PDA

View Full Version : Etapa 10: Dacia Mioveni - Steaua



Pages : [1] 2

delaparis
1st October 2007, 20:32
Duminica, 7 octombrie:
Dacia Mioveni - Steaua,
ora 20:30, Kanal D;

discutii inainte si dupa meci aici

Van Halen
1st October 2007, 21:01
dupa arsenal, nu stiu, e greu dupa ce iei 7 goluri de la tunari
dar cu jiji care are premonitii si e noul Mesia, mai stii?
poate nu luam 7
numai 3 goluri
cu mioveni?
totul e posibil, 1 x 2
orice

vlad1607
1st October 2007, 21:29
un egal urat urat urat...

dede
1st October 2007, 21:55
in mod normal, Steaua ar trebui sa castige, dar avand in vedere ca stelistii vin dupa meciul cu arsenal... :rolleyes: e posibil orice :mda:

SORENSEN
1st October 2007, 22:01
Dupa dusul rece de maine... Steaua va veni cu alt moral la Mioveni si se va razbuna pe argeseni :(

georg40
1st October 2007, 22:10
Dus rece sau ...sauna, una nu are nimica cu alta. De aceea sunt fotbalistii profesionisti sa-si faca in fiecare zi meseria.
Asadar Mioveni un nou obstacol, dar nu vad cum ar putea stopa Steaua, pe care eu, poate sunt putin subiectiv , o vad totusi in ascensiune. Jocul de la mijloc mi se pare mai ordonat, trebuie doar ca atacul sa-si faca datoria.Si il astept pe Dica mai ales !
Lupta Steaua !!

YoYoyOi
1st October 2007, 22:22
aici pierdem sau castigam? :D sau ce amarul nostru facem? :o:

eu nu vad o victorie.... poate de la ceata :rolleyes:

delaparis
1st October 2007, 22:49
Indiferent cu ce scor pierde cu englezii (:D), Steaua bate aici cu cel putin doua goluri diferenta

YoYoyOi
1st October 2007, 22:50
ok :D m-am linistit :happy

Ferdininho
1st October 2007, 23:50
Ce fain ar fi un x, dar realist ii 2.

Tyler Durden
1st October 2007, 23:57
nu vad decat un 2 solist. dar cine stie ...:D

Ginxler
2nd October 2007, 04:18
Place cum joaca Mioveni-ul, sper s-o faca lata :D (1)

Nightwish
2nd October 2007, 08:13
Pronostic X2, sper intr-un X :)

Leo
2nd October 2007, 11:51
mi-ar place o victorie a Daciei , dar totusi nu are echipa
deci un x ?

Ioca10
2nd October 2007, 12:05
Victorie clara...suntem in crestere de forma;)
Forza Steaua!!!

six
2nd October 2007, 18:37
asta-i surpriza etapei,castiga Mioveniul si Rica Neaga isi cauta echipa :happy:happy:happy

Sevilla86
3rd October 2007, 13:54
Castiga Steaua... jocul arata mai bine, dar pe sfarsit de meci cu Arsenal nu mai aveau vlaga. Ar trebui facute schimbari si folositi jucatori mai odihniti.

georg40
3rd October 2007, 14:20
Castiga Steaua... jocul arata mai bine, dar pe sfarsit de meci cu Arsenal nu mai aveau vlaga. Ar trebui facute schimbari si folositi jucatori mai odihniti.

Corect, saptamana engleza devine tot mai obisnuita pentru echipele fruntase din ligile europene, de aceea utilizarea a 18-20 de jucatori de valoare apropiata este o necesitate stringenta. Steaua are multi jucatori buni, ei trebuie sa joace pentru a castiga incredere in posibilitatile proprii.

paul30
4th October 2007, 11:49
in mod normal 2 desi ai luŽjiji ne-au obisnuit cu surprize

Elphax
4th October 2007, 12:02
ce sa zic...

Hai Dacia !

:P

2stupiddogs
4th October 2007, 14:11
Yo zic (,) ca ICS-ul este OK!Multumitor pt ambele echipe :ok:

Universal
4th October 2007, 14:42
Nu va fi usor, argesenii is mereu periculosi, nu merita sa retrogradeze, Steaua a avut mereu probleme contra echipelor din Muntenia... va fi nu greu, ci foarte greu. 1-0 , daca inving, sa zica mersi .

giovanni BV
5th October 2007, 00:35
Este timpul sa se recupereze punctele pierdute , castiga Steaua la limita !!! Scor 0-1 sau 1-2 !!!:)

Nico21
5th October 2007, 09:44
:D:D:D...Meci greu pt Steaua,mai ales ca isi baga si Netoiu coada la Mioveni...dpdv al atmosferei,Steaua va juca ca si acasa...

optifight
5th October 2007, 12:56
hai Dacia , daca ati umilit Dinamo puteti .Clujul e cu voi

cuzmy
5th October 2007, 13:09
...o intrebare? ...oare ghiceste jiji oieru echipa? ...pentru un egal?

cuzmy
5th October 2007, 13:11
asta-i surpriza etapei,castiga Mioveniul si Rica Neaga isi cauta echipa :happy:happy:happy
...corect!
:rosu: for jiji, zis si oieru!

Sezione
5th October 2007, 17:03
Victorie clara...suntem in crestere de forma;)
Forza Steaua!!!

Daca nu baeti catzelushii mici cum sa castrati javrele mari ??:happy

Ulysses
5th October 2007, 17:16
postare degeaba , daca mioveniul era echipa dinamo 2 , nu-i mai incurcau in groapa... nu ai treaba cu fenomenul , incearca mai bine la diverse:rolleyes:

Sezione
5th October 2007, 17:20
postare degeaba , daca mioveniul era echipa dinamo 2 , nu-i mai incurcau in groapa... nu ai treaba cu fenomenul , incearca mai bine la diverse:rolleyes:

E pentru provocat oile mai slabe de minte ca tine postarea asta... da nu ai cum sa te prinzi tu:happy

Dani3l
5th October 2007, 17:24
Sezione,daca ai 38 de ani si judeci in asa hal... daca esti un oltean inca la pubertate cu prazul langa tastatura..atunci,ai o scuza....

Sezione
5th October 2007, 17:27
Sezione,daca ai 38 de ani si judeci in asa hal... daca esti un oltean inca la pubertate cu prazul langa tastatura..atunci,ai o scuza....

Uite -l si pe varu lu Ullyse... nu-mi place prazul oitza... recunosc..ma bucur ca un copil cand v-o furati voi si " verisorii" vostrii spartano-latratori...

Cristian
5th October 2007, 17:36
@Sezione nu sunt verisori sunt chiar frati... Cat despre meci eu zic ca e timpul ca Jiji sa vada daca mai functioneaza butoanele alea.

Sezione
5th October 2007, 17:45
@Sezione nu sunt verisori sunt chiar frati... Cat despre meci eu zic ca e timpul ca Jiji sa vada daca mai functioneaza butoanele alea.

Eu zic ca acum o sa incerce sa nu uzeze butoanel..ca vin alte meciuri in care o sa aiba nevoie mai mult de ele..Pe astia ..ce naiba pina si noi i-am batut!!!:happy:happy

Dani3l
5th October 2007, 18:29
Uite -l si pe varu lu Ullyse... nu-mi place prazul oitza... recunosc..ma bucur ca un copil cand v-o furati voi si " verisorii" vostrii spartano-latratori...

Daca stelistii s-ar bucura de nereusitele lui universitatea craiova,atunci,ar trebui sa fim cei mai fericiti dintre pamanteni..avem de ce sa radem de voi.;) Sezione,daca ai substanta cenusie...relaxeaza-te, un sport, esti pe o pagina de internet...:ok:
ps oaie e un animal care a fost pretuit de Iisus,Divinitate.... ii numea pe oameni "oile mele" deci sa fii comparat cu ceva Divin,e chiar magulitor.:ok: Trist e ca refugiul tau,in lipsa rezultatelor...e sa "arunci" cuvinte aiurea...esti complexat fotbalistic:(

Gontel
6th October 2007, 08:17
Venim dupa un meci de Liga, concentrarea nu mai e aceeasi, asa ca va rezulta un egal urat, 0-0 cel mai probabil.

Universal
6th October 2007, 22:26
probabil :o: insa mai sti cum va evolua Dacia :o:

Ginxler
7th October 2007, 03:14
HAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII MIOVENIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIULEEEEEEEEEE
Rupe-le fashu :D

SORENSEN
7th October 2007, 10:31
Meci de 2 desi Steaua va avea 9 accidentati din echipa de baza...Ghionea,Radoi,Plesan,Nicolita,Surdu,Goian,B icfalvi,Lovin,Golanski

Adi Da Samraj
7th October 2007, 19:26
Batem fara probleme cu 3 la 1 , dupa ce in prealabil conducem cu 3 la 0

2stupiddogs
7th October 2007, 20:22
Hai Miovenii!!! UIMITI-NE!

grande
7th October 2007, 20:55
Offside inexistent pt Mioveni ,ala era cel putin 3 m in spatele fundasilor

Leviss
7th October 2007, 21:06
GOOOOOOOOLLLLL Mioveniul!!!!!!:lol::lol::lol:

m8k
7th October 2007, 21:07
Schimbati obiectivul in evitarea retrogradarii!:happy

danpuric78
7th October 2007, 21:09
Iar impresioneaza steaua, prin jocul deosebiut.

NU-i nimik va ramane, europa:happy:happy:happy.
Vai de capul vostru si acolo si aici.


Oricum se termina meciul asta, tot bine o sa fie. Bate steaua, e bine ca baga mioveniul in gaura, egal sau bate mioveniul, e bine ca isi ia steaua bye de la titlu..

Asa ca relax. Pacat ca nu se joaca fotbal furmos..

grande
7th October 2007, 21:10
Acum incepe circul !

Tyler Durden
7th October 2007, 21:12
multumim Rada, ai ramas al Giulestiului. :lol:

Leviss
7th October 2007, 21:12
Bine ca au dat gol pentru ca acolo a fost penalty si se pare ca arbitrul nu ar fi acordat nimic daca nu inscriau..

grande
7th October 2007, 21:14
multumim Rada, ai ramas al Giulestiului. :lol:

Avem spioni peste tot ,stai linistit !:happy

SORENSEN
7th October 2007, 21:14
Gata oficial Steaua si-a anuntat retragerea din lupta pt titlu .

2stupiddogs
7th October 2007, 21:15
/OLE/ Mioveni-steaua 1-0!!!Totusi nu cred ca va pierde steaua,centralul are un nume predestinat pt a ajuta steaua:Victor BERBECARU......

Tyler Durden
7th October 2007, 21:16
/OLE/ Mioveni-steaua 1-0!!!Totusi nu cred ca va pierde steaua,centralul are un nume predestinat pt a ajuta steaua:Victor BERBECARU......
:happy. super tare asta.

Universal
7th October 2007, 21:18
Nu va fi usor, argesenii is mereu periculosi, nu merita sa retrogradeze, Steaua a avut mereu probleme contra echipelor din Muntenia... va fi nu greu, ci foarte greu. 1-0 , daca inving, sa zica mersi .

am avertizat inainte...

danpuric78
7th October 2007, 21:20
A nimerit Iacob poarta.
GOl Steaua din actiune, zi mare, de notat cu litere mari in istoria ros-albastra.

