PDA

View Full Version : MLB Playoffs 2007



cristane
2nd October 2007, 11:57
S-a incheiat sezonul regulat din MLB; miine incepe play-off-ul.

American League

Angels - Red Sox (game 1: miercuri, 01.30, Lackey vs Beckett)
Yankees - Indians (game 1: joi, 01.30, Wang vs Sabathia)

National League

Rockies - Phillies (game 1: miercuri, 22.00, Francis vs Hamels)
Cubs - D-Backs (game 1: miercuri, 05.00, Zambrano vs Webb)

* Meciurile se joaca in sistem best of 5
* Pentru streamuri online consultati acest thread (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=136579)
* Toate meciurile sint transmise LIVE si de canalul TV NASN, disponibil abonatilor UPC, pentru moment doar in Bucuresti.

Dani3l
2nd October 2007, 11:59
Se joaca in sistem best of 5,nu?
AL:Castiga Yankees!:yeah:
Angels.
NL: Phils + Cubs.

Cucu
2nd October 2007, 15:44
Da, cel mai bun din 5.

AL: Yankees-RedSox
NL: Cubs-Colorado

WS: Yankees-Cubs

asta e cum imi doresc ...

acuma pronosticurile obiective:

AL: Angeles-Yankees
NL: Arizona-Phillies

WS. Angeles-Phillies

Dani3l
2nd October 2007, 18:11
Mi-ar placea sa ne luam revansa fata de Red Sox...Se pot intalni in finala world series,nu?:D
Acu,am pe mine un tricou cu NY Yankees pe care l-am luat de pe aeroportul JFK,vara trecuta...:D
NY YANKEES ,ruleaza!:D

georgebz
2nd October 2007, 18:21
Red Sox - Yankees poate fi finala World Series in aceeasi masura in care Cowboys poate juca Superbowl cu Giants si sa il si castige :drak:

Dani3l
2nd October 2007, 18:23
georgebz,scuteste-ma de glume de kko...daca poti sa raspunzi fa-o,insa fara a ma "impresia" cu glume expirate....vrei ironii,ne "vedem" pe topicul nfl...so,spare me...

Cucu
2nd October 2007, 18:42
Daniel trebuie sa apreciezi umorul lui georgebz ... nu a fost rautacios..

dar sa-ti raspund mai clar la intrebare: Nu. RedSox si Yankees nu se pot intalni in WS pentru ca sunt din aceeasi divizie AL.

Dar se pot intalni in "semifinale" ... si intradevar ar fi un meci fain de urmarit

Dani3l
2nd October 2007, 18:46
Uite,un raspuns normal..nu plin de "smecherie" pe web.Multumesc.
Cubs sunt surpriza placuta a play-off-ului,mai ales dupa sezonul trecut...in Chicago e nebunie cu ,Cubs.:D

Cucu
2nd October 2007, 19:02
Aici sunt statisticile importante:
RS/G cate runuri pe game reusesc,
RA/G cate runuri pe game reuseste echipa adversa.

1. Boston = 4 (3rd in RS/G; 1st in RA/G)
2. New York = 8 (1st in RS/G; 7th in RA/G)
3. Cleveland = 9 (6th in RS/G; 3rd in RA/G)
3. Los Angeles = 9 (4th in RS/G; 5th in RA/G)
5. Chicago = 10 (8th in RS/G; 2nd in RA/G)
5. Colorado = 10 (2nd in RS/G; 8th in RA/G)
7. Philadelphia = 13 (1st in RS/G; 12th in RA/G)
8. Arizona = 19 (14th in RS/G; 5th in RA/G)

Privind la numere WS va fi RedSox - Cubs.
Dar toate numerele sunt destul de aproape. Iar ofensiva nu mai e la fel de importanta la pitchingul din cauza vremii. Daca playoffsul se juca in Iunie, Yankees cu Colorado parea sa fie WS. Dar se joaca in Octombrie cand e mai racoare iar pitchingul devine esential.

cristane
2nd October 2007, 19:04
Dani3l, tu chiar nu stii de gluma? Asa usor te oftici?

