PDA

View Full Version : Etapa 11: Steaua - Gloria Bistrita



delaparis
7th October 2007, 23:39
Sambata, 20 octombrie:
Steaua - Gloria Bistrita,
ora 20:45, Kanal D;

discutii inainte si dupa meci aici

dannyreddog
8th October 2007, 13:04
Meci de x.

Ioca10
8th October 2007, 15:51
Victorie clara a Stelei;)

YoYoyOi
8th October 2007, 16:11
asta il castigam clar :D

Adi Da Samraj
8th October 2007, 17:38
2-0 e cel mai clar scor :ok:

Rossi
8th October 2007, 18:12
1X ... ar fi frumos ca Gloria sa faca o figura frumoasa , dar nu prea ii vad in stare ... daca mai intervine si arbitrul ca de obicei , bate steaua la scor ..

dede
8th October 2007, 18:50
victorie Steaua... sa zicem 2-0 :D

Ginxler
8th October 2007, 19:16
Increzatori stelistii vad ca... stiti cumva, apasa Jiji pe butoane?
Sau iara dintr-o enorma neatentsie, greseste saracul arbitru in favoarea voastra?
x2 ! eu sper la rezultatele astea, nu sustin ca asa se va termina :)

Nico21
8th October 2007, 19:53
Blat...invinge steaua...

Leo
8th October 2007, 21:38
eu sper sa-si scoata GLORIA punctele acum cu Steaua

dede
8th October 2007, 21:48
Increzatori stelistii vad ca... stiti cumva, apasa Jiji pe butoane?
Sau iara dintr-o enorma neatentsie, greseste saracul arbitru in favoarea voastra?
intr'adevar, Steaua are nevoie de ajutor ca sa castige acest meci :mda:
noroc cu butoanele si arbitrii, ca altfel ar fi facut spectacol bistritenii aia :sleep: mare echipa...

grande
8th October 2007, 22:31
Meci de x 2 cu un arbitraj corect ...

Ferdininho
8th October 2007, 22:32
x, bulan, bulan, dar se termina odata.

Ginxler
9th October 2007, 00:15
intr'adevar, Steaua are nevoie de ajutor ca sa castige acest meci :mda:
noroc cu butoanele si arbitrii, ca altfel ar fi facut spectacol bistritenii aia :sleep: mare echipa...

Spectacol nu cred, ca n-au echipa formata din N Ronaldinho :) dar ... in meciul cu Mioveni daca intervenea arbitrul si acorda acel fault, iti zic eu ca era show, si la voi la club si in bar unde-am vazut meciu si prin mai multe coltzuri frumoase ale tarii ... dar in fine, va iarta dumnezeu ca avetzi o pila la el, pe noul sau fiu, Jiji ..
Ave maria Ta, Jiji preamantuitorul!:cheer:

Dennis
9th October 2007, 01:38
Steaua e inca imprevizibila, deci eu zic 1x.

delaparis
9th October 2007, 01:46
castiga Steaua aici ..; o sa vedeti ...

2stupiddogs
9th October 2007, 10:26
Am votat X dar daca ne luam dupa traditia ultimilor ani se poate sa iasa un 2! Sa va mai spun ca asta-mi doresc? Nu cred ca are rost....:D

Ferko
9th October 2007, 12:44
Greu pentru x, mai degraba 2.

Van Halen
9th October 2007, 15:03
imi pare rau ca frustratii vad X sau chiar 2 sau vad manarii sau butoane
in pofida acestor frustrati eu spun ca orice e posibil
1 x 2

dupa cum o sa faca GIGIHNO echipa cu preferatul sau Ovidiu Petre declarat de marele MESIA ca cel mai bun din tara ....................o sa bata negresit
ha ha ha ha ha

hai domnilor serios ce butoane
daca avea ceva butoane rezolva meciurile nu mai tremuram pana in final si ne chinuiam cu toate echipele ce isi baga autobaza in poarta
asta declara numai prostii si voi pustanii il credeti
numai citi ce debiteaza MARELE MESIA sariti peste ce scriu ziaristii ca spune,
ei IAU BANI grei pentru tot ce publica despre el

gloria are probleme de lot dar se va bate cu steaua e KLAR
lasati magariile nu mai debitati prostii ca devine forumul de rasul curcilor

lupo
9th October 2007, 18:41
"HAI BISTRITA" e cuvantul de salut azi in Ardeal . E momentul sa-l trimitem pe ciobanel de unde a venit ... cu Ov. Petre pe teren n-are cum sa piarda steaua , e cel mai bun fotbalist din:Romania:happy:happy:happy:happy:happy:happy:ha ppy:happy:lol::lol::lol:

HAI GLORIA

six
9th October 2007, 19:22
Blat...invinge steaua... :happy:happy:happy aaahhhaaa :P

2stupiddogs
9th October 2007, 20:58
imi pare rau ca frustratii vad X sau chiar 2 sau vad manarii sau butoane
in pofida acestor frustrati eu spun ca orice e posibil
1 x 2

dupa cum o sa faca GIGIHNO echipa cu preferatul sau Ovidiu Petre declarat de marele MESIA ca cel mai bun din tara ....................o sa bata negresit
ha ha ha ha ha

hai domnilor serios ce butoane
daca avea ceva butoane rezolva meciurile nu mai tremuram pana in final si ne chinuiam cu toate echipele ce isi baga autobaza in poarta
asta declara numai prostii si voi pustanii il credeti
numai citi ce debiteaza MARELE MESIA sariti peste ce scriu ziaristii ca spune,
ei IAU BANI grei pentru tot ce publica despre el

gloria are probleme de lot dar se va bate cu steaua e KLAR
lasati magariile nu mai debitati prostii ca devine forumul de rasul curcilor
Tu vorbesti de echipa ta favorita?Barcelona???De cand este giginho implicat la Barcelona?:shocked: Asta ne mai lipsea.....

dede
9th October 2007, 22:20
Spectacol nu cred, ca n-au echipa formata din N Ronaldinho :) dar ... in meciul cu Mioveni daca intervenea arbitrul si acorda acel fault, iti zic eu ca era show, si la voi la club si in bar unde-am vazut meciu si prin mai multe coltzuri frumoase ale tarii ... dar in fine, va iarta dumnezeu ca avetzi o pila la el, pe noul sau fiu, Jiji ..
Ave maria Ta, Jiji preamantuitorul!
da, da :mda: aceleasi povesti... :sleep:

cat despre meciul cu gloria... il mai stii pe serea? :mda:

Van Halen
9th October 2007, 23:10
Tu vorbesti de echipa ta favorita?Barcelona???De cand este giginho implicat la Barcelona?:shocked: Asta ne mai lipsea.....

evident ca de steaua era vb
:ok:

Van Halen
9th October 2007, 23:11
s-a amanat?

Dani3l
10th October 2007, 01:02
Cluburile Steaua și Gloria Bistrița au decis să amâne, pentru data de 5 decembrie, meciul direct dintre cele două formații programat în etapa a XI-a a Ligii I, a declarat vicepreședintele grupării ardelene, Ioan Horoba, pentru site-ul Mediafax.

"Steaua a solicitat amânarea meciului, iar noi am fost de acord. Motivul? Au mulți jucători la națională, care revin la echipă joi, 18 octombrie, apoi pe 20 ar fi trebuit să joace cu noi, iar marți, pe 23 octombrie, la Sevilla. Dacă noi am căzut de acord, LPF va aproba și ea amânarea. Avantajos pentru noi nu e, pentru că avem trei săptămâni de inactivitate, dar nu vrem ca apoi Steaua să plângă că din cauza Gloriei nu a făcut punctele necesare accederii în primăvara europeană", a spus Horoba.
stelisti.ro
Aiurea amanarea meciului..cel mai bun antrenament e jocul oficial!

optifight
10th October 2007, 14:04
Imi pare rau de Coroian ,fara el cam greu .Eu totusi sper sa castige Bistrita ,vreau o Steaua umilita la sfarsitul campionatului si pe oier la puscarie , in rest toate cele bune.:yeah::yeah::yeah:

Vladek
10th October 2007, 14:55
Inca o tampenie la raboj. Amanam meciul cu Bistrita, so what ? Dinamo a amanat meciul cu Lazio si tot a pierdut. Cat mama dracului o sa ne mai cocolosim vedetele noastre dragi in loc sa-i punem la treaba ? Vrem sa ne masuram cu Arsenal sau Sevilla, dar o facem amanand de zor meciuri pe cand aceste echipe joaca fara probleme la data stabilita initial.

