PDA

View Full Version : Divizia B seria II 2003-2004



Dan3lino
9th September 2003, 15:23
Oricum vad ca acum sportu conduce cu max de puncte si cred ca ei sunt principali candidatzi la promovare nu vad cine poate sa-i dea la o parte!
Dan Petrescu a dat dovada de inteligentza preluand o echipa in divizia B sa-si faca experientza nu ca Hagi care a venit direct la nationala si stim cu totzi ce a facut!

07Ex
12th October 2003, 04:32
Stai un pic ca nu se stie ce va face Sportul anul asta. Acum sunt ei pe primul loc dar daca iar va iesi la iveala problema cu banii parca vad ca nu mai promoveaza. Oricum nici Pandurii nu sunt echipa de doi lei asa ca ...

ultras_sportul
20th October 2003, 19:22
Forza Sportul!

07Ex
21st October 2003, 01:37
Chiar ma gandeam cand vei apare si tu pe forumul asta. :happy

ady_azzuro
21st October 2003, 09:51
Stai un pic ca nu se stie ce va face Sportul anul asta. Acum sunt ei pe primul loc dar daca iar va iesi la iveala problema cu banii parca vad ca nu mai promoveaza. Oricum nici Pandurii nu sunt echipa de doi lei asa ca ...

...PANDURII VOR PROMOVA 8) 8) 8)

ultras_sportul
21st October 2003, 15:17
Daca veneati cu ciocul mic poate scoteati vreun egal, dar asa, e de rau pentru pandurii lui Sandoi. Daca il chema Tudor Vladimirescu poate avea vreo sansa, daca juca evident in soseaua Panduri.... Si Universitatea a venit anul trecut cu gura mare si a luat 3-1 fara discutii. Asa ca Pandurii mai trebuie sa invete fotbal..... Daca insa veniti cu curul in poarta si faceti antijoc poate scoateti un punct dar va umpleti de maro, ca e terenul moale..... Inteleg ca vedeta echipei este Nica, o sa avem grija de el, sa-l incurajam cum se cuvine. Am fost anul la Craiova si rar am putut vedea un public mai spurcat la gura ca cel din stanga tribunei 1. Nici pe Giulesti nu se aud asa anomalii ale naturii, iar protectia suporterilor echipei oaspete e o gluma in Craiova....

ultras_sportul
25th October 2003, 18:18
Noi pe aici prin Regie am vazut o echipa de nemancati numita Pandurii demna de toata mila, doar faulturi si nervi fara rost au aratat elevii lui Sandoi.....
Nica, Trofin si Mauta au jucat incredibil de slab!

Sa fii sanatos.... :)

Blue
25th October 2003, 18:47
vezi ca "nemancaytzii" aia au un buget de 3 ori mai mare ca al vostru.Suporteri de 1000 de ori. Ce-i sportivilor, nu mai e nicusor sa-l ia pe Hagi de la Craiova si sa-l aduca la Sportul prin decret? Sandu v-a uitat, de-atzi ajuns prin B. Pe Vadana il mai avetzi suporter?
Statzi asa ca n-atzi promovat inca, s-ar putea sa nu se stie

ady_azzuro
25th October 2003, 19:29
ultraS acu` va umflati in pene ca ati batut.
DAR MAI EXISTA SI UN MECI RETUR, IAR PANDURII VA VOR RASPLATI CU VARF SI INDESAT ACEASTA INFRANGERE :yeah: :yeah: :yeah:

ultras_sportul
26th October 2003, 11:08
Dar Craiova tot cu japca il luase pe Hagi, asta uiti? Il bagasera tot pe blat la ISE Craiova, la interventia lui Adrian Paunescu si a stabilor comunisti din Craiova. Desi Hagi semnase si cu Sportul cu cateva zile inainte. De fapt daca vrei sa stii Hagi a vrut sa mearga la Sportul urmand sfatul lui Mircea Lucescu, care l-a avertizat ca la Craiova concurenta pe post cu marele blond Ilie Balaci ar fi fost destul de greu de trecut cu vederea de catre Gica Hagi.

Iar Nicu Ceausescu era omul care se baga mai mult la petreceri cu jucatorii, de altfel nu a vrut niciodata ca Sportul sa castige Cupa sau Campionatul.

Iar Pandurii, ce sa mai spun in conditiile in care ne-a lipsit cel mai bun mijlocas, Tibi Balan, in locul lui jucand pentru prima data ca titular Marius Oae, iar ei au reusit sa traga un singur sut pe poarta timp de 90 de minute. Valoarea echipei lui Sandoi pot sa spun ca este inferioara Daciei Mioveni cu care joaca sambata viitoare la Targu Jiu.

Iar bugetul Pandurilor atat de mare este incat trebuie subventionat de Regia lignitului cu bani de la bugetul statului. Halal echipa profesionista.

Suporterii recunosc, sunt multi si adevarati.....

ultras_sportul
27th October 2003, 18:00
.... catre clubul care la format pe Maxim, adica vreo 35000 USD. Ei in schim nu primesc meci pierdut cu 3-0.....


Iar faza aia cu banii care veneau din Craiova pentru Sportul.... sa i-o spui lui Mutu habar nu ai cum circulau banii respectivi in timpul lui Ceausescu.... Asta e folclor de zaibar serios.....

ultras_sportul
9th November 2003, 14:14
1. STANCA: desi nu a avut suturi pe spatiul portii de aparat, a dirijat bine apararea imediata, a iesit bine la cateva centrari, iar la cele doua suturi trimise putin pe langa era aproape de traiectoria balonului. Contributie esentiala, printr-o degajare de 70 de metri, la golul din minutul 47 marcat de Mazilu. Nota 7, BINE
7. IRIMIA: foarte activ pe partea dreapta, a intrat in multe combinatii, reusind sa destabilizeze defensiva adversa in multe randuri. Nota 9, F. BINE
13. RUSU: evolutie destul de buna partea stanga a defensivei noastre, a suferit destul de mult din cauza atacurilor criminale ale lui Paunescu care i-au lasat urme urate pe tibie si glezne. Nota 7, BINE
23. GALAMAZ: evolutie excelenta in centrul defensivei, interventii precise in cateva randuri in situatii ce puteau deveni critice. A urcat bine de cateva ori in atac. Nota 9, F. BINE
16. SECAREANU: joc foarte bun desi putea sa evite primirea unui cartonas galben, creste de la joc la joc in evolutie. Nota 8, BINE
3. MAXIM: unul din cele mai bune jocuri ale lui, a dat o pasa de gol superba, plus cateva interventii bune la recuperare. Nota 9, F. BINE
5. LAZAR: excelent la inchidere si pe combinatii, mintea limpede a echipei. Nota 10, EXCELENT
14. BALAN: joc foarte bun desi terenul greu il dezavantajeaza. Nota 9, F. BINE
15. NEGRU: al doilea joc excelent facut de Vali in acest sezon. A marcat un gol, a facut recuperari, o singura minge gresita in tot meciul. NOTA 10, EXCELENT
20. BUCUR: desi nu a marcat a fost un pericol permanent pentru poarta Gazului. Nota 9, F. BINE
9. MAZILU: Zi de gratie pentru Ionut, care a marcat doua goluri superbe, unul cu capul celalalt cu piciorul, a fost cosmarului lui Musteata. Nota 10, EXCELENT

Au mai jucat: 17. OAE, 19. VARGA si 27. CURELEA

Ultras
10th November 2003, 14:16
Sigur se vor revansa! Vor lua 5 si-un bot! Si de nemancati nu mai vorbiti. Ca dupa ce terminati prazul, atacati cu elan troaca porcilor!
Referitor la bugete: acum imi pare rau ca am luat la vremea respectiva apararea minerilor. Din banii tuturor sunt sustinute de Lihnitul niste echipe care nu ar trebui sa existe, gen Pandurii si Mineru' Motru. Trebuia la inceputul anilor '90 sa va bagam pe toti in galerii si sa va trecem in conservare. La munca fraierilor nu la intins mana! Nici cu craiovenii nu imi este rusine! Aveti buget? Da, da' de la Primarie! Cand o sa fie numai banii lui Dinel sau Cordel, atunci sa vorbiti!

PS. Iar, cand va referiti la tzigani, uitati-va in oglinda (in caz ca nu stiti ce e aia, uitati-va intr-un ochi de apa)

07Ex
13th November 2003, 00:22
Ca deja incepuse ecranul sa se topeasca.... :shock:

Pai daca acum s-au mai calmat un pic lucrurile va intreb ce parere aveti de meciul de sambata. Va castiga Sportul la Campulung sau nu?

Ultras
13th November 2003, 00:42
Inca o secunda, daca nu e cu suparare! Gigele, era vorba de "istericalele" mele nu ale lui ultras_sportul!
La intrebarea lui 97Sir: NORMAL! Diferenta de minim 4 goluri.

Gigel Sportul
13th November 2003, 02:18
Inca o secunda, daca nu e cu suparare! Gigele, era vorba de "istericalele" mele nu ale lui ultras_sportul!
La intrebarea lui 97Sir: NORMAL! Diferenta de minim 4 goluri.

Subscriu. Dau 0-4 pe tabela.

BIANCO_NERO
13th November 2003, 02:23
Inca o secunda, daca nu e cu suparare! Gigele, era vorba de "istericalele" mele nu ale lui ultras_sportul!
La intrebarea lui 97Sir: NORMAL! Diferenta de minim 4 goluri.

Subscriu. Dau 0-4 pe tabela.

Eu sunt un pic mai pesimis 0-3 :yeah:

ultras_sportul
13th November 2003, 22:15
Sa speram ca batem cu un sec 3-0 la Campulung..... :ciocan:

BIANCO_NERO
13th November 2003, 22:56
Sa speram ca batem cu un sec 3-0 la Campulung..... :ciocan:
Cand la gand cu bucurie :)
:ciocan:
.... si dupa me ci :bere:

Gigel Sportul
13th November 2003, 22:56
Sa speram ca batem cu un sec 3-0 la Campulung..... :ciocan:

Da' fara ciocane in cap, ca la cat de multi suntem, s-ar putea sa ne aflam la primire. C-asa-i in tenis!

Gigel Sportul
13th November 2003, 23:02
Daphix nu uita ce s-a intamplat cu UMT-ul tot in plin campionat si doar pt 25.000$.Sportului inca i s-au dat si prea multe amanari.Asa ca lasa legea sa functioneze pt toti,indiferent de nume .Banuiesc ca nu ti-ar conveni ca UTA sa fie retrogradata din cauza asta. /nope/

Cred ca UMT avea cu totul alte probleme. Pe de alta parte, tot Poli ramane echipa adevarata a Timisoarei. Mai bine expulzati-l pe macaronarul ala si aduceti echipa la locul ei, lasati-ne cu hibrizii de hamei "made in bragadiru".

Ultras
15th November 2003, 11:52
Min. 35 al meciului ARO - Sportul

Corner pentru Sportul si marcheaza cu capul Vali Negru

AVANTI BIANCO-NERI!!!

Ultras
15th November 2003, 12:21
Min. 60

Gigel Bucur suteaza din 7m si marcheaza: 2-0

BIANCO_NERO
15th November 2003, 21:36
Echipa de strat din meciul cu ARO
Stanca - Irimia, Secareanu, Galamaz, Rusu - Oae, Lazar, Negru - Bucur, Curelea, Mazilu.

Min 13.