On the other hand, ai tricou cu Yankees?? Te invidiez :D Cind am fost la New York inca nu ma prinsese pasiunea cu baseball-ul, asa ca m-am intors doar cu tricouri cu Giants, Knicks si Rangers. :) E tricou normal, sau echipament de joc?

georgebz
2nd October 2007, 19:11
cristane ... daca te duci in piata in Crangasi cu siguranta gasesti 2-3 modele de tricouri cu Yankees :P ... de sepci nu mai vorbesc ... cu siguranta este cel mai vandut "brand" din randul tuturor echiplor din sporturile ameicane .... parca am si avut 1 data o discutie pe tema asta ... treba e ca 90% din cei ce le poarta daca ii vei intreba ce reprezinta NY cu siguranta nu stiu , poate se gandesc la oras , dar la echipa in nici un caz :)

am avut si eu vreo 2 dar acum nu prea mai iau de baseball , m-am dat pe football :D , si cele cu Giants imi plac cel mai mult , poate datorita si culorilor ;)

Dani3l
2nd October 2007, 19:23
Tricou nornal.Am avut noroc si mi-am luat o sapca cu NY Rangers.
Sunt fan:NY RANGERS & Yankees!:D Rangers,dat lui Gretzky.:) Suporter calm..nu ma stresez daca Rangers sau Yankees nu castiga WS sau Stanley.

Echo362
2nd October 2007, 20:15
S-a incheiat sezonul regulat din MLB; miine incepe play-off-ul.

American League

Angels - Red Sox (game 1: miercuri, 01.30, Lackey vs Beckett)
Yankees - Indians (game 1: joi, 01.30, Wang vs Sabathia)

National League

Rockies - Phillies (game 1: miercuri, 22.00, Francis vs Hamels)
Cubs - D-Backs (game 1: miercuri, 05.00, Zambrano vs Webb)

* Meciurile se joaca in sistem best of 5
* Pentru streamuri online consultati acest thread (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=136579)
* Toate meciurile sint transmise LIVE si de canalul TV NASN, disponibil abonatilor UPC, pentru moment doar in Bucuresti.
Da, NASN e disponibil in reteaua UPC ,dar din pacate numai in pachetul digital.Era prea frumos sa fie si in sistem clasic.

cristane
2nd October 2007, 21:42
cristane ... daca te duci in piata in Crangasi cu siguranta gasesti 2-3 modele de tricouri cu Yankees :P ... de sepci nu mai vorbesc ... cu siguranta este cel mai vandut "brand" din randul tuturor echiplor din sporturile ameicane .... parca am si avut 1 data o discutie pe tema asta ... treba e ca 90% din cei ce le poarta daca ii vei intreba ce reprezinta NY cu siguranta nu stiu , poate se gandesc la oras , dar la echipa in nici un caz :)


Da, stiu ca gasesc, dar nu ma intereseaza de acolo. Ma refeream la tricou original. :D

georgebz
3rd October 2007, 13:11
iata si pronosticurile mele pentru prima runda din postseason :

Boston-Yankees
Arizona-Philadelphia

atisha
3rd October 2007, 14:30
Red Sox 3-1
Indians 3-2
Cubs 3-1
Rockies 3-2

atisha
3rd October 2007, 22:45
Rockies conduc cu 3-0 dupa 2 innings - Cole Hamels s-a pierdut pe drum, era sa fie 7-0, Holliday a ratat de putin un grand slam.
mms://208.75.230.33:80/andro_mlb - faimosul NASN (link pentru Media Player).

atisha
4th October 2007, 01:06
Colorado Rockies castiga cu 4-2 primul meci din playoff, la Philadelphia.
Superb relieverul Brian Fuentes in "a opta".
Peste o juma' de ora Red Sox primesc LAAA in Fenway Park.

r0bby
4th October 2007, 10:11
Atisha,ai urmarit ambele meciuri?

atisha
4th October 2007, 11:43
unul si jumatate... Rockies-Philies integral, Red Sox - Angels pana in a patra cand m-a furat somnul.