Universal
10th October 2007, 17:52
Alt meci destul de dificil, Gloria joaca destul de solid, este valoric de top 8 in Liga 1, bine ca s-a amanat, este un adversar foarte dificil, sa invingi Goria nu este deloc usor, au o aparare foarte puternica, desigur, vin ca outsideri, dar si foarte periculosi

mizez pe un 1-0 cel mult 2-0.Daca bate....dar greu va fi.

Van Halen
10th October 2007, 19:35
Imi pare rau de Coroian ,fara el cam greu .Eu totusi sper sa castige Bistrita ,vreau o Steaua umilita la sfarsitul campionatului si pe oier la puscarie , in rest toate cele bune.:yeah::yeah::yeah:

oierul da la puscarie
da steaua umilita nu cred
de cine de famagusta?
:happy:happy:happy

Rossi
11th October 2007, 01:28
imi aduc aminte de cum tipau rapizii cand si-au amanat meciurile Dinamo si Steaua ... cand si-a amanat Rapidul , nimeni nu a mai zis nimic ...

acum , cand Steaua si-a amanat al 2'lea meci , nu a fost dinamovist sa comenteze acest aspect ...

conteaza cand se joaca ?! prea putin ...
conteaza ca meciul sa se joace pe bune ...

YodaRo
11th October 2007, 01:55
Nu conteaza rezultatul acestu meci pen ca Steaua tot va participa in Liga Campionilor anul viitor. Eu as vrea sa jucam tururi preliminare ca sa ne antrenam pentru grupele UCL. Ideeae ca unii ciumeti (cum au fost cei de la CFR) sa nu ne accidenteze grav jucatorii ca avem meciuri grele in UCL

Daca era Plesan valid poate punea umarul sa ii batem pe olandezi. baga-l-as undeva pe tziganul de Semedo. Face mult rau romaniei cimpanzeul.
Ar fi bine sa participe si dinamo in UCL sa o vedem umilita cu scoruri astronomice. Si sa ii vedem cum dau din colt in colt ca n-au stadion.

danpuric78
11th October 2007, 02:02
Mare tampenie asta cu amanatul. Meciul ar fi fost un bun prilej pentru pregatirea meciului cu sevilla.

Mai mult ca sigur ii va ajuta atat cat i-au ajutat amanarile si pe dinamo si rapid.
Sau poate ca altul a fost scopul amanarii: cum bistrita a luat puncte si in giulesti si in groapa., e probabil sa fi luat si in ghencea.
Asa ca au dus stelistii meciul mai incolo, sa-si iasa gloria din forma, sau cine stie, poate mai incolo sunt dispusi sa fie mai milosi.

Oricum, daca vreunul din conducerea stelei ar fi avut cap, ar fi amanta meciul cu sevilla, nu pe asta cu bistrita, mult mai important pentru steaua.

YodaRo
11th October 2007, 02:04
e bine ca se amana daca se amana. Nu vream ca vreun tractorist de pe la gloria sa ne accidenteze iar vreun jucator de baza si apoi sa avem pb la Sevilla.

Rossi
11th October 2007, 02:06
nu stiu daca e bine pt voi si nici nu ma intereseaza ... eu am vrut sa va dau peste nas si atat ... stelistii si rapizii au luat foc cand Dinamo si-a amanat meciul cu Farul ...

danpuric78
11th October 2007, 02:10
Nu conteaza rezultatul acestu meci pen ca Steaua tot va participa in Liga Campionilor anul viitor. Eu as vrea sa jucam tururi preliminare ca sa ne antrenam pentru grupele UCL. Ideeae ca unii ciumeti (cum au fost cei de la CFR) sa nu ne accidenteze grav jucatorii ca avem meciuri grele in UCL

Daca era Plesan valid poate punea umarul sa ii batem pe olandezi. baga-l-as undeva pe tziganul de Semedo. Face mult rau romaniei cimpanzeul.
Ar fi bine sa participe si dinamo in UCL sa o vedem umilita cu scoruri astronomice. Si sa ii vedem cum dau din colt in colt ca n-au stadion.
Yoda, aveam o parere mai buna despre tine.

Seriosm, credeam ca intelegi fotbalul dincolo de teoremele lui becali. Accidentarile fac parte din joc, Fotbalistii de la toate echipele De la vointa afumati pana la real madrid se accidenteaza. Intelegi?
Nu-i urmareste nimeni pe stelisti, se mai intampla, ca la oricare echipa.
Cu plesan, fara plesan, cu becali in teren si tot o luati la sevilla. Doar o minune, insa ...

Cat despre dinamo, ei au stadion. Ala din ghencea. Cum ar spune becali "munca si sudoarea poporului roman", adica proprietate publica. Adica si a lui x, si y, a stelei, al lui dinamo, al lui rapid, al tau si al meu daca platim bilet.

Si mai mult, decizia apartine MApNului, nu voua si nici lui becali.

Nu cred ca va fi vreun suporter dinamovist care sa mearga pentru un meci de CL in ghencea, insa asa ca sa nu te mai lauzi cu ceva ce nu-ti apartine.

YodaRo
11th October 2007, 02:16
Andone ca si fostii dinamovisti din epoca lucescu au fost mari ciomagar idaca nu stii. Le rupeau picioarele la toti cu care jucau. Multi au pe constiinta incepand cu Balaci si Dobrin.
In meciul cu CFR deliberat le-a cerut jucatorilor lui sa joace tare la Steaua.. si de aici acele accidentari. Nici nu stie sa joace altceva andone, dovada umilinta din UEFA cu un arbitru care nu le-ar fi tolerat ciomagelile. Credeam ca intelegi si tu aceste fenoneme.

Cat despre dinamo in UCL e off-topic sau ipotetic daca ma intelegi. Inca va antrenati pentru ceva in care n-ati jucat inca. Si se poate nici sa nu jucati in urmatorii 10 ani.
Stadionul Ghencea a fost construit de MApN la fel cum al vostru a fost consturit de militie si securitate, aparatul de represiune al comunistilor.

Ar fi f bine daca s-ar amana acest meci. Suntem singura reprezentatnta a Romaniei in Europa si nu se merita sa ne rupa picioarel vreun ciumete de pe la Gloria. Ca si asa avem o gramada de probleme cu jucatorii accidentati. Orice echipa care joaca cu Steaua joaca la rupere.

danpuric78
11th October 2007, 02:24
Andone ca si fostii dinamovisti din epoca lucescu au fost mari ciomagar idaca nu stii. Le rupeau picioarele la toti cu care jucau. Multi au pe constiinta incepand cu Balaci si Dobrin.
In meciul cu CFR deliberat le-a cerut jucatorilor lui sa joace tare la Steaua.. si de aici acele accidentari. Nici nu stie sa joace altceva andone, dovada umilinta din UEFA cu un arbitru care nu le-ar fi tolerat ciomagelile. Credeam ca intelegi si tu aceste fenoneme.

Cat despre dinamo in UCL e off-topic sau ipotetic daca ma intelegi. Inca va antrenati pentru ceva in care n-ati jucat inca. Si se poate nici sa nu jucati in urmatorii 10 ani.
Stadionul Ghencea a fost construit de MApN la fel cum al vostru a fost consturit de militie si securitate, aparatul de represiune al comunistilor.

HAi las-o dreaq cu teoria asta. E just ca Semedo putea sa mai ia un galben atunci, dar totusi mergi prea departe. Accidentarea lui Plesan a fost doar o intamplare nefericita.
De acuma gata, va lipseste plesan, omul cu care castigati CL. Pelsan a avut 5 meciuri bune in cariera si gata, e marea lipsa a stelei.

Totusi in rest, lotul e valid, singurii care lipsesc sunt plesan si radoi. Oricum luati bataie 99%.

E dreptul vostru sa amanati, insa nu stiu daca va folosesti.

Si ca sa incheiem offtopicul cu dinamo, nici nu mi-as dori vreodata sa joace in CL. Sau ma rog, as vrea doar ca sa nu mai aveti voi ce manca. Cand ma uit la ce-a facut CL din steaua lui protasov, imi dau seama ca n-as avea atata imaginatie ca stelistii sa gasesc scuze inchipuite pentru 2 sezoane de fotbal penibil.

BAK
11th October 2007, 06:22
mentalitate de campioni au stelistii....2-3 meciuri intr-o saptamana (probabil ca pentru prima si ultima data sezonul asta 0si sunt gata...ce e cu obisnuinta asta a echilor romane, de a cere pauza de fiecare data cand au un program mai greu..de parca ar juca in premier league sau in serie A....joaca cu bistrita, ce naiba

Ulysses
11th October 2007, 08:09
HAi las-o dreaq cu teoria asta. E just ca Semedo putea sa mai ia un galben atunci, dar totusi mergi prea departe. Accidentarea lui Plesan a fost doar o intamplare nefericita.
De acuma gata, va lipseste plesan, omul cu care castigati CL. Pelsan a avut 5 meciuri bune in cariera si gata, e marea lipsa a stelei.

