PDA

View Full Version : FC UTA Arad



07Ex
2nd May 2003, 21:40
Imi pare rau ca echipe cu traditie precum UTA, Poli Timisoara, Corvinul, U Cluj, Poli Iasi, Gloria Buzau, etc. etc. se zbat in diviziile inferioare, sau daca sunt in A sunt pe ultimele locuri, in timp ce alte echipe sunt bine merci in A si dupa toate cele mai fac si blaturi. :(

Njock
4th May 2003, 10:31
Corect Daphix!!!!!!!! Ma bucur ca nu am pierdut de trei etape. Daca picam macar sa o facem cu capul sus... :forza uta: pana la moarte si daca se poate si dupa ma inscriu si eu...

Njock
7th May 2003, 21:51
Daphix, cum au jucat baetii? Nu stiu nimic decat scorul. SUPER!!! am intrat in carti din nou.

Njock
8th May 2003, 08:02
Meci mult Daphix!!!! :forza uta:

Sergio
9th May 2003, 12:42
Si Daphix,scuza-ma dar esti penibil. :ciocan:

Njock
9th May 2003, 12:49
Sergio :ciocan: vad ca i-ti place sa postezi pe alte forum-uri decat pe cele ale lui Aek...(care nu sant actualizate cu lunile) Eu nu am atacat pe Poli-Aek pe acest forum. Hai sa ne spalam rufele`n familie. Sa bateti voi la Piatra-N. si eu o sa fiu primul care v-a felicita. Ce zici?

Sergio
9th May 2003, 12:56
Draga Nj :drak: ock,nici eu n-am atacat UTA,doar am facut o observatie la adresa voastra.Sper ca nu te-ai suparat.Te astept pe site-ul oficial. :bere:

PS. Daca pleaca Njock,iti schimbi numele? :?

Sergio
9th May 2003, 13:03
Iar daca voi bateti la Steaua eu voi fi singurul care va felicita!
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Njock
9th May 2003, 13:52
Ce te face sa crezi ca Njock pleaca?

Sergio
9th May 2003, 14:07
Da pe tine ce te face sa crezi ca nu pleaca? :cya:

Njock
9th May 2003, 14:34
Daca UTA nu pica nu pleaca, si retrogradatele se vor decide in ultima etapa. Si daca nu ma crezi mai vorbim...

alt.core
10th May 2003, 12:33
Daphix_, e usor sa vezi paiul din ochiul vecinului... Acuma stam sa vedem in cate meciuri a fost UTA penibila ?? Din nefericire, si la noi si la voi, jucatorii si conducerea nu se ridica la nivelul asteptarilor noastre...
Spre deosebire de Sergio, nu cred ca a fost ceva penibil in prestatia ta pe forumul asta (exceptie fac cateva citate din site-ul vostru oficial, care ne privesc pe noi), suferi pentru echipa ta si te inteleg perfect !
Dar, venind vorba de argumente, cum argumentezi tu afirmatia ta: "3) Penibila este situatia voastra, adica juma' din TM ii vor plecati pe AEK, juma' nu."
Cum ai facut tu calculele ?? Te-ai bazat pe ce , pe media de spectatori ?
Si daca cineva te ataca, raspunde-i lui, nu baga un oras intreg in discutie ! Sergio a avut o parere vis-a-vis de tine, nu fata de UTA sau Arad, asa ca replica e disproportionata !
Sa speram ca la anul vor juca si POLI si UTA in A !
Numai bine !

alt.core
10th May 2003, 13:33
E foarte adevarat : Poli din retur e alta echipa fata de cea din tur, iar multe din reprizele secunde din retur au fost de toata jena , culminand cu cea din meciul cu Galatiul ! Asa se explica si reactia noastra de a ne intoarce cu spatele la ei la sfarsitul meciului, in timp ce continuam sa cantam... Atitudinea lor fata de club a devenit periculoasa : e inadmisibil ca, in situatia in care ne aflam, jucatorii sa-si piarda noptile prin baruri, e lipsa de respect fata de zeci de mii de oameni. Protestul nostru vine ca un strigat disperat, in dorinta de a le trezi constiinta. Nu e un divort echipa-galerie, e un mod de a le atrage atentia ca au depasit o limita si trebuie sa-si revina. Indiferent de ce va fi, culorile alb-violete si numele Poli vor fi insotite peste tot de sufletele timisorenilor ! Vrem doar sa convertim si sufletele fotbalistilor !