Deci, rezultatele primei zile

Philadelphia Phillies - Colorado Rockies 2-4
Boston Red Sox - Los Angeles Angels 4-0 (complete game shutout pentru Beckett)
Arizona Diamondbacks - Chicago Cubs 3-1

georgebz
4th October 2007, 16:50
dupa rezultate se vede ca au fost dueluri ale pitcherilor ... singura " surpriza" poate fi considerata victoria celor de la Rockies , dar dupa ultimele rezultate poate nu e chiar surpriza si dupa meciul cu San Diego cred ca ar merita sa ajunga in WS :D , au aratat ca o echipa adevarata ...

atisha
4th October 2007, 22:17
2-0 pentru Rockies si nici n-a-nceput bine meciul - 2 HR la rand (Tulowitzki si Holliday) - ce echipa nebuna! la primul home-run arbitrii au decis in doi timpi dar au decis bine...
si la prima minge din jumatatea de jos a reprizei, 2-1, home-run, evident.
meci nebun, care puteti uitati-va.

georgebz
5th October 2007, 09:17
l-am vazut ... "grand slam-ul" lui Matsui din al 4-lea inning cred ca a fost decisiv ... oricum e clar ca daca Matsui , Holliday si Tulowitzki prind o zi buna ( defensiv si ofensiv ) e greu sa ii bati pe Rockies

atisha
5th October 2007, 10:24
rezultatele de ieri

Phillies - Rockies 5-10 (0-2 in serie)
Indians - Yankees 12-3 (1-0 in serie) :)
D'backs - Cubs 8-4 (2-0 in serie)

la noapte

ora 0.00 - Indians vs. Yankees
ora 3.30 - Red Sox vs. Angels

meciurile se pot vedea pe VP6 de la myp2p.eu

Cucu
5th October 2007, 15:24
sper sa se trezeasca Cubs si sa castige macar cele 2 meciuri acasa, dar va fi greu.

Cucu
5th October 2007, 16:58
Oare ce e mai enervant?
Sa castigi si sa nu-i pese nimanui? vezi Florida
Sau sa pierzi si lumea sa ii pese mult? vezi Cubs

Dani3l
5th October 2007, 17:00
Pettite vs Carmona:) Sper sa bata Yankees...am pariat pe ei:)

manai
6th October 2007, 04:45
gata Yankees,inca un sezon dezamagitor,ultimul pt torre,a-rod,damon sau matsui sper .Teoretic yankees pot reveni pt ca atat westbrook cat si byrd nu sunt pitcheri extraordinari,dar la cate maini moarte sunt in echipa asta,la cum unii joaca numai cu numele sau dau rateuri atunci cand trebuie sa arate ca sunt valorosi,e putin probabil ca yankees sa revina . pacat,pt mine sezonul e aproape de sfarsit.poate la anul va diferit....

Dani3l
6th October 2007, 10:42
Ma indoiesc ca Yankees vor renunta la un jucator care in regular season iti GARANTEAZA(exceptie accidentari) peste 45 de HR....VEZI A-ROD...mai degraba s-ar putea sa renunte la Clemens sau renunta el(Are un payroll exagerat de mare....).Apoi ,matsui nu pleaca mai ales din considerente de marketing asiatic ;) Giambi s-ar putea sa fie :cya: poate il inlocuieste cu Bonds, caruia nu i se va prelungi contractul cu Giants. In ceea ce priveste torre, s-ar putea sa fie ultimul sau sezon..are si el o varsta:)
Singurii care-s batuti in cuie la Yankees sunt: POSADA!:yeah: A-ROD ,Matsui , Jeter si Pettite !:D Restu' ,be afraid...:D:evil:

manai
6th October 2007, 11:20
A-Rod va pleca la Cubs

atisha
6th October 2007, 15:38
meciul a fost criminal, mai ales insectele alea care au intors soarta rezultatului, ca Indians nu marcau nici pana maine dimineata (vezi inningul in care au lasat un om la a treia cu 3 out-uri patetice).
am facut noapte alba de baseball si finalul a fost apoteotic, cu HR al lui Manny pe aruncarea lui K-Rod si 2-0 pentru Red Sox in serie.

Echo362
6th October 2007, 19:19
Asa e ,insectele au influentat intr-un fel.

atisha
7th October 2007, 09:46
D'backs si Rockies vor juca in finala National League.
Azi noapte, in meciul 3, Arizona a batut la Chicago cu 5-1 si Colorado a invins acasa cu 2-1.