Totusi in rest, lotul e valid, singurii care lipsesc sunt plesan si radoi. Oricum luati bataie 99%.

E dreptul vostru sa amanati, insa nu stiu daca va folosesti.

Si ca sa incheiem offtopicul cu dinamo, nici nu mi-as dori vreodata sa joace in CL. Sau ma rog, as vrea doar ca sa nu mai aveti voi ce manca. Cand ma uit la ce-a facut CL din steaua lui protasov, imi dau seama ca n-as avea atata imaginatie ca stelistii sa gasesc scuze inchipuite pentru 2 sezoane de fotbal penibil.
ce ai baut?:rosu:

Rossi
11th October 2007, 12:21
Andone ca si fostii dinamovisti din epoca lucescu au fost mari ciomagari daca nu stii.

de cine zici ? de Lacatus ? daaaa .. a nenorocit multi fotbalisti la viata lui ... pe vreo 5 i'a facut sa se lase de fotbal definitiv ...

YoYoyOi
11th October 2007, 12:26
da? care-s aia?

tataleone
11th October 2007, 13:40
Meciul a fost amanat pentru o data care va fi stabilita ulterior...:headbang:
Vai saracii stelisti... obositi tare rau dupa 2 saptamani de pauza...trebuie lasati sa pregateasca cat mai bine infrangerea cu Sevilla!
Penibil :rosu: Oare chiar nu mai exista nici o regula in fotbalul romanesc??

YoYoyOi
11th October 2007, 13:54
:thinkso: ce scor a facut Rapidul in meciul cu Ceahlaul?

Rossi
11th October 2007, 14:02
da? care-s aia?

Vuiajici, Camacho, Goicoechea, Ardeleanu ...
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9326

Universal
11th October 2007, 16:21
Vuiajici, Camacho, Goicoechea, Ardeleanu ...
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9326

Offtopic. :rosu:

YodaRo
11th October 2007, 18:01
e normal sa se amane meciul.
Jumatate din echipa nationala cu titulari e de la Steaua. Jucatori vitali Stelei si echipei naitonale...Dica, Goian, Banel, P Marin, Ov Petre care sunt oameni de baza si la Steaua. Plus meciurile cu Sevilla. Deci ei duc greul.

Si ar fi culmea sa joace cu Bistrita si sa se accidenteze. Macar cu atat sa ii ajute liga lui Mitica. Sa nu li se rupa oasele cand sunt suprasolicitati pe plan international. Cand o lua echipa nationala jumatate din jucatorii Gloriei sau dinamo sau rapid sau CFR atunci sa vorbiti.

YoYoyOi
11th October 2007, 21:40
Vuiajici, Camacho, Goicoechea, Ardeleanu ...
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9326

tu ai zis 5, ai dat exemplu 4, din care doar 3 au fost afectati :rolleyes:

Sezione
12th October 2007, 00:47
imi aduc aminte de cum tipau rapizii cand si-au amanat meciurile Dinamo si Steaua ... cand si-a amanat Rapidul , nimeni nu a mai zis nimic ...

acum , cand Steaua si-a amanat al 2'lea meci , nu a fost dinamovist sa comenteze acest aspect ...

conteaza cand se joaca ?! prea putin ...
conteaza ca meciul sa se joace pe bune ...

Da cit corecti sinteti voi ...Exagerarti !! Hai reveniti-va la normal....:happy

Sezione
12th October 2007, 00:52
e normal sa se amane meciul.
Jumatate din echipa nationala cu titulari e de la Steaua. Jucatori vitali Stelei si echipei naitonale...Dica, Goian, Banel, P Marin, Ov Petre care sunt oameni de baza si la Steaua. Plus meciurile cu Sevilla. Deci ei duc greul.

Si ar fi culmea sa joace cu Bistrita si sa se accidenteze. Macar cu atat sa ii ajute liga lui Mitica. Sa nu li se rupa oasele cand sunt suprasolicitati pe plan international. Cand o lua echipa nationala jumatate din jucatorii Gloriei sau dinamo sau rapid sau CFR atunci sa vorbiti.

In mod normal nu ar trebui sa se amane nici un meci. Cu tot amanatul lor nu am facut nimik in cupele europene pina ala urma . Englezii joaca 3 meciuri pe saptamina si o fac la nivel foarte bun. " Sa nu li se rupa oasele cand sunt suprasolicitati pe plan international : Ce dracu vrei sa spui cu asta ?? Niste fotbalisti adevarati nu cedeza dupa un meci de campionat. Valoarea unei echipe se vede in competitiile de anduranta.

Adi Da Samraj
12th October 2007, 01:50
Iar s-a aminat ? :groggy:

optifight
12th October 2007, 17:24
Iar s-a aminat ? :groggy:

nu fi suparat , atata poate echipa,lasa ca daca intra oieru la puscarie vine hagi inapoi si o sa aveti jucatori ca aia de la arsenal ,,,,moralu suus:P pronostic 2 :D

Dax_CT
12th October 2007, 23:09
Meci in Ghencea , deci victorie Steaua. Un 2-0 e cel mai probabil.

tataleone
13th October 2007, 01:23
e normal sa se amane meciul.
Jumatate din echipa nationala cu titulari e de la Steaua. Jucatori vitali Stelei si echipei naitonale...Dica, Goian, Banel, P Marin, Ov Petre care sunt oameni de baza si la Steaua. Plus meciurile cu Sevilla. Deci ei duc greul.

Si ar fi culmea sa joace cu Bistrita si sa se accidenteze. Macar cu atat sa ii ajute liga lui Mitica. Sa nu li se rupa oasele cand sunt suprasolicitati pe plan international. Cand o lua echipa nationala jumatate din jucatorii Gloriei sau dinamo sau rapid sau CFR atunci sa vorbiti.

Cate meciuri amanate ai vazut tu prin Italia, Spania, Anglia etc.? Aia chiar joaca miercuri-sambata-miercuri iar la cluburile mari nu 2-3 ci aproape toata echipa merge si la nationale. Si cu toate astea, nimeni nu amana meciuri (decat in situatiii exceptionale) si nimeni nu se plange ca domnisoarele de la Steaua, care de obicei mimeaza fotbalul si cand joaca pe bune (in CL) pierd toate meciurile...

@Yoyo, nu am fost de acord nici cu amanarea meciului Rapidului cu Ceahlaul, dar sa amani si al doilea meci, mai ales dupa o pauza de 2 saptamani, mi se pare deja exagerat!

P.S. In mod normal nu ar trebui sa se ceara si acordul celeilalte echipe?? :rolleyes:

YoNuTzz
13th October 2007, 13:16
nu cred k steaua va avea probleme in obtinerea victoriei...
nici eu nu sunt de acord cu amanarea...

SORENSEN
13th October 2007, 13:25
Amanarea este o prostie ...la noi cand intervine o situatie problematica cel mai bine e sa o amanam...

YoYoyOi
13th October 2007, 14:20
P.S. In mod normal nu ar trebui sa se ceara si acordul celeilalte echipe?? :rolleyes:

in mod normal asa s-a intamplat. Vezi declaratiile lui Horoba ;) Abia dupa ce cele doua cluburi au cazut de acord, a luat Liga hotararea amanarii ;)

2stupiddogs
14th October 2007, 10:02
Chiar s-a amanat meciul?Hmm :thinkso: daca si in Anglia s-ar amana meciurile in ritmul acesta,cred ca un campionat s-ar termina in 2-3 ani....

Cristian
14th October 2007, 11:49
Parerea mea e ca la meciul asta Gloria va face o surpriza :ok: Am mizat pe un egal.

Ulysses
14th October 2007, 12:04
asa ai mizat si pe otelul ca bate in groapa!:happy:happy:happy:happy:happy

Cristian
14th October 2007, 12:20
Da si ?? Mizez pe cine vreau eu ma tarane.

Ulysses
14th October 2007, 13:12
si nimic :Ddoar am vrut sa-ti arat ce bine le stii tu la fotbal :happy:happy:happy
ps de parca fotbalul ar insemna descarcat de marfa!:happy:happy:happy

paul30
14th October 2007, 13:13
Meci fara surprize deci 1

CFR1907
14th October 2007, 13:52
Fara Coroian in teren Bistrita nu prea are sanse in meciul asta. Cel mai probabil scorul va fi 1-0, gol din corner sau din lovitura libera.

caine19
14th October 2007, 15:01
e normal sa se amane meciul.
Jumatate din echipa nationala cu titulari e de la Steaua. Jucatori vitali Stelei si echipei naitonale...Dica, Goian, Banel, P Marin, Ov Petre care sunt oameni de baza si la Steaua. Plus meciurile cu Sevilla. Deci ei duc greul.