Sergio
10th May 2003, 16:00
Bine,Daphix,credeam ca ai inteles la ce m-am referit dar iti explic.M-am referit la versurile alea de doi bani de mai sus+toate icoanele alea. Ai intrecut putin masura,dar nu te-am criticat,ci mi-am spus parerea. :x
OK?

Njock
12th May 2003, 22:20
FORZA UTA :forza uta: si la bine si la rau!!!

rvemis
16th May 2003, 13:01
Ce sa mai zic domnilor.UTA o sa pice in B pt ca are cea mai proasta echipa care a existata in divizia A vreodata.Va doresc multa trainicie in B si sa fiti siguri ca Rapidul o sa va rupa in penultima etapa(deci nu va mai faceti iluzii degeaba ca o sa ramaneti in A).Toate cele bune!! :drak:

Njock
16th May 2003, 19:33
si cu 1-0 as fi multumit :forza uta:

rvemis
16th May 2003, 19:50
Cred ca daca am intrat pe acest forum am fost destul de explicit daca am zis ca echipa e slaba atunci am facut o caracterizare a echipei,e doar un punct de vedere,dar sa stii ca nu mi-as permite sa aduc acuze oamenilor care sunt pe acest forum deci nu voii jicni pe nimeni.Va spun ca voi aradenii mi-aiti placut intodeauna pt sunteti oameni cu anumita civilizatie fapt ce se vede si in structura economica a regiunii voastre .Dar iumi pare rau ca acceptati jicnirile lui Njock la adresa rapidistilor care intra aici.Njock eu nu te-am jicnit niciopdata eu doar am incercat sa imi exprim ideile civilizat fata de injuriile tale.Si plus de asta trebuie sa-ti spun ca sunt de aceeasi culare a pielii ca si tine,deci sunt romani si nu rom.Numai ca sunt un roman care are bine implementate in minte valorile democratice iar tu nu ai nici una din acestea.Imi pare rau,dar trebuie sa-ti spun ca urasc mai mult p[e acesti necivilizati ca tine decat pe cei care fura din buzunare si pe care tu ii numesti "tigani".Esti o rusine pt acest popor si fie ca intr-o zi sa te izbesti poate intr-o tara straina de ceea ce inseamna rasism cu adevarat...pt ca nici un emigrant nu este privit chiar cu ochi buni afara. Pana una alta nu esti decat un mascarici ,rezultat al bolsevismului rus si ar fi bine sa fii expulzat cat mai repede ca nu avem nevoie de oameni de astia care sa ne reprezinte afara.Va rog sa spuneti cei care mai sunteti pe grupul asta parerea depsre atitudinea rasista a lui Njock
Hai Rapid!!

Njock
16th May 2003, 21:14
M-ai comvins ca esti un om cu caracter:zero taiat in patru. Te m-ai rog odata, nu mai posta nimic pe acest topic despre mine. In caz contrar vei fi injurat ca la tine acasa, sa nu zic ca la usa cortului ca banuesc ca nu mai stai in cort din moment ce stii sa scrii. :evil:

Njock
17th May 2003, 09:14
Daphix:Pe acest topic voi posta doar despre fotbal. Tocmai de aceia i-am cerut lui rvemis sa nu m-a mai brueze si aici. Apreciez f. mult ce faci pe acest topic "UTA", Din pacate cam putini utisti pe acest forum. HAI UTA!! si s-a ne bucuram de VICTORIE dupa meci. :forza uta:

amadeus
18th May 2003, 11:21
daphix
probabil ca inca UTA mai are casu la gura in liga nationala
oricum aceasta echipa a reusit sa va aduca in A dupa vreo 15 ani de B,
deci tot a fost o kestie faina pt orasu vostru.
sper sa o tineti macar ABBA de acum incolo si nu A 15(ani) de B si iar A.
Personal mi-ar place un sfirsit de campionat cu Poli Campioana, Resita si U Cluj in UEFA si UtA in Intertoto
La mai mare! :happy

ad3an
19th May 2003, 00:30
x x x x x
ASTA E
Daca nici in meciul cu Argesul pe teren propriu nu v-ati putut impune atunci cu cine sau cand ASTA E mai trebuie asteptat un an.
Sper ca UTA si Bihoru sa se intalneasca,de preferat in A
yeah

Njock
21st May 2003, 00:13
Da cred ca ne-am "dus"... Un sezon cu satisfactii, dar mai multe nesatisfactii. : Nr.1- UTA a picat. Nr.2- Rapid campioana(preferam Fc Olt, Victoria, etc... sau Rapid, dar fara blaturi.) UTA va pica din cauza lipsei de experienta. Lucrurile stateau altfel daca jucatorii aveau experienta de acum, cand au demonstrat ca formeaza o echipa( nu de cupele europene... dar nici de ultimul loc) la inceputul campionatului. Avem triste amintiri cand in primele CINCI etape n-e batea cine vroia, Echipa nu a facut pregatire pentru ca nu se stia daca se va vinde locul in A sau nu...Jucatorii de baza au plecat, iar achizitii=O...abea in etapa a 6-sea a venit Njock. Sant multe de spus dar... acum nu se mai poate face nimic (doar o minune...6 puncte si... barajul) capul sus UTA ramane tot a noastra in A sau in B. Daca echipa ramine aceias, la anul promovam! La capitolul "satisfactii":Am batut din nou Timisoara la ea acasa, am batut Steaua(cea mai buna echipa a returului), Nu am vandut locul din div. A (am tinut echipa in A pe muschii nostri, nu ne-am prostituat in fata miticilor) si nu in ultimul rand am primit titlul de cea mai CINSTITA echipa!!!

Njock
21st May 2003, 11:41
Daphix- Am vazut ca esti pasionat si de Formula1. Am fost duminica la Marele premiu al Austriei, am ramas cam dezamagit... ma asteptam la altceva. La tv e cel mai comfortabil, vezi totul. De ex. cand era sa ia foc Sumi. noi am auzit doar la difuzoare... abea am asteptat sa ajung acasa "sa vad si eu ce sa intimplat unde am fost" desi am avut bilet bun ca pozitie, e imposibil sa vezi totul. Apropos un bilet a costat 330 €, sa nu-ti mai spun de preturi la bauturi si mancare...

Njock
23rd May 2003, 23:26
Mult succes Utei maine!!! :forza uta:

rvemis
25th May 2003, 12:25
Rapid-UTA 3-0.....e bine sau voiati mai mult?

ultra_alba
25th May 2003, 14:10
serie b.serie b,serie b... :D :D :D

Tudose
25th May 2003, 22:23
Felicitari pentru ca ati luptat pana la capat.
UTA moare, dar nu se preda!

rasheedkpenny
27th May 2003, 16:25
Njock cum ar fi daca as incepe sa injur pe topicul asta echipa UTA???
:D

...adica asa cum faci tu cand scrii la Rapid!

rasheedkpenny
29th May 2003, 10:16
Felicitari pentru rezultat! A fost chiar asa de spectaculos meciul??? Inca n-am vazut rezumatul! :D

Despre tratamentul preferential: s-au facut modificari la forumurile RAPID, POLI si CRAIOVA si lumea(chiar si eu) am crezut ca cineva de la voi a modificat. Poate si din cauza ca Njock a abuzat de bunatatea si de intelegerea mea pe forumul suporterilor rapidisti!
Probabil au fost pastrati ca moderatori cei care aveau cele mai multe post-uri pana in prezent. Cel mai bine ar fi sa il intrebi pe Vadim!

Tudose
29th May 2003, 11:11
Am preluat si eu dupa "Gazeta Sporturilor":

Atmosferã in-cre-di-bi-lã
UTA s-a despãrtit de Divizia A într-o atmosferã incredibilã. Din minutul 75, toti spectatorii au urmãrit meciul în picioare, cîntînd si scandînd numele echipei favorite. Dupã fluierul final, "textilistii" au fãcut turul de onoare si si-au aruncat tricourile în tribunã, de parcã ar fi reusit sã se salveze de la retrogradare. Jucãtorii arãdeni au fost însotiti la vestiare de circa 200 de suporteri, care invadaserã terenul dupã ultimul fluier al arbitrului. Fanii au continuat sã cînte si la cabine si l-au purtat pe brate pe Ionut Popa, actualul antrenor al lui FC Bihor, tehnicianul cu care "Bãtrîna Doamnã" a reusit anul trecut promovarea în primul esalon.

Tot respectul pentru asa echipa, asa oras si asa suporteri!

Tudose
29th May 2003, 11:15
Si o propunere pentru Vadim: Daphix ar trebui sa primeasca inapoi statutul de moderator! Nu el a fost de vina pentru modificarea mesajelor. /nope/
Sunt multe lucruri interesante pe care el le spune si e pacat sa il pierdem de pe Forum. :(

Njock
10th June 2003, 22:03
Daphix- cine ti-a sters mesajele? :shock:

Njock
26th June 2003, 09:55
Sa decis vom juca in seria a-lll-a div B.
Candidatele la promovare se pare ca vor fi: CFR Cluj, Gaz Metan si posibil Olimpia SM, Corvinul.

Avem sanse reale la promovare.
Pana vineri se va decide: cine vine, cine pleaca (antrenor-jucatori)
:yeah: :forza uta: :yeah:

ad3an
27th June 2003, 11:33
Succes in seria B III dupa mine de departe cea mai ecilibrata,singura echipa care va va putea pune probleme e Gaz Metan si eventual Olimpia Satu Mare desi la olimpia am auzit ca sunt probleme destul de mari.

yeah

Njock
28th June 2003, 19:28
Noul antrenor la UTA este: Gigi Boruga.

ad3an- Eu cred ca Gaz Metan si CFR Cluj

SEATTLE_2003
29th June 2003, 08:49
ptr toti utisti, va doresc din toata inima sa reveniti in div A la anul, imi pare rau ca ati retrogradat, eu sint plecat din 85 din tara si am ramas cu amintiri placutede la timisoara si arad cind intradevar aceste 2 orase aveau un cuvint in div A, ACUM CUNOSC PREA PUTINE DESPRE FOTBALUL DIN TARA , DOAR CE VAD LA TV PE ROM INTERNATIONAL, deci inca odata va doresc reintoarcerea in prima diviziem hai timisoara hai aradul

Njock
3rd July 2003, 11:03
Uite sergio ca Njock nu s-a inteles cu cei de la Ferencsvaros si e posibil sa joace tot la UTA. Asa ca nick-ul meu ramane valabil 8)

sursa: www.observator.arad.ro
:www.adevarul.arad.ro

:yeah: :forza uta: :yeah:
PROMOVARE !!!

Sergio
3rd July 2003, 15:48
Da,dar se pare ca va pleca in Franta la Rennes a lui Boloni.De la unguri a plecat fiindca erau aia rasisti.Hmm...ciudata coincidenta. :D
Dar nu-ti mai fa iluzii ca nu va ramane la UTA,chiar daca va merge pe jos pana in Africa. /nope/

Njock
3rd July 2003, 17:22
Bine e clar ca are mai mari sanse sa mearga la Rennes...
Eu am zis doar ca e posibil...si cand exista o mica sansa, deja se naste speranta.

ViolaBoy
3rd July 2003, 23:22
ah ce bine
pleaca cioara din ro :))))
nu mai pot de bucurie

Sergio
4th July 2003, 20:40
ViolaBoy,nu fii asa de sigur,poate vine la Poli. : /nope/
Ce zici,Njock? :smarty:

ViolaBoy
5th July 2003, 19:14
sa vina sa ii dam ****, nu ne trebuie ciori in echipa

Njock
7th July 2003, 10:14
sergio, astazi e reunirea lotului la UTA. Este asteptat si Njock :yeah:
I-ti spun maine daca mai e la UTA sau nu.
PS. am fost pana in Torino, in sfarsitul asta de sptamana...e jale pe acolo prietene... TM-AR sunt "beton". Doar Dele Alpi ma incantat.

ViolaBoy, "Pisica cand nu ajunge la slanina zice ca-i stricata" :D

Sergio
7th July 2003, 14:50
Iti zic eu ca nu s-a prezentat la UTA fiindca i-a expirat viza de Romania.Ghinion. :drak: :drak: :drak:

Cat despre Torino,nu poate fi comparat ca oras cu Roma,Milano,Napoli,Florenta,Bergamo,dar cu toate astea Juve le bate pe toate,nu?Daca n-ar fi ei,ar fi plictiseala pe acolo,zau. :D

Totusi comparatia cu TM-AR e putin fortata,nu crezi? /nope/

PS. Ce parere ai de transferul lui Njock la Rapid? Un vis devenit realitate pt tine, nu? :D :D :D

rededd
13th July 2003, 22:21
http://www.fcutarad.as.ro/UTA/legenda.jpg

Un mit nu moare niciodata... legenda continua... FORZA UTA !!!