Azi

ora 22.00: Angels - Red Sox
ora 01.30: Yankees - Indians

bine-ar fi sa se termine azi si seriile din American League
(for the love of the Sox and to get me some nights to actually sleep)

Echo362
7th October 2007, 20:05
In 1995 s-a mai intalnit situatia ca 4 echipe sa conduca cu 2-0 dupa 2 meciuri.Atunci doar una a reusit sa intoarca la 3-2,aceea a fost Seattle Mariners impotriva lui Yankees.

georgebz
8th October 2007, 12:25
sincer nu ma asteptam la victorii asa categorice pentru Boston , Arizona iar depre Colorado pot sa spun ca sunt o surpriza placuta , ii simopatizez putin dupa meciul de baraj cu San Diego , insa si in ultima saptamana de sezon regulat am spus ca as vrea sa mearga in PlayOff datorita finalului impresionant de sezon ce l-au avut

Yankees inca spera , si mi-ar face placare sa urmaresc un meci decisiv ... poate face un meci bun Wang in seara asta , cu toate ca nu prea imi place d el :D

Cucu
8th October 2007, 15:48
am ramas sa sper ca Colorado merge in WS ...
ar fi frumos un RedSox-Yankees, dar ca baseball fan mi-ar place si un WS dintre Cleveland si Colorado, probabil nu ar fi cel mai urmarit, dar amandoua echipe nu sunt mercenare ca RedSox si Yankees.
Ramane de vazut, dar nu cred ca YAnkees pot reveni.

Dani3l
9th October 2007, 12:13
Na,ca mi s-a dus si interesul pt baseball...Yankees au pierdut 6-4 vs Indians.3-1 End of story...Aseara, Yankees in numai 7 inning-uri cred ca au schimbat 4 pitcheri.S-a inceput cu Wang,apoi Mussina,Riviera si Vellone.Indians marcase cele 6 puncte dupa 4 inninguri...emblematic pt eliminarea lui Yankeees,este faptul ca,ieri, A-ROD a reusit primul run,care a fost un home-run solo in cele 4 meciuri...cred ca torre isi va da demisia.Este pt a 3 a oara consecutiva cand Yankees sunt eliminati dupa primul tur....

atisha
9th October 2007, 13:01
:) slab interes pentru baseball ai atunci

Dani3l
9th October 2007, 13:10
Pai daca tin cu Yankees...si au fost eliminati...De ce sa ma mai uit?:DSa vad rockies,diamondbacks sau redsox?:)

Cucu
9th October 2007, 15:12
te uiti si speri ca RedSox sa ia bataie

Dani3l
9th October 2007, 15:33
Capra vecinului este caracteristic suporterului roman...mi-e indiferent cine castiga:)

atisha
9th October 2007, 16:54
Rockies sunt un fenomen, iar cele doua finale vor fi superbe anul asta (desi NLCS-ul s-ar putea lasa cu vreo 2-3 amanari de meciuri).

Cucu
10th October 2007, 14:54
Dani3l cum sa-ti fie indiferent?
care fani Yankees vor sa li se arate in nas a RedSox au castigat un alt inel de WS? eu unul cred ca aprope toti patimasii Yankees vor dori ca Cleveland sa-i bata pe RedSox

eu unul tin cu Rockies

Echo362
10th October 2007, 20:15
Nu e chiar asa ,fanii lui yankees sunt prea dezamagiti ca sa mai tina cu cineva.

Echo362
10th October 2007, 20:22
Sunt eu dezamagit de ce s-a intamplat d-apoi ei.

Cucu
10th October 2007, 20:36
nu stiu cati fani Yankees cunosti tu, dar stiu cativa fani inraiti si toti spera un singur lucru: sa nu castige RedSox.

Oricum, pana una alta "sa moara capra vecinului" nu e idee pur romaneasca. In occident e invers: daca traieste capra vecinului atunci sa traiasca si a mea. Dar se multumesc si invers.

Echo362
10th October 2007, 21:45
vom vedea in audiente cati vor urmari indians-red sox

manai
12th October 2007, 14:02
mi-as dori o finala arizona vs cleveland ca sa bata recordul negativ de audienta stabilit anul trecut de st.louis si detroit.poate se gandesc si astia sa schimbe sistemul la playoff sa nu mai castige o echipa care e mai in forma in 20 de meciuri si apoi 10 ani nu se mai aude nimic de ea.

manai
12th October 2007, 14:05
ati vazut ce s-a intamplat cu white sox?la fel se va intampla cu st.louis si cu colorado.

atisha
12th October 2007, 14:11
cum ai vrea sa fie? ca la-nceputuri? cel mai bun record dintr-o liga se califica in World Series, care se joaca pe sistemul best of nine?

