PDA

View Full Version : perle ale fotbalistilor



gorefest
1st October 2007, 22:07
cu totii am vazut , am vazut pe la televizor ,am auzit la radio sau poate chiar pe stadion perle ale fotbalistilor , conducatorilor sau persoanelor din staff-ul tehnic afirmatii precum :"M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. (Gigi Becali) ;"Acest gol i-l dedic lui Ionut Badea, care a nascut azi-dimineata o fetita, iar golul i-l dedic lui." (Alexandru Baltoi) ;"Cred ca-i bateam pe nemti daca margam mai multe goluri decat ei, asa cred" (Gabi Tamas la meciul Germania - Romania 3-1); "Conteaza mai putin hartiile. Stiti cum e, omul se 'indoaie' la bani si la femei. La mine nu e cazul la femei." (Sorin Cartu) " .....asemenea afirmatii ne-au facut sa ridicam din sprancene , pt unii poate sa oftam cu un iz de dispret , insa tot timpul au starnit rasul si merita tinute minte ... haideti sa ne mai descretim fruntile , si cei care stiu vreo mare gafa sau vreo mare perla spusa de vreun fotbalist ..sau , de vreun sportiv ,sunt rugati sa posteze aici

KillinG FieldS
2nd October 2007, 11:20
Spunea Tamas la sfarsitul meciului Ger_ROM ca ''daca am fi marcat mai multe goluri decat adversarul,probabil castigam meciul'' LOL

hamsterutz
2nd October 2007, 12:53
sa nu uitam memorabilele perle ale lui claudiu raducanu =))

grande
2nd October 2007, 12:54
care sunt alea ?

San Cristobal
2nd October 2007, 13:34
...cel mai bun fotbalist din toate timpurile a fost o perla : Perla neagra ...:D

The_Blonde
2nd October 2007, 13:45
HAI CA AIA CU TAMAS E PREA TARE :cry:

micutzu
2nd October 2007, 15:15
Dan Ologeanu pe vremea cand era presedinte la UTA : "Ei au plecat, dar de fapt nu sunt plecati", referitor la niste jucatori care au plecat fara consimtamantul clubului.

pff
2nd October 2007, 15:36
care sunt alea ?

nu stii cand a zis ca i`ar placea sa locuiasca intr`un BLOCnotes?:) sau cand era la espanyol si i`au zis jurnalistii ca, canicula a mai facut 2 victime in spania... el a zis ca spera ca politia spaniola sa`si faca datoria si sa`l prinda pe acest criminal :)

http://youtube.com/watch?v=W8hkrNSHYjM ahahhahahahhaha

San Cristobal
2nd October 2007, 16:15
...o perla veche de prin anii 70...Romania se afla intr-un turneu amical prin Africa ...Angelo Niculescu obliga jucatorii din lot sa tina un jurnal zilnic de insemnari ...Raducanu era in camera cu Adamache...la un moment dat le-a luat caietele la control ...prima insemnare consemnta:D de Rica ..." sunt in camera cu Raducanu..." :happy

gorefest
2nd October 2007, 17:15
desi urmatoarea perla nu este a vreunui fotbalist merita mentionata : bogdan cosmescu la un meci a lui Otelul Galati ... (din pacate nu mai tin minte cu cine juca ) a spus extaziat : EXTRAORDINAR ATAC PRIN GURITA!!!! =)) ..Gurita juca atunci la Otelul ...

Sevilla86
2nd October 2007, 21:19
Replicile astea sunt usor de gasit pe net. A fost tare aia cu canicula :happy

"Nu cred ca am fi pierdut acest meci, daca s-ar fi terminat 1-1." (Uli Hoeness, manager Bayern Munchen)

"Daca nu dadea Ceahlaul 4 goluri, castigam noi cu 1-0!" (Ion Velea, membru al clubului Electroputere Craiova, dupa meciul Ceahlaul-Electro 4-1 disputat in campionatul 1994/95)

Meritul pentru titlul castigat de Steaua e 50% al lui Olaroiu si 50% al lui Protasov, dar cel mai mare merit e al meu. (Gigi Becali)

"Milan sau Madrid, important e sa fie din Italia!" (Andreas Moller, fost international german)

"Situatia este fara iesire, dar nu e critica." (Stefan Effenberg, fost international german) :happy

"Sper ca acest meci sa nu ramana singurul meu debut la nationala!"
(Sebastian Deisler, jucator la Bayern Munchen, declaratie acordata dupa meciul sau de debut, unicul :-), in echipa nationala) :happy:happy

"Noi suntem rapidisti din tata-n fiu, in afara de fiul meu, care e stelist." (Nicolae Vacaroiu)