Si ar fi culmea sa joace cu Bistrita si sa se accidenteze. Macar cu atat sa ii ajute liga lui Mitica. Sa nu li se rupa oasele cand sunt suprasolicitati pe plan international. Cand o lua echipa nationala jumatate din jucatorii Gloriei sau dinamo sau rapid sau CFR atunci sa vorbiti.

Singurul jucator important e Goian , asta daca nu joaca titularii obisnuiti ( Tamas si Chivu ) . Pentru restul se gasesc inlocuitori mai buni :ok:.

p.s. petre marin ? vreo gluma nesarata ?

Dani3l
14th October 2007, 15:55
Steaua mai are un meci amînat, cel cu Gloria Bistrița, programat în etapa a XI a Ligii I. Acesta se va disputa pe 5 decembrie.
stelisti.ro
Destul de tarziu s-a programat meciul.

Gontel
15th October 2007, 19:55
M-am saturat de meciuri amanate. Cred ca aia de la Sevilla rad cu picioarele cand aud de chestia asta.
Dar asa suntem noi, romanii: obosim repede. :D

six
21st October 2007, 11:08
castiga bistrita .....:D:D:D

Vadim
22nd October 2007, 14:32
Up. Fusese mutat gresit.

tataleone
22nd October 2007, 16:03
Ce meci frumos...felicitari ambelor echipe pentru jocul superb pe care l-au prestat :happy

moty
3rd December 2007, 21:00
vreun pronostic, ceva? eu sper sa batem, dar mi-e frica tare!

YoYoyOi
3rd December 2007, 21:15
pai... e blat :D

moty
3rd December 2007, 21:20
de-aia mi-e si mie frica

danpuric78
3rd December 2007, 21:21
POate Goian dica si restul o sa-i roage mai insistent pe bistriteni.
Cu aia de la buzau n-au fost suficient de convingatori.

PerVersion
3rd December 2007, 21:21
pai... e blat :D

Pai atunci iese X?! :shocked:

Acum vorbind serios, cred ca Gloria poate obtine maxim un egal, si asta daca vor conta si in atac. Daca intentioneaza sa se apere tot meciul, vor pierde.

moty
3rd December 2007, 21:23
Pai atunci iese X?! :shocked:

Acum vorbind serios, cred ca Gloria poate obtine maxim un egal, si asta daca vor conta si in atac. Daca intentioneaza sa se apere tot meciul, vor pierde.
ca sa piarda, trebuie sa ia gol. si nu prea stiu cine poate sa dea gol de la steaua. poate vreun bistritean sa-si faca pomana sa dea autogol:D

PerVersion
3rd December 2007, 21:27
ca sa piarda, trebuie sa ia gol. si nu prea stiu cine poate sa dea gol de la steaua. poate vreun bistritean sa-si faca pomana sa dea autogol:D


Au si ei punctele lor slabe. Se pot marca goluri mai ales din fazele fixe. Si dupa cum ziceam, daca ei aleg sa se apere tot meciul, veti putea ataca in valuri. Ramane de vazut ce tactica vor adopta. :)

YoYoyOi
3rd December 2007, 21:28
Pai atunci iese X?! :shocked:

Acum vorbind serios, cred ca Gloria poate obtine maxim un egal, si asta daca vor conta si in atac. Daca intentioneaza sa se apere tot meciul, vor pierde.

ba chiar din contra... daca vor iesi la joc, putem profita de spatiile libere, daca se baga cu curu-n poarta 0-0 se termina ca de la noi cine spuma marii sa bage gol? astia nu-s in stare sa marcheze singuri cu portarul d'apoi cu 11 jucatori in poarta :groggy:

PerVersion
3rd December 2007, 21:31
Eu am o parere putin diferita. Daca ei se apara, voi va puteti concetra exclusiv pe atac, cu toate liniile. Iar daca se joaca asa, e doar chestiune de timp pana pica si golul. :)

caine19
3rd December 2007, 21:38
0-0 ar fi rezultatul ideal :yeah:

YoYoyOi
3rd December 2007, 21:41
Eu am o parere putin diferita. Daca ei se apara, voi va puteti concetra exclusiv pe atac, cu toate liniile. Iar daca se joaca asa, e doar chestiune de timp pana pica si golul. :)

e corecta parerea ta, venind de la un CFR-ist, dar asculta-ma ca la noi n-are cine marca... sper sa ma insel

As prefera, totusi un meci pe contre, spectaculos, decat un atac surd si continuu al nostru...

Bell
3rd December 2007, 21:42
am o presimtire nefasta ca surdu o sa inscrie :((

danpuric78
3rd December 2007, 21:46
am o presimtire nefasta ca surdu o sa inscrie :((

Cine va face rugamintile cele mai frumoase - ala va inscrie.:D

Bell
3rd December 2007, 21:48
Cine va face rugamintile cele mai frumoase - ala va inscrie.:D

nu prea cred ca o sa se lase gloriosii induplecati.. nu s-au lasat ailalti gloriosi :) ca cica le-am dat 4000 de pesetas... cred ca la bistriteni le-am dat 40000 ??!!!

moty
3rd December 2007, 21:48
surdu nu cred ca mai apuca vreodata sa dea gol. jucam binisor pana acum, astia-s varza.

danpuric78
3rd December 2007, 21:50
nu prea cred ca o sa se lase gloriosii induplecati.. nu s-au lasat ailalti gloriosi :)

Nu se stie. Poate ca o sa le explice stelistii cum e cu binele fotbalului romanesc - ca tre sa castige ei, sa mearga la CL, ca sa nu ne facem acolo de ras:happy:happy:happy.

Bell
3rd December 2007, 21:54
Nu se stie. Poate ca o sa le explice stelistii cum e cu binele fotbalului romanesc - ca tre sa castige ei, sa mearga la CL, ca sa nu ne facem acolo de ras:happy:happy:happy.

asha s-ar putea... :)

YoYoyOi
3rd December 2007, 21:57
Vai surdule da-ti-ar Dumnezo "oua" in talpa :ciocan:

Bell
3rd December 2007, 21:59
surdu bietu' s-a pierdurt rau de tot... tre sa isi revina ca altfel se alege si cu cafteala de la suporteri :(

danpuric78
3rd December 2007, 22:00
Surdu asta - cel mai bun transfer al celor de la CFR.

Sa mor daca nu. Le stie Muresan.:happy:happy:happy

YoYoyOi
3rd December 2007, 22:00
ce sa-si revina ma, ca-i varza cu curechi :headbang:

Bell
3rd December 2007, 22:01
la noi s-a miscat destul de bine ca sa nu zic multumitor... ??!!

Anarky
3rd December 2007, 22:04
Se va termina 0-0

Hard
3rd December 2007, 22:05
si nu e singurul,sa nu uitam de Badoi ....

Kan
3rd December 2007, 22:06
nici urma de penalty acolo la zapata nu?

YoYoyOi
3rd December 2007, 22:06
Badoi, alt terminat :(

ce simulare frumoasa la ala :D cu toate ca a fost contact saritura a fost prea de tot :rolleyes:

normal ca restul vor spune ca a fost penalti... mi scusi, nu e blat cu Gloria, ci cu arbitrul :cry:

Nightwish
3rd December 2007, 22:08
Daca va castiga Steaua, dupa meciul asta ar trebui schimbat clasamentul ala " real " al lui Diablo.. Ca bistritenii au avut un penalty clar neacordat de arbitru.. Asta ca sa nu mai vorbim de talpa lui Neaga pe tibia lui Ragipovic unde arbitrul nu a dat nici un galben...

Bell
3rd December 2007, 22:09
io nu ma pot pronunta ca is la serviciu si nu pot vedea meciul.. doar ce i-mi dau ols-ul ... de blat nu poate fi vorba... parerea mea...

Kan
3rd December 2007, 22:10
arbitrii astia domle...vorba cuiva...ar trebui sa se face executii pe stadioane :D

danpuric78
3rd December 2007, 22:14
io nu ma pot pronunta ca is la serviciu si nu pot vedea meciul.. doar ce i-mi dau ols-ul ... de blat nu poate fi vorba... parerea mea...

Mai poti vorbi de blat cand e vorba de steaua?

Chiar daca ar fi blat, de unde dreaq sa ne dam seama?

Astia nici jaloanele nu sunt in stare sa le bata.

Hull
3rd December 2007, 22:16
io nu ma pot pronunta ca is la serviciu si nu pot vedea meciul.. doar ce i-mi dau ols-ul ... de blat nu poate fi vorba... parerea mea...

ia aici sa vezi si tu meciul , alege romania - s

Bell
3rd December 2007, 22:17
Mai poti vorbi de blat cand e vorba de steaua?