Vremea este cetoasa, rece (aprox.3 grade Celsius)

Terenul momentan se prezinta in conditii rezonabile

Spectatori: cca 850

1-0 pt. noi, Vali Negru min. 35, cu capul din corner

2-0 min. 60, Gigel Bucur

Cimentul Fieni - Rulm. Alexandria 1 - 1
ARO Cāmpulung - Sportul Studenžesc 0 - 2
Inter Gaz Bucureŗti - Dacia Mioveni 1 - 0
Extensiv Craiova - Rarora Rm.Vālcea 0 - 1
Pandurii Tārgu-Jiu - Unirea Urziceni 1 - 0
Internažional Piteŗti - BuildingVānju-Mare 0 - 2
Juventus Bucureŗti - Electromagnetica 1 - 0
Minerul Motru - FCM Tārgoviŗte 2 - 2

Clasament
1. SPORTUL STUDENTESC 33
2. PANDURII TG. JIU 30
3. INTER GAZ 24
4. DACIA MIOVENI 23
5. JUVENTUS BUCURESTI 21
6. UNIREA URZICENI 19
7. INTERNA]IONAL PITESTI 18
8. RARORA RM. VALCEA 18
9. MINERUL MOTRU 17
10. ELECTROMAGNETICA 16
11. FCM TARGOVISTE 16
12. BUILDING VANJU MARE 14
13. RULMENTUL ALEXANDRIA 10
14. EXTENSIV CRAIOVA 9
15. CIMENTUL FIENI 8
16. ARO CAMPULUNG 7

Gigel Sportul
15th November 2003, 21:50
Min. 60

Gigel Bucur suteaza din 7m si marcheaza: 2-0

Nu eu, ala din teren :yeah:. Pacat ca nu au mai dat ai nostri inca doua, imi iesea si mie pronosticul si mai luam trei puncte.

ultras_sportul
16th November 2003, 13:47
Am fost la un pas, pe final de meci portarul de la Aro a facut vreo 2-3 minuni in poarta... 8) :D

Ultras
17th November 2003, 18:26
Un amanunt picant al meciului International Pitesti - Building Vanju Mare 0-2 (conform unuia dintre ziarele de sport aparute duminica): dupa primul gol marcat de vanjeni patrona la sarutat pe ambii obraji pe marcator, iar dupa al doilea jucatorul vanjean a fost sarutat de aceeasi patroana tot pe amandoi obrajii, dupa care apasat pe gura! O fi fost primele de gol!

Toate ca toate, dar sincer imi place Buidingul. Joaca curajos, iar daca aveau ceva mai multa experienta si un pic de noroc din cele 8 egaluri ar fi putut transforma cateva in victorii. Eu zic ca merita sa joace in Divizia B!

BIANCO_NERO
17th November 2003, 18:30
:oops: rusinica :)
Cu siguranta asta este prima de gol
Doar nu te-oi astepta sa il sarute Siman pe Bucur dupa fiecare gol :))

Ultras
17th November 2003, 18:32
Macar niste animatoare, ceva!

BIANCO_NERO
17th November 2003, 18:37
Macar niste animatoare, ceva!

Asta da.... dar sa stea cu galeria.... nu dealceva dar ar merge de minune la meciurile cum a fost cel de la Pitesti de anul trecut, ce zici de idee calorifere la purtator :)

ultras_sportul
18th November 2003, 14:47
Vad ca unii prevad niste scoruri fluviu, lucru de care eu sincer ma indoiesc...

Sa fie oare posibila intoarcerea lui Gabi Balint la Sportul? Ar fi interesant in conditiile in care Dan Petrescu nu vrea sa vina cu bani de acasa pentru echipa (apropo la Dinamo: Borcea a declarat ca el, Netoiu si Badea trebuie sa vina cu bani de acasa pentru ca Dinamo sa poata fi inscrisa in viitorul sezon...)

Asta e o problema reala, ca sa te poti inscrie in viitorul sezon de divizia A, trebuie sa prezinti garantii bancare pentru salarii si cheltuieli, in suma minima de vreo 1.5 milioane dolari...

Ultras
18th November 2003, 17:14
Sigur vom face scor cu Rulmentul. Deh... avem niste restante la golaveraj :thinkso:

Gigel Sportul
18th November 2003, 17:33
Dan Petrescu a declarat la Campulung ca pana in iarna sigur nu pleaca. Asa-zisii ziaristi de la ProSport i-au rastalmacit cuvintele pentru ca din asta traiesc, din scandal, care daca nu exista il provoaca ei. Oricum handicapatul de Siman a inghitit galusca si a reactionat, ca de obicei, prosteste.

Si ce te asteptai de la cele doua parti?? Stii bine ca prosportul trebuie sa mai manace maro ca sa-si vanda chestia aia de nu-i buna nici de sters partile moi, din motive de abraziune, iar Siman ca de obicei nu se abtine. 8)

Ultras
18th November 2003, 17:35
Greseala mea! De obicei oamenii mai invata din greselile trecutului...

BIANCO_NERO
18th November 2003, 19:10
Greseala mea! De obicei oamenii mai invata din greselile trecutului...

Scuze, dar care este greseala ta?

Cat despre Siman nu cred ca va vinde locul de Divizia A cum spun unii pe aici, in cel mai fericit caz isi va vinde locul de Presedinte la Sportul Studentesc si sper sa faca in curand acest gest.

07Ex
19th November 2003, 14:09
Pana la urma este sau nu etapa astazi?

Ultras
19th November 2003, 15:11
NU, este sambata!

Ultras
20th November 2003, 10:07
Sambata va fi al doilea meci in care ne arbitreaza o femeie!

ultras_sportul
21st November 2003, 12:13
Vom pune pe forum impresii de la partidele disputate, comentarii si observatii......

Hai sa promovam.... 8)

Ultras
21st November 2003, 13:00
Hai mai, lasati pe olteni in pace... ca v-ati razboit destul!

Important e ce se intampla cu Sportul. Ar putea unul din voi, sa posteze, spre exemplu, dupa fiecare meci al Sportului, clasamentul seriei si un scurt comentariu al meciului (daca l-a vazut)! Ar fi mult mai productiv...
Ne vedem la anul in A, sper...

Nu am nimic cu oltenii, eu am ce am cu cei care se leaga de Sportul. Un caine daca te latra ce faci? Iei un bat si il altoiesti de cateva ori, altfel risti sa te muste! Comentariile meciurilor vor apare cu siguranta aici. Problema e ca sa comentezi un meci fara istorie e destul de plictisitor. Pot sa trasez, in cateva cuvinte, liniile generale ale meciului de sambata asta: oaspetii s-au aparat cu toata echipa, dar tot au incasat o caruta de goluri. Marcatori: Curelea, Bucur, Mazilu, Galamaz, Irimia, Varga s.a.m.d.
ultras_sportul care este unul dintre cei care au fost la Campulung ar fi trebuit intr-adevar sa comenteze si aici meciul. Spre rusinea mea eu nu m-am numarat printre ei (am avut o actiune in Bucuresti de la care nu am avut cum sa "chiulesc")

ultras_sportul
21st November 2003, 15:41
Gazdele au inceput meciul cu disperarea inecatului si s-au agatat de fiecare minge.
Au avut o ocazie mare in minutul 15 cand doar interventia lui Stanca la 25 de metri cu piciorul a blocat drumul spre gol al atacantului R. Craioveanu.

Apoi a ratat Gigel Bucur de putin la o faza in care apararea gazdelor a aratat o labilitate destul de ingrijoratoare.

Golul marcat de Negru a dus la schimbarea registrului tactic al echipei noastre care a preferat acum sa se apere lejer si sa contraatace atunci cand adversarii pareau mai obositi.

Cei din Campulung au facut risipa mare de efort incercand sa construiasca o multime de faze ofensive dar ai nostri s-au multumit sa le destrame si sa-i mai invite la nesfarsit catre ofensiva. Ocazii pentru ei intre 0 si 0.8 pe repriza.

Repriza a doua dupa intrarea lui Balan a adus un plus la tehnica pentru echipa noastra iar golul lui Bucur a decis directia urmata de cele 3 puncte puse in joc, cu mult timp inainte de fluierul final.

Un atacant de culoare intrat in minutul 37 la Aro a reusit o repriza secunda acceptabila si i-a obligat pe fundasii Sportului sa faca o repriza antrenanta, adica nu au mai somat ca in primul mitan.

La final Galamaz, Rusu si Lazar au dat circa 10 minute autografe pentru pustii din Campulung.... 8)

Ultras
21st November 2003, 18:09
Maine dupa meci :bere: avand in vedere ca este ultimul din Regie in tur!
Nicu ce ne recomanda?

Gigel Sportul
21st November 2003, 19:24
Ultars, nu stiu ce ne recomanda Nicu... mai ales ca deja e final e noiembrie. Sper sa fie si maine la fel de cald cum a fost si azi, parca o :bere: merge mai bine decat o "rusoiaca" cu multe grade.

BIANCO_NERO
21st November 2003, 19:24
Maine dupa meci :bere: avand in vedere ca este ultimul din Regie in tur!
Nicu ce ne recomanda?

Lasal tata pe Nicu... mergem in Regie..... 8) parca are alta savore :bere: cu o fetita care serveste :happy

Gigel Sportul
21st November 2003, 19:25
Corect, bianco, cred ca mere mai bine in terasele din Regie, acolo unde fetele stiu sa aprecieze ochiul clientului.

RedBaron
21st November 2003, 19:47
Ma rog, e OK! Am vrut doar sa scot in evidenta ca forumul/ topicul e dedicat fotbalului, fanilor si nu atacurilor, jignirilor, etc. De aceea am spus ca mai "constructiv" ar fi mesaje de acest gen (o opinie despre un meci, un clasament, ceva...). Ironiile si poeziile nu-si au rostul! Nu acuz pe nimeni, sa nu intelegeti asta! Nu conteaza care a provocat primul sau care a ripostat... vedeti la ce se ajunge...
Fair-play!

07Ex
22nd November 2003, 03:31
Ar putea unul din voi, sa posteze, spre exemplu, dupa fiecare meci al Sportului, clasamentul seriei si un scurt comentariu al meciului (daca l-a vazut)!

Intr-adevar o idee foarte buna.

Ultras
22nd November 2003, 14:48
Exact cum am prevazut (cu exceptia ca nu a marcat Curelea pentru ca nu a intrat) toti atacanti au marcat! Evident, in repriza a doua, cand peste Rulmentul(care sa recunoastem ca nu a jucat rau) s-a revarsat Armaghedon-ul! Gigel magistral! Dacian superb gol!

NU AVEM ADVERSAR!
BRAVO BUILDING!

Gigel Sportul
22nd November 2003, 20:31
Atat a trebuit Sportului sa invinga cu un rezultat categoric o echipa aflata intr-o evidenta degringolada. Daca in urma cu trei ani Rulmentul era o surpriza placuta, o echipa batoasa, care isi vindea scump pielea si era capabila sa demonstreze ceva pe teren, astazi a ramas doar cu batosenia. Tactica agresiva (in sensul bun) a oaspetilor a functionat numai in prima repriza, cand nici "studentii" nu s-au omorat prea tare cu firea.

In repriza a doua, Sportul a intrat in teren cu o alta fatza. Dupa ce Mazilu a ratat, chiar in primul minut, o ocazie uriasa, deviind un balon pe langa poarta, a venit randul lui Gigel Bucur (repet, nu eu, jucatorul), care in minutul 50 a trecut in viteza pe langa un fundas visator si a inscris elegant, pe langa portar. Au trecut numai doua-trei minute si scorul a urcat la 2-0: Gigel a trimis in transversala, Oae a urmarit si a inscris cu capul. In minutul 65 scorul a urcat la 3-0: o centrare a lui Maxim de pe stanga a fost fructificata cu capul de Bucur, de la marginea careului mic.

