PDA

View Full Version : Etapa 10: Unirea Urziceni - Politehnica Iasi



delaparis
1st October 2007, 20:31
Duminica, 7 octombrie:
Unirea Urziceni - Politehnica Iasi,
ora 15:00, TVR 1;

discutii inainte si dupa meci aici

gab
1st October 2007, 22:04
victorie clara a ialomitenilor!

Ferdininho
1st October 2007, 23:56
Bate Urziceni-ul lejereanu.

hamsterutz
2nd October 2007, 01:19
pai baietzii au indeplinit superobiectivul pt europa si anume 3 pct din 4 meciuri asa ca li se rupe ca prime tot isi iau si puteti sa pune-ti handicap +2 la pariuri sa luatzi bani :D.

Ginxler
2nd October 2007, 04:15
Sper sa se termine X , dar...

KillinG FieldS
2nd October 2007, 10:49
astia vor sa ia campionatu ?

vexxxu
2nd October 2007, 11:27
astia vor sa ia campionatu ?
Nu prea vor,pt ca mai mult nu pot si mai exact nu sant lasati...valabil si pt Cfr Cluj,Vaslui sau alte echipe care chiar joaca fotbal...

Leo
2nd October 2007, 11:41
cred ca un egal

fcunirea
2nd October 2007, 16:16
aici e simplu:
De la inceputul acestui campionat Unirea n-a cedat nici un punct acasa iar Poli Iasi nu a castigat nici un punct afara. De ce ar fi acum altfel?

1 solist

six
2nd October 2007, 18:34
pai baietzii au indeplinit superobiectivul pt europa si anume 3 pct din 4 meciuri asa ca li se rupe ca prime tot isi iau si puteti sa pune-ti handicap +2 la pariuri sa luatzi bani :D. :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

B0gdaaaN
4th October 2007, 00:34
ca de obicei la meciurile jucate de Poli in deplasare..1 solist

CFR1907
4th October 2007, 08:30
Castiga Urziceniul cu 3-0.:)

crissis
4th October 2007, 09:06
Castiga Urziceniul cu 3-0.:)

:mda:aceleasi pronosticuri rasuflate. Parca si CFR-ul trebuia sa ne bata la 4-5 goluri si a reusit un amarat de 2-1.

optifight
4th October 2007, 10:47
:mda:aceleasi pronosticuri rasuflate. Parca si CFR-ul trebuia sa ne bata la 4-5 goluri si a reusit un amarat de 2-1.

ai grija ce zici, uriziceniu nu rateaza atat , eu in locul tau as avea emotii ,unirea uriziceni este unica contracandidata a CFR la titlu, parerea mea:(

optifight
4th October 2007, 10:49
:lol:
pai baietzii au indeplinit superobiectivul pt europa si anume 3 pct din 4 meciuri asa ca li se rupe ca prime tot isi iau si puteti sa pune-ti handicap +2 la pariuri sa luatzi bani :D.

:lol::happy:lol::happy:yes:

paul30
4th October 2007, 11:46
meci de 1x2 deci X

Rocko
4th October 2007, 11:52
"Alb-albastrii" vor 4 puncte din partidele cu Unirea Urziceni si Rapid


In urma evolutiei mai putin reusite din partida cu Pandurii, fotbalistii ieseni doresc sa se revanseze fata de suporterii Politehnicii, ei propunandu-si ca obiectiv pentru urmatoarele doua partide obtineare a minim patru puncte. "Jucatorii au spus ca vor face totul ca sa demonstreze tuturor suporterilor ieseni adevarata valoare a gruparii din dealul Copoului. Mi-au spus ca sunt foarte motivati si vor ca din meciurile cu Urziceniul si Rapidul sa obtina minimum patru puncte. Am incredere deplina in capacitatea jucatorilor de a arata tuturor iesenilor ca Politehnica Iasi poate pune probleme oricarei echipe, indiferent ca e vorba de Unirea Urziceni sau de Rapid" a declarat presedintele Politehnicii, Sorin Boca.


http://www.politehnicaiasi.ro/?pid=133&news_id=264


ce dracu' sa mai intelegi de la boca ??? inaintea meciului de la cluj spunea ca avem obiectiv 3 puncte din 4 meciuri iar dupa "minunatul" joc cu pandurii in care am castigat cu foarte mult noroc vrea 4 puncte in 2 etape si inca cu ce echipe: urziceni si rapid... nu ca nu mi-as dori sa se intample asa ceva dar in momentul de fata cred ca e imposibil... insa vom vedea ce va fi... FORTZA POLI IASI

giovanni BV
5th October 2007, 00:32
Castiga Unirea , pentru ca la Iasi a inceput alt spectacol din fotbalul romanesc , si jucatorii for reactiona negativ la aceste lucruri !!!

arfel
5th October 2007, 08:12
Dumnezeu va bate unirea pentru ca sunt zilele iasului:happy

hamsterutz
5th October 2007, 11:36
ai grija ce zici, uriziceniu nu rateaza atat , eu in locul tau as avea emotii ,unirea uriziceni este unica contracandidata a CFR la titlu, parerea mea:(

fugi bah tare...tu chiar visezi sa ia cfr camp? :)) chiar de ati avea val peste (ceea ce nu mi se pare inca) tot va joaca astia si iese dinamo sau steaua...suntem prea mici (provincia) ca sa dam toata mafia jos

cuzmy
5th October 2007, 13:00
fugi bah tare...tu chiar visezi sa ia cfr camp? :)) chiar de ati avea val peste (ceea ce nu mi se pare inca) tot va joaca astia si iese dinamo sau steaua...suntem prea mici (provincia) ca sa dam toata mafia jos

...corect!