Chiar daca ar fi blat, de unde dreaq sa ne dam seama?

Astia nici jaloanele nu sunt in stare sa le bata.

:happy... ti-am citit postul si m-a pufnit rasul..se uita colegii la mine dubios... :happy

Bell
3rd December 2007, 22:20
ia aici sa vezi si tu meciul , alege romania - s

mersi mult.. dar nu pot sa il vad pentru ca is blocate stream0urile video din server... acasa am o gramada de posibilitati sa vad (am cules toate link-urile ce le-am prins... ca se mai intampla ca unele sa nu transmita...)... cine vrea sa ii dau linku-uriel care le am sa imi scrie un PM...

Nightwish
3rd December 2007, 22:24
mersi mult.. dar nu pot sa il vad pentru ca is blocate stream0urile video din server... acasa am o gramada de posibilitati sa vad (am cules toate link-urile ce le-am prins... ca se mai intampla ca unele sa nu transmita...)... cine vrea sa ii dau linku-uriel care le am sa imi scrie un PM...

Da, sunt draguti angajatorii astia :D
Si la mine la lucru e la fel, este blocat Youtube, am constatat asta tocmai cand voiam si eu sa examinez una dintre posibilele achizitii ale lui CFR :happy

danpuric78
3rd December 2007, 22:30
Da, sunt draguti angajatorii astia :D
Si la mine la lucru e la fel, este blocat Youtube, am constatat asta tocmai cand voiam si eu sa examinez una dintre posibilele achizitii ale lui CFR :happy

Ba eu cred ca decat sa achizitioneze, cfr ar face mai bine sa vanda.

Transferul lui surdu la steaua a fost cea mai tare lovitura a cfrului.:happy:happy

Daca plasati cate unu din asta pe la fiecare echipa din capitala, castigati campionatul 3 ani la rand.

ovidadu
3rd December 2007, 22:36
Bai fratilor, sunteti beton, nu am mai ras atat de nu stiu cand, fazele cu blatu si cea cu Surdu sunt mortale.

Bell
3rd December 2007, 22:39
se-mpute treaba .. o luat eme rosu'....

Nightwish
3rd December 2007, 22:39
Pacat de eliminarea lui Emeghara...E unul dintre putinii jucatori ai Stelei care chiar imi place si cred ca are valoare...

YoYoyOi
3rd December 2007, 22:41
deci blatul cu arbitrul cade :headbang:

si cand speram si io ca poate facem de-o mamaliga :(

danpuric78
3rd December 2007, 22:43
Eme e fundas stanga. NU stiu de ce se incapataneaza lacatus sa-i dea parte respectiva lui nesulica.

Il are pe badoi pentru partea drepata, unul dintre cei mai constanti fotbalisti din liga I in ultimii 10 ani.
La cat fotbal se stie in ghencea, badoi a fost repede ridicat la rang de inutil, slab, fara valoare, etc.
Problema nu e insa la badoi ci la cei 3 antrenori care a trei antrenori care au trecut prin ghencea.

ovidadu
3rd December 2007, 22:44
Camerele TV indica un singur \"vampir\"! Gloria este sustinuta de un singur suporter in aceasta deplasare, incredibil!!




Are tupe la maxim suporterul gloriei.

Bell
3rd December 2007, 22:45
pe mine cel mai tare ma enerveaza Nesu.... tulai ca mor cand il vad...

gi0nel
3rd December 2007, 22:45
furt pe fatza ciobanilor!!!! rusine ciobanilor si mioarelor!!! rusine!!!

YoYoyOi
3rd December 2007, 22:45
Dane, luati-l voi pe constantul de Badoi, zo :D

Ave Marie c-o iesit surdulica /hello

Bell
3rd December 2007, 22:47
no ca so echilibrat situatia... no amu care rezista mai mult la efort...

Bell
3rd December 2007, 22:49
Cristocea i-mi place cum suteaza...

Nightwish
3rd December 2007, 22:49
Asa eliminare mai rar ca la Tilinca.. Ce naiba i-a facut lui Goian?

YoYoyOi
3rd December 2007, 22:49
no ia p'aci, 10 la 10 :D

ce fulgerul carpatilor tot huiduie aia? :o: cu Lovin au treaba sau cu Cristo(s)cea?

Daca o intrat ista micu, scoatem un penalti mititel :yeah:

YoYoyOi
3rd December 2007, 22:54
harcea parcea si trosc fleosc joaca astia :headbang: pai nu-l vad pe ala ca-i cat Golgota de inalt? ce pusca lu' ratusca dau cu mingi pe sus? :headbang:


ioi, tulvai ca intra Iacob :scared:

Sunchase
3rd December 2007, 22:56
lacatus = hagi 2. 0 ca antrenor !

sper sa l tineti cat mai mult :D

Datenshi
3rd December 2007, 22:56
Retardatu' de Nesu de ce nu a luat cartonas?

gi0nel
3rd December 2007, 22:56
iooi k o intrat marele ratalau si marea mioara a stelei victoras tata iacob ... sincer ma bucur de intrarea lui sa vdm ce va face...
P.S. baga-l pe dorel mariuse sa vezi tu clasa d l bistrita

danpuric78
3rd December 2007, 22:57
Dane, luati-l voi pe constantul de Badoi, zo :D

Ave Marie c-o iesit surdulica /hello

Chiar ar trebui ca avem probleme garla pe dreapta.
AM discutat odata asta cu vladek si mi-a dat drepatet.
Badoi a jucat vreo 7-8 ani la rapid fie 3-5-2 fie 3-4-3. POzitia lui in sistemele respectiva era diferita de cea necesara in 4-4-2ul stelist.
Datorita diferentelor astea nici piti nu l-a utilizat la Nationala decat cand n-avea alta solutie.
Dupa atatia ani se formeaza anumite reflexe, care trebuie schimbate cu calm si procepere, Badoi trebuia bagat in amicale, dupa aia trepta in primul 11 ca sa se adapteze. A fost bagat direct la praga, n-a dat randament, dupa aia a fost lasat pe banca.
E un caz clar de jucator prost gestionat.

YoYoyOi
3rd December 2007, 22:58
lasa ca si cu Dorelus m-am lamurit :mda:


Dane, di ce-i retardat Nesu? :ciocan:



E un caz clar de jucator prost

pai asta tot zic si eu :D dar nu ma baga nimeni in seama :rolleyes:

danpuric78
3rd December 2007, 23:00
lasa ca si cu Dorelus m-am lamurit :mda:


Dane, di ce-i retardat Nesu? :ciocan:

N-am zis ca-i retardat. Am zis doar ca joaca pe partea unde ar trebui sa fie Eme.


pai asta tot zic si eu :D dar nu ma baga nimeni in seama :rolleyes:

quoteaza tot:D
prosti in cazul lui au fost cei de pe banca.

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:01
nu tu ma:D alt Dan :D

ca dic ala ma, pai acolo n-o fost penalti? :shcoked:

Datenshi
3rd December 2007, 23:02
Asa e el de cand e mic, stiu din surse sigure. :D

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:06
ca sa piarda, trebuie sa ia gol. si nu prea stiu cine poate sa dea gol de la steaua. poate vreun bistritean sa-si faca pomana sa dea autogol:D

fi-ti-ar gura aurita :D

ai o bere de la Iacob :happy

gi0nel
3rd December 2007, 23:06
mnoh bravo toma ce sa zic... cine ar fi scos-o de-acolo ...??

Hard
3rd December 2007, 23:08
Iacob a dat in piciorul bistriteanului. :D

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:08
bine c-o dat ala in minge, ca de ramanea la Iacob facea o lumanare :D

Datenshi
3rd December 2007, 23:08
Blat... :cry: :cry: :cry:

Nightwish
3rd December 2007, 23:10
Daca nu-si dadeau bistritzenii autogol nu dadea veci steaua, 0-0 era.. Pacat ca nu mai e Tilinca pe teren :(

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:10
no si amu frecam menta pana la final, ca ase-i datina la noi :headbang:

asta daca nu au aia o lovitura libera in min 92 :cry:

danpuric78
3rd December 2007, 23:10
Iata ca rugamintile stelei n-au fost de pomana. Milosul toma le-a ascultat si asa visul stelei de a juca din nou in CL spre fericirea buzunarelor ciobanesti e din nou realitate.

Bell
3rd December 2007, 23:12
io inca mai sper pana in minutul 90 + 2...

Nightwish
3rd December 2007, 23:21
Steaua - bulan din nou in minutul 92, penalty neacordat in prima repriza... sa-i mai aud ca vorbesc de CFR...