Oaia Dolly
7th October 2007, 21:21
am avertizat inainte...

Ia spuneti rapidisti dragi.... offside offside; UEFA please help us:)
Vali Vijelie RULES

Incubus
7th October 2007, 21:21
Gol din offside, Berbecaru a luat cascavalu' :headbang:

2stupiddogs
7th October 2007, 21:22
Urmariti reactia fundasului de culoare al Mioneniului (Dauda,parca) la golul stelei,cica are si echipament pt a juca fotbal.....:no:

Oaia Dolly
7th October 2007, 21:22
A nimerit Iacob poarta.
GOl Steaua din actiune, zi mare, de notat cu litere mari in istoria ros-albastra.

Nu fi rau.Pasa lui cristocea chiar a fost frumoasa. Dar nu tot suntem binecuvantati cu atacanti atat de prolifici in campionatul intern:drak:

Oaia Dolly
7th October 2007, 21:23
Gol din offside, Berbecaru a luat cascavalu' :headbang:

Glumesti? Sper ca esti ironic.

Universal
7th October 2007, 21:23
Ia spuneti rapidisti dragi.... offside offside; UEFA please help us:)
Vali Vijelie RULES

Sunt stelist bai :(

ce urat jucam :huhu:

tourist
7th October 2007, 21:24
Dacia Mioveni e mai buna decat Arsenal ! A inscris mai repede !

(dedicatie suporterilor Ligii1 )

YoYoyOi
7th October 2007, 21:25
meciul asta e mai greu decat ala cu Arsenalul.

Banatene, dupa ce ca esti penibil risti sa devii jenibil, serios. ;)

BAK
7th October 2007, 21:25
gol din actiune....totusi stelistii joaca pragmatic.....se pregatesc pentru meciul cu sevilia

tataleone
7th October 2007, 21:25
centralul are un nume predestinat pt a ajuta steaua:Victor BERBECARU......

Ai avut dreptate :mda:

danpuric78
7th October 2007, 21:26
Relax, indiferent de rezultat, tot e bine.:happy:happy

BAK
7th October 2007, 21:27
Relax, indiferent de rezultat, tot e bine.:happy:happy

vrei sa spui ca totul se rezolva pe final...de campionat:ok:

Kainsashiki
7th October 2007, 21:28
iar au inceput toti penibilii ....

relax, ca batem, nu scoateti deja sampania. o fi bine sa ai motiv de bucurie insuccesele altora? ce viata palpitanta:o:

Universal
7th October 2007, 21:28
asta e viata.. :( o victorie m-ar face ceva mai fericit...dar argesenii is extrem de incomozi.

2stupiddogs
7th October 2007, 21:28
meciul asta e mai greu decat ala cu Arsenalul.

Banatene, dupa ce ca esti penibil risti sa devii jenibil, serios. ;)

Ma urmaresti,draguta?:P "jenibil" sau "penibil" nu ar trebui folosit cand te referi la jocul stelei?

tourist
7th October 2007, 21:29
meciul asta e mai greu decat ala cu Arsenalul.

;)

E mai greu sexul cu o grasa transpirata decat cu o fata morgana numita Arsenal .

Este corect si trebuie sa fim de acord 100% cu Yoy .

danpuric78
7th October 2007, 21:30
vrei sa spui ca totul se rezolva pe final...de campionat:ok:

Mai mult ca sigur. Becali "inima de leu" nu-si permite sa piarda hoardele disperate dupa speriatul europei.

tourist
7th October 2007, 21:31
Mai mult ca sigur. Becali "inima de leu" nu-si permite sa piarda hoardele disperate dupa speriatul europei.

Il visezi noapte de noapte ?:drak:

Ulysses
7th October 2007, 21:31
stimati rapidisti ,dinamovisti, banateni , unguri si draga bak , bine ati venit pe threadul destinat meciului in care evolueaza STEAUA! va rog sa postati cuviincios sa nu faceti trolling si mai ales sa nu jigniti !nu va faceti false sperante ca STEAUA va pierde puncte la mioveni pentru a nu fi dezamagiti la final!ma bucur foarte mult ca acordati atata atentie echipei nr.1 din romania:D dar nu intreceti masura sa nu creada colegii de forum ca ati devenit STELISTI!vizionare placuta in continuare!

BAK
7th October 2007, 21:34
steaua, spaima europei, egal la pauza cu dacia mioveni....cred ca astia de la sevilia nici nu o sa se mai prezinte la meci

danpuric78
7th October 2007, 21:36
stimati rapidisti ,dinamovisti, banateni , unguri si draga bak , bine ati venit pe threadul destinat meciului in care evolueaza STEAUA! va rog sa postati cuviincios sa nu faceti trolling si mai ales sa nu jigniti !nu va faceti false sperante ca STEAUA va pierde puncte la mioveni pentru a nu fi dezamagiti la final!ma bucur foarte mult ca acordati atata atentie echipei nr.1 din romania:D dar nu intreceti masura sa nu creada colegii de forum ca ati devenit STELISTI!vizionare placuta in continuare!

E tare asta cu nr. 1. Dupa ce te-ai luat, dupa expertii in materie de transhumanta?
Al catalea gol din actiunea anul asta?

E normal sa se uite lumea la steaua, de cand nu se mai difuzeaza in romania "Cascadorii rasului".

rodlaver
7th October 2007, 21:37
Steaua nu joaca mai nimic. Nu-i de mirare ca se fac de ras in Liga Campionilor.
Se chinuie in fata adunaturilor de la Mioveni, de rasul lumii !

tourist
7th October 2007, 21:38
steaua, spaima europei, egal la pauza cu dacia mioveni....cred ca astia de la sevilia nici nu o sa se mai prezinte la meci

Eu cred ca Liga1 este mai tare decat UCL , atata timp ce Mioveni se arata a fi mai periculoasa decat Arsenal.

(dedicatie suporterilor Ligii1)

Universal
7th October 2007, 21:38
Cum joaca echipa :( ?

danpuric78
7th October 2007, 21:40
Cum joaca echipa :( ?

Prima repriza - nimik.
Dupa pauza parca mai misca cate ceva. Probleme mari la mijloc, in specila la pasa decisiva.
Dica, ca si anul trecut, doarme in luna octombrie.

tourist
7th October 2007, 21:44
Anunt important : Intra Vrajitoarea la Dacia Mioveni !

Lordul
7th October 2007, 21:45
1-1 in min 56,hai Mioveniu

Leviss
7th October 2007, 21:45
Rosu O. Petre..:rosu::evil:

cryrad1975
7th October 2007, 21:46
ce suparat era comentatorul meciului cand a dat Mioveniu gol, si ce a erupt cand a egalat Steaua. si daca la gol era sigur ca n-a fost offside ( corect) la a doua faza a lui Iacob cand a scapat singur zice "greu de spus". ce greu nene? offside clar. oare chiar nu-si pot abtine simpatiile???sau macar obiectivi sa fie.:rosu:

Leviss
7th October 2007, 21:47
S-a recompensat arbitrul , penibil..

danpuric78
7th October 2007, 21:48
Ov Petre e Killerul stelei.
Bou si croitoru ala. TOcmai cand steaua incepuse sa miste, s-a gasit si el sa se incurce in minge.
Greu tare. In loc de 2-1 pentru steaua, ei raman in 10.

Incubus
7th October 2007, 21:48
bine ca l-a eliminat pe ov Petre care juca la adversari

Universal
7th October 2007, 21:49
Ov Petre :rosu: Nu are ce cauta acest jucator la Steaua cu o asemenea atitudine, nu joaca deloc constant :angry:

Gata, nu cred ca mai castigam acest meci.

Capul sus! Pierdem cu demnitate.

danpuric78
7th October 2007, 21:49
Arbitrul asta e penibil.

tourist
7th October 2007, 21:50
Nu degeaba a intrat Vrajitoarea pe teren... :P

Leviss
7th October 2007, 21:51
Arbitrul asta e penibil.
Cred ca abia astepta sa faca vreun jucator al mioveniului vreo greseala ca sa il elimine.:rosu:

cryrad1975
7th October 2007, 21:53
Ov Petre :rosu: Nu are ce cauta acest jucator la Steaua cu o asemenea atitudine, nu joaca deloc constant :angry:

Gata, nu cred ca mai castigam acest meci.

Capul sus! Pierdem cu demnitate.

cu demnitate se pierde cand dai totul pe teren si ai ocazii,, joci frumos, dar Steaua nu joaca nimic.nici o ocazie mai acatarii in afara golului si a celei a lui Iacob plecat din offside

Sezione
7th October 2007, 21:53
1-1??...hmm..se tin bine argesenii.... Bogdanele..hai cu inca un gol... Si atunci daca pierd stelistii contactul cu plutonul fruntas o sa se concentreze la meciurile din UCL..ca e ordin de la Cioban sa faca 12 puncte acolo.))))))

tourist
7th October 2007, 21:57
Gata ! Steaua e de tot rahatul ! Arbitrul a eliminat un jucator de la Mioveni ! Cum este posibil asa ceva ?

(dedicatie pt. suporterii Ligii1 : Steaua e de rahat pt. ca arbitrul a eliminat un jucator de la Mioveni).


:D

Dani3l
7th October 2007, 21:57
1-1??...hmm..se tin bine argesenii.... Bogdanele..hai cu inca un gol... Si atunci daca pierd stelistii contactul cu plutonul fruntas o sa se concentreze la meciurile din UCL..ca e ordin de la Cioban sa faca 12 puncte acolo.))))))

Ce?Nu e blat..hai ma oltene,ce naiba..la cei "38 de ani "ai tai , tre sa iti dai seama cand e blat sau nu...:rolleyes:

danpuric78
7th October 2007, 22:00
Ce va ziceam eu de cascadorii rasului:happy:happy:happy:happy

Trebuie sa fii incompetent tare sa ratezi in halul asta.

tu26dor
7th October 2007, 22:00
ce balbaiala in careul mioveniului... cred ca au fost vreo 5-6 suturi consecutive... cat eroism la gazde.... hi hi... inca odata se vede ca steaua nu are un om de gol, toti fundasii au sutat acolo...

Bumbescu
7th October 2007, 22:00
E ca la rovine

Universal
7th October 2007, 22:05
iures stelist, dar nu ne ajuta din pacate cu nimic, ...totuis, speranta moare ultima.

Hai Steaua!

Sezione
7th October 2007, 22:08
Ce?Nu e blat..hai ma oltene,ce naiba..la cei "38 de ani "ai tai , tre sa iti dai seama cand e blat sau nu...:rolleyes:

Fi si tu odata un viata mai explicit.. Daca ti-e greu sa te exprimi in limba romana incearca in engleza. Cine vorbea de blat aici ?? Eu vad ca e vorba doar de neputinta.

tu26dor
7th October 2007, 22:09
dupa cum spuneam, mioveniul trage cu dintii... steaua sta calare si nu reuseste nimic...

Universal
7th October 2007, 22:10
Intr-adevar, Steaua ataca, dar trebuie sa profite de ocaziile primite .