DanielAndrei
6th October 2007, 09:01
un 2 ar fi surpriza...dar daca vom castiga, luam campionatul

hamsterutz
6th October 2007, 22:36
un 2 ar fi surpriza...dar daca vom castiga, luam campionatul

singuru camp din europa care l-am putea castiga e ala din muntenegru...desi ma indoiesc. budencnost sau cum ii mai cheama pe aia ne rup capu :)).

Ginxler
7th October 2007, 03:17
Dragi moldavi,
Stiu ca putetzi :D Make me happy :D
Va tzuk, ciau :)

deep purple
7th October 2007, 06:19
Va tzuk, ciau :)


Fara nici un fel de gluma, cred ca ar trebui sa traduci "tzuk". Nu se foloseste in Moldova si s-ar putea sa nu aiba lumea habar la ce te referi.

E ca si cum le-ai zice dupa infrangere" Acum dragi moldoveni nu va ascundeti in spais ca jucatorilor le-au tremurat tzampii. Voi ati fost goshti la Urziceni. " :drak:

lucian_iasi
7th October 2007, 10:33
Pierdem :(:(:( la cum jucam in deplasare .....:(:( si forma aratata de echipa in ultimele meciuri,nu prea ne dau sperante :(:(:(

Lordul
7th October 2007, 10:36
sper la un egal.

syms
7th October 2007, 16:01
Fara nici un fel de gluma, cred ca ar trebui sa traduci "tzuk". Nu se foloseste in Moldova si s-ar putea sa nu aiba lumea habar la ce te referi.

E ca si cum le-ai zice dupa infrangere" Acum dragi moldoveni nu va ascundeti in spais ca jucatorilor le-au tremurat tzampii. Voi ati fost goshti la Urziceni. " :drak:

Aia cu "tzuk" o inteleg, chiar si asa moldovean cum sunt, da' ce dracu e "spais"-ul asta? :rolleyes:

Eu sper un egal. Daca nu reusim nimic, asta este. Popa si Boca au dreptate. Sa nu ne amagim cu teluri marete cand baietii din echipa au capabilitatile care le au - adica mediocre.

Forza POLI!

GoPens
7th October 2007, 16:47
"spais" vine din nemteste de la "Speisekammer", adica camara de alimente. e (era?) un termen des folosit in banat.

optifight
7th October 2007, 16:50
cam atat si cu urziceniul ,probabil au mesaje de la capitala sa o lase mai moale, sa vedem ce fac monstrii sacri ai fotbalului mioritic ,sper sa nu faca nimic nou .

Ioca10
7th October 2007, 16:59
Se pare ca urziceniul tace si face:D

TYPI-STIINTA
7th October 2007, 17:01
victorie meritata a urziceniului. moldovenii au tras de timp si nu au jucat nimic si pana la urma au fost pedepsiti

vexxxu
7th October 2007, 17:06
Incredibil sa faci un asemenea anti joc la Urziceni cand puteam castiga fara probleme.Mai rau ne trebuie,cand eviti sa joci,cand refuzi fotbalul,te refuza si el pe tine.Ne apropiem cu pasi mari spre B.

boni2204
8th October 2007, 12:32
^ In tribune se aflau Ioan Andone, antrenorul de la CFR Cluj, care isi spiona viitoarea adversara, si Mircea Rednic, venit de placere, "Puriul" aratindu-se impresionat de jocul iesenilor.
Nu am vazut meciul, am reusit sa vad doar finalul, din pacate si ceea ce am vazut este jalnic, un maimutoi imbracat in costum care a sfidat pe toata lumea traversand terenul in sictir dupa ce a fost eliminat si care merita sa stea cat mai mult timp prin tribuna unde ii e si locul
o mare echipa chelsea de urziceni, dar tare imi e teama ca va da peste mangusta de cipru si o va fura mai rau ca cfr daca ajunge prin uefa si va ajunge.
daca urziceni va pierde vreun meci acasa si doamne fereste sa acorde arbitrul vreun corner oaspetilor gresit sa vedeti atunci show la urziceni cu cei doi colerici ca sa nu zic mai mult, dar asta e regula de baza cine are gura mare castiga doar ca asta nu ajuta prin alte competitii
sa se inteleaga ca nici iasul nu merita mai mult, dar o echipa precum urziceniul care are asemenea pretentii......... plus ca unii ne vedeau umiliti, batuti la fundul gol:mda: