PDA

View Full Version : Etapa 10: UTA - Ceahlaul Piatra Neamt



delaparis
1st October 2007, 20:23
Sambata, 6 octombrie:
UTA - Ceahlaul Piatra Neamt,
ora 15:00, Telesport;

discutii inainte si dupa meci aici

KillinG FieldS
1st October 2007, 21:42
Daca nu face Lacatus echipa(adica ULTRADEFENSIVA) castigam Sigur... nici ceahlaul nu e mai buna... VICTORIE

KpaC
1st October 2007, 22:06
bate Ceahlaul .. macar etapa asta sa mai scoatem niste puncte

Ferdininho
1st October 2007, 23:55
Evident ca bate Ceahlaul. 2 solishteanu.

Ginxler
2nd October 2007, 04:19
Pfff , hai un X sa scoatetsi :D

KillinG FieldS
2nd October 2007, 10:54
astia de la Piatra neamt doar 2 useri au pe forum ??? in atare conditii nu puteti emite pretenti la Arad ;)

Leo
2nd October 2007, 11:29
2 solist

KpaC
2nd October 2007, 12:56
ha ha .. asta e cel mai tare pretext ca sa castigi un meci .. ca suporterii echipei nu sunt pe forumul asta ... :D ehipa joaca in teren cu suporterii pe forum :P

KappA 2006
2nd October 2007, 13:01
Nu pot sa inteleg ce se intampla cu jucatorii, o echipa a carei jucatori sunt in primele 5 echipe din tara la salarii sa joace atat de slab, hai, am inteles ca laca nu are nici o treaba cu antrenoratul dar totusi nu el rateaza din 5 metri cu poarta goala...pana la urma cred ca politica de transferuri a lui mister laca ne-a adus aici...asta e, o sa vedem ce se intampla in continuare...
Avem nevoie ca de aer de o victorie si cred ca o vom obtine...

matei_viola
2nd October 2007, 16:36
Este momentul sa va lipiti si de cea de a-3-a infrangere,pentru ca si Craiova trebuie egalata de cineva sau chiar depasita.

Kidu
2nd October 2007, 18:09
Stai tu linistit, Roli Nagy poate sa asigure perioadata interimatului fara probleme, la echipa s-a creat un soc pozitiv si zic eu ca sambata vom bate fara emotii.

six
2nd October 2007, 18:26
daca nici pe astia atunci pe cine bre....!!!????? cred 1x fara solishteanu......:)

THE HUN
3rd October 2007, 02:52
aradenii nu au prea multe optiuni,deci pronostic1

paul30
4th October 2007, 11:51
eu cred ca se va termina egal.

scorpiuta
4th October 2007, 18:46
2-0 ceahlaul

giovanni BV
5th October 2007, 00:41
Daca jucatorii lui UTA nu vor fi afectati de scandalurile din conducerea lor , vor castiga linistit acest meci , dar pot ararea si surprize in caz contrar !!! Greu , desi merg pe 1 solist , nu stiu ce se poate intampla !!!:confused:

adymax
5th October 2007, 00:53
Batem 3-1.

giovanni BV
5th October 2007, 01:04
E un rezultat normal , dar daca va mai sacaiti jucatorii prea mult , si ii ascultati pe "mafiotii" conducatori ai clubului , ii pierdeti si pe ei , si pierdeti si ...rezultatele de pana acuma !!! Merg pe mana voastra !!!:confused:

Kidu
5th October 2007, 10:45
E un rezultat normal , dar daca va mai sacaiti jucatorii prea mult , si ii ascultati pe "mafiotii" conducatori ai clubului , ii pierdeti si pe ei , si pierdeti si ...rezultatele de pana acuma !!! Merg pe mana voastra !!!:confused:

Mersi de sfaturi dar lasa la aprecierea noastra sa facem ceea ce trebuie sa facem pentru ca zic eu, ne cunoastem problemele mult mai bine.
Oricum situatia de la club se va rezolva in sensul ca ramane doar Bara si va fi liniste.

cuzmy
5th October 2007, 13:07
Mersi de sfaturi dar lasa la aprecierea noastra sa facem ceea ce trebuie sa facem pentru ca zic eu, ne cunoastem problemele mult mai bine.
Oricum situatia de la club se va rezolva in sensul ca ramane doar Bara si va fi liniste.

