PDA

View Full Version : Etapa 10: Rapid - Farul Constanta



delaparis
1st October 2007, 20:32
Duminica, 7 octombrie:
Rapid - Farul Constanta,
ora 18:45, National TV;

discutii inainte si dupa meci aici

Tyler Durden
1st October 2007, 20:33
in mod normal ar fi sa invinga Rapid, dar dupa episodul cu Buzaul nu este exclus nimic...

Kooler
1st October 2007, 21:43
Nu va feriti sa spuneti ca Farul pleaca cu sansa a doua, pentru ca asa este, dar nu am vazut meciuri castigate de Farul cand a plecat cu prima sansa, dar cand a plecat cu sansa a doua ,da.

kerosene
1st October 2007, 22:45
Poate iese ceva,dar doar daca va juca Rapidul prost.Sau noi foarte bine :happy

In rest...du-te Bosancene,si mai lasa-ne

delaparis
1st October 2007, 22:52
Anul trecut Farul a facut un meci foarte bun in Giulesti ... dar nu cred ca va castiga acum aici ...

egal

Ferdininho
1st October 2007, 23:49
Farul este cam slab si palid, Rapidul nu isi permit sa piarda.

Leo
2nd October 2007, 11:52
x solist , desi orice este posibil

tchibos
2nd October 2007, 13:18
X cu noroc.. ptr Rapid ;)

Kooler
4th October 2007, 19:21
Acum ca Rapid a piedut calificarea in Uefa, avem mai multe sanse, sper sa nu ne batem joc de ele.

unikt
4th October 2007, 23:30
coeficientulllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllll

giovanni BV
5th October 2007, 00:57
La fel si Rapid-ul , au terminat evolutia in cupele europene !! Este timpul pentru a produce mai mult in campionat pentru a revine dinnou in Europa , dar fara Bergodi am dubii , si sper sa nu mai avem o alta surpriza din partea Farul-ui !!! Merg pe 1 solist !!!:confused:

Sevilla86
5th October 2007, 09:44
Egal cu goluri multe... 3-3 :D

Vladek
5th October 2007, 11:03
Anything goes, desi Farul nu a avut pana acum un sezon prea stralucit. Cel mai probabil 1, urmat de X ... si mai de la distanta de 2.

cuzmy
5th October 2007, 13:12
meci egal! 0-0!

Charon
5th October 2007, 13:40
cu moralul la pamant,Farul,fara spectatori...........nu batem!:(

six
5th October 2007, 18:50
1 solist....;)

Ulysses
6th October 2007, 14:54
se joaca sau s-a amanat iar ca sunt obositi baietii dupa euroPA?
pronostic :2!:yeah:oricum ai lua-o ,farul e peste nurnberg:lol:

Tyler Durden
6th October 2007, 15:01
hehe, au inceput sa apara nepotii lui Dabija...

Ulysses
6th October 2007, 18:37
nu sunt ma in razboi cu nimeni , ma mai "contrazic " si eu cu niste ciutani acneici , facem forumul mai atractiv si mai spectaculos altminteri nu vezi ce lancezeala p-aci?:D
ps treaba e ca daca mai iau un punct ... abia asteapta sergio , balaci si cu inca unul sensibil rau , na ca i-am uitat numele...

Blitz.
6th October 2007, 20:17
greu de spus daca vom reusi sa obtinem vreun punct la rapid...

noi nu prea reusim sa profitam de perioadele mai slabe prin care trec adversarii nostri.....dar desigur, se mai intampla sa producem si surprize (f rar...)

se va vedea inca odata neputinta atacantilor nostri de a avea macar o faza de gol...sau un sut la poarta :(

chiar si fara spectatori, cred k pana la urma rapidul va castiga...

pronostic : 2-0

Tyler Durden
6th October 2007, 22:53
nu sunt ma in razboi cu nimeni , ma mai "contrazic " si eu cu niste ciutani acneici , facem forumul mai atractiv si mai spectaculos altminteri nu vezi ce lancezeala p-aci?:D
ps treaba e ca daca mai iau un punct ... abia asteapta sergio , balaci si cu inca unul sensibil rau , na ca i-am uitat numele...
pai eu mereu am teoretizat (si deseori practicat) conflictul. cu cat esti mai polemic cu atat esti mai viu. :D.
pai ai grija, ca iar te baga astia la puscarie pentru cateva zile si se asterne monotonia pe forum...:D

tchibos
6th October 2007, 22:57
si mai spectaculos altminteri nu vezi ce lancezeala p-aci?:D


stii cum e.. decat gandaci mai bine panza de paianjeni :D

Ginxler
7th October 2007, 03:25
Nu se poate ca ambele echipe sa fie castigatoare la sfarsitul partidei? :D
Nu de alta, da-mi place mai nou Constanta(motive proprii, personale, intime, de nedivulgat, etc:D) iar pentru Rapid se stie ca Timisoara are-o afinitate :P

Telespan
7th October 2007, 03:29
Meci foarte greu cu Farul ,dar sa speram k luam toate cele trei puncte......FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TYPI-STIINTA
7th October 2007, 12:19
2-0 sau 3-0 .. parerea mea ;)

Tyler Durden
7th October 2007, 12:21
2-0 sau 3-0 .. parerea mea ;)
uite in sfarsit o parere pentru care am tot respectul. ;)

Universal
7th October 2007, 19:09
Rapid combina bine pana acum, cateva cartonase galbene, merge.

vargen
7th October 2007, 19:20
greu de spus daca vom reusi sa obtinem vreun punct la rapid...
pronostic : 2-0

Dupa un inceput de meci promitator, Rapidul se stinge pe parcurs. Incercare de atac in flancul stang, citita imediat de fundasii constanteni.
pronostic :0 - 1

Klingon
7th October 2007, 19:38
Nu-l mai tine bai pe Gurita pe dreapta, ca nu stie ce sa faca cu mingea acolo. Daca-l lasai sa stea unde-i place lui, dadea sigur un gol din fazele pe care le-a avut!