Sezione
7th October 2007, 22:10
E ca la rovine

Da...cit eroism in aparare ...

tu26dor
7th October 2007, 22:11
vrajitoarea asta a ajuns la mioveni? saracii... nu stiau ce poama iau... ce ti-e si cu mercenarii astia...

danpuric78
7th October 2007, 22:13
Steaua ataca ca dementii, totusi e incredibil cum nu poate concretiza, in fata unei defensive atat de aeriene ca a mioveniului.

E o debandada si o lipsa totala de concentrare.
O echipa un pic mai matura, steua lui OLi sa zicem, rezolva de mult meciul.

IIncredibil.

Sezione
7th October 2007, 22:14
vrajitoarea asta a ajuns la mioveni? saracii... nu stiau ce poama iau... ce ti-e si cu mercenarii astia...

Nu stiai ca e omul lui Netzoiu ??

tu26dor
7th October 2007, 22:16
gol? hi hi

Incubus
7th October 2007, 22:17
s-a fluierat din tribuna, d-aia s-au oprit aia... tot meciul au fluierat taranii din tribuna

Leviss
7th October 2007, 22:17
Frumos arbitraj , dupa un faul neacordat ptr mioveni steaua inscrie..

tu26dor
7th October 2007, 22:17
nu a fost offside... se oftica mioveniul degeaba... naspa... iar o sa comenteze lumea ca a castigat steaua cu arbitri...

Sezione
7th October 2007, 22:17
Un meci penibil se termina penibil... Gol valabil .. de ce s-au oprit pina la urma fundasii Mioveniului ??? Saracii spanioli ..ce bataie o sa ia de la de la steaua))))

caine19
7th October 2007, 22:18
oricum sunteti praf !

Nico21
7th October 2007, 22:18
furt calificat...

tourist
7th October 2007, 22:18
1-2 si telenovela continua ...(pt. suporterii Ligii1 desigur)

Rossi
7th October 2007, 22:18
Dinamo joaca fotbal ... steaua joaca cu arbitrii ...
stelistii au primit cel putin 10 lovituri inexistente , in timp ce cei de la Dacia erau opriti in mod repetat si eronat ,

Zax
7th October 2007, 22:18
n-a fluierat arbitru..s-a auzit din tribuna

Leviss
7th October 2007, 22:18
A fost fratilor fault clar inainte pentru mioveni a recunoscut si comentatorul care s-a dovedit 100% stelist ..

ionut_cluj
7th October 2007, 22:18
arbitrul n-a fluierat, a fost un fluier din tribune, care s-a mai auzit pe parcursul reprizei a 2-a, golul oricum e perfect valabil

Universal
7th October 2007, 22:18
Iacob, esti de aur,baiete.

BAK
7th October 2007, 22:19
ce frumos joaca steaua.....echipa momentului......voi ar trebui sa fiti pe primul loc

Sezione
7th October 2007, 22:19
furt calificat...

Ee..hai sa fim seriosi ..a fost gol valabil...

danpuric78
7th October 2007, 22:19
GOlul a fost valabil.
Ce a fost inainte, nu stiu.

Insa arbitrajul pana acum - penibil, ma rog.

Steaua a jucat haotic, ins apoate ca victoria asta va mai aduce un pic de calm.

tu26dor
7th October 2007, 22:19
Nu stiai ca e omul lui Netzoiu ??

nu ma interesaza ... eu stiu ca nu a facut nimic la ceahlaul infara de nervi si injurii asa ca banuiesc ca nu face decat sa frece menta peste tot...

Sezione
7th October 2007, 22:20
Dinamo joaca fotbal ... steaua joaca cu arbitrii ...
stelistii au primit cel putin 10 lovituri inexistente , in timp ce cei de la Dacia erau opriti in mod repetat si eronat , de catre o brigada cu iz de oaie ... :rosu::rosu::rosu:

HOTIA GHENCISTA IN ACTIUNE

Hai..mai usor cu fotbalul jucat de dinamo..am vazut cu Elfsborg.

rhadoo
7th October 2007, 22:21
vai de steaua voastra!

Leviss
7th October 2007, 22:21
tudore pai daca a fost fault trebuia sa acorde si ciciu gol ..

Sezione
7th October 2007, 22:22
hai fa pasi cu asemenea afirmatii, la echipa ta nu te uiti nu?

mi-e o scarba :mda: mare nu asa de asemenea afirmatii, care nu isi au rostul :rosu:

Nu te-ai obinuit cu individul asta ?? E genul care minimizalizeaza fortat tot ce nu ai convine si maximizaeza orice e legat de echipa "nu pot sa pronuntz numele" ??

tu26dor
7th October 2007, 22:22
Dinamo joaca fotbal ... steaua joaca cu arbitrii ...
stelistii au primit cel putin 10 lovituri inexistente , in timp ce cei de la Dacia erau opriti in mod repetat si eronat , de catre o brigada cu iz de oaie ... :rosu::rosu::rosu:

HOTIA GHENCISTA IN ACTIUNE

cum spuneam... iar o sa zica lumea ca a castigat steaua cu arbitri...:P
a fost fault inainte... dar nu avea de unde sa stie arbitru unde se va duce mingea si ce va urma dupa acea faza... asa ca.. nu cred ca a influentat nimic...(vorbind de faza golului 2)

Lordul
7th October 2007, 22:23
din nou Steaua fura cu arbitru o victorie dupa episodul Urziceni din sezonul trecut


mie scarba de ce a fost asta seara la mioveni

Sezione
7th October 2007, 22:23
a fost fault inainte... dar nu avea de unde sa stie arbitru unde se va duce mingea si ce va urma dupa acea faza... asa ca.. nu cred ca a influentat nimic...

Si totusi daca a fost fault..trebuia sa fie sanctionat si scorul raminea 1-1. Nu crezi ??:lol:

Nico21
7th October 2007, 22:23
Las-o bre naiba,Tudore !!!...in primul rand nu a fluierat fault la Zaharia,iar cand a preluat Iacob,*****ul a fluierat...s-a auzit clar...argesenii s-au oprit iar acest mutant stelist,a reusit dubla...

Ulysses
7th October 2007, 22:23
cineva sa aduca o perfuzie pentru puric . :D

CFR1907
7th October 2007, 22:23
Arbitrul a viciat rezultatul si de data asta. Eu unul astept sa vad ziua cand un arbitru o sa vicieze un rezultat in defavoarea Stelei. Daca tin eu minte bine asta s-a intamplat ultima data acum vreo 3 ani la un meciu cu Farul in deplasare. Cam ciudat sa fie o concidenta...

rapidashul
7th October 2007, 22:24
Cat bulan :((
Steaua a ajuns unde a ajuns datorita ciobanului ,si cand te gandesti ca oierul viseaza la o dubla victorie cu Sevilla :)))

Incubus
7th October 2007, 22:24
Zaharia si cu ala galben s-au tinut reciproc, se vede mana aluia pe piciorul lui Zaharia... deci a lasat corect jocul sa continue

rhadoo
7th October 2007, 22:25
Las-o bre naiba,Tudore !!!...in primul rand nu a fluierat fault la Zaharia,iar cand a preluat Iacob,*****ul a fluierat...s-a auzit clar...argesenii s-au oprit iar acest mutant stelist,a reusit dubla...

lasa ca la sevilla isi duce oieru vreo 20 de ciobani sa fluiere:rosu:
steaua nu joaca nimic

Oaia Dolly
7th October 2007, 22:26
Ceea ce e de remarcat ca am avut 10 suturi pe poarta. Adversar slab la mica ciupeala, dar macar am incercat sa verticalizam, un plus aici pt cristocea. Arbitraj confuz dar care nu a influentat decisiv scorul final.

2stupiddogs
7th October 2007, 22:26
Deci cum spuneati ca-l cheama pe arbitru?Fault clar in faza premergatoare golului!Daca in campionatele trecute steaua incepea prin etapa 20-25 sa castige puncte nemeritate,se pare ca acum se grabesc un pic!

Vladek
7th October 2007, 22:26
:happy :happy :happy

Frustrare mare prin zona, ai ? Atatea sperante .. si mergea asa de bine .. baietii lu Netoiu pareau ca vor reusi sa ajute pe ... altii, dar vai, nu se poate, cu tot jocul haotic Steaua a inscris si a castigat. :D :D

Serios vorbind acuma, desi am jucat haotic Steaua a dominat super-clar jocul, nu stiu daca in repriza 2 Mioveniul a prins macar un sut spre poarta. Ambele goluri perfect regulamentare, vinovati sunt baietii ex-********ului, ca s-au oprit sa se uite la stele in loc sa-si vada de meci. 3 puncte, si acum pauza. :D

PS : Hai cu blatu, hai cu hotia ... varsati-va fierea pe forum, dezamagirea e in mod evident mare de tot.

tourist
7th October 2007, 22:26
Sa vina Selena Bacau !

danpuric78
7th October 2007, 22:27
cineva sa aduca o perfuzie pentru puric . :D

Bre esti dus? Te f*-te ceva cu mine.

N-am zis clar mai sus ca golul al doilea a fost perfect valabil.

Primul, nu stiu, discutabil.
Arbitrajul a fost penibil, insa nu stiu daca el a fost factorul principal.

Oaia Dolly
7th October 2007, 22:27
Las-o bre naiba,Tudore !!!...in primul rand nu a fluierat fault la Zaharia,iar cand a preluat Iacob,*****ul a fluierat...s-a auzit clar...argesenii s-au oprit iar acest mutant stelist,a reusit dubla...

Cati nervi..... haouleu. Si cand te gandesti ca ar trebui sa te relaxezi pt saptamana care urmeaza.

Sezione
7th October 2007, 22:27
Am mai spus-o un meci penibil nu putea decit sa se termine la fel. Ce e trist e ca cei mai multi stelisti nu vad ca echipa nu a jucat deloc ca si o echipa in stare sa emita pretentii la tiltlu ( chair daca in final pot spune ca au meritat victoria la cite ocazii au avut )..cu atat mai putin una care sa poata sa tina piept Sevilliei. Arbitajul a fost tot meciul unul slab.... la nivelul echipelor din teren.

Dani3l
7th October 2007, 22:28
cum spuneam... iar o sa zica lumea ca a castigat steaua cu arbitri...:P
a fost fault inainte... dar nu avea de unde sa stie arbitru unde se va duce mingea si ce va urma dupa acea faza... asa ca.. nu cred ca a influentat nimic...(vorbind de faza golului 2)

LOL e prima data cand vezi asa "gandire" din partea non-stelistilor?!:happy:happy

Nightwish
7th October 2007, 22:28
Zaharia si cu ala galben s-au tinut reciproc, se vede mana aluia pe piciorul lui Zaharia... deci a lasat corect jocul sa continue
Zi sa mori tu
Etapa asta, dupa Rapid, si Steaua castiga pe mana arbitrului... Berbecaru, ce nume predestinat :D
Faza cu fluieratul nu are cum sa fie demonstrata, desi eu sunt convins ca arbitrul a fluierat... Jucatorii ar fi auzi din ce parte se aude fluieratul..

rhadoo
7th October 2007, 22:28
Deci cum spuneati ca-l cheama pe arbitru?Fault clar in faza premergatoare golului!Daca in campionatele trecute steaua incepea prin etapa 20-25 sa castige puncte nemeritate,se pare ca acum se grabesc un pic!

mai jucau ceva,da acum sunt varza
ce ia oieru din sampion lig da in liga lu mitica:happy

Leviss
7th October 2007, 22:28
Deci cum spuneati ca-l cheama pe arbitru?Fault clar in faza premergatoare golului!Daca in campionatele trecute steaua incepea prin etapa 20-25 sa castige puncte nemeritate,se pare ca acum se grabesc un pic!
Normal ca se grabesc , altfel pierd contactul definitv cu echipele de pe primele locuri si adio cupele europene si ciobanu' de unde dracu' sa mai faca rost de malai?