In minutul 75, scorul a devenit 4-0: Gigel Bucur a lobat o minge peste portar, iesit neinspirat, si Mazilu a impins mingea in poarta de pe linie. In minutul 80, vedeta liderului a iesit de pe teren, fiin inlocuit de Dacian Varga. Care nu a iertat si a inscris in minutul 85, dupa o pasa buna a lui Mazilu, pe care a asteptat-o in linie cu fundasii vreo 20 de secunde (era chiar cool faza, Varga ii arata lui Mazilu unde sa paseze mingea si acesta nu o mai dadea odata, bine ca nu s-au prins nici fundasii :-D) si a sutat sec in coltul lung. Meciul s-a incheiat cu un gol al lui Balan dupa o minge lobata de varga peste portar (faza la care Varga s-a aflat in offside, numai asistentul dormea; dar nu cred ca mai conteaza: 5 sau 6 tot aia e).

In final ramane intrebarea de baraj: oare locul Sportului eeste in Divizia B??? Vad clar ca in serie nu exista nici un adversar care sa poata pune probleme reale Sportului, cele sase puncte pierdute pana acum par a se incadra mai mult la categoria "accidente".

BIANCO_NERO
22nd November 2003, 20:55
Etapa a XIV-a

Sportul Studenžesc - Rulm. Alexandria 6 - 0
Dacia Mioveni - ARO Cāmpulung 1 - 0
Rarora Rm.Vālcea - Inter Gaz Bucureŗti 0 - 0
Unirea Urziceni - Extensiv Craiova 5 - 0
BuildingVānju-Mare - Pandurii Tārgu-Jiu 2 - 0
Electromagnetica - Internažional Piteŗti 1 - 1
FCM Tārgoviŗte - Juventus Bucureŗti 1 - 0
Minerul Motru - Cimentul Fieni 1 - 0

1. SPORTUL STUDENTESC 36
2. PANDURII TG. JIU 30
3. DACIA MIOVENI 26
4. INTER GAZ 25
5. UNIREA URZICENI 22
6. JUVENTUS BUCURESTI 21
7. MINERUL MOTRU 20
8. INTERNATIONAL PITESTI 19
9. FCM TARGOVISTE 19
10. ELECTROMAGNETICA 17
11. CS VANJU MARE 17
12. RARORA RM. VALCEA 16
13. RULMENTUL ALEXANDRIA 10
14. EXTENSIV CRAIOVA 9
15. CIMENTUL FIENI 8
16. ARO CAMPULUNG 7

Prea multe despre meci nu as putea aduga, decat ca in prima repriza s-a jucat haotic, pe contre. Cea de a doua repriza, a inceput frumos, s-au marcat 6 goluri din care ultimul as putea zice ca fost offside, dar bine ca a fost faza la 5-0 si nu la 0-0, ca sigur ne sareau cine stie cati in cap pe chestia asta. La 4-0 Rulmentul a fost la un pas de a marca, dar fundasii Sportului si portarul Stanca si-au facut datoria. Arbitraj bunicel, dar spre fericirea ei doamna arbitru nu a gresit grav, am putea zice ca au fost doua caderi in careu si de o parte si de cealata, la care nu s-a acordat nimic, faze la care nu a protestat nimeni. As putea remarca jocul foarte bun facut astazi de Varga, Oaie si Bucur..... in rest mi s-a parut ca totul s-a situat in limitele normalului, inclusiv Mazilu care nu s-a abtinut sa nu rateze penibil..... daca era altul in locul lui s-ar fi terminat 10-0, dar ar fi fost prea mult pentru o singura repriza de fotbal.

ultras_sportul
22nd November 2003, 21:20
Comentariile cu privire la Mazilu sunt prea dure, nu uitati ca in continuare el joaca accidentat....

Iar in prima repriza oaspetii chiar au fost in 4 randuri in situatii periculoase in fata portii noastre.... Atunci cand am marit noi vitteza de joc atunci din pacate pentru Rulmentul jocul lor a inceput sa scartiie cumplit..... ca un rulment in care am bagat nisip..... :rolleyes: :shock: :? 8)

ultras_sportul
22nd November 2003, 21:24
Am dat nume la toate pozele de astazi.... :happy

BIANCO_NERO
22nd November 2003, 22:06
Am dat nume la toate pozele de astazi.... :happy

:happy OK am sa ma uit maine la ele, ca in seara asta nu mai am timp.

BIANCO_NERO
22nd November 2003, 22:08
Comentariile cu privire la Mazilu sunt prea dure, nu uitati ca in continuare el joaca accidentat....

Iar in prima repriza oaspetii chiar au fost in 4 randuri in situatii periculoase in fata portii noastre.... Atunci cand am marit noi vitteza de joc atunci din pacate pentru Rulmentul jocul lor a inceput sa scartiie cumplit..... ca un rulment in care am bagat nisip..... :rolleyes: :shock: :? 8)

OK ar trebui sa imi fie rusine, chiar nu am stiut ca a jucat accidentat.

Ultras
24th November 2003, 08:57
Problema e ca sa comentezi un meci fara istorie e destul de plictisitor. Pot sa trasez, in cateva cuvinte, liniile generale ale meciului de sambata asta: oaspetii s-au aparat cu toata echipa, dar tot au incasat o caruta de goluri. Marcatori: Curelea, Bucur, Mazilu, Galamaz, Irimia, Varga s.a.m.d.

Dintre cei 6 jucatori care anticipam ca vor marca numai 3 au inscris, dar Bucur a dat 2.

vasile314tzurka
25th November 2003, 12:31
Corect, bianco, cred ca mere mai bine in terasele din Regie, acolo unde fetele stiu sa aprecieze ochiul clientului.

poate bozonarul clientului. mult mai bine a fost la nicu...

Ultras
25th November 2003, 20:30
Deplasare sambata la Fieni. Ora 7.30, la Fabrica de Tigarete! Cine intarzie (stim noi cine :smarty: ) ramane in Bucuresti. Popas la Taranu'! Detalii: stiti voi unde!

ultras_sportul
25th November 2003, 21:15
Dar plecarea este in jurul orei 8.00, parerea mea.... nici eu nu ajung la 7.30 in Regie sambata dimineata.... 8)

Ultras
26th November 2003, 09:32
Treaba voastra da' nu stiu daca ajungeti la timp. 45 de minute faceti numai ca sa iesiti din Bucuresti.

Gigel Sportul
27th November 2003, 15:43
Deplasare sambata la Fieni. Ora 7.30, la Fabrica de Tigarete! Cine intarzie (stim noi cine :smarty: ) ramane in Bucuresti. Popas la Taranu'! Detalii: stiti voi unde!

Bine tata. Oricum, te sun ca sa confirm participarea noastra. Sper sa nu intervina probleme serioase (ca deja m-au asaltat trei Andrei cu invitatiile, nici nu stiu pe care sa il onorez).

Gigel Sportul
27th November 2003, 15:44
Corect, bianco, cred ca mere mai bine in terasele din Regie, acolo unde fetele stiu sa aprecieze ochiul clientului.

poate bozonarul clientului. mult mai bine a fost la nicu...

Din anumite puncte de vedere subscriu, mai ales in ceea ce priveste bozonarul. Da' cred ca la asta mai grijuliu e Nicu.

Ultras
29th November 2003, 11:00
Cimentul Fieni - Sportul Studentesc


Echipa de start:

Stanca - Irimia, Secareanu, Galamaz, Rusu - Maxim, Negru, Lazar, Oae - Mazilu, Bucur.

Vreme rece (aprox. 3 grade Celsius)
Terenul in conditii acceptabile spre bune
Spectatori: 100 (cu 15 min. inainte de inceperea meciului) dintre care 35 de suporteri ai Sportului.
Dan Petrescu sta primele 20 min. in tribuna.

De remarcat: 20.000 lei biletul de intrare! :shock:

Ultras
29th November 2003, 11:09
GOOOOOOLLLLLLLLL MAZILU!!!! In min. 4 a sutat in vinclu!

Ultras
29th November 2003, 11:27
Min. 25. Nu s-a mai intamplat nimic deosebit.
A crescut numarul de spectatori la 300

nr.zece
29th November 2003, 11:37
E MINUTUL 30 . A MAI VENIT VREUN SPECTATOR? VEZI CA VINE SI ILIE , A AJUNS MAI GREU CA ERA BEAT SI NU VEDEA STADIONUL. :D :D :D

Ultras
29th November 2003, 11:43
GOOOOLLLLLLLL!!!!! Lazar sut de la 14 metri in min.40

Ultras
29th November 2003, 11:54
Pauza. Cimentul Fieni - Sportul Studentesc 0 - 2

Ultras
29th November 2003, 12:02
A inceput sa ploua usor, iar terenul a inceput sa cedeze.

Ultras
29th November 2003, 12:18
Min. 58.

Schimbare. In locul lui Bucur a intrat Curelea.

Ultras
29th November 2003, 12:43
GOOOOOOLLLLLLLLL MAXIM!!!! In min. 73.
Cimentul - Sportul 0-3

Ultras
29th November 2003, 12:51
Craciunescu jr. a fluierat finalul meciului in min.43! Si a aratat si 4 min. de prelungiri.
Scor final: Cimentul Fieni - Sportul Studentesc 0-3

ultras_sportul
30th November 2003, 12:51
Gazdele l-au faultat aiurea pe maxim de vreo 5 ori si Florin s-a enervat facand o cursa de 30 pana in marginea careului de unde a sutat imparabil la coltul lung.... deci 0-3 pentru ca au avut mancarimi cativa fienari... :D

BIANCO_NERO
30th November 2003, 21:03
Gazdele l-au faultat aiurea pe maxim de vreo 5 ori si Florin s-a enervat facand o cursa de 30 pana in marginea careului de unde a sutat imparabil la coltul lung.... deci 0-3 pentru ca au avut mancarimi cativa fienari... :D

In ciuda rezultatului as putea spune ca dupa pauza cei de la Cimentul au avut un joc interesant, chiar daca au stat prost cu finalizarea. Oricum au replicat si au replicat frumos.

ultras_sportul
2nd December 2003, 12:33
Chiar daca uneori au exagerat cu unele duritati inutile ce i-au vizat mai ales pe Maxim si Rusu....

Din pacate pentru ei au sanse destul de mici sa scape de ultimul loc al clasamentului... :mad:

BIANCO_NERO
4th December 2003, 00:39
Chiar daca uneori au exagerat cu unele duritati inutile ce i-au vizat mai ales pe Maxim si Rusu....

Din pacate pentru ei au sanse destul de mici sa scape de ultimul loc al clasamentului... :mad:

Asta este adevarat..... dar asta este viata fotbalul se joca pe goluri :headbang:

Gigel Sportul
4th December 2003, 01:01
E MINUTUL 30 . A MAI VENIT VREUN SPECTATOR? VEZI CA VINE SI ILIE , A AJUNS MAI GREU CA ERA BEAT SI NU VEDEA STADIONUL. :D :D :D

Mai traieste??? Ca din sezonul trecut nu l-a mai vazut nimeni?? Ori oi fi intrat in contact cu el prin intermediul unui medium??

ultras_sportul
7th December 2003, 23:02
Dan Petrescu a plecat la Rapid.....

sa vedem ce o sa zica cand o sa inceapa injuraturile contra Stelei...


Galamaz transferat 100% la Rapid


Alin Ratiu o sa fie titular din retur la Sportul....

Sa speram ca va fi bine....

Antrenor la Sportul? Gabi Balint sau Razvan Lucescu..... e bine ....

BIANCO_NERO
8th December 2003, 18:54
Dan Petrescu a plecat la Rapid.....

sa vedem ce o sa zica cand o sa inceapa injuraturile contra Stelei...


Galamaz transferat 100% la Rapid


Alin Ratiu o sa fie titular din retur la Sportul....

Sa speram ca va fi bine....