"Putea fi 3-3!" (Ioan Sdrobis, antrenorul echipei FC Baia-Mare, dupa meciul Electroputere Craiova - FC Baia-Mare 8-1 disputat in campionatul1994/95)

"Copii, mergeti la scoala, ca si scoala e buna la ceva!" (Gheorghe Hagi, in vizita la o scoala generala)

O poveste fara sfarsit :D

hamsterutz
3rd October 2007, 05:56
nu stii cand a zis ca i`ar placea sa locuiasca intr`un BLOCnotes?:) sau cand era la espanyol si i`au zis jurnalistii ca, canicula a mai facut 2 victime in spania... el a zis ca spera ca politia spaniola sa`si faca datoria si sa`l prinda pe acest criminal :)

http://youtube.com/watch?v=W8hkrNSHYjM ahahhahahahhaha

si mai are...mai avea una cand l-au intrebat daca isi cumpara si el un yaht ca gigi si-a luat si a zis...ca nu stie nimik despre aceasta firma noua de automobile ..dar daca si-a luat gigi tre sa fie buna.

caine19
3rd October 2007, 14:29
Dovada ca un om poate fi un izvor nesfarsit de prostie :happy:happy... Doamne:happy

BAK
3rd October 2007, 17:18
Einstein a spus "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one."....cred ca asta se aplica foarte bine lui claudiu raducanu

Ulysses
10th October 2007, 18:06
parerea mea este ca un om , pentru a trai decent, trebuie sa stie sa faca ceva BINE sau FOARTE BINE. deci fotbalistul trebuie sa joace bine mingea , profesorul sa stapaneasca perfect materia ,constructorul sa calculeze corect rezistenta zidurilor iar emigrantul sa nu storceasca capsunile cand le culege. deci nu cereti fotbalistilor sa fie si academicieni ca e prea mult.

ASP
10th October 2007, 18:35
de ce vorbele lui Cartu din primul post sunt considerate perle? el doar a spus un mare adevar. (pe langa faptul ca nu e recunoscut ca un "perlangiu")

caine19
10th October 2007, 19:17
parerea mea este ca un om , pentru a trai decent, trebuie sa stie sa faca ceva BINE sau FOARTE BINE. deci fotbalistul trebuie sa joace bine mingea , profesorul sa stapaneasca perfect materia ,constructorul sa calculeze corect rezistenta zidurilor iar emigrantul sa nu storceasca capsunile cand le culege. deci nu cereti fotbalistilor sa fie si academicieni ca e prea mult.

Daca tu crezi ca trebuie sa fi academician ca sa faci deosebirea intre un bloc si un blocnotes inseamna ca nu esti departe de cl. raducanu :shocked: .

Ulysses
10th October 2007, 20:08
Daca tu crezi ca trebuie sa fi academician ca sa faci deosebirea intre un bloc si un blocnotes inseamna ca nu esti departe de cl. raducanu :shocked: .

tu te-ai gasit sa-mi dai mie lectii ma caine?:happy:happy:happy:happy:happy
ps am fortat nota tocmai pentru a-mi intari spusele.ooof

SAMM
11th October 2007, 11:13
Va mai zic eu una a lui Danciulescu:

"Suporterii nostri sunt 80% din Bucuresti si 40% din provincie" :D

grande
11th October 2007, 13:33
Cand a declarat asta ? :happy

Nico21
11th October 2007, 19:36
sigur cand juca la Steaua...:happy:happy:happy

Adi Da Samraj
12th October 2007, 00:51
Cind juca la Slatina :lol:

SAMM
12th October 2007, 09:11
Cand a declarat asta ? :happy

acum cativa ani

am ramas masca :groggy:

Doctor_Satan
12th October 2007, 09:39
"In fotbal este ca in patinaj artistic: cine marcheaza cele mai multe goluri, castiga!" (Reiner Calmund, fost presedinte Bayer Leverkusen) :o:

"Nu am probleme musculare, pentru ca nu am muschi." (Dietmar Hamann, fotbalist la FC Liverpool)

"In mare acesta a fost un meci, care, daca s-ar fi desfasurat in alt mod, altul ar fi fost si rezultatul." (Eike Immel, portar Germania) :groggy:

Este incontestabila fortuirea ca romanul sa fie un strasnic luptator sarb. (Cornel Dinu) :shock:

"Nu stiu cate goluri ar trebui sa marcam ca s-o eliminam pe Betis. Cat mai multe ar fi suficiente." (Gabriel Bostina)

Ionel Ganea, ca om, e capabil sa infecteze pana si penicilina! (Marian Iancu)

Parazitu'1919
12th October 2007, 20:55
daca dadeam mai multe goluri decat ei castigam :happy (tamas)