Hard
3rd December 2007, 23:22
ce bulan :cry:

Charon
3rd December 2007, 23:23
io inca mai sper pana in minutul 90 + 2...
vezi,astia de la Bistrita baieti finuti,au dat-o in bara in minutul 92!:happy

CFR1907
3rd December 2007, 23:23
Foarte mult bulan, dar asta e fotbalul.:)

BAK
3rd December 2007, 23:23
cum steaua nu a fost in stare sa inscrie, ii ajuta adversarii....pacat ca buzoienii nu s-au gandit la asa ceva

vlad1607
3rd December 2007, 23:23
din nou steaua a avut eternul bulan mizerabil ros albastru...bara gloria bistrita in min 92....

danpuric78
3rd December 2007, 23:24
Steaua continua sa confirme ca e oi echipa care traieste din mila publica-din toate punctele de vedere.

3 puncte care ii vor face din nou sa viseze pe profesionistii din ghencea. Cu un pic de bun simt n-ar indrazni sa vorbeasca de campionat la ce joaca.

oricum 3puncte care s-ar putea sa conteze enorm la primavara.

BAK
3rd December 2007, 23:26
reincepe asediul pentru locul 1 printr-o victorie cu bistrita data printr-un autogol....e clar, steaua merita pe 1, cel putin din punct de vedere moral...heheheeheh

Vladek
3rd December 2007, 23:27
Steaua - bulan din nou in minutul 92, penalty neacordat in prima repriza... sa-i mai aud ca vorbesc de CFR...

Ce penalty puisor ? A fost penalty cum a fost la cel mai nou cetatean al Romaniei, Fabbiani, tot cu Bistrita. :D:D Asa pot si eu sa zic ca am avut penalty la Goian - dar n-a fost. Si unul, si altul, s-au trantit in mod penibil.
Tilinca mi-a adus aminte ce-i drept de Klinsmann sau Ropotan. Aia doi zboara la fel de frumos prin aer, cu sau fara motiv.

Totusi ma bucur in mod deosebit ca vampirii lui tata Jean si-au bagat-o singuri in poarta. Ca Steaua nu prea reusea. E mai frumos asa, oricum. Per total, evolutia echipei a fost din nou slaba.

Bulanul nostru in tur s-a numit Zapata, apoi Goian si Rada intr-o oarecare masura. Daca n-am fi avut cea mai buna defensiva din campionat, la fel cu Clujul, eram muuult mai jos. Suntem cam exact de locul 5, poate 4 cu indulgenta. Daca terminam pe locul 4, eu ma declar multumit. Prindem UEFA, ca de CL avem nevoie ca de mere padurete, ne relaxam, samd. Sper ca CFR-ul sa ramana exact acolo unde este, si sa terminam pe un loc de UEFA, sa intre retardatul dracului in pierdere si financiara si de imaginea lu' peste.

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:30
foarte corect Vladut /hello

moty
3rd December 2007, 23:32
ca sa piarda, trebuie sa ia gol. si nu prea stiu cine poate sa dea gol de la steaua. poate vreun bistritean sa-si faca pomana sa dea autogol:D

am avut dreptate, nu?:)

danpuric78
3rd December 2007, 23:32
A batut steaua asa cum a batut, dar de mult nu m-am mai distrat asa pe forum.
Cu surdu, bunica, etc.
A fost super.

Vladek
3rd December 2007, 23:34
am avut dreptate, nu?:)

Blat ordinar, parerea mea. Sa vezi cum o sa citim maine in gsp ca un jucator de-al Gloriei al carui nume nu poate fi dezvaluit l-a vazut pe Toma ala de-a bagat-o in plasa discutand ceva pe ascuns cu niste jucatori de la Steaua, care iarasi vor ramane anonimi. Sursa absolut sigura :happy:happy

moty
3rd December 2007, 23:35
Problema nu e insa la badoi ci la cei 3 antrenori care a trei antrenori care au trecut prin ghencea.

partea asta ar trebui s-o mai explici odata:D

moty
3rd December 2007, 23:38
no si amu frecam menta pana la final, ca ase-i datina la noi :headbang:

asta daca nu au aia o lovitura libera in min 92 :cry:

yoyo, era sa ai si tu gura aurita :D

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:39
api no, a mea e doar de argint :D


dar am avut dreptate si eu cand am zis ca Iacob face lumanri din 6 metri :happy

danpuric78
3rd December 2007, 23:40
Blat ordinar, parerea mea. Sa vezi cum o sa citim maine in gsp ca un jucator de-al Gloriei al carui nume nu poate fi dezvaluit l-a vazut pe Toma ala de-a bagat-o in plasa discutand ceva pe ascuns cu niste jucatori de la Steaua, care iarasi vor ramane anonimi. Sursa absolut sigura :happy:happy

:happy:happy:happy
Doar atat in gsp?

nu conteaza vladek ce zice in gsp. sunt irelevante declaratiile anonime. ALea ale ciobanului pe care le-a auzit toata lumea sunt importante. Si ale lui IOn viorel.

Alea nu-s facaturi gsp. sunt motive de ancheta. Iar daca mai sunt si dovedite - ora 11 dimineata.

Vladek
3rd December 2007, 23:44
:happy:happy:happy
Doar atat in gsp?

nu conteaza vladek ce zice in gsp. sunt irelevante declaratiile anonime. ALea ale ciobanului pe care le-a auzit toata lumea sunt importante. Si ale lui IOn viorel.

Alea nu-s facaturi gsp. sunt motive de ancheta. Iar daca mai sunt si dovedite - ora 11 dimineata.

Pai sa se ancheteze. De ce nu ? Desi ma indoiesc ca DNA sau procuratura n-au ceva mai urgent de facut. La urma urmei si Popescu a fost anchetat, dar a platit bacsisul catre stat si a scapat :D .

Dar sa se ancheteze toata gasca, nu doar unii sa iasa tapi ispasitori iar restul basma curata.

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:44
ioi ma ce ma supara asta cu nervii :mda:

poi ma, ca sa fie ceva de anchetat trebuie sa existe "crima", fapta. Din moment ce meciul ala s-a gatat cum s-a gatat, ce pliscul ma-sii sa mai discutam? Ca ala ar fi vrut, ca un anonim a zis ca alt anonim ar fi cerut s-o lase mai moale, ca ala nu s-a suit pe garduri dupa marcarea golului, ca Viorel coada de purcel a zis ca ar fi fost bine sa cedeze meciul.... astea-s povesti nemuritoare.... dar fara baza reala. DE CE? Poi tomna pt ca mirobolantul meci s-o gatat cum s-o gatat.
Daca ar fi fost alt rezultat mai ziceam si eu... dar asa ce sa acuzi?
Ca GG ar fi vrut s-o lase aia moale? Sa-l acuzi pe anonim ca l-a rugat pe anonim sa se dea la o parte? Sa-l acuzi pe Viorelus ca el crede ca ar fi fost mai bine sa castige Steaua?

Sa moara Elodia daca va inteleg :groggy:

danpuric78
3rd December 2007, 23:47
Pai sa se ancheteze. De ce nu ? Desi ma indoiesc ca DNA sau procuratura n-au ceva mai urgent de facut. La urma urmei si Popescu a fost anchetat, dar a platit bacsisul catre stat si a scapat :D .

Dar sa se ancheteze toata gasca, nu doar unii sa iasa tapi ispasitori iar restul basma curata.

Pai n-are treaba procuratura. In cazul becali - buzau nu e nici o lege care sa-i interzica lui becali sa sustina finaciar buzaul.
Doar regulamente de fotbal, iar alea nu sunt legi.
Pe de alta parte Liga sau frf nu sunt procuratura, si nu au puterea legala de a cerceta actele clubului din buzau, pentru a vedea de unde vin banii.

Asa ca, se continua "lipsa de dovezi."

relansat
3rd December 2007, 23:48
1. penalty clar la zapata, agatare evidenta, ce`o mai lungiti atat?
2. surdu oprit din pozitie buna ptr offside, da` oricum asta nu da gol nici cu poarta goala
3. atacanti de milioane de euro (???) "ajutati", involuntar bineinteles, de Dorinel :D
4. noroc mare ptr bara din ultimile minute, da` ati meritat victoria ptr ca ati incercat :ok:

Nightwish
3rd December 2007, 23:49
Ce penalty puisor ? A fost penalty cum a fost la cel mai nou cetatean al Romaniei, Fabbiani, tot cu Bistrita. :D:D Asa pot si eu sa zic ca am avut penalty la Goian - dar n-a fost. Si unul, si altul, s-au trantit in mod penibil.

Nu ma consider vreun expert. Craciunescu a spus ca a fost penalty.

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:50
meri zaharel in lululand :happy penaltiul lu buna' :cry:

cand a fost faza aia de a scapat lunganul mingea si un fundas bistritean l-a impiedicat pe Lovin sa traga la poarta, ala n-a fost penalti? :mda:

vedeti numa' ce vreti si ce va convine :limba:

danpuric78
3rd December 2007, 23:50
ioi ma ce ma supara asta cu nervii :mda:

poi ma, ca sa fie ceva de anchetat trebuie sa existe "crima", fapta. Din moment ce meciul ala s-a gatat cum s-a gatat, ce pliscul ma-sii sa mai discutam? Ca ala ar fi vrut, ca un anonim a zis ca alt anonim ar fi cerut s-o lase mai moale, ca ala nu s-a suit pe garduri dupa marcarea golului, ca Viorel coada de purcel a zis ca ar fi fost bine sa cedeze meciul.... astea-s povesti nemuritoare.... dar fara baza reala. DE CE? Poi tomna pt ca mirobolantul meci s-o gatat cum s-o gatat.
Daca ar fi fost alt rezultat mai ziceam si eu... dar asa ce sa acuzi?
Ca GG ar fi vrut s-o lase aia moale? Sa-l acuzi pe anonim ca l-a rugat pe anonim sa se dea la o parte? Sa-l acuzi pe Viorelus ca el crede ca ar fi fost mai bine sa castige Steaua?

Sa moara Elodia daca va inteleg :groggy:

Ce se poate acuza, e ca becali a sustinut finaciar 2 cluburi in aceiasi liga.
Iar frf+lpf pot face si o ancheta.

Care sunt sansele de succes - am zis mai sus.

Universal
3rd December 2007, 23:52
Bine ca s-a terminat cu bine.

moty
3rd December 2007, 23:53
bine ca s-a terminat. ma cam intepa pitpalacu'

YoYoyOi
3rd December 2007, 23:54
pai nu exista nici o dovada oficiala ca ar fi facut asta. Ti-am mai zis. Si eu sunt unul dintre actionarii de la Dinamo. Jur pe rosu ca-i asa. N-am hartii sa dovedesc, dar va zic io ca asa-i :rolleyes:

Vladek
3rd December 2007, 23:55
Sa moara Elodia daca va inteleg :groggy:

Hai sa fac un rezumat, Yoyo, mai departe de ochii papagalilor si obsedatilor traditionali, care cred ca s-au inecat un pic in seara asta :

1. Fapte sigure

- Steaua (cititi Becali) a imprumutat niste jucatori (Litu, Simion, Ochirosii) la Buzau ;
- Becali e un bisnitar, mintea lui functioneaza dupa principiul "azi te ajut, maine ma ajuti si tu" ;
- in consecinta, Becali se astepta ca Steaua sa castige lejer la Buzau ;
- de fapt a fost exact pe dos, Gloria a murit pe teren, chiar mai mult ca-n alte meciuri, au avut o bara si ne-au egalat in ultimul moment ;
- Giginho a explodat dupa meci. E clar ca el se astepta sa i se plateasca "datoria". Boul care este bou nu pricepe ca de fapt face rau echipei prin astfel de metode.
- Viorel Ion ala a dat si el din clanta sa para interesant.

2. Supozitii care nu fac nici cat hartia pe care sunt scrise

- Bunica nu s-a bucurat in mod regulamentar (scos tricou, alergat, sarit pe gard, samd) dupa gol, deci el n-a vrut sa marcheze. Asta e o teorie buna de pus alaturi de aterizarea extraterestrilor, matusa cea bogata a lui Nastase si povestile lui Ispirescu ;
- gsp a gasit un jucator fara nume, care citeaza declaratiile unor jucatori de la Steaua, si ei fara nume. No comment. Cine vrea sa creada, crede absolut orice baliverna.
- e posibil si ca Becali sa sustina Gloria cu bani. La mintea lui, m-ar mira sa priceapa ca poate o echipa buna e preferabila la 2 echipe una slaba si alta mediocra spre slaba.

Fapte, in adevaratul sens al cuvantului, nu prea ai. Eu sincer sa fiu as prefera o ancheta, chiar daca s-ar lasa cu depunctari si sa terminam odata cu suspiciunile astea. Dar probabil ca vom ramane cu niste simple banuieli la anul si la multi ani.

Lordliv
3rd December 2007, 23:57
3 puncte, sunt 3 puncte!:)

ps. lacatus nu prea are tangenta cu meseria de antrenor...

moty
3rd December 2007, 23:59
nu stiu ce antrenor i-ar trebui stelei? vreo 7-9-11 jucatori, mai degraba

relansat
3rd December 2007, 23:59
meri zaharel in lululand :happy penaltiul lu buna' :cry:

cand a fost faza aia de a scapat lunganul mingea si un fundas bistritean l-a impiedicat pe Lovin sa traga la poarta, ala n-a fost penalti? :mda:

vedeti numa' ce vreti si ce va convine :limba:

Yoyo, ia si te calmeaza ca urmeaza meciul cu Unirea :happy:drak::lol:

Vorbim atunci :D

moty
4th December 2007, 00:00
aia au zis ca baga echipa a 2-a. sa-i credem?

YoYoyOi
4th December 2007, 00:03
da Vlad, absolut corect, pana la ultima parte... ce sa ancheteze cand lucrurile sunt clare? Becali a dat bani la Gloria dar nu e trecut in acte ca actionar, sponsor sau om de serviciu. Are nepoti bagati acolo, are prieteni, dar asta nu se poate ancheta si nici acuza. Daca ar fi asa Tariceanu era in puscarie cu prietenul lui Patriciu cu tot, dar nu e...

DAca nu ai fapte concrete, obiectul delict, arma, docomente, ce pasarea paradisului sa anchetezi?

danpuric78
4th December 2007, 00:06
Hai sa fac un rezumat, Yoyo, mai departe de ochii papagalilor si obsedatilor traditionali, care cred ca s-au inecat un pic in seara asta :

1. Fapte sigure

- Steaua (cititi Becali) a imprumutat niste jucatori (Litu, Simion, Ochirosii) la Buzau ;
- Becali e un bisnitar, mintea lui functioneaza dupa principiul "azi te ajut, maine ma ajuti si tu" ;
- in consecinta, Becali se astepta ca Steaua sa castige lejer la Buzau ;
- de fapt a fost exact pe dos, Gloria a murit pe teren, chiar mai mult ca-n alte meciuri, au avut o bara si ne-au egalat in ultimul moment ;
- Giginho a explodat dupa meci. E clar ca el se astepta sa i se plateasca "datoria". Boul care este bou nu pricepe ca de fapt face rau echipei prin astfel de metode.
- Viorel Ion ala a dat si el din clanta sa para interesant.

2. Supozitii care nu fac nici cat hartia pe care sunt scrise

- Bunica nu s-a bucurat in mod regulamentar (scos tricou, alergat, sarit pe gard, samd) dupa gol, deci el n-a vrut sa marcheze. Asta e o teorie buna de pus alaturi de aterizarea extraterestrilor, matusa cea bogata a lui Nastase si povestile lui Ispirescu ;
- gsp a gasit un jucator fara nume, care citeaza declaratiile unor jucatori de la Steaua, si ei fara nume. No comment. Cine vrea sa creada, crede absolut orice baliverna.
- e posibil si ca Becali sa sustina Gloria cu bani. La mintea lui, m-ar mira sa priceapa ca poate o echipa buna e preferabila la 2 echipe una slaba si alta mediocra spre slaba.

Fapte, in adevaratul sens al cuvantului, nu prea ai. Eu sincer sa fiu as prefera o ancheta, chiar daca s-ar lasa cu depunctari si sa terminam odata cu suspiciunile astea. Dar probabil ca vom ramane cu niste simple banuieli la anul si la multi ani.

In linii mari e ok. Doar 2 lmentiuni

1. nu se poate minimiza decalratia lui viorel ion. Ea face ca posibilitatea ca becali sa fi ajutat gloria sa devina una reala.

2. Cum am spus mai sus frf+lps nu sunt procuratura. nu au mijloacele de a obtine dovezile pentru depunctare. daca ar fi fost vorba de bani negri, pariuri, arnbitri ar fi putu sa ceara ajutorul procurorilor. Insa sustinerea finaciara nu e impotriva legii, doar a regulamentelor.
Asa ca ancheta ar fi buna doar pe post de sperietoare.

YoYoyOi
4th December 2007, 00:08
haha :happy fiecare cu ce-l doare :happy

noi stelistii vorbim de puscarie, ceilalti vorbesc de depunctare :cry:

Vladek
4th December 2007, 00:10
da Vlad, absolut corect, pana la ultima parte... ce sa ancheteze cand lucrurile sunt clare? Becali a dat bani la Gloria dar nu e trecut in acte ca actionar, sponsor sau om de serviciu. Are nepoti bagati acolo, are prieteni, dar asta nu se poate ancheta si nici acuza. Daca ar fi asa Tariceanu era in puscarie cu prietenul lui Patriciu cu tot, dar nu e...