Antrenor la Sportul? Gabi Balint sau Razvan Lucescu..... e bine ....

Cu Dan Petrescu era de asteptat sa plece... si de Galamaz ce ma bucura este ca caliciul de Ando nu l-a mai luat :cool:
sper sa revina Gabi Balint si Razavan Lucescu cred ca nu v-ati supara daca vin amandoi, nu?

Ultras
10th December 2003, 20:42
Momentan, au plecat doar Dan Petrescu si Galamaz, asa ca nu inteleg de ce va lamentati. Nimeni nu stie ce misuna prin tartacuta lui Siman sau care este eroarea tehnologica in urma careia cerebelul lui sufera de meteorism. Sa nu fim rautaciosi, ipochimenul a spus ca vinde pe oricine... numai la pretul corect! Adica, al lui!

BIANCO_NERO
16th December 2003, 00:33
http://usr.rhp.ro/Iulian_07/135020.jpg

Gigel Sportul
18th December 2003, 23:17
Si tot promovam...!!!

Cainele
21st December 2003, 19:11
Campionii din serie suntem noi /hello

Ultras
16th January 2004, 12:33
Echipa va pleaca sambata la Brasov, unde va ramane pana pe 31 ianuarie, iar intre 6 si 20 februarie va efectua un turneu de pregatire in Antalya.

Ultras
2nd February 2004, 14:51
Pana acum am avut un singur amical cu Precizia Sacele, meci castigat cu 1-0 prin golul inscris de Secareanu.

Adevarul e ca toate meciurile amicale disputate in aceasta perioada in tara nu prea sunt relevante. Asta din cauza conditiilor foarte proaste in care se prezinta suprafetele de joc. Numai bune pentru hochei.

Asteptam Antalya.

07Ex
4th February 2004, 20:41
Deci sa inteleg ca in perioada de pregatire montana nu am jucat decat un amical? Sper sa se joace mai multe amicale in Turcia.

ultras_sportul
4th February 2004, 21:53
cel mult puteau sa-si rupa oasele... :p

Ultras
9th February 2004, 12:13
A inceput pregatirea in Antalya. Vom reveni cat de curand cu informatii!

himi
11th February 2004, 17:39
Pina una alta, noi ne pregatim... la ce bune amicalele.... :headbang:

ultras_sportul
11th February 2004, 23:12
E cam neplacut sa nu avem informatii dar sa speram ca echipa se pregateste bine.... aici din nou vremea e in racire... terenurile au inghetat... :(

Ultras
12th February 2004, 08:52
Apar vestile...

Ultras
12th February 2004, 08:57
Din Gazeta Sporturilor

Victorie cu ucrainenii

Aflaţi īn cantonament īn Antalya, "studenţii" au cīştigat ieri cu 1-0 meciul cu formaţia din prima ligă ucraineană Volin Luţk, golul fiind marcat de Florin Maxim īn minutul 10. "Din păcate, a bătut vīntul şi ne-a īngreunat situaţia. Chiar şi aşa, eu sīnt mulţumit de evoluţia băieţilor", a declarat Balint. Stancu şi coechipierii săi vor mai juca mīine cu echipa a doua a lui MTK Budapesta, iar sīmbătă cu FC Vaslui.

Sportul : Stanca - Cr. Irimia, Secăreanu, Stere, Ciobotariu - T. Bălan, Cruceru, C. Lazăr, Maxim- G. Bucur, Curelea. Au mai intrat: Stăncioiu, Ioviţă, Oae, Rusu, Stancu, Mazilu, Varga.

12 februarie 2004

Ultras
12th February 2004, 09:02
Din ProSport aflam si despre un al doilea amical:

Sportul Studentesc - Yesil Bagatyr (Kazahstan) 6-1.
Au marcat: Mazilu, Rusu, Bucur, Maxim, Ciobotariu, Tibi Balan.

Ultras
12th February 2004, 09:38
O mica controversa legata de Stere care se pare ca de fapt este Ratiu.

Ultras
16th February 2004, 08:36
Din ProSport-ul de duminica

Recital marca Gigel Bucur (15.02)

Introdus după pauză, micuţul atacant bucureştean a schimbat soarta partidei dintre Sportul şi ungurii de la Bajock


INCISIV. Gigel Bucur (centru) a dovedit că nu degeaba se bat pentru el marile cluburi

Introdus după pauză, micuţul atacant bucureştean a schimbat soarta partidei dintre Sportul şi ungurii de la Bajock

Iulian Anghel
(Belek)


Amīnat cu o zi din cauza timpului nefavorabil, amicalul dintre Sportul şi formaţia maghiară Bajock s-a disputat ieri-dimineaţă, pe unul dintre terenurile bazei Attaleia, situat la 50 de metri de malul mării. Chiar dacă vīntul nu a mai bătut atīt de tare ca īn ziua precedentă, meciul nu s-a jucat īn cele mai bune condiţii, din cauza frigului pătrunzător.
Gabi Balint a īnceput cu o echipă fără mulţi titulari, gīndind că meciul cu echipa de ligă secundă, īn fapt formaţia a doua a lui MTK Budapesta, poate fi un test util şi pentru cei care au evoluat mai puţin īn acest turneu. Surprinzător īnsă, maghiarii conduceau la pauză cu 1-0, iar antrenorul bucureştenilor a fost nevoit să apeleze la artileria grea pentru a redresa situaţia. Cu titularii pe gazon, Sportul a făcut spectacol, dominīnd copios şi prilejuindu-i lui Gigel Bucur un recital caracteristic.
Micuţul atacant i-a īntors pe unguri pe toate feţele, a marcat de două ori, a mai ratat o dată şi a dovedit că e probabil cel mai rapid vīrf din fotbalul romānesc. Victoria studenţilor nu a putut fi īnsă savurată, deoarece tīnărul Nicola trăieşte momente extrem de dificile, după aflarea veştii trecerii īn nefiinţă a mamei sale. Conducerea studenţilor se zbătea ieri să facă rost de un bilet de avion pentru ca fotbalistul să poată ajunge azi īn Bucureşti.
iulian.anghel@prosport.ro

Tibi Bălan şi-a tras tunsoare afro

Mijlocaşul Sportului, Tiberiu Bălan , are un nou look īncepīnd cu această iarnă. El şi-a īmpletit părul īn multe şuviţe, abordīnd stilul afro, īn ciuda faptului că are părul blond, iar această tunsoare se potriveşte mai degrabă bruneţilor. Bălan a fost chestionat de jucătorii dinamovişti īn privinţa noii sale īn-făţişări, mai mulţi dintre ei interesīndu-se de impactul pe care l-a avut aceasta īn rīndul sexului frumos.

SPORTUL STUDENŢESC 2
BAJOCK 1
Au marcat: Bucur (2) / Gabor
SPORTUL: Stăncioiu – Ioviţă, Toma, Lazăr, Rusu – Oae, Stancu, Nicola, Varga – Mazilu, Curelea. Au mai jucat: Raţiu, Irimia, Bucur, Ciubotariu, T. Bălan, Secăreanu, Maxim
Antrenor: Gabi Balint

15 februarie 2004

Ultras
16th February 2004, 08:38
Din ProSport

Derby stricat de arbitru (16.02)


Meciul nu s-a putut disputa pe cel mai bun teren al bazei Attaleia, īntrucīt Dinamo nu a permis acest lucru, “cīinii” avīnd prima opţiune la terenuri.

Sportul şi FC Vaslui, pretendente la un loc īn Divizia A, s-au īntīlnit īntr-un amical īn Antalya

Meciul nu s-a putut disputa pe cel mai bun teren al bazei Attaleia, īntrucīt Dinamo nu a permis acest lucru, “cīinii” avīnd prima opţiune la terenuri.


Iulian Anghel
(Belek)

Īn schimb, vremea a fost de partea divizionarelor B, care au scăpat, cel puţin pentru o zi, de vīntul puternic ce a influenţat de multe ori desfăşurarea normală a jocurilor. Partida s-a dovedit un test util pentru ambele formaţii, care au jucat cu angajament, dar romānii au avut ghinionul de a da peste un arbitru turc care avea numai vagi tangenţe cu fenomenul. Acesta a enervat pe toată lumea, dar īndeosebi pe moldoveni, care au fost opriţi o dată eronat din poziţie favorabilă. Meciul īn sine le-a avut la pupitru, pe rīnd, şi pe Sportul, şi pe FC Vaslui, īnsă poate şi din cauza īncrīncenării, nu a oferit prea multe ocazii de poartă. Cea mai mare a aparţinut echipei lui Gabi Stan şi s-a petrecut īn prima repriză, cīnd Badea a şutat īn bara porţii lui Stanca.
Īn rest, dăruire multă şi īncercări ale celor doi antrenori de a pune la punct nişte sisteme capabile să netezească drumul către promovarea īn primul eşalon.
iulian.anghel@prosport.ro

16 februarie 2004

Ultras
16th February 2004, 08:59
Sportul Studentesc - FC Vaslui 0-0

Sportul: Stanca - Stancu, Ratiu, Secareanu, Ciobotariu - T. Balan, Cruceru, Lazar, Maxim - Mazilu, Bucur. Au mai jucat: Stancioiu, Iovita, Oae, Curelea. Antrenor: Gabi Balint

FC Vaslui:Irimia - Cazangiu, Ardeleanu, Iovanovici, Sinmartean - C.Ilie, Frunza, Tudor, Badea - Fl. Petcu, Fl. Anghel. Au mai jucat: Pancovici, V. Gheorghe. antrenor: Gabi Stan

Ultras
16th February 2004, 09:01
Observ ca Irimia nu a jucat.
Nicola s-a intors in tara din cauza decesului mamei sale. Condoleantele noastre Vasile.

ultras_sportul
28th February 2004, 11:23
Cine vrea sa vada meciul este liber sa vina in Bulevardul Ghencea colt cu Drumul Sarii peste drum de Cimitirul omonim.... cu lacasul Stelei :p

ultras_sportul
28th February 2004, 15:49
Sportul Studentesc - FC National
1-0
gol marcat de Mazilu in minutul 30

Ultras
1st March 2004, 12:50
Mai avem un pic de asteptat si mergem la treaba. Daca nu se hotaraste cumva amanarea returului.

Pentru fiecare etapa va fi deschis un thread separat, urmand ca dupa incheierea discutiilor pe marginea acesteia sa fie mutat aici.

Ultras
1st March 2004, 13:07
Meciuri:

Cimentul Fieni - Juventus Bucuresti
International Pitesti - Minerul Motru
Pandurii Tg. Jiu - FCM Targoviste
FC Craiova - Electromagnetica
Inter Gaz - Building Vinju Mare
Aro Cimpulung Muscel - Unirea Urziceni
Rulmentul Alexandria - Rarora Rimnicu Vilcea


Sportul Studentesc joaca cu Dacia Mioveni. Echipa probabila:

Stanca
Rusu - Ratiu - Secareanu - Irimia
Stancu - Lazar - Balan - Maxim
Mazilu - Bucur

Ultras
5th March 2004, 14:29
Maine la ora 11, in Regie, amical cu Dinamo.

ultras_sportul
5th March 2004, 23:32
Pana maine cred ca terenul este impracticabil.....

Asta este culmea ghinionului....

Apoi o sa plua... iar o sa ninga.... iar o sa ploua... iar o sa ninga.... adio fotbal...

gigel_bucur
6th March 2004, 14:49
Pana maine cred ca terenul este impracticabil.....

Asta este culmea ghinionului....

Apoi o sa plua... iar o sa ninga.... iar o sa ploua... iar o sa ninga.... adio fotbal...

din pacate terenul chiar a fost impracticabil, adio amicalul cu Dinamo, dar berea care a inlocuit meciul a fost buna :ok: pacat, preferam meciul :(

Ultras
10th March 2004, 08:50
Din pacate nu voi putea ajunge la meci. Avionul de Arad decoleaza la ora 9. :mad:

BIANCO_NERO
11th March 2004, 16:18
Din pacate nu voi putea ajunge la meci. Avionul de Arad decoleaza la ora 9. :mad:

Pai daca vii cu avionul, de ce nu vii si tu cu trenul care pleaca in jur de 23:00 din Arad si ajungi in jur de 6:30 in bucuresti :)

gigel_bucur
11th March 2004, 18:52
poti sa nu te mai duci la Arad, care-i problema? macar daca te duceai pt. UTA, dar asa? nu tu meci, nu tu alte alea, ce cauti tu la Arad? daca mergeai in Oltenia, intelegeam, macar acolo ai rude :p

RedBaron
11th March 2004, 19:14
Daca doreste cineva sa mearga la meci la UTA, e invitatul meu de onoare. :)
Bafta sambata Sportul Studentesc!

ultras_sportul
13th March 2004, 01:29
Pleaca la 9 din Bucuresti si cre ca are treaba pe acolo... :headbang:

vasile314tzurka
13th March 2004, 15:07
sportul-mioveni 3-2

din cele relatate la telefon de catre gigel-bucur sportul s-a cam chinuit si se simte acut lipsa celor vinduti. la pauza era 3-0 si dupa pauza nu prea au iesit primele 20 min din jumatatea lor. alte relatari mai incolo.

Ultras
15th March 2004, 08:41
Din ProSport:

Au trăit periculos (15.03)


Studenţii şi-au īncīntat antrenorul īn prima repriză, după care i-au mărit pulsul treptat, pīnă ce arbitrul Bocăneală a făcut linişte


Marius Pantaie
Andrei Călin

Mai sīnt două minute pīnă la īnceperea reprizei a doua. Balint iese satisfăcut de la vestiare, reuşind să dea fiecărui admirator al său cīte o bucăţică din zīmbetul său larg. Trecuseră 45 de minute pline de farmec, īn care Mazilu l-a făcut să se lepede rapid de emoţiile debutului pe banca tehnică a Sportului.
Cele două incursiuni trase la indigo ale lui Tibi Bălan urmate de centrări ca īn manual i-au trezit repede pofta de gol lui Ionuţ, care a mai īnscris o dată şi la mingea plouată a lui Maxim. Decorul perfect pentru ca proaspătul antrenor al studenţilor să facă uitate plecările lui Irimia, Negru, Galamaz şi Ciobotariu. Mai sīnt īnsă 45 de minute. Balint zīmbeşte, īl felicită pe Bursuc pentru victoria cu Oradea, dar nu acceptă ca felicitările să-i fie īntoarse: “Noi mai avem o repriză”. Nici nu ştia cītă dreptate avea! La adăpostul celor trei reuşite, elevii săi au lăsat-o moale asemeni unui student care ştie că profesorul
nu-l poate asculta de două ori īn aceeaşi oră.
Argeşenii
au căutat egalarea
Īnchizătorul Lazăr a obosit după un efort considerabil īn prima repriză, Bucur şi Mazilu
n-au mai ieşit la combinaţii, Cruceru a uitat să verticalizeze, iar īn apărare şi-au făcut apariţia cīteva fisuri. De ele au profitat şireţii argeşeni care au revenit īn joc graţie lui Nofitovici şi Craioveanu. Mai mult, cei care păreau că şi-au pierdut vlaga după 20 de minute au īnceput să preseze căutīnd egalarea. N-au avut īnsă suficientă răbdare pentru a mai construi, lăsīndu-se descoperiţi pe final, atunci cīnd doar bara şi portarul Ilie i-au salvat de īncă două goluri clare ca lumina dimineţii.

Ultras
15th March 2004, 09:59
Titulul sub care ProSport comenteaza meciul Pandurii - FCM Targoviste este edificator asupra modului in care se va desfasura acest retur: Victorie mincinoasa. Este o referire directa la penalty-ul prin care Pandurii au castigat acest meci. :rosu:

gigel_bucur
17th March 2004, 13:26
Titulul sub care ProSport comenteaza meciul Pandurii - FCM Targoviste este edificator asupra modului in care se va desfasura acest retur: Victorie mincinoasa. Este o referire directa la penalty-ul prin care Pandurii au castigat acest meci. :rosu:

m-am uitat la ei pe forum si nu sufla o vorbulita despre meciul asta. ei tot spera ca romanul la loto dar nu ne spun si noua cum au castigat meciul trecut, le-o fi rusine? :O

gigel_bucur
17th March 2004, 13:31
Daca doreste cineva sa mearga la meci la UTA, e invitatul meu de onoare. :)
Bafta sambata Sportul Studentesc!

Daphix_, ce Dumnezeu s-a intamplat la meciul cu CFR? :mda:
Bafta la Deva :ok:

Ultras
17th March 2004, 15:23
Juventus Bucureşti - Internaţional Piteşti
Minerul Motru - Pandurii Tārgu Jiu
Chindia Tārgovişte - Extensiv Craiova
Electromagnetica - Inter Gaz Bucureşti
Building Vānju Mare - ARO Cāmpulung Muscel
Unirea Urziceni - Rulmentul Alexandria
Dacia Mioveni - Cimentul Fieni

Rarora Rāmnicu Vālcea - Sportul Studenţesc

Mergem in Zavoi!
De remarcat, meciul "in familie" de la Motru. Mizeaza cineva pe victoria Minerului? Sau macar pe un egal? :ciocan:

Gigel Sportul
21st March 2004, 15:51
A "batut" Minerul :) . "Neasteptat", nu? Cand s-o pune in practica dizolvarea aceea decisa acum o luna :( :rosu: :ciocan:

BIANCO_NERO
21st March 2004, 15:59
A "batut" Minerul :) . "Neasteptat", nu? Cand s-o pune in practica dizolvarea aceea decisa acum o luna :( :rosu: :ciocan:
Nu a batut Minerul, a fost o greseala au "batut" Pandurii :rosu:

Ultras
22nd March 2004, 15:05
Am fost la Valcea ca sa ne facem cateva poze prin oras si la meci. Despre acesta nu pot spune decat ca a fost dominat din toate punctele de vedere de Sportul (cu toate ca au existat cateva momente cand am avut senzatia ca Rarora poate mai mult). Studentii nu au fortat de loc, pentru a evita accidentarile si avertismentele (Rusu si Oae totusi nu au scapat de cartonas), castigand meciul la pas. Rezumat meciul a fost cam asa: 5-1 pentru Sportul, 3 lovituri primite si transformate, alte 2 neacordate, 1 gol anulat aiurea (Curelea), o aparare care avea alte treburi la golul Rarorei (jucatorii nostri purtau o discutie savanta intre ei si valcenii "nesimtiti" i-au deranjat), Balas accidentat involuntar de Maxim, care fusese lovit din spate, rostogolindu-se de vreo 7 ori. Zi cu soare, ne-am bronzat un pic. Dupa meci am cautat o terasa sa servim si noi o bere, dar sa dai cu tunu' si nu gasesti. Pana la urma am gasit una langa autogara acceptabila unde am golit cate 2 beri si am mancat cate 3 mici de juma' de metru.

PS. Femei frumoase in Valcea. Cred ca sunt pe locul 2 dupa Timisoara. In autocar a urca si una superbuna, cred ca e manechin, ceva ... :drak: Cand am ajuns in Bucuresti Puiu si-a incercat norocul, oferindu-se sa o conduca acasa. Dar a fost refuzat politicos pentru ca a venit o prietena (la fel de buna) sa o ia cu masina. Puiu a crezut ca i-a pus Dumnezeu mana in cap si s-a apropiat de masina (poate vroia un mijloc de transport :evil: ). Dar ghinion de nesansa! Cand m-am uitat mai atent l-am vazut cu ochii lipiti de parbriz privind la cele doua sarutandu-se cu foc, ceva gen TATU. Oricum, frumoase fetele. Pacat de ele. :mad:

vasile314tzurka
22nd March 2004, 18:49
auzi la el comentariu la meci "pacat de ele":) e treaba lor domnu', nu a ta:) mai bine vezi ca handicapatii de la realitatea tv au spus ca pandurii au pierdut si sportul e la 9 punct diferenta:) era sa-l bat pe gigel bucur pentru asta:)

Ultras
22nd March 2004, 19:49
A fost o conspiratie a televiziunilor si a posturilor de radio. Toti au anuntat infrangerea Pandurilor. Sa fie oare o modalitate de a le bate obrazul pentru blatul ordinar de la Motru? Suporterii Minerului au parasit tribunele la pauza. Oare de ce? :mda:

ultras_sportul
22nd March 2004, 19:52
CE VINA AVEA GIGEL BUCUR? :o:

gigel_bucur
22nd March 2004, 20:04
CE VINA AVEA GIGEL BUCUR? :o:

pe mine a vrut sa ma bata, nu pe Gigel:) intrebi de ce de parca nu stii ca tzurka e oltean din Motru :o: il roade, deh. voi chiar credeati ca e stelist?

vasile314tzurka
22nd March 2004, 20:07
io? oltean din motru? iaca la el. si ultras care moare si o da cu blaturile:) sa le faca un tort.

cu steaua pina la bere ce dracu:)

gigel_bucur
22nd March 2004, 20:14
io? oltean din motru? iaca la el. si ultras care moare si o da cu blaturile:) sa le faca un tort.

cu steaua pina la bere ce dracu:)

de ce nu recunosti? eu am spus-o in public :)
stiu ca ai fi vrut sa bata Minerul, si eu mi-am dorit desi stiam ca e imposibil.
am incercat sa fac un pariu, sa iau Pandurii, dar n-a vrut nimeni sa mizeze pe minerii ceilalti si nu ma prind de ce :o:

vasile314tzurka
22nd March 2004, 20:18
mai gigele, baiatul tatii, ce drac ai pe tine de nu uiti de fiorosii fotblatisti de pe valea loirei romanesti? ha?:) stii tu sigur ca e blat? mai sa fie? pina n-ai dovezi nu spune nimic. si daca a fost ce? tot acolo sunt.

gigel_bucur
22nd March 2004, 20:23
A fost o conspiratie a televiziunilor si a posturilor de radio. Toti au anuntat infrangerea Pandurilor. Sa fie oare o modalitate de a le bate obrazul pentru blatul ordinar de la Motru? Suporterii Minerului au parasit tribunele la pauza. Oare de ce? :mda:

bine ca esti tu destept, d'aia :)
las' ca vine returul, le mai dam patru si se calmeaza cand se vor face 15 puncte diferenta. banui c-o s-o mai fure, ca doar nu joaca numai cu mineri.

Gigel Sportul
22nd March 2004, 20:29
bine ca esti tu destept, d'aia :)
las' ca vine returul, le mai dam patru si se calmeaza cand se vor face 15 puncte diferenta. banui c-o s-o mai fure, ca doar nu joaca numai cu mineri.

Mai stii? Totul este sa nu le mai dea nenea ala in negru pinalti ą la Chietrishika in minutul 92, ca la confruntarea cu Targoviste.

ultras_sportul
22nd March 2004, 20:52
nu e chiar asa de speriat publicul gorjan :) :p

Ultras
25th March 2004, 09:49
Cimentul Fieni - Internaţional Piteşti (0-2)
Pandurii Tg.Jiu - Juventus Bucureşti (1-1)
FC Craiova - Minerul Motru (0-1)
Inter Gaz Bucureşti - FCM Tīrgovişte (2-3)
ARO Cīmpulung - Electromagnetica (0-2)
Rulmentul Alexandria - Building Vīnju Mare (2-2)
Dacia Mioveni - Rarora Rīmnicu Vīlcea (1-2)

Sportul Studenţesc - Unirea Urziceni (2-0)

Cred ca vom marca 4-5 goluri.

ultras_sportul
25th March 2004, 17:49
Un 5 la 1 e foarte posibil sambata asta..... :yeah:

Ultras
25th March 2004, 20:26
Vom fi arbitrati de Salomir! Nu imi suna prea bine. Nu imi fac griji pentru rezultat, ci pentru nervii nostri. :mda:

andrei2676
26th March 2004, 23:06
mai oameni buni..........cine e echipa sustinuta de Mircea Sandu Pandurii sau Sportul?
voi vorbiti de corectitudine care ati castigat la Valcea cu 3 lovituri de la 11 m?
Sunt convins ca voi veti promovaca doar pe voi va cheama Sportul.

Ultras
27th March 2004, 09:25
Se vede ca nu ai fost la Valcea! Repet! Sportul mai trebuia sa primeasca inca 2 lovituri de la 11m si i s-a anulat un gol valabil pe motiv de fault la portar la 20m de poarta. Asta daca esti in stare sa pricepi! Cat despre ajutorul federal sunt de acord. Am fost ajutati sa jucam in locuri uitate de lume cu Panduri, Rarora, Minerul Motru, etc. Halal ajutor!

Ultras
29th March 2004, 08:51
Am avut dreptate din ambele puncte de vedere. Am batut greu cu 2-0. Gigel a facut diferenta. Urmeaza cel mai greu meci, la Severin cu Building. E treaba aia cu buturuga mica... :mda:

vasile314tzurka
31st March 2004, 09:03
care ambele, mestere, ca zisesi numa' de salomir si nervii tai? mai bine zi de cum a mers sportul.

Ultras
1st April 2004, 14:01
Sportul joaca la Turnu Severin, cu Building Vanju Mare. Cred ca vom avea cel mai greu meci din acest campionat.

Internaţional Piteşti - Pandurii Tg. Jiu (2-3)
Juventus Bucureşti - FC Craiova (0-0)
Minerul Motru - Inter Gaz (0-1)
FCM Targovişte - ARO Cāmpulung (0-1)
Electromagnetica Bucureşti - CS Rulmentul (0-1)
Unirea Urziceni - Dacia Mioveni (0-2)
Rarora Rm.Vālcea - Cimentul Fieni (2-1)

Building Vānju Mare - Sportul Studenţesc (0-5)

gigel_bucur
2nd April 2004, 12:24
nu-i bai, tot promovam, ideea e ce facem in A cu lotul asta :headbang:
simane :jerk:

gigel_bucur
4th April 2004, 00:52
nea' Ultrasule, avusasi dreptate, meci greu! noroc ca sunt altii mai prosti k noi, tu chiar credeai ca raPandulii joaca doar in Oltenia!?
daca imi poate arata cineva un om, nu-i cazul lui Sondoi, care "crede" ca la Motru a fost meci corect...

Ultras
5th April 2004, 12:52
Nasol cand am dreptate. Oricum ma asteptam la prima infrangere. Asa ca egalul il consider un rezultat pozitiv :mda: Nu pot sa ascund ca simpatizez Building-ul. Echipa mica, dar ambitioasa si corecta. Bravo lor! Si patroanei! /hello

ultras_sportul
5th April 2004, 23:23
Stancu, Stere si cu Toma

Balan abia a intrat dupa accidentare....

Am transferat un jucator de 19 ani, Radoi, de la Extensiv Craiova....

cred ca e fundas... :)

Ultras
7th April 2004, 08:16
Vine Electromagnetica in Regie. Iar Sportul va castiga la pas. :yeah:

Cimentul Fieni - Pandurii Tg. Jiu (0-2)
Extensiv Craiova - Internaţional Piteşti (0-3)
Inter Gaz - Juventus Bucureşti (2-2)
ARO Cāmpulung - Minerul Motru (1-2)
Rulmentul Alexandria - FCM Tārgovişte (3-4)
Dacia Mioveni - Building Vānju Mare (1-0)
Rarora Rm. Vālcea - Unirea Urziceni (0-2)

Sportul Studenţesc - Electromagnetica (3-0)
Golurile au fost inscrise de Irimia (55), Mazilu (77) si Maxim (88)

Ultras
7th April 2004, 08:26
E cumva fratele lui Mirel de la Steaua?

ultras_sportul
10th April 2004, 16:41
e din oras...

Ultras
13th April 2004, 09:41
Am invins lejer, asa cum era de asteptat. Au marcat: Gigel Bucur (2), Tibi Balan si Pulhac.


Victorie asupra neputinţei (13.04)
Sportul Stud. - Electromagnetica 4 - 0
Sportul a cīştigat lejer, īn Sīmbăta Mare, o partidă pe care a dominat-o din primul pīnă īn ultimul minut.
Partida din Regie a fost adjudecată de “studenţi” chiar īnainte ca ea să īnceapă. Intraţi pe teren precum mieii la tăiere, tinerii şi neexperimentaţii jucători ai Electromagneticii nu au lăsat nici o secundă impresia că ar putea īncurca planurile de promovare ale Sportului. Conştient de lipsa mijloacelor de exprimare ale băieţilor săi, Liţă.

Dumitru a răspuns clasicului 4-4-2 aşezat de Gabi Balint īn teren, cu un 5-3-2, ce s-a vrut īn primul rīnd ermetic. Fotbalul rezultat īn prima repriză s-a tradus printr-un hei-rup general, o ciocnire oarbă a celor două echipe ce a plictisit o mīnă de spectatori, şi aşa cu gīndul mai mult la Sărbătoarea Pascală.

Show Gigel Bucur
Bucur avea să deschidă scorul īn minutul 36, printr-o foarfecă de la 12 metri, execuţie cu care nici spectatorii de pe stadioanele Diviziei A nu sīnt răsfăţaţi prea des. Īn partea secundă, “studenţii” au introdus lucrurile pe un făgaş normal şi au risipit orice dubiu īn privinţa cīştigătoarei. Bucur şi-a trecut īn cont dubla, iar Tibi Bălan şi Mazilu au mai fructificat două dintre numeroasele ocazii de gol pe care gazdele şi le-au creat īn ultima parte a partidei.

Ironiile lui Lita
Antrenorul Electromagneticii, Liţă Dumitru, a opinat că victoria Sportului de sīmbătă este incontestabilă, īnsă consideră că arbitrul a dezavantajat echipa sa, neacordīnd două penalty-uri la faulturi asupra lui Raicu. “Sportul este o echipă bună, de Divizia B”, a conchis tehnicianul.

Ultras
13th April 2004, 09:44
Lita ar trebui sa se abtina de la comentarii. Pai daca sportul este o echipa buna de Divizia B, atunci, dupa replica pe care a dat-o echipa lui, Electromagnetica este o echipa care nu are ce cauta nici prin Divizia C. Slaba rau!

Ultras
13th April 2004, 09:50
Jucam la Targoviste cu FCM. Meci greu. Din cele doua experiente anterioare este clar ca targovistenii se vor lupta cu indarjire pentru un punct.

Ultras
13th April 2004, 09:54
Pandurii Tg. Jiu - FC Craiova (1-1)
Internaţional Piteşti - Inter Gaz Bucureşti (1-3)
Juventus Bucureşti - ARO Cīmpulung (0-0)
Minerul Motru - Rulmentul Alexandria (1-1)
Electromagnetica - Dacia Mioveni (0-3)
Building Vīnju-Mare - Rarora Rm. Vīlcea (2-2)
Unirea Urziceni - Cimentul Fieni (1-0)

FCM Tīrgovişte - Sportul Studenţesc (1-1)

vasile314tzurka
13th April 2004, 09:55
aha. poate va relaxati si acum sa am de ce ride...

vasile314tzurka
13th April 2004, 10:42
- Domnule Balint, cei de la Pandurii au declarat că au renunţat la promovare.
- Nu mă interesează ce spun ei. Este treaba lor ce declară. Eu vreau doar ca noi să jucăm bine. Mă bucur că am trecut cu bine peste astenia asta de primăvară care ne moleşise, le-am zis jucătorilor că trebuie să-şi revină şi să-şi dea seama că sīnt mai buni decīt restul.

- Aţi reuşit să compensaţi plecările din iarnă ale lui Irimia, Galamaz şi Negru?
- Nu este uşor, relaţiile de joc se formează īn timp, dar sīntem pe un drum bun, cum a arătat-o şi victoria de sīmbătă cu Electromagnetica. Jucăm din ce īn ce mai bine.

- Aţi face faţă īn Divizia A cu echipa actuală?
- Da, lotul are valoare şi ar face faţă lejer īn Divizia A dacă băieţii ar fi motivaţi. Avem de toate, dar, din păcate, nu avem condiţii. Terenul din Regie nu va putea fi omologat pentru meciuri din prima ligă şi mai sīnt şi alte aspecte care mai trebuie puse la puncte dacă vrem să intrăm īn "A".

13 aprilie 2004
http://www.gsp.ro/index.php?c=2&a=10376

gigel_bucur
14th April 2004, 09:50
sunt relaxat de cand au renuntat Pandurii la promovare, pana acum eram tare incordat :drak:
sa vezi meci strans intre Pandurii si FC Craiova, iti dai seama, o sa se lase cu "sanje" mai ceva ca la meciurile cu Motru :D

gigel_bucur
14th April 2004, 09:56
Jucam la Targoviste cu FCM. Meci greu. Din cele doua experiente anterioare este clar ca targovistenii se vor lupta cu indarjire pentru un punct.

fiti amabil, ati vazut la cei de la Targoviste ceva in afara de antijoc? eu i-am vazut in doua meciuri, cel din cupa si cel din Regie, si pot spune ca sunt paraleli cu sportul asta. aparare aglomerata pe doua randuri, ceva de genul 5-4-1, unde patru nu inseamna neaparat mijloc. de data asta vor juca acasa si trebuie sa atace ca altfel ii bate jandarmul.

gigel_bucur
14th April 2004, 10:02
Lita isi poate da o parere de ansamblu, dar e bine sa nu intre in amanunte pe care nu le-a inteles niciodata. mare "antrenor" :rosu:

Ultras
14th April 2004, 12:37
fiti amabil, ati vazut la cei de la Targoviste ceva in afara de antijoc? eu i-am vazut in doua meciuri, cel din cupa si cel din Regie, si pot spune ca sunt paraleli cu sportul asta. aparare aglomerata pe doua randuri, ceva de genul 5-4-1, unde patru nu inseamna neaparat mijloc. de data asta vor juca acasa si trebuie sa atace ca altfel ii bate jandarmul.

Prietenul nostru? Ala mic si rau? Poate inainte de meci. Preventiv! Meciul va fi greu, mai ales ca in tribuna va sta un anume Florin Popete care le-a promis cate 1.000$ de caciula pentru victorie. Bineinteles ca Popete asta e de la Pandurii. Si banii din salariile compensatorii pentru mineri. :evil:

Ultras
14th April 2004, 15:45
Din 15 in 15 minute voi relata desfasurarea partidei de la Targoviste. :ok:

Ultras
14th April 2004, 17:06
Formatia de start:

Stanca - Pulhac, Secareanu, Ratiu, Iovita - Maxim, Cruceru, Lazar, Balan - Bucur, Curelea

Spectatori: 1.000
Timp ploios
Teren foarte moale

Ultras
14th April 2004, 17:43
min.20 1-0
min.22 2-0

pentru Targoviste

Ultras
14th April 2004, 17:50
Pauza

Targovistea se apara cu 8 jucatori in careu si pleaca pe contraatacuri pe extreme. Nasol ca nu mai le strapungem aproape deloc apararea.

