PDA

View Full Version : Off-topic



ultras_sportul
21st October 2003, 15:21
Dar Craiova o suport la fel de putin ca pe Steaua si Dinamo! Mai ales cand i se suie tupeul la mansarda si se viseaza cea mai buna echipa din podgorie! :)

Gerson
27th October 2003, 08:47
Dar Craiova tot cu japca il luase pe Hagi, asta uiti? Il bagasera tot pe blat la ISE Craiova, la interventia lui Adrian Paunescu si a stabilor comunisti din Craiova. Desi Hagi semnase si cu Sportul cu cateva zile inainte.
Nu s-a bagat atunci nici Paunescu si nici vreun stab.Toti fotbalistii care semnau cu Universitatea Craiova deveneau si studenti.Nu era nevoie de nici o interventie , asa era regula la toate echipele studentesti. Intrau pe blat, asa era stilul atunci dar Craiova se intelesese cu Farul, le daduse alora 5 jucatori la schimb jucatori ai craiovei care fusesera imprumutati prin alte parti, printre ei daca-mi amintesc bine era si Cioroianu.
El nu avea nici 18 ani si a semnat si el si tatal lui care dorea ca el sa joace numai la Universitatea Craiova, el era hotarat sa joace aici. A fost si prezentat cand a fost prezentat lotul , a jucat amicalul respectiv. Iar cu sportul nu semnase nimic inainte de craiova, nici nu avusese discutii cu Sportul.


De fapt daca vrei sa stii Hagi a vrut sa mearga la Sportul urmand sfatul lui Mircea Lucescu, care l-a avertizat ca la Craiova concurenta pe post cu marele blond Ilie Balaci ar fi fost destul de greu de trecut cu vederea de catre Gica Hagi.
Lucescu nici nu vorbea cu Hagi in perioada aia. Ultrasule, Hagi a povestit la procesul etapei cum s-a intamplat. El semnase cu Universitatea, au venit niste securiti personali de-ai lui nea nIcu , l-au invitat in Bucuresti cu o masina , lui i-a fost frica sa zica nu.acolo s-a intalnit personal cu Nicu ceausescu si Mircea Sandu care i-au pus in fata actele , i-au promis ca pleaca a doua zi cu Sportul in Italia, ca rezolva transferul cu facultatea desi nu era voie sa te transferi atunci mai ales din prima zi, ca-i dau niste chestii. A fost o menevra a Sportului la imboldul altor cluburi bucurestene.nimeni nu fusese interesat de Hagi cand a retrogradat Hagi dar simplul fapt ca semnase cu Craiova i-a rifdicat brusc cota si a devenit vedeta. Steua si dinamo nu aveau totusi incredere, v-au lasat pe voi sa-l incercati, stiau ca daca e bun ,il pot lua oricum. Deci voi ati fost cei care l-ati furat primii, pe urma l-au furat si stelisti. Iar voi ati fost zeci de ani protejatii federatiei. De cand a venit Siman aveti impresia ca sinteti profesionisti, dar fara bani. Asa ca nu mai comenta ca Pandurii au bani de la sindicatele minerilor si a unor intreprinderi din zona ca aia nu sint banii tai. Sportul studentesc primea pe vremuri un procent din incasarile de la stadionul Universitatii Craiova ca voi era de la centru.Asta era unul dintre cele mai scandaloase lucruri de pe vremea aia.

gigel_bucur
27th October 2003, 16:00
gerson, cine ti-a bagat prostiile alea in, pardon, cap? procent din incasarile Craiovei pt. Sportul? asta ai auzit-o la camp sau asa ti-a zis tie "mulucea"?
banii aia de la stat sunt banii nostri, ai tuturor platitorilor de impozite. pe mine nu m-a intrebat nimeni daca vreau sa-i pape Pandurii, Minerul Motru sau Laminorul Nadrag. sunt destule cazuri si prin divizia A, nu dau nume.
apropos de meciul retur, spui ca o sa ne bateti, e posibil, nu zic nu, dar pe cine crezi ca mai intereseaza cand are 15 puncte avans? :happy ?

echipa sustinuta de federatie a fost Bacaul. ai au luat trei puncte pentru o datorie pe care Sportul nu o avea la Steaua. asa ca... mai pune mana pe o carte, un ziar (stiai ca ziarul nu este doar pt. sters la kur?)

07Ex
2nd November 2003, 05:41
ultras_sportul si gigel_bucur, dece va chinuiti sa raspundeti oltenilor de pe forumul asta? Ei isi inchipuie ca sunt buricul lumii, ca vezi doamne nimeni nu mai e ca ei.
ady_azzuro e clar ca altceva nu are de facut decat sa stea pe forumul asta si sa scrie asa ca trebuie sa se ia si el de cineva ca altfel cum ar ajunge sa posteze peste 1000 de mesaje, nu?
Eu daca as fi in locul vostru i-as lasa sa se impacienteze ca pana la urma la anul tot Sportul va promova in divizia A din B2.

the lion king
7th November 2003, 11:01
PT 97SIR:vezi-ti de treaba ta bai emigrantule

ultras_sportul
9th November 2003, 10:29
:x


Se vede ca esti fanul echipei de partid si de stat a judetului Dolj!!!

Care de la o vreme arata nu a echipa olteneasca ci a formatie bananiera: Njock, Daouda, Trezor, Biemme, Bengondo, adica din start 5 maimute care culeg curmale la echipa ta....

Nu inteleg totusi aberatia gen KGB/Securitate debitata anterior....

Asta e nivelul tau de inteligenta sau imiti IQ-ul urangutanilor din echipa actuala a Craiovei. In curand Universitatea nu va cuprinde decat 1-2 jucatori olteni daca ne gandim ca si Guso si MC Breen sunt titulari...

Vai de voi, echipa fanion a Olteniei.... :shock:

ultras_sportul
9th November 2003, 13:42
Am folosit figura de stil cu IQ-ul, facand referire la remarca malitioasa trimisa catre suporterul Sportului Sir97 care vezi tu, nu are ce cauta pe forum, deoarece este emigrant. Parca ar fi extraterestru in conceptia suporterului oltean care l-a contrat, desi intamplator sau nu, Sir97 a fost in acest sezon la doua din meciurile Sportului...
Poate o sa mai plece jucatori, foarte posibil, dar nu inteleg de ce muriti voi de grija noastra... 8)

PS: Trezor e imprumutat la Extensiv, am vazut cat de bun este acum o saptamana cand am fost la Craiova... :rolleyes:

ady_azzuro
10th November 2003, 14:41
Ce suporteri adevarati! :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Ultras
11th November 2003, 11:12
Cam batuti de soarta azzurii astia! Dupa ce ca nu au minte, mai se fac de ras si in vazul lumii. Ca asa sunt oltenii de genul astora: fuduli, dar urla prostia-n ei! Unde mai pui ca urla si foamea!

ady_azzuro
11th November 2003, 13:40
Ultras o sa-ti cumpar o oglinda si abia apoi vei vedea care sunt adevaratele tale "calitati " si o sa zici surprins "hopa mesajul care il scrisai ma descrie perfect" :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Ultras
11th November 2003, 16:27
Lipsa de imaginatie arata cu adevarat limitele capacitatii cognitive de care dispui. Incearca o lobotomie ca poate o sa ajungi la nivelul de primata.

Gerson
11th November 2003, 17:24
ultrasule , tu sigur ai suferit o lobotomie si esti platit de medici sa faci reclama. :D

Ultras
11th November 2003, 18:05
Ai crescut cumva intr-o casa de copii, de esti asa handicapat. Chiar nu ai nici un pic de imaginatie? Raspunsurile tale seamana cu jocul insipid al uNIVERSITATII craiova. Varza si praz, asta sunteti si nu aveti cum sa schimbati asta!

ady_azzuro
11th November 2003, 18:33
Sigur ca da .... lipsa de imaginatie :thinkso: :thinkso: :thinkso:
tu o ai foarte bogata :D :D :D

Ultras
11th November 2003, 18:51
Vezi, tu provoci! Consider ca ai scris asta inainte de a te lasa nervii si te iert de data asta! La urmatorul post de acest gen, o sa ai nevoie de tratament de specialitate!

Gerson
11th November 2003, 19:34
ultrasule, in afara de porcarii tu nu esti capabil de discutii deci tu esti cel banuit ca scrii dintr-o casa de copii retardati mental. Dovedeste ca lumea se inseala daca poti :drak:

Ultras
11th November 2003, 20:25
Ma prefac ca nu am citit asta si inca o data fac apel sa terminati cu aerul asta de superioritate ca nu va prinde. Daca nu va calmati asta va fi printre ultimele tentative de dialog. Daca rabdare mea va lua sfarsit, nu va vad bine!

Gerson
11th November 2003, 20:38
terminati cu aerul asta de superioritate
Cu aerele de superioritate, este o impresie de-a ta, nimic mai mult


Daca rabdare mea va lua sfarsit, nu va vad bine!
deci tu daca te enervezi, iti scade acuitatea vizuala sau iti cad ochelarii :D
Era o gluma, calmeaza-te ca prea ai un aerul amenintator al unui copil .
Raule :D

Ultras
11th November 2003, 20:40
Voi chiar nu vreti sa o lasa-ti moale. Ca oricum, nu va foloseste la nimic! :D

Gerson
11th November 2003, 20:45
Eu am inchieat

Ultras
11th November 2003, 20:55
Din punctul meu de vedere am incheiat de ceva timp

ultras_sportul
11th November 2003, 22:25
Noapte buna, fara lobotomii si alte actiuni criminale.... :shock: :rolleyes:

07Ex
11th November 2003, 23:35
Nu mai intrasem de mult pe forumul asta din lipsa de timp dar vad ca spiritele sunt din ce in ce mai incinse. :?
In primul rand the lion king nu a facut altceva decat sa incerce sa ma provoace prin ceea ce a scris, dar din pacate pentru el nu ma prea intereseaza parerea lui. Am sa-l propun insa pe lista neagra pentru ca intentionat a incercat sa se ia la harta cu noi cei de pe forumul asta si chiar nu stiu dece? Pentru ca suntem "emigranti" sau pentru ca tinem cu Sportul.
Despre ceilalti nici nu mai comentez ca nu are rost. Banuiesc ca unii nu au altceva mai bun de facut decat sa stea in fata computerului si sa scrie mesaje.

Blue
12th November 2003, 03:59
iti place sau nu esti emigrant, la fel ca si mine. Mie nu mi se pare o injurie.
In schimb mi se pare penibil sa faci obeservatie gramaticala cand tu faci greseli cat casa si sa-l propui sa fie avertizat pe unul care e tot moderator la fel de nou ca si tine dar nu se prevaleaza cu atatea aere de insignifiantul avantaj. MI se pare de prost gust , eufemistic spus.Asta mai ales cand unul de-al tau a facut criza de isterie pe sectziunile Universitatzii, Pandurilor si Sportului. Itzi dai cam prea multa importantza si aere . Pricepushi domnu' Toronto?
sau sa-tzi zic "sir" :D :D :D

Ultras
12th November 2003, 08:48
Nu doresc sa mai intru in polemica cu ipochimeni care ataca si insulta permanent, dar cand li se raspunde cu aceeasi moneda isi dau aere de mironosite. Referitor la criza de isterie, nu comentez. Insa la unii isteria este o stare permanenta.

PS. Gerson face exceptie. Cred ca este un tip echilibrat si cat de cat obiectiv. Cu el poate exista un dialog normal.

ultras_sportul
12th November 2003, 22:17
Ca deja incepuse ecranul sa se topeasca.... :shock:

07Ex
12th November 2003, 23:50
iti place sau nu esti emigrant, la fel ca si mine. Mie nu mi se pare o injurie.
In schimb mi se pare penibil sa faci obeservatie gramaticala cand tu faci greseli cat casa si sa-l propui sa fie avertizat pe unul care e tot moderator la fel de nou ca si tine dar nu se prevaleaza cu atatea aere de insignifiantul avantaj. MI se pare de prost gust , eufemistic spus.Asta mai ales cand unul de-al tau a facut criza de isterie pe sectziunile Universitatzii, Pandurilor si Sportului. Itzi dai cam prea multa importantza si aere . Pricepushi domnu' Toronto?
sau sa-tzi zic "sir" :D :D :D

Am crezut ca asta este un forum al suporterilor in care se discuta subiecte legate de echipa de fotbal. Vad insa ca voi aveti alte ganduri. :?
Eu unul am incheiat subiectul asta.

