PDA

View Full Version : Va trece OLTCHIM de grupe?



dragosh_vl
2nd October 2007, 09:59
GRUPA : - OLTCHIM
- Viborg
- Ferencvaros
- Buducnost Podgorica

Hai OLTCHIM :yes:

Elphax
2nd October 2007, 10:21
ajunge pana in finala !!!! :ok:

dragosh_vl
2nd October 2007, 11:42
lasa pana atunci trebuie sa trecem de grupe . :D

Grupa D
Viborg HK (Danemarca)
Ferencvaros Budapesta (Ungaria)
Buducnost Podgorica (Muntenegru)
Oltchim Rm. Vâlcea

Programul meciurilor din Grupa D:

Etapa 1
Oltchim – Viborg
Buducnost – Ferencvaros

Etapa 2
Ferencvaros – Oltchim
Viborg – Buducnost

Etapa 3
Ferencvaros – Viborg
Oltchim – Buducnost

Etapa 4
Oltchim – Ferencvaros
Buducnost – Viborg

Etapa 5
Viborg – Oltchim
Ferencvaros – Buducnost

Etapa 6
Viborg – Ferencvaros
Buducnost – Oltchim

dragosh_vl
2nd October 2007, 11:44
Programul de desfășurare al Ligii Campionilor:

- Prima fază a grupelor (4 grupe de 4 echipe): etapele se joacă pe 27-28 octombrie, 3-4 noiembrie, 10-11 noiembrie, 17-18 noiembrie, 5-6 ianuarie 2008 și 12-13 ianuarie 2008.
- A doua fază a grupelor (2 grupe de 4 echipe): etapele se joacă pe 9-10 februarie, 16-17 februarie, 23-24 februarie, 1-2 martie, 8-9 martie și 15-16 martie.
- Semifinale: 19-20 aprilie (turul) și 26-27 aprilie (returul)
- Finala: 17-18 mai (turul) și 24-25 mai (returul)

aetius
2nd October 2007, 14:01
daca batem tot la valcea si avem cel putin o victorie afara suntem calificati in faza a 2-a a grupelor.

Elphax
2nd October 2007, 14:19
castigam 5 meciuri cel putin ;)

resita
2nd October 2007, 14:23
si eu cred ca ne calificam fara probleme :ok:

rob_din
2nd October 2007, 17:18
nu va fi chiar asa usor precum cred multi. viborg si ferencvaros se poat bate cu oltchim pt primele 2 locuri

bestiuta
2nd October 2007, 18:47
viborg ii echipa care poate pune cele mai multe probleme oltchimului insa,desigur,nu trebuie subestimate si celalte echipe(ferencvaros si buducnost)....dar, la cum abordeaza oltchimul meciurile nu le prea dau multe sanse

dragosh_vl
2nd October 2007, 21:01
sper ca vor fi la capacitate maxima in meciul cu viborg mai ales ca va fi cu publicul alaturi .

Forza OLTCHIM

resita
27th October 2007, 11:46
Oltchim Ramnicu Valcea - Viborg este primul meci din grupa al echipei din Valcea. Meciul are loc duminica de la ora 17:00 si poate fi urmarita in direct pe sport.ro

Speram intr-o victorie a fetelor din Valcea :ok:

Marcus99Narci
28th October 2007, 11:03
Speram sa bata romancele. Hai Oltchimul - chiar si la un gol diferenta ... avem noroc ca jucam primul meci acasa si trebuie sa profitam de sansa :D Succes fetelor

SORENSEN
28th October 2007, 11:32
Un meci teribil pt Oltchim..Hai Oltchim !

YoYoyOi
28th October 2007, 11:49
hai fetitele /OLE/

dragosh_vl
28th October 2007, 15:48
hai fetele :D hai oltchim :D

Sorin Blaj
28th October 2007, 18:11
Oltchim conduce cu 30 - 29, cand mai sunt 3 minute.

TenisFan
28th October 2007, 18:18
33-30...Ar fi fost pacat sa le scape victoria din mana deoarece s-a vazut clar ca Oltchim a fost echipa mai buna...Oricum mare risipa de energie meci la cel mai inalt nivel... :shocked: :yeah: :evil: :yes: :cool: Bravo fetele! :yes:

Sorin Blaj
28th October 2007, 18:18
Scorul a ajuns la 30-30.

Din acest moment, Ionela Galca a facut diferenta, marcand trei goluri.

SCOR FINAL: 33-30 pentru Oltchim.