Ulysses
7th October 2007, 22:28
stimati dinamovisti ,rapidisti ,unguri si draga puric , v-am spus sa nu va faceti iluzii fiindca o sa va fie greu la final ! va multumim inca o data ca urmariti STEAUA la tv atat in campionat cat si in liga campionilor!echipele pe care le sustineti au tribunele goale , e explicabil... si acum fiindca ati avut amabilitatea de a urmari victoria ros-albastrilor pana in secundele de final,va doresc tuturor noapte-buna!:D

tu26dor
7th October 2007, 22:29
Las-o bre naiba,Tudore !!!...in primul rand nu a fluierat fault la Zaharia,iar cand a preluat Iacob,*****ul a fluierat...s-a auzit clar...argesenii s-au oprit iar acest mutant stelist,a reusit dubla...

asa e ... s-a auzit un fluier... e posibil sa ai dreptate... acum imi amintesc... dar chiar vreau sa vad din nou faza ... poate nu a fluierat arbitrul...o sa o reia astia de la kanal d si o sa vedem exact...


Si totusi daca a fost fault..trebuia sa fie sanctionat si scorul raminea 1-1. Nu crezi ??:lol:

nu putem face supozitii ce ar fi fost daca si daca... mingea putea sa intre in poarta din orice faza... s-a intamplat atunci...

Nico21
7th October 2007, 22:29
:happy :happy :happy

Frustrare mare prin zona, ai ? Atatea sperante .. si mergea asa de bine .. baietii lu Netoiu pareau ca vor reusi sa ajute pe ... altii, dar vai, nu se poate, cu tot jocul haotic Steaua a inscris si a castigat. :D :D

Serios vorbind acuma, desi am jucat haotic Steaua a dominat super-clar jocul, nu stiu daca in repriza 2 Mioveniul a prins macar un sut spre poarta. Ambele goluri perfect regulamentare, vinovati sunt baietii ex-********ului, ca s-au oprit sa se uite la stele in loc sa-si vada de meci. 3 puncte, si acum pauza. :D

PS : Hai cu blatu, hai cu hotia ... varsati-va fierea pe forum, dezamagirea e in mod evident mare de tot.



Bre,tu sigur nu ai vazut alt meci?...pai la preluarea lui Iacob,arbitrul a fluierat...in mod normal,argesenii s-au oprit...pana si Victoras dupa ce a inscris,s-a uitat rugator la arbitru sa nu ii dea un galben,pentru lovirea mingii dupa fluierul arbitrului...asta e furt pe fata...o mai mare magarie nu am vazut in viata mea...

Oaia Dolly
7th October 2007, 22:29
Deci cum spuneati ca-l cheama pe arbitru?Fault clar in faza premergatoare golului!Daca in campionatele trecute steaua incepea prin etapa 20-25 sa castige puncte nemeritate,se pare ca acum se grabesc un pic!

Pariu ca ai un poster cu entitatea gelatinoaso-scabroasa numita de pamanteni iancu deasupra patului? Ar fi mandru de obiectivitatea ta.:headbang:

YoYoyOi
7th October 2007, 22:30
aia care zic ca Steaua nu a jucat nimic sa se uite nitel pe statistica:

10 suturi pe poarta
18 suturi spre poarta
;)


shhhhhht ca va creste tensiunea :evil:

Nightwish
7th October 2007, 22:30
:happy :happy :happy

Ambele goluri perfect regulamentare, vinovati sunt baietii ex-********ului, ca s-au oprit sa se uite la stele in loc sa-si vada de meci.

Vrei sa spui ca nu a faultat Zaharia inainte de golul 2?

Dani3l
7th October 2007, 22:30
Zi sa mori tu

Sigur esti din Cluj Napoca?Nu de alta,dar ai vocabular de romani ruginiti...:rolleyes:

Universal
7th October 2007, 22:31
Lasa-l,Dolly.... nu merita sa te certi ;) hai sa discutam mai bine meciul.

Sezione
7th October 2007, 22:31
stimati dinamovisti ,rapidisti ,unguri si draga puric , v-am spus sa nu va faceti iluzii fiindca o sa va fie greu la final ! va multumim inca o data ca urmariti STEAUA la tv atat in campionat cat si in liga campionilor!echipele pe care le sustineti au tribunele goale , e explicabil... si acum fiindca ati avut amabilitatea de a urmari victoria ros-albastrilor pana in secundele de final,va doresc tuturor noapte-buna!:D

Penibil ca de obicei. Eu unul nu m-as declara asa staisfacut dupa asa un meci. LA fel de bine se putea termina 1-1. Si atata timp cit timp joci cu Dacia Mioveni nu e o mare fala sa castigi in min 90. Sinteti o echipa care joaca in UCL si cu o asa prestatie acolo nu prea e de bine. In fine culca-te pe o ureche dar trezirea o sa fie dureroasa.:drak:

San Cristobal
7th October 2007, 22:31
Steaua invinge cea mai debila echipa din istoria fotbalului romanesc...ce cauta paduchii astia in Liga 1 ? ...muiovenii sunt noii mutanti ai lui netoiu ...

Leviss
7th October 2007, 22:32
victorie meritata pentru Steaua, pacat de arbitraj, a fost sub orice critica

min.35 - fault in atac, arbitrul nu dictat nimic... dacia mioveni inscrie
min.72 - un jucator stelist e faultat in careu, arbitrul nu dicteaza nimic :rosu:
min.80 - neaga primeste un cot in burta, arbitru nu dicteaza nimic...

Nene la ce televizor te-ai uitat la meci?!?:shocked:

tu26dor
7th October 2007, 22:32
LOL e prima data cand vezi asa "gandire" din partea non-stelistilor?!:happy:happy

eh si tu acum... m-ati prins la inghesuiala ... ce sunt singurul stelist aici?
sa vedem faza comentata din studio si daca se demostreaza ca nu a fost gol valabil, voi recunoaste ca am gresit.ok? dar daca nu...:D

2stupiddogs
7th October 2007, 22:32
Zi sa mori tu
Etapa asta, dupa Rapid, si Steaua castiga pe mana arbitrului... Berbecaru, ce nume predestinat :D
Faza cu fluieratul nu are cum sa fie demonstrata, desi eu sunt convins ca arbitrul a fluierat... Jucatorii ar fi auzi din ce parte se aude fluieratul..

Eu cred ca a vrut sa revina la faza faultului,pe urma a vazut ca a intrat mingea in poarta si ce s-a gandit:"De ce sa-mi ingreunez viata in arbitraj?"

Liviu
7th October 2007, 22:32
Idioti sunt unii oameni, spectatorii aia care vin cu cate un fluier si deruteaza jucatorii. Azi au patit-o cei din Mioveni, maine se poate intampla si Stelei.

Auzi mai sus, primul gol discutabil, :happy

Mda, trebuia ca Iacob sa fie cu 2 metri inainte de pitestean sa nu fie offside.

Daca ala e joc periculos la golul 2 cred ca putem spune ca golul lui Cristea de la Cluj a fost precedat de o intrare criminala. :drak:

tourist
7th October 2007, 22:32
COMEDIE ( doar pt. propria mea distractie)

Agitatie mare pe forum . Majoritatea se gandeau la 1-1 ca pot sa suga biberonul in liniste toata noaptea .

Dar stupoare ! Steaua da gol ! Biberonul miroase a altceva ! Inimile se agita ! Se gasesc vinovatii ! Cum este posibil !
Apoi nu se gasesc vinovatii , se gasesc scuze ! Fluierul din tribuna ! A fi arbitru sau nu ! Ce ne facem ?!?!?

Sezione
7th October 2007, 22:33
aia care zic ca Steaua nu a jucat nimic sa se uite nitel pe statistica:

10 suturi pe poarta
18 suturi spre poarta
;)


shhhhhht ca va creste tensiunea :evil:

A jucat..a castigat meritat..doar ca mie mi s-a cam parut jocul mult prea putin convingator pentru o echipa care vrea titlul.

dede
7th October 2007, 22:33
pfoai, de cand n-a mai dat Steaua gol in min 90? :groggy:

Steaua merita sa castige, dacia in repriza a doua nu a jucat nimic, a tras de timp, poate poate scoteau un egal :mda: mioveni, echipa de kko

acum tot ce mai ramane e sa asteptam ca frustratii sa comenteze pana nu mai pot, altceva nu au mai bun de facut :sleep: dar Steaua tot cu 3 pct ramane...

Vladek
7th October 2007, 22:34
Bre,tu sigur nu ai vazut alt meci?...pai la preluarea lui Iacob,arbitrul a fluierat...in mod normal,argesenii s-au oprit...pana si Victoras dupa ce a inscris,s-a uitat rugator la arbitru sa nu ii dea un galben,pentru lovirea mingii dupa fluierul arbitrului...asta e furt pe fata...o mai mare magarie nu am vazut in viata mea...

Am vazut foarte bine, bre, am vazut si Mioveniul aruncandu-se cu disperare in fata mingii in careu, ca de vreo 2 ori in repriza 2 nici sa mai bubuie mingea nu reuseau saracii ... :happy :happy. Nu s-a oprit nimeni la fluier, pana si Dauda a sarit dupa Iacob, dar cam tarziu. Argesenii se uitau cu sperante la tusier, nu la central. Dar n-a fost offside, asa ca :yeah: :yeah:

Si lasa fazele astea penibile cu "furt pe fata", ca am vazut si eu mai devreme ce penalty ati primit cu Farul. :D

spartacus
7th October 2007, 22:34
la faultul lui Zaharia cineva a fluierat din tribuna...inclusiv Iacob era mirat dar macar a avut prezenta de spirit sa o bage in atze..oricum nu e prima data cand "smecherii" din tribuna se dau in stamba..personal cred ca ar trebui interzise fluierele pe stadione...

revenind la meci..cred ca mioveniul azi cu putina sansa putea obtine un egal. steaua s-a bazat pe talia jucatorilor din atac si cam atat. pe extreme s-a vazut lipsa lui Nicolita si Surdu...

tu26dor
7th October 2007, 22:35
aia care zic ca Steaua nu a jucat nimic sa se uite nitel pe statistica:

10 suturi pe poarta
18 suturi spre poarta
;)


shhhhhht ca va creste tensiunea :evil:

uite cum apar stelistii adevarati... bravo!!!

YoYoyOi
7th October 2007, 22:36
A jucat..a castigat meritat..doar ca mie mi s-a cam parut jocul mult prea putin convingator pentru o echipa care vrea titlul.

avand in vedere cum ne-am tarat pana acum, ce evolutii execrabile am prezentat, eu zic ca e o diferenta majora.