Ultras
14th April 2004, 18:04
Varga in locul lui Curelea. Deja am avut doua ocazii, iar gazdele una.

Ultras
14th April 2004, 18:16
Stancu in locul lui Cruceru. Doua lovituri libere executate in zid si... cam atat!

Ultras
14th April 2004, 18:26
Ocazie mare Bucur: din 6m a tras la poarta si a respins de pe linia portii unul dintre cei trei fundasi care stateau pe ea

andrei2676
14th April 2004, 18:29
e acum mai veniti si voi cu picioarele pe pamant

Ultras
14th April 2004, 18:31
sau in mocirla, mai bine spus. Terenul este practic... inpracticabil. Oricum chiar si o infrangere nu strica. :evil:

andrei2676
14th April 2004, 18:35
noi am participat la primele lu' Targoviste cu 1000$ de jucator

Ultras
14th April 2004, 18:37
Cunosc. Probabil din salariile compensatorii pentru minerii disponibilizati! :evil:

andrei2676
14th April 2004, 18:39
da voi de unde ati platit arbitru la Vanju Mare sa fluiere inainte sa intre mingea in poarta

Ultras
14th April 2004, 18:40
Burloiu isi face de cap: gol anulat lui Bucur. :rosu:

andrei2676
14th April 2004, 18:40
nu mai spun de meciul cu Electromagnetica (cica neputinta)

07Ex
14th April 2004, 19:13
Pai gata meciul s-a terminat 2-0 pentru FCM.

gigel_bucur
15th April 2004, 10:56
Pai gata meciul s-a terminat 2-0 pentru FCM.

trebuia sa se intample si asta pana la urma :headbang: macar acum poate le ies fumurile din cap, ca prea se vedeau promovati.

gigel_bucur
15th April 2004, 11:13
nu mai spun de meciul cu Electromagnetica (cica neputinta)

mai andrei, cate puncte ati obtinut in afara terenului:)
sau a fost pe bune la Motru?:D dar cu FC Craiova? Dar cu Rarora?
dar 11m ala din prima etapa a returului?
aduna toate astea si vezi ce-ti iese:)
a pierdut Sportul un meci si gata, va si vedeti in A. si, prin absurd, daca s-ar intampla asta, ce-o sa faceti in A? ca acolo sunt mai putini mineri, rarori si alte chestii de astea daunatoare.
sa fim seriosi, un pic de luciditate nu strica nimanui. eu nu stiu ce va face Sportul in A, si crede-ma, are echipa mult peste Pandurii.

Ultras
15th April 2004, 12:17
da voi de unde ati platit arbitru la Vanju Mare sa fluiere inainte sa intre mingea in poarta

Vrei sa iti aduc aminte de arbitrul din meciul Pandurilor cu FCM Targoviste sau de cel din meciul cu Juventus? :rosu:

andrei2676
15th April 2004, 14:43
va simtiti cu musca pe caciula sau de ce a-ti sarit asa la gatul meu?.........eu recunosc ce spuneti voi acolo de arbitrii, dar e pacat ca voi va credeti corecti,
si e adevarat -----echipa mai buna era Sportul inainte sa va vanda patronasul vostru 3 sferturi de echipa-----iti amintesc ca o sa fie si Jiul in A..........cred ca aia sunt mineri........si avand in vedere ca etapa viitoare nu o sa castigati cu MINERUL Motru,
nu se stie ce se intampla..........si de altfel o echipa fara suporteri nu stiu daca e dorita in Divizia A........poate doar de Mircea Sandu........(fara suparare, doar discutam nu mai sariti asa........)

gigel_bucur
15th April 2004, 15:39
va simtiti cu musca pe caciula sau de ce a-ti sarit asa la gatul meu?.........eu recunosc ce spuneti voi acolo de arbitrii, dar e pacat ca voi va credeti corecti,
si e adevarat -----echipa mai buna era Sportul inainte sa va vanda patronasul vostru 3 sferturi de echipa-----iti amintesc ca o sa fie si Jiul in A..........cred ca aia sunt mineri........si avand in vedere ca etapa viitoare nu o sa castigati cu MINERUL Motru,
nu se stie ce se intampla..........si de altfel o echipa fara suporteri nu stiu daca e dorita in Divizia A........poate doar de Mircea Sandu........(fara suparare, doar discutam nu mai sariti asa........)

ti se pare, nu sarit nimeni la gatul tau. noi nu ne credem corecti, suntem corecti. si, daca tot pomenesti de corectitudine, da un exemplu, vino cu ceva concret.
cand vb. de suporteri te-ai gandit ce se intampla daca Tg. Jiu-ul avea 5 echipe in A? iesea ca la Steaua-Dinamo-Rapid, iti spun eu.

legat de meciul cu Motru, facem un pariu? stabileste tu miza:)
te astept cu ceva argumente ca sa avem ce discuta, ca doar de acuze fara nici-o baza e forumul plin :ok:

andrei2676
15th April 2004, 16:57
ti se pare, nu sarit nimeni la gatul tau. noi nu ne credem corecti, suntem corecti. si, daca tot pomenesti de corectitudine, da un exemplu, vino cu ceva concret.
cand vb. de suporteri te-ai gandit ce se intampla daca Tg. Jiu-ul avea 5 echipe in A? iesea ca la Steaua-Dinamo-Rapid, iti spun eu.

legat de meciul cu Motru, facem un pariu? stabileste tu miza:)
te astept cu ceva argumente ca sa avem ce discuta, ca doar de acuze fara nici-o baza e forumul plin :ok:
dau o bax de bere la cutie daca ii bateti ........ce dai tu daca se termina egal sau castiga motru?

gigel_bucur
16th April 2004, 02:36
dau o bax de bere la cutie daca ii bateti ........ce dai tu daca se termina egal sau castiga motru?

daca as fi o casa de pariuri, cam care crezi ca ar fi cota?
daca bate "minerii", si astia "bate" bine, i-am vazut eu cand plantau flori la Universitate, dau eu 5 lazi de bere. daca bate Sportul dai tu o bere?
stiu ca pariul e in detrimentul tau, dar macar e realist:) nu vreau sa te jupoi pe o chestie in care nici tu nu crezi :D

p.s.- ai idee cine a inventat sloganul moarte intelectualilor, ca eu nu-mi amintesc :mad:

andrei2676
16th April 2004, 15:48
daca as fi o casa de pariuri, cam care crezi ca ar fi cota?
daca bate "minerii", si astia "bate" bine, i-am vazut eu cand plantau flori la Universitate, dau eu 5 lazi de bere. daca bate Sportul dai tu o bere?
stiu ca pariul e in detrimentul tau, dar macar e realist:) nu vreau sa te jupoi pe o chestie in care nici tu nu crezi :D

p.s.- ai idee cine a inventat sloganul moarte intelectualilor, ca eu nu-mi amintesc :mad:

cand se intampla la universitate ce se intampla eram acolo.......si am fost la un pas sa fiu batut de mineri............dar asta nu inseamna ca Pandurii au vreo legatura........si inca ceva minerii aia erau din petrosani..........

Ultras
17th April 2004, 15:01
gigele, mai bine faceai pariu pentru fiecare gol marcat!

Sportul Studentesc - Minerul Motru 7-2

Gigel Bucur senzational! Primele 4 goluri inscrise de el! Al doilea din foarfeca. Al treilea a omorat paianjanul!

Pandurii au pierdut la InterGaz cu 2-0 (era de asteptat, avand in vedere ca erau departe de plaiurile gorjene).

ultras_sportul
17th April 2004, 15:12
Dupa meci la autocar jucatorii Motrului aproape plangeau....... era ceva de genul oamenilor loviti de tren cand le ramanea masina blocata in calea expresului de Regie!

RedBaron
17th April 2004, 15:25
Au urmarit studentii meciul Poli - Steaua :)

Ultras
17th April 2004, 15:26
Cam asa ceva. Si nu au fortat deloc. :ok:

Ultras
17th April 2004, 15:52
Super-meci! Cine receptioneaza TV Sport poate sa il urmareasca inregistrat de la ora 19.00 astazi si maine de la ora 11.00 (ora Romaniei). :ok:

vasile314tzurka
18th April 2004, 13:56
din pacate niciunul din voi nu a dat un semn unde ce si cum ca sa vad si eu golurile. incepeti sa va apropiati de realitate. singura pata neagra au fost cele doua goluri primite. de ce? hm:)

Ultras
19th April 2004, 14:36
Mergem in Colentina, dupa blocurile gri! :evil:

Extensiv Craiova - Inter Gaz (0-1)
Pandurii Tg.Jiu - Aro Cāmpulung (2-2)
Internaţional Piteşti - Rulmentul Alexandria (2-1)
Minerul Motru - Dacia Mioveni (1-2)
FCM Tārgovişte - Rarora Rm.Vālcea (1-1)
Electromagnetica - Unirea Urziceni (0-0)
Building Vānju Mare - Cimentul Fieni (1-2)

Juventus Bucureşti - Sportul Studenţesc (0-5)

ultras_sportul
19th April 2004, 23:36
poate are razvan dvd si facem o copie....

gigel_bucur
21st April 2004, 12:30
din pacate niciunul din voi nu a dat un semn unde ce si cum ca sa vad si eu golurile. incepeti sa va apropiati de realitate. singura pata neagra au fost cele doua goluri primite. de ce? hm:)

alea doua goluri au fost primite ca sa pot bea eu doua vodci

inter
21st April 2004, 12:33
etapa viitoare au tot acasa, ca sa vin si eu la .... meci?:p

Ultras
21st April 2004, 15:04
Avem in deplasare in... Colentina! :evil: Cu Juventus. Te asteptam! :ok:

Cainele
22nd April 2004, 03:40
:mda: Dar ultras ..."dupa blocurile gri...stam noi...majoritatea..."

Cainele
22nd April 2004, 03:41
Unde ne intalnim sambata? si la ce ora...ca sa mergem grupati...nu sa venim cate 10-20 separat :happy

ADelPiero
28th April 2004, 17:09
JUVENTUS Bucureşti - SPORTUL STUDENŢESC 1-0
A marcat: Şt. Iordache (81)
:) se mai intampla :p

ADelPiero
28th April 2004, 17:12
degeaba :p .. nu mai fi bucuros ca o luat`o :D

gigel_bucur
2nd May 2004, 02:39
Ratiu,
Bucur x 3
Mazilu

Dupa cum tot olteanul stie a fost un meci aranjat, ca la Alexandria etc, doar e recunoscuta marinimia lui sIMAN!

ADelPiero
2nd May 2004, 14:36
inca 5 boabe la golaverajul Sportului :)
oare va trece peste 100 ? :)

ultras_sportul
2nd May 2004, 14:41
Daca marcam trei boabe Pandurilor la TG. Jiu e posibil sa atingem 100 de goluri marcate...

Ultras
3rd May 2004, 15:53
Deplasare la Tg. Jiu. Jucam cu Pandurii. Pentru a fi siguri de promovare este suficient un rezultat de egalitate. Dar nu ne vom multumi! Ii vom umili pentru a le arata care le este valoarea. Singurul semn de intrebare il am in legatura cu arbitrii.

http://www.prosport.ro/index.php?c=76&a=4429

BIANCO_NERO
4th May 2004, 15:43
Cine stie, gradina lui Craciunescu este plina de "fluierasi" tocmai buni pentru a arbitra anumite meciuri.

BIANCO_NERO
4th May 2004, 15:44
Daca marcam trei boabe Pandurilor la TG. Jiu e posibil sa atingem 100 de goluri marcate...

