PDA

View Full Version : Lot 2004



Ultras
14th January 2004, 10:52
Ieri s-a reunit lotul.

Portari:
Stanca, Stancioiu, Alecu, Savos
Fundasi:
Stere, Secareanu, Ratiu, Maxim, Rusu, Toma
Mijlocasi:
Balan, Lazar, Stancu, Cruceru, Irimia, Iovita, Nicola, Oae
Atacanti:
Mazilu, Bucur, Varga, Curelea, Ciubotariu

Staff tehnic

Antrenor principal
GABI BALINT
Antrenor secund
TOM CRISTEA
Antrenor portari
ZOLTAN IASKO
Preparator fizic
GIOVANNI MELCHIORRE

ultras_sportul
14th January 2004, 17:42
Portarul SAVOS este SAVU toata ziua... :)

Iar Ciobi e mijlocas.... nu a mai dat gol de 3 ani..... :rosu:

Ultras
16th January 2004, 12:36
Ce vrei presarii il dadeau si pe Negru in lot, cu toate ca in acelasi numar spuneau despre el ca este unul dintre jucatorii Rapidului cu rezultate foarte bune la testele fizice. Ciubotariu crezi ca mai stie pe ce post joaca? :drak:

gigel_bucur
21st January 2004, 11:44
Ciubotariu crezi ca mai stie pe ce post joaca? :drak:
dar a stiut vreodata?

vasile314tzurka
21st January 2004, 12:02
dar a stiut vreodata?

lasa ca o sa te bucuri de el si in retur:)

gigel_bucur
21st January 2004, 13:15
lasa ca o sa te bucuri de el si in retur:)

daca da vreun gol dau eu de baut. daca joaca si nu marcheaza, dai tu :D
merge?

ultras_sportul
21st January 2004, 19:31
Chiar si 2 beri de om.... :)

vasile314tzurka
22nd January 2004, 08:17
daca da vreun gol dau eu de baut. daca joaca si nu marcheaza, dai tu :D
merge?

stii ca anul asta nu beau alcool:) deci ramine pe ape minerale :drak:

gigel_bucur
22nd January 2004, 12:16
stii ca anul asta nu beau alcool:) deci ramine pe ape minerale :drak:
corect! iti cumpar apa minerala :p in schimb tu trebuie sa dai berea de rigoare si sunt sigur ca Ciobi o sa ma duca la ciroza

vasile314tzurka
22nd January 2004, 13:19
corect! iti cumpar apa minerala :p in schimb tu trebuie sa dai berea de rigoare si sunt sigur ca Ciobi o sa ma duca la ciroza

nefiind conditii egale (eu apa si tu bere) iti propun sa-ti dau benzina:)

argumente:
1. nu poti sa-l suferi
2. te iei mereu de echipamentu-i alb ca neaua
3. cum e mingea la el (rar, e adevarat) cum te incolorezi (alege tu ce preferi) la fata

Ultras
22nd January 2004, 13:26
Cred ca va agitati degeaba. Nu a prins echipa la Rapid si o prinde la noi. Sa fim seriosi! :drak: O sa il bage pe finalurile de meci, poate.

vasile314tzurka
22nd January 2004, 13:27
Cred ca va agitati degeaba. Nu a prins echipa la Rapid si o prinde la noi. Sa fim seriosi! :drak: O sa il bage pe finalurile de meci, poate.

si eu care aveam o parere buna despre tine:) data viitoare punem anuntul "cearta la shto" ca sa te prinzi:)

gigel_bucur
22nd January 2004, 13:28
nefiind conditii egale (eu apa si tu bere) iti propun sa-ti dau benzina:)

argumente:
1. nu poti sa-l suferi
2. te iei mereu de echipamentu-i alb ca neaua
3. cum e mingea la el (rar, e adevarat) cum te incolorezi (alege tu ce preferi) la fata

nu cred ca te scoti cu benzina, e mai scumpa ca berea.
nu e adevarat ca nu pot sa-l sufar, cred doar ca si-a ratat cariera. putea fi un excelent cantaret de muzica in romania (only).

echipamentul lui e mereu curat pt. ca omul alearga cam cat mine in tribuna. de cele mai multe ori eu sunt mai obosit dupa un meci :p , Nicu stie de ce, el imi recomanda una alta.

Ultras
22nd January 2004, 13:29
Stiam la e la "shto" din sursa sigura, dar nu vroiam sa o deconspir. :O

vasile314tzurka
22nd January 2004, 13:31
nu cred ca te scoti cu benzina, e mai scumpa ca berea.
nu e adevarat ca nu pot sa-l sufar, cred doar ca si-a ratat cariera. putea fi un excelent cantaret de muzica in romania (only).


ce rau si lipsit de inima esti. si nu uita ca nu-s zgircit. daca e sa-ti dau foc o sa trimit cenusa-ti la prietenii tai de peste olt:)

cintaret? de ce? avem destui formidabili. avem pe... mda... ia ppleaca de aici ca ma "inervezi".

voi spuneti ca va fi rezerva? eu ma indoiesc. vom vedea. tot la nicu, desi o sa-l intristez cu apa minerala.

Ultras
22nd January 2004, 13:32
Trebuie sa iti aduci apa de-acasa. Nicu nu tine. :drak:

gigel_bucur
22nd January 2004, 13:35
gasim apa de ploaie:)

vasile314tzurka
22nd January 2004, 13:36
Trebuie sa iti aduci apa de-acasa. Nicu nu tine. :drak:

habar n-ai. pentru mine nicu-si deschide benzinarie ca sa am cu ce sa-l botez pe calamitatea de gigel_bucur.

gigel_bucur
22nd January 2004, 13:41
habar n-ai. pentru mine nicu-si deschide benzinarie ca sa am cu ce s-al botez pe calamitatea de gigel_bucur.

pana la benzinaria lui Nicu va mai curge multa bere pe malurile Dambovitei. asa ca pana la botezul meu mai e:) in schimb nu stiu cum o sa te descurci tu anul asta, Craciunul e departe :D

Ultras
22nd January 2004, 13:43
cum e cu abstinenta? ceva semne de nervozitate?

vasile314tzurka
22nd January 2004, 13:43
pana la benzinaria lui Nicu va mai curge multa bere pe malurile Dambovitei. asa ca pana la botezul meu mai e:) in schimb nu stiu cum o sa te descurci tu anul asta, Craciunul e departe :D

ma descurc eu. va iau bani sa va duc acasa in brate. fac si miscare, slabesc si o sa fie bine, la vara cald, si sportu-n A. nu de alta dar sa mai rid si eu cind o sa o luati pe coaja de la steaua:)

vasile314tzurka
22nd January 2004, 13:46
cum e cu abstinenta? ceva semne de nervozitate?

o sa vezi pe spinarea ta... nu de alta, dar daca iar o sa jucati de dorul lelii sau vine nervosul ala cu "iar ne-au furat arbitrii", cind maxim da la gioale, o sa te intreb pe tine "da de ce ma musiu" si o sa te umflu:)

Ultras
22nd January 2004, 13:50
Steaua? Steaua va ajunge o echipa de pluton acum ca a plecat Radu Niculescu!

vasile314tzurka
22nd January 2004, 13:58
Steaua? Steaua va ajunge o echipa de pluton acum ca a plecat Radu Niculescu!

un pluton de echipa. nu mai ride de raducu. e cel mai eficient marczator al diviziei A si al lumii in general. 26 minute=1 gol. fa socoteala si singur.

Ultras
22nd January 2004, 13:59
Eu nu am ras, chiar am vorbit serios!

gigel_bucur
22nd January 2004, 14:01
la ce pluton va referiti? :rolleyes:

Gigel Sportul
25th January 2004, 20:38
la ce pluton va referiti? :rolleyes:

Ala de la Targoviste, care i-a lasat fara patronul spiritual :D .

E bine: claudiu pleaca, Dini face tusa, tactica manageriala perfecta pentru o noua ratare a Cupelor Europene.

ultras_sportul
26th January 2004, 04:01
Mai ales cand ne cadorisesc cu cartonas :rosu: pentru 2 faulturi mari si late in 45 de minute cum a fost in celebrul meci cu FCM Targoviste.... :cool:

gigel_bucur
26th January 2004, 15:46
Mai ales cand ne cadorisesc cu cartonas :rosu: pentru 2 faulturi mari si late in 45 de minute cum a fost in celebrul meci cu FCM Targoviste.... :cool:

mama lor de arbitrii :p

Ultras
26th January 2004, 15:49
Auzi tupeu pe ei! In loc sa le dea targovistenilor ca i-am stricat lui Maxim luciul la ghete. Hotie pe fata!

vasile314tzurka
26th January 2004, 15:50
mama lor de arbitrii :p

niste nenorociti, ce mai:) sa-i dai cartonas rosu lui maxim cind avea galben si loveste pe la spate? o magarie. un arbitru angoasat. un neica nimeni. propun ca sportu sa joace fara arbitri fara fanioane fara tusa si fara maxim:)

gigel_bucur
26th January 2004, 15:52
... propun ca sportu sa joace fara arbitri fara fanioane fara tusa si fara maxim:)

si fara Ciubotariu, il dam la Steaua daca tot a plecat "Einstein", aveti nevoie de atacant:D

vasile314tzurka
26th January 2004, 15:53
bun si iepurasul. poate prinde loc in locul lui dinita:)

Ultras
26th January 2004, 16:01
Fara arbitrii, sunt de acord! Da' cu arbitre!

vasile314tzurka
26th January 2004, 16:02
mestere, lasa luptele in namol. mai bine vezi de fotbal. :) alde ultras_sportul s-a retras pe hattrick?

Ultras
26th January 2004, 16:08
pe aici trece sa isi mai traga sufletul si sa mediteze la viitoarele investitii. :drak:

Ultras
1st June 2004, 11:11
Lotul care a sarbatorit promovarea

Portari:
Stanca, Stancioiu
Fundasi:
Stere, Secareanu, Ratiu, Iovita, Rusu, Toma, Radoi
Mijlocasi:
Balan, Lazar, Stancu, Cruceru, Maxim, Nicola, Oae, Pulhac
Atacanti:
Mazilu, Bucur, Varga, Curelea

Staff tehnic

Antrenor principal
GABI BALINT
Antrenor secund
TOM CRISTEA
Antrenor portari
ZOLTAN IASKO
Preparator fizic
GIOVANNI MELCHIORRE

Ultras
4th July 2004, 14:34
Lotul care se pare ca a facut deplasarea la Poiana Brasov se prezinta astfel:

Portari: Stanca, Stancioiu, Savu

Fundasi: St.Stancu, Secareanu, Radoi, Rusu, Patrichi, Ratiu, Vertenescu

Mijlocasi: T.Balan, C.Lazar, Nicola, Maxim, Oae, Ferfelea, Cruceru

Atacanti: Mazilu, Nae, Curelea, Varga, Bucur.

Antrenor: D. Petrescu
Secunzi: Cezar Zamfir, Costel Pana, Tom Cristea, Florin Tene

Din cate se observa lipsesc: Iovita (isi cauta echipa), Stere si Pulhac (care e posibil sa se fi intors la Dinamo)

RedBaron
4th July 2004, 14:43
Costel Pana apare la antrenori secunzi. Sa fie acelasi Pana care a fost secund la UTA acu 2 sezoane, ma intreb...

Ultras
5th July 2004, 15:34
E vorba de acest Costel Pana (dreapta, randul de sus). Nu stiu care dintre ei a fost la UTA.