BRAVO FETELOR!

resita
28th October 2007, 18:24
bravo fetelor, anul acesta Oltchim va castiga Cupa :D

rob_din
28th October 2007, 18:25
Oltchim va castiga si celelate meciuri de pe teren propriu dar trebuie sa fie atente la cele din deplasare. Si Ferencvaros si Buducnost sunt incomode la ele acasa. De Vibor nici nu mai pomenesc

rob_din
28th October 2007, 18:26
bravo fetelor, anul acesta Oltchim va castiga Cupa :D

Din ce am vazut azi Viborg are mai mari sanse decat Oltchim. Mai sunt si rusoaicele si Gyorul.

SORENSEN
28th October 2007, 18:27
Super mechi pt Oltchim...cand despre sanse la titlu..toate la timpul lor..sa luam meci cu meci...
Bravo !

Sorin Blaj
28th October 2007, 18:28
Meci foarte greu. La 30-30, danezele au scapat pe contraatac si au avut ocazia sa ia pentru prima data conducerea, dar din pozitie de singura cu portarul a dat in bara.

resita
28th October 2007, 18:28
nu am vazut meciul, cum au jucat fetele?

Sorin Blaj
28th October 2007, 18:29
Momente foarte bune si caderi inexplicabile.

rob_din
28th October 2007, 18:29
nu am vazut meciul, cum au jucat fetele?

Au jucat cand bine cand slab. A lipsit constanta

resita
28th October 2007, 18:35
dupa prima etapa stam bine :ok:

Oltchim – Viborg 33-30
Buducnost – Ferencvaros 22-19

SORENSEN
28th October 2007, 22:15
nu e vorba ca au fost caderi inexplicabile..sunt chiar explicabile...noi nu avem o linie de 9 m solida...asta e marele minus ...si cand se prelungeste pozitionalul si nu gasim pivotul e greu sa marcam...iar Viborg are o linie de 9m de exceptie...cu 3 super jucatoare...Popovic-Jurack-Skov ...am castigat datorita apararii + portari...Viborg sta prost in aparare ..fiind marele minus ale acestei super echipe...

Oricum cine crede ca asta e valoarea Viborgului se insala...poate mult mai mult ...azi am fost mai in forma...

Am jucat la un nivel ridicat cam tot meciul...caderile au fost ,repet, cand nu gaseam solutii la 9 m ...un risc calculat de Tadici ...

SORENSEN
28th October 2007, 22:19
in mod normal FTC si Buducnost sunt slabe...si trebuie 4 victorii ...dar cu Viborg n-am incheiat ...in danemarca va fi altfel...

cred ca vom fi lejer pe 2

lucian_iasi
28th October 2007, 23:08
Bravo Oltchim :yeah::yeah:/hello:yes:

resita
30th October 2007, 12:15
Duminica de la ora 18:00 Oltchim Ramnicul Valcea ca juca in deplasare impotriva echipei maghiare Budapest Bank-FTC

in primele meci din grupa Buducnost – Budapest Bank 22-19 si Oltchim – Viborg 33-30

Trebuie sa ne intoarcem cu 2 pct. din deplasarea asta

dragosh_vl
30th October 2007, 21:11
Neaparat 2 puncte la Budapesta :D batem cu 32-25 :D

resita
4th November 2007, 10:07
nu avem voie sa gresim, sala o sa fie un adevarat vulcan dar fetele noastre trebuie sa invinga.

resita
4th November 2007, 10:28
"Meciul de acum nu se compară cu cele de anul trecut. Atunci s-a jucat tur-retur, acum contează doar victoria. Unguroaicele au pierdut primul meci cu Buducnost, 19-22, în deplasare, dar eu cred că au jucat mai bine. Au ratat cel puțin 20 de situații clare de gol, între care și opt aruncări de la 7 metri", a declarat antrenorul Gheorghe Tadici. Tehnicianul Oltchimului se așteaptă la un meci foarte greu. "Vor pune presiune pe noi, sala va fi plină, dar sîntem obișnuiți să jucăm și așa", a adăugat Tadici.

Oltchim a învins-o în prima partidă pe Viborg, acum o săptămînă, la Rm. Vîlcea, 33-30, și acum e considerată de unguri principala favorită la cîștigarea Ligii Campionilor! Antrenorul Zsiga Gyula a declarat în presa maghiară că "Oltchim e una dintre cele mai bune formații din lume. Ne va fi foarte greu să trecem de ele. Au o apărare excelentă, portari foarte buni și multe soluții în atac. Vom juca, practic, cu României", a spus Gyula.