Gigel Sportul
13th November 2003, 00:00
ultras_sportul si gigel_bucur, dece va chinuiti sa raspundeti oltenilor de pe forumul asta? Ei isi inchipuie ca sunt buricul lumii, ca vezi doamne nimeni nu mai e ca ei.
ady_azzuro e clar ca altceva nu are de facut decat sa stea pe forumul asta si sa scrie asa ca trebuie sa se ia si el de cineva ca altfel cum ar ajunge sa posteze peste 1000 de mesaje, nu?
Eu daca as fi in locul vostru i-as lasa sa se impacienteze ca pana la urma la anul tot Sportul va promova in divizia A din B2.

"Emigrantule", chiar ai dreptate. Pe de alta parte, desi le-am mai spus, pe mine ma ataca, nu pe gigel_bucur, care, ca veni vorba, nici nu am habar cine ar putea fi. Dar daca motorul de cautare ne da impreuna (cred ca nu are filtru de caractere speciale si nici de diacrititce, si oricum nu e bazat pe IP), ei chiar cred ca suntem unul si acelasi. De fapt, "istericalele" mele si ale lui "ultras-sportul" nu sunt decat niste polemici. Nu am injurat pe nimeni, de jignit, poate "o facuram", este caracteristic stilului polemic, dar atat. Cred ca ai tras o concluzie decenta: mai bine ii lasam sa "isi arate muschii" pana la capat si sa stea linistiti in B2 pana le-o creste barba. Oricum, nu avem adversar, poate daca ramanea vechea structura, cu doua serii, mai gaseam cate un Poli Iasi, Unirea Focsani sau Callatis Mangalia sa ne dea mici si nesemnificative emotii. Oricum eram si peste ei, dar macar ne mai puneau ceva probleme, nu ca in seria asta.

Avanti bianco-neri.

Forza Sportul!
Cu "sepcile rosii" pana la moarte!

Gigel Sportul
13th November 2003, 01:10
Inca o secunda, daca nu e cu suparare! Gigele, era vorba de "istericalele" mele nu ale lui ultras_sportul!
La intrebarea lui 97Sir: NORMAL! Diferenta de minim 4 goluri.

Ultrasule simplu, dar cu ce facusi frate "istericale"??? na ca ma molipsii de la ei (sper ca si verbul "a molipsi" accepta perfectul simplu), ca nu le vazui, altfel e totul OK, -OH, -OCl, -OR, -OAr si alti radicali oxigenati acceptati de chimia organica.

Gigel Sportul
13th November 2003, 01:12
vezi ca "nemancaytzii" aia au un buget de 3 ori mai mare ca al vostru.Suporteri de 1000 de ori. Ce-i sportivilor, nu mai e nicusor sa-l ia pe Hagi de la Craiova si sa-l aduca la Sportul prin decret? Sandu v-a uitat, de-atzi ajuns prin B. Pe Vadana il mai avetzi suporter?
Statzi asa ca n-atzi promovat inca, s-ar putea sa nu se stie

Si la ce le ajuta. De la noi pot pleca toti, vin juniorii si tot promoveaza. Chestia cu numarul de suporteri e foarte relativa, sunt curios cati suporteri ar avea Pandurii la un meci oficial contra Craiovei.

Ultras
13th November 2003, 11:22
Am o propunere:
Pentru moment sa lasam in pace pe reprezentantii "rasei superioare" si doar sa le monitorizam posturile. Daca observam ca sar calu', atunci sa ii semnalam lui Vadim prin intermediul lui 97SiR.
PS. Noi am incercat, dar n-avem cu cine.

BIANCO_NERO
13th November 2003, 18:21
Am o propunere:
Pentru moment sa lasam in pace pe reprezentantii "rasei superioare" si doar sa le monitorizam posturile. Daca observam ca sar calu', atunci sa ii semnalam lui Vadim prin intermediul lui 97SiR.
PS. Noi am incercat, dar n-avem cu cine.

Corect asa o sa o facem :)

Ultras
14th November 2003, 09:56
Sa ii uram "la multe luni" lui addy_azzoro" pe forum. Azi a implinit 4. Baiatu' mananca si doarme pe-aici. In acest interval are aproape 1500 de mesaje, adica in medie aprox. 13 /zi. :shock: :o

Gigel Sportul
14th November 2003, 20:27
PEACE!!! :happy

BIANCO_NERO
14th November 2003, 23:14
Aici nu am putut sa modific si sa postezi orice aberatie......

Din cate am constata pana acum singurul care a realizat ca putem discuta civilizat este ady_azzuro.
In rest ....... sunt doua sau chiar trei personaje care nu vor sub nici o forma sa inceteze.... asa ca nu le mai dati apa la moara :)

EDMOND_
15th November 2003, 14:49
Va felicit pentru victorie , dar vreau sa va spun ca ati depasit masura in ultimele postari de pe forumul Pandurii.. Una au fost contrarile , aluziile de tot felul ..alta violenta si indecenta limbajului din ultimele voastre postari ... Copiez aici ce am scris pe forumul respectiv

" Nu pot sa nu remarc ca ati devenit deja indecenti - ma refer aici la suporterii Sportului... pana acum contrazicerile dintre voi au fost sa zic asa "in limita normalului " adica a ceea ce s-a intamplat pe multe forumuri , mai ales la intern ( vorbesc de tot felul de intepaturi si aluzii diverse ..).. Consider ca in ultimele postari ati intrecut masura si ati devenit indecenti ... sunteti deja in situatia celor rudimentari intalniti la colt de strada care lovesc cu pumnul cand nu mai au argumente.. voi folositi deja cuvinte si expresii care nu au ce cauta pe acest forum...
Inainte de a face niste sugestii moderatorilor am sa citesc inca odata postarile de pe cele doua forumuri ( Pandurii si Sportul ) .. dar va atrag inca odata atentia ca ati depasit masura...

vasile314tzurka
15th November 2003, 17:26
am depasit masura spuse edmond
un conte de orania pus la jiu
facind suav din reclamatie pliu
in care sa ascunda in sandal-un mont

draguta firav si prea fin combat
o galerie cu obraz patat
a lor echipa o-neaca-n zoaie
cind urla ca nespusul fara coaie

de cind va fura sportul dragi panduri
sau de cind sandu cu ai fi-sei nuri
ne tine dar pe noi atita vreme-n spate
sau nu vedeti ca-ai vostri jucatori atita "poate"?

Ultras
15th November 2003, 19:22
Dedicatie pentru ady_azzuro:
Nu am intentia sa intru in competitie cu vasile314tzurka, da' cred ca e bunicica (cu unele modificari ulterioare)

Isi spun "cei mai buni dintre romani"
Si se cred lei
Stau mereu cu prazu-n gura
Iarta-i Doamne, sunt OLTENI!

Cainele
15th November 2003, 19:44
Misto chestia cu edmont conte de "onania" :yeah:

BIANCO_NERO
15th November 2003, 20:10
Misto chestia cu edmont conte de "onania" :yeah:

Caine bine ai venit printre noi si nu ii mai incuraja si tu :)

Apropos baieti, eu ma retrag de pe alte forumuri iar daca acesti presupusi fani ai Pandurilor mai scriu ceva pe aici eu nici nu mai intervin. Sincer au am studiat cum sta cu jignirile si am ajuns la concluzia urmatoare:
Ady_azzuro trebuia banat..... dar pentru ca a inteles ca putem discuta civilizat fara sa ne jignim il iertam
gigel_bucur trebuia sa primeasca si el ban, si eram sa uit de Frozen care merita un ban mare cat gigel_bucur
Gigel Bucur avertizat. Blue si Edmond_ la fel pentru ca au un stil destul de interesant de a te intarata dupa care tot ei sare ca jigniti..... si aerele de superioritate nu il prinde pe Blue si nici pe Edmond_, chiar asa de bine ar fi meritat si ei un avertisment daca este sa ne luam pentru ce a cerut el avertismente pentru altii.

Ca sa continui.... Ultras nu a fost nici el icoana de inchinat

Si ca sa incheiem acest capitol ...........

In concluzie..... nu mai scrieti pe alte forumuri...... daca vor sa discutam ii asteptam aici...... iar in momentul in care unul dintre noi considera ca o replica a acestor personaje merita sa fie averizata dati quote cu raspunsul BAN si moderatorul sa le dea averisment daca noi nu inselam, dacat sa mai raspundem la astfel de provocari si sa sara ei ca noi am jignit si ei sunt sfintisori

NUMAI BINE! si sper sa inteleaga mai ales ei si voi ce am vrut sa spun

Ultras
15th November 2003, 20:13
Nu-l mai incuraja, ca scrie dintr-un birou alaturat si ma ia Vadim la ochi cu IP-ul. L-am sunat si i-am dat un ban in direct sa se potoleasca, ca de nu ma duc peste el si ii arunc calculatorul pe geam!

Ultras
15th November 2003, 20:19
Ca sa continui.... Ultras nu a fost icoana de inchinat


Pai ce ai vrea sa fiu de lemn. Asta imi doresti? :drak: Nu tata, daca ataca (si au s-o faca cu siguranta) eu nu tac! Ii scarman un pic pana dau fuga la Vadim si pland un pic. Si pe urma o luam de la capat. Eu le-am oferit sansa de a dialoga civilizat, dar se pare ca sunt masochisti. Le fac pe plac!

BIANCO_NERO
15th November 2003, 20:19
Nu-l mai incuraja, ca scrie dintr-un birou alaturat si ma ia Vadim la ochi cu IP-ul. L-am sunat si i-am dat un ban in direct sa se potoleasca, ca de nu ma duc peste el si ii arunc calculatorul pe geam!
:yeah: Caine ti-a pus gand rau :)

BIANCO_NERO
15th November 2003, 20:30
Ca sa continui.... Ultras nu a fost icoana de inchinat


Pai ce ai vrea sa fiu de lemn. Asta imi doresti? :drak: Nu tata, daca ataca (si au s-o faca cu siguranta) eu nu tac! Ii scarman un pic pana dau fuga la Vadim si pland un pic. Si pe urma o luam de la capat. Eu le-am oferit sansa de a dialoga civilizat, dar se pare ca sunt masochisti. Le fac pe plac!

Mai sti tata or fi masochisti
:ciocan: :ciocan:

Gigel Sportul
15th November 2003, 20:30
Nu-l mai incuraja, ca scrie dintr-un birou alaturat si ma ia Vadim la ochi cu IP-ul. L-am sunat si i-am dat un ban in direct sa se potoleasca, ca de nu ma duc peste el si ii arunc calculatorul pe geam!
:yeah: Caine ti-a pus gand rau :)

Caine, daca nu il cheama pe ba..sexu, e bine. Mai ai sanse. :happy

Gigel Sportul
15th November 2003, 20:57
Bah, da tie cum iti place clasamentul pus pe pagina de stiri, pe saitul asta? Eu zic ca e meserias, altfel nu imi "iesplic" cum puteau si Sportul si Pandurii sa aiba fiecare 33 de puncte! Cred ca ala care a postat clasamentul era la doctor cand a scris punctajul Pandurilor, ca altfel ar fi scris realitatea: Pandurii au numai 30, din pacate pentru ei. Sau te pomenesti ca meciul direct s-a omologat cu victorie la masa albastra pentru ambele formatzii??? :D

EDMOND_
15th November 2003, 21:26
Nu demonstrati altceva decat ce am spus ceva mai devreme...ca unii dintre voi sunt niste complexati care cred ca vorbind in acest fel devin si ei importanti..asa cum probabil nu o pot face in viata reala... Nu ma deranjeaza ..fiecare se manifesta cum si cat poate ..asta este tot ce puteti....mai tarziu insa cand nu veti mai fi in fata calculatorului va veti da seama ca nu s-a schimbat nimic , prostul gust ,lipsa de bun simt si complexele nu vor disparea ..ba dimpotriva...
Va urez o zi buna ! Aveti nevoie....In ce ma priveste voi uita ca exista acest forum.

Gigel Sportul
15th November 2003, 21:44
Nu demonstrati altceva decat ce am spus ceva mai devreme...ca unii dintre voi sunt niste complexati care cred ca vorbind in acest fel devin si ei importanti..asa cum probabil nu o pot face in viata reala... Nu ma deranjeaza ..fiecare se manifesta cum si cat poate ..asta este tot ce puteti....mai tarziu insa cand nu veti mai fi in fata calculatorului va veti da seama ca nu s-a schimbat nimic , prostul gust ,lipsa de bun simt si complexele nu vor disparea ..ba dimpotriva...
Va urez o zi buna ! Aveti nevoie....In ce ma priveste voi uita ca exista acest forum.