Ultras
8th July 2004, 10:57
Rectificare! lotul care a facut deplasarea la Brasov este urmatorul:

Portari: Stanca, Stancioiu, Savu

Fundasi: St.Stancu, Secareanu, Radoi, Rusu, Patrichi, Ratiu, Vertenescu, Dedu

Mijlocasi: T.Balan, C.Lazar, Nicola, Maxim, Oae, Ferfelea, Cruceru, Turcu

Atacanti: Mazilu, Nae, Curelea, Varga, Bucur.

Antrenor: D. Petrescu
Secunzi: Cezar Zamfir, Costel Pana, Tom Cristea, Florin Tene

ultras_sportul
8th July 2004, 12:35
Eu banuiesc ca e vorba de cel care a jucat la Dinamo :) :D

Ultras
8th July 2004, 12:56
Dupa tine cine e antrenorul secund? Ala care sta in tribuna sau ala care sta pe banca si da indicatii? :drak:

RedBaron
9th July 2004, 15:49
Eu banuiesc ca e vorba de cel care a jucat la Dinamo :) :D
Da, tot ce e posibil... , oricum nu cred ca e cel din poza atasata precedent.

cristiansportul
10th July 2004, 00:45
Echipa Joaca Din Ce In Ce Mai Bine. Sper Sa Primim Licenta Si Poate Facem O Figura Frumoasa In Divizia A. Eu Sper Sa Prindem Chiar Un Loc In Cupele Europene.

Ultras
12th July 2004, 11:47
Marius Nae

BIANCO_NERO
19th July 2004, 22:23
mestere, lasa luptele in namol. mai bine vezi de fotbal. :) alde ultras_sportul s-a retras pe hattrick?

Sa inteleg ca vii si tu pe hattrick /hello

NO MORE HATTRICK!!!

Ultras
20th July 2004, 12:04
Bogdan Stelea, zis Arnold, liber de contract si in asteptarea unui angajament se antreneaza de cateva zile cu Sportul Studentesc la "2 Cocosi":

“Mă gīndesc la retragere!”

La 36 de ani, fostul portar al Salamancăi se antrenează de cīteva zile cu Sportul Studenţesc, echipă pregătită de unul dintre cei mai buni prieteni ai săi, Dan Petrescu. Discuţia cu “Arnold” a durat aproximativ 30 de minute, timp īn care jucătorii Sportului, cantonaţi la restaurantul “Doi Cocoşi”, priveau cu admiraţie la ineditul lor coleg. “Sīnt nişte băieţi extraordinari, care vor face o figură bună īn prima divizie”, spune Stelică, īn timp ce privirea īi alunecă spre peretele din dreapta lui. “E fotografia dinaintea meciului cu Portugalia, de la Bucureşti, scor 1-1. Ce vremuri! Acum nu ştiu dacă să mai am speranţe la naţională. Să-mi găsesc echipă mai īntīi”.
Cum e, Bogdane, semnezi cu Sportul?
Bogdan Stelea: Nu pot să zic nimic deocamdată, pentru că sīnt doar 4-5 zile de cīnd mă antrenez cu ei. Eu sīnt deschis să joc la orice echipă din Romānia. Am renunţat la doi ani de contract cu Salamanca, iar acum īmi caut echipă. Cu Sportul au fost nişte discuţii de principiu, īnsă nu e nimic clar. Aştept īn continuare oferte.Iei īn calcul şi posibilitatea retragerii definitive?
Īn acest moment, orice este posibil. Voi mai aştepta probabil pīnă la sfīrşitul lunii august, după care voi decide īntr-un fel sau altul. Poate voi accepta să joc şi gratis, numai să nu renunţ. Cine ştie!!!

Tot interviul:
http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=26898

cristiansportul
20th July 2004, 13:35
Bogdan spunea ca s-ar putea sa joace si pe gratis. Avand in vedere ca noi nu avem prea multi bani poate alege sa joace la noi pe gatis.

Ultras
20th July 2004, 14:44
Daca nu-i ofera nimeni bani...

cristiansportul
20th July 2004, 20:25
Am auzit ca si Falemi se pregateste cu noi. Daca ii convingem pe amandoi poate avem o sansa la o cupa europeana si de ce nu la campionat.