manai
13th October 2007, 09:42
ori asa cum zici tu,ori cate 2 echipe din fiecare conferinta ori cate 8 echipe din fiecare conferinta ca la nba si nhl pt ca echipele buna sa aiba o oarecare protectie,adica sa joace cu o echipa slaba la inceput sa se incalzeasca si pe parcurs cu echipe din ce in ce mai bune....e o parere.e prea sub semnul hazardului.

cristane
14th October 2007, 14:06
Revin dupa 10 zile de concediu in care am fost rupt de orice legatura cu tara noastra de rahat, internetul, MLB-ul, infringerea Yankeilor, etc. Am citit acum ce s-a intimplat, bineinteles ca sint dezamagit, dar asta e. Dupa cum se spunea mai sus, acum obiectivul nostru este sa nu cistige Boston, iar victoria lui Cleveland de azi-noapte imi da sperante :D As vrea o finala Cleveland - Colorado.
Cit despre schimbarea sistemului de play-off, nu vad cum un alt sistem ar putea imbunatati situatia. Cite 8 echipe din fiecare conferinta ar crea si mai mult haos si mai multe surprize, pentru ca situatia ar fi aceeasi: daca a 8-a echipa a conferintei e in forma in aceasta perioada, poate foarte bine sa cistige World Series, indiferent de 90% din sezonul regulat. Mie sistemul actual mi se pare chiar ok, singura treaba care as modifica-o ar fi best of 7 inca din primul tur.

Cucu
15th October 2007, 17:53
Si eu cred ca best of 7 in prima tura este cel mai echitabil.
Sau, daca nu vor sa schimbe aia, atunci macar sa se joace 1-1-2-1. Adica: un joc acasa, unul in deplasare, inca 2 acasa si unul in deplasare.
Mi se pare ca e mult prea important home-field advantage intr-o serie asa de mica de 5 meciuri sa joci primele 2 acasa.

Si eu sper pentru Colorado-Cleveland

manai
16th October 2007, 13:19
am vazut 2 din meciurile cu arizona si chiar daca au castigat cu 4-0 intre cele 2 echipe nu e mare diferenta."Rockies are in the zone" cum spun americanii adica le iese totul,aseara ei au jucat doar o repriza si au castigat meciul si in repriza aia au dat un hit norocos si au beneficiat de o eroare stupida in momente cheie la 2 out.puteau foarte bine sa nu dea nici un punct in repriza aceea,pe cand arizona si-a ratat toate ocaziile....

Cucu
16th October 2007, 15:11
da, au noroc ...dar totusi au castigat 4-0 la serie ... deci nu e chiar numai noroc, si nu sunt chiar asa de apropiati ca valoare. Ce si-a spus cuvantul a fost experienta. Colorado a avut hituri la momentul oportun, a avut rabdare si au luat walkuri si antrenorul a facut toate mutarile bune.
Sper ca ei sa castige anul asta WS

manai
16th October 2007, 16:36
Experienta?La Colorado?Hmm...cred ca ai vrut sa zici altceva.Nu stiu daca au 2 jucatori in lot care au mai jucat in playoff.Pe mine nu ma intereseaz in mod special cine castiga,dar daca este Colorado tot nu este pt mine cea mai buna echipa de anul asta cum nici St.Louis n-a fost anul trecut.
P.S.Arizona a avut cam 30 de RISP(Runner In Scoring Position) nefructificati in astea 4 meciuri,deci nu cred ca au fost batuti clar.toate meciurile au fost echilibrate

cristane
16th October 2007, 19:32
Pe mine nu ma intereseaz in mod special cine castiga,dar daca este Colorado tot nu este pt mine cea mai buna echipa de anul asta cum nici St.Louis n-a fost anul trecut.

Dar spune-mi si mie, in ce sport american, bazat evident pe play-off, cistiga cea mai buna echipa? In nici unul, niciodata. Practic acest concept de play-off face ca in toate sporturile americane castigatoare sa fie echipa cea mai in forma in luna play-off-ului - indiferent de ce s-a intimplat in intreg sezonul regulat.
In fiecare an, cea mai buna echipa e cea cu cel mai bun record in sezonul regulat. Play-off-ul determina cea mai buna echipa doar in luna respectiva. Daca Rockies sint atit de in forma acum (20 wins din 21 games, oricum ai da-o si orice ai spune, nu pot fi rodul intimplarii), bravo lor, inseamna ca merita sa cistige play-off-ul.
Iar faza cu seria echilibrata and stuff, scorul de 4-0 spune totul. E ca si in soccer, cind o echipa pierde cu 4-0 si se plinge ca a avut multe ocazii. Baseball-ul se joaca pe run-uri, nu pe RISP-uri.
Una peste alta, Colorado merita sa fie unde este, si indiferent cine le va fi adversar in World Series, voi tine cu ei. Go Rockies! :D