Sigur atingem suta :)

Gigel Sportul
4th May 2004, 23:04
Cine stie, gradina lui Craciunescu este plina de "fluierasi" tocmai buni pentru a arbitra anumite meciuri.

A se vedea si "stupiza" din Colentrina: Sportul nu a jucat nimic, dar Juventus a marcat din tripla frauda de arbitraj: un atacant scapat din offside (asistent) a simulat o interventie neregulamentara din partea unui fundas care il cam ajunsese lejer (arbitru, a fluierat aiurea fault, in loc sa il avertizeze pe trisor). Apoi, mingea ricosata direct din bara a fost trimisa in poarta de un atacant al gazdelor care se afla in spatele ultimului aparator al Sportului, deci din nou offside (adica, din nou greseala intentionata de la tusha). Confuzia (concluzia adica): craciun...escu nu iarta rebelii. Rishinicaaaaaa!!!!

07Ex
9th May 2004, 04:00
Pai gata, Sportul a batut azi la Tg. Jiu deci sunt ca si promovati. Felicitari baietilor pentru aceasta victorie!

07Ex
9th May 2004, 04:01
Daca marcam trei boabe Pandurilor la TG. Jiu e posibil sa atingem 100 de goluri marcate...

Pai vad ca Sportul le-a dat 3 Pandurilor dar sincer sa fiu NU cred ca vor ajunge la 100.

Ultras
9th May 2004, 12:13
In Regie vine FC Craiova, pana acum revelatia returului.

BIANCO_NERO
9th May 2004, 17:13
Nu se stie niciodata sunt avem o echipa de imprevizibili

BIANCO_NERO
9th May 2004, 17:27
Meciul cu Pandurii... a fost pentru noi de infarct... din pacate nu s-a vazut diferenta de valoare dintre cele doua echipe... Pandurii au deschis scorul in minutul 6 si in mai putin de doua minute Bucur a scapat de fundasi si dupa cum se stie el nu rateaza singur cu portarul :)
45 de suporteri ai Sportului a fost prezenti la acest meci... ei au venit pe cont propriu sau si ajutati din Bucuresti, Resita si Drobeta Turnu Severin.... Am aratat cum o galeri de 45 de oameni poate fi mai activa si mai galagioasa decat un stadion plin de gorjeni... Am sosit la stadion cu 45 de minute inaintea fluierului de inceput... si am putut sa vedem cum sunt adusi in mod organizat militari de la o unitate din zona si cum copiii de scoala generala incolonati doi cate doi cu pungute identice in mana se indreptau spre acelasi stadion.
Am fost o galerie de suflet care am cantat si strigat ... ne-am sustinut echipa la nivelul cel mai frumos.... as putea remarca ca spectatorii din Targu-Jiu preyenti la acest meci s-au comportat civilizat, chiar daca au avut printre ei si cateva uscaturi care injurau si aruncau cu seminte in noi... Spre diferenta de alti jandarmi cei din Targu-Jiu au stiut sa calmeze aceste spirite fara sa recurga la forta sau alte chestii de genul acesta.

AVANTI BIANCO - NERI!!!
O LE LE O LA LA MAI AVEM PUTIN SI JUCAM IN A
CINSTE LOR, CINSTE LOR, CINSTE LOR STUDENTILOR
/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Ultras
9th May 2004, 17:56
Ai omis sa spui ca s-au alaturat galeriei si suporteri din Tg. Jiu. Dar cred ca am fost mai mult de 45 in timpul meciului. Cel putin asta a fost impresia mea. Sectiunea de tribuna in care am stat era aproape plina (cu exceptia primului rand)

ultras_sportul
10th May 2004, 18:03
Vad ca am avut o strafulgerare pe acest forum cand am prevazut ca vom marca 3 goluri Pandurilor...

Acum vad ca vom marca si 7 celor din Fieni si 9 celor din Campulung :) :yeah:

vasile314tzurka
11th May 2004, 09:21
stai cuminte cu strafulgerarile astea ca va jucati cu focul.:)

07Ex
12th May 2004, 19:23
Nu e nimeni pe forumul asta care sa ne tina la curent cu ce sa intampla la meci?

himi
12th May 2004, 19:33
nu prea...

himi
12th May 2004, 19:43
Am sunat la stadion:
4-0 in min 85!
Mazilu + bineinteles de 3 ori Bucur!

Simbata sarbatorim promovarea!

Ultras
13th May 2004, 14:16
Mergem in Berceni pentru a rezolva si matematic promovarea. /hello

ultras_sportul
13th May 2004, 16:33
care se ridica la 700 usd pentru meciurile cu Pandurii, Craiova si Inter Gaz

BIANCO_NERO
13th May 2004, 19:46
Asta este clar sambata vom sarbatorii promovarea... chiar daca vor mai ramane trei etape pana la finalul sezonului.

BIANCO_NERO
13th May 2004, 19:51
Crezi ca ne vom juca cu focul??? Mai sunt 4 etape si 20 de goluri de marcat, tinand cont de ce adversari vom avea... :) nu cred ca ar fi prea greu pentru gigel sa mai marcheze inca 10-15 goluri ...+ plus Mazilu 3-5... + altii 5-10 :) /hello

Gigel Sportul
13th May 2004, 21:49
Ultimele rezultate au marit diferenta la 9 puncte:
Sportul - Craiova 4-0 (da Doamne si in A sa fie la fel!!!)
International Pitesti - Pandurii 0-0.

Matematic vorbind, o singura victorie a noastra in cele patru etape ramase ar fi suficienta pentru castigarea seriei.

Gigel Sportul
13th May 2004, 21:50
Nu e nimeni pe forumul asta care sa ne tina la curent cu ce sa intampla la meci?

Scuze, eram prea ocupati cu strigatul in peluza dinspre camine.

ultras_sportul
15th May 2004, 14:41
am facut decat 2-2 :(

Ultras
15th May 2004, 17:22
Au ratat prima.

BIANCO_NERO
16th May 2004, 22:25
asta este... oricum arbitrajul a fost de tot penibilul....
Dupa 1-0... Sportul a avut trei bare. :headbang: .... trebuia sa primeasca 2 loviruri de la 11 m.... dar culmea tampeniei la arbitrul de ieri... la 2-0 pentru Intergaz ne da 11 m..... unde l-a gasit nu stiu.... ca nici nu era asa ceva... in rest trebuia sa dea cel putin 10 cartonase galbene celor de la Intergaz pentru faulturile dure pe care le faceau... el s-a mutumit sa le dea 1 si ala pentru proteste... dupa ce respectivul jucator facuse doua fauturi extrem de dure la mijlocul terenului
Arbitraj de nota -100 :rosu:

Ultras
18th May 2004, 13:43
Jucam acasa cu ARO Campulung, lanterna rosie a seriei. Sa inceapa fiesta. Sa curga sampania si berea. Olele, olala,/ mai avem putin / si jucam in A. Sper sa si ramanem cat mai mult timp. Pentru asta Siman trebuie sa rezolve capitolul financiar.

Ultras
18th May 2004, 13:50
Dupa cum am afirmat de nenumarate ori pe acest forum, Sportul Studentesc va ramane in Regie.

Din Prosport:

Vasile Siman: ”Rămīnem īn Regie”
Preşedintele Vasile Şiman nu ia īn calcul varianta ca “studenţii” să joace īn sezonul următor la Urziceni sau la Tīrgu-Jiu: “Avem o singură opţiune: Regia. O să īncercăm să aducem baza sportivă la standardele impuse de UEFA pentru prima divizie”. Preşedintele de onoare al clubului, Mac Popescu, a achiziţionat deja 3.000 de scaune de plastic, care vor fi montate imediat după īncheierea sezonului.

Fata de cele afirmate de Siman, adaug faptul ca Mac Popescu are banii necesari pentru achizitionarea a altor 4.000 de scaune si refacerea vestiarelor si grupurilor sanitare.

Asa ca: Gazeta, fa ciocu' mic!!! :ciocan:

RedBaron
21st May 2004, 18:28
Sa fie cu noroc atunci, pe sambata.
Totusi, de obicei se promit multe dar se fac f. putine. Aducerea unui stadion la standarde UEFA ma duce cu gandul la anumite conditii care presupun "anumite" investitii... Ar fi frumos ca Sportul sa joace pe un astfel de stadion, dar sa nu fie "vorbe aruncate in vant", cum se obisnuieste.

Ultras
24th May 2004, 09:58
Deja au fost proiectantii la stadion, iar imediat dupa terminarea campionatului vor demara lucrarile, nu numai la stadion, ci si la terenurile de antrenament. Mac Popescu dorea sa ia bani pe un program PHARE pentru campusurile universitare. E posibil sa fi reusit. Inca nu stiu. Problema noastra se va numi in continuare Liga Profesionista de Fotbal care are alergie la Sportul Studentesc. Acum a scos o alta gogorita: cica Sportul nu este o nou-promovata, ci o revenita in Divizia A. Credeam ca Liga are ca scop ajutarea cluburilor, nu punerea de bete-n roate. Ramane de vazut ce se va intampla. Eu sunt optimist.

Ultras
24th May 2004, 10:00
Ah... uitai. Am invins cu 6-0, am promovat, am sarbatorit cu sampanie... Siman ca de obicei, ciufut. A declarat ca promovarea nu este o performanta, ci castigarea titlului de campioana a Romaniei. Atunci sa scoata malaiu' si sa faca performanta. Noi asteptam.

rasheedkpenny
24th May 2004, 12:00
Felicitari pentru performanta... sper ca nu o sa cedati presiunii si sa va "uniti" cu Petrolul! Ar fi pacat!

Ultras
24th May 2004, 12:46
Care presiune? Fuziunile, in ceea ce priveste Sportul, sunt numai in capetele presarilor, care vor sa arate ca au imaginatie. Sportul are ghinion si noroc din acelasi motiv, care se numeste DJ Vasile. Fuziunea nu este posibila deoarece nu accepta sa imparta conducerea cu altcineva.

Ultras
24th May 2004, 12:51
La Alexandria cu Rulmentul.

Ultras
24th May 2004, 12:53
Ultimul meci acasa cu Cimentul Fieni. Din vara urmeaza Steaua, Dinamo, Rapid etc. /hello

Ultras
26th May 2004, 19:18
La pauza 0-0

Min. 47 gol Maxim 1-0
Min. 50 gol Maxim pen 2-0

Ultras
26th May 2004, 19:19
Am atins cota 90 /hello

inter
26th May 2004, 19:23
bey, da ce gura "aurita" ai?
oricum felicitari pt. promovare , da meciurile de la anu le jucati tot la Tg-Jiu? (ati mai fost prin zona :D:D:D Rm.Valcea :p)

Ultras
26th May 2004, 19:26
La Valcea poate la Dealu Negru la mititeii uriasi! :evil: Stati linistiti tot in Regie jucam :yeah:

Ultras
26th May 2004, 19:29
Daca nu mai marcam vreo 4 goluri pana la finalul meciului trebuie sa spargem Cimentul sambata. Adica sa le dam vreo 10! :D

Ultras
26th May 2004, 20:20
Scor final: 2-0

Ultras
31st May 2004, 13:24
Meci lejer, de vacanta. Din pacate pentru Cimentul Fieni a insemnat retrogradarea in divizia C. Pacat! Da' Sportul nu putea juca altfel decat corect. Au marcat Mazilu si Gigel Bucur. Gigel Bucur este golgeter-ul primelor doua divizii cu 32 de goluri. Si Mazilu a atins cota 20.

Final fara emotii asa cum a fost de la inceput acest exil fortat in B. Sa speram ca ne-a parasit ghinionul si arbitrii nu o sa ne vaneze din nou. Poate si Sile isi va tine gura ca prea a avut-o sloboda.