http://www.fcutarad.as.ro/forum/images/smiles/icon_fular_uta.gif http://www.fcutarad.as.ro/forum/images/smiles/icon_forza_uta.gif

Sergio
14th July 2003, 13:49
bine ai venit rededd, dar mai potoleste-ti elanul asta. :o

Daca nu, ma ofer eu sa te ajut. :D :D

ady_azzuro
27th July 2003, 16:30
Aveti echipa frumoasa pacat ca atzi cazut
Meritati sa ramanetzi in A.
Altuzii trebuiau sa cada nu echipe frumoasa ca uta :(

pireus
27th July 2003, 19:48
Hahahaha oltenii v-au luat cioara !!!! /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

ady_azzuro
27th July 2003, 19:52
Da ma n'jock e la noi avem varf

RedBaron
29th July 2003, 19:30
Un mesaj de la Arad, pentru toti smecherii din Banat... si nu numai!
Bah! Lasati-o mai moale cu ciorile! Mai bine vedeti-va de treburile voastre, ca rasismul il exprimati doar la adapostul anonimatului ce vi-l confera un forum! Si apropo, cei ce nu au buletin, nu pot si rasisti inca!

Macar daca sunteti rasisti sau nazisti fiti pana la capat, nu cu jumatate de norma!

ad3an
29th July 2003, 21:57
Cam s-a imprastiat echipa voastra in toate partile am citit oieri in prosport ca si Boruga vrea sa plece sau doar se face,mai bine il aduceti pe popicapt ce el se pricepe la Promovari
Vedeti voi ce faceti cu Cfr in prima etapa
Sucees
P.S
Daphix propunerea pt 10 august ramane valabila da sa ma anunti sa stiu okkk

EDMOND_
29th July 2003, 22:48
Njock , chiar daca este mai inchis la culoare poate este mai " om" decat multi cu pielea mai alba... Prima mea impresia despre el este favorabila ( acum vorbesc ca om ,nu ca jucator de fotbal)....
Daca va mai intereseaza despre el , abia venit la Craiova a jucat titular in meciul cu FC Arges. , terminat acum o ora , 2-1 pentru Craiova ,golul victoriei Njock... Pe mine nu m-a impresionat , dar nici nu a fost jucat ...mai dureaza pana se vor consolida relatiile de joc... oricum promite .... si la propriu si la figurat..a declarat ca va inscrie 15 goluri pentru Craiova...

Kidu
30th July 2003, 18:27
Acest comunicat este pt totzii suporterii adevrati ai "Batranei Doamne" care vor sa faca parte din noua grupare "Spetza Ultra Rossa", sunt ashteptatzi sambata 02.08.2003 in fatza stadionului UTA la ora 16.00 pt a pune la punct cateva detalii de inceput. Va ashteptam in nr. cat mai mare.
Forzza UTA !!!

Sir
31st July 2003, 05:42
mai iar a dat norocul peste voi!bulan cat casa!in mod normal va facean terci, dar trebuie sa-i dati o bere, ba nu! 2 beri, lui Ionila.cred ca si Prodan merita ca s-a facut ajutor de portar la voi.
Am si eu o intrebare: cum il cheama pe nr. 18 de la voi?Cam necioplit si badaran baiatu'!
hai ca ne intalnim la anu' in A!

Kidu
31st July 2003, 14:16
:D Bulan zici ?! Bine ma asha o fi, las ca rezistatzi voi in A cu fosilele voastre.
Inca ceva sir, o intrebare: Aia este fatza ta ? :D

Sergio
31st July 2003, 22:41
http://www.imperioultra.as.ro/Imperio/Poze/Poli%20AEK/0008.jpg


Aradeni, priviti si minunati-va! /jaw drop/

Njock
31st July 2003, 23:56
Bai Sergio si in amicale umblati cu arbitri?

ecstasy
8th August 2003, 01:38
oooo... rededd:))))) bine ne-am regasit...;>PP
FORZA POLI, forza uta dar fara culori negre... nu shtitzi ce se poate intampla daka datzi prea multa libertate negrilor????? fara suparare, sunt shi oameni de culoare civilizatzi dar prea putzini... la fel ka olteniiii..:)))))

rededd
8th August 2003, 14:09
Comunicat "Spetza Ultra Rossa" :

Sambata 09.08.2003 de la ora 10:30 sunt asteptati in fatza stadionului UTA toti membri dar si cei care vor sa faca parte din noua brigada "Spetza Ultra Rossa".