...poate sa ramana si mama zmeilor! ...din pacate la uta sunt mai multi prieteni cu fotbalistii decat fotbalisti. Am votat 1, sper sa fie asa!:rosu: ...la cei ce se cred fotbalisti la uta!

Kidu
5th October 2007, 17:44
Nu e chiar asa cuzmy, lotul nu e rau deloc insa l-am avut pe "maestrul Laca" care era un antrenor foarte limitat care pe deasupra a si pierdut vestiarul.
Eu sunt optimist si cred ca maine vom lua cele 3 puncte in dauna Ceahlaului.

scorpiuta
5th October 2007, 21:10
Ceahlaul trebuie sa obtina primele 3 puncte in deplasare. Echipa joaca bine acasa, si in scurt timp (adika maine) va incepe sa-si faca jocul in deplarare!

KillinG FieldS
6th October 2007, 01:33
Maine voi fi pe stadion...... VICTORIE

moro68
6th October 2007, 13:46
In mod normal UTA nu are cum sa bata din mai multe cauze:

1. Ceahlaul are mai multa experienta in Liga, UTA e in al doilea sezon dupa promovarea in urma fuziunii cu Salonta.
2. Criza creata saptamana aceasta la clubul aradean la un pas de potentiala plecare a lui Lacatus
3. Ceahlaul a investit foarte mult in actuala echipa si rezultatele incep sa se vada, Hizo e un antrenor cu experienta.

Pronostic: 2

KpaC
6th October 2007, 16:16
meciul decurge super .. gol si o ocazie din care putea iesi un super gol

moro68
6th October 2007, 16:17
0-1 era de asteptat dupa cum a debutat repriza a 2-a.
UTA a jucat bine doar primele 25 de minute apoi Ceahlaul a fost mai tare.

Universal
6th October 2007, 16:42
Se prevede o victorie moldava.

KpaC
6th October 2007, 16:54
bine baietii .. 3 puncte meritate

Ulysses
6th October 2007, 17:03
alaturi de cluj si craiova prevad ca si uta va merge in b ...:no:

paul30
6th October 2007, 17:42
Acum ca "principalul vinovat" de rezultatele slabe ale echipei a plecat pe cine o sa dati vina? Pe timisoreni mai mult ca sigur.:shocked:

KillinG FieldS
6th October 2007, 17:56
In mod normal UTA nu are cum sa bata din mai multe cauze:

1. Ceahlaul are mai multa experienta in Liga, UTA e in al doilea sezon dupa promovarea in urma fuziunii cu Salonta.
2. Criza creata saptamana aceasta la clubul aradean la un pas de potentiala plecare a lui Lacatus
3. Ceahlaul a investit foarte mult in actuala echipa si rezultatele incep sa se vada, Hizo e un antrenor cu experienta.

Pronostic: 2

UTA NU A FUZIONAT>>> e asa greu de inteles ?
DIN NOU am fost penibili... ratari din nou..... ne ducem la fund asa... iara imi strica tot weekendu echipa asta...si pe ei ii doaren...c... merg la baute dupa meci.... RUSINE

deep purple
6th October 2007, 18:20
UTA NU A FUZIONAT>>> e asa greu de inteles ?

Atunci ce-a facut? A desfiintat prin decret pe Liberty si s-a reinfiintat UTA in A?
Eu zic sa lasati vorbaria, apoi unul din fudulii de la conducere sa-si miste hoitu' in alta parte si cel ce ramane sa aduca un antrenor serios ca a ajuns si Ceahlaul sa castige la Arad. In 2 ani, daca o tineti tot asa, Sanatatea va bate si acasa si in deplasare.

scorpiuta
6th October 2007, 18:26
adica ce sa inteleg prin " si Ceahlaul a batut la Arad"?

este UTA chiar asa de buna. Nu uita ca pana la meciul de azi, a pierdtu 7 puncte aks.!

tu26dor
6th October 2007, 20:22
primele puncte afara pt ceahlaul... era si cazul... bravo lor. oare uta pe ce drum se indreapta?

six
6th October 2007, 21:02
DIN NOU am fost penibili... ratari din nou..... ne ducem la fund asa... iara imi strica tot weekendu echipa asta...si pe ei ii doaren...c... merg la baute dupa meci.... RUSINE....... ai dreptate :D,baga vreo 5 Timisoreana si sa ai Sanatate(a) :P........solishteanu ;)

KappA 2006
6th October 2007, 21:13
Gol valabil la edson in min 5, anulat aiurea, penalty tot la edson, nu a fost acordat si cot in cap la chita, cu plaga de 5 cm si arbitrul da galben...ce sa mai zici...iara ia si asta 8 etape si noi ramanem fara puncte...pe langa ca nu jucam nimic ne mai si fura astia ca nesimtitii...