Esti atat de sigur? Uita... uitarea este cea mai buna solutie pentru cei ca tine. Iti doresc ca pentru uitare sa nu folosesti "stimulente". Auguri!

ultras_sportul
15th November 2003, 21:52
Esti cumva psiholog si ne arati maiestria mintii tale.... :happy

Sau doar folosesti cuvinte care stiu sa dea din coada pentru a ne impresiona......... Cu parere de rau.....

Sau crezi ca apanajul gandirii este exclusivitatea ta in veacul vecilor.... :(

gigel_bucur
16th November 2003, 12:17
mai panduri prea duri cu noi
jiul-i negru pe la voi
mai rariti-va-n zavoi
ca-ti gasi un os de soi

de la barca pin la olt
un caracal sta sub cort
c-a ramas fara de car
far-de voi si far-de par

cind de sportul mai vorbiti
folositi cristal de dinti
ca-ntre rarele masele
prazul face iar bezele

si iar verde de susai
de gargara minte n-ai
decit sa reclami la post
reclamasi fara de rost


a lu' nastase votatori de soi
cu suflet negru si bojoci cit doi
doar neuroni mai rari precum ceaprazul
legat de git ca sa rasara prazul

lasati discursuri si petitii fine
moderatorilor plasati-le aldine
cu ce facurati pe tarla-n regie
unde nici vrabia nu vrea ca sa va stie

fotbal spuneti? a dracului povara
dat la tzurloaie si de tot amara
a voastra animatie-n teren
precum un vagonet calcat de-un tren

mai invatati sa va purtati in lume
gura s-o stergeti cind va spun pe nume
ca sa uitati cind pe la bucuresti
veniti cu pari crezind ca e bumbesti

dar ciocu mic cum spune miki spaga
crescut de staicu in a lui ograda
si fiti atenti la tablele ce suna
pe umeri lati a ploaie si a gluma

am depasit masura spuse edmond
un conte de orania pus la jiu
facind suav din reclamatie pliu
in care sa ascunda in sandal-un mont

draguta firav si prea fin combat
o galerie cu obraz patat
a lor echipa o-neaca-n zoaie
cind urla ca nespusul fara coaie

de cind va fura sportul dragi panduri
sau de cind sandu cu ai fi-sei nuri
ne tine dar pe noi atita vreme-n spate
sau nu vedeti ca-ai vostri jucatori atita "poate"?

Pacala
16th November 2003, 18:58
gigel_bucur de semnezi si tzurca
te crezi curajos? esti,cam cat o curca
si te comporti ca un marlan
bucurestean ,fiu de tigan

ataci Pandurii din prea multa frica
bani putini si galerie mica
siman-i sluga mafiei rusesti
infipta bine-n Bucuresti

asta-i sportul mai nenica
o echipa de nimica
statu in A , multi ani din mila
ca-l aveau pe Sandu pila

Nicu Ceasca presedinte de onoare
era inainte , uitasi oare?
sinteti club de milogi
iar galeria voastra,una de blegi

respecta-ti adversarii si fii demn
asta-i mai mult ca un indemn
stiu ca ti-e foarte greu
si nu reusesti sa fi om, mereu

Gigel Sportul
16th November 2003, 19:29
Eminescule, dar rasist mai "iesti"! Mai bine ia-ti usa-n spate si fugi inapoi, pe sectiunea Pandurilor, unde esti in siguranta. Sau vrei sa ne "umflam" reciproc sectiunile. Deja ne suntetzi datori la capitolul asta, dar nici o grija, din partea mea nu mai vedetzi un rand acolo. Bafta multa la locul 2, ca tot noi vom promova. Din pacate pentru sufletelul vostru, nu mai exista baraj.

AVANTI BIANCO-NERI!!!

Pacala
16th November 2003, 20:16
nu te infoia draga gigel
si nu mai suge din cocosel
sportul-i echipa fantoma
valoreaza cat o voma

si nu respira din punga
meseria ta, vanzator de ciunga
poti sa scrii cite mesaje vrei
poate asa, n-o sa mai bei

eu sint dispus sa ne atacam
si versuri sa ne batem
daca vrei sa ne jignim
pm-uri e bine sa folosim

te crezi vreun smecheras?
iei o palma, te duc ai tai pe faras
3 suporteri ciorditori
suporteri sportisti? mama voastra de ciori

:drak:

Pacala
16th November 2003, 20:23
mai poeticule gigel
cand faci rime, nu fi tembel
sint cuvinte ca ceapraz
al carui sens, nu-l stii, ti-e necaz? :D

invata intai ce-nseamna acel cuvant
nu mai arunca jigniri in vant
stai cuminte si potol
ca esti mic si mototol

Gigel Sportul
16th November 2003, 20:27
Pacala, la rime esti bun, dar ai gresit ritmul. Mai invatza!!!

Pacala
16th November 2003, 20:39
hai, adu-ti si fratiorii
aia albi ca pana ciorii
si pe var-tu corcodel
ai tupeu? hai mai gigel
:D

BIANCO_NERO
16th November 2003, 20:40
mai panduri prea duri cu noi
jiul-i negru pe la voi
mai rariti-va-n zavoi
ca-ti gasi un os de soi

de la barca pin la olt
un caracal sta sub cort
c-a ramas fara de car
far-de voi si far-de par

cind de sportul mai vorbiti
folositi cristal de dinti
ca-ntre rarele masele
prazul face iar bezele

si iar verde de susai
de gargara minte n-ai
decit sa reclami la post
reclamasi fara de rost


a lu' nastase votatori de soi
cu suflet negru si bojoci cit doi
doar neuroni mai rari precum ceaprazul
legat de git ca sa rasara prazul

lasati discursuri si petitii fine
moderatorilor plasati-le aldine
cu ce facurati pe tarla-n regie
unde nici vrabia nu vrea ca sa va stie

fotbal spuneti? a dracului povara
dat la tzurloaie si de tot amara
a voastra animatie-n teren
precum un vagonet calcat de-un tren

mai invatati sa va purtati in lume
gura s-o stergeti cind va spun pe nume
ca sa uitati cind pe la bucuresti
veniti cu pari crezind ca e bumbesti

dar ciocu mic cum spune miki spaga
crescut de staicu in a lui ograda
si fiti atenti la tablele ce suna
pe umeri lati a ploaie si a gluma

am depasit masura spuse edmond
un conte de orania pus la jiu
facind suav din reclamatie pliu
in care sa ascunda in sandal-un mont

draguta firav si prea fin combat
o galerie cu obraz patat
a lor echipa o-neaca-n zoaie
cind urla ca nespusul fara coaie

de cind va fura sportul dragi panduri
sau de cind sandu cu ai fi-sei nuri
ne tine dar pe noi atita vreme-n spate
sau nu vedeti ca-ai vostri jucatori atita "poate"?

IGNOR

BIANCO_NERO
16th November 2003, 20:43
nu te infoia draga gigel
si nu mai suge din cocosel
sportul-i echipa fantoma
valoreaza cat o voma

si nu respira din punga
meseria ta, vanzator de ciunga
poti sa scrii cite mesaje vrei
poate asa, n-o sa mai bei

eu sint dispus sa ne atacam
si versuri sa ne batem
daca vrei sa ne jignim
pm-uri e bine sa folosim

te crezi vreun smecheras?
iei o palma, te duc ai tai pe faras
3 suporteri ciorditori
suporteri sportisti? mama voastra de ciori

:drak:

IGNOR

BIANCO_NERO
16th November 2003, 20:46
hai, adu-ti si fratiorii
aia albi ca pana ciorii
si pe var-tu corcodel
ai tupeu? hai mai gigel
:D
IGNOR

BIANCO_NERO
16th November 2003, 20:49
97Sir am sa te rog sa iei masuri fata de aceste mesaje si sa le dai avrtismentele de rigoare...... si cand ai sa citesti replicile mele la ce au scris sa le stergi.
:happy
SPORTUL STUDENTESC BUCURESTI
1916 - 2003
87 DE ANI DE FOTBAL
87 DE ANI DE TRADITIE :happy

Pacala
16th November 2003, 20:55
AVERTISMET

uite-i cum inventeaza cuvinte :D
spurcaciuni fara suflet, fara minte

BIANCO_NERO
16th November 2003, 20:58
AVERTISMENT

uite-i cum inventeaza cuvinte :D
spurcaciuni fara suflet, fara minte

Mersic il trimit si pe asta la Vadim :)

Pacala
16th November 2003, 21:01
pana acum de ce nu te-ai sesizat de acea poezie? Mai este una si cu o pagina inainte. Nici sir97 n-a sters-o si n-a sters-o nici pe ce-a de-a doua poezioara a voastra, versurile si rimele se accepta sau s-au acceptat pana azi.Ati intrat voi, cei iesiti din canalele durerii si saraciei din bucale si ati pangarit forumul pandurilor. Dupa ce ai facut bale pe forumul Pandurilor mai ai si tupeu sa dai avertismente?
Nesimtitilor!
Cine a venit pe forumul pandurilor sa injure si sa jignesca in cel mai abject mod?

Pacala
16th November 2003, 21:02
Eu zic sa-l trimiti la ONU , sa vada toata lumea ca esti analfabet.
ce inseamna avertismet? poate vrei sa zici pesmet.

Pacala
16th November 2003, 21:10
ati ajuns sa ne-atacati?
voi , fomisti si nemancati
ce-are sportul ca traditie?
la performante, e ..calvitie

ce tie nu-ti place, altuia nu-i face
intrati in canale si trageti de capace
indrazniti voi , niste gunoaie
sa va luati de noi? ne luati poate, da de... C*aie

Pacala
16th November 2003, 21:30
alb-negrule,cum va place
ca cineva sa va atace
de ce-ati intrat la noi pe forum
cand sinteti doar praf si scrum

incercam si noi o promovare
asta va oftica si va doare
nu v-am facut nimic
intelesesi tu asta negru si mic?

BIANCO_NERO
16th November 2003, 21:39
pana acum de ce nu te-ai sesizat de acea poezie? Mai este una si cu o pagina inainte. Nici sir97 n-a sters-o si n-a sters-o nici pe ce-a de-a doua poezioara a voastra, versurile si rimele se accepta sau s-au acceptat pana azi.Ati intrat voi, cei iesiti din canalele durerii si saraciei din bucale si ati pangarit forumul pandurilor. Dupa ce ai facut bale pe forumul Pandurilor mai ai si tupeu sa dai avertismente?
Nesimtitilor!
Cine a venit pe forumul pandurilor sa injure si sa jignesca in cel mai abject mod?

Pacala i-am scris si 97Sir si lui Vadim si stai linistit ca nu am scris doar de injuraturile tale si de ale lui gigel_bucur ..... In concluzie le-am propus celor doi sa va acorde cel putin un avertisment, dar eu zic ca meritati mai mult de atat..... Concluzia finala le va aprtine lor, nu mie, si nici tie. Si scuze ca am mancat litera N din cuvantul AVERTISMENT :) Si in alta ordine de idei, nu inteleg de ce simti aceasta dorinta maladiva sa ii injuri pe toti..... daca vrei acest lucuru injurai prin PM-uri pe cei care te injura, dar nu ma injura si pe mine ca asta nu te face nici superior, si nici destept.

NUMAI BINE!

BIANCO_NERO
16th November 2003, 21:41
IGNOR

uite-i cum inventeaza cuvinte :D
spurcaciuni fara suflet, fara minte

Gigel Sportul
16th November 2003, 21:47
Pacala, mai bine ia-ti tu usa aia in spate si fugi pe sectiunea Craiovei (sau a Pandurilor, daca te simti mai bine, desi e de conjunctura).

Nu mai stau ca incepe meciul cu macaronarii. HAI ROMANIA!!!!

Pa!!!

Pacala
16th November 2003, 21:48
tu nu ai dreptul moral sa ataci echipa Pandurilor, nici sa faci tu pe reclamatii cand esti venit de citeva zile si mai ales cand ai improscat cu noroi in toti.Ti-ai schimbat nickul si acum faci pe mimoza?
Invata sa fii om intai si sa te porti. Nimeni nu v-a provocat si ne-ati atacat intr-o maniera parsiva si nemernica. Am auzit ca ati ajuns sa-i atacati pe toti
in cel mai infect mod cu putinta, v-ati luat de Blue, de Edmond, de Ady de toti suporterii olteni si acum va asteptati sa va lasam in pace? :D

BIANCO_NERO
16th November 2003, 21:53
ati ajuns sa ne-atacati?
voi , fomisti si nemancati
ce-are sportul ca traditie?
la performante, e ..calvitie

ce tie nu-ti place, altuia nu-i face
intrati in canale si trageti de capace
indrazniti voi , niste gunoaie
sa va luati de noi? ne luati poate, da de... C*aie

Pacala se alege cu un nou IGNOR din partea mea, Moderatorii acestor forumuri vor stabili daca aceste avertisemente le va merita si daca da, s-ar putea sa fie mai mult decat avertizat. Sincer eu ma rezum sa ii raspund in acest mod, daca m-as cobora la nivelul lui nu as rezolva nimic. [/b]

BIANCO_NERO
16th November 2003, 21:57
tu nu ai dreptul moral sa ataci echipa Pandurilor, nici sa faci tu pe reclamatii cand esti venit de citeva zile si mai ales cand ai improscat cu noroi in toti.Ti-ai schimbat nickul si acum faci pe mimoza?
Invata sa fii om intai si sa te porti. Nimeni nu v-a provocat si ne-ati atacat intr-o maniera parsiva si nemernica. Am auzit ca ati ajuns sa-i atacati pe toti
in cel mai infect mod cu putinta, v-ati luat de Blue, de Edmond, de Ady de toti suporterii olteni si acum va asteptati sa va lasam in pace? :D

Pacala ne confuzi :)
Daca vrei iti dau inceputul IP-ului meu?, dar iti spun ca acest IP il au peste 2000 de utilizatori din Politehnica plus caminele din Regie si Grozavesti + facultati din Universitate. Asa ca poti sa ma confuzi cu cati vrei tu..... :)
Numai bine! Si mai gandeste inainte sa injuri si pe cine injuri, ca eu nu te-am injurat pe tine si nici nu te-am jignit..... in schimb am fost jignit si injurat si de tine si de altii....

Pacala
16th November 2003, 22:04
bianco nero tu trebuia sa primesti mai multe avertismente iar pentru atacurile tale poate trebuia sa fii banat.Iti dau si eu AVERTISMENTE cate vrei. Nu ma apuc sa trimit pm-ri la moderaturi ca n-am josnicia ta morala.
Faza cu avertismentele tale si felului cum iti arogi niste dreptul de a avertiza ma face sa zambesc. Intai invata sa scrii si sa vorbesti romaneste . Cine te crezi tu ?
Ia uite culmea parsivitatii , imi dai tu avertisment :D

BIANCO_NERO
16th November 2003, 22:10
bianco nero tu trebuia sa primesti mai multe avertismente iar pentru atacurile tale poate trebuia sa fii banat.AVERTISMENTE
Faza cu avertismentele tale si felului cum iti arogi niste dreptul de a avertiza ma face sa zambesc. Intai invata sa scrii si sa vorbesti romaneste . Cine te crezi tu ?
Ia uite culmea parsivitatii , imi dai tu avertisment :D
Taticu hai ca te las, vad ca traiesti in continuare cu impresia ca Sportul are un singur suporter care s-a clonat in ala bun, ala rau si ala care injura :) ma faci sa rad. Cat despre sa ma invat sa scriu ..... mai gandeste. NU stiu cine esti tu, si care sunt motivele pentru care in dreptul tau scrie manager, dar sincer aceste lucruri nu iti dau dreptul nici sa ma injuri, nici sa ma jignesti. Sunt eu "mic" pe acest forum, dar nu sunt bataia ta joc.
Pentru celialti le spun doar urmatoarele: ramane de vazut daca Sportul va retrograda inapoi in B, dupa noua promovare. Am citi mai multe mesaje semnate de Edmond_ din urma si ii dau dreptate cu multe lucruri care se intampla la Sportul, dar astea am sa le discut cu el, nu cu tine.
Numai bine!
HAI ROMANIA!!!

Pacala
16th November 2003, 22:21
in ultimele 3 zile au aparut 3 sau 4 nickuri ale Sportului , chiar daca ai ip-ri diferite eu tot cred ca esti doar unul singur.Pot sa-mi schimb si eu ip-ul daca vreau. Dar sa faci pe stapanul aici dupa ce intrii de trei zile , nu stapanesti limba romana si sa ataci forumul Pandurilor chiar inainte de a scrie ceva pe forumul Sportului , chiar mi se pare culmea mizeriei umane. Eu am sa incetez in momentul cand voi vedea ca nu ne mai ataca nici un suporter al Sportului . Vorbesc de suporterii sportului ca si cand ati insemna ceva in lumea fotbalului romanesc. Aici e greseala mea. Daca vrei sa nu ma iau de tine, nu mai scrie tu poezii si nu mai ataca tu suporterii echipei mele favorite. Am un limbaj decent cu cei care stiu sa vorbeasca si sa se comporte, fata de cei ca tine n-am nici un fel de respect .
Dar ca sa vii tu intrat de 3 zile sa-mi dai avertismente dupa ce ne injuri si ne jignesti si dupa ce nici sa scrii romaneste nu stii, este prea de tot.

Pacala
16th November 2003, 22:23
Iar sportul nu va promova , chiar de terminati pe primul loc prin mijloace dubioase, siman va vinde si locul si lotul sau poate va fuziona cu alte echipe bucurestene sau va deveni satelitul rapidului sau al lui dinamo. Sportul nu exista

BIANCO_NERO
16th November 2003, 22:34
in ultimele 3 zile au aparut 3 sau 4 nickuri ale Sportului , chiar daca ai ip-ri diferite eu tot cred ca esti doar unul singur.Pot sa-mi schimb si eu ip-ul daca vreau. Dar sa faci pe stapanul aici dupa ce intrii de trei zile , nu stapanesti limba romana si sa ataci forumul Pandurilor chiar inainte de a scrie ceva pe forumul Sportului , chiar mi se pare culmea mizeriei umane. Eu am sa incetez in momentul cand voi vedea ca nu ne mai ataca nici un suporter al Sportului . Vorbesc de suporterii sportului ca si cand ati insemna ceva in lumea fotbalului romanesc. Aici e greseala mea. Daca vrei sa nu ma iau de tine, nu mai scrie tu poezii si nu mai ataca tu suporterii echipei mele favorite. Am un limbaj decent cu cei care stiu sa vorbeasca si sa se comporte, fata de cei ca tine n-am nici un fel de respect .
Dar ca sa vii tu intrat de 3 zile sa-mi dai avertismente dupa ce ne injuri si ne jignesti si dupa ce nici sa scrii romaneste nu stii, este prea de tot.
Vad ca o tii pe a ta.... eu nu iti mai dau nici un raspuns din acest moment, este ultimul pe care il mai primesti de la mine.
Cum ti-am scris si pe PM... eu nu am injurat pe nimeni, nici pe forumul Pandurii si nici pe forumul Sportul, este adevarat am avut anumite ironii, dar din respect fata de mine si fata de ceilalti suporteri de pe aceste forumuri le-am sters continutul, in plus pe forumul Pandurii am inlocuit toate mesajele.... Asa ca am sa te rog daca te respecti pe tine, nu pe mine, inceteaza ca atacurile (jigniri si injuraturi) asupra persoanei mele.
In alta ordine de idei, orice injuratura si jignire care o sa mai apara pe acest forum vor primi aceasta replica cu avertisment din partea mea, nu de altceva dar tu poti sa le stergi pana sa apuce moderatorii sa le vada. :)
Cat despre stapanirea limbii romane ( :x ), am sa folosesc pana la urma o iconita /fu/ . Asta din cate stiu este permisa pe forum.
Numai bine!
Este 0-0 in meciul Italia - Romania, daca nu stiai.
NB: Daca vei inceta sa ma injuri si sa ma jignesti iti voi mai raspunde daca nu..... singurul raspuns pe care am sa ti-l ofer, uneori, va fi "AVERTISMENT".

Pacala
16th November 2003, 22:54
deci jignesti, iei avertisment din a doua zi , apoi iti arogi tu dreptul de a fi moderator :D asta parca e banc cu bula sau umor negru. Ai ajuns sa dai avertismente,da?
Cand ai intrat pe forumul Pandurilor nu ti-ai dat seama ca este josnic ce faci, mai ales ca jignesti inainte de a intra pe forumul formatiei tale?
Acum , de frica, de dai la funs cateva zile dupa care iti schimbi nickul si injuri iar?
Daca tu nu intrai acolo, probabil nu as fi intrat niciodata pe forumul echipei tale. Forum care exista mai mult ca urmare a suporterilor olteni care au intrat aici in replica la atacurile voastre pline de nesimtire.
Daca de azi incepand , daca mai intra vreunul dintre voi la noi , intru eu aici si am grija de forumul asta subtire si ca numar si din punct de vedere al calitatii morale si intelectuale al echipei cu cei mai putini suporteri din cele 3 diviziii nationale, sportul putentesc.

Pacala
16th November 2003, 22:57
Nu voi mai intra in mizeria asta de forum decat daca tu sau dublurile tale veti intra pe forumul Pandurilor sau Stiintei sa faceti rau. Atunci voi intra si eu aici si sa vedeti atunci ce inseamna rau cu adevarat.

Pacala
16th November 2003, 22:59
Pana atunci adio si sper sa nu te mai vad la noi nici pe tine si nici clonele tale
sau oricare alt suporter al acestei echipe infecte a federatiei.
Adio

BIANCO_NERO
16th November 2003, 23:06
deci jignesti, iei avertisment din a doua zi , apoi iti arogi tu dreptul de a fi moderator :D asta parca e banc cu bula sau umor negru. Ai ajuns sa dai avertismente,da?
Cand ai intrat pe forumul Pandurilor nu ti-ai dat seama ca este josnic ce faci, mai ales ca jignesti inainte de a intra pe forumul formatiei tale?
Acum , de frica, de dai la funs cateva zile dupa care iti schimbi nickul si injuri iar?
Daca tu nu intrai acolo, probabil nu as fi intrat niciodata pe forumul echipei tale. Forum care exista mai mult ca urmare a suporterilor olteni care au intrat aici in replica la atacurile voastre pline de nesimtire.
Daca de azi incepand , daca mai intra vreunul dintre voi la noi , intru eu aici si am grija de forumul asta subtire si ca numar si din punct de vedere al calitatii morale si intelectuale al echipei cu cei mai putini suporteri din cele 3 diviziii nationale, sportul putentesc.

Imi pare rau, dar cu chestia asta ai depasit orice limita a bunului simt.... Eu nu am luat nici un avertisment pana acum. Cat despre tine, nu stiu daca pana azi ai primit, dar cu pareri de rau nu am sa ma las pana cand Vadim nu iti va bloca accesul macar o saptamana ca sa te mai linistesti.... si cu asta am incheiat capitolul Pacala mare manager al forumurilor onlinesport. Eu ma opresc aici pentru ca imi consum inutil o cantitate prea mare de energie pentru ilustra ta persoana.

Pacala
16th November 2003, 23:15
Ady _azzuro te-a propus pentru avertisment iar altii pentru banare definitiva Iar tu intrat de doua zile nu te lasi pana nu ma vezi banat sau scos de pe forum? Esti bolnav amice
daca ai avea un pistol , m-ai impusca .Cei cu mintea si sufletul tau infect, trebuie izolati . Pe pariu ca nu vei gasi prea multi oameni cu care sa vorbesti si treptat vei fi exclus de catre toti suporterii cu capul cu umeri? Ti-ai dat arama pe fata acum . Si zici ca nu te lasi pana nu ma vezi banat macar o saptamana? Banarea pe o saptamana nu s-a folosit aici, doar pe forumul totalsport se foloseste banarea pe o saptamana , stii tu mai bine ca de acolo esti venit aici ca virus sa distrugi. Ti s-a dat de urma deja, n-avea tu grija.
Eram gata gata sa spun ca voi fi cu ochii pe tine si voi semnala fiecare pas gresit al tau dar imi dau seama ca nu meriti atata efort. Are cine sa aibe grija de tine sa nu mai ataci sau sa sari calul pe aici.

Pacala
17th November 2003, 01:34
NU stiu cine esti tu, si care sunt motivele pentru care in dreptul tau scrie manager
Motivul este acela ca eu sint pe acest forum de ceva timp si imi place sa cred ca am ajutat si eu un pic sa devina cel mai po****r. Si nu am injurat pe nimeni si nici nu m-am aruncat asupra unui alt forum care nu apartine echipei mele cum ai facut tu de doua zile de cand esti intrat. Te-ai aruncat asupra forumului Pandurilor care este deschis de mine. Si nici nu am avut nesimtirea ta nemarginita sa dau avertismente nici acum, cu atat mai putin cand eram aici de doua zile ca tine. Tupeul si nesimtirea ta sint incredibile .
Cum, tu care intri aici si in loc de buna ziua si o incurajare a echipei tale, te duci direct pe un forum al unei echipe care nu te priveste si iti versi fierea sufletului tau nenorocit si ajungi dupa doua zile sa ameninti ca banezi pe altii?
Nu stiu cine esti tu, sint destui pe aici care stiu ce sint eu si unde ,dar indiferent ce as fi, macar nu fac greselile tale de gramatica si nu am nesimtirea de a incerca sa-i elimin pe ceilalti participanti la forum. Nu mi-am permis niciodata sa fac ce faci tu dupa doua zile petrecete aici si dupa modul mizerabil in care te-ai manifestat.