Si scoate-l odata pe Mendy ala ca n-a gandit bine nici o faza. De cate ori il vad mi-e dor de Apostol.

Vezi ca Bergodi o sa vina sigur cu o strategie de ocolire a ingramadelii de la centru.

Surpriza e Voiculet c-a reusit sa stea cu mintea la joc o repriza intreaga. :D

YoYoyOi
7th October 2007, 19:41
hai ma ca s-a descurcat bine Farul.... pe mine m-au surprins, oricum :D

ciorbicafaristu
7th October 2007, 19:46
gurita nu prea mai stie pe nici un post...ocupa un loc de titular degeaba, dar prostii nu-si dau seama

Ulysses
7th October 2007, 19:53
:happy:happy:happycirc sub pod! penalty inventat!:rosu::rosu::rosu:

YoYoyOi
7th October 2007, 19:53
penalti cam usor dat... se da sau nu se da....

Zax
7th October 2007, 19:54
acum nu mai face gura macaronaru?????

Klingon
7th October 2007, 19:54
Penalty aburit. Farul n-ar primit niciodata asa ceva impotriva Rapidului. :(

Nightwish
7th October 2007, 19:55
Singuri impotriva tuturor :happy:happy:happy Daca si asta a fost penalty...:rosu:

blaga
7th October 2007, 19:55
Nu se poate ca ambele echipe sa fie castigatoare la sfarsitul partidei? :D
Nu de alta, da-mi place mai nou Constanta(motive proprii, personale, intime, de nedivulgat, etc:D) iar pentru Rapid se stie ca Timisoara are-o afinitate :P

Mai baiete,
tu vrei sa yo tragi lu' Constanta:drak:

vorba aia:
baga-n ia pana-i tanara si vrea :cheer:

La prima parte "Nu se poate"

Lordul
7th October 2007, 19:57
penalty pt Rapid...giulestenii erau favoriti inaintea meciului dar Farul a surprins placut

2stupiddogs
7th October 2007, 20:08
penalti cam usor dat... se da sau nu se da....

Yo zic sa ai putintica rabdare.....Mai tarziu incepe inca un meci,ultimul al etapei,iar acolo DACA va fi nevoie se va acorda UNEI echipe(nu spui care!) ceva asemanator daca nu mai rau......

YoYoyOi
7th October 2007, 20:23
io zic sa-ti vezi tu de lopatica si de galetusa ta ;)

e clara treaba si la meciul asta :( imi pare rau de Farul :(

2stupiddogs
7th October 2007, 20:32
Sa stii ca le pazesc bine (lopatica si galetusa),mai bine zis le pazeste bine....fiul meu!Mi-a povestit mai alaltaieri ca cica au venit baietei si FETITZE care purtau tricouri cu ra2 si au vrut sa i le fure....nu-i de mirare,ei cred ca TOTUL li se cuvine!

Tyler Durden
7th October 2007, 20:37
penalty usor acordat la Mazilu. oricum cei care urla din toti rarunchii ca a fost furaciune poate isi mai aduc aminte de baiatul asta Mazilu care nici la Cluj si nici la meciul cu Buzaul nu a primit penalty desi se impunea. ;)

Sunchase
7th October 2007, 20:46
pacat ca am ratat atat si nu le-am dat 5-6.

cea mai slaba echipa din divizia a , farul

Tyler Durden
7th October 2007, 20:51
prima repriza ,,cea mai slaba echipa'' ne-a pus o groaza de probleme. cred ca te cam pripesti numind-o asa.

Blitz.
7th October 2007, 20:52
mda....dupa cum am spus, nu suntem in stare sa profitam de ocazii de gol ( am avut o gramada de cornere, dar degeaba ! ) si de faptul ca adversarii au prins o zi proasta ! :(

am inceput bine prima repriza...am reusit sa legam jocul si sa nu am lasat "bulevarde" in aparare ( lucru care rar se intampla pe la Farul... )

dupa golul din penalty (inventat...dar ce mai conteaza acum...)al rapidului, Farul s-a stins... am jucat haotic, iar apararea total dezorganizata la faza golului 2 cand mazilu a ramas singur-singurel cu poarta goala ! :(

gache a avut neinspirata idee sa-l lase pe gurita varf, intre fundasii rapidului...sincer sa fiu m-a dezamagit Gurita..si nu este la primul meci de cand a revenit la Farul cand joaca ...penibil !!! mi-a placut jocul lui bacila dar si jocul lui Mala, care a respins multe din atacurile rapidului... de remarcat si Curca..chiar nu ma asteptam sa apere asa bine...

a fost meciul portarilor...coman a aparat foarte bine...perja ne-a dat batai de cap...si cesinha a facut un meci bun...cat despre herea, mai trebuie sa capete experienta !

a treia infrangere consecutiva a Farului...un "timeout" pt saptamana viitoare de la nationala Romaniei, "timeout" care sper sa aibe un efect bun pt noi...trebuie sa ne revenim si sa scapam cat mai repede de locurile 15-18 !

Kooler
7th October 2007, 22:20
La cate ocazii am avut putea sa ne intre si noua una si poate scoteam un egal. La acel penalty s-a rupt jocul, si Farul a cedat psihic partida, desi chiar daca marcam era greu sa tinem de rezultat, dar cine stie, poate aveam noroc cu interventile portarului.

Se vede ca forta Farului e in usoara crestere, dar mai avem nevoie de timp.