KillinG FieldS
6th October 2007, 21:42
acum am vazut si eu la tv.... GOL LA EDSON PERFECT VALABIL>..... ELIMANERE LA DOICARU>>> io spart capu la ala..e la spital..... si penalty
DAR si noi jucam slab..... Asta e viata ....te fac aia mai tari,..

KillinG FieldS
6th October 2007, 21:43
Atunci ce-a facut? A desfiintat prin decret pe Liberty si s-a reinfiintat UTA in A?
Eu zic sa lasati vorbaria, apoi unul din fudulii de la conducere sa-si miste hoitu' in alta parte si cel ce ramane sa aduca un antrenor serios ca a ajuns si Ceahlaul sa castige la Arad. In 2 ani, daca o tineti tot asa, Sanatatea va bate si acasa si in deplasare.

TIE iti e greu sa intelegi ca LIBERTY exista si acum,,,joaca in divizia B ....ce esti asa de greu de cap....ca m-am saturat sa tot explica la toti bagareti in seama care e treaba cu salonta....

KappA 2006
6th October 2007, 22:22
TIE iti e greu sa intelegi ca LIBERTY exista si acum,,,joaca in divizia B ....ce esti asa de greu de cap....ca m-am saturat sa tot explica la toti bagareti in seama care e treaba cu salonta....

Nu e el de vina...nu il baga in seama...nu merita efortul...

Ne cam ducem la vale, sper sa se linisteasca apele sa noi si sa incepem sa jucam...ca asa nu se mai poate...si sa nu ne mai delege toate ciurucurile de arbitrii, dupa cate vad suntem arbitrati doar de hoti imputiti, credeam ca s-a schimbat ceva in fotbalul romanesc si nu se mai fura chiar in halul asta insa nu s-a schimbat nimic, de aceea si ne facem de ras prin europa pentru ca, clasamentul nu e facut pe teren...
Dragomir e un JEG

matei_viola
7th October 2007, 00:29
Daca va adunati jucatori din birt cu 24h inainte unui meci aveti asigurata retrogradarea.

Lordul
7th October 2007, 00:35
Ceahlaul obtine 3p extrem de importante...o victorie muncita de moldoveni ...care au jucat mai bine si le amintesc aradenilor :

Ceahlaul-UTA 6-0!am fost la meciul asta..

2stupiddogs
7th October 2007, 09:09
Vecinii iar au rezolvat problema celor 3 puncte!Daca nu schimbati ceva prevad ca in retur va fi ultimul meci impotriva lor si asta pentru muuult timp.....:no:

six
7th October 2007, 19:00
sa ratezi de pe linia portii este inadmisibil.....:D

KillinG FieldS
7th October 2007, 19:32
poate ca asta le este valoarea ... au fost adusi de ochiul limpede al lui Lacatus... greu ne vom redresa... sa se clarifice situatia finantatorilor odata ca altfel.... tre sa recunosc ca as simti lipsa derbiurilor cu pOLI (bune rele)

2stupiddogs
7th October 2007, 19:39
poate ca asta le este valoarea ... au fost adusi de ochiul limpede al lui Lacatus... greu ne vom redresa... sa se clarifice situatia finantatorilor odata ca altfel.... tre sa recunosc ca as simti lipsa derbiurilor cu pOLI (bune rele)

Normal ca ai simti lipsa derbiurilor POLI-uta!Stii de ce?Asta ar insemna RETROGRADAREA voastra!Cat timp ramaneti in prima liga derbiul se joaca!

2stupiddogs
7th October 2007, 19:42
sa ratezi de pe linia portii este inadmisibil.....:D

Poate ca la ei linia portii este mobila!Parca vad cum doi polisti o controleaza si o misca in asa fel incat sa fie mereu in fata mingii......:groggy:

KillinG FieldS
7th October 2007, 21:07
pai asta ziceam... ca in felu asta..daca continuam acolo ajungem