mana de arbitru si totul a degenerat. Trebuie sa vedem acum ce e cu Goian, Tames, Niculescu si Denis Serban."

starsteel
6th October 2006, 20:31
Cam dura corectia aplicata lui Dinamo pana acum de ucrainienii lui Sahthior, e totusi 1-4!

YodaRo
7th October 2006, 03:58
4-2 pentru Sahtior. Se pregatesc cainii pentru CL. Incearca sa se obisnuiasca cu scorurile.

Mario Di Lazi
7th October 2006, 19:31
Ariciule ... stai pe fundul tau sau te intreaba acasa ... ?