PDA

View Full Version : Eugen Baciu



dede
3rd October 2007, 16:12
Eugen Baciu

Data nașterii: 25 mai 1980
Locul nașterii: Vaslui, România
Înălțime: 1.79m
Post: Fundaș
Număr: 17
2000-2001 - Laminorul Roman
2000-2004 - FCM Bacău
2004 - Steaua

avand in vedere ca in meciul cu Arsenal a fost cel mai bun stelist de pe teren, merita si el sa aiba thread :D

sa o tina tot asa :ok:

Bumbescu
3rd October 2007, 16:30
merita thread, cateva randuri, inca un meci doua rezerva si dupa aia....valea:D

Glumesc, insa nu e chiar "scula" de jucator

dede
3rd October 2007, 17:26
nu e, poate nici nu o sa mai prinda vreun meci cum a fost cel cu Arsenal, dar pt ce a facut ieri sa zicem ca un amarat de thread merita si el :D

acum serios, sper ca nu a fost un accident meciul de ieri :rolleyes:

YoYoyOi
3rd October 2007, 18:51
eu nu l-am vazut niciodata pe Baciu un mare fotbalist. In orice caz, nu unul care sa merite sa joace la Steaua.
Dar daca ma gandesc la cum a jucat aseara ezista doua variante: ori e un fotbalist bun si are valoare, ori ceilalti coechipieri au fost atat de slabi incat l-au facut pe el sa para mare :rolleyes:

Bumbescu
3rd October 2007, 18:55
mai e o varianta: poate era beat:D

georg40
3rd October 2007, 18:56
@ d3d3: Din 2004 , de cand se afla la Steaua cam cat a jucat el ? Ai vreo idee ce numar de jocuri a absolvit ?
Si inca ceva il cheama Baciu sau Bacu ?

Liviu
3rd October 2007, 19:05
Baciu joaca destul de mult pentru cum este vazut, eterna rezerva. Cu exceptia sezonului 2005-2006 in care a jucat numai 9 meciuri, in sezonul 2004-2005 a bifat 17 partide (1 gol) iar sezonul trecut nu mai putin de 20 de partide. Ca o comparatie, Mirel Radoi a bifat sezonul trecut numai 14 meciuri...

dede
3rd October 2007, 19:22
@ d3d3: Din 2004 , de cand se afla la Steaua cam cat a jucat el ? Ai vreo idee ce numar de jocuri a absolvit ?
Si inca ceva il cheama Baciu sau Bacu ?
datele le-am luat de pe stelisti.ro, cam atata spuneau despre el

de pe site'ul oficial:

Data nasterii : 25.05.1980
Locul nasterii : Vaslui
Post : fundas
Nr tricou : 17
Debut in Liga I : FCM Bacau-Gloria mai 2001
Jocuri in Liga I : 125
Jocuri la Steaua : 36
Jocuri in sezonul curent : 10
Cartonase galbene in sezonul curent : 0
Cartonase rosii in sezonul curent : 0
Goluri marcate in Liga I : 4
Goluri marcate pentru Steaua : 1
Goluri marcate in sezonul curent : 0
Selectii la echipa nationala : 1
Goluri marcate pentru echipa nationala : 0

mie Baciu pana acum nu mi-a placut deloc, l-am mai si injurat (:D) de cateva ori, dar meciul de ieri sa zicem ca mi-a schimbat parerea despre el :rolleyes: sper sa ramana asa :D

kill3r
3rd October 2007, 19:24
a zis comentatorul ca Baciu e cel mai bun si gata, toti dupa el ? nu m-a impresionat cu nimic aseara, si nici nu mi s-a parut peste ceilalti stelisti.

dede
3rd October 2007, 19:43
nu dupa comentatori... :sleep:

Baciu lăudat

Massimo Pedrazzini a lăudat la finalul partidei prestația fundașului Eugen Baciu. "Este un jucător care nu spune nimic atunci cînd îl las pe banca de rezerve, la antrenamente face totul sută la sută, iar atunci cînd îl folosesc își face bine treaba. De astfel de fotbaliști am nevoie!", a comentat Pedrazzini.
gsp

Liviu
3rd October 2007, 19:49
"Este un jucător care nu spune nimic atunci cînd îl las pe banca de rezerve, la antrenamente face totul sută la sută, iar atunci cînd îl folosesc își face bine treaba. De astfel de fotbaliști am nevoie!", a comentat Pedrazzini.
Este foarte importanta aceasta afirmatie si spune tot depsre cariera acestui baiat la Steaua. Om de lot, rezerva buna, nu se face de ras dar nu exceleaza niciodata. Si cel mai important : accepta situatia. Nu arunca banderola pe jos, nu i se plange lui Becali... :rolleyes: Daca vrem sa avem un lot numeros, avem nevoie si de asemenea jucatori, care nu creeaza disensiuni. Baciu e cel mai bun exemplu.

Aseara a jucat in fata unei superputeri, o evolutie destul de buna, as spune peste asteptari.

Universal
3rd October 2007, 19:53
De obicei este rezerva, dar cand joaca nu o face niciodata rau, nu are defecte prea mari,se intelege bine cu colegii, nu a iesit niciodata din lotul Stelei cu ceva placut sau neplacut, merita sa fie la echipa, iar cu jocul sau bun impotriva lui Arsenal poate arata ca poate fi si o varianta buna in defensiva.

Snake_21
3rd October 2007, 21:30
Evolutia lui Baciu a fost peste asteptarile la multa lume si peste asteptarile mele :D a evoluat f bine aseara :)

Mynsc
3rd October 2007, 21:53
A fost magnific Baciu aseara! Precis, hotarat, elegant ... doar Radoi in zilele sale bune prindea asa meciuri. Il consideram un jucator f slab, care nu are valoare de lotul Stelei. E cam pripit sa-mi schimb parerea dupa un singur meci insa e imposibil sa fi slab si totusi sa faci un asemenea meci impotriva lui Arsenal.

P.S. Eu nici macar n-am auzit comentariul ca eram intr-un bar unde de-abia ma auzeam gandind. :P

Snake_21
3rd October 2007, 21:57
Mai bine ca nu ai auzit comentariu :D

Gontel
4th October 2007, 12:07
Cel mai bun meci al lui Baciu de cand a venit la Steaua. Parca nu aveam emotii cand vedeam ca ajunge mingea la el. Stiam ca o va respinge fara niciun fel de probleme. Trebuie spus si faptul ca niciodata nu a avut vreu meci dezastruos. Poate a fost uneori mai nesigur, dar nu a avut momente de genul Radoi la Trondheim.