Liviu
7th October 2007, 22:37
pfoai, de cand n-a mai dat Steaua gol in min 90? :groggy:
Sezonul asta era o obisnuinta sa primim gol in mimutul 93, cu BATE, cu Urziceni... Pedrazzini a trecut testul norocului in seara asta.

Vladek
7th October 2007, 22:38
Vrei sa spui ca nu a faultat Zaharia inainte de golul 2?

Nu mestere, nu a faultat. Amandoi jucatorii au pus si mana, au si impins, si Zaharia fiind baiat ceva mai solid a iesit cu mingea la picior. Hai, nu te mai agata atata de un fir de pai. Cand s-a tipat pe forum ca mister Cadu trebuia sa dispara de pe teren cu Pandurii dupa ce l-a trimis la ambulanta pe Liviu Mihai, nu erai asa indignat, din cate am vazut.

Iar la celebrul fluier, subscriu la parerea ca a fluierat vreun tont din tribuna. Numai ca din pacate pentru el i-a pacalit pe cei care nu trebuia.

Sezione
7th October 2007, 22:38
Am vazut foarte bine, bre, am vazut si Mioveniul aruncandu-se cu disperare in fata mingii in careu, ca de vreo 2 ori in repriza 2 nici sa mai bubuie mingea nu reuseau saracii ... :happy :happy. Nu s-a oprit nimeni la fluier, pana si Dauda a sarit dupa Iacob, dar cam tarziu. Argesenii se uitau cu sperante la tusier, nu la central. Dar n-a fost offside, asa ca :yeah: :yeah:

Si lasa fazele astea penibile cu "furt pe fata", ca am vazut si eu mai devreme ce penalty ati primit cu Farul. :D

MAi inceti cu certurile astea penibile. Se intimpla poate ca la un moment dat cite un arbitru sa greseasca in favoarea uneia sau alteia dintre echipe. Problema e ca daca nu asta decide un campionat . Ci constanta in joc . LA fel de bine cum steaua a castiagt se putea termena si 1-1. Oare Rapidul azi castiga fara acel penalty cel putin discutabil??

YoYoyOi
7th October 2007, 22:38
l pe extreme s-a vazut lipsa lui Nicolita

cine stie, cunoaste :rolleyes: ;)

Sezione
7th October 2007, 22:39
avand in vedere cum ne-am tarat pana acum, ce evolutii execrabile am prezentat, eu zic ca e o diferenta majora.

Da...se simte o evolutie...

Kainsashiki
7th October 2007, 22:39
Penibil ca de obicei. Eu unul nu m-as declara asa staisfacut dupa asa un meci. LA fel de bine se putea termina 1-1. Si atata timp cit timp joci cu Dacia Mioveni nu e o mare fala sa castigi in min 90. Sinteti o echipa care joaca in UCL si cu o asa prestatie acolo nu prea e de bine. In fine culca-te pe o ureche dar trezirea o sa fie dureroasa.:drak:

Bucuria e mai mare pentru ca am invins un intreg sistem. Sistemul celor care baga autobaza in poarta si practica anti-fotbalul. Ceea ce Mioveniul joaca numai fotbal nu e. La fel ca si la Dinamo-Mioveni, argesenii faultau din 5 in 5 secunde si stateau toti pe linia portii (vezi si ratarea din min 70).

Oricum, vad ca sunt unii pe aici pe forum atat de terminati incat cred ca un arbitru care are "tema de acasa" asteapta pana in minutul 90 sa ajute o echipa.

Sasuke Uchiha
7th October 2007, 22:40
bravo steaua !

danpuric78
7th October 2007, 22:40
Realitatea e ca steaua a castgat pe merit, cel putin in repriza a doua miovenii au fost varza.

E aproape imposibil de crezut cum n-au putut "galacticii" sa dea gol pana in minutul 90, la ce4 ocazii au fost.

Cel putin in repriza a doua miovenii au fost de-a dreptul penibil, iar atacantii stelisti s-au chinuit sa-i imite, ratand incredibil.

Repriza a doua a fost un bambilici de zile mari, cred ca nici amatorii nu joaca in halul asta.

Berbecaru a tras cu steaua, dar discret, nici una din fazele incriminate nefiind "o eroare grava".
Primul gol discutabil, eliminarea lui murgan - a urmarit clar compensarea, insa "are acoperire regulamnetara".
La ultimul gol, adevarul e ca fotbalistii mioveniului au parut dintr-o perioada pe care o credeam apusa pentru fotbalul nostru, cand fotbalistii inainte de a juca migea se uitau srpe arbitru sa vada daca nu da ceva. Jenant.

San Cristobal
7th October 2007, 22:41
Steaua a castigat pe merit ...flocii lui netoiu n-au avut spor ...:happy

Sezione
7th October 2007, 22:41
Bucuria e mai mare pentru ca am invins un intreg sistem. Sistemul celor care baga autobaza in poarta si practica anti-fotbalul. Ceea ce Mioveniul joaca numai fotbal nu e. La fel ca si la Dinamo-Mioveni, argesenii faultau din 5 in 5 secunde si stateau toti pe linia portii (vezi si ratarea din min 70).

Oricum, vad ca sunt unii pe aici pe forum atat de terminati incat cred ca un arbitru care are "tema de acasa" asteapta pana in minutul 90 sa ajute o echipa.

Acum..ce sa ceri de la o echipa mica ??? Asta era singura lor sansa !! Relativ la arbitru hai sa fim seriosi nu a influentat cu nimik rezultatul!!

Vladek
7th October 2007, 22:41
MAi inceti cu certurile astea penibile. Se intimpla poate ca la un moment dat cite un arbitru sa greseasca in favoarea uneia sau alteia dintre echipe. Problema e ca daca nu asta decide un campionat . Ci constanta in joc . LA fel de bine cum steaua a castiagt se putea termena si 1-1. Oare Rapidul azi castiga fara acel penalty cel putin discutabil??

Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni. Dar nu vezi cum se agata lumea cu disperare de o faza, in loc sa mai vada si restul meciului. Putea sa se termine si 1-1, puteam sa batem cu 3-1, ca ocaziile nu ne-au lipsit, desi n-au fost foarte multe. Steaua e departe de ceea ce ar trebui sa joace, nu-mi fac iluzii ca luam campionatul daca jucam tot asa.

Iar despre Rapid, eu zic ca ar fi castigat si fara penaltiul ala. Au jucat in mod evident mai bine decat Farul, au mai dat un gol perfect regulamentar.

@edit.

De acord cu Diablo, in privinta bucuriei ca le-am tras-o acestor practicanti ai antijocului. Asa tavaleli pe jos, n-am mai vazut de la returul meciului cu Vaslui incoace, sezonul trecut.

tourist
7th October 2007, 22:42
Iarasi vin in zona cei cu mentalitatea ca Steaua a jucat mediocru la..."Mioveni" , deci va juca "la fel" si in UCL.

Dinamo pierde cu alpinistii din Cupa Uefa si bate cu 6-1 pe Otelul . HAI DINAMO ! (boahahaha)

(dedicatie suporterilor Ligii1)

Nico21
7th October 2007, 22:43
Nu mestere, nu a faultat. Amandoi jucatorii au pus si mana, au si impins, si Zaharia fiind baiat ceva mai solid a iesit cu mingea la picior. Hai, nu te mai agata atata de un fir de pai. Cand s-a tipat pe forum ca mister Cadu trebuia sa dispara de pe teren cu Pandurii dupa ce l-a trimis la ambulanta pe Liviu Mihai, nu erai asa indignat, din cate am vazut.

Iar la celebrul fluier, subscriu la parerea ca a fluierat vreun tont din tribuna. Numai ca din pacate pentru el i-a pacalit pe cei care nu trebuia.



Si daca a fluierat arbitrul,ce merita?:(:(:(

Sezione
7th October 2007, 22:44
Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni. Dar nu vezi cum se agata lumea cu disperare de o faza, in loc sa mai vada si restul meciului. Putea sa se termine si 1-1, puteam sa batem cu 3-1, ca ocaziile nu ne-au lipsit, desi n-au fost foarte multe. Steaua e departe de ceea ce ar trebui sa joace, nu-mi fac iluzii ca luam campionatul daca jucam tot asa.

Iar despre Rapid, eu zic ca ar fi castigat si fara penaltiul ala. Au jucat in mod evident mai bine decat Farul, au mai dat un gol perfect regulamentar.

Vezi ca se poate sa fim si obiectivi ?? Si mie mi se pare aiurea sa te cramponezi de o faza si sa dai sentinte categorice...

spartacus
7th October 2007, 22:44
Bucuria e mai mare pentru ca am invins un intreg sistem. Sistemul celor care baga autobaza in poarta si practica anti-fotbalul. Ceea ce Mioveniul joaca numai fotbal nu e. La fel ca si la Dinamo-Mioveni, argesenii faultau din 5 in 5 secunde si stateau toti pe linia portii (vezi si ratarea din min 70).

Oricum, vad ca sunt unii pe aici pe forum atat de terminati incat cred ca un arbitru care are "tema de acasa" asteapta pana in minutul 90 sa ajute o echipa.

corect si felicitari..ar fi bine ca si stim noi cine sa nu mai incurajeze echipe de genul gloria buzau si atunci chiar am avea un campionat de fotbal:ok:

tu26dor
7th October 2007, 22:44
Realitatea e ca steaua a castgat pe merit, cel putin in repriza a doua miovenii au fost varza.

E aproape imposibil de crezut cum n-au putut "galacticii" sa dea gol pana in minutul 90, la ce4 ocazii au fost.

Cel putin in repriza a doua miovenii au fost de-a dreptul penibil, iar atacantii stelisti s-au chinuit sa-i imite, ratand incredibil.

Repriza a doua a fost un bambilici de zile mari, cred ca nici amatorii nu joaca in halul asta.

Berbecaru a tras cu steaua, dar discret, nici una din fazele incriminate nefiind "o eroare grava".
Primul gol discutabil, eliminarea lui murgan - a urmarit clar compensarea, insa "are acoperire regulamnetara".
La ultimul gol, adevarul e ca fotbalistii mioveniului au parut dintr-o perioada pe care o credeam apusa pentru fotbalul nostru, cand fotbalistii inainte de a juca migea se uitau srpe arbitru sa vada daca nu da ceva. Jenant.

ca deobicei un comentariu pertinent ... aviz si celorlati care nu tin cu steaua... luati exemplu si nu mai fiti asa frustrati!

YoYoyOi
7th October 2007, 22:45
oricum sunt profund dezamagita de Dica. Dar incepe sa-mi placa italianul pseudo-antrenor :D Cand urlam disperata "scoate=l pe Badoi afaraaaaa" s-a conformat.
La fel s-a intamplat si cu Badea :D deci suntem pe aceeasi linie de gandire:D
incepe sa devina antrenor omul asta :rolleyes:

Sezione
7th October 2007, 22:45
Iarasi vin in zona cei cu mentalitatea ca Steaua a jucat mediocru la..."Mioveni" , deci va juca "la fel" si in UCL.