Pacala
17th November 2003, 01:48
NU stiu cine esti tu, si care sunt motivele pentru care in dreptul tau scrie manager
Motivul este acela ca eu sint pe acest forum de ceva timp si imi place sa cred ca am ajutat si eu un pic sa devina cel mai po****r. Si nu am injurat pe nimeni si nici nu m-am aruncat asupra unui alt forum care nu apartine echipei mele cum ai facut tu de doua zile de cand esti intrat. Te-ai aruncat asupra forumului Pandurilor care este deschis de mine. Si nici nu am avut nesimtirea ta nemarginita sa dau avertismente nici acum, cu atat mai putin cand eram aici de doua zile ca tine. Tupeul si nesimtirea ta sint incredibile .
Cum, tu care intri aici si in loc de buna ziua si o incurajare a echipei tale, te duci direct pe un forum al unei echipe care nu te priveste si iti versi fierea sufletului tau nenorocit si ajungi dupa doua zile sa ameninti ca banezi pe altii?
Spui ca esti in Politehnica din Bucuresti? Eu sint la Mc Gill , daca iti spune ceva numele asta ,dar indiferent ce as fi, macar nu fac greselile tale de gramatica si nu am nesimtirea de a incerca sa-i elimin pe ceilalti participanti la forum. Nu mi-am permis niciodata sa fac ce faci tu,cu atat mai putin dupa doua zile petrecete aici si dupa modul mizerabil in care te-ai manifestat.

ultras_sportul
17th November 2003, 12:04
Pentru echipa (care ar fi echipa FRF-ului si LPF-ului , desi au trecut 8 ani de la ultimele meciuri cu cantec ale Sportului), pentru suporteri (care vezi Doamne sunt putini si nu au dreptul sa-si spuna galerie), pentru orasul Bucuresti, pentru cei care contrazic aberatiile voastre...

Iar faza cu Siman care va vinde locul echipei dupa ce va promova in A, asta oricum nu va priveste pe voi....
Fata de Dinel Staicu (Universitatea condusa de un fost ******** de duzina, ce umilinta) si Liderul Sindicatelor Miniere Oltenia, Marin Condescu, acest epigon jenant al lui Miron Cozma, ce se da patron la 3 echipe pe banii din subventiile alocate mineritului, pot spune ca Siman este un fraier care mai mult a cheltuit decat a scos din vanzari de jucatori. Asta este problema cu Siman.... Iar daca Siman vinde jucatorii vor veni alti juniori din urma care vor forma o noua echipa, nu vom deveni echipa satelit a Rapidului sau a lui Dinamo... iar plangeti voi de grija noastra

Echipa asta are o istorie de 87 de ani, a suportat lipsuri materiale si in anii '30, 40 si in trecut si acum.... Dar nu s-au plans pe la Primarie, Prefectura sau Guvern cum face Universitatea de zeci de ani, ea este campioana Olteniei si trebuie sa stea cu mana intinsa la conducerea superioara de partid si de stat, indiferent care ar fi aceasta, de obicei se numeste Bulucea... :D

Gigel Sportul
17th November 2003, 16:52
Pacalicul asta chiar crede ca inca mai suntem echipa lui nashu', eventual si a lui mitica. S-ar putea sa aiba dreptate, cred ca maharii de la frf si lpf s-au gandit sa ne penalizeze ca sa fie siguri ca mai castigam si noi o editie de campionat 8) .

Si mai trist pentru el este ca se si crede poet... ma rog, e problema lui. Sau o fi clona lui Paunescu :happy . De versuri albe am mai auzit, dar de versuri fara ritm - Dumnezeule, iti zgarie urechea cand le reciti. Ma rog, fiecare cu dreptul lui la opinie. E drept ca unii confunda propria opinie cu calomnia (vezi aberatia cu "Dan Petrescu are pile la frf"), invectiva etc., si chiar cred ca au tot dreptul sa atace gratuit, iar cand li se raspunde ironic o iau ca pe o grava insulta.

See you later! si fii fericit: tot noi vom promova.

Gigel Sportul
17th November 2003, 17:02
Iar sportul nu va promova , chiar de terminati pe primul loc prin mijloace dubioase, siman va vinde si locul si lotul sau poate va fuziona cu alte echipe bucurestene sau va deveni satelitul rapidului sau al lui dinamo. Sportul nu exista

De-aia esti la un pas de o explozie nervoasa, ca nu existam. Esti tare, ai ajuns sa te batzi cu fantomele 8) . De fapt, ai vazut si tu care este diferenta: cu patru plecari importante, conducem fara probleme, iar distanta se va mari, nici o grija. Dca tot stii ceva de "mijloacele dubioase", zi-mi-le si mie, sa-i explic lui Siman cum sta treaba, poate asa reusim sa nu ne mai retrogradeze mitica peste doi ani. /nope/

:drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

BIANCO_NERO
17th November 2003, 18:07
Am renuntat la mai protesta fata de aceste mesaje cu avertisment, le-am inlocuit cu IGNOR, si cred ca asta merita.
Toto ceea ce a scris Pacala si gigel_bucur nu au nici o legatura cu discutiile civilizate..... Aceste persoane care nu se pricep decat sa injure si sa jigneasca ar trebui oprite macar o saptamana ca sa se mai calmeze..... sa ii vad cum vor face daca vor fi pusi in situatia de a nu mai putea scrie pe acest forum......
NUMAI BINE! si cu ocazia asta am incheiat aceste discutii.

BIANCO_NERO
17th November 2003, 18:33
Pana atunci adio si sper sa nu te mai vad la noi nici pe tine si nici clonele tale
sau oricare alt suporter al acestei echipe infecte a federatiei.
Adio

:happy HA... HA.... HA
ma faci sa rad..... chiar esti paranoic, ti-ai ales bine nick-ul pe acest forum te caracterizeaza din plin :)

Ultras
17th November 2003, 19:10
Pana atunci adio si sper sa nu te mai vad la noi nici pe tine si nici clonele tale
sau oricare alt suporter al acestei echipe infecte a federatiei.
Adio

:happy HA... HA.... HA
ma faci sa rad..... chiar esti paranoic, ti-ai ales bine nick-ul pe acest forum te caracterizeaza din plin :)

Lasa-i, nu mai polemiza cu ei!

BIANCO_NERO
17th November 2003, 19:37
Pana atunci adio si sper sa nu te mai vad la noi nici pe tine si nici clonele tale
sau oricare alt suporter al acestei echipe infecte a federatiei.
Adio

:happy HA... HA.... HA
ma faci sa rad..... chiar esti paranoic, ti-ai ales bine nick-ul pe acest forum te caracterizeaza din plin :)

Lasa-i, nu mai polemiza cu ei!

Asta si intentionez pentru mesaje de genul asta exista IGNOR :)

BIANCO_NERO
17th November 2003, 20:05
Ultrase nu stiu, dar s-ar putea ca show-ul sa continue. Daca Edmond_ si Blue nu isi sterg mesajele pe care le-au postat in ultimele zile :x Eu pana acum am pastrat un limbaj decent, dar daca am sa vad in continuare ca ei nu vor ajunge la un limbaj decent si nu vor renunata la jignirile aduse persoanei mele si daca nu vor sa realizeze ca exista si suporteri ai Sportului Studentesc. Cat despre Pacala nu ma intereseaza... poate sa isi stearga cate mesaje doreste nu ma las pana nu primeste BAN. Scuze accept orice dar sa nu ma injure, sa nu ma jigneasca, sa nu zica chestii de genul sportul p(beeeeeeeeppp) si asa mai departe.
Despre cele postate pe forumul Pandurii ieri si astazi despre mine am sa spun urmatoarele:
1. Daca ati fi citit raspunsurile mele pentru Pacala ati fi vazut ca am scirs ca avertismente nu dau eu, ci altii, dar pentru ca moderatorii nu sunt online tot timpul imi rezerv derptul ca la orice mesaj care depaseste limita bunului simt sa ii dau acel respuns cu avertisment, nu de alceva dar pacala putea sa injure pana numai era nici un suporter al Sportului online si sa le stearga......, la fel am facut si cu gigel_bucur. Tinand cont de conotatie acestui cuvant am considerat ca avertismentele o sa le scrie altii, iar eu ma rezum doar la IGNOR..... daca va uitati mai bine am si facut modificarile de rigoare.
2. Cat despre cine este penibil ramane de vazut
3. Nu sunt moderator si nici nu imi doresc acest lucru atata vreme cat nu se vor lua masurile de rigoare pentru ceea ce a scris Pacala.

Gigel Sportul
17th November 2003, 20:17
Nu voi mai intra in mizeria asta de forum decat daca tu sau dublurile tale veti intra pe forumul Pandurilor sau Stiintei sa faceti rau. Atunci voi intra si eu aici si sa vedeti atunci ce inseamna rau cu adevarat.

Si ce ne faci, Pacaliciule??? Ne ieie boii de la bicicleta? ne asteptzi cu o secure la stadion? (a propos, iti deconteaza inglishmenii avionul in timpul anului academic???) sau mai compui poezii de doi lei si 15 bani, in genul celor de cenaclu? Esti maretz, dar am o informatie supratoare pentru tine: nu pot schima IP-ul si nici nu pot folosi programe de proxy, IP-ul meu e dictat de server si nu il pot modifica, nefiind manager de retea.

In plus, ai promisiunea mea ferma ca nu voi mai intra pe sectiunea Pandurilor decat daca voi avea ceva de comentat, pe baze reale si fara comentarii malitioase (ex. vreun rezultat sau vreun eveniment deosebit), despre Pandurii (adica, nici macar daca ma injuri). Sa te vad daca esti in stare sa procedezi la fel?

FAIR-PLAY, PLEASE!!!

MATRIX98
18th November 2003, 19:40
bleah, scuzati ca intrai la voi pe forum ! da nu vrusai decat sa dau comanda asta
/ignore :D
sper ca toti oltenii sa faca asa si sa nu va mai raspunda !!!!

Gigel Sportul
18th November 2003, 22:47
Matrice, nu te-a invitat nimeni... ai venit de bula voie si nesiluit (sau mai stii??) de nimeni. Ma miram eu cum e treaba cu plaja din Groenlanda, acum m-am lamurit: oricum esti suficient de negru (cel putin in cerul gurii) ca sa nu ai nevoie de plaja pe meleaguri mai departate de Pol. Ce sa-ti zic: criogenare placuta, poate pana te-oi decongela se vor inventa si medicamente contra frustrarii.

sper ca toti oltenii sa faca asa si sa nu va mai raspunda !!!!
Asta sa i-o spui lu' pacalici, nu noua. Ori oi fi luat vreun virus si ai ajuns la episodul 4: descompunerea.

Gigel Sportul
18th November 2003, 22:48
Greseala mea! De obicei oamenii mai invata din greselile trecutului...

Care greseala??? Cel mult ca ai dat replica pe topicul lor si le-ai mai umflat putin sectiunea.

Ultras
19th November 2003, 10:11
Am uitat sa pun ghilimele. In alta ordine de idei, baietii chiar nu pot trai fara noi. Lasati-i in plata Domnului si vor intra sigur la frigider sa se pastreze proaspeti. :D

Cainele
19th November 2003, 18:03
mai baieti , mai da-ti si pe acasa(pe estrony) , ce naiba plecati si nu spuneti nimik? :evil:

07Ex
19th November 2003, 19:47
mai baieti , mai da-ti si pe acasa(pe estrony) , ce naiba plecati si nu spuneti nimik? :evil:

Bine ai venit Caine! 8)

BIANCO_NERO
19th November 2003, 21:33
mai baieti , mai da-ti si pe acasa(pe estrony) , ce naiba plecati si nu spuneti nimik? :evil:

Tata imaginea aia nu te reprezinta..... esti cam blajin 8) :happy

ultras_sportul
19th November 2003, 22:10
Seamana putin cu poza pe care s-a lipit-o ca avatar.... 8)

Ultras
20th November 2003, 16:37
BLEACS! Cum de-am nimerit in rahatu asta de forum :? E o greseala,n-am vrut /fu/

Alo, desene animate, matale esti o greseala!