Va asteptam in numar cat mai mare !!!

:forza uta:

rededd
8th August 2003, 14:16
:happy ecstasy :happy

hehe... iara ne'am intalnit... :kiss:

Marti la Surduc.... :ok:

Njock
12th August 2003, 21:03
Jegul (cu "J" mare de la jenant) de cOPOS vrea sa-l ia pe Panaitescu cu japca desi mai are contract cu UTA inca doi ani.
Deja e cunoscut ca tepar (vezi cazul: Botis, Varga, Sänmartean,Njock etc) mai sunt unii care mai... "pun botul"

adymax
16th August 2003, 20:45
Ce a facut UTA in ultimul amical cu cei din Novi Sad stie cineva??

RedBaron
17th August 2003, 02:51
A castigat cu 3-2.

ultra_alba
7th December 2003, 04:09
va doresc sa ramaneti cati mai multi ani in serie B

RedBaron
7th December 2003, 13:49
Eu nu iti doresc sa ti se intample, ceea ce doresti tu altuia! Sau mai pe scurt, sa se intoarca afirmatia impotriva ta!

In cele din urma, zic eu, ar trebui sa-ti doresti la anul o confruntare in Div.A intre cele 2 echipe, deoarece asa ar fi mult mai frumos si pentru orgoliile inflacarate ale fanilor! Ce zici? Sau poate iti convine mai mult sa faci o deplasare la Piatra Neamt, Bacau, Constanta..., decat la Arad? Macar din punctul asta de vedere.

RedBaron
7th December 2003, 19:13
Deoarece acesta va fi ultimul meu mesaj in acest an pe acest forum, deh mai intra si omul in vacanta si nu mai are acces la net :lol: , m-am gandit sa urez tuturor:

Sarbatori Fericite!

Asa se obisnuieste, asa e frumos si banuiesc ca asta ne dorim toti!

In ce priveste UTA, suntem "in grafic" si sper ca jucatorii nostri sa se relaxeze acum in aceasta pauza, sa se bucure si ei de vacanta si sarbatori.

Numai bine! Cu respect, Daphix_. /hello

Hai UTA!

albrosu69
8th December 2003, 13:36
va doresc sa ramaneti cati mai multi ani in serie B
Ba alba va laudati si voi ca ati stat 80 de ani prin divizia b si te-ai trezit deodata. Noi UTA voi...
Sarbatori fericite si tie Daphix_ !!!!

ultra_alba
8th December 2003, 16:53
Ba alba va laudati si voi ca ati stat 80 de ani prin divizia b si te-ai trezit deodata. Noi UTA voi...
Sarbatori fericite si tie Daphix_ !!!!
va prindem noi...oricum avem ceva conturi de reglat cu voi...doar sunteti ''prietenii'' nostrii nu-i asa?

albrosu69
9th December 2003, 09:20
va prindem noi...oricum avem ceva conturi de reglat cu voi...doar sunteti ''prietenii'' nostrii nu-i asa?
Alba in ultima parte a vietii ai avut doar cosmare sau care-i problema ta? Lumea se imparte in doua: firimituri din care faci parte si tu, persoane nebagate in seama in societate si in spatele anonimatului sunt mari "dulai" si oameni cu pasiuni, cu hobby-uri, respectati si in societate si la care tu nu ai acces. Esti prea mic si ai gura prea mare.

albrosu69
9th December 2003, 09:22
Si era sa uit FoRzA UTA!! brigada SUR!!

BIANCO_NERO
10th December 2003, 00:16
Din 1995 de cand sunt in galerie la Sportul am invatat ceva........ NU II DORII ALTUIA CE NU ITI DORESTI TIE ......

No1Fan
15th December 2003, 06:26
Nu am stiut ca si Sportul are galerie, dar... ce sa zic, la mai mare fratilor :ok:


FORZA UTA!

RedBaron
27th December 2003, 13:20
Vad ca se poarta literele mari si rosii... (I'm back :D ) ... si tre' sa ma conformez:

Hai UTA! :ok:

PS =Ultima stire pe anul asta: se pare ca G. Boruga, antrenorul aradenilor, s-a decis sa renunte la Manta, Cornea, Iliuciuc si Ferencz Popescu... Ramane acum de vazut ce se va intampla mai departe... ca mai tre' adusi inlocuitori... cu bani, ori asta e problema...

Kidu
31st December 2003, 02:45
An Nou Fericit tuturor !!! Imi doresc ca UTA sa promoveze, iar S.U.R sa umple peluza nord :) .

EDMOND_
31st December 2003, 16:12
Din partea celor ce iubesc alb-albastrul multe urari de bine , multe bucurii in noul an! LA MULTI ANI!

RedBaron
1st January 2004, 23:25
Din partea celor ce iubesc alb-albastrul multe urari de bine , multe bucurii in noul an! LA MULTI ANI!

Multumesc, la fel! Nu pot vorbi in numele tuturor de pe acest forum, dar dpdv al meu sa avem parte de cat mai multe bucurii!

RedBaron
3rd January 2004, 14:09
Inca un timisorean la UTA? :D

Ex-umetistul Calin Bota isi va indrepta, probabil, pasii spre UTA. Un alt umetist, in ultima vreme polist, Gheorghe Gosa, ar putea evolua din primavara la „Batrana Doamna”. Au existat discutii intre tehnicianul Gigi Boruga si mijocasul timisorean, urmand a se bate palma, in mare masura, in primele zile dupa sarbatori. (FotbalVest)

albrosu69
6th January 2004, 09:56
Inca un timisorean la UTA? :D

Ex-umetistul Calin Bota isi va indrepta, probabil, pasii spre UTA. Un alt umetist, in ultima vreme polist, Gheorghe Gosa, ar putea evolua din primavara la „Batrana Doamna”. Au existat discutii intre tehnicianul Gigi Boruga si mijocasul timisorean, urmand a se bate palma, in mare masura, in primele zile dupa sarbatori. (FotbalVest)
In nu stiu ce ziar local, cred ca adevarul a scris ca au semnat cu UTA cei doi.
Sper sa poata sa ne ajute. FoRzA UTA!!

RedBaron
9th January 2004, 21:05
"Ca si în vară, lotul UTA-ei nu se conturează

Cu toate că mai sunt câteva zile până la reunirea echipei, conducerea clubului fanion al Aradului nu a reusit să realizeze mare lucru. Bătrâna Doamnă nu are în acest moment un lot care să aspire la promovare, ba mai mult câtiva fotbalisti sunt pe punctul de plecare. Oare aceasta să fie strategia de promovare în divizia A?

UTA are doar un atacant pur sânge

Bătrâna Doamnă caută în continuare solutii pentru completarea lotului de jucători dar tratativele înaintează foarte greu. Clubul arădean nu este dispus să cheltuiască prea mult pe transferuri si atunci nici jucătorii valorosi nu pot să apară peste noapte. UTA suferă cel mai mult în compartimentul ofensiv, acolo unde se pare că a mai rămas doar Călin Maris. Manta si Cornea au foarte putine sanse să mai îmbrace tricoul UTA-ei si în a doua parte a campionatului, singura solutie fiind avansarea lui Drida si Marius Popescu în atac. Practic, Bătrâna Doamnă nu a reusit încă nici un transfer notabil iar lista lui Gigi Borugă poate rămâne o amintire dacă conducerea clubului din Aurel Vlaicu nu se miscă mai repede.

Uite Gosa, nu-i mai Gosa

Mai tot timpul, UTA pierde multi jucători datorită indeciziei conducerii dar poate si a lipsei de fonduri financiare. Cel mai bun exemplu este cel al timisoreanului Gosa care după ce a venit la discutii cu UTA, este foarte aproape să semneze cu Olimpia Satu Mare. Nici discutiile cu Macavei nu au dus deocamdată la un final fericit, astfel că singurul jucător care este sigur în curtea UTA-ei rămâne timisoreanul Bota.

Cristian Luca este singurul vizat

Rămâne totusi în actualitate interesul Bătrânei Doamne pentru atacantul Tricotajelor Ineu, Cristian Luca, care nu a ajuns la un acord cu echipa maghiară Haladas. Luca este poate singurul jucător care este dorit cu adevărat între alb-rosii, conducerea clubului nerenuntând încă la transferul lui. Din păcate, un alt jucător valoros al echipei, Norbert Varga, este solicitat să dea probe la o echipă de primă divizie din Ungaria, astfel că lotul echipei nu numai că nu se întăreste dar s-ar putea si subtia." (Observator - Arad).