Oltchim a ajuns ieri dimineață la Budapesta, cu avionul, s-a cazat la hotelul Gloria și aseară avut programat singurul antrenament, la ora meciului. Tadici le-a lăsat acasă pe Elisei și Gatzel, accidentate, dar și pe Oana Manea. A revenit în schimb Roxana Cherăscu, centrul "naționalei" care se întoarce pe teren după pauză de mai bine de două luni. gsp

resita
4th November 2007, 18:18
a inceput meciul, bafta felelor :ok:

resita
4th November 2007, 18:26
min 7. Budapest Bank FTC - Oltchim Ramnicul Valcea 2-4

Sorin Blaj
4th November 2007, 18:29
Min 11: 6-4 pentru romance. Hai Oltchim!

dragosh_vl
4th November 2007, 19:05
13-11 pt Oltchim :D

resita
4th November 2007, 19:35
min 52. conducem cu 27-19 :ok:

Sorin Blaj
4th November 2007, 19:35
Oltchim face scor: 28-20 in minutul 24 din repriza a doua.

gi0nel
4th November 2007, 19:39
haoleo da rau le-am batut si p maghiare ... ce bine joaca echipa dar totusi mai sunt unele neintelegeri pe care d'l Tadici trebuie sa le rezolve ... Bravo Oltchim

gi0nel
4th November 2007, 19:43
Neaparat 2 puncte la Budapesta :D batem cu 32-25 :D

ai fost p-aproape 32-22:D bv TADICI bv OLTCHIM bv!!!:yeah::yeah::yeah:

TenisFan
4th November 2007, 19:46
Mie-mi place faptu' ca le-au rupt pe unguroaice in asa hal... :( In repriza a doua nici nu prea s-au omorat cu firea... Contra-atacurile doara si pac gol... :( Urmatoarele 2 meciuri ar trebui sa fie cu cealalta echipa considerata mai slaba din grupa dar sa vedem... Oricum Oltchim e la superclasa ea se bate cu Viborg... ;) Asteptam faza a doua a grupelor pt ca acolo e bataia de superclasa... :shocked:

resita
4th November 2007, 19:57
am castigat la 10 goluri diferenta, este bine dar Tadici mai are de lucru daca vrea sa aduca cupa la valcea.


Bravo fetelor :ok:

Sorin Blaj
4th November 2007, 20:04
32-22 in deplasare, este un scor care ne scuteste de orice comentarii, dar trebuie avut grija pentru confruntarile ce vor veni, nu toate vor fi la fel de usoare.

FELICITARI FETELOR!!!

dragosh_vl
4th November 2007, 21:19
ai fost p-aproape 32-22:D bv TADICI bv OLTCHIM bv!!!:yeah::yeah::yeah:

ms scoru arata ca mi-au depasit asteptarile :yeah::yeah::yeah:

resita
9th November 2007, 10:45
Azi are loc meciul Oltchim Rm. Valcea - Buducnost T-Mobile

Meciul va puea fi urmarit si pe sport.ro.

Este nevoie de o victorie in acest meci pentru ca Oltchim sa continue seria de rezultate pozitive

resita
9th November 2007, 20:12
la pauza Oltchim Rm. Valcea - Buducnost T-Mobile 15-11

resita
9th November 2007, 21:17
Oltchim Rm. Valcea - Buducnost T-Mobile 35-22

bravo fetelor :yeah:

luci99
9th November 2007, 23:00
la fotbal suntem "pasta" la handbal dam clasa!

YoYoyOi
10th November 2007, 01:30
super meci :yeah:

am urmarit si eu repriza secunda, ca abia atunci mi-am amintit, dar le-a spart pe alea :evil:

ti-e mai mare dragul sa vezi un astfel de meci incheiat cu un astfel de scor :cheer:

resita
14th November 2007, 09:42
Meciul Oltchim Rm. Valcea - Budapest Bank-FT are loc vineri 16:11 de la ora 19:30 si este transmis in direct pe sport.ro

Va fi un meci de poregatire, sper intr-o victorie la cel putin 15 goluri diferenta in fata unguroaicelor :drak:

Marcus99Narci
16th November 2007, 17:59
Eu vreau 20 de diferente ...

resita
16th November 2007, 20:23
la pauza: 18-9 pentru Oltchim :ok:

resita
16th November 2007, 21:06
Oltchim Rm. Valcea - Budapest Bank-FTC 34-28 :yeah::yeah::yeah:

eu din pacate nu am vazut meciul si de aceea ii rog pe cei care au vazut meciul il rog sa faca o scurta prezentare :ok:

TenisFan
17th November 2007, 02:37
Hai ca fac eu... ;) Eu sunt mai transant asa din fire...Diferenta mare de valoare...Dupa ce "valcencele" au crescut diferenta la 6-7 goluri relativ usor n-a mai existat cale de intoarcere pt unguroaice...In repriza a doua Tadici si-a permis "luxul" de a rula cateva jucatoare ce se intorc dupa accidentari(Gatzel respectiv Cherescu) plus speranta de 18 anisori Tacalie... ;) Chiar si asa Oltchim s-a dus la 10 goluri ca pe final s-o lase mai moale si pe fondul unor tentative de spectacol ( pase repetate lasate din mana pentru inter si toate erau inter) unguroaicele s-au apropiat la 6 goluri...Niciodata nu s-a pus problema invingatorului...Hai cu Viborgu' inca o victorie! :evil: :drak: :yes: :ok: :D :shocked:

dragosh_vl
17th November 2007, 10:15
buducnost - viborg 31-31 .. mare surpriza si pierdui si la pariuri :D

resita
24th December 2007, 09:28
"Vizăm locul 1!"


Oltchim merge la Viborg pe 2 ianuarie ca să cîștige. Campioana României a închiriat un restaurant în Danemarca pentru a petrece Revelionul

Cu patru victorii în grupa D a Ligii Campionilor, Oltchim e lider detașat și e calificată în faza următoare a competiției. Vîlcencele mai au două meciuri de disputat, cu Viborg și Buducnost Podgorica în deplasare, și mai au nevoie de două puncte pentru a fi sigure de primul loc în grupă. "Mergem la Viborg să jucăm. E normal să ne dorim să terminăm pe primul loc pentru că am avea un parcurs mai ușor în continuare. În plus, cu Viborg, o selecționată multinațională, vom avea prilejul să ne măsurăm forțele", a declarat antrenorul Gheorghe Tadici.

Tehnicianul "naționalei" spune însă că pînă atunci își dorește să le ridice moralul elevelor sale după ratarea medaliilor de bronz la Mondiale, în prelungiri. "Toate sînt afectate. Am încercat să le încurajez, am discutat cu fiecare în parte. E normal însă să nu poată șterge cu buretele trecutul, așa, dintr-o dată", a subliniat Tadici.
Oltchim va pleca în Danemarca pentru meciul cu Viborg pe 31 ianuarie. "Ăsta e programul, nu avem ce face! Fiecare își dorește să petreacă Sărbătorile în familie, dar nu avem ce face. Clubul a închiriat deja un restaurant, o să petrecem acolo între noi și o să ne facem încălzirea pentru meciul de a doua zi, care începe la ora 23:00. Jucăm handbal la miezul nopții!", a încheiat Tadici.

Aceeași formulă
Pentru anul viitor, Gheorghe Tadici nu-și dorește nici un transfer la echipă. "Tot ceea ce-mi doresc este să rămînem în formula actuală și să revenim la seriozitatea din ultimul sezon. E foarte greu să nu faci nici o schimbare, dar eu sînt convins că dacă aș avea actualul lot al treilea an, rezultatele ar fi și mai bune", a comentat Tadici.

Nași de botez
Narcisa Lecușanu, interul stînga al Oltchimului și al "naționalei", și prietenul ei, Bogdan Voina, jucătorul Stelei, au fost ieri nașii de botez ai lui Ivan Alexandru (3 luni), al doilea copil al lui Sandu Iacob, interul dreapta al "naționalei". „Înainte de a pleca în cantonamentul echipei naționale, pe 26 decembrie, am zis să facem și botezul", a declarat Iacob.

resita
24th December 2007, 09:29
"Vizăm locul 1!"

Oltchim merge la Viborg pe 2 ianuarie ca să cîștige. "Mergem la Viborg să jucăm. E normal să ne dorim să terminăm pe primul loc pentru că am avea un parcurs mai ușor în continuare. În plus, cu Viborg, o selecționată multinațională, vom avea prilejul să ne măsurăm forțele", a declarat antrenorul Gheorghe Tadici.

resita
2nd January 2008, 10:15
Deseara meciul, va fi greu pt. Oltchim sa se intoarca cu un rezultat favorabil mai ales ca nu au facut deplasarea cu echipa Luminița Dinu, Valeria Beșe, Ionela Gîlcă și Roxana Gatzel.

Meciul va fi in direct pe sport.ro si pe Eurosport 2, de la ora 22:30

SORENSEN
2nd January 2008, 11:56
avand in vedere ca VBK au o infranegere si un egal plus 2 victorii ..iar Oltchim 4 victorii o infranngere e luata in calcul...

TenisFan
2nd January 2008, 20:11
Abia astept razbelul... ;) Nu ma bag la niciun pronostic... Sa vedem daca fetele si-au revenit fiziceste... Pentru ca Tadici le-a menajat... ;) Oricum hai Oltchim!

TenisFan
2nd January 2008, 22:44
9-4 dupa 10 minute... Eu nu gasesc cuvinte pentru jocul nationalei Romaniei daca la Oltchim joaca asa... :groggy: :o:

luma
2nd January 2008, 22:48
Important este sa joace asa pana la sfarsit.
12-6

SORENSEN
2nd January 2008, 22:50
6-13 maier (7 goluri)

SORENSEN
2nd January 2008, 22:54
9-14 ..timeout orv ..min 19.10

rob_din
2nd January 2008, 22:54
9-4 dupa 10 minute... Eu nu gasesc cuvinte pentru jocul nationalei Romaniei daca la Oltchim joaca asa... :groggy: :o:

Nu poti compara Viborg cu Rusia sau Germania. Pana una alta Oltchimul se confunda cu echipa care a iesit pe locul 4 la CM, e normal sa domine pe Vinorg. Mai greu va fi cu Zvezda

SORENSEN
2nd January 2008, 22:55
Nu poti compara Viborg cu Rusia sau Germania.
asa e ...e mai tare..daca ar avea lotul intreg

TenisFan
2nd January 2008, 22:56
Nu poti compara Viborg cu Rusia sau Germania.Eu vorbesc de calitatea jocului si de concentrarea la finalizare... :o: :groggy: :shocked:

rob_din
2nd January 2008, 22:57
asa e ...e mai tare..daca ar avea lotul intreg

Esti foarte glumet astazi. Sa fim seriosi totusi.

luma
2nd January 2008, 22:58
15-12...
Aruncare de la 7m. Nu puteau sa lase jocul?
16-12 :cheer:

rob_din
2nd January 2008, 22:58
Eu vorbesc de calitatea jocului si de concentrarea la finalizare... :o: :groggy: :shocked:

Calitatea jocului in fata unui adversar mai slab e clar mai buna.

rob_din
2nd January 2008, 23:00
Oricum acum se vede ce diferenta de valoare este intre Liga Campionilor si Campionatul Mondial. Handbalul mare e la nivel de echipe nationale

resita
2nd January 2008, 23:04
Calitatea jocului in fata unui adversar mai slab e clar mai buna.

adversar mai slab?

daca Viborg este un adversar slab atunci nu mai are rost sa mai discutam despre handbal

ps. mama lui de internet, sper sa reusesc in seara asta sa mai intru din cand in cand

TenisFan
2nd January 2008, 23:08
Ce gol a dat Luca in ultimele secunde... Ridicol... Oltchim la 4 goluri... Daca nu se grabeau si ratau ceva mingi usoare apoi contra-atac si au primit goluri cred ca acum stateau la 6-7 goluri diferenta... ;)

dumy84
2nd January 2008, 23:09
Evolutie foarte buna a Adrianei Nechita. Ma incumet sa afirm ca daca ar fi jucat asa la CM Romania ar fi obtinut cel putin bronzul.

SORENSEN
2nd January 2008, 23:12
Oricum acum se vede ce diferenta de valoare este intre Liga Campionilor si Campionatul Mondial. Handbalul mare e la nivel de echipe nationale

mda oare ? ..asta a fost considerat un CM slab..

Oricum Viborg e super echipa ..dc s-ar apara mai bine ..chiar ca ar domina mult timp CL...asa poate fi batuta...

Cat despre meciul de acum...2 echipe decimate..asta e...meciul e ok..de calitate buna...au fost greseli dar oricum nu se paote spune ca nu sunt faze spectaculoase...mai ales marca Maier...

Slagelse si ultima reprezentare a DT (dream team) din 2008 totata lumea in frunte cu Andersen se muta la FCK (Copenhaga) ...echipa de mare valaorea...nationala rusiei ---Zvezda+ Lada...

echipe f tari..spectacol...uitati-va si nu mai fiti asa critici...

mikeyy
2nd January 2008, 23:13
Da asa este, nechita parca s-a trezit.....m-a surprins sa o vad asa..e total alta decat cum era la CM

TenisFan
2nd January 2008, 23:17
Eu vorbesc despre faptul cum se misca fetele pe teren... Mult mai degajat... Se apara foarte bine... Depun travaliu in aparare multa miscare mai putine spatii... Au luat multe goluri pe neatentii plus contra-atacuri datorita greselilor proprii in atac... Eu nu am vazut asemenea joc degajat la echipa nationala a Romaniei... Astfel imi pun intrebarea: unde a fost buba? :groggy:

MagicTouch
2nd January 2008, 23:19
20-16 pentru Oltchim...nu disperati...mai au timp sa piarda asa cum ne-au cam obisnuit din pacate in ultimul timp :drak:. Bine cel putin ca unele jucatoare isi dau viata la nivel de club si fac doar figuratie cand merg la nationala (Nechita si Maier). In general daca se miscau cu atata vigoare si aplomb si la CM din Franta...poate nu argintul dar bronzul puteau sa-l aiba fara emotii.

luma
2nd January 2008, 23:21
20-19 :o:

Edit: au egalat...:(

Optimistul
2nd January 2008, 23:47
26-26, Incep emotiile ... Nu ne lasa Tadici tocmai acum !!!

Lordul
2nd January 2008, 23:48
batem...jucam bine...avem atac pozitional 27-26,28-26 a aparat Tereza Tamas

29-26 , 30-26 am castigat!

luma
2nd January 2008, 23:55
30-26 :cheer:

Lordul
2nd January 2008, 23:58
am castigat 31-29 , in Muntenegru mergem in vacanta..

Bvo Oltchim ! Va iubim!

Datenshi
3rd January 2008, 00:01
Desi in dulcele stil romanesc tremurara un pic chilotii pe final, victorie meritata. Exceptionala Maier azi.

SORENSEN
3rd January 2008, 00:02
S-a vazut lipsa la ambele echipe a unor piese grele...calitatea jocului fiind mediocra...dar sa nu uitam ca suntem pe 2 ianuarie...

Optimistul
3rd January 2008, 00:02
Sa speram ca la Olimpiada va fi la fel de usor ... ;)

SORENSEN
3rd January 2008, 00:03
Desi in dulcele stil romanesc tremurara un pic chilotii pe final, victorie meritata. Exceptionala Maier azi.

S-a conduc cam 58 de minute...chiar de pareau ca pot intoarce nu le-am lasat...tremurat nu se poate spune ca a fost..dar aceste caderi clasice si enervante...nu sunt bune...:(

TenisFan
3rd January 2008, 00:08
E mai greu sa joci constant la un nivel foarte inalt... Bine ca noi ne-am obisnuit cu ceva mici fluctuatii de forma... In repriza a doua si o echipa si cealalta s-au aparat mai bine... Maier daca juca asa si la CM... :rolleyes: Oricum eu zic ca victoria e meritata...

Datenshi
3rd January 2008, 00:08
Pai la caderile astea arhicunoscute ma refer. Practic, au egalat o singura data cred. Teoretic, cred ca toata lumea se gandea la... :)

resita
3rd January 2008, 00:09
inca odata vedem unde poate duce lipsa de concentrare in unele momente ale jocului.

oricum e bine ca s-a terminat cu bine.
extremele au mers foarte bine

Lordliv
3rd January 2008, 13:00
multe jucatoare valoroase lipsa ,in special de la gazde...
iar ne am bazat in atac pe o singura jucatoare...
interii de la valcea,la pamant!

meci de vacanta!:D

SORENSEN
3rd January 2008, 19:18
in special la gazde ? ..la noi Luminita face cel putin ca popovic sau jurack la vbk...galca la fel...adica galca + luminita = jurack + popovic..sa nu uitam ca cu ambele in echipa s-a castigat la 3 goluri...

apoi mikkelsen e comprabila cu ardean dc nu e mai buna a noastra ;)

hai sa nu exageram...vbk are o aparare slaba ...pe alocuri f slaba ...cu popovic sau jurack in echipa..acolo pot pierde ele...

Lordliv
3rd January 2008, 22:09
cred k comparatiile tale nu sunt elocvente!

ar trebui sa cunosti ca la viborg nu au jucat louise bager due ,iar katrine lunde a jucat accidentata,adica portarii de baza ai echipei!
de aceea orice sut in prima repriza la poarta danezelor a fost gol...pana si nechita a reusit sa dea gol celei de a treia portarite a viborgului...
ca sa nu mai vorbim de lene thomsen...care nu a jucat nici ea...

sa ajunga cvasi-necunoscuta bjordalen (cateva meciuri in prima liga daneza ) sa ti dea 6 goluri spune mult despre " valoarea " portaritelor oltchimului!
si nici cu christine roslyng nu mi este rusine,4 goluri inscrise ,dupa 3 meciuri disputate in campionat...dupa multe accidentari...


dar noi suntem patrioti,nu i asa ? si le am dat o lectie de handbal danezelor,marca tadici!:ok:

SORENSEN
4th January 2008, 00:05
sa o luam pe rand..bager due e un portar mediocru..lunde nu a fost in forma...asta e clar...Bjordalen e un talent si cred ca va fi o jucatoare f buna...
Roslyng a revenit special pt retur la vbk ..dupa atatea acicidnetari si va juca doar atat..ea fiind retrasa..dar la cererea clubului de suflet a revenit pt 6 luni...

ce nu inteleg cum de fiecare data sunt oameni care arunca cu noroi in orice fel de victorii..acum s anu ne imbatam cu apa rece ...a fost un meci de vacanta..fara importanta .d.ar nu e envoie sa scormonim ...sa aruncam cu noroi ..e f enervant sa vezi cum nu se paote aprecia calitatea...

ma decisesem sa mai scriu pe handbal dupa ce au plecat cei care format o comunitate f frumoasa aici pe handbal..dar se pare ca nu voi mai gasi astfel de oameni ..de acelasi nivel...asa ca...

Ramas bun !

Lordliv
4th January 2008, 00:42
nu este vorba de a arunca cu noroi,este vorba de a spune adevarul...si de a aprecia la justa valoare un rezultat international...
ca pe urma avem surprize!:)

ps. asta ziceam si eu! meci de vacanta,si inca de vacanta de iarna!

Sentient7
4th January 2008, 07:03
din pacate pentru mine e chiar greu sa vad CL la handbal de-aici de unde stau...altfel mi-ar fi placut sa comentez putin pe-aici cu voi.

resita
4th January 2008, 07:05
din pacate pentru mine e chiar greu sa vad CL la handbal de-aici de unde stau...altfel mi-ar fi placut sa comentez putin pe-aici cu voi.

unde stai?

Sentient7
4th January 2008, 07:11
mai departe asa,peste Ocean.

TenisFan
4th January 2008, 12:37
Stai putin sa inteleg cum merge treaba: cand noi dam multe goluri nu e Lunde in forma sau e accidentata dar cand dau ele goluri portarilor nostri inseamna ca n-au valoare... :( Mi se pare ca se cantaresc cu aceeasi balanta lucrurile... :shocked: Si mie mi s-a parut meci de vacanta dar cand ma uitam la antrenorul lui Viborg ca e aproape sa atinga tavanul salii atunci cand au egalat am inceput sa am dubii... :shocked:
Sentient: peste care dintre ele? :cool:

Adi Da Samraj
4th January 2008, 14:13
mai departe asa,peste Ocean.

Pacific :ok:

resita
9th January 2008, 08:56
In ultimul meci al grupei Oltchim va evolua in deplasare in compania Buducnost T-Mobile.

inaintea ultimelor 2 meciuri din grupa Oltchim este calificata cu maxim de pct. 10, iar Buducnost T-Mobile se afla pe pozitia a 3 cu 3 pct.

resita
11th January 2008, 06:53
in aceasta seara de la ora 21:00 este meciul, in direct pe sport.ro

sa vedem cum va juca oltchim in acest ulyim meci din grupa.

lucian_iasi
11th January 2008, 08:53
Castiga Oltchim :ok:

dragosh_vl
11th January 2008, 10:38
Castigam sunt curios ce atmosfera va fi ...am auzit ca au o sala frumoasa de 7000 de locuri .

rob_din
11th January 2008, 11:16
Castiga Buducnost. Au mai mare nevoie de victorie decat Oltchim, desi tot pe 3 vor ramane

Iaco
11th January 2008, 11:44
Castiga Oltchim!....trebuie sa demonstreze ca sunt echipa numarul 1 in Europa...Hai Oltchim!

rob_din
11th January 2008, 11:48
Castiga Oltchim!....trebuie sa demonstreze ca sunt echipa numarul 1 in Europa...Hai Oltchim!

Pai cu Buducnost demonstreaza?
Normal ca Oltchimul e mult peste Buducnost dar ma gandesc ca dupa ce s-a intamplat la Brasov nu prea le-a stat gandul la meciul asta

Iaco
11th January 2008, 11:50
Pai cu Buducnost demonstreaza?
Normal ca Oltchimul e mult peste Buducnost dar ma gandesc ca dupa ce s-a intamplat la Brasov nu prea le-a stat gandul la meciul asta

Hai lasa ca buducnost nu e o echipa rea...daca reusesc sa se concetreze la meci si lasa orgoliile stupide deoparte care sunt asha de departe acum...pot face un meci bun:ok::ok:

dragosh_vl
11th January 2008, 20:33
Pai cu Buducnost demonstreaza?
Normal ca Oltchimul e mult peste Buducnost dar ma gandesc ca dupa ce s-a intamplat la Brasov nu prea le-a stat gandul la meciul asta



:headbang::headbang::headbang:

Doamne sa picati cu Buducnost sa va vad :evil:

Iaco
11th January 2008, 20:52
:headbang::headbang::headbang:

Doamne sa picati cu Buducnost sa va vad :evil:

Ce sa zici si tu...ecuatia e simpla voi le-ati batut noi v-am batut pe voi...deci noi le batem la diferenta si mai mare!!:D:D:P

Q.E.D

Optimistul
11th January 2008, 20:59
Castiga Buducnost. Au mai mare nevoie de victorie decat Oltchim, desi tot pe 3 vor ramane

Hai Oltchim ! Se va juca cu a doua echipa daca nu exista miza ?

rob_din
11th January 2008, 21:43
12-10 la pauza pentru Buducnost.

Imi vin atatea ironii in cap, dar ma abtin. Nu de alta dar nu-mi place sa dau in echipe aflate in dificultate.

Sper ca pana la urma sa acastige totusi acest meci fiindca altfel chiar ca s-ar putea sa intre intr-o pasa neagra

Sorin Blaj
11th January 2008, 21:54
Oltchim revine si marcheaza patru goluri consecutive, fara sa primeasca vreunul: 14-12.

Lordliv
11th January 2008, 21:55
ce bine se intelege hutu cu galca!
vor juca impreuna in sezonul viitor la rulmentul!?:drak:

Sorin Blaj
11th January 2008, 21:58
17-12. BRAVO Ionela!!!

Lordliv
11th January 2008, 22:12
diferenta de clasa,totusi, intre cele doua echipe!

rob_din
11th January 2008, 22:16
oltchimul sta foarte prost la capitolul interi. norocul lor e ca buducnost s-a pierdut complet si le da mingi de contraatac

Lordliv
11th January 2008, 22:17
a aparut si tadici!

Sorin Blaj
11th January 2008, 22:25
31-21, 10 goluri diferenta. Valoarea si-a spus cuvantul.

Final de meci cu aeriana Bese si 32-21.

6 din 6.

Lordliv
11th January 2008, 22:29
felicitari fetelor de la oltchim pentru superba performanta: 6 meciuri 6 victorii in grupe!
astept confirmarea valorii si in fazele superioare...

ps. avea dreptate tadici cu tacalie...daca o lua rulmentul si pe ea! ( cum au luat o pe patricia...):D

resita
11th January 2008, 22:31
diferenta de valoare si-a spus cuvantul

bravo fetelor, dar greul deabia acum incepe :ok:

lucian_iasi
12th January 2008, 08:51
Castiga Buducnost. Au mai mare nevoie de victorie decat Oltchim, desi tot pe 3 vor ramane


Probabil te-ai rugat sa castige Buducnost.

Numai ca diferenta de valoare si-a spsu cuvantul si Oltchim a castigat f lejer la 11 goluri diferenta. :ok:

Lordliv
12th January 2008, 09:05
tragerea la sorti ,pentru urmatoarea faza ,va avea loc marti.
in grupa 1 a se vor afla oltchim,gyor,zvezda si hypo
in grupa a 2 a se vor afla slagelse,viborg,nurnberg si lada togliati

in cele 2 grupe din faza superioara a competitiei se vor afla cate 2 echipe din grupa 1 a si 2 echipe din grupa a 2 a