Ultras
20th November 2003, 16:48
Am o banuiala ca vei primi vesti cat de curand! :ciocan:

ultras_sportul
20th November 2003, 19:58
Bietul de el, are probleme cu denominarea asta, pierde zerourile din coada...

Ultras
21st November 2003, 09:35
"the lion king" a primit avertisment de la Vadim, iar mesajele au fost sterse. Cred ca este un pas inainte!

RedBaron
21st November 2003, 12:01
Hai mai, lasati pe olteni in pace... ca v-ati razboit destul!

Important e ce se intampla cu Sportul. Ar putea unul din voi, sa posteze, spre exemplu, dupa fiecare meci al Sportului, clasamentul seriei si un scurt comentariu al meciului (daca l-a vazut)! Ar fi mult mai productiv...
Ne vedem la anul in A, sper...

ultras_sportul
21st November 2003, 12:16
Din gandirea pedagogica a distinsului.......BLUE :shock:

"NU TREBUIE SA VA CERTATZI CU EI , PENTRU CA SINT MULT PREA JOSNICI SI INSIGNIFIANTZI.
LA FEL CUM DACA VEDETZI NISTE KKTZI IN MIJLOCUL STRAZII, VA FERITZI DE EI, NU CALCATZI IN EI , LA FEL SI CU ASTIA DE LA SPORTUL.
Ganditzi-va ca nu merita efortul asta.
Este ultimul meu mesaj in care pomenesc despre aia. Sper sa fitzi totzi de acord cu mine. "

Gandit adanc, ce sa zic.... 8)

BIANCO_NERO
21st November 2003, 19:29
Hai mai, lasati pe olteni in pace... ca v-ati razboit destul!

Important e ce se intampla cu Sportul. Ar putea unul din voi, sa posteze, spre exemplu, dupa fiecare meci al Sportului, clasamentul seriei si un scurt comentariu al meciului (daca l-a vazut)! Ar fi mult mai productiv...
Ne vedem la anul in A, sper...

Daphix_ dac ai obsercat dupa meciul de la Campulung am postat un mesaj care continea cateva mici detalii ale meciului, rezultatele seriei si clasamentul..... despre meci nu am putut scrie prea multe nefiind la fata locului, spre rusinea mea.

Gigel Sportul
21st November 2003, 20:01
Daphyx, ce ai tata contra poetilor. Mai stii? poate ii vede toarsu' ala cu multe kile si cu barba si ii inscrie in Uniunea Scriitorilor :-)

Gigel Sportul
21st November 2003, 20:48
Fratzilor, cititi si va cruciti. Ce poate debita un suporter adevarat, care vede corect unica sansa de a ne-o lua inainte:


Nici nu m-am adresat lor prin ultimul mesaj, era o veste buna pentru Pandurii: iuventusul Romaniei muncitoare se va destrama, cum am sustinut si anterior, si asta se va intampla in iarna.
Nu o sa-i vedeti pe acoperis, o sa-i vedeti la tribunal ca pe tampu- hancu, ala de i-a dat in judecata pe carcotasi.
Pun pariu ca ala tine cu iuventus sportu!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ma rog, comparatia cu Juventus ne onoreaza, desi singurele lucruri care ne leaga de echipa italiana sunt culorile si geneza echipei. Daca am fi avut si performantele lor... dar nu s-a putut, ca a trebuit sa fim desfiintati abuziv in '46. Oricum, nu va fi cazul sa disparem, asa ca tot noi vom castiga grupa. Cu dedicatie.

vasile314tzurka
25th November 2003, 13:09
"gigel_bucur de semnezi si tzurca
te crezi curajos? esti,cam cat o curca"

matale dragul meu iti duci cam strimb
priceperea si hazul la oblinc
ca suntem doi prea multa lume stie
iar ritmul tau nu pare poezie

"si te comporti ca un marlan
bucurestean ,fiu de tigan"

pacala-ti zici? mira-m-as ca e jale
cu-al tau aichiu ce sufera de pale
bubitze roz sau cosuri bunaoara
iar logica-i stupida si precara

"ataci Pandurii din prea multa frica
bani putini si galerie mica
siman-i sluga mafiei rusesti
infipta bine-n Bucuresti"

de esti barbat te du la penea
si da-l in git nu doar latra
noi multumiri in veci si multe alte
cadouri iti vom face de pe-nalte

tribune dar cam crezi
ca prea le stii pe toate dupa miez
de birfa si-ti cam umpli botul
de spumisoare verzi precum robotul

"asta-i sportul mai nenica
o echipa de nimica
statu in A , multi ani din mila
ca-l aveau pe Sandu pila"

ce tare esti in maxime tromboane
de sandu zici? de mircea din balcoane?
pai de ar fi asa atunci cum oare
luarati bataie etapa asta si in cea viitoare?

"Nicu Ceasca presedinte de onoare
era inainte , uitasi oare?
sinteti club de milogi
iar galeria voastra,una de blegi

respecta-ti adversarii si fii demn
asta-i mai mult ca un indemn
stiu ca ti-e foarte greu
si nu reusesti sa fi om, mereu"

iubite dar pacala nici cu proza
nu stai mai bine deci intinde-ti roza
predoslovie plina de schiopi iambi
iubitei tale ca la noi nu-s ambi-

dextri sa-ti raspunda tie
cum faci dintr- sintagma poezie
tu doar cu stinga stii a zice
timpenii slute ca esti cam ferice

cu duhul cel scritar ce-odinioara
nu a-nvatat la scoala vreo amara
poezioara sa mai simta ritmul
si-njura doar acesta-i este timpul.

eu sunt tigan? si? tu roman de soi?
pesemne soiul verde far'de-altoi
ai multe de-nvatat pitic gregar
si vezi ca-n ochiul tau ai si un par.

vasile314tzurka
25th November 2003, 13:16
hai, adu-ti si fratiorii
aia albi ca pana ciorii
si pe var-tu corcodel
ai tupeu? hai mai gigel
:D

un individ foarte curajos. daca ar aparea cu acest catren si altele intr-o sala de judecata sa vedem cum s-ar comporta. presupun ca va fi tare ca fularul.

despre imprecatiile poetice ale 'mnealui se poate observa si cu ochiul liber ca a avut probleme imense cu literatura.

Ultras
29th November 2003, 11:38
Iesi de aici, pentru ca nu cred ca ai vrea sa intru peste voi!

nr.zece
29th November 2003, 11:44
E STII CA MIE FRICA DE MOR, AI PUTEA SA MULTUMESTI CA ITI FAC PAGINI, SI CRED CA AM PASTRAT IN LIMITE NORMALE CATERINCA.

Ultras
29th November 2003, 11:49
Poti sa iti iei mesajele si sa le bagi unde vrei tu! Voi ati insistat sa nu se mai practice intratul pe alte forumuri decat ale echipelor cu care tinem fiecare!

nr.zece
29th November 2003, 11:51
NU CRED CA TI-AR CONVENI SA LE BAG UNDE VREAU EU.
SI CU ASTA SA INCHEIEM CA SA NU O LUAM DE LA CAPAT

Gigel Sportul
5th December 2003, 19:26
Pentru a evita alte confuzii ulterioare cu gigel_bucur, nick-ul meu a fost schimbat din Gigel Bucur in Gigel Sportul. Multumesc pe aceasta cale adiministratorului acestui forum, Vadim, pentru intelegerea acordata. :)

AVANTI BIANCO-NERI

BIANCO_NERO
5th December 2003, 21:15
Mai bine, nick-ul era prea asemanator, aproape identic as putea spune.

Gigel Sportul
12th December 2003, 19:54
noi (adica oltenii) ajungem sefi pentru ca restul sunt incompetenti, ca sa fiu politicos.
armata este pentru prosti, si constitutia asta a facut-o moldoveanul de iliescu nu noi

cred ca mister "Hibernatus" uita un lucru: in orice firma, cei mai incompetenti profesional dar cu papagalul mare sunt "unsi" sefi, ca sa mearga treaba bine si pe placul patronului.

BIANCO_NERO
12th December 2003, 22:30
cred ca mister "Hibernatus" uita un lucru: in orice firma, cei mai incompetenti profesional dar cu papagalul mare sunt "unsi" sefi, ca sa mearga treaba bine si pe placul patronului.

Nu vad ce legatura are acesta replica cu Sportul Studentesc, daca voi o gasiti sa imi spuneti.

robi100%oltean
15th December 2003, 10:50
gigele stai fara grija ca jucatori de la pandurii nu sunt macalari si vedem noi cine promoveaza.

Gigel Sportul
15th December 2003, 17:14
gigele stai fara grija ca jucatori de la pandurii nu sunt macalari si vedem noi cine promoveaza.

Robi, sper ca ai luat-o ca pe o gluma, am sesizat si eu acest aspect, in meciul direct. Cat despre promovare: cat da Regia Lignitului pe Gigel??? asta ar fi cam unica sansa.

Cat despre transferuri, sper ca ziaristii de la Gazeta sa fi dat niste cifre reale, ca despre transferul lui Galamaz se auzeau cu totul alte sume, si destul de mici inca.

BIANCO_NERO
15th December 2003, 23:13
Observ ca discutiile de pe Arena, si nu ma refer aici la disputele intre doi, au luat turnura disperari inaintea voturilor. Au aparut si clone care provoaca la duelurii ....... Lucrurile degenereaza, nu zic ca unii au dreptate 100%......
In aceste conditii ajung sa ma gandesc ca anumiti utilizatori ai acestui forum au dreptate, este doar pentru suporterii Craiovei...... ramene de vazut..... daca vor continua in acest stil eu ma voi retrage de pe forumul onlinesport.

BIANCO_NERO
15th December 2003, 23:18
gigele stai fara grija ca jucatori de la pandurii nu sunt macalari si vedem noi cine promoveaza.

Corect mai este un retur de jucat si ramane de vazut cine va promova

Bafta!!!

ultras_sportul
9th January 2004, 17:34
Vasile, nume de strateg......


Si Alexandru Macedon ce inchina-n fata ta
Si fara tine Troia nu stim de rezista eroic cei 10 ani....
Esti un urias ce-n aurora inserarii ne-arati cum scrii la povestea Rapidului
Ca Sauron ce in Mordor cladea uriase legiuni de orci
Cu jucatori ce altadata erau studenti acum deveniti zburatoare....
Printre liniile ferate din Calea Giulesti..... intre cele 4 felinare ale lui Mitrea si Basescu....

Vrei sa ne transferi si pe noi in Giulesti, la tine ne putem astepta sa treci si la acest pas extrem de important si sa inchiriezi pentru uzul personal o armata de orci care sa-ti fie suporteri tie (nu echipei) dupa chipul si asemanarea ta.

In rest tot ce misca in Regie, raul si RAM-ul si uneori HDD-ul de la calculatorul asta, ale tale sunt patrie pentru totdeauna...

Mariusmadmax
13th January 2004, 04:45
Ultimul transfer bomba :
SIMAN la RAPID , presedinte !
:mad: :D

Mariusmadmax
13th January 2004, 04:46
Ca stiti cum e : Ultimul stinge lumina !
:D

Ultras
13th January 2004, 07:46
Daca Rapidul ar spune pretul corect s-ar transfera si el. Dar nu avem noi norocul asta. Asta e ca gaia...

