PDA

View Full Version : Nhl 2004



Gabriel
17th January 2004, 19:57
Desi nu are foarte mari imbunatatiri fatza de precedentele editii mi se pare un joc dragutz si imi face placere sa mai fac cate un meci pe seara. Are grafica frumoasa si o gramada de optiuni. Mai greu mi-a fost pana m-am obisnuit cu tastele. Nu mai jucasem in mod serios un NHL....de la editia din 1998.

Dragutze secventele de inceput cu diversi jucatori care spun [I]EA Sports...it's in the game[B]. Pacat ca nu stiu cine sunt.

Iubitorii de hockey ce parere au despre acest joc ?

Am si o nelamurire. Am inceput un sezon pe modul beginer si acum sunt prea bun pentru acest mod. Si nu am gasit cum pot schimba pe urmatorul nivel. Se poate asa ceva ? Va rog sa ma ajutati !

Multumesc

PS : joc cu Colorado Avalanche. dau goluri multe cu Forsberg. bucuria lu' Dorin :p

GoPens
17th January 2004, 21:23
nu merge, cum n-a mers niciodata nici la versiunile precedente. tot ce poti face e sa misti toate sliderele la maxim (indeosebi portarii). dar nu va schimba mult.

abandoneaza sezonul si fa unul pe cel mai ridicat nivel de dificultate. oricum dupa vreo 30-40 de jocuri vei fi prea bun si pentru acest mod. n-are rost sa-ncepi in general un sezon sub cea mai dificila setare, cel tirziu pe la meciul 20 devine prea usor.

oh, si nu-ti aduna cei mai buni jucatori de peste tot. joaca cu atlanta sau calgary daca n-ai echipa preferata. dar dupa cum am zis, dupa vreo 30-40 de meciuri incepi sa te bucuri cind mai pierzi. eu de regula joc cu Pittsburgh care n-au jucatori cu parametrii buni, dar nu prea conteaza mare lucru.

Gabriel
18th January 2004, 00:33
exact. vorba ta. incep sa ma bucur cand pierd....dar asta nu se intampla. ratez cat pot de mult ca sa fac meciuri stranse.
nasol ca nu ai ca la Fifa...optiune sa schimbi nivelul de dificultate in timpul unui sezon. ba la Fifa...chiar am vazut ca iti schimba el automat, cand vede ca ai invatat sa joci.

si ma mai enerveaza ca la NHL, la modul ales de mine....imi tot zice comentatoru ala ce sa fac : cum se dau pasele si cum se suteaza la poarta. :rolleyes:

repet : o mare greseala ca nu poti modifica nivelul de dificultate in timpul unui sezon ! :(

sickboy
26th January 2004, 17:12
Gabriel,joc si eu in sezon si pot sa schimb nivelul de dificultate,dar cred ca e posibil datorita addon-urilor luate de pe net.
Dupa parerea mea e o mare diferenta intre ultimele editii,EA au bagat multe noutati si cred ca e cea mai buna simulare de hochei pt. PC.Incepind de la grafica imbunatatita,gamplay-ul cu multe inovatii(imi place cind poti sa blochezi un jucator la mantinela),mai multe feluri de a suta la poarta,animatii interesante,noul mod Dinasty...si terminind cu realizarea celui mai bun engine pt. simularea batailor,unde ai posibilitatea de alege cind si cu cine vrei sa dansezi.
Normal are si parti naspa,controlu' e greoi,jocul pare destul de arcade,portarii cum prind pucul imediat paseaza ca Gretzky,fundasii se arunca in atac si uita ca mai tre' sa aprere si poarta,meniurile sint facute pt. console,asa ca cu greu afli care jucator e accidentat,nu exista un calendar al sezonului,am auzit ca in sezon nu poti juca 'All Star Game'...

Dar jocul poate deveni jucabil datoita addon-urilor(exista chiar un editor in carepoti personaliza si edita fiecare jucator si fiecare echipa)desi nu se ridica peste preferatul meu NHL2001.

LINKURI:www.thunderpuck.com www.cyber-nhl.net si http://suchy63.rhlmod.ru pt editor

jafar
16th March 2004, 19:11
stie vreunul de pe aici un loc in buc. unde sa pot juca nhl2004 on-line sau macar in retea?