Cucu
16th October 2007, 20:32
nu vorbeam de experienta in playoff ... ci experienta in MLB ... Arizona este o echipa foarte tanara si talentata, dar pune jucatori tineri si talentati sub presiune si e normal ca nu vor aduce acelasi randament.

manai nici nu se compara Colorado cu St. Louis de anul trecut ... e mult peste
Colorado au avut al 2-lea cel mai bun record in NL nu ca anul trecut cand St. Louis a avut cel mai rau record din echipele de la playoff.

RISP nu inseamna nimik, uita-te la seria lui Arizona cu Cubs. Cubs au avut in 3 meciuri 28 LOB. Arizona a fost inferioara la toate capitolele importante impotriva lui Colorado. Rockies sunt ceea mai buna echipa din NL.
cum zice si cristane la 4-0 e cam greu sa zici ca a fost o serie echilibrata.

manai
17th October 2007, 23:13
Dar spune-mi si mie, in ce sport american, bazat evident pe play-off, cistiga cea mai buna echipa? In nici unul, niciodata. :D

Nu stiu,sa vedem...San Antonio nu a fost si este de cativa ani cea mai buna echipa din NBA.Miami cu Shaq si Wade,Detroit cu Ben si Sheedy Wallace,Dallas cu Nowitzki.Mreu au fost in finala numai echipe bune.Inadianapolis a fost mereu un contender in NFL,New England la fel si cam astea au castigat in ultimii ani.
Daca echipele care se chinue sa aiba record bun in sezon ar fi mai bine protejate printr-un alt sistem de playoff poate si audienta ar fi mai mare.
Apropo,ati auzit ca audienta la NLCS a fost dezastruoasa si pentru WS nu sunt semne de mai bine?
P.S. Eu o sa tin cu Cleveland ca sa facem lucrurile mai interesante.Mie nu-mi prea plac succesele care au o mare doza de bulan in spate,mie imi place omul muncitor nu pe cel profitor.

atisha
19th October 2007, 16:47
victorie cu 7-1 aseara. Beckett a fost magistral.
si vorba lui Curt Schilling pe forumul echipei: "It's on, bitches!"
Schilling care va si incepe meciul 6, sambata noaptea.

cristane
21st October 2007, 14:51
3-3, si in noaptea asta avem meci decisiv. Matsuzaka vs Westbrook. Duelul la finalul caruia cei din Boston vor ajunge sa regrete amarnic zecile de milioane aruncate pe japonez. :D

manai
21st October 2007, 17:12
3-3, si in noaptea asta avem meci decisiv. Matsuzaka vs Westbrook. Duelul la finalul caruia cei din Boston vor ajunge sa regrete amarnic zecile de milioane aruncate pe japonez. :D

Sper sa ai dreptate dar dupa cum se prezinta cleveland nu le dau mari sanse.
Yankees sunt de vina ca au pierdut in fata unei astfel de echipe.Carmona si
Sabathia sunt niste pitcheri oarecare si in seria cu Boston s-a vazut lucrul asta.

manai
21st October 2007, 17:15
http://mlb.mlb.com/news/article.jsp?ymd=20071019&content_id=2273099&vkey=ps2007news&fext=.jsp&c_id=mlb

manai
22nd October 2007, 06:41
Bravo Cleveland,echipa de prosti,m-ati facut sa tin cu echipa din NL in World Series.Sper sa nu mai ajungeti niciodata in playoff si sa schimbe astia sistemul odata sa nu mai ajunga altii ca voi in situatia asta.Boston n-a jucat grozav,dar voi ati fost oribili numai prostii ,mai ales la faza aia cu Lofton antrenorul ala trebuie dat afara dupa meci.
P.S. Excelent arbitraj,mai impartiali nu se putea.Deja mi-e mila de Colorado,trebuie sa fie perfecti ca sa castige in Boston.Cand v-am zis ca in playoff se fura la greu nu m-ati crezut,Boston nu face decat sa copieze ce a facut St.Louis anul trecut.Dar totusi zic "Go Rockies !" pt ca nu pot sa-i sufar pe Boston astia plini de bulan.

manai
22nd October 2007, 06:56
10-3,7-1,12-2,11-2 cam astea au fost rezultatele in meciurile castigate de Boston cu Cleveland.Bravo Cleveland,jos palaria,niste campioni adevarati.Dar asta e,daca yankees n-au stiut sa-i bata.