Cainele
14th January 2004, 14:36
ce vroia simpatizantul echipei steAUa ...nu dam de pomana azi...nu avem oi...si altele :rosu:

Mariusmadmax
15th January 2004, 06:08
Alo cutu , ai reactii dupa nume !
:p

BIANCO_NERO
16th January 2004, 20:00
Ultimul transfer bomba :
SIMAN la RAPID , presedinte !
:mad: :D

Ai uitat sa spui ca este un schimb intre noi si Rapid :) Sile de la noi la ei si Becali de ei la noi :) :yeah:

BIANCO_NERO
25th January 2004, 21:05
M-am prins mestere: 'mneata esti ala care cica mai da si goluri si crede ca prenumele e porecla. Un soi de canicula care locuieste in block-notes. :cool:

Esti maret, mai intai baga tare pe la vre-un grup scolar, poate in urmatorul sfert de secol reusesti sa iei si "bacaloriatu'". :evil:

Auzi tata nu ai altceva mai bun de facut decat sa te certi cu aceasta clona a nu stiu caruia??? ..... Mesajul respectiv merita un singur raspuns:

SPORTUL STUDENTESC SCRIE ISTORIA FOTBALULUI ROMANESC DIN 1916

Ultras
29th January 2004, 12:32
Din Gazeta Sporturilor:

Steaua are interdicţii la transferuri!
Deoarece Steaua a plătit doar 16.850 de dolari din cei 35.000 către divizionara C Armata Aurul Brad pentru indemnizaţia de formare a jucătorului Florin Maxim (vīndut apoi la Sportul cu 150.000 $), Comisia pentru Contracte, Statute şi Regulamente a FRF a decis ca gruparea din Ghencea să nu mai aibă dreptul să transfere şi să legitimeze fotbalişti pīnă la achitarea totală a datoriilor. "Dacă oamenii de la Aurul Brad ne sunau şi ne spuneau că au nevoie acum de bani, plăteam imediat. Bineīnţeles că datoria va fi stinsă īn curīnd", a declarat preşedintele executiv Mihai Stoica. Perioada de transferări īncepe pe 1 februrie şi se īncheie cu 48 de ore īnainte de prima etapă, care e programată pe 6 martie.
Andrei Luchian

07Ex
4th February 2004, 20:45
Nu stiu unde altundeva sa postez asta dar imi place la nebunie Avatarul lui gigel_bucur. Asta poate si datorita faptului ca mi-a placut din totdeauna Married with Children. :yeah:

ultras_sportul
4th February 2004, 21:42
E un fel de Mitica american.. :happy

vasile314tzurka
17th February 2004, 14:38
cine e seful tau direct? pesemne ca tine cu pandurii si a vazut ce ai postat la ei pe forum, asa ca parca te vad ca faci simbata la 11 ore suplimentare:)

vasile314tzurka
17th February 2004, 14:40
te iei de oameni batrini si bolnavi de nervi? iaca nu te mai invit la ciorba de burta. sa te inveti minte. si vorbesc si cu olteanul de sef al tau sa te puna sa inveti imnul craiovei pe dinafara:)

la multi ani sportu

gigel_bucur
17th February 2004, 14:41
cine e seful tau direct? pesemne ca tine cu pandurii si a vazut ce ai postat la ei pe forum, asa ca parca te vad ca faci simbata la 11 ore suplimentare:)

daca ma pune sa muncesc cand incepe returul, cu siguranta, il parasc la Siman.
crezi ca seful meu direct tine cu Pandurii? nu cred, pare om serios :ok:

vasile314tzurka
17th February 2004, 14:44
de-abia asteapta siman sa aveti o galerie mai mica. si asa i-ati mincat ficatii cu cererile voastre absurde. auzi a ei sa-si faca tricouri pe banii lor si sa li se dea voie:)

daca nu cu pandurii poate cu craiova ca prea e cu perfectul simplu-n gura toata ziua:)

la multi ani sportu

gigel_bucur
17th February 2004, 14:44
te iei de oameni batrini si bolnavi de nervi? iaca nu te mai invit la ciorba de burta. sa te inveti minte. si vorbesc si cu olteanul de sef al tau sa te puna sa inveti imnul craiovei pe dinafara:)

lol, da' pe cine am omorat?
il invat si pe ala cand o lua Stiinta campionatul, promit! daca m-o mai ajuta memoria pana atunci :evil:

vasile314tzurka
17th February 2004, 14:46
stai cuminte. dinel a promis ca daca anul asta nu, sigur in cincinalu-n patru ani si jumatate:) parca te vad ca te duci la birou in alb albastru cu prazu-n gura si cobilita pe umar. veta ai asa ca cin se ia cu tine bine ii dai... vezi tu ce anume:)

la multi ani sportu

gigel_bucur
17th February 2004, 15:00
pana una alta abia astept sa vizitez muzeul, tare sunt curios ce va contine.

te iau cu mine cand ma duc la Turceni si ne oprim si la muzeu' "toa'asului".
daca prindem si un meci al Stiintei la Craiova, ne-am scos. de fapt putem merge cand va juca cu Sportul, eu oricum ma duc.

la multi ani, Sportul (ca sa nu fim off-topic)

vasile314tzurka
17th February 2004, 15:03
dragul meu, eu la virsta mea nu mai am asfel de curiozitati. la voi in regie vin de dragul lui nicu si de gura ta spurcata. la craiova mai bine ma duc in cimitir ca daca e si primavara e super misto. ultima oara am fost la olimpiada de romana la finala si eram cu o fatuca cu par negru si lung... iaca amintirile.

la multi ani sportu:)

vasile314tzurka
17th February 2004, 15:06
protestez pentru ca toate mesajele noastre erau on topic. am scris la multi ani sportu de mi s-a uscat mina. huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa moderatorul ultras:)

gigel_bucur
17th February 2004, 15:17
protestez pentru ca toate mesajele noastre erau on topic. am scris la multi ani sportu de mi s-a uscat mina. huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa moderatorul ultras:)

sa nu-i mai dai ciorba! :nah: vezi ce urat se poarta cu doi oameni normali ce discutau chestii culturale, vezi muzeul.
vasile, ce crezi ca va expune muzeu' cu pricina? in afara de tablouri, caciuli, pantofi, carti, ultimul sul de hartie, medalii si alte prostii de "trista amintire" ale preaciuruitului.

poate vedem si calul, ciocanul si alte scule ce le-a folosit "pingelica" inainte de a-si incepe activitatea "revolution'a". cate cuie o fi inghitit saracul pana a invatat meserie?

Ultras
17th February 2004, 15:22
Nu puteam permite intinarea aniversarii cu discutii despre lucruri derizorii (ca altfel nu stiu cum sa le numesc).

vasile314tzurka
17th February 2004, 15:24
poate vedem si calul, ciocanul si alte scule ce le-a folosit "pingelica" inainte de a-si incepe activitatea "revolution'a". cate cuie o fi inghitit saracul pana a invatat meserie?

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=49489#post49489

am deschis muzeul:)

p.s. ii dau oala s-o spele, nu te framinta.:)

vasile314tzurka
17th February 2004, 15:26
Nu puteam permite intinarea aniversarii cu discutii despre lucruri derizorii (ca altfel nu stiu cum sa le numesc).

derizorii? mde. am impresia ca vrei blesteme. cunosc un vraci voodoo specialist in blesteme fotbalsitice. o sa va bleastam sa fiti la final pe primul loc si sa vinda siman intrarea in A universitatii craiova:)

Ultras
23rd February 2004, 20:11
Sa fiti cuminti saptamana asta cat sunt la Sinaia ca oricum sunt cu ochii pe voi! :drak:

vasile314tzurka
23rd February 2004, 20:12
noi suntem cuminti, numa bicisnicul de ultras_sp[ortul e-n depalsare la craiova si o sa ia o portie de la olteni:) de pumni in gura ca geaba compasioneaza el ca aia e furiosi:)

ultras_sportul
24th February 2004, 08:56
Am nimerit si eu in discutie la ei cu o litra de compasiune si era sa fiu linsat.... le-am zis ca nu sunt Dinel Purcel dar nu au vrut sa ma creada..... ce emotii am avut.... credeam ca e sfarsitul.......... povestii..... inceputul legendei :cool: :p

vasile314tzurka
24th February 2004, 09:19
lasa ca baietii nu suporta nici macar ca unul sa le dea dreptate. asta e.

gigel_bucur
24th February 2004, 10:25
Am nimerit si eu in discutie la ei cu o litra de compasiune si era sa fiu linsat.... le-am zis ca nu sunt Dinel Purcel dar nu au vrut sa ma creada..... ce emotii am avut.... credeam ca e sfarsitul.......... povestii..... inceputul legendei :cool: :p

dracu' te-a pus sa intri acolo:) te-a mancat undeva
eu nu mai intru pe forumuri oltenesti nici macar pt. a le citi. nu spun nimic nou baietii iar despre compasiune nu poate fi vorba.
se pare ca Dinel Staicu a stricat caruta cu Mitica si s-a dat de partea celalalta. am inteles ca Gica Popescu va fi singurul impresar cu care va mai lucra. si-a dat seama ca daca vrea sa vanda pe bani buni, numai cu ISM-ul o poate face.
in rest, numai de bine, stai in banca ta (forumul tau) si lasa-i ca au ei destule pe cap :D

vasile314tzurka
24th February 2004, 10:31
si-a dat seama pe dracu. a negociat aiurea de la inceput si nimeni nu stie precis ce e acolo. doar dinel si gica. haios a fost paunescu care a repetat din greu ce spun altii pe aici pe forumuri:) mai lipsea o oda gigantica si o readucere a lui hagi la nationala:)

Ultras
24th February 2004, 14:47
Ii pune Dinel pe butuci. Atunci cand le spuneam adevarul se suparau. Nu vroiau sa auda. O sa joace derby-ul Olteniei cu Panduri, asa cum isi doresc, dar in B. :drak:

vasile314tzurka
24th February 2004, 14:51
nu te bucura de moartea caprei vecinului ca nu se stie de nu o sa aveti un derbi in 3, ca nici siman nu e dus la biserica.

Ultras
24th February 2004, 15:00
Era o referire directa la manifestarile lor exuberante atunci cand au dedus ei ca Sportul e pe cale de desfiintare prin vanzarea jucatorilor. Momentan afacerile facute de Siman cu Galamaz si Negru nu sunt chiar atat de rele. Dar Dinel e pus cu tarnacopul pe ei. Eu le recomand calduros oltenilor o excursie la investitia de succes a lui Dinel: muzeul comunismului. Singura lui investitie de succes. Mama, ce mai vin si strainii acolo! Si atacantii promisi de Becali! :drak:

vasile314tzurka
24th February 2004, 15:03
si daca e unul prost tu te iei dupa el? trebuie sa faci si tu la fel ca el? mai sa fie. nu stiam ca am de a face cu atitia...:(

BIANCO_NERO
1st March 2004, 14:34
Mai baieti lasati mai in plata lor :) Doar stiti si voi ce pot scrie. Obiectivitatea este ceva anormal pentru ei, ar mai fi ceva dar nu spun ca dupa aceea or sa se supere ... si mama ce ar fi la gura lor, ari dansul nu gluma :cool:

Cainele
6th December 2004, 10:27
...de data asta nu a mai fost PSD , ci responsabil a picat la zar "milosul" cOrpodean :degete:


Formulă improvizată
Sportul a aliniat la Timişoara o echipă destul de ciudată, cu mulţi jucători neexperimentaţi chiar şi pentru tinereţea echipei bucureştene. Vasile Nicola şi-a consemnat debutul īn Divizia A, īn timp ce Dedu, Rădoi, Varga sau Nae nu ajunseseră nici măcar la cota 15 īn dreptul partidelor disputate īn prima ligă. Īn schimb, au lipsit de pe bancă nume ca Maxim sau Mazilu, iar Secăreanu a fost ţinut doar rezervă. Altfel, “studenţii” bucureşteni au fost susţinuţi de 13 suporteri, care nu şi-au făcut īnsă prea mult simţită prezenţa. (Lucian LIPOVAN)- ProSport

Cainele
7th December 2004, 12:27
Eu unul m-am saturat de alcoolici in general , dar de cei care nu te lasa sa vezi linistit un meci (sau sa iti faci datoria in "galerie")in special.
Ce a pus capac ( din punctul meu de vedere) ?
La meciul cu FC National ( 1 decembrie) ne hotarasem sa tinem un moment de reculegere in memoria lui Florian Gheorghe , suporter asiduu al SS .
Ca de obicei a aparut plin de "voie buna" un alcoolic insotit de surata lui ( ce o fi mama , sora , nevasta , tata ..). Pe langa faptul ca a agitat la fiecare intalnire spiritele , acest individ a intrerupt piosul moment hotarat de liderul galeriei ca si de noi altfel.
In concluzie nu mi se pare normal ce s-a intamplat de 1 decembrie si nici ce s-a intamplat pana atunci cu acesti "cetatenii veseli" ( deplasarea in Giulesti , s.a) . Ideea este ca vrem sa parem "Gasca nebuna" sau "studentii bucuresteni" , dar nu cu...nea ...Franaru'
Deci ori scapam de ei...ori ne gandim la o alta mentalitate...suntem Gasca alcoolica sau...facem un banner cu " HOMELESS" ?

ultras_sportul
7th December 2004, 17:17
In proportie de 99% tu ai dreptate in ce-l priveste pe individul respectiv.

gigel_bucur
7th December 2004, 17:56
io nu inteleg de ce nu-i spuneti lui treburile astea :o:
mi-aduc aminte ca Ultras i-a spus sa taca si omul a tacut, pe voi cine va impiedica?
pe omul cu pricina il stiu de vremea cand jucam pe Republicii! daca-mi aduc bine aminte nu el a propus cele mai urate "strigaturi", nu acolo e buba ci faptul ca nu exista un lider in galeria aia!