Dinamo pierde cu alpinistii din Cupa Uefa si bate cu 6-1 pe Otelul . HAI DINAMO ! (boahahaha)

(dedicatie suporterilor Ligii1)

LA tine pe Venus cum se gandeste ?? Cine joaca mediocru cu o echipa de divizia B v-a juca cu castigatoarea cupei Uefa senzational ???

danpuric78
7th October 2007, 22:45
Bucuria e mai mare pentru ca am invins un intreg sistem. Sistemul celor care baga autobaza in poarta si practica anti-fotbalul. Ceea ce Mioveniul joaca numai fotbal nu e. La fel ca si la Dinamo-Mioveni, argesenii faultau din 5 in 5 secunde si stateau toti pe linia portii (vezi si ratarea din min 70).

Oricum, vad ca sunt unii pe aici pe forum atat de terminati incat cred ca un arbitru care are "tema de acasa" asteapta pana in minutul 90 sa ajute o echipa.

In linii mari cam asta e, miovenii lui flocea par desprinsi din meciurile alb-negru.

O alta echipa, un pic mai concentrata, mai putin precipitata, cu atacanti maio putin speriati, si poate cu un pic mai multa sansa, inchidea de mult meciul.

Au fost cateva ocazii ca in curtea scolii, iar pedrazzini ar face bine sa lucreze cu varfurile sale un pic, pentru ca de la eficienta maxima din vremea lui oli sau hagi, au ajuns sa aiba un procentaj de ratari urias.

Incubus
7th October 2007, 22:47
bah, deci recunosc, arbitrul a gresit grav azi... cand le-a permis alora in galben sa traga de timp fara sa ii umple de cartonase

Universal
7th October 2007, 22:48
Sa speram ca si la Sevilla il va trece, acest joc i-a iesit italianului, sa vedem cum va pregati in continuare meciurile, Liviu :o:

spartacus
7th October 2007, 22:49
oricum sunt profund dezamagita de Dica. Dar incepe sa-mi placa italianul pseudo-antrenor :D Cand urlam disperata "scoate=l pe Badoi afaraaaaa" s-a conformat.
La fel s-a intamplat si cu Badea :D deci suntem pe aceeasi linie de gandire:D
incepe sa devina antrenor omul asta :rolleyes:

YoYo..pe cand te vedem la marginea terenului??:D
trei antrenori italieni in campionatul romanesc si toti fac treaba buna. asta pentru ca fotbalul inainte de a fi arta e organizare iar antrenoratul inainte de a fi sefie e pshihologie...

Vladek
7th October 2007, 22:50
Vezi ca se poate sa fim si obiectivi ?? Si mie mi se pare aiurea sa te cramponezi de o faza si sa dai sentinte categorice...

Eu nu dau nici o sentinta. Le-am adus aminte unora ca daca vrei, poti sa gasesti nod in papura oricui.

Revenind la joc, cateva idei despre jucatori :

- Zapata, pas. N-am ce sa-i reprosez la gol, in rest sigur pe el.
- Dica, anost , ca de fiecare data cand i se acorda atentie speciala.
- Badea inutil, sa se ia de mana cu Neaga.
- Cristocea OK, frumoasa devierea de la primul gol.
- Iacob, dublu OK, a avut doua faze si a bagat mingea in poarta.
- Niste cuvinte de dulce pentru marele jucator OV. Petre, care cand nu pune mana pe minge in careul nostru ia al doilea galben pentru un fault stupid in careul advers, total inutil.
- Croitoru, sa ne lase la iarna, du-te tu la Buzau si zi-i lui Ochirosii sa se intoarca.
- Goian si Rada, OK in general, dar nici n-au rupt gura targului.

PS : Uite, imi pare rau pentru povestea aia cu oltenii & stuff. Mi-am pierdut calmul, scuze.

tourist
7th October 2007, 22:51
LA tine pe Venus cum se gandeste ?? Cine joaca mediocru cu o echipa de divizia B v-a juca cu castigatoarea cupei Uefa senzational ???

Eu inteleg ca intelegi , intelegi dar nu pricepi .

danpuric78
7th October 2007, 22:52
bah, deci recunosc, arbitrul a gresit grav azi... cand le-a permis alora in galben sa traga de timp fara sa ii umple de cartonase

Lasa ca si steaua a tras de timp, chiar fara sa vrea:happy:happy.
Trageau in aia de la mioveni parca erau la flipper..
Nici la bowling nu se darama popicele in halul asta.

Miovenii penibili. Steaua pe aproape, daca ma gandesc cum au ratat.
Insa la mioveni e vorba de valoare, la steaua cauza penibilitatii ratarilor cred ca a fost in psihicul echipei, in moralul jucatorilor. Iar aceasta victorie in minutul 90 va imbunatati mult aspectul asta.

YoYoyOi
7th October 2007, 22:55
eu nu l-as acuza pe 0Petre pt cartonasul rosu.... Din dorinta de a da cat mai mult pe teren, pt a sterge impresia facuta suporterilor, a dat dovada de exces de zel si s-a cam bagat in adversari. Dar nu a facut-o cu intentia de a aduce prejudicii echipei.

m8k
7th October 2007, 22:57
Meci frumos! Dupa aspectul jocului scorul nu reflecta realitatea din teren! Normal ar fi fost 5-4 pentru steaua!:D

tu26dor
7th October 2007, 22:59
se mai comenteaza pe vreun canal ... ca pe kanal d au sarit repede peste faza golului 2, gol perfect valabil si ... asta e...

San Cristobal
7th October 2007, 23:01
...dragi tovarasi si pretini ...va provoc la un exercitiu de imaginatie : hai sa consideram ca rezultatul final a fost 1:1 ...astept parerile voastre ...:D

delaparis
7th October 2007, 23:01
incepe sa devina antrenor omul asta :rolleyes:

Oricum din ce am vazut pana acum e bunicel in asezarea jucatorilor pe teren.
S-a vazut asta si in meciul cu Arsenal.

Rossi
7th October 2007, 23:03
Cate greseli de arbitraj ... :rosu:

UTA a avut gol valabil , anulat in mod eronat ...
Cadu , de la CFR , nu este eliminat la un fault criminal ...
Bornescu de la Craiova , scapa de o eliminare mai mult decat meritata (si implicit de un penalty) ...
La 0-0 Gloria Buzau a fost oprita eronat , pe motiv de offside , la o faza de singur cu portarul ...

Dacia Mioveni este oprita eronat pe motiv de offside la o faza in care atacantul ramasese sg cu Zapata ...
golul 2 marcat de steaua , precedat de un fault in atac nesanctionat ... :rosu:

eventHorizon
7th October 2007, 23:05
Ai punctat bine, Yoyo, legat de Ov.Petre :ok: A gresit una sau doua pase azi , deci e o mare imbunatatireeeeeee :D
De remarcat ca Maximo joaca cu un singur jucator la inchidere si echipa construieste altfel si parca se vede un plus pe faza de atac. Se poate si mai bine, dar sa tinem cont ca avem o echipa intreaga de accidentati etapa de etap a :mda:
Emeghara din nou :ok:
Vali Badea :sleep:
Noapte buna, Mioveni! :yeah:

Charon
7th October 2007, 23:06
pe imagini,arbitrul, la faza golului 2,era cu mana sus si fluierul in gura!:D

YoYoyOi
7th October 2007, 23:09
[
[B]Dacia Mioveni este oprita eronat pe motiv de offside la o faza in care atacantul ramasese sg cu Zapata ...


baaaaaaaaaaaaaa te faci de kkt singur, nici nu trebuie sa intervina altii ca deja ti-ai dat sentinta :happy

Zapata a aparat sutul ala. Nu doar l-a aparat ca a si retinut mingea. Doamne ce oameni :cry:

Ia-i langa tine cand le vine vremea, ca mai alunga plictiseala :happy

Vladek
7th October 2007, 23:10
pe imagini,arbitrul, la faza golului 2,era cu mana sus si fluierul in gura!:D

Da mestere, dar cand era el cu mana sus, mingea plecase deja din piciorul lui Iacob. :D Probabil se uita la tusier, sa fie pregatit sa fluiere daca ridica steguletul.

Liviu
7th October 2007, 23:12
oricum sunt profund dezamagita de Dica.
Dica are alte sarcini de joc de cateva meciuri, mai defensive si nu inteleg de ce. Nu da randament maxim in aceste conditii, nu la ce ne asteptam de la el. Intr-adevar, cam joaca in dorul lelii dar asta e alta discutie.

toby1979
7th October 2007, 23:15
Fluierul arbitrului se aude cu mult inainte sa intre mingea in plasa.Si s-a vazut clar pe reluarile tv cum arbitrul cu o mana a dus fluierul la gura iar cu cealalta era sus.Deci nu e nici un dubiu ca el a fluierat.In aceste conditii conform regulamentului golul trebuie anulat si jocul trebuie reluat cu o minge de arbitru.

San Cristobal
7th October 2007, 23:18
Mioveni - Steaua - 1:2 ...............................

tataleone
7th October 2007, 23:18
aia care zic ca Steaua nu a jucat nimic sa se uite nitel pe statistica:

10 suturi pe poarta
18 suturi spre poarta
;)


shhhhhht ca va creste tensiunea :evil:

Ma bucur ca voi sunteti multumiti de jocul asta :cool:
Cu asa mentalitate, Steaua nu termina in primele 6 anul asta...cu toti banii lui Becali.
Lasati vrajelile de genul "meritam sa castigam" sau "am avut 178 de ocazii" ca fotbalul nu se joaca pe ocazii ci pe goluri. E adevarat ca Steaua a avut mai multe ocazii, dar nici unul din ce 2 goluri nu e fost regulamentar. Se numeste viciere de rezultat sau hotie sau cum vreti sa ii spuneti si cu asta-basta.

YoYoyOi
7th October 2007, 23:22
asa e tata, ai dreptate. Foarte mare dreptate. Acum ca te-am adus in culmea fericirii du-te si te culca. Ia-ti diazepamul si baga nanita ;)

San Cristobal
7th October 2007, 23:25
E adevarat ca Steaua a avut mai multe ocazii, dar nici unul din ce 2 goluri nu e fost regulamentat.

...golurile au fost extrem de regulamentate:happy...tu ce meci ai vizionat ? Sierra leone cu Sierra Madre ?:happy

eventHorizon
7th October 2007, 23:26
E adevarat ca Steaua a avut mai multe ocazii, dar nici unul din ce 2 goluri nu e fost regulamentat. Se numeste viciere de rezultat sau hotie sau cum vreti sa ii spuneti si cu asta-basta.