DAca nu ai fapte concrete, obiectul delict, arma, docomente, ce pasarea paradisului sa anchetezi?

Pai aici ne lovim de zidul numit realitate si de care se bat cu capul frustratii de pe forum. Sincer mi-e mila de baietii astia cand ii vad ce disperati au ajuns si cat de convinsi sunt ca ei stiu adevarul unic si adevarat, dar vai, nimeni nu-i asculta .. :happy :happy Ei nu inteleg ca o ancheta, indiferent cine o face, se face pe documente, extrase de cont, lucruri palpabile, sau cel putin marturii clare .... apropo de fazele cu "Becali a zis", uite cateva alte declaratii ale lui GG :

- " am sa pun muzica religioasa pe stadion" ;
- " o sa fac o tara ca soarele sfant de pe cer" ;
- " sunt cel mai puternic om din tara" ... etc, etc.

Sunt curios sa stiu, daca pe astea le crede careva :lol::lol: ?

Repet, eu nu cred in corectitudinea lui Becali nici o secunda. Sunt convins ca SI Steaua are aranjamentele ei, SI Steaua a fost ajutata de arbitri, asa cum a fost si dezavantajata. Dar poti spune asta despre orice echipa de la noi.

Nu stiu daca o ancheta l-ar speria pe Becali. Eu sunt pentru absolut orice ajuta clubul sa scape de lipitoarea asta ordinara. Daca e nevoie de anchete si depunctari, atunci asa sa fie. Pentru mine cel putin, nu exista absolut nimic mai important decat sa scapam de Becali.

Apropo, ma bucura ca macar o parte din suporteri o zic verde-n fata :


Peluza Sud a galeriei steliste a continuat si la meciul din aceasta seara disputa de la distanta cu patronul din Ghencea. Mesajul ultrasilor este unul destul de sugestiv: “Vrem performanta, fara implicarea ta, bai zdreanta!”.

danpuric78
4th December 2007, 00:17
da Vlad, absolut corect, pana la ultima parte... ce sa ancheteze cand lucrurile sunt clare? Becali a dat bani la Gloria dar nu e trecut in acte ca actionar, sponsor sau om de serviciu. Are nepoti bagati acolo, are prieteni, dar asta nu se poate ancheta si nici acuza. Daca ar fi asa Tariceanu era in puscarie cu prietenul lui Patriciu cu tot, dar nu e...

DAca nu ai fapte concrete, obiectul delict, arma, docomente, ce pasarea paradisului sa anchetezi?

1. NUe chiar asa de greu, insa just, in romania e nevoie sa semnezi autodenunt ca sa poti fi gasit vinovat de ceva.

2. Dovezi s-ar gasi, sunt sigur. Doar ca, liga nu poate sa le ceara (daca ar vrea). ce obligatie are srl x sau y sa arate ligii extrasele de cont ? cum se poate baga frf in actele lui bucur sau becali?
Pe de alta parte procuratura, care ar putea obtine dovezile, n-are de ce sa se bage. nu s-a incalcat nic o lege doar un regulament intern.



Nu stiu daca o ancheta l-ar speria pe Becali. Eu sunt pentru absolut orice ajuta clubul sa scape de lipitoarea asta ordinara. Daca e nevoie de anchete si depunctari, atunci asa sa fie. Pentru mine cel putin, nu exista absolut nimic mai important decat sa scapam de Becali.

Daca si la anul scoate acelasi procentaj la alegeri - apar dusmanii lui becali. gura lui mare si audienta +simpatia de care, teoretic, se bucura (sondajele in care avea 28-30%) l-au scapat pana acum. Insa cum are o multime de dusmani la varf, s-ar putea ca de la anul sa inceapa sa-i caute prin afaceri.

Vladek
4th December 2007, 00:27
Daca si la anul scoate acelasi procentaj la alegeri - apar dusmanii lui becali. gura lui mare si audienta +simpatia de care, teoretic, se bucura (sondajele in care avea 28-30%) l-au scapat pana acum. Insa cum are o multime de dusmani la varf, s-ar putea ca de la anul sa inceapa sa-i caute prin afaceri.

Hai Dane, care simpatie ? Dupa cum ai zis si tu, simpatia de care s-ar bucura el e mai mult teoretica. Poate doar prin satele alea refacute de marele filantrop dupa inundatii sa fie reala. Dar n-ajunge.

N-a reusit un amarat de 5%, in conditiile unui absenteism masiv la ultimele alegeri. Daca s-ar fi prezentat mai multi oameni la urne, sunt sigur ca Becali ar fi realizat in realitate un scor mult mai mic.

Poate-poate, daca si la anul jigodia da chix la alegeri iar Steaua rateaza grupele CL, scapam de oligofren. Mai ales daca il mai viziteaza si DNA putin. :D :ok:

YoYoyOi
4th December 2007, 00:28
1. NUe chiar asa de greu, insa just, in romania e nevoie sa semnezi autodenunt ca sa poti fi gasit vinovat de ceva.

2. Dovezi s-ar gasi, sunt sigur. Doar ca, liga nu poate sa le ceara (daca ar vrea). ce obligatie are srl x sau y sa arate ligii extrasele de cont ? cum se poate baga frf in actele lui bucur sau becali?
Pe de alta parte procuratura, care ar putea obtine dovezile, n-are de ce sa se bage. nu s-a incalcat nic o lege doar un regulament intern.



nici cu autodenuntul nu rezolvi nimic pana nu sunt aduse dovezi palpabile. Degeaba declar eu ca l-am omorat pe Becali, pana nu se gaseste cadavrul, arma crimei si pana nu se stabileste modul de actiune, nu ma ia nici dracu in seama.

Liga are situatia financiara a echipelor. Fiind forul conducator al cluburilor are acces la astfel de informatii. Dar fii sigur ca in situatiile contabile ale Gloriei nu apare numele Becali sau provenienta banilor clubului.

danpuric78
4th December 2007, 00:34
nici cu autodenuntul nu rezolvi nimic pana nu sunt aduse dovezi palpabile. Degeaba declar eu ca l-am omorat pe Becali, pana nu se gaseste cadavrul, arma crimei si pana nu se stabileste modul de actiune, nu ma ia nici dracu in seama.

Liga are situatia financiara a echipelor. Fiind forul conducator al cluburilor are acces la astfel de informatii. Dar fii sigur ca in situatiile contabile ale Gloriei nu apare numele Becali sau provenienta banilor clubului.

Yoy, liga o fi avand ea ceva, dar nu are puterea de a cere, ca procuratura de a cere op nr x din data y. Mai mult, legea e aplicata de un judecator, care, ipotetic, poate concluziona ca un extras de cont de la o firma x, in care un prieten de-al lui becali are actiuni, catre gloria buzau, e o dovada ca ciobanul a sustinut finaciar echipa respectiva. e o chestiune de context.
insa cum becali nu a incalcat nici o lege aici, ramanem doar cu liga. care chiar daca ar vrea, tot n-ar avea cum sa produca o concluzie incontestabila.

YoNuTzz
4th December 2007, 02:40
1-0...slab, chinuit, foarte aproape de egalare din nou...asta joaca steaua de vreo 1 an in coace...

YoYoyOi
4th December 2007, 08:03
un extras de cont de la o firma x, in care un prieten de-al lui becali are actiuni, catre gloria buzau, e o dovada ca ciobanul a sustinut finaciar echipa respectiva.

ba nu e dovada absolut defel. de unde ai scos aberatia asta? :D



daca Becali ar avea ceva actiuni la firma X, era alta poveste, dar asa.... e fix pix.

oaspetele
4th December 2007, 11:00
fac un apel si pe acesta cale la oficialii onlinesport :
echipa Gloria Bistrita este din Bistrita.
deci, acesta echipa este alcatuita din bistriteni.
vedeti pe undeva cuvantul nasaudean ??

2stupiddogs
4th December 2007, 13:46
Inca un blat trecut in contul stelutzei....:rosu:

TaciAcolo
4th December 2007, 13:50
Inca un blat trecut in contul stelutzei....:rosu:

tu gandesti.. cand afirmi ceva?:happy ala o dat intentionat in bara in min 92 :groggy:

2stupiddogs
4th December 2007, 14:01
tu gandesti.. cand afirmi ceva?:happy ala o dat intentionat in bara in min 92 :groggy:

Se vroia o replica pt unii a(E)rieni de pe aici care sustineau ca Todoran a gresit intentionat....:P