Ultras
7th December 2004, 22:50
Gigele, nu i-am spus numai sa taca ca sa priceapa. A trebuit sa ma dezbrac de caracter, ceea ce nu mi-a placut de loc, dar a fost necesar. Problema e ca nu doresc ca la fiecare meci s-o iau de la capat. Ai dreptate in ceea ce priveste liderul, ceea ce iar este nu este foarte placut. Nu suntem multi, dar toti suntem lideri, ce cashcheta mea!

Cainele
8th December 2004, 09:05
Bine...eu stiu ce am de facut...o sa ii spun :degete: ...daca o fi treaz si ....trece iarna...

Cainele
8th December 2004, 09:09
nu acolo e buba ci faptul ca nu exista un lider in galeria aia!


Pai haideti fratilor sa alegem un lider de galerie , pe care sa il asculte toti...fara comentari.
Apoi cui nu-i convine ...e liber la tribuna a 2-a :no:

ultras_sportul
8th December 2004, 10:18
Daca vreti sa luati taurul de coarne sunteti liberi sa va implicati dar ar trebui sa facem asociatia intai.

vasile314tzurka
8th December 2004, 11:35
ma ofer eu lider:)

p.s. in ce limba TOTUL=autobus sau ghergutz?

gigel_bucur
8th December 2004, 11:36
mai bine il luam pe memelush ca ala te bate la injuraturi:)

Cainele
9th December 2004, 09:21
p.s. in ce limba TOTUL=autobus sau ghergutz?

Pai... in limba "votul dulce (bombonos) ... bani aduce" ...oricum Nu e psd

Gigel Sportul
22nd December 2004, 21:14
Nu am nimic cu nimeni, dar nu pot sa uit si sa trec cu vederea niste faze, pe care voi incerca sa le prezint in ordine cronologica:
1. Deplasare la Targoviste, sez. 1998-1999, divizia B. Ne intalnim la Manastirea Casin, baiatu' era deja "anesteziat", asta ca sa imi citez prietena (medic). Pe drum a mai "ras" juma' de tzuica (pruna autenica, nu posirca)... pe stadion ne-au somat jandarmii sa il potolim, asa ca Bianco Nero cu un alt suporter l-au legat cu fularele de gard. Cand s-a trezit era convins ca eu il legasem, nu fratele meu (BN).
2. Deplasare la Tg. Jiu (div. B, meci decisiv), meci important, am facut tot posibilul sa ne prezentam cat mai civilizat, sa aratam a "altfel" de suporteri. Cum a aterizat pe stadion a inceput sa faca urat ca vrea sa "rada" o tarie. Unde o fi gasit-o, nu stiu, e ca a "ras-o". Din fericire, am reusit sa il potolim in timp util.
3. Deplasare la Sacele (1999-2000, Div. B, unde nu am fost, aveam probleme profesionale: finalizarea unor proiecte de licenta), la Sinaia iese pe drum, in stare de profunda "anestezie", si arata degetul mijlociu soferilor in tranzit. Un sofer mai slab de nervi opreste si riposteaza, restul galeriei il potoleste, dar traseul de intoarcere in Buc. se modifica pe ruta ocolitoare, via Pitesti.
4. 1 Decembrie 2004, 86 de ani de la proclamarea Marii Uniri, pe stadionul de langa cuibul cucuvelei: moment de reculegere in memoria lui Florian Gheorghe, suporter din Baicoi al Sportului, decedat in urma unui atac cerebral, stricat de acelasi individ cu strigate aberante (nu obscene, nu injurioase, nu calomnioase, pur si simplu cand nu trebuia)... nu se mai putea abtine 30 de secunde?????? Cand l-am "taxat", destul de dur, singurul lucru de care a fost capabil a fost o invectiva. Evident ca si de data asta era "anesteziat".

Dupa aceste evenimente am decis sa ma alatur celor care au initiat un soi de "gruppo apparte" la tribuna 1 si sa parasesc peluza.

Gigel Sportul
22nd December 2004, 21:22
"no comment" (EuroNews)

BIANCO_NERO
29th December 2004, 23:36
io nu inteleg de ce nu-i spuneti lui treburile astea :o:
mi-aduc aminte ca Ultras i-a spus sa taca si omul a tacut, pe voi cine va impiedica?
pe omul cu pricina il stiu de vremea cand jucam pe Republicii! daca-mi aduc bine aminte nu el a propus cele mai urate "strigaturi", nu acolo e buba ci faptul ca nu exista un lider in galeria aia!
Scuze dar pe Cotroceni cand i s-a atras atentia ca trebuie sa taca (de catrecelalat Gigel) au inceput sa injure si el si sorsa, iar in Giulesti "liderul" galeriei s-a adresat jandarmilor ca sa ii potoleasca, sincer nici unul dintre noi nu cred ca si-ar fi dorit sa si-o ia pe carca de la rrapidisti pentru injuraturile lor. L-am vazut la meciuri si treaz (rare ocazii) si atunci era OK era un om cu care te puteai intelege si cu care puteai vorbii si care avea atitudine de suporter SS (adica a unui om cu facultate, ceea ce si este). Nu cred ca poate cineva sa conteste anii pe care i-a petrecut in galerie si in care a pus suflet pentru aceasta echipa, insa trebuie vorbit cu el sa inceteze, sa vina treaz la meciuri si dupa bem cu el daca vrea pana cadem toti sub masa.
Lider in galerie exista, dar pentru ca sunt unii care vor ei sa fie Gica contra exista tensiune in galerie, din punctul meu de vedere la meciurile din Regie galeria s-a mutat la tribuna I (nu va fi grupo aparte, ci akademik boys).

ultras_sportul
21st January 2005, 23:45
Mai vedem noi unde o sa stam la stadion :)

Gigel Sportul
11th March 2005, 23:56
Mai vedem noi unde o sa stam la stadion :)

Dupa colt, in spate la APCA si cu furtunul B (3") in brate, ca sa simta si pompierii ca au ajutor :D. Sau mai bine la tribuna 1, unde stateam acum 15 ani.

be@
20th February 2006, 21:08
Baieti , cine il poate ajuta pe un fan al echipei voastre care isi doreste un fular cu Sportul si a nimerit pe site-ul Nationalului?

Uitati aici link-ul. Daca doriti si puteti sa-l ajutati , dati-i un raspuns.

http://www.nationalfc.ro/forum_display.php?fid=38&mid=13899&act=last#last

Ultras
20th February 2006, 22:31
Asta vrem sa stim si noi de cativa ani buni...:mda: Cand vom face noi, probabil in returul asta, exact nu pot spune...

Paul
20th February 2006, 22:35
hai domne ca au si echipele din Divizia B fulare , sa nu`mi zici ca nea Vasile nu face marketing ... doar ies bani din fulare

100 de aici , 100 de dincolo , se fac 200 , si mananco o pizza la crasma lu Gino :P

Ultras
21st February 2006, 21:45
E profesor de istorie nu de marketing...:mda: Am obosit de cate ori am incercat sa ii explicam ca ies bani din asa ceva. Nu neaparat multi, dar ies ceva, plus imagine. Mai facem noi din cand in cand cate ceva, i le dam pe la nas, ii spunem ca nu am iesit niciodata in pierdere... Oricat am incerca nu se "corupe". Chiar daca i-am explicat ca poate sa acopere cheltuielile legate de organizarea meciurilor de acasa numai din "promotionale". Nimic! Sau poate ca are o strategie pe care noi nu reusim sa o intelegem.

Paul
21st February 2006, 21:50
poate vrea sa va infometeze dupa materiale promotionale , si il vezi intr-o zi cu Magazin Mobil ... :D

@ULtras , de ce nu corupi echipa sa faca intr-o zi un set de poze , fac postere , caldendare , si cumperi cu banii aia actiuni la SPortul :D

Gigel Sportul
15th March 2006, 23:27
hai domne ca au si echipele din Divizia B fulare , sa nu`mi zici ca nea Vasile nu face marketing ... doar ies bani din fulare

100 de aici , 100 de dincolo , se fac 200 , si mananco o pizza la crasma lu Gino :P

Da frate, dar aishi esti marili jieniu in marketing basarabean, pe al lui numi Vassili Siman. Poate facem noi fulare (sper sa iasa manevra), din partea lui nu putem spera la ajutor. Ca de obicei, singuri, mai suntem si multi rau...

makeG
6th May 2006, 09:41
..::Sportu este o echipa buna::.. :rosu: ..::Akuma cand ati vazut ca a inceput Sportu sa fie pe podium ati fakut un SubForum pt ei::..

makeG
6th May 2006, 09:43
Ashea.. vreau ca toti suporterii... Sau toti simpatizantii aceste ecipee sa posteze aicia un mesaj

makeG
6th May 2006, 09:44
..::Nu Tin cu Sportu` Dar imi place cum joakaAshea ca poot spune ca sunt un simpatizant al acestei echipe

makeG
6th May 2006, 09:45
..::Spotu este o echipa buna::.. :rosu: ..::Akuma cand ati vazut ca a inceput Sportu sa fie pe podium ati fakut un SubForum pt ei::..

makeG
6th May 2006, 09:49
Ma scuzati pt.. ca am gresit la THREAD "In loc de [SPORTU] am scris [SPOTU]" ;) facetiu si voi alte THREADURI

makeG
6th May 2006, 09:50
greseala de scriere

Gabriel
8th May 2006, 01:28
Am si eu o intrebare : cine este comentatorul de stadion de la Sportu ? Imi pare foarte cunoscut. Comenta pe vremuri meciuri la fotbal minut cu minut ? Mi-e foarte cunoscuta vocea sa...si nu stiu de unde sa-l iau.

BrasovFans
11th May 2006, 18:36
Da' la ce iti trebe mah? vrei sa va faceti formati de muzica po****ra ??? =))

makeG
12th May 2006, 07:08
Poate.. este Em il Gradinescu;))

savu_daniel69
13th May 2006, 00:21
gasca nebuna

savu_daniel69
13th May 2006, 16:59
haide sportul,hai baietii!ASTAZI TREBUIE SA BATETI BACAUL!

BrasovFans
13th May 2006, 20:17
Sportul confirma forma buna in care se afla echipa din Regie. Studenti au reusit sa se impuna la Bacau cu scorul de 2-1. Dupa acest rezultat Sportul mentine mari sanse la titlu'... iar FCM Bacau si facut bagajul pentru Divizia B!

BrasovFans
13th May 2006, 20:18
Dak FCM Bacau nu va castiga urmatoarele partide o sa fie penalizata cu 10 puncte dak nu va indeplini baremul de 22 de puncte (prak)!

07Ex
14th May 2006, 00:23
Bacaul NU va castiga etapa viitoare ca doar joaca cu Steaua.:D

07Ex
14th May 2006, 00:25
..::Spotu este o echipa buna::.. :rosu: ..::Akuma cand ati vazut ca a inceput Sportu sa fie pe podium ati fakut un SubForum pt ei::..

Sportul a avut din totdeauna subforum. :)

m.fisto
14th May 2006, 06:33
MULTumESCu
/OLE/

Generatia CORAS :ok:

crys41
16th May 2006, 13:18
Sa pun o intrebare, ca tot e offtopic aici :).
Ca suporteri ai Sportului, cum ar trebui sa privim finalul de campionat: sa ne agitam puternic (doar suntem pe primul loc :)) sau sa nu ne gandim ca am putea lua titlul si sa vedem ce aduce fiecare meci?

Ultras
17th May 2006, 01:40
Ca suporteri ai Sportului trebuie sa ne delectam cu jocul echipei, iar daca rezultatele vor fi bune in continuare cu atat mai bine.

PS. Am revazut astazi cateva secvente de la CM 1974. Germania federala a devenit campiona mondiala, dupa ce s-a chinuit rau in grupe si a fost umilita fotbalistic in finala. De catre Olanda care umilise tot ce intalnise in cale, inclusiv Argentina si Brazilia. Daca ar fi sa aleg intre campiona mondiala Germania si Olanda fotbalului total, nu as ezita nici o secunda. Rezultate sunt in toate sporturile, dar eu iubesc fotbalul.

crys41
17th May 2006, 09:11
Corect Ultras, ar trebui sa urmarim spectacolul si sa vedem ce rezultate apar. Faptul ca le-am facut granzilor sa tremure pantalonii pe ei :D ma face sa ma simt bine :).
Acum e adevarat ca nici nu ma gandeam la titlu la inceputul returului, dar daca s-a ajuns pana aici o idee de speranta tot ar trebui sa pastram.