:cry:
911 :help: pt tataleone

Prima victorie dupa un meci de Champions League!!! :yeah:

Universal
7th October 2007, 23:33
Ce tare, asa ceva nu am mai auzit, auzi, fluierul arbitrului :happy

spartacus
7th October 2007, 23:34
Fluierul arbitrului se aude cu mult inainte sa intre mingea in plasa.Si s-a vazut clar pe reluarile tv cum arbitrul cu o mana a dus fluierul la gura iar cu cealalta era sus.Deci nu e nici un dubiu ca el a fluierat.In aceste conditii conform regulamentului golul trebuie anulat si jocul trebuie reluat cu o minge de arbitru.

interesant de urmarit..se aude un fluier in momentul in care iacob primeste mingea. nu sunt sigur daca arbitrul a fluierat sau cineva din tribuna...e clar insa e ca faza cu faultul lui Zaharia era trecuta
http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_32156/victoras_iacob_aduce_victoria_stelei_in_ultimul_mi nut_de_joc.html

San Cristobal
7th October 2007, 23:36
Steaua a castigat datorita fluierului piciorului...

toby1979
7th October 2007, 23:39
interesant de urmarit..se aude un fluier in momentul in care iacob primeste mingea. nu sunt sigur daca arbitrul a fluierat sau cineva din tribuna...ceea ce e clar insa e ca faza cu faultul lui Zaharia era trecuta si jucatorii Daciei inca jucau mingea..

http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_32156/victoras_iacob_aduce_victoria_stelei_in_ultimul_mi nut_de_joc.html

Indiscutabil arbitrul a fluierat.Se vede cum ridica si mana stanga si cu dreapta fluiera.

tataleone
7th October 2007, 23:40
Oricum, vad ca sunt unii pe aici pe forum atat de terminati incat cred ca un arbitru care are "tema de acasa" asteapta pana in minutul 90 sa ajute o echipa.

Pai a ajutat-o in minutul 45, si pe urma a ajutat-o cand a mai avut ocazia ;)

Universal
7th October 2007, 23:44
Steaua a castigat datorita fluierului piciorului...

:happy :happy :happy tare ,tare de tot :)

Felicit echipa ca a reusit sa intoarca rezultatul :ok:

Acum urmeaza Sevilla...

tataleone
7th October 2007, 23:44
...golurile au fost extrem de regulamentate:happy...

Ma rog, ai dreptate...golul 2 a fost regulamentar, dar a venit dupa un fault...deci, trage singur concluziile ;)



tu ce meci ai vizionat ? Sierra leone cu Sierra Madre ?:happy

Cred ca ar fi fost mai interesant :happy

Vladek
7th October 2007, 23:53
Pai a ajutat-o in minutul 45, si pe urma a ajutat-o cand a mai avut ocazia ;)

:lol::lol::lol:

Mai baiatule, vezi ca aplicarea de pumni in cap dauneaza grav sanatatii. In cazul tau, vederii, ca sa fiu mai exact.
Uite, sa nu zici ca-s rau. Gasesti aici (http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/4448) fazele importante ale meciului, poate te mai gandesti. Si poate te mai gandesti si la penaltiul ala cu Farul :D .

danpuric78
7th October 2007, 23:54
Cat iubesc eu steaua, e clar, dar pe undeva ma bucur ca au castigat.

In primul rand au invins stilul alb-negru, autobaza, tavalit pe jos si tras de timp, ka mioveniului lui flocea.

1. Cam cu arsenalul asta au venit baietii lui netoiu si in groapa si le-a mers. S-o mai dea dreaq dar asta nu e fotbal. Pana si cei mai inversunati antrenori autobazisti, gen cartu sau hizo, au evoluat mult fata de ceea ce arata mioveniul acum.

2. Steaua e in continuare varza, repriza a doua au reusit sa se intreaca in ratari incredibile (N&D in groapa au ratat si ei), in repriza a doua a fost un veritabil bambilici, cu fundasi care se tavaleau prin fata mingii si atacanti care ii lua la tinta.
3. In continuare, in fata acestor echipe, atacantii nostri au probleme serioase. In afara de danciulescu, si iacob astazi, varfurile noasstre se intrec in ratari stupide. Mai ales pe final de meci isi pierd capul si nu sunt in stare s-o dea in ate, ca sa se linisteasca autobazele.

4. N-are rost sa discutam de arbitraj. Berbecaru a fost pro steaua, evident, insa paradoxal, nu a comis nici o eroare grava in favoarea ros-albastrilor. Goul 2 valabil, golul 1 discutabil. eliminarea lui murgan, a fost cclar premeditata si usor acordata, insa totusi, arbitrul are acoperire regulamentara.

Sorin Blaj
7th October 2007, 23:54
Schimbati obiectivul in evitarea retrogradarii!:happy

Asta era inca de la inceputul campionatului. Pentru Mioveni.

VelvetCorpse
7th October 2007, 23:55
Toate golurile au fost marcate regulamentar. tataleone dute la culcare ca incepi sa aberezi

YoYoyOi
8th October 2007, 00:05
nu incepe.... asa face el de cand il stim :D

danpuric78
8th October 2007, 00:10
Buey golurile au fost valabile, insa nimeni nu intelege de ce a ridicat berbecaru mana (e posibil sa si fluierat), inainte ca mingea sa ajunga la iacob.

Leviss
8th October 2007, 00:24
Buey golurile au fost valabile, insa nimeni nu intelege de ce a ridicat berbecaru mana (e posibil sa si fluierat), inainte ca mingea sa ajunga la iacob.
A vrut probabil sa se scarpine sub brat..:D Am vazut si eu reluarile si se pare ca arbitrul a fluierat ,mana se vede clar ca a ridicat-o inainte sa suteze Iacob la poarta.

Sunchase
8th October 2007, 00:57
arbitrul fluiera pt offside..toti jucatorii se opresc , iacob inscrie si apoi arata spre centru terenului. ca la carte dar deloc subtil :evil::yeah:

inca 2 puncte furate de steaua

zaluduzara
8th October 2007, 02:17
bravo jiji ! doar atata mai putem sa spunem ... ca despre echipa Steaua ....
bwhahahahahahahahahahaha

bobycox
8th October 2007, 02:42
A vrut probabil sa se scarpine sub brat..:D Am vazut si eu reluarile si se pare ca arbitrul a fluierat ,mana se vede clar ca a ridicat-o inainte sa suteze Iacob la poarta.

A fluierat taticu , ce sa o mai dam dupa cires . Pai si Iacob s-a oprit la fluierul LUI Abramburici asta de Berbecaru . De faultul premergator Golului 2 nici nu se mai poate discuta pt ca e fault de 2 ori daca vrei , odata pt intrare periculoasa cu talpa si odata pt obstructie , numai ca Berbecu e un animal din specia lui JIJI asa ca nu avea cum sa fluiere . Mioveniul, aveti dreptate ,nu are nici o treaba cu fotbalul ,dar dupa parerea mea, Steaua prin astfel de victorii isi mentine Moartea CLinica din punct de vedere fotbalistic , in loc sa Resusciteze echipa din toate punctele de vedere .

PS. Rezultatele din cupele Europene , sunt consecinta intoarcerii la sistemul cu 18 echipe si totodata la vechile practici : Arbitraje partinitoare , Reciprocitati , alergatul cu sacosa dupa jucatorii adversi si cine stie cate alte metode .
Oricum m-am uitat la EL SUPERCLASICO , pt ca iubesc fotbalul si nu miturile .

tourist
8th October 2007, 07:55
Fluierul arbitrului se aude cu mult inainte sa intre mingea in plasa.Si s-a vazut clar pe reluarile tv cum arbitrul cu o mana a dus fluierul la gura iar cu cealalta era sus.Deci nu e nici un dubiu ca el a fluierat.In aceste conditii conform regulamentului golul trebuie anulat si jocul trebuie reluat cu o minge de arbitru.

probabil ca arbitrul a vrut sa fluiere ( asta ca sa vedeti cat de mult a vrut sa-i ajute pe stelisti ) , dar si-a dat seama ca ar face o greseala de arbitraj de la nivelul diviziei D ...

Vladek
8th October 2007, 09:48
esti mult prea prost...ca sa intelegi asta, trebuie sa-ti mearga si mintea :)
arbitrul nu a fluierat nimic. fanii pitesteni au fluierat din tribuna, vroiau sa se termine meciul... si-au facut-o singuri :) :lol:

Bingo. Arbitrul dusese fluierul la gura ca sa vada daca ridica tusierul steagul, sa fie gata sa fluiere. Vreun destept din tribune a crezut ca asta e momentul sa se dea si el mare. Numai ca .. a iesit exact pe dos cum credea el :lol: :lol:
Tare m-am bucurat ca s-au batut singuri, n-are nimeni nevoie de astfel de "echipa". Dupa ce Vasluiul si-a taiat creanga de sub picioare pentru ca in loc sa joace Mardare a ales sa se tavaleasca pe jos, azi si Mioveniul a cazut in propria capcana. :yeah: :yeah:

Citez :



Ce s-a întîmplat de fapt? În faza premergătoare golului victoriei steliste, Zaharia a avut un duel cu Balauru la 25 de metri de poarta lui Stanca, atacantul roș-albaștrilor l-a obstrucționat pe mijlocașul Mioveniului, dar Berbecaru a lăsat jocul să continue. Mingea a ajuns la Cristocea, care a pasat decisiv pentru "Jancker". Fundașii argeșeni s-au oprit, după ce din tribune s-a auzit un fluier asemănător cu cel al "centralului". Și Iacob a părut mirat în primă instanță, însă Berbecaru a lăsat jocul să meargă, validînd golul stelist. Fotbaliștii Daciei au cerut ofsaid, dar reluările TV au demonstrat că Iacob era în poziție regulamentară.

Hagi ovaționat
Suporterii steliști care au făcut deplasarea la Mioveni nu au scăpat prilejul de a scanda încă o dată numele fostului antrenor al echipei din Ghencea, Gheorghe Hagi. În momentul în care Steaua era condusă de Dacia Mioveni, cei 500 de ultrași ai roș-albaștrilor și-au adus aminte de fostul tehnician și i-au scandat acestuia numele minute în șir. (Răzvan Rotaru)




Izbavirea a venit de la acelasi Iacob, în ultimul minut de joc, care a punctat din nou, profitând de o faza la care apararea Daciei a parut hipnotizata de un fluier din tribuna.


Gol regulamentar, spre disperarea si turbarea intregii legiuni de frustrati ! :D

Nico21
8th October 2007, 10:09
A fluierat taticu , ce sa o mai dam dupa cires . Pai si Iacob s-a oprit la fluierul LUI Abramburici asta de Berbecaru . De faultul premergator Golului 2 nici nu se mai poate discuta pt ca e fault de 2 ori daca vrei , odata pt intrare periculoasa cu talpa si odata pt obstructie , numai ca Berbecu e un animal din specia lui JIJI asa ca nu avea cum sa fluiere . Mioveniul, aveti dreptate ,nu are nici o treaba cu fotbalul ,dar dupa parerea mea, Steaua prin astfel de victorii isi mentine Moartea CLinica din punct de vedere fotbalistic , in loc sa Resusciteze echipa din toate punctele de vedere .

PS. Rezultatele din cupele Europene , sunt consecinta intoarcerii la sistemul cu 18 echipe si totodata la vechile practici : Arbitraje partinitoare , Reciprocitati , alergatul cu sacosa dupa jucatorii adversi si cine stie cate alte metode .
Oricum m-am uitat la EL SUPERCLASICO , pt ca iubesc fotbalul si nu miturile .




