PDA

View Full Version : La multi ani Ionel Augustin !!!



Rossi
11th October 2007, 07:02
DinamoMania: Domnule Augustin, maine este ziua dv si am vrut sa fim primii care va spunem La Multi Ani! Pentru ca e oarecum un ceas al bilantului, ne spuneti care a fost cel mai fericit moment al carierei dv?

Ionel Augustin: Cel mai fericit moment e cel in care am pasit pentru prima data pe gazonul din Stefan cel Mare. Nimic nu se poate compara cu clipa aceea, ajunsesem sa joc pentru o mare echipa….a fost cel mai fericit moment din viata mea.

DinamoMania: Si cel mai mare regret?

Ionel Augustin: : Clar, meciul cu Liverpool…. Daca nu ratam…. Dinamo ar fi putut fi prima echipa romaneasca intr-o finala de cupa europeana
(o bara incredibila pe Anfield ...) …

DinamoMania: Ce avea in plus Dinamo din acea perioada fata de Dinamo de azi?

Ionel Augustin: : Mentalitate. Azi, nu stiu, cred ca nu se mai joaca asa, ca atunci, cu inima.Nu mai au acea agresivitate pe care o aveam noi.
Se pune pe primul plan interesul personal. Si nu e in regula.


DinamoMania: Un gand pentru suporterii dinamovisti?

Ionel Augustin: : Va rog sa le transmiteti ca-i iubesc si ii respect foarte mult. Si ca ii rog sa stranga randurile, chiar daca echipa trece printr-un moment greu. La meciul cu Lazio mi-a venit sa plang cand am vazut stadionul ala alb rosu, atatea zeci de mii de suporteri, si atmosfera aia extraordinara…Asa ceva numai in Brazilia si Argentina mai vezi…Astia sunt suporterii lui Dinamo.Ii felicit pentru ce au facut la meciul acela. Le multumesc si va multumesc pentru urari si ca nu m-ati uitat.

La multi ani Ionel Augustin !!!