Cucu
22nd October 2007, 07:43
Boston RedSox au fost mai buni, dar sunt deacord cu tine manai arbitrii au vrut sa fie siguri ca castiga cine trebuie. Ar fi frumos sa-i bata Colorado.
Cred ca toate puterile vroiau sa fie Boston in WS, dar s-ar putea sa o lase mai incet odata ajunsi aici.

georgebz
22nd October 2007, 08:46
iata ca cele 2 echipe ale caror fan m-am declarat in PlayOff au reusit sa ajunga in WS ... vom vedea acum daca cei de la Colorado si-au iesit din form , ca a trecut cam mult timp de la ultimul meci jucat .... oricum eu zic ca va fi o serie imprevizibila si spun ca prima sansa o au Boston

cristane
22nd October 2007, 11:30
N-am mai stat azi-noapte la meci, si bine am facut, cred ca numai ma enervam. Sperantele mele sint acum in Rockies, iar titlul sa ramina in NL :D

Echo362
22nd October 2007, 12:31
E ridicol sa dai vina pe arbitri cand pierzi meciurile la asa diferente.Boston au fost clar mai buni si merita sa fie acolo.
Sunt fan Boston in finala asta.

manai
22nd October 2007, 13:00
daca in repriza a 7-a antrenorul ala il lasa pe lofton sa se duca sa marcheze cum era normal era 3-3,daca in repriza a 5-a cleveland nu erau furati la double-ul lui lofton cleveland marcau cel putin 2 puncte si era cel putin 3-3.
Boston a inceput meciul mai bine ,cleveland au fost timorati cum s-a intamplat in toate meciurile jucate pe fenway,dar pe parcurs boston a inceput sa se taie ,cleveland a castigat incredere si putea foarte bine sa castige meciul dar au fost prosti si au fost si ciupiti de arbitrii
P.S. In interleague Boston vs Colorado 1-2 pe Fenway,scoruri 2-1 ,2-11,1-7.
Arbitrii vor juca un rol important in seria asta mai ales pe Fenway.

Cucu
23rd October 2007, 15:51
E ridicol sa dai vina pe arbitri cand pierzi meciurile la asa diferente.Boston au fost clar mai buni si merita sa fie acolo.
Sunt fan Boston in finala asta.

Daca faceau sweep ca Colorado nu era nici o discutie, dar au ajuns la meciul 7 care a fost destul de echilibrat pentru o perioada. Diferenta de care vorbesti tu a fost facuta la sfarsit cand meciul era cam hotarat. Inca imi aduc aminte cateva strikes impotriva lui Celeveland unde la reluare folosind tehnologia lor, mingea era mult afara din strike zone.
La asa de echilibrate echipe nu trebuie sa ajuti mult pe cealanta echipa. In momentul cand ai chemat cateva strikeuri ciudate mult afara din strike zone, jucatori vor incera sa faca swings la toate aruncarile adversarului.

Vom vedea ce se intampla in WS, dar nu este nici un dubiu ca RedSox au fost ajutati. Intrebarea mai buna e: Oare ce se intampla daca jucau cinstit? Sincer, cred ca tot RedSox ar fi avut prima sansa, dar cine stie ... cine stie...

Echo362
23rd October 2007, 19:50
Toti arbitrii ajusteaza zona de strike in favoarea pitcherilor,nu e ceva static.Scuze si decizii gresite se gasesc mereu;si yankees puteau sa dea vina pe arbitri ca n-au intrerupt meciul cand au aparut insectele alea in meciul 2 si tot asa.
Intra-adevar daca era vreun "call" gresit intr-o situatie decisiva,repriza a 8-a ,a 9-a (cum a fost de ex. la Colorado-San Diego 9-8) mai ziceam,dar asa nu mi se pare corect sa spui ca Boston nu au castigat pe drept AL.