Exact...se vede clar pe reluare cum rahatul cu nume predestinat de stelist,Berbecaru, ridica mana si fluiera inainte ca al mai urat fotbalist in activitate,sa inscrie...http://www.gsptv.ro/index/id/7295...este fara indoiala cea mai mare magarie de dupa Revolutie...mai ca o intrece pe aia de la Oradea din 1988,cu un meci prelungit 15 minute ca sa invinga stelistii...trebuie taiat neaparat raul de la radacina...atat timp cat acesti spurcati vor exista,fotbalul nostru va fi unul murdar si corupt...Inapoi in Rusia,ramasitelor comuniste !

Charon
8th October 2007, 10:50
Vladek,nu lua lumea de prosti,ca te faci de kkt!:ok:
se aude si se vede ca arbitrul ridica si fluiera!

beleste ochii si urechile:
http://www.gsptv.ro/index/id/7295

Vladek
8th October 2007, 10:54
NU fluiera mai Legion, indiferent cat de mult ai vrea tu asta ! Ca sa nu mai zic ca de fapt pana cand ridica el mana, Iacob e cu mingea in fata portii, daca nu cumva deja sutase.

In fine, eu va las in pace sa tipati cat poftiti, golul fiind perfect regulamentar, oricat va agitati voi :D :D .

valitudor
8th October 2007, 11:05
NU fluiera mai Legion, indiferent cat de mult ai vrea tu asta ! Ca sa nu mai zic ca de fapt pana cand ridica el mana, Iacob e cu mingea in fata portii, daca nu cumva deja sutase.

In fine, eu va las in pace sa tipati cat poftiti, golul fiind perfect regulamentar, oricat va agitati voi :D :D .

Vladek, cu golul lui Iacob s-a facut dreptate si chiar daca sunt greu de crezut ma bucur ca Steaua le-a tras-o in minutul 90. M-as fi bucurat mai mult daca o faceau in minutul 96 pt ca nu pot suferi fotbalul parsiv pe care-l practica argesenii.

Dar... acolo arbitrul s-a facut de oaie ( nu are nici o legatura cu stii tu cine... :) ). Chaiar daca nu i se vede fata cand sufla in fluier, fluieratul se suprapune exact pe semnalizarea de offside. E greu de crezut ca cneva din tribuna s-ar fi sincronizat atat de bine cu arbitrul. Si chiar daca ar fi asa, ce cauta arbitru cu mana pe sus semnalizand offside?

Dani3l
8th October 2007, 11:06
Eh,dracie ,vladek,nu stii ca genetic,rapidistul e "construit" sa urasca Steaua?! Degeaba e verde,daca e vb de STEAUA,rapidistul zice ca-i negru...nu te chinui sa reusesti ceva ce-i imposibil...;)

valitudor
8th October 2007, 11:13
Chestia cu "aia e prosti ca e rapidisti" ti se pare un mod sanatos de a gandi?

P.S. Vezi ca perceptia culorilor la oameni este f. subiectiva. Se poate intampla si fi "prost" si sa nu stii...

Vladek
8th October 2007, 11:22
Valitudor, Dani3l nu zice "rapidist=prost", ci "rapidist=frustrat, obsedat", ceea ce e adevarat in multe, multe cazuri, inclusiv pe acest forum. Baietii astia sufera de ceea ce englezii ar numi wishful thinking (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=16156178&dopt=Citation), altfel zis vad ceea ce vor ei sa vada in loc de realitate, si sar suparati la beregata arbitrului ca-i contrazice. Degeaba le arati ca-i neagra, ei tipa sus si tare ca-i alba.

Arbitrul de centru nu semnalizeaza offside, pentru ca nu e treaba lui, e treaba asistentului. Si cred ca ai vazut destule reluari ca sa sa-ti dai seama ca nu a fost nici un offside.

dannyreddog
8th October 2007, 11:41
In mod normal trebuia sa se termine 1-1.Trebuia acordat fault in atac la faza premergatoare celui de-al doilea gol inscris de Iacob si incheiam orice discutie..Nu au fost in stare stelistii sa invinga la Mioveni si mai vrea jiji badaranul 6 puncte din meciurile de liga cu Sevilla...vise..
Dehh...multe chestii nasoale mai "face" banii lui jiji in ziua de astazi...

Sunchase
8th October 2007, 12:02
Vladek nu crezi ca poate era salomir prin tribuna cu fluierul si cand l-a vazut cu mana ridicata a fluierat imediat ? :lol: sa fie coincidenta sau e lucrata schema ? :lol: sunteti penibili ca nu recunoasteti ca ati furat inca 2 puncte...nu inteleg de ce tot atata inversurnare ? nu v-ati obisnuit inca cu istoria voastra ? :rosu:

Vladek
8th October 2007, 12:07
Vladek nu crezi ca poate era salomir prin tribuna cu fluierul si cand l-a vazut cu mana ridicata a fluierat imediat ? :lol: sa fie coincidenta sau e lucrata schema ? :lol: sunteti penibili ca nu recunoasteti ca ati furat inca 2 puncte...nu inteleg de ce tot atata inversurnare ? nu v-ati obisnuit inca cu istoria voastra ? :rosu:

QED. Mersi, mi-ai demonstrat teoria !

Van Halen
8th October 2007, 12:25
de ce nu va dati intalnire in piata universitatii sa VA BATETI sa vedeti care e mai tare
si acuma serios
chiar daca modul in care au castigat stelistii e frustrant si oricat as tine cu ei nu mi-au placut aseara
mioveniul trebuia cumva pedepsit datorita TAVALIRILOR si ANTIFOTBALUL PRACTICAT
otelul nu a practicat antifotbal
au luat 6 goluri dar au jucat fotbal
se puteau si ei tavalii 90 minute
si scoateau poate un egal s-au un scor strans
ei uite ca mioveniul a patit-o dupa ce la DInamo au facut antijoc
cat despte CIOBANul GIGIHNO e pe zi ce trece mai PENBIBIL
auzi daca joaca asa Steaua face 6 puncte cu Sevilla
asta e cea mai mare PENIBILITATE mi-ar fi rusine sa o si scriu daca as fi ziarist
in concluzie RAPIDISTi, DINAMOVISTI , STELISTI
da ti va in gura sa vedeti care e mai destept
meciul s-a terminat oricum
iar clasamentul il stiti
cu CFR pe primul loc nu ca ma-s bucura dar parca e mai bine asa

valitudor
8th October 2007, 12:29
Valitudor, Dani3l nu zice "rapidist=prost", ci "rapidist=frustrat, obsedat", ceea ce e adevarat in multe, multe cazuri, inclusiv pe acest forum...

Nu m-am referit strict la cuvantul prost, acesta este si motivul pentru care am folosit ghilimelele, ci la orice cuvant care ar putea fi in locul lui. Generalizarile, de obicei, jignesc si tocmai din aceasta cauza sunt folosite.

Offside nu a fost, de fapt nu a fost nimic neregulamentar (cu mici rezerve la Zaharia - dar chiar si asa, ar fi doar un fault de joc, nu se poate contesta golul).
Insa arbitrul a fost jenant in judecarea acelei faze. In cele din urma a facut mai bine ca a validat golul, pentru ca daca n-ar fi facut-o ar fi fost nedrept, golul a fost valabil iar argesenii l-au primit pt. ca au fost fraieri nu ca au auzit fluierul si s-au oprit



Arbitrul de centru nu semnalizeaza offside, pentru ca nu e treaba lui, e treaba asistentului. Si cred ca ai vazut destule reluari ca sa sa-ti dai seama ca nu a fost nici un offside.

Nu sunt de acord. Arbitrul semnalizea lovitura libera indirecta (de aici am dedus ca e offside sau orice alta indirecta...)
Convinge-te urmarind semnalele arbitrului

http://www.fifa.com/flash/lotg/football/en/images/lawimg19.jpg

valitudor
8th October 2007, 12:36
mioveniul trebuia cumva pedepsit datorita TAVALIRILOR si ANTIFOTBALUL PRACTICAT


Acesta a fost unul dintre f. putinele meciuri din liga 1 in care am tinut cu Steaua. Nu am nimic impotriva echipelor care se apara, mai ales daca nu au alte variante, insa stilul Daciei jigneste orice iubitor de fotbal din lumea asta

San Cristobal
8th October 2007, 13:00
...3 puncte extrem de importante pentru ambele echipe ...sentimentul de frustrare care i-a napadit pe argeseni este normal si de inteles ...1 punct e mai mult dacat nimic ...trebuie identificat miioveanul Ivan cu fluieru'...el a scos din tolba lui flocea 2 puncte...

Van Halen
8th October 2007, 15:26
Acesta a fost unul dintre f. putinele meciuri din liga 1 in care am tinut cu Steaua. Nu am nimic impotriva echipelor care se apara, mai ales daca nu au alte variante, insa stilul Daciei jigneste orice iubitor de fotbal din lumea asta

mai sunt care cunosc jocul de fotbal si il apreciaza ca atare
ce faceau aia era ANTISPECTACOL
:rosu:

matei_viola
8th October 2007, 15:35
Da ce nu inteleg eu este de ce jucatori de la mioveni s-au oprit,in timp ce iacob a dat golul al doilea.:groggy:

YoYoyOi
8th October 2007, 15:37
de ce s-au oprit si la primul gol al lui Iacob :rolleyes:

matei_viola
8th October 2007, 15:41
de ce s-au oprit si la primul gol al lui Iacob :rolleyes:

Pentru ca nu ati fost ajutati de arbitru,ati batut pe valoare.:groggy:

YoYoyOi
8th October 2007, 15:43
nu mamica... pt ca a fost blat :o:

:cry:

matei_viola
8th October 2007, 15:49
nu mamica... pt ca a fost blat :o:

:cry:

Daca spui tu asa sa fie,si totusi cine a facut echipa ??

Van Halen
8th October 2007, 16:32
de vreme ce au jucat destul de naspa
banuiesc ca GIGIHNO
oricum cum o sa faca el echipa steaua va lua 6 puncte la sevilla
nu ai vazut ce a declarat MESIA NEAMULUI ROMANESC CEL CU INIMA DE LEU?
doar el e mai mare ca CEAUSESCU care le stia pe toate
hahalera draku
marele master GIGIHNO el le face pe toate limbricul pamantului
de aceea merge steaua prost
nu se vede?

Charon
8th October 2007, 17:04
Valitudor, Dani3l nu zice "rapidist=prost", ci "rapidist=frustrat, obsedat", ceea ce e adevarat in multe, multe cazuri, inclusiv pe acest forum. Baietii astia sufera de ceea ce englezii ar numi wishful thinking (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=16156178&dopt=Citation), altfel zis vad ceea ce vor ei sa vada in loc de realitate, si sar suparati la beregata arbitrului ca-i contrazice. Degeaba le arati ca-i neagra, ei tipa sus si tare ca-i alba.

Arbitrul de centru nu semnalizeaza offside, pentru ca nu e treaba lui, e treaba asistentului. Si cred ca ai vazut destule reluari ca sa sa-ti dai seama ca nu a fost nici un offside.

interesant e ca voi astia,adeptii "suntem multi, avem dreptate" nu acceptati o parere!
poate traim in alte realitati,dar imaginea arata clar,arbitrul ridica mana si fluiera!
ce debitati voi pe langa subiect,catalogarile, nu ma intereseaza!:ok:

p.s.ce a fluierat arbitrul se numeste lovitura indirecta!