:( Nu suna prea bine...

RedBaron
10th January 2004, 20:58
Csehi sau Sumudică ar putea ajunge la UTA/Manta tratează cu DVSC MegaForce

Bătrâna Doamnă este pe punctul de a-l transfera, în sfârsit, pe Petrus Manta. Intrat în conflict cu Gigi Borugă, bucuresteanul nu mai intră în vederile tehnicianului, mai ales că în tur mai mult a fost accidentat decât a jucat. Cu toate acestea, Manta este golgheterul la zi al textilistilor si singurul atacant de valoare din lot. Desi directorul executiv al FC UTA, Emanuil Gherghel, spune că Manta nu va fi transferat, atacantul utist zice altceva: „Este adevărat că sunt în tratative cu Debrecen. Am avut câteva discutii, iar acum cele două cluburi trebuie să se înteleagă“. Petrus Manta mai are contract cu FC UTA până în vară, după care se va putea transfera la grilă la orice club. Se pare că cei din conducerea Bătrânei Doamne sunt dispusi să-l cedeze pe Manta în schimbul sumei de 75000 de dolari sau la schimb cu Csehi sau Sumudică. DVSC MegaForce este calificată în turul trei al Cupei UEFA, după ce a trecut în turul precedent de PAOK Salonic (0-0, acasă, 1-1 în deplasare).

„As pleca de la UTA fără să mai gândesc, dacă am posibilitatea să evoluez în Cupa UEFA. Sper să mă transfer la Debrecen si să joc în turul trei al acestei competitii“
(Observatorul de Arad)

RedBaron
10th January 2004, 21:03
Poli îl doreste pe Panin

Conducerea echipei Poli AEK Timisoara îl doreste foarte mult pe Cristian Panin. Motivul ar fi acela că partea dreaptă a violetilor este descoperită iar Anton Dobos încearcă în aceste zile să-l abordeze pe fundasul Bătrânei Doamne. Timisorenii îsi doresc un schimb de jucători, moneda de schimb pentru Panin fiind portarul Hadrian Bogdan care apără si buturile reprezentativei nationale a Moldovei. Panin este dorit si de Petrolul Ploiesti dar se pare că fotbalistul arădean nu va da curs propunerii prahovenilor. Ar fi însă o greseală a conducerii alb-rosilor să renunte si la serviciile lui Cristian Panin, mai ales că schimbul cu Bogdan ar fi în dezavantaj evident pentru UTA. Schimbul de jucători ar putea cădea si datorită faptului că Sinescu este aproape sigur în curtea Bătrânei Doamne. Ceilalti portari ai UTA-ei ar putea avea si ei altă destinatie, Grozav va fi dat la schimb cu Sinescu si va apăra la A.C.U. în timp ce Iliuciuc îsi caută echipă.
(Observatorul de Arad)

Facem ce facem si tot cu Poli sau Timisoara impartim jucatori. Ei cu noi, noi cu ei! Ei da! Pai suntem vecini... /hello

No1Fan
12th January 2004, 02:37
Cred ca daca il da pe panin la schimb cu parasuta aia de bogdan se face cea mai mare greseala, sau ma rog inselatorie, din istoria recenta a clubului.

Chiar nu cred ca asta e calea spre divizia A, desi uneori ma intreb daca mai are rost sa tragem pentru A din moment ce, odata ce suntem acolo suntem batjocoriti si mani<beep><beep><beep><beep>ti dupa cum vor bucurestenii, oltenii, moldovenii...se pare ca acelasi lucru se intampla si cu Bihoru'

Forza UTA!

No1Fan
12th January 2004, 03:44
Dar sa speram ca toate lucrurile se vor termina bine pentru noi (cei care tin cu :happy :happy :happy :happy :happy )

P.S. Mesajul asta l-am scris numai asa ca sa nu termin intr-o nota asa de pesimista... :yeah:

ad3an
12th January 2004, 09:49
Se pare ca la voi vor reveni Fritea,AMZUCU si Zaha de la Oradea iar este foarte posibil ca manta sa ajunga la Oradea!!!